kdeedu - en to bs translation catalogue (2182 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
bs: Afganistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
bs: Tadžikistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
bs: Kina

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
bs: Indija

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
bs: Badakšan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
bs: Fejzabad

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
bs: Badžis

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
bs: Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
bs: Granice

[ctx: africa.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
bs: Nije Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
bs: Nije Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
bs: Alžir

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
bs: Bocvana

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
bs: Ougadugu

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
bs: Kamerun

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
bs: Jounde

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
bs: Zelenortska ostrva

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
bs: Centralnoafrička Republika

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
bs: Čad

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
bs: Ndjamena

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
bs: Komori

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
bs: Obala Slonovače

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
bs: Jamusukro

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
bs: Demokratska Republika Kongo

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
bs: Kinšasa

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
bs: DŽibuti

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
bs: Egipat

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
bs: Kairo

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
bs: Ekvatorijalna Gvineja

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
bs: Eritreja

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
bs: Etiopija

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
bs: Adis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
bs: Libervil

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
bs: Gambija

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
bs: Bandžul

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
bs: Gana

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
bs: Akra

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
bs: Gvineja

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
bs: Konakri

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
bs: Gvineja-Bisao

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
bs: Bisao

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
bs: Kenija

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
bs: Najrobi

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
bs: Lesoto

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
bs: Liberija

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
bs: Monrovija

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
bs: Libija

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
bs: Madagaskar

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
bs: Antanarivo

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
bs: Malavi

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
bs: Lilongve

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
bs: Mauritanija

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
bs: Nukačot

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
bs: Mauricijus

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
bs: Maroko

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
bs: Mozambik

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
bs: Namibija

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
bs: Vindhoek

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
bs: Nijamej

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
bs: Nigerija

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
bs: Republika Kongo

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
bs: Brazavil

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
bs: Ruanda

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
bs: Sejšeli

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
bs: Sijera Leone

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
bs: Fritaun

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
bs: Somalija

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
bs: Mogadiš

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
bs: Južna Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
bs: Pretorija

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
bs: Kartum

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
bs: Južni Sudan

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
bs: São Tomé i Príncipe

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
bs: Tanzanija

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
bs: Lomej

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
bs: Tunis

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
bs: Zapadna Sahara

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
bs: Zambija

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
bs: Zimbabve

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
bs: Kanarska ostrva (Španija)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
bs: Las Palmas de Gran Canaria y Santa Cruz de Tenerife

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
bs: Réunion (Francuska)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
bs: Sin Djeni

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
bs: Sveta Helena (UK)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
bs: Albanija (distrikti)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
bs: Nije Albanija

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
bs: Albania (Prefekture)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
bs: Prefekture

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
bs: Nije Albanija

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
bs: Alžir

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
bs: Nije Alžir

[ctx: algeria.kgm]
en: Naâma
bs: Nama

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
bs: Nije Andhra Pradesh

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
bs: Zapadni Godavari

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
bs: Istočni Godavari

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
bs: Andora

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
bs: Španija

[ctx: andorra.kgm]
en: France
bs: Francuska

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
bs: Angola (Provincije)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
bs: Nije Angola (Provincije)

en: Your Answers Were
bs: Vaši odgovori su bili

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
bs: Odgovorili ste tačno na %1 od %2 pitanja.

en: Question
bs: Pitanje

en: Your Answer
bs: Vaš odgovor

en: Correct Answer
bs: Tačan odgovor

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
bs: Granice

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
bs: Nije Argentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
bs: Jermenija

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
bs: Azerbejdžan

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
bs: Gruzija

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
bs: Turska

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
bs: Nije Arunachal Pradesh

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
bs: Donji Dibang Valley

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
bs: Gornji Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
bs: Istočni Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
bs: Zapadni Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
bs: Zapadni Kameng

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
bs: Istočni Kameng

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
bs: Gornji Subansiri

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
bs: Azija

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: asia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
bs: Rusija

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
bs: Moskva

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
bs: Turska

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
bs: Egipat

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
bs: Kairo

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
bs: DŽibuti

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
bs: Eritreja

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
bs: Etiopija

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
bs: Adis Abeba

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
bs: Teheran

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
bs: Irak

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
bs: Bagdad

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
bs: Izrael

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
bs: Jerusalim

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
bs: Aman

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
bs: Kenija

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
bs: Najrobi

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
bs: Kuvajt

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
bs: Kuvajt Siti

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
bs: Liban

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
bs: Bejrut

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
bs: Katar

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
bs: Saudijska Arabija

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
bs: Rijad

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
bs: Somalija

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
bs: Mogadiš

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
bs: Kartum

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
bs: Južni Sudan

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
bs: Sirija

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
bs: Damask

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
bs: Abu Dabi

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
bs: Muskat

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
bs: Zapadna obala

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
bs: Jemen

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
bs: Sanaa

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
bs: Ukrajina

[ctx: asia.kgm]
en: China
bs: Kina

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
bs: Peking

[ctx: asia.kgm]
en: India
bs: Indija

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
bs: NJu Delhi

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
bs: Šri Lanka

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
bs: Kolombo i Šri DŽajevardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
bs: Mongolija

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
bs: Ulanbator

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
bs: Kazahstan

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
bs: Tokio

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
bs: Mjanmar

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
bs: Najpjidav

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
bs: Katmandu

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
bs: Butan

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
bs: Timpu

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
bs: Indonezija

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
bs: Džakarta

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
bs: Malezija

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
bs: Bangladeš

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
bs: Daka

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
bs: Avganistan

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
bs: Azerbejdžan

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
bs: Jermenija

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
bs: Jerevan

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
bs: Bahrein

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
bs: Gruzija

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
bs: Aškabat

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
bs: Taškent

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
bs: Kirgistan

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
bs: Biškek

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
bs: Tadžikistan

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
bs: Dušanbe

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
bs: Vijentijen

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
bs: Kampučija

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
bs: Pnom Pen

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
bs: Bruneji

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
bs: Bandar Seri Begavan

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
bs: Filipini

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
bs: Tajland

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
bs: Vijetnam

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
bs: Hanoj

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
bs: Tajvan

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
bs: Tajpej

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
bs: Singapur

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
bs: Sjeverna Koreja

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
bs: Pjongjang

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
bs: Južna Koreja

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
bs: Seul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
bs: Istočni Timor

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
bs: Tanzanija

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
bs: Zambija

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
bs: Mozambik

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
bs: Malavi

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
bs: Madagaskar

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
bs: Papua Nova Gvineja

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
bs: Australija

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
bs: Kipar

en: Correct answers: %1/%2
bs: Tačnih odgovora: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
bs: Nije Assam

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
bs: Sjeverni Cachar Hills

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
bs: Sjeverni Lakhimpur

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
bs: Australija

[ctx: australia.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
bs: Nije Australija

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
bs: Obala

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
bs: Australijska prijestonička teritorija

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
bs: Novi Južni Vels

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
bs: Kvinslend

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
bs: Južna Australija

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
bs: Zapadna Australija

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
bs: Tasmanija

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
bs: Sjeverni Teritorij

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
bs: Austrija

[ctx: austria.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
bs: Nije Austrija

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
bs: Wien

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
bs: Tirol

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
bs: Gornja Austrija

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
bs: Donja Austrija

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
bs: Azerbejdžan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
bs: Rejoni

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
bs: Nije Azerbejdžan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
bs: Baku

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
bs: Bejlagan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
bs: Sabran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
bs: Ganja

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
bs: Lankaran centar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
bs: Mingachevir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
bs: Naftalan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
bs: Oz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
bs: Shaki grad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
bs: Sumqayit

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
bs: Shusha grad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
bs: Khankendi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
bs: Yevlakh centar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
bs: Nakhichevan

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
bs: Divizije

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
bs: Nije Bangladeš

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
bs: Bjelorusija

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
bs: Nije Bjelorusija

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
bs: Brestovska Oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
bs: Homelska Oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
bs: Homejl

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
bs: Grodna Oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
bs: Mahiljovska Oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
bs: Mahiljov

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
bs: Minska Oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
bs: Vítebska Oblast

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
bs: Belgija

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
bs: Nije Belgija

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
bs: Flamanski Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
bs: Luvn

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
bs: Zapadna Flandrija

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
bs: Istočna Flandrija

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
bs: Valonski Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
bs: Lijež

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
bs: Luxemburg

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: belize.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
bs: Nije Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
bs: Orange Walk Distrikt

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
bs: Stann Creek Distrikt

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
bs: Toledo Distrikt

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
bs: Butan

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
bs: Nije Butan

[ctx: bihar.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
bs: %1 distrikt ima svoje sjediste u...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
bs: Sjediste distrikta

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
bs: %1 okružno sjedište od...

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
bs: Distrikt po rukovodstvu

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
bs: Nije Bihar

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: bihar.kgm]
en: Bettiah
bs: Betija

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
bs: Vaišali

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
bs: Bagalpur

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
bs: Bolivija

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
bs: Odjeli

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
bs: Nije Bolivija

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
bs: Bosna i Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
bs: Kantoni

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
bs: Nije Bosna i Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
bs: Brčko distrikt

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
bs: Bosansko Podrinjski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
bs: Srednjebosanski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
bs: Hercegovačno-neretvanski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Posavina
bs: Posavski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
bs: Sarajevski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Tuzla
bs: Tuzlanski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Una Sana
bs: Unsko-sanski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
bs: Zapadno-bosanski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
bs: Zapadno-hercegovački

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
bs: Zeničko-dobojski

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
bs: Sarajevsko-Romanijska regija

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
bs: Bocvana

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
bs: Nije Boscvana

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
bs: Centralna

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
bs: Sjeverno-istočni

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
bs: Sjeverozapad

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
bs: Jugoistok

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
bs: Južna

en: &Accept
bs: &Prihvati

[ctx: brazil.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: brazil.kgm]
en: Pará
bs: Para

[ctx: brazil.kgm]
en: Belém
bs: Belem

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
bs: Federalni District

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
bs: Brazilija

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
bs: Kujaba

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraná
bs: Parana

[ctx: brazil.kgm]
en: Florianópolis
bs: Florianpolis

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
bs: Siara

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
bs: Gojas

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
bs: Paraiba

[ctx: brazil.kgm]
en: João Pessoa
bs: Žoao Pesoa

[ctx: brazil.kgm]
en: Amapá
bs: Amapa

[ctx: brazil.kgm]
en: Maceió
bs: Masejo

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
bs: Rondonija

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
bs: Država Rio de Janeiro

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
bs: Maranjo

[ctx: brazil.kgm]
en: São Luís
bs: Sao Luis

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
bs: Sao Paulo

[ctx: brazil.kgm]
en: Piauí
bs: Piavi

[ctx: brazil.kgm]
en: Espírito Santo
bs: Espirito Santo

[ctx: brazil.kgm]
en: Vitória
bs: Vitorija

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
bs: Van granica

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
bs: Bugarska

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
bs: Nije Bugarska

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
bs: Sofija Provincija

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
bs: Sofia

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
bs: Mijanmar (Burma)

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
bs: Države i podjele

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: burma.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
bs: Nije Mijanmar

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
bs: Yangon (bivši Rangoon)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
bs: Kamerun (Departmani)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
bs: Nije Kamerun (Departmani)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
bs: Kamerun (Provincije)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
bs: Nije Kamerun (Provincije)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
bs: Istok

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
bs: Daleki Sjever

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
bs: Sjever

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
bs: Sjeverozapad

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
bs: Jug

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
bs: Jugozapad

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
bs: Zapad

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
bs: Kanada

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
bs: Provincije i teritorije

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
bs: Izvan granica

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
bs: Otok princa Eduarda

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
bs: Britanska Kolumbija

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
bs: St. John

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
bs: Sjeverozapadni teritoriji

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
bs: Quebec

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
bs: Yukon

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
bs: Karibi

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
bs: Nisu Karibi

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
bs: Bahami

[ctx: caribbean.kgm]
en: Nassau
bs: Nasau

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
bs: Turk i Caico Ostrva (UK)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
bs: Kuba

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
bs: Dominikanska Republika

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
bs: Portoriko (USA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
bs: Djevičanska ostrva (USA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
bs: Britanska djevičanska ostrva (UK)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
bs: Angila(UK)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
bs: Sent Martin (Francuska)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
bs: Saint Barthelemy (Francuska)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
bs: Antigua i Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
bs: Montserat (UK)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
bs: Guadelup (Francuska)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
bs: Dominika

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
bs: Martinik (Francuska)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
bs: Sent Vincent i Grenadin

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
bs: Trinidad i Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
bs: Holandski Antilli (NL)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
bs: Jamajka

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
bs: Kajmanska ostrva (UK)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
bs: Katalonia (Comarques)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
bs: Izvan Katalonije

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
bs: Nije Chhattisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
bs: Čile

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: chile.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
bs: Nije Čile

[ctx: china.kgm]
en: China
bs: Kina

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: china.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: china.kgm]
en: Coast
bs: Obala

[ctx: china.kgm]
en: Russia
bs: Rusija

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
bs: Mongolija

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
bs: DNR Koreja

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
bs: Republika Koreja

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
bs: Kazahstan

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
bs: Kirgistan

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
bs: Tadžikistan

[ctx: china.kgm]
en: India
bs: Indija

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
bs: Butan

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
bs: Bangladeš

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
bs: Mjanmar

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
bs: Tajland

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
bs: Tajvan

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
bs: Vijetnam

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
bs: Peking

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
bs: Kolumbija

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
bs: Državni distrikt

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
bs: Okean

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
bs: Druge zemlje

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
bs: Kostarika

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
bs: Nije Kostarika

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
bs: Puerto Limon

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
bs: Kuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
bs: Nije Kuba

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
bs: Kipar

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
bs: Nije Kipar

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
bs: Nije Češka

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
bs: Prag

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
bs: Srednja Bohemia

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
bs: Južna Bohemia

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
bs: Karlovi Vari

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
bs: Liberek

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
bs: Moravsko-Šleska

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
bs: Južnomoravska

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
bs: Danska (Oblasti) (1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
bs: Nije Danska (Oblasti)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
bs: Kopenhagen (grad)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
bs: Frederiksberg (grad)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
bs: Copenhagen (oblast)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
bs: Zapadni Zealand

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
bs: Južni Jutland

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
bs: Sjeverni Jutland

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
bs: Zastava zemlje %1 je...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
bs: Zastava zemlje %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
bs: Dominikanska Republika

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
bs: Nije Dominikanska Republika

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
bs: Nacionalni District

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
bs: Ekvador

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
bs: Nije Ekvador

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
bs: Latakunga

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
bs: Egipat

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
bs: Guvernerati

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
bs: Nije Egipat

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
bs: Aleksandrija

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
bs: Asuan

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
bs: Kairo

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
bs: Nova Dolina

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
bs: Sjeverni Sinaj

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
bs: Crveno More

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
bs: Južni Sinaj

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
bs: Suec

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
bs: Luksor

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
bs: Salvador

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
bs: Nije El Salvador

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
bs: Emirati

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
bs: Nisu Emirati

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
bs: Abu Dabi (Abu Dhabi)

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
bs: Estonija

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
bs: Nije Estonija

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
bs: Tallin

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
bs: Evropa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: europe.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
bs: Obala

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
bs: Albanija

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
bs: Alžir

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
bs: Andora

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
bs: Austrija

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
bs: Beč

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
bs: Bjelorusija

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
bs: Belgija

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
bs: Brisel

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
bs: Bosna i Herzegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
bs: Bugarska

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
bs: Sofija

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
bs: Hrvatska

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
bs: Prag

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
bs: Danska

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
bs: Kopenhagen

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
bs: Estonija

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
bs: Tallin

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
bs: Finska

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
bs: Skoplje

[ctx: europe.kgm]
en: France
bs: Francuska

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
bs: Pariz

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
bs: Njemačka

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
bs: Grčka

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
bs: Atina

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
bs: Mađarska

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
bs: Budimpešta

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
bs: Island

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
bs: Reikiavik

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
bs: Irska

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
bs: Dablin

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
bs: Italija

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
bs: Rim

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
bs: Latvija

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
bs: Lihtenštajn

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
bs: Litva

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
bs: Luksemburg

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
bs: Moldavija

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
bs: Monako

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
bs: Maroko

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
bs: Nizozemska

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
bs: Norveška

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
bs: Poljska

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
bs: Varšava

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
bs: Lisabon

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
bs: Rumunija

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
bs: Bukurešt

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
bs: Rusija

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
bs: Moskva

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
bs: Srbija

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
bs: Beograd

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
bs: Crna Gora

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
bs: Slovačka

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
bs: Slovenija

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
bs: Španija

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
bs: Švedska

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
bs: Švicarska

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
bs: Sirija

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
bs: Tunis

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
bs: Turska

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
bs: Ukrajina

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
bs: Velika Britanija

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
bs: Vatikan

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
bs: Finska (regije)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
bs: Nije Finska (Regije)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
bs: Sjeverna Karelija

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
bs: Južna Karelija

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
bs: Lapenranta

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
bs: Centralna Finska

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
bs: Finlandia Proper

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
bs: Ostrobothnia Central

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
bs: Sjeverna Ostrobotnija

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
bs: Južna Ostrobotnija

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
bs: Sjeverna Savonija

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
bs: Južna Savonija

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
bs: Mikeli

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
bs: Ova zastava pripada:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
bs: %1 po zastavi

[ctx: france.kgm]
en: France
bs: Francuska

[ctx: france.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: france.kgm]
en: Not France
bs: Nije Francuska

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
bs: Bourg-en-Bresse

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
bs: Alpes de Alta Provenza

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
bs: Primorski Alpi

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
bs: Ardeni

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
bs: Karkason

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
bs: Rode

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
bs: Bocas del Ródano

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
bs: Marsej

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
bs: Charenta Marítimo

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
bs: Ajačio

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
bs: Dižon

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
bs: Eure y Loir

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
bs: Nimes

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
bs: Tuluz

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
bs: Bordo

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
bs: Monpelje

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
bs: Ille y Vilaine

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
bs: Šatoru

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
bs: Indre y Loira

[ctx: france.kgm]
en: Tours
bs: Tur

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
bs: Grenobl

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
bs: Loir y Cher

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
bs: Saint-Etienne

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
bs: Nant

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
bs: Orlean

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
bs: Lot y Garona

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
bs: Maine y Loira

[ctx: france.kgm]
en: Marne
bs: Marna

[ctx: france.kgm]
en: Châlons-en-Champagne
bs: Šalon u Šampanji

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
bs: Gornja Marna

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
bs: Majna

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
bs: Meurthe y Mosela

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
bs: Nansi

[ctx: france.kgm]
en: Metz
bs: Mec

[ctx: france.kgm]
en: Lille
bs: Lil

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
bs: Bove

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
bs: Alanson

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
bs: Lion

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
bs: Alto Saona

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
bs: Saona y Loire

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
bs: Savoja

[ctx: france.kgm]
en: Paris
bs: Pariz

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
bs: Ruan

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
bs: Sena y Marne

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
bs: Versaj

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
bs: Tarn y Garona

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
bs: Tulon

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
bs: Vokluz

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
bs: Aviñon

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
bs: Teritorija Belforta

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
bs: Sena-Saint Denis

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
bs: Cergy Pontoise

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
bs: Francuska (regije)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
bs: Nije Francuska (Regije)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
bs: Marsej

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
bs: Ruan

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
bs: Korzika

[ctx: france_regions.kgm]
en: Ajaccio
bs: Ajačio

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
bs: Dižon

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
bs: Tuluz

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
bs: Bordo

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
bs: Bretanja

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
bs: Dolina Loare

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
bs: Nant

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
bs: Orlean

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
bs: Lion

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
bs: Pariz

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
bs: Lil

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
bs: Gruzija

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
bs: Nije Gruzija

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
bs: Abhazija

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
bs: Racha-Lechkhumi i Kvemo Svaneti

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
bs: Njemačka

[ctx: germany.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
bs: Nije Njemačka

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
bs: Štutgart

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
bs: Bavarska

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
bs: Minhen

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
bs: Donja Saksonija

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
bs: Sjeverna Rajna-Vestfalija

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
bs: Saksonija

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
bs: Saksonija-Anhalt

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
bs: Turingia

[ctx: goa.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
bs: Šetlandski otoci

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
bs: Ross-shire y Cromarty

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
bs: Istočni Lothian

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
bs: Zapadni Lothian

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridge
bs: Kembridž

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxford
bs: Oksford

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
bs: Grčka

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
bs: Periferije

[ctx: greece.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
bs: Egejsko more

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
bs: Balkan

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
bs: Krećansko more

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
bs: Jonsko more

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
bs: Sredozemno more

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
bs: Nije Grčka

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
bs: Atina

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
bs: Centralna Grčka

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
bs: Centralna Makedonija

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
bs: Solun

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
bs: Kreta

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
bs: Istočna Makedonija i Trakija

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
bs: Epir

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
bs: Ioanina

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
bs: Jonska ostrva

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
bs: Corfú

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
bs: Sjeverni Egen

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
bs: Peloponez

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
bs: Južni Egen

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
bs: Tesalia

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
bs: Larisa

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
bs: Zapadna Grčka

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
bs: Patrás

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
bs: Zapadna Macedonia

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
bs: Planina Athos

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
bs: Gr;ka (Periferije)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
bs: Periferije

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
bs: Nije Grčka (Periferije)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
bs: Istočna Makedonija i Trakija

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
bs: Centralna Makedonija

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
bs: Solun

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
bs: Zapadna Macedonia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
bs: Jonska ostrva

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
bs: Corfú

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
bs: Epir

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
bs: Ioanina

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
bs: Zapadna Grčka

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
bs: Tesalia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
bs: Larisa

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
bs: Centralna Grčka

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
bs: Atena

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
bs: Peloponez

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
bs: Sjeverni Egen

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
bs: Južni Egen

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
bs: Kreta

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
bs: Mont Athos autonomna regija

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
bs: Grčka (Prefekture)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
bs: Prefekture

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
bs: Nije Grčka (Prefekture)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
bs: Alexandropol

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
bs: Rodopi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
bs: Solun

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
bs: Ioanina

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
bs: Larisa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
bs: Corfú

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
bs: Patrás

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
bs: Atena

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
bs: Pirej

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
bs: Zapadna Atika

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
bs: Istočna Atika

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
bs: Korint

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
bs: Sparta

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
bs: Mesina

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
bs: Rodos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
bs: Mont Athos autonomna regija

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
bs: Gvatemala

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
bs: Nije Gvatemala

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
bs: Ciudad de Guatemala

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
bs: Nije Gudžarat

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
bs: Kutch

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
bs: Panchmahal

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
bs: Dang

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
bs: Gvajana

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
bs: Nije Gvajana

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
bs: Essequibo ostrva-Zapadna Demerara

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
bs: Gornja Demerara-Berbice

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
bs: Gornja Takutu-Alto Essequibo

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
bs: Istočni Berbice-Corentyne

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
bs: Novi Amsterdam

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
bs: Nije Haiti

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
bs: Centar

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
bs: Sjever

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
bs: Rt Haiti

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
bs: Sjeveroistok

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
bs: Sjeverozapad

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
bs: Zapad

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
bs: Jug

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
bs: Jugoistok

[ctx: haryana.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
bs: Nije Harijana

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
bs: Lahaul i Spiti

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kyelang
bs: Kyelong

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
bs: Nije Honduras

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
bs: Truhiljo

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
bs: Komajahua

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
bs: Mađarska (Oblasti)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
bs: Nije Mađarska

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
bs: Kečkemet

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
bs: Pečuh

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
bs: Segedin

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
bs: Pešta

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
bs: Budimpešta

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
bs: Mađarska (regije)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
bs: Nije Mađarska (regije)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
bs: Zapadna Transdanubia

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
bs: Južna Transdanubia

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
bs: Pečuh

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
bs: Srednja Transdanubija

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
bs: Srednja Mađarska

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
bs: Budimpešta

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
bs: Sjeverna Ma]arska

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
bs: Sjeverne Velike ravnice

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
bs: Južne velike ravnice

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
bs: Segedin

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
bs: Island (regije)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
bs: Nije Island (regije)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
bs: Istočna regija

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
bs: Glavna regija

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
bs: Rejkjavik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
bs: Sjeveroistočna regija

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
bs: Sjeverozapadna regija

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
bs: Južna regija

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
bs: Južno poluostrvo

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
bs: Zapadna regija

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
bs: Glaciar Vatnajökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
bs: Glaciar Langjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
bs: Glaciar Hofsjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
bs: Glaciar Mýrdalsjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
bs: Glaciar Drangajökull

[ctx: india.kgm]
en: India
bs: Indija

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
bs: Države i teritorije

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: india.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: india.kgm]
en: Not India
bs: Nije Indija

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
bs: Jammu y Kashmir

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
bs: Bombaj

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
bs: Pendžab

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
bs: Rajastán

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
bs: Deradun

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
bs: Zapadni Bengal

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
bs: Andaman i Nicobar ostrva

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
bs: Dadra iNagar Haveli

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
bs: Daman i Diu

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
bs: Indonezija

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
bs: Nije Indonesija

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
bs: Sjeverna Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
bs: Zapadna Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
bs: Riau ostrva

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
bs: Južna Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
bs: Džakarta posebna glavna regija

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
bs: Džakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
bs: Zapadna Java

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
bs: Centralna Java

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
bs: Jogiakarta posebna regija

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
bs: Istočna Java

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
bs: Zapadna Nusa Tenggara

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
bs: Istočna Nusa Tenggara

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
bs: Zapadni Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
bs: Centralni Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
bs: Južni Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
bs: Istočni Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
bs: Sjeverni Sulavesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
bs: Centralni Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
bs: Jugoistočni Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
bs: Južni Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
bs: Zapadni Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
bs: Sjeverna Maluku

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
bs: Zapadni Irian Jaya

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
bs: Teheran

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
bs: Gilán

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
bs: Istočni Azerbejdžan

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
bs: Zapadni Azerbejdžan

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
bs: Kurdistán

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
bs: Chaharmahal iBakhtiari

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
bs: Kohkiluyeh i Buyer Ahmad

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
bs: Sistán i Baluchistán

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
bs: Južni  Khorasan

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
bs: Sjeverni Korasan

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
bs: Bojnurd

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
bs: Perzijski zaliv

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
bs: Omanski zaliv

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
bs: Kaspijsko more

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
bs: Urmijsko jezero

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
bs: Saudijska Arabija

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
bs: Irak

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
bs: Kuvajt

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
bs: Azerbejdžan

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
bs: Armenija

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
bs: Turska

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
bs: Katar

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
bs: Irak

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
bs: Nije Irak

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
bs: Bagdad

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
bs: Provincije

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
bs: Nije Irska (Provincije)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Dublin
bs: Dablin

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
bs: Izrael

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: israel.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
bs: Nije Izrael

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
bs: Jerusalim

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
bs: Sjeverni

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
bs: Nazaret

[ctx: israel.kgm]
en: Center
bs: Centar

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
bs: Južni

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
bs: Italija

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
bs: Nije Italija

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
bs: Sicilija

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
bs: Friuli-Venezia Giulia

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
bs: Trst (Trieste)

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
bs: Lazio

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
bs: Rim

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
bs: Pijemont

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
bs: Torino

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
bs: Lombardía

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
bs: Milano

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
bs: Umbría

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
bs: Peruđa

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
bs: Trentino - Alto Adigio

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
bs: Toskana

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
bs: Firenca

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
bs: Bolonja (Bologna)

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
bs: Valle de Aosta

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
bs: Napulj

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
bs: Đenova

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
bs: Sardinija

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
bs: Venecija

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
bs: Italija po provincijama

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
bs: Nije Italija

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
bs: Torino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
bs: Verbano Cusio Ossola

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
bs: Milano

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
bs: Trevizo

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
bs: Venecija

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
bs: Gorica

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
bs: Trst (Trieste)

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
bs: Đenova

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
bs: Bolonja (Bologna)

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
bs: Reggio en la Emilia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
bs: Firenca

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
bs: Peruđa

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
bs: Pesaro y Urbino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
bs: Rim

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
bs: Napulj

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
bs: Jamajka

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
bs: Parohije

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
bs: Nije Jamajka

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
bs: Mančester

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
bs: Obala Saint Ann

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
bs: Prefekture

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
bs: Izvan granica

[ctx: japan.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
bs: Nigata

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
bs: Totori

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
bs: Hirošima

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
bs: Tokio

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
bs: NIje Džarkhand

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
bs: Kazahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
bs: Nije Kazahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
bs: Grad Almaty

en: E&xplore Map
bs: I&straži mapu

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
bs: U ovom odjeljku lijevo kliknite na bilo koji dio mape da biste saznali o oblastima

en: Test Yourself:
bs: Testiraj se:

en: &Location of Regions
bs: &Mjesta i regije

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
bs: Ovdje vam se daje ime oblasti, lijevo ispod menija, i morate je naći na mapi i kliknuti na nju.

en: &Place Regions in the Map
bs: &Stavite regije na mapu

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
bs: U ovom izazovu dat vam je lik regiona i trebate ga staviti na mapu

en: &Regions by Capital
bs: &Regije po glavnim gradovima

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
bs: U ovoj pitalici morate pogoditi ime oblast na osnovu imena prijestonice.

en: &Capitals of Regions
bs: &Glavni gradovi regija

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
bs: U ovoj pitalici morate pogoditi prijestonicu date oblasti.

en: Re&gions by Flag
bs: Re&giije po zastavi

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
bs: U ovoj pitalici morate pogoditi ime oblasti na osnovu njene zastave.

en: &Flags of Regions
bs: &Zastave regija

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
bs: U ovoj pitalici morate pogoditi zastavu oblasti kada je dato njeno ime.

en: &Open Map...
bs: &Otvori mapu...

en: &Zoom
bs: &Uvećaj

en: &Original Size
bs: &Prvobitna veličina

en: &Automatic Zoom
bs: &Automatsko uvećanje

en: &Move
bs: &Pomjeri

en: Disclaimer
bs: Odricanje odgovornosti

en: Map author
bs: Autor mape

en: General
bs: Općenito

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
bs: Nije moguće otvoriti posljednju korišćenu mapu. Greška pri raščlanjivanju %1: %2

en: There is no current map
bs: Nema tekuće mape

en: Number of Questions
bs: Broj pitanja

en: How many questions do you want? (1 to %1)
bs: Koliko pitanja želite? (1 do %1)

en: &Location of %1
bs: &Položaj %1

en: &Place %1 in the Map
bs: &Smjesti %1 na mapu

en: %1 by Flag
bs: %1 po zastavi

en: &Flags of %1
bs: &Zastave %1

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
bs: <qt>Trenutna mapa:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
bs: Mape, zastave, prevodi, itd. su onoliko tačni koliko su to njihovi autori mogli da postignu, ali KGeography ne treba smatrati kao mjerodavan izvor.

en: This map has been created by %1.
bs: Ovu mapu je kreirao %1.

en: Map Author
bs: Autor mape

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
bs: Posljednja otvorena mapa

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
bs: Smiještanje poravnanja pitanja

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
bs: Pitaj validaciju prije sljedećeg pitanja

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
bs: Da li će taster razmaka pokrenuti dugme ispod miša prilikom nadlijetanja iznad njega ili ne

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
bs: Šta raditi s bojama podjela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
bs: &Poravnanje pitanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
bs: Gore-lij&evo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
bs: &Gore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
bs: Gore-de&sno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
bs: &Lijevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
bs: &Sredina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
bs: &Desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
bs: Dolje-lije&vo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
bs: &Dolje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
bs: Dolje-de&sno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
bs: Da li će korisnik morati da kliknete na "Prihvati" poslije izbora odgovora ili ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
bs: &Čekaj validaciju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
bs: Da li će taster razmaka pokrenuti dugme ispod miša ili ne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
bs: &Fokus prati miša

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
bs: Izaberite ako želite zadržati trenutne boje za podjele ili imati slucajne boje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
bs: Boje podjele mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
bs: Uvijek isto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
bs: Koristi nasumičan odabir boja

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
bs: Kirgistan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
bs: Nije Kirgistan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
bs: Grad Osh

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
bs: Latvijski Distrikti (Prije 2009)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
bs: Litva

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
bs: Bjelorusija

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
bs: Rusija

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
bs: Estonija

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
bs: Grad Daugavpils

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
bs: Grad Jelgava

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
bs: Grad Jūrmala

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
bs: Grad Liepāja

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
bs: Grad Rēzekne

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
bs: Riga

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
bs: Grad Riga

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
bs: Grad Ventspils

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
bs: Lihtenštajn

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
bs: Opštine

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
bs: Nije Lihtenštajn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
bs: Litva (Opštine)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
bs: Opštine

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
bs: Nije Litva (Opštine)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
bs: Grad Alytus

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
bs: Grad Kaunas

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
bs: Grad Klaipėda

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
bs: Grad Palanga

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
bs: Grad Panevėžys

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
bs: Grad Šiauliai

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
bs: Grad Vilnius

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
bs: Grad Visaginas

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
bs: Luksemburg (Kantoni)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
bs: Kantoni

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
bs: Nije Luksemburg (Kantoni)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
bs: Luksemburg

en: Programmer and designer
bs: Programer i dizajner

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
bs: Malezija

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
bs: Nije Malezija

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
bs: Malaca

[ctx: manipur.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
bs: Nije Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
bs: Zapadni Imphal

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
bs: Istočni Imphal

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
bs: %1 je glavni grad područja...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
bs: Glavni grad područja %1 je...

en: %1 by Capital
bs: %1 po glavnom gradu

en: Capitals of %1
bs: Glavni gradovi %1

en: Regions
bs: Područja

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
bs: Našli ste grešku u mapi. Javite se autoru i recite da mapa područja %1 nema ništa vezano za boju %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
bs: Molim kliknite na:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
bs: %1 na mapi

en: Choose Map to Use
bs: Izaberite mapu koja će se koristiti

en: Error parsing %1: %2
bs: Greška pri raščlanjivanju %1: %2

en: Error parsing
bs: Greškau analizi

en: The map image file for %1 does not exist
bs: Datoteka slike mape %1 ne postoji

en: The flag image file for %1 does not exist
bs: Datoteka s zastavom za %1 ne postoji

en: Invalid value in tag %1
bs: Neispravna vrijednost u oznaci %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
bs: Ili već postoji oblast po imenu %1 ili oblast istih boja kao %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
bs: Datoteka opisa mape bi trebalo da počinje oznakom %1

en: Could not open %1 for reading.
bs: Ne mogu otvoriti %1 za čitanje.

en: %1 does not exist.
bs: %1 ne postoji.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
bs: Datoteka s opisom mape treba imati %1 oznaku unutar %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
bs: Datoteka s opisommate treba imati tačno %1 oznaku unutar %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
bs: Meksiko (Savezne države)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
bs: Nije Meksiko (Savezne države)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
bs: Kalifornijski zaljev

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
bs: Mikoakan

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
bs: Federalni District

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
bs: Meksiko Siti

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
bs: Mongolija

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
bs: Nije Mongolija

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
bs: Voda

en: Wikipedia page
bs: Wikipedia stranica

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
bs: Sjeverna i Srednja Amerika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
bs: Nije Sjeverna i srednja Amerika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
bs: Kanada

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
bs: Salvador

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
bs: Sjedinjene Američke Države

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
bs: Bahami

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
bs: Dominikanska Republika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
bs: Kuba

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
bs: Jamajka

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
bs: Dominika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
bs: Antigua i Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
bs: Trinidad i Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
bs: Meksiko

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
bs: Meksiko Siti

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
bs: Gvatemala

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
bs: Nikaragva

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
bs: Managva

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
bs: Kostarika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
bs: Grenland (Danska)

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
bs: Gvajana

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
bs: Venecuela

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
bs: Kolumbija

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
bs: Nepal (Zone)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
bs: Zone

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
bs: Nije Nepal (Zone)

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
bs: Nizozemska

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
bs: Nije Nizozemska

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
bs: Frizija

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
bs: Sjeverni Brabant

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
bs: Sjeverna Holandija

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
bs: Južna Holandija

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
bs: Hag

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
bs: NoviZeland

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
bs: Nije Novi Zeland

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
bs: Zaliv Obilja

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
bs: Hawkeov zaliv

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wellington
bs: Velington (Wellington)

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
bs: Zapadna Obala

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
bs: Nikaragva

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
bs: Nije Nikaragva

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
bs: Managva

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
bs: Sjeverni Atlantik

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
bs: Južni Atlantik

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
bs: DNR Koreja

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
bs: Nije Sjeverna Koreja

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
bs: Sjeverni Hamgyŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
bs: Južni Hamgyŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
bs: Sjeverni Hwanghae

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
bs: Južni Hwanghae

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
bs: Sjeverni  P'yŏngan

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
bs: Južni P'yŏngan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
bs: Kaesŏng industrijska regija

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
bs: Kŭmgangsan turistička regija

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
bs: Sinŭiju posebna administrativna regija

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
bs: Norveška

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
bs: Nije Norveška

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
bs: Okeanija

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
bs: Nije Okeanija

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
bs: Australija

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
bs: Kanbera

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
bs: Norfolk otoci (Australija)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
bs: Novi Zeland

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
bs: Kukova ostrva (Novi Zeland)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
bs: Niue (Novi Zeland)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
bs: Tokelau (Novi Zeland)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
bs: Istočni Timor

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
bs: Uskršnje Ostrvo

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
bs: Fidži

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
bs: Indonezija

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
bs: Džakarta

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
bs: Papua Nova Gvineja

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
bs: Solomonska Ostrva

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
bs: Federativne Države Mikronezije

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
bs: Južna Tarawa

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
bs: Maršalska Ostrva

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
bs: Paláu

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
bs: Nova Kaledonija (Francuska)

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
bs: Francuska Polinezija (Francuska)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
bs: Wallis i Futuna (Francuska)

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
bs: Američka Samoa

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
bs: Otok Pitcairn (Velika Britanija)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
bs: Havaji (SAD)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
bs: Američka Samoa (SAD)

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
bs: Guam (SAD)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
bs: Sjeverna Marianska ostrva (USA)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
bs: Manji udaljeni otoci Sjedinjenih Američkih Država

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: oman.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
bs: Nije Oman

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
bs: Nije Pakistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
bs: Pendžab

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
bs: Karači

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
bs: Teritorija grada Islamabad

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
bs: Državno upravljana plemenska područja

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
bs: Peshawar i Islamabad

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: panama.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
bs: Nije Panama

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
bs: Panama

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
bs: Unión Chocó

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
bs: Paragvaj

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
bs: Nije Paragvaj

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
bs: Asunción glavni distrikt

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
bs: Centralna

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
bs: Pacifički okean

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
bs: Ekvador

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
bs: Kolumbija

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
bs: Bolivija

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
bs: Čile

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
bs: Amazonija

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
bs: Kusko

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
bs: San Martín

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
bs: Filipini

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
bs: Nisu Filipini

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
bs: Grad Legazpi

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
bs: Grad Isabela

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
bs: Grad Balanga

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
bs: Grad Batangas

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagbilaran City
bs: Grad Tagbilaran

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
bs: Grad Malaybalay

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
bs: Grad Tuguegarao

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
bs: Grad Roxas

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
bs: Grad Trece Martires

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
bs: Grad Cebu

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
bs: Dolina Compostela

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
bs: Grad Kidapawan

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
bs: Grad Tagum

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
bs: Grad Digos

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
bs: Istočni Samar

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
bs: Grad Laoag

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
bs: Grad Vigan

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
bs: Grad Iloilo

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
bs: La Unión

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
bs: Grad San Fernando

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
bs: Grad Marawi

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
bs: Grad Tacloban

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
bs: Grad Masbate

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
bs: Ciudad de Oroquieta

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
bs: Grad Cagayan de Oro

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
bs: Planinska provincija

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
bs: Grad Bacolod

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
bs: Grad Dumaguete

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
bs: Sjeverna Samar

[ctx: philippines.kgm]
en: Palayan City
bs: Grad Palayan

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
bs: Grad Calapan

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
bs: Ciudad de Puerto Princesa

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
bs: Grad Lucena

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
bs: Grad Antipolo

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
bs: Grad Sorsogon

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
bs: Južni Cotabato

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
bs: Grad Koronadal

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
bs: Južni Leyte

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
bs: Grad Maasin

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
bs: Grad Surigao

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
bs: Grad Tarlac

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
bs: Grad Dipolog

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
bs: Grad Pagadian

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
bs: Glavni grad države

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
bs: Molim, smjestite na kartu:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
bs: Smjestite %1 na kartu

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
bs: Poljska

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
bs: Nije Poljska

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
bs: Varšava

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
bs: Warmia i Masuria

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
bs: Subcarpatia

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
bs: Uža Poljska

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
bs: Krakov

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
bs: Lođ

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
bs: Gdanjsk

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
bs: Zapadna Pomerania

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
bs: Šira Poljska

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
bs: Poznanj

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
bs: Uža Silezija

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
bs: Bydgoszcz, Torún

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
bs: Portugalski distrikti

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
bs: Španija

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
bs: Granica2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
bs: Azores

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Santarém
bs: Santarem

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
bs: Lisabon

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
bs: Portugal Provincije (traditconalno)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
bs: Provincije (tradicionalne)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
bs: Španija

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
bs: Granica2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Santarém
bs: Santarem

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
bs: Lisabon

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
bs: Azores

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
bs: Portugal (regije)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
bs: Nije Portugal (regije)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
bs: Centar

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
bs: Lisabon (regije)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
bs: Lisabon

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
bs: Azori

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
bs: Portoriko

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
bs: Opštine

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
bs: Rio Grande

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
bs: Republika Irska

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
bs: Nije Republika Irska

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
bs: Sjeverni Tipperary

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
bs: Južni Tipperary

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
bs: Rumunija

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: romania.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
bs: Nije Rumunija

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj-Napoca
bs: Kludž-Napoka

[ctx: romania.kgm]
en: Craiova
bs: Krajova

[ctx: romania.kgm]
en: Baia Mare
bs: Baja Mare

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
bs: Temišvar

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
bs: Bukurešt

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
bs: (opština Bukurešt)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
bs: Rusija (distrikti)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
bs: Nije Rusija (distrikti)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
bs: Centralna

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
bs: Moskva

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
bs: Daleki Istok

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
bs: Sjeverozapadni

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
bs: Sibir

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
bs: Južni

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
bs: Ural

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
bs: Rusia (Subjekti)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
bs: Nije Rusija (subjekti)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
bs: Altajska Republika

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
bs: Gornjo-Altajsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
bs: Sjeverna Osetia-Alania

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
bs: Čečenija

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
bs: Grozni

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
bs: Čuvašija

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
bs: Čeboksari

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
bs: Krai de Krasnodar

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
bs: Krai de Krasnoyarsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
bs: Krasnojarsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
bs: Primorski Krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
bs: Stavropoljski Kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol
bs: Stavropolj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
bs: Kabarovski Kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
bs: Habarovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
bs: Permski Kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
bs: Amurska Oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
bs: Arhangelska oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
bs: Arhangelsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
bs: Kamchatka Kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
bs: Moskovska Oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
bs: Moskva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
bs: Južno-Sahalinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
bs: Jekaterinburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
bs: Čeljabinsk Oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
bs: Čeljabinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
bs: Zabaykalsky Kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
bs: Čita

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
bs: Jaroslavska Oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
bs: Jevrejska Autonomna Oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
bs: Birobidžan

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
bs: Opštine

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
bs: Nije San-Marino

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
bs: Grad San Marino

[ctx: san-marino.kgm]
en: Borgo Maggiore
bs: Borgo Marggiore

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
bs: Saudijska Arabija

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
bs: Nije Saudijska Arabija

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ha'il
bs: Hail

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
bs: Nije Sikim

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
bs: Sjeverni Sikim

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
bs: Zapadni Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
bs: Južni Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
bs: Istočni Sikkim

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
bs: Slovačka

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
bs: Nije Slovačka

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
bs: Slovenija (Tradicionalna)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
bs: Nije Slovenija (tradicionalna)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
bs: Gorenjska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
bs: Štajerska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Prekmurje
bs: Prekomurje

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
bs: Koruška

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
bs: Notranjska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
bs: Dolenjska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
bs: Primorska

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
bs: Južna Afrika

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
bs: Nije Južna Afrika

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
bs: Istočni Rt

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
bs: Slobodna država

[ctx: south_africa.kgm]
en: Pietermaritzburg
bs: Pietermaritzburgo

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
bs: Sjeverni Rt

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
bs: Sjeverozapad

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
bs: Zapadni Rt

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
bs: Južna Amerika

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
bs: Obala

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
bs: Kolumbija

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
bs: Venecuela

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
bs: Gvajana

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
bs: Džordžtaun

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
bs: Surinam

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
bs: Francuska Gijana

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
bs: Kajen

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
bs: Ekvador

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
bs: Bolivija

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
bs: Čile

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
bs: Paragvaj

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
bs: Urugvaj

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
bs: Republika Koreja

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
bs: Regije

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
bs: Izvan granica

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
bs: Daejeon

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
bs: Španija

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
bs: Autonomne oblasti

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
bs: Nije Španija

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
bs: Spoljnja granica

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
bs: Andalucía

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
bs: Sevilla

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
bs: Aragón

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
bs: Islas Baleares

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
bs: Baskijska Zemlja

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
bs: Kanarska Ostrva

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
bs: Las Palmas de Gran Canaria y Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
bs: Castilla-La Mancha

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
bs: Castilla y León

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
bs: Katalonija

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
bs: Barselona

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
bs: Navarra

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
bs: Comunidad Valenciana

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
bs: Valensija

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
bs: Španija (Provincije)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
bs: Francuska

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
bs: Andora

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
bs: Maroko

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
bs: Alžir

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
bs: Barselona

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
bs: Islas Baleares

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
bs: Navarra

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
bs: Sevilla

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
bs: Vizcaya

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
bs: Nije Sri-Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
bs: Centralna

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
bs: Sjeverno centralna

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
bs: Sjever

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
bs: Istočna

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
bs: Sjeverozapadna

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
bs: Južna

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
bs: Zapadna

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Colombo
bs: Kolombo

[ctx: sudan.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
bs: NijeSudan

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
bs: Nilo Azul/Central

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
bs: Bijeli Nil

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
bs: Sjeverni Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
bs: Južni Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
bs: Zapadni Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
bs: Crveno More

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
bs: Port Sudán

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
bs: Kartum

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
bs: Sjeverni Kurdufan

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
bs: Južni Kurdufan

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
bs: Sjeverni

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
bs: Rijeka Nil

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
bs: Surinam

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
bs: Nije Surinam

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
bs: Švedska po oblastima

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
bs: Oblasti

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
bs: Granica oblasti

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
bs: Línea de la costa

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
bs: Nije Švedska

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
bs: Stockholm oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
bs: Västerbotten oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
bs: Umea

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
bs: Norrbotten oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
bs: Uppsala oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
bs: Södermanland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
bs: Norkoping

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
bs: Östergötland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
bs: Linkoping

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
bs: Jönköping oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
bs: Jonkoping

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
bs: Kronoberg oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
bs: Vaksjo

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
bs: Kalmar oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
bs: Gotland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
bs: Blekinge oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
bs: Skåne oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
bs: Halland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
bs: Västra Götaland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
bs: Värmland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
bs: Örebro oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
bs: Västmanland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
bs: Dalarna oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
bs: Gävleborg oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
bs: Västernorrland oblast

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
bs: Jämtland oblast

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
bs: Švicarska

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
bs: Kantoni

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
bs: Nije Švicarska

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
bs: Berna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
bs: Lucerna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
bs: Grad Basle

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
bs: Basle-zemlja

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
bs: Appenzell pored Rhodes

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
bs: Appenzell u Rhodes

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
bs: Lozana

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
bs: Ženeva

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
bs: Tadžikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
bs: Nije Tadžikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
bs: Okruzi Republičke Subordinacija

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Coimbatore
bs: Koimbator

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruppur
bs: Tirupur

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruchirappalli
bs: Tiručirapali

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Namakkal
bs: Namakal

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pudukkottai
bs: Pudukotaj

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dharmapuri
bs: Darmapuri

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Cuddalore
bs: Kadalori

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Madurai
bs: Maduraj

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvarur
bs: Tiruvarur

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thanjavur
bs: Tandžavur

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ariyalur
bs: Arijalur

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Chennai
bs: Čenaj

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagapattinam
bs: Nagapatinam

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagercoil
bs: Nagerkoil

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thoothukudi
bs: Tutukudi

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ramanathapuram
bs: Ramanatapuram

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Theni
bs: Teni

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruvannamalai
bs: Tiruvanamalaj

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vellore
bs: Velor

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvallur
bs: Tiruvalur

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Krishnagiri
bs: Krišangiri

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanchipuram
bs: Kančipuram

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sri Lanka
bs: Šri Lanka

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pondicherry
bs: Pondišeri

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
bs: Tajland

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
bs: Nije Tajland

[ctx: thailand.kgm]
en: Mae Hong Son
bs: Me Hong Son

[ctx: thailand.kgm]
en: Surat Thani
bs: Surat Tani

[ctx: tripura.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
bs: Nije Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
bs: Sjeverna Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
bs: Južna Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
bs: Zapadna Tripura

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
bs: Turska

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
bs: Nije Turska

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
bs: NijeTurkmenistan

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Türkmenabat
bs: Turkmenabat

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
bs: Ukrajina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
bs: Oblasti

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
bs: Volyns«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
bs: L«vivs»ka oblast'

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
bs: Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
bs: Poltavs«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
bs: Kharkivs«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
bs: Dnipropetrovs«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
bs: Donets«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
bs: Zaporiz«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
bs: Khersons«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
bs: Luhans«ka oblast»

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
bs: Autonomna Republika Krim

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
bs: Grad Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
bs: Grad Sevastopol'

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
bs: Azovsko more

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
bs: Crnomore

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
bs: Nije Ukrajina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
bs: Granica/Obala

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
bs: Rijeka

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
bs: Urugvaj

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
bs: Departmani

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
bs: Nije Urugvaj

[ctx: usa.kgm]
en: USA
bs: SAD

[ctx: usa.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
bs: Obala

[ctx: usa.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
bs: Bahami

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
bs: Kuba

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
bs: Kanada

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
bs: Meksiko

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
bs: Rusija

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
bs: Vašington DC

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
bs: Aljaska

[ctx: usa.kgm]
en: California
bs: Kalifornija (California)

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
bs: Kolorado (Colorado)

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
bs: Džordžija

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
bs: Havaji (Hawaii)

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
bs: Sjeverna Karolina

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
bs: Sjeverna Dakota

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
bs: Južna Karolina

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
bs: Južna Dakota

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
bs: Zapadna Virdžinija

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
bs: Nije Uzbekistan

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
bs: Fergana

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
bs: Taškent

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
bs: Venecuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
bs: Savezne države

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
bs: Nije Venecuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
bs: Amazonija

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
bs: Puerto Ajakučo

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
bs: Barselona

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
bs: Maturin

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
bs: San Filipe

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
bs: Marakaibo

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
bs: Federalne zavisne teritorije

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
bs: Državni distrikt

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
bs: Ciudad de Caracas

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
bs: Vijetnam

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
bs: Nije Vijetnam

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
bs: Vode (Svjetska klasa)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
bs: Okeani i bazeni

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
bs: Nisu vode (Svjetska klasa)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
bs: Sjeverni ledeni okean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
bs: Sjeverna Pacifik

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
bs: Sjeverni Atlantik

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
bs: Južni Pacifik

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
bs: Južni Atlantik

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
bs: Indijski okean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
bs: Antartički okean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
bs: Kongo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
bs: Jezero Chad

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
bs: Nil

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
bs: Dunav

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
bs: Dnjepar

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
bs: Dnjestar

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
bs: Elba

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
bs: Garona

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
bs: Loira

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
bs: Odra

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
bs: Rajna

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
bs: Rona

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
bs: Sena

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
bs: Tigris (i Eufrat)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
bs: Jezero Balkaj

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brahmaputra
bs: Bramaputra

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
bs: Gang

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
bs: Hong (Crvena rijeka)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
bs: Murray (i Darling)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
bs: Kolorado (Colorado)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
bs: Kolumbija (Columbia)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
bs: Misisipi (Mississippi)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
bs: Río Grande

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
bs: Río Grande del Sur

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
bs: Río Colorado

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
bs: San Francisco

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
bs: Jezero Titicaca

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
bs: Urugvaj

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
bs: Jezero Eyre

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
bs: Kaspijsko more

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
bs: Tíber

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
bs: Zapadni Bengal

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
bs: Distrikt

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
bs: Nije Zapadni Bengal

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
bs: Granica

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
bs: Južni 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
bs: Sjeverna 24-Parganas

[ctx: world.kgm]
en: World
bs: Svijet

[ctx: world.kgm]
en: Countries
bs: Države

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
bs: Nije narod

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
bs: Alžir

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
bs: Alžir

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
bs: Bocvana

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
bs: Uagadugu

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
bs: Kamerun

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
bs: Jounde

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
bs: Centralno Afrička Republika

[ctx: world.kgm]
en: Chad
bs: Čad

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
bs: Ndžamena

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
bs: Obala Slonovače

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
bs: Jamusukro

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
bs: Demokratska Republika Kongo

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
bs: Kinšasa

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
bs: Džibuti

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
bs: Egipat

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
bs: Kairo

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
bs: Ekvatorijalna Gvineja

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
bs: Eritreja

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
bs: Etiopija

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
bs: Gana

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
bs: Gvineja

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
bs: Gvineja-Bisau

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
bs: Teheran

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
bs: Irak

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
bs: Bagdad

[ctx: world.kgm]
en: Israel
bs: Izrael

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
bs: Jerusalim

[ctx: world.kgm]
en: Amman
bs: Aman

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
bs: Kenija

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
bs: Kuvajt

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
bs: Kuvajt Siti

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
bs: Liban

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
bs: Bejrut

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
bs: Lesoto

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
bs: Liberija

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
bs: Monrovija

[ctx: world.kgm]
en: Libya
bs: Libija

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
bs: Lihtenštajn

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
bs: Madagaskar

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
bs: Malavi

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
bs: Lilongve

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
bs: Mauritanija

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
bs: Nukačot

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
bs: Maroko

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
bs: Mozambik

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
bs: Namibija

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
bs: Vindhoek

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
bs: Nijamej

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
bs: Nigerija

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
bs: Katar

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
bs: Republika Kongo

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
bs: Brazavil

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
bs: Ruanda

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
bs: Saudijska Arabija

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
bs: Rijad

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
bs: Sijera Leone

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
bs: Somalija

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
bs: Mogadiš

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
bs: Južna Afrika

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
bs: Pretoria, Bloemfontein i Cape Town

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
bs: Kartum

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
bs: Južni Sudan

[ctx: world.kgm]
en: Syria
bs: Sirija

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
bs: Damask

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
bs: Tanzanjia

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
bs: Gambia

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
bs: Bandžul

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
bs: Tunis

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
bs: Abu Dabi

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
bs: Zapadna obala

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
bs: Zapadna Sahara

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
bs: Jemen

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
bs: Sanaa

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
bs: Zambija

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
bs: Zimbabve

[ctx: world.kgm]
en: Albania
bs: Albanija

[ctx: world.kgm]
en: Austria
bs: Austrija

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
bs: Beč

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
bs: Bjelorusija

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
bs: Belgija

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
bs: Brisel

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
bs: Bosna i Herzegovina

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
bs: Bugarska

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
bs: Sofija

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
bs: Hrvatska

[ctx: world.kgm]
en: Prague
bs: Prag

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
bs: Danska

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
bs: Kopenhagen

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
bs: Estonija

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
bs: Tallin

[ctx: world.kgm]
en: Finland
bs: Finska

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
bs: Skoplje

[ctx: world.kgm]
en: France
bs: Francuska

[ctx: world.kgm]
en: Paris
bs: Pariz

[ctx: world.kgm]
en: Germany
bs: Njemačka

[ctx: world.kgm]
en: Greece
bs: Grčka

[ctx: world.kgm]
en: Athens
bs: Atena

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
bs: Mađarska

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
bs: Budimpešta

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
bs: Island

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
bs: Reikiavik

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
bs: Irska

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
bs: Dablin

[ctx: world.kgm]
en: Italy
bs: Italija

[ctx: world.kgm]
en: Rome
bs: Rim

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
bs: Latvija

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
bs: Litva

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
bs: Luksemburg

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
bs: Moldavija

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
bs: Nizozemska

[ctx: world.kgm]
en: Norway
bs: Norveška

[ctx: world.kgm]
en: Poland
bs: Poljska

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
bs: Varšava

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
bs: Lisabon

[ctx: world.kgm]
en: Romania
bs: Rumunija

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
bs: Bukurešt

[ctx: world.kgm]
en: Russia
bs: Rusija

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
bs: Moskva

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
bs: Srbija

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
bs: Beograd

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
bs: Crna Gora

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
bs: Slovačka

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
bs: Slovenija

[ctx: world.kgm]
en: Spain
bs: Španija

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
bs: Švedska

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
bs: Stokholm

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
bs: Švicarska

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
bs: Turska

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
bs: Ukrajina

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
bs: Velika Britanija

[ctx: world.kgm]
en: Canada
bs: Kanada

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
bs: Otava

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
bs: Salvador

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
bs: Sjedinjene Američke Države

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
bs: Vašington.

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
bs: Bahami

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
bs: Nasau

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
bs: Dominikanska Republika

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
bs: Port o Prens

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
bs: Kuba

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
bs: Jamajka

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
bs: Dominika

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
bs: Rozo

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
bs: Bridžtaun

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
bs: Antigva i Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
bs: Trinidad i Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
bs: Meksiko

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
bs: Meksiko Siti

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
bs: Gvatemala

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
bs: Nikaragva

[ctx: world.kgm]
en: Managua
bs: Managva

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
bs: Kostarika

[ctx: world.kgm]
en: San José
bs: San Hose

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
bs: Kolumbija

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
bs: Bogota

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
bs: Venecuela

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
bs: Gvajana

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
bs: Džordžtaun

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
bs: Surinam

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
bs: Francuska Gijana

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
bs: Kajen

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
bs: Ekvador

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
bs: Bolivija

[ctx: world.kgm]
en: Chile
bs: Čile

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
bs: Paragvaj

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
bs: Asunsion

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
bs: Urugvaj

[ctx: world.kgm]
en: Australia
bs: Australija

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
bs: Kanbera

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
bs: Novi Zeland

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
bs: Vatikan

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
bs: Andora

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
bs: Monako

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
bs: Mónaco

[ctx: world.kgm]
en: China
bs: Kina

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
bs: Peking

[ctx: world.kgm]
en: India
bs: Indija

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
bs: Šri Lanka

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
bs: Kolombo i Šri DŽajevardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
bs: Mongolija

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
bs: Ulanbator

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
bs: Kazahstan

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
bs: Tokio

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
bs: Mijanmar

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
bs: Najpjidav

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
bs: Katmandu

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
bs: Butan

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
bs: Timpu

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
bs: Indonezija

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
bs: Džakarta

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
bs: Malezija

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
bs: Bangladeš

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
bs: Daka

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
bs: Kipar

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
bs: Nikozija

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
bs: Azerbejdžan

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
bs: Armenija

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
bs: Jerevan

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
bs: Gruzija

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
bs: Aškabat

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
bs: Taškent

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
bs: Kirgistan

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
bs: Biškek

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
bs: Tadžikistan

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
bs: Dušanbe

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
bs: Vijentijen

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
bs: Kampučija

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
bs: Pnom Pen

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
bs: Istočni Timor

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
bs: Brunej

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
bs: Filipini

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
bs: Tajland

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
bs: Vijetnam

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
bs: Hanoj

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
bs: Republika Kina (Taiwan)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
bs: Tajpej

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
bs: Singapur

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
bs: Demokratska Narodna Republika Koreja

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
bs: Pjongjang

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
bs: Republika Koreja

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
bs: Seul

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
bs: Fidži

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
bs: Nukualofa

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
bs: Papua Nova Gvineja

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
bs: Port Moresbi

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
bs: Grenland (Danska)

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
bs: Svjetski kontinenti (od Sjevernog pola)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
bs: Kontinenti

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
bs: Koji je najviši vrh%1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
bs: Kontinenti po najvišem vrhu

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
bs: Ko ima %1 kao svoj najviši vrh?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
bs: Najviši vrhovi kontinenata

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
bs: Afrika

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
bs: Sjeverna Amerika

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
bs: Južna Amerika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
bs: Antarktik

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
bs: Azija

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
bs: Evropa

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
bs: Okeanija

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
bs: Jemen

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
bs: Guvernerati

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
bs: Nije Jemen

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
bs: Aden

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
bs: Sadah

[ctx: yemen.kgm]
en: Ataq
bs: Atak

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
bs: Demokratska Republika Kongo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
bs: Nije Demokratska Republika Kongo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kinshasa
bs: Kinšasa

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
bs: Congo central

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tanganyika
bs: Tanganika

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
bs: Zambija (distrikti)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
bs: Nije Zambija (distrikti)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
bs: Zambija (Provincije)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
bs: Nije Zambija (Provincije)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
bs: Centralna

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
bs: Istočna

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
bs: Sjeverni

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
bs: Sjeverozapadni

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
bs: Južni

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
bs: Zapadna

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
bs: Zimbabve

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
bs: Provincije

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
bs: Nije Zimbabve

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
bs: Istočni Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
bs: Zapadna Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
bs: Sjeverni Matabeleland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
bs: Južni Matabeleland

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
bs: Zimbabve (Distrikti)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
bs: Distrikti

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
bs: Granica

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
bs: Voda

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
bs: Nije Zimbabve (Distrikti)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
bs: Sjeverni Gokwe

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
bs: Južni Gokwe
