kwin4 - en to mk translation catalogue (49 entries)

en: Chat
mk: Разговор

en: Configure...
mk: Конфигурирај...

en: Network Configuration
mk: Конфигурација на мрежа

en: &Network Configuration...
mk: &Конфигурација на мрежа...

en: Network Chat...
mk: Мрежен разговор...

en: &Show Statistics
mk: &Прикажи статистика

en: Show statistics.
mk: Прикажува статистика.

en: Debug KGame
mk: Чистење на KGame од бубачки

en: Game running...
mk: Играта е во тек...

en: No game
mk: Нема игра

en: Nobody
mk: Никој

en: The network game ended!
mk: Мрежната игра заврши!

en: The game is drawn. Please restart next round.
mk: Нерешено. Ве молам почнете одново.

en: %1 won the game. Please restart next round.
mk: %1 победи. Ве молам почнете одново.

en: General
mk: Општо

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
mk: Порта за мрежно поврзување

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
mk: Име на играта

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
mk: Компјутер за мрежно поврзување

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
mk: Ја менува интелигенцијата на компјутерот.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
mk: Име на играчот 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
mk: Име на играчот 2

en: Code Improvements
mk: Подобрувања на кодот

en: Enter debug level
mk: Внесете ниво за чистење на бубачки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
mk: Сложеност на компјутерот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
mk: Лесно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
mk: Тешко

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
mk: Црвениот игра со

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
mk: Глувче

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
mk: Тастатура

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
mk: Компјутер

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
mk: Имиња на играчите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
mk: Играч 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
mk: Играч 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
mk: Боја на почетниот играч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
mk: Црвена

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
mk: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
mk: Играч 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
mk: Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
mk: Добиени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
mk: Изгубени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
mk: Вкупно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
mk: Прекинати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
mk: Избриши ги сите статистики

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
mk: Играч 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
mk: Нерешено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
mk: Д

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, draws)
en: D
mk: Н

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loses)
en: L
mk: И

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bk)
en: Bk
mk: Вк
