kgamma - en to ca@valencia translation catalogue (15 entries)

en: &Select test picture:
ca@valencia: &Seleccioneu la imatge de prova:

en: Gray Scale
ca@valencia: Escala de grisos

en: RGB Scale
ca@valencia: Escala RGB

en: CMY Scale
ca@valencia: Escala CMY

en: Dark Gray
ca@valencia: Gris fosc

en: Mid Gray
ca@valencia: Gris mitjà

en: Light Gray
ca@valencia: Gris clar

en: Red:
ca@valencia: Roig:

en: Green:
ca@valencia: Verd:

en: Blue:
ca@valencia: Blau:

en: Save settings system wide
ca@valencia: Guarda els paràmetres de tot el sistema

en: Sync screens
ca@valencia: Sincronia de les pantalles

en: Screen %1
ca@valencia: Pantalla %1

en: Gamma correction is not supported by your graphics hardware or driver.
ca@valencia: El vostre maquinari gràfic o el controlador encara no permeten la correcció de la gamma.

en: <h1>Monitor Gamma</h1> This is a tool for changing monitor gamma correction. Use the four sliders to define the gamma correction either as a single value, or separately for the red, green and blue components. You may need to correct the brightness and contrast settings of your monitor for good results. The test images help you to find proper settings.<br> You can save them system-wide to XF86Config (root access is required for that) or to your own KDE settings. On multi head systems you can correct the gamma values separately for all screens.
ca@valencia: <h1>Gamma del monitor</h1> Esta és una eina per a canviar la correcció de la gamma del monitor. Utilitzeu els quatre controls lliscants per a definir la correcció de la gamma, bé com un únic valor, o bé per separat en els components roig, verd i blau. Potser vos caldrà corregir els paràmetres de brillantor i contrast del monitor per a obtindre bons resultats. Les imatges de prova vos ajudaran a trobar els paràmetres apropiats.<br> Podreu guardar-los per a tot el sistema al XF86Config (cal l'accés a root per a açò) o als vostres propis paràmetres de KDE. En sistemes multimonitor podreu corregir per separat els valors de la gamma per a cada pantalla.
