kgeography - en to et translation catalogue (2445 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
et: Afganistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
et: Iraan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
et: Türkmenistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
et: Usbekistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
et: Tadžikistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
et: Hiina

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
et: Kasahstan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
et: Paraiba

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
et: Aafrika

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: africa.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
et: Pole Aafrika

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
et: Pole Aafrika

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
et: Alžeeria

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
et: Alžiir

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
et: Kamerun

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
et: Roheneemesaared

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
et: Kesk-Aafrika Vabariik

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
et: Tšaad

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
et: Komoorid

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
et: Elevandiluurannik

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
et: Kongo DV

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
et: Egiptus

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
et: Kairo

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
et: Ekvatoriaal-Guinea

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
et: Etioopia

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
et: Addis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
et: Libeeria

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
et: Liibüa

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
et: Madagaskar

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
et: Mauritaania

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
et: Maroko

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
et: Mosambiik

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
et: Namiibia

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
et: Nigeeria

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
et: Kongo Vabariik

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
et: Seišellid

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
et: Somaalia

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
et: Muqdisho

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
et: Lõuna-Aafrika Vabariik

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
et: Sudaan

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
et: Hartum

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
et: Lõuna-Sudaan

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
et: São Tomé and Príncip

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
et: Tansaania

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
et: Tuneesia

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
et: Lääne-Sahara

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
et: Sambia

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
et: Kanaari saared (Hispaania)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
et: Las Palmas de Gran Canaria ja Santa Cruz de Tenerife

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
et: Réunion (Prantsusmaa)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
et: Saint Helena (Sbr)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
et: Albaana (vallad)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
et: Vallad

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
et: Pole Albaania

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
et: Albaania (maakonnad)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
et: Maakonnad

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
et: Pole Albaania

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
et: Alžeeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
et: Pole Alžeeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
et: Alžiir

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
et: Pole Andhra Pradesh

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
et: Lääne-Godavari

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
et: Ida-Godavari

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
et: Vallad

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: andorra.kgm]
en: France
et: Prantsusmaa

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
et: Angola (provintsid)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
et: Pole Angola (provintsid)

en: Your Answers Were
et: Sinu vastused olid

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
et: Vastasid õigesti %1 küsimusele %2 küsimusest.

en: Question
et: Küsimus

en: Your Answer
et: Sinu vastus

en: Correct Answer
et: Õige vastus

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
et: Pole Argentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
et: Buenos Aires (linn)

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
et: Santa Ros

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
et: Tierra del Fuego (Tulemaa)

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
et: Armeenia

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
et: Maakonnad

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
et: Vani järv

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
et: Sevani järv

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
et: Aserbaidžaan

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
et: Gruusia

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
et: Iraan

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
et: Aštarak

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
et: Artašat

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
et: Gegharkhunikh

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
et: Kotajkk

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
et: Širak

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
et: Gjumri

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
et: Sjunikh

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
et: Tavuš

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
et: Idževan

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
et: Vajotsh Dzor

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
et: Jeghegnadzor

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
et: Jerevan

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
et: Pole Arunachal Pradesh

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
et: Alam-Dibangi org

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
et: Dibangi org

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
et: Ülem-Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
et: Ida-Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
et: Lääne-Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
et: Lääne-Kameng

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
et: Ida-Kameng

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
et: Alam-Subansiri

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
et: Ülem-Subansiri

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
et: Aasia

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: asia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
et: Moskva

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
et: Egiptus

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
et: Kairo

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
et: Etioopia

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
et: Addis Abeba

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
et: Iraan

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
et: Teheran

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
et: Iraak

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
et: Bagdad

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
et: Iisrael

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
et: Jeruusalemm

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
et: Jordaania

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
et: Kuveit

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
et: Al-Kuwayt

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
et: Liibanon

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
et: Katar

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
et: Saudi Araabia

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
et: Ar-Riyad

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
et: Somaalia

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
et: Muqdisho

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
et: Sudaan

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
et: Hartum

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
et: Lõuna-Sudaan

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
et: Süüria

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
et: Damaskus

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
et: Abu Dhabi

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
et: Omaan

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
et: Masqat

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
et: Läänekallas

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
et: Jeemen

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
et: Ukraina

[ctx: asia.kgm]
en: China
et: Hiina

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
et: Peking

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
et: Colombo ja Sri Jayewardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
et: Mongoolia

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
et: Kasahstan

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
et: Jaapan

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
et: Birma

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
et: Katmandu

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
et: Indoneesia

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
et: Malaisia

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
et: Afganistan

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
et: Aserbaidžaan

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
et: Bakuu

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
et: Armeenia

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
et: Jerevan

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
et: Bahrein

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
et: Gruusia

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
et: Thbilisi

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
et: Türkmenistan

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
et: Ašgabat

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
et: Usbekistan

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
et: Taškent

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
et: Kõrgõzstan

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
et: Biškek

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
et: Tadžikistan

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
et: Dušanbe

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
et: Kambodža

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
et: Filipiinid

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
et: Tai

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
et: Singapur

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
et: Põhja-Korea

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
et: P'yongyang

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
et: Lõuna-Korea

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
et: Soul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
et: Ida-Timor

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
et: Tansaania

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
et: Sambia

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
et: Mosambiik

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
et: Madagaskar

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
et: Paapua Uus-Guinea

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
et: Austraalia

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
et: Küpros

en: Correct answers: %1/%2
et: Õiged vastused: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
et: Pole Assam

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
et: Põhja-Lakhimpur

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
et: Austraalia

[ctx: australia.kgm]
en: States
et: Osariigid

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
et: Pole Austraalia

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
et: Rannik

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
et: Austraalia pealinna territoorium

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
et: Uus-Lõuna-Wales

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
et: Lõuna-Austraalia

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
et: Lääne-Austraalia

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
et: Tasmaania

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
et: Põhjaterritoorium

[ctx: austria.kgm]
en: States
et: Liidumaad

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
et: Pole Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
et: Viin

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
et: Steiermark

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
et: Kärnten

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
et: Tirool

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
et: Ülem-Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
et: Alam-Austria

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
et: Aserbaidžaan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
et: Rajoonid

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
et: Pole Aserbaidžaan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
et: Abşeron

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
et: Ağcabädi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
et: Ağdam

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
et: Ağdaş

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
et: Ağstafa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
et: Ağsu

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
et: Širvani linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
et: Bakuu linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
et: Balakän

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
et: Bärdä

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
et: Beyläqan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
et: Biläsuvar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
et: Cäbrayıl

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
et: Cälilabad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
et: Daşkäsän

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
et: Sabran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Fizuli
et: Füzuli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
et: Gädäbäy

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
et: Gäncä linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
et: Göyçay

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
et: Hacıqabul

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
et: İmişli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
et: İsmayıllı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
et: Kälbäcär

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
et: Kürdämir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
et: Laçın

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
et: Länkäran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
et: Länkärani linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
et: Masallı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
et: Mingäçeviri linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
et: Naftalani linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
et: Neftçala

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
et: Oguz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
et: Qäbälä

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
et: Qax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
et: Qazax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
et: Qubadlı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
et: Saatlı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
et: Şäki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
et: Şäki linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
et: Şamaxı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
et: Şämkir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
et: Samux

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
et: Siyäzän

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
et: Sumqayıti linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
et: Şuşa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
et: Şuşa linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
et: Tärtär

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
et: Ucar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
et: Xaçmaz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
et: Xankändi linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
et: Göygöl

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
et: Xızı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
et: Xocalı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
et: Xocavänd

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
et: Yardımlı

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
et: Yevlax

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
et: Yevlaxi linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
et: Zängilan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
et: Zärdab

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
et: Babäk

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
et: Culfa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
et: Kängärli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
et: Naxçıvani linn

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
et: Sädäräk

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
et: Şahbuz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
et: Şärur

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
et: Jaotised

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
et: Pole Bangladesh

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
et: Valgevene

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
et: Oblastid

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
et: Pole Valgevene

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
et: Bresti oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
et: Gomeli oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
et: Gomel

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
et: Grodna oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
et: Grodna

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
et: Magiljovi oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
et: Magiljov

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
et: Minski oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
et: Vitsebski oblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
et: Vitsebsk

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
et: Belgia

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
et: Pole Belgia

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
et: Antwerpen

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
et: Brüssel

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
et: Flaami Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
et: Lääne-Flandria

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
et: Brugge

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
et: Ida-Flandria

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
et: Gent

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
et: Vallooni Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
et: Liège

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: belize.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
et: Pole Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
et: Belize ringkond

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
et: Belize linn

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
et: Cayo

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
et: Corozal

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
et: Corozal

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
et: Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
et: Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
et: Stann Creek

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
et: Toledo

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
et: Pole Bhutan

[ctx: bihar.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
et: %1 ringkonna keskus asub ...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
et: Ringkondade keskused

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
et: %1 on ... ringkonna keskus

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
et: Ringkond keskuse järgi

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
et: Pole Bihar

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
et: Boliivia

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
et: Pole Boliivia

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
et: Bosnia ja Hertsegoviina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
et: Kantonid

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
et: Pole Bosnia ja Hertsegoviina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
et: Kesk-Bosnia

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
et: Hertsegoviina-Neretva

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
et: Lääne-Bosnia

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
et: Lääne-Hertsegoviina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
et: Sarajevo-Romanija ehk Sokolac

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
et: Pole Botswana

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
et: Keskringkond

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
et: Kirderingkond

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
et: Looderingkond

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
et: Kaguringkond

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
et: Lõunaringkond

en: &Accept
et: &Nõus

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
et: Brasiilia

[ctx: brazil.kgm]
en: States
et: Osariigid

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
et: Föderaalringkond

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
et: Rio de Janeiro osariik

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
et: São Paulo osariik

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
et: São Paulo (linn)

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
et: Piiridest väljas

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
et: Bulgaaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
et: Piirkonnad

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
et: Pole Bulgaaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
et: Dobrič

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
et: Kardžali

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
et: Kjustendil

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
et: Loveč

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
et: Pazardžik

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
et: Šumen

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
et: Smoljan

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
et: Sofia piirkond

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
et: Sofia linn

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
et: Targovište

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vratsa
et: Vraca

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
et: Jambol

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
et: Burkina Faso (provintsid)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
et: Pole Burkina Faso

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
et: Burkina Faso (piirkonnad)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
et: Pole Burkina Faso

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Est
et: Idapiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
et: Kesk-Põhjapiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Nord
et: Põhjapiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
et: Plateau Central

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
et: Kesk-Idapiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
et: Kesk-Lõunapiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
et: Keskpiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
et: Kesk-Läänepiirkond

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
et: Edelapiirkond

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
et: Birma

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
et: Riigid ja provintsid

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: burma.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
et: Pole Birma

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
et: Yangon (varem Ranguun)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
et: Tšini

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
et: Katšini

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
et: Kareni

[ctx: burma.kgm]
en: Kayah
et: Kaja

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
et: Moni

[ctx: burma.kgm]
en: Rakhine
et: Arakani

[ctx: burma.kgm]
en: Shan
et: Šani

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
et: Kamerun (departemangud)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
et: Pole Kamerun (departemangud)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
et: Kamerun (piirkonnad)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
et: Piirkonnad

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
et: Pole Kamerun (piirkonnad)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
et: Keskpiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
et: Idapiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
et: Kaug-Põhjapiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
et: Rannikupiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
et: Põhjapiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
et: Loodepiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
et: Lõunapiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
et: Edelapiirkond

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
et: Läänepiirkond

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
et: Kanada

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
et: Provintsid ja territooriumid

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
et: Piiridest väljas

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
et: Prints Edwardi saar

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
et: Briti Columbia

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
et: Loodeterritooriumid

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
et: Quebec

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
et: Yukoni territoorium

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
et: Kariibi meri

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
et: Pole Kariibi meri

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
et: Bahama

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
et: Turks ja Caicos (Sbr)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
et: Kuuba

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
et: Havanna

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
et: Dominikaani

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
et: USA Neitsisaared

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
et: Briti Neitsisaared

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
et: Anguilla (Sbr)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
et: Saint Martin (Prantsusmaa)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
et: Saint Barthelemy (Prantsusmaa)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
et: Antigua ja Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
et: Saint Kitts ja Nevis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
et: Montserrat (Sbr)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
et: Guadeloupe (Prantsusmaa)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
et: Martinique (Prantsusmaa)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
et: Saint Vincent ja Grenadiinid

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
et: Granada

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
et: Trinidad ja Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
et: Hollandi Antillid

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
et: Aruba (Holland)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
et: Kaimanisaared (Sbr)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
et: Kataloonia (maakonnad)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
et: Maakonnad

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
et: Pole Kataloonia

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
et: Sabadell ja Terrassa

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
et: Pole Chhatisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
et: Tšiili

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: chile.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
et: Pole Tšiili

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
et: Magalhaes ja Tšiili Antarktia

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
et: Santiago pealinnapiirkond

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
et: Arica ja Parinacota

[ctx: china.kgm]
en: China
et: Hiina

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: china.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: china.kgm]
en: Coast
et: Rannik

[ctx: china.kgm]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: china.kgm]
en: Japan
et: Jaapan

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
et: Mongoolia

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
et: Põhja-Korea

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
et: Lõuna-Korea

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
et: Kasahstan

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
et: Kõrgõzstan

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
et: Tadžikistan

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
et: Afganistan

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
et: Birma

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
et: Tai

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
et: Peking

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
et: Hongkong

[ctx: china.kgm]
en: Macao
et: Aomen

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
et: Bogotá

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
et: Pealinnaringkond

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
et: Perugia

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
et: San Andrés y Providencia

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
et: San Andrés

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
et: Ookean

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
et: Teised riigid

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
et: Pole Costa Rica

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
et: Kuuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
et: Pole Kuuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
et: Havanna

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
et: Küpros

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
et: Pole Küpros

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
et: Cahors

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
et: Lima

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
et: Lara

[ctx: cyprus.kgm]
en: Famagusta
et: Yamagata

[ctx: cyprus.kgm]
en: Kyrenia
et: Armeenia

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
et: Nikosia

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
et: Tšehhi

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
et: Maakonnad

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
et: Pole Tšehhi

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
et: Praha

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
et: Kesk-Tšehhi

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
et: Lõuna-Tšehhi

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
et: Morava-Sileesia

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
et: Lõuna-Morava

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
et: Taani (maakonnad 1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
et: Maakonnad

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
et: Pole Taani (maakonnad)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
et: Kopenhaageni linn

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
et: Frederiksbergi linn

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
et: Kopenhaageni maakond

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
et: Lääne-Sjælland

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
et: Fyn

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
et: Lõuna-Jylland

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
et: Põhja-Jylland

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
et: %1: lipp on...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
et: %1: lipp

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
et: Dominikaani

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
et: Pole Dominikaani

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
et: Pealinnaringkond

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
et: Pole Ecuador

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
et: Egiptus

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
et: Kubernerkonnad

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
et: Pole Egiptus

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
et: Aleksandria

[ctx: egypt.kgm]
en: Beheira
et: Buhayrat

[ctx: egypt.kgm]
en: Beni Suef
et: Bani Suwayf

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
et: Kairo

[ctx: egypt.kgm]
en: Dakahlia
et: Ad-Daqahliyah

[ctx: egypt.kgm]
en: Mansura
et: Al-Mansurah

[ctx: egypt.kgm]
en: Damietta
et: Dumyat

[ctx: egypt.kgm]
en: Faiyum
et: Al-Fayyum

[ctx: egypt.kgm]
en: Gharbia
et: Al-Gharbiyah

[ctx: egypt.kgm]
en: Ismailia
et: Al-Ismailiyah

[ctx: egypt.kgm]
en: Kafr el-Sheikh
et: Kafr as-Shaykh

[ctx: egypt.kgm]
en: Matruh
et: Marsa Matruh

[ctx: egypt.kgm]
en: Mersa Matruh
et: Marsa Matruh

[ctx: egypt.kgm]
en: Minya
et: Al-Minya

[ctx: egypt.kgm]
en: Monufia
et: Al-Minufuyah

[ctx: egypt.kgm]
en: Shibin el-Kom
et: Shibin al-Kawm

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
et: Al-Wadi al-Jadid

[ctx: egypt.kgm]
en: Kharga
et: Al-Kharijah

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
et: Põhja-Siinai

[ctx: egypt.kgm]
en: Arish
et: Al-Arish

[ctx: egypt.kgm]
en: Qalyubia
et: Qalyubiyah

[ctx: egypt.kgm]
en: Qena
et: Qina

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
et: Al-Bahr al-Ahmar

[ctx: egypt.kgm]
en: Hurghada
et: Al-Ghardaqah

[ctx: egypt.kgm]
en: Zagazig
et: Az-Zaqaziq

[ctx: egypt.kgm]
en: Sohag
et: Sawhaj

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
et: Lõuna-Siinai

[ctx: egypt.kgm]
en: el-Tor
et: At-Tur

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
et: Suess

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
et: Pole El Salvador

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
et: Emiraadid

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
et: Pole emiraadid

[ctx: emirates.kgm]
en: Fujairah
et: Al-Fujayrah

[ctx: emirates.kgm]
en: Ras al-Khaimah
et: Ras al-Khaymah

[ctx: emirates.kgm]
en: Sharjah
et: Ash-Shariqah

[ctx: emirates.kgm]
en: Umm al-Qaiwain
et: Umm al-Qaywayn

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
et: Eesti

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
et: Maakonnad

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
et: Pole Eesti

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
et: Euroopa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: europe.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
et: Rannik

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
et: Albaania

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
et: Alžeeria

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
et: Viin

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
et: Valgevene

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
et: Belgia

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
et: Brüssel

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
et: Bosnia ja Hertsegoviina

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
et: Bulgaaria

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
et: Horvaatia

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
et: Tšehhi

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
et: Praha

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
et: Taani

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
et: Kopenhaagen

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
et: Eesti

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
et: Soome

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
et: Helsingi

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
et: Põhja-Makedoonia

[ctx: europe.kgm]
en: France
et: Prantsusmaa

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
et: Pariis

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
et: Saksamaa

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
et: Berliin

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
et: Kreeka

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
et: Ateena

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
et: Ungari

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
et: Island

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
et: Iirimaa

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
et: Itaalia

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
et: Rooma

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
et: Läti

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
et: Riia

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
et: Leedu

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
et: Luksemburg

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
et: Maroko

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
et: Holland

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
et: Norra

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
et: Poola

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
et: Varssavi

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
et: Lissabon

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
et: Rumeenia

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
et: Bukarest

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
et: Moskva

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
et: Belgrad

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
et: Slovakkia

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
et: Sloveenia

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
et: Rootsi

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
et: Šveits

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
et: Süüria

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
et: Tuneesia

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
et: Ukraina

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
et: Suurbritannia

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
et: Vatikan

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
et: Soome (läänid)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
et: Läänid

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
et: Pole Soome (läänid)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Åland
et: Ahvenamaa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
et: Põhja-Karjala

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
et: Lõuna-Karjala

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
et: Kesk-Soome

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
et: Päris-Soome

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
et: Turu

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
et: Lapimaa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
et: Pohjanmaa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
et: Kesk-Pohjanmaa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
et: Põhja-Pohjonmaa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
et: Lõuna-Pohjanmaa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
et: Päijät-Häme

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
et: Kanta-Häme

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
et: Põhja-Savo

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
et: Lõuna-Savo

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
et: Helsingi

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
et: See on järgmise riigi lipp:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
et: %1 lipu järgi

[ctx: france.kgm]
en: France
et: Prantsusmaa

[ctx: france.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: france.kgm]
en: Not France
et: Pole Prantsusmaa

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
et: Clermont-Ferrand

[ctx: france.kgm]
en: Paris
et: Pariis

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
et: Prantsusmaa (piirkonnad)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
et: Pole Prantsusmaa (piirkonnad)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
et: Provence-Alpes-Côte d'Azu

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
et: Normandia

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
et: Korsika

[ctx: france_regions.kgm]
en: Occitanie
et: Oksitaania

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nouvelle-Aquitaine
et: Uus-Akvitaania

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
et: Pays de la Loire

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
et: Pariis

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
et: Gruusia

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
et: Pole Gruusia

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
et: Abhaasia

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
et: Suhhumi

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
et: Samegrelo-Zemo Svanehti

[ctx: georgia.kgm]
en: Ozurgeti
et: Ozurgethi

[ctx: georgia.kgm]
en: Ajaria
et: Adžaaria

[ctx: georgia.kgm]
en: Batumi
et: Bathumi

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
et: Ratša-Letšhumi ja Khvemo Svanethi

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
et: Imerethi

[ctx: georgia.kgm]
en: Kutaisi
et: Khuthaisi

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
et: Samtshe-Džavahhethi

[ctx: georgia.kgm]
en: Akhaltsikhe
et: Ahhaltsihhe

[ctx: georgia.kgm]
en: Shida Kartli
et: Šida Kharthli

[ctx: georgia.kgm]
en: Gori
et: Ghor

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
et: Mtshetha-Mthianethi

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
et: Mtshetha

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
et: Khvemo Kharthli

[ctx: georgia.kgm]
en: Rustavi
et: Rusthavi

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
et: Kahhethi

[ctx: georgia.kgm]
en: Telavi
et: Thelavi

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
et: Thbilisi

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
et: Saksamaa

[ctx: germany.kgm]
en: States
et: Liidumaad

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
et: Pole Saksamaa

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
et: Baieri

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
et: München

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
et: Berliin

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
et: Hessen

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
et: Alam-Saksi

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
et: Hannover

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
et: Nordrhein-Westfalen

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
et: Rheinland-Pfalz

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
et: Saarimaa

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
et: Saksimaa

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
et: Saksi-Anhalt

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
et: Tüüringi

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
et: Guinea laht

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
et: Elevandiluurannik

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
et: Lääne-Ülempiirkond

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
et: Ida-Ülempiirkond

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
et: Põhjapiirkond

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
et: Idapiirkond

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
et: Läänepiirkond

[ctx: ghana.kgm]
en: Central
et: Keskpiirkond

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
et: Suur-Accra

[ctx: goa.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
et: Pole Goa

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
et: Suurbritannia (ajaloolised krahvkonnad)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
et: Krahvkonnad

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
et: Pole Suurbritannia (ajaloolised krahvkonnad)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
et: Shetlandi saared

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
et: Ross-shire ja Cromarty

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
et: Kreeka

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
et: Piirkonnad

[ctx: greece.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
et: Egeuse meri

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
et: Balkan

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
et: Kreeta meri

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
et: Joonia meri

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
et: Vahemeri

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
et: Pole Kreeka

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
et: Atika

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
et: Ateena

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
et: Kesk-Kreeka

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
et: Kesk-Makedoonia

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
et: Thessaloníki

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
et: Kreeta

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
et: Irákleio

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
et: Ida-Makedoonia ja Traakia

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
et: Ípeiros

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
et: Ioánnina

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
et: Joonia saared

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
et: Kérkyra

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
et: Põhja-Egeus

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
et: Mytilini

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
et: Peloponnesos

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
et: Lõuna-Egeus

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
et: Ermoúpoli

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
et: Tessaalia

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
et: Lárisa

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
et: Lääne-Kreeka

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
et: Pátra

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
et: Lääne-Makedoonia

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
et: Kozáni

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
et: Athose mägi

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
et: Karyés

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
et: Kreeka (perifeeriad)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
et: Perifeeriad

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
et: Pole Kreeka (perifeeriad)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
et: Ida-Makedoonia ja Traakia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
et: Kesk-Makedoonia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
et: Thessaloníki

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
et: Lääne-Makedoonia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Kozani
et: Kozáni

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
et: Joonia saared

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
et: Kérkyra

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
et: Ípeiros

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
et: Ioánnina

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
et: Lääne-Kreeka

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
et: Tessaalia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
et: Lárisa

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
et: Kesk-Kreeka

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
et: Atika

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
et: Ateena

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
et: Peloponnesos

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
et: Põhja-Egeus

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
et: Mytilini

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
et: Lõuna-Egeus

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ermoupoli
et: Ermoúpoli

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
et: Kreeta

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Heraklion
et: Irákleio

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
et: Autonoomne piirkond Athose mägi

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Karyes
et: Karyés

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
et: Kreeka (maakonnad)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
et: Maakonnad

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
et: Pole Kreeka (maakonnad)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
et: Rodopi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
et: Chalkidike

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
et: Edessa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
et: Thessaloníki

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
et: Ioánnina

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
et: Lárisa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
et: Kérkyra

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kefalonia
et: Kefallinía

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
et: Ahhaia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
et: Aitoolia-Akarnaania

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
et: Euboia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
et: Chalkis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
et: Phokis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
et: Boiootia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
et: Ateena

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
et: Pireus

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
et: Lääne-Atika

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
et: Ida-Atika

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
et: Arkaadia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
et: Korinthia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
et: Korrinthos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
et: Lakoonia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
et: Sparta

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
et: Messiinia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
et: Mytilini

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
et: Küklaadid

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
et: Ermoúpoli

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
et: Dodekaneesid

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
et: Rhodos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Heraklion
et: Irákleio

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
et: Irákleio

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
et: Rethymno

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
et: Autonoomne piirkond Athose mägi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karyes
et: Karyés

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
et: Pole Guatemala

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
et: Guatemala

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
et: Pole Gujarat

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
et: Piirkonnad

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
et: Pole Guyana

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
et: Essequibo saared-Lääne-Demerara

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
et: Ülem-Demerara-Berbice

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
et: Ülem-Takutu-Ülem-Essequibo

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
et: Ida-Berbice-Corentyne

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
et: Pole Haiti

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
et: Keskdepartemang

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
et: Põhjadepartemang

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
et: Kirdedepartemang

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
et: Loodedepartemang

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
et: Läänedepartemang

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
et: Lõunadepartemang

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
et: Kagudepartemang

[ctx: haryana.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
et: Pole Haryana

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
et: Lahaul ja Spiti

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
et: Pole Honduras

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
et: Ungari (komitaadid)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
et: Komitaadid

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
et: Pole Ungari

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
et: Ungari (piirkonnad)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
et: Pole Ungari

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
et: Lääne-Doonau-tagune

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
et: Lõuna-Doonau-tagune

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
et: Kesk-Doonau-tagune

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
et: Kesk-Ungari

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
et: Põhja-Ungari

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
et: Põhja-Alföld

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
et: Lõuna-Alföld

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
et: Island (piirkonnad)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
et: Pole Island

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
et: Austurland

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
et: Höfuðborgarsvæði

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
et: Reykjavik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
et: Norðurland eystra

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
et: Norðurland vestra

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
et: Suðurland

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
et: Suðurnes

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
et: Vestfirðir

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
et: Vesturland

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
et: Vatnajökulli liustik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
et: Langjökulli liustik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
et: Hofsjökulli liustik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
et: Mýrdalsjökulli liustik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
et: Drangajökulli liustik

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
et: Osariigid ja territooriumid

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: india.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: india.kgm]
en: Not India
et: Pole India

[ctx: india.kgm]
en: Shimla
et: Simla

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
et: Jammu ja Kashmir

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
et: Pandžab

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
et: Dehra Dun

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
et: Lääne-Bengal

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
et: Andamanid ja Nicobarid

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
et: Dadra ja Nagar Haveli

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
et: Daman ja Diu

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
et: Indoneesia

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
et: Pole Indoneesia

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
et: Põhja-Simatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
et: Lääne-Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
et: Riau saared

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
et: Lõuna-Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pangkal Pinang
et: Pangkalpinang

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
et: Jakarta Raya (pealinnaringkond)

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
et: Lääne-Jaava

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
et: Kesk-Jaava

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
et: Yogyakarta eruhaldusterritoorium

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
et: Ida-Jaava

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
et: Lääne-Nusa-Tenggara

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
et: Ida-Nusa-Tenggara

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
et: Lääne-Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
et: Kesk-Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
et: Lõuna-Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
et: Ida-Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
et: Põhja-Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
et: Kesk-Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
et: Kagu-Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
et: Lõuna-Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
et: Lääne-Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
et: Põhja-Maluku

[ctx: indonesia.kgm]
en: Papua
et: Paapua

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
et: Lääne-Irian Jaya

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
et: Iraan

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
et: Teheran

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
et: Ida-Aserbaidžaan

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
et: Lääne-Aserbaidžaan

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
et: Urmia

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
et: Hamadan

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
et: Khorramabad

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
et: Chahar Mahall va Bakhtiari

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
et: Shahr-e Kord

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
et: Kohkiluyeh va Buyer Ahmadi

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
et: Yasuj

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
et: Bandar-e Abba

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
et: Sistan va Baluchestan

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
et: Lõuna-Khorasan

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
et: Bojnurd

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
et: Põhja-Khorasan

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
et: Birjand

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
et: Pärsia laht

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
et: Omaani laht

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
et: Kaspia meri

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
et: Urmia järv

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
et: Saudi Araabia

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
et: Omaan

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
et: Iraak

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
et: Kuveit

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
et: Türkmenistan

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
et: Afganistan

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
et: Aserbaidžaan

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
et: Armeenia

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
et: Katar

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
et: Iraak

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
et: Kubernerkonnad

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
et: Pole Iraak

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
et: Bagdad

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
et: Salah ad-Din

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
et: Al-Basrah

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
et: An-Najaf

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
et: Al-Anbar

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
et: At-Ta'mim (Kirkuk)

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
et: As-Sulaymaniyah

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
et: Iirimaa (provintsid)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
et: Pole Iirimaa (provintsid)

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
et: Iisrael

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: israel.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
et: Pole Iisrael

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
et: Jeruusalemm

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
et: Põhjaringkond

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
et: Naatsaret

[ctx: israel.kgm]
en: Center
et: Keskringkond

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
et: Lõunaringkond

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
et: Be'er-Sheva

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
et: Itaalia

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
et: Maakonnad

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
et: Pole Itaalia

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
et: Sitsiilia

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
et: Rooma

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
et: Kalaabria

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
et: Piemonte

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
et: Torino

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
et: Apuulia

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
et: Lombardia

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
et: Milano

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
et: Toskaana

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
et: Firenze

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
et: Kampaania

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
et: Napoli

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
et: Liguuria

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
et: Genova

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
et: Sardiinia

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
et: Venezia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
et: Itaalia provintsid

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
et: Pole Itaalia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
et: Torino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
et: Milano

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
et: Venezia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
et: Genova

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
et: Firenze

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
et: Pesaro ja Urbino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
et: Rooma

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
et: Napoli

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
et: Siracusa

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
et: Vallad

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
et: Pole Jamaica

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
et: Santa Catherine

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
et: Jaapan

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
et: Prefektuurid

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
et: Piiridest väljas

[ctx: japan.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
et: Aasia

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
et: Kofu

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
et: Pole Jharkhand

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
et: Kasahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
et: Oblastid

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
et: Pole Kasahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
et: Almatõ linn

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Baikonur
et: Baikongõr

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
et: Almatõ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
et: Taldõkorgan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
et: Akmola

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
et: Kökšetau

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
et: Aktöbe

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
et: Atõrau

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
et: Lääne-Kasahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
et: Manggõstau

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
et: Aktau

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
et: Lõuna-Kasahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
et: Šõmkent

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
et: Karagandõ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Karaganda
et: Karagandõ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
et: Kostanaj

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
et: Kostanaj

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
et: Kõzõlorda

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
et: Ida-Kasahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
et: Põhja-Kasahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
et: Žambõl

en: E&xplore Map
et: &Vaata kaarti

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
et: Selle korral näed hiirega kaardil klõpsates kõiki haldusjaotusi

en: Test Yourself:
et: Teadmiste kontroll:

en: &Location of Regions
et: &Piirkondade asukoht

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
et: Selle korral näidatakse vasakul all piirkonna nime ning sul tuleb see kaardil leida ja sellele klõpsata

en: &Place Regions in the Map
et: &Piirkondade leidmine kaardil

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
et: Selle korral näidatakse piirkonna kuju ning sul tuleb see kaardil leida

en: &Regions by Capital
et: Pii&rkonnad pealinna järgi

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
et: Selle korral tuleb pealinna põhjal ära arvata haldusüksuse nimi

en: &Capitals of Regions
et: P&iirkondade pealinnad

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
et: Selle korral tuleb haldusüksuse nime põhjal ära arvata selle pealinn

en: Re&gions by Flag
et: Piirk&onnad lipu järgi

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
et: Selle korral tuleb lipu põhjal ära arvata haldusüksuse nimi

en: &Flags of Regions
et: Piirkon&dade lipud

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
et: Selle korral tuleb haldusüksuse nime põhjal ära arvata selle lipp

en: &Open Map...
et: &Ava kaart...

en: &Zoom
et: &Suurenda

en: &Original Size
et: Al&gsuurus

en: &Automatic Zoom
et: &Automaatne suurendus

en: &Move
et: &Liikumine

en: Disclaimer
et: Lahtiütlus

en: Map author
et: Kaardi autor

en: General
et: Üldine

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
et: Viimati kasutatud kaardi avamine nurjus. Parsimise viga %1: %2

en: There is no current map
et: Aktiivne kaart puudub

en: Number of Questions
et: Küsimuste arv

en: How many questions do you want? (1 to %1)
et: Mitmele küsimusele soovid vastata? (1 kuni %1)

en: &Location of %1
et: %1: &asukoht

en: &Place %1 in the Map
et: %1: lei&dmine kaardil

en: %1 by Flag
et: %1 lipu järgi

en: &Flags of %1
et: %1: l&ipud

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
et: <qt>Aktiivne kaart:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
et: Kaardid, lipud, tõlked jms. on nii täpsed, kui nende autorid vähegi oskasid ja suutsid, kuid KGeographyt ei tuleks kindlasti võtta absoluutse tõe allikana.

en: This map has been created by %1.
et: Selle kaardi on loonud %1.

en: Map Author
et: Kaardi autor

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
et: Viimati avatud kaart

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
et: Küsimuse paigutuse joondus

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
et: Kontrollimise ootamine enne järgmist küsimust

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
et: Kas vajutamine tühikuklahvile, kui hiirekursor on nupu kohal, võrdub klõpsuga sellele nupule

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
et: Mida teha jaotuste värvidega

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
et: &Küsimuse joondus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
et: Ülal vasa&kul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
et: Ü&lal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
et: Ülal pa&remal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
et: &Vasakul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
et: K&eskel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
et: &Paremal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
et: All va&sakul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
et: &All

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
et: All pare&mal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
et: Kas kasutaja peab klõpsama nupule "Nõus" pärast vastuse valimist või mitte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
et: &Ootamine kontrollimise järel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
et: Kas tühikuklahvi vajutamine võrdub klõpsuga hiire all asuvale nupule või mitte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
et: &Fookus järgib hiirt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
et: Siin saab valida, kas säilitada senised jaotiste värvid või lasta neid juhuslikult valida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
et: Kaardijaotiste värvid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
et: Alati samad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
et: Juhuslike värvide kasutamine

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
et: Kõrgõzstan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
et: Oblastid

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
et: Pole Kõrgõzstan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
et: Biškek

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
et: Tšüj

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
et: Džalalabat

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Naryn
et: Narõn

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
et: Oš

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
et: Õsõkköl

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
et: Oši linn

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
et: Läti rajoonid (enne 2009)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
et: Rajoonid

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
et: Leedu

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
et: Valgevene

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
et: Eesti

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
et: Daugavpils

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
et: Jelgava

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
et: Jūrmala

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
et: Liepāja

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
et: Rēzekne

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
et: Riia

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
et: Riia

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
et: Ventspils

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
et: Vallad

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
et: Pole Liechtenstein

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
et: Leedu (vallad)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
et: Vallad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
et: Pole Leedu (vallad)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
et: Alytuse linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
et: Kaunase linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
et: Klaipėda linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
et: Palanga linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
et: Panevėžyse linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
et: Šiauliai linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
et: Vilniuse linn

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
et: Visaginase linn

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
et: Luksemburg (kantonid)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
et: Kantonid

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
et: Pole Luksemburg (kantonid)

en: A Geography learning program
et: Geograafia õpiprogramm

en: © 2004-2005 Albert Astals Cid
et: © 2004-2005: Albert Astals Cid

en: Programmer and designer
et: Pogrammeerija ja disainer

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
et: Malaisia

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
et: Osariigid

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
et: Pole Malaisia

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
et: Johor Baharu (Pasir Pelangi)

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Bahru
et: Kota Baharu

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
et: Melaka

[ctx: manipur.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
et: Pole Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
et: Lääne-Imphal

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
et: Ida-Imphal

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
et: %1 on ... pealinn

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
et: %1: pealinn on...

en: %1 by Capital
et: %1 pealinna järgi

en: Capitals of %1
et: %1: pealinnad

en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
et: Leidsid kaardis vea. Palun võta autoriga ühendust ja anna teada, et %1 kaardil ei ole midagi seotud värviga %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
et: Palun klõpsa<br/><b>%1</b> peal

[ctx: @title]
en: %1 in Map
et: %1 kaardil

en: Choose Map to Use
et: Kaardi valimine

en: Filter Maps
et: Kaartide filtreerimine

en: Error parsing %1: %2
et: Viga parsimisel %1: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
et: Kaardil %1 on sama nimi kaardiga %2

en: Error parsing
et: Viga parsimisel

en: The map image file for %1 does not exist
et: %1 kaardifaili ei ole olemas

en: The flag image file for %1 does not exist
et: %1 lipufaili ei ole olemas

en: Invalid value in tag %1
et: Vigane väärtus sildis %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
et: Haldusüksus nimega %1 on juba olemas või on olemas haldusüksus samade värvidega, mis %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
et: Kaardi kirjeldusfail peab algama %1 sildiga

en: Could not open %1 for reading.
et: %1 avamine lugemiseks nurjus

en: %1 does not exist.
et: %1 puudub.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
et: Kaardi kirjeldusfailis peab olema silt %1 %2 sees

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
et: Kaardi kirjeldusfailis peab olema täpselt üks silt %1 %2 sees

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
et: Mehhiko (osariigid)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
et: Osariigid

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
et: Pole Mehhiko (osariigid)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
et: Liiduringkond

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
et: México

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
et: Mongoolia

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
et: Aimakid

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
et: Pole Mongoolia

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
et: Arhangaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
et: Bajan-Ölgij

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
et: Ölgij

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
et: Bajanhongor

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
et: Tšojbalsan

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornogovĭ
et: Ida-Gobi

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
et: Sajnšand

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dundgovĭ
et: Kesk-Gobi

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mandalgovĭ
et: Mandalgov

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
et: Gobi-Altai

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
et: Altaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭsümber
et: Gov-Sümber

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
et: Tšojr

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
et: Hentij

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ömnögovĭ
et: Lõuna-Gobi

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
et: Övörhangaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
et: Arvajheer

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
et: Uliastaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
et: Ulaanbaatar

en: Wikipedia page
et: Wikipedia lehekülg

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
et: Põhja- ja Kesk-Ameerika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
et: Pole Põhja- ja Kesk-Ameerika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
et: Kanada

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
et: Ameerika Ühendriigid

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
et: Washington

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
et: Bahama

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
et: Dominikaani

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
et: Kuuba

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
et: Havanna

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
et: Antigua ja Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
et: Trinidad ja Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
et: Mehhiko

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
et: Mexico

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
et: Guatemala

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
et: Panama

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
et: Gröönimaa [Taani]

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
et: Nepal (ringkonnad)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
et: Ringkonnad

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
et: Pole Nepal (ringkonnad)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Koshi
et: Kosi

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
et: Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
et: Pole Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
et: Friisimaa

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
et: Põhja-Brabant

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
et: Põhja-Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
et: Lõuna-Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
et: Haag

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
et: Uus-Meremaa

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
et: Pole Uus-Meremaa

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
et: Aucklandi linn

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
et: Pole Nicaragua

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
et: Nueva Segovi

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
et: Põhja-Korea

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
et: Pole Põhja-Korea

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang-do
et: Chagang-d

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
et: Põhja-Hamgyŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
et: Lõuna-Hamgyŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
et: Põhja-Hwanghae

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
et: Lõuna-Hwanghae

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
et: Põhja-P'yŏngan

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
et: Lõuna-P'yŏngan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
et: Kaesŏngi tööstusringkond

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
et: Kŭmgangsani turismiringkond

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
et: Sinŭiju erihaldusringkond

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
et: Norra

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
et: Maakonnad

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
et: Pole Norra

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
et: Troms ja Finnmark

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
et: Vestfold ja Telemark

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
et: Okeaania

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
et: Pole Okeaania

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
et: Austraalia

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
et: Norfolki saar (Austraalia)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
et: Uus-Meremaa

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
et: Cooki saared (Uus-Meremaa)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
et: Niue (Uus-Meremaa)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
et: Tokelau (Uus-Meremaa)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
et: Ida-Timor

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
et: Lihavõttesaar

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
et: Fidži

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
et: Indoneesia

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
et: Paapua Uus-Guinea

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
et: Saalomoni saared

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
et: Mikroneesia Liiduriigid

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
et: Lõuna-Tarawa

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
et: Marshalli saared

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
et: Belau

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
et: Uus-Kaledoonia (Prantsusmaa)

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
et: Prantsuse Polüneesia (Prantsusmaa)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
et: Wallis ja Futuna (Prantsusmaa)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
et: Pitcairni saared (Suurbritannia)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
et: Ameerika Samoa (USA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
et: Põhja-Mariaani saared (USA)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
et: Ühendriikide hajasaared

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
et: Omaan

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: oman.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
et: Pole Omaan

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
et: Ad-Dakhiliyah

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
et: Al-Batinah

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
et: Al -Wusta

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
et: Ash-Sharqiyah

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
et: Al-Zahirah

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
et: Masqat

[ctx: oman.kgm]
en: Dhofar
et: Zufar

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
et: Pole Pakistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
et: Belutšistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
et: Pandžab

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
et: Islamabadi pealinnaala

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
et: Hõimualad

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
et: Peshawar ja Islamabad

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
et: Provintsid

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: panama.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
et: Pole Panama

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
et: Pole Paraguay

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
et: Asuncióni pealinnaringkond

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
et: Peruu

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
et: Departemangud

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
et: Vaikne ookean

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
et: Brasiilia

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
et: Boliivia

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
et: Tšiili

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
et: Filipiinid

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
et: Pole Filipiinid

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
et: Ida-Samar

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
et: Mägiprovints

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
et: Põhja-Samar

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
et: Lõuna-Cotabato

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
et: Lõuna-Leyte

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
et: Pealinnapiirkond

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
et: Palun leia kaardil<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
et: %1: leidmine kaardil

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
et: Poola

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
et: Vojevoodkonnad

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
et: Pole Poola

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
et: Masoovia

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
et: Varssavi

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
et: Warmia-Masuuria

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
et: Podlaasia

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
et: Podkarpacie

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
et: Święty Krzyź

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
et: Väike-Poola

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
et: Sileesia

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
et: Pomorze

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
et: Lääne-Pomorze

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
et: Suur-Poola

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
et: Alam-Sileesia

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
et: Kujawy-Pomorze

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
et: Portugali ringkonnad

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
et: Piir2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
et: Assoorid

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
et: Lissabon

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
et: Portugali provintsid (traditsioonilised)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
et: Provintsid (traditsioonilised)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
et: Piir2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
et: Ranniku-Douro

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
et: Ranniku-Beira

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
et: Lissabon

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
et: Assoorid

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
et: Portugal (piirkonnad)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
et: Pole Portugal (piirkonnad)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
et: Keskpiirkond

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
et: Lissaboni piirkond

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
et: Lissabon

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
et: Põhjapiirkond

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
et: Assoorid

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Ponta Delgada
et: Ponta Delgad

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
et: Omavalitsused

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
et: Iiri Vabariik

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
et: Krahvkonnad

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
et: Pole Iiri Vabariik (krahvkonnad)

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
et: Põhja-Tipperary

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
et: Lõuna-Tipperary

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
et: Rumeenia

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
et: Maakonnad

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: romania.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
et: Pole Rumeenia

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
et: Bukarest

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
et: (Bukaresti keskalluvusega linn)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
et: Venemaa (föderaalringkonnad)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
et: Föderaalringkonnad

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
et: Pole Venemaa (föderaalringkonnad)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
et: Keskringkond

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
et: Moskva

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
et: Kaug-Ida

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
et: Habarovsk

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
et: Looderingkond

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
et: Peterburi

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
et: Siberi

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
et: Lõunaringkond

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
et: Rostov Doni ääres

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
et: Uurali

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
et: Jekaterinburg

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
et: Volgamaa

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
et: Nižni Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
et: Venemaa (föderaalsubjektid)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
et: Pole Venemaa (föderaalsubjektid)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
et: Adõgee

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
et: Maikop

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
et: Baškortostan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
et: Burjaatia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
et: Altai Vabariik

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
et: Gorno-Altaisk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
et: Mahhatškala

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
et: Inguššia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
et: Kabardi-Balkaaria

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
et: Naltšik

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
et: Kalmõkkia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
et: Karatšaiy-Tšerkessia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
et: Tšerkessk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
et: Karjala

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Syktyvkar
et: Sõktõvkar

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
et: Marimaa

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
et: Joškar-Ola

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
et: Mordva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
et: Sahha

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
et: Jakutsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
et: Põhja-Osseetia Alaania

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
et: Kaasan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
et: Tõva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kyzyl
et: Kõzõl

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
et: Iževsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
et: Hakassia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
et: Tšetšeenia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
et: Groznõi

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
et: Tšuvaššia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
et: Tšeboksarõ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
et: Altai krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
et: Krasnodari krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
et: Krasnojarski krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
et: Krasnojarsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
et: Primorje krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
et: Stavropoli krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
et: Habarovski krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
et: Habarovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
et: Permi krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
et: Amuuri oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Blagoveshchensk
et: Blagoveštšensk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
et: Arhangelski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
et: Arhangelsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
et: Astrahani oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
et: Astrahan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
et: Belgorodi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
et: Brjanski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
et: Brjansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
et: Vladimiri oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
et: Volgogradi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
et: Vologda oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
et: Voroneži oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
et: Voronež

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
et: Ivanovo oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
et: Irkutski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
et: Kaliningradi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
et: Kaluga oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
et: Kamtšatka krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
et: Petropavlovsk-Kamtšatski

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
et: Kemerovo oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
et: Kirovi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
et: Kostroma oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
et: Kurgani oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
et: Kurski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
et: Leningradi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
et: Peterburi

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
et: Lipetski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
et: Magadani oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
et: Moskva oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
et: Moskva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
et: Murmanski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
et: Nižni Novgorodi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
et: Nižni Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
et: Novgorodi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
et: Novosibirski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
et: Omski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
et: Orenburgi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
et: Orjoli oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
et: Orjol

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
et: Penza oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
et: Pihkva oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
et: Pihkva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
et: Rostovi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
et: Rostov Doni ääres

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
et: Rjazani oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
et: Rjazan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
et: Samara oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
et: Saratovi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
et: Sahhalini oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
et: Južno-Sahhalinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
et: Sverdlovski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
et: Jekaterinburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
et: Smolenski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
et: Tambovi oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
et: Tveri oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
et: Tomski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
et: Tula oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
et: Tjumeni oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
et: Tjumen

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
et: Uljanovski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
et: Uljanovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
et: Tšeljabinski oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
et: Tšeljabinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
et: Taga-Baikali krai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
et: Tšita

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
et: Jaroslavli oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
et: Jaroslavl

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
et: Juudi autonoomne oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
et: Birobidžan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
et: Neenetsimaa

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
et: Narjan-Mar

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
et: Handi-Mansimaa

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khanty-Mansiysk
et: Hantõ-Mansiisk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
et: Tšuktšimaa

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
et: Anadõr

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
et: Jamal

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
et: Salehard

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
et: Omavalitsused

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
et: Pole San Marino

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
et: Saudi Araabia

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
et: Pole Saudi Araabia

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Hudud ash Shamaliyah
et: Al-Hudud ash-Shamaliyah

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Jawf
et: Al-Jawf

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
et: Mediina

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
et: Al-Qasim

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
et: Asir

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
et: Meka

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
et: Pole Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
et: Põhja-Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
et: Lääne-Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
et: Lõuna-Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
et: Ida-Sikkim

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
et: Slovakkia

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
et: Maakonnad

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
et: Pole Slovakkia

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
et: Sloveenia (traditsiooniline)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
et: Piirkonnad

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
et: Pole Sloveenia (traditsiooniline)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
et: Gorenjska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
et: Štajerska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
et: Koroška

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
et: Notransjka

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
et: Dolenjska

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
et: Slovenksa Istra

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
et: Lõuna-Aafrika Vabariik

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
et: Pole Lõuna-Aafrika Vabariik

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
et: Ida-Kapimaa

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
et: Põhja-Kapimaa

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
et: Loodeprovints

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
et: Lääne-Kapimaa

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
et: Kaplinn

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
et: Lõuna-Ameerika

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
et: Rannik

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
et: Prantsuse Guajaana

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
et: Peruu

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
et: Brasiilia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
et: Boliivia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
et: Tšiili

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
et: Korea Vabariik

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
et: Provintsid

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
et: Piiridest väljas

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
et: Põhja-Ch'ungch'ŏng

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
et: Ch'ŏngju

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
et: Lõuna-Ch'ungch'ŏng

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
et: Taejŏn

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
et: Põhja-Chŏlla

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
et: Chŏnju

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
et: Lõuna-Chŏlla

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
et: Cheju

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
et: Cheju

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
et: Lõuna-Kyŏngsang

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
et: Ch'angwŏn

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
et: Põhja-Kyŏngsang

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
et: Taegu

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
et: Kangwŏn

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
et: Ch'unch'ŏn

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
et: Kyŏnggi

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
et: Suwŏn

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
et: Kwangju

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
et: Pusan

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
et: Sŏul

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
et: inch'ŏn

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
et: Autonoomsed piirkonnad

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
et: Pole Hispaania

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
et: Välispiir

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
et: Andaluusia

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
et: Sevilla

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
et: Astuuria

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
et: Baleaari saared

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
et: Baskimaa

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
et: Kanaari saared

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
et: Las Palmas de Gran Canaria ja Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
et: Kantaabria

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
et: Kastiilia-La Mancha

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
et: Kastiilia ja Leon

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
et: Kataloonia

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
et: Navarra

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
et: Valencia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
et: Hispaania (provintsid)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
et: Prantsusmaa

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
et: Maroko

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
et: Alžeeria

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
et: Baleaari saared

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
et: Navarra

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
et: Sevilla

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
et: Biskaia

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
et: Sri Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
et: Pole Sri Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
et: Keskprovints

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
et: Põhja-Keskprovints

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
et: Põhjaprovints

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
et: Idaprovints

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
et: Loodeprovints

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
et: Lõunaprovints

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
et: Lääneprovints

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
et: Sudaan

[ctx: sudan.kgm]
en: States
et: Provintsid

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
et: Pole Sudaan

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
et: Al-Jazirah

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
et: Sinise Niiluse-Keskprovints

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
et: Valge Niilus

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
et: Põhja-Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
et: Lõuna-Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
et: Lääne-Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
et: Al-Qadarif

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
et: Punase mere provints

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
et: Hartum

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
et: Põhja-Kurdufan

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
et: Lõuna-Kurdufan

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
et: Põhjaprovints

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
et: Niiluse provints

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
et: Pole Suriname

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
et: Rootsi (läänid)

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
et: Läänid

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
et: Läänipiir

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
et: Rannik

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
et: Pole Rootsi

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
et: Stockholm

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
et: Västerbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
et: Norrbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
et: Uppsala

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
et: Södermanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
et: Östergötland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
et: Jönköping

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
et: Kronoberg

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
et: Kalmar

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
et: Gotland (Ojamaa)

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
et: Blekinge

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
et: Skåne

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
et: Halland

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
et: Västra Götaland

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
et: Värmland

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
et: Örebro

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
et: Västmanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
et: Dalarna

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
et: Gävleborg

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
et: Västernorrland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
et: Jämtland

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
et: Šveits

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
et: Kantonid

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
et: Pole Šveits

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
et: Zürich

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
et: Bern

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
et: Luzern

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
et: Obwalden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
et: Nidwalden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
et: Baseli linn

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
et: Hasselt

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
et: Baselimaa

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
et: Appenzell Ausserrhoden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
et: Appenzell Innerrhoden

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
et: Sankt Gallen

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
et: Sankt Gallen

[ctx: switzerland.kgm]
en: Grisons
et: Graubünden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
et: Aargau

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
et: Thurgau

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
et: Genf

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
et: Tadžikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
et: Vilajetid

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
et: Pole Tadžikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
et: Sugd

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
et: Hudžand

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
et: Vabariikliku alluvusega rajoonid

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Dushanbe
et: Dušanbe

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
et: Hatlon

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Bokhtar
et: Bohtar

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Kuhistani Badakhshan
et: Mägi-Badahšan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
et: Horug

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
et: Tai

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
et: Pole Tai

[ctx: tripura.kgm]
en: District
et: Ringkond

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
et: Pole Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
et: Põhja-Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
et: Lõuna-Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
et: Lääne-Tripura

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
et: Pole Türgi

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
et: Türkmenistan

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
et: Vilajetid

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
et: Pole Türkmenistan

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Anau
et: Änew

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
et: Daşoguz

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
et: Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
et: Oblastid

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
et: Volõõnia

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
et: Lutsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
et: Lviv

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
et: Lviv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
et: Taga-Karpaatia

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
et: Užgorod

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
et: Rivne

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
et: Ternopil

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
et: Ternopil

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
et: Hmelnõtski

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
et: Hmelnõtski

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
et: Ivano-Frankivsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
et: Ivano-Frankivsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
et: Tšernivtsi

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
et: Tšernivtsi

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
et: Žitomõr

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
et: Žitomõr

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
et: Vinnõtsja

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
et: Vinnõtsja

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
et: Kiiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
et: Kiiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
et: Tšerkassõ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
et: Tšerkassõ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
et: Kirovograd

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
et: Kropõvnõtskõi

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
et: Mõkolaiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
et: Mõkolaiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
et: Odessa

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
et: Odessa

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
et: Tšernigiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
et: Tšernigiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
et: Sumõ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
et: Sumõ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
et: Poltava

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
et: Harkiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
et: Harkiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
et: Dnipropetrovsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
et: Donetsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
et: Donetsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
et: Zaporižžja

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
et: Zaporižžja

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
et: Herson

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
et: Herson

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
et: Lugansk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
et: Lugansk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
et: Krimmi autonoomne vabariik

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
et: Simferopol

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
et: Kiiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
et: Sevastopol

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
et: Aasovi meri

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
et: Must meri

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
et: Pole Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
et: Piir/rannik

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
et: Jõgi

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
et: Departemangud

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
et: Pole Uruguay

[ctx: usa.kgm]
en: States
et: Osariigid

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
et: Rannik

[ctx: usa.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
et: Ülemjärv

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
et: Michigani järv

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
et: Huroni järv

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
et: Erie järv

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
et: Ontario järv

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
et: Bahama

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
et: Kuuba

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
et: Kanada

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
et: Mehhiko

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
et: Jefferson

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
et: Carson

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
et: Põhja-Carolina

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
et: Põhja-Dakota

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
et: Oklahoma

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
et: Lõuna-Carolina

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
et: Lõuna-Dakota

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
et: Lääne-Virginia

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
et: Usbekistan

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
et: Vilajetid

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
et: Pole Usbekistan

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
et: Buxoro (Buhhaara)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
et: Karakalpakkia

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
et: Termiz

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
et: Toshkendi vilajett

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
et: Toshkent

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
et: Toshkendi linn

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
et: Osariigid

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
et: Pole Venezuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
et: Liidusõltkonnad

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
et: Liiduringkond

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
et: Caracas

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
et: Pole Vietnam

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Noi
et: Hanoi

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
et: Maakonnad ja maakonnavabad linnad

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
et: Piirid

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
et: Pole Virginia

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
et: Accomacki maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
et: Albemarle'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
et: Alleghany maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
et: Amelia maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
et: Amhersti maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
et: Appomattoxi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
et: Arlingtoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
et: Augusta maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
et: Bathi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
et: Bedfordi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
et: Blandi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
et: Botetourti maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
et: Brunswicki maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
et: Buchanani maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
et: Buckinghami maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
et: Campbelli maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
et: Caroline'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
et: Carrolli maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
et: Charles City maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
et: Charlotte'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
et: Chesterfieldi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
et: Clarke'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
et: Craigi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
et: Culpeperi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
et: Cumberlandi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
et: Dickensoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
et: Dinwiddie maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
et: Essexi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
et: Fairfaxi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
et: Fauquieri maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
et: Floydi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
et: Fluvanna maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
et: Franklini maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
et: Fredericki maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
et: Gilesi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
et: Gloucesteri maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
et: Goochlandi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
et: Graysoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
et: Greene'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
et: Greensville'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
et: Halifaxi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
et: Hanoveri maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
et: Henrico maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
et: Henry maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
et: Highlandi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
et: Isle of Wighti maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
et: James City maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
et: King and Queeni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
et: King George'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
et: King Williami maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
et: Lancasteri maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
et: Lee maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
et: Loudouni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
et: Louisa maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
et: Lunenburgi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
et: Madisoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
et: Mathewsi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
et: Mecklenburgi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
et: Middlesexi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
et: Montgomery maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
et: Nelsoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
et: New Kenti maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
et: Northamptoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
et: Northumberlandi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
et: Nottoway maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
et: Orange'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
et: Page'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
et: Patricki maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
et: Pittsylvania maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
et: Powhatani maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
et: Prince Edwardi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
et: Prince George'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
et: Prince Williami maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
et: Pulaski maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
et: Rappahannocki maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
et: Richmondi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
et: Roanoke'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
et: Rockbridge'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
et: Rockinghami maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
et: Russelli maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
et: Scotti maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
et: Shenandoah' maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
et: Smythi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
et: Southamptoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
et: Spotsylvania maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
et: Staffordi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
et: Surry maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
et: Sussexi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
et: Tazewelli maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
et: Warreni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
et: Washingtoni maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
et: Westmorelandi maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
et: Wise'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
et: Wythe'i maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
et: Yorki maakond

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
et: Aleksandria

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
et: Bristol

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
et: Buena Vista

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
et: Charlottesville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
et: Chesapeake

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
et: Colonial Heights

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
et: Covington

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
et: Danville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
et: Emporia

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
et: Fairfax

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
et: Falls Church

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
et: Franklin

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
et: Fredericksburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
et: Galax

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
et: Hampton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
et: Harrisonburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
et: Hopewell

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
et: Lexington

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
et: Lynchburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
et: Manassas

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
et: Manassas Park

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
et: Martinsville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
et: Newport News

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
et: Norfolk

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
et: Norton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
et: Petersburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
et: Poquoson

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
et: Portsmouth

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
et: Radford

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
et: Richmond

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
et: Roanoke

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
et: Salem

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
et: Staunton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
et: Suffolk

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
et: Virginia Beach

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
et: Waynesboro

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
et: Williamsburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
et: Winchester

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
et: Vesi (maailmameri)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
et: Ookeanid ja vesistud

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
et: Pole vesi (maailmameri)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
et: Põhja-Jäämeri

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
et: Põhja-Vaikne ookean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
et: Põhja-Atlandi ookean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
et: Lõuna-Vaikne ookean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
et: Lõuna-Atlandi ookean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
et: India ookean

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
et: Lõuna-Jäämeri

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
et: Kongo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
et: Tšaadi järv

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
et: Niilus

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
et: Okavango soo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
et: Oranje

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
et: Dalälven

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
et: Doonau

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
et: Dnepr

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
et: Dnestr

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
et: Glomma

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Neva
et: Neeva

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
et: Rein

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
et: Rhône

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
et: Tajo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
et: Tigris (& Eufrat)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
et: Uural

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
et: Visla

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
et: Amudarja

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
et: Amuur

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
et: Balkaši järv

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
et: Hong Ha

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
et: Huang He

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
et: Kolõma

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lena
et: Leena

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
et: Sõrdarja

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
et: Jangtse

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
et: Jenissei

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
et: Río Grande

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
et: Amazonas

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
et: Titicaca järv

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
et: Eyre järv

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
et: Kaspia meri

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
et: Lääne-Bengal

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
et: Ringkonnad

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
et: Pole Lääne-Bengal

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
et: Piir

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
et: Lõuna-24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
et: Põhja-24-Parganas

[ctx: world.kgm]
en: World
et: Maailm

[ctx: world.kgm]
en: Countries
et: Riigid

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
et: Pole riik

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
et: Alžeeria

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
et: Alžiir

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
et: Kamerun

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
et: Kesk-Aafrika Vabariik

[ctx: world.kgm]
en: Chad
et: Tšaad

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
et: Elevandiluurannik

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
et: Kongo DV

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
et: Egiptus

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
et: Kairo

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
et: Ekvatoriaal-Guinea

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
et: Etioopia

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
et: Addis Abeba

[ctx: world.kgm]
en: Iran
et: Iraan

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
et: Teheran

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
et: Iraak

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
et: Bagdad

[ctx: world.kgm]
en: Israel
et: Iisrael

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
et: Jeruusalemm

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
et: Jordaania

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
et: Kuveit

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
et: Al-Kuwayt

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
et: Liibanon

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
et: Libeeria

[ctx: world.kgm]
en: Libya
et: Liibüa

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
et: Madagaskar

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
et: Mauritaania

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
et: Maroko

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
et: Mosambiik

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
et: Namiibia

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
et: Nigeeria

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
et: Katar

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
et: Kongo Vabariik

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
et: Saudi Araabia

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
et: Ar-Riyad

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
et: Somaalia

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
et: Muqdisho

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
et: Lõuna-Aafrika Vabariik

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
et: Pretoria, Bloemfontein ja Kaplinn

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
et: Sudaan

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
et: Hartum

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
et: Lõuna-Sudaan

[ctx: world.kgm]
en: Syria
et: Süüria

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
et: Damaskus

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
et: Tansaania

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
et: Gambia

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
et: Tuneesia

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
et: Abu Dhabi

[ctx: world.kgm]
en: Oman
et: Omaan

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
et: Masqat

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
et: Läänekallas

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
et: Lääne-Sahara

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
et: Jeemen

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
et: Sambia

[ctx: world.kgm]
en: Albania
et: Albaania

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
et: Viin

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
et: Valgevene

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
et: Belgia

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
et: Brüssel

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
et: Bosnia ja Hertsegoviina

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
et: Bulgaaria

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
et: Horvaatia

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
et: Tšehhi

[ctx: world.kgm]
en: Prague
et: Praha

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
et: Taani

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
et: Kopenhaagen

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
et: Eesti

[ctx: world.kgm]
en: Finland
et: Soome

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
et: Helsingi

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
et: Põhja-Makedoonia

[ctx: world.kgm]
en: France
et: Prantsusmaa

[ctx: world.kgm]
en: Paris
et: Pariis

[ctx: world.kgm]
en: Germany
et: Saksamaa

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
et: Berliin

[ctx: world.kgm]
en: Greece
et: Kreeka

[ctx: world.kgm]
en: Athens
et: Ateena

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
et: Ungari

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
et: Island

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
et: Iirimaa

[ctx: world.kgm]
en: Italy
et: Itaalia

[ctx: world.kgm]
en: Rome
et: Rooma

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
et: Läti

[ctx: world.kgm]
en: Riga
et: Riia

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
et: Leedu

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
et: Luksemburg

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
et: Holland

[ctx: world.kgm]
en: Norway
et: Norra

[ctx: world.kgm]
en: Poland
et: Poola

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
et: Varssavi

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
et: Lissabon

[ctx: world.kgm]
en: Romania
et: Rumeenia

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
et: Bukarest

[ctx: world.kgm]
en: Russia
et: Venemaa

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
et: Moskva

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
et: Belgrad

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
et: Slovakkia

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
et: Sloveenia

[ctx: world.kgm]
en: Spain
et: Hispaania

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
et: Rootsi

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
et: Šveits

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
et: Türgi

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
et: Ukraina

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
et: Suurbritannia

[ctx: world.kgm]
en: Canada
et: Kanada

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
et: Ameerika Ühendriigid

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
et: Washington

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
et: Bahama

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
et: Dominikaani

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
et: Kuuba

[ctx: world.kgm]
en: Havana
et: Havanna

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
et: Antigua ja Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
et: Trinidad ja Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
et: Mehhiko

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
et: Mexico

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
et: Guatemala

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
et: Panama

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
et: Prantsuse Guajaana

[ctx: world.kgm]
en: Peru
et: Peruu

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
et: Brasiilia

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
et: Boliivia

[ctx: world.kgm]
en: Chile
et: Tšiili

[ctx: world.kgm]
en: Australia
et: Austraalia

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
et: Uus-Meremaa

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
et: Vatikan

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
et: Monaco

[ctx: world.kgm]
en: China
et: Hiina

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
et: Peking

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
et: Colombo ja Sri Jayewardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
et: Mongoolia

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
et: Kasahstan

[ctx: world.kgm]
en: Japan
et: Jaapan

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
et: Birma

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
et: Katmandu

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
et: Indoneesia

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
et: Malaisia

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
et: Küpros

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
et: Nikosia

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
et: Afganistan

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
et: Aserbaidžaan

[ctx: world.kgm]
en: Baku
et: Bakuu

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
et: Armeenia

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
et: Jerevan

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
et: Bahrein

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
et: Gruusia

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
et: Thbilisi

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
et: Türkmenistan

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
et: Ašgabat

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
et: Usbekistan

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
et: Taškent

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
et: Kõrgõzstan

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
et: Biškek

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
et: Tadžikistan

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
et: Dušanbe

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
et: Kambodža

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
et: Ida-Timor

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
et: Filipiinid

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
et: Tai

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
et: Hiina Vabariik (Taiwan)

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
et: Singapur

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
et: Korea RDV

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
et: P'yongyang

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
et: Korea Vabariik

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
et: Soul

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
et: Fidži

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
et: Paapua Uus-Guinea

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
et: Gröönimaa [Taani]

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
et: Maailma mandrid (alates põhjapoolusest)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
et: Mandrid

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
et: Mis on %1 kõrgeim mäetipp?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
et: Mandrid kõrgeima mäetipu järgi

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
et: Millise mandri kõrgeim tipp on %1?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
et: Kõrgeimad mäetipud mandrite järgi

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
et: Aafrika

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
et: Põhja-Ameerika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
et: McKinley

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
et: Lõuna-Ameerika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
et: Antarktika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
et: Aasia

[ctx: world_continents.kgm]
en: Everest
et: Brest

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
et: Euroopa

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
et: Okeaania

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
et: Jeemen

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
et: Kubernerkonnad

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
et: Pole Jeemen

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
et: Aden

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
et: Ad-Dali

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
et: Al-Bayda

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Hudaydah
et: Al-Hudaydah

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Jawf
et: Al-Jawf

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
et: Al-Mahrah

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahwit
et: Al-Mahwit

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
et: Amran

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
et: Hadramawt

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
et: Sana'a

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
et: Kongo Demokraatlik Vabariik

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
et: Pole Kongo DV

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
et: Kesk-Kongo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
et: Kesk-Kasaï

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
et: Ida-Kasaï

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
et: Lõuna-Kivu

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
et: Põhja-Kivu

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
et: Põhja-Ubangi

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lisala
et: LuLisalasaka

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
et: Lõuna-Ubangi

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
et: Sambia (ringkonnad)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
et: Pole Sambia (ringkonnad)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
et: Sambia (provintsid)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
et: Pole Sambia (provintsid)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
et: Keskprovints

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
et: Idaprovints

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
et: Põhjaprovints

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
et: Loodeprovints

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
et: Lõunaprovints

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
et: Lääneprovints

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
et: Provintsid

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
et: Pole Zimbabwe

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
et: Kesk-Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
et: Ida-Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
et: Lääne-Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
et: Põhja-Matabeleland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
et: Lõuna-Matabeleland

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
et: Zimbabwe (ringkonnad)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
et: Ringkonnad

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
et: Piir

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
et: Vesi

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
et: Pole Zimbabwe (ringkonnad)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
et: Põhja-Gokwe

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
et: Lõuna-Gokwe
