kfourinline - en to nn translation catalogue (147 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
nn: Svart

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
nn: Gul

[ctx: Player 1 color]
en: Red
nn: Raud

[ctx: @title:window]
en: Chat Dlg
nn: Pratedialog

en: Chat
nn: Prat

en: Configure...
nn: Set opp …

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
nn: Snøggstart

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
nn: Kven startar?

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
nn: Fargen din?

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
nn: Lett

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
nn: Middels

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
nn: Vanskeleg

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
nn: To spelarar

[ctx: @title:window]
en: Configure Chat
nn: Set opp prat

en: Name Font...
nn: Skrifttype for namn …

en: Text Font...
nn: Skrifttype for tekst …

en: Player:
nn: Spelar:

en: This is a player message
nn: Dette er ei spelarmelding

en: System Messages - Messages directly sent from the game
nn: Systemmeldingar – Meldingar sendt direkte frå spelet

en: --- Game:
nn: – Spel:

en: This is a system message
nn: Dette er ei systemmelding

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
nn: Høgste tal på meldingar (-1 = uavgrensa):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nn: &Spel

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Create a network game
nn: Lag eit nettverksspel

en: Join a network game
nn: Vert med på eit nettverksspel

en: Game name:
nn: Spelnamn:

en: Network games:
nn: Nettverksspel:

en: Port to connect to:
nn: Kopla til port:

en: Host to connect to:
nn: Kopla til vert:

en: &Start Network
nn: &Start nettverk

[ctx: @title:window]
en: KGame Debug Dialog
nn: KGame-avlusingsdialog

en: Debug &KGame
nn: Avlus &KGame

en: Update
nn: Oppdater

en: KGame Pointer
nn: KGame-peikar

en: Game ID
nn: Spel-ID

en: Game Cookie
nn: Spelinfokapsel

en: Is Master
nn: Er herre

en: Is Admin
nn: Er administrator

en: Is Offering Connections
nn: Tilbyr tilkoplingar

en: Game Status
nn: Spelstatus

en: Game is Running
nn: Spelet køyrer

en: Maximal Players
nn: Høgste tal på spelarar

en: Minimal Players
nn: Minste tal på spelarar

en: Players
nn: Spelarar

en: Debug &Players
nn: Avlus &spelarar

en: Available Players
nn: Tilgjengelege spelarar

en: Player Pointer
nn: Spelarpeikar

en: Player ID
nn: Spelar-ID

en: Player Name
nn: Spelarnamn

en: Player Group
nn: Spelargruppe

en: Player User ID
nn: Brukar-ID for spelar

en: My Turn
nn: Min tur

en: Async Input
nn: Asynk inn

en: KGame Address
nn: KGame-adresse

en: Player is Virtual
nn: Spelaren er virtuell

en: Player is Active
nn: Spelaren er aktiv

en: Network Priority
nn: Nettverksprioritet

en: Debug &Messages
nn: Avlus &meldingar

en: Do not show IDs:
nn: Ikkje vis ID-ar:

en: NULL pointer
nn: NULL-peikar

en: True
nn: Sann

en: False
nn: Usann

en: Clean
nn: Rydd opp

en: Dirty
nn: Skitten

en: Local
nn: Lokal

en: Undefined
nn: Udefinert

en: Unknown
nn: Ukjend

en: &Network
nn: &Nettverk

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Network Configuration
nn: Nettverksoppsett

en: Cannot connect to the network
nn: Klarar ikkje kopla til nettverket

en: Network status: No Network
nn: Nettverksstatus: Ikkje nettverk

en: Network status: You are MASTER
nn: Nettverksstatus: Du er HERRE

en: Network status: You are connected
nn: Nettverksstatus: Du er tilkopla

en: Installation error: No theme list found.
nn: Installasjonsfeil: Fann ikkje temalista.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
nn: Installasjonsfeil: Fann ingen AI-motor. Hald fram utan AI.

en: Installation error: Theme file error.
nn: Installasjonsfeil: Feil i temalista.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
nn: Avslutt spelet som er i gang utan å kåra ein vinnar.

en: &Network Configuration...
nn: &Nettverksoppsett …

en: Network Chat...
nn: Nettverksprat …

en: &Show Statistics
nn: &Vis statistikk

en: Show statistics.
nn: Vis statistikk.

en: Theme
nn: Tema

en: Debug KGame
nn: Avlus KGame

en: Welcome to Four Wins
nn: Velkommen til Fire på rad

en: Game running...
nn: Spelet er i gang …

en: No game
nn: Ingen spel

en:  %1 - %2
nn:  %1 – %2

en: Nobody
nn: Ingen

en: The network game ended!
nn: Nettverksspelet vart avslutta.

en: The game is drawn. Please restart next round.
nn: Spelet er uavgjort. Start neste runde om att.

en: %1 won the game. Please restart next round.
nn: %1 vann spelet. Start neste runde om att.

en:  Game ended. Please restart next round.
nn:  Spel avbrote. Start neste runde om att.

en: Black should be played by remote player
nn: Svart skal spelast av nettverksspelaren

en: Red should be played by remote player
nn: Raud skal spelast av nettverksspelaren

en: %1 Plays With
nn: %1 speler med

en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
nn: Port for nettverkstilkopling

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
nn: Spelnamn

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
nn: Vert for nettverkstilkopling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
nn: Endrar nivået til dataspelaren.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
nn: Spelarnamn 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
nn: Spelar 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
nn: Spelarnamn 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
nn: Spelar 2

en: KFourInLine
nn: Fire på rad

en: KFourInLine: Two player board game
nn: Brettspel for to spelarar

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
nn: © 1995–2007 Martin Heni

en: Game design and code
nn: Spelutforming og programmering

en: Graphics
nn: Bilete

en: Code Improvements
nn: Kodeforbetringar

en: Enter debug level
nn: Oppgje avlusingsnivå

en: Skip intro animation
nn: Hopp over introanimasjon

en: Run game in demo (autoplay) mode
nn: Køyr spelet i demomodus (automatisk speling)

[ctx: computer level]
en: Level %1
nn: Nivå %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
nn: Maskindugleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
nn: Lett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
nn: Vanskeleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
nn: Bruk AI-læring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
nn: Raud speler med

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
nn: Mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
nn: Tastatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
nn: Datamaskin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input0)
en: Black Plays With
nn: Svart spelar med

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
nn: Spelarnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
nn: Spelar 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
nn: Spelar 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
nn: Farge for spelaren som startar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
nn: Raud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
nn: Svart

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
nn: Statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
nn: Spelar 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
nn: Namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
nn: Vunne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
nn: Tapt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
nn: Avbrote

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
nn: Nullstill all statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
nn: Lu&kk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
nn: Spelar 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
nn: Uavgjort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
nn: V

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, draws)
en: D
nn: U

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loses)
en: L
nn: T

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
nn: Nei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bk)
en: Bk
nn: Svt
