KDE 4 - en to nb translation catalogue (144 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
nb: Svart

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
nb: Gul

[ctx: Player 1 color]
en: Red
nb: Rød

en: Chat
nb: Prat

en: Configure...
nb: Sett opp …

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
nb: Hurtigstart

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
nb: Hvem starter?

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
nb: Fargen din?

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
nb: Lett

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
nb: Middels

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
nb: Vanskelig

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
nb: To spillere

en: Name Font...
nb: Skrift for navn …

en: Text Font...
nb: Skrift for tekst …

en: Player:
nb: Spiller:

en: This is a player message
nb: Dette er en spillerbeskjed

en: System Messages - Messages directly sent from the game
nb: Systemmeldinger ‒ meldinger sendt direkte fra spillet

en: --- Game:
nb: --- Spill:

en: This is a system message
nb: Dette er en systemmelding

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
nb: Største antall meldinger (-1 = uendelig):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nb: S&pill

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Create a network game
nb: Opprett et nettverksspill

en: Join a network game
nb: Delta i et nettverksspill

en: Game name:
nb: Spillnavn:

en: Network games:
nb: Nettverksspill:

en: Port to connect to:
nb: Port å knytte seg til:

en: Host to connect to:
nb: Vert å knytte seg til:

en: &Start Network
nb: &Start nettverk

en: Debug &KGame
nb: Feilsøk &KGame

en: Update
nb: Oppdater

en: KGame Pointer
nb: KGame peker

en: Game ID
nb: Spill-ID

en: Game Cookie
nb: Spill-informasjonskapsel

en: Is Master
nb: Er mester

en: Is Admin
nb: Er admin

en: Is Offering Connections
nb: Tilbyr tilkobling

en: Game Status
nb: Spillstatus

en: Game is Running
nb: Spillet er i gang

en: Maximal Players
nb: Største antall spillere

en: Minimal Players
nb: Minste antall spillere

en: Players
nb: Spillere

en: Debug &Players
nb: Feilsøk &spillere

en: Available Players
nb: Tilgjengelige spillere

en: Player Pointer
nb: Spillerpeker

en: Player ID
nb: Spiller-ID

en: Player Name
nb: Spillernavn

en: Player Group
nb: Spillergruppe

en: Player User ID
nb: Spillers bruker ID

en: My Turn
nb: Min tur

en: Async Input
nb: Asynk inn

en: KGame Address
nb: KGame-adresse

en: Player is Virtual
nb: Spilleren er virtuell

en: Player is Active
nb: Spilleren er aktiv

en: Network Priority
nb: Nettverksprioritet

en: Debug &Messages
nb: Feilsøk &meldinger

en: Do not show IDs:
nb: Ikke vis IDer:

en: NULL pointer
nb: NULL-peker

en: True
nb: Sann

en: False
nb: Usann

en: Clean
nb: Rydd opp

en: Dirty
nb: Skitten

en: Local
nb: Lokal

en: Undefined
nb: Udefinert

en: Unknown
nb: Ukjent

en: &Network
nb: &Nettverk

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Network Configuration
nb: Nettverksoppsett

en: Cannot connect to the network
nb: Klarer ikke koble til nettverket

en: Network status: No Network
nb: Nettverksstatus: intet nettverk

en: Network status: You are MASTER
nb: Nettverksstatus: Du er mester

en: Network status: You are connected
nb: Nettverksstatus: Du er tilkoblet

en: Installation error: No theme list found.
nb: Installasjonsfeil: Fant ingen temaliste.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
nb: Installasjonsfeil: Fant ingen AI-motor. Fortsett uten AI.

en: Installation error: Theme file error.
nb: Installasjonsfeil: Feil med temafila.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
nb: Avbryt spillet som er i gang utan å kåre en vinner.

en: &Network Configuration...
nb: &Nettverksoppsett …

en: Network Chat...
nb: Nettverksprat …

en: &Show Statistics
nb: &Vis statistikk

en: Show statistics.
nb: Vis statistikk.

en: Theme
nb: Tema

en: Debug KGame
nb: Feilsøk KGame

en: Welcome to Four Wins
nb: Velkommen til Fire på rad

en: Game running...
nb: Spillet er i gang …

en: No game
nb: Ingen spill

en:  %1 - %2
nb:  %1 – %2

en: Nobody
nb: Ingen

en: The network game ended!
nb: Nettverksspillet ble avsluttet.

en: The game is drawn. Please restart next round.
nb: Spillet er uavgort. Start neste runde på nytt.

en: %1 won the game. Please restart next round.
nb: %1 vant spillet. Start neste runde på nytt.

en:  Game ended. Please restart next round.
nb:  Spillet er avsluttet. Start neste runde på nytt.

en: Black should be played by remote player
nb: Svart skal spilles av nettverksspilleren

en: Red should be played by remote player
nb: Rød skal spilles av nettverksspilleren

en: %1 Plays With
nb: %1 spiller med

en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
nb: Port for nettverkstilkopling

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
nb: Navn på spill

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
nb: Vert for nettverkstilkopling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
nb: Endrer nivået til dataspilleren.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
nb: Spillernavn 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
nb: Spiller 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
nb: Spillernavn 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
nb: Spiller 2

en: KFourInLine
nb: Fire på rad

en: KFourInLine: Two player board game
nb: Brettspill for to spillere

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
nb: © 1995–2007 Martin Heni

en: Game design and code
nb: Spilldesign og kode

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Code Improvements
nb: Kodeforbedringer

en: Enter debug level
nb: Oppgi feilsøkingsnivå

en: Skip intro animation
nb: Hopp over intro-animasjon

en: Run game in demo (autoplay) mode
nb: Kjør spillet i demomodus (automatisk spilling)

[ctx: computer level]
en: Level %1
nb: Nivå %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
nb: Maskinvanskelighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
nb: Lett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
nb: Vanskelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
nb: Bruk AI-læring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
nb: Rød spiller med

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
nb: Mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
nb: Tastatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
nb: Datamaskin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input0)
en: Black Plays With
nb: Svart spiller med

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
nb: Spillernavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
nb: Spiller 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
nb: Spiller 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
nb: Farge for spilleren som starter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
nb: Rød

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
nb: Svart

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
nb: Statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
nb: Spiller 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
nb: Navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
nb: Vunnet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
nb: Tapt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
nb: Avbrutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
nb: Nullstill all statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
nb: Lu&kk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
nb: Spiller 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
nb: Uavgjort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
nb: V

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, draws)
en: D
nb: U

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loses)
en: L
nb: T

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
nb: Nei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bk)
en: Bk
nb: Svt
