kgeography - en to gl translation catalogue (2003 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
gl: Afganistán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
gl: Irán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
gl: Uzbequistán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
gl: Feyzabad

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
gl: Mazar-e Sharif

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
gl: Mahmud-e Raqi

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
gl: Pol-e Alam

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
gl: Nuristán

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
gl: Uruzgan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
gl: Zabol

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
gl: África

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
gl: Países

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: africa.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
gl: Fóra de África

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
gl: Fóra de África

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
gl: Alxeria

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
gl: Alxer

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
gl: Burquina Faso

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
gl: Uagadugú

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
gl: Camerún

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
gl: Iamena

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
gl: Comores

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
gl: Costa do Marfil

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
gl: República Democrática do Congo

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
gl: Djibuti

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
gl: Exipto

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
gl: Guinea ecuatorial

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
gl: Etiopía

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
gl: Adis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
gl: Gabón

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
gl: Gana

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
gl: Quenia

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
gl: Lesoto

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
gl: Libia

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
gl: Trípoli

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
gl: Malí

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
gl: Mauricio

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
gl: Marrocos

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
gl: Níxer

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
gl: Nixeria

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
gl: República do Congo

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
gl: Ruanda

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
gl: Seixeles

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
gl: Mogadixo

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
gl: África do Sur

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
gl: Sudán

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
gl: Khartún

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
gl: Sudán do Sur

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
gl: Suacilandia

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
gl: São Tomé e Príncipe

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
gl: Tunisia

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
gl: Sahara occidental

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
gl: Lusaca

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
gl: Cimbabue

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
gl: Illas Canarias (España)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
gl: Las Palmas de Gran Canaria e Santa Cruz de Tenerife

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
gl: Reunión (Francia)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
gl: Santa Helena (GB)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
gl: Albania (Distritos)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
gl: Fóra de Albania

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
gl: Albania (Prefecturas)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
gl: Prefecturas

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
gl: Fóra de Albania

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
gl: Alxeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
gl: Fóra de Alxeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
gl: Alxer

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
gl: Constantina

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
gl: Tinduf

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
gl: Fóra de Andhra Pradesh

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
gl: Hiderabad

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
gl: Chittur

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
gl: Godavari oeste

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
gl: Godavari leste

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
gl: Parroquias

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
gl: España

[ctx: andorra.kgm]
en: France
gl: Francia

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
gl: Andorra-a-Vella

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
gl: Angola (Provincias)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
gl: Fóra de Angola (Provincias)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Kuito
gl: Cuíto

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
gl: Cuanza norte

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
gl: Cuanza sur

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
gl: Ondxiva

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
gl: Lunda norte

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
gl: Lunda sur

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Malanje
gl: Malanxe

en: Your Answers Were
gl: As túas respostas foron

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
gl: Respondiches correctamente a %1 preguntas de %2.

en: Question
gl: Pregunta

en: Your Answer
gl: A túa resposta

en: Correct Answer
gl: Resposta correcta

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
gl: Arxentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
gl: Fóra da Arxentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
gl: Bos Aires (Cidade)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
gl: Bos Aires

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
gl: San Fernando do Val de Catamarca

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
gl: A Rioxa

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
gl: Terra do fogo

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
gl: Lago Sevan

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
gl: Xeorxia

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
gl: Irán

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
gl: Fóra de Arunachal Pradesh

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
gl: Val baixo de Dibang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
gl: Val de Dibang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
gl: Alto Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
gl: Siang leste

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
gl: Siang oeste

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
gl: Kameng oeste

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
gl: Kameng leste

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
gl: Baixo Subansiri

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
gl: Alto Subansiri

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
gl: Países

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: asia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
gl: Ancara

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
gl: Exipto

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
gl: Djibuti

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
gl: Etiopía

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
gl: Irán

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
gl: Teherán

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
gl: Bagdade

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
gl: Xerusalén

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
gl: Xordania

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
gl: Amán

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
gl: Quenia

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
gl: Cidade de Kuwait

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
gl: Líbano

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
gl: Riad

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
gl: Mogadixo

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
gl: Sudán

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
gl: Khartún

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
gl: Sudán do sur

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
gl: Siria

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
gl: Damasco

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
gl: Cidade de Abu Dhabi

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
gl: Omán

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
gl: Cisxordania

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
gl: Iemen

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
gl: Ucraína

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
gl: Pequín

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
gl: Nova Deli

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
gl: Colombo e Sri Jayewardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
gl: Ulán Bátor

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
gl: Xapón

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
gl: Toquio

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
gl: Catmandú

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
gl: Bután

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
gl: Xacarta

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
gl: Malaisia

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
gl: Afganistán

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
gl: Cabul

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
gl: Bahrein

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
gl: Xeorxia

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
gl: Turkmenistán

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
gl: Uzbequistán

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
gl: Cambodja

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
gl: Filipinas

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
gl: Tailandia

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
gl: Taiwán

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
gl: Singapur

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
gl: Corea do Norte

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
gl: Pyongyang

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
gl: Corea do Sur

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
gl: Seul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
gl: Timor Leste

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
gl: Chipre

en: Correct answers: %1/%2
gl: Respostas correctas: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
gl: Fóra de Assam

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
gl: Montañas do norte de Cachar

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
gl: Lakhimpur do norte

[ctx: australia.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
gl: Fóra de Australia

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
gl: Costa

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
gl: Territorio da Capital Australiana

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
gl: Nova Gales do Sur

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
gl: Sidney

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
gl: Australia meridional

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
gl: Adelaida

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
gl: Australia occidental

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
gl: Hobert

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
gl: Territorio do Norte

[ctx: austria.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
gl: Fóra de Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
gl: Viena

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
gl: Estiria

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
gl: Carintia

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
gl: Tirol

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
gl: Salzburgo

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
gl: Alta Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
gl: Baixa Austria

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
gl: Raións

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
gl: Fóra de Acerbaixán

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
gl: Cidade de Shirvan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
gl: Cidade de Baku

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
gl: Cidade de Ganja

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
gl: Cidade de Lankaran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
gl: Cidade de Mingachevir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
gl: Cidade de Naftalan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
gl: Oğuz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
gl: Cidade de Shaki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
gl: Cidade de Sumqayit

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
gl: Cidade de Shusha

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
gl: Cidade de Khankendi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
gl: Cidade de Yevlakh

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
gl: Cidade de Nakhichevan

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
gl: Divisións

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
gl: Fóra de Bangladesh

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
gl: Bielorrusia

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
gl: Fóra de Bielorusia

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
gl: Vóblast de Brest

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
gl: Vóblast de Homyel

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
gl: Vóblast de Hrodna

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
gl: Vóblast de Mahilyow

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
gl: Vóblast de Minsk

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
gl: Vóblast de Vitebsk

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
gl: Bélxica

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
gl: Fóra de Bélxica

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
gl: Amberes

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
gl: Bruxelas

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
gl: Brabante flamengo

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
gl: Lovaina

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
gl: Flandres occidental

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
gl: Bruxas

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
gl: Flandres oriental

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
gl: Gante

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
gl: Limburgo

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
gl: Brabante valón

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
gl: Liexa

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
gl: Belice

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: belize.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
gl: Fóra de Belice

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
gl: Distritos de Belice

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
gl: Cidade de Belice

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
gl: Distrito de Cayo

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
gl: Distrito de Corozal

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
gl: Distrito de Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
gl: Distrito de Stann Creek

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
gl: Distrito de Toledo

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
gl: Bután

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
gl: Fóra de Bután

[ctx: bihar.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
gl: O distrito %1 ten a súa sede en…

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
gl: Sedes de distritos

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
gl: %1 é a sede de…

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
gl: Distritos por sede

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
gl: Non Bihar

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
gl: Purba Champaran

[ctx: bihar.kgm]
en: Ara
gl: Arrah

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
gl: Fóra de Bolivia

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
gl: Bosnia e Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
gl: Cantóns

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
gl: Fóra de Bosnia e Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
gl: Podrinje bosníaco

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
gl: Hercegovina-Neretva

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
gl: Saraievo

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
gl: Bosnia Occidental

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
gl: Hercegovina Occidental

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
gl: Saraievo-Romanija ou Sokolac

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
gl: Fóra de Botswana

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
gl: Nordeste

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
gl: Noroeste

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
gl: Sueste

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
gl: Meridional

en: &Accept
gl: &Aceptar

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
gl: Brasil

[ctx: brazil.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
gl: Distrito Federal

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
gl: Brasilia

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
gl: Mato Grosso do Sur

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
gl: Rio Grande Setentrional

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
gl: Rio Grande do Sur

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
gl: Rondonia

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
gl: Estado de Rio de Janeiro

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
gl: Baía

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
gl: Marañón

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
gl: Estado de São Paulo

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
gl: São Paulo (cidade)

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
gl: Fóra dos límites

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
gl: Fóra de Bulgaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
gl: Provincia de Sofia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
gl: Cidade de Sofia

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
gl: Burkina Faso (provincias)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
gl: Non Burkina Faso

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gorom-gorom
gl: Gorom-Gorom

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
gl: Burkina Faso (rexións)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
gl: Non Burkina Faso

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
gl: Estados e divisións

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: burma.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
gl: Fóra de Myanmar

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
gl: Yangon (antigo Rangún)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
gl: Camerún (Departamentos)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
gl: Fóra de Camerún (Departamentos)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
gl: Océano

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
gl: Camerún (Provincias)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
gl: Fóra de Camerún (Provincias)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
gl: Centro

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
gl: Leste

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
gl: Extremo norte

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
gl: Litoral

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
gl: Norte

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
gl: Noroeste

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
gl: Sur

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
gl: Sudoeste

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
gl: Oeste

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
gl: Canadá

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
gl: Provincias e Territorios

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
gl: Fóra dos límites

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
gl: Illa do Príncipe Eduardo

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
gl: Columbia Británica

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
gl: Terra Nova

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
gl: San Xoán

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
gl: Territorios do Noroeste

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
gl: Cidade do Quebec

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
gl: Nova Brunswick

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
gl: Nova Escocia

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
gl: Territorio do Yukon

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
gl: Caribe

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
gl: Países

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
gl: Fóra do Caribe

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
gl: Illas Turks e Caicos (UK)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
gl: A Habana

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
gl: Haití

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
gl: Porto Príncipe

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
gl: Porto Rico (EEUU)

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
gl: Illas Virxes dos EEUU (EEUU)

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
gl: Illas Virxes Británicas (UK)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
gl: Saint Martin (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
gl: Saint Barthelemy (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
gl: Antigua e Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
gl: Saint Kitts e Nevis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
gl: Guadalupe (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
gl: Martinica (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Fort de France
gl: Fort-de-France

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
gl: San Vivente e as Granadinas

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port of Spain
gl: Porto España

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
gl: Antillas Holandesas (Países Baixos)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
gl: Aruba (Países Baixos)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
gl: Xamaica

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
gl: Illas Caimán (GB)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
gl: Cataluña (Comarcas)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
gl: Comarcas

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
gl: Fóra de Cataluña

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
gl: Alto Ampurdán

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
gl: Alto Penedes

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilafranca del Penedès
gl: Vilafranca do Penedès

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
gl: Alto Urgell

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Seu d'Urgell
gl: A Seu d'Urgell

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
gl: Baixo Camp

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
gl: Baixo Ebro

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
gl: Baixo Ampordán

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Bisbal d'Empordà
gl: A Bisbal d'Empordà

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
gl: Baixo Llobregat

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
gl: Baixo Penedés

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelonès
gl: Barcelonés

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berguedà
gl: Berguedá

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cerdanya
gl: Cerdaña

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Puigcerdà
gl: Puigcerdá

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gironès
gl: Xironés

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Girona
gl: Xirona

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Banyoles
gl: Bañoles

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Priorat
gl: Priorato

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ribera d'Ebre
gl: Ribeira do Ebro

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Móra d'Ebre
gl: Móra do Ebro

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripollès
gl: Ripollés

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
gl: Val de Arán

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
gl: Sabadell e Terrassa

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
gl: Fóra de Chhatisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Surguja
gl: Surguxa

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: chile.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
gl: Fóra de Chile

[ctx: chile.kgm]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
gl: Libertador Xeneral Bernardo O'Higgins

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
gl: Magallanes e a Antártica Chilena

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
gl: Área Metropolitana de Santiago

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
gl: Los Ríos

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
gl: Arica e Parinacota

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: china.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: china.kgm]
en: Coast
gl: Costa

[ctx: china.kgm]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: china.kgm]
en: Japan
gl: Xapón

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
gl: Corea do Norte

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
gl: Corea do Sur

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
gl: Afganistán

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
gl: Bután

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
gl: Tailandia

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
gl: Taiwán

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
gl: Pequín

[ctx: china.kgm]
en: Macao
gl: Macau

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
gl: Medellín

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
gl: Atlántico

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
gl: Florenza

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
gl: Córdoba

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
gl: Bogotá

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
gl: Distrito Capital

[ctx: colombia.kgm]
en: San Jose del Guaviare
gl: San Xosé do Guaviare

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
gl: St Andrew e Providence

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
gl: Océano

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
gl: Outros Paises

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
gl: Fóra Costa Rica

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
gl: Porto Limón

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
gl: San Xosé

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
gl: Fóra de Cuba

[ctx: cuba.kgm]
en: San José de las Lajas
gl: San Xosé das Laxas

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
gl: Ciudade d'A Habana

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
gl: Chipre

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
gl: Fóra de Chipre

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
gl: Chequia

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
gl: Fóra de Chequía

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
gl: Praga

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
gl: Bohemia Meridional

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
gl: Moravia Meridional

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
gl: Dinamarca (Condados) (1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
gl: Fóra de Dinamarca (Condados)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
gl: Copenhague (cidade)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
gl: Frederiksberg (cidade)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
gl: Copenhague (condado)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
gl: Celandia Occidental

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
gl: Jutland Meridional

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
gl: Jutland Norte

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
gl: A bandeira de %1 é…

[ctx: @title]
en: Flag of %1
gl: Bandeira de %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
gl: Fóra da República Dominicana

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
gl: Distrito Nacional

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
gl: Fóra do Ecuador

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santa Elena
gl: Santa Helena

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
gl: Exipto

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
gl: Governacións

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
gl: Fóra de Exipto

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
gl: Alexandría

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
gl: Novo Val

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
gl: Sinaí Setentrional

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
gl: Porto Said

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
gl: Mar Vermello

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
gl: Sanaí Meridional

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
gl: Fóra de El Salvador

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
gl: Emiratos

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
gl: Fóra dos Emiratos

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
gl: Fóra de Estonia

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
gl: Europa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
gl: Países

[ctx: europe.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
gl: Costa

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
gl: Arxelia

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
gl: Andorra-a-Vella

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
gl: Viena

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
gl: Bielorusia

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
gl: Bélxica

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
gl: Bruxelas

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
gl: Saraievo

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
gl: Sofía

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
gl: Croacia

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
gl: Chequia

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
gl: Praga

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
gl: Dinamarca

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
gl: Copenhague

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
gl: Finlandia

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
gl: Helsinqui

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
gl: Macedonia do Norte

[ctx: europe.kgm]
en: France
gl: Francia

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
gl: París

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
gl: Alemaña

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
gl: Berlín

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
gl: Grecia

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
gl: Hungría

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
gl: Budapeste

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
gl: Islandia

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
gl: Reiquiavique

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
gl: Irlanda

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
gl: Dublín

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
gl: Italia

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
gl: Roma

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
gl: Letonia

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
gl: Lituania

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
gl: Moldavia

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
gl: Mónaco

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
gl: Marrocos

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
gl: Países Baixos

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
gl: Noruega

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
gl: Polonia

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
gl: Varsovia

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
gl: Lisboa

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
gl: Romanía

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
gl: Bucareste

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
gl: Belgrado

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
gl: Eslovaquia

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
gl: Eslovenia

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
gl: Liubliana

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
gl: España

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
gl: Suecia

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
gl: Estocolmo

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
gl: Suíza

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
gl: Berna

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
gl: Siria

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
gl: Tunicia

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
gl: Ancara

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
gl: Ucraína

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
gl: Reino Unido

[ctx: europe.kgm]
en: London
gl: Londres

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
gl: Cidade do Vaticano

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
gl: Valeta

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
gl: Finlandia (Rexións)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
gl: Fóra de Finlandia (Rexións)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
gl: Carelia Setentrional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
gl: Carelia Meridional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
gl: Finlandia Central

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
gl: Finlandia Continental

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
gl: Laponia

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
gl: Ostrobothnia Central

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
gl: Ostrobothnia Setentrional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
gl: Ostrobothnia Meridional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
gl: Savonia Setentrional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
gl: Savonia Meridional

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
gl: Esa bandeira pertence a:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
gl: %1 por bandeiras

[ctx: france.kgm]
en: France
gl: Francia

[ctx: france.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: france.kgm]
en: Not France
gl: Fóra de Francia

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
gl: Alpes da Alta Provenza

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
gl: Altos Alpes

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
gl: Alpes Marítimos

[ctx: france.kgm]
en: Nice
gl: Niza

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
gl: Bocas do Ródano

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
gl: Marsella

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
gl: Charenta Marítimo

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
gl: Córcega Meridional

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
gl: Alta Córcega

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
gl: Eure e Loir

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
gl: Finisterra

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
gl: Alto Garona

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
gl: Burdeos

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
gl: Cháteauroux

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
gl: Indre e Loira

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
gl: Loir e Cher

[ctx: france.kgm]
en: Loire
gl: Loira

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
gl: Saint-Etienne

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
gl: Alto Loira

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
gl: Loira Atlántico

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
gl: Orleáns

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
gl: Lot e Garona

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
gl: Maine e Loira

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
gl: Alto Marne

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
gl: Meurthe e Mosela

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
gl: Paso de Calais

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
gl: Pirineos Atlánticos

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
gl: Altos Pirineos

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
gl: Pirineos Orientais

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
gl: Baixo-Rin

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
gl: Estrasburgo

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
gl: Alto-Rin

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
gl: Alto Saona

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
gl: Saona e Loire

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
gl: Savoia

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
gl: Alto Savoia

[ctx: france.kgm]
en: Paris
gl: París

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
gl: Sena Marítimo

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
gl: Sena e Marne

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
gl: Versalles

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
gl: Tarn e Garona

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
gl: Alto Vienne

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
gl: Território de Belfort

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
gl: Altos do Sena

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
gl: Sena-Saint Denis

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
gl: Val do Marne

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
gl: Francia (Rexións)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
gl: Fóra de Francia (Rexións)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
gl: Alpes Marítimos

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
gl: Marsella

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
gl: Córcega

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
gl: Burdeos

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
gl: Bretaña

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
gl: Orleáns

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
gl: Estrasburgo

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
gl: Illa de Francia

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
gl: Xeórxia

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
gl: Fóra de Xeórxia

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
gl: Alemaña

[ctx: germany.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
gl: Fóra da Alemaña

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
gl: Bavária

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
gl: Berlín

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
gl: Brandenburgo

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
gl: Hamburgo

[ctx: germany.kgm]
en: Mecklenburg-Vorpommern
gl: Mecklenburgo-Vorpomerania

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
gl: Baixa Saxonia

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
gl: Renania do Norte-Westfalia

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
gl: Renania-Palatinado

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
gl: Saxonia

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
gl: Saxonia-Anhalt

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
gl: Turinxia

[ctx: ghana.kgm]
en: Ghana
gl: Gana

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
gl: Golfo de Guinea

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
gl: Costa do Marfil

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
gl: Alto oeste

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
gl: Alto leste

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
gl: Setentrional

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
gl: Oriental

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
gl: Occidental

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
gl: Grande Acra

[ctx: goa.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
gl: Fóra de Goa

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
gl: Illas Shetland

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
gl: Ross-shire e Cromarty

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
gl: Londres

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
gl: Grecia

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
gl: Periferias

[ctx: greece.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
gl: Mar Exeo

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
gl: Balcáns

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
gl: Mar de Creta

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
gl: Mar Xónico

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
gl: Mar Mediterráneo

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
gl: Fóra de Grecia

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
gl: Ática

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
gl: Grecia Central

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
gl: Macedonia Central

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
gl: Creta

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
gl: Macedonia Oriental e Tracia

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
gl: Épiro

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
gl: Illas Xónicas

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
gl: Corfú

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
gl: Exeo Setentrional

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
gl: Peloponeso

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
gl: Exeo Meridional

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
gl: Tesalia

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
gl: Lárisa

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
gl: Grecia Occidental

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
gl: Macedonia Occidental

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
gl: Grecia (Periferias)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
gl: Periferias

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
gl: Fóra de Grecia (Periferias)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
gl: Macedonia Oriental e Tracia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
gl: Macedonia Central

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
gl: Tesalónica

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
gl: Macedonia Occidental

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
gl: Illas Xónicas

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
gl: Corfú

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
gl: Épiro

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
gl: Ioanina

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
gl: Grecia Occidental

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
gl: Tesalia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
gl: Lárisa

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
gl: Grecia Central

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
gl: Ática

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
gl: Peloponeso

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
gl: Exeo Setentrional

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
gl: Mitilene

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
gl: Exeo Meridional

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
gl: Creta

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
gl: Rexión Autónoma Monte Athos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
gl: Grecia (Prefecturas)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
gl: Prefecturas

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
gl: Fóra de Grecia (Prefecturas)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
gl: Rodopi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
gl: Ioanina

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
gl: Lárisa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
gl: Corfú

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
gl: Etolia-Arcania

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
gl: Attica Occidental

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
gl: Ática Oriental

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Tripoli
gl: Trípoli

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
gl: Corinto

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
gl: Corinto

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
gl: Mesinia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
gl: Mitilene

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
gl: Cícladas

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
gl: Rodas

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
gl: Rexión Autónoma de Monte Athos

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
gl: Fóra de Guatemala

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
gl: Cidade de Guatemala

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
gl: Antiga Guatemala

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gujarat
gl: Guxarati

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
gl: Fóra de Guxarati

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
gl: Os Dangs / Dang

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
gl: Guiana

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
gl: Fóra da Guiana

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
gl: Illas Essequibo - Demerara Occidental

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
gl: Demerara-Berbice Superior

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
gl: Takutu Norte-Essequibo Norte

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
gl: Berbice Oriental-Corentyne

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
gl: Nova Amesterdam

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
gl: Fóra de Haiti

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
gl: Centro

[ctx: haryana.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
gl: Fóra de Haryana

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
gl: Lahaul e Spiti

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
gl: Fóra de Honduras

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
gl: Hungría (Condados)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
gl: Fóra de Hungria

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
gl: Hungría (Rexións)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
gl: Fóra de Hungría (Rexións)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
gl: Transdanubia Occidental

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
gl: Transdanubia Meridional

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
gl: Transdanubia Central

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
gl: Hungría Central

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
gl: Hungria Setentrional

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
gl: Gran Chaira Setentrional

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
gl: Gran Chaira Meridional

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
gl: Islandia (Rexións)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
gl: Fóra de Islandia (Rexións)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
gl: Rexión oriental

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
gl: Rexión da Capital

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
gl: Reiquiavik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
gl: Rexión Nordés

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
gl: Rexión Nordés

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
gl: Rexión Meridional

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
gl: Peninsula Meridional

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
gl: Fiordos Occidentais

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
gl: Rexión Oriental

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
gl: Glaciar Vatnajökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
gl: Glaciar Langjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
gl: Glaciar Hofsjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
gl: Glaciar Mýrdalsjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
gl: Glaciar Drangajökull

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
gl: Estados e Territorios

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: india.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: india.kgm]
en: Not India
gl: Fóra da India

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
gl: Bengal Occidental

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
gl: Calcuta

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
gl: Andaman e Illas Nicobar

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
gl: Dadra e Nagar Haveli

[ctx: india.kgm]
en: Delhi
gl: Deli

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
gl: Fóra de Indonesia

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
gl: Sumatra Setentrional

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
gl: Sumatra Occidental

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
gl: Illas Riau

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
gl: Sumatra Meridional

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
gl: Rexión Especial da Capital Iakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
gl: Iacarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
gl: Xava Occidental

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
gl: Xava Central

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
gl: Rexión Especial De Iacarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
gl: Xacarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
gl: Java Oriental

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
gl: Nusa Tenggara Occidental

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
gl: Nusa Tenggara Oriental

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
gl: Kalimantan Occidental

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
gl: Kalimantan Central

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
gl: Kalimantan Meridional

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
gl: Kalimantan Oriental

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
gl: Sulawesi Setentrional

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
gl: Sulawesi Central

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
gl: Sulawesi sueste

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
gl: Sulawesi Meridional

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
gl: Sulawesi Occidental

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
gl: Malaku Setentrional

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
gl: Papua Occidental

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
gl: Irán

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
gl: Therán

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
gl: Acerbaixán Oriental

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
gl: Acerbaixán Occidental

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
gl: Kurdistán

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
gl: Chaharmahal e Bakhtiari

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
gl: Kohkiluyeh e Buyer Ahmah

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
gl: Systan e Baluchistan

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
gl: Khorasan Meridional

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
gl: Khorasan Setentrional

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
gl: Mar Caspio

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
gl: Omán

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
gl: Afganistán

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
gl: Fóra de Iraq

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
gl: Irlanda (Provincias)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
gl: Fóra de Irlanda (Provincias)

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: israel.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
gl: Fóra de Israel

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
gl: Xerusalén

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
gl: Setentrional

[ctx: israel.kgm]
en: Center
gl: Centro

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
gl: Meridional

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
gl: Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
gl: Fóra de Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
gl: Sicilia

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
gl: Roma

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
gl: Piemonte

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
gl: Turín

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
gl: Puglia

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
gl: Lombardia

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
gl: Milán

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
gl: Trentino-Alto Ádige

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
gl: Toscana

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
gl: Florenza

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
gl: Emilia-Romaña

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
gl: Bolonia

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
gl: Nápoles

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
gl: Ligúria

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
gl: Génova

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
gl: Sardeña

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
gl: Veneza

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
gl: Provincias de Italia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
gl: Fóra de Italia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
gl: Milán

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
gl: Veneza

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
gl: Génova

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
gl: Bolonia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
gl: Rávena

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
gl: Florencia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
gl: Peruxia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
gl: Pesaro e Urbino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
gl: Siracusa

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
gl: Xamaica

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
gl: Fóra de Xamaica

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
gl: Porto Maria

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
gl: Xapón

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
gl: Prefecuras

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
gl: Fóra dos límites

[ctx: japan.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
gl: Fóra de Jharkhand

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
gl: Fóra de Casaquistán

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
gl: Cidade Almaty

en: E&xplore Map
gl: &Examinar o mapa

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
gl: Nesta sección, faga clic esquerdo en calquera parte do mapa para aprender as divisións

en: Test Yourself:
gl: Próbate:

en: &Location of Regions
gl: &Localización de rexións

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
gl: Neste exercicio aparece o nome da división no lado esquerdo, baixo o menú, e tela que atopar no mapa e premer

en: &Place Regions in the Map
gl: &Sitúa rexións no mapa

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
gl: Neste exercicio hai que colocar a forma dunha rexión na súa posición correcta no mapa

en: &Regions by Capital
gl: &Rexións por capital

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
gl: Neste cuestionario hai que adiviñar o nome da división, dada a súa capital

en: &Capitals of Regions
gl: &Capitais de rexións

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
gl: Neste cuestionario hai que adiviñar a capital dado o nome dunha división

en: Re&gions by Flag
gl: Re&xións por bandeira

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
gl: Neste cuestionario hai que adiviñar o nome da división a partir da súa bandeira

en: &Flags of Regions
gl: &Bandeiras de rexións

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
gl: Neste cuestionario hai que adiviñar a bandeira da división, dado o seu nome

en: &Open Map...
gl: Abrir &un mapa…

en: &Zoom
gl: &Ampliar

en: &Original Size
gl: Tamaño &orixinal

en: &Automatic Zoom
gl: &Ampliación automática

en: &Move
gl: &Mover

en: Disclaimer
gl: Renuncia

en: Map author
gl: Autor do mapa

en: General
gl: Xeral

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
gl: Non se puido abrir o último mapa usado. Erro ao procesar %1: %2

en: There is no current map
gl: Non hai ningún mapa

en: Number of Questions
gl: Número de preguntas

en: How many questions do you want? (1 to %1)
gl: Cantas preguntas queres? (1 a %1)

en: &Location of %1
gl: &Localización de %1

en: &Place %1 in the Map
gl: &Situar %1 no mapa

en: %1 by Flag
gl: %1 por bandeira

en: &Flags of %1
gl: &Bandeira de %1

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
gl: <qt>Mapa actual:<br/><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
gl: Os mapas, bandeiras, traducións, etc. son tan precisos como os seus respectivos autores poidan selo, pero KGeography non debe tomarse como unha fonte autorizada.

en: This map has been created by %1.
gl: Este mapa creouno %1.

en: Map Author
gl: Autor do mapa

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
gl: O último mapa aberto

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
gl: Aliñamento da colocación da pregunta

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
gl: Preguntar pola validación antes da seguinte pregunta

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
gl: Se premer o espazo mentres se pasa por riba dun botón activa ese botón

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
gl: Que facerlles ás cores das divisións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
gl: Ali&ñamento das preguntas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
gl: Superior &esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
gl: &Superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
gl: Superior &dereita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
gl: &Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
gl: &Centro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
gl: De&reita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
gl: Inferior es&querda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
gl: &Fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
gl: Inferior dere&ita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
gl: Se o usuario ten que premer «Aceptar» unha vez escollida unha resposta ou non

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
gl: A&gardar pola validación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
gl: Se premer o espazo activa o botón que haxa baixo o rato ou non

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
gl: O &foco segue o rato

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
gl: Escolle se queres manter as cores actuais das divisións ou ter cores ao chou.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
gl: Cores das divisións dos mapas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
gl: Sempre as mesmas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
gl: Empregar cores ao chou

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
gl: Fóra de Kirguizistán

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
gl: Cidade de Osh

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
gl: Distritos de Letonia (ata 2009)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
gl: Lituania

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
gl: Bielorusia

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
gl: Cidade de Daugavpils

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
gl: Cidade de Jelgava

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
gl: Cidade de Jūrmala

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
gl: Cidade de Liepāja

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
gl: Cidade de Rēzekne

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
gl: Cidade de Rīga

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
gl: Cidade de Ventspils

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
gl: Concellos

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
gl: Fon é Liechtenstein

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
gl: Lituania (Concellos)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
gl: Concellos

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
gl: Fóra de Lituania (Municipios)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
gl: Cidade de Alytus

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
gl: Cidade de Kaunas

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
gl: Cidade de Klaipėda

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
gl: Cidade de Palanga

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
gl: Cidade de Panevėžys

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
gl: Cidade de Šiauliai

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
gl: Ciade de Vilnius

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
gl: Cidade de Visaginas

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
gl: Luxemburgo (Cantóns)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
gl: Cantóns

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
gl: Fóra de Luxemburgo (Cantóns)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: A Geography learning program
gl: Un programa para aprender xeografía.

en: © 2004-2005 Albert Astals Cid
gl: © 2004-2008 Albert Astals Cid

en: Programmer and designer
gl: Programador e deseñador

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
gl: Malaisia

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
gl: Fóra de Malaisia

[ctx: manipur.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
gl: Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: manipur.kgm]
en: Tamenglong
gl: Guangdong

[ctx: manipur.kgm]
en: Senapati
gl: Sendai

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
gl: Imphal Oeste

[ctx: manipur.kgm]
en: Thoubal
gl: Douala

[ctx: manipur.kgm]
en: Bishnupur
gl: Dispur

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
gl: Imphal Leste

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
gl: %1 é a capital de…

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
gl: A capital de %1 é…

en: %1 by Capital
gl: %1 por capital

en: Capitals of %1
gl: Capitais de %1

en: Regions
gl: Rexións

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
gl: Atopaches un fallo nun mapa. Contacta co autor e dille que o mapa %1 non ten nada asociado á cor %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
gl: Preme:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
gl: %1 no mapa

en: Choose Map to Use
gl: Escolle o mapa que queiras usar

en: Filter Maps
gl: Filtrar os mapas

en: Error parsing %1: %2
gl: Produciuse un erro ao procesar %1: %2

en: Error parsing
gl: Erro ao procesar

en: The map image file for %1 does not exist
gl: Non existe o ficheiro de imaxe do mapa %1

en: The flag image file for %1 does not exist
gl: Non existe o ficheiro de imaxe da bandeira de %1

en: Invalid value in tag %1
gl: Valor incorrecto na etiqueta %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
gl: Xa hai unha división chamada %1 ou unha división coa mesma cor que %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
gl: O ficheiro de descrición do mapa debe comezar coa etiqueta %1

en: Could not open %1 for reading.
gl: Non se puido abrir %1 para ler.

en: %1 does not exist.
gl: %1 non existe.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
gl: O ficheiro de descrición do mapa debe comezar coa etiqueta %1 dentro de %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
gl: O ficheiro de descrición do mapa debe ter exactamente unha etiqueta %1 dentro de %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
gl: México (Estados)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
gl: Fóra de México (Estados)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
gl: Baja California do Sur

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
gl: Cidade Victoria

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
gl: Distrito Federal

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
gl: Cidade de Mexico

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
gl: Fóra de Mongolia

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
gl: Auga

en: Wikipedia page
gl: Páxina de Wikipedia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
gl: América do Norte e Central

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
gl: Paises

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
gl: Fóra de América do Norte e Centroamérica

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
gl: Canadá

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
gl: Estados Unidos de América

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
gl: As Bahamas

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
gl: República Dominicana

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
gl: A Havana

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
gl: Xamaica

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
gl: Antigua e Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
gl: San Xoán

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
gl: Porto España

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
gl: México

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
gl: Cidade de México

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
gl: Cidade de Guatemala

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
gl: Belice

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
gl: San Xosé

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
gl: Panamá

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
gl: Cidade de Panamá

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
gl: Groenlandia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
gl: Guiana

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
gl: Nepal (Zonas)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
gl: Zonas

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
gl: Fóra de Nepal (Zonas)

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
gl: Países Baixos

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
gl: Fóra dos Países Baixos

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
gl: Brabant Setentrional

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
gl: Holanda Setentrional

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
gl: Holanda Sur

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
gl: A Haia

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
gl: Nova Zelandia

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
gl: Fóra de Nova Zelandia

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
gl: Cidade de Auckland

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
gl: Cidade de Nelson

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
gl: Fóra de Nicaragua

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
gl: Corea do Norte

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
gl: Fóra de Corea do Norte

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
gl: Hamgyŏng Setentrional

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
gl: Hamgyŏng Meridional

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
gl: Hwanghae Setentrional

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
gl: Hwanghae Meridional

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
gl: P'yŏngan Setentrional

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
gl: P'yŏngan Meridional

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
gl: Rexión Industrial de Kaesŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
gl: Rexión Turística de Kŭmgangsan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
gl: Rexión Administrativa Especial de Sinŭiju

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
gl: Noruega

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
gl: Fóra da Noruega

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
gl: Oceanía

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
gl: Paises

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
gl: Fóra de Oceania

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
gl: Illa Norfolk (Australia)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
gl: Nova Zelandia

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
gl: Illas Cook (Nova Celandia)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
gl: Niue (Nova Zelandia)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
gl: Tokelau (Nova Zelanda)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
gl: Timor Leste

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
gl: Illa de Pascua

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
gl: Fidxi

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
gl: Xacarta

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
gl: Estados Federados da Micronesia

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
gl: Tarawa Meridional

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
gl: Nova Caledonia (Francia)

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
gl: Polinesia Francesa (Francia)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
gl: Wallis e Futuna (Francia)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
gl: Illas Pitcairn (Gran Bretaña)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
gl: Hawaii (EEUU)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
gl: Samoa American (EEUU)

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
gl: Guam (EEUU)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
gl: Illas Marianas do Norte (EEUU)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
gl: Illas Ultramarinas Menores dos Estados Unidos

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
gl: Omán

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: oman.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
gl: Fóra de Omán

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
gl: Fóra de Paquistán

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
gl: Territorio da Capital de Islamabad

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
gl: Areas Tribais de Adminstración Federal

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
gl: Peshawar e Islamabad

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit-Baltistan
gl: Gilgit-Baltistán

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
gl: Panamá

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: panama.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
gl: Fóra de Panamá

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
gl: Paraguai

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
gl: Fóra de Paraguai

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
gl: Alto Paraguai

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
gl: Distrito Capital Asunción

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
gl: Perú

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
gl: Océano Pacífico

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
gl: Brasil

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
gl: Filipinas

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
gl: Fóra de Filipinas

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
gl: Cidade de Legazpi

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
gl: San Xosé

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
gl: Cidade de Isabela

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
gl: Cidade de Balanga

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
gl: Cidade de Batangas

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
gl: Cidade de Malaybalay

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
gl: Cidade de Tuguegarao

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
gl: Cidade de Roxas

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
gl: Cidade de Trece Martires

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
gl: Cidade de Cebu

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
gl: Cidade de Kidapawan

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
gl: Cidade de Tagum

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
gl: Cidade de Digos

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
gl: Samar Oriental

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
gl: Xordania

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
gl: Ilocos Setentrional

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
gl: Cidade de Laoag

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
gl: Ilocos Meridional

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
gl: Cidade de Vigan

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
gl: Cidade de Iloilo

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
gl: Cidade de San Fernando

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Norte
gl: Lanao Setentrional

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Sur
gl: Lanao Meridional

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
gl: Cidade de Marawi

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
gl: Cidade de Tacloban

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
gl: Cidade de Masbate

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
gl: Cidade de Oroquieta

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
gl: Cidade de Cagayan de Oro

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
gl: Provincia da Montaña

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
gl: Negros Occidental

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
gl: Cidade de Bacolod

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
gl: Cidade de Dumaguete

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
gl: Mindoro Occidental

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
gl: Mindoro Oriental

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
gl: Cidade de Calapan

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
gl: Cidade de Puerto Princesa

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
gl: Cidade de Lucena

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
gl: Cidade de Antipolo

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
gl: Cidade de Sorsogon

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
gl: Cotabato Meridional

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
gl: Cidade de Koronadal

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
gl: Leyte Meridional

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
gl: Cidade de Maasin

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
gl: Surigao Setentrional

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
gl: Cidade de Surigao

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
gl: Cidade de Tarlac

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
gl: Cidade Dipolog

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
gl: Cidade de Pagadian

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
gl: Capital Nacional

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
gl: Sitúa no mapa: <br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
gl: Posición %1 no mapa

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
gl: Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
gl: Fóra da Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
gl: Varsovia

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
gl: Warmia e Masuria

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
gl: Pequena Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
gl: Cracovia

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
gl: Pomerania Occidental

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
gl: Gran Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
gl: Baixa Silesia

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
gl: Distritos de Portugal

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
gl: España

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
gl: Fronteira2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
gl: Azores

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
gl: Provincias de Portugal (tradicionais)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
gl: Provincias (tradicionais)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
gl: España

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
gl: Fronteira2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
gl: Azores

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
gl: Portugal (Rexións)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
gl: Fóra de Portugal (Rexións)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Alentejo
gl: Alentexo

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
gl: Évora

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
gl: Lisboa (Rexión)

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
gl: Municipios

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
gl: Vilalba

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
gl: República de Irlanda

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
gl: Fóra da República de Irlanda

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carlow
gl: Vestfold

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
gl: Tipperary Setentrional

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
gl: Tipperary Meridional

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
gl: Romanía

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: romania.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
gl: Fóra de Romanía

[ctx: romania.kgm]
en: Alexandria
gl: Alexandría

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
gl: (Concello de Bucarest)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
gl: Rusia (Distritos)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
gl: Fóra de Rusia (Distritos)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
gl: Oriente Afastado

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
gl: Nordés

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
gl: San Petersburgo

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
gl: Siberia

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
gl: Meridional

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
gl: Urales

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
gl: Rusia (Suxeitos)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
gl: Fóra de Rusia (Suxeitos)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
gl: República Altai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
gl: Dagestán

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
gl: Carelia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
gl: Osetia do Norte-Alania

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tatarstan
gl: Tatarstán

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
gl: Chechenia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
gl: Krai de Krasnodar

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
gl: Krai de Krasnoyarsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
gl: Krai de Primorsky

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
gl: Krai de Stavropol

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
gl: Krai de Khabarovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
gl: Krai de Perm

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
gl: Oblast de Amur

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
gl: Oblast de Arkhangelsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
gl: Oblast de Astrakhan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
gl: Oblast de Belgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
gl: Oblast de Bryansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
gl: Oblast de Vladimir

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
gl: Oblast de Volgogrado

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
gl: Oblast de Vologda

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
gl: Oblast de Voronezh

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
gl: Oblast de Ivanovo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
gl: Oblast de Irkutsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
gl: Oblast de Kaliningrado

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
gl: Kaliningrado

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
gl: Oblast de Kaluga

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
gl: Krai de Kamchatka

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
gl: Oblast de Kemerovo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
gl: Oblast de Kirov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
gl: Oblast de Kostroma

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
gl: Oblast de Kurgan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
gl: Oblast de Kursk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
gl: Oblast de Leningrado

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
gl: San Petersburgo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
gl: Oblast de Lipetsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
gl: Oblast de Magadan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
gl: Oblast de Moscova

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
gl: Oblast de Murmansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
gl: Oblast de Nizhny Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
gl: Oblast de Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
gl: Oblast de Novosibirsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
gl: Oblast de Omsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
gl: Oblast de Orenburgo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg
gl: Orenburgo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
gl: Oblast de Oryol

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
gl: Oblast de Penza

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
gl: Oblast de Pskov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
gl: Oblast de Rostov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
gl: Oblast de Ryazan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
gl: Oblast de Samara

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
gl: Oblast de Saratov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
gl: Oblast de Sakhalin

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
gl: Oblast de Sverdlovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
gl: Yekaterinburgo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
gl: Oblast de Smolensko

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
gl: Smolensko

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
gl: Oblast de Tambov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
gl: Oblast de Tver

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
gl: Oblast de Tomsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
gl: Oblast de Tula

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
gl: Oblast de Tyumen

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
gl: Oblast de Ulyanovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
gl: Oblast de Chelyabinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
gl: Krai de Zabaykalsky

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
gl: Oblast de Yaroslavl

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
gl: Oblast Autónomo Xudeo

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
gl: Concellos

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
gl: Fóra de San Marino

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
gl: Cidade de San Marino

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
gl: Fóra de Arabia Saudita

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
gl: Fóra de Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
gl: Sikkim Setentrional

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
gl: Sikkim Occidental

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
gl: Sikkim Meridional

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
gl: Sikkim Oriental

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
gl: Eslovaquia

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
gl: Fóra de Eslovaquia

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
gl: Eslovenia (Tradicional)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
gl: Rexión

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
gl: Fóra de Eslovenia (Tradicional)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
gl: Carniola Superior

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
gl: Carniola Inferior

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
gl: Istria Eslovena

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
gl: Sudáfrica

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
gl: Fóra de Sudáfrica

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
gl: Estado Libre

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
gl: Nordés

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
gl: Cidade do Cabo

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
gl: América do Sur

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
gl: Países

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
gl: Costa

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
gl: Panamá

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
gl: Colómbia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
gl: Guiana

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
gl: Guiana Francesa

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
gl: Brasil

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
gl: Paraguai

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
gl: Arxentina

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
gl: Uruguai

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
gl: República de Corea

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
gl: Rexións

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
gl: Fóra dos límites

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
gl: Seul

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
gl: España

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
gl: Comunidades Autónomas

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
gl: Fóra de España

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
gl: Fronteira Externa

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
gl: Andalucía

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
gl: Sevilla

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
gl: Aragón

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
gl: Illas Baleares

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
gl: Palma de Maiorca

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
gl: País Basco

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
gl: Illas Canarias

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
gl: Las Palmas de Gran Canaria e Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
gl: Castela-A Mancha

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
gl: Castela e León

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
gl: Cataluña

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
gl: Estremadura

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
gl: Galiza

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
gl: A Rioxa

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
gl: Navarra

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
gl: Comunidade Valenciana

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
gl: España (Provincias)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
gl: Francia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
gl: Marrocos

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
gl: Arxelia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
gl: Badaxoz

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
gl: Cidade Real

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
gl: Xirona

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
gl: Xirona

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
gl: Illas Baleares

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
gl: Palma de Maiorca

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
gl: A Rioxa

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
gl: Navarra

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
gl: As Palmas

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
gl: Aas Palmas de Gran Canaria e Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
gl: Sevilla

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
gl: Viscaia

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
gl: Fóra de Sri-Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
gl: Central Norte

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
gl: Norte

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
gl: Oriental

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
gl: Noroccidental

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
gl: Do Sur

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
gl: Occidental

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
gl: Sudán

[ctx: sudan.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
gl: Fóra de Sudán

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
gl: NIlo Azul/Central

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
gl: Nilo Branco

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
gl: Darfur Setentrional

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
gl: Darfur Meridional

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
gl: Darfur Occidental

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
gl: Mar Vermello

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
gl: Porto de Sudan

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
gl: Kurdufan Setentrional

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
gl: Kurdufan Meridional

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
gl: Setentrional

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
gl: Río Nilo

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
gl: Fóra de Suriname

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
gl: Suecia por Condados

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
gl: Condados

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
gl: Fronteira de Condado

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
gl: Liña de Consta

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
gl: Fóra de Suecia

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
gl: Condado de Estocolmo

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
gl: Estocolmo

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
gl: Condado de Västerbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
gl: Condado de Norrbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
gl: Condado de Uppsala

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
gl: Condado de Södermanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
gl: Condado de Östergötland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
gl: Condado de Jönköping

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
gl: Condado de Kronoberg

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
gl: Condado de Kalmar

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
gl: Condado de Gotland

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
gl: Condado de Blekinge

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
gl: Condado de Skåne

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
gl: Condado de Halland

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
gl: Condado de Västra Götaland

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
gl: Condado de Värmland

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
gl: Condado de Örebro

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
gl: Condado de Västmanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
gl: Condado de Dalarna

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
gl: Condado de Gävleborg

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
gl: Condado de Västernorrland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
gl: Condado de Jämtland

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
gl: Suiza

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
gl: Cantóns

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
gl: Fóra de Suíza

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
gl: Berna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
gl: Berna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
gl: Lucerna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
gl: Basle-Cidade

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
gl: Basilea-País

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
gl: Xenebra

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
gl: Fóra de Taxiquistán

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
gl: Distritos de Subordinación Republicana

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
gl: Tailandia

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
gl: Fóra de Tailandia

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
gl: Fóra de Bua Lamphu

[ctx: tripura.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
gl: Fóra de Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
gl: Tripura Setentrional

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
gl: Tripura Meridional

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
gl: Tripura Occidental

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
gl: Fóra de Turquía

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
gl: Istambul

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
gl: Fóra de Turcomenistán

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
gl: Ucraína

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
gl: República Autónoma de Crimea

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
gl: Cidade de Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
gl: Cidade de Sevastopol'

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
gl: Mar de Azov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
gl: Mar Negro

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
gl: Fóra de Ucraína

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
gl: Fronteira/Costa

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
gl: Río

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
gl: Departamentos

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
gl: Fóra do Uruguai

[ctx: usa.kgm]
en: USA
gl: Estados Unidos de América

[ctx: usa.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
gl: Costa

[ctx: usa.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
gl: Lago Superior

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
gl: Lago Michigan

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
gl: Lago Huron

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
gl: Lago Erie

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
gl: Lago Ontário

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
gl: As Bahamas

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
gl: Canadá

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
gl: México

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
gl: Alasca

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
gl: Havai

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
gl: Indianápolis

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
gl: Nova Jersey

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
gl: Novo México

[ctx: usa.kgm]
en: New York
gl: Nova Iorque

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
gl: Carolina do Norte

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
gl: Dakota do Norte

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
gl: Providencia

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
gl: Carolina do Sur

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
gl: Dakota do Sur

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
gl: Virxinia

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
gl: Virxinia do Oeste

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
gl: Uzbequistán

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
gl: Fóra de Uzbequistán

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
gl: Estados

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
gl: Fóra de Venezuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
gl: Dependencias Federais

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
gl: Distrito da Capital

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
gl: Caracas ciudade

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
gl: Fóra de Vietnam

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
gl: Augas (Clase Mundial)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
gl: Océanos e plataformas continentais

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
gl: Fóra das Augas (Clase Mundial)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
gl: Océano Ártico

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
gl: Pacífico Norte

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
gl: Atlántico Norte

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
gl: Pacífico Sur

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
gl: Atlántico Sur

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
gl: Océano Índico

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
gl: Océano Antártico

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
gl: Lago Chad

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
gl: Pantanal de Okavango

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
gl: Hong (Río Vermello)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
gl: Río Grande

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
gl: Río Grande de Santiago

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
gl: San Lourenzo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
gl: Amazonas

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
gl: Paraná

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
gl: Lago Titicaca

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
gl: Lago Erie

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
gl: Mar Caspio

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
gl: Bengal Occidental

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
gl: Distrito

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
gl: Bengala non Occidental

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
gl: Fronteira

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
gl: Sur 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
gl: Norte 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
gl: Calcuta

[ctx: world.kgm]
en: World
gl: O Mundo

[ctx: world.kgm]
en: Countries
gl: Países

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
gl: Non é un estado

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
gl: Arxelia

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
gl: Alxeria

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
gl: Camarun

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
gl: República Centro-Africana

[ctx: world.kgm]
en: Chad
gl: Chade

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
gl: Costa do Marfin

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
gl: República Democrática do Congo

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
gl: Exipto

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
gl: O Cairo

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
gl: Guiné Ecuatorial

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
gl: Eritreia

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
gl: Etiópia

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
gl: Gabón

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
gl: Gana

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
gl: Guiné

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
gl: Conacri

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
gl: Guiné-Bissau

[ctx: world.kgm]
en: Iran
gl: Irán

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
gl: Teerán

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
gl: Bagdade

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
gl: Xerusalem

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
gl: Xordania

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
gl: Quenia

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
gl: Cidade do Kuwait

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
gl: Líbano

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
gl: Beirute

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
gl: Lesoto

[ctx: world.kgm]
en: Libya
gl: Libia

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
gl: Trípoli

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
gl: Marrocos

[ctx: world.kgm]
en: Niger
gl: Nixer

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
gl: Nixeria

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
gl: República do Congo

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
gl: Ruanda

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
gl: Riade

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
gl: África do Sur

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
gl: Pretoria, Bloemfontein e Cape Town

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
gl: Sudán

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
gl: Sudán do Sur

[ctx: world.kgm]
en: Eswatini
gl: Suacilandia

[ctx: world.kgm]
en: Syria
gl: Siria

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
gl: Damasco

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
gl: Gambia

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
gl: Tunicia

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
gl: Túnez

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
gl: Cidade de Abu Dabi

[ctx: world.kgm]
en: Oman
gl: Omán

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
gl: Sáhara Occidental

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
gl: Iemen

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
gl: Cimbabue

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
gl: Viena

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
gl: Bielorusia

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
gl: Bélxica

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
gl: Bruxelas

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
gl: Saraievo

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
gl: Bulgária

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
gl: Sofía

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
gl: Croacia

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
gl: Chequia

[ctx: world.kgm]
en: Prague
gl: Praga

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
gl: Dinamarca

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
gl: Copenhague

[ctx: world.kgm]
en: Finland
gl: Finlandia

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
gl: Macedonia do Norte

[ctx: world.kgm]
en: France
gl: Francia

[ctx: world.kgm]
en: Paris
gl: París

[ctx: world.kgm]
en: Germany
gl: Alemaña

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
gl: Berlín

[ctx: world.kgm]
en: Greece
gl: Grecia

[ctx: world.kgm]
en: Athens
gl: Atenas

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
gl: Hungría

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
gl: Budapeste

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
gl: Islandia

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
gl: Reiquiavique

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
gl: Irlanda

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
gl: Dublín

[ctx: world.kgm]
en: Italy
gl: Italia

[ctx: world.kgm]
en: Rome
gl: Roma

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
gl: Letonia

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
gl: Lituania

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
gl: Moldavia

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
gl: Holanda

[ctx: world.kgm]
en: Norway
gl: Noruega

[ctx: world.kgm]
en: Poland
gl: Polonia

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
gl: Varsovia

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
gl: Lisboa

[ctx: world.kgm]
en: Romania
gl: Romanía

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
gl: Bucareste

[ctx: world.kgm]
en: Russia
gl: Rusia

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
gl: Moscova

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
gl: Belgrado

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
gl: Eslovaquia

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
gl: Eslovenia

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
gl: Liubliana

[ctx: world.kgm]
en: Spain
gl: España

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
gl: Suecia

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
gl: Estocolmo

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
gl: Suíza

[ctx: world.kgm]
en: Bern
gl: Berna

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
gl: Turquía

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
gl: Ancara

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
gl: Ucraína

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
gl: Reino Unido

[ctx: world.kgm]
en: London
gl: Londres

[ctx: world.kgm]
en: Canada
gl: Canadá

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
gl: Estados Unidos de América

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
gl: As Bahamas

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
gl: República Dominicana

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
gl: Haití

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
gl: Porto Príncipe

[ctx: world.kgm]
en: Havana
gl: A Havana

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
gl: Xamaica

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
gl: Antigua e Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
gl: San Xoán

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
gl: Porto de España

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
gl: México

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
gl: Cidade de México

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
gl: Cidade de Guatemala

[ctx: world.kgm]
en: San José
gl: San Xosé

[ctx: world.kgm]
en: Panama
gl: Panamá

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
gl: Cidade de Panamá

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
gl: Guiana

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
gl: Guiana Francesa

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
gl: Brasil

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
gl: A Paz

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
gl: Paraguai

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
gl: Arxentina

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
gl: Uruguai

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
gl: Camberra

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
gl: Nova Zelandia

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
gl: Cidade do Vaticano

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
gl: Andorra-a-Vella

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
gl: Vila de Mónaco

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
gl: Beixín

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
gl: Nova Deli

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
gl: Colombo e Sri Jayewardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

[ctx: world.kgm]
en: Japan
gl: Xapón

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
gl: Catmandú

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
gl: Bután

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
gl: Xacarta

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
gl: Malaisia

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
gl: Chipre

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
gl: Afganistán

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
gl: Cabul

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
gl: Xeorxia

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
gl: Uzbequistán

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
gl: Paquistán

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
gl: Cambodja

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
gl: Timor Leste

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
gl: Filipinas

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
gl: Tailandia

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
gl: Banguecoque

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
gl: República da China (Taiwan)

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
gl: Singapur

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
gl: República Democrática Popular de Corea

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
gl: República de Corea

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
gl: Seúl

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
gl: Fidxi

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
gl: Groenlandia (Dinamarca)

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
gl: Continentes (desde o Polo Norte)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
gl: Continentes

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
gl: Cal é o punto máis alto de %1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
gl: Continentes polos seus puntos máis altos

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
gl: Cal ten %1 como punto máis alto?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
gl: Cumios máis altos dos continentes

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
gl: África

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
gl: América do Norte

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
gl: América do Sur

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
gl: Antártida

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
gl: Europa

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
gl: Oceanía

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
gl: Iemen

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
gl: Governacións

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
gl: Fóra de Iemen

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
gl: República Democrática do Congo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
gl: Fóra da República Democrática do Congo

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
gl: Zambia (Distritos)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
gl: Fóra de Zambia (Distritos)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
gl: Zambia (Provincias)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
gl: Fóra de Zambia (Provincias)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
gl: Oriental

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
gl: Setentrional

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
gl: Nordés

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
gl: Meridional

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
gl: Occidental

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
gl: Cimbabue

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
gl: Provincias

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
gl: Fóra de Cimbabue

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
gl: Mashonaland Oriental

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
gl: Mashonaland Occidental

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
gl: Matabeleland Setentrional

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
gl: Matabeleland Meridional

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
gl: Cimbabue (Distritos)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
gl: Distritos

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
gl: Fronteira

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
gl: Auga

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
gl: Fóra de Cimbabue (Distritos)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
gl: Gokwe Setentrional

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
gl: Gokwe Meridional
