kfourinline - en to sr@ijekavian translation catalogue (153 entries)

[ctx: Player 0 color]
en: Black
sr@ijekavian: црни|/|$[својства ном црни]

[ctx: Player 0 color]
en: Yellow
sr@ijekavian: жути|/|$[својства ном жути]

[ctx: Player 1 color]
en: Red
sr@ijekavian: црвени|/|$[својства ном црвени]

en: Chat Dlg
sr@ijekavian: Дијалог ћаскања

en: Chat
sr@ijekavian: Ћаскање

en: Configure...
sr@ijekavian: Подеси...

[ctx: Name of quicklaunch field]
en: Quick Launch
sr@ijekavian: Брзо покретање

[ctx: Ask player who should start game]
en: Who starts?
sr@ijekavian: Ко почиње?

[ctx: Ask player which color he wants to play]
en: Your color?
sr@ijekavian: Ваша боја?

[ctx: quick start button - player versus AI level easy]
en: Easy Game
sr@ijekavian: Лака игра

[ctx: quick start button - player versus AI level normal]
en: Normal Game
sr@ijekavian: Нормална игра

[ctx: quick start button - player versus AI level hard]
en: Hard Game
sr@ijekavian: Тешка игра

[ctx: quick start button - player versus player]
en: Two Player Game
sr@ijekavian: Игра за два играча

en: Configure Chat
sr@ijekavian: Подешавање ћаскања

en: Name Font...
sr@ijekavian: Фонт имена...

en: Text Font...
sr@ijekavian: Фонт текста...

en: Player:
sr@ijekavian: Играч:

en: This is a player message
sr@ijekavian: Ово је порука играча.

en: System Messages - Messages directly sent from the game
sr@ijekavian: Системске поруке — поруке послате директно из игре

en: --- Game:
sr@ijekavian: --- Игра:

en: This is a system message
sr@ijekavian: Ово је системска порука.

en: Maximum number of messages (-1 = unlimited):
sr@ijekavian: Највећи број порука (-1 за неограничено):

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr@ijekavian: И&гра

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Create a network game
sr@ijekavian: Покрени мрежну партију

en: Join a network game
sr@ijekavian: Придружи се мрежној партији

en: Game name:
sr@ijekavian: Име партије:

en: Network games:
sr@ijekavian: Мрежне партије:

en: Port to connect to:
sr@ijekavian: Порт за повезивање:

en: Host to connect to:
sr@ijekavian: Домаћин за повезивање:

en: &Start Network
sr@ijekavian: &Покрени мрежу

en: KGame Debug Dialog
sr@ijekavian: Исправљачки дијалог К‑игре

en: Debug &KGame
sr@ijekavian: Исправљање К‑игре

en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

en: KGame Pointer
sr@ijekavian: показивач К‑игре

en: Game ID
sr@ijekavian: ИД партије

en: Game Cookie
sr@ijekavian: колачић партије

en: Is Master
sr@ijekavian: главни је

en: Is Admin
sr@ijekavian: админ. је

en: Is Offering Connections
sr@ijekavian: нуди повезивања

en: Game Status
sr@ijekavian: стање партије

en: Game is Running
sr@ijekavian: партија у току

en: Maximal Players
sr@ijekavian: највише играча

en: Minimal Players
sr@ijekavian: најмање играча

en: Players
sr@ijekavian: играча

en: Debug &Players
sr@ijekavian: Исправљање &играча

en: Available Players
sr@ijekavian: Доступни играчи

en: Player Pointer
sr@ijekavian: показивач играча

en: Player ID
sr@ijekavian: ИД играча

en: Player Name
sr@ijekavian: име играча

en: Player Group
sr@ijekavian: група играча

en: Player User ID
sr@ijekavian: кориснички ИД играча

en: My Turn
sr@ijekavian: мој потез

en: Async Input
sr@ijekavian: асинхрони улаз

en: KGame Address
sr@ijekavian: адреса К‑игре

en: Player is Virtual
sr@ijekavian: играч је виртуелан

en: Player is Active
sr@ijekavian: играч је активан

en: RTTI
sr@ijekavian: РТТИ

en: Network Priority
sr@ijekavian: мрежни приоритет

en: Debug &Messages
sr@ijekavian: Исправљање &порука

en: Do not show IDs:
sr@ijekavian: Без приказа ИД‑ова:

en: NULL pointer
sr@ijekavian: нулти показивач

en: True
sr@ijekavian: тачно

en: False
sr@ijekavian: нетачно

en: Clean
sr@ijekavian: чисто

en: Dirty
sr@ijekavian: прљаво

en: Local
sr@ijekavian: локално

en: Undefined
sr@ijekavian: недефинисано

en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: &Network
sr@ijekavian: &Мрежа

en: Disconnect
sr@ijekavian: Прекини везу

en: Network Configuration
sr@ijekavian: Подешавање мреже

en: Cannot connect to the network
sr@ijekavian: Не могу да се повежем на мрежу.

en: Network status: No Network
sr@ijekavian: Стање мреже: нема је.

en: Network status: You are MASTER
sr@ijekavian: Стање мреже: ГЛАВНИ сте.

en: Network status: You are connected
sr@ijekavian: Стање мреже: повезани сте.

en: Installation error: No theme list found.
sr@ijekavian: Грешка инсталације: није нађен списак тема.

en: Installation error: No AI engine found. Continue without AI.
sr@ijekavian: Грешка инсталације: није нађен мотор ВИ. Настављам без ВИ.

en: Installation error: Theme file error.
sr@ijekavian: Грешка инсталације: грешка фајла теме.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
sr@ijekavian: Завршава се текућа партија. Побједник неће бити проглашен.

en: &Network Configuration...
sr@ijekavian: &Подешавање мреже...

en: Network Chat...
sr@ijekavian: Мрежно ћаскање...

en: &Show Statistics
sr@ijekavian: Прикажи &статистику

en: Show statistics.
sr@ijekavian: Прикажи статистику.

en: Theme
sr@ijekavian: Тема

en: Debug KGame
sr@ijekavian: Исправљање К‑игре

en: Welcome to Four Wins
sr@ijekavian: Добро дошли у Четири побјеђују

en: Game running...
sr@ijekavian: Партија у току...

en: No game
sr@ijekavian: Нема игре

en:  %1 - %2
sr@ijekavian:  %1 — %2

en: Nobody
sr@ijekavian: Нико

en: The network game ended!
sr@ijekavian: Мрежна партија је завршена!

en: The game is drawn. Please restart next round.
sr@ijekavian: Партија је неријешена. Покрените сљедећу рунду.

en: %1 won the game. Please restart next round.
sr@ijekavian: %1 побиједи. Покрените сљедећу рунду.

en:  Game ended. Please restart next round.
sr@ijekavian:  Партија је завршена. Покрените сљедећу рунду.

en: Black should be played by remote player
sr@ijekavian: Црном треба да игра удаљени играч

en: Red should be played by remote player
sr@ijekavian: Црвеном треба да игра удаљени играч

en: %1 Plays With
sr@ijekavian: %1 игра са|/|$[Ном %1] игра са

en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (Parameter)
en: Network connection port
sr@ijekavian: Порт за мрежну везу

note: i18n: ectx: label, entry (gamename), group (Parameter)
en: Game name
sr@ijekavian: Име партије

note: i18n: ectx: label, entry (host), group (Parameter)
en: Network connection host
sr@ijekavian: Домаћин за мрежну везу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, kcfg_level) i18n: ectx: label, entry (level), group (Parameter)
en: Change the strength of the computer player.
sr@ijekavian: Промијените јачину играча које води рачунар.

note: i18n: ectx: label, entry (Name1), group (Parameter)
en: Player 1 name
sr@ijekavian: Име играча 1

[ctx: default name of first player]
en: Player 1
sr@ijekavian: Играч 1

note: i18n: ectx: label, entry (Name2), group (Parameter)
en: Player 2 name
sr@ijekavian: Име играча 2

[ctx: default name of second player]
en: Player 2
sr@ijekavian: Играч 2

en: KFourInLine
sr@ijekavian: К‑четири‑у‑низу

en: KFourInLine: Two player board game
sr@ijekavian: К‑четири‑у‑низу: игра за два играча

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
sr@ijekavian: © 1995–2007, Мартин Хени

en: Martin Heni
sr@ijekavian: Мартин Хени

en: Game design and code
sr@ijekavian: дизајн игре и код

en: Johann Ollivier Lapeyre
sr@ijekavian: Јохан Оливје Лапер

en: Graphics
sr@ijekavian: графика

en: Eugene Trounev
sr@ijekavian: Јевгениј Труњов

en: Benjamin Meyer
sr@ijekavian: Бенџамин К. Мејер

en: Code Improvements
sr@ijekavian: побољшања у кôду

en: Enter debug level
sr@ijekavian: Уђи у исправљачки ниво

en: Skip intro animation
sr@ijekavian: Прескочи уводну анимацију

en: Run game in demo (autoplay) mode
sr@ijekavian: Покрени игру у демонстрационом режиму

[ctx: computer level]
en: Level %1
sr@ijekavian: Ниво %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Computer Difficulty
sr@ijekavian: Јачина рачунара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
sr@ijekavian: лако

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Hard
sr@ijekavian: тешко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_learning)
en: Use AI learning
sr@ijekavian: ВИ се учи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input1)
en: Red Plays With
sr@ijekavian: Црвени је

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1mouse) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0mouse)
en: Mouse
sr@ijekavian: миш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1key) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0key)
en: Keyboard
sr@ijekavian: тастатура

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input1ai) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_input0ai)
en: Computer
sr@ijekavian: рачунар

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, Input0)
en: Black Plays With
sr@ijekavian: Црни је

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Player Names
sr@ijekavian: Имена играча

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Player 1:
sr@ijekavian: Играч 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Player 2:
sr@ijekavian: Играч 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, StartColour)
en: Starting Player Color
sr@ijekavian: Боја играча који почиње

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolourred)
en: Red
sr@ijekavian: црвена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_startcolouryellow)
en: Black
sr@ijekavian: црна

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, Statistics)
en: Statistics
sr@ijekavian: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p1_name)
en: Player 1
sr@ijekavian: Играч 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Name)
en: Name
sr@ijekavian: име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, won)
en: Won
sr@ijekavian: побједе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lost)
en: Lost
sr@ijekavian: порази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sum)
en: Sum
sr@ijekavian: збирно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aborted)
en: Aborted
sr@ijekavian: прекинуто

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Clear All Statistics
sr@ijekavian: Очисти статистику

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: &Close
sr@ijekavian: &Затвори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, p2_name)
en: Player 2
sr@ijekavian: Играч 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, drawn)
en: Drawn
sr@ijekavian: неријешено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wins)
en: W
sr@ijekavian: поб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, draws)
en: D
sr@ijekavian: нер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loses)
en: L
sr@ijekavian: изг

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, num)
en: No
sr@ijekavian: бр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bk)
en: Bk
sr@ijekavian: прек
