kwin4 - en to pa translation catalogue (36 entries)

en: Chat
pa: ਗੱਲਬਾਤ

en: Configure...
pa: ਸੰਰਚਨਾ...

en: Network Configuration
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੰਰਚਨਾ

en: &Network Configuration...
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੰਰਚਨਾ(&N)...

en: Network Chat...
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਗੱਲਬਾਤ...

en: &Show Statistics
pa: ਅੰਕੜੇ ਵੇਖਾਓ(&S)

en: Show statistics.
pa: ਅੰਕੜੇ ਵੇਖਾਓ।

en: Debug KGame
pa: ਡੀਬੱਗ ਕੇ-ਖੇਡ

en: Game running...
pa: ਖੇਡ ਚੱਲ ਰਹੀ ਹੈ...

en: No game
pa: ਕੋਈ ਖੇਡ ਨਹੀਂ

en: Nobody
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: The network game ended!
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਖੇਡ ਖਤਮ ਹੋਈ!

en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਪੋਰਟ

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
pa: ਖੇਡ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
pa: ਖਿਡਾਰੀ 1 ਨਾਂ

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
pa: ਖਿਡਾਰੀ 2 ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
pa: ਸੌਖਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
pa: ਔਖਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
pa: ਮਾਊਸ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
pa: ਕੀਬੋਰਡ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
pa: ਖਿਡਾਰੀ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
pa: ਖਿਡਾਰੀ 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
pa: ਖਿਡਾਰੀ 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
pa: ਲਾਲ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
pa: ਅੰਕੜੇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
pa: ਖਿਡਾਰੀ 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
pa: ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
pa: ਜੇਤੂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
pa: ਹਾਰਿਆ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
pa: ਜੋੜ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
pa: ਅਧੂਰਾ ਛੱਡਿਆ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
pa: ਸਭ ਅੰਕੜੇ ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
pa: ਖਿਡਾਰੀ 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
pa: ਬਰਾਬਰ
