kgeography - en to be translation catalogue (87 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
be: Афганістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
be: Іран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
be: Туркменістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
be: Узбекістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
be: Таджыкістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
be: Кітай

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
be: Пакістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
be: Індыя

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
be: Казахстан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
be: Бахрэйн

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
be: Замбія

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
be: Іарданія

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
be: М'янма

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
be: Гана

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
be: Ісландыя

[ctx: africa.kgm]
en: Water
be: Вада

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
be: Алжыр

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
be: Ангола

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
be: Бенін

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
be: Батсвана

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
be: Бурундзі

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
be: Камерун

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
be: Цэнтральнаафрыканская Рэспубліка

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
be: Чад

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
be: Джыбуці

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
be: Егіпет

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінэя

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
be: Эрытрэя

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
be: Эфіопія

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
be: Габон

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
be: Гана

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
be: Гвінея

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
be: Гвінэя-Бісаў

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
be: Кенія

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
be: Лесота

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
be: Ліберыя

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
be: Лівія

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
be: Мадагаскар

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
be: Малаві

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
be: Малі

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
be: Маўрытанія

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
be: Марока

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
be: Мазамбік

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
be: Намібія

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
be: Нігер

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
be: Нігерыя

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
be: Руанда

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
be: Сенегал

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
be: Сьера Леонэ

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
be: Самалі

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
be: Паўднёвая Афрыка

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
be: Судан

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
be: Танзанія

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
be: Тога

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
be: Туніс

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
be: Уганда

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
be: Замбія

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
be: Зымбабвэ

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
be: Вада

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
be: Не Албанія

en: Question
be: Пытанне

en: &Accept
be: &Дазволіць

en: &Zoom
be: &Маштабаванне

en: &Move
be: &Перасунуць

en: Albert Astals Cid
be: Альберт Асталс Цыд

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
be: Арменія

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
be: Бахрэйн

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
be: Грузія

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
be: Туркменістан

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
be: Узбекістан

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
be: Таджыкістан

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
be: Пакістан

[ctx: world.kgm]
en: Laos
be: Лаос

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
be: Камбоджа

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
be: Усходні Тымор

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
be: Брунэй

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
be: Філіпіны

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
be: Тайланд

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
be: В'етнам

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
be: Сінгапур

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
be: Фіджы

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
be: Тонга

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
be: Папуа–Новая Гвінея

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
be: Зымбабвэ
