kfourinline - en to mai translation catalogue (23 entries)

en: Chat
mai: गप्प-सप्प

en: Configure...
mai: कान्फिगर...

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
mai: खेल (&G)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Theme
mai: प्रसंग

en: General
mai: सामान्य

en: Graphics
mai: आलेखी

en: Benjamin Meyer
mai: बेंजामिन मेयर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
mai: आसान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
mai: कठिन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
mai: माउस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
mai: कुँजीपटल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
mai: कम्प्यूटर

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
mai: खेलाड़ी क' नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
mai: लाल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
mai: करिया

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
mai: सांख्यिकी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
mai: नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
mai: जोड़

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
mai: छोड़ल गेल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
mai: बन्न करु (&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
mai: नहि
