kgeography - en to ia translation catalogue (1485 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: africa.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ia: Non Africa

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ia: Non Africa

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
ia: Camerun

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
ia: Capo Verde

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
ia: Republica Central African

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
ia: Comores, le

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ia: Costa de Ebore

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ia: Republica Democratic del Congo

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
ia: Egypto

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
ia: Guinea Equatorial

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
ia: Addis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
ia: Mauritio

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
ia: Marocco

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
ia: Republica del Congo

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
ia: Seychelles, le

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
ia: Africa del Sud

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
ia: Sudan del Sud

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
ia: São Tomé e Príncipe

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
ia: Sahara Occidental

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
ia: Insulas Canarias (Espania)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ia: Las Palmas de Gran Canaria e Santa Cruz de Tenerife

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
ia: Réunion (Francia)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
ia: Saint Helena (RU)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
ia: Albania (Districtos)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
ia: Non Albania

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
ia: Albania (Prefecturas)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ia: Prefecturas

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
ia: Non Albania

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
ia: Non Algeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
ia: Alger

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
ia: Non Andhra Pradesh

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
ia: Godavari West

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
ia: Godavari Est

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
ia: Parochias

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
ia: Espania

[ctx: andorra.kgm]
en: France
ia: Francia

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
ia: Angola (Provincias)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
ia: Frontiera

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
ia: Non Angola (Provincias)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
ia: Cuanza Nord

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
ia: Cuanza Sud

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
ia: Lunda Nord

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
ia: Lunda Sud

en: Your Answers Were
ia: Tu responsas esseva

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
ia: Tu respondeva correctemente %1 de %2 demandas.

en: Question
ia: Demanda

en: Your Answer
ia: Tu responsa

en: Correct Answer
ia: Responsa correcte

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
ia: Non Argentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
ia: Buenos Aires(citate)

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
ia: Cordoba

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
ia: Tucuman

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
ia: Laco Van

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
ia: Laco Sevan

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
ia: Turchia

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
ia: Non Arunachal Pradesh

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
ia: Valle Inferior de Dibang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
ia: Valle de Dibang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
ia: Siang Superior

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
ia: Siang Est

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
ia: Siang West

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
ia: Kameng West

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
ia: Kameng Est

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
ia: Subansiri Inferior

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
ia: Subansiri Superior

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: asia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
ia: Moscova

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
ia: Turchia

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
ia: Egypto

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
ia: Addis Abeba

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
ia: Jordania

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
ia: Citate de Kuwait

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
ia: Libano

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
ia: Arabia Saudita

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
ia: Sudan del Sud

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
ia: Damasco

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
ia: Emirates Arabe Unite

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
ia: Abu Dhabi Citate

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
ia: Banco West

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
ia: Ukraina

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
ia: Nove Delhi

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ia: Colombo e Sri Jayewardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
ia: Japon

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
ia: Kirghizistan

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
ia: Philippinas, le

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
ia: Thailanda

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
ia: Corea del Nord

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
ia: Corea del Sud

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
ia: Timor del Est

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
ia: Papua Nove Guinea

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
ia: Cypro

en: Correct answers: %1/%2
ia: Responsas Correcte : %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
ia: Non Assam

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
ia: Collinas de Cachar de Nord

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
ia: Lakhimpur Nord

[ctx: australia.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
ia: Non Australia

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
ia: Costa

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
ia: Territorio del Capital Australian

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
ia: Nove Galles del Sud

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
ia: Australia del Sud

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
ia: Australia Occidental

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
ia: Territorio del Nord

[ctx: austria.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
ia: Non Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
ia: Austria Superior

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
ia: Austria Inferior

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
ia: Non Azerbaijan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
ia: Shirvan citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
ia: Baku citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
ia: Citate de Ganja

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
ia: Lankaran citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
ia: Mingachevir citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
ia: Naftalan citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
ia: Shaki citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
ia: Sumqayit citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
ia: Shusha citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
ia: Khankendi citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
ia: Yevlakh citate

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
ia: Nakhichevan Citate

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
ia: Divisiones

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
ia: Non Bangladesh

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
ia: Bielorussia

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
ia: Non Bielorussia

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
ia: Belgica

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
ia: Not Belgica

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
ia: Brabante Flamingo

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
ia: Flanders West

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
ia: Flanders Est

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
ia: Brabante Valloniano

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: belize.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
ia: Non Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
ia: Belize Districto

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
ia: Citate de Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
ia: Cayo Districto

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
ia: Corozal Districto

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
ia: Corozal  Urbe

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
ia: Orange Walk Districto

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
ia: Orange Walk Urbe

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
ia: Stann Creek Districto

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
ia: Toledo Districto

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
ia: Non Bhutan

[ctx: bihar.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
ia: Le districto %1 ha su sede a ...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
ia: Sede de Districtos

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
ia: %1 es le sede de districto de ...

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
ia: Districto per Sede

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
ia: Non Bihar

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
ia: Non Bolivia

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
ia: Cantones

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
ia: Non Bosnia-Herzegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
ia: Podrinje Bosniaco

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
ia: Bosnia Central

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
ia: Bosnia West

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
ia: Herzegovina West

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
ia: Sarajevo-Romanija o Sokolac

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
ia: Non Botswana

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
ia: Nord-Est

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
ia: Nord-West

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
ia: Sud-Est

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
ia: Meridional

en: &Accept
ia: &Acceptar

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
ia: Brasil

[ctx: brazil.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
ia: Districton Federal

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
ia: Mato Grosso de Sud

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
ia: Rio Grande del Nord

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
ia: Tocantinas

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
ia: Rio Grande del Sud

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
ia: Rio de Janeiro Stato

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
ia: São Paulo Stato

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
ia: São Paulo (citate)

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
ia: Fora de limites

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
ia: Non Bulgaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
ia: Sofia Provincia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
ia: Sofia Citate

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
ia: Burkina Faso (Provincias)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
ia: Non Burkina Faso

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
ia: Burkina Faso (Regiones)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
ia: Non Burkina Faso

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
ia: Centro-Nord

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
ia: Plano  Central

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
ia: Centro-Est

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
ia: Centro-Sud

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
ia: Centro

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
ia: Centro-West

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Boucle du Mouhoun
ia: Anillo (Boucle) del Mouhon

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Hauts-bassins
ia: Alte-Bassinos

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Cascades
ia: Cascadas

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
ia: Sud-West

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
ia: Statos e Divisiones

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: burma.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
ia: Non Myanmar

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
ia: Yangon (previe Rangoon)

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
ia: Lun

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
ia: Camerun (Departimentos)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
ia: Non Camerun (Departimentos)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro-et-Déo
ia: Faro-e-Déo

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haute-Sanaga
ia: Alte Sanaga (Haute-Sanaga)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Inoubou
ia: Mbam-e-Inoubou

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Kim
ia: Mbam-e-Kim

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Afamba
ia: Méfou-e-Afamba

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Akono
ia: Méfou-e-Akono

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Kellé
ia: Nyong-e-Kellé

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Mfoumou
ia: Nyong-e-Mfoumou

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-So'o
ia: Nyong-e-So'o

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boumba-et-Ngoko
ia: Boumba-e-Ngoko

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nyong
ia: Alte Nyong (Haut-Nyong)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lom-et-Djérem
ia: Lom-e-Djérem

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Logone-et-Chari
ia: Logone-e-Chari

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nkam
ia: Alte Nkam (Haut-Nkam)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Hauts-Plateaux
ia: Alte Planos (Hauts-Plateaux)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Noun
ia: Substantivo

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
ia: Ocean

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vallée-du-Ntem
ia: Vallée-du-Ntem (valle de Ntem)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
ia: Camerun (Provincias)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
ia: Non Camerun (Provincias)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
ia: Centro

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
ia: Est

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
ia: Nord Distante

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
ia: Costari (Littoral)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
ia: Nord

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
ia: Nordwest

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
ia: Sud

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
ia: Sudwest

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
ia: Provincias e Territorios

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
ia: Fora de limites

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
ia: Insulas de Prince Edward

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
ia: Columbia Britannic

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
ia: Territorios de Nord West

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
ia: Citate de Quebec

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
ia: Nove Brunswick

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
ia: Territorio de Yukon

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
ia: Caribe

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
ia: Non Caribe

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
ia: Insulas Turks e Caicos (RU)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
ia: Republica Dominican

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
ia: Insulas Virgine de S.U. (USA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
ia: Insulas Virgine Britannic (RU)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Road Town
ia: Citate de Strata

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
ia: Anguilla (RU)

[ctx: caribbean.kgm]
en: The Valley
ia: Le Valle

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
ia: Saint Martin (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
ia: Saint Barthelemy (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ia: Antigua e Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
ia: Sancte Kitts e Nevis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
ia: Montserrat (RU)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
ia: Guadeloupe (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
ia: Martinica (Francia)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
ia: Sancte Lucia

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
ia: Sancte Vincent e le Grenadinas

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ia: Trinidad e Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
ia: Antilles Nederlandese (NL)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
ia: Insulas Cayman (RU)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
ia: Catalonia (Comarcas)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
ia: Comarcas

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
ia: Foras de  Catalonia

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Camp
ia: Alte Camp

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
ia: Alte Empordà

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
ia: Alte Penedès

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
ia: Alte Urgell

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
ia: Le Ponte de Suert

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
ia: Basse Camp

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
ia: Basse Ebre

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
ia: Basse Empordà

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
ia: Basse Llobregat

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
ia: Basse Penedès

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Vendrell
ia: Le Vendrell

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilanova i la Geltrú
ia: Vilanova e la Geltrú

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Les Borges Blanques
ia: Le Burgos Blanc

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Jussà
ia: Pallars Inferior

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Sobirà
ia: Pallars Superior

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
ia: Ordina

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla de l'Estany
ia: Plan de le Estany

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla d'Urgell
ia: Plan de Urgell

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Terra Alta
ia: Terra Alte

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
ia: Valle de Aran

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
ia: Sabadell e Terrassa

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
ia: Non Chhattisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: chile.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
ia: Non Chile

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
ia: Le Lacos - Los Lagos

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
ia: Magallanes e le Antarctide Chilen

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
ia: Le Flumenes - Los Rios

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
ia: Arica e Parinacota

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: china.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: china.kgm]
en: Coast
ia: Costa

[ctx: china.kgm]
en: Japan
ia: Japon

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
ia: Corea del Nord

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
ia: Corea del Sud

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
ia: Kirghizistan

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
ia: Thailanda

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
ia: Districto de Capital

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
ia: Nord de Santander

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
ia: St Andrew e Providence

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
ia: Oceano

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
ia: Altere Paises

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
ia: Non Costa Rica

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
ia: Porto Limón

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
ia: Non Cuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
ia: Insula de la Juventute

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
ia: Nove Gerona

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
ia: Citate de La Habana

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
ia: Cypro

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
ia: Non Cypro

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
ia: Republica Tchec

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
ia: Non Chechia

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
ia: Praga

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
ia: Bohemia Central

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
ia: Bohemia Meridional

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
ia: Moravia Meridional

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
ia: Danmark (Contatos) (1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
ia: Non Danmark (Contatos)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
ia: Copenhagen (citate)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
ia: Frederiksberg (citate)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
ia: Copenhagen (contato)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
ia: Zelanda Occidental

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
ia: Jutland Meridional

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
ia: Jutland Septentrional

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
ia: Le bandiera de %1 es...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
ia: Bandiera de %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
ia: Republica Dominican

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
ia: Non Republica Dominican

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
ia: Porto Plata

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
ia: San Felipe de Porto Plata

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
ia: Districto National

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
ia: Non Ecuador

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
ia: Porto Baquerizo Moreno

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
ia: Le Flumenes - Los Rios

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
ia: PortoVetule -Portoviejo

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
ia: Porto Francisco de Orellana

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
ia: Nove Loja

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
ia: Egypto

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
ia: Governoratos

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
ia: Non Egypto

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
ia: Nove Valle

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
ia: Sinai del Nord

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
ia: PortoSaid

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
ia: Mar Rubie

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
ia: Sinai del Sud

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
ia: Non El Salvador

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
ia: Emirates Arabe Unite

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
ia: Non Emirates

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
ia: Non Estonia

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
ia: Europa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: europe.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
ia: Costa

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
ia: Bielorussia

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
ia: Belgica

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ia: Bosnia e Herzegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
ia: Republica Tchec

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
ia: Praga

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
ia: Danmark

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
ia: Finlandia

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
ia: Macedonia del Nord

[ctx: europe.kgm]
en: France
ia: Francia

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
ia: Germania

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
ia: Grecia

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
ia: Athenas

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
ia: Hungaria

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
ia: Islanda

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
ia: Irlanda

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
ia: Italia

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
ia: Roma

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
ia: Lituania

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
ia: Marocco

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
ia: Nederland

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
ia: Norvegia

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
ia: Polonia

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
ia: Lisbona

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
ia: Moscova

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
ia: Belgrado

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
ia: Slovachia

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
ia: Espania

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
ia: Svedia

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
ia: Suissa

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
ia: Turchia

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
ia: Ukraina

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
ia: Grande Britannia / Regno Unite

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
ia: Vaticano, le

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
ia: Finlandia (Regiones)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
ia: Non Finlandia (Regiones)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
ia: Karelia del Nord

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
ia: Karelia del Sud

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
ia: Finlandia Central

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
ia: Finlandia Proprie

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
ia: Lapponia

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
ia: Ostrobothnia Central

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
ia: Ostrobothnia Septentrional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
ia: Ostrobothnia Meridional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
ia: Tavastia Proprie

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
ia: Savonia Septentrional

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
ia: Savonia Meridional

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
ia: Iste bandiera pertine a:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
ia: %1 per Bandiera

[ctx: france.kgm]
en: France
ia: Francia

[ctx: france.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: france.kgm]
en: Not France
ia: Non Francia

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
ia: Burgo in Bresse

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
ia: Molinos

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
ia: Alpes de Alte-Provence

[ctx: france.kgm]
en: Digne-les-Bains
ia: Digne-les-Bains (Digne Thermas))

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
ia: Alte-Alpes

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
ia: Alpes Maritime

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
ia: Ardennas

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
ia: Buccas del Rodano (Bouches-du-Rhône)

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
ia: Marsilia

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
ia: Burgos (Bourges)

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
ia: Corsica del Sud

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
ia: Alte-Corsica

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
ia: Costa de auro

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
ia: Costas de Armor

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
ia: Dordogna

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
ia: Eure e Loir

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
ia: Alte Garonna

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
ia: Gironda (Gironde)

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
ia: Ille e Vilaine

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
ia: Indre e Loira

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
ia: Monte de Marsan

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
ia: Loir e Cher

[ctx: france.kgm]
en: Loire
ia: Loira (Loire)

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
ia: Alte-Loira

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
ia: Loira-Atlantic

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
ia: Lot e Garonna

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
ia: Maine e Loira

[ctx: france.kgm]
en: Marne
ia: Marna (Marne)

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
ia: Alte-Marna

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
ia: Meurthe e Mosella (Moselle)

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
ia: Mosella (Moselle)

[ctx: france.kgm]
en: Lille
ia: Lilla (Lille)

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
ia: Pyreneos-Atlantic

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
ia: Alte-Pyreneos

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
ia: Pyreneos-Oriental

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
ia: Basse-Rheno

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
ia: Strasburg

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
ia: Alte-Rheno

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
ia: Rodano (Rhône)

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
ia: Alte-Vienne

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
ia: Vosgos

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
ia: Territorio de Belfort

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
ia: Francia (Regiones)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
ia: Non Francia (Regiones)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
ia: Provence-Alpes-Costa Azur

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
ia: Marsilia

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
ia: Normandia (Normandie)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
ia: Corsica

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
ia: Strasburg

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
ia: Lilla (Lille)

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
ia: Non Georgia

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
ia: Germania

[ctx: germany.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
ia: Non Germania

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
ia: Basse Saxonia

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
ia: Nord Rheno-Westphalia

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
ia: Costa de Ebore

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
ia: Septentrional

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
ia: Oriental

[ctx: goa.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
ia: Insulas Shetland

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Reading
ia: Leger

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
ia: Grecia

[ctx: greece.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
ia: Athenas

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
ia: Athenas

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ia: Prefecturas

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
ia: Athenas

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
ia: Centro

[ctx: haryana.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: india.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
ia: Bengala West

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
ia: Mar Caspie

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
ia: Arabia Saudita

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
ia: Turchia

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
ia: Emirates Arabe Unite

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: israel.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
ia: Septentrional

[ctx: israel.kgm]
en: Center
ia: Centro

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
ia: Meridional

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
ia: Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
ia: Roma

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
ia: Roma

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
ia: Parochias

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
ia: Japon

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
ia: Prefecturas

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
ia: Fora de limites

[ctx: japan.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

en: &Open Map...
ia: &Aperi mappa...

en: &Original Size
ia: Grandor &Original

en: Disclaimer
ia: Repudiation

en: %1 by Flag
ia: %1 per Bandiera

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
ia: Mappas, bandieras, traductiones, etc. es accurate como lo pote complir lor respective autores, ma KGeography non pote esser prendite como un fonte autorisate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
ia: Culmin&e a sinistra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
ia: C&ulmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
ia: Culm&ine a dextera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
ia: &Sinistra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
ia: &Centro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
ia: &Dextera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
ia: Basso a sinis&tra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
ia: &Basso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
ia: Basso a de&xtera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
ia: &Foco seque mus

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
ia: Kirghizistan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
ia: Latvia Districtos (Pre 2009)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
ia: Lituania

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
ia: Bielorussia

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
ia: Daugavpils citate

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
ia: Jelgava citate

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
ia: Jūrmala citate

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
ia: Liepāja citate

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
ia: Rēzekne citate

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
ia: Rīga citate

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
ia: Ventspils citate

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
ia: Municipalitates

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
ia: Non Liechtenstein

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
ia: Lituania (Municipalitates)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
ia: Municipalitates

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
ia: Non Lituania (Municipalitates)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
ia: Alytus citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
ia: Kaunas citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
ia: Klaipėda citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
ia: Palanga citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
ia: Panevėžys citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
ia: Šiauliai citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
ia: Vilnius citate

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
ia: Visaginas citate

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
ia: Luxemburg (Cantones)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
ia: Cantones

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
ia: Non Luxemburg (Cantones)

en: A Geography learning program
ia: Un programma pro apprender geographia

en: Albert Astals Cid
ia: Albert  Astals Cid

en: Programmer and designer
ia: Programmator e designator

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
ia: Non Malaysia

[ctx: manipur.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
ia: Non Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
ia: Imphal Est

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
ia: %1 es le capital de...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
ia: Le capital de %1 es...

en: %1 by Capital
ia: %1 per Capital

en: Capitals of %1
ia: Capitales  de %1

en: Regions
ia: Regiones

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
ia: Tu ha trovate un error in un mappa. Pro favor tu continge le autor e dice que le mappa %1 ha nihil associate a color %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
ia: Pro favor, clicca sur:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
ia: %1 in Mappa

en: Choose Map to Use
ia: Selige le Mappa a usar

en: Filter Maps
ia: Filtra Mappas

en: Error parsing %1: %2
ia: Error analysante %1:%2

en: The map %1 has the same name of map %2
ia: Le mappa %1 ha le mesme nomine de mappa %2

en: Error parsing
ia: Error analysante

en: The map image file for %1 does not exist
ia: Le file de imagine de mappa per %1 non existe

en: The flag image file for %1 does not exist
ia: Le file de imagine de bandiera per %1 non existe

en: The blurred flag image file for %1 does not exist
ia: Le file de imagine de bandiera obscurate per %1 non existe

en: Invalid value in tag %1
ia: Valor invalide in etiquetta %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
ia: Il ja ha o un division appellate %1 o un division con le mesme colores como %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
ia: Le file de description de mappa deberea initiar con le etiquetta %1

en: Could not open %1 for reading.
ia: Il non pote aperir  %1 in lectura.

en: %1 does not exist.
ia: %1 non existe

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
ia: Le file de description de mappa deberea haber un etiquetta %1 intra %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
ia: Le file de description de mappa deberea haber exactemente un etiquetta %1 intra %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
ia: Mexico (Statos)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
ia: Non Mexico (Statos)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
ia: Baja California Sud

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nuevo León
ia: Nove León

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
ia: Districton Federal

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
ia: Citate de Mexico

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
ia: Non Mongolia

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

en: Wikipedia page
ia: Pagina de Wikipedia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
ia: America Central e del Nord

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
ia: Non America Central e del Nord

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
ia: Le Statos Unite de America

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
ia: Le Bahamas

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
ia: Le Republica Dominican

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ia: Antigua e Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
ia: St John's

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ia: Trinidad e Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
ia: Citate de Mexico

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
ia: Citate de Guatemala

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
ia: Citate de Panama

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
ia: Groenlandia [Danmark]

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
ia: Nepal (Zonas)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
ia: Zonas

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
ia: Non Nepal (Zonas)

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
ia: Nederland

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
ia: Non Nederland

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
ia: Brabante Septentrional

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
ia: Zelanda

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
ia: Hollanda Septentrional

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
ia: Hollanda Meridional

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
ia: The Hague (Le Aia)

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
ia: Nove Zelanda

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
ia: Non Nove-Zelanda

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
ia: Auckland Citate

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
ia: Baia de Abundantia (Bay of Plenty)

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
ia: Baia de Hawke

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New Plymouth
ia: Nove Plymouth

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
ia: Nelson Citate

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
ia: Costa West

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
ia: Greymouth

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Southland
ia: Southland (Terra Meridional)

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
ia: Non Nicaragua

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
ia: Nove Segovia

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
ia: Atlántico Nord

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
ia: Atlántico Sud

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
ia: Corea del Nord

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
ia: Non Nord (Corea)

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
ia: Hamgyŏng  Nord

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
ia: Hamgyŏng Sud

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
ia: Hwanghae Nord

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
ia: Hwanghae Sud

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
ia: P'yŏngan Nord

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
ia: P'yŏngan Sud

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
ia: Region Industrial de Kaesŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
ia: Region Touristic de Kŭmgangsan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
ia: Region Administrative Specil de Sinŭiju

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
ia: Norvegia

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
ia: Non Norvegia

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
ia: Non Oceania

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
ia: Insula Norfolk (Australia)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
ia: Nove Zelanda

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
ia: Insulas Cook  (Nove Zelanda)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
ia: Niue (Nove Zelanda)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
ia: Tokelau (Nove Zelanda)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
ia: Timor del Est

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
ia: Insula de Pascha

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
ia: Papua Nove Guinea

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
ia: Insulas Solomon, le

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
ia: Statos Federate de Micronesia

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
ia: Tarawa Sud

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
ia: Insulas Marshall, le

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
ia: Nove Caledonia (Francia)

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
ia: Polynesia Francese (Francia)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
ia: Wallis e Futuna (Francia)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
ia: Insulas Pitcairn (Regno Unite)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
ia: Hawaii (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
ia: Samoa American (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
ia: Guam (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
ia: Insulas Mariannas del Nord (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
ia: Insulas Menores Remote de  Statos Unite

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: oman.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
ia: Non Oman

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
ia: Pakistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
ia: Islamabad Territorio de Capital

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
ia: Areas Tribal Administrate Federalmente

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
ia: Peshawar e Islamabad

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: panama.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
ia: Non Panama

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
ia: Non Paraguay

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
ia: Alte Paraguay

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
ia: Alte Paraná

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
ia: Ciudad del Este (Citate del Est)

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
ia: Asunción Districto de Capital

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
ia: Oceano Pacific

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
ia: Brasil

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
ia: Philippinas, le

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
ia: Samar oriental

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
ia: Jordania

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
ia: Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
ia: Warmia e Masuria

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
ia: Polonia minor

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
ia: Polonia Major

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
ia: Districtos de Portugal

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
ia: Espania

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
ia: Bordo2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
ia: Azores

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
ia: Lisbona

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
ia: Provincias de Portugal (traditional)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
ia: Provincias (traditional)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
ia: Espania

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
ia: Bordo2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Alta
ia: Beira Alte

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Baixa
ia: Beira Basse

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
ia: Lisbona

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Alto Alentejo
ia: Alte Alentejo

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Baixo Alentejo
ia: Basse Alentejo

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
ia: Azores

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
ia: Portugal (Regiones)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
ia: Non Portugal (Regiones)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
ia: Lisbona (region)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
ia: Lisbona

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
ia: Nord

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
ia: le Azores

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
ia: Porto Rico

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
ia: Municipalitates

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: romania.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
ia: Moscova

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
ia: Oriente extreme

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
ia: Meridional

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
ia: Moscova

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
ia: Municipalitates

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
ia: Arabia Saudita

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
ia: Slovachia

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
ia: Africa del Sud

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
ia: Stato Libere

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
ia: Nord West

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
ia: Sud America

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
ia: Costa

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
ia: Guiana Francese

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
ia: Brasil

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
ia: Republica de Corea

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
ia: Regiones

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
ia: Fora de limites

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
ia: Espania

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
ia: Frontiera

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
ia: Insulas Balearic

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
ia: Insulas Canarias

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ia: Las Palmas de Gran Canaria e Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
ia: Francia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
ia: Marocco

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
ia: Cordoba

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
ia: Insulas Balearic

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
ia: Sri Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
ia: Nord Central

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
ia: Nord

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
ia: Oriental

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
ia: Nord Occidental

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
ia: Meridional

[ctx: sudan.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
ia: Non Sudan

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
ia: Nilo Blau/Central

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
ia: NIlo Blanc

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
ia: DArfur del Nord

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
ia: Darfur del Sud

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
ia: Darfur Occidental

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
ia: Mar Rubie

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
ia: Porto Sudan

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
ia: Kurdufan del Nord

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
ia: Kurdufan del Sud

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
ia: Septentrional

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
ia: Fluvio Nilo

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
ia: Non Suriname

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
ia: Nove Nickerie

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
ia: Nove Amsterdam

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
ia: Svedia per Contatos

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
ia: Contatos

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
ia: Bordo de Contato

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
ia: Litoral

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
ia: Non Svedia

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
ia: Contato de Stockholm

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
ia: Contato de Västerbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
ia: Contato de Norrbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
ia: Contato de Uppsala

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
ia: Contato de Södermanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
ia: Contato de Östergötland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
ia: Contato de Jönköping

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
ia: Contato de Kronoberg

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
ia: Contato de Kalmar

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
ia: Contato de Gotland

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
ia: Contato de Blekinge

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
ia: Contato de Skåne

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
ia: Contato de Halland

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
ia: Contato de Västra Götaland

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
ia: Contato de Värmland

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
ia: Contato de Örebro

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
ia: Contato de Västmanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
ia: Contato de Dalarna

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
ia: Contato de Gävleborg

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
ia: Contato de Västernorrland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
ia: Contato de Jämtland

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
ia: Suissa

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
ia: Cantones

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
ia: Non Suissa

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
ia: Zurigo

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
ia: Berna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
ia: Lucerna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Fribourg
ia: Friburgo

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
ia: Citate de Basilea

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
ia: Basilea

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
ia: Pais de Basel

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
ia: Appenzell Externe Rhodes

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
ia: Appenzell Interne Rhodes

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
ia: Lausanne (Losanna)

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
ia: Non Tajikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
ia: Districtos de Subordination Republican

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
ia: Thailanda

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
ia: Non Thailanda

[ctx: tripura.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
ia: Non Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
ia: Tripura Nord

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
ia: Tripura Sud

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
ia: Tripura West

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
ia: Turchia

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
ia: Non Turchia

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
ia: Istanbul

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
ia: Non Turkmenistan

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
ia: Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
ia: Oblasts (Regiones)

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
ia: Oblast de Volyns

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
ia: Oblast de L'viv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
ia: Oblast de Zakarpats

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
ia: Oblast de Rivne

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
ia: Oblast de Ternopil

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
ia: Oblast de Khmel'nyts'ky

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
ia: Oblast de Ivano-Frankivs'k

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
ia: Oblast de Chernivtsi

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
ia: Oblast de Zhytomyr

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
ia: Oblast de Vinnytsya

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
ia: Oblast de Kyiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
ia: Oblast de Cherkasy

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
ia: Oblast de Kirovohrads

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
ia: Oblast de Mykolayiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
ia: Oblast de Odessa

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
ia: Odessa

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
ia: oblast de Chernihiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
ia: Oblast de Sumy

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
ia: Oblast de Poltava

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
ia: Oblast de Kharkiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
ia: Oblast de Dnipropetrov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
ia: Oblast de Donets'k

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
ia: Oblast de Zaporiz'ka

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
ia: Oblast de Khersons

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
ia: Oblast de Luhans'k

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
ia: Republica autonome de Crimea

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
ia: Simferopol

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
ia: Citate de Kyiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
ia: Citate de Sevastopol'

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
ia: Mar de Azov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
ia: Mar Nigre

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
ia: Non Ucraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
ia: Frontiera/Costa

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
ia: Fluvio

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
ia: Departimentos

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
ia: Non Uruguay

[ctx: usa.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
ia: Costa

[ctx: usa.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
ia: Laco Superior

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
ia: Laco Michigan

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
ia: Laco Huron

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
ia: Laco Erie

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
ia: Laco Ontario

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
ia: Le Bahamas

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
ia: Citate de Jefferson

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
ia: Citate de Carson

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
ia: Nove Hampshire

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
ia: Nove Jersey

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
ia: Nove Mexico

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
ia: Carolina del Nord

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
ia: Dakota del Nord

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
ia: Citate de Oklahoma

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
ia: Carolina del Sud

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
ia: Dakota del Sud

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
ia: Non Uzbekistan

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
ia: Statos

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
ia: Non Venezuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
ia: Dependentias Federal

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
ia: Districto de Capital

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
ia: Caracas citate

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
ia: Non Vietnam

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hue
ia: Tinta

[ctx: virginia.kgm]
en: Virginia (USA)
ia: Virginia (SUA)

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
ia: Contatos e Citates Independente

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
ia: Limites

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
ia: Non Virginia

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
ia: Contato de Accomack

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
ia: Contato de Albemarle

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
ia: Contato de Alleghany

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
ia: Contato de Amelia

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
ia: Contato de Amherst

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
ia: Contato de Appomattox

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
ia: Contato de Arlington

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
ia: Contato de Augusta

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
ia: Contato de Bath

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
ia: Contato de Bedford

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
ia: Contato de Bland

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
ia: Contato de Botetourt

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
ia: Contato de Brunswick

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
ia: Contato de Buchanan

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
ia: Contato de Buckingham

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
ia: Contato de Campbell

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
ia: Contato de Caroline

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
ia: Contato de Carroll

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
ia: Contato de Citate de Charles

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
ia: Contato de Charlotte

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
ia: Contato de Chesterfield

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
ia: Contato de Clarke

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
ia: Contato de Craig

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
ia: Contato de Culpeper

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
ia: Contato de Cumberland

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
ia: Contato de Dickenson

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
ia: Contato de Dinwiddie

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
ia: Contato de Essex

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
ia: Contato de Fairfax

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
ia: Contato de Fauquier

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
ia: Contato de Floyd

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
ia: Contato de Fluvanna

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
ia: Contato de Franklin

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
ia: Contato de Frederick

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
ia: Contato de Giles

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
ia: Contato de Gloucester

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
ia: Contato de Goochland

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
ia: Contato de Grayson

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
ia: Contato de Greene

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
ia: Contato de Greensville

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
ia: Contato de Halifax

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
ia: Contato de Hanover

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
ia: Contato de Henrico

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
ia: Contato de Henry

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
ia: Contato de Highland (Alte Terra)

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
ia: Contato de Insula de Wight

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
ia: Contato de Citate de James

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
ia: Contato de Rege e Regina

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
ia: Contato de Rege George

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
ia: Contato de Rege William

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
ia: Contato de Lancaster

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
ia: Contato de Lee

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
ia: Contato de Loudoun

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
ia: Contato de Louisa

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
ia: Contato de Lunenburg

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
ia: Contato de Madison

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
ia: Contato de Mathews

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
ia: Contato de Mecklenburg

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
ia: Contato de Middlesex

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
ia: Contato de Montgomery

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
ia: Contato de Nelson

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
ia: Contato de Nove Kent

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
ia: Contato de Northampton

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
ia: Contato de Northumberland

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
ia: Contato de Nottoway

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
ia: Contato de Orange

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
ia: Contato de Page

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
ia: Contato de Patrick

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
ia: Contato de Pittsylvania

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
ia: Contato de Powhatan

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
ia: Contato de Prince Edward

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
ia: Contato de Prince George

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
ia: Contato de Prince William

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
ia: Contato de Pulaski

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
ia: Contato de Rappahannock

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
ia: Contato de Richmond

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
ia: Contato de Roanoke

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
ia: Contato de Rockbridge

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
ia: Contato de Rockingham

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
ia: Contato de Russell

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
ia: Contato de Scott

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
ia: Contato de Shenandoah

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
ia: Contato de Smyth

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
ia: Contato de Southampton

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
ia: Contato de Spotsylvania

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
ia: Contato de Stafford

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
ia: Contato de Surry

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
ia: Contato de Sussex

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
ia: Contato de Tazewell

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
ia: Contato de Warren

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
ia: Contato de Washington

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
ia: Contato de Westmoreland

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
ia: Contato de Wise

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
ia: Contato de Wythe

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
ia: Contato de York

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
ia: Citate de Alexandria

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
ia: Citate de Bristol

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
ia: Citate de Buena Vista

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
ia: Citate de Charlottesville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
ia: Citate de Chesapeake

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
ia: Citate de Colonial Heights

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
ia: Citate de Covington

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
ia: Citate de Danville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
ia: Citate de Emporia

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
ia: Citate de Fairfax

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
ia: Citate de Falls Church

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
ia: Citate de Franklin

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
ia: Citate de Fredericksburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
ia: Citate de Galax

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
ia: Citate de Hampton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
ia: Citate de Harrisonburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
ia: Citate de Hopewell

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
ia: Citate de Lexington

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
ia: Citate de Lynchburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
ia: Citate de Manassas

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
ia: Citate de Manassas Park

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
ia: Citate de Martinsville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
ia: Citate de Newport News

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
ia: Citate de Norfolk

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
ia: Citate de Norton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
ia: Citate de Petersburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
ia: Citate de Poquoson

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
ia: Citate de Portsmouth

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
ia: Citate de Radford

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
ia: Citate de Richmond

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
ia: Citate de Roanoke

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
ia: Citate de Salem

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
ia: Citate de Staunton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
ia: Citate de Suffolk

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
ia: Citate de Virginia Beach

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
ia: Citate de Waynesboro

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
ia: Citate de Williamsburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
ia: Citate de Winchester

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
ia: Aquas (de Nivello Mundial)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
ia: Ocenos e bassinos

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
ia: Non Aquas (de Nivello Mundial)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
ia: Oceano Arctic

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
ia: Pacific Septentrional

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
ia: Atlantic Septentrional

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
ia: Pacific Meridional

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
ia: Atlantic Meridional

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
ia: Oceano Indian

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
ia: Oceano Antarctic

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
ia: Laco Chad

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
ia: Nilo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
ia: Palude del Okavango

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
ia: Danubio

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
ia: Elba (Elbe)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
ia: Garonna (Garonne)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
ia: Loira (Loire)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
ia: Rheno

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
ia: Rodano (Rhone)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
ia: Senna (Seine)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
ia: Tago (Tagus)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
ia: Laco Balkhash

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
ia: Gange

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
ia: Hong (Fluvio Rubie)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
ia: Indo (Indus)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
ia: Sancte Lorenzo (Saint Lawrence)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
ia: Fluvio Colorado

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
ia: Laco Titicaca

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
ia: Tocantinas

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
ia: Laco Eyre

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
ia: Mar Caspie

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
ia: Bengala West

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
ia: Districto

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
ia: Non Bengala West

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
ia: Bordo

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
ia: Sud 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
ia: Nord 24-Parganas

[ctx: world.kgm]
en: World
ia: Mundo

[ctx: world.kgm]
en: Countries
ia: Paises

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
ia: Non un Nation

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
ia: Camerun

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
ia: Republica Central African

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ia: Costa de Ebore

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ia: Republica Democratic del Congo

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
ia: Egypto

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
ia: Guinea Equatorial

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
ia: Addis Abeba

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
ia: Jordania

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
ia: Citate de Kuwait

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
ia: Libano

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
ia: Marocco

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
ia: Republica del Congo

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
ia: Arabia Saudita

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
ia: Africa del Sud

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
ia: Pretoria, Bloemfontein e Citate del Capo

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
ia: Sudan del Sud

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
ia: Damasco

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
ia: Le Gambia

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
ia: Emirates Arabe Unite

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
ia: Abu Dhabi Citate

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
ia: Banco West

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
ia: Sahara Occidental

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
ia: Bielorussia

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
ia: Belgica

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ia: Bosnia e Herzegovina

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
ia: Republica Tchec

[ctx: world.kgm]
en: Prague
ia: Praga

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
ia: Danmark

[ctx: world.kgm]
en: Finland
ia: Finlandia

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
ia: Macedonia del Nord

[ctx: world.kgm]
en: France
ia: Francia

[ctx: world.kgm]
en: Germany
ia: Germania

[ctx: world.kgm]
en: Greece
ia: Grecia

[ctx: world.kgm]
en: Athens
ia: Athenas

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
ia: Hungaria

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
ia: Islanda

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
ia: Irlanda

[ctx: world.kgm]
en: Italy
ia: Italia

[ctx: world.kgm]
en: Rome
ia: Roma

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
ia: Lituania

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
ia: Nederland

[ctx: world.kgm]
en: Norway
ia: Norvegia

[ctx: world.kgm]
en: Poland
ia: Polonia

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
ia: Lisbona

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
ia: Moscova

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
ia: Belgrado

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
ia: Slovachia

[ctx: world.kgm]
en: Spain
ia: Espania

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
ia: Svedia

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
ia: Suissa

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
ia: Turchia

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
ia: Ukraina

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
ia: Grande Britannia / Regno Unite

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
ia: Le Statos Unite de America

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
ia: Le Bahamas

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
ia: Le Republica Dominican

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ia: Antigua e Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
ia: St John's

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ia: Trinidad e Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
ia: Citate de Mexico

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
ia: Citate de Guatemala

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
ia: Citate de Panama

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
ia: Guiana Francese

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
ia: Brasil

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
ia: Nove Zelanda

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
ia: Vaticano, le

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
ia: Monaco-Citate

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
ia: Nove Delhi

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ia: Colombo e Sri Jayewardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Japan
ia: Japon

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
ia: Cypro

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
ia: Kirghizistan

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
ia: Timor del Est

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
ia: Philippinas, le

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
ia: Thailanda

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
ia: Republica de China (Taiwan)

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
ia: Republica Popular Democratic de Corea

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
ia: Republica de Corea

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
ia: Papua Nove Guinea

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
ia: Groenlandia(Danmark)

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
ia: Continentes de Mundo (ab Polo Nord)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
ia: Continentes

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
ia: Quale es le summitte plus alte de %1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
ia: Continentes per summitate plus alte

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
ia: Qual ha %1 como su plus alte summitate?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
ia: Le summitate plus alte del continentes

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
ia: Nord America

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
ia: Sud America

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
ia: Antarctide

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
ia: Europa

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
ia: Governoratos

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
ia: Non Yemen

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
ia: Hadramaut

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ia: Republica Democratic del Congo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
ia: Non Republica Democratic del Congo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
ia: Congo central

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Uele
ia: Alte-Uele

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bas-Uele
ia: Basse-Uele

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
ia: Equator

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Lomami
ia: Alte Lomami (Haut-Lomami)

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Katanga
ia: Katanga Alte (Haut-Katanga)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
ia: Zambia (Districtos)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
ia: Non Zambia (Districtos)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
ia: Zambia (Provincias)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
ia: Non Zambia (Provincias)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
ia: Cinctura de cupro (Copperbelt)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
ia: Oriental

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
ia: Septentrional

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
ia: Nord-Occidental

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
ia: Meridional

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
ia: Provincias

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
ia: Non Zimbabwe

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
ia: Mashonaland est

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
ia: Matabeleland nord

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
ia: Matabeleland sud

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
ia: Midlands (Terras interne)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
ia: Zimbabwe (Districtos)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
ia: Districtos

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
ia: Frontiera

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
ia: Aqua

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
ia: Non Zimbabwe (Districtos)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mount Darwin
ia: Monte Darwin

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
ia: Gokwe nord

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
ia: Gokwe sud
