kgeography - en to ar translation catalogue (7228 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
ar: أفغانستان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
ar: إيران

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
ar: تركمانستان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
ar: أوزبكستان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
ar: طاجكستان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
ar: الصين

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
ar: باكستان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
ar: الهند

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
ar: بدخشان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
ar: فايزاباد

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
ar: بادغيس

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
ar: قلعة ناو

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
ar: بغلان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
ar: بل خمري

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
ar: بلخ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
ar: مزار الشريف

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
ar: باميان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Daykundi
ar: ديكندي

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nili
ar: نيلي

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
ar: جوزجان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
ar: شبرغان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
ar: فرح

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
ar: فارياب

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
ar: ميمنة

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
ar: غزنة

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
ar: غور

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
ar: تشاغتشاران

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
ar: هلمند

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
ar: لشكركاه

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Herat
ar: هرات

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kabul
ar: كابول

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
ar: قندهار

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kapisa
ar: كابيسا

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
ar: محمود ط الرأى

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
ar: خوست

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunar
ar: كونار

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
ar: اسد اباد

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
ar: قندوز

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
ar: غمان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
ar: ميهتارلام

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Logar
ar: لوكر

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
ar: بوليعلام

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
ar: نانجارهار

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
ar: جلال آباد

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
ar: نمروز

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
ar: زارانج

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
ar: نورستان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parun
ar: بارون

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
ar: أوروزغان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
ar: تارين كوت

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
ar: باكتيا

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
ar: غارديز

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktika
ar: باكتيكا

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
ar: شاران

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
ar: بنجشير

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bazarak
ar: بازاراك

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
ar: باروان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
ar: شاريكار

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
ar: سامانجان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
ar: سارى بول

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
ar: تخار

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Taloqan
ar: طالوقان

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
ar: وارداك

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
ar: ميدان شهر

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
ar: زابل

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
ar: قلات

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
ar: افريقيا

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: africa.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ar: لم أفريقيا

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ar: لم أفريقيا

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
ar: الجزائر

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
ar: الجزائر

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
ar: أنجولا

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
ar: لواندا

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
ar: بنين

[ctx: africa.kgm]
en: Porto-Novo
ar: بورتو نوفو

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
ar: بتسوانا

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
ar: غابورون

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
ar: بوركينا فاسو

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
ar: واغادوغو

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
ar: بوروندي

[ctx: africa.kgm]
en: Gitega
ar: جيتيغا

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
ar: الكاميرون

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
ar: ياوندي

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
ar: الرأس الأخضر

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
ar: برايا

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
ar: جمهورية افريقيا الوسطى

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
ar: بانغي

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
ar: تشاد

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
ar: نجامينا

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
ar: جزر القمر

[ctx: africa.kgm]
en: Moroni
ar: موروني

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ar: كوت ديفوار

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
ar: ياموسوكرو

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ar: جمهورية الكونغو الديموقراطية

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
ar: كينشاسا

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
ar: جيبوتي

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
ar: مصر

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
ar: القاهرة

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
ar: غينيا الاستوائية

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
ar: مالابو

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
ar: اريتريا

[ctx: africa.kgm]
en: Asmara
ar: أسمرة

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
ar: اثيوبيا

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
ar: أديس أبابا

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
ar: الغابون

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
ar: ليبرفيل

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
ar: غامبيا

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
ar: بانجول

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
ar: غانا

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
ar: أكرا

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
ar: غينيا

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
ar: كوناكري

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
ar: غينيا بيساو

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
ar: بيساو

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
ar: كينيا

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
ar: نيروبي

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
ar: ليسوتو

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
ar: ماسيرو

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
ar: ليبيريا

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
ar: مونروفيا

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
ar: ليبيا

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
ar: طرابلس

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
ar: مدغشقر

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
ar: انتاناناريفو

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
ar: مالاوي

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
ar: ليلونغوي

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
ar: مالي

[ctx: africa.kgm]
en: Bamako
ar: باماكو

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
ar: موريتانيا

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
ar: نواكشوط

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
ar: موريشيوس

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
ar: بورت لويس

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
ar: المغرب

[ctx: africa.kgm]
en: Rabat
ar: الرباط

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
ar: موزامبيق

[ctx: africa.kgm]
en: Maputo
ar: مابوتو

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
ar: ناميبيا

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
ar: ويندهوك

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
ar: النيجر

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
ar: نيامي

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
ar: نيجيريا

[ctx: africa.kgm]
en: Abuja
ar: أبوجا

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
ar: جمهورية الكونغو

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
ar: برازافيل

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
ar: رواندا

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
ar: كيغالي

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
ar: السنغال

[ctx: africa.kgm]
en: Dakar
ar: داكار

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
ar: سيشيل

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
ar: فيكتوريا

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
ar: سيراليون

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
ar: فريتاون

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
ar: الصومال

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
ar: مقديشو

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
ar: جنوب إفريقيا

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
ar: بريتوريا

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
ar: السودان

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
ar: الخرطوم

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
ar: جنوب السودان

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
ar: جوبا

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
ar: إسواتيني

[ctx: africa.kgm]
en: Mbabane
ar: مبابان

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
ar: سان تومي وبرينسيبي

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé
ar: ساو تومي

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
ar: تنزانيا

[ctx: africa.kgm]
en: Dodoma
ar: دودوما

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
ar: توغو

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
ar: لومي

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
ar: تونس

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
ar: تونس

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
ar: أوغندا

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
ar: كمبالا

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
ar: الصحراء الغربية

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
ar: العيون

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
ar: زامبيا

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
ar: لوساكا

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
ar: زيمبابوي

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
ar: هراري

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
ar: جزر الكناري (اسبانيا)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ar: لاس بالماس دي غران كناريا وسانتا كروز دي تينيريف

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
ar: ماديرا (البرتغال)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
ar: فونشال

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
ar: ريونيون (فرنسا)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
ar: سان دينس

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
ar: سانت هيلينا (المملكة المتحدة)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
ar: جيمستاون

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
ar: ألبانيا (المقاطعات)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
ar: لا ألبانيا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
ar: بيرات

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
ar: بلقيز

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
ar: دلفين

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
ar: دفول

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
ar: ديبر

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
ar: دوريس

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
ar: إلباسان

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Fier
ar: فيير

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
ar: غييروكاستر

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
ar: غرامش

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Has
ar: يملك

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
ar: كافيي

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
ar: كولونجا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Korçë
ar: كورتشا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
ar: كرويي

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kuçovë
ar: كوشوفا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kukës
ar: كوكيس

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
ar: كربين

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lezhë
ar: ليجا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
ar: لبراجد

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
ar: لوشنيا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
ar: ماليسي وماضي

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
ar: مالاكستر

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
ar: مات

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
ar: ميرديتا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Peqin
ar: بقين

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
ar: برميت

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
ar: بوغراديتش

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
ar: بوكا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
ar: ساراند

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
ar: شكودر

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Skrapar
ar: سكرابار

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
ar: تيبيلين

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tirana
ar: تيرانا

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
ar: تروبويي

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
ar: فلورا

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
ar: ألبانيا (محافظات)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ar: المحافظات

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
ar: ليست ألبانيا

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
ar: بيرات

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
ar: ديبر

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
ar: بيشكوبي

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
ar: دوريس

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
ar: إلباسان

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Fier
ar: فيير

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
ar: غييروكاستر

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Korçë
ar: كورتشي

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Kukës
ar: كوكيس

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Lezhë
ar: ليجا

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
ar: شكودر

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
ar: تيرانا

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
ar: فلورا

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
ar: الجزائر

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
ar: لا الجزائر

[ctx: algeria.kgm]
en: Adrar
ar: أدرار

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Defla
ar: عين الدفلى

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Témouchent
ar: عين تموشنت

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
ar: الجزائر

[ctx: algeria.kgm]
en: Annaba
ar: عنابة

[ctx: algeria.kgm]
en: Batna
ar: باتنة

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
ar: بشار

[ctx: algeria.kgm]
en: Béjaïa
ar: بجاية

[ctx: algeria.kgm]
en: Biskra
ar: بسكرة

[ctx: algeria.kgm]
en: Blida
ar: البليدة

[ctx: algeria.kgm]
en: Bordj Bou Arréridj
ar: برج بوعريريج

[ctx: algeria.kgm]
en: Bouira
ar: البويرة

[ctx: algeria.kgm]
en: Boumerdès
ar: بومرداس

[ctx: algeria.kgm]
en: Chlef
ar: الشلف

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
ar: قسنطينة

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
ar: الجلفة

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
ar: البيض

[ctx: algeria.kgm]
en: El Oued
ar: الواد

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
ar: الطارف

[ctx: algeria.kgm]
en: Ghardaïa
ar: غرداية

[ctx: algeria.kgm]
en: Guelma
ar: قالمة

[ctx: algeria.kgm]
en: Illizi
ar: إليزي

[ctx: algeria.kgm]
en: Jijel
ar: جيجل

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
ar: خنشلة

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
ar: الأغواط

[ctx: algeria.kgm]
en: Médéa
ar: مدية

[ctx: algeria.kgm]
en: Mila
ar: ميلة

[ctx: algeria.kgm]
en: Mostaganem
ar: مستغانم

[ctx: algeria.kgm]
en: M'Sila
ar: المسيلة

[ctx: algeria.kgm]
en: Muaskar
ar: معسكر

[ctx: algeria.kgm]
en: Naâma
ar: النعامة

[ctx: algeria.kgm]
en: Oran
ar: وهران

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
ar: ورقلة

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
ar: أم البواغي

[ctx: algeria.kgm]
en: Relizane
ar: غليزان

[ctx: algeria.kgm]
en: Saïda
ar: سعيدة

[ctx: algeria.kgm]
en: Sétif
ar: سطيف

[ctx: algeria.kgm]
en: Sidi Bel Abbes
ar: سيدي بلعباس

[ctx: algeria.kgm]
en: Skikda
ar: سكيكدة

[ctx: algeria.kgm]
en: Souk Ahras
ar: سوق أهراس

[ctx: algeria.kgm]
en: Tamanghasset
ar: تمنغاست

[ctx: algeria.kgm]
en: Tébessa
ar: تبسة

[ctx: algeria.kgm]
en: Tiaret
ar: تيارت

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
ar: تندوف

[ctx: algeria.kgm]
en: Tipasa
ar: تيبازة

[ctx: algeria.kgm]
en: Tissemsilt
ar: تيسمسيلت

[ctx: algeria.kgm]
en: Tizi Ouzou
ar: تيزي وزو

[ctx: algeria.kgm]
en: Tlemcen
ar: تلمسان

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Andhra Pradesh
ar: أندرا براديش

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
ar: ليست أندرا براديش

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Adilabad
ar: عادل أباد

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nizamabad
ar: نظام أباد

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Karimnagar
ar: كريم نجر

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Medak
ar: ميداك

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Sangareddy
ar: سانغاردي

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Warangal
ar: ورنجل

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Rangareddy
ar: رانغاردي

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
ar: حيدر أباد

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Khammam
ar: خامام

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nalgonda
ar: نالجوندا

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Mahbubnagar
ar: محبوب نجر

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kurnool
ar: كرنول

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Anantapur
ar: انانتابور

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
ar: جيتور

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Cuddapah
ar: كوداباه

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nellore
ar: نيلور

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Prakasam
ar: براكاسام

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Ongole
ar: ونغول

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Guntur
ar: جونتور

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Krishna
ar: كريشنا

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Machilipatnam
ar: ماتشيليباتنام

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
ar: غرب جودافاري

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Eluru
ar: إيلورو

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
ar: شرق جودافارى

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kakinada
ar: كاكينادا

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vishakhapatnam
ar: فيشاخاباتنام

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vizianagaram
ar: فيزينجارم

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Srikakulam
ar: سيركاكولم

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
ar: أندورا

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
ar: الأبرشيات

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
ar: أسبانيا

[ctx: andorra.kgm]
en: France
ar: فرنسا

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
ar: أندورا لا فيلا

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
ar: أرينسال

[ctx: andorra.kgm]
en: Ordino
ar: إلتارتير

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
ar: إنكامب

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
ar: نزلوا

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
ar: إسكالدس إنجوردني

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
ar: سانت خوليا دي لوريا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
ar: أنغولا (المحافظات)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
ar: لا أنغولا (المحافظات)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bengo
ar: بنغو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Caxito
ar: كاكسيتو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Benguela
ar: بنغويلا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bié
ar: بيي

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Kuito
ar: كويتو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
ar: كابيندا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
ar: كواندو كوبانغو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Menongue
ar: مينونغي

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
ar: كوانزا نورت

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: N'dalatando
ar: ندالاتاندو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
ar: كوانزا سول

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Sumbe
ar: سومبي

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
ar: كونين

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
ar: أنديفا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huambo
ar: هوامبو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huíla
ar: هويلا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lubango
ar: وبانغو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luanda
ar: لواندا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
ar: لوندا نورتي

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
ar: وكابا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
ar: ولوندا سول

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Saurimo
ar: سوريمو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Malanje
ar: مالانجي

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Namibe
ar: ناميبي

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
ar: موكسيكو

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luena
ar: لوينا

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Uíge
ar: أويغه

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
ar: زائير

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
ar: مبانزا كونغو

en: Your Answers Were
ar: أجوبتك هي

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
ar: أجبت بشكل صحيح على %1 من أصل %2 من الأسئلة.

en: Question
ar: السؤال

en: Your Answer
ar: إجابتك

en: Correct Answer
ar: الإجابة الصحيحة

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
ar: الأرجنتين

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
ar: لا الأرجنتين

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
ar: بوينس ايرس (المدينة)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
ar: بوينس آيريس

[ctx: argentina.kgm]
en: La Plata
ar: لا بلاتا

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
ar: كاتاماركا

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
ar: سان فرناندو ديل فال دى كاتاماركا

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
ar: شاكو

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
ar: ريزيستنسيا

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
ar: تشوبوت

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
ar: روسون

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
ar: قرطبة

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
ar: كوريينتس

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
ar: انتري ريوس

[ctx: argentina.kgm]
en: Paraná
ar: بارانا

[ctx: argentina.kgm]
en: Formosa
ar: فورموزا

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
ar: خوخوي

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
ar: سان سلفادور دي خوخوي

[ctx: argentina.kgm]
en: La Pampa
ar: ابامبا

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
ar: سانتا روزا

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
ar: اريوخا

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
ar: مندوزا

[ctx: argentina.kgm]
en: Misiones
ar: ميسيونس

[ctx: argentina.kgm]
en: Posadas
ar: بوساداس

[ctx: argentina.kgm]
en: Neuquén
ar: نوكين

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
ar: ريو نيغرو

[ctx: argentina.kgm]
en: Viedma
ar: فيدما

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
ar: سالتا

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
ar: سان خوان

[ctx: argentina.kgm]
en: San Luis
ar: سان لويس

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
ar: سانتا كروز

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
ar: ريو غاليغوس

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Fe
ar: سانتا في

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
ar: سانتياغو ديل استيرو

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
ar: تييرا ديل فويغو

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
ar: أوشوايا

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
ar: توكومان

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
ar: سان ميغيل دي توكومان

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
ar: أرمينيا

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
ar: بحيرة فان

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
ar: بحيرة سيفان

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
ar: أذربيجان

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
ar: جورجيا

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
ar: إيران

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
ar: تركيا

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
ar: آراگاتسوتن

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
ar: آشتاراك

[ctx: armenia.kgm]
en: Ararat
ar: أرارات

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
ar: آرتاشات

[ctx: armenia.kgm]
en: Armavir
ar: أرمافير

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
ar: كغاركونيك

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
ar: غافار

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
ar: كوتايك

[ctx: armenia.kgm]
en: Hrazdan
ar: هرازدان

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
ar: لوري

[ctx: armenia.kgm]
en: Vanadzor
ar: فانادزور

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
ar: الشراك

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
ar: غيومري

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
ar: سيونيك

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
ar: كابان

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
ar: تافوش

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
ar: إيجيفان

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
ar: وايوتس تسور

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
ar: يغغنادزور

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
ar: يريفان

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
ar: اروناتشال براديش

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
ar: ليست اروناتشال براديش

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tirap
ar: تيراب

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Khonsa
ar: خونسا

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Changlang
ar: شانجلانج

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lohit
ar: لوهيت

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tezu
ar: تزو

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anjaw
ar: انجاو

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Hawai
ar: هاواي

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
ar: وادي ديبانج الأدنى

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Roing
ar: روينغ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
ar: وادي ديبانج

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anini
ar: أنيني

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
ar: سيانغ علوية

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yingkiong
ar: ينغكيونغ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
ar: شرق سيانغ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Pasighat
ar: باسيغات

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
ar: غرب سيانغ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Along
ar: الونغ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tawang
ar: تاوانج

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
ar: غرب كامنج

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Bomdila
ar: بومديلا

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
ar: شرق كامنج

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Seppa
ar: سبا

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Papum Pare
ar: بابوم باري

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yupia
ar: يوبيا

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
ar: سبانسيري المنخفضة

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Ziro
ar: زيرو

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Kurung Kumey
ar: كورونغ كومي

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Koloriang
ar: كولوريانغ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
ar: سبانسيري العلوية

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Daporijo
ar: دابوريجو

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
ar: آسيا

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: asia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
ar: روسيا

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
ar: موسكو

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
ar: تركيا

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
ar: أنقرة

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
ar: مصر

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
ar: القاهرة

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
ar: جيبوتي

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
ar: اريتريا

[ctx: asia.kgm]
en: Asmara
ar: أسمرة

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
ar: اثيوبيا

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
ar: أديس أبابا

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
ar: إيران

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
ar: طهران

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
ar: العراق

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
ar: بغداد

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
ar: اسرائيل

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
ar: القدس

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
ar: الأردن

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
ar: عمان

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
ar: كينيا

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
ar: نيروبي

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
ar: الكويت

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
ar: الكويت

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
ar: لبنان

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
ar: بيروت

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
ar: قطر

[ctx: asia.kgm]
en: Doha
ar: الدوحة

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
ar: المملكة العربية السعودية

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
ar: الرياض

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
ar: الصومال

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
ar: مقديشو

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
ar: السودان

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
ar: الخرطوم

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
ar: جنوب السودان

[ctx: asia.kgm]
en: Juba
ar: جوبا

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
ar: سوريا

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
ar: دمشق

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
ar: أوغندا

[ctx: asia.kgm]
en: Kampala
ar: كمبالا

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
ar: الامارات العربية المتحدة

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
ar: مدينة أبو ظبي

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
ar: سلطنة عمان

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
ar: مسقط

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
ar: الضفة الغربية

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
ar: اليمن

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
ar: صنعاء

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
ar: أوكرانيا

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
ar: كييف

[ctx: asia.kgm]
en: China
ar: الصين

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
ar: بكين

[ctx: asia.kgm]
en: India
ar: الهند

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
ar: نيو دلهي

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
ar: سريلانكا

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ar: كولومبو وسري جايواردنبورا

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
ar: منغوليا

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
ar: أولان باتور

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
ar: كازاخستان

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
ar: أستانا

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
ar: اليابان

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
ar: طوكيو

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
ar: ميانمار

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
ar: نايبيداو

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
ar: نيبال

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
ar: كاتماندو

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
ar: بوتان

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
ar: تيمفو

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
ar: اندونيسيا

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
ar: جاكرتا

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
ar: ماليزيا

[ctx: asia.kgm]
en: Kuala Lumpur
ar: كوالا لامبور

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
ar: بنجلاديش

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
ar: دكا

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
ar: أفغانستان

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
ar: كابول

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
ar: أذربيجان

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
ar: باكو

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
ar: أرمينيا

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
ar: يريفان

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
ar: البحرين

[ctx: asia.kgm]
en: Manama
ar: المنامة

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
ar: جورجيا

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
ar: تيبليسي

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
ar: تركمانستان

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
ar: عشق آباد

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
ar: أوزبكستان

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
ar: طشقند

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
ar: قيرغيزستان

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
ar: بيشكيك

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
ar: طاجكستان

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
ar: دوشانبي

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
ar: باكستان

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
ar: اسلام اباد

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
ar: لاوس

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
ar: فيانغ شان

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
ar: كمبوديا

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
ar: بنوم بنه

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
ar: بروناي

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
ar: بندر سيري بيغاوان

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
ar: الفلبين

[ctx: asia.kgm]
en: Manila
ar: مانيلا

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
ar: تايلاند

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
ar: كرونج ثيب

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
ar: فيتنام

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
ar: هانوي

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
ar: تايوان

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
ar: تايبيه

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
ar: سنغافورة

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
ar: كوريا الشمالية

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
ar: بيونغيانغ

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
ar: كوريا الجنوبية

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
ar: سول

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
ar: تيمور الشرقية

[ctx: asia.kgm]
en: Dili
ar: ديلي

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
ar: تنزانيا

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
ar: زامبيا

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
ar: موزامبيق

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
ar: مالاوي

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
ar: مدغشقر

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
ar: بابوا غينيا الجديدة

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
ar: أستراليا

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
ar: قبرص

en: Correct answers: %1/%2
ar: الإجابات الصحيحة : %1\%2

[ctx: assam.kgm]
en: Assam
ar: ولاية اسام

[ctx: assam.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
ar: ليست اسام

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: assam.kgm]
en: Kokrajhar
ar: كوكراجهار

[ctx: assam.kgm]
en: Dhuburi
ar: دهوبوري

[ctx: assam.kgm]
en: Goalpara
ar: جولبارا

[ctx: assam.kgm]
en: Bongaigaon
ar: بونجايجاون

[ctx: assam.kgm]
en: Barpeta
ar: باربتا

[ctx: assam.kgm]
en: Nalbari
ar: نالباري

[ctx: assam.kgm]
en: Dispur
ar: ديسبور

[ctx: assam.kgm]
en: Kamrup
ar: كامروب

[ctx: assam.kgm]
en: Guwahati
ar: غواهاتي

[ctx: assam.kgm]
en: Darrang
ar: دارانغ

[ctx: assam.kgm]
en: Marigaon
ar: ماريغاون

[ctx: assam.kgm]
en: Karbi Anglong
ar: كاربي انجلونج

[ctx: assam.kgm]
en: Diphu
ar: ديبهو

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
ar: مرتفعات كاتشار الشمالية

[ctx: assam.kgm]
en: Haflong
ar: هافلونغ

[ctx: assam.kgm]
en: Cachar
ar: كاتشار

[ctx: assam.kgm]
en: Silchar
ar: سيلشار

[ctx: assam.kgm]
en: Hailakandi
ar: هيلاكاندي

[ctx: assam.kgm]
en: Karimganj
ar: كاريمجانج

[ctx: assam.kgm]
en: Golaghat
ar: جولاغات

[ctx: assam.kgm]
en: Nagaon
ar: ناجوان

[ctx: assam.kgm]
en: Sonitpur
ar: سونيت بور

[ctx: assam.kgm]
en: Lakhimpur
ar: اكيمبور

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
ar: اكيمبور الشمالية

[ctx: assam.kgm]
en: Jorhat
ar: جورهات

[ctx: assam.kgm]
en: Dhemaji
ar: دهيماجى

[ctx: assam.kgm]
en: Sibsagar
ar: سيبساغار

[ctx: assam.kgm]
en: Dibrugarh
ar: ديبروجاره

[ctx: assam.kgm]
en: Tinsukia
ar: تينسوكيا

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
ar: أستراليا

[ctx: australia.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
ar: لا أستراليا

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
ar: الساحل

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
ar: إقليم العاصمة الأسترالية

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
ar: كانبيرا

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
ar: نيو ساوث ويلز

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
ar: سيدني

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
ar: فيكتوريا

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
ar: ميلبورن

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
ar: كوينزلاند

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
ar: بريسبان

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
ar: جنوب أستراليا

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
ar: اديلايد

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
ar: غرب أستراليا

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
ar: بيرث

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
ar: تسمانيا

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
ar: هوبارت

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
ar: الإقليم الشمالي

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
ar: داروين

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
ar: النمسا

[ctx: austria.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
ar: لا النمسا

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
ar: فيينا

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
ar: بورغنلاند

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
ar: كلاغنفورت

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
ar: ستيريا

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
ar: غراتس

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
ar: كارينثيا

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
ar: كلاغنفورت

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
ar: تايرول

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
ar: انسبروك

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
ar: فورارلبرغ

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
ar: بريغينز

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
ar: سالزبورغ

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
ar: النمسا العليا

[ctx: austria.kgm]
en: Linz
ar: لينز

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
ar: جنوب النمسا

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
ar: سانت بولتن

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
ar: أذربيجان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
ar: رايونس

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
ar: لا أذربيجان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
ar: ابشرون

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
ar: اغجابادي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
ar: أغدام

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
ar: اغداش

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
ar: آقستافا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
ar: آقسو

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
ar: مدينة شيرفان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Astara
ar: أستارا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
ar: مدينة باكو

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
ar: بالكان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
ar: بردا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
ar: بيلقان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
ar: بيلاسوفار

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
ar: جبرائيل

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
ar: جليل أباد

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
ar: داشكيسان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
ar: شابران

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Fizuli
ar: فيزولي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
ar: غدابيغ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
ar: غانيا المدينة

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goranboy
ar: غورانبوي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
ar: غويتشاي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
ar: حاجي قبول

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
ar: إميشلي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
ar: يسمايلي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
ar: كالبجار

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
ar: كوردامير

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
ar: لاشين

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
ar: خيزي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
ar: خيزي المدينة

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lerik
ar: ليريك

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
ar: ماساللي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
ar: مدينة مينغاشفير

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
ar: مدينة نافتالان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
ar: نفتشالا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
ar: أوغوز

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
ar: قابالا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
ar: قاخ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
ar: كازاخ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qobustan
ar: قوبوستان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Quba
ar: قباء

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
ar: قبادلی

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qusar
ar: قوسار

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
ar: ساتلي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sabirabad
ar: سابيراباد

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
ar: شاكي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
ar: مدينة شاكي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Salyan
ar: ساليان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
ar: شماخى

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
ar: شامكير

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
ar: ساموخ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
ar: سيازان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
ar: سومقاييت المدينة

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
ar: شوشا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
ar: مدينة شوشا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
ar: التكلس

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tovuz
ar: توفوز

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
ar: وجار

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
ar: خاشماز

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
ar: خانكيندي المدينة

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
ar: غويغول

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
ar: خيزي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
ar: خوجالي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
ar: خوجافند

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
ar: يارديملي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
ar: ييفلاخ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
ar: مدينة ييفلاخ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
ar: زنجيلان

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zaqatala
ar: زاقاتالا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
ar: زرداب

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
ar: بابيك

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
ar: جلفا

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
ar: كنكرلي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
ar: ناخيتشيفان سيتي

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ordubad
ar: أردوباد

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
ar: ساداراك

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
ar: شاخبوز

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
ar: شارور

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
ar: بنجلاديش

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
ar: الانقسامات

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
ar: لا بنغلاديش

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Barisa
ar: باريسا

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
ar: شيتاغونغ

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
ar: دكا

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Khulna
ar: خولنا

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Rajshahi
ar: راجشاهي

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Sylhet
ar: سيلهت

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
ar: روسيا البيضاء

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
ar: ليست روسيا البيضاء

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk
ar: مينسك

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
ar: منطقة برست

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest
ar: بريست

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
ar: منطقة هوميل

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
ar: هوميل

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
ar: منطقة هرودنا

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
ar: هرودنا

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
ar: منطقة ماهيليوو

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
ar: موغيلف

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
ar: منطقة مينسك

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
ar: منطقة فيتبسك

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
ar: فيتيبسك

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
ar: بلجيكا

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
ar: لا بلجيكا

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
ar: أنتفيربن

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
ar: بروكسل

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
ar: برابانت الفلمنكية

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
ar: لويفن

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
ar: غرب فلاندرز

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
ar: بروج

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
ar: فلاندر الشرقية

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
ar: جينت

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
ar: ليمبورغ

[ctx: belgium.kgm]
en: Hasselt
ar: هاسيلت

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
ar: والون برابانت

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
ar: وافر

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
ar: هايناوت

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
ar: مونس

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
ar: لياج

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
ar: لييج

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
ar: لوكسمبورج

[ctx: belgium.kgm]
en: Arlon
ar: آرلون

[ctx: belgium.kgm]
en: Namur
ar: نامور

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
ar: بليز

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: belize.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
ar: لا بليز

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
ar: محافظة بليز

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
ar: بليز سيتي

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
ar: كايو المقاطعة

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
ar: سان اغناسيو

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
ar: كوروزال المقاطعة

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
ar: كوروزال تاون

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
ar: مقاطعة أورانج ووك

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
ar: أورانج ووك تاون

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
ar: ستان كريك المقاطعة

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
ar: دانغريغا

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
ar: مقاطعة توليدو

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
ar: بونتا غوردا

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
ar: بوتان

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
ar: لا بوتان

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bumthang
ar: بومتهانغ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
ar: شوخا

[ctx: bhutan.kgm]
en: Dagana
ar: داجانا

[ctx: bhutan.kgm]
en: Gasa
ar: قدم كلايف

[ctx: bhutan.kgm]
en: Haa
ar: معن

[ctx: bhutan.kgm]
en: Lhuntse
ar: لهونتس

[ctx: bhutan.kgm]
en: Mongar
ar: مونغار

[ctx: bhutan.kgm]
en: Paro
ar: بارو

[ctx: bhutan.kgm]
en: Pemagatshel
ar: بماغاتشل

[ctx: bhutan.kgm]
en: Punakha
ar: بوناخا

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samdrup Jongkhar
ar: سامدروب جونغخار

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samtse
ar: سامتس

[ctx: bhutan.kgm]
en: Sarpang
ar: ساربانغ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Thimphu
ar: تيمفو

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashigang
ar: تراشيغانغ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashiyangste
ar: تراشييانغست

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trongsa
ar: ترونغسا

[ctx: bhutan.kgm]
en: Tsirang
ar: تسيرانغ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Wangdue Phodrang
ar: وانغ دو ندي فوردرانج

[ctx: bhutan.kgm]
en: Zhemgang
ar: زهمغانغ

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar
ar: بيهار

[ctx: bihar.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
ar: يقر مقر مقاطعة %1 في…

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
ar: مقار المناطق

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
ar: %1 هي مقر منطقة …

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
ar: المقاطعة بواسطة المقار

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
ar: ليست بيهار

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: bihar.kgm]
en: Paschim Champaran
ar: باسشيم شامباران

[ctx: bihar.kgm]
en: Bettiah
ar: بتياه

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
ar: بوربي شامباران

[ctx: bihar.kgm]
en: Motihari
ar: موتيهاري

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheohar
ar: شوحار

[ctx: bihar.kgm]
en: Sitamarhi
ar: سيتامارهى

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhubani
ar: مادهوبانى

[ctx: bihar.kgm]
en: Supaul
ar: سوبول

[ctx: bihar.kgm]
en: Araria
ar: اراري

[ctx: bihar.kgm]
en: Kishanganj
ar: كيشنجاني

[ctx: bihar.kgm]
en: Purnia
ar: بورنيا

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhepura
ar: مادبورا

[ctx: bihar.kgm]
en: Saharsa
ar: ساهارسا

[ctx: bihar.kgm]
en: Darbhanga
ar: داربهانجا

[ctx: bihar.kgm]
en: Muzaffarpur
ar: مظفربور

[ctx: bihar.kgm]
en: Gopalganj
ar: جوبالجانج

[ctx: bihar.kgm]
en: Siwan
ar: سيوان

[ctx: bihar.kgm]
en: Saran
ar: شاران

[ctx: bihar.kgm]
en: Chhapra
ar: شهابرا

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
ar: أكشاي

[ctx: bihar.kgm]
en: Hajipur
ar: حاجي بور

[ctx: bihar.kgm]
en: Samastipur
ar: ساماستيبور

[ctx: bihar.kgm]
en: Begusarai
ar: بجساراي

[ctx: bihar.kgm]
en: Khagaria
ar: خجاريا

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
ar: بهاجالبور

[ctx: bihar.kgm]
en: Katihar
ar: كاتيحار

[ctx: bihar.kgm]
en: Munger
ar: مونجر

[ctx: bihar.kgm]
en: Lakhisarai
ar: لاخساريا

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheikhpura
ar: شيخ بورا

[ctx: bihar.kgm]
en: Nalanda
ar: نالاندا

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar Sharif
ar: بيهار الشريف

[ctx: bihar.kgm]
en: Patna
ar: باتنا

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhojpur
ar: بوج بور

[ctx: bihar.kgm]
en: Ara
ar: المجمرة

[ctx: bihar.kgm]
en: Buxar
ar: بوكسار

[ctx: bihar.kgm]
en: Kaimur
ar: كايمور

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhabhua
ar: بهابهوا

[ctx: bihar.kgm]
en: Rohtas
ar: روحتاس

[ctx: bihar.kgm]
en: Sasaram
ar: ساسارام

[ctx: bihar.kgm]
en: Aurangabad
ar: أورنك آباد

[ctx: bihar.kgm]
en: Arwal
ar: أروال

[ctx: bihar.kgm]
en: Jehanabad
ar: جيهان أباد

[ctx: bihar.kgm]
en: Gaya
ar: غايا

[ctx: bihar.kgm]
en: Nawada
ar: نوادا

[ctx: bihar.kgm]
en: Jamui
ar: جاموي

[ctx: bihar.kgm]
en: Banka
ar: بانكا

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
ar: بوليفيا

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
ar: لا بوليفيا

[ctx: bolivia.kgm]
en: Beni
ar: بني

[ctx: bolivia.kgm]
en: Trinidad
ar: ترينيداد

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
ar: تشوكيساكا

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
ar: سوكري

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
ar: كوتشابامبا

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
ar: لاباز

[ctx: bolivia.kgm]
en: Oruro
ar: أورورو

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
ar: باندو

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
ar: كوبيجا

[ctx: bolivia.kgm]
en: Potosí
ar: بوتوسي

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
ar: سانتا كروز

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz de la Sierra
ar: سانتا كروز دي لا سييرا

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
ar: تاريجا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
ar: البوسنة والهرسك

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
ar: كانتونات

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
ar: لا البوسنة والهرسك

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
ar: برتشكو

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
ar: البوسنية بودريني

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
ar: وسط البوسنة

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
ar: الهرسك نيريتفا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Posavina
ar: بوسافينا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
ar: سراييفو

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Tuzla
ar: توزلا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Una Sana
ar: أوناسانا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
ar: غرب البوسنة

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
ar: غرب الهرسك

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
ar: زينيتشا - دوبوي

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Banja Luka
ar: بانيا لوكا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Doboj
ar: دوبوي

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bijeljina
ar: بييليينا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Vlasenica
ar: فلاسينيتسا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
ar: ساراجفو-رومانيجا أو سوكولاك

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Foča
ar: فوتشا

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Trebinje
ar: تريبينيي

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
ar: بتسوانا

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
ar: لا بوتسوانا

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
ar: سنترال

[ctx: botswana.kgm]
en: Serowe
ar: سروو

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
ar: غانزي

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgalagadi
ar: كغالاغادي

[ctx: botswana.kgm]
en: Tshabong
ar: تشابونغ

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgatleng
ar: كغاتلنغ

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
ar: موتشودي

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
ar: كويننغ

[ctx: botswana.kgm]
en: Molepolole
ar: موليبولول

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
ar: شمال شرق

[ctx: botswana.kgm]
en: Francistown
ar: فرانسيس

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
ar: الشمال الغربي

[ctx: botswana.kgm]
en: Maun
ar: الماعون

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
ar: جنوب شرقي

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
ar: غابورون

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
ar: الجنوبي

[ctx: botswana.kgm]
en: Kanye
ar: كاني

en: &Accept
ar: ا&قبل

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
ar: البرازيل

[ctx: brazil.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
ar: سيرغيبي

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
ar: أراكاجو

[ctx: brazil.kgm]
en: Pará
ar: بارا

[ctx: brazil.kgm]
en: Belém
ar: بليم

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
ar: ولاية ميناس غيرايس

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
ar: بيلو هوريزونتي

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
ar: رورايما

[ctx: brazil.kgm]
en: Boa Vista
ar: بوا فيستا

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
ar: المقاطعة الاتحادية

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
ar: برازيليا

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
ar: ماتو غروسو دو سول

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
ar: كامبو غراندي

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
ar: ماتو غروسو

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
ar: كويابا

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraná
ar: بارانا

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
ar: كوريتيبا

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
ar: سانتا كاتارينا

[ctx: brazil.kgm]
en: Florianópolis
ar: فلوريانوبوليس

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
ar: سيارا

[ctx: brazil.kgm]
en: Fortaleza
ar: فورتاليزا

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
ar: غوياس

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
ar: غويانيا

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
ar: بارايبا

[ctx: brazil.kgm]
en: João Pessoa
ar: جواو بيسوا

[ctx: brazil.kgm]
en: Amapá
ar: أمابا

[ctx: brazil.kgm]
en: Macapá
ar: ماكابا

[ctx: brazil.kgm]
en: Alagoas
ar: ألاغواس

[ctx: brazil.kgm]
en: Maceió
ar: ماسايو

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
ar: أمازوناس

[ctx: brazil.kgm]
en: Manaus
ar: ماناوس

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
ar: ريو غراندي دو نورتي

[ctx: brazil.kgm]
en: Natal
ar: الولادة

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
ar: توكانتينز

[ctx: brazil.kgm]
en: Palmas
ar: بالماس

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
ar: ريو غراندي دو سول

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Alegre
ar: بورتو أليغري

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
ar: روندونيا

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Velho
ar: بورتو فيلهو

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
ar: بيرنامبوكو

[ctx: brazil.kgm]
en: Recife
ar: ريسيفي

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
ar: فدان

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
ar: ريو برانكو

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
ar: اية ريو دي جانيرو

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
ar: ريو دي جانيرو

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
ar: باهيا

[ctx: brazil.kgm]
en: Salvador
ar: سلفادور

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
ar: مارانهاو

[ctx: brazil.kgm]
en: São Luís
ar: ساو لويز

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
ar: ولاية ساو باولو

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
ar: ساو باولو (المدينة)

[ctx: brazil.kgm]
en: Piauí
ar: بياوي

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
ar: تيريسينا

[ctx: brazil.kgm]
en: Espírito Santo
ar: إسبيريتو سانتو

[ctx: brazil.kgm]
en: Vitória
ar: فيتوريا

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
ar: خارج الحدود

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
ar: بلغاريا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
ar: لا بلغاريا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Blagoevgrad
ar: بلاغويفغراد

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Burgas
ar: بورغاس

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
ar: دوبريتش

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Gabrovo
ar: غابروفو

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Haskovo
ar: هاسكوفو

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
ar: كارجلي

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
ar: كوستنديل

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
ar: لوفيتش

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Montana
ar: مونتانا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
ar: بازارجيك

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pernik
ar: برنيك

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
ar: بليفين

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Plovdiv
ar: بلوفديف

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Razgrad
ar: رازغراد

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Ruse
ar: حيلة

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
ar: شومين

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Silistra
ar: سيليسترا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sliven
ar: سليفين

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
ar: سموليان

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
ar: صوفيا مقاطعة

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
ar: مدينة صوفيا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Stara Zagora
ar: ستارا زاغورا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
ar: تارغوفيشته

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Veliko Tarnovo
ar: فيليكو تارنوفو

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Varna
ar: فارنا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vidin
ar: فيدين

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vratsa
ar: فراتسا

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
ar: يامبول

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
ar: بوركينا فاسو (المحافظات)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
ar: ليست بوركينا فاسو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oudalan
ar: ودالان

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gorom-gorom
ar: غوروم-غوروم

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Soum
ar: سوم

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Djibo
ar: دجيبو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Séno
ar: سنو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dori
ar: دوري

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yagha
ar: ياغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sebba
ar: سيبا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Komondjari
ar: كوموندجاري

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gayéri
ar: غايري

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourma
ar: نغورما

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Fada N'Gourma
ar: فادا نغورما

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tapoa
ar: تابوا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diapaga
ar: دياباغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kompienga
ar: كومبينغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pama
ar: باما

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koulpélogo
ar: كولبلوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouargaye
ar: وارغاي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulgou
ar: بولغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tenkodogo
ar: تيكندوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kouritenga
ar: كوريتنغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koupéla
ar: كوبلا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Namentenga
ar: نامنتنغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulsa
ar: بولسا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gnagna
ar: غناغنا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bogandé
ar: بوغاند

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ganzourgou
ar: غانزورغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zorgho
ar: زورغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zoundwéogo
ar: زوندووغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Manga
ar: مانغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nahouri
ar: ناهوري

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pô
ar: بو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sissili
ar: سيصيلي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léo
ar: ليو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziro
ar: زيرو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sapouy
ar: سابوي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bazèga
ar: بازغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kombissiri
ar: كومبيصيري

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kadiogo
ar: كاديوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouagadougou
ar: واغادوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulkiemdé
ar: بولكيمد

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koudougou
ar: كودوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oubritenga
ar: وبريتنغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziniaré
ar: زينيار

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kourwéogo
ar: كورووغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boussé
ar: بوص

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanmatenga
ar: سانماتنغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kaya
ar: كايا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bam
ar: بام

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kongoussi
ar: كونغوصي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Passoré
ar: باسوري

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yako
ar: ياكو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zondoma
ar: زوندوما

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourcy
ar: غوركي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yatenga
ar: ياتنغا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouahigouya
ar: واهيغويا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanguié
ar: سانغوي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Réo
ar: رو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Loroum
ar: لوروم

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Titao
ar: تيتاو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sourou
ar: سورو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tougan
ar: توغان

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nayala
ar: نايالا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Toma
ar: توما

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Balé
ar: بال

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boromo
ar: بورومو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kossi
ar: كوسي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nouna
ar: نونا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banwa
ar: بانوا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Solenzo
ar: سولنزو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Mouhoun
ar: موهون

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dédougou
ar: ددوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tuy
ar: توي

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houndé
ar: هوند

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kénédougou
ar: كيندوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Orodara
ar: ورودارا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léraba
ar: لرابا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sindou
ar: سيندو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Comoé
ar: كوميه

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banfora
ar: بانفورا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houet
ar: هوت

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bobo Dioulasso
ar: بوبوديولاسو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ioba
ar: يوبا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dano
ar: دانو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bougouriba
ar: بوغوريبا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diébougou
ar: ديبوغو

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Poni
ar: بوني

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gaoua
ar: غاوا

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Noumbiel
ar: نومبيل

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Batié
ar: باتي

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
ar: بوركينا فاسو (المناطق)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
ar: ليست بوركينا فاسو

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Est
ar: شرق

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Fada N'Gourma
ar: فادا نغورما

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sahel
ar: الساحل

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dori
ar: دوري

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
ar: مركز نورد

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Kaya
ar: كايا

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Nord
ar: نورد

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouahigouya
ar: واهيغويا

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
ar: بلاتاو الوسطى

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ziniaré
ar: زينيار

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
ar: مركز است

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Tenkodogo
ar: تيكندوغو

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
ar: مركز سود

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Manga
ar: مانغا

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
ar: المركز

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouagadougou
ar: واغادوغو

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
ar: مركز - أوست

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Koudougou
ar: كودوغو

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Boucle du Mouhoun
ar: بوكل دو موهون

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dédougou
ar: ددوغو

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Hauts-bassins
ar: هاوتس-باصينس

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Bobo Dioulasso
ar: بوبوديولاسو

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Cascades
ar: كاسكيد

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Banfora
ar: بانفورا

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
ar: سود-وست

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Gaoua
ar: غاوا

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
ar: ميانمار

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
ar: الولايات والمديريات

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: burma.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
ar: لا ميانمار

[ctx: burma.kgm]
en: Ayeyarwady
ar: أيياروادي

[ctx: burma.kgm]
en: Pathein
ar: باثين

[ctx: burma.kgm]
en: Bago
ar: جديد

[ctx: burma.kgm]
en: Magway
ar: ماغواي

[ctx: burma.kgm]
en: Magwe
ar: ماغوي

[ctx: burma.kgm]
en: Mandalay
ar: ماندالاي

[ctx: burma.kgm]
en: Sagaing
ar: ساغانغ

[ctx: burma.kgm]
en: Tanintharyi
ar: تانينثاريى

[ctx: burma.kgm]
en: Dawei
ar: داوي

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon
ar: يانجون

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
ar: يانغون (رانغون سابقا)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
ar: الذقن

[ctx: burma.kgm]
en: Hakha
ar: هاكا

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
ar: الكاتشين

[ctx: burma.kgm]
en: Myitkyina
ar: مييتكيينا

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
ar: كايين

[ctx: burma.kgm]
en: Hpa-an
ar: با آن

[ctx: burma.kgm]
en: Kayah
ar: كاياه

[ctx: burma.kgm]
en: Loikaw
ar: ويكاو

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
ar: الاثنين

[ctx: burma.kgm]
en: Mawlamyine
ar: ماولامين

[ctx: burma.kgm]
en: Rakhine
ar: راخين

[ctx: burma.kgm]
en: Sittwe
ar: سيتوي

[ctx: burma.kgm]
en: Shan
ar: شان

[ctx: burma.kgm]
en: Taunggyi
ar: تاونغيي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
ar: الكاميرون (الدوائر)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
ar: لا الكاميرون (الدوائر)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Djérem
ar: دجرم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tibati
ar: تيباتي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro-et-Déo
ar: فارو ، وآخرون ، ديو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tignère
ar: تيغنر

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Banyo
ar: مايو ، والحمام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Banyo
ar: والحمام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbéré
ar: مبري

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meiganga
ar: ميغانغا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vina
ar: فينا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngaoundéré
ar: نغاونديري

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haute-Sanaga
ar: ساناغا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nanga-Eboko
ar: نانغا-بوكو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lekié
ar: لكي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Monatele
ar: موناتل

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Inoubou
ar: مبام-ت-ينوبو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafia
ar: بافيا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Kim
ar: مبام-ت-كيم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ntui
ar: نتوي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Afamba
ar: مفو-ت-افامبا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfou
ar: مفو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Akono
ar: مفو-ت-اكونو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngoumou
ar: نغومو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfoundi
ar: مفوندي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yaoundé
ar: ياوندي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Kellé
ar: نيونغ ، وآخرون ، كيلي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Éséka
ar: سكا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Mfoumou
ar: نيونغ-ت-مفومو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Akonolinga
ar: اكونولينغا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-So'o
ar: نيونغ-ت-سوو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbalmayo
ar: مبالمايو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boumba-et-Ngoko
ar: بومبا-ت-نغوكو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yokadouma
ar: يوكادوما

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nyong
ar: والعليا من نيونغ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Abong-Mbang
ar: ابونغ-مبانغ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kadey
ar: كادي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Batouri
ar: باتوري

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lom-et-Djérem
ar: لوم-ت-دجرم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bertoua
ar: بيرتوا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Diamaré
ar: ديامار

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Maroua
ar: ماروا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Logone-et-Chari
ar: وغون ، وآخرون ، شاري

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kousséri
ar: كوسيري

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Danay
ar: مايو-داناي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yagoua
ar: ياغوا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Kani
ar: مايو - كاني

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kaélé
ar: كال

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Sava
ar: مايو - سافا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mora
ar: مورا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Tsanaga
ar: مايو-تساناغا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mokolo
ar: موكولو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Moungo
ar: مونغو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkongsamba
ar: نكونغسامبا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkam
ar: نكام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yabassi
ar: ياباصي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sanaga-Maritime
ar: ساناغا-البحرية

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Édéa
ar: دا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wouri
ar: وري

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Douala
ar: دوالا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bénoué
ar: بنو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Garoua
ar: غاروا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro
ar: فارو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Poli
ar: دعى

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Louti
ar: مايو-لوتي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Guider
ar: الهادي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Rey
ar: مايو رى

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tchollire
ar: تشولير

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boyo
ar: بويو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fundong
ar: فوندونغ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bui
ar: بوي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumbo
ar: كومبو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Donga-Mantung
ar: دونغا-مانتونغ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkambé
ar: نكامب

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menchum
ar: منشوم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wum
ar: ووم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mezam
ar: مزام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamenda
ar: باميندا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Momo
ar: مومو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbengwi
ar: مبنغوي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngo-Ketunjia
ar: نغو-كتونجيا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndop
ar: ندوب

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamboutos
ar: بامبوتوس

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbouda
ar: مبودا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nkam
ar: هاوت-نكام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafang
ar: بافانغ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Hauts-Plateaux
ar: أوت الهضاب

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Baham
ar: باهام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koung-Khi
ar: كونغ-خي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bandjoun
ar: باندجون

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menoua
ar: منوا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dschang
ar: تشانغ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mifi
ar: ماي فاي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafoussam
ar: بافوسام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndé
ar: الإقتراب من الموت

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangangté
ar: بانغانغت

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Noun
ar: نون

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Foumban
ar: فومبان

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dja-et-Lobo
ar: دجا ، وآخرون ، لوبو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sangmélima
ar: سانغميليما

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mvila
ar: مفيلا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ebolowa
ar: ايبولوا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
ar: وكان

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kribi
ar: كريبي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vallée-du-Ntem
ar: فالي دو نتم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ambam
ar: امبام

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fako
ar: فاكو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Limbé
ar: ليمبي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koupé-Manengouba
ar: كوب-ماننغوبا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangem
ar: بانغم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lebialem
ar: لبيالم

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menji
ar: منجي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Manyu
ar: مانيو

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mamfé
ar: مامف

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meme
ar: ميمي

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumba
ar: كومبا

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndian
ar: نديان

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mundemba
ar: موندمبا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
ar: الكاميرون (المحافظات)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
ar: لا الكاميرون (المحافظات)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Adamawa
ar: اداماوا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ngaoundéré
ar: نغاونديري

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
ar: مركز

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Yaoundé
ar: ياوندي

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
ar: شرق

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bertoua
ar: بيرتوا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
ar: أقصى الشمال

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Maroua
ar: ماروا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
ar: المشاطئة

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Douala
ar: دوالا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
ar: الشمال

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Garoua
ar: غاروا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
ar: الشمال الغربي

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bamenda
ar: باميندا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
ar: الجنوب

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ebolowa
ar: ايبولوا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
ar: جنوب غرب

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Buea
ar: بويا

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
ar: الغرب

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bafoussam
ar: بافوسام

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
ar: كندا

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
ar: المقاطعات والأقاليم

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
ar: خارج الحدود

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
ar: جزيرة الأمير إدوارد

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
ar: شارلوت تاون

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
ar: كولومبيا البريطانية

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
ar: فيكتوريا

[ctx: canada.kgm]
en: Ontario
ar: أونتاريو

[ctx: canada.kgm]
en: Toronto
ar: تورونتو

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
ar: نيوفاوندلاند

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
ar: سانت جون

[ctx: canada.kgm]
en: Nunavut
ar: نونافوت

[ctx: canada.kgm]
en: Iqaluit
ar: إكالويت

[ctx: canada.kgm]
en: Alberta
ar: البرتا

[ctx: canada.kgm]
en: Edmonton
ar: ادمونتون

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
ar: الأقاليم الشمالية الغربية

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
ar: يلونايف

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
ar: كويبيك

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
ar: مدينة كيبيك

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
ar: نيو برونزويك

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
ar: فريدريكتون

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
ar: مانيتوبا

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
ar: ويننيبج

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
ar: نوفا سكوتيا

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
ar: هاليفاكس

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
ar: يوكون

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
ar: وايتهورس

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
ar: ساسكاتشوان

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
ar: ريجينا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
ar: الكاريبي

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
ar: لا الكاريبي

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
ar: الباهاما

[ctx: caribbean.kgm]
en: Nassau
ar: ناسو

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
ar: جزر تركس وكايكوس (المملكة المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cockburn Town
ar: كوكبورن تاون

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
ar: كوبا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
ar: لا هابانا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
ar: هايتي

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
ar: بورت او برنس

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
ar: جمهورية الدومينيكان

[ctx: caribbean.kgm]
en: Santo Domingo
ar: سانتو دومينغو

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
ar: بورتوريكو (الولايات المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: San Juan
ar: سان خوان

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
ar: الجزر العذراء (الولايات المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Charlotte Amalie
ar: شارلوت أملي

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
ar: جزر فيرجن البريطانية (المملكة المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Road Town
ar: الطريق تاون

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
ar: أنجويلا (المملكة المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: The Valley
ar: وادي

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
ar: سانت مارتين (فرنسا)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Marigot
ar: ماريغو

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
ar: سانت بارتيليمي (فرنسا)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Gustavia
ar: غوستافيا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ar: أنتيغوا وبربودا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
ar: سانت جون

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
ar: سانت كيتس ونيفيس

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basseterre
ar: باستير

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
ar: مونتسيرات (المملكة المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Plymouth
ar: بلايموث

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
ar: جوادلوب (فرنسا)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basse-Terre
ar: باسي تير

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
ar: دومينيكا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Roseau
ar: روزيو

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
ar: مارتينيك (فرنسا)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Fort de France
ar: فورت دي فرانس

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
ar: سانت لوسيا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Castries
ar: كاستريس

[ctx: caribbean.kgm]
en: Barbados
ar: باربادوس

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bridgetown
ar: بريدجتاون

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
ar: سانت فنسنت والجرينادينز

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingstown
ar: كينغستاون

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
ar: جرينادا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint George's
ar: سانت جورج

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ar: ترينيداد وتوباغو

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port of Spain
ar: بورت أوف سبين

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
ar: هولندا (هولندا)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Willemstad
ar: يلمستاد

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
ar: أروبا (هولندا)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Oranjestad
ar: أورانجيستاد

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
ar: جامايكا

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingston
ar: كينجستون

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
ar: جزر كايمان (المملكة المتحدة)

[ctx: caribbean.kgm]
en: George Town
ar: جورج تاون

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
ar: كاتالونيا (كومارقوس)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
ar: كومارقوس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
ar: خارج كاتالونيا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Camp
ar: بديل كامب

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Valls
ar: فالس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
ar: أمبوردا الأعلى

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Figueres
ar: فيغيريس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
ar: الت بندس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilafranca del Penedès
ar: فيلافرانكا ديل بينيدس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
ar: بديل أورغيل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Seu d'Urgell
ar: لا سو دورغل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alta Ribagorça
ar: التا ريباغوركا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
ar: ل بونت د سورت

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Anoia
ar: أنويا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Igualada
ar: إيغوالادا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Bages
ar: باجس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Manresa
ar: مانريسا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
ar: معسكر بايكز

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Reus
ar: الجرمي

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
ar: بايكز بر

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tortosa
ar: تورتوسا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
ar: أمبوردا الأسفل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Bisbal d'Empordà
ar: لا بيسبال ديل أمبوردان

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
ar: باش ليوبريغات

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sant Feliu de Llobregat
ar: سان فيلايو دي يوبريغات

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
ar: بايكز بندس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Vendrell
ar: ايل فندريل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelonès
ar: بارسيلونيس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelona
ar: برشلونة

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berguedà
ar: بيرغويدا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berga
ar: بيرغا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cerdanya
ar: سيردانيا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Puigcerdà
ar: بويغثيردا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Conca de Barberà
ar: كونكا دي باربيرا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montblanc
ar: مون بلان

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garraf
ar: غاراف

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilanova i la Geltrú
ar: فيلانوفا اي لا غيلترو

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrigues
ar: جاريجوس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Les Borges Blanques
ar: لس بورغس بلانقوس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrotxa
ar: غاروتكزا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Olot
ar: أولوت

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gironès
ar: جيرونيس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Girona
ar: جيرونا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Maresme
ar: ماريسمى

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mataró
ar: ماتارو

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montsià
ar: مونتسيا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Amposta
ar: امبوستا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Noguera
ar: نوغيرا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Balaguer
ar: بالاغوار

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Osona
ar: أوسونا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vic
ar: فيك

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Jussà
ar: بالارس جوصا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tremp
ar: ترمب

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Sobirà
ar: بالارس سوبيرا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
ar: النوع

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla de l'Estany
ar: بلا د ل'ستاني

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Banyoles
ar: بانيولاس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla d'Urgell
ar: بلا د'ورغل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mollerussa
ar: مولروصا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Priorat
ar: بريورات

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Falset
ar: فالست

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ribera d'Ebre
ar: ريبرا د'بر

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Móra d'Ebre
ar: مورا د'بر

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripollès
ar: ريبولس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripoll
ar: ريبول

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segarra
ar: سيغارا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cervera
ar: سيرفيرا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segrià
ar: سغريا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Lleida
ar: لاردة

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Selva
ar: السلفا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Santa Coloma de Farners
ar: سانتا كولوما دي فارنيس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsonès
ar: سولسونس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsona
ar: سولسونا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragonès
ar: تاراغونس

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragona
ar: تاراغون

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Terra Alta
ar: تيرا ألتا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gandesa
ar: غاندسا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Urgell
ar: أورغيل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tàrrega
ar: تارغا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
ar: فال د'اران

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vielha e Mijaran
ar: فيلها  ميجاران

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Occidental
ar: فالس أوكيدنتل

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
ar: سابادي وتيراسا

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Oriental
ar: فالس أورينتال

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Granollers
ar: غرانوييرس

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Chhattisgarh
ar: تشاتيسغار

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
ar: ليست شهاتيسغاره

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Surguja
ar: سورغوجا

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Ambikapur
ar: امبيكابور

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Koriya
ar: كورييا

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jashpur
ar: جاشبور

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Korba
ar: قربة

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bilaspur
ar: بيلاسبور

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raigarh
ar: رايجاره

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kabirdham
ar: كابيردهام

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kawardha
ar: كاواردا

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir-Champa
ar: جانجغير-شامبا

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir
ar: جانجغير

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Durg
ar: دورج

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raipur
ar: رايبور

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Rajnandgaon
ar: راجناندجوان

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Mahasamund
ar: ماهاسموند

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kanker
ar: كانكر

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bastar
ar: باستار

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jagdalpur
ar: جاغدالبور

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dantewada
ar: دانتيوادا

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dhamtari
ar: دامتري

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
ar: شيلي

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: chile.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
ar: ليس شيلي

[ctx: chile.kgm]
en: Tarapacá
ar: تاراباكا

[ctx: chile.kgm]
en: Iquique
ar: ايكيكه

[ctx: chile.kgm]
en: Antofagasta
ar: أنتوفاجاستا

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
ar: أتاكاما

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
ar: كوبيابو

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
ar: كوكيمبو

[ctx: chile.kgm]
en: La Serena
ar: لا سيرينا

[ctx: chile.kgm]
en: Valparaíso
ar: فالبارايسو

[ctx: chile.kgm]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
ar: ليبرتادور غنرال برناردو أوهيغينز

[ctx: chile.kgm]
en: Rancagua
ar: رانكاغوا

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
ar: مولي

[ctx: chile.kgm]
en: Talca
ar: تالكا

[ctx: chile.kgm]
en: Bío-Bío
ar: بيو-بيو

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
ar: كونسبسيون

[ctx: chile.kgm]
en: Araucanía
ar: أروكانيا

[ctx: chile.kgm]
en: Temuco
ar: تيموكو

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
ar: لوس لاجوس

[ctx: chile.kgm]
en: Puerto Montt
ar: بويرتو مونت

[ctx: chile.kgm]
en: Aysen
ar: ايسن

[ctx: chile.kgm]
en: Coyhaique
ar: مكاتب كويهايكي

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
ar: ماغالانس ي لا انتارتيكا شيلنا

[ctx: chile.kgm]
en: Punta Arenas
ar: بونتا أريناس

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
ar: إقليم العاصمة سانتياغو

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago
ar: سانتياغو

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
ar: لوس ريوس

[ctx: chile.kgm]
en: Valdivia
ar: فالديفيا

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
ar: اريكا و باريناكوتا

[ctx: chile.kgm]
en: Arica
ar: أريكا

[ctx: china.kgm]
en: China
ar: الصين

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: china.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: china.kgm]
en: Coast
ar: الساحل

[ctx: china.kgm]
en: Russia
ar: روسيا

[ctx: china.kgm]
en: Japan
ar: اليابان

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
ar: منغوليا

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
ar: كوريا الشمالية

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
ar: كوريا الجنوبية

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
ar: كازاخستان

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
ar: قيرغيزستان

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
ar: طاجكستان

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
ar: أفغانستان

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
ar: باكستان

[ctx: china.kgm]
en: India
ar: الهند

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
ar: بوتان

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
ar: بنجلاديش

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
ar: ميانمار

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
ar: تايلاند

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
ar: تايوان

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
ar: فيتنام

[ctx: china.kgm]
en: Laos
ar: لاوس

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
ar: نيبال

[ctx: china.kgm]
en: Anhui
ar: انهوى

[ctx: china.kgm]
en: Hefei
ar: هافي

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
ar: بكين

[ctx: china.kgm]
en: Chongqing
ar: شونجكين

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
ar: فوجيان

[ctx: china.kgm]
en: Fuzhou
ar: فوزهو

[ctx: china.kgm]
en: Gansu
ar: قانسو

[ctx: china.kgm]
en: Lanzhou
ar: لانزاهو

[ctx: china.kgm]
en: Guangdong
ar: قوانغدونغ

[ctx: china.kgm]
en: Guangzhou
ar: كوانغ تشو

[ctx: china.kgm]
en: Guangxi Zhuang
ar: قوانغشى لقومية تشوانغ

[ctx: china.kgm]
en: Nanning
ar: نانج

[ctx: china.kgm]
en: Guizhou
ar: قويتشو

[ctx: china.kgm]
en: Guiyang
ar: جوي يانغ

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
ar: هاينان

[ctx: china.kgm]
en: Haikou
ar: هايكو

[ctx: china.kgm]
en: Hebei
ar: خبي

[ctx: china.kgm]
en: Shijiazhuang
ar: شيجياتشوانج

[ctx: china.kgm]
en: Heilongjiang
ar: هيلونغجيانغ

[ctx: china.kgm]
en: Harbin
ar: هاربين

[ctx: china.kgm]
en: Henan
ar: خنان

[ctx: china.kgm]
en: Zhengzhou
ar: زينغ زو

[ctx: china.kgm]
en: Hubei
ar: هوبى

[ctx: china.kgm]
en: Wuhan
ar: ووهان

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
ar: هونان

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
ar: تشانغ شا

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
ar: جيانغسو

[ctx: china.kgm]
en: Nanjing
ar: نانجينج

[ctx: china.kgm]
en: Jiangxi
ar: جيانغشى

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
ar: نان شانغ

[ctx: china.kgm]
en: Jilin
ar: جيلين

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
ar: تشانج شون

[ctx: china.kgm]
en: Liaoning
ar: لياونينغ

[ctx: china.kgm]
en: Shenyang
ar: شنيانج

[ctx: china.kgm]
en: Nei Mongol
ar: نيى المغولي

[ctx: china.kgm]
en: Hohhot
ar: هوهيهوت

[ctx: china.kgm]
en: Ningxia Hui
ar: نينغشيا لقومية هوى

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
ar: ينتشوان

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
ar: تشينغهاى

[ctx: china.kgm]
en: Xining
ar: اكسينينج

[ctx: china.kgm]
en: Shanxi
ar: شانشى

[ctx: china.kgm]
en: Taiyuan
ar: تايي يونا

[ctx: china.kgm]
en: Shandong
ar: شاندونغ

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
ar: شي نان

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
ar: شانغهاي

[ctx: china.kgm]
en: Shaanxi
ar: شنشى

[ctx: china.kgm]
en: Xian
ar: زيان

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
ar: سيتشوان

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
ar: تشنجدو

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
ar: تيانجين

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
ar: منطقة شينجيانغ الويغورية

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
ar: اورومتشى

[ctx: china.kgm]
en: Xizang
ar: زيزانغ

[ctx: china.kgm]
en: Lhasa
ar: لاهاسا

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
ar: يونان

[ctx: china.kgm]
en: Kunming
ar: كونمينج

[ctx: china.kgm]
en: Zhejiang
ar: تشجيانغ

[ctx: china.kgm]
en: Hangzhou
ar: هانغ زو

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
ar: هونج كونج

[ctx: china.kgm]
en: Macao
ar: ماكاو

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
ar: كولومبيا

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
ar: أمازوناس

[ctx: colombia.kgm]
en: Leticia
ar: ليتيسيا

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
ar: أنتيوكيا

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
ar: ميدلين

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
ar: أراوكا

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
ar: اتلانتيكو

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
ar: بارانكويلا

[ctx: colombia.kgm]
en: Bolivar
ar: البوليفار

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
ar: قرطاجنة

[ctx: colombia.kgm]
en: Boyaca
ar: بوياكا

[ctx: colombia.kgm]
en: Tunja
ar: تونجا

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
ar: كالداس

[ctx: colombia.kgm]
en: Manizales
ar: منثاليس

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
ar: كاكويتا

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
ar: فلورنسيا

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
ar: كاساناري

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
ar: يوبال

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
ar: كاوكا

[ctx: colombia.kgm]
en: Popayan
ar: بوبايان

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
ar: سيزار

[ctx: colombia.kgm]
en: Valledupar
ar: فالدوبار

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
ar: شوكو

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
ar: كيبدو

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
ar: قرطبة

[ctx: colombia.kgm]
en: Monteria
ar: مونتيريا

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
ar: كونديناماركا

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
ar: بوغوتا

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
ar: محافظة العاصمة

[ctx: colombia.kgm]
en: Guainia
ar: غواينيا

[ctx: colombia.kgm]
en: Inírida
ar: ينيريدا

[ctx: colombia.kgm]
en: Guaviare
ar: غوافياري

[ctx: colombia.kgm]
en: San Jose del Guaviare
ar: سان جوس دل غوافيار

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
ar: هويلا

[ctx: colombia.kgm]
en: Neiva
ar: نيفا

[ctx: colombia.kgm]
en: La Guajira
ar: اغواجيرا

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
ar: ريوهاتشا

[ctx: colombia.kgm]
en: Magdalena
ar: ماغدالينا

[ctx: colombia.kgm]
en: Santa Marta
ar: سانتا مارتا

[ctx: colombia.kgm]
en: Meta
ar: ميتا

[ctx: colombia.kgm]
en: Villavicencio
ar: فيلافيسنسيو

[ctx: colombia.kgm]
en: Narinyo
ar: نارينيو

[ctx: colombia.kgm]
en: Pasto
ar: باستو

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
ar: نورتي دي سانتاندير

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
ar: كوكوتا

[ctx: colombia.kgm]
en: Putumayo
ar: بوتومايو

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
ar: موكوا

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
ar: كوينديو

[ctx: colombia.kgm]
en: Armenia
ar: أرمينيا

[ctx: colombia.kgm]
en: Risaralda
ar: ريزارالدا

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
ar: بيريرا

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
ar: سانت أندرو وبروفيدانس

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
ar: سانت أندرو

[ctx: colombia.kgm]
en: Santander
ar: سانتاندر

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
ar: بوكارامانغا

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
ar: سوكري

[ctx: colombia.kgm]
en: Sincelejo
ar: سينسيليجو

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
ar: توليما

[ctx: colombia.kgm]
en: Ibague
ar: يباغو

[ctx: colombia.kgm]
en: Valle del Cauca
ar: فالى ديل كاوكا

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
ar: كالي

[ctx: colombia.kgm]
en: Vaupes
ar: فاوبس

[ctx: colombia.kgm]
en: Mitu
ar: ميتو

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
ar: فيشادا

[ctx: colombia.kgm]
en: Puerto Carrenyo
ar: بورتو كارنيو

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
ar: المحيطات

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
ar: وهناك بلدان أخرى

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
ar: كوستاريكا

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
ar: ليس كوستاريكا

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Alajuela
ar: ألاخويلا

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
ar: كارتاغو

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Guanacaste
ar: غواناكاستي

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
ar: ليبيريا

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
ar: هيريديا

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Limón
ar: ليمون

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
ar: بورتو ليمون

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puntarenas
ar: بونتاريناس

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
ar: سان خوسيه

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
ar: كوبا

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
ar: ليس كوبا

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
ar: جزيرة خوفينتود

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
ar: نويفا خيرونا

[ctx: cuba.kgm]
en: Pinar del Río
ar: بينار دل ريو

[ctx: cuba.kgm]
en: Artemisa
ar: آرتميسا

[ctx: cuba.kgm]
en: Mayabeque
ar: مايابقو

[ctx: cuba.kgm]
en: San José de las Lajas
ar: سان جوس د لاس لاجاس

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
ar: مدينة هافانا

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
ar: ماتانزاس

[ctx: cuba.kgm]
en: Cienfuegos
ar: سيينفويغوس

[ctx: cuba.kgm]
en: Villa Clara
ar: فيلا كلارا

[ctx: cuba.kgm]
en: Santa Clara
ar: سانتا كلارا

[ctx: cuba.kgm]
en: Sancti Spíritus
ar: سانكتي سبيريتوس

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciego de Ávila
ar: سييغو دي أفيلا

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
ar: كاماغواي

[ctx: cuba.kgm]
en: Las Tunas
ar: لاس توناس

[ctx: cuba.kgm]
en: Victoria de Las Tunas
ar: فيكتوريا دي لاس توناس

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
ar: غرانما

[ctx: cuba.kgm]
en: Bayamo
ar: بايامو

[ctx: cuba.kgm]
en: Holguín
ar: هولغوين

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
ar: سانتياغو دي كوبا

[ctx: cuba.kgm]
en: Guantánamo
ar: غوانتنامو

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
ar: قبرص

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
ar: ليس قبرص

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
ar: بافوس

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
ar: ليماسول

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
ar: لارنكا

[ctx: cyprus.kgm]
en: Famagusta
ar: فاماغوستا

[ctx: cyprus.kgm]
en: Kyrenia
ar: كيرينيا

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
ar: نيقوسيا

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
ar: التّشيكيّة

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
ar: ليس التشيكية

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
ar: براغ

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
ar: وسط بوهيميا

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
ar: جنوب بوهيميا

[ctx: czech.kgm]
en: České Budějovice
ar: تشيسكي بوديوفيتسه

[ctx: czech.kgm]
en: Plzeň
ar: بلزن

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
ar: كارلوفي فاري

[ctx: czech.kgm]
en: Ústí nad Labem
ar: أوستي ناد لابيم

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
ar: يبيريتش

[ctx: czech.kgm]
en: Hradec Králové
ar: هراديتس كرالوفيه

[ctx: czech.kgm]
en: Pardubice
ar: باردوبيتسه

[ctx: czech.kgm]
en: Olomouc
ar: أولوموك

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
ar: مورافيا ، سيليسيا

[ctx: czech.kgm]
en: Ostrava
ar: اوسترافا

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
ar: جنوب مورافيا

[ctx: czech.kgm]
en: Brno
ar: برنو

[ctx: czech.kgm]
en: Zlín
ar: زلين

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
ar: فيسوتشنا

[ctx: czech.kgm]
en: Jihlava
ar: يهلافا

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
ar: ليس الدنمارك (المقاطعات) (1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
ar: ليس الدنمارك (المقاطعات)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
ar: كوبنهاجن (المدينة)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
ar: فردريكسبورج (المدينة)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
ar: كوبنهاجن (مقاطعة)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Glostrup
ar: غلوستروب

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksborg
ar: فردريكسبورج

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Hillerød
ar: هيليرود

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Roskilde
ar: روسكيلدة

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
ar: غرب نيوزيلندا

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Sorø
ar: سوريو

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Storstrøm
ar: ستورستروم

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Næstved
ar: نايستفيد

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
ar: فين

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Odense
ar: أودنسي

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
ar: جنوب جوتلاند

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Aabenraa
ar: ابنرا

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ribe
ar: ريبي

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Vejle
ar: فيجل

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkjøbing
ar: رينغكجوبينغ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkøbing
ar: رينغكوبينغ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Viborg
ar: فيبورغ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
ar: الشمال جوتلاند

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ålborg
ar: البورغ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Århus
ar: ارهوس

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Bornholm
ar: بورنهولم

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Rønne
ar: رون

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
ar: علم %1 هو...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
ar: علم %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
ar: جمهورية الدومينيكان

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
ar: ليس جمهورية الدومينيكان

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua
ar: ازوا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua de Compostela
ar: ازوا دي كومبوستيلا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baoruco
ar: باوروكو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Neiba
ar: نيبا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
ar: باراهونا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Barahona
ar: سانتا كروز دي باراهونا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dajabón
ar: داجابون ، حسبما ورد

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Duarte
ar: دوارتي

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Francisco de Macorís
ar: سان فرانسيسكو دي ماكوريس

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Elías Piña
ar: إلياس بينيا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
ar: كوميندادور

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: El Seibo
ar: ال سيبو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
ar: سانتا كروز دل سيبو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Espaillat
ar: سبايلات

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
ar: موكا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor
ar: هاتوا عمدة

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor del Rey
ar: هاتوا عمدة ديل ري

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
ar: استقلال

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Jimaní
ar: جيمانى

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Altagracia
ar: لا التاغراكيا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salvaleón de Higüey
ar: سالفالون د هيغوي

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
ar: لا رومانا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Vega
ar: لا فيجا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Concepción de La Vega
ar: كونسبسيون دي لا فيغا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: María Trinidad Sánchez
ar: ترينيداد ماريا سانشيز

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Nagua
ar: ناغوا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monseñor Nouel
ar: مونسينور نويل

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Bonao
ar: بوناو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Cristi
ar: مونتي كريستي

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Fernando de Monte Cristi
ar: سان فرناندو دي مونتي كريستي

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Plata
ar: مونتي بلاتا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Pedernales
ar: بدرنالس

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
ar: برافيا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baní
ar: بني

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
ar: بويرتو بلاتا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
ar: سان فيليبي دي بويرتو بلاتا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hermanas Mirabal
ar: هيرماناس ميرابال

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
ar: سالسيدو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
ar: سمانا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Bárbara de Samaná
ar: سانتا باربارا د سامانا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Sánchez Ramírez
ar: راميريز سانشيز

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Cotuí
ar: كوتويي

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Cristóbal
ar: سان كريستوبال

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San José de Ocoa
ar: سان خوسيه دي اكوا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
ar: سان خوان

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan de la Maguana
ar: سان خوان دي لا ماغوانا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Pedro de Macorís
ar: سان بيدرو دي ماكوريس

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago
ar: سانتياغو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago de los Caballeros
ar: سانتياجو دى لوس كاباليروس

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago Rodríguez
ar: رودريغيز سانتياغو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Ignacio de Sabaneta
ar: سان إغناسيو دي سابانيتا

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo
ar: سانتو دومينغو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo de Guzmán
ar: سانتو دومينغو دي غوزمان

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Valverde
ar: فالفيردي

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Mao
ar: سانتا كروز دي ماو

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
ar: مقاطعة وطنية

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
ar: الاكوادور

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
ar: ليس الاكوادور

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azuay
ar: أزواي

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
ar: كوينكا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
ar: بوليفار

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guaranda
ar: غواراندا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
ar: كانار

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azogues
ar: أزوغويس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
ar: كارتشى

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tulcán
ar: تولكان

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
ar: شمبورازو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Riobamba
ar: ريوبامبا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
ar: كوتوباكسي

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
ar: اتاكونغا

[ctx: ecuador.kgm]
en: El Oro
ar: ايل اورو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
ar: ماتشالا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Esmeraldas
ar: إسميرالداس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Galápagos
ar: غالاباغوس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
ar: بويرتو بكويريزو مورينو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayas
ar: غواياس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
ar: غواياكيل

[ctx: ecuador.kgm]
en: Imbabura
ar: إمبابورا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ibarra
ar: ايبارا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Loja
ar: المتجر

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
ar: لوس ريوس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Babahoyo
ar: باباويو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Manabí
ar: مانابي

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
ar: بورتوفيجو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Morona Santiago
ar: مورونا سانتياغو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Macas
ar: ماسياس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santa Elena
ar: سانتا لنا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de los Tsáchilas
ar: سانتو دومينغو د لوس تساشيلاس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de Los Colorados
ar: سانتو دومينغو د لوس كولورادوس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Napo
ar: نابو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tena
ar: تينا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
ar: أوريانا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
ar: بويرتو فرانسيسكو دي اوريانا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
ar: باستازا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puyo
ar: بويو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pichincha
ar: بيشينشا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
ar: كيتو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Sucumbíos
ar: سوكومبيوس

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
ar: نويفا وخا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tungurahua
ar: تونغوراهوا

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ambato
ar: أمباتو

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora Chinchipe
ar: زامورا شينشيب

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora
ar: زامورا

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
ar: مصر

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
ar: المحافظات

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
ar: ليس مصر

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
ar: الإسكندرية

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
ar: أسوان

[ctx: egypt.kgm]
en: Asyut
ar: أسيوط

[ctx: egypt.kgm]
en: Beheira
ar: البحيرة

[ctx: egypt.kgm]
en: Damanhur
ar: دمنهور

[ctx: egypt.kgm]
en: Beni Suef
ar: بني سويف

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
ar: القاهرة

[ctx: egypt.kgm]
en: Dakahlia
ar: الدقهلية

[ctx: egypt.kgm]
en: Mansura
ar: المنصورة

[ctx: egypt.kgm]
en: Damietta
ar: دمياط

[ctx: egypt.kgm]
en: Faiyum
ar: الفيوم

[ctx: egypt.kgm]
en: Gharbia
ar: المنطقة الغربية

[ctx: egypt.kgm]
en: Tanta
ar: طنطا

[ctx: egypt.kgm]
en: Giza
ar: الجيزة

[ctx: egypt.kgm]
en: Ismailia
ar: الاسماعيلية

[ctx: egypt.kgm]
en: Kafr el-Sheikh
ar: كفر الشيخ

[ctx: egypt.kgm]
en: Matruh
ar: مطروح

[ctx: egypt.kgm]
en: Mersa Matruh
ar: مرسى مطروح

[ctx: egypt.kgm]
en: Minya
ar: المنيا

[ctx: egypt.kgm]
en: Monufia
ar: المنوفية

[ctx: egypt.kgm]
en: Shibin el-Kom
ar: شبين الكوم

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
ar: الوادي الجديد

[ctx: egypt.kgm]
en: Kharga
ar: الخارجة

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
ar: شمال سيناء

[ctx: egypt.kgm]
en: Arish
ar: العريش

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
ar: بور سعيد

[ctx: egypt.kgm]
en: Qalyubia
ar: القليوبية

[ctx: egypt.kgm]
en: Banha
ar: بنها

[ctx: egypt.kgm]
en: Qena
ar: قنا

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
ar: بحر أحمر

[ctx: egypt.kgm]
en: Hurghada
ar: الغردقة

[ctx: egypt.kgm]
en: Al Sharqia
ar: الشرقية

[ctx: egypt.kgm]
en: Zagazig
ar: جامعة الزقازيق

[ctx: egypt.kgm]
en: Sohag
ar: سوهاج

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
ar: جنوب سيناء

[ctx: egypt.kgm]
en: el-Tor
ar: الطور

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
ar: السويس

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
ar: الأقصر

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
ar: السلفادور

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
ar: ليس السلفادور

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Ahuachapán
ar: أهواشابان

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Ana
ar: سانتا آنا

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sonsonate
ar: سونسوناته

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Usulután
ar: أوسولوتان

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Miguel
ar: سان ميغيل

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Morazán
ar: موراسان

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Francisco Gotera
ar: سان فرانسيسكو غوتيرا

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Unión
ar: أونيون

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
ar: لا ليبرتاد

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Tecla
ar: سانتا تكلا

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Chalatenango
ar: شالاتينانغو

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cuscatlán
ar: كوسكاتلان

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cojutepeque
ar: كوخوتيبيكه

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
ar: سان سلفادور

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
ar: لاباز

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Zacatecoluca
ar: ساكاتيكولوكا

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cabañas
ar: كابانياس

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sensuntepeque
ar: سنسونتبقو

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Vicente
ar: سان فيسينتي

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
ar: الامارات العربية المتحدة

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
ar: الإمارات

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
ar: ليس الإمارات

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
ar: أبو ظبي

[ctx: emirates.kgm]
en: Ajman
ar: عجمان

[ctx: emirates.kgm]
en: Dubaï
ar: دبي

[ctx: emirates.kgm]
en: Fujairah
ar: الفجيرة

[ctx: emirates.kgm]
en: Ras al-Khaimah
ar: رأس الخيمة

[ctx: emirates.kgm]
en: Sharjah
ar: الشارقة

[ctx: emirates.kgm]
en: Umm al-Qaiwain
ar: أم القيوين

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
ar: استونيا

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
ar: ليس استونيا

[ctx: estonia.kgm]
en: Harju
ar: هاريو

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
ar: تالين

[ctx: estonia.kgm]
en: Hiiu
ar: هيو

[ctx: estonia.kgm]
en: Kärdla
ar: كاردلا

[ctx: estonia.kgm]
en: Ida-Viru
ar: المؤسسة الدولية للتنمية فيرو

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõhvi
ar: جوفي

[ctx: estonia.kgm]
en: Järva
ar: يارفا

[ctx: estonia.kgm]
en: Paide
ar: المدفوعة

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõgeva
ar: جوجيفا

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne
ar: لانا

[ctx: estonia.kgm]
en: Haapsalu
ar: هابسالو

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne-Viru
ar: لين-فيرو

[ctx: estonia.kgm]
en: Rakvere
ar: راكفير

[ctx: estonia.kgm]
en: Pärnu
ar: بارنو

[ctx: estonia.kgm]
en: Põlva
ar: بولفا

[ctx: estonia.kgm]
en: Rapla
ar: نظم البرنامج

[ctx: estonia.kgm]
en: Saare
ar: سار

[ctx: estonia.kgm]
en: Kuressaare
ar: كوريساري

[ctx: estonia.kgm]
en: Tartu
ar: تارتو

[ctx: estonia.kgm]
en: Valga
ar: فالغا

[ctx: estonia.kgm]
en: Viljandi
ar: فيلياندي

[ctx: estonia.kgm]
en: Võru
ar: فورو

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
ar: أوروبا

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: europe.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
ar: الساحل

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
ar: ألبانيا

[ctx: europe.kgm]
en: Tirana
ar: تيرانا

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
ar: الجزائر

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
ar: أندورا

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
ar: أندورا لا فيلا

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
ar: النمسا

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
ar: فيينا

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
ar: روسيا البيضاء

[ctx: europe.kgm]
en: Minsk
ar: مينسك

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
ar: بلجيكا

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
ar: بروكسل

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ar: البوسنة والهرسك

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
ar: سراييفو

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
ar: بلغاريا

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
ar: صوفيا

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
ar: كرواتيا

[ctx: europe.kgm]
en: Zagreb
ar: زغرب

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
ar: التشيك

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
ar: براغ

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
ar: الدنمارك

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
ar: كوبنهاجن

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
ar: استونيا

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
ar: تالين

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
ar: فنلندا

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
ar: هلسنكي

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
ar: مقدونيا الشمالية

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
ar: سكوبي

[ctx: europe.kgm]
en: France
ar: فرنسا

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
ar: باريس

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
ar: ألمانيا

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
ar: برلين

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
ar: اليونان

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
ar: أثينا

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
ar: المجر

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
ar: بودابست

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
ar: أيسلندا

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
ar: ريكيافيك

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
ar: أيرلاندا

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
ar: دبلن

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
ar: ايطاليا

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
ar: روما

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
ar: لاتفيا

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
ar: ريغا

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
ar: ليختنشتاين

[ctx: europe.kgm]
en: Vaduz
ar: فادوز

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
ar: ليتوانيا

[ctx: europe.kgm]
en: Vilnius
ar: فيلنيوس

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
ar: لوكسمبورج

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
ar: مولدافيا

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
ar: تشيسيناو

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
ar: موناكو

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
ar: المغرب

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
ar: هولندا

[ctx: europe.kgm]
en: Amsterdam
ar: أمستردام

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
ar: النرويج

[ctx: europe.kgm]
en: Oslo
ar: أوسلو

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
ar: بولندا

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
ar: وارسو

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
ar: البرتغال

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
ar: لشبونة

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
ar: رومانيا

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
ar: بوخارست

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
ar: روسيا

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
ar: موسكو

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
ar: سان مارينو

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
ar: صربيا

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
ar: بلغراد

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
ar: الجبل الأسود

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
ar: بودغوريكا

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
ar: سلوفاكيا

[ctx: europe.kgm]
en: Bratislava
ar: براتيسلافا

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
ar: سلوفينيا

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
ar: ليوبليانا

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
ar: أسبانيا

[ctx: europe.kgm]
en: Madrid
ar: مدريد

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
ar: السويد

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
ar: استكهولم

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
ar: سويسرا

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
ar: برن

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
ar: سوريا

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
ar: تونس

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
ar: تركيا

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
ar: أنقرة

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
ar: أوكرانيا

[ctx: europe.kgm]
en: Kyiv
ar: كييف

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
ar: المملكة المتحدة

[ctx: europe.kgm]
en: London
ar: لندن

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
ar: مدينة الفاتيكان

[ctx: europe.kgm]
en: Malta
ar: مالطة

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
ar: فاليتا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
ar: فنلندا (المناطق)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
ar: ليس فنلندا (المناطق)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Åland
ar: جزر أولاند

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mariehamn
ar: ماريهام

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
ar: كاريليا الشمالية

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Joensuu
ar: جونسو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
ar: كاريليا الجنوبية

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
ar: لابينرانتا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
ar: وسط فنلندا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Jyväskylä
ar: يوفاسكولا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
ar: فنلندا السليم

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
ar: توركو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kainuu
ar: كاينوو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kajaani
ar: كاياني

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
ar: ابلاند

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Rovaniemi
ar: روفانيمي

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
ar: أوستروبوتني

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Vaasa
ar: فازا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
ar: أوستروبوتني الوسطى

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kokkola
ar: كوكولا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
ar: شمال أوستروبوتني

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Oulu
ar: أولو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
ar: جنوب أوستروبوتني

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Seinäjoki
ar: سينايوكي

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
ar: بايجان-تافاستيا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lahti
ar: لاهتي

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
ar: تافاستيا السليم

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Hämeenlinna
ar: هامينلينا

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pirkanmaa
ar: بيركانما

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tampere
ar: تامبيري

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Satakunta
ar: الشرقيتان

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pori
ar: بوري

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
ar: سافو الشمالية

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kuopio
ar: كوبيو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
ar: جنوب سافو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
ar: ميكيلي

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Uusimaa
ar: أوسيما

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
ar: هلسنكي

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kymenlaakso
ar: كيمنلاكسو

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kouvola
ar: كوفولا

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
ar: هذا علم:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
ar: %1 حسب الأعلام

[ctx: france.kgm]
en: France
ar: فرنسا

[ctx: france.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: france.kgm]
en: Not France
ar: ليس فرنسا

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: france.kgm]
en: Ain
ar: العين

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
ar: بور أونبريس

[ctx: france.kgm]
en: Aisne
ar: أيسين

[ctx: france.kgm]
en: Laon
ar: آوه

[ctx: france.kgm]
en: Allier
ar: سوراليه

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
ar: مطاحن

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
ar: آلب دو هوت بروفانس

[ctx: france.kgm]
en: Digne-les-Bains
ar: ديني لي بان

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
ar: هاوتس الألب

[ctx: france.kgm]
en: Gap
ar: فجوة

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
ar: الالب ماريتيم

[ctx: france.kgm]
en: Nice
ar: جميل

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
ar: الأرديش

[ctx: france.kgm]
en: Privas
ar: بريفاس

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
ar: آردن

[ctx: france.kgm]
en: Charleville-Mézières
ar: شارلفيل ميزيير -

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
ar: أرييج

[ctx: france.kgm]
en: Foix
ar: فوا

[ctx: france.kgm]
en: Aube
ar: أوب

[ctx: france.kgm]
en: Troyes
ar: تروا

[ctx: france.kgm]
en: Aude
ar: أود

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
ar: كاركاسون

[ctx: france.kgm]
en: Aveyron
ar: أفيرون

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
ar: روديز

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
ar: بوشيه دو رون

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
ar: مرسيليا

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
ar: كالفادو

[ctx: france.kgm]
en: Caen
ar: كا

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
ar: كانتال

[ctx: france.kgm]
en: Aurillac
ar: أورياك

[ctx: france.kgm]
en: Charente
ar: شارينت

[ctx: france.kgm]
en: Angoulème
ar: انغولم

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
ar: شارينت - البحرية

[ctx: france.kgm]
en: La Rochelle
ar: لا روشيل

[ctx: france.kgm]
en: Cher
ar: شير

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
ar: بوورج

[ctx: france.kgm]
en: Corrèze
ar: كوريز

[ctx: france.kgm]
en: Tulle
ar: تول

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
ar: كورس دو سود

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
ar: اجاكسيو

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
ar: اوت كورس

[ctx: france.kgm]
en: Bastia
ar: باستيا

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
ar: كوت أم

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
ar: ديجون

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
ar: كوت درمور

[ctx: france.kgm]
en: Saint Brieuc
ar: سانت بريوك

[ctx: france.kgm]
en: Creuse
ar: كرووز

[ctx: france.kgm]
en: Guéret
ar: غويريت

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
ar: دوردوني

[ctx: france.kgm]
en: Périgueux
ar: بيريغو

[ctx: france.kgm]
en: Doubs
ar: دوبس

[ctx: france.kgm]
en: Besançon
ar: بيزانسون

[ctx: france.kgm]
en: Drôme
ar: دروم

[ctx: france.kgm]
en: Valence
ar: التكافؤ

[ctx: france.kgm]
en: Eure
ar: أور

[ctx: france.kgm]
en: Evreux
ar: إفرو

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
ar: أور وآخرون لوير

[ctx: france.kgm]
en: Chartres
ar: شارتر

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
ar: فنستير

[ctx: france.kgm]
en: Quimper
ar: كويمبيه

[ctx: france.kgm]
en: Gard
ar: جارد

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
ar: نيم

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
ar: هوت غارون

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
ar: تولوز

[ctx: france.kgm]
en: Gers
ar: الخيام

[ctx: france.kgm]
en: Auch
ar: أوش

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
ar: جيروند

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
ar: بوردو

[ctx: france.kgm]
en: Hérault
ar: إيرو

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
ar: مونبلييه

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
ar: إيل وفيلان

[ctx: france.kgm]
en: Rennes
ar: رين

[ctx: france.kgm]
en: Indre
ar: إندر

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
ar: شاتورو

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
ar: إندر آخرون لوار

[ctx: france.kgm]
en: Tours
ar: جولات

[ctx: france.kgm]
en: Isère
ar: إزار

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
ar: جرونوبل

[ctx: france.kgm]
en: Jura
ar: جورا

[ctx: france.kgm]
en: Lons le Saunier
ar: لونس لو سونييه

[ctx: france.kgm]
en: Landes
ar: لاندز

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
ar: مونت دي مارسان

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
ar: الوار آخرون شير

[ctx: france.kgm]
en: Blois
ar: بلوا

[ctx: france.kgm]
en: Loire
ar: لوار

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
ar: سانت اتيان

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
ar: هوت لوار

[ctx: france.kgm]
en: Le Puy-en-Velay
ar: لو بوي أون فيلاي

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
ar: لوار اتلانتيك -

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
ar: نانت

[ctx: france.kgm]
en: Loiret
ar: لواريت

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
ar: أورليان

[ctx: france.kgm]
en: Lot
ar: الكثير

[ctx: france.kgm]
en: Cahors
ar: أور

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
ar: الكثير آخرون غارون

[ctx: france.kgm]
en: Agen
ar: آجا

[ctx: france.kgm]
en: Lozère
ar: لوزار

[ctx: france.kgm]
en: Mende
ar: الميند

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
ar: ماين وآخرون لوار

[ctx: france.kgm]
en: Angers
ar: يغضب

[ctx: france.kgm]
en: Manche
ar: المانش

[ctx: france.kgm]
en: Saint Lô
ar: سالوه

[ctx: france.kgm]
en: Marne
ar: مارن

[ctx: france.kgm]
en: Châlons-en-Champagne
ar: شالون أن شمباني

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
ar: هوت مارن

[ctx: france.kgm]
en: Chaumont
ar: شومو

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
ar: مايين

[ctx: france.kgm]
en: Laval
ar: لافال

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
ar: ميورث موسيل

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
ar: نانسي

[ctx: france.kgm]
en: Meuse
ar: ميز

[ctx: france.kgm]
en: Bar le Duc
ar: بار لو دوك

[ctx: france.kgm]
en: Morbihan
ar: موربيهان

[ctx: france.kgm]
en: Vannes
ar: فان

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
ar: موسيل

[ctx: france.kgm]
en: Metz
ar: متز

[ctx: france.kgm]
en: Nièvre
ar: نيافر

[ctx: france.kgm]
en: Nevers
ar: نيفير

[ctx: france.kgm]
en: Nord
ar: نورد

[ctx: france.kgm]
en: Lille
ar: ليل

[ctx: france.kgm]
en: Oise
ar: واز

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
ar: بوفيه

[ctx: france.kgm]
en: Orne
ar: أورن

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
ar: الينكون

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
ar: با دو كاليه

[ctx: france.kgm]
en: Arras
ar: آراس

[ctx: france.kgm]
en: Puy-de-Dôme
ar: بوي دي دوم

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
ar: كليرمون فيران

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
ar: البرانس الأطلسية

[ctx: france.kgm]
en: Pau
ar: بو

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
ar: البرانس العليا

[ctx: france.kgm]
en: Tarbes
ar: تارب

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
ar: البرانس الشرقية

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
ar: بيربينيا

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
ar: وبا من رين

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
ar: ستراسبورغ

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
ar: والعليا من رين

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
ar: كولمار

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
ar: نهر الرون

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
ar: ليون

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
ar: سون العليا

[ctx: france.kgm]
en: Vesoul
ar: فيزول

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
ar: سون ولوار

[ctx: france.kgm]
en: Mâcon
ar: ماكون

[ctx: france.kgm]
en: Sarthe
ar: سارت

[ctx: france.kgm]
en: Le Mans
ar: لومان

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
ar: سافوا

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
ar: شامبيري

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
ar: هوت سافوا

[ctx: france.kgm]
en: Annecy
ar: آنسي

[ctx: france.kgm]
en: Paris
ar: باريس

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
ar: سين البحرية

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
ar: رووا

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
ar: السين والمارن

[ctx: france.kgm]
en: Melun
ar: ميلو

[ctx: france.kgm]
en: Yvelines
ar: إيفلين

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
ar: فرساي

[ctx: france.kgm]
en: Deux-Sèvres
ar: دو سيفر

[ctx: france.kgm]
en: Niort
ar: نيور

[ctx: france.kgm]
en: Somme
ar: السوم

[ctx: france.kgm]
en: Amiens
ar: اميان

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
ar: تارن

[ctx: france.kgm]
en: Albi
ar: قلبي

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
ar: تارن آخرون غارون

[ctx: france.kgm]
en: Montauban
ar: مونتابا

[ctx: france.kgm]
en: Var
ar: فار

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
ar: تولون

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
ar: فوكلوز

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
ar: افينيون

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
ar: فونديه

[ctx: france.kgm]
en: La Roche sur Yon
ar: لاروش سوريون

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
ar: فيين

[ctx: france.kgm]
en: Poitiers
ar: بواتيه

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
ar: هوت فيين

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
ar: ليموج

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
ar: الفوج.

[ctx: france.kgm]
en: Epinal
ar: إبينال

[ctx: france.kgm]
en: Yonne
ar: يون

[ctx: france.kgm]
en: Auxerre
ar: اوكسير

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
ar: تنظيم الأراضي دي بلفور

[ctx: france.kgm]
en: Belfort
ar: بلفور

[ctx: france.kgm]
en: Essonne
ar: إسون

[ctx: france.kgm]
en: Evry
ar: إفري

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
ar: أوت دى سين

[ctx: france.kgm]
en: Nanterre
ar: نانتير

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
ar: سين سان دوني

[ctx: france.kgm]
en: Bobigny
ar: بوبيني

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
ar: فال دو مارن

[ctx: france.kgm]
en: Créteil
ar: كريتاي

[ctx: france.kgm]
en: Val d'Oise
ar: فال دواز

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
ar: سيرجي بونتواز

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
ar: فرنسا (المناطق)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
ar: ليس فرنسا (المناطق)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
ar: بروفانس ألب كوت دازور

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
ar: مرسيليا

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
ar: نورماندي

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
ar: رووا

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
ar: كورس

[ctx: france_regions.kgm]
en: Ajaccio
ar: اجاكسيو

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bourgogne-Franche-Comté
ar: بورغوني-فرانش كومته

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
ar: ديجون

[ctx: france_regions.kgm]
en: Occitanie
ar: أوسيتاني

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
ar: تولوز

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nouvelle-Aquitaine
ar: أقطانية الجديدة

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
ar: بوردو

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
ar: بريتاني

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rennes
ar: رين

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
ar: يدفع دي لوار

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
ar: نانت

[ctx: france_regions.kgm]
en: Centre-Val-de-Loire
ar: سانتر-فال دو لوار

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
ar: أورليان

[ctx: france_regions.kgm]
en: Grand-Est
ar: الشرق الكبير

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
ar: ستراسبورغ

[ctx: france_regions.kgm]
en: Auvergne-Rhône-Alpes
ar: أوفيرن-رون ألب

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
ar: ليون

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
ar: إيل دو فرانس

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
ar: باريس

[ctx: france_regions.kgm]
en: Hauts-de-France
ar: أوت دو فرانس

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
ar: ليل

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
ar: جورجيا

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
ar: ليس جورجيا

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
ar: أبخازيا

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
ar: سوخومي

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
ar: سامغريلو زيمو سفانيتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Zugdidi
ar: زوغديدي

[ctx: georgia.kgm]
en: Guria
ar: غوريا

[ctx: georgia.kgm]
en: Ozurgeti
ar: أوزورجيتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Ajaria
ar: أجاريا

[ctx: georgia.kgm]
en: Batumi
ar: باتومي

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
ar: راشا ليشخومي وكفيمو سفانيتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Ambrolauri
ar: امبرولاوري

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
ar: إيميريتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Kutaisi
ar: كوتايسي

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
ar: سامتسخي - جواخيتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Akhaltsikhe
ar: اخالتسيخ

[ctx: georgia.kgm]
en: Shida Kartli
ar: شيدا كارتلي

[ctx: georgia.kgm]
en: Gori
ar: غوري

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
ar: متسخيتا-متيانيتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
ar: متسخيتا

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
ar: كفيمو كارتلي

[ctx: georgia.kgm]
en: Rustavi
ar: روستافي

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
ar: كاخيتي

[ctx: georgia.kgm]
en: Telavi
ar: تلاوي

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
ar: تيبليسي

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
ar: ألمانيا

[ctx: germany.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
ar: ليس ألمانيا

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
ar: بادن فورتمبيرغ

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
ar: شتوتغارت

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
ar: بافاريا

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
ar: ميونخ

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
ar: برلين

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
ar: براندنبورغ

[ctx: germany.kgm]
en: Potsdam
ar: بوتسدام

[ctx: germany.kgm]
en: Bremen
ar: بريمن

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
ar: هامبورغ

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
ar: هيس

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
ar: فيسبادن

[ctx: germany.kgm]
en: Mecklenburg-Vorpommern
ar: مكلنبورغ فوربومرن

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
ar: شفيرن

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
ar: نيدرساشسن

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
ar: هانوفر

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
ar: شمال الراين وستفاليا

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
ar: دوسلدورف

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
ar: راينلاند بالاتينات

[ctx: germany.kgm]
en: Mainz
ar: ماينز

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
ar: سارلاند

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
ar: ساربروكن

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
ar: ساكسونيا

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
ar: دريسدن

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
ar: ساكسونيا أنهالت

[ctx: germany.kgm]
en: Magdeburg
ar: ماغديبورغ

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
ar: شليسفيغ هولشتاين

[ctx: germany.kgm]
en: Kiel
ar: كايل

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
ar: تورينغن

[ctx: germany.kgm]
en: Erfurt
ar: إرفورت

[ctx: ghana.kgm]
en: Ghana
ar: غانا

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
ar: خليج غينيا

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
ar: ساحل العاج

[ctx: ghana.kgm]
en: Burkina Faso
ar: بوركينا فاسو

[ctx: ghana.kgm]
en: Togo
ar: توغو

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
ar: الغرب الأعلى

[ctx: ghana.kgm]
en: Wa
ar: وا

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
ar: الشرق الأعلى

[ctx: ghana.kgm]
en: Bolgatanga
ar: بولغاتانغا

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
ar: الشمالي

[ctx: ghana.kgm]
en: Tamale
ar: تامال

[ctx: ghana.kgm]
en: Brong-Ahafo
ar: برونغ-اهافو

[ctx: ghana.kgm]
en: Sunyani
ar: سونياني

[ctx: ghana.kgm]
en: Volta
ar: بعد فترة انقطاع

[ctx: ghana.kgm]
en: Ho
ar: هو

[ctx: ghana.kgm]
en: Ashanti
ar: آشانتي

[ctx: ghana.kgm]
en: Kumasi
ar: كوماسي

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
ar: الشرقية

[ctx: ghana.kgm]
en: Koforidua
ar: كوفوريدوا

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
ar: الغربي

[ctx: ghana.kgm]
en: Sekondi
ar: سكوندي

[ctx: ghana.kgm]
en: Central
ar: الوسطى

[ctx: ghana.kgm]
en: Cape Coast
ar: كيب كوست

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
ar: اكرا الكبرى

[ctx: ghana.kgm]
en: Accra
ar: أكرا

[ctx: goa.kgm]
en: Goa
ar: غوا

[ctx: goa.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
ar: ليست غوا

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: goa.kgm]
en: Canacona
ar: كاناكونا

[ctx: goa.kgm]
en: Chaudi
ar: شاودي

[ctx: goa.kgm]
en: Quepem
ar: قوبم

[ctx: goa.kgm]
en: Mormugao
ar: مورموغاو

[ctx: goa.kgm]
en: Vasco da Gama
ar: فاسكو دا غاما

[ctx: goa.kgm]
en: Sanguem
ar: سانغوم

[ctx: goa.kgm]
en: Salcette
ar: سالكت

[ctx: goa.kgm]
en: Margao
ar: مارغاو

[ctx: goa.kgm]
en: Ponda
ar: بوندا

[ctx: goa.kgm]
en: Pernem
ar: برنم

[ctx: goa.kgm]
en: Bardez
ar: باردز

[ctx: goa.kgm]
en: Mapusa
ar: مابوسا

[ctx: goa.kgm]
en: Bicholim
ar: بيشوليم

[ctx: goa.kgm]
en: Tiswadi
ar: تيسوادي

[ctx: goa.kgm]
en: Panjim
ar: بانجيم

[ctx: goa.kgm]
en: Satari
ar: ساتاري

[ctx: goa.kgm]
en: Valpoi
ar: فالبوي

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
ar: بريطانيا العظمى (المقاطعات التاريخية)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
ar: ليست بريطانيا العظمى (المقاطعات التاريخية)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
ar: جزر شتلاند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lerwick
ar: ليرويك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Orkney
ar: أوركني

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkwall
ar: كيركوول

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caithness
ar: كيثنيس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wick
ar: فتيلة

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sutherland
ar: ساذرلاند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dornoch
ar: دورنوش

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
ar: روس ، شيري و[كرومرتي]

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dingwall
ar: دينغوال

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness-shire
ar: إينفيرنيس - شيري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness
ar: إينفيرنيس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairnshire
ar: نايرنشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairn
ar: نيرن

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morayshire
ar: مورايشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Elgin
ar: إلجين

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banffshire
ar: بانفشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banff
ar: بانف

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeenshire
ar: ابيردينشيري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeen
ar: أبردين

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kincardineshire
ar: كينكردينشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stonehaven
ar: ستونهافن

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Angus
ar: انجوس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Forfar
ar: فورفار

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perthshire
ar: بيرثشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perth
ar: بيرث

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Argyllshire
ar: ارغيلشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inveraray
ar: إينفرري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbartonshire
ar: دومبارتونشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbarton
ar: دمبارتون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirlingshire
ar: ستيرلينغشيري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirling
ar: ستيرلنغ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Clackmannanshire
ar: كلاكمانشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Alloa
ar: الوا

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross-shire
ar: كينروس - شيري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross
ar: كينروس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Fife
ar: فايف

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenrothes
ar: غلينروذز

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
ar: لوثيان الشرقية

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haddington
ar: هادينجتون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Midlothian
ar: ميدلوثيان

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dalkeith
ar: دالكيته

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
ar: الغرب لوثيان

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Livingston
ar: ليفينغستون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanarkshire
ar: اناركشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanark
ar: نرك]

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Renfrewshire
ar: رينفروشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Paisley
ar: بيزلي

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayrshire
ar: أيرشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayr
ar: أير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buteshire
ar: بوتشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rothesay
ar: روثسي

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtownshire
ar: ويغتوونشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtown
ar: ويغتوون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbrightshire
ar: كيركيدبرايتشيري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbright
ar: كيرككودبريغت

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfriesshire
ar: دومفريزشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfries
ar: دومفريز

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peeblesshire
ar: مقاطعة بيبلز

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peebles
ar: بيبلز

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirkshire
ar: سلكيركشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirk
ar: سيلكيرك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburghshire
ar: روكزبورغشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburgh
ar: روكسبيرج

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berwickshire
ar: بيروكشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Duns
ar: دونس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northumberland
ar: نورثمبرلاند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morpeth
ar: موربث

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cumberland
ar: كمبرلند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carlisle
ar: كارليسل

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Durham
ar: دورهام

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Westmorland
ar: ستمورلند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Appleby-in-Westmorland
ar: ابليبي في وستمورلند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lancashire
ar: لانكشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Preston
ar: بريستون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Yorkshire
ar: يوركشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: York
ar: نيويورك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincolnshire
ar: لينكولنشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincoln
ar: لينكولن

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nottinghamshire
ar: نوتينغمشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Bridgford
ar: غرب بريدغفورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Derbyshire
ar: ديربيشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Matlock
ar: ماتلوك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cheshire
ar: تشيشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chester
ar: تشيستر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shropshire
ar: شروبشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shrewbury
ar: شروبوري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Staffordshire
ar: ستافوردشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stafford
ar: ستافورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Leicestershire
ar: يسيسترشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenfield
ar: غلنفيلد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rutland
ar: روتلاند

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oakham
ar: واخام

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northamptonshire
ar: نورث هامبتون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northampton
ar: نورث هامبتون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdonshire
ar: هونتينغدونشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdon
ar: هونتينغدون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridgeshire
ar: كامبريدجشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridge
ar: كامبردج

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norfolk
ar: نورفولك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norwich
ar: نورويتش

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Suffolk
ar: سوفولك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ipswich
ar: ايبسويتش

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Essex
ar: إسيكس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chelmsford
ar: تشيلمسفورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kent
ar: كينت

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Maidstone
ar: مارغات

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sussex
ar: ساسكس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chichester
ar: تشيتشستر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Surrey
ar: سيارة بمقعدين

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kingston
ar: كينجستون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Middlesex
ar: ميدلسكس

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
ar: لندن

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertfordshire
ar: هيرتفوردشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertford
ar: هيرتفورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedfordshire
ar: بيدفورشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedford
ar: بيدفورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buckinghamshire
ar: باكينجهامشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aylesbury
ar: أيليسبري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxfordshire
ar: أوكسفوردشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxford
ar: أوكسفورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berkshire
ar: بيركشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Reading
ar: ريدينج

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hampshire
ar: هامبشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Winchester
ar: وينتشيستر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorset
ar: دورست

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorchester
ar: دورجيستسر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Devon
ar: ديفون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Exeter
ar: إكسيتر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cornwall
ar: كورنوال

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Truro
ar: ترورو

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Somerset
ar: سومرست

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Taunton
ar: تونتون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wiltshire
ar: ويلتشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Trowbridge
ar: تروبريدج

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucestershire
ar: جلوسيسترشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucester
ar: جلوكستير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwickshire
ar: وارويكشاير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwick
ar: وارويك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcestershire
ar: ورشستر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcester
ar: ورسستر

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Herefordshire
ar: هيريفوردشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hereford
ar: هيريفورد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouthshire
ar: مونمووثشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouth
ar: مونموث

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glamorgan
ar: غلامورغان

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
ar: كارديف

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carmarthenshire
ar: كارمارتهنشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Llanelli
ar: لانيلي

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Pembrokeshire
ar: بيمبروكشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haverfordwest
ar: هافرفوردويست

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiganshire
ar: كارديغانشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardigan
ar: سترة من صوف محبوك

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecknockshire
ar: بركنوكشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecon
ar: بريكون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Radnorshire
ar: رادنورشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: New Radnor
ar: جديد [ردنور

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomeryshire
ar: مونتغوميريشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomery
ar: مونتغمري

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Merionethshire
ar: مريونتهشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dolgellau
ar: دولغلاو

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfonshire
ar: كارنارفونشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfon
ar: كايرنارفون

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Anglesey
ar: أنجلسي

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Holyhead
ar: هليهيد

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbighshire
ar: دنبيشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbigh
ar: دنبي]

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Flintshire
ar: فلينتشير

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Mold
ar: العفن

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
ar: اليونان

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
ar: أطرافها

[ctx: greece.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
ar: بحر إيجة

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
ar: البلقان

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
ar: البحر من جزيرة كريت

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
ar: البحر الأيوني

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
ar: البحر الأبيض المتوسط

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
ar: ليس اليونان

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
ar: أتيكا

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
ar: أثينا

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
ar: وسط اليونان

[ctx: greece.kgm]
en: Lamia
ar: لمياء

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
ar: وسط مقدونيا

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
ar: ثيسالونيكي

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
ar: كريت

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
ar: إيراكليون

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
ar: مقدونيا الشرقية وتراقيا

[ctx: greece.kgm]
en: Komotini
ar: كوموتيني

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
ar: ايبيروس

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
ar: أيونينا

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
ar: جزر البحر الأيوني

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
ar: كيركيرا

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
ar: شمال إيجة

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
ar: ميتيليني

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
ar: البيلوبونيز

[ctx: greece.kgm]
en: Tripoli
ar: طرابلس

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
ar: جنوب إيجة

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
ar: هرموبوليس

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
ar: ثيساليا

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
ar: لاريسا

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
ar: غرب اليونان

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
ar: باتراي

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
ar: غرب مقدونيا

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
ar: كوزاني

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
ar: جبل آثوس

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
ar: كاريي

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
ar: اليونان (أطرافها)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
ar: أطرافها

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
ar: ليس اليونان (أطرافها)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
ar: مقدونيا الشرقية وتراقيا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Komotini
ar: كوموتيني

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
ar: وسط مقدونيا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
ar: ثيسالونيكي

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
ar: غرب مقدونيا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Kozani
ar: كوزاني

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
ar: جزر البحر الأيوني

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
ar: كيركيرا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
ar: ايبيروس

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
ar: أيونينا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
ar: غرب اليونان

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Patras
ar: باتراي

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
ar: ثيساليا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
ar: لاريسا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
ar: وسط اليونان

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Lamia
ar: لمياء

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
ar: أتيكا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
ar: أثينا

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
ar: البيلوبونيز

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Tripoli
ar: طرابلس

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
ar: شمال إيجة

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
ar: ميتيليني

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
ar: جنوب إيجة

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ermoupoli
ar: هرموبوليس

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
ar: كريت

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Heraklion
ar: إيراكليون

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ar: جبل آتوس المنطقة المتمتعة بالحكم الذاتي

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Karyes
ar: كاريي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
ar: اليونان (محافظات)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ar: المحافظات

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
ar: ليس اليونان (محافظات)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Drama
ar: الدراما

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evros
ar: إفروس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
ar: ألكسندروبوليس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
ar: كافالا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
ar: رهودوب

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Komotini
ar: كوموتيني

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Xanthi
ar: كسانتي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
ar: شالكيديك

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Polygyros
ar: بولييروس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Imathia
ar: إيماثيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Veria
ar: فيريا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kilkis
ar: كيلكيس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pella
ar: بيلا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
ar: دهصا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pieria
ar: بييريا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Katerini
ar: كاتريني

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Serres
ar: سيريس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
ar: ثيسالونيكي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Florina
ar: فلورينا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Grevena
ar: غريفينا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kastoria
ar: كاستوريا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kozani
ar: كوزاني

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arta
ar: عرته

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
ar: أيونينا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Preveza
ar: بريفيزا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thresprotia
ar: تهرسبروتيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Igoumenitsa
ar: إيغومنيتسا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karditsa
ar: كارديتسا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
ar: لاريسا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Magnesia
ar: أكسيد المغنيسيوم

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Volos
ar: فولوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Trikala
ar: تريكالا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
ar: كيركيرا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kefalonia
ar: كفالونيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argostoli
ar: أرغوستولي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lefkada
ar: يفكاذا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Zakynthos
ar: زاكينثوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
ar: أكايا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
ar: باتراي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
ar: إيتوليا-أكارنانيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Missolonghi
ar: ميسولونغي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elis
ar: إيليا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pyrgos
ar: بيرغوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
ar: وابية

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
ar: خالكيذا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
ar: إفريتانيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karpenisi
ar: كاربنيسي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
ar: فوكيس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
ar: امبهيصا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
ar: بهتيوتيس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lamia
ar: لمياء

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
ar: منطقة في اليونان القديمة

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
ar: ليفاديا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
ar: أثينا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
ar: بيرايوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
ar: أتيكا الغربية

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elefsina
ar: إلفسينا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
ar: شرق أتيكا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pallini
ar: باليني

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
ar: أركاديا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Tripoli
ar: طرابلس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argolis
ar: أرغوليذا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nauplie
ar: ناوبلي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
ar: كورينثيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
ar: كورينته

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
ar: لاكونيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
ar: سبارت

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
ar: ميسينيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kalamata
ar: كالاماتا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chios
ar: خيوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lesbos
ar: يسبوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
ar: ميتيليني

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Samos
ar: ساموس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
ar: سيكلاديز

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
ar: هرموبوليس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
ar: الدوديكانيز

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
ar: رودس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chania
ar: خانيا

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Heraklion
ar: إيراكليون

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
ar: ايراكليو

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lasithi
ar: لاسيثي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nikolaos
ar: نيكولاوس

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
ar: ريثمنون

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymno
ar: ريثيمنو

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ar: جبل آتوس المنطقة المتمتعة بالحكم الذاتي

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karyes
ar: كاريي

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
ar: جواتيمالا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
ar: ليس غواتيمالا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Alta Verapaz
ar: ألتا فيراباز

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cobán
ar: كوبان

[ctx: guatemala.kgm]
en: Baja Verapaz
ar: باجا فيراباز

[ctx: guatemala.kgm]
en: Salamá
ar: سلامة

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chimaltenango
ar: شيمالتينانغو

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chiquimula
ar: تشيكيمولا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Petén
ar: بيتين

[ctx: guatemala.kgm]
en: Flores
ar: فلوريس

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Progreso
ar: بروغريسو

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guastatoya
ar: غواستاتويا

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Quiché
ar: اليكتشي

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Cruz del Quiché
ar: سانتا كروز دل كيتشي

[ctx: guatemala.kgm]
en: Escuintla
ar: إسكوينتلا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
ar: سيوداد غواتيمالا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Huehuetenango
ar: هويهويتينانغو

[ctx: guatemala.kgm]
en: Izabal
ar: إيسابال

[ctx: guatemala.kgm]
en: Puerto Barrios
ar: بويرتو باريوس

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
ar: جالابا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
ar: خوتيابا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Quetzaltenango
ar: كيتسالتينانغو

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
ar: ريتالهولو

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sacatepéquez
ar: ساكاتيبيكيس

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
ar: أنتيغوا غواتيمالا

[ctx: guatemala.kgm]
en: San Marcos
ar: سان ماركوس

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Rosa
ar: سانتا روزا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cuilapa
ar: كويلابا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sololá
ar: سولولا

[ctx: guatemala.kgm]
en: Suchitepéquez
ar: سوشيتبيكيز

[ctx: guatemala.kgm]
en: Mazatenango
ar: مازاتنانغو

[ctx: guatemala.kgm]
en: Totonicapán
ar: توتونيكابان

[ctx: guatemala.kgm]
en: Zacapa
ar: زاكابا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gujarat
ar: غوجارات

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
ar: ليست غوجارات

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
ar: كوتش / كاششه

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhuj
ar: بهوج

[ctx: gujarat.kgm]
en: Banaskantha
ar: باناسكانتها

[ctx: gujarat.kgm]
en: Palanpur
ar: بالانبور

[ctx: gujarat.kgm]
en: Patan
ar: باتان

[ctx: gujarat.kgm]
en: Mehsana
ar: مهسانا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Sabarkantha
ar: ساباركانتها

[ctx: gujarat.kgm]
en: Himmatnagar
ar: هيماتناغار

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gandhinagar
ar: جانديناجار

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surendranagar
ar: سورندراناغار

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahmedabad
ar: أحمد آباد

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kheda
ar: خيدا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
ar: بانش ماهال / بانشماهال

[ctx: gujarat.kgm]
en: Godhra
ar: غودهرا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Dahod
ar: داهود

[ctx: gujarat.kgm]
en: Jamnagar
ar: جام نجر

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajkot
ar: راجكوت

[ctx: gujarat.kgm]
en: Junagadh
ar: جوناغاد

[ctx: gujarat.kgm]
en: Amreli
ar: امرلي

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhavnagar
ar: بهافا نجر

[ctx: gujarat.kgm]
en: Anand
ar: اناند

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vadodara
ar: فادودارا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bharuch
ar: بهروش

[ctx: gujarat.kgm]
en: Narmada
ar: نارمادا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajpipla
ar: نظم راجبيبلا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surat
ar: سورت

[ctx: gujarat.kgm]
en: Tapi
ar: تابي

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vyara
ar: فيارا

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
ar: ته دانغس / دانغ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahwa
ar: اهوا

[ctx: gujarat.kgm]
en: Navsari
ar: نافساري

[ctx: gujarat.kgm]
en: Valsad
ar: فالساد

[ctx: gujarat.kgm]
en: Porbandar
ar: بوربندر

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
ar: غيانا

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
ar: ليس غيانا

[ctx: guyana.kgm]
en: Barima-Waini
ar: باريما-وايني

[ctx: guyana.kgm]
en: Mabaruma
ar: ماباروما

[ctx: guyana.kgm]
en: Pomeroon-Supenaam
ar: بومرون-سوبنام

[ctx: guyana.kgm]
en: Anna Regina
ar: آنا ريجينا

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
ar: جزر صقويبو غرب دمرارا

[ctx: guyana.kgm]
en: Vreed en Hoop
ar: في فريد أون هوب

[ctx: guyana.kgm]
en: Demerara-Mahaica
ar: دمرارا-ماهايكا

[ctx: guyana.kgm]
en: Paradise
ar: الجنة

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahaica-Berbice
ar: ماهايكا-بربيك

[ctx: guyana.kgm]
en: Fort Wellington
ar: حصن ولينغتون

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
ar: أوت ديمارارا بيربيس

[ctx: guyana.kgm]
en: Linden
ar: الزيزفون

[ctx: guyana.kgm]
en: Cuyuni-Mazaruni
ar: كويوني-مازاروني

[ctx: guyana.kgm]
en: Bartica
ar: بارتيسا

[ctx: guyana.kgm]
en: Potaro-Siparuni
ar: بوتارو سيباروني

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
ar: المهدية

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
ar: تاكوتو-العليا صقويبو العليا

[ctx: guyana.kgm]
en: Lethem
ar: لحم

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
ar: شرق بيربيس كورتين

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
ar: أمستردام الجديدة

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
ar: هايتي

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
ar: ليس هايتي

[ctx: haiti.kgm]
en: Artibonite
ar: أرتيبونيت

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Gonaïves
ar: ليه غوناييف

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
ar: مركز

[ctx: haiti.kgm]
en: Hinche
ar: هينش

[ctx: haiti.kgm]
en: Grand'Anse
ar: آنس الكبرى

[ctx: haiti.kgm]
en: Jérémie
ar: جيريمي

[ctx: haiti.kgm]
en: Nippes
ar: إدارة نيبيس

[ctx: haiti.kgm]
en: Miragoâne
ar: ميراغوان

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
ar: نورد

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
ar: كاب هايتيان

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
ar: الشمال الشرقي

[ctx: haiti.kgm]
en: Fort-Liberté
ar: فورت ليبرتيه

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
ar: الشمال الغربي

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-de-Paix
ar: ميناء دي بيه

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
ar: كويست

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
ar: بورت او برنس

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
ar: سود

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Cayes
ar: ليه كاييه

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
ar: الجنوب الشرقي

[ctx: haiti.kgm]
en: Jacmel
ar: جاكميل

[ctx: haryana.kgm]
en: Haryana
ar: هاريانا

[ctx: haryana.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
ar: ليسن هاريانا

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: haryana.kgm]
en: Chandigarh
ar: تشانديجارف

[ctx: haryana.kgm]
en: Panchkula
ar: بانتشكولا

[ctx: haryana.kgm]
en: Ambala
ar: أمبالا

[ctx: haryana.kgm]
en: Yamuna Nagar
ar: يامونا ناغار

[ctx: haryana.kgm]
en: Kurukshetra
ar: كوروكشترا

[ctx: haryana.kgm]
en: Karnal
ar: كارنال

[ctx: haryana.kgm]
en: Kaithal
ar: كيتهال

[ctx: haryana.kgm]
en: Jind
ar: جيهند

[ctx: haryana.kgm]
en: Panipat
ar: باني بت

[ctx: haryana.kgm]
en: Sonipat
ar: سونيبات

[ctx: haryana.kgm]
en: Faridabad
ar: فريد آباد

[ctx: haryana.kgm]
en: Mewat
ar: موات

[ctx: haryana.kgm]
en: Nuh
ar: نوه

[ctx: haryana.kgm]
en: Gurgaon
ar: جورجاون

[ctx: haryana.kgm]
en: Rewari
ar: رواري

[ctx: haryana.kgm]
en: Mahendragarh
ar: ماهندراجاره

[ctx: haryana.kgm]
en: Narnaul
ar: نارناول

[ctx: haryana.kgm]
en: Jhajjar
ar: جاهجار

[ctx: haryana.kgm]
en: Bhiwani
ar: بهيواني

[ctx: haryana.kgm]
en: Rohtak
ar: روهتاك

[ctx: haryana.kgm]
en: Hisar
ar: حصار

[ctx: haryana.kgm]
en: Sirsa
ar: سيرسا

[ctx: haryana.kgm]
en: Fatehabad
ar: فاتهاباد

[ctx: haryana.kgm]
en: Palwal
ar: بالوال

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Himachal Pradesh
ar: هيماتشال براديش

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Chamba
ar: شامبا

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kangra
ar: كانغرا

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Dharamsala
ar: دهارامسالا

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Una
ar: أونا

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Hamirpur
ar: هاميربور

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Bilaspur
ar: بيلاسبور

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Solan
ar: سولان

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Shimla
ar: شيملا

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Mandi
ar: ماندي

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kullu
ar: كولو

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
ar: لهول وسبيتي

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kyelang
ar: كيلانغ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Sirmaur
ar: سيرماور

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kinnaur
ar: كيناور

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Reckong Peo
ar: ركونغ بو

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
ar: هندوراس

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
ar: ليس هندوراس

[ctx: honduras.kgm]
en: Atlántida
ar: اتلانتيدا

[ctx: honduras.kgm]
en: La Ceiba
ar: لاسيبا

[ctx: honduras.kgm]
en: Choluteca
ar: تشولوتيكا

[ctx: honduras.kgm]
en: Colón
ar: الكولون

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
ar: تروخيلو

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
ar: كوماياغوا

[ctx: honduras.kgm]
en: Copán
ar: كوبان

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Rosa de Copán
ar: سانتا روسا دي كوبان

[ctx: honduras.kgm]
en: Cortés
ar: كورتيس

[ctx: honduras.kgm]
en: San Pedro Sula
ar: سان بدرو سولا

[ctx: honduras.kgm]
en: El Paraíso
ar: ال بارايسو

[ctx: honduras.kgm]
en: Yuscarán
ar: جوسكاران

[ctx: honduras.kgm]
en: Francisco Morazán
ar: فرانسيسكو موراسان

[ctx: honduras.kgm]
en: Tegucigalpa
ar: تيغوسيغالبا

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias a Dios
ar: غراكياس ا ديوس

[ctx: honduras.kgm]
en: Puerto Lempira
ar: بويرتو لمبيرا

[ctx: honduras.kgm]
en: Intibucá
ar: أنتيبوكا

[ctx: honduras.kgm]
en: La Esperanza
ar: لا اسبيرانزا

[ctx: honduras.kgm]
en: Islas de la Bahía
ar: جزر دي لا باهيا

[ctx: honduras.kgm]
en: Roatán
ar: رواتان

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
ar: لاباز

[ctx: honduras.kgm]
en: Lempira
ar: مبيرا

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias
ar: غراسياس، هندوراس

[ctx: honduras.kgm]
en: Ocotepeque
ar: أوكوتيبيكي

[ctx: honduras.kgm]
en: Nueva Octopeque
ar: نوفا وكتوبقو

[ctx: honduras.kgm]
en: Olancho
ar: أولانشو

[ctx: honduras.kgm]
en: Juticalpa
ar: جوتيكالبا

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Bárbara
ar: سانتا باربارا

[ctx: honduras.kgm]
en: Valle
ar: فالي

[ctx: honduras.kgm]
en: Nacaome
ar: ناكاومي

[ctx: honduras.kgm]
en: Yoro
ar: مديرية يورو

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
ar: المجر (المقاطعات)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
ar: ليس المجر

[ctx: hungary.kgm]
en: Bács-Kiskun
ar: باتش-كيشكون

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
ar: كيكسكيميت

[ctx: hungary.kgm]
en: Baranya
ar: بارانيا

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
ar: بيتش

[ctx: hungary.kgm]
en: Békés
ar: بكيش

[ctx: hungary.kgm]
en: Békéscsaba
ar: بيكيسكسابا

[ctx: hungary.kgm]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
ar: بورسود-آبائوي-زمبلن

[ctx: hungary.kgm]
en: Miskolc
ar: ميسكولك

[ctx: hungary.kgm]
en: Csongrád
ar: تشونغراد

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
ar: سيجيد

[ctx: hungary.kgm]
en: Fejér
ar: فيير

[ctx: hungary.kgm]
en: Székesfehérvár
ar: سيكشفهيرفار

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr-Moson-Sopron
ar: جيور موسون - - سوبرون

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr
ar: جيور

[ctx: hungary.kgm]
en: Hajdú-Bihar
ar: هاجو - بيهار

[ctx: hungary.kgm]
en: Debrecen
ar: دبرسن

[ctx: hungary.kgm]
en: Heves
ar: هيفس

[ctx: hungary.kgm]
en: Eger
ar: اجر

[ctx: hungary.kgm]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
ar: ياس-نادكون-سولنك

[ctx: hungary.kgm]
en: Szolnok
ar: سزولنوك

[ctx: hungary.kgm]
en: Komárom-Esztergom
ar: كوماروم-إستركوم

[ctx: hungary.kgm]
en: Tatabánya
ar: تاتابانيا

[ctx: hungary.kgm]
en: Nógrád
ar: نوغراد

[ctx: hungary.kgm]
en: Salgótarján
ar: سالجوتارجان

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
ar: مكافحة الآفات

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
ar: بودابست

[ctx: hungary.kgm]
en: Somogy
ar: شومود

[ctx: hungary.kgm]
en: Kaposvár
ar: كابوشفار

[ctx: hungary.kgm]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
ar: زابولكس-زاتمار-بيريج

[ctx: hungary.kgm]
en: Nyíregyháza
ar: نيرغهازا

[ctx: hungary.kgm]
en: Tolna
ar: تولنا

[ctx: hungary.kgm]
en: Szekszárd
ar: سكسارد

[ctx: hungary.kgm]
en: Vas
ar: خدمات القيمة المضافة

[ctx: hungary.kgm]
en: Szombathely
ar: زومباثلي

[ctx: hungary.kgm]
en: Veszprém
ar: فيسبرم

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
ar: زالا

[ctx: hungary.kgm]
en: Zalaegerszeg
ar: زالاجيرسيج

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
ar: المجر (المناطق)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
ar: ليس المجر (المناطق)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
ar: غرب الدانوب

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Győr
ar: جيور

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
ar: جنوب الدانوب

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
ar: بيتش

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
ar: وسط الدانوب

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Székesfehérvár
ar: سيكشفهيرفار

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
ar: وسط المجر

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
ar: بودابست

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
ar: شمال المجر

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Miskolc
ar: ميسكولك

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
ar: شمال سهل عظيم

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Debrecen
ar: دبرسن

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
ar: جنوب سهل عظيم

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
ar: سيجيد

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
ar: أيسلندا (المناطق)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
ar: ليس أيسلندا (المناطق)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
ar: المنطقة الشرقية

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Egilsstaðir
ar: غيلصتادير

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
ar: عاصمة الإقليم

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
ar: ريكيافيك

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
ar: منطقة شمال شرق البلاد

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Akureyri
ar: أكوريري

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
ar: منطقة شمال غرب

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Sauðárkrókur
ar: ساوداركروكور

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
ar: منطقة الجنوب

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Selfoss
ar: سلفوس

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
ar: جنوب شبه الجزيرة

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Keflavík
ar: كيفلافيك

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
ar: إقليم المضايق

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Ísafjörður
ar: اسافيوردور

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
ar: المنطقة الغربية

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Borgarnes
ar: بورغارنيس

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
ar: نهر فاتنايوكوتل الجليدي

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
ar: نهر لانغجوكول الجليدي

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
ar: نهر هوفسجوكول الجليدي

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
ar: نهر ميردالسجوكول الجليدي

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
ar: نهر درانغاجوكول الجليدي

[ctx: india.kgm]
en: India
ar: الهند

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
ar: الولايات والأقاليم

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: india.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: india.kgm]
en: Not India
ar: ليس الهند

[ctx: india.kgm]
en: Andhra Pradesh
ar: أندرا براديش

[ctx: india.kgm]
en: Hyderabad
ar: حيدر أباد

[ctx: india.kgm]
en: Arunachal Pradesh
ar: اروناتشال براديش

[ctx: india.kgm]
en: Itanagar
ar: ايتاناجار

[ctx: india.kgm]
en: Assam
ar: ولاية اسام

[ctx: india.kgm]
en: Dispur
ar: ديسبور

[ctx: india.kgm]
en: Bihar
ar: بيهار

[ctx: india.kgm]
en: Patna
ar: باتنا

[ctx: india.kgm]
en: Chhatisgarh
ar: شهاتيسغاره

[ctx: india.kgm]
en: Raipur
ar: رايبور

[ctx: india.kgm]
en: Goa
ar: غوا

[ctx: india.kgm]
en: Panaji
ar: باناجي

[ctx: india.kgm]
en: Gujarat
ar: غوجارات

[ctx: india.kgm]
en: Gandhinagar
ar: جانديناجار

[ctx: india.kgm]
en: Haryana
ar: هاريانا

[ctx: india.kgm]
en: Himachal Pradesh
ar: هيماتشال براديش

[ctx: india.kgm]
en: Shimla
ar: شيملا

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
ar: جامو وكشمير

[ctx: india.kgm]
en: Srinagar
ar: سريناجار

[ctx: india.kgm]
en: Jharkhand
ar: جهارخاند

[ctx: india.kgm]
en: Ranchi
ar: باتنا

[ctx: india.kgm]
en: Karnataka
ar: كارناتاكا

[ctx: india.kgm]
en: Bangalore
ar: بنغالورو

[ctx: india.kgm]
en: Kerala
ar: كيرالا

[ctx: india.kgm]
en: Thiruvananthapuram
ar: ثيروفانانثابورام

[ctx: india.kgm]
en: Madhya Pradesh
ar: ولاية مادهيا براديش

[ctx: india.kgm]
en: Bhopal
ar: بوبال

[ctx: india.kgm]
en: Maharashtra
ar: ماهاراشترا

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
ar: مومباى

[ctx: india.kgm]
en: Manipur
ar: مانيبور

[ctx: india.kgm]
en: Imphal
ar: امفال

[ctx: india.kgm]
en: Meghalaya
ar: ميغالايا

[ctx: india.kgm]
en: Shillong
ar: شيلونج

[ctx: india.kgm]
en: Mizoram
ar: ميزورام

[ctx: india.kgm]
en: Aizawl
ar: ايزاول

[ctx: india.kgm]
en: Nagaland
ar: ناجالاند

[ctx: india.kgm]
en: Kohima
ar: كوهيما

[ctx: india.kgm]
en: Orissa
ar: أوريسا

[ctx: india.kgm]
en: Bhubaneswar
ar: بوبانسوار

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
ar: البنجاب

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
ar: راجستان

[ctx: india.kgm]
en: Jaipur
ar: جايبور

[ctx: india.kgm]
en: Sikkim
ar: سيكيم

[ctx: india.kgm]
en: Gangtok
ar: جانجتوك

[ctx: india.kgm]
en: Tamil Nadu
ar: التاميل نادو

[ctx: india.kgm]
en: Chennai
ar: شيناي

[ctx: india.kgm]
en: Tripura
ar: تريبورا

[ctx: india.kgm]
en: Agartala
ar: اجرتالا

[ctx: india.kgm]
en: Uttaranchal
ar: اوتارانشال

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
ar: دهرادون

[ctx: india.kgm]
en: Uttar Pradesh
ar: ولاية اوتار براديش

[ctx: india.kgm]
en: Lucknow
ar: لكناو

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
ar: ولاية البنغال الغربية

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
ar: كولكاتا

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
ar: جزر أندامان ونيكوبار

[ctx: india.kgm]
en: Port Blair
ar: ميناء بلير

[ctx: india.kgm]
en: Chandigarh
ar: تشانديجارف

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
ar: دادرا وناغار هافيلي

[ctx: india.kgm]
en: Dadra
ar: دادرا

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
ar: دامان آند ديو

[ctx: india.kgm]
en: Daman
ar: دامان

[ctx: india.kgm]
en: Lakshadweep
ar: لاكشادويب

[ctx: india.kgm]
en: Kavaratti
ar: كافاراتي

[ctx: india.kgm]
en: Pondicherry
ar: بونديشيري

[ctx: india.kgm]
en: Delhi
ar: دلهي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
ar: اندونيسيا

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
ar: ليس اندونيسيا

[ctx: indonesia.kgm]
en: Nanggroe Aceh Darussalam
ar: نانجروى اتشيه دار السلام

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banda Aceh
ar: باندا آتشيه

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
ar: شمال جزيرة سومطرة

[ctx: indonesia.kgm]
en: Medan
ar: ميدان

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
ar: سومطرة الغربية

[ctx: indonesia.kgm]
en: Padang
ar: بادانج

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau
ar: رياو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pekanbaru
ar: دوماي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
ar: جزر رياو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Tanjung Pinang
ar: تانجونج بينانج

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jambi
ar: جامبي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bengkulu
ar: بنجكولو

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
ar: جنوب سومطرة

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palembang
ar: باليمبانج

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bangka-Belitung
ar: بانغكا-بليتونغ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pangkal Pinang
ar: بانغكال بينانغ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Lampung
ar: لامبونج

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandar Lampung
ar: بندر لامبونج

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
ar: جاكرتا الخاص لمنطقة العاصمة

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
ar: جاكرتا

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banten
ar: بانتين

[ctx: indonesia.kgm]
en: Serang
ar: سيرانج

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
ar: غرب جاوة

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandung
ar: باندونغ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
ar: جاوة الوسطى

[ctx: indonesia.kgm]
en: Semarang
ar: سيمارانج

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
ar: يوجياكارتا المنطقة الخاصة

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
ar: يوجياكارتا

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
ar: شرق جاوة

[ctx: indonesia.kgm]
en: Surabaya
ar: سورابايا

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bali
ar: بالي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Denpasar
ar: دنباسار

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
ar: نوسا تنجارا الغربية

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mataram
ar: ماتارام

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
ar: نوسا تينجارا الشرقية

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kupang
ar: كوبانغ

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
ar: كاليمنتان الغربية

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pontianak
ar: بونتياناك

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
ar: وسط كاليمانتان

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palangkaraya
ar: بالانجكارايا

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
ar: جنوب كاليمانتان

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banjarmasin
ar: بانجارماسين

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
ar: شرق كاليمانتان

[ctx: indonesia.kgm]
en: Samarinda
ar: ساماريندا

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
ar: شمال سولاويسي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manado
ar: مانادو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Gorontalo
ar: الجورونتالو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
ar: وسط سولاويزي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palu
ar: بالو

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
ar: جنوب شرق جزيرة سولاويزي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kendari
ar: كيندارى

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
ar: جنوب سولاويزي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Makassar
ar: ماكاسار

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
ar: غرب سولاويزي

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mamuju
ar: ماموجو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Maluku
ar: مالوكو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ambon
ar: امبون

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
ar: شمال مالوكو

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ternate
ar: تيرنات

[ctx: indonesia.kgm]
en: Papua
ar: بابوا

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jayapura
ar: جايابورا

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
ar: إيريان جايا غرب

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manokwari
ar: مانوكوارى

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
ar: إيران

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
ar: طهران

[ctx: iran.kgm]
en: Alborz
ar: جبال ألبرز

[ctx: iran.kgm]
en: Karaj
ar: كرج

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
ar: قم

[ctx: iran.kgm]
en: Markazi
ar: المركزي

[ctx: iran.kgm]
en: Arak
ar: اراك

[ctx: iran.kgm]
en: Qazvin
ar: قزوين

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
ar: جيلان

[ctx: iran.kgm]
en: Rasht
ar: رشت

[ctx: iran.kgm]
en: Ardabil
ar: أردبيل

[ctx: iran.kgm]
en: Zanjan
ar: زنجان

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
ar: شرق اذربيجان

[ctx: iran.kgm]
en: Tabriz
ar: تبريز

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
ar: اذربيجان الغربية

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
ar: وروميه

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
ar: كردستان

[ctx: iran.kgm]
en: Sanandaj
ar: ساننداج

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
ar: همدان

[ctx: iran.kgm]
en: Kermanshah
ar: كرمنشاه

[ctx: iran.kgm]
en: Ilam
ar: إلام

[ctx: iran.kgm]
en: Lorestan
ar: لورستان

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
ar: خورام أباد

[ctx: iran.kgm]
en: Khuzestan
ar: خوزستان

[ctx: iran.kgm]
en: Ahvaz
ar: الاهواز

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
ar: شاهارماهال وباختياري

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
ar: شهرى كورد

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
ar: كوهكيلويه وبوير اهماه

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
ar: ياسوج

[ctx: iran.kgm]
en: Bushehr
ar: بوشهر

[ctx: iran.kgm]
en: Fars
ar: فارس

[ctx: iran.kgm]
en: Shiraz
ar: شيراز

[ctx: iran.kgm]
en: Hormozgan
ar: هرمزغان

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
ar: بندر عباس

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
ar: سيستان وبلوشستان

[ctx: iran.kgm]
en: Zahedan
ar: زاهدان

[ctx: iran.kgm]
en: Kerman
ar: كرمان

[ctx: iran.kgm]
en: Yazd
ar: يزد

[ctx: iran.kgm]
en: Esfahan
ar: أصفهان

[ctx: iran.kgm]
en: Semnan
ar: سمنان

[ctx: iran.kgm]
en: Mazandaran
ar: مازندران

[ctx: iran.kgm]
en: Sari
ar: ساري

[ctx: iran.kgm]
en: Golestan
ar: جولستان

[ctx: iran.kgm]
en: Gorgan
ar: جرجان

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
ar: خراسان جنوبي

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
ar: بيرجند

[ctx: iran.kgm]
en: Razavi Khorasan
ar: خراسان رضوي

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
ar: مشهد

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
ar: خراسان شمالي

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
ar: بوجنورد

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
ar: الخليج الفارسي

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
ar: خليج عمان

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
ar: بحر قزوين

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
ar: بحيرة وروميه

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
ar: المملكة العربية السعودية

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
ar: سلطنة عمان

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
ar: العراق

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
ar: الكويت

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
ar: تركمانستان

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
ar: أفغانستان

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
ar: باكستان

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
ar: أذربيجان

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
ar: أرمينيا

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
ar: تركيا

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
ar: قطر

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
ar: الامارات العربية المتحدة

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
ar: العراق

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
ar: وليس العراق

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
ar: بغداد

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
ar: صلاح الدين

[ctx: iraq.kgm]
en: Diyala
ar: ديالى

[ctx: iraq.kgm]
en: Wasit
ar: واسط

[ctx: iraq.kgm]
en: Maysan
ar: ميسان

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
ar: البصرة

[ctx: iraq.kgm]
en: Dhi Qar
ar: ذي قار

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Muthanna
ar: المثنى

[ctx: iraq.kgm]
en: Al-Qādisiyyah
ar: آل القادسية

[ctx: iraq.kgm]
en: Babil
ar: بابل

[ctx: iraq.kgm]
en: Karbala
ar: كربلاء

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
ar: في النجف

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
ar: الأنبار

[ctx: iraq.kgm]
en: Ninawa
ar: نينوى

[ctx: iraq.kgm]
en: Dahuk
ar: دهوك

[ctx: iraq.kgm]
en: Arbil
ar: اربيل

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
ar: في محافظة التأميم (كركوك)

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
ar: كما السليمانية

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
ar: ايرلندا (المقاطعات)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
ar: ليس ايرلندا (المقاطعات)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Leinster
ar: ينستر

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Dublin
ar: دبلن

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Munster
ar: مونستر

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Cork
ar: الفلين

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Connacht
ar: كوناكت

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Galway
ar: جالواي

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ulster
ar: أولستر

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Belfast
ar: بلفاست

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
ar: اسرائيل

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: israel.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
ar: ليس اسرائيل

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
ar: القدس

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
ar: الشمالي

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
ar: الناصرة

[ctx: israel.kgm]
en: Haifa
ar: حيفا

[ctx: israel.kgm]
en: Center
ar: مركز

[ctx: israel.kgm]
en: Ramla
ar: الرملة

[ctx: israel.kgm]
en: Tel Aviv
ar: تل ابيب

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
ar: الجنوبي

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
ar: بئر السبع

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
ar: ايطاليا

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
ar: ليس إيطاليا

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
ar: صقلية

[ctx: italy.kgm]
en: Palermo
ar: باليرمو

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
ar: فريولي فينيتسيا جوليا

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
ar: تريستا

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
ar: أبروتسو

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
ar: لاكويلا

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
ar: لاتزيو

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
ar: روما

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
ar: كالابريا

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
ar: كاتانزارو

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
ar: بيدمونت

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
ar: تورينو

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
ar: بوليا

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
ar: باري

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
ar: لومبارديا

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
ar: ميلانو

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
ar: أومبريا

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
ar: بيروجيا

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
ar: ترينتينو ألتو أديجي

[ctx: italy.kgm]
en: Trento
ar: ترينتو

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
ar: موليس

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
ar: كامبوباسو

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
ar: توسكانا

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
ar: فلورنسا

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
ar: إميليا رومانيا

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
ar: بولونيا

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
ar: فال داوستا

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
ar: أوستا

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
ar: كامبانيا

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
ar: نابولي

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
ar: بازيليكاتا

[ctx: italy.kgm]
en: Potenza
ar: بوتنزا

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
ar: يغوريا

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
ar: جنوا

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
ar: سردينيا

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
ar: كالياري

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
ar: مسيرات

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
ar: أنكونا

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
ar: فينيتو

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
ar: البندقية

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
ar: ايطاليا من المحافظات

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
ar: ليس إيطاليا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Alessandria
ar: اليساندريا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
ar: أستي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
ar: بييلا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
ar: كونيو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
ar: نوفارا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
ar: تورينو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
ar: فربانو كوزيو أوسولا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vercelli
ar: فرشيلي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bergamo
ar: بيرغامو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
ar: بريشيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Como
ar: كومو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cremona
ar: كريمونا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecco
ar: ليكو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lodi
ar: لودي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
ar: مانتوفا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
ar: ميلانو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
ar: بافيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sondrio
ar: سوندريو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Varese
ar: فاريزي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
ar: أوستا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
ar: بولزانو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trento
ar: ترينتو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Belluno
ar: بلونو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
ar: بادوفا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rovigo
ar: روفيغو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
ar: تريفيزو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
ar: البندقية

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
ar: فيرونا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
ar: فيتشنزا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
ar: غوريزيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pordenone
ar: بوردينون

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
ar: تريستا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
ar: أوديني

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
ar: جنوا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
ar: إمبيريا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: La Spezia
ar: اسبيزيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Savona
ar: سافونا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
ar: بولونيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ferrara
ar: فيرارا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
ar: فورلي تشيزينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Modena
ar: مودينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
ar: بارما

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Piacenza
ar: بياتشينزا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
ar: رافينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
ar: رغيو نل'ميليا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
ar: ريميني

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Arezzo
ar: أريتسو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
ar: فلورنسا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Grosseto
ar: غروسيتو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Livorno
ar: ليفورنو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lucca
ar: لوكا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Massa-Carrara
ar: ماسا كرارا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
ar: بيزا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
ar: بستويا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Prato
ar: براتو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
ar: سيينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
ar: بيروجيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Terni
ar: تيرني

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
ar: أنكونا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ascoli Piceno
ar: أسكولي بيتشينو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
ar: ماسيراتا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
ar: بيزارو وأوربينو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frosinone
ar: فروسينون

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
ar: لاتينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rieti
ar: رييتي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
ar: روما

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Viterbo
ar: فيتربو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
ar: كييتي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
ar: لاكويلا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pescara
ar: بيسكارا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Teramo
ar: تيرامو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
ar: كامبوباسو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
ar: إيزيرينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Avellino
ar: أفيلينو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Benevento
ar: بينيفينتو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caserta
ar: كاسيرتا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
ar: نابولي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Salerno
ar: ساليرنو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
ar: باري

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brindisi
ar: برينديزي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Foggia
ar: فوجيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecce
ar: ليتشي

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
ar: تارانتو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
ar: ماتيرا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Potenza
ar: بوتنزا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
ar: كاتانزارو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cosenza
ar: كوزنسا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Crotone
ar: كروتوني

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
ar: ريجيو دي كالابريا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vibo Valentia
ar: فيبو فالينتيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
ar: أغريجنتو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caltanissetta
ar: كالتانيسيتا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
ar: كاتانيا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Enna
ar: اينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
ar: ميسينا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Palermo
ar: باليرمو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
ar: راغوزا

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
ar: سيراقوسة

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
ar: تراباني

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
ar: كالياري

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Nuoro
ar: نورو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Oristano
ar: أوريستانو

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sassari
ar: ساساري

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
ar: جامايكا

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
ar: الأبرشيات

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
ar: ليس جامايكا

[ctx: jamaica.kgm]
en: Kingston
ar: كينجستون

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
ar: بورتلاند

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Antonio
ar: ميناء انطونيو

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Andrew
ar: القديس أندرو

[ctx: jamaica.kgm]
en: Half Way Tree
ar: نصف طريق الشجرة.

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
ar: القديس توما

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
ar: خليج مورانت

[ctx: jamaica.kgm]
en: Clarendon
ar: كلارندون

[ctx: jamaica.kgm]
en: May Pen
ar: قد القلم

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
ar: مانشيستر

[ctx: jamaica.kgm]
en: Mandeville
ar: ماندفيل

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann
ar: سانت آن

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
ar: سانت آن للخليج

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
ar: سانت كاترين

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
ar: الأسبانية تاون

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Mary
ar: سانت ماري

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
ar: ميناء ماريا

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
ar: هانوفر

[ctx: jamaica.kgm]
en: Lucea
ar: لوكيا

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Elizabeth
ar: سانت إليزابيث

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
ar: نهر أسود

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint James
ar: سانت جيمس

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
ar: مونتيغو باي

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
ar: تريلاوني

[ctx: jamaica.kgm]
en: Falmouth
ar: فالماوث

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
ar: ويستمورلاند

[ctx: jamaica.kgm]
en: Savanna-la-Mar
ar: السافانا لا مار

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
ar: اليابان

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
ar: المحافظات

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
ar: خارج الحدود

[ctx: japan.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: japan.kgm]
en: Hokkaido
ar: هوكايدو

[ctx: japan.kgm]
en: Sapporo
ar: سابورو

[ctx: japan.kgm]
en: Aomori
ar: اوموري

[ctx: japan.kgm]
en: Iwate
ar: ايواتي

[ctx: japan.kgm]
en: Morioka
ar: موريوكا

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
ar: أكيتا

[ctx: japan.kgm]
en: Yamagata
ar: ياماجاتا

[ctx: japan.kgm]
en: Miyagi
ar: مياجي

[ctx: japan.kgm]
en: Sendai
ar: سينداي

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
ar: نيجاتا

[ctx: japan.kgm]
en: Fukushima
ar: فوكوشيما

[ctx: japan.kgm]
en: Nagano
ar: ناغانو

[ctx: japan.kgm]
en: Gunma
ar: غونما

[ctx: japan.kgm]
en: Maebashi
ar: مايباشي

[ctx: japan.kgm]
en: Tochigi
ar: توشيغي

[ctx: japan.kgm]
en: Utsunomiya
ar: أوتسونوميا

[ctx: japan.kgm]
en: Ibaraki
ar: ايباراكي

[ctx: japan.kgm]
en: Mito
ar: ميتو

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
ar: تشيبا

[ctx: japan.kgm]
en: Gifu
ar: جيفو

[ctx: japan.kgm]
en: Shizuoka
ar: شيزوكا

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
ar: سايتاما

[ctx: japan.kgm]
en: Yamanashi
ar: ياماناشي

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
ar: كوفو

[ctx: japan.kgm]
en: Toyama
ar: توياما

[ctx: japan.kgm]
en: Ishikawa
ar: ايشيكاوا

[ctx: japan.kgm]
en: Kanazawa
ar: كانازاوا

[ctx: japan.kgm]
en: Aichi
ar: ايشي

[ctx: japan.kgm]
en: Nagoya
ar: ناغويا

[ctx: japan.kgm]
en: Fukui
ar: فوكوي

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
ar: شيغا

[ctx: japan.kgm]
en: Otsu
ar: أوتسو

[ctx: japan.kgm]
en: Mie
ar: ميي

[ctx: japan.kgm]
en: Tsu
ar: تسو

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
ar: كيوتو

[ctx: japan.kgm]
en: Hyogo
ar: هيوغو

[ctx: japan.kgm]
en: Kobe
ar: كوبي

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
ar: نارا

[ctx: japan.kgm]
en: Osaka
ar: اوساكا

[ctx: japan.kgm]
en: Wakayama
ar: واكاياما

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
ar: أوكاياما

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
ar: توتوري

[ctx: japan.kgm]
en: Shimane
ar: شيماني

[ctx: japan.kgm]
en: Matsue
ar: ماتسويه

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
ar: هيروشيما

[ctx: japan.kgm]
en: Yamaguchi
ar: ياماغوتشي

[ctx: japan.kgm]
en: Fukuoka
ar: فوكوكا

[ctx: japan.kgm]
en: Oita
ar: أويتا

[ctx: japan.kgm]
en: Miyazaki
ar: ميازاكي

[ctx: japan.kgm]
en: Kagoshima
ar: كاغوشيما

[ctx: japan.kgm]
en: Kumamoto
ar: كوماموتو

[ctx: japan.kgm]
en: Saga
ar: الملحمة

[ctx: japan.kgm]
en: Nagasaki
ar: ناغازاكي

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
ar: إهيمه

[ctx: japan.kgm]
en: Matsuyama
ar: ماتسوياما

[ctx: japan.kgm]
en: Kochi
ar: كوشين

[ctx: japan.kgm]
en: Tokushima
ar: توكوشيما

[ctx: japan.kgm]
en: Kagawa
ar: كاغاوا

[ctx: japan.kgm]
en: Takamatsu
ar: تاكاماتسو

[ctx: japan.kgm]
en: Kanagawa
ar: كاناغاوا

[ctx: japan.kgm]
en: Yokohama
ar: يوكوهاما

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
ar: طوكيو

[ctx: japan.kgm]
en: Okinawa
ar: أوكيناوا

[ctx: japan.kgm]
en: Naha
ar: ناها

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jharkhand
ar: جهارخاند

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
ar: ليست جهارخاند

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Garhwa
ar: منطقة جارهوا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Latehar
ar: لاتهار

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Gumla
ar: جوملا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Lohardaga
ar: لوهاردجا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Simdega
ar: سيمدغا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Paschim Singhbhum
ar: باسشيم سينغبوم

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chaibasa
ar: شايباسا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Ranchi
ar: باتنا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Seraikela
ar: سرايكلا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Purba Singhbhum
ar: بوربا سينغبهوم

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamshedpur
ar: جمشيدبور

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Hazaribag
ar: هازاريباغ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Koderma
ar: كودرما

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Giridih
ar: منطقة جيريده

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Bokaro
ar: بوكارو

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dhanbad
ar: دانباد

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamtara
ar: جامتارا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Deoghar
ar: دوغار

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Santhal Pargana
ar: سانتهال بارغانا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dumka
ar: دومكا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Pakur
ar: باكور

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Sahibganj
ar: ساهيبغانج

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Godda
ar: غودا

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Palamu
ar: بالامو

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Daltonganj
ar: دالتونغانج

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chatra
ar: شاترا

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
ar: كازاخستان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
ar: ليس كازاخستان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Astana
ar: أستانا

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
ar: مدينة ألماتي

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Baikonur
ar: بايكونور

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
ar: ألماتي

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
ar: تالديكورغان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
ar: أكمولا

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
ar: كوكستاو

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
ar: اقتوب

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
ar: أتيراو

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
ar: باتيس قازاقستان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Oral
ar: الشفوي

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
ar: مانغهيستاو

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
ar: أكتاو

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
ar: ونغتوستيك قازاقستان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
ar: شيمكنت

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Pavlodar
ar: بافلودار

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
ar: قاراغاندي

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Karaganda
ar: كاراغاندا

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
ar: كوستاناي

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
ar: كوستاناي

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
ar: كيزيلوردا

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
ar: شيغيس قازاقستان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Öskemen
ar: وسكمن

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
ar: سولتوستيك قازاقستان

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Petropavl
ar: بتروبافل

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
ar: زهامبيل

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taraz
ar: تاراز

en: E&xplore Map
ar: ا&كتشف الخريطة

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
ar: في هذا القسم، انقر يسارا فوق أي جزء من الخريطة لمعرفة المزيد عن المقاطعات

en: Test Yourself:
ar: اختبر نفسك:

en: &Location of Regions
ar: م&وضع المناطق

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
ar: في هذا التحدي، يعطى لك اسم المقاطعة على اليسار أسفل القائمة ويجب عليك أن تجدها على الخريطة وأن تضغط عليها

en: &Place Regions in the Map
ar: ا&عثر على المناطق في الخريطة

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
ar: في هذا التحدي يعطى لك شكل المنطقة ويجب وضعها على الخريطة

en: &Regions by Capital
ar: الم&ناطق حسب عاصمتها

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
ar: في هذا الاختبار، عليك تخمين اسم المقاطعة انطلاقا من عاصمتها

en: &Capitals of Regions
ar: &عواصم الأقاليم

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
ar: في هذا الاختبار، عليك تخمين عاصمة مقاطعة ما

en: Re&gions by Flag
ar: الأ&قاليم حسب علها

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
ar: في هذا الاختبار، عليك لتخمين اسم مقاطعة معينة انطلاقا من علمها

en: &Flags of Regions
ar: أ&علام المناطق

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
ar: في هذا الاختبار، عليك تخمين علم مقاطعة ما انطلاقا من اسمها

en: &Open Map...
ar: ا&فتح خريطة...

en: &Zoom
ar: ك&بّر

en: &Original Size
ar: الحجم الأ&صلي

en: &Automatic Zoom
ar: تقريب آ&لي

en: &Move
ar: &حرّك

en: Disclaimer
ar: تنصل

en: Map author
ar: مؤلف الخريطة

en: General
ar: عام

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
ar: تعذر فتح الخريطة التي استعملت مؤخرا. خطأ في تحليل %1: %2

en: There is no current map
ar: لا توجد خريطة حالية

en: Number of Questions
ar: عدد الأسئلة

en: How many questions do you want? (1 to %1)
ar: كم عدد الأسئلة الذي تريد؟ (من 1 إلى %1)

en: &Location of %1
ar: م&وضع %1

en: &Place %1 in the Map
ar: &ضع %1 على الخريطة

en: %1 by Flag
ar: %1 حسب العلم

en: &Flags of %1
ar: أ&علام %1

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
ar: <qt>الخريطة الحالية :<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
ar: يتحرى مؤلفو الخرائط والأعلام والترجمات الدقة في عملهم ما استطاعوا، إلا أنه لا يمكن اعتبار برنامج الجغرافيا لكدي مصدرا موثوقا.

en: This map has been created by %1.
ar: رسم هذه الخريطة %1.

en: Map Author
ar: مؤلف الخريطة

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
ar: آخر خريطة مستعملة

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
ar: محاذاة موضع السؤال

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
ar: اطلب التحقق قبل السؤال التالي

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
ar: ما إذا كان الضغط على الفضاء أثناء التمرير فوق الزر يجب أن يؤدي إلى تشغيل هذا الزر

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
ar: ما يجب القيام به لألوان الأقسام

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
ar: &محاذاة السؤال

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
ar: أ&على اليسار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
ar: أع&لى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
ar: أعلى الي&مين

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
ar: ي&سار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
ar: و&سط

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
ar: يمي&ن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
ar: أس&فل اليسار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
ar: الأس&فل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
ar: أسف&ل اليمين

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
ar: ما إذا كان سيضطر المستخدم إلى النقر فوق "اقبل" بعد اختيار إجابة أم لا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
ar: انتظر ال&تحقق

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
ar: ما إذا كان الكبس على مساحة سيؤدي إلى تشغيل الزر الموجود أسفل الفأرة أم لا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
ar: ال&تركيز يتبع الفأرة

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
ar: اختر ما إذا كنت تريد الاحتفاظ بألوان الأقسام الحالية أو الحصول على ألوان عشوائية.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
ar: ألوان أقسام الخريطة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
ar: دائما نفسها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
ar: استخدم ألوان عشوائية

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
ar: قيرغيزستان

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
ar: ليس قيرغيزستان

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
ar: بيشكيك

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Batken
ar: باتكين

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
ar: تشوى

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
ar: جلال أباد

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Naryn
ar: نارين

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
ar: السلامة والصحة المهنيتين

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Talas
ar: تالاس

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
ar: إسيك كول

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
ar: مدينة اوش

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
ar: مقاطعات لاتفيا (قبل ٢٠٠٩)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
ar: الأحياء

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
ar: ليتوانيا

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
ar: روسيا البيضاء

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
ar: روسيا

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
ar: استونيا

[ctx: latvia.kgm]
en: Aizkraukle
ar: آيزاكراوكل

[ctx: latvia.kgm]
en: Alūksne
ar: آلوكسنة

[ctx: latvia.kgm]
en: Balvi
ar: بالفي

[ctx: latvia.kgm]
en: Bauska
ar: باوسكا

[ctx: latvia.kgm]
en: Cēsis
ar: سيسيس

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils
ar: دوغافيلس

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
ar: دوغافيلس المدينة

[ctx: latvia.kgm]
en: Dobele
ar: دوبيلة

[ctx: latvia.kgm]
en: Gulbene
ar: غولبين

[ctx: latvia.kgm]
en: Jēkabpils
ar: يكاب

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava
ar: يلغافا

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
ar: يلغافا المدينة

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
ar: يورملا المدينة

[ctx: latvia.kgm]
en: Krāslava
ar: كراسلافا

[ctx: latvia.kgm]
en: Kuldīga
ar: كولديغا

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja
ar: ليبايا

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
ar: مدينة ليبايا

[ctx: latvia.kgm]
en: Limbaži
ar: ليمباجي

[ctx: latvia.kgm]
en: Ludza
ar: ودزا

[ctx: latvia.kgm]
en: Madona
ar: الماضونة

[ctx: latvia.kgm]
en: Ogre
ar: الغول.

[ctx: latvia.kgm]
en: Preiļi
ar: بريلي

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne
ar: ريذيكنة

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
ar: ريذيكنة المدينة

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
ar: ريغا

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
ar: مدينة ريغا

[ctx: latvia.kgm]
en: Saldus
ar: سالدوس

[ctx: latvia.kgm]
en: Talsi
ar: تالسي

[ctx: latvia.kgm]
en: Tukums
ar: توكومس

[ctx: latvia.kgm]
en: Valka
ar: فالكا

[ctx: latvia.kgm]
en: Valmiera
ar: فالميرا

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils
ar: فنتسبيلس

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
ar: فنتسبيلس المدينة

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
ar: ليختنشتاين

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
ar: البلديات

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
ar: ليس ليختنشتاين

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Balzers
ar: بالزرس

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Eschen
ar: إشن

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Gamprin
ar: جامبرين

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Mauren
ar: بلدية مورين

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Planken
ar: بلانكين

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Ruggell
ar: روغل

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schaan
ar: شان

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schelienberg
ar: سشلينبرغ

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesen
ar: تريسين

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesenberg
ar: تريسنبرغ

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Vaduz
ar: فادوز

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
ar: ليتوانيا (البلديات)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
ar: البلديات

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
ar: ليس ليتوانيا (البلديات)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Akmenė
ar: آكميني

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Naujoji Akmenė
ar: ناوجوجي اكمن

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
ar: آليتوس المدينة

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus
ar: أليتوس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Anykščiai
ar: أنيكشتشياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Birštonas
ar: بيرشتوناس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Biržai
ar: بيرزاي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Druskininkai
ar: دروسكينينكاي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Elektrėnai
ar: لكترناي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ignalina
ar: إغنالينا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jonava
ar: يونافا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Joniškis
ar: يونيشكيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jurbarkas
ar: جورباركاس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaišiadorys
ar: كايسيادوريس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kalvarija
ar: كالفاريجا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
ar: مدينة كاوناس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas
ar: كاوناس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kazlų Rūda
ar: كازلو رودا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kėdainiai
ar: كيدايني

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kelmė
ar: بفارق

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
ar: كلايبيدا المدينة

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda
ar: كلايبيدا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Gargždai
ar: غاروتشدي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kretinga
ar: كريتينغا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kupiškis
ar: كوبيسكيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lazdijai
ar: لازديجاي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Marijampolė
ar: ماريجامبول

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Mažeikiai
ar: مازيكياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Molėtai
ar: موليتاي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Neringa
ar: نرينغا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Nida
ar: نيدا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pagėgiai
ar: باغيغياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pakruojis
ar: باكروجيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
ar: مدينة بالانغا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
ar: بانيفيزيس المدينة

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys
ar: بانيفيزيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pasvalys
ar: باسفاليس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Plungė
ar: بلونجي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Prienai
ar: بريناي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Radviliškis
ar: رادفيليسكيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Raseiniai
ar: راسينياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rietavas
ar: ريتافاس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rokiškis
ar: روكيسكيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Skuodas
ar: سكووداس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šakiai
ar: ساكياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šalčininkai
ar: سالجينينكاي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
ar: سياولياي المدينة

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai
ar: سياولياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilalė
ar: شيلاله

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilutė
ar: سيلوت

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Širvintos
ar: سيرفينتوس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Švenčionys
ar: سفينيتشونيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Tauragė
ar: توراج

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Telšiai
ar: تلسياي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Trakai
ar: تراكاي

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ukmergė
ar: اوكميرج

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Utena
ar: أوتينا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Varėna
ar: فارينا

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilkaviškis
ar: فيلكافيسكيس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
ar: مدينة فيلنيوس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius
ar: فيلنيوس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
ar: مدينة فيساغيناس

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Zarasai
ar: زاراساي

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
ar: لوكسمبورج (كانتونات)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
ar: كانتونات

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
ar: ليس لوكسمبورغ (كانتونات)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Clervaux
ar: كلرفاوكز

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Diekirch
ar: ديكيرش

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Redange
ar: ردانغ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Vianden
ar: فياندن

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Wiltz
ar: ويلتز

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Echternach
ar: اشترناخ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Grevenmacher
ar: غرفنماشر

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Remich
ar: رميش

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Capellen
ar: كابلن

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Esch-sur-Alzette
ar: إيش سوغ ألزيت

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
ar: لوكسمبورج

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Mersch
ar: ميرش

en: KGeography
ar: الجغرافيا

en: A Geography learning program
ar: برنامج تعليم الجغرافيا

en: © 2004-2005 Albert Astals Cid
ar: © 2004-2005 البرت استالس كيد

en: Albert Astals Cid
ar: البرت استالس كيد

en: Programmer and designer
ar: المبرمج والمصمم

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
ar: ماليزيا

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
ar: ليس ماليزيا

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kedah
ar: كيدا

[ctx: malaysia.kgm]
en: Alor Star
ar: الور ستار

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor
ar: جوهور

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
ar: جوهور باهرو (باسير بلانغي)

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kelantan
ar: كيلانتان

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Bahru
ar: كوتا باهرو

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
ar: ملقا

[ctx: malaysia.kgm]
en: Negeri Sembilan
ar: نيغيري سيمبيلان

[ctx: malaysia.kgm]
en: Seremban
ar: سيريمبان

[ctx: malaysia.kgm]
en: Pahang
ar: باهانج

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuantan
ar: كوانتان

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perak
ar: بيراك

[ctx: malaysia.kgm]
en: Ipoh
ar: ايبوه

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perlis
ar: بيرليس

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kangar
ar: كانجار

[ctx: malaysia.kgm]
en: Penang
ar: بينانغ

[ctx: malaysia.kgm]
en: George Town
ar: جورج تاون

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sabah
ar: الصباح

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Kinabalu
ar: كوتا كينابالو

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sarawak
ar: ساراواك

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuching
ar: كوتشينغ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Selangor
ar: سيلانغور

[ctx: malaysia.kgm]
en: Shah Alam
ar: شاه علام

[ctx: malaysia.kgm]
en: Terengganu
ar: تيرينجانو

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuala Terengganu
ar: كوالا تيرينجانو

[ctx: manipur.kgm]
en: Manipur
ar: مانيبور

[ctx: manipur.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
ar: ليس مانيبور

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: manipur.kgm]
en: Tamenglong
ar: تامنغلونغ

[ctx: manipur.kgm]
en: Senapati
ar: سناباتي

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
ar: امفال الغربية

[ctx: manipur.kgm]
en: Lamphelpat
ar: لامبهلبات

[ctx: manipur.kgm]
en: Thoubal
ar: ثوبال

[ctx: manipur.kgm]
en: Bishnupur
ar: بيشنوبور

[ctx: manipur.kgm]
en: Ukhrul
ar: أوخارول

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
ar: امفال الشرقية

[ctx: manipur.kgm]
en: Porompat
ar: بورومبات

[ctx: manipur.kgm]
en: Chandel
ar: شاندل

[ctx: manipur.kgm]
en: Churachandpur
ar: شوراشاندبور

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
ar: %1 هي عاصمة…

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
ar: عاصمة %1 هي …

en: %1 by Capital
ar: %1 حسب الخريطة

en: Capitals of %1
ar: عواصم %1

en: Regions
ar: المناطق

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
ar: وجدت خللا في الخريطة. اتصل من فضلك بالمؤلف وأخبره بأنه لا علاقة للخريطة %1  باللون %2،%3،%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
ar: فضلا انقر على:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
ar: %1 في الخريطة

en: Choose Map to Use
ar: اختر خريطة

en: Filter Maps
ar: مرشح الخرائط

en: Error parsing %1: %2
ar: خطأ في التحليل %1: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
ar: الخريطة %1 لديها نفس اسم خريطة  %2

en: Error parsing
ar: خطأ في التحليل

en: The map image file for %1 does not exist
ar: ملف صورة الخريطة %1 غير موجود

en: The flag image file for %1 does not exist
ar: ملف صورة العلم %1 غير موجود

en: The blurred flag image file for %1 does not exist
ar: ملف صورة العلم المعتمة لـ %1 غير موجودة

en: Invalid value in tag %1
ar: قيمة غير صالحة في الأمارة %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
ar: هناك من قبل إما تقسيم باسم %1 أو مقاطعة بنفس ألوان %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
ar: ينبغي أن يبدأ وصف ملف الخريطة بأمارة %1

en: Could not open %1 for reading.
ar: تعذر فتح %1 للقراءة.

en: %1 does not exist.
ar: %1 غير موجود.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
ar: ينبغي أن يكون لملف وصف الخريطة إمارة %1 داخل %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
ar: ينبغي أن يكون لملف وصف الخريطة بالضبط إمارة %1 واحدة داخل %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
ar: المكسيك (الولايات المتحدة)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
ar: ليس المكسيك (الولايات المتحدة)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Aguascalientes
ar: اجواسكالينتيس

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
ar: ولاية باجا كاليفورنيا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexicali
ar: مكسيكالي

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
ar: ولاية باجا كاليفورنيا سور

[ctx: mexico_states.kgm]
en: La Paz
ar: لاباز

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Campeche
ar: كامبيتشي

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chiapas
ar: تشياباس

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tuxtla Gutiérrez
ar: توكستلا غوتييريز

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
ar: تشيهواهوا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Coahuila
ar: كواويلا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Saltillo
ar: سالتيو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Colima
ar: كوليما

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Durango
ar: دورانجو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guanajuato
ar: غواناخواتو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guerrero
ar: غيريرو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chilpancingo
ar: تشيلبانسينغو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hidalgo
ar: هيدالغو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Pachuca
ar: باتشوكا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Jalisco
ar: خاليسكو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guadalajara
ar: غوادالاخارا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: México
ar: المكسيك

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Toluca
ar: تولوكا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
ar: ميتشواكان

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelia
ar: موريليا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelos
ar: موريلوس

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Cuernavaca
ar: كويرنافاكا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nayarit
ar: ناياريت

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tepic
ar: أطعمة

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nuevo León
ar: نويفو ليون

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Monterrey
ar: مونتيري

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Oaxaca
ar: أواكساكا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Puebla
ar: بويبلا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Querétaro
ar: كويريتارو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Santiago de Querétaro
ar: سانتياغو د قورتارو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Quintana Roo
ar: كوينتانا رو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chetumal
ar: شيتومال

[ctx: mexico_states.kgm]
en: San Luis Potosí
ar: سان لويس بوتوسي

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sinaloa
ar: سينالوا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Culiacán
ar: كولياكان

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sonora
ar: سونورا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hermosillo
ar: هيرموسيلو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tabasco
ar: تاباسكو

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Villahermosa
ar: فيلاهيرموسا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tamaulipas
ar: تاماوليباس

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
ar: مدينة فيكتوريا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tlaxcala
ar: تلاكسكالا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Veracruz
ar: فيراكروز

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Xalapa
ar: خالابا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Yucatán
ar: يوكاتان

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mérida
ar: ميريدا

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Zacatecas
ar: زاكاتيكاس

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
ar: المقاطعة الاتحادية

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
ar: مدينة مكسيكو

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
ar: منغوليا

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
ar: ليس منغوليا

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
ar: ارهانغاي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Tsetserleg
ar: تستسرليغ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
ar: بايان-ولغيي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
ar: ولغيي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
ar: بايانهونغور

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bulgan
ar: بولغان

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan-Uul
ar: دارهان-ول

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan
ar: دارهان

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornod
ar: دورنود

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
ar: شويبالسان

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornogovĭ
ar: دورنوغوفي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
ar: ساينشاند

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dundgovĭ
ar: دوندغوفي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mandalgovĭ
ar: ماندالغوفي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
ar: غوفي-التاي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
ar: الطاى

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭsümber
ar: غوفيسومبر

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
ar: شوير

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
ar: هنتيي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Öndörhaan
ar: وندورهان

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hovd
ar: هوود

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hövsgöl
ar: هوفسغول

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mörön
ar: معتوه

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ömnögovĭ
ar: ومنوغوفي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dalanzadgad
ar: دالانزاغاد

[ctx: mongolia.kgm]
en: Orhon
ar: ورهون

[ctx: mongolia.kgm]
en: Erdenet
ar: إردينت

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
ar: وفورهانغاي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
ar: ارفايهير

[ctx: mongolia.kgm]
en: Selenge
ar: سلنغ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Sühbaatar
ar: سوهباتار

[ctx: mongolia.kgm]
en: Baruun-Urt
ar: بارون-ورت

[ctx: mongolia.kgm]
en: Töv
ar: توف

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zuunmod
ar: زونمود

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uvs
ar: وفس

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulaangom
ar: أولانغوم

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zavhan
ar: زافهان

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
ar: ولياستاي

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
ar: أولان باتور

en: Wikipedia page
ar: صفحة ويكيبيديا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
ar: أمريكا الشمالية والوسطى

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
ar: ليس اميركا الشمالية والوسطى

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
ar: كندا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
ar: أوتاوا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
ar: السلفادور

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
ar: سان سلفادور

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
ar: الولايات المتحدة الأمريكية

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
ar: واشنطن العاصمة

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
ar: جزر الباهاما

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nassau
ar: ناسو

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
ar: جمهورية الدومينيكان

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Santo Domingo
ar: سانتو دومينغو

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
ar: هايتي

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
ar: بورت او برنس

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
ar: كوبا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
ar: لا هابانا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
ar: جامايكا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Kingston
ar: كينجستون

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
ar: دومينيكا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Roseau
ar: روزيو

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ar: أنتيغوا وبربودا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
ar: سانت جون

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
ar: باربادوس

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
ar: بريدجتاون

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ar: ترينيداد وتوباغو

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
ar: بورت أوف سبين

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
ar: المكسيك

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
ar: مدينة مكسيكو

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
ar: جواتيمالا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
ar: غواتيمالا سيتي

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
ar: بليز

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belmopan
ar: بلموبان

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
ar: هندوراس

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
ar: تيغوسيغالبا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
ar: نيكاراجوا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
ar: ماناغوا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
ar: كوستاريكا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
ar: سان خوسيه

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
ar: بنما

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
ar: مدينة بنما

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
ar: جرينلاند [الدنمارك]

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
ar: غيانا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
ar: فنزويلا

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
ar: كولومبيا

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
ar: نيبال (المناطق)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
ar: المناطق

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
ar: ليس نيبال (المناطق)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bagmati
ar: باجماتى

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bheri
ar: بهري

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Dhawalagiri
ar: دهاوالاغيري

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Gandaki
ar: غانداكي

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Janakpur
ar: جاناكبور

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Karnali
ar: كارنالى

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Koshi
ar: كوشي

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Lumbini
ar: ومبيني

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mahakali
ar: مهاكالى

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mechi
ar: مشي

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Narayani
ar: نارايانى

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Rapti
ar: رابتي

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Sagarmatha
ar: ساجارماثا

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Seti
ar: سيتي

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
ar: هولندا

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
ar: ليس هولندا

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
ar: فريزلند

[ctx: netherlands.kgm]
en: Leeuwarden
ar: يوفاردن

[ctx: netherlands.kgm]
en: Groningen
ar: جرونينجن

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
ar: درينثي

[ctx: netherlands.kgm]
en: Assen
ar: آسن

[ctx: netherlands.kgm]
en: Overijssel
ar: أوفيريجسيل

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zwolle
ar: زفوللي

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
ar: درينتي

[ctx: netherlands.kgm]
en: Arnhem
ar: أرنهيم

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
ar: شمال برابنت

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
ar: سيرتوخيمبوس

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
ar: ليمبورغ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Maastricht
ar: ماستريخت

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
ar: فليفولاند

[ctx: netherlands.kgm]
en: Lelystad
ar: ليليستاد

[ctx: netherlands.kgm]
en: Utrecht
ar: اوتريخت

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
ar: زيلاند

[ctx: netherlands.kgm]
en: Middelburg
ar: ميدلبرغ

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
ar: شمال هولندا

[ctx: netherlands.kgm]
en: Haarlem
ar: هارلم

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
ar: جنوب هولندا

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
ar: دين هاج

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
ar: نيوزيلاندا

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
ar: ليس نيوزيلاندا

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Northland
ar: نورثلاند

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whangarei
ar: وانجاري

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland
ar: أوكلاند

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
ar: اوكلاند سيتي

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Waikato
ar: واكاتو

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hamilton
ar: هاملتون

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
ar: خليج بلنتي

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whakatane
ar: واهاكتاين

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Gisborne
ar: جيسبورن

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
ar: خليج هوكس

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Napier/Hastings
ar: نابيير / هاستينغز

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Taranaki
ar: تاراناكي

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New Plymouth
ar: نيو بلايموث

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Manawatu-Wanganui
ar: ماناواتو - انجانوي

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wanganui
ar: وانجانوي

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wellington
ar: ويلنجتون

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Tasman
ar: تاسمان

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
ar: نيلسون سيتي

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Marlborough
ar: مارلبوروف

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Blenheim
ar: بلنهيم

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
ar: ويست كوست

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
ar: رمادية الفم

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Canterbury
ar: كانتربيري

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Christchurch
ar: كرايست تشيرش

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Otago
ar: أوتاجو

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Dunedin
ar: دونيدين

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Southland
ar: ساوثلاند

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Invercargil
ar: ينفركارغيل

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
ar: نيكاراجوا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
ar: ليس نيكاراغوا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
ar: نويفا سيغوفيا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Ocotal
ar: أوكوتال

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Madriz
ar: مادريز

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Somoto
ar: سوموتو

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
ar: إستيلي

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
ar: شينانديغا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: León
ar: ليون

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
ar: ماناغوا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Masaya
ar: ماسايا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Carazo
ar: كارازو

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotepe
ar: جينوتب

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
ar: جريندا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Rivas
ar: ريفاس

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chontales
ar: شونتالس

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Juigalpa
ar: جويغالبا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Boaco
ar: بواكو

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
ar: ماتاغلبا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotega
ar: خينوتيغا

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Río San Juan
ar: ريو سان خوان

[ctx: nicaragua.kgm]
en: San Carlos
ar: سان كارلوس

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
ar: اتلانتيكو نورت

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Puerto Cabezas
ar: بويرتو كابيزاس

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
ar: اتلانتيكو صور

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Bluefields
ar: بلوفيلدز

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
ar: كوريا الشمالية

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
ar: ليس الشمالية (كوريا)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang
ar: تشاغانغ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang-do
ar: تشاغانغ القيام

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
ar: هامجيونج الشمالي

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-pukto
ar: هامغيونغ-بوكتو

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
ar: جنوب هامغيونغ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-namdo
ar: هامغيونغ نامدو

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
ar: الشمال هوانغهاي

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-pukto
ar: هوانغا-بوكتو

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
ar: جنوب هوانغهاي

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-namdo
ar: هوانغهاي - نامدو

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏn
ar: كانج وون

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏndo
ar: كانغووندو

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
ar: بيونغان الشمالية

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-pukto
ar: بيونغان-بوكتو

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
ar: بيونغان الجنوبية

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-namdo
ar: بيونغان-نامدو

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang
ar: ريانغانغ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang-do
ar: ريانغانغ-دو

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
ar: منطقة كايسونج الصناعية

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Kong-ŏp Chigu
ar: كاسونغ كونغ-وب شيغو

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
ar: منطقة كومغانغسان السياحية

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Kwangwang Chigu
ar: كومغانغسان كوانغوانغ شيغو

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
ar: سينويجو المنطقة الإدارية الخاصة

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju T'ŭkpyŏl Haengjŏnggu
ar: سينويجو ت'وكبيول هانغجونغو

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang
ar: بيونغيانغ

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang Chikhalsi
ar: ب'يونغيانغ شيخالسي

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong)
ar: راسون (راجين-سونبونغ)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chikhalsi
ar: راسون (راجين-سونبونغ) شيخالسي

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
ar: النرويج

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
ar: ليس النرويج

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
ar: ترومس أوغ فينمارك

[ctx: norway.kgm]
en: Tromsø/Vadsø
ar: ترومسو/فادسو

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
ar: نوردلاند

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
ar: بودو

[ctx: norway.kgm]
en: Trøndelag
ar: تروندلاغ

[ctx: norway.kgm]
en: Steinkjer
ar: ستاينكير

[ctx: norway.kgm]
en: Møre og Romsdal
ar: مورة أو روميسدال

[ctx: norway.kgm]
en: Molde
ar: مولدي

[ctx: norway.kgm]
en: Innlandet
ar: إينلاندت

[ctx: norway.kgm]
en: Hamar/Lillehammer
ar: هامار/ليلهامر

[ctx: norway.kgm]
en: Vestland
ar: فيستلاند

[ctx: norway.kgm]
en: Bergen/Leikanger
ar: برغن/ليكانغر

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
ar: روغالاند

[ctx: norway.kgm]
en: Stavanger
ar: ستافنجر

[ctx: norway.kgm]
en: Agder
ar: أغدر

[ctx: norway.kgm]
en: Kristiansand/Arendal
ar: كريستيانساند/ارندال

[ctx: norway.kgm]
en: Viken
ar: فيكن

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo/Drammen/Sarpsborg/Moss
ar: وسلو/درامن/ساربسبورغ/موص

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
ar: فستفولد وغ تلمارك

[ctx: norway.kgm]
en: Skien/Tønsberg
ar: سكين/تونسبرغ

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo
ar: أوسلو

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
ar: أوقيانوسيا

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
ar: ليس أوقيانوسيا

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
ar: أستراليا

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
ar: كانبيرا

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
ar: جزيرة نورفولك (أستراليا)

[ctx: oceania.kgm]
en: Kingston
ar: كينجستون

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
ar: نيوزيلندا

[ctx: oceania.kgm]
en: Wellington
ar: ويلنجتون

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
ar: جزر كوك (نيوزيلندا)

[ctx: oceania.kgm]
en: Avarua
ar: آواروآ

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
ar: نيوي (نيوزيلندا)

[ctx: oceania.kgm]
en: Alofi
ar: ألوفي

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
ar: توكيلاو (نيوزيلندا)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
ar: تيمور الشرقية

[ctx: oceania.kgm]
en: Dili
ar: ديلي

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
ar: جزيرة الفصح

[ctx: oceania.kgm]
en: Hanga Roa
ar: هانجا روا

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
ar: فيجي

[ctx: oceania.kgm]
en: Suva
ar: سوفا

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
ar: اندونيسيا

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
ar: جاكرتا

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
ar: بابوا غينيا الجديدة

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Moresby
ar: بورت مورسبي

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
ar: جزر سليمان

[ctx: oceania.kgm]
en: Honiara
ar: هونيارا

[ctx: oceania.kgm]
en: Vanuatu
ar: فانواتو

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Vila
ar: بورت فيلا

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
ar: ولايات ميكرونيزيا الموحدة

[ctx: oceania.kgm]
en: Palikir
ar: باليكير

[ctx: oceania.kgm]
en: Kiribati
ar: كيريباتي

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
ar: بايريكي

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
ar: جزر مارشال

[ctx: oceania.kgm]
en: Majuro
ar: ماجورو

[ctx: oceania.kgm]
en: Nauru
ar: ناورو

[ctx: oceania.kgm]
en: Yaren
ar: يارن

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
ar: بالاو

[ctx: oceania.kgm]
en: Melekeok
ar: ولاية ميلكيوك

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
ar: كاليدونيا الجديدة (فرنسا)

[ctx: oceania.kgm]
en: Noumea
ar: نوميا

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
ar: بولينيزيا الفرنسية (فرنسا)

[ctx: oceania.kgm]
en: Papeete
ar: بابيت

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
ar: واليس وفوتونا (فرنسا)

[ctx: oceania.kgm]
en: Mata Utu
ar: ماتا المعارضة الطاجيكية

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
ar: ساموا

[ctx: oceania.kgm]
en: Apia
ar: آبيا

[ctx: oceania.kgm]
en: Tonga
ar: تونجا

[ctx: oceania.kgm]
en: Nuku'alofa
ar: نيكيوآلوفا

[ctx: oceania.kgm]
en: Tuvalu
ar: توفالو

[ctx: oceania.kgm]
en: Funafuti
ar: فونافوتي

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
ar: جزر بيتكيرن (المملكة المتحدة)

[ctx: oceania.kgm]
en: Adamstown
ar: آدمزتاون

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
ar: هاواي (الولايات المتحدة)

[ctx: oceania.kgm]
en: Honolulu
ar: هونولولو

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
ar: ساموا الأمريكية (الولايات المتحدة)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pago Pago
ar: باغو باغو

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
ar: غوام (الولايات المتحدة)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hagåtña
ar: هاغاتنيا

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
ar: جزر ماريانا الشمالية (الولايات المتحدة)

[ctx: oceania.kgm]
en: Saipan
ar: سايبان

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
ar: جزر الولايات المتحدة البعيدة الصغيرة

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
ar: سلطنة عمان

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: oman.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
ar: ليس عمان

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
ar: الإعلانية الاتصالات والنقل

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
ar: الباطنة

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
ar: القاعدة الوسطى

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
ar: الرماد الشرقية

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
ar: الإعلانية الظهيرة

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
ar: مسقط

[ctx: oman.kgm]
en: Musandam
ar: مسندم

[ctx: oman.kgm]
en: Dhofar
ar: ظفار

[ctx: oman.kgm]
en: Al Buraymi
ar: البريمي

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
ar: باكستان

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
ar: لم باكستان

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
ar: بلوشستان

[ctx: pakistan.kgm]
en: Quetta
ar: كويتا

[ctx: pakistan.kgm]
en: Khyber Pakhtunkhwa
ar: خيبر بختونخوا

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar
ar: بيشاور

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
ar: البنجاب

[ctx: pakistan.kgm]
en: Lahore
ar: لاهور

[ctx: pakistan.kgm]
en: Sindh
ar: السند

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
ar: كراتشي

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
ar: اقليم العاصمة اسلام اباد

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad
ar: اسلام اباد

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
ar: المناطق القبلية التى تدار اتحاديا

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
ar: بيشاور واسلام اباد

[ctx: pakistan.kgm]
en: Azad Kashmir
ar: آزاد كشمير

[ctx: pakistan.kgm]
en: Muzaffarabad
ar: مظفر اباد

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit-Baltistan
ar: غلغت-بلتستان

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit
ar: جيلجيت

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
ar: بنما

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: panama.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
ar: ليس بنما

[ctx: panama.kgm]
en: Bocas del Toro
ar: بوكاس ديل تورو

[ctx: panama.kgm]
en: Chiriquí
ar: تشيريكي

[ctx: panama.kgm]
en: David
ar: ديفيد

[ctx: panama.kgm]
en: Coclé
ar: كوكلي

[ctx: panama.kgm]
en: Penonomé
ar: بنونوم

[ctx: panama.kgm]
en: Colón
ar: الكولون

[ctx: panama.kgm]
en: Darién
ar: دارين

[ctx: panama.kgm]
en: La Palma
ar: لا بالما

[ctx: panama.kgm]
en: Herrera
ar: هيريرا

[ctx: panama.kgm]
en: Chitré
ar: مقاطعة تشيتري

[ctx: panama.kgm]
en: Los Santos
ar: لوس سانتوس

[ctx: panama.kgm]
en: Las Tablas
ar: لاس تابلاس

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
ar: بنما

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
ar: فيراغواس

[ctx: panama.kgm]
en: Santiago de Veraguas
ar: سانتياغو دي فيراغواس

[ctx: panama.kgm]
en: Emberá
ar: الإمبيرا

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
ar: نقابة شوكو

[ctx: panama.kgm]
en: Kuna Yala
ar: كونايالا

[ctx: panama.kgm]
en: El Porvenir
ar: ايل بورفينير

[ctx: panama.kgm]
en: Ngöbe-Buglé
ar: نغوب-بوغل

[ctx: panama.kgm]
en: Chichica
ar: شيشيكا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
ar: باراجواي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
ar: ليس باراغواي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
ar: ألتو باراغواي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Fuerte Olimpo
ar: فويرتي اوليمبو

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
ar: ألتو بارانا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
ar: سيوداد ديل إستي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Amambay
ar: أمامباي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pedro Juan Caballero
ar: بدرو خوان كاباليرو

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
ar: اسونسيون عاصمة مقاطعة

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción
ar: أسونسيون

[ctx: paraguay.kgm]
en: Boquerón
ar: بوكويرون

[ctx: paraguay.kgm]
en: Filadelfia
ar: فيلادلفيا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caaguazú
ar: كاغوازو

[ctx: paraguay.kgm]
en: Coronel Oviedo
ar: كورونيل اوفيدو

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caazapá
ar: كازابا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Canindeyú
ar: كانينديو

[ctx: paraguay.kgm]
en: Salto del Guairá
ar: سالتو دل غوايرا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
ar: سنترال

[ctx: paraguay.kgm]
en: Areguá
ar: أريغوا، باراغواي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Concepción
ar: كونسبسيون

[ctx: paraguay.kgm]
en: Cordillera
ar: كوردييرا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caacupé
ar: كاكوبي

[ctx: paraguay.kgm]
en: Guairá
ar: غوير

[ctx: paraguay.kgm]
en: Villarrica
ar: فيلاريكا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Itapúa
ar: إيتابوا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Encarnación
ar: نكارناكيون

[ctx: paraguay.kgm]
en: Misiones
ar: ميسيونس

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Juan Bautista
ar: سان خوان باوتيستا

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ñeembucú
ar: نيمبوكو

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pilar
ar: بيلار

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguarí
ar: باراغوار

[ctx: paraguay.kgm]
en: Presidente Hayes
ar: كلمة الرئيس هايز

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pozo Colorado
ar: بوزو كولورادو

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Pedro
ar: سان بيدرو

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
ar: بيرو

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
ar: المحيط الهادي

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
ar: الاكوادور

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
ar: كولومبيا

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
ar: البرازيل

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
ar: بوليفيا

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
ar: شيلي

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
ar: أمازوناس

[ctx: peru.kgm]
en: Chachapoyas
ar: شاشابوياس

[ctx: peru.kgm]
en: Ancash
ar: انكاش

[ctx: peru.kgm]
en: Huaraz
ar: هواراز

[ctx: peru.kgm]
en: Apurimac
ar: ابوريماك

[ctx: peru.kgm]
en: Abancay
ar: ابانكاى

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
ar: أريكويبا

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
ar: أياكوتشو

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
ar: كاجاماركا

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
ar: كوسكو

[ctx: peru.kgm]
en: Huancavelica
ar: هوانكافيليكا

[ctx: peru.kgm]
en: Huanuco
ar: هوانوكو

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
ar: ايكا

[ctx: peru.kgm]
en: Junin
ar: جونين

[ctx: peru.kgm]
en: Huancayo
ar: وانكاشو

[ctx: peru.kgm]
en: Lambayeque
ar: امباييكه

[ctx: peru.kgm]
en: Chiclayo
ar: تشيكلايو

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
ar: لا ليبرتاد

[ctx: peru.kgm]
en: Trujillo
ar: تروخيلو

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
ar: ليما

[ctx: peru.kgm]
en: Huacho
ar: هواتشو

[ctx: peru.kgm]
en: Loreto
ar: لوريتو

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
ar: إكويتوس

[ctx: peru.kgm]
en: Madre de Dios
ar: مادري دي ديوس

[ctx: peru.kgm]
en: Puerto Maldonado
ar: بويرتو مالدونادو

[ctx: peru.kgm]
en: Moquegua
ar: موكويجوا

[ctx: peru.kgm]
en: Piura
ar: بيورا

[ctx: peru.kgm]
en: Tacna
ar: تاكنا

[ctx: peru.kgm]
en: Tumbes
ar: تومبيس

[ctx: peru.kgm]
en: Pasco
ar: باسكو

[ctx: peru.kgm]
en: Cerro de Pasco
ar: سيرو دي باسكو

[ctx: peru.kgm]
en: Puno
ar: بونو

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
ar: سان مارتن

[ctx: peru.kgm]
en: Moyobamba
ar: مويوبامبا

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
ar: أوكايالي

[ctx: peru.kgm]
en: Pucallpa
ar: بوكالبا

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
ar: الفلبين

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
ar: ليس الفلبين

[ctx: philippines.kgm]
en: Abra
ar: العبرة

[ctx: philippines.kgm]
en: Bangued
ar: بانغويد

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Norte
ar: اجوسان ديل نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabadbaran
ar: كابادباران

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Sur
ar: اجوسان ديل سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Prosperidad
ar: بروسبريداد

[ctx: philippines.kgm]
en: Aklan
ar: اكلان

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalibo
ar: كاليبو

[ctx: philippines.kgm]
en: Albay
ar: الباى

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
ar: ليجازبي سيتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Antique
ar: أثرية

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
ar: سان خوسيه

[ctx: philippines.kgm]
en: Apayao
ar: آبايو

[ctx: philippines.kgm]
en: Kabugao
ar: كابوغاو

[ctx: philippines.kgm]
en: Aurora
ar: الشفق

[ctx: philippines.kgm]
en: Baler
ar: بالات

[ctx: philippines.kgm]
en: Basilan
ar: باسيلان

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
ar: مدينة ايزابيلا

[ctx: philippines.kgm]
en: Bataan
ar: باتان

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
ar: مدينة بالانغا

[ctx: philippines.kgm]
en: Batanes
ar: باتانيس

[ctx: philippines.kgm]
en: Basco
ar: باسكو

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas
ar: باتانجاس

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
ar: مدينة باتانجاس

[ctx: philippines.kgm]
en: Benguet
ar: بينجويت

[ctx: philippines.kgm]
en: La Trinidad
ar: لا ترينيداد

[ctx: philippines.kgm]
en: Biliran
ar: بيليران

[ctx: philippines.kgm]
en: Naval
ar: البحرية

[ctx: philippines.kgm]
en: Bohol
ar: بوهول

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagbilaran City
ar: مدينة تاغبيلاران

[ctx: philippines.kgm]
en: Bukidnon
ar: بوكيدنون

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
ar: مدينة مالايبالاي

[ctx: philippines.kgm]
en: Bulacan
ar: بولاكان

[ctx: philippines.kgm]
en: Malolos
ar: مالولوس

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan
ar: كاجايان

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
ar: توغويغاراو سيتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Norte
ar: كامارينز نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Daet
ar: دايت

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Sur
ar: كامارينز سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Pili
ar: النخبة

[ctx: philippines.kgm]
en: Camiguin
ar: كاميغويين

[ctx: philippines.kgm]
en: Mambajao
ar: مامباجاو

[ctx: philippines.kgm]
en: Capiz
ar: كابيز

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
ar: مدينة روكساس

[ctx: philippines.kgm]
en: Catanduanes
ar: كاتاندونيز

[ctx: philippines.kgm]
en: Virac
ar: فيراك

[ctx: philippines.kgm]
en: Cavite
ar: كافيت

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
ar: مدينة ترس مارتيرس

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu
ar: سيبو

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
ar: مدينة سيبو

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
ar: وادى كومبوستيلا

[ctx: philippines.kgm]
en: Nabunturan
ar: نابونتوران

[ctx: philippines.kgm]
en: Cotabato
ar: كوتاباتو

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
ar: مدينة كيداباوان

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Norte
ar: دافاو ديل نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
ar: مدينة تاجوم

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Sur
ar: دافاو ديل سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
ar: مدينة ديجوس

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao Oriental
ar: دافاو اورينتال

[ctx: philippines.kgm]
en: Mati
ar: ماتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
ar: سمر الشرقية

[ctx: philippines.kgm]
en: Borongan
ar: بورونغان

[ctx: philippines.kgm]
en: Guimaras
ar: غويماراس

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
ar: الأردن

[ctx: philippines.kgm]
en: Ifugao
ar: ايفوغاو

[ctx: philippines.kgm]
en: Lagawe
ar: لاغاو

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
ar: ايلوكوس نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
ar: مدينة لاواج

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
ar: ايلوكوس سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
ar: فيغان سيتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo
ar: ايلويلو

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
ar: مدينة ايلويلو

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela
ar: ايزابيلا

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilagan
ar: إيلاغان

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalinga
ar: كالينجا

[ctx: philippines.kgm]
en: Tabuk
ar: تبوك

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
ar: أونيون

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
ar: مدينة سان فرناندو

[ctx: philippines.kgm]
en: Laguna
ar: لاغونا

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
ar: سانتا كروز

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Norte
ar: اناو ديل نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Tubod
ar: توبود

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Sur
ar: لاناو ديل سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
ar: مدينة ماراوى

[ctx: philippines.kgm]
en: Leyte
ar: يتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
ar: مدينة تاكلوبان

[ctx: philippines.kgm]
en: Maguindanao
ar: ماجوينداناو

[ctx: philippines.kgm]
en: Shariff Aguak
ar: شريف اجواك

[ctx: philippines.kgm]
en: Marinduque
ar: ماريندوك

[ctx: philippines.kgm]
en: Boac
ar: بواك

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate
ar: ماسبات

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
ar: ماسبات سيتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Occidental
ar: ميساميس اوكسيدنتال

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
ar: مدينة وروقويتا

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Oriental
ar: ميساميس اورينتال

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
ar: مدينة كاغايان دي أورو

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
ar: جبال مقاطعة

[ctx: philippines.kgm]
en: Bontoc
ar: بونتوك

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
ar: نيغروس أوتشيدنتال [2]

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
ar: مدينة باكولود

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Oriental
ar: نيجروس

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
ar: مدينة دوماغوت

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
ar: شمال سمر

[ctx: philippines.kgm]
en: Catarman
ar: كاتارمان

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Ecija
ar: نويفا ايسيجا

[ctx: philippines.kgm]
en: Palayan City
ar: مدينة بالايان

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Vizcaya
ar: نويفا فيزكايا

[ctx: philippines.kgm]
en: Bayombong
ar: بايومبونغ

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
ar: ميندورو الغربية

[ctx: philippines.kgm]
en: Mamburao
ar: مامبوراو

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
ar: اورينتال ميندورو

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
ar: مدينة كالابان

[ctx: philippines.kgm]
en: Palawan
ar: بالاوان

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
ar: مدينة بويرتو برينسيسا

[ctx: philippines.kgm]
en: Pampanga
ar: البامبانجا

[ctx: philippines.kgm]
en: Pangasinan
ar: البانجاسينان

[ctx: philippines.kgm]
en: Lingayen
ar: ينغايين

[ctx: philippines.kgm]
en: Quezon
ar: كويزون

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
ar: مدينة لوسينا

[ctx: philippines.kgm]
en: Quirino
ar: كويرينو

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabarroguis
ar: كاباروغويس

[ctx: philippines.kgm]
en: Rizal
ar: ريزال

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
ar: مدينة انتيبولو

[ctx: philippines.kgm]
en: Romblon
ar: رومبلون

[ctx: philippines.kgm]
en: Samar
ar: سمر

[ctx: philippines.kgm]
en: Catbalogan
ar: كاتبالوجان

[ctx: philippines.kgm]
en: Sarangani
ar: سارانجانى

[ctx: philippines.kgm]
en: Alabel
ar: الابل

[ctx: philippines.kgm]
en: Siquijor
ar: سيكيخور

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon
ar: سورسوجون

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
ar: مدينة سورسوجون

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
ar: كوتاباتو الجنوبية

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
ar: مدينة كورونادال

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
ar: جنوب ليتى

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
ar: مدينة ماسين

[ctx: philippines.kgm]
en: Sultan Kudarat
ar: سلطان كودارات

[ctx: philippines.kgm]
en: Isulan
ar: اسولان

[ctx: philippines.kgm]
en: Sulu
ar: سولو

[ctx: philippines.kgm]
en: Jolo
ar: جولو

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
ar: سوريجاو ديل نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
ar: سوريجاو سيتي

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Sur
ar: سوريجاو ديل سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Tandag
ar: تانداغ

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac
ar: تارلاك

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
ar: مدينة تارلاك

[ctx: philippines.kgm]
en: Tawi-Tawi
ar: تاوي تاوي

[ctx: philippines.kgm]
en: Panglima Sugala
ar: بانغليما سوغالا

[ctx: philippines.kgm]
en: Zambales
ar: زامباليس

[ctx: philippines.kgm]
en: Iba
ar: ايبا

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Norte
ar: زامبوانجا ديل نورت

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
ar: مدينة ديبولوغ

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Sur
ar: زامبوانجا ديل سور

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
ar: مدينة باجاديان

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga Sibugay
ar: زامبوانجا سيبوجاى

[ctx: philippines.kgm]
en: Ipil
ar: ايبيل

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
ar: رأس المال الوطني

[ctx: philippines.kgm]
en: Manila
ar: مانيلا

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
ar: فضلاً ضع على الخريطة:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
ar: ضع %1 في خريطة

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
ar: بولندا

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
ar: ليس بولندا

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
ar: ماسوفيا

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
ar: وارسو

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
ar: وارميا و ماسوريا

[ctx: poland.kgm]
en: Olsztyn
ar: أولستين

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
ar: بودلاشيا

[ctx: poland.kgm]
en: Białystok
ar: بياويستوك

[ctx: poland.kgm]
en: Lublin
ar: لوبليسكي

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
ar: سوبكارباتهيا

[ctx: poland.kgm]
en: Rzeszów
ar: جيشوف

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
ar: شفينتوكشيسكي

[ctx: poland.kgm]
en: Kielce
ar: كيلسي

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
ar: أقل بولندا

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
ar: كراكوف

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
ar: وودج

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
ar: سيليزيا

[ctx: poland.kgm]
en: Katowice
ar: كاتوفيتشي

[ctx: poland.kgm]
en: Opole
ar: أوبولوسكي

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
ar: بوميرانيا

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
ar: غدانسك

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
ar: بوميرانيا الغربية

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
ar: شتشيتسين

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
ar: مزيد من بولندا

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
ar: بوزنان

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
ar: انخفاض سيليسيا

[ctx: poland.kgm]
en: Wrocław
ar: فروتسواف

[ctx: poland.kgm]
en: Lubusz
ar: لوبوسز

[ctx: poland.kgm]
en: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
ar: زيلونا غورا، غورزوو ويلكوبولسكي

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
ar: كويافيا-بومرانيا

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
ar: بيدغوز ، تورون

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
ar: البرتغال والمناطق

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
ar: أسبانيا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
ar: الحدود٢

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viana do Castelo
ar: فيانا دو كاستيلو

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
ar: اكورس

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Ponta Delgada
ar: بونتا ديلجادا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Madeira
ar: ماديرا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Funchal
ar: فونشال

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Braga
ar: براغا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Vila Real
ar: فيلا ريال

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Bragança
ar: براغانكا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Porto
ar: بورتو

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Aveiro
ar: أفييرو

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viseu
ar: فيسيو

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Guarda
ar: غواردا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Coimbra
ar: كويمبرا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Castelo Branco
ar: كاستيلو برانكو

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Leiria
ar: ليريا

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Santarém
ar: سانتارم

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
ar: لشبونة

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Évora
ar: يابرة

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Setúbal
ar: شطوبر

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Beja
ar: باجة

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Faro
ar: فارو

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portalegre
ar: بورتاليغر

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
ar: البرتغال محافظات (التقليدية)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
ar: محافظات (التقليدية)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
ar: أسبانيا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
ar: الحدود٢

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Minho
ar: مينهو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Braga
ar: براغا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Trás-os-Montes e Alto Douro
ar: تراس-وس-مونتس  التو دورو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Vila Real
ar: فيلا ريال

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
ar: دورو يتورال

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Porto
ar: بورتو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Alta
ar: بيرا ألتا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Viseu
ar: فيسيو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
ar: بيرا يتورال

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Coimbra
ar: كويمبرا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Baixa
ar: بيرا ينكم

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Castelo Branco
ar: كاستيلو برانكو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ribatejo
ar: ريباتجو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Santarém
ar: سانتارم

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Estremadura
ar: سترمادورا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
ar: لشبونة

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Alto Alentejo
ar: ألتو الينتيخو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Évora
ar: يابرة

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Baixo Alentejo
ar: بايكزو النتخو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beja
ar: باجة

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Algarve
ar: الجرف

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Faro
ar: فارو

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
ar: اكورس

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ponta Delgada
ar: بونتا ديلجادا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Madeira
ar: ماديرا

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Funchal
ar: فونشال

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
ar: البرتغال (المناطق)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
ar: ليس البرتغال (المناطق)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Alentejo
ar: الينتيخو

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
ar: إفرا

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Algarve
ar: الجرف

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Faro
ar: فارو

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
ar: سنترو

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Coimbra
ar: كويمبرا

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
ar: لشبونة (المنطقة)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
ar: لشبونة

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
ar: نورتي

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Porto
ar: بورتو

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Madeira
ar: ماديرا

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Funchal
ar: فونشال

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
ar: الازور

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Ponta Delgada
ar: بونتا ديلجادا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
ar: بورتوريكو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
ar: البلديات

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mona
ar: منى

[ctx: puertorico.kgm]
en: Adjuntas
ar: أدخونتاس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguada
ar: أغوادا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguadilla
ar: أقدللا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguas Buenas
ar: اغواس بوناس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aibonito
ar: ايبونيتو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Añasco
ar: اناسكو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arecibo
ar: أريسيبو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arroyo
ar: ارويو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barceloneta
ar: برشلونيتا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barranquitas
ar: بارانقويتاس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Bayamón
ar: بايامون

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cabo Rojo
ar: ساورجو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Caguas
ar: سقس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Camuy
ar: كاموي

[ctx: puertorico.kgm]
en: Canóvanas
ar: كانوفاناس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Carolina
ar: كارولينا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cataño
ar: كاتانو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cayey
ar: كايي

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ceiba
ar: سيبا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ciales
ar: كيالس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cidra
ar: كيدرا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Coamo
ar: كوامو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Comerío
ar: كومريو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Corozal
ar: كوروزال

[ctx: puertorico.kgm]
en: Culebra
ar: كوليبرا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Dorado
ar: دورادو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Fajardo
ar: فاجاردو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
ar: فلوريدا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guánica
ar: غوانيكا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayama
ar: غواياما

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayanilla
ar: غوايانيلا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guaynabo
ar: غواينابو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Gurabo
ar: غورابو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hatillo
ar: هاتيلو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hormigueros
ar: هورميغوروس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Humacao
ar: همساو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
ar: ايزابيلا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Jayuya
ar: جايويا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juana Díaz
ar: خوانا دياس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juncos
ar: خونكوس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lajas
ar: اخاس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lares
ar: اريس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Marías
ar: لاس مارياس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Piedras
ar: لاس بيدراس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Loíza
ar: لويزا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Luquillo
ar: لوقويلو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Manatí
ar: ماناتي

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maricao
ar: ماريكاو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maunabo
ar: ماونابو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mayagüez
ar: ماياغويز

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
ar: موكا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Morovis
ar: موروفيس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Nagüabo
ar: ناغوابو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Naranjito
ar: نارانجيتو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Orocovis
ar: وروكوفيس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Patillas
ar: باتيلاس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Peñuelas
ar: بنولاس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ponce
ar: بونس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Quebradillas
ar: قبردللس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Rincón
ar: رينكون

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
ar: ريو غراندي

[ctx: puertorico.kgm]
en: Sabana Grande
ar: سابانا غراندي

[ctx: puertorico.kgm]
en: Salinas
ar: ساليناس

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Germán
ar: سان غرمان

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
ar: سان خوان

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Lorenzo
ar: سان لورينزو

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Sebastián
ar: سان سباستيان

[ctx: puertorico.kgm]
en: Santa Isabel
ar: سانتا إيزابيل

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Alta
ar: توا ألتا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Baja
ar: توا باجا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Trujillo Alto
ar: تروخيو ألتو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Utuado
ar: وتوادو

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Alta
ar: فيغا ألتا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Baja
ar: فيغا باجا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vieques
ar: فييكس

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
ar: فيلالبا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yabucoa
ar: يابوكوا

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yauco
ar: ياوكو

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
ar: أيرلندا

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
ar: ليس أيرلندا

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dublin
ar: دبلن

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wicklow
ar: يكلو

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wexford
ar: ويكفورد

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carlow
ar: كارلو

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kildare
ar: كيلدير

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Naas
ar: النعاس

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Meath
ar: ميث

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Navan
ar: ن.

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Louth
ar: لاوث

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dundalk
ar: دوندالك

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Monaghan
ar: موناغان

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cavan
ar: كافان

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Longford
ar: ونجفورد

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Westmeath
ar: ستمث

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mullingar
ar: مولينغار

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Offaly
ar: أوفالي

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tullamore
ar: تولامور

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Laois
ar: اويس

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Portlaois
ar: بورتلاويس

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kilkenny
ar: كيلكيني

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Waterford
ar: ووترفورد

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
ar: الفلين

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kerry
ar: كيري

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tralee
ar: ترالي

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Limerick
ar: لومنيتش

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
ar: الشمال تبيراري

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Nenagh
ar: نناغ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
ar: جنوب تبيراري

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clonmel
ar: كلونيمل

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clare
ar: كلير

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Ennis
ar: اينيس

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Galway
ar: جالواي

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mayo
ar: مايو

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Castlebar
ar: كاستلبار

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Roscommon
ar: روسكومون

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Sligo
ar: سليجو

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Leitrim
ar: يتريم

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carrick-on-Shannon
ar: كاريك على اساس شانون

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Donegal
ar: دونغال

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Lifford
ar: ليفورد

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
ar: رومانيا

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: romania.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
ar: ليس رومانيا

[ctx: romania.kgm]
en: Alba
ar: ألبا

[ctx: romania.kgm]
en: Alba Iulia
ar: ألبا يوليا

[ctx: romania.kgm]
en: Arad
ar: آراد

[ctx: romania.kgm]
en: Argeş
ar: بوليشوارا

[ctx: romania.kgm]
en: Piteşti
ar: بيتستي

[ctx: romania.kgm]
en: Bacău
ar: باكاو

[ctx: romania.kgm]
en: Bihor
ar: بيهور

[ctx: romania.kgm]
en: Oradea
ar: أوراديا

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa-Năsăud
ar: بيستريتا-ناساود

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa
ar: بيستريتا

[ctx: romania.kgm]
en: Botoşani
ar: بوتوساني

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
ar: براشوف

[ctx: romania.kgm]
en: Brăila
ar: برايلا

[ctx: romania.kgm]
en: Buzău
ar: بوزاو

[ctx: romania.kgm]
en: Caraş-Severin
ar: كاراس سيفيرين -

[ctx: romania.kgm]
en: Reşiţa
ar: رسيتا

[ctx: romania.kgm]
en: Călăraşi
ar: كالاراسي

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj
ar: كلوج

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj-Napoca
ar: كلوج نابوكا

[ctx: romania.kgm]
en: Constanţa
ar: كونستانتا

[ctx: romania.kgm]
en: Covasna
ar: كوفاسنا

[ctx: romania.kgm]
en: Sfântu Gheorghe
ar: سفنتو جيورجي

[ctx: romania.kgm]
en: Dâmboviţa
ar: دامبوفيتا

[ctx: romania.kgm]
en: Târgovişte
ar: تارغوفيست

[ctx: romania.kgm]
en: Dolj
ar: دولج

[ctx: romania.kgm]
en: Craiova
ar: كرايوفا

[ctx: romania.kgm]
en: Galaţi
ar: غالاتي

[ctx: romania.kgm]
en: Giurgiu
ar: غيورغيو

[ctx: romania.kgm]
en: Gorj
ar: غورج

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Jiu
ar: ترجو جيو

[ctx: romania.kgm]
en: Harghita
ar: هارغيتا

[ctx: romania.kgm]
en: Miercurea Ciuc
ar: ميركورا تشيوك

[ctx: romania.kgm]
en: Hunedoara
ar: هونيدوارا

[ctx: romania.kgm]
en: Deva
ar: ديفا

[ctx: romania.kgm]
en: Ialomiţa
ar: ايالوميتا

[ctx: romania.kgm]
en: Slobozia
ar: سلوبوزيا

[ctx: romania.kgm]
en: Iaşi
ar: ياسي

[ctx: romania.kgm]
en: Ilfov
ar: إلفوف

[ctx: romania.kgm]
en: Buftea
ar: بوفتيا

[ctx: romania.kgm]
en: Maramureş
ar: ماراموريس

[ctx: romania.kgm]
en: Baia Mare
ar: بايامار

[ctx: romania.kgm]
en: Mehedinţi
ar: مهدينتي

[ctx: romania.kgm]
en: Drobeta-Turnu Severin
ar: دروبيتا تورنو سيفيرين

[ctx: romania.kgm]
en: Mureş
ar: موريس

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Mureş
ar: تارجو ميورس

[ctx: romania.kgm]
en: Neamţ
ar: نيامتس

[ctx: romania.kgm]
en: Piatra Neamţ
ar: بياترا

[ctx: romania.kgm]
en: Olt
ar: أولت

[ctx: romania.kgm]
en: Slatina
ar: سلاتينا

[ctx: romania.kgm]
en: Prahova
ar: براهوفا

[ctx: romania.kgm]
en: Ploieşti
ar: بلويستي

[ctx: romania.kgm]
en: Satu Mare
ar: ساتو ماري

[ctx: romania.kgm]
en: Sălaj
ar: سالاج

[ctx: romania.kgm]
en: Zalău
ar: زالاو

[ctx: romania.kgm]
en: Sibiu
ar: سيبيو

[ctx: romania.kgm]
en: Suceava
ar: سوسيفا

[ctx: romania.kgm]
en: Teleorman
ar: تلورمان

[ctx: romania.kgm]
en: Alexandria
ar: الإسكندرية

[ctx: romania.kgm]
en: Timiş
ar: تيميس

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
ar: تيميسوارا

[ctx: romania.kgm]
en: Tulcea
ar: تولسيا

[ctx: romania.kgm]
en: Vaslui
ar: فاسلوي

[ctx: romania.kgm]
en: Vâlcea
ar: فالكا

[ctx: romania.kgm]
en: Râmnicu Vâlcea
ar: رمينكو فيلتشا

[ctx: romania.kgm]
en: Vrancea
ar: فرانكا

[ctx: romania.kgm]
en: Focşani
ar: فوكساني

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
ar: بوكورستي

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
ar: (بلدية بوخارست)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
ar: روسيا (المقاطعات)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
ar: ليس روسيا (المقاطعات)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
ar: سنترال

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
ar: موسكو

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
ar: الآن الشرقية

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
ar: خاباروفسك

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
ar: شمال غرب

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
ar: سانت بطرسبرغ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
ar: سيبيريا

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Novosibirsk
ar: نوفوسيبيرسك

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
ar: الجنوبي

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ar: روستوف غ - دونو

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
ar: الاورال

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
ar: ايكاترينبرج

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
ar: بريفولزهسكي

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
ar: نيجني نوفغورود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
ar: روسيا (المواضيع)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
ar: ليس روسيا (المواضيع)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
ar: الأديغيه

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
ar: مايكوب

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
ar: باشكورتوستان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ufa
ar: اوفا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
ar: بورياتيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulan-Ude
ar: اولان اودي -

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
ar: جمهورية ألطاي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
ar: غورنو ألتايسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
ar: داغستان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
ar: محج قلعة

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
ar: إنغوشيتيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magas
ar: ماجاس

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
ar: واقليم كاباردينو بلكاريا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
ar: نالتشيك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
ar: كالميكيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Elista
ar: أليستا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
ar: قراتشاي - تشيركيسيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
ar: شيركيسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
ar: كاريليا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petrozavodsk
ar: بتروزافودسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Komi
ar: كومي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Syktyvkar
ar: سيكتيفكار

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
ar: ماري إل

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
ar: يوشكار العلا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
ar: موردوفيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saransk
ar: سارانسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
ar: سخا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
ar: ياكوتسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
ar: شمال أوسيتيا ألانيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladikavkaz
ar: فلاديكافكاز

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tatarstan
ar: تتارستان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
ar: قازان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
ar: تيفا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kyzyl
ar: كيزيل

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Udmurtia
ar: أودمورتيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
ar: إيجيفسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
ar: خاكاسيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Abakan
ar: أباكان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
ar: الشيشان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
ar: غروزني

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
ar: تشوفاشيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
ar: تشيبوكساري

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
ar: ألطاي كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Barnaul
ar: بارنول

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
ar: كراسنودار كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar
ar: كراسنودار

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
ar: كراسنويارسك كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
ar: كراسنويارسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
ar: بريمورسكي كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladivostok
ar: فلاديفوستوك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
ar: كراي ستافروبول

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol
ar: ستافروبول

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
ar: خاباروفسك كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
ar: خاباروفسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
ar: بيرم كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm
ar: موج

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
ar: أوبلاست أمور

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Blagoveshchensk
ar: بلاغوفيشتشينسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
ar: أوبلاست أرخانغلسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
ar: أرخانجيلسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
ar: أوبلاست أستراخان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
ar: أستراخان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
ar: أوبلاست بيلغورود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod
ar: بيلغورود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
ar: أوبلاست بريانسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
ar: بريانسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
ar: فلاديمير أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir
ar: فلاديمير

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
ar: فولغوغراد أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd
ar: فولغوغراد

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
ar: فولوغدا أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda
ar: فولوغدا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
ar: فورونيج أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
ar: فورونيج

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
ar: أوبلاست إيفانوفو

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo
ar: إيفانوفو

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
ar: إركوتسك أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk
ar: إركوتسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
ar: أوبلاست كالينينغرادسكايا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
ar: كالينينغراد

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
ar: كالوغا أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga
ar: كالوغا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
ar: كراي كامشاتكا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
ar: بتروبافلوفسك كامتشاتسكي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
ar: أوبلاست كيمروفسكايا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo
ar: كيميروفو

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
ar: أوبلاست كيروف

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov
ar: كيروف

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
ar: كوستروما أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma
ar: كوستروما

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
ar: أوبلاست كورغان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan
ar: كورغان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
ar: كورسك أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk
ar: كورسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
ar: لينينغراد أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
ar: سانت بطرسبرغ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
ar: ليبيتسك أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk
ar: ليبيتسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
ar: ماغادان أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan
ar: ماغادان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
ar: محافظة موسكو

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
ar: موسكو

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
ar: أوبلاست مورمانسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk
ar: مورمانسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
ar: نيجني نوفغورود أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
ar: نيجني نوفغورود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
ar: أوبلاست نوفغورود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod
ar: نوفغورود

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
ar: نوفوسيبيرسك أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk
ar: نوفوسيبيرسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
ar: أوبلاست أومسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk
ar: أومسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
ar: أورنبرغ أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg
ar: أورنبرغ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
ar: أوريول أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
ar: أوريول

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
ar: بينزا أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza
ar: بينزا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
ar: بسكوف أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
ar: بسكوف

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
ar: روستوف أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ar: روستوف غ - دونو

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
ar: ريازان أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
ar: ريازان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
ar: سمارا أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara
ar: سمارا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
ar: ساراتوف أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov
ar: ساراتوف

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
ar: ساخالين أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
ar: يوجنو ساخالينسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
ar: أوبلاست سفردلوفسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
ar: ايكاترينبرج

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
ar: أوبلاست سمولينسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
ar: سمولينسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
ar: تامبوف أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov
ar: تامبوف

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
ar: تفير أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver
ar: تفير

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
ar: تومسك أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk
ar: تومسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
ar: تولا أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula
ar: تولا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
ar: تيومين أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
ar: تيومين

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
ar: أوليانوفسك أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
ar: أوليانوفسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
ar: أوبلاست تشيليابنسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
ar: تشيليابينسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
ar: زابايكالسكي كراي

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
ar: تشيتا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
ar: ياروسلافل أوبلاست

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
ar: ياروسلافل

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
ar: الأوبلاست اليهودية الذاتية

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
ar: بيروبيجان

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
ar: ننتسيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
ar: نارايم مارس

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
ar: خانتيا-مانسيا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khanty-Mansiysk
ar: خانتي مانسييسك

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
ar: تشوكوتكا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
ar: أنادير

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
ar: ياماليا

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
ar: ساليخارد

[ctx: san-marino.kgm]
en: San Marino
ar: سان مارينو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
ar: البلديات

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
ar: ليس سان مارينو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Acquaviva
ar: أكوافيفا

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
ar: كيتا دي سان مارينو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Chiesanouva
ar: شيسانوفا

[ctx: san-marino.kgm]
en: Fiorentino
ar: فيورنتينو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Montegiardino
ar: مونتيجاردينو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Featano
ar: فاتانو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Domagnano
ar: دومانيانو

[ctx: san-marino.kgm]
en: Serravalle
ar: سيرافالي

[ctx: san-marino.kgm]
en: Borgo Maggiore
ar: بورجو ماجيوري

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
ar: المملكة العربية السعودية

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
ar: ليس السعودية (السعودية)

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al-Bahah
ar: آل بحاح

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Hudud ash Shamaliyah
ar: الهدهد الشمالية

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Jawf
ar: الجوف

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
ar: المدينة المنورة

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
ar: القصيم

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ar-Riyad
ar: سورة الرياض

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ash-Sharqiyah
ar: الرماد الشرقية

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
ar: عسير

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ha'il
ar: حائل

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Jizan
ar: جيزان

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
ar: مكة المكرمة

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Najran
ar: نجران

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Tabuk
ar: تبوك

[ctx: sikkim.kgm]
en: Sikkim
ar: سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
ar: ليس سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
ar: الشمال سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: Mangan
ar: مانجان

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
ar: غرب سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: Geyzing
ar: غيزينغ

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
ar: جنوب سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: Namchi
ar: سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
ar: شرق سيكيم

[ctx: sikkim.kgm]
en: Gangtok
ar: جانجتوك

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
ar: سلوفاكيا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
ar: ليس سلوفاكيا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Bratislava
ar: براتيسلافا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trnava
ar: ترنافا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trenčín
ar: ترنتشين

[ctx: slovakia.kgm]
en: Nitra
ar: نيترا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Žilina
ar: جيلينا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Banská Bystrica
ar: بانسكا بيستريكا

[ctx: slovakia.kgm]
en: Prešov
ar: بريشوف

[ctx: slovakia.kgm]
en: Košice
ar: كوشيتسه

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
ar: سلوفينيا (التقليدية)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
ar: ليس سلوفينيا (التقليدية)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
ar: كارنيولا العليا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Kranj
ar: كراني

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
ar: ستيريا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Maribor
ar: ماريبور

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Prekmurje
ar: بريكمورج

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Murska Sobota
ar: مورسكا سوبوتا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
ar: كارينثيا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Dravograd
ar: دراوغراد

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
ar: كارنيولا الداخلية

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Postojna
ar: بوستوينا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
ar: كارنيولا السفلى

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Novo Mesto
ar: نوفو ميستو

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Goriška
ar: غوريسكا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Nova Gorica
ar: نوفا غوريتشا

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
ar: استريا السلوفينية

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Koper
ar: كوبر

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
ar: جنوب إفريقيا

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
ar: ليس جنوب أفريقيا

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
ar: كيب الشرقية

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bisho
ar: بيشو

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
ar: الدولة الحرة

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bloemfontein
ar: بلومفونتين

[ctx: south_africa.kgm]
en: Gauteng
ar: غوتنغ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Johannesburg
ar: جوهانسبرغ

[ctx: south_africa.kgm]
en: KwaZulu-Natal
ar: كوازولو ناتال

[ctx: south_africa.kgm]
en: Pietermaritzburg
ar: بيترماريتزبرج

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mpumalanga
ar: مبومالانجا

[ctx: south_africa.kgm]
en: Nelspruit
ar: نيلسبرويت

[ctx: south_africa.kgm]
en: Limpopo
ar: ليمبوبو

[ctx: south_africa.kgm]
en: Polokwane
ar: بولوكواني

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
ar: كيب الشمالية

[ctx: south_africa.kgm]
en: Kimberley
ar: كيمبرلي

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
ar: الشمال الغربي

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mafikeng
ar: مافيكينغ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
ar: كيب الغربية

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
ar: كيب تاون

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
ar: أمريكا الجنوبية

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
ar: الساحل

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
ar: بنما

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
ar: كولومبيا

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bogotá
ar: بوغوتا

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
ar: فنزويلا

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
ar: كراكاس

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
ar: غيانا

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
ar: جورج تاون

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
ar: سورينام

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
ar: باراماريبو

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
ar: غويانا

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
ar: حريف

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
ar: الاكوادور

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
ar: كيتو

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
ar: بيرو

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
ar: ليما

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
ar: البرازيل

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
ar: برازيليا

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
ar: بوليفيا

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
ar: لاباز

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
ar: شيلي

[ctx: southamerica.kgm]
en: Santiago
ar: سانتياغو

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
ar: باراجواي

[ctx: southamerica.kgm]
en: Asunción
ar: أسونسيون

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
ar: الأرجنتين

[ctx: southamerica.kgm]
en: Buenos Aires
ar: بوينس آيريس

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
ar: أوروغواي

[ctx: southamerica.kgm]
en: Montevideo
ar: مونتيفيديو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
ar: جمهورية كوريا

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
ar: المناطق

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
ar: خارج الحدود

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
ar: تشانجتشيونج دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
ar: تشونغجو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
ar: تشانجتشيونجنام دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Hongseong
ar: هونغسونغ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
ar: دايجون

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
ar: جوللابوك دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
ar: جيونجو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
ar: جولا نام دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Muan
ar: موان

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
ar: جيجو دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
ar: جيجو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
ar: جيونج سانج نام دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
ar: تشانجوان

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
ar: جيونجسانجبك دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
ar: دايجو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
ar: كانغوون دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
ar: تشنشيون

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
ar: جيونجي دو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
ar: سوون

[ctx: southkorea.kgm]
en: Ulsan
ar: أولسان

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
ar: قوانغجو

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
ar: بوسان

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
ar: سول

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
ar: إنتشون

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
ar: أسبانيا

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
ar: المجتمعات المتمتعة بالحكم الذاتي

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
ar: ليس اسبانيا

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
ar: الحدود الخارجية

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
ar: الاندلس

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
ar: اشبيلية

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
ar: أراجون

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
ar: سرقسطة

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
ar: أستورياس

[ctx: spain.kgm]
en: Oviedo
ar: أوفييدو

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
ar: إليس باليرز

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
ar: بالما دي مايوركا

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
ar: الباسك

[ctx: spain.kgm]
en: Vitoria
ar: فيتوريا

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
ar: جزر الكناري

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ar: لاس بالماس دي غران كناريا وسانتا كروز دي تينيريف

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
ar: كانتابريا

[ctx: spain.kgm]
en: Santander
ar: سانتاندر

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
ar: قشتالة وليون

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
ar: توليدو

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
ar: قشتالة وليون

[ctx: spain.kgm]
en: Valladolid
ar: بلد الوليد

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
ar: كاتالونيا

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
ar: برشلونة

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
ar: اكستريمادورا

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
ar: ميريدا

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
ar: غاليسيا

[ctx: spain.kgm]
en: Santiago de Compostela
ar: سانتياغو دي كومبوستيلا

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
ar: اريوخا

[ctx: spain.kgm]
en: Logroño
ar: لوغرونيو

[ctx: spain.kgm]
en: Madrid
ar: مدريد

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
ar: مورسيا

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
ar: نافار

[ctx: spain.kgm]
en: Pamplona
ar: بامبلونا

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
ar: بلنسية

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
ar: فالنسيا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
ar: أسبانيا (المحافظات)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
ar: فرنسا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
ar: أندورا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
ar: البرتغال

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
ar: المغرب

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
ar: الجزائر

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Álava
ar: ألافا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Vitoria
ar: فيتوريا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Albacete
ar: الباسيتي

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Alicante
ar: اليكانتي

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
ar: الميريا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
ar: أستورياس

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Oviedo
ar: أوفييدو

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
ar: أفيلا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
ar: بطليوس

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
ar: برشلونة

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Burgos
ar: برغش

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cáceres
ar: كاسيراس

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cádiz
ar: قادش

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
ar: كانتابريا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santander
ar: سانتاندر

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
ar: كاستيلون

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
ar: كاستيلون دي لا بلانا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
ar: سيوداد ريال

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
ar: قرطبة

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
ar: لاكورونيا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
ar: كوينكا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
ar: جيرونا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
ar: جيرونا / جيرونا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
ar: جريندا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
ar: غوادالاخارا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guipúzcoa
ar: غويبوزكوا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: San Sebastián
ar: سان سباستيان

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huelva
ar: ريكرياتيفو هويلفا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huesca
ar: وشقة

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
ar: إليس باليرز

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
ar: بالما دي مايوركا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
ar: جيان

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
ar: اريوخا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Logroño
ar: لوغرونيو

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: León
ar: ليون

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lérida
ar: يريدا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lugo
ar: لوغو

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Madrid
ar: مدريد

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
ar: مالقة

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
ar: مورسيا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
ar: نافار

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pamplona
ar: بامبلونا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
ar: أورينس

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
ar: بالينسيا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
ar: لاس بالماس

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
ar: لاس بالماس دي غران كناريا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pontevedra
ar: بونتفيدرا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
ar: سالامانكا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santa Cruz de Tenerife
ar: سانتا كروز دي تينيريف

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
ar: سيغوفيا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
ar: اشبيلية

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
ar: سوريا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Tarragona
ar: تاراغون

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
ar: تيرويل

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
ar: توليدو

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
ar: فالنسيا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valladolid
ar: بلد الوليد

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
ar: بسكاي

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Bilbao
ar: بلباو

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zamora
ar: زامورا

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
ar: سرقسطة

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
ar: سريلانكا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
ar: ليست سريلانكا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
ar: الوسطى

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kandy
ar: كاندي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
ar: الوسط شمالي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Anuradhapura
ar: أنورادابورا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
ar: الشمال

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Jaffna
ar: جفنا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
ar: الشرقية

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Trincomalee
ar: ترينكومالي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
ar: الشمال الغربي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kurunegala
ar: كورونيغالا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
ar: الجنوبي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Galle
ar: غالي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Uva
ar: يوفا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Badulla
ar: بادولا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sabaragamuwa
ar: ساباراغاموا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Ratnapura
ar: راتنابورا

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
ar: الغربي

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Colombo
ar: كولمبو

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
ar: السودان

[ctx: sudan.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
ar: ليس السودان

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
ar: صحيفة الجزيرة

[ctx: sudan.kgm]
en: Wad-Madani
ar: واد مدني

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
ar: النيل الأزرق / الوسطى

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damazin
ar: الإعلانية الدمازين

[ctx: sudan.kgm]
en: Sennar
ar: سنار

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
ar: النيل الأبيض

[ctx: sudan.kgm]
en: Rabak
ar: رباك

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
ar: شمال دارفور

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Fashir
ar: الفاشر

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
ar: جنوب دارفور

[ctx: sudan.kgm]
en: Nyala
ar: نيالا

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
ar: غرب دارفور

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Junaynah
ar: الجنينة

[ctx: sudan.kgm]
en: Kassala
ar: كسلا

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
ar: القضارف

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
ar: بحر أحمر

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
ar: بورسودان

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
ar: الخرطوم

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
ar: شمال كردفان

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Ubayyid
ar: الوبايد

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
ar: جنوب كردفان

[ctx: sudan.kgm]
en: Kaduqli
ar: كادوغلي

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
ar: الشمالي

[ctx: sudan.kgm]
en: Dongola
ar: دنقلا

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
ar: نهر النيل

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damir
ar: الإعلانية دامير

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
ar: سورينام

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
ar: ليس سورينام

[ctx: suriname.kgm]
en: Nickerie
ar: نيكيري

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
ar: جديد ونيكيري

[ctx: suriname.kgm]
en: Coronie
ar: كوروني

[ctx: suriname.kgm]
en: Totness
ar: توتنص

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
ar: ساراماكا

[ctx: suriname.kgm]
en: Groningen
ar: جرونينجن

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
ar: وانيكا

[ctx: suriname.kgm]
en: Lelydorp
ar: لليدورب

[ctx: suriname.kgm]
en: Comewijne
ar: كومويجن

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
ar: جديد وأمستردام

[ctx: suriname.kgm]
en: Marowijne
ar: ماروويجني

[ctx: suriname.kgm]
en: Albina
ar: ألبينا

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
ar: الفقرة

[ctx: suriname.kgm]
en: Onverwacht
ar: ونفرواشت

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
ar: باراماريبو

[ctx: suriname.kgm]
en: Brokopondo
ar: بروكوبوندو

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
ar: سيباليويني

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
ar: السويد من المقاطعات

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
ar: المقاطعات

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
ar: مقاطعة الحدود

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
ar: الساحل

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
ar: ليس السويد

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
ar: مقاطعة استكهولم

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
ar: استكهولم

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
ar: محافظة وستربوتن

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
ar: يوميا

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
ar: محافظة نوربوتن

[ctx: sweden.kgm]
en: Luleå
ar: لوليا

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
ar: مقاطعة أوبسالا

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala
ar: أوبسالا

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
ar: مقاطعة سودرمانلاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
ar: نيشوبينغ

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
ar: مقاطعة اوسترغوتلاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
ar: لينشوبينغ

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
ar: تجونكوبينج مقاطعة

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
ar: تجونكوبينج

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
ar: محافظة كرونوبري

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
ar: فاكسيو

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
ar: مقاطعة كالمار

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar
ar: كالمار

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
ar: مقاطعة جوتلاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Visby
ar: فيسبي

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
ar: بليكينج مقاطعة

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlskrona
ar: كارلسكرونا

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
ar: محافظة اسكونه

[ctx: sweden.kgm]
en: Malmö
ar: مالمو

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
ar: محافظة هاللاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Halmstad
ar: هالمستاد

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
ar: محافظة فسترا يوتالاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Göteborg
ar: غوتبورغ

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
ar: محافظة ورملاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlstad
ar: كارلستاد

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
ar: اوربورو مقاطعة

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro
ar: اوربورو

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
ar: مقاطعة فستمانلاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerås
ar: فاستيراس

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
ar: مقاطعة دالارنا

[ctx: sweden.kgm]
en: Falun
ar: فالون

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
ar: مقاطعة يافلبورغ

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävle
ar: جافلي

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
ar: مقاطعة فسترنورلاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Härnösand
ar: هارنوساند

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
ar: محافظة يمتلاند

[ctx: sweden.kgm]
en: Östersund
ar: أوسترسوند

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
ar: سويسرا

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
ar: كانتونات

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
ar: ليس سويسرا

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
ar: زيوريخ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
ar: زيورخ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
ar: بيرن

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
ar: برن

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
ar: لوسرن

[ctx: switzerland.kgm]
en: Uri
ar: أوري

[ctx: switzerland.kgm]
en: Altdorf
ar: ألتدورف

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schwyz
ar: شويز

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
ar: أوبفالد

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sarnen
ar: سارنين

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
ar: نيدوالد

[ctx: switzerland.kgm]
en: Stans
ar: ستانس

[ctx: switzerland.kgm]
en: Glarus
ar: غلاروس

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zug
ar: زوغ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Fribourg
ar: فريبورغ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Solothurn
ar: سولوتورن

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
ar: بازل ، المدينة

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
ar: بازل

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
ar: بازل - القطرية

[ctx: switzerland.kgm]
en: Liestal
ar: ليستل

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schaffhausen
ar: شافهاوزن

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
ar: أبينزيل أوتر رودس

[ctx: switzerland.kgm]
en: Herisau
ar: هيراسايو

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
ar: ابينزل رودس الداخلية

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell
ar: أبنزل

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
ar: سانت غال

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
ar: سانت غالن

[ctx: switzerland.kgm]
en: Grisons
ar: غريزون

[ctx: switzerland.kgm]
en: Chur
ar: نوشاتيل

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
ar: ارغوفيا

[ctx: switzerland.kgm]
en: Aarau
ar: آرو

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
ar: تهورغوفيا

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frauenfeld
ar: فراونفيلد

[ctx: switzerland.kgm]
en: Ticino
ar: تيسان

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bellinzona
ar: بيلينزونا

[ctx: switzerland.kgm]
en: Vaud
ar: فاود

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
ar: لوزان

[ctx: switzerland.kgm]
en: Valais
ar: فاليز

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sion
ar: سيون

[ctx: switzerland.kgm]
en: Neuchâtel
ar: نيوشاتل

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
ar: جنيف

[ctx: switzerland.kgm]
en: Jura
ar: جورا

[ctx: switzerland.kgm]
en: Delémont
ar: دوليمو

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
ar: طاجكستان

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
ar: ليس طاجيكستان

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
ar: صغد

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
ar: خوجاند

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
ar: مناطق التبعية الجمهورية

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Dushanbe
ar: دوشانبي

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
ar: خاتلون

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Bokhtar
ar: كورغان تبه

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Kuhistani Badakhshan
ar: كوهيستاني بدخشان

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
ar: خاروغ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tamil Nadu
ar: التاميل نادو

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Coimbatore
ar: كويمباتور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruppur
ar: تيروبور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nilgiris
ar: نلغيري

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Udagamandalam
ar: وداغاماندالام

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Erode
ar: ارود

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dindigul
ar: دينديجول

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruchirappalli
ar: تيريوشيراببالي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karur
ar: كرور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Namakkal
ar: نامكل

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pudukkottai
ar: بودوكوتتي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Salem
ar: سالم

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dharmapuri
ar: دهارمبوري

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vilupuram
ar: فيلوبورام

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Cuddalore
ar: كودالور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Perambalur
ar: بيرمبالور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Madurai
ar: مادوراي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvarur
ar: تهيروفارور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thanjavur
ar: ثنجفور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ariyalur
ar: أريلور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Chennai
ar: شيناي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagapattinam
ar: ناغاباتنم

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanyakumari
ar: كنياكماري

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagercoil
ar: ناغركويل

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tirunelveli
ar: تيرونلفلي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thoothukudi
ar: ثوثكدي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ramanathapuram
ar: رامانتبورم

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Virudhunagar
ar: فيرودناغار

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Theni
ar: ثيني

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sivagangai
ar: سيفاغانغاي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruvannamalai
ar: تيروفانمالي

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vellore
ar: فيلور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvallur
ar: تهيروفالور

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Krishnagiri
ar: كريشناغيري

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanchipuram
ar: كانتشيبورام

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sri Lanka
ar: سريلانكا

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kerala
ar: كيرالا

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Andhra Pradesh
ar: أندرا براديش

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karnataka
ar: كارناتاكا

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karaikal
ar: كاريكال

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pondicherry
ar: بونديشيري

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
ar: تايلاند

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
ar: ليس تايلاند

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Mai
ar: شيانج ماي

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Rai
ar: شيانغ راي

[ctx: thailand.kgm]
en: Kamphaeng Phet
ar: كامفاينغ فيت

[ctx: thailand.kgm]
en: Lampang
ar: امبانج

[ctx: thailand.kgm]
en: Lamphun
ar: لامفون

[ctx: thailand.kgm]
en: Mae Hong Son
ar: ماى هونغ سون

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Sawan
ar: ناخون ساوان

[ctx: thailand.kgm]
en: Nan
ar: نان

[ctx: thailand.kgm]
en: Phayao
ar: فاياو

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchabun
ar: فيتشابون

[ctx: thailand.kgm]
en: Phichit
ar: فيشيت

[ctx: thailand.kgm]
en: Phitsanulok
ar: فيتسانلوك

[ctx: thailand.kgm]
en: Phrae
ar: فراى

[ctx: thailand.kgm]
en: Sukhothai
ar: سوخوثاي

[ctx: thailand.kgm]
en: Tak
ar: تاك

[ctx: thailand.kgm]
en: Uthai Thani
ar: اوثاى ثاني

[ctx: thailand.kgm]
en: Uttaradit
ar: اوتاراديت

[ctx: thailand.kgm]
en: Amnat Charoen
ar: أمنات تشاروين

[ctx: thailand.kgm]
en: Buri Ram
ar: بورى رام

[ctx: thailand.kgm]
en: Chaiyaphum
ar: تشايافوم

[ctx: thailand.kgm]
en: Kalasin
ar: كالاسين

[ctx: thailand.kgm]
en: Khon Kaen
ar: خون كاين

[ctx: thailand.kgm]
en: Loei
ar: لويي

[ctx: thailand.kgm]
en: Maha Sarakham
ar: ماها ساراخام

[ctx: thailand.kgm]
en: Mukdahan
ar: موكداهان

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Phanom
ar: ناخون فانوم

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Ratchasima
ar: ناخون راتشاسيما

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
ar: نونغ بوا لامفو

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Khai
ar: نونغ خاي

[ctx: thailand.kgm]
en: Roi Et
ar: روى ايت

[ctx: thailand.kgm]
en: Sakon Nakhon
ar: ساكون ناخون

[ctx: thailand.kgm]
en: Si Sa Ket
ar: سى سا كيت

[ctx: thailand.kgm]
en: Surin
ar: سورين

[ctx: thailand.kgm]
en: Ubon Ratchathani
ar: اوبون راتشاثاني

[ctx: thailand.kgm]
en: Udon Thani
ar: أودون تاني

[ctx: thailand.kgm]
en: Yasothon
ar: ياسوثون

[ctx: thailand.kgm]
en: Chachoengsao
ar: تشاتشونجساو

[ctx: thailand.kgm]
en: Chanthaburi
ar: تشانثابوري

[ctx: thailand.kgm]
en: Chon Buri
ar: تشون بورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachin Buri
ar: براشين بورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Rayong
ar: رايونغ

[ctx: thailand.kgm]
en: Sa Kaeo
ar: سا كايو

[ctx: thailand.kgm]
en: Trat
ar: ترات

[ctx: thailand.kgm]
en: Ang Thong
ar: أنغ ثونغ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
ar: برا ناكون سي أيوتايا

[ctx: thailand.kgm]
en: Bangkok
ar: كرونج ثيب

[ctx: thailand.kgm]
en: Chainat
ar: شاينات

[ctx: thailand.kgm]
en: Kanchanaburi
ar: كانشنابوري

[ctx: thailand.kgm]
en: Lop Buri
ar: لوب بورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Nayok
ar: ناخون نايوك

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Pathom
ar: ناخون باثوم

[ctx: thailand.kgm]
en: Nonthaburi
ar: نونثابورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Pathum Thani
ar: باثوم ثانى

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchaburi
ar: براتشينبوري

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachuap Khiri Khan
ar: براتشواب خيرى خان

[ctx: thailand.kgm]
en: Ratchaburi
ar: راتشابورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Prakan
ar: ساموت براكان

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Sakhon
ar: ساموت ساخون

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Songkhram
ar: ساموت سونغخرام

[ctx: thailand.kgm]
en: Saraburi
ar: سارابوري

[ctx: thailand.kgm]
en: Sing Buri
ar: الغناء بورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Suphan Buri
ar: سوفان بورى

[ctx: thailand.kgm]
en: Chumphon
ar: شومفون

[ctx: thailand.kgm]
en: Krabi
ar: كرابي

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Si Thammarat
ar: ناخون سي ثامارات

[ctx: thailand.kgm]
en: Narathiwat
ar: ناراثيوات

[ctx: thailand.kgm]
en: Pattani
ar: باتاني

[ctx: thailand.kgm]
en: Phang Nga
ar: بان ناه

[ctx: thailand.kgm]
en: Phatthalung
ar: فاتالونغ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phuket
ar: فوكيت

[ctx: thailand.kgm]
en: Ranong
ar: رانونج

[ctx: thailand.kgm]
en: Satun
ar: ساتون

[ctx: thailand.kgm]
en: Songkhla
ar: سونجخلا

[ctx: thailand.kgm]
en: Surat Thani
ar: سورات ثاني

[ctx: thailand.kgm]
en: Trang
ar: ترانج

[ctx: thailand.kgm]
en: Yala
ar: يالا

[ctx: tripura.kgm]
en: Tripura
ar: تريبورا

[ctx: tripura.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
ar: ليس تريبورا

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: tripura.kgm]
en: Dhalai
ar: دهالي

[ctx: tripura.kgm]
en: Ambassa
ar: امباصا

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
ar: تريبورا شمال

[ctx: tripura.kgm]
en: Kailashahar
ar: كايلاشاهار

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
ar: جنوب تريبورا

[ctx: tripura.kgm]
en: Udaipur
ar: أودايبور

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
ar: تريبورا الغربية

[ctx: tripura.kgm]
en: Agartala
ar: اجرتالا

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
ar: تركيا

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
ar: ليس تركيا

[ctx: turkey.kgm]
en: Adana
ar: أضنة

[ctx: turkey.kgm]
en: Adıyaman
ar: أديامان

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyonkarahisar
ar: أفيون قره حصار

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyon
ar: افيون

[ctx: turkey.kgm]
en: Ağrı
ar: آغري

[ctx: turkey.kgm]
en: Amasya
ar: أماسيا

[ctx: turkey.kgm]
en: Ankara
ar: أنقرة

[ctx: turkey.kgm]
en: Antalya
ar: أنطاليا

[ctx: turkey.kgm]
en: Artvin
ar: أرتفين

[ctx: turkey.kgm]
en: Aydın
ar: آيدين

[ctx: turkey.kgm]
en: Balıkesir
ar: بالِق أسير

[ctx: turkey.kgm]
en: Bilecik
ar: بيلجيك

[ctx: turkey.kgm]
en: Bingöl
ar: بينكل

[ctx: turkey.kgm]
en: Bitlis
ar: بيتليس

[ctx: turkey.kgm]
en: Bolu
ar: بولو

[ctx: turkey.kgm]
en: Burdur
ar: بوردور

[ctx: turkey.kgm]
en: Bursa
ar: بورشا

[ctx: turkey.kgm]
en: Çanakkale
ar: جنق قلعة

[ctx: turkey.kgm]
en: Çankırı
ar: جانقري

[ctx: turkey.kgm]
en: Çorum
ar: جوروم

[ctx: turkey.kgm]
en: Denizli
ar: دنيزلي

[ctx: turkey.kgm]
en: Diyarbakır
ar: ديار بكر

[ctx: turkey.kgm]
en: Edirne
ar: أدرنة

[ctx: turkey.kgm]
en: Elazığ
ar: إيلازيج

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzincan
ar: ارزينجان

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzurum
ar: ارزوروم

[ctx: turkey.kgm]
en: Eskişehir
ar: أسكي شهر

[ctx: turkey.kgm]
en: Gaziantep
ar: غازي عنتاب

[ctx: turkey.kgm]
en: Giresun
ar: جيرسون

[ctx: turkey.kgm]
en: Gümüşhane
ar: جومو هين

[ctx: turkey.kgm]
en: Hakkari
ar: هاكاري

[ctx: turkey.kgm]
en: Hatay
ar: هاتاي

[ctx: turkey.kgm]
en: Antakya
ar: أنطاكيا

[ctx: turkey.kgm]
en: Isparta
ar: اسبرطة

[ctx: turkey.kgm]
en: Mersin
ar: مرسين

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
ar: اسطنبول

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmir
ar: ازمير

[ctx: turkey.kgm]
en: Kars
ar: كارس

[ctx: turkey.kgm]
en: Kastamonu
ar: كاستامونو

[ctx: turkey.kgm]
en: Kayseri
ar: قيصري

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırklareli
ar: كيركلاريلي

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırşehir
ar: كيرسيهر

[ctx: turkey.kgm]
en: Kocaeli
ar: قوجا

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmit
ar: ازميت

[ctx: turkey.kgm]
en: Konya
ar: قونية

[ctx: turkey.kgm]
en: Kütahya
ar: كوتاهيا

[ctx: turkey.kgm]
en: Malatya
ar: ملاطية

[ctx: turkey.kgm]
en: Manisa
ar: مانيسا

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
ar: كهرمانماراس

[ctx: turkey.kgm]
en: Mardin
ar: ماردين

[ctx: turkey.kgm]
en: Muğla
ar: موغلا

[ctx: turkey.kgm]
en: Muş
ar: موش

[ctx: turkey.kgm]
en: Nevşehir
ar: نيفيشهر

[ctx: turkey.kgm]
en: Niğde
ar: نيدا

[ctx: turkey.kgm]
en: Ordu
ar: أردو

[ctx: turkey.kgm]
en: Rize
ar: ريزة

[ctx: turkey.kgm]
en: Sakarya
ar: ساكاريا

[ctx: turkey.kgm]
en: Adapazarı
ar: آدابازاري

[ctx: turkey.kgm]
en: Samsun
ar: سامسون

[ctx: turkey.kgm]
en: Siirt
ar: سيرت

[ctx: turkey.kgm]
en: Sinop
ar: سينوب

[ctx: turkey.kgm]
en: Sivas
ar: سيفاس

[ctx: turkey.kgm]
en: Tekirdağ
ar: تيكيرداغ

[ctx: turkey.kgm]
en: Tokat
ar: توكات

[ctx: turkey.kgm]
en: Trabzon
ar: طرابزون

[ctx: turkey.kgm]
en: Tunceli
ar: تونجلي

[ctx: turkey.kgm]
en: Şanlıurfa
ar: شانلي اورفا

[ctx: turkey.kgm]
en: Uşak
ar: أوساك

[ctx: turkey.kgm]
en: Van
ar: فان

[ctx: turkey.kgm]
en: Yozgat
ar: يوزغات

[ctx: turkey.kgm]
en: Zonguldak
ar: زونجولداك

[ctx: turkey.kgm]
en: Aksaray
ar: أكساراي

[ctx: turkey.kgm]
en: Bayburt
ar: بايبورت

[ctx: turkey.kgm]
en: Karaman
ar: كارامان

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırıkkale
ar: كيركالي

[ctx: turkey.kgm]
en: Batman
ar: باتمان

[ctx: turkey.kgm]
en: Şırnak
ar: شرناق

[ctx: turkey.kgm]
en: Bartın
ar: بارتين

[ctx: turkey.kgm]
en: Ardahan
ar: أردهان

[ctx: turkey.kgm]
en: Iğdır
ar: إجدير

[ctx: turkey.kgm]
en: Yalova
ar: يالوفا

[ctx: turkey.kgm]
en: Karabük
ar: كارابوك

[ctx: turkey.kgm]
en: Kilis
ar: كيليس

[ctx: turkey.kgm]
en: Osmaniye
ar: أوسمانيا

[ctx: turkey.kgm]
en: Düzce
ar: دوزجه

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
ar: تركمانستان

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
ar: ليس تركمانستان

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Ahal
ar: أهال

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Anau
ar: أناو

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkan
ar: البلقان

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkanabat
ar: بلخان آباد

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
ar: داشهووز

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Lebap
ar: يباب

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Türkmenabat
ar: تركمان أباد

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Mary
ar: مريم

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
ar: أوكرانيا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
ar: المناطق

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
ar: منطقة فولين

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
ar: لوتسك

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
ar: منطقة لفيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
ar: لفيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
ar: منطقة  زاكاربات

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
ar: أزهورود

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
ar: منطقة ريفنن

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivne
ar: ريفن

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
ar: منطقة تيرنوبل

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
ar: تيرنوبل

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
ar: منطقة خمل'نيت

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
ar: خمل'نيتس'كي

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
ar: منطقة إيفانو-فرانكيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
ar: إيفانو فرانكيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
ar: منطقة شرنيفت

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
ar: تشيرنيفتسي

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
ar: منطقة زهيتومير

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
ar: زيتومير

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
ar: منطقة فينيت

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
ar: فينيتسيا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
ar: منطقة كيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
ar: كييف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
ar: منطقة شركا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
ar: شيركاسي

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
ar: منطقة كيروفوهراد

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
ar: كروبيفنيتسكيي

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
ar: منطقة ميكولايف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
ar: ميكولاييف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
ar: منطقة ود

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
ar: أوديسا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
ar: منطقة شرنيهيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
ar: تشيرنيهيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
ar: منطقة سومي

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
ar: سومي

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
ar: منطقة بولتاف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltava
ar: بولتافا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
ar: منطقة خاركيف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
ar: خاركوف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
ar: منطقة دنيبروبتروف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
ar: دنيبرو

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
ar: منطقة دونيت

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
ar: دونيتس

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
ar: منطقة زابوريز

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
ar: زابريزهزهزيا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
ar: منطقة خرسون

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
ar: خيرسون

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
ar: منطقة لوهان

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
ar: لوهان

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
ar: الحكم الذاتي جمهورية القرم

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
ar: سيمفيروبول

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
ar: مدينة كييف

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
ar: مدينة سيفاستوبول

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
ar: بحر آزوف

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
ar: بحر أسود

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
ar: ليس أوكرانيا

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
ar: الحدود / ساحل

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
ar: النهر

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
ar: أوروغواي

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
ar: الإدارات

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
ar: ليس أوروغواي

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
ar: أرتيغاس

[ctx: uruguay.kgm]
en: Canelones
ar: كانلونيس

[ctx: uruguay.kgm]
en: Cerro Largo
ar: سيرو لارغو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Melo
ar: ميلو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
ar: كولونيا

[ctx: uruguay.kgm]
en: Durazno
ar: دورازنو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Flores
ar: فلوريس

[ctx: uruguay.kgm]
en: Trinidad
ar: ترينيداد

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
ar: فلوريدا

[ctx: uruguay.kgm]
en: Lavalleja
ar: افاييخا

[ctx: uruguay.kgm]
en: Minas
ar: ميناس

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
ar: مالدونادو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Montevideo
ar: مونتيفيديو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Paysandú
ar: بايساندو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Río Negro
ar: ريو نيغرو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Fray Bentos
ar: فراي بينتوس

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rivera
ar: ريفيرا

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rocha
ar: روشا

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
ar: سالتو

[ctx: uruguay.kgm]
en: San José
ar: سان خوسيه

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
ar: سوريانو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Mercedes
ar: مرسيدس

[ctx: uruguay.kgm]
en: Tacuarembó
ar: تاكواريمبو

[ctx: uruguay.kgm]
en: Treinta y Tres
ar: ترينتا تريس ذ

[ctx: usa.kgm]
en: USA
ar: الولايات المتحدة الأمريكية.

[ctx: usa.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
ar: الساحل

[ctx: usa.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
ar: بحيرة سوبيريور

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
ar: بحيرة ميشيغان

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
ar: بحيرة هورون

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
ar: بحيرة إيري

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
ar: بحيرة أونتاريو

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
ar: جزر الباهاما

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
ar: كوبا

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
ar: كندا

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
ar: المكسيك

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
ar: روسيا

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
ar: واشنطن العاصمة

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
ar: ألاباما

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
ar: مونتغمري

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
ar: ألاسكا

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
ar: جانيو

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
ar: أريزونا

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
ar: طائر الفينيق

[ctx: usa.kgm]
en: Arkansas
ar: أركنساس

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
ar: ليتل روك

[ctx: usa.kgm]
en: California
ar: كاليفورنيا

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
ar: سكرامنتو

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
ar: كولورادو

[ctx: usa.kgm]
en: Denver
ar: دنفر

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
ar: ولاية كونيتيكت

[ctx: usa.kgm]
en: Hartford
ar: هارتفورد

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
ar: الديلوير

[ctx: usa.kgm]
en: Dover
ar: دوفر

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
ar: فلوريدا

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
ar: تالاهاسي

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
ar: جورجيا

[ctx: usa.kgm]
en: Atlanta
ar: أتلانتا

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
ar: هاواي

[ctx: usa.kgm]
en: Honolulu
ar: هونولولو

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
ar: ايداهو

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
ar: بويز

[ctx: usa.kgm]
en: Illinois
ar: إلينوي

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
ar: سبرينجفيلد

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
ar: انديانا

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
ar: انديانابوليس

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
ar: ولاية ايوا

[ctx: usa.kgm]
en: Des Moines
ar: دي موين

[ctx: usa.kgm]
en: Kansas
ar: كانساس

[ctx: usa.kgm]
en: Topeka
ar: توبيكا

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
ar: كنتاكي

[ctx: usa.kgm]
en: Frankfort
ar: فرانكفورت

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
ar: لويزيانا

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
ar: باتون روج

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
ar: ماين

[ctx: usa.kgm]
en: Augusta
ar: أوغوستا

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
ar: ميريلاند

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
ar: أنابوليس

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
ar: ماساتشوستس

[ctx: usa.kgm]
en: Boston
ar: بوسطن

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
ar: ميشيغان

[ctx: usa.kgm]
en: Lansing
ar: انسينغ

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
ar: مينيسوتا

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
ar: القديس بولس

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
ar: ميسيسيبي

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
ar: جاكسون

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
ar: ولاية ميزوري

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
ar: جيفرسون سيتي

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
ar: مونتانا

[ctx: usa.kgm]
en: Helena
ar: هيلانة

[ctx: usa.kgm]
en: Nebraska
ar: نبراسكا

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
ar: لينكولن

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
ar: نيفادا

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
ar: كارسون سيتي

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
ar: نيو هامبشاير

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
ar: الوفاق

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
ar: ولاية نيو جيرسي

[ctx: usa.kgm]
en: Trenton
ar: ترينتون

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
ar: نيو مكسيكو

[ctx: usa.kgm]
en: Santa Fe
ar: سانتا في

[ctx: usa.kgm]
en: New York
ar: نيويورك

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
ar: ألباني

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
ar: ولاية كارولينا الشمالية

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
ar: رالي

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
ar: داكوتا الشمالية

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
ar: بسمارك

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
ar: أوهايو

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
ar: كولومبوس

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma
ar: أوكلاهوما

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
ar: اوكلاهوما سيتي

[ctx: usa.kgm]
en: Oregon
ar: ولاية أوريغون

[ctx: usa.kgm]
en: Salem
ar: سالم

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
ar: بنسلفانيا

[ctx: usa.kgm]
en: Harrisburg
ar: هاريسبيرغ

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
ar: رود ايلاند

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
ar: بروفيدانس

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
ar: ولاية كارولينا الجنوبية

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
ar: كولومبيا

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
ar: داكوتا الجنوبية

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
ar: بيير

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
ar: تينيسي

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
ar: ناشفيل

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
ar: تكساس

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
ar: أوستن

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
ar: يوتا

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
ar: سولت لايك سيتي

[ctx: usa.kgm]
en: Vermont
ar: فيرمونت

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
ar: مونبلييه

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
ar: فرجينيا

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
ar: ريتشموند

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
ar: واشنطن

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
ar: أولمبيا

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
ar: غرب فيرجينيا

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
ar: تشارلستون

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
ar: ويسكونسن

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
ar: ماديسون

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
ar: وايومنغ

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
ar: الشايان

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
ar: أوزبكستان

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
ar: ليس أوزبكستان

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Andijon
ar: أنديجون

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro
ar: بوكزورو

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
ar: بوكزورو (بخارى)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona
ar: فارغونا

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
ar: فارغونا (فرغانا)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Jizzax
ar: جيزاكز

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
ar: خوارزم

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Urganch
ar: ورغانش

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Namangan
ar: نامانغان

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Navoiy
ar: نواوي

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qashqadaryo
ar: قشقداريا

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qarshi
ar: قرشي

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
ar: قاراقالباقستان

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Nukus
ar: نوكوس

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
ar: سمرقند

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Sirdaryo
ar: سرداريا

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Guliston
ar: كولستان

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Surxondaryo
ar: صرخنداريا

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
ar: ترمذ

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
ar: طشقند (فيلوياتي)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
ar: طشقند

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
ar: طشقند (الشهري)

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
ar: فنزويلا

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
ar: دول

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
ar: ليس فنزويلا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
ar: أمازوناس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
ar: بويرتو أياكوتشو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Anzoátegui
ar: ولاية أنزواتغي

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
ar: برشلونة

[ctx: venezuela.kgm]
en: Apure
ar: أبوري

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Fernando de Apure
ar: سان فرناندو دي أبوري

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
ar: أراغوا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracay
ar: ماراكاي

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
ar: باريناس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
ar: بوليفار

[ctx: venezuela.kgm]
en: Ciudad Bolívar
ar: سيوداد بوليفار

[ctx: venezuela.kgm]
en: Carabobo
ar: كارابوبو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
ar: فالنسيا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cojedes
ar: كويديس

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Carlos
ar: سان كارلوس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Delta Amacuro
ar: دلتا أماكورو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Tucupita
ar: توكوبيتا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Falcón
ar: فالكون

[ctx: venezuela.kgm]
en: Coro
ar: كورو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guárico
ar: غواريكو

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Juan De Los Morros
ar: سان خوان دي لوس موروس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
ar: لارا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barquisimeto
ar: باركيسيميتو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
ar: ميريدا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
ar: ميراندا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Los Teques
ar: لوس تيكيس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Monagas
ar: موناغاس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
ar: ماتورين

[ctx: venezuela.kgm]
en: Nueva Esparta
ar: نويفا اسبارتا

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
ar: ليس أسونسيون

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
ar: بورتوغيزا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guanare
ar: غوانار

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
ar: سوكري

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cumaná
ar: كومانا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
ar: تاتشيرا

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Cristóbal
ar: سان كريستوبال

[ctx: venezuela.kgm]
en: Trujillo
ar: تروخيلو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
ar: ياراكوي

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
ar: سان فيليبي

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
ar: فارغاس

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Guaira
ar: ليس غوايرا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
ar: زوليا

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
ar: ماراكايبو

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
ar: الفيدرالية التبعيات

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
ar: كراكاس

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
ar: محافظة العاصمة

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
ar: كراكاس سيوداد

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
ar: فيتنام

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
ar: ليس فيتنام

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: vietnam.kgm]
en: An Giang
ar: وجيانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long Xuyen
ar: لونغ كزوين

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Giang
ar: باك جيانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Kan
ar: البكالوريا اساسه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Lieu
ar: باك ليو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Ninh
ar: باك نينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ba Ria-Vung Tau
ar: با ريا فونج تاو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vung Tau
ar: فونج تاو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ben Tre
ar: بن تري

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Dinh
ar: بنه دنه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Qui Nhon
ar: نهون

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Duong
ar: بينه دونغ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thu Dau Mot
ar: خميس داو الفحص السنوي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Phuoc
ar: بينه فوك

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Xoai
ar: دونغ كزواي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Thuan
ar: بنه ثوان

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Thiet
ar: فان ثيت

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ca Mau
ar: كا ماو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Can Tho
ar: ثو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Bang
ar: كاو بانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Lak
ar: داك لاك

[ctx: vietnam.kgm]
en: Buon Ma Thuot
ar: بوون ما تهووت

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Nong
ar: داك نونج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Nghia
ar: جيا نجيا

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Nang
ar: دا نانغ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien
ar: ديين بيان

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien Phu
ar: ديان بيان فو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Nai
ar: دونج ناي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bien Hoa
ar: بيين هوا

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Thap
ar: دونج ثاب

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Lanh
ar: كاو لانه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Lai
ar: جيا لاي

[ctx: vietnam.kgm]
en: PleiKu
ar: بليكو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Giang
ar: ها جيانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Duong
ar: هاي دونج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Phong
ar: هايفونج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Nam
ar: ها نام

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Ly
ar: فو لي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Noi
ar: ها نوي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tay
ar: ها تاي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Dong
ar: ها دونغ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tinh
ar: ها تينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hoa Binh
ar: هوا بنه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ho Chi Minh
ar: هوشي منه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hau Giang
ar: هاو جيانغ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vi Thanh
ar: سادسا ثانه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hung Yen
ar: علق ين

[ctx: vietnam.kgm]
en: Khanh Hoa
ar: خانه هوا

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nha Trang
ar: نها ترانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kien Giang
ar: كين جيانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Rach Gia
ar: راش غيا

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kon Tum
ar: كون توم

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lai Chau
ar: لاي تشاو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lam Dong
ar: لام دونج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Lat
ar: دا اللات

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lang Son
ar: لانج سون

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lao Cai
ar: لاو كاي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long An
ar: لونغ آن

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tan An
ar: وقال تان

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nam Dinh
ar: نام دينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nghe An
ar: نغي آن

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh
ar: فينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Binh
ar: نينه بينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Thuan
ar: نينه ثوان

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Rang-Thap Cham
ar: فان رانج - ثاب شام

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Tho
ar: فو ثو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Viet Tri
ar: فييت تري

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Yen
ar: فو ين

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuy Hoa
ar: توي هوا

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Binh
ar: كوانغ بينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Hoi
ar: دونج هوي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Nam
ar: كوانج نام

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tam Ky
ar: تام كاي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ngai
ar: كوانغ نغاي

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ninh
ar: كوانج نينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Long
ar: ها لونغ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Tri
ar: كوانغ تري

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Ha
ar: دونغ ها

[ctx: vietnam.kgm]
en: Soc Trang
ar: سوك ترانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Son La
ar: لوس انجليس لابنه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tay Ninh
ar: تاي نينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Binh
ar: بينه التايلاندية

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Nguyen
ar: التايلاندية نجوين

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thanh Hoa
ar: ثانه هوا

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thua Thien-Hue
ar: ثيوا ثيين هيو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hue
ar: هوى

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tien Giang
ar: تين جيانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: My Tho
ar: بلدي ثو

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tra Vinh
ar: ترا فينه

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuyen Quang
ar: توين كوانج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Long
ar: فينه لونج

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Phuc
ar: فينه فوك

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Yen
ar: فينه الين

[ctx: vietnam.kgm]
en: Yen Bai
ar: ين باي

[ctx: virginia.kgm]
en: Virginia (USA)
ar: فرجينيا (الولايات المتحدة)

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
ar: مقاطعة ومدن مستقلة

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
ar: الحدود

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
ar: ليست فيرجينيا

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
ar: مقاطعة أكوماك

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
ar: مقاطعة ألبمارل

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
ar: مقاطعة أليغاني

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
ar: مقاطعة أميليا

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
ar: مقاطعة أمهيرست

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
ar: مقاطعة أبوماتوكس

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
ar: مقاطعة أرلنغتون

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
ar: مقاطعة أوغوستا

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
ar: مقاطعة باث

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
ar: مقاطعة بيدفورد

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
ar: مقاطعة بلاند

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
ar: مقاطعة بوتيتورت

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
ar: مقاطعة برونزويك

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
ar: مقاطعة بوكانان

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
ar: مقاطعة بوكنغهام

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
ar: مقاطعة كامبيل

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
ar: مقاطعة كارولين

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
ar: مقاطعة كارول

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
ar: مقاطعة تشارلز سيتي

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
ar: مقاطعة شارلوت

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
ar: مقاطعة تشيسترفيلد

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
ar: مقاطعة كلارك

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
ar: مقاطعة كريغ

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
ar: مقاطعة كلبيبر

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
ar: مقاطعة كمبرلاند

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
ar: مقاطعة ديكينسون

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
ar: مقاطعة دينويدي

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
ar: مقاطعة إسيكس

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
ar: مقاطعة فيرفاكس

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
ar: مقاطعة فاوكواير

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
ar: مقاطعة فلويد

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
ar: مقاطعة فلوفانان

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
ar: مقاطعة فرانكلن

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
ar: مقاطعة فريدريك

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
ar: مقاطعة جايلز

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
ar: مقاطعة غلوستر

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
ar: مقاطعة غووتشلاند

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
ar: مقاطعة غرايسون

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
ar: مقاطعة غرين

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
ar: مقاطعة غرينزفيل

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
ar: مقاطعة هاليفاكس

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
ar: مقاطعة هانوفر

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
ar: مقاطعة هنريكو

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
ar: مقاطعة هنري

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
ar: مقاطعة هايلاند

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
ar: مقاطعة آيل أوف وايت

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
ar: مقاطعة جيمس سيتي

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
ar: مقاطعة كينغ أند كوين

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
ar: مقاطعة كينغ جورج

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
ar: مقاطعة كينغ ويليام

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
ar: مقاطعة لانكستر

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
ar: مقاطعة لي

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
ar: مقاطعة لودون

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
ar: مقاطعة لويزا

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
ar: مقاطعة لونينبرغ

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
ar: مقاطعة ماديسون

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
ar: مقاطعة ماثيوز

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
ar: مقاطعة ميكلينبرغ

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
ar: مقاطعة ميدلسكس

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
ar: مقاطعة منتغامري

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
ar: مقاطعة نيلسون

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
ar: مقاطعة نيوكينت

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
ar: مقاطعة نورثهامبتون

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
ar: مقاطعة نورثهامبتون

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
ar: مقاطعة نوتوواي

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
ar: نادي أورنج كاونتي

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
ar: مقاطعة بيج

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
ar: مقاطعة باتريك

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
ar: مقاطعة بيتيسيلفانيا

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
ar: مقاطعة باوهاتن

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
ar: برنس إدوارد

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
ar: مقاطعة برينس جورج

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
ar: مقاطعة برينس ويليام

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
ar: مقاطعة بولاسكي

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
ar: مقاطعة راباهانوك

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
ar: مقاطعة ريتشموند

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
ar: مقاطعة رونوك

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
ar: مقاطعة روكبريج

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
ar: مقاطعة روكنغهام

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
ar: مقاطعة روسل

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
ar: مقاطعة سكوت

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
ar: مقاطعة شيناندوا

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
ar: مقاطعة سميث

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
ar: مقاطعة ساوثهامبتون

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
ar: مقاطعة سبوتسيلفانيا

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
ar: مقاطعة ستافورد

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
ar: مقاطعة سوري

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
ar: مقاطعة سوسكس

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
ar: مقاطعة تيزويل

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
ar: مقاطعة وارن

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
ar: مقاطعة واشنطن

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
ar: مقاطعة ويستمورلاند

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
ar: مقاطعة وايز

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
ar: مقاطعة وايذ

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
ar: مقاطعة يورك

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
ar: مدينة الإسكندرية

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
ar: مدينة برستل

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
ar: مدينة بوينا فيستا

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
ar: مدينة شارلوتسفيل

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
ar: مدينة تشيسابيك

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
ar: مدينة كولونيل هايتس

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
ar: مدينة كوفينغتون

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
ar: مدينة دانفيل

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
ar: مدينة مبوريا

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
ar: مدينة فايرفاكز

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
ar: مدينة فولز تشيرش

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
ar: مدينة فرانكلين

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
ar: مدينة فردريكسبورج

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
ar: مدينة غالاكز

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
ar: مدينة هامبتون

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
ar: مدينة هاريسونبورغ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
ar: مدينة هوبويل

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
ar: مدينة لكزينغتون

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
ar: مدينة لينشبورغ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
ar: مدينة ماناصاس

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
ar: مدينة حديقة ماناصاس

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
ar: مدينة مارتينسفيل

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
ar: مدينة نيوبورت نيوز

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
ar: مدينة نورفولك

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
ar: مدينة نورتون

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
ar: مدينة بطرسبرغ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
ar: مدينة بوقووسون

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
ar: مدينة بورتسموث

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
ar: مدينة رادفورد

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
ar: مدينة ريتشموند

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
ar: مدينة روانوك

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
ar: مدينة سالم

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
ar: مدينة ستاونتون

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
ar: مدينة سوفولك

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
ar: مدينة فيرجينيا بيتش

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
ar: مدينة واينسبورو

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
ar: مدينة ويليامزبرغ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
ar: مدينة وينشستر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
ar: المياه (على مستوى عالمي)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
ar: المحيطات والأحواض

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
ar: ليست مباها (على مستوى عالمي)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
ar: المحيط المتجمد الشمالي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
ar: شمال المحيط الهادئ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
ar: شمال الأطلسي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
ar: جنوب المحيط الهادئ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
ar: جنوب المحيط الأطلسي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
ar: المحيط الهندي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
ar: محيط القطب الجنوبي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
ar: الكونغو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
ar: بحيرة تشاد

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Jubba
ar: جوبا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Limpopo
ar: ليمبوبو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mangoky
ar: مانغوكي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mania
ar: الهوس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Niger
ar: النيجر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
ar: النيل

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ogooue
ar: وغوو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
ar: أوكافانغو المستنقع

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
ar: أورانج

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oued Draa
ar: وادي درعة

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Senegal
ar: السنغال

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Shabelle
ar: شبيلي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Turkana
ar: توركانا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volta
ar: بعد فترة انقطاع

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Zambezi
ar: زامبيزي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
ar: دالالفن

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
ar: الدانوب

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Daugava
ar: داوغافا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
ar: الدنيبر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
ar: دنيستر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Don
ar: ارتداء

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ebro
ar: ايبرو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
ar: إلبه

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
ar: غارون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
ar: غلاما

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadalquivir
ar: الوادي الكبير

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kemijoki
ar: كيميوكي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
ar: كورا (و أراكس)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
ar: لوار

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Neva
ar: نيفا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dvina
ar: دفينا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
ar: أودر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Po
ar: ص.

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
ar: الراين

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
ar: الرون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
ar: سين

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
ar: تاجوس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
ar: دجلة والفرات

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
ar: الاورال

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
ar: فيستلا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volga
ar: فولغا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Weser
ar: فيزر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
ar: أمو داريا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
ar: آمور

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
ar: بحيرة بالكاش

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brahmaputra
ar: براهمابوترا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chao Phrya
ar: شاو بهريا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fly
ar: يطير

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
ar: نهر الغانج

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Godavari
ar: جودافارى

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
ar: هونغ (النهر الأحمر)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
ar: وقال هوانج

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indigirka
ar: نهر إنديغيركا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
ar: اندوس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Irrawaddy
ar: إيراوادي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kapuas
ar: كابواس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
ar: كوليما

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Krishna
ar: كريشنا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lena
ar: لينا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahakam
ar: ماهاكام

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahanadi
ar: ماهانادي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mekong
ar: الميكونغ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
ar: موراي (& دارلينج)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Narmada
ar: نارمادا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ob
ar: أوب

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Salween
ar: سالوين

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sepik
ar: سيبيك

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
ar: سير داريا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tapti
ar: تابتى

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tarim
ar: تاريم

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Xi Jiang
ar: جيانغ شى

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yalu Jiang
ar: يالو جيانغ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
ar: اليانغتسى

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
ar: ينسي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
ar: ألاباما (& تومبجبي)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Balsas
ar: بالساس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brazos
ar: برازوس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
ar: كولورادو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
ar: كولومبيا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fraser
ar: فريزر

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hudson
ar: هدسون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mackenzie
ar: ماكنزي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
ar: ميسيسيبي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nelson
ar: نيلسون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
ar: ريو غراندي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
ar: ريو غراندي دي سانتياغو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sacramento
ar: سكرامنتو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
ar: سانت لورانس

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Susquehanna
ar: سسكويهانا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Thelon
ar: تهلون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Usumacinta
ar: وسوماكينتا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yaqui
ar: ياكي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yukon
ar: يوكون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
ar: الأمازون

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
ar: تشوبوت

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Magdalena
ar: ماغدالينا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orinoco
ar: أورينوكو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
ar: بارانا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Pamaiba
ar: بامايبا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
ar: ريو كولورادو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
ar: سان فرانسيسكو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
ar: بحيرة تيتيكاكا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
ar: توكانتينز

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
ar: أوروغواي

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Douro
ar: دورو

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadiana
ar: جواديانا

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Meuse
ar: ميز

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
ar: بحيرة اير

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
ar: بحر قزوين

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
ar: التيبر

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
ar: ولاية البنغال الغربية

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
ar: حي

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
ar: ليست البنغال الغربية

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
ar: الحدود

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purulia
ar: بوروليا

[ctx: westbengal.kgm]
en: Bankura
ar: بانكورا

[ctx: westbengal.kgm]
en: Paschim Medinipur
ar: باشيم مدينبور

[ctx: westbengal.kgm]
en: Midnapore
ar: ميدنابور

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purba Medinipur
ar: بوبا مدينبور

[ctx: westbengal.kgm]
en: Tamluk
ar: تاملوك

[ctx: westbengal.kgm]
en: Howrah
ar: هاوره

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
ar: جنوب بارجانس

[ctx: westbengal.kgm]
en: Alipur
ar: أليبور

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
ar: شمال بارجانس

[ctx: westbengal.kgm]
en: Barasat
ar: باراسات

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
ar: كولكاتا

[ctx: westbengal.kgm]
en: Hooghly
ar: هوجلى

[ctx: westbengal.kgm]
en: Chunchura
ar: شونشورا

[ctx: westbengal.kgm]
en: Burdwan
ar: بوردوان

[ctx: westbengal.kgm]
en: Nadia
ar: نادية

[ctx: westbengal.kgm]
en: Krishnanagar
ar: كريشناناغار

[ctx: westbengal.kgm]
en: Birbhum
ar: بربوم

[ctx: westbengal.kgm]
en: Suri
ar: سوري

[ctx: westbengal.kgm]
en: Murshidabad
ar: مرشد

[ctx: westbengal.kgm]
en: Baharampur
ar: باهارامبور

[ctx: westbengal.kgm]
en: Malda
ar: ملداء

[ctx: westbengal.kgm]
en: Inreg Bazar
ar: ينرغ بازار

[ctx: westbengal.kgm]
en: Dakshin Dinajpur
ar: داكشين ديناجبور

[ctx: westbengal.kgm]
en: Balurghat
ar: بالورغات

[ctx: westbengal.kgm]
en: Uttar Dinajpur
ar: اوتار ديناجبور

[ctx: westbengal.kgm]
en: Raiganj
ar: رايغانج

[ctx: westbengal.kgm]
en: Darjeeling
ar: دارجيلنغ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Jalpaiguri
ar: جالبيجوري

[ctx: westbengal.kgm]
en: Cooch Behar
ar: كوتش بيهار

[ctx: world.kgm]
en: World
ar: العالم

[ctx: world.kgm]
en: Countries
ar: البلدان

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
ar: ليست أمة

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
ar: الجزائر

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
ar: الجزائر

[ctx: world.kgm]
en: Angola
ar: أنجولا

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
ar: لواندا

[ctx: world.kgm]
en: Benin
ar: بنين

[ctx: world.kgm]
en: Porto Novo
ar: بورتو نوفو

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
ar: بتسوانا

[ctx: world.kgm]
en: Gaborone
ar: غابورون

[ctx: world.kgm]
en: Burkina Faso
ar: بوركينا فاسو

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
ar: واغادوغو

[ctx: world.kgm]
en: Burundi
ar: بوروندي

[ctx: world.kgm]
en: Gitega
ar: جيتيغا

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
ar: الكاميرون

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
ar: ياوندي

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
ar: جمهورية افريقيا الوسطى

[ctx: world.kgm]
en: Bangui
ar: بانغي

[ctx: world.kgm]
en: Chad
ar: تشاد

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
ar: نجامينا

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ar: كوت ديفوار

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
ar: ياموسوكرو

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ar: جمهورية الكونغو الديموقراطية

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
ar: كينشاسا

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
ar: جيبوتي

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
ar: مصر

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
ar: القاهرة

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
ar: غينيا الاستوائية

[ctx: world.kgm]
en: Malabo
ar: مالابو

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
ar: اريتريا

[ctx: world.kgm]
en: Asmara
ar: أسمرة

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
ar: اثيوبيا

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
ar: أديس أبابا

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
ar: الغابون

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
ar: ليبرفيل

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
ar: غانا

[ctx: world.kgm]
en: Accra
ar: أكرا

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
ar: غينيا

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
ar: كوناكري

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
ar: غينيا بيساو

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
ar: بيساو

[ctx: world.kgm]
en: Iran
ar: إيران

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
ar: طهران

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
ar: العراق

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
ar: بغداد

[ctx: world.kgm]
en: Israel
ar: اسرائيل

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
ar: القدس

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
ar: الأردن

[ctx: world.kgm]
en: Amman
ar: عمان

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
ar: كينيا

[ctx: world.kgm]
en: Nairobi
ar: نيروبي

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
ar: الكويت

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
ar: الكويت

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
ar: لبنان

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
ar: بيروت

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
ar: ليسوتو

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
ar: ماسيرو

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
ar: ليبيريا

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
ar: مونروفيا

[ctx: world.kgm]
en: Libya
ar: ليبيا

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
ar: طرابلس

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
ar: ليختنشتاين

[ctx: world.kgm]
en: Vaduz
ar: فادوز

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
ar: مدغشقر

[ctx: world.kgm]
en: Antananarivo
ar: انتاناناريفو

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
ar: مالاوي

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
ar: ليلونغوي

[ctx: world.kgm]
en: Mali
ar: مالي

[ctx: world.kgm]
en: Bamako
ar: باماكو

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
ar: موريتانيا

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
ar: نواكشوط

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
ar: المغرب

[ctx: world.kgm]
en: Rabat
ar: الرباط

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
ar: موزامبيق

[ctx: world.kgm]
en: Maputo
ar: مابوتو

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
ar: ناميبيا

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
ar: ويندهوك

[ctx: world.kgm]
en: Niger
ar: النيجر

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
ar: نيامي

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
ar: نيجيريا

[ctx: world.kgm]
en: Abuja
ar: أبوجا

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
ar: قطر

[ctx: world.kgm]
en: Doha
ar: الدوحة

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
ar: جمهورية الكونغو

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
ar: برازافيل

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
ar: رواندا

[ctx: world.kgm]
en: Kigali
ar: كيغالي

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
ar: المملكة العربية السعودية

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
ar: الرياض

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
ar: السنغال

[ctx: world.kgm]
en: Dakar
ar: داكار

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
ar: سيراليون

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
ar: فريتاون

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
ar: الصومال

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
ar: مقديشو

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
ar: جنوب إفريقيا

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
ar: بريتوريا ، وكيب تاون وبلومفونتين

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
ar: السودان

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
ar: الخرطوم

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
ar: جنوب السودان

[ctx: world.kgm]
en: Juba
ar: جوبا

[ctx: world.kgm]
en: Eswatini
ar: إسواتيني

[ctx: world.kgm]
en: Mbabane
ar: مبابان

[ctx: world.kgm]
en: Syria
ar: سوريا

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
ar: دمشق

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
ar: تنزانيا

[ctx: world.kgm]
en: Dodoma
ar: دودوما

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
ar: غامبيا

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
ar: بانجول

[ctx: world.kgm]
en: Togo
ar: توغو

[ctx: world.kgm]
en: Lomé
ar: لومي

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
ar: تونس

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
ar: تونس

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
ar: أوغندا

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
ar: كمبالا

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
ar: الامارات العربية المتحدة

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
ar: مدينة أبو ظبي

[ctx: world.kgm]
en: Oman
ar: سلطنة عمان

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
ar: مسقط

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
ar: الضفة الغربية

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
ar: الصحراء الغربية

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
ar: العيون

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
ar: اليمن

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
ar: صنعاء

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
ar: زامبيا

[ctx: world.kgm]
en: Lusaka
ar: لوساكا

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
ar: زيمبابوي

[ctx: world.kgm]
en: Harare
ar: هراري

[ctx: world.kgm]
en: Albania
ar: ألبانيا

[ctx: world.kgm]
en: Tirana
ar: تيرانا

[ctx: world.kgm]
en: Austria
ar: النمسا

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
ar: فيينا

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
ar: روسيا البيضاء

[ctx: world.kgm]
en: Minsk
ar: مينسك

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
ar: بلجيكا

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
ar: بروكسل

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ar: البوسنة والهرسك

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
ar: سراييفو

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
ar: بلغاريا

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
ar: صوفيا

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
ar: كرواتيا

[ctx: world.kgm]
en: Zagreb
ar: زغرب

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
ar: التّشيكيّة

[ctx: world.kgm]
en: Prague
ar: براغ

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
ar: الدنمارك

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
ar: كوبنهاجن

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
ar: استونيا

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
ar: تالين

[ctx: world.kgm]
en: Finland
ar: فنلندا

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
ar: هلسنكي

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
ar: مقدونيا الشمالية

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
ar: سكوبي

[ctx: world.kgm]
en: France
ar: فرنسا

[ctx: world.kgm]
en: Paris
ar: باريس

[ctx: world.kgm]
en: Germany
ar: ألمانيا

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
ar: برلين

[ctx: world.kgm]
en: Greece
ar: اليونان

[ctx: world.kgm]
en: Athens
ar: أثينا

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
ar: المجر

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
ar: بودابست

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
ar: أيسلندا

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
ar: ريكيافيك

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
ar: أيرلاندا

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
ar: دبلن

[ctx: world.kgm]
en: Italy
ar: ايطاليا

[ctx: world.kgm]
en: Rome
ar: روما

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
ar: لاتفيا

[ctx: world.kgm]
en: Riga
ar: ريغا

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
ar: ليتوانيا

[ctx: world.kgm]
en: Vilnius
ar: فيلنيوس

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
ar: لوكسمبورج

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
ar: مولدافيا

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
ar: تشيسيناو

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
ar: هولندا

[ctx: world.kgm]
en: Amsterdam
ar: أمستردام

[ctx: world.kgm]
en: Norway
ar: النرويج

[ctx: world.kgm]
en: Oslo
ar: أوسلو

[ctx: world.kgm]
en: Poland
ar: بولندا

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
ar: وارسو

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
ar: البرتغال

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
ar: لشبونة

[ctx: world.kgm]
en: Romania
ar: رومانيا

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
ar: بوخارست

[ctx: world.kgm]
en: Russia
ar: روسيا

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
ar: موسكو

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
ar: سان مارينو

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
ar: صربيا

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
ar: بلغراد

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
ar: الجبل الأسود

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
ar: بودغوريكا

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
ar: سلوفاكيا

[ctx: world.kgm]
en: Bratislava
ar: براتيسلافا

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
ar: سلوفينيا

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
ar: ليوبليانا

[ctx: world.kgm]
en: Spain
ar: أسبانيا

[ctx: world.kgm]
en: Madrid
ar: مدريد

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
ar: السويد

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
ar: استكهولم

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
ar: سويسرا

[ctx: world.kgm]
en: Bern
ar: برن

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
ar: تركيا

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
ar: أنقرة

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
ar: أوكرانيا

[ctx: world.kgm]
en: Kyiv
ar: كييف

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
ar: المملكة المتحدة

[ctx: world.kgm]
en: London
ar: لندن

[ctx: world.kgm]
en: Canada
ar: كندا

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
ar: أوتاوا

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
ar: السلفادور

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
ar: سان سلفادور

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
ar: الولايات المتحدة الأمريكية

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
ar: واشنطن العاصمة

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
ar: جزر الباهاما

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
ar: ناسو

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
ar: جمهورية الدومينيكان

[ctx: world.kgm]
en: Santo Domingo
ar: سانتو دومينغو

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
ar: هايتي

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
ar: بورت او برنس

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
ar: كوبا

[ctx: world.kgm]
en: Havana
ar: لا هابانا

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
ar: جامايكا

[ctx: world.kgm]
en: Kingston
ar: كينجستون

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
ar: دومينيكا

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
ar: روزيو

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
ar: باربادوس

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
ar: بريدجتاون

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ar: أنتيغوا وبربودا

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
ar: سانت جون

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ar: ترينيداد وتوباغو

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
ar: بورت أوف سبين

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
ar: المكسيك

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
ar: مدينة مكسيكو

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
ar: جواتيمالا

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
ar: غواتيمالا سيتي

[ctx: world.kgm]
en: Belize
ar: بليز

[ctx: world.kgm]
en: Belmopan
ar: بلموبان

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
ar: هندوراس

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
ar: تيغوسيغالبا

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
ar: نيكاراجوا

[ctx: world.kgm]
en: Managua
ar: ماناغوا

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
ar: كوستاريكا

[ctx: world.kgm]
en: San José
ar: سان خوسيه

[ctx: world.kgm]
en: Panama
ar: بنما

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
ar: مدينة بنما

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
ar: كولومبيا

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
ar: بوغوتا

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
ar: فنزويلا

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
ar: كراكاس

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
ar: غيانا

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
ar: جورج تاون

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
ar: سورينام

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
ar: باراماريبو

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
ar: غويانا

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
ar: حريف

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
ar: الاكوادور

[ctx: world.kgm]
en: Quito
ar: كيتو

[ctx: world.kgm]
en: Peru
ar: بيرو

[ctx: world.kgm]
en: Lima
ar: ليما

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
ar: البرازيل

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
ar: برازيليا

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
ar: بوليفيا

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
ar: لاباز

[ctx: world.kgm]
en: Chile
ar: شيلي

[ctx: world.kgm]
en: Santiago
ar: سانتياغو

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
ar: باراجواي

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
ar: أسونسيون

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
ar: الأرجنتين

[ctx: world.kgm]
en: Buenos Aires
ar: بوينس آيريس

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
ar: أوروغواي

[ctx: world.kgm]
en: Montevideo
ar: مونتيفيديو

[ctx: world.kgm]
en: Australia
ar: أستراليا

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
ar: كانبيرا

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
ar: نيوزيلندا

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
ar: ويلنجتون

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
ar: مدينة الفاتيكان

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
ar: أندورا

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
ar: أندورا لا فيلا

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
ar: موناكو

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
ar: موناكو فيل

[ctx: world.kgm]
en: China
ar: الصين

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
ar: بكين

[ctx: world.kgm]
en: India
ar: الهند

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
ar: نيو دلهي

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
ar: سريلانكا

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ar: كولومبو وسري جايواردنبورا

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
ar: منغوليا

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
ar: أولان باتور

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
ar: كازاخستان

[ctx: world.kgm]
en: Astana
ar: أستانا

[ctx: world.kgm]
en: Japan
ar: اليابان

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
ar: طوكيو

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
ar: ميانمار

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
ar: نايبيداو

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
ar: نيبال

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
ar: كاتماندو

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
ar: بوتان

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
ar: تيمفو

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
ar: اندونيسيا

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
ar: جاكرتا

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
ar: ماليزيا

[ctx: world.kgm]
en: Kuala Lumpur
ar: كوالا لامبور

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
ar: بنجلاديش

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
ar: دكا

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
ar: قبرص

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
ar: نيقوسيا

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
ar: أفغانستان

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
ar: كابول

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
ar: أذربيجان

[ctx: world.kgm]
en: Baku
ar: باكو

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
ar: أرمينيا

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
ar: يريفان

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
ar: البحرين

[ctx: world.kgm]
en: Manama
ar: المنامة

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
ar: جورجيا

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
ar: تيبليسي

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
ar: تركمانستان

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
ar: عشق آباد

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
ar: أوزبكستان

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
ar: طشقند

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
ar: قيرغيزستان

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
ar: بيشكيك

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
ar: طاجكستان

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
ar: دوشانبي

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
ar: باكستان

[ctx: world.kgm]
en: Islamabad
ar: اسلام اباد

[ctx: world.kgm]
en: Laos
ar: لاوس

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
ar: فيانغ شان

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
ar: كمبوديا

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
ar: بنوم بنه

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
ar: تيمور الشرقية

[ctx: world.kgm]
en: Dili
ar: ديلي

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
ar: بروناي

[ctx: world.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
ar: بندر سيري بيغاوان

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
ar: الفلبين

[ctx: world.kgm]
en: Manila
ar: مانيلا

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
ar: تايلاند

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
ar: كرونج ثيب

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
ar: فيتنام

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
ar: هانوي

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
ar: جمهورية الصين (تايوان)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
ar: تايبيه

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
ar: سنغافورة

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
ar: الديمقراطية الشعبية جمهورية كوريا

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
ar: بيونغيانغ

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
ar: جمهورية كوريا

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
ar: سول

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
ar: فيجي

[ctx: world.kgm]
en: Suva
ar: سوفا

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
ar: تونجا

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
ar: نيكيوآلوفا

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
ar: بابوا غينيا الجديدة

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
ar: بورت مورسبي

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
ar: غرينلاند (الدنمارك)

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
ar: نووك

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
ar: قارات العالم (من القطب الشمالي)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
ar: القارات

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
ar: ما هي أعلى قمة في %1؟

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
ar: القارات من أعلى قمة

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
ar: ما هي المنطقة التي بها %1 كأعلى قمة؟

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
ar: أعلى قمة في القارات

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
ar: افريقيا

[ctx: world_continents.kgm]
en: Kilimanjaro
ar: كليمنجارو

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
ar: أمريكا الشمالية

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
ar: ماك كينلي

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
ar: أمريكا الجنوبية

[ctx: world_continents.kgm]
en: Aconcagua
ar: اكونكاجوا

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
ar: أنتاركتيكا

[ctx: world_continents.kgm]
en: Vinson
ar: فينسن

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
ar: آسيا

[ctx: world_continents.kgm]
en: Everest
ar: ايفرست

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
ar: أوروبا

[ctx: world_continents.kgm]
en: Elbrus
ar: البروس

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
ar: أوقيانوسيا

[ctx: world_continents.kgm]
en: Carstenz
ar: كارستنز

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
ar: اليمن

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
ar: المحافظات

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
ar: ليس اليمن

[ctx: yemen.kgm]
en: Abyan
ar: أبين

[ctx: yemen.kgm]
en: Zinjibar
ar: زنجبار

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
ar: عدن

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
ar: الإعلانية الضالع

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
ar: القاعدة البيضاء

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Hudaydah
ar: الحديدة

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Jawf
ar: الجوف

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
ar: المهري

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahwit
ar: المحويت

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Ghaydah
ar: الغيضة

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
ar: عمران

[ctx: yemen.kgm]
en: Dhamar
ar: ذمار

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
ar: حضرموت

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mukalla
ar: المكلا

[ctx: yemen.kgm]
en: Hajjah
ar: حجة

[ctx: yemen.kgm]
en: Ibb
ar: إب

[ctx: yemen.kgm]
en: Lahij
ar: لحج

[ctx: yemen.kgm]
en: Ma'rib
ar: مأرب

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
ar: صعدة

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
ar: صنعاء

[ctx: yemen.kgm]
en: Shabwah
ar: شبوه

[ctx: yemen.kgm]
en: Ataq
ar: عتق

[ctx: yemen.kgm]
en: Ta'izz
ar: تعز

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ar: جمهورية الكونغو الديموقراطية

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
ar: ليس جمهورية الكونغو الديمقراطية

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kinshasa
ar: كينشاسا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
ar: الكونغو المركزية

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Matadi
ar: ماتادي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwango
ar: كوانغو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kenge
ar: كينجي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwilu
ar: كويلو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kikwit
ar: كيكويت

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mai-Ndombe
ar: ماي ندومبي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Inongo
ar: ينونغو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï
ar: كاساي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Luebo
ar: ويبو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
ar: كاساي الوسطى

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kananga
ar: كانانغا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
ar: كاساي الشرقية

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbuji-Mayi
ar: مبوجيمايي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lomami
ar: لومامي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kabinda
ar: كابيندا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sankuru
ar: سانكورو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lusambo
ar: لوسامبو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Maniema
ar: مانييما

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kindu
ar: كيندو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
ar: كيفو الجنوبية

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bukavu
ar: بوكافو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
ar: شمال كيفو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Goma
ar: غوما

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Ituri
ar: إيتوري

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bunia
ar: بونيا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Uele
ar: أويلي العليا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Isiro
ar: إيسيرو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshopo
ar: تشوبو

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kisangani
ar: كيسانغاني

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bas-Uele
ar: النحت أويلي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Buta
ar: بوتا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
ar: شمال أوبانغي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gbadolite
ar: غبادوليت

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mongala
ar: مونغالا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lisala
ar: يسالا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
ar: سود - أوبانغي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gemena
ar: جيمينا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
ar: خط الاستواء

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbandaka
ar: مبانداكا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshuapa
ar: تشوابا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Boende
ar: بويندي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tanganyika
ar: تنجانيقا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kalemie
ar: كاليمي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Lomami
ar: أوت لومامي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kamina
ar: كامينا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lualaba
ar: والابا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kolwezi
ar: كولويزي

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Katanga
ar: والعليا من كاتانغا

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lubumbashi
ar: لوبومباشي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
ar: زامبيا (المقاطعات)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
ar: ليس زامبيا (المقاطعات)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chibombo
ar: شيبومبو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabwe
ar: كابوي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kapiri Mposhi
ar: كابيري مبوشي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mkushi
ar: مكوشي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mumbwa
ar: مومبوا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Serenje
ar: سيرينجى

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chililabombwe
ar: تشيليلامبوي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chingola
ar: شينغولا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalulushi
ar: كالولوشي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kitwe
ar: كيتوي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luanshya
ar: لوانشيا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lufwanyama
ar: لوفوانياما

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Masaiti
ar: ماسايتي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpongwe
ar: مبونغو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufulira
ar: موفوليرا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Ndola
ar: ندولا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chadiza
ar: شاديزا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chama
ar: تشاما

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chipata
ar: تشيباتا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Katete
ar: كاتت

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lundazi
ar: لوندازي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mambwe
ar: مامبو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nyimba
ar: نييمبا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Petauke
ar: بتاوك

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chiengi
ar: تشينجى

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kawambwa
ar: كاوامبوا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mansa
ar: مانسا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Milenge
ar: ميلنغ

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwense
ar: مونس

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nchelenge
ar: نشيلنجي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Samfya
ar: سامفيا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chongwe
ar: تشونغوي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kafue
ar: كافو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luangwa
ar: انغوا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lusaka
ar: لوساكا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chavuma
ar: شافوما

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabompo
ar: كامبومبو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasempa
ar: كاسمبا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufumbwe
ar: موفومبو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwinilunga
ar: موينيلونغا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Solwezi
ar: سولويزى

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambezi
ar: زامبيزي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chilubi
ar: شيلوبي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chinsali
ar: شينسالي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Isoka
ar: يسوكا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaputa
ar: كابوتا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasama
ar: كاساما

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luwingu
ar: لووينغو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mbala
ar: مبالا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpika
ar: مبيكا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mporokoso
ar: مبوروكوسو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpulungu
ar: مبولونغو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mungwi
ar: مونغوي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nakonde
ar: ناكوند

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Choma
ar: شوما

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Gwembe
ar: غومب

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Itezhi-Tezhi
ar: يتزهي-تزهي

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalomo
ar: كالومو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kazungula
ar: كازونغولا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Livingstone
ar: ليفينغستون

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mazabuka
ar: مازابوكا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Monze
ar: مونز

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Namwala
ar: ناموالا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Siavonga
ar: سيافونغا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sinazongwe
ar: سينازونغو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalabo
ar: كالابو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaoma
ar: كاوما

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lukulu
ar: وكولو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mongu
ar: مونغو

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Senanga
ar: سنانغا

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sesheke
ar: سشك

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Shangombo
ar: شانغومبو

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
ar: زامبيا (المحافظات)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
ar: ليس زامبيا (المحافظات)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
ar: سنترال

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kabwe
ar: كابوي

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
ar: كوبربلت

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Ndola
ar: ندولا

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
ar: الشرقية

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Chipata
ar: تشيباتا

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Luapula
ar: وابولا

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mansa
ar: مانسا

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Lusaka
ar: لوساكا

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
ar: الشمالي

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kasama
ar: كاساما

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
ar: الشمال الغربي

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Solwezi
ar: سولويزى

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
ar: الجنوبي

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Livingstone
ar: ليفينغستون

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
ar: الغربي

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mongu
ar: مونغو

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
ar: زيمبابوي

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
ar: المحافظات

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
ar: ليس زيمبابوي

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
ar: بولاوايو

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Harare
ar: هراري

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
ar: مانيكالاند

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mutare
ar: موتاري

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
ar: ماشونالاند الوسطى

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bindura
ar: بيندورا

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
ar: ماشونالاند الشرقية

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Marondera
ar: مارونديرا

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
ar: ماشونالاند الغربية

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Chinhoyi
ar: تشينهوي

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Masvingo
ar: ماسفينجو

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
ar: ماتابيليلاند نورث

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Lupane
ar: وبان

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
ar: ميتابيلاند الجنوبية

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gwanda
ar: جواندا

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
ar: ميدلاندز

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gweru
ar: غويرو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
ar: زيمبابوي (المقاطعات)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
ar: أحياء

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
ar: الحدود

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
ar: ماء

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
ar: ليس زيمبابوي (المقاطعات)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulawayo
ar: بولاوايو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Harare
ar: هراري

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Buhera
ar: بوهيرا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chimanimani
ar: شيمانيماني

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chipinge
ar: شيبينغ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makoni
ar: ماكوني

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutare
ar: موتاري

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutasa
ar: موتاسا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nyanga
ar: نيانغا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bindura
ar: بيندورا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Guruve
ar: غوروف

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mazowe
ar: مازووي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mount Darwin
ar: جبل داروين

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Muzarabani
ar: موزاراباني

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Rushinga
ar: روشينغا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shamva
ar: شامفا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chikomba
ar: تشيكومبا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Goromonzi
ar: غورومونزي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Marondera
ar: مارونديرا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mudzi
ar: مودزي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Murehwa
ar: مورهوا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutoko
ar: موتوكو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Seke
ar: سك

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: UMP
ar: الحزب الحاكم

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Wedza
ar: ودزا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chegutu
ar: شغوتو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hurungwe
ar: هورونغو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kadoma
ar: كادوما

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kariba
ar: كاريبا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makonde
ar: ماكوندي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvimba
ar: زفيمبا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bikita
ar: بيكيتا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chiredzi
ar: شيردزي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chivi
ar: شيفي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gutu
ar: غوتو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Masvingo
ar: ماسفينجو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mwenezi
ar: مونزي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zaka
ar: الزكا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Binga
ar: بنغا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bubi
ar: بوبي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hwange
ar: هوانجى

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Lupane
ar: وبان

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nkayi
ar: نكاي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Tsholotsho
ar: تشولوتشو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umguza
ar: ومغوزا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Beitbridge
ar: بيتبريدج

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulilimamangwe
ar: بوليليمامانغو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gwanda
ar: جواندا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Insiza
ar: إنسيزا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Matobo
ar: ماتوبو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umzingwane
ar: ومزينغوان

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chirumhanzu
ar: شيرومهانزو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
ar: غوكو الشمالية

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
ar: غوكو الجنوبية

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gweru
ar: غويرو

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kwekwe
ar: كويكوى

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mberengwa
ar: مبرنغوا

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shurugwi
ar: شوروغوي

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvishavane
ar: زفيشافان
