kwin4 - en to ro translation catalogue (54 entries)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ro: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Installation error: No theme list found.
ro: Eroare de instalare: Nicio listă cu tematici găsită.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
ro: Eroare de instalare: Niciun motor IA găsit. Continuă fără IA.

en: Installation error: Theme file error.
ro: Eroare de instalare: Eroare fișier cu tematică.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
ro: încheie jocul curent. Nu vor fi declarați câștigători.

en: Debug KGame
ro: Depanează KGame

en: Welcome to Four Wins
ro: Bun venit la Patru victorii

en: No game
ro: Niciun joc

en: Nobody
ro: Nimeni

en: The network game ended!
ro: Jocul prin rețea s-a încheiat!

en: The game is drawn. Please restart next round.
ro: Remiză.  Reporniți runda următoare.

en: %1 won the game. Please restart next round.
ro: %1 a câștigat jocul. Reporniți runda următoare.

en:  Game ended. Please restart next round.
ro:  Joc învheiat. Reporniți runda următoare.

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
ro: Port de conexiune la rețea

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
ro: Denumire joc

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
ro: Gazdă de conexiune la rețea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
ro: Schimbă abilitatea calculatorului.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
ro: Nume jucător 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
ro: Jucător 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
ro: Nume jucător 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
ro: Jucător 2

en: KFourInLine
ro: KPatruÎnLinie

en: KFourInLine: Two player board game
ro: KPatruÎnLinie: Joc de table în doi

en: Game design and code
ro: Proiectare joc și cod

en: Graphics
ro: Grafică

en: Code Improvements
ro: Îmbunătățiri cod

en: Enter debug level
ro: Introduceți nivelul de depanare

en: Skip intro animation
ro: Sari peste animația introductivă

en: Run game in demo (autoplay) mode
ro: Lansează jocul în regim demonstrativ (jucat automat)

[ctx: computer level]
en: Level %1
ro: Nivelul %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Difficulty)
en: Computer Difficulty
ro: Dificultate calculator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
ro: Ușor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
ro: Greu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
ro: Utilizează învățarea IA

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Player1)
en: Red
ro: Roșu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai)
en: Computer
ro: Calculator

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Player2)
en: Black
ro: Negru

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
ro: Statistici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
ro: Jucător1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
ro: Nume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
ro: Victorii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
ro: Pierderi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
ro: Sumă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
ro: Abandonat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
ro: Curăță toate statisticile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
ro: În&chide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
ro: Jucător 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
ro: Remize

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
ro: V

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, draws)
en: D
ro: R

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loses)
en: L
ro: P

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
ro: Nu
