kfourinline - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Chat
oc: Chad

en: Configure...
oc: Configurar...

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
oc: &Jòc

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: Theme
oc: Tèma

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
oc: Jogaire 1

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
oc: Jogaire 2

en: Graphics
oc: Grafisme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
oc: Aisit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
oc: Mirga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
oc: Clavièr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
oc: Ordenador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
oc: Noms dels jogaires

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
oc: Roge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
oc: Negre

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
oc: Estadisticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
oc: Jogaire 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
oc: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
oc: Soma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
oc: Abandonat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
oc: &Tampar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
oc: Jogaire 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
oc: Non
