kgeography - en to el translation catalogue (7221 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
el: Ιράν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
el: Κίνα

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
el: Ινδία

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
el: Μπανταχσάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
el: Φάιζαμπαντ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
el: Μπαντγκίς

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
el: Κάλεχ-γε Νόου

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
el: Μπαγκλάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
el: Πολ-ε Χόμρι

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
el: Μπαλχ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
el: Μαζάρ-ε Σαρίφ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
el: Μπαμιάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Daykundi
el: Νταϊκοντί

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nili
el: Νιλί

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
el: Τζοουζτζάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
el: Σεμπεργκάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
el: Φαράχ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
el: Φαριάμπ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
el: Μεϊμανέ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
el: Γκαζνί

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
el: Γκορ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
el: Τσαγκτσαράν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
el: Χελμάντ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
el: Λασκάρ Γκαχ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Herat
el: Χεράτ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kabul
el: Καμπούλ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
el: Κανταχάρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kapisa
el: Καπίσα

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
el: Μαχμούντ-ε Ρακί

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
el: Χόουστ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunar
el: Κουνάρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
el: Ασάνταμπαντ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
el: Κουντούζ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
el: Λαγκμάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
el: Μεχταρλάμ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Logar
el: Λόγκαρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
el: Πουλ-ε Αλάμ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
el: Ναγκαρχάρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
el: Τζαλάλαμπαντ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
el: Νιμπρούζ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
el: Ζαράντζ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
el: Νουριστάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parun
el: Παρούν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
el: Ουρουζγκάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
el: Ταρίν Κόουτ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
el: Πακτιά

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
el: Γκαρντέζ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktika
el: Πακτικά

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
el: Ζάρεχ Σαράν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
el: Παντζίρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bazarak
el: Μπαζαράκ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
el: Παρουάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
el: Τσαρικάρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
el: Σαμαγκάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
el: Σαρ-ε Πολ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
el: Ταχάρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Taloqan
el: Ταλοκάν

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
el: Ουαρντάκ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
el: Μαϊντάν Σαχρ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
el: Ζαμπούλ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
el: Καλάτ

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
el: Αφρική

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: africa.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
el: Εκτός Αφρικής

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
el: Εκτός Αφρικής

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
el: Αλγερία

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
el: Αλγέρι

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
el: Αγκόλα

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
el: Λουάντα

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
el: Μπενίν

[ctx: africa.kgm]
en: Porto-Novo
el: Πόρτο Νόβο

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
el: Μποτσουάνα

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
el: Γκαμπορόν

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
el: Ουαγκαντούγκου

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
el: Μπουρούντι

[ctx: africa.kgm]
en: Gitega
el: Γκιτέγκα

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
el: Καμερούν

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
el: Γιαούντε

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
el: Κάπε Βέρντε

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
el: Πραία

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
el: Μπανγκουί

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
el: Τσαντ

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
el: Ν' Τζαμένα

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
el: Κομόρος

[ctx: africa.kgm]
en: Moroni
el: Μορόνι

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
el: Γιαμουσούκρο

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
el: Κονγκό (πρώην Ζαϊρ)

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
el: Κινσάσα

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
el: Αίγυπτος

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
el: Κάιρο

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
el: Μάλαμπο

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
el: Ερυθραία

[ctx: africa.kgm]
en: Asmara
el: Ασμάρα

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
el: Αντίς Αμπέμπα

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
el: Γκαμπόν

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
el: Λιμπρεβίλ

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
el: Γκάμπια

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
el: Μπάνγιουλ

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
el: Γκάνα

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
el: Άκρα

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
el: Γουινέα

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
el: Κόνακρι

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
el: Γουϊνέα - Μπισάου

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
el: Μπισάου

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
el: Κένυα

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
el: Ναϊρόμπι

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
el: Λεσότο

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
el: Μαζέρου

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
el: Λιβερία

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
el: Μονρόβια

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
el: Λιβύη

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
el: Τρίπολη

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
el: Ανταναναρίβο

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
el: Μαλάουι

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
el: Λιλόνγκουε

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
el: Μάλι

[ctx: africa.kgm]
en: Bamako
el: Μπαμάκο

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
el: Μαυριτανία

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
el: Νουακχότ

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
el: Μαυρίτιος

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
el: Πορτ Λούις

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
el: Μαρόκο

[ctx: africa.kgm]
en: Rabat
el: Ραμπάτ

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

[ctx: africa.kgm]
en: Maputo
el: Μαπούτο

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
el: Ναμίμπια

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
el: Γουίντεκ

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
el: Νίγηρας

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
el: Νιαμέι

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
el: Νιγηρία

[ctx: africa.kgm]
en: Abuja
el: Αμπούζα

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
el: Δημοκρατία του Κογκό

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
el: Μπραζαβίλ

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
el: Ρουάντα

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
el: Κιγκάλι

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
el: Σενεγάλη

[ctx: africa.kgm]
en: Dakar
el: Ντακάρ

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
el: Βικτόρια

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
el: Φρίταουν

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
el: Σομαλία

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
el: Μογκαντίσου

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
el: Νότια Αφρική

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
el: Πρετόρια

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
el: Σουδάν

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
el: Χαρτούμ

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
el: Τζούμπα

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
el: Εσουατίνι

[ctx: africa.kgm]
en: Mbabane
el: Μπανάνε

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
el: Σάο τομέ και Πρινσίπε

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé
el: Σάο Τομέ

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
el: Τανζανία

[ctx: africa.kgm]
en: Dodoma
el: Ντοντόμα

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
el: Τόγκο

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
el: Λομέ

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
el: Τυνησία

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
el: Τύνιδα

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
el: Ουγκάντα

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
el: Καμπάλα

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
el: Ελ Ααγιούν

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
el: Ζάμπια

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
el: Λουζάκα

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
el: Χαράρε

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
el: Κανάριοι Νήσοι (Ισπανία)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
el: Λας Πάλμας ντε Γκραν Κανάρια και Σάντα Κρουζ ντε Τενερίφε

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
el: Μαδέιρα (Πορτογαλία)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
el: Φουνκάλ

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
el: Ρεγιουνιόν (Γαλλία)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
el: Σεν Ντενίς

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
el: Αγία Ελένη (Ηνωμένο Βασίλειο)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
el: Τζέιμσταουν

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
el: Αλβανία (Περιφέρειες)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
el: Εκτός Αλβανία

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
el: Μπεράτι

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
el: Μπούλγκιζα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
el: Δέλβινο

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
el: Ντεβόλ

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
el: Ντίμπαρ

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
el: Δυρράχιο

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
el: Ελμπασάν

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Fier
el: Φιέρι

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
el: Αργυρόκαστρο

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
el: Γκράμσι

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Has
el: Χας

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
el: Καβάγια

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
el: Κολόνια

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Korçë
el: Κορυτσά

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
el: Κρούγια

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kuçovë
el: Κουτσόβα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kukës
el: Κούξι

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
el: Κουρμπίν

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lezhë
el: Λεζία

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
el: Λίμπραζντ

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
el: Λούσνιε

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
el: Μάλασι ε Μάντχε

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
el: Μαλακάστρο

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
el: Ματ

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
el: Μιρντίτα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Peqin
el: Πέκιν

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
el: Πρεμετή

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
el: Πόγραδετς

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
el: Πούκα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
el: Σαράντα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
el: Σκόδρα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Skrapar
el: Σκράπαρ

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
el: Τεπελένι

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tirana
el: Τίρανα

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
el: Τρόπογια

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
el: Αυλώνα

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
el: Αλβανία (Νομαρχίες)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
el: Νομαρχίες

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
el: Εκτός Αλβανίας

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
el: Μπεράτι

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
el: Ντίμπαρ

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
el: Επισκοπή

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
el: Δυρράχιο

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
el: Ελμπασάν

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Fier
el: Φιέρι

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
el: Αργυρόκαστρο

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Korçë
el: Κορυτσά

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Kukës
el: Κούξι

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Lezhë
el: Λεζία

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
el: Σκόδρα

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
el: Τίρανα

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
el: Αυλώνα

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
el: Αλγερία

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
el: Εκτός Αλγερίας

[ctx: algeria.kgm]
en: Adrar
el: Αντράρ

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Defla
el: Αΐν Ντεφλά

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Témouchent
el: Αΐν Τεμουσέντ

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
el: Αλγέρι

[ctx: algeria.kgm]
en: Annaba
el: Ανάμπα

[ctx: algeria.kgm]
en: Batna
el: Μπάτνα

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
el: Μπεχάρ

[ctx: algeria.kgm]
en: Béjaïa
el: Μπεζάγια

[ctx: algeria.kgm]
en: Biskra
el: Μπίσκρα

[ctx: algeria.kgm]
en: Blida
el: Μπλίντα

[ctx: algeria.kgm]
en: Bordj Bou Arréridj
el: Μπορτζ Μπου Αρερίτζ

[ctx: algeria.kgm]
en: Bouira
el: Μπουιρά

[ctx: algeria.kgm]
en: Boumerdès
el: Μπουμερντές

[ctx: algeria.kgm]
en: Chlef
el: Κλεφ

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
el: Κωνσταντίν

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
el: Ντζελφά

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
el: Ελ Μπαγιάντ

[ctx: algeria.kgm]
en: El Oued
el: Ελ Ουέντ

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
el: Ελ Τάρεφ

[ctx: algeria.kgm]
en: Ghardaïa
el: Γκαρντάια

[ctx: algeria.kgm]
en: Guelma
el: Γουέλμα

[ctx: algeria.kgm]
en: Illizi
el: Ιλίζι

[ctx: algeria.kgm]
en: Jijel
el: Τζιζέλ

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
el: Κεντσέλα

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
el: Λαγκουάτ

[ctx: algeria.kgm]
en: Médéa
el: Μήδεια

[ctx: algeria.kgm]
en: Mila
el: Μίλα

[ctx: algeria.kgm]
en: Mostaganem
el: Μοσταγκάνεμ

[ctx: algeria.kgm]
en: M'Sila
el: Εμ Σίλα

[ctx: algeria.kgm]
en: Muaskar
el: Μουασκάρ

[ctx: algeria.kgm]
en: Naâma
el: Ναάμα

[ctx: algeria.kgm]
en: Oran
el: Οράν

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
el: Ουάργια

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
el: Ουμ ελ Μπουαγί

[ctx: algeria.kgm]
en: Relizane
el: Ρελιζάνε

[ctx: algeria.kgm]
en: Saïda
el: Σάιντα

[ctx: algeria.kgm]
en: Sétif
el: Σετίφ

[ctx: algeria.kgm]
en: Sidi Bel Abbes
el: Σίντι Μπελ Άμπες

[ctx: algeria.kgm]
en: Skikda
el: Σκικντά

[ctx: algeria.kgm]
en: Souk Ahras
el: Σουκ Αχράς

[ctx: algeria.kgm]
en: Tamanghasset
el: Ταμανγάσετ

[ctx: algeria.kgm]
en: Tébessa
el: Τημπέσα

[ctx: algeria.kgm]
en: Tiaret
el: Τιαρέτ

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
el: Τιντούφ

[ctx: algeria.kgm]
en: Tipasa
el: Τιπάσα

[ctx: algeria.kgm]
en: Tissemsilt
el: Τισεμσίλτ

[ctx: algeria.kgm]
en: Tizi Ouzou
el: Τίζι Ουζού

[ctx: algeria.kgm]
en: Tlemcen
el: Τλέμκεν

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Andhra Pradesh
el: Άντρα Πραντές

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
el: Εκτός Άντρα Πραντές

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Adilabad
el: Αντιλαμπάντ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nizamabad
el: Νιζαμαμπάντ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Karimnagar
el: Καριμναγκάρ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Medak
el: Μεντάκ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Sangareddy
el: Σανγκαρέντυ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Warangal
el: Βαράγκαλ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Rangareddy
el: Ραγκαρέντυ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
el: Χαϊντεραμπάντ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Khammam
el: Χαμάν

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nalgonda
el: Ναλγκόντα

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Mahbubnagar
el: Μαμπουμπναγκάρ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kurnool
el: Κουρνόολ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Anantapur
el: Ανάνταπουρ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
el: Τσιτόορ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Cuddapah
el: Καντάπα

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nellore
el: Νελόρε

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Prakasam
el: Πρακασάμ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Ongole
el: Ονγκόλε

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Guntur
el: Γκουντούρ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Krishna
el: Κρίσνα

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Machilipatnam
el: Ματσιλιπατνάμ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
el: Δυτικό Γκοντάβαρι

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Eluru
el: Έλούρου

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
el: Ανατολικό Γκοντάβαρι

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kakinada
el: Κακινάντα

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vishakhapatnam
el: Βισακαπατνάμ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vizianagaram
el: Βιζιαναγκάραμ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Srikakulam
el: Σρικακουλάμ

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
el: Ανδόρα

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
el: Κομητείες

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: andorra.kgm]
en: France
el: Γαλλία

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
el: Ανδόρα λα Βέγια

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
el: Λα Μασάνα

[ctx: andorra.kgm]
en: Ordino
el: Ορντίνο

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
el: Κανίγιο

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
el: Ενκάμπ

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
el: Εσκάλντες-Ενγκορντάνι

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
el: Σάντα Τζούλια ντε Λόρια

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
el: Ανγκόλα (Επαρχίες)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
el: Εκτός Ανγκόλας (Επαρχίες)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bengo
el: Μπένγκο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Caxito
el: Καχίτο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Benguela
el: Μπενγκουέλα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bié
el: Μπιέ

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Kuito
el: Κουίτο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
el: Καμπίντα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
el: Κουάντο Κουμπάνγκο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Menongue
el: Μενόνγκουε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
el: Κουάντσα Νόρτε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: N'dalatando
el: Νταλατάντο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
el: Κουάντσα Σουλ

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Sumbe
el: Σούμπε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
el: Κουνένε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
el: Οντζίβα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huambo
el: Χουάμπο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huíla
el: Ουίλα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lubango
el: Λουμπάγκο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luanda
el: Λουάντα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
el: Λούντα Νόρτε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
el: Λουκάπα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
el: Λούντα Σουλ

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Saurimo
el: Σαουρίμο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Malanje
el: Μαλάνγε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Namibe
el: Ναμίμπια

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
el: Μόξικο

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luena
el: Λουένα

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Uíge
el: Ουίγκε

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
el: Ζαΐρ

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
el: Μπάντζα Κονγκό

en: Your Answers Were
el: Οι απαντήσεις σας ήταν

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
el: Απαντήσατε σωστά στις %1 από τις %2 ερωτήσεις.

en: Question
el: Ερώτηση

en: Your Answer
el: Η απάντησή σας

en: Correct Answer
el: Σωστή απάντηση

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
el: Αργεντινή

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
el: Εκτός Αργεντινής

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
el: Μπουένος Άιρες (πόλη)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
el: Μπουένος Άιρες

[ctx: argentina.kgm]
en: La Plata
el: Λα Πλάτα

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
el: Καταμάρκα

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
el: Σαν Φερνάντο της Κοιλάδας της Καταμάρκα

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
el: Τσάκο

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
el: Ρεζιστένσια

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
el: Τσουμπούτ

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
el: Ρόσον

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
el: Κόρντομπα

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
el: Κοριέντες

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
el: Έντρε Ρίος

[ctx: argentina.kgm]
en: Paraná
el: Παρανά

[ctx: argentina.kgm]
en: Formosa
el: Φορμόσα

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
el: Χουχούι

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
el: Σαν Σαλβαντόρ ντε Χουχούι

[ctx: argentina.kgm]
en: La Pampa
el: Λα Πάμπα

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
el: Σάντα Ρόζα

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
el: Λα Ριόχα

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
el: Μεντόσα

[ctx: argentina.kgm]
en: Misiones
el: Μισιόνες

[ctx: argentina.kgm]
en: Posadas
el: Ποσάντας

[ctx: argentina.kgm]
en: Neuquén
el: Νεουκέν

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
el: Ρίο Νέγκρο

[ctx: argentina.kgm]
en: Viedma
el: Βιέντμα

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
el: Σάλτα

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
el: Σαν Χουάν

[ctx: argentina.kgm]
en: San Luis
el: Σαν Λούις

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
el: Σάντα Κρουζ

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
el: Ρίο Γκαγιέγκος

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Fe
el: Σάντα Φε

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
el: Σαντιάγο ντελ Εστέρο

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
el: Γη του Πυρός

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
el: Ουσουααΐ

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
el: Τουκουμάν

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
el: Σαν Μιγκέλ ντε Τουκουμάν

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
el: Αρμενία

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
el: Λίμνη Βαν

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
el: Λίμνη Σεβάν

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
el: Ιράν

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
el: Αραγκατσότν

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
el: Ασχταράκ

[ctx: armenia.kgm]
en: Ararat
el: Αραράτ

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
el: Αρτασχάτ

[ctx: armenia.kgm]
en: Armavir
el: Αρμαβίρ

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
el: Γκεγκχαρκουνίκ

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
el: Γκαβάρ

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
el: Κοταΐκ

[ctx: armenia.kgm]
en: Hrazdan
el: Χραζντάν

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
el: Λόρι

[ctx: armenia.kgm]
en: Vanadzor
el: Βαναντζόρ

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
el: Σιράκ

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
el: Γκιούμρι

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
el: Σιούνικ

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
el: Καπάν

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
el: Ταβούς

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
el: Ιτσεβάν

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
el: Βαγιότς Ντζορ

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
el: Γιεγκχεγκνατζόρ

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
el: Ερεβάν

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
el: Αρουνάτσαλ Πραντές

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
el: Εκτός Αρουνάτσαλ Πραντές

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tirap
el: Τίραπ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Khonsa
el: Χόνσα

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Changlang
el: Τσαγκλάνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lohit
el: Λόχιτ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tezu
el: Τεζού

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anjaw
el: Άντζο

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Hawai
el: Χαβάη

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
el: Κοιλάδα του Κάτω Ντίμπαγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Roing
el: Ρόινγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
el: Κοιλάδα Ντίμπαγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anini
el: Ανίνι

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
el: Άνω Σιάνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yingkiong
el: Γιννγκιόνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
el: Ανατολικό Σιανγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Pasighat
el: Πασιγκάτ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
el: Δυτικό Σιάνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Along
el: Άλόνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tawang
el: Ταγουάνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
el: Δυτικό Καμένγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Bomdila
el: Μποντίλα

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
el: Ανατολικό Καμένγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Seppa
el: Σέππα

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Papum Pare
el: Πάπουμ Πάρε

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yupia
el: Γιουπία

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
el: Κάτω Σουμπανσίρι

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Ziro
el: Ζίρο

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Kurung Kumey
el: Κουρούνγκ Κουμέυ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Koloriang
el: Κολοριάνγκ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
el: Άνω Σουμπανσίρι

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Daporijo
el: Νταπορίζο

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
el: Ασία

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: asia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
el: Ρωσία

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
el: Μόσχα

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
el: Άγκυρα

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
el: Αίγυπτος

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
el: Κάιρο

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
el: Ερυθραία

[ctx: asia.kgm]
en: Asmara
el: Ασμάρα

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
el: Αντίς Αμπέμπα

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
el: Ιράν

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
el: Τεχεράνη

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
el: Ιράκ

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
el: Βαγδάτη

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
el: Ισραήλ

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
el: Ιερουσαλήμ

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
el: Ιορδανία

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
el: Αμμάν

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
el: Κένυα

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
el: Ναϊρόμπι

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
el: Κουβέιτ

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
el: Κουβέιτ πόλη

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
el: Λίβανος

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
el: Βηρυτός

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
el: Κατάρ

[ctx: asia.kgm]
en: Doha
el: Ντόχα

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
el: Ριάντ

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
el: Σομαλία

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
el: Μογκαντίσου

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
el: Σουδάν

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
el: Χαρτούμ

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

[ctx: asia.kgm]
en: Juba
el: Τζούμπα

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
el: Συρία

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
el: Δαμασκός

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
el: Ουγκάντα

[ctx: asia.kgm]
en: Kampala
el: Καμπάλα

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
el: Αμπού Νταμπί πόλη

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
el: Ομάν

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
el: Μουσκάτ

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
el: Δυτική Όχθη

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
el: Υεμένη

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
el: Σαναά

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
el: Ουκρανία

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
el: Κίεβο

[ctx: asia.kgm]
en: China
el: Κίνα

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
el: Πεκίνο

[ctx: asia.kgm]
en: India
el: Ινδία

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
el: Νέο Δελχί

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
el: Κολόμπο και Σρι Τζαγεγουαρντενεπούρα

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
el: Μογγολία

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
el: Ουλάν Μπατόρ

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
el: Καζαχστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
el: Αστάνα

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
el: Ιαπωνία

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
el: Τόκιο

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
el: Μιανμάρ

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
el: Ναϊπιντάου

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
el: Νεπάλ

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
el: Κατμαντού

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
el: Μπουτάν

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
el: Τίμπου

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
el: Ινδονησία

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
el: Τζακάρτα

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
el: Μαλαισία

[ctx: asia.kgm]
en: Kuala Lumpur
el: Κουάλα Λουμπούρ

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
el: Ντάκα

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
el: Καμπούλ

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
el: Μπακού

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
el: Αρμενία

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
el: Ερεβάν

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

[ctx: asia.kgm]
en: Manama
el: Μανάμα

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
el: Τυφλίδα

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
el: Ασχαμπάντ

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
el: Τασκένδη

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
el: Μπισκέκ

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
el: Ντουσάμπε

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
el: Ισλαμαμπάντ

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
el: Λάος

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
el: Βιεντιάνε

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
el: Καμπότζη

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
el: Πνομ Πενχ

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
el: Μπρουνέι

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
el: Μπαντάρ Σερί Μπεγκαβάν

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
el: Φιλιππίνες

[ctx: asia.kgm]
en: Manila
el: Μανίλα

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
el: Μπανγκόκ

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
el: Βιετνάμ

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
el: Ανόι

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
el: Ταϊβάν

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
el: Ταϊπέι

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
el: Πιον-Γιάγκ

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
el: Νότια Κορέα

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
el: Σεούλ

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμόρ

[ctx: asia.kgm]
en: Dili
el: Ντιλί

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
el: Τανζανία

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
el: Ζάμπια

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
el: Μαλάουι

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
el: Παπούα - Νέα Γουινέα

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
el: Αυστραλία

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Correct answers: %1/%2
el: Σωστές απαντήσεις: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: Assam
el: Ασάμ

[ctx: assam.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
el: Εκτός Ασάμ

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: assam.kgm]
en: Kokrajhar
el: Κοκρατζάρ

[ctx: assam.kgm]
en: Dhuburi
el: Ντουμπούρι

[ctx: assam.kgm]
en: Goalpara
el: Γκολπάρα

[ctx: assam.kgm]
en: Bongaigaon
el: Μπονγκαϊγκαόν

[ctx: assam.kgm]
en: Barpeta
el: Μπαρπέτα

[ctx: assam.kgm]
en: Nalbari
el: Ναλμπάρι

[ctx: assam.kgm]
en: Dispur
el: Ντισπούρ

[ctx: assam.kgm]
en: Kamrup
el: Καμρούπ

[ctx: assam.kgm]
en: Guwahati
el: Γκουγουάτι

[ctx: assam.kgm]
en: Darrang
el: Νταράνγκ

[ctx: assam.kgm]
en: Marigaon
el: Μαριγκαόν

[ctx: assam.kgm]
en: Karbi Anglong
el: Κάρμπι Ανγκλόνγκ

[ctx: assam.kgm]
en: Diphu
el: Ντιπού

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
el: Βόρειοι Καχάρ λόφοι

[ctx: assam.kgm]
en: Haflong
el: Χαφλόνγκ

[ctx: assam.kgm]
en: Cachar
el: Καχάρ

[ctx: assam.kgm]
en: Silchar
el: Σιλχάρ

[ctx: assam.kgm]
en: Hailakandi
el: Χαϊλακάντι

[ctx: assam.kgm]
en: Karimganj
el: Καριμγκάνι

[ctx: assam.kgm]
en: Golaghat
el: Γκολάατ

[ctx: assam.kgm]
en: Nagaon
el: Ναγκάον

[ctx: assam.kgm]
en: Sonitpur
el: Σονιτπούρ

[ctx: assam.kgm]
en: Lakhimpur
el: Λακιμπούρ

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
el: Βόρειο Λακιμπούρ

[ctx: assam.kgm]
en: Jorhat
el: Τζοράτ

[ctx: assam.kgm]
en: Dhemaji
el: Ντεμάτζι

[ctx: assam.kgm]
en: Sibsagar
el: Σιμπσαγκάρ

[ctx: assam.kgm]
en: Dibrugarh
el: Ντιμπρουγκάρ

[ctx: assam.kgm]
en: Tinsukia
el: Τινσουκία

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
el: Αυστραλία

[ctx: australia.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
el: Εκτός Αυστραλίας

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
el: Ακτή

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
el: Επικράτεια αυστραλιανής πρωτεύουσας

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
el: Καμπέρα

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
el: Νέα Νότια Ουαλία

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
el: Σίδνεϊ

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
el: Βικτόρια

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
el: Μελβούρνη

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
el: Κουίνσλαντ

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
el: Μπρίσμπεϊν

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
el: Αδελαϊδα

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
el: Δυτική Αυστραλία

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
el: Περθ

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
el: Τασμανία

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
el: Χόμπαρτ

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
el: Βόρεια Επικράτεια

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
el: Ντάργουιν

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
el: Αυστρία

[ctx: austria.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
el: Εκτός Αυστρίας

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
el: Βιένη

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
el: Μπούργκενλαντ

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
el: Εϊσενστάτ

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
el: Στίρια

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
el: Γκρατς

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
el: Καρίνθια

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
el: Κλάγκενφουρτ

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
el: Τίρολο

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
el: Ίνσμπρουκ

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
el: Βόραρλμπεργκ

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
el: Μπρέγκενζ

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
el: Σαλτσβούργο

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
el: Άνω Αυστρία

[ctx: austria.kgm]
en: Linz
el: Λιντζ

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
el: Κάτω Αυστρία

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
el: Σαν Πόλτεν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
el: Ραγιόνς

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
el: Εκτός Αζερμπαϊτζάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
el: Άμπσερον

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
el: Αγιαμπαντί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
el: Αγντάμ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
el: Αγντάς

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
el: Αγστάφα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
el: Αγσού

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
el: Πόλη του Σιρβάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Astara
el: Αστάρα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
el: Μπακού

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
el: Μπαλακάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
el: Μπάρντα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
el: Μπεγιαλαγκάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
el: Βιλασουβάρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
el: Τζαμπραγίλ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
el: Τζαλάλαμπαντ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
el: Ντασκασάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
el: Σαμπράν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Fizuli
el: Φιτζούλι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
el: Γκανταμπέι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
el: Γκάντζα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goranboy
el: Γκορανμπόι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
el: Γκοϊτσάι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
el: Χαγιγκαμπούλ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
el: Ιμισλί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
el: Ισμαήλι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
el: Καλμπαχάρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
el: Κουρνταμίρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
el: Λαχίν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
el: Λανκαράν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
el: Λανκαράν πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lerik
el: Λέρικ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
el: Μασαλί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
el: Μινγκασεβίρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
el: Ναφταλάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
el: Νεφτχάλα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
el: Ογούζ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
el: Καμπάλα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
el: Καχί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
el: Καζάκι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qobustan
el: Κομπουστάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Quba
el: Κούμπα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
el: Κουμπαντλί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qusar
el: Κουσάρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
el: Σαατλί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sabirabad
el: Σαντιραμπάντ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
el: Σάκι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
el: Σάκι πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Salyan
el: Σαλγιάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
el: Σαμάχι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
el: Σαμκίρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
el: Σαμούχι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
el: Σιαζάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
el: Σουμκαγίτ πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
el: Σούσα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
el: Σούσα πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
el: Τάρταρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tovuz
el: Τοβούζ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
el: Ουγιάρ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
el: Χαχμάζ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
el: Χακεντί πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
el: Γκιοιγκιόλ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
el: Χίζι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
el: Χογιάλι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
el: Χογιαβέντ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
el: Γιαρντιμλί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
el: Γεβλάχι

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
el: Γεβλάχι πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
el: Ζανγκιλάν

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zaqatala
el: Ζακατάλα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
el: Ζαρντάμπ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
el: Μπαμπέκ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
el: Τζούλφα

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
el: Κανγκαρλί

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
el: Ναχιτσεβάν πόλη

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ordubad
el: Ορντουμπάντ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
el: Σανταράκ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
el: Σαχβούζ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
el: Σαρούρ

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
el: Διαιρέσεις

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
el: Εκτός Μπανγκλαντές

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Barisa
el: Μπαρίσα

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
el: Τσίταγκονγκ

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
el: Ντάκα

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Khulna
el: Κούλνα

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Rajshahi
el: Ραζχάχι

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Sylhet
el: Συλχέτ

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
el: Λευκορωσία

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
el: Εκτός Λευκορωσίας

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk
el: Μινσκ

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
el: Περιφέρεια Μπρεστ

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest
el: Μπρεστ

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
el: Περιφέρεια Γόμελ

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
el: Χόμιελ

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
el: Περιφέρεια Γρόδνα

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
el: Χρόντνα

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
el: Περιφέρεια Μαγιλιόβ

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
el: Μαγιλιόβ

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
el: Περιφέρεια Μινσκ

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
el: Περιφέρεια Βιτσέμπσκ

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
el: Βίτεμπσκ

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
el: Βέλγιο

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
el: Εκτός Βελγίου

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
el: Άντβερπ

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
el: Βρυξέλλες

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
el: Φλαμανδία

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
el: Λέουβεν

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
el: Δυτική Φλαμανδία

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
el: Μπριζ

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
el: Ανατολική Φλαμανδία

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
el: Γκεντ

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
el: Λιμβούργο

[ctx: belgium.kgm]
en: Hasselt
el: Χάσελτ

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
el: Βαλονία

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
el: Βαβρ

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
el: Χάιναουτ

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
el: Μονς

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
el: Λιέγη

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
el: Λιέγη

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

[ctx: belgium.kgm]
en: Arlon
el: Άριον

[ctx: belgium.kgm]
en: Namur
el: Ναμούρ

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
el: Μπελίσε

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: belize.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
el: Εκτός Μπελίσε

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
el: Περιοχή Μπελίσε

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
el: Μπελίσε πόλη

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
el: Περιοχή Κάγιο

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
el: Άγιος Ιγνάτιος

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
el: Περιοχή Κοροζάλ

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
el: Πόλη του Κοροζάλ

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
el: Περιοχή του Όραντζ Γουόκ

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
el: Πόλη του Όραντζ Γουόκ

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
el: Περιοχή του Σταν Κρικ

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
el: Ντανγκρίγκα

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
el: Περιοχή του Τολέδο

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
el: Πούντα Γκόρντα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
el: Μπουτάν

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
el: Εκτός Μπουτάν

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bumthang
el: Μπουμτάνγκ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
el: Τσούκα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Dagana
el: Νταγκάνα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Gasa
el: Γκάζα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Haa
el: Χάα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Lhuntse
el: Λούντσε

[ctx: bhutan.kgm]
en: Mongar
el: Μονγκάρ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Paro
el: Πάρο

[ctx: bhutan.kgm]
en: Pemagatshel
el: Πεμαγατσέλ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Punakha
el: Πουνάχα

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samdrup Jongkhar
el: Σαμντρούπ Γιονχάρ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samtse
el: Σάμτσε

[ctx: bhutan.kgm]
en: Sarpang
el: Σαρπάνγκ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Thimphu
el: Τιμφού

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashigang
el: Τρασιγκάνγκ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashiyangste
el: Τρασιγιανγκτσέ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trongsa
el: Τρονγκσά

[ctx: bhutan.kgm]
en: Tsirang
el: Τσιράνγκ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Wangdue Phodrang
el: Γουανγκντού Φοντράγκ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Zhemgang
el: Ζεμγκάνγκ

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar
el: Μπιχάρ

[ctx: bihar.kgm]
en: District
el: Περιφέρεια

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
el: Η %1 περιφέρεια έχει ρην έδρα της στο...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
el: Έδρες περιφερειών

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
el: %1 είναι η έδρα της περιφέρειας ...

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
el: Περιφέρειες με τις έδρες τους

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
el: Εκτός Μπιχάρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: bihar.kgm]
en: Paschim Champaran
el: Πασίμ Καμπαράν

[ctx: bihar.kgm]
en: Bettiah
el: Μπέτια

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
el: Πούρμπι Καμπαράν

[ctx: bihar.kgm]
en: Motihari
el: Μοτιχάρι

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheohar
el: Σηεοχάρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Sitamarhi
el: Σιταμάρι

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhubani
el: Μαντουμπάνι

[ctx: bihar.kgm]
en: Supaul
el: Σουπάουλ

[ctx: bihar.kgm]
en: Araria
el: Αράρια

[ctx: bihar.kgm]
en: Kishanganj
el: Κισανζανί

[ctx: bihar.kgm]
en: Purnia
el: Πούρνια

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhepura
el: Μαντεπούρα

[ctx: bihar.kgm]
en: Saharsa
el: Σαχάρσα

[ctx: bihar.kgm]
en: Darbhanga
el: Νταρμπάνγκα

[ctx: bihar.kgm]
en: Muzaffarpur
el: Μουτζαφαρπούρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Gopalganj
el: Γκοπαλγκανί

[ctx: bihar.kgm]
en: Siwan
el: Σιβάν

[ctx: bihar.kgm]
en: Saran
el: Σαράν

[ctx: bihar.kgm]
en: Chhapra
el: Τσάπρα

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
el: Βαϊσαλί

[ctx: bihar.kgm]
en: Hajipur
el: Χατζιπούρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Samastipur
el: Σαμαστιπούρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Begusarai
el: Μπεγκουσαράι

[ctx: bihar.kgm]
en: Khagaria
el: Καγκάρια

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
el: Μπαγκαλπούρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Katihar
el: Κατιχάρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Munger
el: Μουνζέρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Lakhisarai
el: Λακισαράι

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheikhpura
el: Σεϊχπούρα

[ctx: bihar.kgm]
en: Nalanda
el: Ναλάντα

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar Sharif
el: Μπιχάρ Σαρίφ

[ctx: bihar.kgm]
en: Patna
el: Πάτνα

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhojpur
el: Μποζπούρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Ara
el: Άρα

[ctx: bihar.kgm]
en: Buxar
el: Μπουξάρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Kaimur
el: Καϊμούρ

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhabhua
el: Μπαμπούα

[ctx: bihar.kgm]
en: Rohtas
el: Ρότας

[ctx: bihar.kgm]
en: Sasaram
el: Σασαράμ

[ctx: bihar.kgm]
en: Aurangabad
el: Αουρανγκαμπάντ

[ctx: bihar.kgm]
en: Arwal
el: Άρβαλ

[ctx: bihar.kgm]
en: Jehanabad
el: Τζεχαναμπάντ

[ctx: bihar.kgm]
en: Gaya
el: Γκάγια

[ctx: bihar.kgm]
en: Nawada
el: Ναβάντα

[ctx: bihar.kgm]
en: Jamui
el: Τζαμούι

[ctx: bihar.kgm]
en: Banka
el: Μπάνκα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
el: Βολιβία

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
el: Εκτός Βολιβίας

[ctx: bolivia.kgm]
en: Beni
el: Μπενί

[ctx: bolivia.kgm]
en: Trinidad
el: Τρινιντάντ

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
el: Τσουκισάκα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
el: Σούκρε

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
el: Κοτσαμπάμπα

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
el: Λα Παζ

[ctx: bolivia.kgm]
en: Oruro
el: Ορούρο

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
el: Πάντο

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
el: Κομπίχα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Potosí
el: Πότος

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
el: Σάντα Κρουζ

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz de la Sierra
el: Σάντα Κρους ντε λα Σιέρα

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
el: Ταρίχα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
el: Βοσνία Ερζεγοβίνη

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
el: Καντόνια

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
el: Εκτός Βοσνίας Ερζεγοβίνης

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
el: Μπρσκό

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
el: Βοσνιακό Ποντρίντσε

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
el: Κεντρική Βοσνία

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
el: Ερζεγοβίνη-Νερέτβα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Posavina
el: Ποσαβίνα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
el: Σαράγιεβο

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Tuzla
el: Τούζλα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Una Sana
el: Ούνα Σάνα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
el: Δυτική Βοσνία

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
el: Δυτική Ερζεγοβίνη

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
el: Ζένικα-Ντομπόζ

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Banja Luka
el: Μπάνκα Λούκα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Doboj
el: Ντομπόζ

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bijeljina
el: Μπιγελγίνα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Vlasenica
el: Βλασένικα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
el: Σαράγιεβο-Ρομανίγια ή Σοκολάτς

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Foča
el: Φόσα

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Trebinje
el: Τρεμπίνγε

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
el: Μποτσουάνα

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
el: Εκτός Μποτσουάνας

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
el: Σεντράλ

[ctx: botswana.kgm]
en: Serowe
el: Σερόγουε

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
el: Γκανζί

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgalagadi
el: Γκαλαγκάντι

[ctx: botswana.kgm]
en: Tshabong
el: Τσαμπόνγκ

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgatleng
el: Γκατλένγκ

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
el: Μουχούντι

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
el: Κβενένγκ

[ctx: botswana.kgm]
en: Molepolole
el: Μολεπολόλε

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
el: Βορειοανατολικά

[ctx: botswana.kgm]
en: Francistown
el: Φράνσισταουν

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
el: Βορειοδυτικά

[ctx: botswana.kgm]
en: Maun
el: Μαούν

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
el: Νοτιοανατολικά

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
el: Γκαμπορόν

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
el: Νότια

[ctx: botswana.kgm]
en: Kanye
el: Κανγέ

en: &Accept
el: &Αποδοχή

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
el: Βραζιλία

[ctx: brazil.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
el: Σεργκίπε

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
el: Αρακαζού

[ctx: brazil.kgm]
en: Pará
el: Παρά

[ctx: brazil.kgm]
en: Belém
el: Μπέλεμ

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
el: Μίνας Ζεραΐς

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
el: Μπέλο Οριζόντε

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
el: Ροραΐμα

[ctx: brazil.kgm]
en: Boa Vista
el: Μπόα Βίστα

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
el: Ομοσπονδιακό διαμέρισμα

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
el: Μπραζίλια

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
el: Μάτο Γκρόσο ντο Σουλ

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
el: Κάμπο Γκράντε

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
el: Μάτο Γκρόσο

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
el: Κουιαμπά

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraná
el: Παρανά

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
el: Κουριτίμπα

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
el: Σάντα Καταρίνα

[ctx: brazil.kgm]
en: Florianópolis
el: Φλοριανόπολις

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
el: Σεάρα

[ctx: brazil.kgm]
en: Fortaleza
el: Φορταλέσα

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
el: Γκοϊάς

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
el: Γκοϊάνια

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
el: Παραΐμπα

[ctx: brazil.kgm]
en: João Pessoa
el: Ζοάο Πεσόα

[ctx: brazil.kgm]
en: Amapá
el: Αμαπά

[ctx: brazil.kgm]
en: Macapá
el: Μακαπά

[ctx: brazil.kgm]
en: Alagoas
el: Αλαγκόας

[ctx: brazil.kgm]
en: Maceió
el: Μασεϊό

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
el: Αμαζονία

[ctx: brazil.kgm]
en: Manaus
el: Μαναούς

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
el: Ρίο Γκράντε ντο Νόρτε

[ctx: brazil.kgm]
en: Natal
el: Νατάλ

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
el: Τοκαντίνς

[ctx: brazil.kgm]
en: Palmas
el: Πάλμας

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
el: Ρίο Γκράντε ντο Σουλ

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Alegre
el: Πόρτο Αλέγκρε

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
el: Ροντόνια

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Velho
el: Πόρτο Βέλιο

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
el: Περναμπούκο

[ctx: brazil.kgm]
en: Recife
el: Ρισάιφ

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
el: Άκρε

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
el: Ρίο Μπράνκο

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
el: Πολιτεία του Ρίο Ντε Τζανέιρο

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
el: Ρίο ντε Τζανέιρο

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
el: Μπαΐα

[ctx: brazil.kgm]
en: Salvador
el: Σαλβαντόρ

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
el: Μαρανιάο

[ctx: brazil.kgm]
en: São Luís
el: Σάο Λούις

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
el: Πολιτεία του Σάο Πάολο

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
el: Σάο Πάολο (πόλη)

[ctx: brazil.kgm]
en: Piauí
el: Πιαουί

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
el: Τερεσίνα

[ctx: brazil.kgm]
en: Espírito Santo
el: Εσπίριτο Σάντο

[ctx: brazil.kgm]
en: Vitória
el: Βιτόρια

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
el: Απαγορευμένη περιοχή

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
el: Εκτός Βουλγαρίας

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Blagoevgrad
el: Βλάγεβγκραντ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Burgas
el: Μπουργκάς

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
el: Ντόμπριχ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Gabrovo
el: Γκαμπρόβο

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Haskovo
el: Χάσκοβο

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
el: Καρτζχάλι

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
el: Κιουστεντίλ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
el: Λόβεχ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Montana
el: Μοντάνα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
el: Παζαρντίκ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pernik
el: Πέρνικ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
el: Πλέβεν

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Plovdiv
el: Πλόβντιβ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Razgrad
el: Ραζγκράντ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Ruse
el: Ρούσε

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
el: Σουμέν

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Silistra
el: Σιλίστρα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sliven
el: Σλίβεν

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
el: Σμολγιάν

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
el: Επαρχία Σόφιας

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
el: Σόφια πόλη

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Stara Zagora
el: Στάρα Ζαγόρα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
el: Ταργκοβίστε

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Veliko Tarnovo
el: Βέλικο Τάρνοβο

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Varna
el: Βάρνα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vidin
el: Βιντίν

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vratsa
el: Βράτσα

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
el: Γιαμπόλ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
el: Μπουρκίνα Φάσο (Επαρχίες)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
el: Εκτός Μπουρκίνα Φάσο

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oudalan
el: Ουνταλάν

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gorom-gorom
el: Γκόρομ-γκόρομ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Soum
el: Σουμ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Djibo
el: Τζίμπο

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Séno
el: Σένο

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dori
el: Ντόρι

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yagha
el: Γιάγκα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sebba
el: Σέμπα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Komondjari
el: Κομοντζάρι

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gayéri
el: Γκαγιέρι

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourma
el: Γκούρμα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Fada N'Gourma
el: Φάντα Ενγκούρμα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tapoa
el: Ταπόα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diapaga
el: Ντιαπάγκα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kompienga
el: Κομπιένγκα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pama
el: Πάμα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koulpélogo
el: Κουλπέλογκο

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouargaye
el: Ουαργκέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulgou
el: Μπουλγκού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tenkodogo
el: Τενκοντογκό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kouritenga
el: Κουριτενγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koupéla
el: Κουπελά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Namentenga
el: Ναμεντεγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulsa
el: Μπούλσα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gnagna
el: Γκναγκνά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bogandé
el: Μπογκαντέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ganzourgou
el: Γκανζουργκού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zorgho
el: Ζοργκό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zoundwéogo
el: Ζουντβεογκό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Manga
el: Μανγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nahouri
el: Ναχουρι

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pô
el: Πο

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sissili
el: Σισιλί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léo
el: Λεό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziro
el: Ζιρό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sapouy
el: Σαπουγί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bazèga
el: Μπαζεγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kombissiri
el: Κομπισιρί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kadiogo
el: Καντιογκό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouagadougou
el: Ουαγκαντούγκου

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulkiemdé
el: Μπουλκιεμντέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koudougou
el: Κουντούγκου

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oubritenga
el: Ουμπριτενγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziniaré
el: Ζινιαρέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kourwéogo
el: Κουρβεογκό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boussé
el: Μπουσέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanmatenga
el: Σανματεγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kaya
el: Καγιά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bam
el: Μπαμ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kongoussi
el: Κονγκουσί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Passoré
el: Πασορέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yako
el: Γιακό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zondoma
el: Ζοντομά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourcy
el: Γκουρσύ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yatenga
el: Γιατενγκά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouahigouya
el: Ουαχιγκουγιά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanguié
el: Σανγκουιέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Réo
el: Ρεό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Loroum
el: Λορούμ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Titao
el: Τιταό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sourou
el: Σουρού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tougan
el: Τουγκάν

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nayala
el: Ναγιαλά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Toma
el: Τομά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Balé
el: Μπαλέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boromo
el: Μπορομό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kossi
el: Κοσί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nouna
el: Νουνά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banwa
el: Μπανβά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Solenzo
el: Σολενζό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Mouhoun
el: Μουχούν

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dédougou
el: Ντεντουγκού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tuy
el: Τουί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houndé
el: Χουντέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kénédougou
el: Κενεντουγκού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Orodara
el: Ορονταρά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léraba
el: Λεραμπά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sindou
el: Σιντού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Comoé
el: Κομοέ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banfora
el: Μπανφορά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houet
el: Χουέτ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bobo Dioulasso
el: Μπομπό Ντιουλασό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ioba
el: Ιομπά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dano
el: Ντανό

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bougouriba
el: Μπουγκουρίμπα

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diébougou
el: Ντιεμπουγκού

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Poni
el: Πονί

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gaoua
el: Γκαουά

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Noumbiel
el: Νουμπιέλ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Batié
el: Μπατιέ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
el: Μπουρκίνα Φάσο (περιφέρειες)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
el: Εκτός Μπουρκίνα Φάσο

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Est
el: Ανατολικά

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Fada N'Gourma
el: Φαντά Ενγκουρμά

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sahel
el: Σαχέλ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dori
el: Ντορί

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
el: Σεντρ-Νορντ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Kaya
el: Καγιά

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Nord
el: Νορντ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouahigouya
el: Ουαχιγκουγιά

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
el: Πλατώ Σεντράλ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ziniaré
el: Ζινιαρέ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
el: Σεντρ-Εστ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Tenkodogo
el: Τενκοντογκό

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
el: Σεντρ-Συντ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Manga
el: Μανγκά

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
el: Κέντρο

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouagadougou
el: Ουαγκαντουγκού

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
el: Σεντρ-Ουέστ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Koudougou
el: Κουντουγκού

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Boucle du Mouhoun
el: Μπουκλέ ντυ Μουχούν

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dédougou
el: Ντεντουγκού

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Hauts-bassins
el: Ωτ-Μπασέν

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Bobo Dioulasso
el: Μπομπό Ντιουλασό

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Cascades
el: Κασκαντέ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Banfora
el: Μπανφορά

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
el: Συντ-Ουέστ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Gaoua
el: Γκαουά

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
el: Μιανμάρ

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
el: Επαρχίες και διαιρέσεις

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: burma.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
el: Εκτός Μιανμάρ

[ctx: burma.kgm]
en: Ayeyarwady
el: Αγεγαργουαντί

[ctx: burma.kgm]
en: Pathein
el: Παθεΐν

[ctx: burma.kgm]
en: Bago
el: Βάγκο

[ctx: burma.kgm]
en: Magway
el: Μαγκουέι

[ctx: burma.kgm]
en: Magwe
el: Μάγκβε

[ctx: burma.kgm]
en: Mandalay
el: Μανταλέι

[ctx: burma.kgm]
en: Sagaing
el: Σαγκαΐνγκ

[ctx: burma.kgm]
en: Tanintharyi
el: Τανινθαρί

[ctx: burma.kgm]
en: Dawei
el: Νταβουέι

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon
el: Γιανγκόν

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
el: Γιανγκόν (πρώην Ρανγκούν)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
el: Τσιν

[ctx: burma.kgm]
en: Hakha
el: Χάκα

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
el: Καχίν

[ctx: burma.kgm]
en: Myitkyina
el: Μιγιτκιγίνα

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
el: Καγίν

[ctx: burma.kgm]
en: Hpa-an
el: Χπα-αν

[ctx: burma.kgm]
en: Kayah
el: Καγιάχ

[ctx: burma.kgm]
en: Loikaw
el: Λοϊκάβ

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
el: Μον

[ctx: burma.kgm]
en: Mawlamyine
el: Μολαμιγίν

[ctx: burma.kgm]
en: Rakhine
el: Ραχίν

[ctx: burma.kgm]
en: Sittwe
el: Σίτβε

[ctx: burma.kgm]
en: Shan
el: Σαν

[ctx: burma.kgm]
en: Taunggyi
el: Ταουνγκί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
el: Καμερούν (διαμερίσματα)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
el: Διαμερίσματα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
el: Εκτός Καμερούν (διαμερίσματα)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Djérem
el: Τζερέμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tibati
el: Τιμπάτι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro-et-Déo
el: Φάρο ε Ντέο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tignère
el: Τινέρε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Banyo
el: Μάγιο Μπάνιο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Banyo
el: Μπάνιο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbéré
el: Μπερέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meiganga
el: Μεϊγκάνγκα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vina
el: Βίνα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngaoundéré
el: Νγκαουντερέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haute-Sanaga
el: Οτ Σανάγα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nanga-Eboko
el: Νάνγκα-Εμπόκο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lekié
el: Λεκιέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Monatele
el: Μονατέλε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Inoubou
el: Μπαμ-ε-Ινούμπου

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafia
el: Μπάφια

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Kim
el: Μπαμ-ε-Κιμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ntui
el: Ντουί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Afamba
el: Μεφού-ε-Αφάμπα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfou
el: Εμφού

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Akono
el: Μεφού-ετ-Ακόνο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngoumou
el: Ενγκούμου

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfoundi
el: Εμφούντι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yaoundé
el: Γιαούντε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Kellé
el: Νιγιόνγκ-ε-Κέλε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Éséka
el: Εσέκα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Mfoumou
el: Νιγιόνκ-ε-Εμφούμου

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Akonolinga
el: Ακονολίνγκα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-So'o
el: Νιγιόνγκ-ε-Σοϊο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbalmayo
el: Μπαλμάγιο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boumba-et-Ngoko
el: Μπούμπα-ε-Ενγκόκο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yokadouma
el: Γιοκαντούμα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nyong
el: Οτ-Νιγιόνγκ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Abong-Mbang
el: Αμπόνγκ-Εμπάνγκ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kadey
el: Κάντεϊ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Batouri
el: Μπατούρι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lom-et-Djérem
el: Λεμ-ε-Τζερέμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bertoua
el: Μπερτούα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Diamaré
el: Ντιαμαρέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Maroua
el: Μαρούα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Logone-et-Chari
el: Λογκόνε-ε-Χαρί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kousséri
el: Κουσερί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Danay
el: Μάγιο-Ντανάι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yagoua
el: Γιαγκούα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Kani
el: Μάγιο-Κάνι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kaélé
el: Καέλε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Sava
el: Μάγιο-Σάβα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mora
el: Μόρα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Tsanaga
el: Μάγιο-Τσανάγκα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mokolo
el: Μοκόλο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Moungo
el: Μούνγκο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkongsamba
el: Ενγκοσάμπα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkam
el: Ενκάμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yabassi
el: Γιαμπασί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sanaga-Maritime
el: Σανάγκα-Μαριτίμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Édéa
el: Εντέα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wouri
el: Γουρί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Douala
el: Ντουάλα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bénoué
el: Μπενούε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Garoua
el: Γκαρούα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro
el: Φάρο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Poli
el: Πόλι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Louti
el: Μάγιο-Λούτι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Guider
el: Γκουιντέρ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Rey
el: Μάγιο-Ρέι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tchollire
el: Τσολίρε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boyo
el: Μπόγιο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fundong
el: Φουντόγκ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bui
el: Μπουί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumbo
el: Κούμπο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Donga-Mantung
el: Ντόγκα-Μαντούνγκ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkambé
el: Ενκάμπε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menchum
el: Μεντσούν

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wum
el: Γουμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mezam
el: Μεζάμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamenda
el: Μπαμέντα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Momo
el: Μόμο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbengwi
el: Μπενγκουί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngo-Ketunjia
el: Ένγκο-Κετούνγια

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndop
el: Εντόπ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamboutos
el: Μπαμπούτος

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbouda
el: Εμπούντα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nkam
el: Οτ-Ενκάμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafang
el: Μπαφάνγκ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Hauts-Plateaux
el: Οτ-Πλατό

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Baham
el: Μπαχάμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koung-Khi
el: Κουνγκ-Χι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bandjoun
el: Μπατζούν

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menoua
el: Μενούα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dschang
el: Ντσανγκ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mifi
el: Μίφι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafoussam
el: Μπαφουσάμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndé
el: Εντέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangangté
el: Μπανγκαγκέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Noun
el: Νουν

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Foumban
el: Φουμπάν

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dja-et-Lobo
el: Τζα-ε-Λόμπο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sangmélima
el: Σανγκμελίμα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mvila
el: Εμβίλα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ebolowa
el: Εμπολόβα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
el: Οσέαν

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kribi
el: Κρίμπι

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vallée-du-Ntem
el: Βαλέ-ντι-Εντέμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ambam
el: Αμπάμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fako
el: Φάκο

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Limbé
el: Λιμπέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koupé-Manengouba
el: Κουπέ-Μανεγκούμπα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangem
el: Μπανγκέμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lebialem
el: Λεμπιαλέμ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menji
el: Μεντζί

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Manyu
el: Μανγιού

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mamfé
el: Μαμφέ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meme
el: Μέμε

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumba
el: Κούμπα

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndian
el: Εντιάν

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mundemba
el: Μουντεμπά

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
el: Καμερούν (Επαρχίες)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
el: Εκτός Καμερούν (Επαρχίες)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Adamawa
el: Ανταμάβα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ngaoundéré
el: Γκαουντερέ

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
el: Κέντρο

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Yaoundé
el: Γιαούντε

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
el: Ανατολικά

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bertoua
el: Μπερτούα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
el: Άκρα Βόρεια

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Maroua
el: Μαρούα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
el: Λιτοράλ

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Douala
el: Ντουάλα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
el: Βόρεια

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Garoua
el: Γκαρούα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
el: Βορειοδυτικά

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bamenda
el: Μπαμέντα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
el: Νότια

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ebolowa
el: Εμπολόβα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
el: Νοτιοδυτικά

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Buea
el: Μπουέα

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
el: Δυτικά

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bafoussam
el: Μπαφουσάμ

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
el: Καναδάς

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
el: Επαρχίες ή επικράτειες

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
el: Απαγορευμένη περιοχή

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
el: Νήσος Πρινς Έντουαρτ

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
el: Σάρλοταουν

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
el: Βρετανική Κολομβία

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
el: Βικτόρια

[ctx: canada.kgm]
en: Ontario
el: Οντάριο

[ctx: canada.kgm]
en: Toronto
el: Τορόντο

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
el: Νιουφάουντλαντ

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
el: Σαιν Τζον

[ctx: canada.kgm]
en: Nunavut
el: Νούναβουτ

[ctx: canada.kgm]
en: Iqaluit
el: Ικαλουίτ

[ctx: canada.kgm]
en: Alberta
el: Αλμπέρτα

[ctx: canada.kgm]
en: Edmonton
el: Έντμοντον

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
el: Βορειοδυτικά εδάφη

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
el: Γέλοουναϊφ

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
el: Κεμπέκ

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
el: Πόλη του Κεμπέκ

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
el: Νιου Μπρούνσγουικ

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
el: Φρέντερικτον

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
el: Μανιτόμπα

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
el: Γουίνιπεγκ

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
el: Νέα Σκοτία

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
el: Χάλιφαξ

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
el: Περιοχή Γιούκον

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
el: Γουάιτχορς

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
el: Σασκατσούαν

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
el: Ρεγγίνα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
el: Καραϊβική

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
el: Εκτός Καραϊβικής

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
el: Μπαχάμες

[ctx: caribbean.kgm]
en: Nassau
el: Νασάου

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
el: Τουρκς και νήσοι Καϊκος (Ην.Βασίλειο)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cockburn Town
el: Κόκμπερν Τάουν

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
el: Κούβα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
el: Αβάνα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
el: Αϊτή

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
el: Πορτ-ο-Πρενς

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

[ctx: caribbean.kgm]
en: Santo Domingo
el: Άγιος Δομίνικος

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
el: Πουέρτο Ρίκο (ΗΠΑ)

[ctx: caribbean.kgm]
en: San Juan
el: Σαν Χουάν

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
el: Παρθένοι Νήσοι, (Η..).

[ctx: caribbean.kgm]
en: Charlotte Amalie
el: Σάρλοτ Αμαλί

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
el: Βρετανικοί Παρθένοι Νήσοι (Ην.Βασίλειο)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Road Town
el: Ρόουντ Τάουν

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
el: Αγκουιλά (Ην.Βασίλειο)

[ctx: caribbean.kgm]
en: The Valley
el: Βάλεϊ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
el: Σεντ Μάρτιν (Γαλλία)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Marigot
el: Μαριγκότ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
el: Άγιος Βαρθολομαίος (Γαλλία)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Gustavia
el: Γκουστάβια

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
el: Σαιν Τζονς

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basseterre
el: Μπασετέρε

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
el: Μονσεράτ (Ην.Βασίλειο)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Plymouth
el: Πλίμουθ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
el: Γουαδελούπη (Γαλλία)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basse-Terre
el: Μπας-Τερ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
el: Ντομίνικα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Roseau
el: Ροσό

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
el: Μαρτινίκα (Γαλλία)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Fort de France
el: Φορτ ντε Φρανς

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

[ctx: caribbean.kgm]
en: Castries
el: Κάστρις

[ctx: caribbean.kgm]
en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bridgetown
el: Μπρίτζταουν

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingstown
el: Κίνγκσταουν

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
el: Γρενάδα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint George's
el: Σεντ Τζόρτζ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
el: Τρίνινταντ και Τομπάγκο

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port of Spain
el: Πορτ οφ Σπέιν

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
el: Ολλανδικές Αντίλλες

[ctx: caribbean.kgm]
en: Willemstad
el: Βίλεμσταντ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
el: Αρούμπα (Ολλανδία)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Oranjestad
el: Ορανζεστάντ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
el: Τζαμάικα

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingston
el: Κίνγκστον

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
el: Νήσοι Κέϊμαν (Ην.Βασίλειο)

[ctx: caribbean.kgm]
en: George Town
el: Τζόρτζταουν

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
el: Καταλονία (Κομάρκες)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
el: Κομάρκες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
el: Εκτός Καταλονίας

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Camp
el: Αλτ Καμπ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Valls
el: Βαλς

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
el: Αλτ Εμπόρδα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Figueres
el: Φιγκουέρες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
el: Αλτ Πενέδες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilafranca del Penedès
el: Βίλαφρανκα ντελ Πενέδες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
el: Αλτ Ουργέλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Seu d'Urgell
el: Λα Σέου ντ' Ουργέλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alta Ribagorça
el: Άλτα Ριμπαγκόρσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
el: Ελ Ποντ ντε Σουέρτ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Anoia
el: Ανόια

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Igualada
el: Ιγκουαλάδα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Bages
el: Μπαγές

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Manresa
el: Μανρέσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
el: Μπαΐ Καμπ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Reus
el: Ρέους

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
el: Μπαΐ Έμπρε

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tortosa
el: Τορτόσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
el: Μπαΐ Εμπόρδα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Bisbal d'Empordà
el: Λα Μπισβάλ ντ' Εμπόρδα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
el: Μπαΐ Λιοβρεγάτ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sant Feliu de Llobregat
el: Σαντ Φελιού ντε Λιοβρεγάτ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
el: Μπαΐ Πενέδες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Vendrell
el: Ελ Βαντρέλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelonès
el: Μπαρσελόνες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelona
el: Βαρκελώνη

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berguedà
el: Βεργουεδά

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berga
el: Βέργα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cerdanya
el: Κερντάνια

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Puigcerdà
el: Πουιγκέρδα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Conca de Barberà
el: Κόνκα ντε Μπαρμπέρα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montblanc
el: Μοντμπλάνκ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garraf
el: Γκαράφ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilanova i la Geltrú
el: Βιλανόβα ι λα Γκελτρού

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrigues
el: Γκαρίγουε

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Les Borges Blanques
el: Λε Μπόργες Μπλάνκουες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrotxa
el: Γκαρότσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Olot
el: Ολότ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gironès
el: Γκιρονές

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Girona
el: Γκιρόνα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Maresme
el: Μαρέσμε

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mataró
el: Ματάρο

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montsià
el: Μόντσια

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Amposta
el: Αμπόστα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Noguera
el: Νογουέρα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Balaguer
el: Μπαλαγουέρ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Osona
el: Οσόνα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vic
el: Βικ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Jussà
el: Παλάρς Ζουσά

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tremp
el: Τρεμπ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Sobirà
el: Παλάρς Σοβιρά

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
el: Σορτ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla de l'Estany
el: Πλα ντε λ' Εστανί

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Banyoles
el: Μπανιόλες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla d'Urgell
el: Πλα ντ' Ουργέλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mollerussa
el: Μορερούσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Priorat
el: Πριοράτ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Falset
el: Φαλσέτ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ribera d'Ebre
el: Ριβέρε ντ' Έμπρε

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Móra d'Ebre
el: Μόρε ντ' Έμπρε

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripollès
el: Ριπολές

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripoll
el: Ριπόλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segarra
el: Σεγάρα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cervera
el: Τσερβέρα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segrià
el: Σέγρια

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Lleida
el: Λιεϊδά

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Selva
el: Σέλβα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Santa Coloma de Farners
el: Σάντα Κολόμα ντε Φαρνέρς

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsonès
el: Σολσόνες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsona
el: Σολσόνα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragonès
el: Ταραγκόνες

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragona
el: Ταραγκόνα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Terra Alta
el: Τέρα Άλτα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gandesa
el: Γανδέσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Urgell
el: Ουργέλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tàrrega
el: Ταρέγα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
el: Βαλ ντ' Αράν

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vielha e Mijaran
el: Βιέλα ε Μιγιαράν

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Occidental
el: Βαλέ Οσιντένταλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
el: Σαμπαντέλ και Τεράσα

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Oriental
el: Βαλές Οριένταλ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Granollers
el: Γκρανολέρς

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Chhattisgarh
el: Τσατισγκάρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
el: Εκτός Τσατισγκάρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Surguja
el: Σουργκουγιά

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Ambikapur
el: Αμπικαπούρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Koriya
el: Κορίγια

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jashpur
el: Τζασπούρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Korba
el: Κόρμπα

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bilaspur
el: Μπιλασπούρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raigarh
el: Ραϊγκάρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kabirdham
el: Καμπιρντάμ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kawardha
el: Καβαρντά

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir-Champa
el: Ζανζγίρ-Τσαμπά

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir
el: Ζανζγίρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Durg
el: Ντουργκ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raipur
el: Ραιπούρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Rajnandgaon
el: Ραϊμαντγκαόν

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Mahasamund
el: Μαχσαμούντ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kanker
el: Κανκέρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bastar
el: Μπαστάρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jagdalpur
el: Ζαγκνταλπούρ

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dantewada
el: Νταντεβαντά

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dhamtari
el: Νταμτάρι

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
el: Χιλή

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: chile.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
el: Εκτός Χιλής

[ctx: chile.kgm]
en: Tarapacá
el: Ταραπάκα

[ctx: chile.kgm]
en: Iquique
el: Ικίκε

[ctx: chile.kgm]
en: Antofagasta
el: Αντοφαγκάστα

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
el: Ατακάμα

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
el: Κοπιαπό

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
el: Κοκίμπο

[ctx: chile.kgm]
en: La Serena
el: Λα Σερένα

[ctx: chile.kgm]
en: Valparaíso
el: Βαλπαράισο

[ctx: chile.kgm]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
el: Περιοχή Λιμπερταδόρ Χενεράλ Μπερνάρντο Ο Χίγκινς

[ctx: chile.kgm]
en: Rancagua
el: Ραγκάγκουα

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
el: Μαουλέ

[ctx: chile.kgm]
en: Talca
el: Τάλκα

[ctx: chile.kgm]
en: Bío-Bío
el: Μπίο-Μπίο

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
el: Κονσεψιόν

[ctx: chile.kgm]
en: Araucanía
el: Αραουκάνια

[ctx: chile.kgm]
en: Temuco
el: Τεμούκο

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
el: Λος Λάγκος

[ctx: chile.kgm]
en: Puerto Montt
el: Πουέρτο Μοντ

[ctx: chile.kgm]
en: Aysen
el: Αϊσέν

[ctx: chile.kgm]
en: Coyhaique
el: Κοϊαϊκέ

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
el: Μαγκαγιάνες

[ctx: chile.kgm]
en: Punta Arenas
el: Πούντα Αρένας

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
el: Σαντιάγο - Μητροπολιτική περιοχή

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago
el: Σαντιάγκο

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
el: Λος Ρίος

[ctx: chile.kgm]
en: Valdivia
el: Βαλδίβια

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
el: Αρίθα και Περιναθότα

[ctx: chile.kgm]
en: Arica
el: Αρίθα

[ctx: china.kgm]
en: China
el: Κίνα

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: china.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: china.kgm]
en: Coast
el: Ακτή

[ctx: china.kgm]
en: Russia
el: Ρωσία

[ctx: china.kgm]
en: Japan
el: Ιαπωνία

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
el: Μογγολία

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
el: Νότια Κορέα

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζιστάν

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: china.kgm]
en: India
el: Ινδία

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
el: Μπουτάν

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
el: Μιανμάρ

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
el: Ταϊβάν

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
el: Βιετνάμ

[ctx: china.kgm]
en: Laos
el: Λάος

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
el: Νεπάλ

[ctx: china.kgm]
en: Anhui
el: Ανχούι

[ctx: china.kgm]
en: Hefei
el: Χεφέι

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
el: Πεκίνο

[ctx: china.kgm]
en: Chongqing
el: Τσογκ κιγκ

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
el: Φου-τζιαν

[ctx: china.kgm]
en: Fuzhou
el: Φου-τσου

[ctx: china.kgm]
en: Gansu
el: Καν-σου

[ctx: china.kgm]
en: Lanzhou
el: Λαν-τσου

[ctx: china.kgm]
en: Guangdong
el: Γκουανγκ-ντογκ

[ctx: china.kgm]
en: Guangzhou
el: Γκουανγκ-τσου

[ctx: china.kgm]
en: Guangxi Zhuang
el: Κουάνγκσι Τσουάγκ

[ctx: china.kgm]
en: Nanning
el: Ναν-νινγκ

[ctx: china.kgm]
en: Guizhou
el: Γκουϊ-τσου

[ctx: china.kgm]
en: Guiyang
el: Γκουϊ-γιανγκ

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
el: Χαϊνάν

[ctx: china.kgm]
en: Haikou
el: Χαϊκού

[ctx: china.kgm]
en: Hebei
el: Χεμπέι

[ctx: china.kgm]
en: Shijiazhuang
el: Σιτζία-τσουάνγκ

[ctx: china.kgm]
en: Heilongjiang
el: Χεϊλόνγκ-τζιάνγκ

[ctx: china.kgm]
en: Harbin
el: Χαρμπίν

[ctx: china.kgm]
en: Henan
el: Χενάν

[ctx: china.kgm]
en: Zhengzhou
el: Τσενγκ-τσόου

[ctx: china.kgm]
en: Hubei
el: Χουμπέι

[ctx: china.kgm]
en: Wuhan
el: Βου-χαν

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
el: Χουνάν

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
el: Τσανγκ-σα

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
el: Τσιανγκ-σου

[ctx: china.kgm]
en: Nanjing
el: Ναν-τζινγκ

[ctx: china.kgm]
en: Jiangxi
el: Τζιανγκ-σι

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
el: Ναν-τσανγκ

[ctx: china.kgm]
en: Jilin
el: Τζι-λιν

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
el: Τσανγκ-τσουν

[ctx: china.kgm]
en: Liaoning
el: Λιάο-νινγκ

[ctx: china.kgm]
en: Shenyang
el: Σεν-γιανγκ

[ctx: china.kgm]
en: Nei Mongol
el: Αυτόνομη περιοχή εσωτερικής Μογγολίας

[ctx: china.kgm]
en: Hohhot
el: Χοχότ

[ctx: china.kgm]
en: Ningxia Hui
el: Νινγκσιά-χουί

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
el: Γιν-τσουάν

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
el: Τσιν-χάι

[ctx: china.kgm]
en: Xining
el: Σι-νινγκ

[ctx: china.kgm]
en: Shanxi
el: Σάαν-σι

[ctx: china.kgm]
en: Taiyuan
el: Τάι-γιουάν

[ctx: china.kgm]
en: Shandong
el: Σαν-τονγκ

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
el: Τζινάν

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
el: Σανγκάη

[ctx: china.kgm]
en: Shaanxi
el: Σάαν-Σι

[ctx: china.kgm]
en: Xian
el: Σιάν

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
el: Σετσουάν

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
el: Τσενγκ-του

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
el: Τιάν-τζιν

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
el: περιοχή Σιντζιάνγκ Ουιγκούρ

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
el: Ουρούμτσι

[ctx: china.kgm]
en: Xizang
el: Αυτόνομη περιοχή Σι-τσανγκ (Θιβέτ)

[ctx: china.kgm]
en: Lhasa
el: Λάσα

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
el: Γιουνάν

[ctx: china.kgm]
en: Kunming
el: Κουν-μινγκ

[ctx: china.kgm]
en: Zhejiang
el: Τσε-τζιανγκ

[ctx: china.kgm]
en: Hangzhou
el: Χανγκ-τσόου

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

[ctx: china.kgm]
en: Macao
el: Μακάο

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
el: Κολομβία

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
el: Αμαζονία

[ctx: colombia.kgm]
en: Leticia
el: Λετίσια

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
el: Αντιόκια

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
el: Μεντεγίν

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
el: Αραούκα

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
el: Ατλάντικο

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
el: Μπαρανκουίλα

[ctx: colombia.kgm]
en: Bolivar
el: Μπολίβαρ

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
el: Καρταχένα

[ctx: colombia.kgm]
en: Boyaca
el: Μπογιάκα

[ctx: colombia.kgm]
en: Tunja
el: Τούνχα

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
el: Κάλντας

[ctx: colombia.kgm]
en: Manizales
el: Μανισάλες

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
el: Κακέτα

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
el: Φλορένσια

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
el: Κασανάρε

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
el: Γιοπάλ

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
el: Κάουκα

[ctx: colombia.kgm]
en: Popayan
el: Ποπαγιάν

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
el: Σέζαρ

[ctx: colombia.kgm]
en: Valledupar
el: Βαγιεντουπάρ

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
el: Τσόκο

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
el: Κιμπντό

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
el: Κόρντομπα

[ctx: colombia.kgm]
en: Monteria
el: Μοντερία

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
el: Κουντιναμάρκα

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
el: Μπογκοτά

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
el: Περιφέρεια πρωτεύουσας

[ctx: colombia.kgm]
en: Guainia
el: Γκουαΐνια

[ctx: colombia.kgm]
en: Inírida
el: Ινιρίδα

[ctx: colombia.kgm]
en: Guaviare
el: Γκουαβιάρε

[ctx: colombia.kgm]
en: San Jose del Guaviare
el: Σαν Χοσέ ντελ Γκουαβιάρε

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
el: Ουίλα

[ctx: colombia.kgm]
en: Neiva
el: Νέιβα

[ctx: colombia.kgm]
en: La Guajira
el: Λα Γκουαχίρα

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
el: Ριοάτσα

[ctx: colombia.kgm]
en: Magdalena
el: Μαγκνταλένα

[ctx: colombia.kgm]
en: Santa Marta
el: Σάντα Μάρτα

[ctx: colombia.kgm]
en: Villavicencio
el: Βιγιαβισένσιο

[ctx: colombia.kgm]
en: Narinyo
el: Ναρίνιο

[ctx: colombia.kgm]
en: Pasto
el: Πάστο

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
el: Νόρτε Ντε Σαντατέρ

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
el: Κούκουτα

[ctx: colombia.kgm]
en: Putumayo
el: Πουτουμάγιο

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
el: Μοκόα

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
el: Κίντιο

[ctx: colombia.kgm]
en: Armenia
el: Αρμένια

[ctx: colombia.kgm]
en: Risaralda
el: Ρισαράλντα

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
el: Περέιρα

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
el: Επαρχία

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
el: Σεντ Άντριου

[ctx: colombia.kgm]
en: Santander
el: Σαντάντερ

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
el: Μπουκαραμάγκα

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
el: Σούκρε

[ctx: colombia.kgm]
en: Sincelejo
el: Σινσελέχο

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
el: Τολίμα

[ctx: colombia.kgm]
en: Ibague
el: Ίμπαγκε

[ctx: colombia.kgm]
en: Valle del Cauca
el: Βάγιε ντελ Κάουκα

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
el: Κάλι

[ctx: colombia.kgm]
en: Vaupes
el: Βάουπες

[ctx: colombia.kgm]
en: Mitu
el: Μιτού

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
el: Βιτσάντα

[ctx: colombia.kgm]
en: Puerto Carrenyo
el: Πουέρτο Καρένιο

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
el: Ωκεανός

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
el: Περίγραμμα

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
el: Άλλες Χώρες

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
el: Εκτός Κόστα Ρίκας

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Alajuela
el: Αλαχουέλα

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
el: Καρτάγκο

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Guanacaste
el: Γκουανακάστε

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
el: Λιμπέρια

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
el: Εράδι

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Limón
el: Λιμόν

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
el: Πουέρτο Λιμόν

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puntarenas
el: Πουνταρένας

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
el: Σαν Χοσέ

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
el: Κούβα

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
el: Εκτός Κούβας

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
el: Νήσος Χουβεντούτ

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
el: Νουέβα Γκερόνα

[ctx: cuba.kgm]
en: Pinar del Río
el: Πινάρ ντελ Ρίο

[ctx: cuba.kgm]
en: Artemisa
el: Αρτεμίσα

[ctx: cuba.kgm]
en: Mayabeque
el: Μαγιαμπέκε

[ctx: cuba.kgm]
en: San José de las Lajas
el: Σαν Χοσέ ντε λας Λάχας

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
el: Πόλη της Αβάνας

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
el: Ματάνσας

[ctx: cuba.kgm]
en: Cienfuegos
el: Σιενφουέγος

[ctx: cuba.kgm]
en: Villa Clara
el: Βίλα Κλάρα

[ctx: cuba.kgm]
en: Santa Clara
el: Σάντα Κλάρα

[ctx: cuba.kgm]
en: Sancti Spíritus
el: Σάνκτι Σπίριτους

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciego de Ávila
el: Σιέγο ντε Αβίλα

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
el: Καμαγκουέι

[ctx: cuba.kgm]
en: Las Tunas
el: Λας Τούνας

[ctx: cuba.kgm]
en: Victoria de Las Tunas
el: Βικτόρια ντε λας Τούνας

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
el: Γκράνμα

[ctx: cuba.kgm]
en: Bayamo
el: Μπαγιάμο

[ctx: cuba.kgm]
en: Holguín
el: Ολγκίν

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
el: Σαντιάγο ντε Κούβα

[ctx: cuba.kgm]
en: Guantánamo
el: Γκουαντάναμο

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
el: Κύπρος

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
el: Εκτός Κύπρου

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
el: Πάφος

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
el: Λεμεσός

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
el: Λάρνακα

[ctx: cyprus.kgm]
en: Famagusta
el: Φαμαγκούστα

[ctx: cyprus.kgm]
en: Kyrenia
el: Κυρήνια

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
el: Λευκωσία

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
el: Τσεχία

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
el: Εκτός Τσεχίας

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
el: Πράγα

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
el: Κεντρική Βοημία

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
el: Νότια Βοημία

[ctx: czech.kgm]
en: České Budějovice
el: Τσέσκε Μπούντεγιοβιτσε

[ctx: czech.kgm]
en: Plzeň
el: Πίλζεν

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
el: Κάρλοβι Βάρι

[ctx: czech.kgm]
en: Ústí nad Labem
el: Ούστι ναντ Λάμπεμ

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
el: Λίμπερετς

[ctx: czech.kgm]
en: Hradec Králové
el: Χράντετς Κράλοβε

[ctx: czech.kgm]
en: Pardubice
el: Πάρντουμπιτσε

[ctx: czech.kgm]
en: Olomouc
el: Όλομουτς

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
el: Βόρεια Μοραβία-Σιλεσία

[ctx: czech.kgm]
en: Ostrava
el: Οστράβα

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
el: Νότια Μοραβία

[ctx: czech.kgm]
en: Brno
el: Μπρνο

[ctx: czech.kgm]
en: Zlín
el: Ζλιν

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
el: Βισότσινα

[ctx: czech.kgm]
en: Jihlava
el: Γίλαβα

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
el: Δανία (Επαρχίες 1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
el: Επικράτειες

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
el: Εκτός Δανίας (Επαρχίες)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
el: Κοπεγχάγη (πόλη)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
el: Φρέντερικσμπεργκ (πόλη)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
el: Κοπεγχάγη (επικράτεια)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Glostrup
el: Γκλόστρουπ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksborg
el: Φρέντερικσμποργκ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Hillerød
el: Χίλεροντ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Roskilde
el: Ρόσκιλντε

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
el: Δυτική Ζηλανδία

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Sorø
el: Σορό

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Storstrøm
el: Στόρστρομ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Næstved
el: Νέστβεντ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
el: Φούνεν

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Odense
el: Οντένς

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
el: Δυτικό Τζούντλαντ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Aabenraa
el: Αμπενρά

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ribe
el: Ριμπ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Vejle
el: Βέγιε

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkjøbing
el: Ρινγκτζόμπινγκ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkøbing
el: Ρινγκομπίνγκ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Viborg
el: Βίμποργκ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
el: Βόρειο Τζούτλαντ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ålborg
el: Άλμποργκ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Århus
el: Άρχους

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Bornholm
el: Μπόρνχολμ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Rønne
el: Ρόνε

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
el: %1: η σημαία είναι η...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
el: %1: βρείτε τη σημαία

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
el: Εκτός Δομινικανής Δημοκρατίας

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua
el: Άσουα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua de Compostela
el: Άσουα ντε Κομποστέλα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baoruco
el: Μπαορούκο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Neiba
el: Νέιμπα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
el: Μπαραόνα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Barahona
el: Σάντα Κρουζ ντε Μπαραόνα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dajabón
el: Νταχαμπόν

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Duarte
el: Ντουάρτε

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Francisco de Macorís
el: Σαν Φραντσίσκο ντε Μακόρις

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Elías Piña
el: Ελίας Πίνα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
el: Κομενταντόρ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: El Seibo
el: Ελ Σέιμπο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
el: Σάντα Κρουζ ντελ Σέιμπο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Espaillat
el: Εσπαϊλάτ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
el: Μόκα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor
el: Άτο Μαγιόρ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor del Rey
el: Άτο Μαγιόρ ντελ Ρέι

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
el: Ιντεμπεντένσια

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Jimaní
el: Χιμάνι

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Altagracia
el: Λα Αλταγκράτσια

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salvaleón de Higüey
el: Σαλβαλεόν ντε Ιγκουέι

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
el: Λα Ρομάνα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Vega
el: Λα Βέγκα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Concepción de La Vega
el: Κονσεπτσιόν λα Βέγκα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: María Trinidad Sánchez
el: Μαρία Τρινιντάντ Σάντσες

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Nagua
el: Νάγκουα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monseñor Nouel
el: Μονσενιόρ Νουέλ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Bonao
el: Μπονάο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Cristi
el: Μόντε Κρίστι

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Fernando de Monte Cristi
el: Σαν Φερνάντο δε Μόντε Κρίστι

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Plata
el: Μόντε Πλάτα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Pedernales
el: Πεντερνάλες

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
el: Περάβια

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baní
el: Μπανί

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
el: Πουέρτο Πλάτα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
el: Σαν Φελίπε ντε Πουέρτο Πλάτα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hermanas Mirabal
el: Αδελφές Μιραμπάλ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
el: Σαλκέντο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
el: Σαμανά

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Bárbara de Samaná
el: Σάντα Μπάρμπαρα ντε Σαμανά

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Sánchez Ramírez
el: Σάντσες Ραμίρεζ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Cotuí
el: Κοτούι

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Cristóbal
el: Σαν Κριστομπάλ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San José de Ocoa
el: Σαν Χοσέ ντε Οκόα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
el: Σαν Χουάν

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan de la Maguana
el: Σαν Χουάν ντε λα Μαγκουάνα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Pedro de Macorís
el: Σαν Πέδρο ντε Μακόρις

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago
el: Σαντιάγκο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago de los Caballeros
el: Σαντιάγο ντε λος Καμπαλέρος

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago Rodríguez
el: Σαντιάγο Ροντρίγκεζ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Ignacio de Sabaneta
el: Σαν Ιγνάσιο ντε Σαμπανέτα

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo
el: Άγιος Δομίνικος

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo de Guzmán
el: Άγιος Δομίνικος ντε Γκουζμάν

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Valverde
el: Βαλβέρντε

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Mao
el: Σάντα Κρουζ ντε Μάο

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
el: Εθνική περιοχή

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
el: Ισημερινός

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
el: Εκτός Ισημερινού

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azuay
el: Ασουάι

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
el: Κουένσα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
el: Μπολιβάρ

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guaranda
el: Γκουαράντα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
el: Κανιάρ

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azogues
el: Ασόγκες

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
el: Κάρτσι

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tulcán
el: Τουλκάν

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
el: Τσιμποράσο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Riobamba
el: Ριομπάμπα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
el: Κοτοπάξι

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
el: Λατακούνγκα

[ctx: ecuador.kgm]
en: El Oro
el: Ελ Όρο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
el: Ματσάλα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Esmeraldas
el: Εσμεράλντας

[ctx: ecuador.kgm]
en: Galápagos
el: Γκαλαπάγκος

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
el: Πουέρτο Μπακισέρο Μορένο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayas
el: Γκουάγιας

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
el: Γκουαγιακίλ

[ctx: ecuador.kgm]
en: Imbabura
el: Ιμπαμπούρα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ibarra
el: Ιμπάρα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Loja
el: Λόχα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
el: Λος Ρίος

[ctx: ecuador.kgm]
en: Babahoyo
el: Μπαμπαόγιο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Manabí
el: Μανάμπι

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
el: Πορτοβιέχο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Morona Santiago
el: Μορόνα Σαντιάγο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Macas
el: Μάκας

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santa Elena
el: Σάντα Έλενα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de los Tsáchilas
el: Σάντο Δομίγκο δε λος Τσατσίλας

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de Los Colorados
el: Σάντο Δομίγκο δε λος Κολοράδος

[ctx: ecuador.kgm]
en: Napo
el: Νάπο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tena
el: Τένα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
el: Οριγιάνα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
el: Πουέρτο Φραντσίσκο ντε Οριγιάνα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
el: Παστάσα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puyo
el: Πούγιο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pichincha
el: Πιτσίντσα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
el: Κίτο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Sucumbíos
el: Σουκούμπιος

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
el: Νουέβα Λόχα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tungurahua
el: Τουγκουραούα

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ambato
el: Αμπάτο

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora Chinchipe
el: Ζαμόρα Τσιντσίπε

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora
el: Ζαμόρα

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
el: Αίγυπτος

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
el: Γκοβερνοράτες

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
el: Εκτός Αιγύπτου

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
el: Αλεξάνδρεια

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
el: Ασουάν

[ctx: egypt.kgm]
en: Asyut
el: Ασιούτ

[ctx: egypt.kgm]
en: Beheira
el: Μπεχέιρα

[ctx: egypt.kgm]
en: Damanhur
el: Νταμανχούρ

[ctx: egypt.kgm]
en: Beni Suef
el: Μπενί Σουέφ

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
el: Κάιρο

[ctx: egypt.kgm]
en: Dakahlia
el: Ντακάλια

[ctx: egypt.kgm]
en: Mansura
el: Μανσούρα

[ctx: egypt.kgm]
en: Damietta
el: Νταμιέτα

[ctx: egypt.kgm]
en: Faiyum
el: Φαϊγιούμ

[ctx: egypt.kgm]
en: Gharbia
el: Γάρμπια

[ctx: egypt.kgm]
en: Tanta
el: Τάντα

[ctx: egypt.kgm]
en: Giza
el: Γκίζα

[ctx: egypt.kgm]
en: Ismailia
el: Ισμαηλίγια

[ctx: egypt.kgm]
en: Kafr el-Sheikh
el: Καφρ ελ Σεΐχ

[ctx: egypt.kgm]
en: Matruh
el: Ματρούχ

[ctx: egypt.kgm]
en: Mersa Matruh
el: Μέρσα Ματρούχ

[ctx: egypt.kgm]
en: Minya
el: Μινίγια

[ctx: egypt.kgm]
en: Monufia
el: Μονούφια

[ctx: egypt.kgm]
en: Shibin el-Kom
el: Σιμπίν ελ Κομ

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
el: Νέα Κοιλάδα

[ctx: egypt.kgm]
en: Kharga
el: Χάργκα

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
el: Βόρειο Σινάι

[ctx: egypt.kgm]
en: Arish
el: Αρίς

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
el: Πορτ Σαΐντ

[ctx: egypt.kgm]
en: Qalyubia
el: Καλγιούμπα

[ctx: egypt.kgm]
en: Banha
el: Μπάνχα

[ctx: egypt.kgm]
en: Qena
el: Κένα

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
el: Ερυθρά Ύδατα

[ctx: egypt.kgm]
en: Hurghada
el: Χουργάντα

[ctx: egypt.kgm]
en: Al Sharqia
el: Αλ Σαρκία

[ctx: egypt.kgm]
en: Zagazig
el: Ζαγκαζίγ

[ctx: egypt.kgm]
en: Sohag
el: Σοχάγκ

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
el: Νότιο Σινάι

[ctx: egypt.kgm]
en: el-Tor
el: ελ Τορ

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
el: Σουέζ

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
el: Λούξορ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
el: Εκτός Ελ Σαλβαδόρ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Ahuachapán
el: Αουτσαπάν

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Ana
el: Σάντα Άννα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sonsonate
el: Σονσονάτε

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Usulután
el: Ουσουλουτάν

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Miguel
el: Σαν Μιγκέλ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Morazán
el: Μοραζάν

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Francisco Gotera
el: Σαν Φραντσίσκο Γκοτέρα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Unión
el: Λα Ουνιόν

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
el: Λα Λιμπερτάδ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Tecla
el: Σάντα Τέκλα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Chalatenango
el: Τσαλατενάνγκο

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cuscatlán
el: Κουσκατλάν

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cojutepeque
el: Κοχουτεπέκε

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
el: Σαν Σαλβαδόρ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
el: Λα Παζ

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Zacatecoluca
el: Σακατεκολούκα

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cabañas
el: Καμπάνιας

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sensuntepeque
el: Σενσουτεπέκε

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Vicente
el: Σαν Βισέντε

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
el: Εμιράτα

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
el: Εκτός Εμιράτων

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
el: Αμπού Νταμπί

[ctx: emirates.kgm]
en: Ajman
el: Ατζμάν

[ctx: emirates.kgm]
en: Dubaï
el: Ντουμπάι

[ctx: emirates.kgm]
en: Fujairah
el: Φουγιαράχ

[ctx: emirates.kgm]
en: Ras al-Khaimah
el: Ρας αλ Χαμά

[ctx: emirates.kgm]
en: Sharjah
el: Σαργάχ

[ctx: emirates.kgm]
en: Umm al-Qaiwain
el: Ουμ αλ Κεϊβέιν

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
el: Εσθονία

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
el: Κομητείες

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
el: Εκτός Εσθονίας

[ctx: estonia.kgm]
en: Harju
el: Χαργιουμάα

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
el: Τάλιν

[ctx: estonia.kgm]
en: Hiiu
el: Χιούμα

[ctx: estonia.kgm]
en: Kärdla
el: Κάρντλα

[ctx: estonia.kgm]
en: Ida-Viru
el: Ίντα-Βιρουμάα

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõhvi
el: Γιόχβι

[ctx: estonia.kgm]
en: Järva
el: Γιαρβαμάα

[ctx: estonia.kgm]
en: Paide
el: Πάιντε

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõgeva
el: Τζογέβα

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne
el: Λαάνε

[ctx: estonia.kgm]
en: Haapsalu
el: Χάαψαλου

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne-Viru
el: Λαάνε-Βιρουμάα

[ctx: estonia.kgm]
en: Rakvere
el: Ρακβέρ

[ctx: estonia.kgm]
en: Pärnu
el: Παρνού

[ctx: estonia.kgm]
en: Põlva
el: Πόλβα

[ctx: estonia.kgm]
en: Rapla
el: Ράπλα

[ctx: estonia.kgm]
en: Saare
el: Σάρεμα

[ctx: estonia.kgm]
en: Kuressaare
el: Κούρεσααρε

[ctx: estonia.kgm]
en: Tartu
el: Ταρτού

[ctx: estonia.kgm]
en: Valga
el: Βάλγκα

[ctx: estonia.kgm]
en: Viljandi
el: Βιγιάντι

[ctx: estonia.kgm]
en: Võru
el: Βορού

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
el: Ευρώπη

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: europe.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
el: Ακτή

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
el: Αλβανία

[ctx: europe.kgm]
en: Tirana
el: Τίρανα

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
el: Αλγερία

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
el: Ανδόρα

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
el: Ανδόρα λα Βέλα

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
el: Αυστρία

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
el: Βιένη

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
el: Λευκορωσία

[ctx: europe.kgm]
en: Minsk
el: Μινσκ

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
el: Βέλγιο

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
el: Βρυξέλλες

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
el: Σαράγιεβο

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
el: Σόφια

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
el: Κροατία

[ctx: europe.kgm]
en: Zagreb
el: Ζάγκρεμπ

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
el: Τσεχία

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
el: Πράγα

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
el: Δανία

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
el: Κοπεγχάγη

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
el: Εσθονία

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
el: Τάλιν

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
el: Φινλανδία

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
el: Ελσίνκι

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
el: Βόρεια Μακεδονία

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
el: Σκόπια

[ctx: europe.kgm]
en: France
el: Γαλλία

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
el: Παρίσι

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
el: Γερμανία

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
el: Βερολίνο

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
el: Ελλάδα

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
el: Αθήνα

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
el: Ουγγαρία

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
el: Βουδαπέστη

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
el: Ισλανδία

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
el: Ρέικιαβικ

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
el: Ιρλανδία

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
el: Δουβλίνο

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
el: Ιταλία

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
el: Ρώμη

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
el: Λετονία

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
el: Ρίγα

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
el: Λίχτενσταϊν

[ctx: europe.kgm]
en: Vaduz
el: Βαντούζ

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
el: Λιθουανία

[ctx: europe.kgm]
en: Vilnius
el: Βίλνιους

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
el: Μολδαβία

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
el: Κισινάου

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
el: Μονακό

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
el: Μαρόκο

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
el: Ολλανδία

[ctx: europe.kgm]
en: Amsterdam
el: Άμστερνταμ

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
el: Νορβηγία

[ctx: europe.kgm]
en: Oslo
el: Όσλο

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
el: Πολωνία

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
el: Βαρσοβία

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
el: Πορτογαλία

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
el: Λισσαβόνα

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
el: Ρουμανία

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
el: Βουκουρέστι

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
el: Ρωσία

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
el: Μόσχα

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
el: Σερβία

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
el: Βελιγράδι

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
el: Ποντγκόριτσα

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
el: Σλοβακία

[ctx: europe.kgm]
en: Bratislava
el: Μπρατισλάβα

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
el: Σλοβενία

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
el: Λιουμπλιάνα

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: europe.kgm]
en: Madrid
el: Μαδρίτη

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
el: Σουηδία

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
el: Στοκχόλμη

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
el: Ελβετία

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
el: Βέρνη

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
el: Συρία

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
el: Τυνησία

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
el: Άγκυρα

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
el: Ουκρανία

[ctx: europe.kgm]
en: Kyiv
el: Κίεβο

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

[ctx: europe.kgm]
en: London
el: Λονδίνο

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
el: Βατικανό

[ctx: europe.kgm]
en: Malta
el: Μάλτα

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
el: Βαλέτα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
el: Φινλανδία (περιφέρειες)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
el: Εκτός Φινλανδίας (περιφέρειες)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Åland
el: Αλάντ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mariehamn
el: Μαριεχάμν

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
el: Βόρεια Καρελία

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Joensuu
el: Τζεονσού

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
el: Νότια Καρελία

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
el: Λαπενράντα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
el: Κεντρική Φινλανδία

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Jyväskylä
el: Τζιβασκιλά

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
el: Φινλανδία κύρια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
el: Τουρκού

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kainuu
el: Καϊνού

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kajaani
el: Κατζάνι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
el: Λάπλαντ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Rovaniemi
el: Ροβανιέμι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
el: Οστρομπόθνια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Vaasa
el: Βαάσα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
el: Κεντρική Οστρομπόθνια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kokkola
el: Κόκολα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
el: Βόρεια Οστροβόθνια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Oulu
el: Ούλου

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
el: Νότια Οστρομπόθνια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Seinäjoki
el: Σεϊναγιόκι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
el: Παϊτζάνε-Ταβάστια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lahti
el: Λαΐτι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
el: Ταβάστια κύρια

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Hämeenlinna
el: Χαμενλίνα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pirkanmaa
el: Πιρκάνμα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tampere
el: Ταμπέρε

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Satakunta
el: Σατακούντα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pori
el: Πόρι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
el: Βόρεια Σαβονία

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kuopio
el: Κουόπιο

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
el: Νότια Σαβονία

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
el: Μικέλι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Uusimaa
el: Ουουσιμάα

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
el: Ελσίνκι

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kymenlaakso
el: Κυμενλάξο

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kouvola
el: Κουβόλα

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
el: Αυτή η σημαία ανήκει σε:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
el: %1 ανά σημαία

[ctx: france.kgm]
en: France
el: Γαλλία

[ctx: france.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: france.kgm]
en: Not France
el: Εκτός Γαλλίας

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
el: Μπουργκ αν Μπρες

[ctx: france.kgm]
en: Aisne
el: Εν

[ctx: france.kgm]
en: Laon
el: Λαόν

[ctx: france.kgm]
en: Allier
el: Αλιέρ

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
el: Μουλισόν

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
el: Άλπεις ντε οτ Προβάνς

[ctx: france.kgm]
en: Digne-les-Bains
el: Ντιν-λε-Μπεν

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
el: Άνω Άλπεις

[ctx: france.kgm]
en: Gap
el: Γκαπ

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
el: Άλπεις Μαριτίμ

[ctx: france.kgm]
en: Nice
el: Νίκαια

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
el: Αρντές

[ctx: france.kgm]
en: Privas
el: Πριβά

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
el: Αρδένες

[ctx: france.kgm]
en: Charleville-Mézières
el: Σαρλβίλ-Μεζιέρ

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
el: Αριέζ

[ctx: france.kgm]
en: Foix
el: Φουά

[ctx: france.kgm]
en: Aube
el: Αούμπε

[ctx: france.kgm]
en: Troyes
el: Τρογιέ

[ctx: france.kgm]
en: Aude
el: Οντ

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
el: Καρκασόν

[ctx: france.kgm]
en: Aveyron
el: Αβεϊρόν

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
el: Ροντέ

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
el: Μπους ντι Ρον

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
el: Μασσαλία

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
el: Καλβάντος

[ctx: france.kgm]
en: Caen
el: Καέν

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
el: Καντάλ

[ctx: france.kgm]
en: Aurillac
el: Οριγιάκ

[ctx: france.kgm]
en: Charente
el: Σαράντ

[ctx: france.kgm]
en: Angoulème
el: Ανγκουλέμ

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
el: Σαρέντ-Μαριτίμ

[ctx: france.kgm]
en: La Rochelle
el: Λα Ροσέλ

[ctx: france.kgm]
en: Cher
el: Σερ

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
el: Μπουργκ

[ctx: france.kgm]
en: Corrèze
el: Κορέζ

[ctx: france.kgm]
en: Tulle
el: Τουλ

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
el: Νότια Κορσική

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
el: Αγιάτσο

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
el: Άνω Κορσική

[ctx: france.kgm]
en: Bastia
el: Βάστια

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
el: Κοτ ντ' Ορ

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
el: Ντιζόν

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
el: Κοτ ντ' Αρμόρ

[ctx: france.kgm]
en: Saint Brieuc
el: Σεν Μπριόκ

[ctx: france.kgm]
en: Creuse
el: Κρεζ

[ctx: france.kgm]
en: Guéret
el: Γκουερέ

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
el: Ντορντονί

[ctx: france.kgm]
en: Périgueux
el: Περιγκέ

[ctx: france.kgm]
en: Doubs
el: Ντουμπ

[ctx: france.kgm]
en: Besançon
el: Μπεζανσόν

[ctx: france.kgm]
en: Drôme
el: Ντρομ

[ctx: france.kgm]
en: Valence
el: Βαλάνς

[ctx: france.kgm]
en: Eure
el: Ερ

[ctx: france.kgm]
en: Evreux
el: Εβρέ

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
el: Ερ ε Λουάρ

[ctx: france.kgm]
en: Chartres
el: Σαρτρ

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
el: Φινιστέρ

[ctx: france.kgm]
en: Quimper
el: Ιμπέρ

[ctx: france.kgm]
en: Gard
el: Γκαρ

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
el: Νιμ

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
el: Τουλούζη

[ctx: france.kgm]
en: Gers
el: Γκερ

[ctx: france.kgm]
en: Auch
el: Ος

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
el: Γκιρόντ

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
el: Μπορντό

[ctx: france.kgm]
en: Hérault
el: Ερό

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
el: Μονπελιέ

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
el: Ιλ ε Βιλέν

[ctx: france.kgm]
en: Rennes
el: Ρεν

[ctx: france.kgm]
en: Indre
el: Εντρ

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
el: Σατορού

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
el: Εντρ ε Λουάρ

[ctx: france.kgm]
en: Tours
el: Τουρς

[ctx: france.kgm]
en: Isère
el: Ισέρ

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
el: Γκρενόμπλ

[ctx: france.kgm]
en: Jura
el: Ζιρά

[ctx: france.kgm]
en: Lons le Saunier
el: Λον λε Σονιέ

[ctx: france.kgm]
en: Landes
el: Λαντ

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
el: Μοντ ντε Μαρσάν

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
el: Λουάρ ε Σερ

[ctx: france.kgm]
en: Blois
el: Μπλουά

[ctx: france.kgm]
en: Loire
el: Λουάρ

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
el: Σεντ Ετιέν

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
el: Οτ Λουάρ

[ctx: france.kgm]
en: Le Puy-en-Velay
el: Λε Πουί-εν-Βελέ

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
el: Λουάρ Ατλαντίκ

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
el: Νάντη

[ctx: france.kgm]
en: Loiret
el: Λουαρέ

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
el: Ορλεάνη

[ctx: france.kgm]
en: Lot
el: Λο

[ctx: france.kgm]
en: Cahors
el: Καόρ

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
el: Λο ε Γκαρόν

[ctx: france.kgm]
en: Agen
el: Αζάν

[ctx: france.kgm]
en: Lozère
el: Λοζέρ

[ctx: france.kgm]
en: Mende
el: Μεντ

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
el: Μεν ε Λουάρ

[ctx: france.kgm]
en: Angers
el: Ανζέρ

[ctx: france.kgm]
en: Manche
el: Μάγχη

[ctx: france.kgm]
en: Saint Lô
el: Σεν Λο

[ctx: france.kgm]
en: Marne
el: Μάρνη

[ctx: france.kgm]
en: Châlons-en-Champagne
el: Σαλόν-αν-Σαμπάνιε

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
el: Οτ-Μαρν

[ctx: france.kgm]
en: Chaumont
el: Σομόν

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
el: Μαγιέν

[ctx: france.kgm]
en: Laval
el: Λαβάλ

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
el: Μερτ ε Μοζέλ

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
el: Νανσί

[ctx: france.kgm]
en: Meuse
el: Μεζ

[ctx: france.kgm]
en: Bar le Duc
el: Μπαρ λε Ντικ

[ctx: france.kgm]
en: Morbihan
el: Μορμπιάν

[ctx: france.kgm]
en: Vannes
el: Βαν

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
el: Μοσέλ

[ctx: france.kgm]
en: Metz
el: Μετς

[ctx: france.kgm]
en: Nièvre
el: Νιέβρ

[ctx: france.kgm]
en: Nevers
el: Νεβέρ

[ctx: france.kgm]
en: Nord
el: Νορντ

[ctx: france.kgm]
en: Lille
el: Λιλ

[ctx: france.kgm]
en: Oise
el: Ουάζ

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
el: Μποβέ

[ctx: france.kgm]
en: Orne
el: Ορν

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
el: Αλανσόν

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
el: Πα-ντε-Καλέ

[ctx: france.kgm]
en: Arras
el: Αράς

[ctx: france.kgm]
en: Puy-de-Dôme
el: Πουί-ντε-Ντομ

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
el: Κλερμόν Φεράν

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
el: Ατλαντικά Πυρηναία

[ctx: france.kgm]
en: Pau
el: Πάου

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
el: Άνω Πυρηναία

[ctx: france.kgm]
en: Tarbes
el: Ταρμπ

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
el: Ανατολικά Πυρηναία

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
el: Περπινιάν

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
el: Κάτω Ρήνος

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
el: Στρασβούργο

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
el: Άνω Ρήνος

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
el: Κολμάρ

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
el: Ρον

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
el: Λιόν

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
el: Οτ-Σαόν

[ctx: france.kgm]
en: Vesoul
el: Βεσούλ

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
el: Σαόν ε Λουάρ

[ctx: france.kgm]
en: Mâcon
el: Μακόν

[ctx: france.kgm]
en: Sarthe
el: Σαρτ

[ctx: france.kgm]
en: Le Mans
el: Λε Μαν

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
el: Σαβοΐα

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
el: Σαμπερί

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
el: Άνω Σαβοΐα

[ctx: france.kgm]
en: Annecy
el: Ανεσί

[ctx: france.kgm]
en: Paris
el: Παρίσι

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
el: Σεν-Μαριτίμ

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
el: Ρουέν

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
el: Σεν ε Μαρν

[ctx: france.kgm]
en: Melun
el: Μελέν

[ctx: france.kgm]
en: Yvelines
el: Ιβελίν

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
el: Βερσαλίες

[ctx: france.kgm]
en: Deux-Sèvres
el: Ντε-Σεβρ

[ctx: france.kgm]
en: Niort
el: Νιόρ

[ctx: france.kgm]
en: Somme
el: Σομ

[ctx: france.kgm]
en: Amiens
el: Αμιέν

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
el: Ταρν

[ctx: france.kgm]
en: Albi
el: Αλμπί

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
el: Ταρν ε Γκαρόν

[ctx: france.kgm]
en: Montauban
el: Μοντομπάν

[ctx: france.kgm]
en: Var
el: Βαρ

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
el: Τουλόν

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
el: Βοκλούζ

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
el: Αβινιόν

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
el: Βαντέ

[ctx: france.kgm]
en: La Roche sur Yon
el: Λα Ρος σιρ Ιόν

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
el: Βιέν

[ctx: france.kgm]
en: Poitiers
el: Πουατιέ

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
el: Οτ-Βιέν

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
el: Λιμόζ

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
el: Βόσγια

[ctx: france.kgm]
en: Epinal
el: Επινάλ

[ctx: france.kgm]
en: Yonne
el: Ιόν

[ctx: france.kgm]
en: Auxerre
el: Οσέρ

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
el: Τεριτουάρ ντε Μπελφόρ

[ctx: france.kgm]
en: Belfort
el: Μπελφόρ

[ctx: france.kgm]
en: Essonne
el: Εσόν

[ctx: france.kgm]
en: Evry
el: Εβρί

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
el: Οτ-ντε-Σεν

[ctx: france.kgm]
en: Nanterre
el: Ναντέρ

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
el: Σεν-σεν-Ντενί

[ctx: france.kgm]
en: Bobigny
el: Μπομπινί

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
el: Βαλ-ντε-Μαρν

[ctx: france.kgm]
en: Créteil
el: Κρετέιγ

[ctx: france.kgm]
en: Val d'Oise
el: Βαλ ντ' Ουάζ

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
el: Γκεργκί-Ποντουάζ

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
el: Γαλλία (περιφέρειες)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
el: Εκτός Γαλλίας (περιφέρειες)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
el: Προβένς-Άλπεις-Κοτ Ντ'Αζούρ

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
el: Μασσαλία

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
el: Νορμανδία

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
el: Ρουέν

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
el: Κορς

[ctx: france_regions.kgm]
en: Ajaccio
el: Αγιάτσο

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bourgogne-Franche-Comté
el: Βουργουνδία-Φρανς-Κοντέ

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
el: Ντιζόν

[ctx: france_regions.kgm]
en: Occitanie
el: Οξιτανία

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
el: Τουλούζη

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nouvelle-Aquitaine
el: Νέα Ακουιτανία

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
el: Μπορντό

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
el: Βρετάνη

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rennes
el: Ρεν

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
el: Περιοχή του Λίγηρα

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
el: Νάντη

[ctx: france_regions.kgm]
en: Centre-Val-de-Loire
el: Σαντρ-Βαλ ντε Λουάρ

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
el: Ορλεάνη

[ctx: france_regions.kgm]
en: Grand-Est
el: Γκραντ-Εστ

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
el: Στρασβούργο

[ctx: france_regions.kgm]
en: Auvergne-Rhône-Alpes
el: Ωβέρνη-Ρον-Αλπ

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
el: Λιόν

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
el: Ιλ ντε Φράνς

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
el: Παρίσι

[ctx: france_regions.kgm]
en: Hauts-de-France
el: Οτ-ντε-Φρανς

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
el: Λιλ

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
el: Εκτός Γεωργίας

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
el: Αβκαζία

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
el: Σοχούμι

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
el: Σαμεγκρέλο-Ζέμο Σβανέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Zugdidi
el: Ζουγκντίντι

[ctx: georgia.kgm]
en: Guria
el: Γκούρια

[ctx: georgia.kgm]
en: Ozurgeti
el: Οζουργκέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Ajaria
el: Αζαρία

[ctx: georgia.kgm]
en: Batumi
el: Μπατούμι

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
el: Ράχα-Λεχκούμι και Κβέμο Σβανέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Ambrolauri
el: Αμπρολόρι

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
el: Ιμερέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Kutaisi
el: Κουτσαΐσι

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
el: Σάμτσκε-Ζαβαχέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Akhaltsikhe
el: Αχαλτσικέ

[ctx: georgia.kgm]
en: Shida Kartli
el: Σίντα Καρτλί

[ctx: georgia.kgm]
en: Gori
el: Γκόρι

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
el: Μτσκέτα-Μτιανέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
el: Μτσκέτα

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
el: Κβέμο Καρτλί

[ctx: georgia.kgm]
en: Rustavi
el: Ρούσταβι

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
el: Καχέτι

[ctx: georgia.kgm]
en: Telavi
el: Τελάβι

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
el: Τσμπίλισι

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
el: Γερμανία

[ctx: germany.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
el: Εκτός Γερμανίας

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
el: Βάδη Βυρτεμβέργη

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
el: Στουτγάρδη

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
el: Βαυαρία

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
el: Μόναχο

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
el: Βερολίνο

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
el: Βραδεμβούργο

[ctx: germany.kgm]
en: Potsdam
el: Πότσνταμ

[ctx: germany.kgm]
en: Bremen
el: Βρέμη

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
el: Αμβούργο

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
el: Έσση

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
el: Βισμπάντεν

[ctx: germany.kgm]
en: Mecklenburg-Vorpommern
el: Μεκλεμβούργο - Δυτική Πομερανία

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
el: Στσέριν

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
el: Κάτω Σαξονία

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
el: Ανόβερο

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
el: Βόρεια Ρηνανία - Βεστφαλία

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
el: Ντίσελντορφ

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
el: Ρηνανία - Παλατινάτο

[ctx: germany.kgm]
en: Mainz
el: Μαινζ

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
el: Ζάαρλαντ

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
el: Σάαρμπρουκεν

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
el: Σαξονία

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
el: Δρέσδη

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
el: Σαξονία Άνχαλντ

[ctx: germany.kgm]
en: Magdeburg
el: Μαγδεμβούργο

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
el: Σλέσβινγκ - Χόλσταϊν

[ctx: germany.kgm]
en: Kiel
el: Κιέλο

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
el: Θουριγγία

[ctx: germany.kgm]
en: Erfurt
el: Ερφούρτη

[ctx: ghana.kgm]
en: Ghana
el: Γκάνα

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
el: Κόλπος της Γουινέας

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
el: Ακτή του Ελεφαντοστού

[ctx: ghana.kgm]
en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

[ctx: ghana.kgm]
en: Togo
el: Τόγκο

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
el: Άνω Δυτικά

[ctx: ghana.kgm]
en: Wa
el: Βά

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
el: Άνω Ανατολικά

[ctx: ghana.kgm]
en: Bolgatanga
el: Μπολγκατάνγκα

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
el: Βόρεια

[ctx: ghana.kgm]
en: Tamale
el: Ταμάλε

[ctx: ghana.kgm]
en: Brong-Ahafo
el: Μπρονγκ-Αχάφο

[ctx: ghana.kgm]
en: Sunyani
el: Σουνιάνι

[ctx: ghana.kgm]
en: Volta
el: Βόλτα

[ctx: ghana.kgm]
en: Ho
el: Χο

[ctx: ghana.kgm]
en: Ashanti
el: Ασάντι

[ctx: ghana.kgm]
en: Kumasi
el: Κουμάσι

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
el: Ανατολικά

[ctx: ghana.kgm]
en: Koforidua
el: Κοφορίντουα

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
el: Δυτικά

[ctx: ghana.kgm]
en: Sekondi
el: Σεκόντι

[ctx: ghana.kgm]
en: Central
el: Σέντραλ

[ctx: ghana.kgm]
en: Cape Coast
el: Ακτή του Ακρωτηρίου

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
el: Μεγάλη Άκρα

[ctx: ghana.kgm]
en: Accra
el: Άκρα

[ctx: goa.kgm]
en: Goa
el: Γκόα

[ctx: goa.kgm]
en: District
el: Περιφέρεια

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
el: Εκτός Γκόα

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: goa.kgm]
en: Canacona
el: Κανακόνα

[ctx: goa.kgm]
en: Chaudi
el: Σόντι

[ctx: goa.kgm]
en: Quepem
el: Κεπέμ

[ctx: goa.kgm]
en: Mormugao
el: Μορμουγκάο

[ctx: goa.kgm]
en: Vasco da Gama
el: Βάσκο ντα Γκάμα

[ctx: goa.kgm]
en: Sanguem
el: Σανγκέμ

[ctx: goa.kgm]
en: Salcette
el: Σαλσέτ

[ctx: goa.kgm]
en: Margao
el: Μαργκάο

[ctx: goa.kgm]
en: Ponda
el: Πόντα

[ctx: goa.kgm]
en: Pernem
el: Περνέμ

[ctx: goa.kgm]
en: Bardez
el: Μπαρντέζ

[ctx: goa.kgm]
en: Mapusa
el: Μαπούσα

[ctx: goa.kgm]
en: Bicholim
el: Μπιχολίμ

[ctx: goa.kgm]
en: Tiswadi
el: Τισβάντι

[ctx: goa.kgm]
en: Panjim
el: Παντζίμ

[ctx: goa.kgm]
en: Satari
el: Σαταρί

[ctx: goa.kgm]
en: Valpoi
el: Βαλπόι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
el: Μεγάλη Βρετανία (Ιστορικές κομητείες)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
el: Κομητείες

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
el: Εκτός Μεγάλης Βρετανίας (Ιστορικές κομητείες)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
el: Νήσοι Σέτλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lerwick
el: Λέργουικ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Orkney
el: Όρκνεϊ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkwall
el: Κέρκγουολ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caithness
el: Κέιθνες

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wick
el: Γουίκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sutherland
el: Σάδερλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dornoch
el: Ντόρνοχ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
el: Ρος-Σάιρ και Κρόμαρτι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dingwall
el: Ντίγκγουολ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness-shire
el: Ινβερνές-σάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness
el: Ινβερνές

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairnshire
el: Νέρνσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairn
el: Νερν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morayshire
el: Μόρεϊσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Elgin
el: Έλγκιν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banffshire
el: Μπάνφσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banff
el: Μπανφ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeenshire
el: Αμπερντίνσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeen
el: Αμπερντίν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kincardineshire
el: Κίνκαρτινσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stonehaven
el: Στονχάβεν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Angus
el: Άνγκους

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Forfar
el: Φόρφαρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perthshire
el: Περθσάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perth
el: Περθ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Argyllshire
el: Άργκιλσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inveraray
el: Ινβεράρεϊ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbartonshire
el: Ντάμπαρτονσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbarton
el: Ντάμπαρτον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirlingshire
el: Στέρλινγκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirling
el: Στέρλινγκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Clackmannanshire
el: Κλακμάνανσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Alloa
el: Αλόα

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross-shire
el: Κίνρος-σάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross
el: Κίνρος

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Fife
el: Φαΐφ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenrothes
el: Γκλένροθς

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
el: Ανατολικό Λόθιαν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haddington
el: Χάντινγκτον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Midlothian
el: Μιντλόθιαν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dalkeith
el: Ντάλκεϊθ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
el: Δυτικό Λόθιαν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Livingston
el: Λίβινγκστον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanarkshire
el: Λάναρκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanark
el: Λάναρκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Renfrewshire
el: Ρένφριουσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Paisley
el: Πέισλι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayrshire
el: Αϊρσάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayr
el: Άιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buteshire
el: Μπιουτσάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rothesay
el: Ρόθεσαϊ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtownshire
el: Γουίγκταουνσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtown
el: Γουίγκταουν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbrightshire
el: Κίρκουντμπραϊτσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbright
el: Κίρκουντμπραϊτ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfriesshire
el: Ντάμφρισαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfries
el: Ντάμφραϊζ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peeblesshire
el: Πίμπλσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peebles
el: Πιμπλς

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirkshire
el: Σέλκιρκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirk
el: Σέλκιρκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburghshire
el: Ρόξμπεργκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburgh
el: Ρόξμπεργκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berwickshire
el: Μπέργουικσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Duns
el: Ντουνς

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northumberland
el: Νορθάμπερλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morpeth
el: Μορπέθ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cumberland
el: Κάμπερλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carlisle
el: Καρλάιλ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Durham
el: Ντάρχαμ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Westmorland
el: Γουέστμορλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Appleby-in-Westmorland
el: Άπλμπι-Γουέστμορλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lancashire
el: Λάνκασαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Preston
el: Πρέστον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Yorkshire
el: Γιόρκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: York
el: Υόρκη

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincolnshire
el: Λίνκολνσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincoln
el: Λίνκολν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nottinghamshire
el: Νότινγχαμσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Bridgford
el: Δυτικό Μπρίτζφορντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Derbyshire
el: Ντέρμπισαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Matlock
el: Μάτλοκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cheshire
el: Τσεσάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chester
el: Τσέστερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shropshire
el: Σροπσάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shrewbury
el: Σριούμπερι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Staffordshire
el: Στάφορντσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stafford
el: Στάφορντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Leicestershire
el: Λέτσεστερσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenfield
el: Γκλένφιλντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rutland
el: Ρούτλαντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oakham
el: Όακχαμ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northamptonshire
el: Νορθάμπτονσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northampton
el: Νορθάμπτον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdonshire
el: Χάντινγκτονσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdon
el: Χάντινγκτον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridgeshire
el: Κέιμπριτζσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridge
el: Κέιμπριτζ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norfolk
el: Νόρφολκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norwich
el: Νόργουιτς

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Suffolk
el: Σάφολκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ipswich
el: Ίπσουιτς

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Essex
el: Έσεξ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chelmsford
el: Τσέλμσφορντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kent
el: Κεντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Maidstone
el: Μέιντστον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sussex
el: Σάσεξ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chichester
el: Τσίτσεστερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Surrey
el: Σάρεϊ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kingston
el: Κίνγκστον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Middlesex
el: Μίντλσεξ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
el: Λονδίνο

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertfordshire
el: Χέρτφορτνσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertford
el: Χέρτφορντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedfordshire
el: Μπέντφορντσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedford
el: Μπέντφορντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buckinghamshire
el: Μπάκινγχαμσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aylesbury
el: Έιλσμπερι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxfordshire
el: Όξφορντσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxford
el: Οξφόρδη

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berkshire
el: Μπέρκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Reading
el: Ρέντινγκ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hampshire
el: Χάμσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Winchester
el: Γουίντσεστερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorset
el: Ντόρσετ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorchester
el: Ντόρτσεστερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Devon
el: Ντέβον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Exeter
el: Έξετερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cornwall
el: Κορνουάλη

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Truro
el: Τρούρο

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Somerset
el: Σόμερσετ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Taunton
el: Τάουντον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wiltshire
el: Ουίλτσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Trowbridge
el: Τρόουμπριτζ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucestershire
el: Γκλούτσεστερσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucester
el: Γκλούτσεστερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwickshire
el: Γουόργικσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwick
el: Γουόργικ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcestershire
el: Γουόρτσεστερσάιρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcester
el: Γουόρτσεστερ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Herefordshire
el: Χέρφορντσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hereford
el: Χέρφορντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouthshire
el: Μόνμαουθσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouth
el: Μόνμαουθ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glamorgan
el: Γκλαμόργκαν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
el: Καρντίφ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carmarthenshire
el: Κάρμαθενσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Llanelli
el: Λιανέλι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Pembrokeshire
el: Πέμπροκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haverfordwest
el: Χάβερφορντγουεστ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiganshire
el: Κάρντιγκανσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardigan
el: Κάρντιγκαν

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecknockshire
el: Μπρέκνοκσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecon
el: Μπρέκον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Radnorshire
el: Ράντνορσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: New Radnor
el: Νέο Ράντνορ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomeryshire
el: Μοντγκόμερισαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomery
el: Μοντγκόμερι

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Merionethshire
el: Μέριονεθσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dolgellau
el: Ντόλγκελω

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfonshire
el: Κέρναρφονσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfon
el: Κέρναρφον

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Anglesey
el: Άνγκλσεϊ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Holyhead
el: Χόλιχεντ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbighshire
el: Ντένμπαϊσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbigh
el: Ντένμπαϊ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Flintshire
el: Φλίντσαϊρ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Mold
el: Μολντ

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
el: Ελλάδα

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
el: Περιφέρειες

[ctx: greece.kgm]
en: Border
el: Περίγραμμα

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
el: Αιγαίο Πέλαγος

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
el: Βαλκάνια

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
el: Κρητικό Πέλαγος

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
el: Ιόνιο Πέλαγος

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
el: Μεσόγειος Ύδατα

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
el: Εκτός Ελλάδας

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
el: Αττική

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
el: Αθήνα

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
el: Κεντρική Ελλάδα

[ctx: greece.kgm]
en: Lamia
el: Λαμία

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
el: Κεντρική Μακεδονία

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
el: Θεσσαλονίκη

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
el: Κρήτη

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
el: Ηράκλειο

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
el: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη

[ctx: greece.kgm]
en: Komotini
el: Κομοτηνή

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
el: Ήπειρος

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
el: Ιωάννινα

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
el: Ιόνια Νησιά

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
el: Κέρκυρα

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
el: Βόρειο Αιγαίο

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
el: Μυτιλήνη

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
el: Πελοπόννησος

[ctx: greece.kgm]
en: Tripoli
el: Τρίπολη

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
el: Νότιο Αιγαίο

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
el: Ερμούπολη

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
el: Θεσσαλία

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
el: Λάρισα

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
el: Δυτική Ελλάδα

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
el: Πάτρα

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
el: Δυτική Μακεδονία

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
el: Κοζάνη

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
el: Όρος Άθως

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
el: Καρυές

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
el: Ελλάδα (περιφέρειες)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
el: Περιφέρειες

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
el: Εκτός Ελλάδας (περιφέρειες)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
el: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Komotini
el: Κομοτηνή

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
el: Κεντρική Μακεδονία

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
el: Θεσσαλονίκη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
el: Δυτική Μακεδονία

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Kozani
el: Κοζάνη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
el: Ιόνια Νησιά

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
el: Κέρκυρα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
el: Ήπειρος

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
el: Ιωάννινα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
el: Δυτική Ελλάδα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Patras
el: Πάτρα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
el: Θεσσαλία

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
el: Λάρισα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
el: Κεντρική Ελλάδα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Lamia
el: Λαμία

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
el: Αττική

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
el: Αθήνα

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
el: Πελοπόννησος

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Tripoli
el: Τρίπολη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
el: Βόρειο Αιγαίο

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
el: Μυτιλήνη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
el: Νότιο Αιγαίο

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ermoupoli
el: Ερμούπολη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
el: Κρήτη

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Heraklion
el: Ηράκλειο

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
el: Άγιος Όρος

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Karyes
el: Καρυές

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
el: Ελλάδα (Νομοί)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
el: Νομοί

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
el: Εκτός Ελλάδας (Νομοί)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Drama
el: Δράμα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evros
el: Έβρος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
el: Αλεξανδρούπολη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
el: Καβάλα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
el: Ροδόπη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Komotini
el: Κομοτηνή

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Xanthi
el: Ξάνθη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
el: Χαλκιδική

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Polygyros
el: Πολύγυρος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Imathia
el: Ημαθία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Veria
el: Βέροια

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kilkis
el: Κιλκίς

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pella
el: Πέλλα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
el: Έδεσσα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pieria
el: Πιερία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Katerini
el: Κατερίνη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Serres
el: Σέρρες

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
el: Θεσσαλονίκη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Florina
el: Φλώρινα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Grevena
el: Γρεβενά

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kastoria
el: Καστοριά

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kozani
el: Κοζάνη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arta
el: Άρτα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
el: Ιωάννινα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Preveza
el: Πρέβεζα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thresprotia
el: Θεσπρωτία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Igoumenitsa
el: Ηγουμενίτσα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karditsa
el: Καρδίτσα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
el: Λάρισα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Magnesia
el: Μαγνησία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Volos
el: Βόλος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Trikala
el: Τρίκαλα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
el: Κέρκυρα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kefalonia
el: Κεφαλλονιά

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argostoli
el: Αργοστόλι

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lefkada
el: Λευκάδα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Zakynthos
el: Ζάκυνθος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
el: Αχαΐα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
el: Πάτρα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
el: Αιτωλία-Ακαρνανία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Missolonghi
el: Μεσολόγγι

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elis
el: Ηλεία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pyrgos
el: Πύργος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
el: Εύβοια

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
el: Χαλκίδα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
el: Ευρυτανία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karpenisi
el: Καρπενήσι

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
el: Φωκίδα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
el: Άμφισσα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
el: Φθιώτιδα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lamia
el: Λαμία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
el: Βοιωτία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
el: Λιβαδειά

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
el: Αθήνα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
el: Πειραιάς

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
el: Δυτική Αττική

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elefsina
el: Ελευσίνα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
el: Ανατολική Αττική

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pallini
el: Παλλήνη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
el: Αρκαδία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Tripoli
el: Τρίπολη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argolis
el: Αργολίδα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nauplie
el: Ναύπλιο

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
el: Κορινθία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
el: Κόρινθος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
el: Λακωνία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
el: Σπάρτη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
el: Μεσσηνία

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kalamata
el: Καλαμάτα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chios
el: Χίος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lesbos
el: Λέσβος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
el: Μυτιλήνη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Samos
el: Σάμος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
el: Κυκλάδες

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
el: Ερμούπολη

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
el: Δωδεκάνησα

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
el: Ρόδος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chania
el: Χανιά

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Heraklion
el: Ηράκλειο

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
el: Ηράκλειο

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lasithi
el: Λασίθι

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nikolaos
el: Αγ.Νικόλαος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
el: Ρέθυμνο

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymno
el: Ρέθυμνο

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
el: Άγιο Όρος

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karyes
el: Καρυές

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
el: Εκτός Γουατεμάλας

[ctx: guatemala.kgm]
en: Alta Verapaz
el: Άλτα Βεραπάς

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cobán
el: Κομπάν

[ctx: guatemala.kgm]
en: Baja Verapaz
el: Μπάχα Βεραπάς

[ctx: guatemala.kgm]
en: Salamá
el: Σαλαμά

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chimaltenango
el: Τσιμαλτενάνγκο

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chiquimula
el: Τσικιμούλα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Petén
el: Πετέν

[ctx: guatemala.kgm]
en: Flores
el: Φλόρες

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Progreso
el: Ελ Προγκρέσο

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guastatoya
el: Γκουαστατόγια

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Quiché
el: Ελ Κίτσε

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Cruz del Quiché
el: Σάντα Κρουζ ντελ Κίτσε

[ctx: guatemala.kgm]
en: Escuintla
el: Εσκουΐντλα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
el: Σιουδάδ ντε Γουατεμάλα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Huehuetenango
el: Ουεουετενάνγκο

[ctx: guatemala.kgm]
en: Izabal
el: Ισαμπάλ

[ctx: guatemala.kgm]
en: Puerto Barrios
el: Πουέρτο Μπάριος

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
el: Χαλάπα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
el: Χουτιάπα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Quetzaltenango
el: Κεσαλτενάνγκο

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
el: Ρεταλουλέου

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sacatepéquez
el: Σακατεπεκές

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
el: Αντίγκουα Γουατεμάλα

[ctx: guatemala.kgm]
en: San Marcos
el: Σαν Μάρκος

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Rosa
el: Σάντα Ρόζα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cuilapa
el: Κουιλάπα

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sololá
el: Σολολά

[ctx: guatemala.kgm]
en: Suchitepéquez
el: Σουτσιτεπεκές

[ctx: guatemala.kgm]
en: Mazatenango
el: Μασατενάνγκο

[ctx: guatemala.kgm]
en: Totonicapán
el: Τοτονιπακάν

[ctx: guatemala.kgm]
en: Zacapa
el: Σακάπα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gujarat
el: Γκουτζαράτ

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
el: Εκτός Γκουτζαράτ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
el: Κουτς / Κάτσι

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhuj
el: Μπούτζι

[ctx: gujarat.kgm]
en: Banaskantha
el: Μπανασκάνθα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Palanpur
el: Παλανπούρ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Patan
el: Πατάν

[ctx: gujarat.kgm]
en: Mehsana
el: Μεσάνα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Sabarkantha
el: Σαμπαρκάνθα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Himmatnagar
el: Ιματναγκάρ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gandhinagar
el: Γκατίναγκαρ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surendranagar
el: Σουρεντράναγκαρ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahmedabad
el: Αχμενταμπάντ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kheda
el: Κέντα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
el: Παντς Μαχάλ / Παντσμαχάλ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Godhra
el: Γκόρα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Dahod
el: Νταχόντ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Jamnagar
el: Τζαμναγκάρ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajkot
el: Ραϊκότ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Junagadh
el: Τζουναγκάντ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Amreli
el: Αμρελί

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhavnagar
el: Μπαβναγκάρ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Anand
el: Ανάντ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vadodara
el: Βαντοντάρα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bharuch
el: Μπαρούκ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Narmada
el: Ναρμάντα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajpipla
el: Ραϊπίπλα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surat
el: Σουράτ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Tapi
el: Τάπι

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vyara
el: Βυάρα

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
el: Οι Ντάγκς / Νταγκ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahwa
el: Άχβα

[ctx: gujarat.kgm]
en: Navsari
el: Ναβσάρι

[ctx: gujarat.kgm]
en: Valsad
el: Βαλσάντ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Porbandar
el: Πορμπαντάρ

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
el: Γουιάνα

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
el: Εκτός Γουϊάνας

[ctx: guyana.kgm]
en: Barima-Waini
el: Μπαρίμα - Γουάινι

[ctx: guyana.kgm]
en: Mabaruma
el: Μαμπαρούμα

[ctx: guyana.kgm]
en: Pomeroon-Supenaam
el: Πόμεροον - Σουπενάαμ

[ctx: guyana.kgm]
en: Anna Regina
el: Άννα Ρεγγίνα

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
el: Νησιά Εσεκίμπο - Δυτική Ντεμεμάρα

[ctx: guyana.kgm]
en: Vreed en Hoop
el: Βριιντ εν Χόοπ

[ctx: guyana.kgm]
en: Demerara-Mahaica
el: Ντεμεράρα - Μαχάικα

[ctx: guyana.kgm]
en: Paradise
el: Παραντάις

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahaica-Berbice
el: Μαχάικα - Μπερντίσε

[ctx: guyana.kgm]
en: Fort Wellington
el: Φορτ Ουέλινγκτον

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
el: Άνω Ντεμεράρα - Μπερντίσε

[ctx: guyana.kgm]
en: Linden
el: Λίντεν

[ctx: guyana.kgm]
en: Cuyuni-Mazaruni
el: Κουγιούνι - Μαζαρούνι

[ctx: guyana.kgm]
en: Bartica
el: Μπαρτίκα

[ctx: guyana.kgm]
en: Potaro-Siparuni
el: Ποτάρο - Σιπαρούνι

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
el: Μαντία

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
el: Άνω Τακούτου - Άνω Εσεκίμπο

[ctx: guyana.kgm]
en: Lethem
el: Λέθεμ

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
el: Ανατολικό Μπερντίσε - Κορεντίνε

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
el: Νιου Άμστερνταμ

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
el: Αϊτή

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
el: Εκτός Αϊτής

[ctx: haiti.kgm]
en: Artibonite
el: Αρτιμπονίτ

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Gonaïves
el: Λες Γκοναΐβ

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
el: Σεντρέ

[ctx: haiti.kgm]
en: Hinche
el: Ενς

[ctx: haiti.kgm]
en: Grand'Anse
el: Γκράντ Ανσέ

[ctx: haiti.kgm]
en: Jérémie
el: Ζερεμί

[ctx: haiti.kgm]
en: Nippes
el: Νιπς

[ctx: haiti.kgm]
en: Miragoâne
el: Μιραγκοάν

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
el: Νορντ

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
el: Καπ-Αϊτιέν

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
el: Νορντ-εστ

[ctx: haiti.kgm]
en: Fort-Liberté
el: Φορ-Λιμπερτέ

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
el: Νορντ-Ουέστ

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-de-Paix
el: Πορ-ντε-πε

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
el: Ουέστ

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
el: Πορτ-ο-Πρενς

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
el: Σουντ

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Cayes
el: Λες-Κάγιες

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
el: Σουντ-Εστ

[ctx: haiti.kgm]
en: Jacmel
el: Ζακμέλ

[ctx: haryana.kgm]
en: Haryana
el: Χαριάνα

[ctx: haryana.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
el: Εκτός Χαριάνα

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: haryana.kgm]
en: Chandigarh
el: Τσάντιγκαρ

[ctx: haryana.kgm]
en: Panchkula
el: Παντσκούλα

[ctx: haryana.kgm]
en: Ambala
el: Αμπάλα

[ctx: haryana.kgm]
en: Yamuna Nagar
el: Γιαμούνα Ναγκάρ

[ctx: haryana.kgm]
en: Kurukshetra
el: Κουρουκσέτρα

[ctx: haryana.kgm]
en: Karnal
el: Καρνάλ

[ctx: haryana.kgm]
en: Kaithal
el: Καϊθάλ

[ctx: haryana.kgm]
en: Jind
el: Τζιντ

[ctx: haryana.kgm]
en: Panipat
el: Πανιπάτ

[ctx: haryana.kgm]
en: Sonipat
el: Σονιπάτ

[ctx: haryana.kgm]
en: Faridabad
el: Φαρινταμπάντ

[ctx: haryana.kgm]
en: Mewat
el: Μεβάτ

[ctx: haryana.kgm]
en: Nuh
el: Νου

[ctx: haryana.kgm]
en: Gurgaon
el: Γκουργκόν

[ctx: haryana.kgm]
en: Rewari
el: Ρεβάρι

[ctx: haryana.kgm]
en: Mahendragarh
el: Μαχεντραγκάρ

[ctx: haryana.kgm]
en: Narnaul
el: Ναρνάουλ

[ctx: haryana.kgm]
en: Jhajjar
el: Ζατζάρ

[ctx: haryana.kgm]
en: Bhiwani
el: Μπιβάνι

[ctx: haryana.kgm]
en: Rohtak
el: Ροτάκ

[ctx: haryana.kgm]
en: Hisar
el: Ισάρ

[ctx: haryana.kgm]
en: Sirsa
el: Σίρσα

[ctx: haryana.kgm]
en: Fatehabad
el: Φατχαμπάντ

[ctx: haryana.kgm]
en: Palwal
el: Παλβάλ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Himachal Pradesh
el: Χιμάτσαλ Πραντές

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Chamba
el: Τσάμπα

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kangra
el: Κάνγκρα

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Dharamsala
el: Νταραμσάλα

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Una
el: Ούνα

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Hamirpur
el: Χαμιρπούρ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Bilaspur
el: Μπιλασπούρ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Solan
el: Σολάν

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Shimla
el: Σίμλα

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Mandi
el: Μάντι

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kullu
el: Κούλου

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
el: Λαχάουλ και Σπίτι

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kyelang
el: Κυελάνγκ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Sirmaur
el: Σιρμάουρ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kinnaur
el: Κινάουρ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Reckong Peo
el: Ρεκόνγκ Πέο

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
el: Ονδούρα

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
el: Εκτός Ονδούρα

[ctx: honduras.kgm]
en: Atlántida
el: Ατλαντίδα

[ctx: honduras.kgm]
en: La Ceiba
el: Λα Σέιμπα

[ctx: honduras.kgm]
en: Choluteca
el: Τσολουτέκα

[ctx: honduras.kgm]
en: Colón
el: Κολόν

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
el: Τρουχίγιο

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
el: Κομαγιάγκουα

[ctx: honduras.kgm]
en: Copán
el: Κοπάν

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Rosa de Copán
el: Σάντα Ρόσα ντε Κοπάν

[ctx: honduras.kgm]
en: Cortés
el: Κορτές

[ctx: honduras.kgm]
en: San Pedro Sula
el: Σαν Πέντρο Σούλα

[ctx: honduras.kgm]
en: El Paraíso
el: Ελ Παραΐσο

[ctx: honduras.kgm]
en: Yuscarán
el: Γιουσκαράν

[ctx: honduras.kgm]
en: Francisco Morazán
el: Φρανσίσκο Μοραζάν

[ctx: honduras.kgm]
en: Tegucigalpa
el: Τεγκουσιγκάλπα

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias a Dios
el: Γκράσιας α Ντίος

[ctx: honduras.kgm]
en: Puerto Lempira
el: Πουέρτο Λεμπίρα

[ctx: honduras.kgm]
en: Intibucá
el: Ιντιμπουκά

[ctx: honduras.kgm]
en: La Esperanza
el: Λα Εσπεράνσα

[ctx: honduras.kgm]
en: Islas de la Bahía
el: Ίσλας ντε λα Μπαΐα

[ctx: honduras.kgm]
en: Roatán
el: Ροατάν

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
el: Λα Παζ

[ctx: honduras.kgm]
en: Lempira
el: Λεμπίρα

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias
el: Γκράτσιας

[ctx: honduras.kgm]
en: Ocotepeque
el: Οκοτεπέκε

[ctx: honduras.kgm]
en: Nueva Octopeque
el: Νουέβα Οκοτεπέκε

[ctx: honduras.kgm]
en: Olancho
el: Ολάντσο

[ctx: honduras.kgm]
en: Juticalpa
el: Χουτικάλπα

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Bárbara
el: Σάντα Μπάρμπαρα

[ctx: honduras.kgm]
en: Valle
el: Βάγιε

[ctx: honduras.kgm]
en: Nacaome
el: Νακαόμε

[ctx: honduras.kgm]
en: Yoro
el: Γιόρο

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
el: Ουγγαρία (κομητείες)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
el: Κομητείες

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
el: Εκτός Ουγγαρίας

[ctx: hungary.kgm]
en: Bács-Kiskun
el: Μπατς-Κισκούν

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
el: Κέτσκεμετ

[ctx: hungary.kgm]
en: Baranya
el: Μπαρανία

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
el: Πετς

[ctx: hungary.kgm]
en: Békés
el: Μπέκες

[ctx: hungary.kgm]
en: Békéscsaba
el: Μπέκεσαμπα

[ctx: hungary.kgm]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
el: Μπόρσοντ-Αμπάουι-Ζέμπλεν

[ctx: hungary.kgm]
en: Miskolc
el: Μίσκολκ

[ctx: hungary.kgm]
en: Csongrád
el: Τσόνγκραντ

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
el: Ζέγκεντ

[ctx: hungary.kgm]
en: Fejér
el: Φέιερ

[ctx: hungary.kgm]
en: Székesfehérvár
el: Ζέγκεσφεχερβαρ

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr-Moson-Sopron
el: Γκιορ-Μοσόν-Σοπρόν

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr
el: Γκιορ

[ctx: hungary.kgm]
en: Hajdú-Bihar
el: Χόιντου-Μπιχάρ

[ctx: hungary.kgm]
en: Debrecen
el: Ντέμπρετσεν

[ctx: hungary.kgm]
en: Heves
el: Χέβες

[ctx: hungary.kgm]
en: Eger
el: Έγκερ

[ctx: hungary.kgm]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
el: Γιαζ-Ναγκικούν-Ζοάνοκ

[ctx: hungary.kgm]
en: Szolnok
el: Ζόλνοκ

[ctx: hungary.kgm]
en: Komárom-Esztergom
el: Κομαρόμ-Εστρεγκόμ

[ctx: hungary.kgm]
en: Tatabánya
el: Τάταμπανια

[ctx: hungary.kgm]
en: Nógrád
el: Νόγκραντ

[ctx: hungary.kgm]
en: Salgótarján
el: Σάλγκοταριαν

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
el: Πέστη

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
el: Βουδαπέστη

[ctx: hungary.kgm]
en: Somogy
el: Σόμογκι

[ctx: hungary.kgm]
en: Kaposvár
el: Κάποσβαρ

[ctx: hungary.kgm]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
el: Ζάμπολτς-Ζάτμαρ-Μπέρεγκ

[ctx: hungary.kgm]
en: Nyíregyháza
el: Νίιρεγκιαζα

[ctx: hungary.kgm]
en: Tolna
el: Τόλνα

[ctx: hungary.kgm]
en: Szekszárd
el: Ζέκσαρντ

[ctx: hungary.kgm]
en: Vas
el: Βας

[ctx: hungary.kgm]
en: Szombathely
el: Ζόμπατελι

[ctx: hungary.kgm]
en: Veszprém
el: Βέσπρεμ

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
el: Ζάλα

[ctx: hungary.kgm]
en: Zalaegerszeg
el: Ζάλαεγκερσεντ

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
el: Ουγγαρία (περιφέρειες)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
el: Εκτός Ουγγαρίας (περιφέρειες)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
el: Δυτική Τρανσντανούμπια

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Győr
el: Γκιορ

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
el: Νότια Τρανσντανούμπια

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
el: Πετς

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
el: Κεντρική Τρανσντανούμπια

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Székesfehérvár
el: Ζέγκεσφεχερβαρ

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
el: Κεντρική Ουγγαρία

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
el: Βουδαπέστη

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
el: Βόρεια Ουγγαρία

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Miskolc
el: Μίσκολκ

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
el: Βόρεια Μεγάλη Πεδιάδα

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Debrecen
el: Ντέμπρετσεν

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
el: Νότια Μεγάλη Πεδιάδα

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
el: Ζέγκεντ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
el: Ισλανδία (Περιφέρειες)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
el: Εκτός Ισλανδίας (Περιφέρειες)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
el: Άουστουρλαντ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Egilsstaðir
el: Εγκιλστραδιρ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
el: Περιοχή πρωτεύουσας

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
el: Ρέικιαβικ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
el: Νόρδουλαντ Έιστρα

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Akureyri
el: Ακουρέιρι

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
el: Νόρδουλαντ Βέστρα

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Sauðárkrókur
el: Σάουδαρκροκουρ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
el: Σούδουρλαντ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Selfoss
el: Σέλφος

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
el: Νότια χερσόνησος

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Keflavík
el: Κέφλαβικ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
el: Βέστφιρδιρ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Ísafjörður
el: Ίσαφγερδουρ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
el: Βέστουρλαντ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Borgarnes
el: Μπόργκανες

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
el: Παγετώνας Βάτναγεκουλ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
el: Παγετώνας Λάγκγεκουλ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
el: Παγετώνας Χόφσγεκουλ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
el: Παγετώνας Μίρδαλσγεκουλ

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
el: Παγετώνας Ντράγκαγεκουλ

[ctx: india.kgm]
en: India
el: Ινδία

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
el: Πολιτείες και επικράτειες

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: india.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: india.kgm]
en: Not India
el: Εκτός Ινδίας

[ctx: india.kgm]
en: Andhra Pradesh
el: Ανδίρα Πραντές

[ctx: india.kgm]
en: Hyderabad
el: Χιντεραμπάντ

[ctx: india.kgm]
en: Arunachal Pradesh
el: Αρουνασάτ Πραντές

[ctx: india.kgm]
en: Itanagar
el: Ιταναγκάρ

[ctx: india.kgm]
en: Assam
el: Ασάμ

[ctx: india.kgm]
en: Dispur
el: Δισπούρ

[ctx: india.kgm]
en: Bihar
el: Μπιχάρ

[ctx: india.kgm]
en: Patna
el: Πάτνα

[ctx: india.kgm]
en: Chhatisgarh
el: Τσατισγκάρ

[ctx: india.kgm]
en: Raipur
el: Ραϊπούρ

[ctx: india.kgm]
en: Goa
el: Γκόα

[ctx: india.kgm]
en: Panaji
el: Πανατζί

[ctx: india.kgm]
en: Gujarat
el: Γκουτζαράτ

[ctx: india.kgm]
en: Gandhinagar
el: Γκαντιναγκάρ

[ctx: india.kgm]
en: Haryana
el: Χαργάνα

[ctx: india.kgm]
en: Himachal Pradesh
el: Χιματσάλ Πραντές

[ctx: india.kgm]
en: Shimla
el: Σίμλα

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
el: Τζαμού και Κασμίρ

[ctx: india.kgm]
en: Srinagar
el: Σριναγκάρ

[ctx: india.kgm]
en: Jharkhand
el: Τζαρχάντ

[ctx: india.kgm]
en: Ranchi
el: Ραντσί

[ctx: india.kgm]
en: Karnataka
el: Καρνατάκα

[ctx: india.kgm]
en: Bangalore
el: Μπάνγκαλορ

[ctx: india.kgm]
en: Kerala
el: Κεράλα

[ctx: india.kgm]
en: Thiruvananthapuram
el: Θιρουβανανθαπουράμ

[ctx: india.kgm]
en: Madhya Pradesh
el: Μάντιγια Πραντές

[ctx: india.kgm]
en: Bhopal
el: Μποπάλ

[ctx: india.kgm]
en: Maharashtra
el: Μαχαράστρα

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
el: Μουμπάι

[ctx: india.kgm]
en: Manipur
el: Μανιπούρ

[ctx: india.kgm]
en: Imphal
el: Ιμφάλ

[ctx: india.kgm]
en: Meghalaya
el: Μεγαλάγια

[ctx: india.kgm]
en: Shillong
el: Σιλόνγκ

[ctx: india.kgm]
en: Mizoram
el: Μιζοράμ

[ctx: india.kgm]
en: Aizawl
el: Αϊζαουλ

[ctx: india.kgm]
en: Nagaland
el: Ναγκαλάντ

[ctx: india.kgm]
en: Kohima
el: Κοχίμα

[ctx: india.kgm]
en: Orissa
el: Ορίσα

[ctx: india.kgm]
en: Bhubaneswar
el: Βουμπανεσβάρ

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
el: Πουντζάμπ

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
el: Ρατζασθάν

[ctx: india.kgm]
en: Jaipur
el: Ταϊπούρ

[ctx: india.kgm]
en: Sikkim
el: Σικίμ

[ctx: india.kgm]
en: Gangtok
el: Γκανγκτόκ

[ctx: india.kgm]
en: Tamil Nadu
el: Ταμίλ Ναντού

[ctx: india.kgm]
en: Chennai
el: Τσενάι

[ctx: india.kgm]
en: Tripura
el: Τριπούρα

[ctx: india.kgm]
en: Agartala
el: Αγκαρτάλα

[ctx: india.kgm]
en: Uttaranchal
el: Ουταραντσάλ

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
el: Ντεραντούν

[ctx: india.kgm]
en: Uttar Pradesh
el: Ουτάρ Πραντές

[ctx: india.kgm]
en: Lucknow
el: Λουκνόου

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
el: Δυτική Βεγγάλη

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
el: Κολκάτα

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
el: Νήσοι Ανταμάν και Νικομπάρ

[ctx: india.kgm]
en: Port Blair
el: Πορτ Μπλερ

[ctx: india.kgm]
en: Chandigarh
el: Τσάντιγκαρ

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
el: Ντάντρα και Ναγκάρ Χαβελί

[ctx: india.kgm]
en: Dadra
el: Ντάντρα

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
el: Νταμάν και Ντιού

[ctx: india.kgm]
en: Daman
el: Νταμάν

[ctx: india.kgm]
en: Lakshadweep
el: Λακσαντουίπ

[ctx: india.kgm]
en: Kavaratti
el: Καβαράτι

[ctx: india.kgm]
en: Pondicherry
el: Ποντιτσέρι

[ctx: india.kgm]
en: Delhi
el: Δελχί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
el: Ινδονησία

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
el: Εκτός Ινδονησίας

[ctx: indonesia.kgm]
en: Nanggroe Aceh Darussalam
el: Ναγκρόε Ατσέ Νταρουσαλάμ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banda Aceh
el: Μπάντα Ατσέ

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
el: Βόρεια Σουμάτρα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Medan
el: Μεντάν

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
el: Δυτική Σουμάτρα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Padang
el: Παντάγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau
el: Ριάου

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pekanbaru
el: Πεκανμπαρού

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
el: Νήσοι Ριάου

[ctx: indonesia.kgm]
en: Tanjung Pinang
el: Ταντσούγκ Πινάνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jambi
el: Τζάμπι

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bengkulu
el: Μπενγκούλου

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
el: Νότια Σουμάτρα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palembang
el: Πάλεμπανγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bangka-Belitung
el: Μπάνγκα-Μπελιτούνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pangkal Pinang
el: Πανγκάλ Πινάνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Lampung
el: Λαμπούνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandar Lampung
el: Μπαντάρ Λαμπούνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
el: Περιοχή πρωτεύουσας Τζακάρτα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
el: Τζακάρτα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banten
el: Μπάντεν

[ctx: indonesia.kgm]
en: Serang
el: Σεράνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
el: Δυτική Ιάβα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandung
el: Μπαντούνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
el: Κεντρική Ιάβα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Semarang
el: Σεμαράνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
el: Περιοχή πρωτεύουσας Γιογκικάρτα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
el: Γιογκικάρτα

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
el: Ανατολική Ιάβα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Surabaya
el: Σουραμπάγια

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bali
el: Μπαλί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Denpasar
el: Ντενπασάρ

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
el: Δυτικό Νούσα Τενγκάρα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mataram
el: Ματαράμ

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
el: Ανατολικό Νούσα Τενγκάρα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kupang
el: Κουπάνγκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
el: Δυτικό Καλιμαντάν

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pontianak
el: Ποντιανάκ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
el: Κεντρικό Καλιμαντάν

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palangkaraya
el: Παλανγκαράγια

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
el: Νότιο Καλιμαντάν

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banjarmasin
el: Μπαντζαρμασίν

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
el: Ανατολικό Καλιμαντάν

[ctx: indonesia.kgm]
en: Samarinda
el: Σαμαρίντα

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
el: Βόρειο Σουλαβεσί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manado
el: Μανάντο

[ctx: indonesia.kgm]
en: Gorontalo
el: Γκοροντάλο

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
el: Κεντρικό Σουλαβεσί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palu
el: Παλού

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
el: Νότιο δυτικό Σουλαβεσί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kendari
el: Κεντάρι

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
el: Νότιο Σουλαβεσί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Makassar
el: Μακασάρ

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
el: Δυτικό Σουλαβεσί

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mamuju
el: Μαμούζου

[ctx: indonesia.kgm]
en: Maluku
el: Μαλούκου

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ambon
el: Αμπόν

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
el: Βόρειο Μαλούκου

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ternate
el: Τερνάτε

[ctx: indonesia.kgm]
en: Papua
el: Παπούα

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jayapura
el: Τζαγιαπούρα

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
el: Δυτικό Ιριάν Τζαγιά

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manokwari
el: Μανοκβαρί

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
el: Ιράν

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
el: Τεχεράνη

[ctx: iran.kgm]
en: Alborz
el: Αλμπόρζκ

[ctx: iran.kgm]
en: Karaj
el: Καράι

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
el: Κομ

[ctx: iran.kgm]
en: Markazi
el: Μαρκαζί

[ctx: iran.kgm]
en: Arak
el: Αράκ

[ctx: iran.kgm]
en: Qazvin
el: Καζβίν

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
el: Τζιλάν

[ctx: iran.kgm]
en: Rasht
el: Ραστ

[ctx: iran.kgm]
en: Ardabil
el: Αρντεμπίλ

[ctx: iran.kgm]
en: Zanjan
el: Ζαντζάν

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν-ε Χαβαρί

[ctx: iran.kgm]
en: Tabriz
el: Ταυρίδα

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν-ε Μπαχτιαρί

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
el: Ορουμίγιε

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
el: Κορντεστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Sanandaj
el: Σαναντάτζ

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
el: Χαμαντάν

[ctx: iran.kgm]
en: Kermanshah
el: Κερμανσαχάν

[ctx: iran.kgm]
en: Ilam
el: Ιλάμ

[ctx: iran.kgm]
en: Lorestan
el: Λορεστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
el: Χοράμ Αμπάντ

[ctx: iran.kgm]
en: Khuzestan
el: Χουζεστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Ahvaz
el: Αχβάζ

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
el: Τσαχάρμαχαλ βα Μπαχτιαρί

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
el: Σαχρ-ε Κορντ

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
el: Κοκίλουτε βα Μπουγιέρ Αχμαντί

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
el: Γιασούτζ

[ctx: iran.kgm]
en: Bushehr
el: Μπουσέχρ

[ctx: iran.kgm]
en: Fars
el: Φαρς

[ctx: iran.kgm]
en: Shiraz
el: Σιράζ

[ctx: iran.kgm]
en: Hormozgan
el: Χορμοζγκάν

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
el: Μπάνταρ-ε Αμπάς

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
el: Σιστάν βα Βελουχιστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Zahedan
el: Ζαχεντάν

[ctx: iran.kgm]
en: Kerman
el: Κερμάν

[ctx: iran.kgm]
en: Yazd
el: Γιαζντ

[ctx: iran.kgm]
en: Esfahan
el: Εσφαχάν

[ctx: iran.kgm]
en: Semnan
el: Σεμνάν

[ctx: iran.kgm]
en: Mazandaran
el: Μαζανταράν

[ctx: iran.kgm]
en: Sari
el: Σαρί

[ctx: iran.kgm]
en: Golestan
el: Γκολεστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Gorgan
el: Γκοργκάν

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
el: Νότιο Χορασάν

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
el: Μπιρτζάντ

[ctx: iran.kgm]
en: Razavi Khorasan
el: Ανατολικό Χορασάν

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
el: Μασάντ

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
el: Βόρειο Χορασάν

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
el: Μπότζνουρντ

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
el: Περσικός Κόλπος

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
el: Κόλπος του Ομάν

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
el: Κασπία Ύδατα

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
el: Λίμνη Ορουμίγε

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
el: Ομάν

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
el: Ιράκ

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
el: Κουβέιτ

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
el: Αρμενία

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
el: Κατάρ

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
el: Ιράκ

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
el: Εκτός Ιράκ

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
el: Βαγδάτη

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
el: Σαλά αδ Ντιν

[ctx: iraq.kgm]
en: Diyala
el: Ντιγιάλα

[ctx: iraq.kgm]
en: Wasit
el: Βασίτ

[ctx: iraq.kgm]
en: Maysan
el: Μαϊσάν

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
el: Αλ Μπασρά

[ctx: iraq.kgm]
en: Dhi Qar
el: Ντι Καρ

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Muthanna
el: Αλ Μουθάνα

[ctx: iraq.kgm]
en: Al-Qādisiyyah
el: Αλ Καντισίγια

[ctx: iraq.kgm]
en: Babil
el: Μπαμπίλ

[ctx: iraq.kgm]
en: Karbala
el: Καρμπάλα

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
el: Αλ Νατζάφ

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
el: Αλ Ανμπάρ

[ctx: iraq.kgm]
en: Ninawa
el: Νινάβα

[ctx: iraq.kgm]
en: Dahuk
el: Νταχούκ

[ctx: iraq.kgm]
en: Arbil
el: Αρμπίλ

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
el: Ατ Ταμίν (Κιρκούκ)

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
el: Ας Σουλαϊμανίγια

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
el: Ιρλανδία (Επαρχίες)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
el: Εκτός Ιρλανδίας (Επαρχίες)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Leinster
el: Λέινστερ

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Dublin
el: Δουβλίνο

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Munster
el: Μάνστερ

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Cork
el: Κορκ

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Connacht
el: Κόναχτ

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Galway
el: Γκαλγουέι

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ulster
el: Ούλστερ

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Belfast
el: Μπέλφαστ

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
el: Ισραήλ

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: israel.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
el: Εκτός Ισραήλ

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
el: Ιερουσαλήμ

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
el: Βόρεια

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
el: Ναζαρέτ

[ctx: israel.kgm]
en: Haifa
el: Χάιφα

[ctx: israel.kgm]
en: Center
el: Κέντρο

[ctx: israel.kgm]
en: Ramla
el: Ράμλα

[ctx: israel.kgm]
en: Tel Aviv
el: Τελ Αβίβ

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
el: Νότια

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
el: Βερσέβα

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
el: Ιταλία

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
el: Περιοχές

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
el: Εκτός Ιταλίας

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
el: Σικελία

[ctx: italy.kgm]
en: Palermo
el: Παλέρμο

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
el: Φρίουλι Βενετία Τζούλια

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
el: Τεργέστη

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
el: Αμπρούτσι

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
el: Λακουίλα

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
el: Λάτσιο

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
el: Ρώμη

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
el: Καλαβρία

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
el: Κατανζάρο

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
el: Πιεμόντε

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
el: Τορίνο

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
el: Απουλία

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
el: Μπάρι

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
el: Λομβαρδία

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
el: Μιλάνο

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
el: Ούμπρια

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
el: Περούτζια

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
el: Τρεντίνο Άλτο Αντίτζε

[ctx: italy.kgm]
en: Trento
el: Τρέντο

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
el: Μολίζε

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
el: Καμπομπάσο

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
el: Τοσκάνη

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
el: Φλωρεντία

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
el: Εμίλια-Ρομάνια

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
el: Μπολώνια

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
el: Βάλε Ντ' Αόστα

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
el: Αόστα

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
el: Καμπανία

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
el: Νάπολη

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
el: Μπασιλικάτα

[ctx: italy.kgm]
en: Potenza
el: Ποτέντσα

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
el: Λιγουρία

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
el: Γενεύη

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
el: Σαρδηνία

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
el: Κάλιαρι

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
el: Μάρκε

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
el: Αγκόνα

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
el: Βενέτο

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
el: Βενετία

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
el: Επαρχίες της Ιταλίας

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
el: Εκτός Ιταλίας

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Alessandria
el: Αλεσάντρια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
el: Άστι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
el: Μπιέλα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
el: Κούνεο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
el: Νοβάρα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
el: Τορίνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
el: Βερμπάνο-Κούσιο-Οσόλα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vercelli
el: Βερτσέλι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bergamo
el: Μπέργκαμο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
el: Μπρέσια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Como
el: Κόμο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cremona
el: Κρεμόνα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecco
el: Λέτσο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lodi
el: Λόντι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
el: Μάντοβα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
el: Μιλάνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
el: Παβία

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sondrio
el: Σόντριο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Varese
el: Βαρέζε

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
el: Αόστα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
el: Μπολζάνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trento
el: Τρέντο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Belluno
el: Μπελούνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
el: Πάντοβα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rovigo
el: Ροβίγκο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
el: Τρεβίζο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
el: Βενετία

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
el: Βερόνα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
el: Βιτσέντζα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
el: Γκορίτσια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pordenone
el: Πορντενόνε

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
el: Τεργέστη

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
el: Ούντινε

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
el: Γένοβα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
el: Ιμπέρια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: La Spezia
el: Λα Σπέτσια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Savona
el: Σαβόνα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
el: Μπολόνια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ferrara
el: Φεράρα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
el: Φορλί-Τσεζένα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Modena
el: Μοντένα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
el: Πάρμα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Piacenza
el: Πιατσέντζα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
el: Ραβένα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
el: Ρέτζιο νελ Εμίλια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
el: Ρίμινι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Arezzo
el: Αρέτσο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
el: Φλωρεντία

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Grosseto
el: Γκροσέτο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Livorno
el: Λιβόρνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lucca
el: Λούκα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Massa-Carrara
el: Μάσα-Καράρα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
el: Πίζα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
el: Πιστόια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Prato
el: Πράτο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
el: Σιένα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
el: Περούτζια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Terni
el: Τέρνι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
el: Αγκόνα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ascoli Piceno
el: Άσκολι Παϊσένο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
el: Ματσεράτα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
el: Πεζάρο-Ουρμπίνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frosinone
el: Φροσινόνε

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
el: Λάτινα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rieti
el: Ριέτι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
el: Ρώμη

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Viterbo
el: Βιτέρμπο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
el: Κιέτι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
el: Λακουίλα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pescara
el: Πεσκάρα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Teramo
el: Τεράμο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
el: Καμπομπάσο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
el: Ισέρνια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Avellino
el: Αβελίνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Benevento
el: Μπενεβέντο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caserta
el: Καζέρτα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
el: Νάπολη

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Salerno
el: Σαλέρνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
el: Μπάρι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brindisi
el: Μπρίντιζι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Foggia
el: Φόγκια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecce
el: Λέτσε

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
el: Τάραντο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
el: Ματέρα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Potenza
el: Ποτέντσα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
el: Κατανζάρο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cosenza
el: Κοζέντζα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Crotone
el: Κροτόνε

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
el: Ρέτζιο ντι Καλάμπρια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vibo Valentia
el: Βίμπο Βαλεντία

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
el: Αγκριγκέντο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caltanissetta
el: Καλτανισέτα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
el: Κατάνια

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Enna
el: Ένα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
el: Μεσίνα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Palermo
el: Παλέρμο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
el: Ραγούζα

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
el: Συρακούσες

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
el: Τραπάνι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
el: Κάλιαρι

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Nuoro
el: Νουόρο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Oristano
el: Οριστάνο

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sassari
el: Σάσαρι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
el: Τζαμάικα

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
el: Κομητείες

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
el: Εκτός Τζαμάικας

[ctx: jamaica.kgm]
en: Kingston
el: Κίνγκστον

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
el: Πόρτλαντ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Antonio
el: Πορτ Αντόνιο

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Andrew
el: Σεντ Άντριου

[ctx: jamaica.kgm]
en: Half Way Tree
el: Χαλφ Γουέι Τρι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
el: Σεντ Τόμας

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
el: Μόραντ Μπέι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Clarendon
el: Κλάρεντον

[ctx: jamaica.kgm]
en: May Pen
el: Μέι Πεν

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
el: Μάντσεστερ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Mandeville
el: Μάντβιλ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann
el: Σεντ Αν

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
el: Σεντ Αν'ς Μπέι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
el: Σεντ Κάθριν

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
el: Ισπανική πόλη

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Mary
el: Σεντ Μέρι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
el: Πορτ Μαρία

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
el: Χάνοβερ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Lucea
el: Λουτσέα

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Elizabeth
el: Σεντ Ελίζαμπεθ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
el: Μπλακ Ρίβερ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint James
el: Σεντ Τζέιμς

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
el: Μοντέγκο Μπέι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
el: Τρέλαβνι

[ctx: jamaica.kgm]
en: Falmouth
el: Φολμάουθ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
el: Γουέστμορλαντ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Savanna-la-Mar
el: Σαβάνα-λα-Μαρ

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
el: Ιαπωνία

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
el: Νομαρχίες

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
el: Απαγορευμένη περιοχή

[ctx: japan.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: japan.kgm]
en: Hokkaido
el: Χοκάιντο

[ctx: japan.kgm]
en: Sapporo
el: Σαπόρο

[ctx: japan.kgm]
en: Aomori
el: Άομορι

[ctx: japan.kgm]
en: Iwate
el: Ιβέτε

[ctx: japan.kgm]
en: Morioka
el: Μοριόκα

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
el: Ακίτα

[ctx: japan.kgm]
en: Yamagata
el: Γιαμαγκάτα

[ctx: japan.kgm]
en: Miyagi
el: Μιγιάγκι

[ctx: japan.kgm]
en: Sendai
el: Σεντάι

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
el: Νιιγκάτα

[ctx: japan.kgm]
en: Fukushima
el: Φουκουσίμα

[ctx: japan.kgm]
en: Nagano
el: Ναγκάνο

[ctx: japan.kgm]
en: Gunma
el: Γκούνμα

[ctx: japan.kgm]
en: Maebashi
el: Μαεμπάσι

[ctx: japan.kgm]
en: Tochigi
el: Τόγκσι

[ctx: japan.kgm]
en: Utsunomiya
el: Ουτσουνόμιγια

[ctx: japan.kgm]
en: Ibaraki
el: Ιμπαράκι

[ctx: japan.kgm]
en: Mito
el: Μίτο

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
el: Τσίμπα

[ctx: japan.kgm]
en: Gifu
el: Γκίφου

[ctx: japan.kgm]
en: Shizuoka
el: Σιζουόκα

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
el: Σαϊτάμα

[ctx: japan.kgm]
en: Yamanashi
el: Γιαμανάσι

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
el: Κόφου

[ctx: japan.kgm]
en: Toyama
el: Τογιάμα

[ctx: japan.kgm]
en: Ishikawa
el: Ισικάβα

[ctx: japan.kgm]
en: Kanazawa
el: Καναζάβα

[ctx: japan.kgm]
en: Aichi
el: Αΐτσι

[ctx: japan.kgm]
en: Nagoya
el: Ναγκόγια

[ctx: japan.kgm]
en: Fukui
el: Φουκούι

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
el: Σίγκα

[ctx: japan.kgm]
en: Otsu
el: Ότσου

[ctx: japan.kgm]
en: Mie
el: Μίε

[ctx: japan.kgm]
en: Tsu
el: Τσου

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
el: Κιότο

[ctx: japan.kgm]
en: Hyogo
el: Χιόγκο

[ctx: japan.kgm]
en: Kobe
el: Κόμπε

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
el: Νάρα

[ctx: japan.kgm]
en: Osaka
el: Οσάκα

[ctx: japan.kgm]
en: Wakayama
el: Βακαγιάμα

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
el: Οκαγιάμα

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
el: Τοτόρι

[ctx: japan.kgm]
en: Shimane
el: Σιμάνε

[ctx: japan.kgm]
en: Matsue
el: Μάτσουε

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
el: Χιροσίμα

[ctx: japan.kgm]
en: Yamaguchi
el: Γιαμαγκούτσι

[ctx: japan.kgm]
en: Fukuoka
el: Φουκουόκα

[ctx: japan.kgm]
en: Oita
el: Όιτα

[ctx: japan.kgm]
en: Miyazaki
el: Μιγιάζακι

[ctx: japan.kgm]
en: Kagoshima
el: Καγκοσίμα

[ctx: japan.kgm]
en: Kumamoto
el: Κουμαμότο

[ctx: japan.kgm]
en: Saga
el: Σάγκα

[ctx: japan.kgm]
en: Nagasaki
el: Ναγκασάκι

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
el: Εχίμε

[ctx: japan.kgm]
en: Matsuyama
el: Ματσουγιάμα

[ctx: japan.kgm]
en: Kochi
el: Κόχι

[ctx: japan.kgm]
en: Tokushima
el: Τοκουσίμα

[ctx: japan.kgm]
en: Kagawa
el: Καγκάβα

[ctx: japan.kgm]
en: Takamatsu
el: Τακαμάτσου

[ctx: japan.kgm]
en: Kanagawa
el: Καναγκάβα

[ctx: japan.kgm]
en: Yokohama
el: Γιοκοχάμα

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
el: Τόκιο

[ctx: japan.kgm]
en: Okinawa
el: Οκινάβα

[ctx: japan.kgm]
en: Naha
el: Νάχα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jharkhand
el: Τζαρχάντ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
el: Εκτός Τζαρχάντ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Garhwa
el: Γκάρβα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Latehar
el: Λατχάρ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Gumla
el: Γκούμλα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Lohardaga
el: Λοχαρντάγκα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Simdega
el: Σιμντέγκα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Paschim Singhbhum
el: Πασχίμ Σινχμπούμ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chaibasa
el: Χαϊμπάσα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Ranchi
el: Ραντσί

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Seraikela
el: Σεραϊκέλα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Purba Singhbhum
el: Πούρμπα Σινχμπούμ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamshedpur
el: Τζαμσεντπούρ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Hazaribag
el: Χαζαριμπάγκ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Koderma
el: Κοντέρμα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Giridih
el: Γκιρίντι

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Bokaro
el: Μποκάρο

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dhanbad
el: Ντανμπάντ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamtara
el: Τζαμτάρα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Deoghar
el: Ντεογκάρ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Santhal Pargana
el: Σαντάλ Παργκάνα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dumka
el: Ντούμκα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Pakur
el: Πακούρ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Sahibganj
el: Σαχιμπγκανί

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Godda
el: Γκόντα

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Palamu
el: Παλάμου

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Daltonganj
el: Νταλτονγκάνι

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chatra
el: Τσάτρα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
el: Εκτός Καζακστάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Astana
el: Αστάνα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
el: Πόλη Αλματί

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Baikonur
el: Μπαϊκονούρ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
el: Αλματί

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
el: Ταλντικορτάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
el: Ακμόλα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
el: Κοκσετάου

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
el: Ακτόμπε

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
el: Ατιράου

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
el: Μπατίς Καζακστάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Oral
el: Οράλ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
el: Μαγκιστάου

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
el: Ακτάου

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
el: Ονγκτουστίκ Καζακστάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
el: Σιμκέντ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Pavlodar
el: Παβλοντάρ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
el: Καραγαντί

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Karaganda
el: Καραγάντα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
el: Κοστανέι

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
el: Κοστανάι

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
el: Κιζιλόρντα

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
el: Σιγκίς Καζακστάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Öskemen
el: Οσκεμέν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
el: Σολτουστίκ Καζακστάν

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Petropavl
el: Πέτροπαβλ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
el: Ζαμπίλ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taraz
el: Ταράζ

en: E&xplore Map
el: Περ&ιήγηση στον χάρτη

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
el: Σε αυτό το τμήμα κάντε αριστερό κλικ σε οποιοδήποτε κομμάτι του χάρτη για να μάθετε σχετικά με τις διαιρέσεις

en: Test Yourself:
el: Εξασκηθείτε:

en: &Location of Regions
el: &Τοποθεσία των περιφερειών

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
el: Σε αυτή την άσκηση σας δίνεται ένα όνομα διαμερίσματος στα αριστερά κάτω από το μενού και θα πρέπει να την βρείτε στο χάρτη και να κάνετε κλικ σε αυτήν

en: &Place Regions in the Map
el: &Τοποθετήστε τις περιφέρειες στο χάρτη

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
el: Σε αυτή την άσκηση σας δίνεται το σχήμα μιας περιφέρειας και πρέπει να το τοποθετήσετε στο χάρτη

en: &Regions by Capital
el: &Περιφέρειες ανά πρωτεύουσα

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
el: Σε αυτό το κουίζ πρέπει να μαντέψετε το όνομα του διαμερίσματος με δοσμένη την πρωτεύουσά του

en: &Capitals of Regions
el: &Πρωτεύουσες περιφερειών

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
el: Σε αυτό το κουίζ πρέπει να μαντέψετε το όνομα της πρωτεύουσας με δοσμένο το όνομα του διαμερίσματος

en: Re&gions by Flag
el: Περι&φέρειες ανάλογα με τη σημαία

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
el: Σε αυτό το κουίζ πρέπει να μαντέψετε το όνομα του διαμερίσματος με δοσμένη την σημαία του

en: &Flags of Regions
el: &Σημαίες περιοχών

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
el: Σε αυτό το κουίζ πρέπει να μαντέψετε τη σημαία ενός διαμερίσματος με δοσμένο το όνομά του

en: &Open Map...
el: &Άνοιγμα χάρτη...

en: &Zoom
el: &Εστίαση

en: &Original Size
el: &Αρχικό μέγεθος

en: &Automatic Zoom
el: &Αυτόματη εστίαση

en: &Move
el: &Μετακίνηση

en: Disclaimer
el: Αποποίηση ευθύνης

en: Map author
el: Συγγραφέας χάρτη

en: General
el: Γενικά

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του τελευταίου χρησιμοποιημένου χάρτη. Σφάλμα ανάλυσης %1: %2

en: There is no current map
el: Δεν υπάρχει τρέχων χάρτης

en: Number of Questions
el: Αριθμός ερωτήσεων

en: How many questions do you want? (1 to %1)
el: Πόσες ερωτήσεις θέλετε; (1 έως %1)

en: &Location of %1
el: %1: &βρείτε τη θέση στο χάρτη

en: &Place %1 in the Map
el: %1: &τοποθετήστε στο χάρτη

en: %1 by Flag
el: %1 ανά σημαία

en: &Flags of %1
el: %1: βρείτε τις σημαίες

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
el: <qt>Τρέχων χάρτης:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
el: Οι χάρτες, οι σημαίες, οι μεταφράσεις, κτλ , έχουν τη μέγιστη ακρίβεια που θα μπορούσε να επιτευχθεί από τους αντίστοιχους δημιουργούς, παρόλα αυτά το KGeography δε θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί ως επίσημη πηγή ταυτοποίησης.

en: This map has been created by %1.
el: Ο χάρτης αυτός δημιουργήθηκε από %1.

en: Map Author
el: Συγγραφέας χάρτη

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
el: Ο τελευταίος ανοιγμένος χάρτης

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
el: Στοίχιση θέσης ερωτήσεων

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
el: Ζητήστε επικύρωση πριν την εμφάνιση νέας ερώτησης

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
el: Καθορίζει αν το πάτημα του διαστήματος θα εκτελέσει τη λειτουργία  του κουμπιού που βρίσκεται κάτω από το δείκτη του ποντικιού

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
el: Τι να κάνετε με τα χρώματα των διαιρέσεων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
el: &Στοίχιση Ερωτήσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
el: Πάνω-αρισ&τερά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
el: &Πάνω

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
el: Πάνω-Δε&ξιά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
el: &Αριστερά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
el: Κέ&ντρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
el: &Δεξιά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
el: Κάτω αρι&στερά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
el: &Κάτω

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
el: Κάτω δ&εξιά

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
el: Καθορίζει αν ο χρήστης χρειάζεται να πατήσει "Αποδοχή"μετά την επιλογή της απάντησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
el: &Περιμένετε επικύρωση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
el: Καθορίζει αν το πάτημα του διαστήματος θα εκτελέσει τη λειτουργία  του κουμπιού που βρίσκεται κάτω από το δείκτη του ποντικιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
el: &Η εστίαση ακολουθεί το ποντίκι

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
el: Επιλέξετε αν θέλετε να διατηρήσετε τα τρέχοντα χρώματα των διαιρέσεων ή να έχετε τυχαία χρώματα.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
el: Χρώματα διαιρέσεων χάρτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
el: Πάντοτε τα ίδια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
el: Χρήση τυχαίων χρωμάτων

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζστάν

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
el: Εκτός Κιργιζστάν

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
el: Μπισκέκ

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Batken
el: Μπάτκεν

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
el: Τσούι

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
el: Τζαλάλαμπαντ

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Naryn
el: Ναρίν

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
el: Ος

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Talas
el: Τάλας

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
el: Ισίκ Κουλ

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
el: Ος πόλη

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
el: Λετονία (Περιφέρειες πριν το 2009)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
el: Λιθουανία

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
el: Λευκορωσία

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
el: Ρωσία

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
el: Εσθονία

[ctx: latvia.kgm]
en: Aizkraukle
el: Αϊζκράουκλε

[ctx: latvia.kgm]
en: Alūksne
el: Αλούκσνε

[ctx: latvia.kgm]
en: Balvi
el: Μπάλβι

[ctx: latvia.kgm]
en: Bauska
el: Μπάουσκα

[ctx: latvia.kgm]
en: Cēsis
el: Σέσις

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils
el: Ντάουγκαβπιλς

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
el: Πόλη Ντάουγκαβπιλς

[ctx: latvia.kgm]
en: Dobele
el: Ντόμπελε

[ctx: latvia.kgm]
en: Gulbene
el: Γκούλμπενε

[ctx: latvia.kgm]
en: Jēkabpils
el: Γέκαμπιλς

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava
el: Γέλγκαβα

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
el: Πόλη Γέλγκαβα

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
el: Πόλη Γιούρμαλα

[ctx: latvia.kgm]
en: Krāslava
el: Κράσλαβα

[ctx: latvia.kgm]
en: Kuldīga
el: Κούλντιγκα

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja
el: Λιέπαγια

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
el: Πόλη Λιέπαγια

[ctx: latvia.kgm]
en: Limbaži
el: Λίμπαζι

[ctx: latvia.kgm]
en: Ludza
el: Λούντζα

[ctx: latvia.kgm]
en: Madona
el: Μαντόνα

[ctx: latvia.kgm]
en: Ogre
el: Όγκρε

[ctx: latvia.kgm]
en: Preiļi
el: Πρέιλι

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne
el: Ρέζεκνε

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
el: Πόλη Ρέζεκνε

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
el: Ρίγα

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
el: Πόλη Ρίγα

[ctx: latvia.kgm]
en: Saldus
el: Σάλντους

[ctx: latvia.kgm]
en: Talsi
el: Τάλσι

[ctx: latvia.kgm]
en: Tukums
el: Τούκουμς

[ctx: latvia.kgm]
en: Valka
el: Βάλκα

[ctx: latvia.kgm]
en: Valmiera
el: Βαλμιέρα

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils
el: Βέντσπιλς

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
el: Πόλη Βέντσπιλς

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
el: Λίχτενσταϊν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
el: Δήμοι

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
el: Εκτός Λίχτενσταϊν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Balzers
el: Μπαλζέρς

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Eschen
el: Έσχεν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Gamprin
el: Γκάμπριν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Mauren
el: Μάουρεν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Planken
el: Πλάνκεν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Ruggell
el: Ρούγκελ

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schaan
el: Σχάαν

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schelienberg
el: Σχέλιενμπεργκ

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesen
el: Τεργέστη

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesenberg
el: Τρίσενμπεργκ

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Vaduz
el: Βαντούζ

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
el: Λιθουανία (Δήμοι)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
el: Δήμοι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
el: Εκτός Λιθουανίας (δήμοι)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Akmenė
el: Ακμενέ

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Naujoji Akmenė
el: Ναουτζόλι Ακμενέ

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
el: Άλιτους πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus
el: Άλιτους

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Anykščiai
el: Ανικσιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Birštonas
el: Βιρστόνας

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Biržai
el: Βιρτζάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Druskininkai
el: Ντρουσκινινκάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Elektrėnai
el: Ελεκτρινάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ignalina
el: Ιγναλίνα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jonava
el: Τζονάβα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Joniškis
el: Τζονίσκις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jurbarkas
el: Τζουρμπάκας

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaišiadorys
el: Καισιαντόρις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kalvarija
el: Καλβαρίγια

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
el: Κάουνας πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas
el: Κάουνας

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kazlų Rūda
el: Καζλού Ρούντα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kėdainiai
el: Κηντενάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kelmė
el: Κελμί

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
el: Κλεπίδα πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda
el: Κλεπίδα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Gargždai
el: Γκαρζντάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kretinga
el: Κρέτινγκα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kupiškis
el: Κουπίσκις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lazdijai
el: Λασντιτζάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Marijampolė
el: Μαριζαμπόλε

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Mažeikiai
el: Μαζεϊκιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Molėtai
el: Μολετάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Neringa
el: Νερίνγκα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Nida
el: Νίντα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pagėgiai
el: Παγκεγιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pakruojis
el: Πακρουόζις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
el: Παλάνγκα πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
el: Πανεβέζις πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys
el: Πανεβέζις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pasvalys
el: Πασβάλις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Plungė
el: Πλούντζε

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Prienai
el: Πριενάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Radviliškis
el: Ραντβίλισκις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Raseiniai
el: Ρασενιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rietavas
el: Ριέταβας

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rokiškis
el: Ροκίσκις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Skuodas
el: Σκουόντας

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šakiai
el: Σακιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šalčininkai
el: Σαλτσινινκάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
el: Σιαουλιάι πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai
el: Σιαουλιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilalė
el: Σιλάλε

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilutė
el: Σιλούτε

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Širvintos
el: Σιρβίντος

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Švenčionys
el: Σβένιτσιονις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Tauragė
el: Ταουραγκέ

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Telšiai
el: Τελσιάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Trakai
el: Τρακάι

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ukmergė
el: Ουκμερτζέ

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Utena
el: Ουτένα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Varėna
el: Βαρένα

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilkaviškis
el: Βιλκαβίσκις

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
el: Βίλνιους πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius
el: Βίλνιους

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
el: Βισατζίνας πόλη

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Zarasai
el: Ζαρασάι

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
el: Λουξεμβούργο (καντόνια)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
el: Καντόνια

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
el: Εκτός Λουξεμβούργου (καντόνια)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Clervaux
el: Κλερβό

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Diekirch
el: Ντίκιρχ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Redange
el: Ρεντάνζ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Vianden
el: Βιάντεν

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Wiltz
el: Βίλτζ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Echternach
el: Έχτερναχ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Grevenmacher
el: Γκρέβενμαχερ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Remich
el: Ρέμιχ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Capellen
el: Καπέλεν

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Esch-sur-Alzette
el: Εσ-σιρ-Αλζέτ

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Mersch
el: Μερς

en: A Geography learning program
el: Ένα πρόγραμμα εκμάθησης γεωγραφίας

en: Programmer and designer
el: Προγραμματιστής και σχεδιαστής

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
el: Μαλαισία

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
el: Εκτός Μαλαισίας

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kedah
el: Κεντάχ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Alor Star
el: Αλόρ Σταρ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor
el: Ζοχόρ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
el: Ζοχόρ Μπαρού (Πασίρ Πελαντζί)

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kelantan
el: Κελαντάν

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Bahru
el: Κότα Μπαρού

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
el: Μάλακα

[ctx: malaysia.kgm]
en: Negeri Sembilan
el: Νεγκέρι Σεμπιλάν

[ctx: malaysia.kgm]
en: Seremban
el: Σερεμπάν

[ctx: malaysia.kgm]
en: Pahang
el: Παχάνγκ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuantan
el: Κουαντάν

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perak
el: Περάκ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Ipoh
el: Ιπόχ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perlis
el: Περλίς

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kangar
el: Κανγκάρ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Penang
el: Πενάνγκ

[ctx: malaysia.kgm]
en: George Town
el: Τζόρτζταουν

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sabah
el: Σαμπάχ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Kinabalu
el: Κότα Κιναμπάλου

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sarawak
el: Σαραβάκ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuching
el: Κουτσίνγκ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Selangor
el: Σελανγκόρ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Shah Alam
el: Σαχ Αλάμ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Terengganu
el: Τερενγκανού

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuala Terengganu
el: Κουάλα Τερενγκανού

[ctx: manipur.kgm]
en: Manipur
el: Μανιπούρ

[ctx: manipur.kgm]
en: District
el: Περιφέρεια

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
el: Εκτός Μανιπούρ

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: manipur.kgm]
en: Tamenglong
el: Ταμένγκλονγκ

[ctx: manipur.kgm]
en: Senapati
el: Σεναπάτι

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
el: Δυτική Ιμφάλ

[ctx: manipur.kgm]
en: Lamphelpat
el: Λαμφελπάτ

[ctx: manipur.kgm]
en: Thoubal
el: Θουμπάλ

[ctx: manipur.kgm]
en: Bishnupur
el: Βισνουπούρ

[ctx: manipur.kgm]
en: Ukhrul
el: Ουχρούλ

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
el: Ανατολική Ιμφάλ

[ctx: manipur.kgm]
en: Porompat
el: Πορομπάτ

[ctx: manipur.kgm]
en: Chandel
el: Τσαντέλ

[ctx: manipur.kgm]
en: Churachandpur
el: Τσουρατσαντπούρ

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
el: %1 η πρωτεύουσα του/της...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
el: %1: η πρωτεύουσα είναι η...

en: %1 by Capital
el: %1 ανά πρωτεύουσα

en: Capitals of %1
el: %1: πρωτεύουσες

en: Regions
el: Περιοχές

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
el: Εντοπίσατε ένα σφάλμα σε ένα χάρτη. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το συγγραφέα και αναφέρετε ότι ο χάρτης %1 δεν έχει καμία συσχέτιση με το χρώμα %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
el: Παρακαλώ κάντε κλικ στο:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
el: %1 στο χάρτη

en: Choose Map to Use
el: Επιλέξτε χάρτη για να χρησιμοποιήσετε

en: Filter Maps
el: Φιλτράρισμα χάρτη

en: Error parsing %1: %2
el: Σφάλμα ανάλυσης %1: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
el: Ο χάρτης %1 έχει το ίδιο όνομα με τον χάρτη %2

en: Error parsing
el: Σφάλμα ανάλυσης

en: The map image file for %1 does not exist
el: Το αρχείο με την εικόνα του χάρτη %1 δεν υπάρχει

en: The flag image file for %1 does not exist
el: Το αρχείο σημαίας για %1 δεν υπάρχει

en: Invalid value in tag %1
el: Μη έγκυρη τιμή στην ετικέτα %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
el: Υπάρχει ήδη είτε ένα διαμέρισμα με το όνομα %1 ή ένα διαμέρισμα με τα ίδια χρώματα με το %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
el: Το αρχείο περιγραφής χάρτη θα έπρεπε να αρχίζει με την ετικέτα %1

en: Could not open %1 for reading.
el: Αδύνατο το άνοιγμα %1 για ανάγνωση.

en: %1 does not exist.
el: Το %1 δεν υπάρχει.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
el: Το αρχείο περιγραφής του χάρτη θα πρέπει να έχει μία %1 ετικέτα στο εσωτερικό %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
el: Το αρχείο περιγραφής του χάρτη θα πρέπει να έχει μία %1 ετικέτα στο εσωτερικό %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
el: Μεξικό (πολιτείες)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
el: Εκτός Μεξικού (πολιτείες)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Aguascalientes
el: Αγκουασκαλιέντες

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
el: Μπάτσα Καλιφόρνια

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexicali
el: Μεξικάλι

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
el: Μπάτσα Καλιφόρνια Σιρ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: La Paz
el: Λα Παζ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Campeche
el: Καμπές

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chiapas
el: Τσιάπας

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tuxtla Gutiérrez
el: Τούτστλα Γκουτιέρεζ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
el: Τσιουάουα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Coahuila
el: Κοαχουίλα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Saltillo
el: Σαλτίλο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Colima
el: Κολίμα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Durango
el: Ντουράγκο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guanajuato
el: Γκουαναγουάτο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guerrero
el: Γκουερέρο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chilpancingo
el: Τσιλπαντσίνγκο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hidalgo
el: Χιντάλγκο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Pachuca
el: Πατσούκα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Jalisco
el: Τζαλίσκο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guadalajara
el: Γκουαδαλαχάρα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: México
el: Μεξικό

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Toluca
el: Τολούκα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
el: Μιτσοασάν

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelia
el: Μορέλια

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelos
el: Μορέλος

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Cuernavaca
el: Κουερναβάκα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nayarit
el: Ναγιαρίτ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tepic
el: Τεπίκ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nuevo León
el: Νουέβο Λεόν

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Monterrey
el: Μοντερέι

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Oaxaca
el: Οαξάκα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Puebla
el: Πουέμπλα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Querétaro
el: Κουερετάρο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Santiago de Querétaro
el: Σαντιάγο ντε Κουερετάρο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Quintana Roo
el: Κουιντάνα Ρο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chetumal
el: Τσετουμάλ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: San Luis Potosí
el: Σαν Λουίς Ποτόσι

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sinaloa
el: Σιναλόα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Culiacán
el: Κουλιακάν

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sonora
el: Σονόρα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hermosillo
el: Ερμοσίλο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tabasco
el: Ταμπάσκο

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Villahermosa
el: Βιλαχερμόσα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tamaulipas
el: Ταμαουλίπας

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
el: Τσιουντάντ Βικτόρια

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tlaxcala
el: Ταξάλα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Veracruz
el: Βερακρούζ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Xalapa
el: Ξαλάπα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Yucatán
el: Γιουκατάν

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mérida
el: Μερίντα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Zacatecas
el: Ζακατέκας

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
el: Ομοσπονδιακό διαμέρισμα

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
el: Μέξικο Σίτι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
el: Μογγολία

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
el: Εκτός Μογγολίας

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
el: Αρανγκάι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Tsetserleg
el: Τσετσερλέγκ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
el: Μπαγιάν-Ολγκί

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
el: Ολγκί

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
el: Μπαγιανονγκορ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bulgan
el: Μπουλγκάν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan-Uul
el: Νταρχάν-Ουλ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan
el: Νταρχάν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornod
el: Ντορνόντ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
el: Τσουμπαλσάν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornogovĭ
el: Ντορνογκόβι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
el: Σαϊνσχάντ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dundgovĭ
el: Ντουνγκόβι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mandalgovĭ
el: Μανταλγκόβι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
el: Γκόβι-Αλτάι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
el: Αλτάι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭsümber
el: Γκοβισουμπέρ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
el: Τσοΐρ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
el: Χεντίγ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Öndörhaan
el: Οντορχάν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hovd
el: Χοβντ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hövsgöl
el: Χοβσγκόλ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mörön
el: Μορόν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ömnögovĭ
el: Ομνογκόβι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dalanzadgad
el: Νταλανζαγκάντ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Orhon
el: Ορχόν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Erdenet
el: Ερντενέτ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
el: Οβορχανγκάι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
el: Αρβαϊχίρ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Selenge
el: Σελένγκε

[ctx: mongolia.kgm]
en: Sühbaatar
el: Σουχμπατάρ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Baruun-Urt
el: Μπαρούν-Ουρτ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Töv
el: Τοβ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zuunmod
el: Ζουνμόντ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uvs
el: Ουβς

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulaangom
el: Ουλανγκόμ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zavhan
el: Ζαβχάν

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
el: Ουλιαστάι

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
el: Ουλάν Μπατόρ

en: Wikipedia page
el: Σελίδα wikipedia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
el: Βόρεια και Κεντρική Αμερική

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
el: Εκτός Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
el: Καναδάς

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
el: Οτάβα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
el: Σαν Σαλβαντόρ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
el: Ουάσιγκτον

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
el: Μπαχάμες

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nassau
el: Νασάου

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
el: Δομηνικανή Δημοκρατία

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Santo Domingo
el: Άγιος Δομίνικος

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
el: Αϊτή

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
el: Πορτ-ο-Πρενς

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
el: Κούβα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
el: Αβάνα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
el: Τζαμάικα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Kingston
el: Κίνγκστον

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
el: Ντομίνικα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Roseau
el: Ροσό

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
el: Σεν Τζόνς

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
el: Μπρίτζταουν

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
el: Τρίνινταντ και Τομπάγκο

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
el: Πορτ οφ Σπέιν

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
el: Μεξικό

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
el: Μέξικο Σίτι

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
el: Γουατεμάλα Σίτι

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
el: Μπελίζε

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belmopan
el: Μπελμοπάν

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
el: Ονδούρα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
el: Τεγκουσιγκάλπα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
el: Μανάγκουα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
el: Σαν Χοσέ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
el: Παναμάς

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
el: Παναμά Σίτι

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
el: Γριλανδία [Δανία]

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
el: Γουιάνα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
el: Κολομβία

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
el: Νεπάλ (Ζώνες)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
el: Ζώνες

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
el: Εκτός Νεπάλ (ζώνες)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bagmati
el: Μπαγματί

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bheri
el: Μπερί

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Dhawalagiri
el: Νταγουαλαγκίρι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Gandaki
el: Γκαντάκι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Janakpur
el: Τζανακπούρ

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Karnali
el: Καρνάλι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Koshi
el: Κοσί

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Lumbini
el: Λουμπίνι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mahakali
el: Μαχακάλι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mechi
el: Μέχι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Narayani
el: Ναραγιάνι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Rapti
el: Ράπτι

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Sagarmatha
el: Σαγαρμάθα

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Seti
el: Σέτι

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
el: Ολλανδία

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
el: Εκτός Ολλανδίας

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
el: Φρίσλαντ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Leeuwarden
el: Λέεβαρντεν

[ctx: netherlands.kgm]
en: Groningen
el: Γκρόνινγκεν

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
el: Ντρέντε

[ctx: netherlands.kgm]
en: Assen
el: Άσεν

[ctx: netherlands.kgm]
en: Overijssel
el: Όφεραϊσελ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zwolle
el: Ζβόλε

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
el: Χέντερλαντ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Arnhem
el: Άρνεμ

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
el: Νόορντ Μπράμπαντ

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
el: Ες Χέρτοχενμποσχ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
el: Λιμβούργο

[ctx: netherlands.kgm]
en: Maastricht
el: Μάαστριχ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
el: Φλέφολαντ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Lelystad
el: Λέλισταντ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Utrecht
el: Ουτρέχτη

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
el: Ζέελαντ

[ctx: netherlands.kgm]
en: Middelburg
el: Μίντελμπιρχ

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
el: Βόρεια Ολλανδία

[ctx: netherlands.kgm]
en: Haarlem
el: Χάρλεμ

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
el: Νότια Ολλανδία

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
el: Χάγη

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
el: Εκτός Νέα Ζηλανδίας

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Northland
el: Νόρθλαντ

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whangarei
el: Γουανγκαρέι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland
el: Όκλαντ

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
el: Όκλαντ πόλη

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Waikato
el: Γουάικατο

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hamilton
el: Χάμιλτον

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
el: Μπέι οφ Πλέντι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whakatane
el: Γουακατάνε

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Gisborne
el: Γκίσμπορν

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
el: Χόουκ Μπέι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Napier/Hastings
el: Νάπιερ/Χάστινγκς

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Taranaki
el: Ταρανάκι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New Plymouth
el: Νέο Πλύμουθ

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Manawatu-Wanganui
el: Μαναγουάτοθ-Γουανγκανούι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wanganui
el: Γουανγκανούι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wellington
el: Γουέλινγκτον

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Tasman
el: Τασμάν

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
el: Νέλσον Σίτι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Marlborough
el: Μαρλμπορόου

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Blenheim
el: Μπλενχάιμ

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
el: Δυτική Ακτή

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
el: Γκρέι Μάουθ

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Canterbury
el: Καντέρμπουρι

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Christchurch
el: Κραϊστσέρτς

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Otago
el: Οτάγκο

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Dunedin
el: Ντούνεντιν

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Southland
el: Νότια χώρα

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Invercargil
el: Ινβερκαργκίλ

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
el: Εκτός Νικαράγουας

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
el: Νουέβα Σεγκόβια

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Ocotal
el: Οκοτάλ

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Madriz
el: Μαντρίς

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Somoto
el: Σομότο

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
el: Εστελί

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
el: Τσιναντέγκα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: León
el: Λεόν

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
el: Μανάγκουα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Masaya
el: Μασάγια

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Carazo
el: Καράσο

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotepe
el: Χινοτέπε

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
el: Γρανάδα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Rivas
el: Ρίβας

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chontales
el: Τσοντάλες

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Juigalpa
el: Χουιγκάλπα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Boaco
el: Μποάκο

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
el: Ματαγκάλπα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotega
el: Χινοτέγκα

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Río San Juan
el: Ρίο Σαν Χουάν

[ctx: nicaragua.kgm]
en: San Carlos
el: Σαν Κάρλος

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
el: Αυτόνομη Περιοχή Βόρειου Ατλαντικού

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Puerto Cabezas
el: Πουέρτο Καμπέσας

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
el: Αυτόνομη Περιοχή Νότιου Ατλαντικού

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Bluefields
el: Μπλούφιλντς

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
el: Εκτός Βόρειας Κορέας

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang
el: Τσαγκάνγκ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang-do
el: Τσαγκάνγκ-ντο

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
el: Βόρεια Χαμγκιόνγκ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-pukto
el: Χαμγκιόνγκ-πουκτό

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
el: Νότια Χαμγκιόνγκ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-namdo
el: Χαμγκιόνγκ-ναμντό

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
el: Βόρειο Χουανγκάε

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-pukto
el: Χουανγκάε-πούκτο

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
el: Νότιο Χουανγκάε

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-namdo
el: Χουανγκάε-νάμντο

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏn
el: Κανγκουόν

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏndo
el: Κανγκουοντό

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
el: Βόρειο Πιονγκάν

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-pukto
el: Πιονγκάν-πούκτο

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
el: Νότιο Πιονγκάν

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-namdo
el: Πιονγκάν-νάμντο

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang
el: Ριανγκάνγκ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang-do
el: Ριανγκάνγκ-ντο

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
el: Βιομηχανική περιοχή Καεσόνγκ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Kong-ŏp Chigu
el: Καεσόνγκ Κονγκ-οπ Τσιγκού

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
el: Κουμγκανγκσάν Τουριστική περιοχή

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Kwangwang Chigu
el: Κουμγκανγκσα Κουνγκουανγκ Τσιγκού

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
el: Σινουιγιού Δοιικητική περιοχή

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju T'ŭkpyŏl Haengjŏnggu
el: Σινουιγιού Τουκπιόλ Χαντζονγκού

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang
el: Πιον-Γιάγκ

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang Chikhalsi
el: Πιον-Γιάγκ Τσικαλσί

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong)
el: Ρασόν (Ραζίν-Σονμπόνγκ)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chikhalsi
el: Ρασόν (Ραζίν-Σονμπόνγκ)0 Τσιχαϊσί

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
el: Νορβηγία

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
el: Κομητείες

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
el: Εκτός Νορβηγίας

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
el: Τρομς ο Φίνμαρκ

[ctx: norway.kgm]
en: Tromsø/Vadsø
el: Τρόμσε/Βάντσε

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
el: Νόρλαντ

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
el: Μπόντε

[ctx: norway.kgm]
en: Trøndelag
el: Τρέντελαγκ

[ctx: norway.kgm]
en: Steinkjer
el: Στέινκαρ

[ctx: norway.kgm]
en: Møre og Romsdal
el: Μέρε ο Ρόμσνταλ

[ctx: norway.kgm]
en: Molde
el: Μόλντε

[ctx: norway.kgm]
en: Innlandet
el: Ινλάντετ

[ctx: norway.kgm]
en: Hamar/Lillehammer
el: Χάμαρ/Λίλεχαμερ

[ctx: norway.kgm]
en: Vestland
el: Βέστλαντ

[ctx: norway.kgm]
en: Bergen/Leikanger
el: Μπέργκεν/Λεϊκάνγκερ

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
el: Ρόγκαλαντ

[ctx: norway.kgm]
en: Stavanger
el: Στάβαντζερ

[ctx: norway.kgm]
en: Agder
el: Άγκντερ

[ctx: norway.kgm]
en: Kristiansand/Arendal
el: Κρίστιανσαντ/Άρενταλ

[ctx: norway.kgm]
en: Viken
el: Βίκεν

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo/Drammen/Sarpsborg/Moss
el: Όσλο/Ντράμεν/Σάρπσμποργκ/Μος

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
el: Βέστφολντ ο Τέλεμαρκ

[ctx: norway.kgm]
en: Skien/Tønsberg
el: Σκίεν/Τένσμπεργκ

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo
el: Όσλο

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
el: Ωκεανία

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
el: Εκτο Ωκεανίας

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
el: Αυστραλία

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
el: Καμπέρα

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
el: Νήσος Νόρφολκ (Αυστραλία)

[ctx: oceania.kgm]
en: Kingston
el: Κίνγκστον

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

[ctx: oceania.kgm]
en: Wellington
el: Γουέλινγκτον

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
el: Νήσοι Κουκ (Νέα Ζηλανδία)

[ctx: oceania.kgm]
en: Avarua
el: Αβαρούα

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
el: Νιούε (Νέα Ζηλανδία)

[ctx: oceania.kgm]
en: Alofi
el: Αλόφι

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
el: Τοκελάου (Νέα Ζηλανδία)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμόρ

[ctx: oceania.kgm]
en: Dili
el: Ντιλί

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
el: Νήσος του Πάσχα

[ctx: oceania.kgm]
en: Hanga Roa
el: Χάνγκα Ρόα

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
el: Φίτζι

[ctx: oceania.kgm]
en: Suva
el: Σούβα

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
el: Ινδονησία

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
el: Τζακάρτα

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Moresby
el: Πορτ Μόρεσμπι

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
el: Νησιά του Σολομώντα

[ctx: oceania.kgm]
en: Honiara
el: Χονλάρα

[ctx: oceania.kgm]
en: Vanuatu
el: Βανουάτου

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Vila
el: Πορτ Βίλα

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
el: Ομοσπονδιακές Πολιτείες της Μικρονησίας

[ctx: oceania.kgm]
en: Palikir
el: Παλικίρ

[ctx: oceania.kgm]
en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
el: Νότια Ταράβα

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
el: Νησιά Μάρσαλ

[ctx: oceania.kgm]
en: Majuro
el: Ματζούρο

[ctx: oceania.kgm]
en: Nauru
el: Ναουρού

[ctx: oceania.kgm]
en: Yaren
el: Γιαρέν

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
el: Παλάου

[ctx: oceania.kgm]
en: Melekeok
el: Μελεκεόκ

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
el: Νέα Καληδονία (Γαλλία)

[ctx: oceania.kgm]
en: Noumea
el: Νουμέα

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
el: Γαλλική Πολυνησία (Γαλλία)

[ctx: oceania.kgm]
en: Papeete
el: Παπίτη

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
el: Γουάλις και Φουτούνα (Γαλλία)

[ctx: oceania.kgm]
en: Mata Utu
el: Μάτα Ούτου

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
el: Σαμόα

[ctx: oceania.kgm]
en: Apia
el: Άπλα

[ctx: oceania.kgm]
en: Tonga
el: Τόνγκα

[ctx: oceania.kgm]
en: Nuku'alofa
el: Νουκουαλόφα

[ctx: oceania.kgm]
en: Tuvalu
el: Τουβάλου

[ctx: oceania.kgm]
en: Funafuti
el: Φουναφούτι

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
el: Νησιά Πίτκερν (Ην. Βασίλειο)

[ctx: oceania.kgm]
en: Adamstown
el: Άνταμσταουν

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
el: Χαβάη (ΗΠΑ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Honolulu
el: Χονολουλού

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
el: Αμερικανική Σαμόα (ΗΠΑ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pago Pago
el: Πάγκο Πάγκο

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
el: Γκουάμ (ΗΠΑ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hagåtña
el: Αγκάθα

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
el: Νήσοι Βόρειες Μαριάνες (ΗΠΑ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Saipan
el: Σαϊπάν

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
el: Εξώτεροι Νήσοι Ηνωμένων Πολιτειών

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
el: Ομάν

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
el: Περιοχές

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: oman.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
el: Εκτός Ομάν

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
el: Αντ Νταχιλίγια

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
el: Αλ Μπατινά

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
el: Αλ Γούστα

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
el: Ας Σαρκιγιά

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
el: Αντ Νταχίρα

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
el: Μουσκάτ

[ctx: oman.kgm]
en: Musandam
el: Μουσαντάμ

[ctx: oman.kgm]
en: Dhofar
el: Ντοφάρ

[ctx: oman.kgm]
en: Al Buraymi
el: Αλ Μπουράιμι

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
el: Εκτός Πακιστάν

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
el: Μπαλοχιστάν

[ctx: pakistan.kgm]
en: Quetta
el: Κουέτα

[ctx: pakistan.kgm]
en: Khyber Pakhtunkhwa
el: Κίμπερ Πακτουνκάβα

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar
el: Πεσαβάρ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
el: Πουντζάμπ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Lahore
el: Λαχόρε

[ctx: pakistan.kgm]
en: Sindh
el: Σίντι

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
el: Καράτσι

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
el: Επικράτεια πρωτεύουσας Ισλαμαμπάντ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad
el: Ισλαμαμπάντ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
el: Ομοσπονδιακές γηγενείς περιοχές

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
el: Πεσαβάρ και Ισλαμαμπάντ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Azad Kashmir
el: Αζάντ Κασμίρ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Muzaffarabad
el: Μουτζαφαραμπάντ

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit-Baltistan
el: Γκιλγκίτ-Μπαλτιστάν

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit
el: Γκιλγκίτ

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
el: Παναμάς

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: panama.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
el: Εκτός Παναμά

[ctx: panama.kgm]
en: Bocas del Toro
el: Μπόκας ντελ Τόρο

[ctx: panama.kgm]
en: Chiriquí
el: Τσιρίκι

[ctx: panama.kgm]
en: David
el: Νταβίντ

[ctx: panama.kgm]
en: Coclé
el: Κόκλε

[ctx: panama.kgm]
en: Penonomé
el: Πενονομέ

[ctx: panama.kgm]
en: Colón
el: Κολόν

[ctx: panama.kgm]
en: Darién
el: Νταριέν

[ctx: panama.kgm]
en: La Palma
el: Λα Πάλμα

[ctx: panama.kgm]
en: Herrera
el: Χερέρα

[ctx: panama.kgm]
en: Chitré
el: Τσιτρέ

[ctx: panama.kgm]
en: Los Santos
el: Λος Σάντος

[ctx: panama.kgm]
en: Las Tablas
el: Λας Τάμπλας

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
el: Παναμάς

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
el: Βεράγκουας

[ctx: panama.kgm]
en: Santiago de Veraguas
el: Σαντιάγο ντε Βεράγκουας

[ctx: panama.kgm]
en: Emberá
el: Εμπερά

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
el: Γιουνιόν Τσοκό

[ctx: panama.kgm]
en: Kuna Yala
el: Κούνα Γιάλα

[ctx: panama.kgm]
en: El Porvenir
el: Ελ Πορβενίρ

[ctx: panama.kgm]
en: Ngöbe-Buglé
el: Νγκέμπε-Μπουγκλέ

[ctx: panama.kgm]
en: Chichica
el: Τσιτσικά

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
el: Παραγουάη

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
el: Εκτός Παραγουάης

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
el: Άλτο Παραγουάη

[ctx: paraguay.kgm]
en: Fuerte Olimpo
el: Φουέρτε Ολίμπο

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
el: Άλτο Παρανά

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
el: Σιουδάδ ντελ Έστε

[ctx: paraguay.kgm]
en: Amambay
el: Αμαμπάι

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pedro Juan Caballero
el: Πέντρο Χουάν Καμπαλέρο

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
el: Περιφέρεια πρωτεύουσας Ασουνσιόν

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción
el: Ασουνσιόν

[ctx: paraguay.kgm]
en: Boquerón
el: Μποκερόν

[ctx: paraguay.kgm]
en: Filadelfia
el: Φιλαδέλφεια

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caaguazú
el: Κααγκουαζού

[ctx: paraguay.kgm]
en: Coronel Oviedo
el: Κορονέλ Οβιέντο

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caazapá
el: Καασάπα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Canindeyú
el: Κανιντέγιου

[ctx: paraguay.kgm]
en: Salto del Guairá
el: Σάλτο ντελ Γκουαϊρά

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
el: Σεντράλ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Areguá
el: Αρεγκουά

[ctx: paraguay.kgm]
en: Concepción
el: Κονσεπσιόν

[ctx: paraguay.kgm]
en: Cordillera
el: Κορντιγιέρα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caacupé
el: Καακουπέ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Guairá
el: Γκουαϊρά

[ctx: paraguay.kgm]
en: Villarrica
el: Βιγιαρίκα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Itapúa
el: Ιταπούα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Encarnación
el: Ενκαρνασιόν

[ctx: paraguay.kgm]
en: Misiones
el: Μισιόνες

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Juan Bautista
el: Σαν Χουάν  Μπαουτίστα

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ñeembucú
el: Νεεμπουκού

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pilar
el: Πιλάρ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguarí
el: Παραγκουαρί

[ctx: paraguay.kgm]
en: Presidente Hayes
el: Πρεζιντέντε Αγιές

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pozo Colorado
el: Πόσο Κολοράντο

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Pedro
el: Σαν Πέντρο

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
el: Περού

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
el: Ειρηνικός Ωκεανός

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
el: Ισημερινός

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
el: Κολομβία

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
el: Βραζιλία

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
el: Βολιβία

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
el: Χιλή

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
el: Αμαζονία

[ctx: peru.kgm]
en: Chachapoyas
el: Τσατσαπόγιας

[ctx: peru.kgm]
en: Ancash
el: Ανγκάς

[ctx: peru.kgm]
en: Huaraz
el: Ουαράς

[ctx: peru.kgm]
en: Apurimac
el: Απουριμάκ

[ctx: peru.kgm]
en: Abancay
el: Αμπανκάι

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
el: Αρεκίπα

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
el: Αγιακούτσο

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
el: Καχαμάρκα

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
el: Κούσκο

[ctx: peru.kgm]
en: Huancavelica
el: Ουαγκαβελίκα

[ctx: peru.kgm]
en: Huanuco
el: Ουανούκο

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
el: Ίκα

[ctx: peru.kgm]
en: Junin
el: Χουνίν

[ctx: peru.kgm]
en: Huancayo
el: Ουανκάγιο

[ctx: peru.kgm]
en: Lambayeque
el: Λαμπαγιέκε

[ctx: peru.kgm]
en: Chiclayo
el: Τσιλάγιο

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
el: Λα Λιμπερτάντ

[ctx: peru.kgm]
en: Trujillo
el: Τρουχίγιο

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
el: Λίμα

[ctx: peru.kgm]
en: Huacho
el: Ουάτσο

[ctx: peru.kgm]
en: Loreto
el: Λορέτο

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
el: Ικίτος

[ctx: peru.kgm]
en: Madre de Dios
el: Μάντρε ντε Ντίος

[ctx: peru.kgm]
en: Puerto Maldonado
el: Πουέρτο Μαλντονάντο

[ctx: peru.kgm]
en: Moquegua
el: Μοκέγκουα

[ctx: peru.kgm]
en: Piura
el: Πιούρα

[ctx: peru.kgm]
en: Tacna
el: Τάκνα

[ctx: peru.kgm]
en: Tumbes
el: Τούμπες

[ctx: peru.kgm]
en: Pasco
el: Πάσκο

[ctx: peru.kgm]
en: Cerro de Pasco
el: Σέρο ντε Πάσκο

[ctx: peru.kgm]
en: Puno
el: Πούνο

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
el: Σαν Μαρτίν

[ctx: peru.kgm]
en: Moyobamba
el: Μογιομπάμπα

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
el: Ουκαγιαλί

[ctx: peru.kgm]
en: Pucallpa
el: Πουκάιπα

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
el: Φιλιππίνες

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
el: Εκτός Φιλιππίνων

[ctx: philippines.kgm]
en: Abra
el: Άμπρα

[ctx: philippines.kgm]
en: Bangued
el: Μπανγκουέντ

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Norte
el: Αγκουσάν ντε Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabadbaran
el: Κανταντμπαράν

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Sur
el: Αγκουσάν ντε Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Prosperidad
el: Προσπεριντάντ

[ctx: philippines.kgm]
en: Aklan
el: Ακλάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalibo
el: Καλίμπο

[ctx: philippines.kgm]
en: Albay
el: Αλμπάι

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
el: Λεγκάζπι Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Antique
el: Αντίκουε

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
el: Σαν Χοσέ

[ctx: philippines.kgm]
en: Apayao
el: Απαγιάο

[ctx: philippines.kgm]
en: Kabugao
el: Καμπουγκάο

[ctx: philippines.kgm]
en: Aurora
el: Ορόρα

[ctx: philippines.kgm]
en: Baler
el: Μπαλέρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Basilan
el: Μπασιλάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
el: Ιζαμπέλα Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Bataan
el: Μπατάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
el: Μπαλάνγκα Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Batanes
el: Μπατανές

[ctx: philippines.kgm]
en: Basco
el: Μπάσκο

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas
el: Μπατάγκας

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
el: Μπατάγκας Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Benguet
el: Μπενγκουέτ

[ctx: philippines.kgm]
en: La Trinidad
el: Λα Τρινιντάντ

[ctx: philippines.kgm]
en: Biliran
el: Μπιλράν

[ctx: philippines.kgm]
en: Naval
el: Ναβάλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Bohol
el: Μποχόλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagbilaran City
el: Ταγμπιλαράν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Bukidnon
el: Μπουκιντόν

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
el: Μαλέιμπαλεϊ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Bulacan
el: Μπουλακάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Malolos
el: Μαλόλος

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan
el: Καγκαγιάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
el: Τουγκουεγκαράο Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Norte
el: Καμαρίνες Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Daet
el: Νταέτ

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Sur
el: Καμαρίνες Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Pili
el: Πίλι

[ctx: philippines.kgm]
en: Camiguin
el: Καμιγκουίν

[ctx: philippines.kgm]
en: Mambajao
el: Μαμπαγιάο

[ctx: philippines.kgm]
en: Capiz
el: Καπίζ

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
el: Ρόξας Σϊτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Catanduanes
el: Καταντουάνες

[ctx: philippines.kgm]
en: Virac
el: Βιράκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Cavite
el: Καβίτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
el: Τρες Μαρτίρες Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu
el: Κεμπού

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
el: Κεμπού Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
el: Κοιλάδα Κομποστέλα

[ctx: philippines.kgm]
en: Nabunturan
el: Ναμπουντουράν

[ctx: philippines.kgm]
en: Cotabato
el: Κοταμπάτο

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
el: Κινταπαβάν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Norte
el: Νταβάο ντελ Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
el: Ταγκούμ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Sur
el: Νταβάο ντελ Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
el: Ντίγκος Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao Oriental
el: Νταβάο Οριεντάλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Mati
el: Ματί

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
el: Ανατολικό Σαμάρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Borongan
el: Μπορογκάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Guimaras
el: Γκουιμάρας

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
el: Ιορδανία

[ctx: philippines.kgm]
en: Ifugao
el: Ιφουγκάο

[ctx: philippines.kgm]
en: Lagawe
el: Λαγκάβε

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
el: Ιλόκος Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
el: Λαοάγκ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
el: Ιλόκος Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
el: Βιγκάν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo
el: Ιλόιλο

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
el: Ιλόιλο Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela
el: Ιζαμπέλα

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilagan
el: Ιλαγκάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalinga
el: Καλίνγκα

[ctx: philippines.kgm]
en: Tabuk
el: Ταμπούκ

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
el: Λα Ουνιόν

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
el: Σαν Φερνάντο Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Laguna
el: Λαγκούνα

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
el: Σάντα Κρουζ

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Norte
el: Λανάο ντελ Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Tubod
el: Τουμπόντ

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Sur
el: Λανάο ντελ Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
el: Μαράγουι Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Leyte
el: Λέιτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
el: Τασιομπάν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Maguindanao
el: Μαγκουιντανάο

[ctx: philippines.kgm]
en: Shariff Aguak
el: Σαρίφ Αγκουάκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Marinduque
el: Μαριντούκουε

[ctx: philippines.kgm]
en: Boac
el: Μποάκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate
el: Μασμπάτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
el: Μασμπάτε Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Occidental
el: Μισάμις Οσιντένταλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
el: Οροκουιέτα Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Oriental
el: Μισάμις Οριένταλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
el: Καγκάγιαν ντε Όρο Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
el: Επαρχία Μάουντεν

[ctx: philippines.kgm]
en: Bontoc
el: Μποντόκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
el: Νέγρος Οσιντένταλ [2]

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
el: Μπακολόντ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Oriental
el: Νέγρος Οριένταλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
el: Ντουμαγουέτε Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
el: Βόρειο Σαμάρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Catarman
el: Καταρμάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Ecija
el: Νουέβα Εσίγια

[ctx: philippines.kgm]
en: Palayan City
el: Παλαγιάν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Vizcaya
el: Νουέβα Βιζκάγια

[ctx: philippines.kgm]
en: Bayombong
el: Μπαγιομπόνγκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
el: Οσιντένταλ Μιντόρο

[ctx: philippines.kgm]
en: Mamburao
el: Μαμπουράο

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
el: Οριένταλ Μιντόρο

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
el: Καλαπάν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Palawan
el: Παλαβάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
el: Πουέρτο Πρινσέσα Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Pampanga
el: Παμπάνγκα

[ctx: philippines.kgm]
en: Pangasinan
el: Πανγκασινάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Lingayen
el: Λιγκαγιέν

[ctx: philippines.kgm]
en: Quezon
el: Κουέζον

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
el: Λουσένα Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Quirino
el: Κουιρίνο

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabarroguis
el: Καμπαρογουίς

[ctx: philippines.kgm]
en: Rizal
el: Ριζάλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
el: Αντίπολο Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Romblon
el: Ρομπιόν

[ctx: philippines.kgm]
en: Samar
el: Σαμάρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Catbalogan
el: Κατμπαλογάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Sarangani
el: Σαρανγκάνι

[ctx: philippines.kgm]
en: Alabel
el: Αλαμπέλ

[ctx: philippines.kgm]
en: Siquijor
el: Σικουιγιόρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon
el: Σορσογκόν

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
el: Σορσογκόν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
el: Νότιο Κοταμπάτο

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
el: Κοροναντάλ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
el: Νότιο Λέιτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
el: Μαασίν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Sultan Kudarat
el: Σουλτάν Κουνταράντ

[ctx: philippines.kgm]
en: Isulan
el: Ισουλάν

[ctx: philippines.kgm]
en: Sulu
el: Σούλου

[ctx: philippines.kgm]
en: Jolo
el: Τζόλο

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
el: Σουριγκάο ντελ Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
el: Σουριγκάο Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Sur
el: Σουριγκάο ντελ Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Tandag
el: Ταντάγκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac
el: Ταρλάκ

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
el: Ταρλάκ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Tawi-Tawi
el: Ταβί-Ταβί

[ctx: philippines.kgm]
en: Panglima Sugala
el: Πανγκλίμα Σουγκάλα

[ctx: philippines.kgm]
en: Zambales
el: Ζαμπάλες

[ctx: philippines.kgm]
en: Iba
el: Ίμπα

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Norte
el: Ζαμποάνγκα ντελ Νόρτε

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
el: Ντιπολόγκ Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Sur
el: Ζαμποάγκα ντελ Σουρ

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
el: Παγάντιαν Σίτι

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga Sibugay
el: Ζαμποάνγκα Σιμπουγκέι

[ctx: philippines.kgm]
en: Ipil
el: Ιπίλ

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
el: Εθνική πρωτεύουσα

[ctx: philippines.kgm]
en: Manila
el: Μανίλα

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
el: Παρακαλώ τοποθετήστε στο χάρτη:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
el: %1: τοποθετήστε στο χάρτη

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
el: Πολωνία

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
el: Εκτός Πολωνίας

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
el: Μασόβια

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
el: Βαρσοβία

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
el: Βαρμία και Μαζουρία

[ctx: poland.kgm]
en: Olsztyn
el: Όλστιν

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
el: Ποντλάχια

[ctx: poland.kgm]
en: Białystok
el: Μπιαλίστοκ

[ctx: poland.kgm]
en: Lublin
el: Λούμπλιν

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
el: Σαμπκαρπάθια

[ctx: poland.kgm]
en: Rzeszów
el: Ζέσουφ

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
el: Σβιετοκρζίσκιε

[ctx: poland.kgm]
en: Kielce
el: Κιέλτσε

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
el: Μικρή Πολωνία

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
el: Κρακοβία

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
el: Λοτζ

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
el: Σιλεσία

[ctx: poland.kgm]
en: Katowice
el: Κατοβίτσε

[ctx: poland.kgm]
en: Opole
el: Οπόλε

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
el: Πομερανία

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
el: Γκντανσκ

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
el: Δυτική Πομερανία

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
el: Στσέτσιν

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
el: Μεγάλη Πολωνία

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
el: Πόζναν

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
el: Κάτω Σιλεσία

[ctx: poland.kgm]
en: Wrocław
el: Βρότσλαφ

[ctx: poland.kgm]
en: Lubusz
el: Λέμπους

[ctx: poland.kgm]
en: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
el: Ζιελόνα Γκούρα, Γκόρζουφ Βιέλκοπολσκι

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
el: Κουγιάβια-Πομερανία

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
el: Μπίντγκοστς, Τόρουν

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
el: Περιφέρειες Πορτογαλίας

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
el: Σύνορο2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viana do Castelo
el: Βιάνα ντο Καστέλο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
el: Αζόρες

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Ponta Delgada
el: Πόντα Δελγάδα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Madeira
el: Μαδέιρα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Funchal
el: Φουνκάλ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Braga
el: Μπράγα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Vila Real
el: Βίγια Ρεάλ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Bragança
el: Μπραγκάνζα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Porto
el: Πόρτο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Aveiro
el: Αβέιρο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viseu
el: Βισέο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Guarda
el: Γκουάρντα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Coimbra
el: Κοήμβρα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Castelo Branco
el: Καστέλο Μπράνκο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Leiria
el: Λεηρία

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Santarém
el: Σανταρέμ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
el: Λισσαβόνα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Évora
el: Εβόρα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Setúbal
el: Σετουμπάλ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Beja
el: Μπέζα

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Faro
el: Φάρο

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portalegre
el: Πορταλέγκρε

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
el: Επαρχίες Πορτογαλίας (Παραδοσιακά)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
el: Επαρχίες (παραδοσιακά)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
el: Σύνορο2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Minho
el: Μίνχο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Braga
el: Μπράγα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Trás-os-Montes e Alto Douro
el: Τρας-ο-Μόντες και Άλτο Ντούρο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Vila Real
el: Βίγια Ρεάλ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
el: Ντούρο Λιτοράλ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Porto
el: Πόρτο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Alta
el: Μπέιρα Άλτα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Viseu
el: Βισέο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
el: Μπέιρα Λιτοράλ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Coimbra
el: Κοήμβρα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Baixa
el: Μπέιρα Μπάιξα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Castelo Branco
el: Καστέλο Μπράνκο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ribatejo
el: Ριμπατέζο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Santarém
el: Σανταρέμ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Estremadura
el: Εστρεμαδούρα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
el: Λισσαβόνα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Alto Alentejo
el: Άλτο Αλεντέγιο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Évora
el: Εβόρα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Baixo Alentejo
el: Μπάιχο Αλεντέγιο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beja
el: Μπέζα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Algarve
el: Αλγκάρβε

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Faro
el: Φάρο

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
el: Αζόρες

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ponta Delgada
el: Πόντα Δελγάδα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Madeira
el: Μαδέιρα

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Funchal
el: Φουνκάλ

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
el: Πορτογαλία (περιφέρειες)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
el: Εκτός Πορτογαλίας (περιφέρειες)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Alentejo
el: Αλεντέγιο

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
el: Εβόρα

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Algarve
el: Αλγκάρβε

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Faro
el: Φάρο

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
el: Σέντρο

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Coimbra
el: Κοήμβρα

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
el: Λισσαβόνα (περιοχή)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
el: Λισσαβόνα

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
el: Νόρτε

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Porto
el: Πόρτο

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Madeira
el: Μαδέιρα

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Funchal
el: Φουνκάλ

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
el: Αζόρες

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Ponta Delgada
el: Πόντα Δελγάδα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
el: Δήμοι

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mona
el: Μόνα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Adjuntas
el: Αδχούντας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguada
el: Αγκουάντα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguadilla
el: Αγκουαντίγια

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguas Buenas
el: Άγκουας Μπουένας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aibonito
el: Αϊμπονίτο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Añasco
el: Ανάσκο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arecibo
el: Αρεσίμπο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arroyo
el: Αρόγιο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barceloneta
el: Μπαρτσελονέτα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barranquitas
el: Μπαρανκίτας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Bayamón
el: Μπαγιαμόν

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cabo Rojo
el: Κάμπο Ρόχο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Caguas
el: Κάγκουας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Camuy
el: Καμούι

[ctx: puertorico.kgm]
en: Canóvanas
el: Κανόβανας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Carolina
el: Καρολίνα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cataño
el: Κατάνιο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cayey
el: Καγιέι

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ceiba
el: Κεΐμπα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ciales
el: Κιάλες

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cidra
el: Κίντρα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Coamo
el: Κοάμο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Comerío
el: Κομερίο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Corozal
el: Κοροζάλ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Culebra
el: Κουλέμπρα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Dorado
el: Ντοράντο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Fajardo
el: Φαχάρντο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
el: Φλόριντα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guánica
el: Γκουάνικα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayama
el: Γκουαγιάμα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayanilla
el: Γκουαγιανίγια

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guaynabo
el: Γκουαϊνάμπο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Gurabo
el: Γκουράμπο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hatillo
el: Ατίγιο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hormigueros
el: Ορμιγκουέρος

[ctx: puertorico.kgm]
en: Humacao
el: Ουμακάο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
el: Ιζαμπέλα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Jayuya
el: Χαγούγια

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juana Díaz
el: Χουάνα Ντίαζ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juncos
el: Χούνκος

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lajas
el: Λάγιας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lares
el: Λάρες

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Marías
el: Λας Μαρίας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Piedras
el: Λας Πιέντρας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Loíza
el: Λοΐζα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Luquillo
el: Λουκουίγιο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Manatí
el: Μανατί

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maricao
el: Μαρικάο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maunabo
el: Μαουνάμπο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mayagüez
el: Μαγιαγκούεζ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
el: Μόκα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Morovis
el: Μοροβίς

[ctx: puertorico.kgm]
en: Nagüabo
el: Ναγκουάμπο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Naranjito
el: Ναρανχίτο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Orocovis
el: Οροκοβίς

[ctx: puertorico.kgm]
en: Patillas
el: Πατίγιας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Peñuelas
el: Πενιουέλας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ponce
el: Πονσέ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Quebradillas
el: Γκουεμπραντίγιας

[ctx: puertorico.kgm]
en: Rincón
el: Ρινκόν

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
el: Ρίο Γκράντε

[ctx: puertorico.kgm]
en: Sabana Grande
el: Σαμπάνα Γκράντε

[ctx: puertorico.kgm]
en: Salinas
el: Σαλίνας

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Germán
el: Σαν Γκερμάν

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
el: Σαν Χουάν

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Lorenzo
el: Σαν Λορέντζο

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Sebastián
el: Σαν Σεμπάστιαν

[ctx: puertorico.kgm]
en: Santa Isabel
el: Σάντα Ιζαμπέλ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Alta
el: Τόα Άλτα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Baja
el: Τόα Μπάγια

[ctx: puertorico.kgm]
en: Trujillo Alto
el: Τρουχίγιο Άλτο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Utuado
el: Ουτουάντο

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Alta
el: Βέγκα Άλτα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Baja
el: Βέγκα Μπάγια

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vieques
el: Βιεγκουές

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
el: Βιγιάλμπα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yabucoa
el: Γιαμπουκόα

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yauco
el: Γιαούκο

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
el: Δημοκρατία της Ιρλανδίας

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
el: Επικράτειες

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
el: Εκτός Δημοκρατίας της Ιρλανδίας

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dublin
el: Δουβλίνο

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wicklow
el: Γουίκλοου

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wexford
el: Γουέξφορντ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carlow
el: Κάρλοβ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kildare
el: Κίλντερ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Naas
el: Νάας

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Meath
el: Μίθ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Navan
el: Ναβάν

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Louth
el: Λόουθ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dundalk
el: Ντούνταλκ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Monaghan
el: Μονάγκαν

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cavan
el: Καβάν

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Longford
el: Λόνγκφορντ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Westmeath
el: Γουέστμιθ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mullingar
el: Μούλινγκαρ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Offaly
el: Όφαλι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tullamore
el: Τουίλαμορ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Laois
el: Λαοΐς

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Portlaois
el: Πορτλαοΐς

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kilkenny
el: Κιλκένι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Waterford
el: Γουότερφορντ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
el: Κορκ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kerry
el: Κέρι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tralee
el: Τράλι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Limerick
el: Λίμερικ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
el: Βόρειο Τιπερέρι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Nenagh
el: Νέναφ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
el: Νότιο Τιπερέρι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clonmel
el: Κλόνμελ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clare
el: Κλερ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Ennis
el: Ένις

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Galway
el: Γκαλγουέι

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mayo
el: Μάγιο

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Castlebar
el: Κάστλμπαρ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Roscommon
el: Ροσκόμον

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Sligo
el: Σλίγκο

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Leitrim
el: Λεϊτρίμ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carrick-on-Shannon
el: Κάρικ-ον-Σάνον

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Donegal
el: Ντόνεγκαλ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Lifford
el: Λίφορντ

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
el: Ρουμανία

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
el: Επικράτειες

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: romania.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
el: Εκτός Ρουμανίας

[ctx: romania.kgm]
en: Alba
el: Άλμπα

[ctx: romania.kgm]
en: Alba Iulia
el: Άλμπα Λουλία

[ctx: romania.kgm]
en: Arad
el: Αράντ

[ctx: romania.kgm]
en: Argeş
el: Άργκεζ

[ctx: romania.kgm]
en: Piteşti
el: Πιτέστι

[ctx: romania.kgm]
en: Bacău
el: Μπακάου

[ctx: romania.kgm]
en: Bihor
el: Μπιχόρ

[ctx: romania.kgm]
en: Oradea
el: Οραντέα

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa-Năsăud
el: Μπιστρίτα-Νασάουντ

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa
el: Μπιστρίτα

[ctx: romania.kgm]
en: Botoşani
el: Μποτοσάνι

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
el: Μπρασόβ

[ctx: romania.kgm]
en: Brăila
el: Μπραΐλα

[ctx: romania.kgm]
en: Buzău
el: Μπουζάου

[ctx: romania.kgm]
en: Caraş-Severin
el: Καράς-Σεβερίν

[ctx: romania.kgm]
en: Reşiţa
el: Ρεσίτα

[ctx: romania.kgm]
en: Călăraşi
el: Καλαράσι

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj
el: Κλουζ

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj-Napoca
el: Κλουζ Ναπόκα

[ctx: romania.kgm]
en: Constanţa
el: Κονστάντα

[ctx: romania.kgm]
en: Covasna
el: Κοβάσνα

[ctx: romania.kgm]
en: Sfântu Gheorghe
el: Σφαντού Γκεόργκε

[ctx: romania.kgm]
en: Dâmboviţa
el: Νταμποβίτα

[ctx: romania.kgm]
en: Târgovişte
el: Ταργκοβίστε

[ctx: romania.kgm]
en: Dolj
el: Ντόγ

[ctx: romania.kgm]
en: Craiova
el: Κραϊόβα

[ctx: romania.kgm]
en: Galaţi
el: Γκαλάτι

[ctx: romania.kgm]
en: Giurgiu
el: Γκλουργκίου

[ctx: romania.kgm]
en: Gorj
el: Γκορ

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Jiu
el: Τάργκου Γίου

[ctx: romania.kgm]
en: Harghita
el: Χαργίτα

[ctx: romania.kgm]
en: Miercurea Ciuc
el: Μιερκουρέ Κίουκ

[ctx: romania.kgm]
en: Hunedoara
el: Χουνεντοάρα

[ctx: romania.kgm]
en: Deva
el: Ντέβα

[ctx: romania.kgm]
en: Ialomiţa
el: Ιαλομίτα

[ctx: romania.kgm]
en: Slobozia
el: Σλομποζία

[ctx: romania.kgm]
en: Iaşi
el: Ιασί

[ctx: romania.kgm]
en: Ilfov
el: Ιλφόβ

[ctx: romania.kgm]
en: Buftea
el: Μπουφτέα

[ctx: romania.kgm]
en: Maramureş
el: Μαραμούρες

[ctx: romania.kgm]
en: Baia Mare
el: Μπάλα Μάρε

[ctx: romania.kgm]
en: Mehedinţi
el: Μεχεντίντι

[ctx: romania.kgm]
en: Drobeta-Turnu Severin
el: Ντρομπέτα-Τούρνου Σεβερίν

[ctx: romania.kgm]
en: Mureş
el: Μουρές

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Mureş
el: Ταργκού Μουρές

[ctx: romania.kgm]
en: Neamţ
el: Νεάμτ

[ctx: romania.kgm]
en: Piatra Neamţ
el: Πιάτρα Νεάμτ

[ctx: romania.kgm]
en: Olt
el: Οΐτ

[ctx: romania.kgm]
en: Slatina
el: Σλάτινα

[ctx: romania.kgm]
en: Prahova
el: Πράχοβα

[ctx: romania.kgm]
en: Ploieşti
el: Πλοϊέστι

[ctx: romania.kgm]
en: Satu Mare
el: Σάτου Μάρε

[ctx: romania.kgm]
en: Sălaj
el: Σαλάζ

[ctx: romania.kgm]
en: Zalău
el: Ζαλάου

[ctx: romania.kgm]
en: Sibiu
el: Σιμπίου

[ctx: romania.kgm]
en: Suceava
el: Σουκεάβα

[ctx: romania.kgm]
en: Teleorman
el: Τελεορμάν

[ctx: romania.kgm]
en: Alexandria
el: Αλεξάνδρεια

[ctx: romania.kgm]
en: Timiş
el: Τιμίς

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
el: Τιμισοάρα

[ctx: romania.kgm]
en: Tulcea
el: Τουλκέα

[ctx: romania.kgm]
en: Vaslui
el: Βασλούι

[ctx: romania.kgm]
en: Vâlcea
el: Βαλκέα

[ctx: romania.kgm]
en: Râmnicu Vâlcea
el: Ραμνίκου Βαλκέα

[ctx: romania.kgm]
en: Vrancea
el: Βρανκέα

[ctx: romania.kgm]
en: Focşani
el: Φοτσάνι

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
el: Βουκουρέστι

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
el: Βουκουρέστι (δήμος)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
el: Ρωσία (περιφέρειες)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
el: Εκτός Ρωσίας (περιφέρειες)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
el: Κέντρο

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
el: Μόσχα

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
el: Άπω ανατολή

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
el: Χαμπαρόβσκ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
el: Βόρειοδυτικά

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
el: Αγία Πετρούπολη

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
el: Σιβηρία

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Novosibirsk
el: Νοβοζιμπίρσκ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
el: Νότος

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
el: Ροστόβ να Ντονού

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
el: Ουράλια

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
el: Αικατερίνσμπεργκ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
el: Πριβόλσκι

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
el: Νίτζνι Νοβγκορόντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
el: Ρωσία (Θέματα)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
el: Εκτός Ρωσίας (Θέματα)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
el: Αντιγκέγια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
el: Μέικοπ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
el: Μπασκορτοστάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ufa
el: Ούφα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
el: Βουριατία

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulan-Ude
el: Ούλαν-Ούντε

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
el: Αλτάι Ρεπάμπλικ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
el: Γκόρνο-Αλτέισκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
el: Νταγκεστάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
el: Μαχατσκάλα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
el: Ινγκουσέτια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magas
el: Μάγας

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
el: Κανταρντίνο-Μπαλκάρια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
el: Ναλτσίκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
el: Καλμίκια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Elista
el: Ελίστα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
el: Καρχάι-Τσερκέσια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
el: Τσέρκεσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
el: Καρέλια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petrozavodsk
el: Πετρόζαβοντσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Komi
el: Κόμι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Syktyvkar
el: Σικτιβκάρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
el: Μαρί Ελ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
el: Γιόσκαρ Ολά

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
el: Μορδοβία

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saransk
el: Σαράνσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
el: Σάκχα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
el: Γιακούτσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
el: Βόρεια Οσέτια-Αλάνια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladikavkaz
el: Βλαντικαφκάζ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tatarstan
el: Ταραστάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
el: Καζάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
el: Τίβα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kyzyl
el: Κυζύλ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Udmurtia
el: Ουντμούρτια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
el: Ιζιέβσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
el: Χακάσια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Abakan
el: Αμπακάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
el: Τσετσνίγια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
el: Γκρότσνι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
el: Τσουβάσια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
el: Τσεμπόξαρι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
el: Αλτάι Κράι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Barnaul
el: Μπαρνάουλ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
el: Κράι Κρασνοντάρ (Κουμπάν)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar
el: Κράσνονταρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
el: Κράι Κρασνογιάρσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
el: Κράσνογιαρσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
el: Κράι Πριμόρσκι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladivostok
el: Βλαδιβοστόκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
el: Κράι Σταυρούπολης

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol
el: Σταυρούπολη

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
el: Κράι Χαμπάροφσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
el: Χαμπαρόβσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
el: Κράι Περμ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm
el: Περμ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
el: Περιφέρεια Αμούρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Blagoveshchensk
el: Βλαγκοβετσένσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
el: Περιφέρεια Αρχάγγελσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
el: Αρκάνγκελσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
el: Περιφέρεια Άστραχαν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
el: Αστραχάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
el: Περιφέρεια Μπέλγκοροντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod
el: Μπέλγκοροντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
el: Περιφέρεια Μπριάνσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
el: Μπριάνσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
el: Περιφέρεια Βλαντίμιρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir
el: Βλάντιμιρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
el: Περιφέρεια Βολγκογκράντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd
el: Βόλγκογκραντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
el: Περιφέρεια Βόλογκντα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda
el: Βόλογκντα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
el: Περιφέρεια Βορόνεζ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
el: Βορονές

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
el: Περιφέρεια Ιβάνοβο

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo
el: Ιβανόβο

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
el: Περιφέρεια Ιρκούτσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk
el: Ιρκούτσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
el: Περιφέρεια Καλίνινγκραντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
el: Καλίνινγκραντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
el: Περιφέρεια Καλούγκα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga
el: Καλούγκα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
el: Κράι Καμτσάτκα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
el: Πετροπαυλόβσκ-Καμτσάτσκι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
el: Περιφέρεια Κεμέροβο

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo
el: Κεμέροβο

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
el: Περιφέρεια Κεμέροβο

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov
el: Κίροβ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
el: Περιφέρεια Κοστρομά

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma
el: Κοστρόμα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
el: Περιφέρεια Κουργκάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan
el: Κούργκαν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
el: Περιφέρεια Κουρσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk
el: Κουρσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
el: Περιφέρεια Λένινγκραντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
el: Αγία Πετρούπολη

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
el: Περιφέρεια Λίπετσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk
el: Λιπέτσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
el: Περιφέρεια Μαγκαντάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan
el: Μαγκαντάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
el: Περιφέρεια Μόσχας

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
el: Μόσχα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
el: Περιφέρεια Μούρμανσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk
el: Μούρμανσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
el: Περιφέρεια Νίζνι Νόβγκοροντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
el: Νίζνι Νοβγκόροντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
el: Περιφέρεια Νόβγκοροντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod
el: Νοβγκορόντ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
el: Περιφέρεια Νοβοσιμπίρσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk
el: Νοβοζιμπίρσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
el: Περιφέρεια Ομσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk
el: Ομσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
el: Περιφέρεια Ορενμπούργκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg
el: Όρενμπουργκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
el: Περιφέρεια Οριόλ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
el: Οριόλ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
el: Περιφέρεια Πένζα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza
el: Πέντσα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
el: Περιφέρεια Πσκοφ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
el: Πσκοβ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
el: Περιφέρεια Ροστόφ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
el: Ροστόβ να Ντονού

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
el: Περιφέρεια Ριαζάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
el: Ριαζάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
el: Περιφέρεια Σαμάρα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara
el: Σάμαρα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
el: Περιφέρεια Σαράτοφ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov
el: Σαρατόβ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
el: Περιφέρεια Σαχαλίνης

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
el: Γιούζνο-Σαχαλίνσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
el: Περιφέρεια Σβερντλόφσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
el: Αικατερίνσμπουργκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
el: Περιφέρεια Σμολένσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
el: Σμόλενσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
el: Περιφέρεια Ταμπόφ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov
el: Ταμπόβ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
el: Περιφέρεια Τβερ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver
el: Τβερ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
el: Περιφέρεια Τομσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk
el: Τομσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
el: Περιφέρεια Τούλα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula
el: Τούλα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
el: Περιφέρεια Τιουμέν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
el: Τιουμένη

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
el: Περιφέρεια Ουλιάνοφσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
el: Ουλιανόβσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
el: Περιφέρεια Τσελιάμπινσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
el: Τσελιαμπίνσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
el: Ζαμπαϊκάλσκι Κράι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
el: Τσίτα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
el: Περιφέρεια Γιαροσλάβλ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
el: Γιαροσλάβι

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
el: Εβραϊκή Αυτόνομη Περιφέρεια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
el: Μπιρομπιτζάν

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
el: Νενέτσια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
el: Ναριάν-Μαρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
el: Χάντια Μάνσια

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khanty-Mansiysk
el: Χάντι-Μανσιίσκ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
el: Τσουκότκα

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
el: Αναδίρ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
el: Γιαμαλία

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
el: Σάλεχαρντ

[ctx: san-marino.kgm]
en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
el: Δήμοι

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
el: Εκτός Αγίου Μαρίνου

[ctx: san-marino.kgm]
en: Acquaviva
el: Άκουαβιβα

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
el: Σίτα ντι Σαν Μαρίνο

[ctx: san-marino.kgm]
en: Chiesanouva
el: Τσιεσανούβα

[ctx: san-marino.kgm]
en: Fiorentino
el: Φιορεντίνο

[ctx: san-marino.kgm]
en: Montegiardino
el: Μοντεζαρντίνο

[ctx: san-marino.kgm]
en: Featano
el: Φεατάνο

[ctx: san-marino.kgm]
en: Domagnano
el: Ντομανιάνο

[ctx: san-marino.kgm]
en: Serravalle
el: Σεραβάλε

[ctx: san-marino.kgm]
en: Borgo Maggiore
el: Μπόργκο Μαγκιόρε

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
el: Εκτός Σαουδικής Αραβίας

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al-Bahah
el: Αλ-Μπαχά

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Hudud ash Shamaliyah
el: Αλ Χουντού ας Σαμαλίγια

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Jawf
el: Αλ Ζαούφ

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
el: Αλ Μαντίνα

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
el: Αλ Γκασίμ

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ar-Riyad
el: Αλ Ριάντ

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ash-Sharqiyah
el: Ας Σαρκιγιά

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
el: Ασίρ

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ha'il
el: Χαλίλ

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Jizan
el: Τζιζάν

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
el: Μακάχ

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Najran
el: Ναζρά

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Tabuk
el: Ταμπούκ

[ctx: sikkim.kgm]
en: Sikkim
el: Σικίμ

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
el: Περιφέρεια

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
el: Εκτός Σικίμ

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
el: Βόρειο Σικίμ

[ctx: sikkim.kgm]
en: Mangan
el: Μανγκάν

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
el: Δυτικό Σικίμ

[ctx: sikkim.kgm]
en: Geyzing
el: Γκεηζίνγκ

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
el: Νότιο Σικίμ

[ctx: sikkim.kgm]
en: Namchi
el: Ναμτσί

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
el: Ανατολικό Σικίμ

[ctx: sikkim.kgm]
en: Gangtok
el: Γκανγκτόκ

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
el: Σλοβακία

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
el: Εκτός Σλοβακίας

[ctx: slovakia.kgm]
en: Bratislava
el: Μπρατισλάβα

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trnava
el: Τρνάβα

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trenčín
el: Τρέντσιν

[ctx: slovakia.kgm]
en: Nitra
el: Νίτρα

[ctx: slovakia.kgm]
en: Žilina
el: Ζίλινα

[ctx: slovakia.kgm]
en: Banská Bystrica
el: Μπάνσκα Μπίστριτσα

[ctx: slovakia.kgm]
en: Prešov
el: Πρέσοφ

[ctx: slovakia.kgm]
en: Košice
el: Κόσιτσε

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
el: Σλοβενία (παραδοσιακή)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
el: Περιοχές

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
el: Εκτός Σλοβενίας (Παραδοσιακή)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
el: Άνω Καρνιόλα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Kranj
el: Κραντζ

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
el: Στίρια

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Maribor
el: Μάριμπορ

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Prekmurje
el: Πρεκμούργε

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Murska Sobota
el: Μούρσκα Σομπότα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
el: Καρίνθια

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Dravograd
el: Ντράβογκραντ

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
el: Έσω Καρνιόλα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Postojna
el: Ποστότζνα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
el: Κάτω Καρνιόλα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Novo Mesto
el: Νόβο Μέστο

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Goriška
el: Γκόρισκα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Nova Gorica
el: Νόβα Γκόρικα

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
el: Σλοβενική Ίστρια

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Koper
el: Κόπερ

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
el: Νότια Αφρική

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
el: Εκτός Νότιας Αφρικής

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
el: Ανατολικό ακρωτήρι

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bisho
el: Μπισό

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
el: Φρι Στέιτ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bloemfontein
el: Μπλοεμφοντέιν

[ctx: south_africa.kgm]
en: Gauteng
el: Γκάουτενγκ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Johannesburg
el: Γιοχάνεσμπουργκ

[ctx: south_africa.kgm]
en: KwaZulu-Natal
el: Κβαζούλου-Νατάλ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Pietermaritzburg
el: Πίτερμαρισμπουργκ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mpumalanga
el: Μπουμαλάνγκα

[ctx: south_africa.kgm]
en: Nelspruit
el: Νελσπρουίτ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Limpopo
el: Λιμπόπο

[ctx: south_africa.kgm]
en: Polokwane
el: Πολοκβάνε

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
el: Βόρειο Ακρωτήρι

[ctx: south_africa.kgm]
en: Kimberley
el: Κίμπερλι

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
el: Βόρειο Δυτικά

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mafikeng
el: Μαφίκενγκ

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
el: Δυτικό Ακρωτήρι

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
el: Κέιπ Τάουν

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
el: Νότια Αμερική

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
el: Ακτή

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
el: Παναμάς

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
el: Κολομβία

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bogotá
el: Μπογκοτά

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
el: Καράκας

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
el: Γουιάνα

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
el: Τζόρτζταουν

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
el: Σουρινάμ

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
el: Παραμαρίμπο

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
el: Καγιέν

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
el: Ισημερινός

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
el: Κίτο

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
el: Περού

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
el: Λίμα

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
el: Βραζιλία

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
el: Μπραζίλια

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
el: Βολιβία

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
el: Λα Παζ

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
el: Χιλή

[ctx: southamerica.kgm]
en: Santiago
el: Σαντιάγκο

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
el: Παραγουάη

[ctx: southamerica.kgm]
en: Asunción
el: Ασουνσιόν

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
el: Αργεντινή

[ctx: southamerica.kgm]
en: Buenos Aires
el: Μπουένος Άιρες

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

[ctx: southamerica.kgm]
en: Montevideo
el: Μοντεβιδέο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
el: Δημοκρατία της Κορέας (Νότια Κορέα)

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
el: Περιφέρειες

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
el: Απαγορευμένη περιοχή

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
el: Τσουγκτσεονγκμπουκ-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
el: Τσεονγιού

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
el: Τσουγκτσεονγκναμ-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Hongseong
el: Χονγκσόνγκ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
el: Τετζόν

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
el: Τζεολαμπουκ-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
el: Τζεοντσού

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
el: Τζεολανάμ-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Muan
el: Μουάν

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
el: Τζεζού-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
el: Τζεζού

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
el: Γκεονγκσανγκναμ-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
el: Τσαγκγουόν

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
el: Γκεονγκσανμπουκ-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
el: Ταεγκού

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
el: Γκαγκβόν-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
el: Τσούτσον

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
el: Γκεονγκί-ντο

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
el: Σουγουόν

[ctx: southkorea.kgm]
en: Ulsan
el: Ούλσαν

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
el: Γκουανγκτσού

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
el: Μπουζάν

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
el: Σεούλ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
el: Ίνκεον

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
el: Αυτόνομες κοινότητες

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
el: Εκτός Ισπανίας

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
el: Εξωτερικά σύνορα

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
el: Ανδαλουσία

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
el: Σεβίλη

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
el: Αραγκόν

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
el: Σαραγόσα

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
el: Αστουρίας

[ctx: spain.kgm]
en: Oviedo
el: Οβιέδο

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
el: Νησιά Βαλεαρίδες

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
el: Πάλμα ντε Μαλόρκα

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
el: Χώρα των Βάσκων

[ctx: spain.kgm]
en: Vitoria
el: Βιτόρια

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
el: Κανάριοι Νήσοι

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
el: Λας Πάλμας ντε Γκραν Κανάρια και Σάντα Κρουζ ντε Τενερίφε

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
el: Καντάβρια

[ctx: spain.kgm]
en: Santander
el: Σαντάντερ

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
el: Καστίλη λα Μάντσα

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
el: Τολέδο

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
el: Καστίλη και Λεόν

[ctx: spain.kgm]
en: Valladolid
el: Βαγιαδολίδ

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
el: Καταλονία

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
el: Βαρκελώνη

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
el: Εστρεμαδούρα

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
el: Μέριδα

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
el: Γαλικία

[ctx: spain.kgm]
en: Santiago de Compostela
el: Σαντιάγο ντε Κομποστέλα

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
el: Λα Ριόχα

[ctx: spain.kgm]
en: Logroño
el: Λογκρόνο

[ctx: spain.kgm]
en: Madrid
el: Μαδρίτη

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
el: Μούρθια

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
el: Ναβάρα

[ctx: spain.kgm]
en: Pamplona
el: Παμπλόνα

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
el: Παΐς Βαλενθιάνο

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
el: Βαλένθια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
el: Ισπανία (Επαρχίες)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
el: Γαλλία

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
el: Ανδόρα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
el: Πορτογαλία

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
el: Μαρόκο

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
el: Αλγερία

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Álava
el: Αλάβα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Vitoria
el: Βιτόρια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Albacete
el: Αλμπακέτ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Alicante
el: Αλικάντε

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
el: Αλμερία

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
el: Αστουρίας

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Oviedo
el: Οβιέδο

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
el: Αβίγια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
el: Μπανταχόθ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
el: Βαρκελώνη

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Burgos
el: Μπούργκος

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cáceres
el: Κάθερες

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cádiz
el: Κάδιξ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
el: Καντάβρια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santander
el: Σαντάντερ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
el: Καστεγιόν

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
el: Καστέλιο δε λα Πλάνα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
el: Τσιουντάντ Ρεάλ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
el: Κόρδοβα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
el: Λα Κορούνια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
el: Κουένκα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
el: Χιρόνα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
el: Χιρόνα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
el: Γρανάδα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
el: Γκουαδαλαχάρα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guipúzcoa
el: Γκιπούθκρα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: San Sebastián
el: Σαν Σεμπάστιαν

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huelva
el: Ουέλβα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huesca
el: Ουέσκα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
el: Νησιά Βαλεαρίδες

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
el: Πάλμα δε Μαγιόρκα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
el: Χαέν

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
el: Λα Ριόχα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Logroño
el: Λογρόνιο

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: León
el: Λεόν

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lérida
el: Λιέιδα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lugo
el: Λούγκο

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Madrid
el: Μαδρίτη

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
el: Μάλαγα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
el: Μούρθια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
el: Ναβάρα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pamplona
el: Παμπλόνα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
el: Ουρένσε

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
el: Παλένθια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
el: Λας Πάλμας

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
el: Λας Πάλμας δε Γκραν Κανάρια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pontevedra
el: Πόντεβεδρα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
el: Σαλαμάνκα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santa Cruz de Tenerife
el: Σάντα Κρουζ δε Τενερίφε

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
el: Σεγκόβια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
el: Σεβίλη

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
el: Σόρια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Tarragona
el: Ταραγκόνα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
el: Τερουέλ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
el: Τολέδο

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
el: Βαλένθια

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valladolid
el: Βαγιαδολίδ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
el: Μπισκάι

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Bilbao
el: Μπιλμπάο

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zamora
el: Θαμόρα

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
el: Σαραγόσα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
el: Σρι Λάνκα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
el: Περιφέρειες

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
el: Εκτός Σρι-Λάνκα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
el: Κεντρικά

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kandy
el: Κάντι

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
el: Κεντρικά και Βόρεια

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Anuradhapura
el: Ανουραντχαπούρα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
el: Βόρεια

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Jaffna
el: Γιάφνα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
el: Ανατολικά

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Trincomalee
el: Τρινκομαλί

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
el: Βoρειοδυτικά

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kurunegala
el: Κουρουνεγκάλα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
el: Νότια

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Galle
el: Γκάλλε

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Uva
el: Ούβα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Badulla
el: Μπαντούλα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sabaragamuwa
el: Σαμπαραγκαμούβα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Ratnapura
el: Ρατναπούρα

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
el: Δυτικά

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Colombo
el: Κολόμπο

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
el: Σουδάν

[ctx: sudan.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
el: Εκτός Σουδάν

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
el: Αλ Τζαζίρα

[ctx: sudan.kgm]
en: Wad-Madani
el: Γουαντ-Μαντάνι

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
el: Γαλάζιος Νείλος/Κέντρο

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damazin
el: Αντ Νταμαζίν

[ctx: sudan.kgm]
en: Sennar
el: Σενάρ

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
el: Λευκός Νείλος

[ctx: sudan.kgm]
en: Rabak
el: Ραμπάκ

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
el: Βόρειο Νταρφούρ

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Fashir
el: Αλ Φασίρ

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
el: Νότιο Νταρφούρ

[ctx: sudan.kgm]
en: Nyala
el: Νιάλα

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
el: Δυτικό Νταρφούρ

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Junaynah
el: Αλ Τζουναΐνα

[ctx: sudan.kgm]
en: Kassala
el: Κασάλα

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
el: Αλ Κανταρίφ

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
el: Ερυθρά Θάλασσα

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
el: Πορτ Σουδάν

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
el: Χαρτούμ

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
el: Βόρειο Κουρντουφάν

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Ubayyid
el: Αλ Ουμπαγίντ

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
el: Νότιο Κουρντουφάν

[ctx: sudan.kgm]
en: Kaduqli
el: Καντούκλι

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
el: Βόρεια

[ctx: sudan.kgm]
en: Dongola
el: Ντογκόλα

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
el: Ποταμός Νείλος

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damir
el: Αντ Νταμίρ

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
el: Σουρινάμ

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
el: Περιοχές

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
el: Εκτός Σουρινάμ

[ctx: suriname.kgm]
en: Nickerie
el: Νίκερι

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
el: Νιου Νίκερι

[ctx: suriname.kgm]
en: Coronie
el: Κόρονι

[ctx: suriname.kgm]
en: Totness
el: Τότνες

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
el: Σαραμάκα

[ctx: suriname.kgm]
en: Groningen
el: Χρόνινγκεν

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
el: Βανίκα

[ctx: suriname.kgm]
en: Lelydorp
el: Λέλιντορπ

[ctx: suriname.kgm]
en: Comewijne
el: Κομεβέινε

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
el: Νιου Άμστερνταμ

[ctx: suriname.kgm]
en: Marowijne
el: Μαροβάινε

[ctx: suriname.kgm]
en: Albina
el: Αλπίνα

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
el: Παρά

[ctx: suriname.kgm]
en: Onverwacht
el: Όνφερβαχτ

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
el: Παραμαρίμπο

[ctx: suriname.kgm]
en: Brokopondo
el: Μπροκοπόντο

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
el: Σιπαλιβίνι

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
el: Κομητείες Σουηδίας

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
el: Κομητείες

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
el: Σύνορα κομητείας

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
el: Ακτογραμμή

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
el: Σουηδία

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
el: Κομητεία Στοκχόλμης

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
el: Στοκχόλμη

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
el: Κομητεία Βέστερμποτεν

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
el: Ούμεο

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
el: Κομητεία Νόρμποτεν

[ctx: sweden.kgm]
en: Luleå
el: Λούλεο

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
el: Κομητεία Ουψάλα

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala
el: Ουψάλα

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
el: Κομητεία Σέντερμανλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
el: Νίτσεπιγκ

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
el: Κομητεία Έστεργκετλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
el: Λίντσεπιγκ

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
el: Κομητεία Γέντσεπιγκ

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
el: Γέντσεπιγκ

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
el: Κομητεία Κρούνουμπαρ

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
el: Βέξγε

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
el: Κομητεία Κάλμαρ

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar
el: Κάλμαρ

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
el: Κομητεία Γκότλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Visby
el: Βίσμπι

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
el: Κομητεία Μπλκίγκε

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlskrona
el: Καρλσκρόνα

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
el: Κομητεία Σκόνε

[ctx: sweden.kgm]
en: Malmö
el: Μάλμε

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
el: Κομητεία Χάλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Halmstad
el: Χάλμσταντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
el: Κομητεία Βέστρα Γκέταλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Göteborg
el: Γκέτεμποργκ

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
el: Κομητεία Βάρμλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlstad
el: Κάρλσταντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
el: Κομητεία Έρεμπρο

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro
el: Έρεμπρο

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
el: Κομητεία Βέστμανλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerås
el: Βέστερος

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
el: Κομητεία Νταλάρνα

[ctx: sweden.kgm]
en: Falun
el: Φάλουν

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
el: Κομητεία Γέβλεμποργκ

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävle
el: Γέβλε

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
el: Κομητεία Βέστερνορλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Härnösand
el: Χέρνεσαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
el: Κομητεία Γέμτλαντ

[ctx: sweden.kgm]
en: Östersund
el: Έστερσουντ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
el: Ελβετία

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
el: Καντόνια

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
el: Εκτός Ελβετίας

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
el: Ζυρίχη

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
el: Ζυρίχη

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
el: Βέρνη

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
el: Βερν

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
el: Λουκέρνη

[ctx: switzerland.kgm]
en: Uri
el: Γιούρι

[ctx: switzerland.kgm]
en: Altdorf
el: Άλντορφ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schwyz
el: Σκβιζ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
el: Όμπγουαλντ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sarnen
el: Σάρνεν

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
el: Νίντβαλντ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Stans
el: Στανς

[ctx: switzerland.kgm]
en: Glarus
el: Γλάρους

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zug
el: Ζουγκ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Fribourg
el: Φρίμπουργκ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Solothurn
el: Σολόθουρν

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
el: Μπασλ Σίτι

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
el: Μπάσελ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
el: Χώρα των Βάσκων

[ctx: switzerland.kgm]
en: Liestal
el: Λιεστάλ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schaffhausen
el: Σκαφχάουζεν

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
el: Απερίτσελ Άουτερ Ροδς

[ctx: switzerland.kgm]
en: Herisau
el: Ερισάου

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
el: Άπενζιλ ίνερ Ροδς

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell
el: Απερίτσελ

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
el: Σεν Γκαλ

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
el: Σεν Γκάλεν

[ctx: switzerland.kgm]
en: Grisons
el: Γκρίσονς

[ctx: switzerland.kgm]
en: Chur
el: Χουρ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
el: Αργκόβια

[ctx: switzerland.kgm]
en: Aarau
el: Ααράου

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
el: Θουργκόβια

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frauenfeld
el: Φράουενφελντ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Ticino
el: Τιτσίνο

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bellinzona
el: Μπελινζόνα

[ctx: switzerland.kgm]
en: Vaud
el: Βάουντ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
el: Λαουσάνα

[ctx: switzerland.kgm]
en: Valais
el: Βαλάις

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sion
el: Σιλόν

[ctx: switzerland.kgm]
en: Neuchâtel
el: Νόισατελ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
el: Τζενέβα

[ctx: switzerland.kgm]
en: Jura
el: Τζούρα

[ctx: switzerland.kgm]
en: Delémont
el: Ντέλεμοντ

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
el: Εκτός Τατζικιστάν

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
el: Σουγντ

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
el: Χουγιάντ

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
el: Επαρχίες της Δημοκρατικής Υποταγής

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Dushanbe
el: Ντουσαμπέ

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
el: Χάτλον

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Bokhtar
el: Μποχτάρ

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Kuhistani Badakhshan
el: Κουχιστάνι Μπανταχσάν

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
el: Χορούχ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tamil Nadu
el: Ταμίλ Ναντού

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
el: Περιοχή

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Coimbatore
el: Κοϊμπατόρη

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruppur
el: Τιρουπούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nilgiris
el: Νιλγκιρίς

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Udagamandalam
el: Ουνταγκαμανταλάμ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Erode
el: Ερόντη

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dindigul
el: Ντιντιγκούλ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruchirappalli
el: Τιρουτσιραπαλί

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karur
el: Καρούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Namakkal
el: Ναμακάλ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pudukkottai
el: Πουντουκοτάι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Salem
el: Σάλεμ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dharmapuri
el: Νταρμαπουρί

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vilupuram
el: Βιλουπουράμ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Cuddalore
el: Κουνταλόρη

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Perambalur
el: Περαμπαλούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Madurai
el: Μαντουράι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvarur
el: Θιρουβαρούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thanjavur
el: Θανζαβούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ariyalur
el: Αριαλούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Chennai
el: Τσενάι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagapattinam
el: Ναγκαπατινάμ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanyakumari
el: Κανυακουμαρί

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagercoil
el: Ναγκερκόιλ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tirunelveli
el: Τιρουνελβελί

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thoothukudi
el: Θουθουκούντι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ramanathapuram
el: Ραμαναθαπουράμ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Virudhunagar
el: Βιρουντουναγκάρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Theni
el: Θένι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sivagangai
el: Σιβαγκανγκάι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruvannamalai
el: Τιρουβαναμαλάι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vellore
el: Βελόρη

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvallur
el: Θιρουβαλούρ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Krishnagiri
el: Κρισναγκίρι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanchipuram
el: Καντσιπουράμ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kerala
el: Κεράλα

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Andhra Pradesh
el: Άντρα Πραντές

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karnataka
el: Καρνάτακα

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karaikal
el: Καραϊκάλ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pondicherry
el: Ποντιτσέρι

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
el: Εκτός Ταϊλάνδης

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Mai
el: Τσιάνγκ Μάι

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Rai
el: Τσιάνγκ Ράι

[ctx: thailand.kgm]
en: Kamphaeng Phet
el: Καμφένγκ Φετ

[ctx: thailand.kgm]
en: Lampang
el: Λαμπάνγκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Lamphun
el: Λαμφούν

[ctx: thailand.kgm]
en: Mae Hong Son
el: Μάε Χονγκ Σον

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Sawan
el: Ναχόν Σαβάν

[ctx: thailand.kgm]
en: Nan
el: Ναν

[ctx: thailand.kgm]
en: Phayao
el: Φαγιάο

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchabun
el: Φετσαμπούν

[ctx: thailand.kgm]
en: Phichit
el: Φίτσιτ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phitsanulok
el: Φιτσανουλόκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phrae
el: Φράε

[ctx: thailand.kgm]
en: Sukhothai
el: Σουχοθάι

[ctx: thailand.kgm]
en: Tak
el: Τακ

[ctx: thailand.kgm]
en: Uthai Thani
el: Οθάι Θανί

[ctx: thailand.kgm]
en: Uttaradit
el: Ουταραντίτ

[ctx: thailand.kgm]
en: Amnat Charoen
el: Αμνάτ Χαροέν

[ctx: thailand.kgm]
en: Buri Ram
el: Μπουρί Ραμ

[ctx: thailand.kgm]
en: Chaiyaphum
el: Τσαλιαφούμ

[ctx: thailand.kgm]
en: Kalasin
el: Καλασίν

[ctx: thailand.kgm]
en: Khon Kaen
el: Χον Καέν

[ctx: thailand.kgm]
en: Loei
el: Λοέι

[ctx: thailand.kgm]
en: Maha Sarakham
el: Μάχα Σαραχάμ

[ctx: thailand.kgm]
en: Mukdahan
el: Μουκνταχάν

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Phanom
el: Ναχόν Φανόμ

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Ratchasima
el: Ναχόν Ρατσασίμα

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
el: Νογκ Μπουά Λαμφού

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Khai
el: Νονγκ Χάι

[ctx: thailand.kgm]
en: Roi Et
el: Ρόι Ε

[ctx: thailand.kgm]
en: Sakon Nakhon
el: Σακόν Ναχόν

[ctx: thailand.kgm]
en: Si Sa Ket
el: Σι Σα Κετ

[ctx: thailand.kgm]
en: Surin
el: Σουρίν

[ctx: thailand.kgm]
en: Ubon Ratchathani
el: Ούμπον Ρατσαθανί

[ctx: thailand.kgm]
en: Udon Thani
el: Ούντον-Θανί

[ctx: thailand.kgm]
en: Yasothon
el: Γιασοθόν

[ctx: thailand.kgm]
en: Chachoengsao
el: Τσατσοενγκσάο

[ctx: thailand.kgm]
en: Chanthaburi
el: Τσανθαμπούρι

[ctx: thailand.kgm]
en: Chon Buri
el: Τσον Μπούρι

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachin Buri
el: Πραχίν Μπούρι

[ctx: thailand.kgm]
en: Rayong
el: Ραγιόν

[ctx: thailand.kgm]
en: Sa Kaeo
el: Σα Καέο

[ctx: thailand.kgm]
en: Trat
el: Τρατ

[ctx: thailand.kgm]
en: Ang Thong
el: Ανγκ Θονγκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
el: Φρα Ναχόν Σι Αγιουθάγια

[ctx: thailand.kgm]
en: Bangkok
el: Μπανγκόκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Chainat
el: Τσαϊνάτ

[ctx: thailand.kgm]
en: Kanchanaburi
el: Καντσαναμπούρι

[ctx: thailand.kgm]
en: Lop Buri
el: Λοπ Μπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Nayok
el: Ναχόν Ναγιόκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Pathom
el: Ναχόκ Παθόμ

[ctx: thailand.kgm]
en: Nonthaburi
el: Νονθαμπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Pathum Thani
el: Φαθούμ Θανί

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchaburi
el: Φετσαμπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachuap Khiri Khan
el: Πρατσουάπ Χιρί Χαν

[ctx: thailand.kgm]
en: Ratchaburi
el: Ρατσαμπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Prakan
el: Σαμούτ Πρακάν

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Sakhon
el: Σαμούτ Σαχόν

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Songkhram
el: Σαμούτ Σονχράμ

[ctx: thailand.kgm]
en: Saraburi
el: Σαραμπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Sing Buri
el: Σινγκ Μπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Suphan Buri
el: Σουφάν Μπουρί

[ctx: thailand.kgm]
en: Chumphon
el: Τσουμφόν

[ctx: thailand.kgm]
en: Krabi
el: Κραμπί

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Si Thammarat
el: Ναχόν Σι Θαμαράτ

[ctx: thailand.kgm]
en: Narathiwat
el: Ναραθιβάτ

[ctx: thailand.kgm]
en: Pattani
el: Πατανί

[ctx: thailand.kgm]
en: Phang Nga
el: Φανγκ Νγκα

[ctx: thailand.kgm]
en: Phatthalung
el: Φαταλούνγκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phuket
el: Φουκέτ

[ctx: thailand.kgm]
en: Ranong
el: Ρανόνγκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Satun
el: Σατούν

[ctx: thailand.kgm]
en: Songkhla
el: Σονγχία

[ctx: thailand.kgm]
en: Surat Thani
el: Σουράτ Θανί

[ctx: thailand.kgm]
en: Trang
el: Τρανγκ

[ctx: thailand.kgm]
en: Yala
el: Γιαλά

[ctx: tripura.kgm]
en: Tripura
el: Τριπούρα

[ctx: tripura.kgm]
en: District
el: Περιφέρεια

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
el: Εκτός Τριπούρα

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: tripura.kgm]
en: Dhalai
el: Δαλάι

[ctx: tripura.kgm]
en: Ambassa
el: Αμπάσα

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
el: Βόρειο Τριπούρα

[ctx: tripura.kgm]
en: Kailashahar
el: Καϊλασαχάρ

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
el: Νότιο Τριπούρα

[ctx: tripura.kgm]
en: Udaipur
el: Ουνταϊπούρ

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
el: Δυτικό Τριπούρα

[ctx: tripura.kgm]
en: Agartala
el: Αγκαρτάλα

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
el: Εκτός Τουρκίας

[ctx: turkey.kgm]
en: Adana
el: Αντάνα

[ctx: turkey.kgm]
en: Adıyaman
el: Αντριαμάν

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyonkarahisar
el: Αφιόνκαραχισαρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyon
el: Αφιόν

[ctx: turkey.kgm]
en: Ağrı
el: Αγκρί

[ctx: turkey.kgm]
en: Amasya
el: Αμασία

[ctx: turkey.kgm]
en: Ankara
el: Άγκυρα

[ctx: turkey.kgm]
en: Antalya
el: Αντάλια

[ctx: turkey.kgm]
en: Artvin
el: Άρτβιν

[ctx: turkey.kgm]
en: Aydın
el: Αουντίν

[ctx: turkey.kgm]
en: Balıkesir
el: Μπαλικεσίρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Bilecik
el: Μπιλεσίκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Bingöl
el: Μπινγκόλ

[ctx: turkey.kgm]
en: Bitlis
el: Μπιτλίς

[ctx: turkey.kgm]
en: Bolu
el: Μπολού

[ctx: turkey.kgm]
en: Burdur
el: Μπουρδούρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Bursa
el: Μπούρσα

[ctx: turkey.kgm]
en: Çanakkale
el: Σανακάλε

[ctx: turkey.kgm]
en: Çankırı
el: Σανκίρι

[ctx: turkey.kgm]
en: Çorum
el: Σορούμ

[ctx: turkey.kgm]
en: Denizli
el: Ντενιζλί

[ctx: turkey.kgm]
en: Diyarbakır
el: Ντιγιαρμπακίρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Edirne
el: Εντιρνέ

[ctx: turkey.kgm]
en: Elazığ
el: Ελαζίγκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzincan
el: Ερζινκάν

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzurum
el: Ερζουρούμ

[ctx: turkey.kgm]
en: Eskişehir
el: Εσκισεχίρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Gaziantep
el: Γκαζιαντέπ

[ctx: turkey.kgm]
en: Giresun
el: Γκιρεσούν

[ctx: turkey.kgm]
en: Gümüşhane
el: Γκουμουσανέ

[ctx: turkey.kgm]
en: Hakkari
el: Χακάρι

[ctx: turkey.kgm]
en: Hatay
el: Χατάι

[ctx: turkey.kgm]
en: Antakya
el: Αντακία

[ctx: turkey.kgm]
en: Isparta
el: Ισπάρτα

[ctx: turkey.kgm]
en: Mersin
el: Μερσίν

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
el: Κωνσταντινούπολη

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmir
el: Σμύρνη

[ctx: turkey.kgm]
en: Kars
el: Καρς

[ctx: turkey.kgm]
en: Kastamonu
el: Κασταμονή

[ctx: turkey.kgm]
en: Kayseri
el: Καϊζερί

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırklareli
el: Κιρκλαρελί

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırşehir
el: Κιρσεχίρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Kocaeli
el: Κοκαέλι

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmit
el: Ισμίτ

[ctx: turkey.kgm]
en: Konya
el: Κόνυα

[ctx: turkey.kgm]
en: Kütahya
el: Κουτάχια

[ctx: turkey.kgm]
en: Malatya
el: Μαλάτια

[ctx: turkey.kgm]
en: Manisa
el: Μανίσα

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
el: Καχραμανμαράς

[ctx: turkey.kgm]
en: Mardin
el: Μαρντίν

[ctx: turkey.kgm]
en: Muğla
el: Μούγκλα

[ctx: turkey.kgm]
en: Muş
el: Μους

[ctx: turkey.kgm]
en: Nevşehir
el: Νεβσεχίρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Niğde
el: Νίγντε

[ctx: turkey.kgm]
en: Ordu
el: Ορντού

[ctx: turkey.kgm]
en: Rize
el: Ρίζε

[ctx: turkey.kgm]
en: Sakarya
el: Σακαρία

[ctx: turkey.kgm]
en: Adapazarı
el: Ανταπαζάρι

[ctx: turkey.kgm]
en: Samsun
el: Σαμσούν

[ctx: turkey.kgm]
en: Siirt
el: Σιλρτ

[ctx: turkey.kgm]
en: Sinop
el: Σινόπ

[ctx: turkey.kgm]
en: Sivas
el: Σιβάς

[ctx: turkey.kgm]
en: Tekirdağ
el: Τεκιρντάγκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Tokat
el: Τοκάτ

[ctx: turkey.kgm]
en: Trabzon
el: Τραμπζόν

[ctx: turkey.kgm]
en: Tunceli
el: Τουνκελί

[ctx: turkey.kgm]
en: Şanlıurfa
el: Σανλιούρφα

[ctx: turkey.kgm]
en: Uşak
el: Ουσάκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Van
el: Βαν

[ctx: turkey.kgm]
en: Yozgat
el: Γιοζγκάτ

[ctx: turkey.kgm]
en: Zonguldak
el: Ζονγκουλντάκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Aksaray
el: Αξαράι

[ctx: turkey.kgm]
en: Bayburt
el: Μπαϊμπούρτ

[ctx: turkey.kgm]
en: Karaman
el: Καραμάν

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırıkkale
el: Κιρικάλε

[ctx: turkey.kgm]
en: Batman
el: Μπατμάν

[ctx: turkey.kgm]
en: Şırnak
el: Σιρνάκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Bartın
el: Μπαρτίν

[ctx: turkey.kgm]
en: Ardahan
el: Αρνταχάν

[ctx: turkey.kgm]
en: Iğdır
el: Ιγντίρ

[ctx: turkey.kgm]
en: Yalova
el: Γιαλοβά

[ctx: turkey.kgm]
en: Karabük
el: Καραμπούκ

[ctx: turkey.kgm]
en: Kilis
el: Κιλίς

[ctx: turkey.kgm]
en: Osmaniye
el: Οσμανίγιε

[ctx: turkey.kgm]
en: Düzce
el: Ντούτσε

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
el: Εκτός Τουρκμενιστάν

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Ahal
el: Αχάλ

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Anau
el: Ανάου

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkan
el: Μπαλκάν

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkanabat
el: Μπαλκαναμπάτ

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
el: Ντασοούζ

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Lebap
el: Λεμπάπ

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Türkmenabat
el: Τουρκμεναμπάτ

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Mary
el: Μαρί

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
el: Ουκρανία

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
el: Κυβερνεία

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
el: Κυβερνείο Βόλιν

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
el: Λουτσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Λβιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
el: Λφιβ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ζακαρπάτσκα

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
el: Ούζχοροντ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ρίβνε

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivne
el: Ρίβνε

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
el: Κυβερνείο Τερνοπίλ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
el: Τερνοπίλ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
el: Κυβερνείο Χμελνίτσκι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
el: Χμελνίτσκι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ιβάνο-Φράνκιφσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
el: Ιβάνο-Φράνκιφσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
el: Κυβερνείο Τσερνίφτσι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
el: Τσερνίφτσι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ζιτόμιρ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
el: Ζιτόμιρ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
el: Κυβερνείο Βίνιτσια

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
el: Βίνιτσια

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Κιέβου

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
el: Κίεβο

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
el: Κυβερνείο Τσερκάσι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
el: Τσερκάσι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
el: Κυβερνείο Κιρόβοχραντ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
el: Κροπιβνίτσκι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Μικολάγιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
el: Μικολάγιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
el: Κυβερνείο Οδησσού

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
el: Οδησσός

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Τσερνίχιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
el: Τσερνίχιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
el: Κυβερνείο Σούμι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
el: Σούμι

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Πολτάβα

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltava
el: Πολτάβα

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Χάρκιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
el: Χάρκιφ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ντνιπροπετρόφσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
el: Δνείπερος

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ντονέτσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
el: Ντονέτσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
el: Κυβερνείο Ζαπορίζγια

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
el: Ζαπορίζγια

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
el: Κυβερνείο Χερσώνας

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
el: Χερσώνα

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
el: Κυβερνείο Λούχανσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
el: Λούχανσκ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
el: Αυτόνομη Δημοκρατία της Κριμαίας

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
el: Συμφερόπολη

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
el: Πόλη του Κιέβου

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
el: Πόλη της Σεβαστούπολης

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
el: Αζοφική Ύδατα

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
el: Μαύρη Ύδατα

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
el: Εκτός Ουκρανίας

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
el: Σύνορα/Ακτή

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
el: Ποτάμι

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
el: Τμήματα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
el: Εκτός Ουρουγουάης

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
el: Αρτίγκας

[ctx: uruguay.kgm]
en: Canelones
el: Κανελόνες

[ctx: uruguay.kgm]
en: Cerro Largo
el: Σέρο Λάργκο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Melo
el: Μέλο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
el: Κολονία

[ctx: uruguay.kgm]
en: Durazno
el: Ντουράσνο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Flores
el: Φλόρες

[ctx: uruguay.kgm]
en: Trinidad
el: Τρινιντάντ

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
el: Φλόριντα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Lavalleja
el: Λαβαγιέχα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Minas
el: Μίνας

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
el: Μαλντονάντο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Montevideo
el: Μοντεβιδέο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Paysandú
el: Παϊσαντού

[ctx: uruguay.kgm]
en: Río Negro
el: Ρίο Νέγκρο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Fray Bentos
el: Φράι Μπέντος

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rivera
el: Ριβέρα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rocha
el: Ρότσα

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
el: Σάλτο

[ctx: uruguay.kgm]
en: San José
el: Σαν Χοσέ

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
el: Σοριάνο

[ctx: uruguay.kgm]
en: Mercedes
el: Μερσέντες

[ctx: uruguay.kgm]
en: Tacuarembó
el: Τακουαρεμπό

[ctx: uruguay.kgm]
en: Treinta y Tres
el: Τρέιντα Ι Τρες

[ctx: usa.kgm]
en: USA
el: ΗΠΑ

[ctx: usa.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
el: Ακτή

[ctx: usa.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
el: Λίμνη Σουπίριορ

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
el: Λίμνη Μίσιγκαν

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
el: Λίμνη Χιούρον

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
el: Λίμνη Ίρι

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
el: Λίμνη Οντάριο

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
el: Μπαχάμες

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
el: Κούβα

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
el: Καναδάς

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
el: Μεξικό

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
el: Ρωσία

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
el: Ουάσιγκτον DC

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
el: Αλαμπάμα

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
el: Μοντγκόμερι

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
el: Αλάσκα

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
el: Τζουνό

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
el: Αριζόνα

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
el: Φοίνιξ

[ctx: usa.kgm]
en: Arkansas
el: Αρκάνσας

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
el: Λιτλ Ροκ

[ctx: usa.kgm]
en: California
el: Καλιφόρνια

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
el: Σακραμέντο

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
el: Κολοράντο

[ctx: usa.kgm]
en: Denver
el: Ντένβερ

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
el: Κονέκτικατ

[ctx: usa.kgm]
en: Hartford
el: Χάρτφορντ

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
el: Ντελάγουερ

[ctx: usa.kgm]
en: Dover
el: Ντόβερ

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
el: Φλόριντα

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
el: Ταλαχασί

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: usa.kgm]
en: Atlanta
el: Ατλάντα

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
el: Χαβάη

[ctx: usa.kgm]
en: Honolulu
el: Χονολουλού

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
el: Άινταχο

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
el: Μπόιζι

[ctx: usa.kgm]
en: Illinois
el: Ιλινόις

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
el: Σπρίνγκφιλντ

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
el: Ιντιάνα

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
el: Ιντιανάπολις

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
el: Άιοβα

[ctx: usa.kgm]
en: Des Moines
el: Ντε Μουάνς

[ctx: usa.kgm]
en: Kansas
el: Κάνσας

[ctx: usa.kgm]
en: Topeka
el: Τοπέκα

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
el: Κεντάκι

[ctx: usa.kgm]
en: Frankfort
el: Φράνκφορτ

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
el: Λουιζιάνα

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
el: Μπατόν Ρουζ

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
el: Μεν

[ctx: usa.kgm]
en: Augusta
el: Ογκούστα

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
el: Μέριλαντ

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
el: Ανάπολις

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
el: Μασαχουσέτη

[ctx: usa.kgm]
en: Boston
el: Βοστόνη

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
el: Μίσιγκαν

[ctx: usa.kgm]
en: Lansing
el: Λάνσινγκ

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
el: Μινεσότα

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
el: Σεν Πόλ

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
el: Μισισιπής

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
el: Τζάκσον

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
el: Μισούρι

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
el: Τζέφερσον Σίτι

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
el: Μοντάνα

[ctx: usa.kgm]
en: Helena
el: Ελένα

[ctx: usa.kgm]
en: Nebraska
el: Νεμπράσκα

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
el: Λίνκολν

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
el: Νεβάδα

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
el: Κάρσον Σίτι

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
el: Νιου Χάμσαϊρ

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
el: Κονκόρντ

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
el: Νιου Τζέρσι

[ctx: usa.kgm]
en: Trenton
el: Τρέντον

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
el: Νιου Μέξικο

[ctx: usa.kgm]
en: Santa Fe
el: Σάντα Φε

[ctx: usa.kgm]
en: New York
el: Νέα Υόρκη

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
el: Όλμπανι

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
el: Βόρεια Καρολίνα

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
el: Ράλεϊ

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
el: Βόρεια Ντακότα

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
el: Μπίσμαρκ

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
el: Οχάιο

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
el: Κολάμπους

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma
el: Οκλαχόμα

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
el: Οκλαχόμα Σίτι

[ctx: usa.kgm]
en: Oregon
el: Όρεγκον

[ctx: usa.kgm]
en: Salem
el: Σάλεμ

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
el: Πενσιλβανία

[ctx: usa.kgm]
en: Harrisburg
el: Χάρισμπεργκ

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
el: Ροντ Άιλαντ

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
el: Πρόβιντενς

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
el: Νότια Καρολίνα

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
el: Κολούμπια

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
el: Νότια Ντακότα

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
el: Πιερ

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
el: Τενεσί

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
el: Νάσβιλ

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
el: Τέξας

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
el: Όστιν

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
el: Γιούτα

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
el: Σολτ Λέικ Σίτι

[ctx: usa.kgm]
en: Vermont
el: Βέρμοντ

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
el: Μονπελιέ

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
el: Βιρτζίνια

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
el: Ρίτσμοντ

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
el: Ουάσινγκτον

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
el: Ολυμπία

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
el: Δυτική Βιρτζίνια

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
el: Τσάρλεστον

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
el: Γουισκόνσιν

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
el: Μάντισον

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
el: Γουαϊόμινγκ

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
el: Τσέιν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
el: Εκτός Ουζμπεκιστάν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Andijon
el: Αντιζόν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro
el: Μπουξόρο

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
el: Μπουξόρο (Μπουχάρα)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona
el: Φαργκόνα

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
el: Φαργκόνα (Φεργκάνα)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Jizzax
el: Τζιζάξ

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
el: Χοράσμ

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Urganch
el: Ουργάνς

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Namangan
el: Ναμανγκάν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Navoiy
el: Ναβοϊύ

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qashqadaryo
el: Κασκαντάριο

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qarshi
el: Καρσί

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
el: Καρακαλπακστάν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Nukus
el: Νούκους

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
el: Σαμαρκάντ

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Sirdaryo
el: Σιρντάριο

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Guliston
el: Γκουλιστόν

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Surxondaryo
el: Σουρσοντάριο

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
el: Τερμέζ

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
el: Τοσκέντ (Βιλογιάτι)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
el: Τασκένδη

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
el: Τοσκέντ (Σαχρί)

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
el: Πολιτείες

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
el: Εκτός Βενεζουέλας

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
el: Αμαζονία

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
el: Πουέρτο Αγιακούτσο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Anzoátegui
el: Ανσοατέγκι

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
el: Μπαρσελόνα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Apure
el: Απούρε

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Fernando de Apure
el: Σαν Φερνάντο ντε Απούρε

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
el: Αράγκουα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracay
el: Μαρκάι

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
el: Μπαρίνας

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
el: Μπολίβαρ

[ctx: venezuela.kgm]
en: Ciudad Bolívar
el: Σιουδάδ Μπολίβαρ

[ctx: venezuela.kgm]
en: Carabobo
el: Καραμπόμπο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
el: Βαλένσια

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cojedes
el: Κοχέντες

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Carlos
el: Σαν Κάρλος

[ctx: venezuela.kgm]
en: Delta Amacuro
el: Δέλτα Αμακούρο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Tucupita
el: Τουκουπίτα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Falcón
el: Φαλκόν

[ctx: venezuela.kgm]
en: Coro
el: Κόρο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guárico
el: Γκουαρίκο

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Juan De Los Morros
el: Σαν Χουάν Ντε Λος Μόρος

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
el: Λάρα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barquisimeto
el: Μπαρκισιμέτο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
el: Μέριντα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
el: Μιράντα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Los Teques
el: Λος Τέκες

[ctx: venezuela.kgm]
en: Monagas
el: Μονάγκας

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
el: Ματουρίν

[ctx: venezuela.kgm]
en: Nueva Esparta
el: Νουέβα Εσπάρτα

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
el: Λα Ασουνσιόν

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
el: Πορτουγκέσα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guanare
el: Γκουανάρε

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
el: Σούκρε

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cumaná
el: Κουμανά

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
el: Τατσίρα

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Cristóbal
el: Σαν Κριστομπάλ

[ctx: venezuela.kgm]
en: Trujillo
el: Τρουχίγιο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
el: Γιαρακούι

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
el: Σαν Φελίπε

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
el: Βάργκας

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Guaira
el: Λα Γκουϊάρα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
el: Σουλία

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
el: Μαρακαΐμπο

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
el: Ομοσπονδιακό διαμέρισμα

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
el: Καράκας

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
el: Περιφέρεια πρωτεύουσας

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
el: Καράκας Σιουδάδ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
el: Βιετνάμ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
el: Εκτός Βιετνάμ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: vietnam.kgm]
en: An Giang
el: Αν Γιανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long Xuyen
el: Λονγκ Ξουέν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Giang
el: Μπακ Γιανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Kan
el: Μπακ Καν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Lieu
el: Μπακ Λιέ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Ninh
el: Μπακ Νιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ba Ria-Vung Tau
el: Μπα Ρία-Βουνγκ Ταού

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vung Tau
el: Βουνγκ Ταού

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ben Tre
el: Μπεν Τρε

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Dinh
el: Βιν Ντιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Qui Nhon
el: Ουί Νον

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Duong
el: Βιν Ντουόνγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thu Dau Mot
el: Θου Νταού Μοτ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Phuoc
el: Βιν Φουόκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Xoai
el: Ντονγκ Ξοάι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Thuan
el: Βιν Θουάν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Thiet
el: Φαν Θιέτ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ca Mau
el: Τσα Μάου

[ctx: vietnam.kgm]
en: Can Tho
el: Τσαν Θο

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Bang
el: Τσάο Μπανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Lak
el: Ντακ Λακ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Buon Ma Thuot
el: Μπουόν Μα Θουότ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Nong
el: Ντακ Νονγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Nghia
el: Γία Ενγία

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Nang
el: Ντα Νανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien
el: Ντιεν Μπιεν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien Phu
el: Ντιεν Μπιεν Φου

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Nai
el: Ντονγκ Νάι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bien Hoa
el: Μπιεν Χόα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Thap
el: Ντονγκ Θαπ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Lanh
el: Τσάο Λαν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Lai
el: Γκία Λάι

[ctx: vietnam.kgm]
en: PleiKu
el: Πλέικου

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Giang
el: Χα Γιανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Duong
el: Χάι Ντουόνγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Phong
el: Χάι Φονγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Nam
el: Χα Ναμ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Ly
el: Φου Λι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Noi
el: Ανόι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tay
el: Χα Τάι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Dong
el: Χα Ντονγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tinh
el: Χα Τιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hoa Binh
el: Χόα Μπιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ho Chi Minh
el: Χο Τσι Μιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hau Giang
el: Χάου Γιανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vi Thanh
el: Βι Θαν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hung Yen
el: Χουνγκ Γεν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Khanh Hoa
el: Χαν Χόα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nha Trang
el: Να Τρανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kien Giang
el: Κιεν Γιανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Rach Gia
el: Ραχ Γκία

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kon Tum
el: Κον Τουμ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lai Chau
el: Λάι Τσάου

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lam Dong
el: Λαμ Ντονγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Lat
el: Ντα Λατ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lang Son
el: Λανγκ Σον

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lao Cai
el: Λάο Κάι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long An
el: Λονγκ Αν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tan An
el: Ταν Αν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nam Dinh
el: Ναμ Ντιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nghe An
el: Ένγε Αν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh
el: Βιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Binh
el: Νιν Βιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Thuan
el: Νιν Θουάν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Rang-Thap Cham
el: Φαν Ρανγκ-Θαπ Τσαμ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Tho
el: Φου Θο

[ctx: vietnam.kgm]
en: Viet Tri
el: Βιέτ Τρι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Yen
el: Φου Γεν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuy Hoa
el: Του Χόα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Binh
el: Κουάνγκ Μπιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Hoi
el: Ντονγκ Χόι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Nam
el: Κουάνγκ Ναμ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tam Ky
el: Ταμ Κι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ngai
el: Κουάνγκ Ενγκάι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ninh
el: Κουάνγκ Νιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Long
el: Χα Λονγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Tri
el: Κουάνγκ Τρι

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Ha
el: Νονγκ Χα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Soc Trang
el: Σοκ Τρανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Son La
el: Σον Λα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tay Ninh
el: Τάι Νιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Binh
el: Θάι Μπιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Nguyen
el: Θάι Ενγουέν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thanh Hoa
el: Θαν Χόα

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thua Thien-Hue
el: Θούα Θιεν Χου

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hue
el: Χου

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tien Giang
el: Τιεν Γιανγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: My Tho
el: Μι Θο

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tra Vinh
el: Τρα Βιν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuyen Quang
el: Τουγέν Κουάνγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Long
el: Βιν Λονγκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Phuc
el: Βιν Φουκ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Yen
el: Βιν Γεν

[ctx: vietnam.kgm]
en: Yen Bai
el: Γεν Μπάι

[ctx: virginia.kgm]
en: Virginia (USA)
el: Βιρτζίνια (USA)

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
el: Επαρχίες και ανεξάρτητες πόλεις

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
el: Σύνορα

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
el: Εκτός Βιρτζίνια

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
el: Επαρχία Ακομάκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
el: Επαρχία Άλμπεμαρλ

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
el: Επαρχία Αλέγκανι

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
el: Επαρχία Αμέλια

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
el: Επαρχία Άμχερστ

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
el: Επαρχία Απόματοξ

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
el: Επαρχία Άρλινγκτον

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
el: Επαρχία Ογκούστα

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
el: Επαρχία Μπαθ

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
el: Επαρχία Μπέντφορντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
el: Επαρχία Μπλαντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
el: επαρχία Μποττούρ

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
el: Επαρχία Μπρούνσγουικ

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
el: Επαρχία Μπιουκάναν

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
el: Επαρχία Μπάκινγκχαμ

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
el: Επαρχία Κάμπελ

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
el: Επαρχία Κάρολαϊν

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
el: Επαρχία Κάρολ

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
el: Επαρχία Τσαρλς Σίτι

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
el: Επαρχία Σάρλοτ

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
el: Επαρχία Τσέστερφιλντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
el: Επαρχία Κλαρκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
el: Επαρχία Κρέιγκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
el: Επαρχία Κουλπέπερ

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
el: Επαρχία Κάμπερλαντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
el: Επαρχία Ντίκενσον

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
el: Επαρχία Ντινγουίντι

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
el: Επαρχία Έσεξ

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
el: Επαρχία Φαίρφαξ

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
el: Επαρχία Φώκιερ

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
el: Επαρχία Φλόιντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
el: Επαρχία Φλουβάνα

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
el: Επαρχία Φράνκλιν

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
el: Επαρχία Φρέντερικ

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
el: Επαρχία Τζάιλς

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
el: Επαρχία Γκλούτσεστερ

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
el: Επαρχία Γκούτσλαντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
el: Επαρχία Γκρέισον

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
el: Επαρχία Γκριν

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
el: Επαρχία Γκρίνσβιλ

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
el: Επαρχία Χάλιφαξ

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
el: Επαρχία Χανόβερ

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
el: Επαρχία Ένρικο

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
el: Επαρχία Χένρι

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
el: Επαρχία Χάιλαντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
el: Επαρχία Άισλ οφ Γουάιτ

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
el: Επαρχία Τζέιμς Σίτι

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
el: Επαρχία Κινγκ εντ Κουίν

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
el: επαρχία Κινγκ Τζορτζ

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
el: επαρχία Κινγκ Γουίλιαμ

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
el: επαρχία Λάνκαστερ

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
el: Επαρχία Λι

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
el: Επαρχία Λούντουν

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
el: Επαρχία Λουίζα

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
el: Επαρχία Λούνενμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
el: Επαρχία Μάντισον

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
el: Επαρχία Μάθιους

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
el: Επαρχία Μέκλεμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
el: Επαρχία Μίντλσεξ

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
el: Επαρχία Μοντγκόμερι

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
el: Επαρχία Νέλσον

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
el: Επαρχία Νιου Κεντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
el: Επαρχία Νορθάμπτον

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
el: Επαρχία Νορθάμπερλαντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
el: Επαρχία Νότογουεϊ

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
el: Επαρχία Όραντζ

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
el: Επαρχία Πέιτζ

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
el: Επαρχία Πάτρικ

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
el: Επαρχία Πιτσιλβάνια

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
el: Επαρχία Παουχάταν

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
el: Επαρχία Πρινς Έντουαρτ

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
el: Επαρχία Πρινς Τζορτζ

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
el: Επαρχία Πρινς Γουίλιαμ

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
el: Επαρχία Πουλάσκι

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
el: Επαρχία Ραπαχάνοκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
el: Επαρχία Ρίτσμοντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
el: Επαρχία Ρούνουκ

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
el: Επαρχία Ρόκμπριτζ

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
el: Επαρχία Ρόκινγκχαμ

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
el: Επαρχία Ράσελ

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
el: Επαρχία Σκοτ

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
el: Επαρχία Σεναντόα

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
el: Επαρχία Σμάιθ

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
el: Επαρχία Σαουθάμπτον

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
el: Επαρχία Σποτσιλβάνια

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
el: Επαρχία Στάφορντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
el: Επαρχία Σάρι

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
el: Επαρχία Σάσεξ

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
el: Επαρχία Τέιζγουελ

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
el: Επαρχία Γουόρεν

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
el: Επαρχία Ουάσιγκτον

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
el: Επαρχία Γουέστμορλαντ

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
el: Επαρχία Γουάιζ

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
el: Επαρχία Γουάιθ

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
el: Επαρχία Γιόρκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
el: Πόλη της Αλεξάνδρειας

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
el: Πόλη του Μπρίστολ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
el: Πόλη της Μπουένα Βίστα

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
el: Πόλη της Σάρλοτσβιλ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
el: Πόλη της Τσέζαπικ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
el: Πόλη των Κολόνιαλ Χάιτς

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
el: Πόλη του Κόβινγκτον

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
el: Πόλη του Ντάνβιλ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
el: Πόλη του Εμπόρια

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
el: Πόλη του Φαίρφαξ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
el: Πόλη του Φολς Τσερτς

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
el: Πόλη του Φράνκλιν

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
el: Πόλη του Φρέντερικσμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
el: Πόλη του Γκάλαξ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
el: Πόλη του Χάμπτον

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
el: Πόλη του Χάρισμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
el: Πόλη του Χόπγουελ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
el: Πόλη του Λέξινγκτον

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
el: Πόλη του Λίντσμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
el: Πόλη του Μάνασω

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
el: Πόλη του Μάνασω Παρκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
el: Πόλη του Μάρτινσβιλ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
el: Πόλη του Νιούπορτ Νιους

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
el: Πόλη του Νόρφολκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
el: Πόλη του Νόρτον

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
el: Πόλη του Πέτερσμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
el: Πόλη του Πόκσον

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
el: Πόλη του Πόρτσμουθ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
el: Πόλη του Ράντφορντ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
el: Πόλη του Ρίτσμοντ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
el: Πόλη του Ρούνουκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
el: Πόλη του Σάλεμ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
el: Πόλη του Στόντον

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
el: Πόλη του Σάφολκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
el: Πόλη της Βιρτζίνια Μπιτς

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
el: Πόλη του Γουέινσμπορο

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
el: Πόλη του Γουίλιαμσμπεργκ

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
el: Πόλη του Γουίντσεστερ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
el: Ύδατα (παγκόσμια)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
el: Ωκεανοί και λεκάνες

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
el: Εκτός υδάτων (παγκόσμια)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
el: Αρκτικός Ωκεανός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
el: Βόρειος Ειρηνικός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
el: Βόρειος Ατλαντικός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
el: Νότιος Ειρηνικός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
el: Νότιος Ατλαντικός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
el: Ινδικός Ωκεανός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
el: Ανταρκτικός Ωκεανός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
el: Κονγκό

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
el: Λίμνη Τσαντ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Jubba
el: Τζούμπα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Limpopo
el: Λιμπόπο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mangoky
el: Μανγκόκι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mania
el: Μανία

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Niger
el: Νίγηρας

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
el: Νείλος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ogooue
el: Ογκοούε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
el: έλος Οκαβάνγκο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
el: Όραντζ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oued Draa
el: Ουέντ Ντραά

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Senegal
el: Σενεγάλη

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Shabelle
el: Σαμπέλ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Turkana
el: Τουρκάνα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volta
el: Βόλτα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Zambezi
el: Ζαμβέζης

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
el: Νταλάλβεν

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
el: Δούναβης

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Daugava
el: Νταουγκάνα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
el: Δνείπερος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
el: Δνείστερος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Don
el: Δον

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ebro
el: Έβρος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
el: Έλβας

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
el: Γκαρόνε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
el: Γκλάμα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadalquivir
el: Γκουανταλκουιβίρ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kemijoki
el: Κεμιτζόκι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
el: Κούρα (& Άραξ)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
el: Λουάρ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Neva
el: Νέβα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dvina
el: Δβίνα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
el: Όδερ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Po
el: Πο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
el: Ρήνος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
el: Ρόνη

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
el: Σέινε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
el: Τάγος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
el: Τίγρης (& Ευφράτης)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
el: Ουράλ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
el: Βίστουλας

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volga
el: Βόλγας

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Weser
el: Βέσερ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
el: Αμού Ντάρια

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
el: Αμούρ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
el: Λίμνη Βαλκάς

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brahmaputra
el: Βραχμαπούτρα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chao Phrya
el: Τσάο Πρία

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fly
el: Φλι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
el: Γάγγης

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Godavari
el: Γκονταβάρι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
el: Χονγκ (κόκκινος ποταμός)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
el: Χουάνγκ Χε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indigirka
el: Ινδιγίρκα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
el: Ινδός

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Irrawaddy
el: Ιραγουάντι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kapuas
el: Καπούας

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
el: Κολίμα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Krishna
el: Κρίσνα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lena
el: Λένα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahakam
el: Μαχάκαμ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahanadi
el: Μαχανάντι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mekong
el: Μεκόνγκ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
el: Μουρέι (& Ντάρλινγκ)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Narmada
el: Ναρμάντα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ob
el: Ομπ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Salween
el: Σαλγουίν

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sepik
el: Σέπικ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
el: Σιρ Ντάρια

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tapti
el: Τάπτι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tarim
el: Ταρίμ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Xi Jiang
el: Τσι Γιανγκ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yalu Jiang
el: Γιαλού Γιανγκ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
el: Γιάνγκτσε (Κίτρινος ποταμός)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
el: Γενισέι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
el: Αλαμπάμα (& Τόμπιγκπι)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Balsas
el: Βάλβας

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brazos
el: Μπράζος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
el: Κολοράντο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
el: Κολούμπια

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fraser
el: Φρέιζερ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hudson
el: Χάτσον

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mackenzie
el: Μακένζι

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
el: Μισισιπής

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nelson
el: Νέλσον

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
el: Ρίο Γκράντε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
el: Ρίο Γκράντε ντε Σαντιάγκο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sacramento
el: Σακραμέντο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
el: Σεν Λόρενς

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Susquehanna
el: Σουσκουεχάνα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Thelon
el: Θέλον

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Usumacinta
el: Ουσουματσίντα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yaqui
el: Γιακουί

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yukon
el: Γιούκον

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
el: Αμαζόνιος

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
el: Τσουμπούτ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Magdalena
el: Μαγκνταλένα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orinoco
el: Ορινόκο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
el: Παρανάς

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Pamaiba
el: Παμάιμπα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
el: Ρίο Κολοράντο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
el: Σαν Φραντσίσκο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
el: Λίμνη Τιτικάκα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
el: Τοκαντίνς

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Douro
el: Ντούρο

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadiana
el: Γκουαντιάνα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Meuse
el: Μέουσε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
el: Λίμνη Έιρε

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
el: Κασπία Θάλασσα

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
el: Τίβερης

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
el: Δυτική Βεγγάλη

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
el: Περιφέρεια

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
el: Εκτός Δυτικής Βεγγάλης

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
el: Σύνορο

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purulia
el: Πουρούλια

[ctx: westbengal.kgm]
en: Bankura
el: Μπανκούρα

[ctx: westbengal.kgm]
en: Paschim Medinipur
el: Πασχίμ Μεντινιπούρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Midnapore
el: Μιντναπόρε

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purba Medinipur
el: Πούρμπα Μεντινιπούρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Tamluk
el: Ταμλούκ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Howrah
el: Χοουράχ

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
el: Νότιες 24-Παργάνας

[ctx: westbengal.kgm]
en: Alipur
el: Αλιπούρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
el: Βόρειες 24-Παργάνας

[ctx: westbengal.kgm]
en: Barasat
el: Μπαρασάτ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
el: Κολκάτα

[ctx: westbengal.kgm]
en: Hooghly
el: Χούγλι

[ctx: westbengal.kgm]
en: Chunchura
el: Τσουντσούρα

[ctx: westbengal.kgm]
en: Burdwan
el: Μπουρντουάν

[ctx: westbengal.kgm]
en: Nadia
el: Νάντια

[ctx: westbengal.kgm]
en: Krishnanagar
el: Κρισναναγκάρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Birbhum
el: Μπιρμπχούμ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Suri
el: Σουρί

[ctx: westbengal.kgm]
en: Murshidabad
el: Μουρσινταμπάτ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Baharampur
el: Μπαχαραμπούρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Malda
el: Μάλντα

[ctx: westbengal.kgm]
en: Inreg Bazar
el: Ινρέγκ Μπαζάρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Dakshin Dinajpur
el: Ντακσίν Ντινασπούρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Balurghat
el: Μπαλουρχάτ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Uttar Dinajpur
el: Ουτάρ Ντινασπούρ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Raiganj
el: Ραϊγκανί

[ctx: westbengal.kgm]
en: Darjeeling
el: Νταρζίλινγκ

[ctx: westbengal.kgm]
en: Jalpaiguri
el: Γιαλπαϊγκουρί

[ctx: westbengal.kgm]
en: Cooch Behar
el: Κουτς Μπεχάρ

[ctx: world.kgm]
en: World
el: Κόσμος

[ctx: world.kgm]
en: Countries
el: Χώρες

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
el: Δεν είναι έθνος

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
el: Αλγερία

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
el: Αλγέρι

[ctx: world.kgm]
en: Angola
el: Αγκόλα

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
el: Λουάντα

[ctx: world.kgm]
en: Benin
el: Μπενίν

[ctx: world.kgm]
en: Porto Novo
el: Πόρτο Νόβο

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
el: Μποτσουάνα

[ctx: world.kgm]
en: Gaborone
el: Γκαμπορόν

[ctx: world.kgm]
en: Burkina Faso
el: Μπούρκνα Φάσο

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
el: Ουαγκαντούγκου

[ctx: world.kgm]
en: Burundi
el: Μπουρούντι

[ctx: world.kgm]
en: Gitega
el: Γκιτέγκα

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
el: Καμερούν

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
el: Γιαούντε

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

[ctx: world.kgm]
en: Bangui
el: Μπανγκουί

[ctx: world.kgm]
en: Chad
el: Τσαντ

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
el: Ν' Τζαμένα

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
el: Γιαμουσούκρο

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
el: Κονγκό (πρώην Ζαϊρ)

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
el: Κινσάσα

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
el: Αίγυπτος

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
el: Κάιρο

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

[ctx: world.kgm]
en: Malabo
el: Μάλαμπο

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
el: Ερυθραία

[ctx: world.kgm]
en: Asmara
el: Ασμάρα

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
el: Αντίς Αμπέμπα

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
el: Γκαμπόν

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
el: Λιμπρεβίλ

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
el: Γκάνα

[ctx: world.kgm]
en: Accra
el: Άκκρα

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
el: Γουινέα

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
el: Κόνακρι

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
el: Γουϊνέα - Μπισάου

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
el: Μπισάου

[ctx: world.kgm]
en: Iran
el: Ιράν

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
el: Τεχεράνη

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
el: Ιράκ

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
el: Βαγδάτη

[ctx: world.kgm]
en: Israel
el: Ισραήλ

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
el: Ιερουσαλήμ

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
el: Ιορδανία

[ctx: world.kgm]
en: Amman
el: Αμμάν

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
el: Κένυα

[ctx: world.kgm]
en: Nairobi
el: Ναϊρόμπι

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
el: Κουβέιτ

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
el: Κουβέιτ Σίτι

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
el: Λίβανος

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
el: Βηρυτός

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
el: Λεσότο

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
el: Μαζέρου

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
el: Λιβερία

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
el: Μονρόβια

[ctx: world.kgm]
en: Libya
el: Λιβύη

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
el: Τρίπολη

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
el: Λίχτενσταϊν

[ctx: world.kgm]
en: Vaduz
el: Βαντούζ

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

[ctx: world.kgm]
en: Antananarivo
el: Ανταναναρίβο

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
el: Μαλάουι

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
el: Λιλόνγκουε

[ctx: world.kgm]
en: Mali
el: Μάλι

[ctx: world.kgm]
en: Bamako
el: Μπαμάκο

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
el: Μαυριτανία

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
el: Νουακχότ

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
el: Μαρόκο

[ctx: world.kgm]
en: Rabat
el: Ραμπάτ

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

[ctx: world.kgm]
en: Maputo
el: Μαπούτο

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
el: Ναμίμπια

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
el: Γουίντεκ

[ctx: world.kgm]
en: Niger
el: Νίγηρας

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
el: Νιαμέι

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
el: Νιγηρία

[ctx: world.kgm]
en: Abuja
el: Αμπούζα

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
el: Κατάρ

[ctx: world.kgm]
en: Doha
el: Ντόχα

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
el: Δημοκρατία του Κογκό

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
el: Μπραζαβίλ

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
el: Ρουάντα

[ctx: world.kgm]
en: Kigali
el: Κιγκάλι

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
el: Ριάντ

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
el: Σενεγάλη

[ctx: world.kgm]
en: Dakar
el: Ντακάρ

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
el: Φρίταουν

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
el: Σομαλία

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
el: Μογκαντίσου

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
el: Νότια Αφρική

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
el: Πρετόρια, Μπλούμφαντειν και Κέιπ Τάουν

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
el: Σουδάν

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
el: Χαρτούμ

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

[ctx: world.kgm]
en: Juba
el: Τζούμπα

[ctx: world.kgm]
en: Eswatini
el: Εσβατινί

[ctx: world.kgm]
en: Mbabane
el: Μπανάνε

[ctx: world.kgm]
en: Syria
el: Συρία

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
el: Δαμασκός

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
el: Τανζανία

[ctx: world.kgm]
en: Dodoma
el: Ντοντόμα

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
el: Γκάμπια

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
el: Μπάνγιουλ

[ctx: world.kgm]
en: Togo
el: Τόγκο

[ctx: world.kgm]
en: Lomé
el: Λομέ

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
el: Τυνησία

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
el: Τύνιδα

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
el: Ουγκάντα

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
el: Καμπάλα

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
el: Πόλη του Αμπού Νταμπί

[ctx: world.kgm]
en: Oman
el: Ομάν

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
el: Μουσκάτ

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
el: Δυτική Όχθη

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
el: Λααγιούν

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
el: Υεμένη

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
el: Σαναά

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
el: Ζάμπια

[ctx: world.kgm]
en: Lusaka
el: Λουζάκα

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

[ctx: world.kgm]
en: Harare
el: Χαράρε

[ctx: world.kgm]
en: Albania
el: Αλβανία

[ctx: world.kgm]
en: Tirana
el: Τίρανα

[ctx: world.kgm]
en: Austria
el: Αυστρία

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
el: Βιένη

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
el: Λευκορωσία

[ctx: world.kgm]
en: Minsk
el: Μινσκ

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
el: Βέλγιο

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
el: Βρυξέλλες

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
el: Σαράγιεβο

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
el: Σόφια

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
el: Κροατία

[ctx: world.kgm]
en: Zagreb
el: Ζάγκρεμπ

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
el: Τσεχία

[ctx: world.kgm]
en: Prague
el: Πράγα

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
el: Δανία

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
el: Κοπεγχάγη

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
el: Εσθονία

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
el: Τάλιν

[ctx: world.kgm]
en: Finland
el: Φινλανδία

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
el: Ελσίνκι

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
el: Βόρεια Μακεδονία

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
el: Σκόπια

[ctx: world.kgm]
en: France
el: Γαλλία

[ctx: world.kgm]
en: Paris
el: Παρίσι

[ctx: world.kgm]
en: Germany
el: Γερμανία

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
el: Βερολίνο

[ctx: world.kgm]
en: Greece
el: Ελλάδα

[ctx: world.kgm]
en: Athens
el: Αθήνα

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
el: Ουγγαρία

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
el: Βουδαπέστη

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
el: Ισλανδία

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
el: Ρέικιαβικ

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
el: Ιρλανδία

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
el: Δουβλίνο

[ctx: world.kgm]
en: Italy
el: Ιταλία

[ctx: world.kgm]
en: Rome
el: Ρώμη

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
el: Λετονία

[ctx: world.kgm]
en: Riga
el: Ρίγα

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
el: Λιθουανία

[ctx: world.kgm]
en: Vilnius
el: Βίλνιους

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
el: Μολδαβία

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
el: Κισινάου

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
el: Ολλανδία

[ctx: world.kgm]
en: Amsterdam
el: Άμστερνταμ

[ctx: world.kgm]
en: Norway
el: Νορβηγία

[ctx: world.kgm]
en: Oslo
el: Όσλο

[ctx: world.kgm]
en: Poland
el: Πολωνία

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
el: Βαρσοβία

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
el: Πορτογαλία

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
el: Λισσαβόνα

[ctx: world.kgm]
en: Romania
el: Ρουμανία

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
el: Βουκουρέστι

[ctx: world.kgm]
en: Russia
el: Ρωσία

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
el: Μόσχα

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
el: Σερβία

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
el: Βελιγράδι

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
el: Ποντγκόριτσα

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
el: Σλοβακία

[ctx: world.kgm]
en: Bratislava
el: Μπρατισλάβα

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
el: Σλοβενία

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
el: Λιουμπλιάνα

[ctx: world.kgm]
en: Spain
el: Ισπανία

[ctx: world.kgm]
en: Madrid
el: Μαδρίτη

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
el: Σουηδία

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
el: Στοκχόλμη

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
el: Ελβετία

[ctx: world.kgm]
en: Bern
el: Βέρνη

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
el: Τουρκία

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
el: Άγκυρα

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
el: Ουκρανία

[ctx: world.kgm]
en: Kyiv
el: Κίεβο

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

[ctx: world.kgm]
en: London
el: Λονδίνο

[ctx: world.kgm]
en: Canada
el: Καναδάς

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
el: Οτάβα

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
el: Σαν Σαλβαντόρ

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
el: Ουάσιγκτον DC

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
el: Μπαχάμες

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
el: Νασάου

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

[ctx: world.kgm]
en: Santo Domingo
el: Άγιος Δομίνικος

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
el: Αϊτή

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
el: Πορτ-ο-Πρενς

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
el: Κούβα

[ctx: world.kgm]
en: Havana
el: Αβάνα

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
el: Τζαμάικα

[ctx: world.kgm]
en: Kingston
el: Κίνγκστον

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
el: Ντομίνικα

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
el: Ροσό

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
el: Μπρίτζταουν

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
el: Σεν Τζόνς

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
el: Τρίνινταντ και Τομπάγκο

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
el: Πορτ οφ Σπέιν

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
el: Μεξικό

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
el: Μέξικο Σίτι

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
el: Γουατεμάλα Σίτι

[ctx: world.kgm]
en: Belize
el: Μπελίζε

[ctx: world.kgm]
en: Belmopan
el: Μπελμοπάν

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
el: Ονδούρα

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
el: Τεγκουσιγκάλπα

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

[ctx: world.kgm]
en: Managua
el: Μανάγκουα

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

[ctx: world.kgm]
en: San José
el: Σαν Χοσέ

[ctx: world.kgm]
en: Panama
el: Παναμάς

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
el: Πόλη του Παναμά

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
el: Κολομβία

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
el: Μπογκοτά

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
el: Καράκας

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
el: Γουιάνα

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
el: Τζόρτζταουν

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
el: Σουρινάμ

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
el: Παραμαρίμπο

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
el: Καγιέν

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
el: Ισημερινός

[ctx: world.kgm]
en: Quito
el: Κίτο

[ctx: world.kgm]
en: Peru
el: Περού

[ctx: world.kgm]
en: Lima
el: Λίμα

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
el: Βραζιλία

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
el: Μπραζίλια

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
el: Βολιβία

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
el: Λα Παζ

[ctx: world.kgm]
en: Chile
el: Χιλή

[ctx: world.kgm]
en: Santiago
el: Σαντιάγκο

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
el: Παραγουάη

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
el: Ασουνσιόν

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
el: Αργεντινή

[ctx: world.kgm]
en: Buenos Aires
el: Μπουένος Άιρες

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

[ctx: world.kgm]
en: Montevideo
el: Μοντεβιδέο

[ctx: world.kgm]
en: Australia
el: Αυστραλία

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
el: Καμπέρα

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
el: Γουέλινγκτον

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
el: Βατικανό

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
el: Ανδόρα

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
el: Ανδόρα λα Βέλα

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
el: Μονακό

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
el: Πόλη του Μονακό

[ctx: world.kgm]
en: China
el: Κίνα

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
el: Πεκίνο

[ctx: world.kgm]
en: India
el: Ινδία

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
el: Νέο Δελχί

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
el: Κολόμπο και Σρι Τζαγεγουαρντενεπούρα

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
el: Μογγολία

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
el: Ουλάν Μπατόρ

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

[ctx: world.kgm]
en: Astana
el: Αστάνα

[ctx: world.kgm]
en: Japan
el: Ιαπωνία

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
el: Τόκιο

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
el: Μιανμάρ

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
el: Ναϊπιντάου

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
el: Νεπάλ

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
el: Κατμαντού

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
el: Μπουτάν

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
el: Τίμπου

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
el: Ινδονησία

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
el: Τζακάρτα

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
el: Μαλαισία

[ctx: world.kgm]
en: Kuala Lumpur
el: Κουάλα Λουμπούρ

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
el: Ντάκα

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
el: Κύπρος

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
el: Λευκωσία

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
el: Καμπούλ

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

[ctx: world.kgm]
en: Baku
el: Μπακού

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
el: Αρμενία

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
el: Ερεβάν

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

[ctx: world.kgm]
en: Manama
el: Μανάμα

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
el: Γεωργία

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
el: Τυφλίδα

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
el: Ασχαμπάντ

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
el: Τασκένδη

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζιστάν

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
el: Μπισκέκ

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
el: Ντουσάμπε

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
el: Πακιστάν

[ctx: world.kgm]
en: Islamabad
el: Ισλαμαμπάντ

[ctx: world.kgm]
en: Laos
el: Λάος

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
el: Βιεντιάνε

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
el: Καμπότζη

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
el: Πνομ Πενχ

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμόρ

[ctx: world.kgm]
en: Dili
el: Ντιλί

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
el: Μπρουνέι

[ctx: world.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
el: Μπαντάρ Σερί Μπεγκαβάν

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
el: Φιλιππίνες

[ctx: world.kgm]
en: Manila
el: Μανίλα

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
el: Μπανγκόκ

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
el: Βιετνάμ

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
el: Ανόι

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
el: Δημοκρατία της Κίνας (Ταϊβάν)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
el: Ταϊπέι

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
el: Λαϊκή Δημοκρατία της Κορέας (Βόρεια Κορέα)

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
el: Πιον-Γιάγκ

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
el: Δημοκρατία της Κορέας (Νότια Κορέα)

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
el: Σεούλ

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
el: Φίτζι

[ctx: world.kgm]
en: Suva
el: Σούβα

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
el: Τόνγκα

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
el: Νουκουαλόφα

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
el: Πορτ Μόρεσμπι

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
el: Γριλανδία (Δανία)

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
el: Νουκ

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
el: Ήπειροι (από Βόρειο πόλο)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
el: Ήπειροι

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
el: %1: ποια είναι η υψηλότερη κορυφή;

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
el: Ήπειροι με τις ψηλότερες κορυφές

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
el: Ποιο έχει %1 ως την υψηλότερη κορυφή του?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
el: Υψηλότερη κορυφή των ηπείρων

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
el: Αφρική

[ctx: world_continents.kgm]
en: Kilimanjaro
el: Κιλιμάντζαρο

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
el: Βόρεια Αμερική

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
el: Μακ Κίνλεϊ

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
el: Νότια Αμερική

[ctx: world_continents.kgm]
en: Aconcagua
el: Ακονκαγκούα

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
el: Ανταρκτική

[ctx: world_continents.kgm]
en: Vinson
el: Βίνσον

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
el: Ασία

[ctx: world_continents.kgm]
en: Everest
el: Έβερεστ

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
el: Ευρώπη

[ctx: world_continents.kgm]
en: Elbrus
el: Έλμπρουζ

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
el: Ωκεανία

[ctx: world_continents.kgm]
en: Carstenz
el: Καρστένζ

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
el: Υεμένη

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
el: Γκοβερνοράτες

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
el: Εκτός Υεμένης

[ctx: yemen.kgm]
en: Abyan
el: Αμπιάν

[ctx: yemen.kgm]
en: Zinjibar
el: Ζινζιβάρ

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
el: Αντάν

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
el: Αντ Νταλί

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
el: Αλ Μπαϊντά

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Hudaydah
el: Αλ Ουνταϊντά

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Jawf
el: Αλ Ζαούφ

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
el: Αλ Μαχρί

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahwit
el: Αλ Μαουίτ

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Ghaydah
el: Αλ Γκαϊντά

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
el: Αμράν

[ctx: yemen.kgm]
en: Dhamar
el: Νταμάρ

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
el: Χαντραμαούτ

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mukalla
el: Αλ Μουκάλα

[ctx: yemen.kgm]
en: Hajjah
el: Χατζά

[ctx: yemen.kgm]
en: Ibb
el: Ιμπ

[ctx: yemen.kgm]
en: Lahij
el: Λαχίζ

[ctx: yemen.kgm]
en: Ma'rib
el: Μαρίμπ

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
el: Σαΐντα

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
el: Σαναά

[ctx: yemen.kgm]
en: Shabwah
el: Σαμπουά

[ctx: yemen.kgm]
en: Ataq
el: Ατάκ

[ctx: yemen.kgm]
en: Ta'izz
el: Ταΐζ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
el: Δημοκρατία του Κονγκό (Ζαΐρ)

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
el: Εκτός της Δημοκρατίας του Κονγκό (Ζαΐρ)

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kinshasa
el: Κινσάσα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
el: Κεντρικό Κονγκό

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Matadi
el: Ματάντι

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwango
el: Κουάνγκο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kenge
el: Κένγκε

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwilu
el: Κουίλου

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kikwit
el: Κικγουίτ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mai-Ndombe
el: Μάι-Εντόμπε

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Inongo
el: Ινόνγκο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï
el: Κασάι

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Luebo
el: Λουέμπο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
el: Κασάι κέντρο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kananga
el: Κανάνγκα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
el: Κασάι Οριένταλ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbuji-Mayi
el: Εμπούζι-Μαγί

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lomami
el: Λομάνι

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kabinda
el: Καμπίντα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sankuru
el: Σανκούρου

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lusambo
el: Λουσάμπο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Maniema
el: Μανιέμα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kindu
el: Κίντου

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
el: Νότιο Κίβου

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bukavu
el: Μπουκαβού

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
el: Βόρειο Κίβου

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Goma
el: Γκόμα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Ituri
el: Ιτούρι

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bunia
el: Μπούνια

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Uele
el: Άνω Ουέλε

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Isiro
el: Ισίρο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshopo
el: Τσόπο

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kisangani
el: Κισανζανί

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bas-Uele
el: Κάτω Ουέλε

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Buta
el: Μπούτα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
el: Βόρειο Ουμπανζί

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gbadolite
el: Γκμπαντολίτε

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mongala
el: Μονγκάλα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lisala
el: Λισάλα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
el: Νότιο Ουμπανζί

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gemena
el: Γκεμένα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
el: Εκουατέρ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbandaka
el: Μπαντάκα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshuapa
el: Τσουάπα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Boende
el: Μποέντε

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tanganyika
el: Τανγκανίκα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kalemie
el: Καλεμί

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Lomami
el: Άνω Λομάνι

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kamina
el: Καμίνα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lualaba
el: Λουαλάμπα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kolwezi
el: Κολβέζι

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Katanga
el: Άνω Κατάνγκα

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lubumbashi
el: Λουμπουμπασί

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
el: Ζάμπια (περιφέρειες)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
el: Εκτός Ζάμπιας (περιφέρειες)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chibombo
el: Τσιμπόμπο

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabwe
el: Κάμπουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kapiri Mposhi
el: Καπίρι Μπόσι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mkushi
el: Μκούσι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mumbwa
el: Μούμπουα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Serenje
el: Σερέντζε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chililabombwe
el: Τσιλιλαμπόμπουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chingola
el: Τσινγκόλα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalulushi
el: Καλουλούσι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kitwe
el: Κίτουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luanshya
el: Λουασία

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lufwanyama
el: Λουφανιάμα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Masaiti
el: Μασαΐτι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpongwe
el: Μπόνγκουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufulira
el: Μουφουλίρα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Ndola
el: Εντόλα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chadiza
el: Τσαντίζα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chama
el: Τσάμα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chipata
el: Τσιπάτα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Katete
el: Κατέτε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lundazi
el: Λουντάζι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mambwe
el: Μάμπουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nyimba
el: Νιίμπα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Petauke
el: Πετάουκε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chiengi
el: Τσιέντζι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kawambwa
el: Καγουάμπουα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mansa
el: Μάνσα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Milenge
el: Μιλένγκε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwense
el: Μουένσε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nchelenge
el: Εντσελένγκε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Samfya
el: Σάμφια

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chongwe
el: Τσόνγκουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kafue
el: Καφούε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luangwa
el: Λουάγκουα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lusaka
el: Λουζάκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chavuma
el: Τσαβούμα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabompo
el: Καμπόμπο

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasempa
el: Κασέμπα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufumbwe
el: Μουφούμπουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwinilunga
el: Μουινιλούνγκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Solwezi
el: Σολουέζι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambezi
el: Ζαμβέζης

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chilubi
el: Τσιλούμπι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chinsali
el: Τσινσάλι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Isoka
el: Ισόκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaputa
el: Καπούτα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasama
el: Κασάμα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luwingu
el: Λουίνγκου

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mbala
el: Εμπάλα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpika
el: Εμπίκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mporokoso
el: Εμποροκόσο

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpulungu
el: Εμπουλούνγκου

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mungwi
el: Μουνγκούι

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nakonde
el: Νακόντε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Choma
el: Κόμα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Gwembe
el: Γουέμπε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Itezhi-Tezhi
el: Ιτέζι-Τεζί

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalomo
el: Καλόμο

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kazungula
el: Καζουνγκούλα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Livingstone
el: Λίβινγκστον

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mazabuka
el: Μαζαμπούκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Monze
el: Μόνζε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Namwala
el: Ναμουάλα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Siavonga
el: Σιαβόγκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sinazongwe
el: Σιναζόγκουε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalabo
el: Καλάμπο

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaoma
el: Καόμα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lukulu
el: Λουκούλου

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mongu
el: Μονγκού

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Senanga
el: Σενάγκα

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sesheke
el: Σεσέκε

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Shangombo
el: Σαγκόμπο

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
el: Ζάμπια (επαρχίες)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
el: Εκτός Ζάμπιας (επαρχίες)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
el: Κέντρο

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kabwe
el: Κάμπουε

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
el: Κόπερμπελτ

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Ndola
el: Εντόλα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
el: Ανατολή

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Chipata
el: Τσιπάτα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Luapula
el: Λουαπούλα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mansa
el: Μάνσα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Lusaka
el: Λουζάκα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
el: Βόρεια

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kasama
el: Κασάμα

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
el: Βόρειοδυτικά

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Solwezi
el: Σολουέζι

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
el: Νότια

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Livingstone
el: Λίβινγκστον

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
el: Δυτικά

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mongu
el: Μονγκού

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
el: Επαρχίες

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
el: Εκτός Ζιμπάμπουε

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
el: Μπουλαγουέγιο

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Harare
el: Χαράρε

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
el: Μανίκαλαντ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mutare
el: Μουτάρε

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
el: Κεντρικό Μασόναλαντ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bindura
el: Μπιντούρα

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
el: Ανατολικό Μασόναλαντ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Marondera
el: Μαροντέρα

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
el: Δυτικό Μασόναλαντ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Chinhoyi
el: Τσινιόγι

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Masvingo
el: Μασβίγκο

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
el: Βόρειο Ματαμπέλελαντ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Lupane
el: Λουπάνε

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
el: Νότιο Ματαμπέλελαντ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gwanda
el: Γκουάντα

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
el: Μίντλαντς

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gweru
el: Γκουέρου

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
el: Ζιμπάμπουε (περιφέρειες)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
el: Περιφέρειες

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
el: Σύνορα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
el: Ύδατα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
el: Εκτός Ζιμπάμπουε (περιφέρειες)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulawayo
el: Μπουλαγουέγιο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Harare
el: Χαράρε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Buhera
el: Μπουέρα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chimanimani
el: Τσιμανιμάνι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chipinge
el: Τσιμπίνγκε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makoni
el: Μακόνι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutare
el: Μουτάρε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutasa
el: Μουτάσα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nyanga
el: Νιγιάνγκα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bindura
el: Μπιντούρα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Guruve
el: Γκουρούβε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mazowe
el: Μαζοούε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mount Darwin
el: Όρος Ντάργουιν

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Muzarabani
el: Μουζαραμπάνι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Rushinga
el: Ρουσίνγκα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shamva
el: Σάμβα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chikomba
el: Τσικόμπα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Goromonzi
el: Γκορομόνζι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Marondera
el: Μαρονδέρα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mudzi
el: Μούτζι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Murehwa
el: Μορέχουα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutoko
el: Μουτόκο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Seke
el: Σέκε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: UMP
el: Ουμπ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Wedza
el: Γουέτζα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chegutu
el: Τσεγκούτου

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hurungwe
el: Χουρούγκουε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kadoma
el: Καντόμα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kariba
el: Καρίμπα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makonde
el: Μακόντε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvimba
el: Ζβίμπα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bikita
el: Μπικίτα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chiredzi
el: Τσιρέτζι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chivi
el: Τζίβι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gutu
el: Γκούτου

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Masvingo
el: Μασβίγκο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mwenezi
el: Μουενέζι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zaka
el: Ζάκα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Binga
el: Μπίγκα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bubi
el: Μπούμπι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hwange
el: Χουάνγκε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Lupane
el: Λουπάνε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nkayi
el: Ενκαγί

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Tsholotsho
el: Τσολότσο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umguza
el: Ουμγκούζα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Beitbridge
el: Μπέϊτμπριτζ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulilimamangwe
el: Μπουλιλιμαμάγκουε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gwanda
el: Γκουάντα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Insiza
el: Ινσίζα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Matobo
el: Ματόμπο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umzingwane
el: Ουμζιγκουάνε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chirumhanzu
el: Τσιρουμχανζού

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
el: Γκόκουε βόρειο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
el: Γκόκουε νότιο

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gweru
el: Γκουέρου

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kwekwe
el: Κουέκουε

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mberengwa
el: Εμπερέγκουα

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shurugwi
el: Σουρούγουι

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvishavane
el: Ζβισαβάνε
