kgeography - en to az translation catalogue (771 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
az: Vilayətlər

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
az: İran

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
az: Tacikistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
az: Çin

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
az: Hindistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
az: Bədəxşan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
az: Badqis

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
az: Qalai-Nev

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
az: Bağlan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
az: Puli-Xumri

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
az: Bəlx

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
az: Məzari-Şərif

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
az: Covcan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
az: Şiberqan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
az: Fərəh

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
az: Məymənə

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
az: Qəznə

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
az: Gor

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
az: Çağçaran

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
az: Helmənd

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
az: Leşkərgah

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
az: Qəndəhar

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
az: Mahmudi-Raqi

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
az: Xost

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
az: Əsədabad

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
az: Gündüz

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
az: Lahman

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
az: Mehtərlam

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Logar
az: Loqar

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
az: Puli-Alam

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
az: Nanqarhar

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
az: Cələlabad

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
az: Nəmruz

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
az: Zərənc

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
az: Uruzqan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
az: Tarinkot

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
az: Paktiya

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
az: Qardez

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
az: Şaran

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
az: Pənçşir

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
az: Pərvan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
az: Çarikar

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
az: Samanqan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
az: Sari-Pul

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
az: Taxar

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
az: Vardak

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
az: Meydanşəhr

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
az: Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
az: Ölkələr

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: africa.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
az: Afrika deyil

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
az: Afrika deyil

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
az: Əlcəzair

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
az: Əlcəzair

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
az: Anqola

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
az: Botsvana

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
az: Qaboron

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
az: Burkino-Faso

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
az: Ouaqaduqu

[ctx: africa.kgm]
en: Gitega
az: Qiteqa

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
az: kameron

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
az: Yaunde

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
az: Kape-Verde

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
az: Praya

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
az: Mərkəzi Afrika Respibliikası

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
az: Banqui

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
az: Çad

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
az: Ncamena

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
az: Komor adaları

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
az: Fil Dişi Sahili

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
az: Yamousokra

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
az: konqo Demokratik Respublikası

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
az: Kinşasa

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
az: Cibuti

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
az: Misir

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
az: Qahirə

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
az: Ekvator Qvineyası

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
az: Malobo

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
az: Eriteriya

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
az: Efiopiya

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
az: Əddis-Əbəbə

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
az: Qabon

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
az: Librevil

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
az: Qambiya

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
az: Qana

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
az: Akkra

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
az: Qvineya

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
az: Konakri

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
az: Qvineya-Bissau

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
az: Keniya

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
az: Nayrobi

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
az: Lesoto

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
az: Liberiya

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
az: Monroviya

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
az: Liviya

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
az: Madaqaskar

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
az: Antanararivu

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
az: Malavi

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
az: Lilonqve

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
az: Mavritanoya

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
az: Nuakşot

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
az: Mavriki

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
az: Port-Luis

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
az: Mərakeş

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
az: Mozambik

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
az: Namibiyia

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
az: Vindhuk

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
az: Nyamey

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
az: Nigeriya

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
az: Konqo Respublikası

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
az: Brazzavil

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
az: Ruanda

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
az: Kiqali

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
az: Seneqal

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
az: Seyşel adaları

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
az: Viktoriya

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
az: Sierra-Leone

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
az: Fritoun

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
az: Somali

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
az: Maqadişi

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
az: Cənubi Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
az: Pretoriya

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
az: Xartum

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
az: Cənubi Sudan

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
az: Cuba

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
az: Esvatini

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
az: Sao-Tome və Prinsipi

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé
az: Sao-Tome

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
az: Tanzaniya

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
az: Toqo

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
az: Lome

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
az: Tunis

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
az: Uqanda

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
az: Qərbi Saxara

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
az: Əl-Ayun

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
az: Zambiya

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
az: Zimbabve

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
az: Xarare

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
az: Kanar adaları (İspaniya)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
az: Las Palmas de Qran Kanaria və Santa Kruz de Tenerife

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
az: Madeyra adası (Portuqaliya)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
az: Funşal

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
az: reunion (Fransa)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
az: Sant-Denis

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
az: Müqəddəs Yelena ad. (BK)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
az: Ceymstaun

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
az: Albaniya (Bölgələr)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
az: Bölgələr

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
az: Albaniya deyil

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
az: Bərat

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
az: bulqiz

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
az: Delvin

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
az: Qjirokastër

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
az: Qramş

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
az: Kavaya

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
az: Kolonya

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
az: Librac

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
az: Luşinje

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
az: Malesi-Made

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
az: Mallakaster

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
az: Mirdit

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
az: Permet

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
az: Poqradek

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
az: Puke

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
az: Sarande

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
az: Şkoder

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tirana
az: Tiran

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
az: Tropoya

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
az: Albaniya (Prefekturalar)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
az: Prefekturalar

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
az: Albaniya deyil

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
az: Bərat

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
az: Peşkopi

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
az: Qjirokastër

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
az: Şkoder

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
az: Tiran

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
az: Əlcəzair

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
az: Vilayətlər

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
az: Əlcəzair deyil

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Defla
az: Ayn-Defla

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Témouchent
az: Ayn-Temuçənt

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
az: Əlcəzair

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
az: Beçar

[ctx: algeria.kgm]
en: Béjaïa
az: Bejaya

[ctx: algeria.kgm]
en: Bordj Bou Arréridj
az: Borc-Bu-Arreric

[ctx: algeria.kgm]
en: Bouira
az: Buyra

[ctx: algeria.kgm]
en: Boumerdès
az: Bumerdes

[ctx: algeria.kgm]
en: Chlef
az: Şelif

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
az: Konstantin

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
az: Celfa

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
az: Əl-Bayad

[ctx: algeria.kgm]
en: El Oued
az: Əl-Ud

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
az: Əl-Tarf

[ctx: algeria.kgm]
en: Ghardaïa
az: Qardaya

[ctx: algeria.kgm]
en: Guelma
az: Quelma

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
az: Xençela

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
az: Laqaut

[ctx: algeria.kgm]
en: Mostaganem
az: Mostaqanem

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
az: Uarqla

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
az: Um-əl-Buaci

[ctx: algeria.kgm]
en: Relizane
az: Relizan

[ctx: algeria.kgm]
en: Saïda
az: Sayda

[ctx: algeria.kgm]
en: Sidi Bel Abbes
az: Sidi-Bel-Abbes

[ctx: algeria.kgm]
en: Souk Ahras
az: Suk-Ahras

[ctx: algeria.kgm]
en: Tamanghasset
az: Tamanqasset

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
az: Tinduf

[ctx: algeria.kgm]
en: Tizi Ouzou
az: Tizi-Uzu

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Andhra Pradesh
az: Andra-Pradeş

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
az: Rayon

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
az: Andra-Pradeş deyil

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Karimnagar
az: Karimnaqar

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Sangareddy
az: Sangareddi

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Warangal
az: Varanqal

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Rangareddy
az: Ranqareddi

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
az: Heydərabad

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Khammam
az: Xammam

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nalgonda
az: Nalqonda

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Mahbubnagar
az: Mahbubnaqar

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kurnool
az: Kurnul

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
az: Çittur

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nellore
az: Nellor

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Ongole
az: Onqole

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Guntur
az: Quntur

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Krishna
az: Krişna

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Machilipatnam
az: Maçilipatnam

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
az: Qərbi Qodavara

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
az: Şərqi Qodavara

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vishakhapatnam
az: Vişakhapatnam

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vizianagaram
az: Vizianaqaram

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
az: Parişes

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
az: İspaniya

[ctx: andorra.kgm]
en: France
az: Fransa

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
az: Andorra-la-Vella

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
az: Kanilo

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
az: Enkamp

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
az: Eskaldes-Enqordan

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
az: Sant Julià de Lòriya

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
az: Anqola (Vilayətlər)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
az: Vilayətlər

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
az: Anqola deyil

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bengo
az: Benqo

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Caxito
az: Kaksito

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Benguela
az: Benqula

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bié
az: Bie

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
az: Kabinda

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
az: Kuando-Kubanqo

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Menongue
az: Menonqe

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
az: Kuanza-Norte

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
az: Cənubi Kuanza

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
az: Kunene

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
az: Onciva

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huíla
az: Huila

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lubango
az: Lubanqo

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
az: Lukapa

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
az: Cənubi Lunda

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
az: Moşiko

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Uíge
az: Uíje

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
az: Zair

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
az: Mbanza-Konqo

en: Your Answers Were
az: Cavablarınız

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
az: %2 sualdan %1 suala doğru cavab verdiniz.

en: Question
az: Sual

en: Your Answer
az: Cavabınız

en: Correct Answer
az: Doğru cavab

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
az: Vilayətlər

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
az: Argentina deyil

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
az: Buanes-Ayres (şəhər)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
az: Buanes-Ayres

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
az: Katamarka

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
az: San Fernando del Valle de Katamarka

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
az: Çako

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
az: Resistensiya

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
az: Çubut

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
az: Rauson

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
az: Kordoba

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
az: Korrintes

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
az: Entre-Rios

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
az: Río Neqro

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
az: Santa Kruz

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
az: Río Qalleqos

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
az: Santyago del Estero

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
az: Tierra del Fueqo

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
az: Uşuaya

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
az: Tukuman

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
az: San-Migel-de-Tukuman

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
az: Ermənistan

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
az: Bölgələr

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
az: Van gölü

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
az: Göyçə gölü

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
az: Gürcüstan

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
az: İran

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
az: Türkiyə

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
az: Araqatsotn

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
az: Aştarak

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
az: Artaşat

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
az: Qekarkunik

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
az: Qavar

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
az: Şirak

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
az: Gümri

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
az: Sunik

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
az: Qafan

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
az: Tavuş

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
az: İcevan

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
az: Vayot-Dzor

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
az: Yeqeqnadzor

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
az: İrəvan

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
az: Arunaçal-Pradeş

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
az: Rayon

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
az: Arunaçal-Pradeş deyil

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Khonsa
az: Xonsa

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Changlang
az: Çanqlanq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anjaw
az: Anjav

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Hawai
az: Havay

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
az: Aşağı Dibanq vadisi

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Roing
az: Roinq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
az: Dibanq vadisi

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
az: Yuxarı Syanq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yingkiong
az: Yinqkionq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
az: Şərqi Syanq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Pasighat
az: Pasiqat

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
az: Qərbi Syanq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Along
az: Alonq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tawang
az: Tavanq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
az: Qərbi Kamenq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
az: Şərqi Kamenq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Papum Pare
az: Papum-Pare

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yupia
az: Yupiya

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
az: Aşağı Subansiri

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Kurung Kumey
az: Kurunq Kumey

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Koloriang
az: Kolorianq

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
az: Yuxarı Subansiri

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
az: Asiya

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
az: Ölkələr

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: asia.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
az: Rusiya

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
az: Moskva

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
az: Türkiyə

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
az: Misir

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
az: Qahirə

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
az: Cibuti

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
az: Eriteriya

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
az: Efiopiya

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
az: Əddis-Əbəbə

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
az: İran

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
az: İraq

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
az: Bağdad

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
az: İsrail

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
az: Qüds

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
az: İordaniya

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
az: Əmman

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
az: Keniya

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
az: Nayrobi

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
az: Kuveyt

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
az: Küveyt şəhəri

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
az: Livan

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
az: Beyrut

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
az: Səudiyyə Ərəbistanı

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
az: Ər-Riyad

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
az: Somali

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
az: Maqadişi

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
az: Xartum

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
az: Cənibu Sudan

[ctx: asia.kgm]
en: Juba
az: Cuba

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
az: Suriya

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
az: Dəməşq

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
az: Uqanda

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
az: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
az: Əbu-Dabi

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
az: Musqat

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
az: İordan çayının qərb sahili

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
az: Yəmən

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
az: Səna

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
az: Ukrayna

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
az: Kiyev

[ctx: asia.kgm]
en: China
az: Çin

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
az: Pekin

[ctx: asia.kgm]
en: India
az: Hindistan

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
az: Yeni Dehli

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
az: Şri-Lanka

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
az: Kolombo və Sri Jayevardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
az: Monqolustan

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
az: Ulan-Bator

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
az: Qazaxıstan

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
az: Yaponiya

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
az: Tokio

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
az: Naypido

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
az: Katmandu

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
az: Butan

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
az: Timpu

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
az: İndoneziya

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
az: Cakarta

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
az: Malayziya

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
az: Banqladeş

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
az: Dəkkə

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
az: Bakı

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
az: Ermənistan

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
az: İrəvan

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
az: Bəhreyn

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
az: Gürcüstan

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
az: Tiflis

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
az: Aşqabad

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
az: Daşkənd

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
az: Qırğızıstan

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
az: Bişkek

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
az: Tacikistan

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
az: Düşənbə

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
az: İslamabad

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
az: Vyentyan

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
az: Kamboca

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
az: Pnompen

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
az: Bruney

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
az: Bəndər-Səri-Bəqəvan

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
az: Filippinlər

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
az: Tailand

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
az: banqkok

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
az: Vyetnam

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
az: Hanoy

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
az: Tayvan

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
az: taypey

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
az: Sinqapur

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
az: Şimali Koreya

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
az: Pxenyan

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
az: Cənubi Koreya

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
az: Seul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
az: Şərqi Timor

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
az: Tanzaniya

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
az: Zambiya

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
az: Mozambik

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
az: Malavi

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
az: Madaqasqar

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
az: Papua Yeni Qvineya

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
az: Avstraliya

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
az: Kipr

en: Correct answers: %1/%2
az: Doğru cavab: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
az: Rayon

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
az: Assam deyil

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: assam.kgm]
en: Kokrajhar
az: Kokracxar

[ctx: assam.kgm]
en: Dhuburi
az: Dubri

[ctx: assam.kgm]
en: Goalpara
az: Qoalpara

[ctx: assam.kgm]
en: Bongaigaon
az: Bonqayqon

[ctx: assam.kgm]
en: Nalbari
az: Naybari

[ctx: assam.kgm]
en: Kamrup
az: Kampur

[ctx: assam.kgm]
en: Guwahati
az: Quvaxati

[ctx: assam.kgm]
en: Darrang
az: Darranq

[ctx: assam.kgm]
en: Marigaon
az: Mariqon

[ctx: assam.kgm]
en: Karbi Anglong
az: Karbi Anqlonq

[ctx: assam.kgm]
en: Diphu
az: Difu

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
az: Şimali Kaçar Dağları

[ctx: assam.kgm]
en: Haflong
az: Haflonq

[ctx: assam.kgm]
en: Cachar
az: Kaçar

[ctx: assam.kgm]
en: Silchar
az: Silçar

[ctx: assam.kgm]
en: Hailakandi
az: Haylakandi

[ctx: assam.kgm]
en: Karimganj
az: Karimqanj

[ctx: assam.kgm]
en: Golaghat
az: Qolaqat

[ctx: assam.kgm]
en: Nagaon
az: Naqon

[ctx: assam.kgm]
en: Lakhimpur
az: laximpur

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
az: Şimali laximpur

[ctx: assam.kgm]
en: Dhemaji
az: Cemaji

[ctx: assam.kgm]
en: Sibsagar
az: Sibsaqar

[ctx: assam.kgm]
en: Dibrugarh
az: Dibruqar

[ctx: assam.kgm]
en: Tinsukia
az: Tinsukiya

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
az: Avstraliya

[ctx: australia.kgm]
en: States
az: Ştatlar

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
az: Avstraliya deyil

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
az: Quru sahəsi

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
az: Avstraliya Paytaxt Ərazisi

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
az: Kanberra

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
az: Yeni Cənubi Uels

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
az: Sidney

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
az: Viktoriya

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
az: Melburn

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
az: Qvinslənd

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
az: Brisben

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
az: Cənubi Avstraliya

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
az: Adelaida

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
az: QƏrbi Avstraliya

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
az: Pert

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
az: Tasmaniya

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
az: Şimal ərazisi

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
az: Darvin

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
az: Avstriya

[ctx: austria.kgm]
en: States
az: Ştatlar

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
az: Avstriya deyil

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
az: Vyana

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
az: Burqerland

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
az: Eysenstadt

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
az: Stiriya

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
az: Qraz

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
az: Karintiya

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
az: Klaqenfurt

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
az: Tirol

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
az: İnsbruk

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
az: Vorarlberq

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
az: Breqenz

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
az: Salzburq

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
az: Yuxarı Avstriya

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
az: Aşağı Avstriya

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
az: Sankt-Pelten

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
az: Rayonlar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
az: Azərbaycan deyil

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
az: Abşeron

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
az: Ağcabədi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
az: Ağdam

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
az: Ağdaş

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
az: Ağstafa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
az: Ağsu

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
az: Şirvan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
az: Bakı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
az: Balakən

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
az: Bərdə

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
az: Beyləqan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
az: Biləsuvar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
az: Cəbrayıl

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
az: Cəlilabad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
az: Daşkəsən

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
az: Şabran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
az: Gədəbəy

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
az: Gəncə

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
az: Göyçə

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
az: Hacıqabul

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
az: İmişli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
az: İsmayıllı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
az: Kəlbəcər

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
az: Kürdəmir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
az: Laçın

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
az: Lənkəran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
az: Lənkəran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
az: Masallı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
az: Mingəçevir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
az: Naftalan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
az: Neftçala

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
az: Oğuz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
az: Qəbələ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
az: Qax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
az: Qazax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
az: Qubadlı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
az: Saatlı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
az: Şəki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
az: Şəki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
az: Şamaxı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
az: Şəmkir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
az: samux

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
az: Siyəzən

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
az: Sumqayıt

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
az: Şuşa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
az: Şuşa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
az: Tərtər

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
az: Ucar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
az: Xaşmaz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
az: Xankəndi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
az: Göygöl

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
az: Xızı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
az: Xocalı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
az: Xocavənd

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
az: Yardımlı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
az: Yevlax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
az: Yevlax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
az: Zəngilan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
az: Zərdab

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
az: Babək

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
az: Culfa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
az: Kəngərli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
az: Naxçıvan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
az: Sədərək

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
az: Şahbuz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
az: Şərur

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
az: Banqladeş

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
az: Regionlar

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
az: Banqladeş deyil

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
az: Çittaqonq

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
az: Dəkkə

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Rajshahi
az: Racşahı

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Sylhet
az: Silhet

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
az: Balarusiya

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
az: Vilayətlər

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
az: Belarusiya deyil

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
az: Brest regionu

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
az: Qomel regionu

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
az: Qomel

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
az: Qrodnenskaya regionu

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
az: Qrodno

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
az: Moqilyev regionu

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
az: Moqilyov

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
az: Minsk regionu

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
az: Vitebsk regionu

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
az: Belçika

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
az: Vilayətlər

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
az: Belçika deyil

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
az: Antverpen

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
az: Brussel

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
az: Flamant-Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
az: Löven

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
az: Qərbi Flandriya

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
az: Bryuqe

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
az: Şərqi Flandriya

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
az: Qent

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
az: Limburq

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
az: Vallon-Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
az: Vavr

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
az: Haynaut

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
az: Mon

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
az: Lyeqe

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
az: Lyeqe

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
az: Luksemburq

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
az: Beliz

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
az: Rayonlar

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: belize.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
az: Beliz deyil

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
az: Beliz rayonu

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
az: Beliz şəhəri

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
az: Kayo rayonu

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
az: San-İqnasio

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
az: Korozal rayonu

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
az: Korozal

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
az: Orange Walk rayonu

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
az: Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
az: Stann Creek rayonu

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
az: Danqriqa

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
az: Toledo rayonu

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
az: Punta-Qorda

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
az: Butan

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
az: Rayonlar

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
az: Butan deyil

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bumthang
az: Bumtanq

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
az: Çuxa

[ctx: bhutan.kgm]
en: Dagana
az: Daqana

[ctx: bhutan.kgm]
en: Gasa
az: Qaza

[ctx: bhutan.kgm]
en: Lhuntse
az: Luntse

[ctx: bhutan.kgm]
en: Mongar
az: Monqar

[ctx: bhutan.kgm]
en: Pemagatshel
az: Pemeqatşel

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samdrup Jongkhar
az: Samdrup Jonqxar

[ctx: bhutan.kgm]
en: Sarpang
az: Sarpanq

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashigang
az: Traşiqanq

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashiyangste
az: Traşiqanqse

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trongsa
az: Tronqsa

[ctx: bhutan.kgm]
en: Tsirang
az: Tsiranq

[ctx: bhutan.kgm]
en: Wangdue Phodrang
az: vanqdu-Podranq

[ctx: bhutan.kgm]
en: Zhemgang
az: Zemqanq

[ctx: bihar.kgm]
en: District
az: Rayon

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
az: %1 rayonunun mərkəzi buradadır...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
az: Rayon mərkəzi

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
az: %1 rayon mərkəzidir

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
az: Mərkəzlərə görə rayon

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
az: Bihar deyil

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: bihar.kgm]
en: Paschim Champaran
az: Qərbi Kamparan

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
az: Şərqi Kamparan

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheohar
az: Şeohar

[ctx: bihar.kgm]
en: Kishanganj
az: Kişanqanj

[ctx: bihar.kgm]
en: Darbhanga
az: Darbhanqa

[ctx: bihar.kgm]
en: Gopalganj
az: Qopalqan

[ctx: bihar.kgm]
en: Siwan
az: Sivan

[ctx: bihar.kgm]
en: Chhapra
az: Çhapra

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
az: Vayşali

[ctx: bihar.kgm]
en: Begusarai
az: Begusaray

[ctx: bihar.kgm]
en: Khagaria
az: Khaqaria

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
az: Bhaqalpur

[ctx: bihar.kgm]
en: Munger
az: Munqer

[ctx: bihar.kgm]
en: Lakhisarai
az: Lakhisaray

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheikhpura
az: Şeyxpura

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar Sharif
az: Bihar-Şarif

[ctx: bihar.kgm]
en: Buxar
az: Buksar

[ctx: bihar.kgm]
en: Aurangabad
az: Auranqabad

[ctx: bihar.kgm]
en: Arwal
az: Arval

[ctx: bihar.kgm]
en: Gaya
az: Qaya

[ctx: bihar.kgm]
en: Nawada
az: Navada

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
az: Boliviya

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
az: Dairələr

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
az: Boliviya deyil

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
az: Çuquysaka

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
az: Sukre

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
az: Koçabamba

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
az: Kobija

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
az: Santa Kruz

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz de la Sierra
az: Santa Kruz de la Sierra

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
az: Bosniya və Herseqovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
az: Kantonlar

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
az: Bosniya və Herseqovina deyil

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
az: Brçko

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
az: Bosnia Podrinje

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
az: Mərkəzi Bosniya

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
az: Herseqovina-Neretva

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
az: Sarayevo

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
az: Qərbi Bosniya

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
az: Qərbi Herseqovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
az: Zenika-Doboj

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bijeljina
az: Byelina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Vlasenica
az: Vlasenitsa

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
az: Sarayevo-Romaniya və Sokolak

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Foča
az: Foça

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Trebinje
az: Trebinye

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
az: Botsvana

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
az: Rayonlar

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
az: Sərhəd

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
az: Su

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
az: Botsvana deyil

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
az: Mərkəz

[ctx: botswana.kgm]
en: Serowe
az: Sreove

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
az: Qanzi

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgalagadi
az: Kqalaqadi

[ctx: botswana.kgm]
en: Tshabong
az: Çabonq

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgatleng
az: Kqatlenq

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
az: Moçudi

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
az: Kvenenq

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
az: Şimal-Şərq dairəsi

[ctx: botswana.kgm]
en: Francistown
az: Fransistoun

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
az: Şimal-Qərb dairəsi

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
az: Cənib-Şərq dairəsi

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
az: Qaborone

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
az: Cənub dairəsi

en: &Accept
az: &Qəbul etmək

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
az: Braziliya

[ctx: brazil.kgm]
en: States
az: Ştatlar

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
az: Serqipe

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
az: Arakaju

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
az: Minas-Qerais

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
az: Belo-Horizonte

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
az: Federal dairəsi

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
az: Brazilia

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
az: Matu-Qrosso-de-Sul

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
az: Kampo-Grande

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
az: Matu-Qrosse

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
az: Kuyaba

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
az: Kuritiba

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
az: Santa-Katarina

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
az: Seara

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
az: Qoyas

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
az: Qoyanya

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
az: Parayba
