kgeography - en to ka translation catalogue (7224 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
ka: ირანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
ka: ჩინეთი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
ka: ინდოეთი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
ka: ბადახშანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
ka: ფეიზაბადი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
ka: ბადღისი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
ka: ქალაინაუ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
ka: ბაღლანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
ka: პულ ხუმრი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
ka: ბალხი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
ka: მაზარი შარიფი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
ka: ბამიანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Daykundi
ka: დაიკუნდი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nili
ka: ნილი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
ka: ჯუზჯანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
ka: შებერგანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
ka: ფარახი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
ka: ფარიაბი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
ka: მეიმენე

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
ka: ღაზნი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
ka: ღორი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
ka: ჩაჰჩარანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
ka: ჰელმანდი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
ka: ლაშკარ გაჰი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Herat
ka: ჰერატი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kabul
ka: ქაბული

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
ka: ყანდაარი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kapisa
ka: კაპისა

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
ka: მაჰმუდ-ი-რაქი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
ka: ხოსტი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunar
ka: კუნარი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
ka: ასადაბადი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
ka: კუნდუზი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
ka: ლაღმანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
ka: მიჰტარლამი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Logar
ka: ლოგარი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
ka: პულ-ი-ალამი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
ka: ნანგარჰარი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
ka: ჯალალაბადი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
ka: ნიმრუზი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
ka: ზარანჯი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
ka: ნურისტანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parun
ka: პარუნი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
ka: ორუზგანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
ka: ტარინ კოვტი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
ka: ფაქთია

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
ka: გარდეზი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktika
ka: ფაქტიკა

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
ka: შარანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
ka: ფანჯშირი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bazarak
ka: ბაზარაკი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
ka: ფარვანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
ka: ჩარიქარი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
ka: სამანგანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
ka: სარ-ე-პოლი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
ka: თახარი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Taloqan
ka: თალიკანი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
ka: ვარდაკი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
ka: მეიდანშაჰრი

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
ka: ზაბული

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
ka: ყალათი

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
ka: აფრიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: africa.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ka: არა აფრიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ka: არა აფრიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
ka: ალჟირი

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
ka: ალჟირი

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
ka: ანგოლა

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
ka: ლუანდა

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
ka: ბენინი

[ctx: africa.kgm]
en: Porto-Novo
ka: პორტო-ნოვო

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
ka: ბოცვანა

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
ka: გაბორონე

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
ka: ბურკინა ფასო

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
ka: უაგადუგუ

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
ka: ბურუნდი

[ctx: africa.kgm]
en: Gitega
ka: გიტეგა

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
ka: კამერუნი

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
ka: იაუნდე

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
ka: კაბო ვერდე

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
ka: პრაია

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
ka: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
ka: ბანგი

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
ka: ჩადი

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
ka: ნჯამენა

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
ka: კომორი

[ctx: africa.kgm]
en: Moroni
ka: მორონი

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ka: კოტდივუარი

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
ka: იამუსუკრო

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ka: კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
ka: კინშასა

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
ka: ეგვიპტე

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
ka: ქაირო

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
ka: ეკვატორული გვინეა

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
ka: მალაბო

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
ka: ერითრეა

[ctx: africa.kgm]
en: Asmara
ka: ასმარა

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
ka: ადის აბება

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
ka: გაბონი

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
ka: ლიბერვილი

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
ka: გამბია

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
ka: ბანჯული

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
ka: განა

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
ka: აკრა

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
ka: გვინეა

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
ka: კონაკრი

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
ka: გვინეა-ბისაუ

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
ka: ბისაუ

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
ka: კენია

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
ka: ნაირობი

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
ka: ლესოტო

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
ka: მასერუ

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
ka: ლიბერია

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
ka: მონროვია

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
ka: ლიბია

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
ka: ტრიპოლი

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
ka: ანტანანარივო

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
ka: მალავი

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
ka: ლილონგვე

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
ka: მალი

[ctx: africa.kgm]
en: Bamako
ka: ბამაკო

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
ka: მავრიტანია

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
ka: ნოიაკჩოტი

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
ka: მავრიკი

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
ka: პორტ ლუისი

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
ka: მაროკო

[ctx: africa.kgm]
en: Rabat
ka: რაბატი

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

[ctx: africa.kgm]
en: Maputo
ka: მაპუტუ

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
ka: ნამიბია

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
ka: ვინდჰოეკი

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
ka: ნიგერი

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
ka: ნიამეი

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
ka: ნიგერია

[ctx: africa.kgm]
en: Abuja
ka: აბუჯა

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
ka: კონგოს რესპუბლიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
ka: ბრაზავილი

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
ka: რუანდა

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
ka: კიგალი

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
ka: სენეგალი

[ctx: africa.kgm]
en: Dakar
ka: დაკარი

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
ka: სეიშელები

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
ka: სიერა ლეონე

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
ka: ფრითაუნი

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
ka: სომალი

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
ka: მოგადიშუ

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
ka: სამხრეთ აფრიკა

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
ka: პრეტორია

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
ka: სუდანი

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
ka: ხართუმი

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
ka: სამხრეთ სუდანი

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
ka: ჯუბა

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
ka: ესვატინი

[ctx: africa.kgm]
en: Mbabane
ka: მბაბანე

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
ka: სან-ტომე და პრინსიპი

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé
ka: სან-ტომე

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
ka: ტანზანია

[ctx: africa.kgm]
en: Dodoma
ka: დოდომა

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
ka: ტოგო

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
ka: ლომე

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
ka: ტუნისი

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
ka: ტუნისი

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
ka: უგანდა

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
ka: კამპალა

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
ka: დასავლეთ საჰარა

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
ka: ელ-აიუნი

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
ka: ზამბია

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
ka: ლუსაკა

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
ka: ჰარარე

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
ka: კანარის კუნძულები (ესპანეთი)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ka: ლას პალმას დე გრან კანარია და სანტა კრუს დე ტენერიფე

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
ka: მადეირა (პორტუგალია)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
ka: ფუნშალი

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
ka: რეიუნიონი (საფრანგეთი)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
ka: სენტ-დენსი

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
ka: წმინდა ელენეს კუნძული

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
ka: ჯეიმსტაუნი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
ka: ალბანეთი (ოლქები)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
ka: არა-ალბანეთი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
ka: ბერატი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
ka: ბულქიზა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
ka: დელვინა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
ka: დევოლი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
ka: დიბრა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
ka: დურესი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
ka: ელბასანი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Fier
ka: ფიერი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
ka: გიროკასტრა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
ka: გრამში

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Has
ka: ჰასი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
ka: კავაია

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
ka: კოლონიე

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Korçë
ka: კორჩა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
ka: კრუია

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kuçovë
ka: კუჩოვა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kukës
ka: კუკესი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
ka: კურბინი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lezhë
ka: ლეჟა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
ka: ლიბრაჟდი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
ka: ლიუშნია

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
ka: მალეში ე მედჰე

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
ka: მალაკასტრა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
ka: მატი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
ka: მირდიტა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Peqin
ka: პექინი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
ka: პერმეთი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
ka: პოგრადეცი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
ka: პუკა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
ka: სარანდა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
ka: შკოდერი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Skrapar
ka: სკრაპარი

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
ka: ტეპელენა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tirana
ka: ტირანა

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
ka: ტროპოია

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
ka: ვლორა

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
ka: ალბანეთი (პრეფექტურები)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ka: პრეფექტურები

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
ka: არა-ალბანეთი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
ka: ბერატი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
ka: დიბრა

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
ka: პეშკოპი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
ka: დურესი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
ka: ელბასანი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Fier
ka: ფიერი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
ka: გიროკასტრა

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Korçë
ka: კორჩა

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Kukës
ka: კუკესი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Lezhë
ka: ლეჟა

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
ka: შკოდერი

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
ka: ტირანა

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
ka: ვლორა

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
ka: ალჟირი

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
ka: არა-ალჟირი

[ctx: algeria.kgm]
en: Adrar
ka: ადრარი

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Defla
ka: აინ-დეფლი

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Témouchent
ka: აინ-ტემუშენტი

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
ka: ალჟირი

[ctx: algeria.kgm]
en: Annaba
ka: ანაბა

[ctx: algeria.kgm]
en: Batna
ka: ბატნა

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
ka: ბეშარი

[ctx: algeria.kgm]
en: Béjaïa
ka: ბეჯაია

[ctx: algeria.kgm]
en: Biskra
ka: ბისკრა

[ctx: algeria.kgm]
en: Blida
ka: ბლიდა

[ctx: algeria.kgm]
en: Bordj Bou Arréridj
ka: ბორჯ-ბუ-არერიჯი

[ctx: algeria.kgm]
en: Bouira
ka: ბუირა

[ctx: algeria.kgm]
en: Boumerdès
ka: ბურმედესი

[ctx: algeria.kgm]
en: Chlef
ka: შლეფი

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
ka: კონსტანტინა

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
ka: დჯელფა

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
ka: ელ ბაიადი

[ctx: algeria.kgm]
en: El Oued
ka: ელ-უედი

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
ka: ელ-ტარეფი

[ctx: algeria.kgm]
en: Ghardaïa
ka: გარდაია

[ctx: algeria.kgm]
en: Guelma
ka: გელმა

[ctx: algeria.kgm]
en: Illizi
ka: ილიზი

[ctx: algeria.kgm]
en: Jijel
ka: ჯიჯელი

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
ka: ხენშელა

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
ka: ლაღუატი

[ctx: algeria.kgm]
en: Médéa
ka: მედეა

[ctx: algeria.kgm]
en: Mila
ka: მილა

[ctx: algeria.kgm]
en: Mostaganem
ka: მოსთაღანემი

[ctx: algeria.kgm]
en: M'Sila
ka: მსილა

[ctx: algeria.kgm]
en: Muaskar
ka: მასკარა

[ctx: algeria.kgm]
en: Naâma
ka: ნაამა

[ctx: algeria.kgm]
en: Oran
ka: ორანი

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
ka: უარგლა

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
ka: უმ-ელ-ბუახი

[ctx: algeria.kgm]
en: Relizane
ka: რელიზანი

[ctx: algeria.kgm]
en: Saïda
ka: საიდა

[ctx: algeria.kgm]
en: Sétif
ka: სეტიფი

[ctx: algeria.kgm]
en: Sidi Bel Abbes
ka: სიდი ბელ აბესი

[ctx: algeria.kgm]
en: Skikda
ka: სკიკდა

[ctx: algeria.kgm]
en: Souk Ahras
ka: სუკ აჰრასი

[ctx: algeria.kgm]
en: Tamanghasset
ka: ტამანრასეტი

[ctx: algeria.kgm]
en: Tébessa
ka: ტებესა

[ctx: algeria.kgm]
en: Tiaret
ka: ტიარეტი

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
ka: ტინდუფი

[ctx: algeria.kgm]
en: Tipasa
ka: ტიპასა

[ctx: algeria.kgm]
en: Tissemsilt
ka: ტისემსილტი

[ctx: algeria.kgm]
en: Tizi Ouzou
ka: ტიზი უზუ

[ctx: algeria.kgm]
en: Tlemcen
ka: თლემსენი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Andhra Pradesh
ka: ანდჰრა პრადეში

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
ka: არა-ანდჰრა პრადეში

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Adilabad
ka: ადილაბადი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nizamabad
ka: ნიზამაბადი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Karimnagar
ka: კარიმნაგარი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Medak
ka: მედაკი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Sangareddy
ka: სანგარედი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Warangal
ka: ვარანგალი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Rangareddy
ka: რანგარედი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
ka: ჰიდერაბადი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Khammam
ka: კჰამამი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nalgonda
ka: ნალგონდა

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Mahbubnagar
ka: მაჰბუბნაგარი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kurnool
ka: კარნული

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Anantapur
ka: ანანტაპური

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
ka: ჩიტური

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Cuddapah
ka: კადაპა

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nellore
ka: ნელურუ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Prakasam
ka: პრაკასამი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Ongole
ka: ონგოლე

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Guntur
ka: გუნტური

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Krishna
ka: კრიშნა

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Machilipatnam
ka: მაჩილიპატნამი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
ka: დასავლეთი გოდავარი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Eluru
ka: ელურუ

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
ka: აღმოსავლეთი გოდავარი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kakinada
ka: კაკინადა

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vishakhapatnam
ka: ვიშაკჰაპატნამი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vizianagaram
ka: ვიზიანაგარამი

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Srikakulam
ka: სრიკაკულამი

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
ka: ანდორა

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
ka: ანდორის ადმინისტრაციული დაყოფა

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: andorra.kgm]
en: France
ka: საფრანგეთი

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
ka: ანდორა ლა ველა

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
ka: ლა-მასანა

[ctx: andorra.kgm]
en: Ordino
ka: ორდინო

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
ka: კანილო

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
ka: გრანდ-ენკამპმენტი

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
ka: ესკალდეს-ენგორდანი

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
ka: სანტ-ჟულია-დე-ლორია

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
ka: ანგოლა (პროვინციები)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
ka: არა-ანგოლა (პროვინციები)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bengo
ka: ბანგო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Caxito
ka: კაშიტო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Benguela
ka: ბენგელა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bié
ka: ბიე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Kuito
ka: კუიტო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
ka: კაბინდა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
ka: კუანდო-კუბანგო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Menongue
ka: მენონგე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
ka: ჩრდილოეთ კვანზა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: N'dalatando
ka: ნდალატანდო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
ka: სამხრეთი კვანზა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Sumbe
ka: სუმბე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
ka: კუნენე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
ka: ონჯივა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huambo
ka: უამბო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huíla
ka: უილა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lubango
ka: ლუბანგო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luanda
ka: ლუანდა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
ka: ჩრდილოეთ ლუნდა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
ka: ლუკაპა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
ka: სამხრეთი ლუნდა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Saurimo
ka: საურიმო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Malanje
ka: მალანჟე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Namibe
ka: ნამიბე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
ka: მოშიკო

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luena
ka: ლუენა

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Uíge
ka: უიჟე

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
ka: ზაირი

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
ka: მბანზა კონგო

en: Your Answers Were
ka: თქვენი პასუხები იყო

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
ka: %2 კითხვიდან თქვენ სწორად უპასუხეთ %1.

en: Question
ka: კითხვა

en: Your Answer
ka: თქვენი პასუხი

en: Correct Answer
ka: სწორი პასუხი

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
ka: არგენტინა

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
ka: არა-არგენტინა

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
ka: ბუენოს აირესი(სითი)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
ka: ბუენოს აირესი

[ctx: argentina.kgm]
en: La Plata
ka: ლა პლატა

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
ka: კატამარკა

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
ka: სან-ფერნანდო-დელ-ვალიე-დე-კატამარკა

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
ka: ჩაკო

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
ka: რესისტენსია

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
ka: ჩუბუტი

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
ka: რავსონი

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
ka: კოდოვა

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
ka: კორიენტესი

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
ka: ენტრე-რიოსი

[ctx: argentina.kgm]
en: Paraná
ka: პარანა

[ctx: argentina.kgm]
en: Formosa
ka: ფორმოსი

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
ka: სან-სალვადორ-დე-ხუხუი

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
ka: სან სალვადორ დე ხუხუი

[ctx: argentina.kgm]
en: La Pampa
ka: ლა პამპი

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
ka: სანტა როზა

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
ka: ლა რიოხა

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
ka: მენდოზა

[ctx: argentina.kgm]
en: Misiones
ka: მისიონესი

[ctx: argentina.kgm]
en: Posadas
ka: პოსადასი

[ctx: argentina.kgm]
en: Neuquén
ka: ნეუკენი

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
ka: რიო-ნეგრო

[ctx: argentina.kgm]
en: Viedma
ka: ვიედმა

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
ka: სალტა

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
ka: სან ხუანი

[ctx: argentina.kgm]
en: San Luis
ka: სან ლუისი

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
ka: სანტა კრუზი

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
ka: რიო გალიეგოსი

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Fe
ka: სანტა ფე

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
ka: სანტიაგო-დელ-ესტერო

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
ka: ცეცხლოვანი მიწის პროვინცია

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
ka: უშუაია

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
ka: ტუკუმანი

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
ka: სან-მიგელ-დე-ტუკუმანი

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
ka: სომხეთი

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
ka: ვანის ტბა

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
ka: სევანს ტბა

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
ka: საქართველო

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
ka: ირანი

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
ka: არაგაწოტნი

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
ka: აშტაკარი

[ctx: armenia.kgm]
en: Ararat
ka: არარატი

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
ka: არტაშატი

[ctx: armenia.kgm]
en: Armavir
ka: არმავირი

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
ka: გეღარქუნიქი

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
ka: გავარი

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
ka: კოტაიქი

[ctx: armenia.kgm]
en: Hrazdan
ka: რაზდანი

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
ka: ლორე

[ctx: armenia.kgm]
en: Vanadzor
ka: ვანაძორი

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
ka: შირაკი

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
ka: გიუმრი

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
ka: სიუნიკი

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
ka: კაპანი

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
ka: ტავუში

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
ka: იჯევანი

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
ka: ვაიოცძორი

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
ka: ეღეგნაძორი

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
ka: ერევანი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
ka: არუნაჩალ პრადეში

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
ka: არა-არუნაჩალ პრადეში

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tirap
ka: ტირაპი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Khonsa
ka: კჰონსა

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Changlang
ka: ჩანგლანგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lohit
ka: ლოჰიტი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tezu
ka: ტეზუ

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anjaw
ka: ანჯავი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Hawai
ka: ჰავაი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
ka: დიბანგის ქვედა ველი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Roing
ka: როინგო

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
ka: დიბანგის ველი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anini
ka: ანინი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
ka: ზედა სიანგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yingkiong
ka: ინკიონგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
ka: აღმოსავლეთ სიანგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Pasighat
ka: პასიგჰატი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
ka: დასავლეთ სიანგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Along
ka: ალონგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tawang
ka: ტავანგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
ka: დასავლეთი კამენგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Bomdila
ka: ბომბდილა

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
ka: აღმოსავლეთი კამენგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Seppa
ka: სეპა

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Papum Pare
ka: პაპუმ პარე

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yupia
ka: იუპია

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
ka: ქვემო სუბანსირი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Ziro
ka: ზირო

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Kurung Kumey
ka: კურუნგ-კუმეი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Koloriang
ka: კოლორიანგი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
ka: ზედა სუბანსირი

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Daporijo
ka: დაპორიჯო

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
ka: აზია

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: asia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
ka: ანკარა

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
ka: ეგვიპტე

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
ka: ქაირო

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
ka: ერითრეა

[ctx: asia.kgm]
en: Asmara
ka: ასმარა

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
ka: ადის აბება

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
ka: ირანი

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
ka: თეირანი

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
ka: ერაყი

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
ka: ბაღდადი

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
ka: ისრაელი

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
ka: იერუსალიმი

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
ka: იორდანია

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
ka: ამანი

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
ka: კენია

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
ka: ნაირობი

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
ka: ქუვეიტი

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
ka: ქუვეიტი

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
ka: ლიბანი

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
ka: ბეირუტი

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
ka: ყატარი

[ctx: asia.kgm]
en: Doha
ka: დოჰა

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
ka: რიადი

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
ka: სომალი

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
ka: მოგადიშუ

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
ka: სუდანი

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
ka: ხართუმი

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
ka: სამხრეთ სუდანი

[ctx: asia.kgm]
en: Juba
ka: ჯუბა

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
ka: სირია

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
ka: დამასკო

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
ka: უგანდა

[ctx: asia.kgm]
en: Kampala
ka: კამპალა

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
ka: აბუ დაბი

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
ka: ომანი

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
ka: მუსკატი

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
ka: დასავლეთ სანაპირო

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
ka: იემენი

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
ka: სანა

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
ka: უკრაინა

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
ka: კიევი

[ctx: asia.kgm]
en: China
ka: ჩინეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
ka: პეკინი

[ctx: asia.kgm]
en: India
ka: ინდოეთი

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
ka: ახალი დელი

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
ka: შრი ლანკა

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ka: კოლომბო და შრი ჯაევარდენეპურა

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
ka: ულაანბატორი

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
ka: ასტანა

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
ka: იაპონია

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
ka: ტოკიო

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
ka: მიანმარი

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
ka: ნაიფიიდო

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
ka: ნეპალი

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
ka: კატმანდუ

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
ka: ბუტანი

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
ka: თხიმფხუ

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
ka: ინდონეზია

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
ka: ჯაკარტა

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
ka: მალაიზია

[ctx: asia.kgm]
en: Kuala Lumpur
ka: კუალა ლუმპური

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
ka: დაკა

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
ka: ქაბული

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
ka: ბაქო

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
ka: სომხეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
ka: ერევანი

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

[ctx: asia.kgm]
en: Manama
ka: მანამა

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
ka: საქართველო

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
ka: თბილისი

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
ka: აშხაბადი

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
ka: ტაშკენტი

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
ka: ბიშკეკი

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
ka: დუშანბე

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
ka: ისლამაბადი

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
ka: ლაოსი

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
ka: ვიენტიანი

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
ka: კამბოჯა

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
ka: ფნომ ფენჰი

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
ka: ბრუნეი

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
ka: ბანდარ სერი ბეგავანი

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
ka: ფილიპინები

[ctx: asia.kgm]
en: Manila
ka: მანილა

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
ka: ტაილანდი

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
ka: ბანკოკი

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
ka: ჰანოი

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
ka: ტაივანი

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
ka: ტაიპეი

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
ka: სინგაპური

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
ka: ჩრდილოეთ კორეა

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
ka: პენჯანგი

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
ka: სამხრეთ კორეა

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
ka: სეული

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
ka: აღმოსავლეთ ტიმორი

[ctx: asia.kgm]
en: Dili
ka: დილი

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
ka: ტანზანია

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
ka: ზამბია

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
ka: მალავი

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
ka: პაპუა ახალი გვინეა

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
ka: ავსტრალია

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
ka: კვიპროსი

en: Correct answers: %1/%2
ka: სწორი პასუხები: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: Assam
ka: ასამი

[ctx: assam.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
ka: არა ასამი

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: assam.kgm]
en: Kokrajhar
ka: კოკრაჯჰარი

[ctx: assam.kgm]
en: Dhuburi
ka: დჰუბრი

[ctx: assam.kgm]
en: Goalpara
ka: გოალპარა

[ctx: assam.kgm]
en: Bongaigaon
ka: ბონგაიგაონი

[ctx: assam.kgm]
en: Barpeta
ka: ბარპეტა

[ctx: assam.kgm]
en: Nalbari
ka: ნალბარი

[ctx: assam.kgm]
en: Dispur
ka: დისპური

[ctx: assam.kgm]
en: Kamrup
ka: კამრუპი

[ctx: assam.kgm]
en: Guwahati
ka: გუვაჰატი

[ctx: assam.kgm]
en: Darrang
ka: დარანგი

[ctx: assam.kgm]
en: Marigaon
ka: მორიგაუ

[ctx: assam.kgm]
en: Karbi Anglong
ka: კარბი-ანგლონგი

[ctx: assam.kgm]
en: Diphu
ka: დიფუ

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
ka: ჩრდილოეთი კაჩარის მთები

[ctx: assam.kgm]
en: Haflong
ka: ჰაფლონგი

[ctx: assam.kgm]
en: Cachar
ka: კაჩარი

[ctx: assam.kgm]
en: Silchar
ka: სილჩარი

[ctx: assam.kgm]
en: Hailakandi
ka: ჰაილაკანდი

[ctx: assam.kgm]
en: Karimganj
ka: კარიმგანჯი

[ctx: assam.kgm]
en: Golaghat
ka: გოლაგჰატი

[ctx: assam.kgm]
en: Nagaon
ka: ნაგაონი

[ctx: assam.kgm]
en: Sonitpur
ka: სონიტპური

[ctx: assam.kgm]
en: Lakhimpur
ka: ლაკხიმპური

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
ka: ჩრდილოეთი ლაკიმპური

[ctx: assam.kgm]
en: Jorhat
ka: ჯორჰატი

[ctx: assam.kgm]
en: Dhemaji
ka: დემაჯი

[ctx: assam.kgm]
en: Sibsagar
ka: სიბსაგარი

[ctx: assam.kgm]
en: Dibrugarh
ka: დიბურგარჰი

[ctx: assam.kgm]
en: Tinsukia
ka: ტინსუკია

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
ka: ავსტრალია

[ctx: australia.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
ka: არა-ავსტრალია

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
ka: სანაპირო

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
ka: ფედერალური ტერიტორია (ავსტრალია)

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
ka: კანბერა

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
ka: ახალი სამხრეთი უელსი

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
ka: სიდნეი

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
ka: მელბურნი

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
ka: ქვინსლენდი

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
ka: ბრიზბონი

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
ka: სამხრეთი ავსტრალია

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
ka: ადელაიდე

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
ka: დასავლეთ ავსტრალია

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
ka: პერტი

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
ka: ტასმანია

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
ka: ჰობარტი

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
ka: ჩრდილო ტერიტორია

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
ka: დარვინი

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
ka: ავსტრია

[ctx: austria.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
ka: არაა ავსტრია

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
ka: ვენა

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
ka: ბურგენლანდი

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
ka: აიზენშტადტი

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
ka: შტირია

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
ka: გრაცი

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
ka: კარინტია

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
ka: კლაგენფურტი

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
ka: ტიროლი

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
ka: ინსბრუკი

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
ka: ვორარლბერგი

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
ka: ბრეგენცი

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
ka: ზალცბურგი

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
ka: ზემო ავსტრია

[ctx: austria.kgm]
en: Linz
ka: ლინცი

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
ka: ქვემო ავსტრია

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
ka: სტ. პოლტენი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
ka: ოლქი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
ka: არა აზერბაიჯანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
ka: აბშერონი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
ka: აღჯაბადი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
ka: აღდამი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
ka: აღდაში

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
ka: აღსთაფა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
ka: აღსუ

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
ka: შირვანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Astara
ka: ასტარა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
ka: ბაქო სითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
ka: ბელაქანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
ka: ბარდა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
ka: ბეილაგანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
ka: ბილიასუვარი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
ka: ჯებრაილი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
ka: ჯალილაბადი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
ka: დაშქესანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
ka: შაბრანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Fizuli
ka: ფიზული

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
ka: გადაბეი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
ka: განჯა სითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goranboy
ka: გორანბოი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
ka: გოქჩაი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
ka: ჰაინანიჰაჯიყაბული

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
ka: იმიშლი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
ka: ისმაილი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
ka: ქალბაჯარი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
ka: ქურდამირი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
ka: ლაჩინი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
ka: ლენქორანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
ka: ლანკარან სითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lerik
ka: ლერიქი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
ka: მასალი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
ka: მინგეჩაური

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
ka: ნაფთალანი სითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
ka: ნეფთჩალი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
ka: ოღუზი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
ka: ქაბალა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
ka: ქახი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
ka: ყაზახეთი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qobustan
ka: გობუსტანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Quba
ka: ყუბა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
ka: ქუბადლი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qusar
ka: გუსარი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
ka: საათლი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sabirabad
ka: საბირაბადი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
ka: შაკი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
ka: შაკი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Salyan
ka: სალიანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
ka: შამახი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
ka: შამქორი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
ka: სამუხი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
ka: სიაზანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
ka: სუმგაითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
ka: შუშა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
ka: შუშა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
ka: ტერტერი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tovuz
ka: თოუზი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
ka: უჯარი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
ka: ხაჩმაზი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
ka: ხანკერდი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
ka: გოიგოლი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
ka: ხიზი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
ka: ხოჯალი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
ka: ხოჯავენდი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
ka: იარდიმლი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
ka: ევლახი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
ka: იევლახი სითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
ka: ზანგილანი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zaqatala
ka: ზაქათალა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
ka: ზარდაბი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
ka: ბაბეკი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
ka: ჯულფა

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
ka: კანგარლი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
ka: ნახიჩევანი სითი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ordubad
ka: ორდუბადი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
ka: სადარაკი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
ka: შაჰბუზი

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
ka: შარური

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
ka: დანაყოფები

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
ka: არა-ბანგლადეში

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Barisa
ka: ბარისა

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
ka: ჩიტაგონგი

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
ka: დაკა

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Khulna
ka: ხულნა

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Rajshahi
ka: რაჯშაჰი

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Sylhet
ka: სილჰეტი

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
ka: ბელარუსი

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
ka: არა-ბელარუსი

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk
ka: მინსკი

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
ka: ბრესტის ოლქი

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest
ka: ბრესტი

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
ka: გომელის ოლქი

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
ka: გომელი

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
ka: გნოდნოს ოლქი

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
ka: გროდნო

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
ka: მოგილიოვის ოლქი

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
ka: მოგილიოვი

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
ka: მინსკის ოლქი

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
ka: ვიტებსკის ოლქი

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
ka: ვიტებსკი

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
ka: ბელგია

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
ka: არა-ბელგია

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
ka: ანტვერპენი

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
ka: ბრუსელი

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
ka: ფლამანდიის ბრაბანტი

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
ka: ლოივენი

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
ka: დასავლეთი ფლანდრია

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
ka: ბრიუგე

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
ka: აღმოსავლეთ ფლანდრია

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
ka: გენტი

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
ka: ლიმბურგი

[ctx: belgium.kgm]
en: Hasselt
ka: ჰასელტი

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
ka: ვალონიის ბრაბანტი

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
ka: ვავრი

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
ka: ენო

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
ka: მონსი

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
ka: ლიეჟი

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
ka: ლიეჟი

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

[ctx: belgium.kgm]
en: Arlon
ka: არლონი

[ctx: belgium.kgm]
en: Namur
ka: ნამიური

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
ka: ბელიზი

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: belize.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
ka: არა-ბელიზი

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
ka: ბელიზის ოლქი

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
ka: ბელიზი სითი

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
ka: კაიო

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
ka: სან იგნასიო

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
ka: კოროსალი

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
ka: კოროსალი

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
ka: ორინჯ-უოქი

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
ka: ორინჯ-უოქი სითი

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
ka: სტან-კრიკი

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
ka: დანრიგა

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
ka: ტოლედო

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
ka: პუნტა-გორდა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
ka: ბუტანი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
ka: არა-ბუტანი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bumthang
ka: ბუმტანგი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
ka: ჩუკჰა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Dagana
ka: დაგანა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Gasa
ka: ღაზა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Haa
ka: ჰაა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Lhuntse
ka: ლჰუნცე

[ctx: bhutan.kgm]
en: Mongar
ka: მონგარი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Paro
ka: პარო

[ctx: bhutan.kgm]
en: Pemagatshel
ka: პემეგაცელი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Punakha
ka: პუნაქა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samdrup Jongkhar
ka: სამდრუპ ჯონგჰარი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samtse
ka: სამცე

[ctx: bhutan.kgm]
en: Sarpang
ka: სარპანგი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Thimphu
ka: თხიმფხუ

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashigang
ka: ტრაშიგანგი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashiyangste
ka: ტრაშიანგცე

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trongsa
ka: ტრონგსა

[ctx: bhutan.kgm]
en: Tsirang
ka: ცირანგი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Wangdue Phodrang
ka: ანგდუე პჰოდრანგი

[ctx: bhutan.kgm]
en: Zhemgang
ka: ჟემგანგი

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar
ka: ბიჰარი

[ctx: bihar.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
ka: %1-ის რაიონული ცენტრია ...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
ka: ოლქების მმართველი

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
ka: %1 რაიონული ცენტრია ...

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
ka: რაიონები ცენტრებით

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
ka: არა-ბიჰარი

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: bihar.kgm]
en: Paschim Champaran
ka: პასქიმ ჩამპარანი

[ctx: bihar.kgm]
en: Bettiah
ka: ბეტტიაჰი

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
ka: პურბი ჩამპარანი

[ctx: bihar.kgm]
en: Motihari
ka: მოტიჰარი

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheohar
ka: შეოჰარი

[ctx: bihar.kgm]
en: Sitamarhi
ka: სითამარჰი

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhubani
ka: მადჰუბანი

[ctx: bihar.kgm]
en: Supaul
ka: სუპაული

[ctx: bihar.kgm]
en: Araria
ka: არარია

[ctx: bihar.kgm]
en: Kishanganj
ka: კიშაგანჯი

[ctx: bihar.kgm]
en: Purnia
ka: პურნია

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhepura
ka: მადჰეპურა

[ctx: bihar.kgm]
en: Saharsa
ka: საჰარსა

[ctx: bihar.kgm]
en: Darbhanga
ka: დარბჰანგა

[ctx: bihar.kgm]
en: Muzaffarpur
ka: მუზაფარპური

[ctx: bihar.kgm]
en: Gopalganj
ka: გოპალგანჯი

[ctx: bihar.kgm]
en: Siwan
ka: სივანი

[ctx: bihar.kgm]
en: Saran
ka: სარანი

[ctx: bihar.kgm]
en: Chhapra
ka: ჩჰაპრა

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
ka: ვაიშალი

[ctx: bihar.kgm]
en: Hajipur
ka: ხაჯიპური

[ctx: bihar.kgm]
en: Samastipur
ka: სამასტიპური

[ctx: bihar.kgm]
en: Begusarai
ka: ბეგუსარაი

[ctx: bihar.kgm]
en: Khagaria
ka: ხაგარია

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
ka: ბჰაგალპური

[ctx: bihar.kgm]
en: Katihar
ka: კატიჰარი

[ctx: bihar.kgm]
en: Munger
ka: მუნგერი

[ctx: bihar.kgm]
en: Lakhisarai
ka: ლაკხისარაი

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheikhpura
ka: შეიხპურა

[ctx: bihar.kgm]
en: Nalanda
ka: ნალანდა

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar Sharif
ka: ბიჰაპ შარიფი

[ctx: bihar.kgm]
en: Patna
ka: პატნა

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhojpur
ka: ბჰოჯპური

[ctx: bihar.kgm]
en: Ara
ka: არრაჰი

[ctx: bihar.kgm]
en: Buxar
ka: ბუქსარი

[ctx: bihar.kgm]
en: Kaimur
ka: კაიმური

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhabhua
ka: ბჰაბჰუა

[ctx: bihar.kgm]
en: Rohtas
ka: როჰტასი

[ctx: bihar.kgm]
en: Sasaram
ka: სასარამი

[ctx: bihar.kgm]
en: Aurangabad
ka: აურანგაბადი

[ctx: bihar.kgm]
en: Arwal
ka: არვალი

[ctx: bihar.kgm]
en: Jehanabad
ka: ჯეჰანაბადი

[ctx: bihar.kgm]
en: Gaya
ka: გაია

[ctx: bihar.kgm]
en: Nawada
ka: ნავადა

[ctx: bihar.kgm]
en: Jamui
ka: ჯამუი

[ctx: bihar.kgm]
en: Banka
ka: ბანკა

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
ka: ბოლივია

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
ka: არა-ბოლივია

[ctx: bolivia.kgm]
en: Beni
ka: ბენიი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Trinidad
ka: ტრინიდადი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
ka: ჩუკისაკი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
ka: სუკრე

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
ka: კოჩაბამბა

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Oruro
ka: ორურო

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
ka: პანდო

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
ka: კობიხა

[ctx: bolivia.kgm]
en: Potosí
ka: პოტოსი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
ka: სანტა კრუზი

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz de la Sierra
ka: სანტა კრუზ დე ლა სიერა

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
ka: ტარიხა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცოგოვინა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
ka: კანტონი

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
ka: არა-ბოსნია და ჰერცოგოვინა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
ka: ბრჩკო

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
ka: ბოსნიური პოდრინიე

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
ka: ცენტრალური ბოსნია

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
ka: ჰერცოგოვინა-ნერეტვა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Posavina
ka: პოსავინა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
ka: სარაევო

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Tuzla
ka: ტუზლა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Una Sana
ka: უნა სანა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
ka: დასავლეთი ბოსნია

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
ka: დასავლეთი ჰერცოგოვინა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
ka: ზენიცა-დობოი

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Banja Luka
ka: ბანია ლუკა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Doboj
ka: დობოი

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bijeljina
ka: ბიელინა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Vlasenica
ka: ვლასენიცა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
ka: სოკოლაჩი

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Foča
ka: ფოჩა

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Trebinje
ka: ტრებინე

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
ka: ბოცვანა

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
ka: არა-ბოცვანა

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: botswana.kgm]
en: Serowe
ka: სეროვე

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
ka: ღანზი

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgalagadi
ka: კგალაგადი

[ctx: botswana.kgm]
en: Tshabong
ka: ჩაბონგი

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgatleng
ka: კგატლენგი

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
ka: მოჩუდი

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
ka: კვენენგი

[ctx: botswana.kgm]
en: Molepolole
ka: მოლეპოლოლე

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
ka: ჩრდილო-აღმოსავლეთი

[ctx: botswana.kgm]
en: Francistown
ka: ფრანცისთაუნი

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
ka: ჩრდილო-დასავლეთი

[ctx: botswana.kgm]
en: Maun
ka: მაუნი

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
ka: სამხრეთ-აღმოსავლეთი

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
ka: გაბორონე

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
ka: სამხრეთ

[ctx: botswana.kgm]
en: Kanye
ka: კანიე

en: &Accept
ka: &დათანხმება

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
ka: ბრაზილია

[ctx: brazil.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
ka: სერჟიპე

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
ka: არაკაჟუ

[ctx: brazil.kgm]
en: Pará
ka: პარა

[ctx: brazil.kgm]
en: Belém
ka: ბელენი

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
ka: მინას გერაისი

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
ka: ბელო ორიზონტე

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
ka: რორაიმა

[ctx: brazil.kgm]
en: Boa Vista
ka: ბოა ვისტა

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
ka: ფედერალური შტატი

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
ka: ბრაზილია

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
ka: მატო გროსო დო სული

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
ka: კამპო გრანდე

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
ka: მატო გროსო

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
ka: კუიაბა

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraná
ka: პარანა

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
ka: კურიტიბა

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
ka: სანტა კატარინა

[ctx: brazil.kgm]
en: Florianópolis
ka: ფლორიანოპოლისი

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
ka: სეარა

[ctx: brazil.kgm]
en: Fortaleza
ka: ფორტალესა

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
ka: გოიასი

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
ka: გოიანია

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
ka: პარაიბა

[ctx: brazil.kgm]
en: João Pessoa
ka: ჟოაო პესოა

[ctx: brazil.kgm]
en: Amapá
ka: ამაპა

[ctx: brazil.kgm]
en: Macapá
ka: მაკაპა

[ctx: brazil.kgm]
en: Alagoas
ka: ალაგოასი

[ctx: brazil.kgm]
en: Maceió
ka: მასეიო

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
ka: ამაზონია

[ctx: brazil.kgm]
en: Manaus
ka: მანაუსი

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
ka: რიო გრანდე დე ნორტე

[ctx: brazil.kgm]
en: Natal
ka: ნატალი

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
ka: ტოკანტისი

[ctx: brazil.kgm]
en: Palmas
ka: პალმასი

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
ka: რიო გრანდე დო სულ

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Alegre
ka: პორტო ალეგრე

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
ka: რონდონია

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Velho
ka: პორტო ველო

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
ka: პერნამბუკო

[ctx: brazil.kgm]
en: Recife
ka: რესიფე

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
ka: აკრე

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
ka: რიო ბრანკო

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
ka: რიო დე ჟანეიროს შტატი

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
ka: რიო დე ჟანეირო

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
ka: ბაია

[ctx: brazil.kgm]
en: Salvador
ka: სალვადორი

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
ka: მარანიანი

[ctx: brazil.kgm]
en: São Luís
ka: სან ლუისი

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
ka: სან პაულოს შტატი

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
ka: საო პაულო (სითი)

[ctx: brazil.kgm]
en: Piauí
ka: პიაუი

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
ka: ტერესინა

[ctx: brazil.kgm]
en: Espírito Santo
ka: ესპირიტო სანტო

[ctx: brazil.kgm]
en: Vitória
ka: ვიქტორია

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
ka: საზღებს გარეთ

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
ka: არა-ბულგარეთი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Blagoevgrad
ka: ბლაგოვოევგრადი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Burgas
ka: ბურგასი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
ka: დობრიჩი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Gabrovo
ka: გაბრვო

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Haskovo
ka: ჰასკოვო

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
ka: კირჯალი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
ka: კიუსტენდილი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
ka: ლოვეჩი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Montana
ka: მონტანა

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
ka: პაზარჟიკი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pernik
ka: პერნიკი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
ka: პლევენი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Plovdiv
ka: პლოვდივი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Razgrad
ka: რაზგრადი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Ruse
ka: რუსე

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
ka: შუმენი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Silistra
ka: სილისტრა

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sliven
ka: სილვენი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
ka: სმოლიანი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
ka: სოფიის ოლქი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
ka: სოფია სითი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Stara Zagora
ka: სტარა ზაგორა

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
ka: ტირგოვიშტე

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Veliko Tarnovo
ka: ველიკო-ტარნოვო

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Varna
ka: ვარნა

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vidin
ka: ვიდინი

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vratsa
ka: ვრაცა

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
ka: იამბოლი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
ka: ბურკინა ფასო (პროვინციები)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
ka: არა-ბურკინა ფასო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oudalan
ka: უდალანი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gorom-gorom
ka: გორომ-გორომი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Soum
ka: სუმი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Djibo
ka: ჯიბო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Séno
ka: სენო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dori
ka: დორი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yagha
ka: იაღა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sebba
ka: სება

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Komondjari
ka: კომონჯარი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gayéri
ka: გაერი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourma
ka: გურმა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Fada N'Gourma
ka: ფადა ნგოურმა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tapoa
ka: ტაპოა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diapaga
ka: დიაპაგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kompienga
ka: კომპიენგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pama
ka: პამა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koulpélogo
ka: კულპელოგო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouargaye
ka: ოუარგაიე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulgou
ka: ბულგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tenkodogo
ka: ტენკოდოგო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kouritenga
ka: კურიტენგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koupéla
ka: კუპელა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Namentenga
ka: ნამენტეგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulsa
ka: ბულსა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gnagna
ka: ნიანია

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bogandé
ka: ბოგანდი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ganzourgou
ka: განზურგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zorgho
ka: ზორღო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zoundwéogo
ka: ზუნდვეოგო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Manga
ka: მანგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nahouri
ka: ნაჰური

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pô
ka: პო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sissili
ka: სისილი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léo
ka: ლეო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziro
ka: ზირო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sapouy
ka: საპუი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bazèga
ka: ბაზეგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kombissiri
ka: კომბისირი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kadiogo
ka: კადიოგო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouagadougou
ka: უაგადუგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulkiemdé
ka: ბულკიემდე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koudougou
ka: კუდუგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oubritenga
ka: უბრიტენგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziniaré
ka: ზინიარი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kourwéogo
ka: კურვეოგო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boussé
ka: ბუსე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanmatenga
ka: სანმატენგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kaya
ka: კაია

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bam
ka: ბამი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kongoussi
ka: კონგუსი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Passoré
ka: პასორე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yako
ka: იაკო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zondoma
ka: ზონდომა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourcy
ka: გურსი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yatenga
ka: იატენგა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouahigouya
ka: უაჰიგუია

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanguié
ka: სანგვი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Réo
ka: რეო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Loroum
ka: ლორუმი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Titao
ka: ტიტაო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sourou
ka: სურუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tougan
ka: ტუგანი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nayala
ka: ნაიალა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Toma
ka: ტომა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Balé
ka: ბალე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boromo
ka: ბორომო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kossi
ka: კოსი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nouna
ka: ნუნა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banwa
ka: ბანვა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Solenzo
ka: სოლენზო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Mouhoun
ka: მუჰუნი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dédougou
ka: დედუგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tuy
ka: ტუი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houndé
ka: ჰოუნდე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kénédougou
ka: კენედუგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Orodara
ka: ოროდარა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léraba
ka: ლერაბა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sindou
ka: სინდუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Comoé
ka: კომოე

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banfora
ka: ბონფორა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houet
ka: ჰუეტი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bobo Dioulasso
ka: ბობო-დიულასო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ioba
ka: იობა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dano
ka: დანო

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bougouriba
ka: ბუგურიბა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diébougou
ka: დიბუგუ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Poni
ka: პონი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gaoua
ka: გაუა

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Noumbiel
ka: ნუმბიელი

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Batié
ka: ბატიე

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
ka: ბურკინა ფასო (რეგიონები)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
ka: არა-ბურკინა ფასო

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Est
ka: აღმოსავლეთი რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Fada N'Gourma
ka: ფადა ნგოურმა

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sahel
ka: საჰელი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dori
ka: დორი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
ka: ჩრდილო-ცენტრალური რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Kaya
ka: კაია

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Nord
ka: ჩრდილოეთი რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouahigouya
ka: უაჰიგუია

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
ka: ცენტრალური პლატო

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ziniaré
ka: ზინიარი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
ka: აღმოსავლეთ-ცენტრალური რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Tenkodogo
ka: ტენკოდოგო

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
ka: სამხრეთ-ცენტრალური რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Manga
ka: მანგა

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
ka: ცენტრი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouagadougou
ka: უაგადუგუ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
ka: დასავლეთ-ცენტრალური რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Koudougou
ka: კუდუგუ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Boucle du Mouhoun
ka: მუჰუნი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dédougou
ka: დედუგუ

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Hauts-bassins
ka: ზედა აუზები

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Bobo Dioulasso
ka: ბობო-დიულასო

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Cascades
ka: კასკადები

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Banfora
ka: ბონფორა

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
ka: სამხრეთ-დასავლეთი რეგიონი

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Gaoua
ka: გაუა

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
ka: მიანმარი

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
ka: შტატები და დანაყოფები

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: burma.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
ka: არა-მიანმარი

[ctx: burma.kgm]
en: Ayeyarwady
ka: აიეიარვადი

[ctx: burma.kgm]
en: Pathein
ka: პათეინი

[ctx: burma.kgm]
en: Bago
ka: ბაგო

[ctx: burma.kgm]
en: Magway
ka: მაგვეი

[ctx: burma.kgm]
en: Magwe
ka: მაგვეი

[ctx: burma.kgm]
en: Mandalay
ka: მანდალაი

[ctx: burma.kgm]
en: Sagaing
ka: საგაინგი

[ctx: burma.kgm]
en: Tanintharyi
ka: ტანინტჰარიი

[ctx: burma.kgm]
en: Dawei
ka: ტავოი

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon
ka: იანგონი

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
ka: იანგონი (ყოფილი რენგუნი)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
ka: ჩინი

[ctx: burma.kgm]
en: Hakha
ka: ჰაკჰა

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
ka: კაჩინი

[ctx: burma.kgm]
en: Myitkyina
ka: მიიჩინა

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
ka: კაინი

[ctx: burma.kgm]
en: Hpa-an
ka: პჰაანი

[ctx: burma.kgm]
en: Kayah
ka: კაიაჰი

[ctx: burma.kgm]
en: Loikaw
ka: ლოიკო

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
ka: მოუ

[ctx: burma.kgm]
en: Mawlamyine
ka: მოლამაინი

[ctx: burma.kgm]
en: Rakhine
ka: რაკჰინე

[ctx: burma.kgm]
en: Sittwe
ka: სიტუე

[ctx: burma.kgm]
en: Shan
ka: შანი

[ctx: burma.kgm]
en: Taunggyi
ka: ტაუნჯი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
ka: კამერუნი (დეპარტამენტები)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
ka: არა-კამერუნი (დეპარტამენტები)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Djérem
ka: ჯერემი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tibati
ka: ტიბატი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro-et-Déo
ka: ფარო-და-დეო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tignère
ka: ტიგნერე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Banyo
ka: მაო-ბანიო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Banyo
ka: ბანიო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbéré
ka: მბერე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meiganga
ka: მეიგანგა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vina
ka: ვინა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngaoundéré
ka: ნგაუნდერე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haute-Sanaga
ka: ზედა სარანგა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nanga-Eboko
ka: ნანგა-ეპოკო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lekié
ka: ლეკიე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Monatele
ka: მონატელე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Inoubou
ka: მბამი-და-ინუბუ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafia
ka: ბაფია

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Kim
ka: მბამი-და-კიმი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ntui
ka: ნტუი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Afamba
ka: მეფუ-და-აფამბა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfou
ka: მფოუ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Akono
ka: მეფუ-და-აკონო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngoumou
ka: ნგუმუ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfoundi
ka: მფოუნდი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yaoundé
ka: იაუნდე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Kellé
ka: ნიონგი-და-კელე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Éséka
ka: ესეკა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Mfoumou
ka: ნიონგი-და-მფუმუ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Akonolinga
ka: აკონოლინგა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-So'o
ka: სიონგი-და-სოო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbalmayo
ka: მბალმაიო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boumba-et-Ngoko
ka: ბუმბა-და-ნგოკო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yokadouma
ka: იოკადუმა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nyong
ka: ზედა ნიონგი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Abong-Mbang
ka: აბონგ-მბანგი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kadey
ka: კადეი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Batouri
ka: ბატური

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lom-et-Djérem
ka: ლომი-და-ჯერემი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bertoua
ka: ბერტუა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Diamaré
ka: დიამარე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Maroua
ka: მარუა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Logone-et-Chari
ka: ლოგონა-და-ჩარი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kousséri
ka: კუსერი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Danay
ka: მაიო-დანაი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yagoua
ka: იაგოუა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Kani
ka: მაიო-კანი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kaélé
ka: კაელე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Sava
ka: მაიო-სავა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mora
ka: მორა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Tsanaga
ka: მაიო-ცანაგა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mokolo
ka: მოკოლო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Moungo
ka: მოუნგო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkongsamba
ka: ნკონგსამბა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkam
ka: ნკამი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yabassi
ka: იაბასი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sanaga-Maritime
ka: სანაგა მარიტიმი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Édéa
ka: ედეა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wouri
ka: ვური

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Douala
ka: დუალა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bénoué
ka: ბენუე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Garoua
ka: გარუა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro
ka: ფარო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Poli
ka: პოლი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Louti
ka: მაიო-ლუტი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Guider
ka: გაიდერი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Rey
ka: მაიო-რეი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tchollire
ka: ჩოლირი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boyo
ka: ბოო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fundong
ka: ფინდონი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bui
ka: ბუი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumbo
ka: კუმბო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Donga-Mantung
ka: დონგა-მანტუნგი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkambé
ka: ნიკამბე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menchum
ka: მენჩუმი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wum
ka: ვუმი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mezam
ka: მეზამი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamenda
ka: ბამენდა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Momo
ka: მომო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbengwi
ka: მბენგვი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngo-Ketunjia
ka: ნგო-კეტუნჯია

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndop
ka: ნდოპი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamboutos
ka: ბამბუტოსი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbouda
ka: მბოუდა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nkam
ka: ზედა ნკამი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafang
ka: ბაფანგი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Hauts-Plateaux
ka: ზედა-პლატო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Baham
ka: ბაჰამი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koung-Khi
ka: კუნგ-კჰი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bandjoun
ka: ბანჯუნი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menoua
ka: მენუა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dschang
ka: ჯანგი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mifi
ka: მიფი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafoussam
ka: ბაფუსამი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndé
ka: ნდე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangangté
ka: ბანგანგტე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Noun
ka: ნუნი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Foumban
ka: ფუმბანი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dja-et-Lobo
ka: დჯა-და-ლობო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sangmélima
ka: სანგმელიმა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mvila
ka: მვილა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ebolowa
ka: ებოლოვა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
ka: ოკეანე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kribi
ka: კრიბი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vallée-du-Ntem
ka: ვალე-დიუ-ნტემი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ambam
ka: ამბამი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fako
ka: ფაკო

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Limbé
ka: ლიმბე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koupé-Manengouba
ka: კუპე-მანენგუბა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangem
ka: ბანგემი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lebialem
ka: ლებიალემი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menji
ka: მენჯი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Manyu
ka: მანიუ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mamfé
ka: მამფე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meme
ka: მემე

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumba
ka: კუმბა

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndian
ka: ნდიანი

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mundemba
ka: მუნდენბა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
ka: კამერუნი (პროვინციები)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
ka: არა-კამერუნი (პროვინციები)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Adamawa
ka: ამადავა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ngaoundéré
ka: ნგაუნდერე

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
ka: ცენტრი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Yaoundé
ka: იაუნდე

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
ka: აღმოსავლეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bertoua
ka: ბერტუა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
ka: შორი ჩრდილოეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Maroua
ka: მარუა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
ka: ლიტორალი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Douala
ka: დუალა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
ka: ჩრდილოეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Garoua
ka: გარუა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
ka: ჩრდილოდასავლეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bamenda
ka: ბამენდა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
ka: სამხრეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ebolowa
ka: ებოლოვა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
ka: სამხრეთდასავლეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Buea
ka: ბუეა

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
ka: დასავლეთი

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bafoussam
ka: ბაფუსამი

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
ka: კანადა

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
ka: პროვინციები და ტერიტორიები

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
ka: საზღებს გარეთ

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
ka: პრინც ედვარდის კუნძული

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
ka: ჩარლოტთაუნი

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
ka: ბრიტანული კოლუმბია

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
ka: ვიქტორია

[ctx: canada.kgm]
en: Ontario
ka: ონტარიო

[ctx: canada.kgm]
en: Toronto
ka: ტორონტო

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
ka: ნიუფაუნდლენდი

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
ka: სტ. ჯონი

[ctx: canada.kgm]
en: Nunavut
ka: ნუნავუტი

[ctx: canada.kgm]
en: Iqaluit
ka: იკალუიტი

[ctx: canada.kgm]
en: Alberta
ka: ალბერტა

[ctx: canada.kgm]
en: Edmonton
ka: ედმონტონი

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
ka: ჩრდილო დასავლეთ ტერიტორიები

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
ka: იელოუნაიფი

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
ka: კვებეკი

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
ka: კვებეკი სითი

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
ka: ახალი ბრუნსვიკი

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
ka: ფრედერიქშენი

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
ka: მანიტობა

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
ka: ვინიპეგი

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
ka: ნოვა სკოტია

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
ka: ჰალიფაქსი

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
ka: იუკონის ტერიტორია

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
ka: ვაითჰორსი

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
ka: სასკაჩევანი

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
ka: რეგინა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
ka: კარიბი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
ka: არა-კარიბის

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
ka: ბაჰამის კუნძულები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Nassau
ka: ნასაუ

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
ka: ტერქსისა და კაიკოსის კუნძულები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cockburn Town
ka: კოკბერნ-ტაუნი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
ka: კუბა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
ka: ჰავანა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
ka: ჰაიტი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
ka: პორტ-აუ-პრინსი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
ka: დომენიკის რესპუბლიკა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Santo Domingo
ka: სანტო დომინიგო

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
ka: პუერტო რიკო (აშშ)

[ctx: caribbean.kgm]
en: San Juan
ka: სან ხუანი

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
ka: აშშ-ის ვირჯინის კუნძულები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Charlotte Amalie
ka: შარლოტ-ამალია

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
ka: ბრიტანეთის ვირჯინის კუნძულები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Road Town
ka: როუდთაუნი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
ka: ანგილია

[ctx: caribbean.kgm]
en: The Valley
ka: ვალი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
ka: სენტ მარტინი (საფრანგეთი)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Marigot
ka: მარიგო

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
ka: სენ-ბართელმი (საფრანგეთი)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Gustavia
ka: გუსტავია

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
ka: სტ. ჯონის

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
ka: სენტ კიტსი და ნევისი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basseterre
ka: ბასტერი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
ka: მონტსერატი (ბრიტანეთი)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Plymouth
ka: პლიმუთი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
ka: გვადალუპე (საფრანგეთი)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basse-Terre
ka: ბას-ტერი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
ka: დომინიკა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Roseau
ka: როსო

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
ka: მარტინიკა (საფრანგეთი)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Fort de France
ka: ფორტ დე ფრანსი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
ka: სენტ-ლუსია

[ctx: caribbean.kgm]
en: Castries
ka: კასტრი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Barbados
ka: ბარბადოსი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bridgetown
ka: ბრიჯთაუნი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
ka: სენტ ვინცენტი და გრენადინები

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingstown
ka: კინგსტაუნი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
ka: გრენადა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint George's
ka: სენტ ჯორჯისი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port of Spain
ka: ესპანეთის პორტი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
ka: ნიდერლანდების ანტილის კუნძულები (NL)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Willemstad
ka: ვილემსტადი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
ka: არუბა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Oranjestad
ka: ორანესტადი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
ka: იამაიკა

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
ka: კაიმანის კუნძულები

[ctx: caribbean.kgm]
en: George Town
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
ka: კატალონია (კომარკები)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
ka: კომარკები

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
ka: გარე კატალონია

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Camp
ka: ალტ კამპი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Valls
ka: ვალსი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
ka: ალტ ემპორდა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Figueres
ka: ფიგერასი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
ka: ალტ-პენედესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilafranca del Penedès
ka: ვილაფრანკა დელ პენედესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
ka: ალტ-ურჟელი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Seu d'Urgell
ka: სეო-დე-ურჟელი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alta Ribagorça
ka: ალტა-რიბაგორსა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
ka: ელ-პონტ-დე-სუერტი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Anoia
ka: ანოია

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Igualada
ka: იგუალადა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Bages
ka: ბაჟესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Manresa
ka: მანრესა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
ka: ბაშ კამპი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Reus
ka: რეუსი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
ka: ბეშ ებრე

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tortosa
ka: ტორტოსა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
ka: ბეშ ემპორდა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Bisbal d'Empordà
ka: ლა-ბისბალ-დელ-უმპურდანი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
ka: ბაშ ლობრეგატი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sant Feliu de Llobregat
ka: სან ფელოი დე ლობრეგატი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
ka: ბაშ-პენედესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Vendrell
ka: ვენდრელი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelonès
ka: ბარსელონესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelona
ka: ბარსელონა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berguedà
ka: ბერგედა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berga
ka: ბერგა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cerdanya
ka: სერდანი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Puigcerdà
ka: პუჩსერდა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Conca de Barberà
ka: კონკა-დე-ბარბერა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montblanc
ka: მონბლანი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garraf
ka: გარაფი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilanova i la Geltrú
ka: ვილანოვა-ი-ლა-ჟელტრუ

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrigues
ka: გარიგესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Les Borges Blanques
ka: ბორჟას-ბლანკასი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrotxa
ka: გაროჩა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Olot
ka: ოლოტი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gironès
ka: ჟირონესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Girona
ka: ჟირონა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Maresme
ka: მარესმე

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mataró
ka: მატარო

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montsià
ka: მონსია

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Amposta
ka: ამპოსტა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Noguera
ka: ნოგუერა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Balaguer
ka: ბალაგერი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Osona
ka: ოსონა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vic
ka: ვიქი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Jussà
ka: პალიარს-ჟუსა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tremp
ka: ტრემპი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Sobirà
ka: პალიარს სობირა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
ka: სორტი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla de l'Estany
ka: პლა-დე-ლესტანი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Banyoles
ka: ბანიოლესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla d'Urgell
ka: პლა დ'ურჟელი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mollerussa
ka: მოლიერუსა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Priorat
ka: პრიორატი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Falset
ka: ფალსეტი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ribera d'Ebre
ka: რიბერა-დებრე

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Móra d'Ebre
ka: მორა-დებრე

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripollès
ka: რიპოლიესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripoll
ka: რიპოლი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segarra
ka: სეგარა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cervera
ka: სერვერა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segrià
ka: სეგრია

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Lleida
ka: ლერიდა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Selva
ka: სელვა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Santa Coloma de Farners
ka: სანტა-კოლომა-დე-ფარნერსი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsonès
ka: სოლსონესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsona
ka: სოლსნა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragonès
ka: ტარაგონესი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragona
ka: ტარაგონა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Terra Alta
ka: ტერა ალტა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gandesa
ka: განდესა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Urgell
ka: ურჟელი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tàrrega
ka: ტარეგა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
ka: ვალ დ'არანი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vielha e Mijaran
ka: ველია

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Occidental
ka: ვალიეს-ოქსიდენტალი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
ka: საბადელი და ტერასა

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Oriental
ka: ვალიეს-ორიენტალი

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Granollers
ka: გრანოლიერსი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Chhattisgarh
ka: ჩატისგარჰი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
ka: არა-ჩატისგარჰი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Surguja
ka: სურგუჯა

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Ambikapur
ka: ამბიკაპური

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Koriya
ka: კორია

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jashpur
ka: ჯაშპური

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Korba
ka: კორბა

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bilaspur
ka: ბილასპური

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raigarh
ka: რაიგარხი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kabirdham
ka: კაბირდჰამი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kawardha
ka: კავარდჰა

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir-Champa
ka: ჯანჯგირ-ჩამპა

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir
ka: ჯანჯგირი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Durg
ka: დურგი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raipur
ka: რაიპური

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Rajnandgaon
ka: რაჯნანდგაონი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Mahasamund
ka: მაჰასამუნდი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kanker
ka: კანკერი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bastar
ka: ბასტარი

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jagdalpur
ka: ჯაგდალპური

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dantewada
ka: დანტევადა

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dhamtari
ka: დჰამტარი

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
ka: ჩილე

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: chile.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
ka: არა-ჩილე

[ctx: chile.kgm]
en: Tarapacá
ka: ტარაპაკა

[ctx: chile.kgm]
en: Iquique
ka: იკიკე

[ctx: chile.kgm]
en: Antofagasta
ka: ანტოფაგასტა

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
ka: ატაკამა

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
ka: კოპიაპო

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
ka: კოკიმბო

[ctx: chile.kgm]
en: La Serena
ka: ლა სერენა

[ctx: chile.kgm]
en: Valparaíso
ka: ვალპარაისო

[ctx: chile.kgm]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
ka: ო'ჰიგინსი

[ctx: chile.kgm]
en: Rancagua
ka: რანკაგუა

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
ka: მაულე

[ctx: chile.kgm]
en: Talca
ka: ტალკა

[ctx: chile.kgm]
en: Bío-Bío
ka: ბიო-ბიო

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
ka: კონსეფსიონი

[ctx: chile.kgm]
en: Araucanía
ka: არაუკანია

[ctx: chile.kgm]
en: Temuco
ka: ტემუკო

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
ka: ლოს ლაგოსი

[ctx: chile.kgm]
en: Puerto Montt
ka: პუერტო მონტი

[ctx: chile.kgm]
en: Aysen
ka: აისენი

[ctx: chile.kgm]
en: Coyhaique
ka: კოიაიკე

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
ka: მაგალიანესი და ჩილეს ანტარქტიკის რეგიონი

[ctx: chile.kgm]
en: Punta Arenas
ka: პუნტა არენასი

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
ka: სანტიაგო

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago
ka: სანტიაგო

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
ka: ლოს რიოსი

[ctx: chile.kgm]
en: Valdivia
ka: ვალდივია

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
ka: არიკა და პარინაკოტა

[ctx: chile.kgm]
en: Arica
ka: აფრიკა

[ctx: china.kgm]
en: China
ka: ჩინეთი

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: china.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: china.kgm]
en: Coast
ka: ნაპირი

[ctx: china.kgm]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: china.kgm]
en: Japan
ka: იაპონია

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
ka: ჩრდილო კორეა

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
ka: სამხრეთ კორეა

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: china.kgm]
en: India
ka: ინდოეთი

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
ka: ბუტანი

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
ka: მიანმარი

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
ka: ტაილანდი

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
ka: ტაივანი

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

[ctx: china.kgm]
en: Laos
ka: ლაოსი

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
ka: ნეპალი

[ctx: china.kgm]
en: Anhui
ka: ანჰუი

[ctx: china.kgm]
en: Hefei
ka: ჰეფეი

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
ka: პეკინი

[ctx: china.kgm]
en: Chongqing
ka: ჩონგკინგი

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
ka: ფუჯიანი

[ctx: china.kgm]
en: Fuzhou
ka: ფუჟოუ

[ctx: china.kgm]
en: Gansu
ka: განსუ

[ctx: china.kgm]
en: Lanzhou
ka: ლანჟოუ

[ctx: china.kgm]
en: Guangdong
ka: გუანგდონგი

[ctx: china.kgm]
en: Guangzhou
ka: გუანგჟოუ

[ctx: china.kgm]
en: Guangxi Zhuang
ka: გუანგქსი ჟუანგი

[ctx: china.kgm]
en: Nanning
ka: ნანინგი

[ctx: china.kgm]
en: Guizhou
ka: გუინჟოუ

[ctx: china.kgm]
en: Guiyang
ka: გუიანგი

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
ka: ჰაინანი

[ctx: china.kgm]
en: Haikou
ka: ჰაიკოუ

[ctx: china.kgm]
en: Hebei
ka: ჰებეი

[ctx: china.kgm]
en: Shijiazhuang
ka: შიჯიაჟუანგი

[ctx: china.kgm]
en: Heilongjiang
ka: ჰეილონგჯიანგი

[ctx: china.kgm]
en: Harbin
ka: ჰარბინი

[ctx: china.kgm]
en: Henan
ka: ჰენანი

[ctx: china.kgm]
en: Zhengzhou
ka: ჟენგჟოუ

[ctx: china.kgm]
en: Hubei
ka: ჰუბეი

[ctx: china.kgm]
en: Wuhan
ka: ვუჰანი

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
ka: ჰუნანი

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
ka: ჩანგშა

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
ka: ჯიანგსუ

[ctx: china.kgm]
en: Nanjing
ka: ნანჯინგი

[ctx: china.kgm]
en: Jiangxi
ka: ჯიანგქსი

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
ka: ნანჩანგი

[ctx: china.kgm]
en: Jilin
ka: ჯილინი

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
ka: ჩანგჩუნი

[ctx: china.kgm]
en: Liaoning
ka: ლიაონინგი

[ctx: china.kgm]
en: Shenyang
ka: შენიანგი

[ctx: china.kgm]
en: Nei Mongol
ka: ნეი მონღოლი

[ctx: china.kgm]
en: Hohhot
ka: ჰოჰოტი

[ctx: china.kgm]
en: Ningxia Hui
ka: ნინგქსია ჰუი

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
ka: ინჩუანი

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
ka: ქინგჰაი

[ctx: china.kgm]
en: Xining
ka: ქსინინგი

[ctx: china.kgm]
en: Shanxi
ka: შანქსი

[ctx: china.kgm]
en: Taiyuan
ka: ტაიუანი

[ctx: china.kgm]
en: Shandong
ka: შანდონგი

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
ka: ჯინანი

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
ka: შანხაი

[ctx: china.kgm]
en: Shaanxi
ka: შაანქსი

[ctx: china.kgm]
en: Xian
ka: ქსიანი

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
ka: სიჩუანი

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
ka: ჩენგდუ

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
ka: ტიანჯინი

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
ka: ქსინჯიანგ უიგური

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
ka: ურუმქი

[ctx: china.kgm]
en: Xizang
ka: ქსიზანგი

[ctx: china.kgm]
en: Lhasa
ka: ლჰასა

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
ka: იუნანი

[ctx: china.kgm]
en: Kunming
ka: კუნმინგი

[ctx: china.kgm]
en: Zhejiang
ka: ჟეჯიანგი

[ctx: china.kgm]
en: Hangzhou
ka: ჰანგჟოუ

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
ka: ჰონგკონგი

[ctx: china.kgm]
en: Macao
ka: მაკაო

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
ka: კოლუმბია

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
ka: ამაზონია

[ctx: colombia.kgm]
en: Leticia
ka: ლეტისია

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
ka: ანტიოქია

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
ka: მედელინი

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
ka: არაუკა

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
ka: ატლანტიკო

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
ka: ბარანკილია

[ctx: colombia.kgm]
en: Bolivar
ka: ბოლივარი

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
ka: კართაგენი

[ctx: colombia.kgm]
en: Boyaca
ka: ბოიაჩა

[ctx: colombia.kgm]
en: Tunja
ka: ტუნხა

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
ka: კალდასი

[ctx: colombia.kgm]
en: Manizales
ka: მანისალესი

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
ka: კაკეტი

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
ka: ფლორენცია

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
ka: კანასარე

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
ka: იოპალი

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
ka: კაუკა

[ctx: colombia.kgm]
en: Popayan
ka: პოპაიანი

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
ka: სესარი

[ctx: colombia.kgm]
en: Valledupar
ka: ვალედუპარი

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
ka: ჩოკო

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
ka: ქიბდო

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
ka: კორდობა

[ctx: colombia.kgm]
en: Monteria
ka: მონტერია

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
ka: კუნდინამარკა

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
ka: ბოგოტა

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
ka: დედაქალაქის ოლქი

[ctx: colombia.kgm]
en: Guainia
ka: გუაინია

[ctx: colombia.kgm]
en: Inírida
ka: ინირიდა

[ctx: colombia.kgm]
en: Guaviare
ka: გუავიარე

[ctx: colombia.kgm]
en: San Jose del Guaviare
ka: სან ხოსე დელ გუავიარე

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
ka: ჰუილა

[ctx: colombia.kgm]
en: Neiva
ka: ნეივა

[ctx: colombia.kgm]
en: La Guajira
ka: ლა გუახირა

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
ka: რიოჰაჩა

[ctx: colombia.kgm]
en: Magdalena
ka: მაგდალენა

[ctx: colombia.kgm]
en: Santa Marta
ka: სანტა მარტა

[ctx: colombia.kgm]
en: Meta
ka: მეტა

[ctx: colombia.kgm]
en: Villavicencio
ka: ვილიავისენსიო

[ctx: colombia.kgm]
en: Narinyo
ka: ნარინიო

[ctx: colombia.kgm]
en: Pasto
ka: პასტო

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
ka: ნორტე-დე-სანტანდერი

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
ka: კუკუტა

[ctx: colombia.kgm]
en: Putumayo
ka: პუტუმაიო

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
ka: მოკოა

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
ka: კინდიო

[ctx: colombia.kgm]
en: Armenia
ka: სომხეთი

[ctx: colombia.kgm]
en: Risaralda
ka: რისარალდა

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
ka: პერეირა

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
ka: სენტ ენდრიუ და პროვიდენსი

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
ka: სტ. ენდრიუ

[ctx: colombia.kgm]
en: Santander
ka: სანტანდერი

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
ka: ბუკარამანგა

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
ka: სუკრე

[ctx: colombia.kgm]
en: Sincelejo
ka: სინსელეხო

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
ka: ტოლიმა

[ctx: colombia.kgm]
en: Ibague
ka: იბაგე

[ctx: colombia.kgm]
en: Valle del Cauca
ka: ვალიე-დელ-კაუკა

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
ka: კალი

[ctx: colombia.kgm]
en: Vaupes
ka: ვაუპესი

[ctx: colombia.kgm]
en: Mitu
ka: მიტუ

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
ka: ვიჩადა

[ctx: colombia.kgm]
en: Puerto Carrenyo
ka: პუერტო-კარენიო

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
ka: ოკეანე

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
ka: სხვა ქვეყნები

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
ka: კოსტა რიკა

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
ka: არა-კოსტა რიკა

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Alajuela
ka: ალახუელი

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
ka: კარტაგო

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Guanacaste
ka: გუანაკასტე

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
ka: ლიბერია

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
ka: ერედია

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Limón
ka: ლიმონი

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
ka: პუერტო ლიმონი

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puntarenas
ka: პუნტარენასი

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
ka: სან ხოსე

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
ka: კუბა

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
ka: არა-კუბა

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
ka: ხუვენტუდი

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
ka: ნუევა-ხერონა

[ctx: cuba.kgm]
en: Pinar del Río
ka: პინარ-დელ-რიო

[ctx: cuba.kgm]
en: Artemisa
ka: არტემისა

[ctx: cuba.kgm]
en: Mayabeque
ka: მაიაბეკე

[ctx: cuba.kgm]
en: San José de las Lajas
ka: სან ხოსე დე ლას ლაიასი

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
ka: სიუადად-დე-ლა-ჰაბანა

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
ka: მატანსასი

[ctx: cuba.kgm]
en: Cienfuegos
ka: სიენფუეგოსი

[ctx: cuba.kgm]
en: Villa Clara
ka: ვილია კლარა

[ctx: cuba.kgm]
en: Santa Clara
ka: სანტა კლარა

[ctx: cuba.kgm]
en: Sancti Spíritus
ka: სანქტი-სპირიტუსი

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciego de Ávila
ka: სიეგო-დე-ავილა

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
ka: კამაგუეი

[ctx: cuba.kgm]
en: Las Tunas
ka: ლას-ტუნასი

[ctx: cuba.kgm]
en: Victoria de Las Tunas
ka: ლას-ტუნასი

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
ka: გრანმა

[ctx: cuba.kgm]
en: Bayamo
ka: ბაიამო

[ctx: cuba.kgm]
en: Holguín
ka: ოლგინი

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
ka: სანტიაგო დე კუბა

[ctx: cuba.kgm]
en: Guantánamo
ka: გუანტანამო

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
ka: კვიპროსი

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
ka: არა-კვიპროსი

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
ka: პაფოსი

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
ka: ლიმასოლი

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
ka: ლარნაკა

[ctx: cyprus.kgm]
en: Famagusta
ka: ფამაგუსტა

[ctx: cyprus.kgm]
en: Kyrenia
ka: კირენია

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
ka: ნიქოზია

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
ka: ჩეხეთი

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
ka: არა-ჩეხეთი

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
ka: პრაღა

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
ka: ცენტრალური ბოჰემია

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
ka: სამხრეთი ბოჰემია

[ctx: czech.kgm]
en: České Budějovice
ka: ჩესკე ბუდეიოვიცე

[ctx: czech.kgm]
en: Plzeň
ka: პლზენი

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
ka: კარლოვი ვარი

[ctx: czech.kgm]
en: Ústí nad Labem
ka: უსტი ნად ლებემი

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
ka: ლიბერეცი

[ctx: czech.kgm]
en: Hradec Králové
ka: ჰრადეც კრალოვე

[ctx: czech.kgm]
en: Pardubice
ka: პარდუბიცე

[ctx: czech.kgm]
en: Olomouc
ka: ოლომოუცი

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
ka: მორავია-სილეზია

[ctx: czech.kgm]
en: Ostrava
ka: ოსტრავა

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
ka: სამხრეთი მორავია

[ctx: czech.kgm]
en: Brno
ka: ბრნო

[ctx: czech.kgm]
en: Zlín
ka: ზლინი

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
ka: ვისოჩინა

[ctx: czech.kgm]
en: Jihlava
ka: იჰლავა

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
ka: დანია (ოლქები) (1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
ka: არა-დანია (ოლქები)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
ka: კოპენჰაგენი (ქალაქი)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
ka: ბრედერიკსბერგი (ქალაქი)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
ka: კოპენჰაგენი (ოლქი)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Glostrup
ka: გლოსტრუპი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksborg
ka: ფრედერიკსბორგი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Hillerød
ka: ჰილერიოდი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Roskilde
ka: როსკილე

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
ka: დასავლეთ ზელანდია

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Sorø
ka: სორე

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Storstrøm
ka: სტორსტრომი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Næstved
ka: ნესტვედი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
ka: ფიუნი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Odense
ka: ოდენსე

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
ka: სამხრეთი იუტლანდია

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Aabenraa
ka: ობენრო

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ribe
ka: რიბე

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Vejle
ka: ვაილე

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkjøbing
ka: რინგკიობინგი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkøbing
ka: რინგკობინგი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Viborg
ka: ვიბორგი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
ka: ჩრდილოეთი იუტლანდია

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ålborg
ka: ოლბორგი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Århus
ka: ორჰუსი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Bornholm
ka: ბორნჰოლმი

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Rønne
ka: რიონე

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
ka: %1-ის დროშაა...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
ka: %1-ის დროშა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
ka: დომენიკის რესპუბლიკა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
ka: არა-დომენიკის რესპუბლიკა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua
ka: ასუა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua de Compostela
ka: ასუა დე კომპოსტელა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baoruco
ka: ბაორუკო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Neiba
ka: ნეიბა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
ka: ბარაონა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Barahona
ka: ბარაონა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dajabón
ka: დახაბონი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Duarte
ka: დუარტე

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Francisco de Macorís
ka: სან-ფრანცისკო-დე-მაკორისი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Elías Piña
ka: ელიას პინია

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
ka: კომენდადორ-გომისი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: El Seibo
ka: ელ-სეიბო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
ka: ელ სეიბო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Espaillat
ka: ესპაილატი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
ka: მოკა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor
ka: ატო მაიორი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor del Rey
ka: ატო მაიორ დელ რეი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
ka: ინდეპენდენსია

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Jimaní
ka: იმანი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Altagracia
ka: ლა-ალტაგრასია

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salvaleón de Higüey
ka: იგუეი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
ka: ლა რომანა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Vega
ka: ლა ვეგა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Concepción de La Vega
ka: კონსეპსიონ-დე-ლა-ვეგა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: María Trinidad Sánchez
ka: მარია-ტრინიდად-სანჩესი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Nagua
ka: ნაგუა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monseñor Nouel
ka: მონსენიორ ნოუელი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Bonao
ka: ბონაო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Cristi
ka: მონტე კრისტო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Fernando de Monte Cristi
ka: სან ფერნანდო დე მონტე კრისტო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Plata
ka: მონტე პლატა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Pedernales
ka: პედერნალესი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
ka: პერავია

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baní
ka: ბანი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
ka: პუერტო პლატა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
ka: სან-ფელიპე-დე-პუერტო-პლატა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hermanas Mirabal
ka: ერმანას-მირაბალი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
ka: სალჩედო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
ka: სამანა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Bárbara de Samaná
ka: სამანა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Sánchez Ramírez
ka: სანჩეს-რამირესი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Cotuí
ka: კოტუი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Cristóbal
ka: სან-კრისტობალი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San José de Ocoa
ka: სან ხოსე დე ოკო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
ka: სან ხუანი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan de la Maguana
ka: სან-ხუანი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Pedro de Macorís
ka: სან-პედრო-დე-მაკორისი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago
ka: სანტიაგო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago de los Caballeros
ka: სანტიაგო დე ლოს კაბალეროსი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago Rodríguez
ka: სანტიაგო როდრიგესი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Ignacio de Sabaneta
ka: სან იგნასიო დე საბანეტა

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo
ka: სანტო დომინიგო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo de Guzmán
ka: სანტო დომინიგო დე გუზმანი

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Valverde
ka: ვალვერდე

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Mao
ka: მაო

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
ka: ნაციონალური ოლქები

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
ka: ეკვადორი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
ka: არა-ეკვადორი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azuay
ka: ასუაი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
ka: კუენკი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
ka: ბოლივარი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guaranda
ka: გუარანდა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
ka: კანიარი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azogues
ka: ასოგესი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
ka: კარჩი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tulcán
ka: ტულკანი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
ka: ჩიმბორასო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Riobamba
ka: რიობამბა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
ka: კოტოპახი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
ka: ლატაკუნგა

[ctx: ecuador.kgm]
en: El Oro
ka: ელ ორო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
ka: მაჩალა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Esmeraldas
ka: ესერალდასი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Galápagos
ka: გალაპაგოსი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
ka: პუერტო-ბაკერისო-მორენო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayas
ka: გუაიასი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
ka: გუაიაკილი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Imbabura
ka: იმბაბურა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ibarra
ka: იბარა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Loja
ka: ლოხა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
ka: ლოს რიოსი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Babahoyo
ka: ბაბაჰოიო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Manabí
ka: მანაბი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
ka: პორტოვიეხო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Morona Santiago
ka: მორონა სანტიაგო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Macas
ka: მაკასი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santa Elena
ka: სანტა ელენა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de los Tsáchilas
ka: სანტო-დომინგო-დე-ლოს-ტსაჩილასი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de Los Colorados
ka: სანტო-დომინგო-დე-ლოს-კოლორადოსი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Napo
ka: ნაპო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tena
ka: ტენა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
ka: ორელიანა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
ka: პუერტო-ფრანცისკო-დე-ორელანა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
ka: პასტასა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puyo
ka: პუიო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pichincha
ka: პიჩინჩა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
ka: კიტო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Sucumbíos
ka: სუკუმბიოსი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
ka: ნუევა-ლოხა

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tungurahua
ka: ტუნგურაუი

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ambato
ka: ამბატო

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora Chinchipe
ka: სამორა-ჩინჩიპე

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora
ka: ზამორა

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
ka: ეგვიპტე

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
ka: მუჰაფაზები

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
ka: არა-ეგვიპტე

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
ka: ალესანდრია

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
ka: ასუანი

[ctx: egypt.kgm]
en: Asyut
ka: ასიუტი

[ctx: egypt.kgm]
en: Beheira
ka: ბეჰეირა

[ctx: egypt.kgm]
en: Damanhur
ka: დამანჰური

[ctx: egypt.kgm]
en: Beni Suef
ka: ბანი სუაფი

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
ka: ქაირო

[ctx: egypt.kgm]
en: Dakahlia
ka: დაკაჰლია

[ctx: egypt.kgm]
en: Mansura
ka: მანსურა

[ctx: egypt.kgm]
en: Damietta
ka: დუმიატი

[ctx: egypt.kgm]
en: Faiyum
ka: ელ-ფაიუმი

[ctx: egypt.kgm]
en: Gharbia
ka: გარბია

[ctx: egypt.kgm]
en: Tanta
ka: ტანტა

[ctx: egypt.kgm]
en: Giza
ka: გიზა

[ctx: egypt.kgm]
en: Ismailia
ka: ისმაილია

[ctx: egypt.kgm]
en: Kafr el-Sheikh
ka: ქაფრ-ელ-შაიხი

[ctx: egypt.kgm]
en: Matruh
ka: მატრუჰი

[ctx: egypt.kgm]
en: Mersa Matruh
ka: მერსა მატრუჰი

[ctx: egypt.kgm]
en: Minya
ka: მინა

[ctx: egypt.kgm]
en: Monufia
ka: მონუფია

[ctx: egypt.kgm]
en: Shibin el-Kom
ka: შიბინ-ელ-ქუმი

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
ka: ახალი ველი

[ctx: egypt.kgm]
en: Kharga
ka: ელ-ხარგა

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
ka: ჩრდილოეთი

[ctx: egypt.kgm]
en: Arish
ka: არიში

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
ka: პორტ-საიდი

[ctx: egypt.kgm]
en: Qalyubia
ka: კალიუბია

[ctx: egypt.kgm]
en: Banha
ka: ბანჰა

[ctx: egypt.kgm]
en: Qena
ka: კენა

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
ka: წითელი ზღვა

[ctx: egypt.kgm]
en: Hurghada
ka: ჰურგადა

[ctx: egypt.kgm]
en: Al Sharqia
ka: შარკია

[ctx: egypt.kgm]
en: Zagazig
ka: ელ-ზაკაზიკი

[ctx: egypt.kgm]
en: Sohag
ka: სუჰაგი

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
ka: სამხრეთი სინაი

[ctx: egypt.kgm]
en: el-Tor
ka: ელ-ტორი

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
ka: სუეცი

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
ka: ლუქსორი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
ka: ელ სალვადორი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
ka: არა-ელ სალვადორი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Ahuachapán
ka: აჰუაჩაპანი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Ana
ka: სანტა ანა

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sonsonate
ka: სონსონატი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Usulután
ka: უსულუტანი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Miguel
ka: სან მიგელი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Morazán
ka: მორაზანი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Francisco Gotera
ka: სან-ფრანცისკო-გოტერა

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Unión
ka: ლა იუნიონი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
ka: ლა-ლიბერტადი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Tecla
ka: სანტა ტეკლა

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Chalatenango
ka: ჩალატენანგო

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cuscatlán
ka: კუსკატლანი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cojutepeque
ka: კოხუტეპეკე

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
ka: სან სალვადორი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Zacatecoluca
ka: ზაკატეკოლუკა

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cabañas
ka: კაბანიასი

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sensuntepeque
ka: სენსუნტეპეკე

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Vicente
ka: სენ ვიცენტი

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
ka: ემირატები

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
ka: არა-ემირატები

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
ka: აბუ დაბი

[ctx: emirates.kgm]
en: Ajman
ka: აჯმანი

[ctx: emirates.kgm]
en: Dubaï
ka: დუბაი

[ctx: emirates.kgm]
en: Fujairah
ka: ალ-ფუჯაირა

[ctx: emirates.kgm]
en: Ras al-Khaimah
ka: რას-ალ-ხაიმა

[ctx: emirates.kgm]
en: Sharjah
ka: შარჯა

[ctx: emirates.kgm]
en: Umm al-Qaiwain
ka: უმ-ელ-ქაივინაინი

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
ka: ესტონეთი

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
ka: არა-ესტონეთი

[ctx: estonia.kgm]
en: Harju
ka: ჰარიუმაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
ka: ტალინი

[ctx: estonia.kgm]
en: Hiiu
ka: ჰიიუ

[ctx: estonia.kgm]
en: Kärdla
ka: კიარდლა

[ctx: estonia.kgm]
en: Ida-Viru
ka: იდა-ვირუმაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõhvi
ka: იიჰვი

[ctx: estonia.kgm]
en: Järva
ka: იარვამაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Paide
ka: პაიდე

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõgeva
ka: იიგევამაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne
ka: ლიაენე

[ctx: estonia.kgm]
en: Haapsalu
ka: ჰააფსალუ

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne-Viru
ka: ლიაენე-ვირუმაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Rakvere
ka: რაკვერე

[ctx: estonia.kgm]
en: Pärnu
ka: პიარნუ

[ctx: estonia.kgm]
en: Põlva
ka: პილვა

[ctx: estonia.kgm]
en: Rapla
ka: რაპლა

[ctx: estonia.kgm]
en: Saare
ka: საარემაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Kuressaare
ka: კურესაარე

[ctx: estonia.kgm]
en: Tartu
ka: ტარტუ

[ctx: estonia.kgm]
en: Valga
ka: ვალგამაა

[ctx: estonia.kgm]
en: Viljandi
ka: ვილიანდი

[ctx: estonia.kgm]
en: Võru
ka: ვირუ

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
ka: ევროპა

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: europe.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
ka: სანაპირო

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
ka: ალბანეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Tirana
ka: ტირანა

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
ka: ალჟირი

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
ka: ანდორა

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
ka: ანდორა ლა ველა

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
ka: ავსტრია

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
ka: ვენა

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
ka: ბელარუსია

[ctx: europe.kgm]
en: Minsk
ka: მინსკი

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
ka: ბელგია

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
ka: ბრუსელი

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცოგოვინა

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
ka: სარაევო

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
ka: სოფია

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
ka: ხორვატია

[ctx: europe.kgm]
en: Zagreb
ka: ზაგრები

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
ka: ჩეხეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
ka: პრაღა

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
ka: დანია

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
ka: კოპენჰაგენი

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
ka: ესტონეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
ka: ტალინი

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
ka: ფინეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
ka: ჰელსინკი

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
ka: ჩრდილო მაკედონია

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
ka: სკოპიე

[ctx: europe.kgm]
en: France
ka: საფრანგეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
ka: გერმანია

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
ka: ბერლინი

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
ka: საბერძნეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
ka: უნგრეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
ka: ბუდაპეშტი

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
ka: ისლანდია

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
ka: რეიკიავიკი

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
ka: ირლანდია

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
ka: დუბლინი

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
ka: იტალია

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
ka: რომი

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
ka: ლატვია

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
ka: რიგა

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
ka: ლიჰტენშტაინი

[ctx: europe.kgm]
en: Vaduz
ka: ვადუზი

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
ka: ლიეტუვა

[ctx: europe.kgm]
en: Vilnius
ka: ვილნუსი

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
ka: მოლდოვა

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
ka: კიშინიოვი

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
ka: მონაკო

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
ka: მაროკო

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
ka: ჰოლანდია

[ctx: europe.kgm]
en: Amsterdam
ka: ამსტერდამი

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
ka: ნორვეგია

[ctx: europe.kgm]
en: Oslo
ka: ოსლო

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
ka: პოლონეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
ka: ვარშავა

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
ka: პორტუგალია

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
ka: ლისაბონი

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
ka: რუმინეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
ka: ბუქარესტი

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
ka: სან მარინო

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
ka: სერბია

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
ka: ბელგრადი

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
ka: მონტენეგრო

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
ka: პოდგორიცა

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Bratislava
ka: ბრატისლავა

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
ka: სლოვენია

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
ka: ლუბლანა

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Madrid
ka: მადრიდი

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
ka: შვედეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
ka: სტოქჰოლმი

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
ka: შვეიცარია

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
ka: ბერნი

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
ka: სირია

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
ka: ტუნისი

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
ka: ანკარა

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
ka: უკრაინა

[ctx: europe.kgm]
en: Kyiv
ka: კიევი

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
ka: დიდი ბრიტანეთი

[ctx: europe.kgm]
en: London
ka: ლონდონი

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
ka: ვატიკანი

[ctx: europe.kgm]
en: Malta
ka: მალტა

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
ka: ვალეტა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
ka: ფინეთი (რეგიონები)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
ka: არა-ფინეთი (რეგიონები)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Åland
ka: ალანდი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mariehamn
ka: მარიეჰამნი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
ka: ჩრდილოეთი კარელია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Joensuu
ka: იოენსუუ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
ka: სამხრეთი კარელია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
ka: ლაპეენრანტა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
ka: ცენტრალური ფიეთ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Jyväskylä
ka: იუვასკიულია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
ka: ვარსინაის-სუომი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
ka: ტურკუ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kainuu
ka: კაინუუ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kajaani
ka: კაიაანი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
ka: ლაპლანდია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Rovaniemi
ka: როვანიემი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
ka: ოსტრობოთნია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Vaasa
ka: ვაასა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
ka: ცენტრალური ოსტრობოთნია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kokkola
ka: კოკკოლა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
ka: ჩრდილოეთი ოსტრობოთნია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Oulu
ka: ოულუ

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
ka: სამხრეთ ოსტრობოტნია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Seinäjoki
ka: სეინიაიოკი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
ka: პიაიატ-ჰიამე

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lahti
ka: ლაჰტი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
ka: კანტა-ჰიამე

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Hämeenlinna
ka: ჰიამენლინნა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pirkanmaa
ka: პირკანმაა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tampere
ka: ტამპერე

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Satakunta
ka: სატაკუნტა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pori
ka: პორი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
ka: ჩრდილოეთი სავონია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kuopio
ka: კუოპიო

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
ka: სამხრეთი სავონია

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
ka: მიკკელი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Uusimaa
ka: უუსიმაა

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
ka: ჰელსინკი

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kymenlaakso
ka: კიმენლააკსო

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kouvola
ka: კოუვოლა

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
ka: ეს დროშა ეკუთვნის:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
ka: %1 დროშით

[ctx: france.kgm]
en: France
ka: საფრანგეთი

[ctx: france.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: france.kgm]
en: Not France
ka: არაა საფრანგეთი

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: france.kgm]
en: Ain
ka: ენი

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
ka: ბურ ან ბრესი

[ctx: france.kgm]
en: Aisne
ka: ესნი

[ctx: france.kgm]
en: Laon
ka: ლაონი

[ctx: france.kgm]
en: Allier
ka: აიერი

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
ka: მულენი

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
ka: ზემო პროვანსის ალპები

[ctx: france.kgm]
en: Digne-les-Bains
ka: დინ-ლე-ბენი

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
ka: ზემო ალპები

[ctx: france.kgm]
en: Gap
ka: გა

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
ka: ზღვისპირა ალპები

[ctx: france.kgm]
en: Nice
ka: ნისი

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
ka: არდეში

[ctx: france.kgm]
en: Privas
ka: პრივა

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
ka: არდენი

[ctx: france.kgm]
en: Charleville-Mézières
ka: შარლევილი-მეზიერი

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
ka: არიეჟი

[ctx: france.kgm]
en: Foix
ka: ფუა

[ctx: france.kgm]
en: Aube
ka: ობი

[ctx: france.kgm]
en: Troyes
ka: ტრუა

[ctx: france.kgm]
en: Aude
ka: ოდი

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
ka: კარკასონი

[ctx: france.kgm]
en: Aveyron
ka: ავეირონი

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
ka: როდი

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
ka: ბუშ-დიუ-რონი

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
ka: მარსელი

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
ka: კალვასდოსი

[ctx: france.kgm]
en: Caen
ka: კანი

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
ka: კანტალი

[ctx: france.kgm]
en: Aurillac
ka: ორილაკი

[ctx: france.kgm]
en: Charente
ka: შარანტი

[ctx: france.kgm]
en: Angoulème
ka: ანგულემი

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
ka: ზღვისპირა შარანტი

[ctx: france.kgm]
en: La Rochelle
ka: ლა როშელი

[ctx: france.kgm]
en: Cher
ka: შერი

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
ka: ბურჟი

[ctx: france.kgm]
en: Corrèze
ka: კორეზი

[ctx: france.kgm]
en: Tulle
ka: ტული

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
ka: სამხრეთ კორსიკა

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
ka: აჟაქსიო

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
ka: ზემო კორსიკა

[ctx: france.kgm]
en: Bastia
ka: ბასტია

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
ka: კოტ-დ'ორი

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
ka: დიჟონი

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
ka: კოტ-დ'არმორი

[ctx: france.kgm]
en: Saint Brieuc
ka: სენ ბრე

[ctx: france.kgm]
en: Creuse
ka: კრესი

[ctx: france.kgm]
en: Guéret
ka: გერე

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
ka: დორდონი

[ctx: france.kgm]
en: Périgueux
ka: პერიგე

[ctx: france.kgm]
en: Doubs
ka: დუ

[ctx: france.kgm]
en: Besançon
ka: ბეზანსონი

[ctx: france.kgm]
en: Drôme
ka: დრომი

[ctx: france.kgm]
en: Valence
ka: ვალენსი

[ctx: france.kgm]
en: Eure
ka: ერი

[ctx: france.kgm]
en: Evreux
ka: ევრე

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
ka: ერი და ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Chartres
ka: შარტრი

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
ka: ფინისტერი

[ctx: france.kgm]
en: Quimper
ka: კიმპერი

[ctx: france.kgm]
en: Gard
ka: გარი

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
ka: ნიმი

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
ka: ზემო გარონა

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
ka: ტულუზა

[ctx: france.kgm]
en: Gers
ka: ჟერი

[ctx: france.kgm]
en: Auch
ka: ოში

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
ka: ჟირონდა

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
ka: ბორდო

[ctx: france.kgm]
en: Hérault
ka: ერო

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
ka: მონპელიე

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
ka: ილი და ვილენი

[ctx: france.kgm]
en: Rennes
ka: რენე

[ctx: france.kgm]
en: Indre
ka: ენდრი

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
ka: შატორუ

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
ka: ენდრი და ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Tours
ka: ტური

[ctx: france.kgm]
en: Isère
ka: იზერი

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
ka: გრენობლი

[ctx: france.kgm]
en: Jura
ka: იურა

[ctx: france.kgm]
en: Lons le Saunier
ka: ლონ-ლე-სონიე

[ctx: france.kgm]
en: Landes
ka: ლანდი

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
ka: მონ-დე-მარსანი

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
ka: ლუარა და შერი

[ctx: france.kgm]
en: Blois
ka: ბლუა

[ctx: france.kgm]
en: Loire
ka: ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
ka: სენტ ეტიენი

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
ka: ზემო ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Le Puy-en-Velay
ka: ლე-პიუი-ან-ველე

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
ka: ატლანტის ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
ka: ნანტი

[ctx: france.kgm]
en: Loiret
ka: ლუარე

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
ka: ორლეანი

[ctx: france.kgm]
en: Lot
ka: ლო

[ctx: france.kgm]
en: Cahors
ka: კაგორი

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
ka: ლო და გარონა

[ctx: france.kgm]
en: Agen
ka: აჟენი

[ctx: france.kgm]
en: Lozère
ka: ლოზერი

[ctx: france.kgm]
en: Mende
ka: მანდი

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
ka: მენი და ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Angers
ka: ანჟე

[ctx: france.kgm]
en: Manche
ka: მანში

[ctx: france.kgm]
en: Saint Lô
ka: სენ ლო

[ctx: france.kgm]
en: Marne
ka: მარნი

[ctx: france.kgm]
en: Châlons-en-Champagne
ka: შალონ-დე-შამპანი

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
ka: ზემო მარნი

[ctx: france.kgm]
en: Chaumont
ka: შამონი

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
ka: მაიენი

[ctx: france.kgm]
en: Laval
ka: ლავალი

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
ka: მერტი და მოზელი

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
ka: ნანსი

[ctx: france.kgm]
en: Meuse
ka: მეზი

[ctx: france.kgm]
en: Bar le Duc
ka: ბარ ლე დუკი

[ctx: france.kgm]
en: Morbihan
ka: მორბიანი

[ctx: france.kgm]
en: Vannes
ka: ვანი

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
ka: მოზელი

[ctx: france.kgm]
en: Metz
ka: მეცი

[ctx: france.kgm]
en: Nièvre
ka: ნიევრი

[ctx: france.kgm]
en: Nevers
ka: ნევერი

[ctx: france.kgm]
en: Nord
ka: ნორი

[ctx: france.kgm]
en: Lille
ka: ლილი

[ctx: france.kgm]
en: Oise
ka: უაზი

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
ka: ბოვე

[ctx: france.kgm]
en: Orne
ka: ორნი

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
ka: ალანსონი

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
ka: პა დე კალე

[ctx: france.kgm]
en: Arras
ka: არასი

[ctx: france.kgm]
en: Puy-de-Dôme
ka: პიუი-დე-დომი

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
ka: კლერნომ ფერანი

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
ka: ატლანტიკური პირენეი

[ctx: france.kgm]
en: Pau
ka: პო

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
ka: ზემო პირენეი

[ctx: france.kgm]
en: Tarbes
ka: ტარბი

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
ka: აღმოსავლეთ პირენეი

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
ka: პერპინანი

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
ka: ქვემო რეინი

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
ka: სტრასბურგი

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
ka: ზემო რეინი

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
ka: კოლმარი

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
ka: რონა

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
ka: ლიონი

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
ka: ზემო სონა

[ctx: france.kgm]
en: Vesoul
ka: ვეზული

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
ka: სონა და ლუარა

[ctx: france.kgm]
en: Mâcon
ka: მაკონი

[ctx: france.kgm]
en: Sarthe
ka: სარტა

[ctx: france.kgm]
en: Le Mans
ka: ლე მენი

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
ka: სავოია

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
ka: შამბერი

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
ka: ზემო სავოია

[ctx: france.kgm]
en: Annecy
ka: ანესი

[ctx: france.kgm]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
ka: ზღვისპირა სენა

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
ka: რუანი

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
ka: სენა და მარნა

[ctx: france.kgm]
en: Melun
ka: მელენი

[ctx: france.kgm]
en: Yvelines
ka: იველინი

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
ka: ვერსალი

[ctx: france.kgm]
en: Deux-Sèvres
ka: დე სევრი

[ctx: france.kgm]
en: Niort
ka: ნიორი

[ctx: france.kgm]
en: Somme
ka: სომა

[ctx: france.kgm]
en: Amiens
ka: ამენი

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
ka: ტარნი

[ctx: france.kgm]
en: Albi
ka: ალბი

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
ka: ტარნი და გარონა

[ctx: france.kgm]
en: Montauban
ka: მონტობანი

[ctx: france.kgm]
en: Var
ka: ვარი

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
ka: ტულონი

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
ka: ვოკლუზი

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
ka: ავინიონი

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
ka: ვანდე

[ctx: france.kgm]
en: La Roche sur Yon
ka: ლა როშ სურ იონი

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
ka: ვიენა

[ctx: france.kgm]
en: Poitiers
ka: პუატიე

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
ka: ზემო ვიენა

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
ka: ლიმონჟი

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
ka: ვოგეზი

[ctx: france.kgm]
en: Epinal
ka: ეპინალი

[ctx: france.kgm]
en: Yonne
ka: იონა

[ctx: france.kgm]
en: Auxerre
ka: ოსერი

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
ka: ბელფორის ტერიტორია

[ctx: france.kgm]
en: Belfort
ka: ბელფორი

[ctx: france.kgm]
en: Essonne
ka: ესონი

[ctx: france.kgm]
en: Evry
ka: ევრი

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
ka: ოტ დე სენი

[ctx: france.kgm]
en: Nanterre
ka: ნანტერი

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
ka: სენა სენ-დენი

[ctx: france.kgm]
en: Bobigny
ka: ბობინიე

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
ka: ვალ-დე-მარნი

[ctx: france.kgm]
en: Créteil
ka: კრეტეილი

[ctx: france.kgm]
en: Val d'Oise
ka: ვალ დ'უაზი

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
ka: სერჟი-პონტუაზი

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
ka: საფრანგეთი (რეგიონები)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
ka: არა-საფრანგეთი (რეგიონები)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
ka: პროვანსი-ალპები-ლაჟვარდოვანი ნაპირი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
ka: მარსელი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
ka: ნორმანდია

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
ka: რუანი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
ka: კორსიკა

[ctx: france_regions.kgm]
en: Ajaccio
ka: აიაჩო

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bourgogne-Franche-Comté
ka: ბურგუნდია-ფრანშ-კომტე

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
ka: დიჟონი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Occitanie
ka: ოქსიტანია

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
ka: ტულუზა

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nouvelle-Aquitaine
ka: ახალი-აქვიტანია

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
ka: ბორდო

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
ka: ბრეტანი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rennes
ka: რენე

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
ka: ლუარის რეგიონი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
ka: ნანტი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Centre-Val-de-Loire
ka: ცენტრი (საფრანგეთის)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
ka: ორლეანი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Grand-Est
ka: გრანდ-ესტი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
ka: სტრასბურგი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Auvergne-Rhône-Alpes
ka: ოვერნი-რონა-ალპები

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
ka: ლიონი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
ka: ილ-დე-ფრანსი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Hauts-de-France
ka: ოტ დე სენი

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
ka: ლილი

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
ka: საქართველო

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
ka: არა-საქართველო

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
ka: აფხაზეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
ka: სოხუმი

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
ka: სამეგრელო-ზემო სვანეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Zugdidi
ka: ზუგდიდი

[ctx: georgia.kgm]
en: Guria
ka: გურია

[ctx: georgia.kgm]
en: Ozurgeti
ka: ოზურგეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Ajaria
ka: აჭარა

[ctx: georgia.kgm]
en: Batumi
ka: ბათუმი

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
ka: რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Ambrolauri
ka: ამბროლაური

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
ka: იმერეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Kutaisi
ka: ქუთაისი

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
ka: სამცხე-ჯავახეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Akhaltsikhe
ka: ახალციხე

[ctx: georgia.kgm]
en: Shida Kartli
ka: შიდა ქართლი

[ctx: georgia.kgm]
en: Gori
ka: გორი

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
ka: მცხეთა-მთიანეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
ka: მცხეთა

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
ka: ქვემო ქართლი

[ctx: georgia.kgm]
en: Rustavi
ka: რუსთავი

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
ka: კახეთი

[ctx: georgia.kgm]
en: Telavi
ka: თელავი

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
ka: თბილისი

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
ka: გერმანია

[ctx: germany.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
ka: არა-გერმანია

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
ka: ბადენ-ვურტემბერგი

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
ka: შტუტგარტი

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
ka: ბავარია

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
ka: მიუნხენი

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
ka: ბერლინი

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
ka: ბრანდენბურგი

[ctx: germany.kgm]
en: Potsdam
ka: პოტსდამი

[ctx: germany.kgm]
en: Bremen
ka: ბრემენი

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
ka: ჰამბურგი

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
ka: ჰესე

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
ka: ვისბადენი

[ctx: germany.kgm]
en: Mecklenburg-Vorpommern
ka: მეკლენბურგი დასავლეთ პომერანია

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
ka: შვერინი

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
ka: ქვემო საქსონია

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
ka: ჰანოვერი

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
ka: ჩრდილო რინე-ვესთფალია

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
ka: დუსელდორფი

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
ka: რინელანდ-პალატინატე

[ctx: germany.kgm]
en: Mainz
ka: მაინცი

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
ka: ზაარლანდი

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
ka: საარბრუკენი

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
ka: საქსონია

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
ka: დრესდენი

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
ka: საქსონია-ანჰალტი

[ctx: germany.kgm]
en: Magdeburg
ka: მაგდებურგი

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
ka: შლესვიგ-ჰოლსტაინი

[ctx: germany.kgm]
en: Kiel
ka: კილი

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
ka: ტურინგია

[ctx: germany.kgm]
en: Erfurt
ka: ერფურტი

[ctx: ghana.kgm]
en: Ghana
ka: განა

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
ka: გვინეის ყურე

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
ka: კოტ-დ’ივუარი

[ctx: ghana.kgm]
en: Burkina Faso
ka: ბურკინა ფასო

[ctx: ghana.kgm]
en: Togo
ka: ტოგო

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
ka: ზედა დასავლეთი

[ctx: ghana.kgm]
en: Wa
ka: ვა

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
ka: ზედა აღმოსავლეთი

[ctx: ghana.kgm]
en: Bolgatanga
ka: ბოლგატანგა

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
ka: ჩრდილო

[ctx: ghana.kgm]
en: Tamale
ka: ტამალე

[ctx: ghana.kgm]
en: Brong-Ahafo
ka: ბრონგ-აჰაფო

[ctx: ghana.kgm]
en: Sunyani
ka: სუნიანი

[ctx: ghana.kgm]
en: Volta
ka: ვოლტა

[ctx: ghana.kgm]
en: Ho
ka: ჰო

[ctx: ghana.kgm]
en: Ashanti
ka: აშანტი

[ctx: ghana.kgm]
en: Kumasi
ka: კუმასი

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
ka: აღმოსავლეთი

[ctx: ghana.kgm]
en: Koforidua
ka: კოფორიდუა

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
ka: დასავლური

[ctx: ghana.kgm]
en: Sekondi
ka: სეკონდი

[ctx: ghana.kgm]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: ghana.kgm]
en: Cape Coast
ka: კეიპკოსტი

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
ka: დიდი აკრა

[ctx: ghana.kgm]
en: Accra
ka: აკრა

[ctx: goa.kgm]
en: Goa
ka: გოა

[ctx: goa.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
ka: არა-გოა

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: goa.kgm]
en: Canacona
ka: კანაკონა

[ctx: goa.kgm]
en: Chaudi
ka: ჩაუდი

[ctx: goa.kgm]
en: Quepem
ka: კეპე

[ctx: goa.kgm]
en: Mormugao
ka: მორმუგაო

[ctx: goa.kgm]
en: Vasco da Gama
ka: ვასკო და გამა

[ctx: goa.kgm]
en: Sanguem
ka: სანგვემი

[ctx: goa.kgm]
en: Salcette
ka: სალჩეტი

[ctx: goa.kgm]
en: Margao
ka: მარგაო

[ctx: goa.kgm]
en: Ponda
ka: პონდა

[ctx: goa.kgm]
en: Pernem
ka: პერნემი

[ctx: goa.kgm]
en: Bardez
ka: ბარდეზი

[ctx: goa.kgm]
en: Mapusa
ka: მაპუსა

[ctx: goa.kgm]
en: Bicholim
ka: ბიქოლი

[ctx: goa.kgm]
en: Tiswadi
ka: ტისვალდი

[ctx: goa.kgm]
en: Panjim
ka: პანაჯი

[ctx: goa.kgm]
en: Satari
ka: სატარი

[ctx: goa.kgm]
en: Valpoi
ka: ვალპოი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
ka: დიდი ბრიტანეთი (ისტორიული ქვეყნები)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
ka: არა-დიდი ბრიტანეთი (ისტორიული ქვეყნები)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
ka: შეტლანდის კუნძულები

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lerwick
ka: ლერუიკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Orkney
ka: ორქნი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkwall
ka: კირკუოლი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caithness
ka: ქეითნესი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wick
ka: უიკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sutherland
ka: სატერლენდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dornoch
ka: დორნოხი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
ka: როსშირი და კრომარტი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dingwall
ka: დინგუოლი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness-shire
ka: ინვერნესშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness
ka: ინვერნესი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairnshire
ka: ნეირნშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairn
ka: ნერნი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morayshire
ka: მორაიშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Elgin
ka: ელგინი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banffshire
ka: ბაფნშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banff
ka: ბანფი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeenshire
ka: აბერდინშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeen
ka: აბერდინი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kincardineshire
ka: მერნსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stonehaven
ka: სტოუნჰეივენი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Angus
ka: ანგუსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Forfar
ka: ფორფარი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perthshire
ka: პერტშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perth
ka: პერტი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Argyllshire
ka: არგაილი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inveraray
ka: ინვერერეი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbartonshire
ka: დურბარტონშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbarton
ka: დურბარტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirlingshire
ka: სტირლინგის ოლქი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirling
ka: სტირლინგი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Clackmannanshire
ka: კლეკმანანშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Alloa
ka: ალოა

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross-shire
ka: კინროსშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross
ka: კინროსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Fife
ka: ფაიფი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenrothes
ka: გლენროტესი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
ka: ისტ-ლოთიანი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haddington
ka: ჰადინგტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Midlothian
ka: მიდლოთიანი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dalkeith
ka: დალკითი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
ka: დასავლეთი ლოსიანი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Livingston
ka: ლივინგსტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanarkshire
ka: ლანარკშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanark
ka: ლანარკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Renfrewshire
ka: რენფერვშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Paisley
ka: პეისლი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayrshire
ka: აირშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayr
ka: ერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buteshire
ka: ბიუტშაირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rothesay
ka: როტსეი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtownshire
ka: უიგტაუნშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtown
ka: ვიჯთაუნი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbrightshire
ka: კურკუბრაითშაირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbright
ka: კურკუბრაითი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfriesshire
ka: დამფრიშაირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfries
ka: დამფრისი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peeblesshire
ka: პიბლშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peebles
ka: პიბლსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirkshire
ka: სელკირკშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirk
ka: სელკირკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburghshire
ka: როქსბურგშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburgh
ka: როქსბურგი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berwickshire
ka: ბერუიკშაირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Duns
ka: დუნსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northumberland
ka: ნორტამბერლენდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morpeth
ka: მორპეთი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cumberland
ka: ქამბერლენდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carlisle
ka: კარლაილი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Durham
ka: დარემი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Westmorland
ka: უესტმორლანდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Appleby-in-Westmorland
ka: ეფლბაი-ინ-უესტმორლენდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lancashire
ka: ლანკაშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Preston
ka: პრესტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Yorkshire
ka: იორკშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: York
ka: იორკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincolnshire
ka: ლინკოლნშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincoln
ka: ლინკოლნი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nottinghamshire
ka: ნოთინგჰემპშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Bridgford
ka: უესტ ბრიჯფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Derbyshire
ka: დერბიშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Matlock
ka: მატლოკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cheshire
ka: ჩეშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chester
ka: ჩესტერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shropshire
ka: შროპშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shrewbury
ka: შრიუბერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Staffordshire
ka: საფორდშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stafford
ka: სტაფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Leicestershire
ka: ლესტერშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenfield
ka: გლენფილდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rutland
ka: რატლენდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oakham
ka: ოკემი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northamptonshire
ka: ნორტჰემპტონშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northampton
ka: ნორტემპტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdonshire
ka: ჰანგტინგდონშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdon
ka: ჰანგტინგდონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridgeshire
ka: კემბრიჯშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridge
ka: კემბრიჯი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norfolk
ka: ნორფოლკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norwich
ka: ნორვიჩი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Suffolk
ka: სუფოლკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ipswich
ka: იფსუიჩი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Essex
ka: ესექსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chelmsford
ka: ჩელმსფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kent
ka: კენტი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Maidstone
ka: მეიდსტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sussex
ka: სუსექსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chichester
ka: ჩიჩესტერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Surrey
ka: სარი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Middlesex
ka: მიდლსექსი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
ka: ლონდონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertfordshire
ka: ჰერტფორდშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertford
ka: ჰერტფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedfordshire
ka: ბედფორდშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedford
ka: ბედფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buckinghamshire
ka: ბუკინგემშაირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aylesbury
ka: ეილსბერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxfordshire
ka: ოქსფორდშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxford
ka: ოქსფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berkshire
ka: ბერკშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Reading
ka: რედინგი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hampshire
ka: ჰემპშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Winchester
ka: უინჩესტერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorset
ka: დორსეტი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorchester
ka: დორჩესტერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Devon
ka: დევონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Exeter
ka: ექსეტერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cornwall
ka: კორნუოლი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Truro
ka: ტრურო

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Somerset
ka: სომერსეტი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Taunton
ka: ტონტონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wiltshire
ka: უილტშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Trowbridge
ka: თროუბრიჯი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucestershire
ka: გლოსტერშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucester
ka: გლოსტერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwickshire
ka: უორვიკშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwick
ka: უორიკი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcestershire
ka: ვუსტერშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcester
ka: ვუსტერშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Herefordshire
ka: ჰერეფორდშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hereford
ka: ჰერეფორდი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouthshire
ka: მონმუტშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouth
ka: მონმუთი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glamorgan
ka: გლამორგენი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
ka: კარდიფი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carmarthenshire
ka: კარმარტენშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Llanelli
ka: ლანელი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Pembrokeshire
ka: პემბროკშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haverfordwest
ka: ჰავერდფორდუესტი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiganshire
ka: კერადიგიონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardigan
ka: კარდიგანი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecknockshire
ka: ბრეკნოკშაირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecon
ka: ბრეკონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Radnorshire
ka: რადნორშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: New Radnor
ka: ახალი რედნორი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomeryshire
ka: მონტგომერიშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomery
ka: მონტგომერი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Merionethshire
ka: პერიონეტშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dolgellau
ka: დოლგელაი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfonshire
ka: კარნარფორშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfon
ka: კარკარვონი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Anglesey
ka: ენგსლი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Holyhead
ka: ჰოულიჰედი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbighshire
ka: დენბიგშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbigh
ka: დენბი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Flintshire
ka: ფლინტშირი

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Mold
ka: მოლდი

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
ka: საბერძნეთი

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
ka: პერიფერიები

[ctx: greece.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
ka: ეგეოსის ზღვა

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
ka: ბალკანები

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
ka: კრეტის ზღვა

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
ka: იონიის ზღვა

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
ka: ხმელთაშუა ზღვა

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
ka: არა-საბერძნეთი

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
ka: აფრიკა

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
ka: ცენტრალური საბერძნეთი

[ctx: greece.kgm]
en: Lamia
ka: ლამია

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
ka: ცენტრალური მაკედონია

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
ka: თჰესალონიკი

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
ka: კრეტა

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
ka: ჰერაკლიონი

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
ka: აღმოსავლეთი მაკედონია და თრაკია

[ctx: greece.kgm]
en: Komotini
ka: კომოტინი

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
ka: ეპიროსი

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
ka: იანინა

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
ka: იონიის კუნძულები

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
ka: კერკირა

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
ka: ჩრდილოეთი ეგეოსი

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
ka: მიტილინი

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
ka: პელოპონიზი

[ctx: greece.kgm]
en: Tripoli
ka: ტრიპოლი

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
ka: სამხრეთი ეგეოსი

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
ka: ერმუპოლისი

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
ka: თჰესალი

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
ka: ლარისა

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
ka: დასავლეთ საბერძნეთი

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
ka: პატრა

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
ka: დასავლეთი მაკედონია

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
ka: კოზანი

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
ka: მთა ათოსი

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
ka: კარიესი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
ka: საბერძნეთი (პერიფერიები)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
ka: პერიფერიები

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
ka: არა-საბერძნეთი (პერიფერიები)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
ka: აღმოსავლეთი მაკედონია და თრაკია

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Komotini
ka: კომოტინი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
ka: ცენტრალური მაკედონია

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
ka: თჰესალონიკი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
ka: დასავლეთი მაკედონია

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Kozani
ka: კოზანი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
ka: იონიის კუნძულები

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
ka: კერკირა

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
ka: ეპიროსი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
ka: იანინა

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
ka: დასავლეთ საბერძნეთი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Patras
ka: პატრა

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
ka: თესალი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
ka: ლარისა

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
ka: ცენტრალური საბერძნეთი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Lamia
ka: ლამია

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
ka: ატიკა

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
ka: პელოპონიზი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Tripoli
ka: ტრიპოლი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
ka: ჩრდილოეთი ეგეოსი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
ka: მიტილინი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
ka: სამხრეთი ეგეოსი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ermoupoli
ka: ერმუპოლისი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
ka: კრეტა

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Heraklion
ka: ჰერაკლიონი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ka: ათონის მთის ავტონომიური რეგიონი

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Karyes
ka: კარიესი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
ka: საბერძნეთი (პრეფექტურები)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ka: პრეფექტურები

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
ka: არა-საბერძნეთი (პრეფექტურები)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Drama
ka: დრამა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evros
ka: ევროსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
ka: ალექსანდრუპოლისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
ka: კავალა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
ka: როდოპი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Komotini
ka: კომოტინი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Xanthi
ka: ქსანტი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
ka: კალკედონი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Polygyros
ka: პოლიიროსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Imathia
ka: იმათია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Veria
ka: ვერია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kilkis
ka: კილიკისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pella
ka: პელა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
ka: ედესა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pieria
ka: პიერია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Katerini
ka: კატერინი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Serres
ka: სერე

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
ka: თჰესალონიკი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Florina
ka: ფლორინა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Grevena
ka: გრევენა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kastoria
ka: კასტორია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kozani
ka: კოზანი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arta
ka: არტა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
ka: იანინა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Preveza
ka: პრევეზა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thresprotia
ka: თესპროტია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Igoumenitsa
ka: იგუმენიცა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karditsa
ka: კარდიცა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
ka: ლარისა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Magnesia
ka: მაგნეზია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Volos
ka: ვოლოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Trikala
ka: ტრიკალა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
ka: კერკირა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kefalonia
ka: კეფალინია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argostoli
ka: არგოსტოლი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lefkada
ka: ლეფკადა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Zakynthos
ka: ზაკინთოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
ka: აქაია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
ka: პატრა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
ka: ეტოლია-აკარკანია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Missolonghi
ka: მისოლონგი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elis
ka: ელისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pyrgos
ka: პირგოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
ka: ევბეა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
ka: ქალკისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
ka: ევრიტანია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karpenisi
ka: კარპენსიონი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
ka: ფოკიდა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
ka: ამფისა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
ka: ფთიოტისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lamia
ka: ლამია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
ka: ბოეოტია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
ka: ლივადია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
ka: პირეოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
ka: დასავლეთ ატიკა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elefsina
ka: ელეფსისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
ka: აღმოსავლეთ ატიკა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pallini
ka: პალინი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
ka: არკადია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Tripoli
ka: ტრიპოლი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argolis
ka: არგოლისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nauplie
ka: პაფპლიონი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
ka: კორინთია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
ka: კორინთი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
ka: ლაკონია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
ka: სპარტა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
ka: მესენია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kalamata
ka: კალამატა

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chios
ka: ქიოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lesbos
ka: ლესბოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
ka: მიტილინი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Samos
ka: სამოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
ka: კიკლადები

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
ka: ერმუპოლისი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
ka: დოდეკანესი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
ka: როდოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chania
ka: ხანია

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Heraklion
ka: ჰერაკლიონი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
ka: ირაკლიო

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lasithi
ka: ლასითი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nikolaos
ka: ნიკოლაოსი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
ka: რეთიმნონი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymno
ka: რეთიმნო

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ka: ათონის მთის ავტონომიური რეგიონი

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karyes
ka: კარიესი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
ka: გვატემალა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
ka: არა-გვატემალა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Alta Verapaz
ka: ალტა ვერაპასი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cobán
ka: კობანი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Baja Verapaz
ka: ბახა ვერაპასი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Salamá
ka: სალამა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chimaltenango
ka: ჩიმალტენანგო

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chiquimula
ka: ჩიკიმულა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Petén
ka: პეტენი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Flores
ka: ფლორესი

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Progreso
ka: ელ პროგრესო

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guastatoya
ka: გვატასტოია

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Quiché
ka: კიჩე

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Cruz del Quiché
ka: სანტა კრუს დელ კვიჩე

[ctx: guatemala.kgm]
en: Escuintla
ka: ესკუინტლა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
ka: სიუდად გვატემალა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Huehuetenango
ka: უეუეტენანგო

[ctx: guatemala.kgm]
en: Izabal
ka: ისაბალი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Puerto Barrios
ka: პუერტო ბარიოსი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
ka: ხალაპა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
ka: ხუტიაპა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Quetzaltenango
ka: კესალტენანგო

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
ka: რეტალულეუ

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sacatepéquez
ka: საკატეპეკესი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
ka: ანტიგუა გვატემალა

[ctx: guatemala.kgm]
en: San Marcos
ka: სან მარკოსი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Rosa
ka: სანტა როზა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cuilapa
ka: კუილაპა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sololá
ka: სოლოლა

[ctx: guatemala.kgm]
en: Suchitepéquez
ka: სუჩიტეპეკესი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Mazatenango
ka: მაზატენანგო

[ctx: guatemala.kgm]
en: Totonicapán
ka: ტოტონიკაპანი

[ctx: guatemala.kgm]
en: Zacapa
ka: საკაპა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gujarat
ka: გუჯარათი

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
ka: არა-გუჯარათი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
ka: კაჩ

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhuj
ka: ბჰუჯი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Banaskantha
ka: ბანასკარტჰა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Palanpur
ka: პალანპური

[ctx: gujarat.kgm]
en: Patan
ka: პატანი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Mehsana
ka: მეჰსანა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Sabarkantha
ka: საბარკანტჰა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Himmatnagar
ka: ჰიმატნაგარი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gandhinagar
ka: განდინაგარი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surendranagar
ka: სურენდრანაგარი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahmedabad
ka: აჰმედაბადი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kheda
ka: კჰედა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
ka: მანჩმაჰალი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Godhra
ka: გოდჰრა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Dahod
ka: დაჰოდი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Jamnagar
ka: ჯამნაგარი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajkot
ka: რაჯკოტი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Junagadh
ka: ჯუნანგადჰი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Amreli
ka: ამრელი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhavnagar
ka: ბჰავნაგარი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Anand
ka: ანანდი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vadodara
ka: ვადოდარა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bharuch
ka: ბჰარუჩი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Narmada
ka: ნარმადა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajpipla
ka: რაჯპიპლა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surat
ka: სურატი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Tapi
ka: ტაპი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vyara
ka: ვიარა

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
ka: დანგი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahwa
ka: აჰვა

[ctx: gujarat.kgm]
en: Navsari
ka: ნავსარი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Valsad
ka: ვალსადი

[ctx: gujarat.kgm]
en: Porbandar
ka: პორბანდარი

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
ka: გაიანა

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
ka: არა-გვიანა

[ctx: guyana.kgm]
en: Barima-Waini
ka: ბარიმა-ვაინი

[ctx: guyana.kgm]
en: Mabaruma
ka: მაბარუმა

[ctx: guyana.kgm]
en: Pomeroon-Supenaam
ka: პერუნი-სუპერნაამი

[ctx: guyana.kgm]
en: Anna Regina
ka: არა რეგინა

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
ka: ესეკვიბო-აისლენდს-უესტ-დემერარა

[ctx: guyana.kgm]
en: Vreed en Hoop
ka: ვრედ-ენ-ჰუპი

[ctx: guyana.kgm]
en: Demerara-Mahaica
ka: დემერარა-მიჰაიკა

[ctx: guyana.kgm]
en: Paradise
ka: პარადისი

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahaica-Berbice
ka: მაჰაიკა-ბერბისი

[ctx: guyana.kgm]
en: Fort Wellington
ka: ფორტი უელინგტონი

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
ka: ზემო დემერარა-ბერბისი

[ctx: guyana.kgm]
en: Linden
ka: ლინდენი

[ctx: guyana.kgm]
en: Cuyuni-Mazaruni
ka: კუიუნი-მაზარუნი

[ctx: guyana.kgm]
en: Bartica
ka: ბარტიკა

[ctx: guyana.kgm]
en: Potaro-Siparuni
ka: პოტარო-სიპარუნი

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
ka: მაჰდია

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
ka: ზედა ტაკუტუ-ზედა ესეკვიბო

[ctx: guyana.kgm]
en: Lethem
ka: ლეთემი

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
ka: აღმოსავლეთი ბერბისი-კორენტინი

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
ka: ახალი ამსტერდამი

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
ka: ჰაიტი

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
ka: არა-ჰაიტი

[ctx: haiti.kgm]
en: Artibonite
ka: არბიტონიტი

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Gonaïves
ka: ლეს გონაივი

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
ka: ცენტრი

[ctx: haiti.kgm]
en: Hinche
ka: ენში

[ctx: haiti.kgm]
en: Grand'Anse
ka: გრანდ-ანსი

[ctx: haiti.kgm]
en: Jérémie
ka: ჯერემი

[ctx: haiti.kgm]
en: Nippes
ka: ნიპი

[ctx: haiti.kgm]
en: Miragoâne
ka: მირაგოანი

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
ka: ჩრდილოეთი რეგიონი

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
ka: კაპ-აიტენი

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
ka: ჩრდილოეთ-აღმოსავლეთი რეგიონი

[ctx: haiti.kgm]
en: Fort-Liberté
ka: ფორ-ლიბერტე

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
ka: ჩრდილოეთ-დასავლეთის რეგიონი

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-de-Paix
ka: პორტ-დე-პე

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
ka: ჩრდილოეთი განყოფილება

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
ka: პორტ-აუ-პრინსი

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
ka: სუდი

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Cayes
ka: ლე კე

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
ka: სამხრეთ-აღმოსავლეთის რეგიონი

[ctx: haiti.kgm]
en: Jacmel
ka: ჯაკმელი

[ctx: haryana.kgm]
en: Haryana
ka: ჰარიანა

[ctx: haryana.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
ka: არა-ჰარიანა

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: haryana.kgm]
en: Chandigarh
ka: ჩანდიგარჰი

[ctx: haryana.kgm]
en: Panchkula
ka: პანჩკულა

[ctx: haryana.kgm]
en: Ambala
ka: ამბალა

[ctx: haryana.kgm]
en: Yamuna Nagar
ka: იამუნანაგარი

[ctx: haryana.kgm]
en: Kurukshetra
ka: კურუკშეტრა

[ctx: haryana.kgm]
en: Karnal
ka: კარნალი

[ctx: haryana.kgm]
en: Kaithal
ka: კაითჰალი

[ctx: haryana.kgm]
en: Jind
ka: ჯინდი

[ctx: haryana.kgm]
en: Panipat
ka: პანიპატი

[ctx: haryana.kgm]
en: Sonipat
ka: სონიპატი

[ctx: haryana.kgm]
en: Faridabad
ka: ფარიდაბადი

[ctx: haryana.kgm]
en: Mewat
ka: მევატი

[ctx: haryana.kgm]
en: Nuh
ka: ნუჰი

[ctx: haryana.kgm]
en: Gurgaon
ka: გურგაონი

[ctx: haryana.kgm]
en: Rewari
ka: რევარი

[ctx: haryana.kgm]
en: Mahendragarh
ka: მაჰენდრაგარჰი

[ctx: haryana.kgm]
en: Narnaul
ka: ნარნაული

[ctx: haryana.kgm]
en: Jhajjar
ka: ჯაჯარი

[ctx: haryana.kgm]
en: Bhiwani
ka: ბჰივანი

[ctx: haryana.kgm]
en: Rohtak
ka: როჰტაკი

[ctx: haryana.kgm]
en: Hisar
ka: ჰისარი

[ctx: haryana.kgm]
en: Sirsa
ka: სირსა

[ctx: haryana.kgm]
en: Fatehabad
ka: ფატეჰაბადი

[ctx: haryana.kgm]
en: Palwal
ka: პალვალი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Himachal Pradesh
ka: ჰიმაჩალ პრადეში

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Chamba
ka: ჩამბა

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kangra
ka: კანგრა

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Dharamsala
ka: დჰარამსალა

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Una
ka: უნა

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Hamirpur
ka: ჰამირპური

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Bilaspur
ka: ბრატისლავა

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Solan
ka: სოლანი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Shimla
ka: შიმლა

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Mandi
ka: მანდი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kullu
ka: კულუ

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
ka: ლაჰაული და სპიტი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kyelang
ka: კიელანგი

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Sirmaur
ka: სირმური

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kinnaur
ka: კინაური

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Reckong Peo
ka: რეკონგ პეო

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
ka: ჰონდურასი

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
ka: არა-ჰონდურასი

[ctx: honduras.kgm]
en: Atlántida
ka: ატლანტიდა

[ctx: honduras.kgm]
en: La Ceiba
ka: ლა სეიბა

[ctx: honduras.kgm]
en: Choluteca
ka: ჩოლუტეკა

[ctx: honduras.kgm]
en: Colón
ka: კოლონი

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
ka: ტრუხილიო

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
ka: კომაიაგუა

[ctx: honduras.kgm]
en: Copán
ka: კოპანი

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Rosa de Copán
ka: სანტა როზა დე კოპანი

[ctx: honduras.kgm]
en: Cortés
ka: კორტესი

[ctx: honduras.kgm]
en: San Pedro Sula
ka: სან პედრო სულა

[ctx: honduras.kgm]
en: El Paraíso
ka: ელ-პარაისო

[ctx: honduras.kgm]
en: Yuscarán
ka: იუსკარანი

[ctx: honduras.kgm]
en: Francisco Morazán
ka: ფრანჩესკო მორაზანი

[ctx: honduras.kgm]
en: Tegucigalpa
ka: ტეგუსიგალპა

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias a Dios
ka: გრასიას-ა-დიოსი

[ctx: honduras.kgm]
en: Puerto Lempira
ka: პუერტო ლემპირა

[ctx: honduras.kgm]
en: Intibucá
ka: ინტიბუკა

[ctx: honduras.kgm]
en: La Esperanza
ka: ლა ესპერანზა

[ctx: honduras.kgm]
en: Islas de la Bahía
ka: ისლას დე ლა ბაია

[ctx: honduras.kgm]
en: Roatán
ka: როატანი

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: honduras.kgm]
en: Lempira
ka: ლემპირა

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias
ka: გრასიასი

[ctx: honduras.kgm]
en: Ocotepeque
ka: ოკოტეპეკე

[ctx: honduras.kgm]
en: Nueva Octopeque
ka: ნუევა ოკოტეპეკე

[ctx: honduras.kgm]
en: Olancho
ka: ოლანჩო

[ctx: honduras.kgm]
en: Juticalpa
ka: ხუტიკალპა

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Bárbara
ka: სანტა ბარბარა

[ctx: honduras.kgm]
en: Valle
ka: ვალიე

[ctx: honduras.kgm]
en: Nacaome
ka: ნაკაომე

[ctx: honduras.kgm]
en: Yoro
ka: იორო

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
ka: უნგრეთი (ოლქები)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
ka: არა-უნგრეთი

[ctx: hungary.kgm]
en: Bács-Kiskun
ka: ბაჩ-კიშკუნი

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
ka: კეჩკემეტი

[ctx: hungary.kgm]
en: Baranya
ka: ბარანია

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
ka: პეჩი

[ctx: hungary.kgm]
en: Békés
ka: ბეკეში

[ctx: hungary.kgm]
en: Békéscsaba
ka: ბეკეშჩაბა

[ctx: hungary.kgm]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
ka: ბორშოდ-აბაუი-ზემპლენი

[ctx: hungary.kgm]
en: Miskolc
ka: მიშკოლცი

[ctx: hungary.kgm]
en: Csongrád
ka: ჩონგრადი

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
ka: სეგედი

[ctx: hungary.kgm]
en: Fejér
ka: ფეიერი

[ctx: hungary.kgm]
en: Székesfehérvár
ka: სეკეშფეჰერვარი

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr-Moson-Sopron
ka: ძიორი-მოშონი-შოპრონი

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr
ka: ძიორი

[ctx: hungary.kgm]
en: Hajdú-Bihar
ka: ჰაიდუ და ბიჰარი

[ctx: hungary.kgm]
en: Debrecen
ka: დებრეცენი

[ctx: hungary.kgm]
en: Heves
ka: ჰევეში

[ctx: hungary.kgm]
en: Eger
ka: ეგერი

[ctx: hungary.kgm]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
ka: იას ნაძკუნ სოლნოკი

[ctx: hungary.kgm]
en: Szolnok
ka: სოლნოკი

[ctx: hungary.kgm]
en: Komárom-Esztergom
ka: კომარომ-ესტერგომი

[ctx: hungary.kgm]
en: Tatabánya
ka: ტატაბანია

[ctx: hungary.kgm]
en: Nógrád
ka: ნოგრადი

[ctx: hungary.kgm]
en: Salgótarján
ka: შალგოტარიანი

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
ka: პეშტი

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
ka: ბუდაპეშტი

[ctx: hungary.kgm]
en: Somogy
ka: შომოძი

[ctx: hungary.kgm]
en: Kaposvár
ka: კაპოშვარი

[ctx: hungary.kgm]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
ka: საბოლჩი-სატმარი-ბერეგი

[ctx: hungary.kgm]
en: Nyíregyháza
ka: ნირედჰაზა

[ctx: hungary.kgm]
en: Tolna
ka: ტოლნა

[ctx: hungary.kgm]
en: Szekszárd
ka: სეკსარდი

[ctx: hungary.kgm]
en: Vas
ka: ვაცი

[ctx: hungary.kgm]
en: Szombathely
ka: სომბატჰეი

[ctx: hungary.kgm]
en: Veszprém
ka: ვესპრემი

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
ka: ზალა

[ctx: hungary.kgm]
en: Zalaegerszeg
ka: ზალაეგერსეგი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
ka: უნგრეთი (რეგიონები)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
ka: არა-უნგრეთი (რეგიონები)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
ka: დასავლეთი ტრანსდუბია

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Győr
ka: ძიორი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
ka: სამხრეთ ტრანსდუბია

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
ka: პეჩი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
ka: ცენტრალური ტრანსდაუბია

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Székesfehérvár
ka: სეკეშფეჰერვარი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
ka: ცენტრალური უნგრეთი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
ka: ბუდაპეშტი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
ka: ჩრდილოეთ უნგრეთი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Miskolc
ka: მიშკოლცი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
ka: ჩრდილოეთი დიდი ალფიოლდი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Debrecen
ka: დებრეცენი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
ka: სამხრეთი დიდი ალფიოლდი

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
ka: სეგედი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
ka: ისლანდია რეგიონები

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
ka: არა-ისლანდია (რეგიონები)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
ka: აღმოსავლეთ რეგიონი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Egilsstaðir
ka: ეგილსტადირი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
ka: რეგიონის დედაქალაქი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
ka: რეიკიავიკი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
ka: ჩრდილოაღმოსავლეთი რეგიონი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Akureyri
ka: აკურეირი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
ka: ჩრდილოდასავლეთი რეგიონი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Sauðárkrókur
ka: საუდარკროუკური

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
ka: სამხრეთ რეგიონი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Selfoss
ka: სელფოსი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
ka: სუდურნესი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Keflavík
ka: კებლავიკი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
ka: ვესტფირდირი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Ísafjörður
ka: ისაფიორდური

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
ka: დასავლეთ რეგიონი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Borgarnes
ka: ბორგარნესი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
ka: ვატნაიეკუდლი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
ka: ლაუნგიეკუდლი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
ka: ჰოფსიეკუდლი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
ka: მირდალსიეკუდლი

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
ka: დრაუნგაიეკუდლი

[ctx: india.kgm]
en: India
ka: ინდოეთი

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
ka: შტატები და ტერიტორიები

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: india.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: india.kgm]
en: Not India
ka: არა-ინდოეთი

[ctx: india.kgm]
en: Andhra Pradesh
ka: ანდჰრა პრადეში

[ctx: india.kgm]
en: Hyderabad
ka: ჰიდერაბადი

[ctx: india.kgm]
en: Arunachal Pradesh
ka: არუნაჩალ პრადეში

[ctx: india.kgm]
en: Itanagar
ka: იტანაგარი

[ctx: india.kgm]
en: Assam
ka: ასამი

[ctx: india.kgm]
en: Dispur
ka: დისპური

[ctx: india.kgm]
en: Bihar
ka: ბიჰარი

[ctx: india.kgm]
en: Patna
ka: პატნა

[ctx: india.kgm]
en: Chhatisgarh
ka: ჩატისგარჰი

[ctx: india.kgm]
en: Raipur
ka: რაიპური

[ctx: india.kgm]
en: Goa
ka: გოა

[ctx: india.kgm]
en: Panaji
ka: ბარანია

[ctx: india.kgm]
en: Gujarat
ka: გუჯარათი

[ctx: india.kgm]
en: Gandhinagar
ka: განდინაგარი

[ctx: india.kgm]
en: Haryana
ka: ჰარიანა

[ctx: india.kgm]
en: Himachal Pradesh
ka: ჰიმაჩალ პრადეში

[ctx: india.kgm]
en: Shimla
ka: შიმლა

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
ka: ჯამუ და კაშმირი

[ctx: india.kgm]
en: Srinagar
ka: სრინაგარი

[ctx: india.kgm]
en: Jharkhand
ka: ჯარხანდი

[ctx: india.kgm]
en: Ranchi
ka: რანჩი

[ctx: india.kgm]
en: Karnataka
ka: კარნატაკა

[ctx: india.kgm]
en: Bangalore
ka: ბანგალორი

[ctx: india.kgm]
en: Kerala
ka: კერალა

[ctx: india.kgm]
en: Thiruvananthapuram
ka: ტჰირუვანანტჰაპურამი

[ctx: india.kgm]
en: Madhya Pradesh
ka: მადჰია პრადეში

[ctx: india.kgm]
en: Bhopal
ka: ბჰოპალი

[ctx: india.kgm]
en: Maharashtra
ka: მაჰარაშტრა

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
ka: მუმბაი

[ctx: india.kgm]
en: Manipur
ka: მანიპური

[ctx: india.kgm]
en: Imphal
ka: იმპჰალი

[ctx: india.kgm]
en: Meghalaya
ka: მეგჰალაია

[ctx: india.kgm]
en: Shillong
ka: შილონგი

[ctx: india.kgm]
en: Mizoram
ka: მიზორამი

[ctx: india.kgm]
en: Aizawl
ka: აიზელი

[ctx: india.kgm]
en: Nagaland
ka: ნაგალენდი

[ctx: india.kgm]
en: Kohima
ka: კოჰიმა

[ctx: india.kgm]
en: Orissa
ka: ორისა

[ctx: india.kgm]
en: Bhubaneswar
ka: ბჰუბანესვარი

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
ka: პუნჯაბი

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
ka: რაჯასტანი

[ctx: india.kgm]
en: Jaipur
ka: ჯაიპური

[ctx: india.kgm]
en: Sikkim
ka: სიკიმი

[ctx: india.kgm]
en: Gangtok
ka: განგტოკი

[ctx: india.kgm]
en: Tamil Nadu
ka: ტამილნადუ

[ctx: india.kgm]
en: Chennai
ka: ჩენაი

[ctx: india.kgm]
en: Tripura
ka: ტრიპურა

[ctx: india.kgm]
en: Agartala
ka: აგარტალა

[ctx: india.kgm]
en: Uttaranchal
ka: უტარაკჰანდი

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
ka: დეჰრადუნი

[ctx: india.kgm]
en: Uttar Pradesh
ka: უტარ პრადეში

[ctx: india.kgm]
en: Lucknow
ka: ლაქნაუ

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
ka: დასავლეთი ბენგალი

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
ka: კოლკატა

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
ka: ანდამანისა და ნიკობარის კუნძულები

[ctx: india.kgm]
en: Port Blair
ka: პორტ ბლერი

[ctx: india.kgm]
en: Chandigarh
ka: ჩანდიგარჰი

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
ka: დადრა და ნაგარ ჰაველი

[ctx: india.kgm]
en: Dadra
ka: დადრა

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
ka: დამანი და დიუ

[ctx: india.kgm]
en: Daman
ka: დამანი

[ctx: india.kgm]
en: Lakshadweep
ka: ლაქშადვიპი

[ctx: india.kgm]
en: Kavaratti
ka: კავარატი

[ctx: india.kgm]
en: Pondicherry
ka: პონდიჩერი

[ctx: india.kgm]
en: Delhi
ka: დელი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
ka: ინდონეზია

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
ka: არა-ინდონეზია

[ctx: indonesia.kgm]
en: Nanggroe Aceh Darussalam
ka: აჩეჰი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banda Aceh
ka: ბანდა-აჩეჰი

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
ka: ჩრდილოეთ სუმატრა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Medan
ka: მედანი

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
ka: დასავლეთი სუმატრა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Padang
ka: პადანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau
ka: რიაუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pekanbaru
ka: პეკანბარუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
ka: რიაუს კუნძულები

[ctx: indonesia.kgm]
en: Tanjung Pinang
ka: თანჯუნგპინანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jambi
ka: ჯამბი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bengkulu
ka: ბენკულუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
ka: სამხრეთი სუმატრა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palembang
ka: პალემბანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bangka-Belitung
ka: ბანგკა-ბელიტუნგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pangkal Pinang
ka: პანკალპინანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Lampung
ka: ლამპუნგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandar Lampung
ka: ბანდარ ლამპუნგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
ka: ჯაკარტა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
ka: ჯაკარტა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banten
ka: ბანტენი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Serang
ka: სერანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
ka: დასავლეთი იავა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandung
ka: ბანდუნგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
ka: ცენტრალური იავა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Semarang
ka: სემარანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
ka: ჯოკიაკარტის სპეციალური რეგიონი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
ka: ჯოკიაკარტა

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
ka: აღმოსავლეთ იავა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Surabaya
ka: სურაბაია

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bali
ka: ბალი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Denpasar
ka: დენპასარი

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
ka: დასავლეთი მცირე ზონდის კუნძულები

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mataram
ka: მატარამი

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
ka: აღმოსავლეთი მცირე ზონდის კუნძულები

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kupang
ka: კუპანგი

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
ka: დასავლეთი კალიმანტანი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pontianak
ka: პონტიანაკი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
ka: ცენტრალური კალიმანტანი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palangkaraya
ka: ლაპანკარაია

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
ka: სამხრეთი კალიმანტანი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banjarmasin
ka: ბანჯარმასინი

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
ka: აღმოსავლეთი კალიმანტანი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Samarinda
ka: სამარინდა

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
ka: ჩრდილოეთი სულავესი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manado
ka: მანადო

[ctx: indonesia.kgm]
en: Gorontalo
ka: გორონტალო

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
ka: ცენტრალური სულავესი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palu
ka: პალუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
ka: სამხრეთ-აღმოსავლეთი სულავესი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kendari
ka: კენდარი

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
ka: სამხრეთ სულავესი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Makassar
ka: მაკასარი

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
ka: დასავლეთი სულავესი

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mamuju
ka: მამუჯუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Maluku
ka: მალუკუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ambon
ka: ამბონი

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
ka: ჩრდილო მალუკუ

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ternate
ka: ტერნატე

[ctx: indonesia.kgm]
en: Papua
ka: პაპუა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jayapura
ka: ჯაიაპურა

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
ka: დასავლეთიი პაპუა

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manokwari
ka: მანოკვარი

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
ka: ირანი

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
ka: თეირანი

[ctx: iran.kgm]
en: Alborz
ka: ელბურსი

[ctx: iran.kgm]
en: Karaj
ka: ქარაჯი

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
ka: ყუმი

[ctx: iran.kgm]
en: Markazi
ka: მარკაზი

[ctx: iran.kgm]
en: Arak
ka: არაკი

[ctx: iran.kgm]
en: Qazvin
ka: ყაზვინი

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
ka: გილანი

[ctx: iran.kgm]
en: Rasht
ka: რეშთი

[ctx: iran.kgm]
en: Ardabil
ka: არდებილი

[ctx: iran.kgm]
en: Zanjan
ka: ზენჯანი

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
ka: აღმოსავლეთ აზერბაიჯანი

[ctx: iran.kgm]
en: Tabriz
ka: თავრიზი

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
ka: დასავლეთ აზერბაიჯანი

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
ka: ურმია

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
ka: ქურდისტანი

[ctx: iran.kgm]
en: Sanandaj
ka: სანანდაჯი

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
ka: ჰამადანი

[ctx: iran.kgm]
en: Kermanshah
ka: ქირმანშაჰი

[ctx: iran.kgm]
en: Ilam
ka: ილამი

[ctx: iran.kgm]
en: Lorestan
ka: ლურისტანი

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
ka: ხორემაბადი

[ctx: iran.kgm]
en: Khuzestan
ka: ხუზესტანი

[ctx: iran.kgm]
en: Ahvaz
ka: აჰვაზი

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
ka: ჩაჰარ-მაჰალი და ბახთიარია

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
ka: შაჰრეკორდი

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
ka: ქოჰგილუიე და ბოიერაჰმადი

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
ka: იასუჯი

[ctx: iran.kgm]
en: Bushehr
ka: ბუშირი

[ctx: iran.kgm]
en: Fars
ka: ფარსი

[ctx: iran.kgm]
en: Shiraz
ka: შირაზი

[ctx: iran.kgm]
en: Hormozgan
ka: ჰორმაზაგანი

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
ka: ბენდერ-აბასი

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
ka: სისტანი და ბელუჯისტანის ოსტანი

[ctx: iran.kgm]
en: Zahedan
ka: ზაჰედანი

[ctx: iran.kgm]
en: Kerman
ka: ქერმანი

[ctx: iran.kgm]
en: Yazd
ka: იეზდი

[ctx: iran.kgm]
en: Esfahan
ka: ისპაანი

[ctx: iran.kgm]
en: Semnan
ka: სემნანი

[ctx: iran.kgm]
en: Mazandaran
ka: მაზანდარანი

[ctx: iran.kgm]
en: Sari
ka: სარი

[ctx: iran.kgm]
en: Golestan
ka: გულისტანი

[ctx: iran.kgm]
en: Gorgan
ka: გორგანი

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
ka: სამხრეთი ხორასანი

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
ka: ბირჯენდი

[ctx: iran.kgm]
en: Razavi Khorasan
ka: ხორასან-რეზავი

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
ka: მეშჰედი

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
ka: ჩრდილოეთი ხორასანი

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
ka: ბოჯნურდი

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
ka: სპარსეთის ყურე

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
ka: ომანის ყურე

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
ka: კასპიის ზღვა

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
ka: ურმიის ტბა

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
ka: ომანი

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
ka: ერაყი

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
ka: ქუვეიტი

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
ka: სომხეთი

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
ka: ყატარი

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
ka: ერაყი

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
ka: არა-ერაყი

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
ka: ბაღდადი

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
ka: სალაჰ ედ დინი

[ctx: iraq.kgm]
en: Diyala
ka: დიიალა

[ctx: iraq.kgm]
en: Wasit
ka: ვასიტი

[ctx: iraq.kgm]
en: Maysan
ka: მაისანი

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
ka: ბასრა

[ctx: iraq.kgm]
en: Dhi Qar
ka: დი-ქარი

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Muthanna
ka: ალ მუთენი

[ctx: iraq.kgm]
en: Al-Qādisiyyah
ka: ქადისია

[ctx: iraq.kgm]
en: Babil
ka: ბაბილი

[ctx: iraq.kgm]
en: Karbala
ka: ქარბალა

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
ka: ნაჯაფი

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
ka: ანბარი

[ctx: iraq.kgm]
en: Ninawa
ka: ნინავა

[ctx: iraq.kgm]
en: Dahuk
ka: დაჰუკი

[ctx: iraq.kgm]
en: Arbil
ka: არბილი

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
ka: ქირქუქი

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
ka: სულეიმანია

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
ka: ირლანდია (პროვინციები)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
ka: არა-ირლანდია (პროვინციები)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Leinster
ka: ლენსტერი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Dublin
ka: დუბლინი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Munster
ka: მანსტერი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Cork
ka: კორკი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Connacht
ka: კონაქტი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Galway
ka: გოლუეი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ulster
ka: ოლსტერი

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Belfast
ka: ბელფასტი

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
ka: ისრაელი

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: israel.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
ka: არა-ისრაელი

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
ka: იერუსალიმი

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
ka: ჩრდილო

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
ka: ნაზარეთი

[ctx: israel.kgm]
en: Haifa
ka: ხაიფა

[ctx: israel.kgm]
en: Center
ka: ცენტრი

[ctx: israel.kgm]
en: Ramla
ka: რამლა

[ctx: israel.kgm]
en: Tel Aviv
ka: თელ ავივი

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
ka: სამხრეთ

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
ka: ბეერ-შევა

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
ka: იტალია

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
ka: არაა იტალია

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
ka: სიცილია

[ctx: italy.kgm]
en: Palermo
ka: პალარმო

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
ka: ფრიული ვენეცია ჯიულია

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
ka: ტრიესტი

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
ka: აბრუცო

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
ka: ლაკილა

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
ka: ლათიუმი

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
ka: რომი

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
ka: კალაბრია

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
ka: კატაცარო

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
ka: პიედმონტი

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
ka: ტურინი

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
ka: აპულია

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
ka: ბარი

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
ka: ლომბარდია

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
ka: მილანი

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
ka: უმბრია

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
ka: პერუჯა

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
ka: ტრენტინო ალტო ადიჯე

[ctx: italy.kgm]
en: Trento
ka: ტრენტო

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
ka: მოლისე

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
ka: კამპობასო

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
ka: ტოსკანა

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
ka: ფლორენცია

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
ka: ემილია რომანა

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
ka: ბოლონია

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
ka: ვალ დაოსტა

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
ka: აოსტა

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
ka: კამპანია

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
ka: ნეაპოლი

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
ka: ბასილიკატა

[ctx: italy.kgm]
en: Potenza
ka: პოტენცა

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
ka: ლიგურია

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
ka: გენუა

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
ka: სარდინია

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
ka: კალიარი

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
ka: მარკესი

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
ka: ანკონა

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
ka: ვენეტო

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
ka: ვენეცია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
ka: იტალია პროვინციების მიხედვით

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
ka: აზღვარი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
ka: არაა იტალია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Alessandria
ka: ალესანდრია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
ka: ასტი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
ka: ბიელა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
ka: კუნეო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
ka: ნოვარა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
ka: ტურინი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
ka: ვერბანო-კუსიო-ოსოლა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vercelli
ka: ვერჩელი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bergamo
ka: ბერგამო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
ka: ბრეშია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Como
ka: კომო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cremona
ka: კრემონა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecco
ka: ლეკო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lodi
ka: ლოდი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
ka: მანტოვა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
ka: მილანი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
ka: პავია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sondrio
ka: სონდრიო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Varese
ka: ვარესე

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
ka: აოსტა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
ka: ბოლძანო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trento
ka: ტრენტო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Belluno
ka: ბელუნო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
ka: პადოვა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rovigo
ka: როვიგო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
ka: ტრევისო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
ka: ვენეცია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
ka: ვერონა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
ka: ვიჩენცა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
ka: გორიცია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pordenone
ka: პორდენონე

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
ka: ტრიესტი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
ka: უდინე

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
ka: გენუა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
ka: იმპერია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: La Spezia
ka: ლა სპეცია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Savona
ka: სავონა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
ka: ბოლონია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ferrara
ka: ფერარა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
ka: ფორლი-კესენა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Modena
ka: მოდენა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
ka: პარმა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Piacenza
ka: პიაკენცა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
ka: რავენა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
ka: რეგიო ნელ ემილია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
ka: რიმინი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Arezzo
ka: არეცო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
ka: ფლორენცია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Grosseto
ka: გროსეტო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Livorno
ka: ლივორნო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lucca
ka: ლუკა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Massa-Carrara
ka: მასა-კარარა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
ka: პიზა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
ka: პისტოლია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Prato
ka: პრატო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
ka: სიენა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
ka: პერუჯა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Terni
ka: ტერნი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
ka: ანკონა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ascoli Piceno
ka: ასკოლი პიჩენო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
ka: მაჩერატა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
ka: პესარო და ურბინო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frosinone
ka: ფტოსინონე

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
ka: ლათინა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rieti
ka: რიეტი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
ka: რომი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Viterbo
ka: ვიტერბო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
ka: კიეტი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
ka: ლაკილა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pescara
ka: პესკარა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Teramo
ka: ტერამო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
ka: კამპობასო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
ka: ისერნია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Avellino
ka: აველინო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Benevento
ka: ბენევენტო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caserta
ka: ჩასერტა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
ka: ნეაპოლი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Salerno
ka: სალერნო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
ka: ბარი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brindisi
ka: ბრინდიზი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Foggia
ka: ფოგია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecce
ka: ლეკე

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
ka: ტარანტო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
ka: მატერა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Potenza
ka: პოტენცა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
ka: ჩატანცარო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cosenza
ka: ჩოსენცა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Crotone
ka: კროტონე

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
ka: რეგიო დი კალაბრია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vibo Valentia
ka: ვიბო ვალენტია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
ka: აგრიჯენტო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caltanissetta
ka: კალტანისეტა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
ka: კატანია

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Enna
ka: ენა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
ka: მესინა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Palermo
ka: პალერმო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
ka: რაგუსა

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
ka: სირაკუზი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
ka: ტრაპანი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
ka: კალიარი

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Nuoro
ka: ნუორო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Oristano
ka: ორისტანო

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sassari
ka: სასარი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
ka: იამაიკა

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
ka: იამაიკის ადმინისტრაციული დაყოფა

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
ka: არა-იამაიკა

[ctx: jamaica.kgm]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
ka: პორტლანდი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Antonio
ka: პორტ ანტონიო

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Andrew
ka: სენტ ენდრიუ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Half Way Tree
ka: ჰაფ-უეი-თრიი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
ka: სენტ ტომასი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
ka: მორანტ-ბეი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Clarendon
ka: კლარენდონი

[ctx: jamaica.kgm]
en: May Pen
ka: მეი პენი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
ka: მანჩესტერი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Mandeville
ka: მანდევილი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann
ka: სეინტ ენი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
ka: სეინტ ენის ყურე

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
ka: სენტ კეტრინი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
ka: ესპანური ქალაქი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Mary
ka: სენტ მერი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
ka: პორტ მარია

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
ka: ჰანოვერი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Lucea
ka: ლუსეა

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Elizabeth
ka: სეინტ ელიზაბეტი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
ka: შავი მდინარე

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint James
ka: სენტ ჯეიმსი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
ka: მონტეგო-ბეი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
ka: ტრილანი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Falmouth
ka: ფალმუტი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
ka: უესტმორლენდი

[ctx: jamaica.kgm]
en: Savanna-la-Mar
ka: სავანა-ლა-მარი

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
ka: იაპონია

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
ka: პრეფექტურები

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
ka: საზღებს გარეთ

[ctx: japan.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: japan.kgm]
en: Hokkaido
ka: ჰოკაიდო

[ctx: japan.kgm]
en: Sapporo
ka: საპორო

[ctx: japan.kgm]
en: Aomori
ka: აომორი

[ctx: japan.kgm]
en: Iwate
ka: ივატე

[ctx: japan.kgm]
en: Morioka
ka: მორიოკა

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
ka: აკიტა

[ctx: japan.kgm]
en: Yamagata
ka: იამაგატა

[ctx: japan.kgm]
en: Miyagi
ka: მიიაგი

[ctx: japan.kgm]
en: Sendai
ka: სენდარი

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
ka: ნიიგატა

[ctx: japan.kgm]
en: Fukushima
ka: ფუკუშიმა

[ctx: japan.kgm]
en: Nagano
ka: ნაგანო

[ctx: japan.kgm]
en: Gunma
ka: გუმა

[ctx: japan.kgm]
en: Maebashi
ka: მაებასი

[ctx: japan.kgm]
en: Tochigi
ka: ტოტიგი

[ctx: japan.kgm]
en: Utsunomiya
ka: უცუნომია

[ctx: japan.kgm]
en: Ibaraki
ka: იბარაკი

[ctx: japan.kgm]
en: Mito
ka: მიტო

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
ka: ჩიბა

[ctx: japan.kgm]
en: Gifu
ka: გიფუ

[ctx: japan.kgm]
en: Shizuoka
ka: სიზუოკა

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
ka: საიტამა

[ctx: japan.kgm]
en: Yamanashi
ka: იამანაში

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
ka: კოუფუ

[ctx: japan.kgm]
en: Toyama
ka: ტოიამა

[ctx: japan.kgm]
en: Ishikawa
ka: იშიკავა

[ctx: japan.kgm]
en: Kanazawa
ka: კანაძავა

[ctx: japan.kgm]
en: Aichi
ka: აიჩი

[ctx: japan.kgm]
en: Nagoya
ka: ნაგოია

[ctx: japan.kgm]
en: Fukui
ka: ფუკუი

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
ka: შიგა

[ctx: japan.kgm]
en: Otsu
ka: ოცუ

[ctx: japan.kgm]
en: Mie
ka: მიე

[ctx: japan.kgm]
en: Tsu
ka: ცუ

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
ka: კიოტო

[ctx: japan.kgm]
en: Hyogo
ka: ჰიოგო

[ctx: japan.kgm]
en: Kobe
ka: კობე

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
ka: ნარა

[ctx: japan.kgm]
en: Osaka
ka: ოსაკა

[ctx: japan.kgm]
en: Wakayama
ka: ვაკაიამა

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
ka: ოკაიამა

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
ka: ტოტორი

[ctx: japan.kgm]
en: Shimane
ka: სიმანე

[ctx: japan.kgm]
en: Matsue
ka: მაცუე

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
ka: ჰიროშიმა

[ctx: japan.kgm]
en: Yamaguchi
ka: იამაგუჩი

[ctx: japan.kgm]
en: Fukuoka
ka: ფუკუოკა

[ctx: japan.kgm]
en: Oita
ka: ოიტა

[ctx: japan.kgm]
en: Miyazaki
ka: მუზაკიგუიანგი

[ctx: japan.kgm]
en: Kagoshima
ka: კაგოშიმა

[ctx: japan.kgm]
en: Kumamoto
ka: კუმამოტო

[ctx: japan.kgm]
en: Saga
ka: საგა

[ctx: japan.kgm]
en: Nagasaki
ka: ნაგასაკი

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
ka: ეჰიმე

[ctx: japan.kgm]
en: Matsuyama
ka: მაცუიამა

[ctx: japan.kgm]
en: Kochi
ka: კოჩი

[ctx: japan.kgm]
en: Tokushima
ka: ტოკუშიმა

[ctx: japan.kgm]
en: Kagawa
ka: კაგავა

[ctx: japan.kgm]
en: Takamatsu
ka: ტაკამაცუ

[ctx: japan.kgm]
en: Kanagawa
ka: კანაგავა

[ctx: japan.kgm]
en: Yokohama
ka: იოკოჰამა

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
ka: ტოკიო

[ctx: japan.kgm]
en: Okinawa
ka: ოკინავა

[ctx: japan.kgm]
en: Naha
ka: ნაჰა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jharkhand
ka: ჯარხანდი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
ka: არა-ჯარხანდი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Garhwa
ka: გარჰვა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Latehar
ka: ლატეჰარი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Gumla
ka: გუმლა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Lohardaga
ka: ლოჰარდაგა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Simdega
ka: სიმდეგა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Paschim Singhbhum
ka: აღმოსავლეთი სინგბჰუმი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chaibasa
ka: ჩაიბასა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Ranchi
ka: რანჩი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Seraikela
ka: სერაიკელა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Purba Singhbhum
ka: დასავლეთი სინგბჰუმი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamshedpur
ka: ჯამშედპური

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Hazaribag
ka: ჰაზარიბაგი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Koderma
ka: კოდარმა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Giridih
ka: გირიდიჰი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Bokaro
ka: ბოკარო

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dhanbad
ka: დჰანბადი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamtara
ka: ჯამთარა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Deoghar
ka: დეოგჰარი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Santhal Pargana
ka: დუმკა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dumka
ka: დუმკა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Pakur
ka: პაკური

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Sahibganj
ka: საჰიბგანჯი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Godda
ka: გოდა

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Palamu
ka: პალამუ

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Daltonganj
ka: დალტონგანჯი

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chatra
ka: ჩატრა

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
ka: არა-ყაზახეთი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Astana
ka: ასტანა

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
ka: ალმატი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Baikonur
ka: ბაიკონური

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
ka: ალმათი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
ka: თალდყორღანი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
ka: აქმოლა

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
ka: ქოქშეთაუ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
ka: აქტობე

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
ka: ატირაუ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
ka: დასავლეთი ყაზახეთი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Oral
ka: ორალი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
ka: მანგისთაუ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
ka: აქტაუ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
ka: თურქესტანი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
ka: შიმქენთი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Pavlodar
ka: პავლოდარი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
ka: ყარაღანდა

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Karaganda
ka: ყარაღანდა

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
ka: კოსტანაი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
ka: კონსტანაი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
ka: ყიზილორდა

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
ka: აღმოსავლეთ ყაზახეთი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Öskemen
ka: ოსკემენი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
ka: ჩრდილოეთი ყაზახეთი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Petropavl
ka: პეტროპავლი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
ka: ჟამბილი

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taraz
ka: ტარაზი

en: E&xplore Map
ka: რუკის &მიმოხილვა

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
ka: ამ სექცია დაწკაპეთ რუკის ნებისმიერ ნაწილს დანაყოფის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად

en: Test Yourself:
ka: შეამოწმეთ თქვენი თავ:

en: &Location of Regions
ka: &რეგიონების მდებარეობა

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
ka: ამ დავალებაში მარცხნივ მენიუს ქვეშ თქვენ მოგეცემათ დანაყოფის სახელი და თქვენ იგი უნდა მოძებნოთ რუკაზე და დაწკაპოთ იგი

en: &Place Regions in the Map
ka: &რეგიონების რუკაზე მოთავსება

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
ka: ამ დავალებაში მარცხნივ მენიუს ქვეშ თქვენ მოგეცემათ დანაყოფის სახელი და თქვენ იგი უნდა მოძებნოთ რუკაზე და დაწკაპოთ იგი

en: &Regions by Capital
ka: &რეგიონები დედაქალაქის მიხედვით

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
ka: ამ გამოკითხვაში დანაყოფის სახელი დედაქალაქით უნდა გამოიცნოთ

en: &Capitals of Regions
ka: &რეგიონის დედაქალაქები

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
ka: ამ გამოკითხვაში დანაყოფის სახელით მისი დედაქალაქი უნდა გამოიცნოთ

en: Re&gions by Flag
ka: რე&გიონები დროშის მიხედვით

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
ka: ამ გამოკითხვაში დანაყოფის სახელი მისი დროშით უნდა გამოიცნოთ

en: &Flags of Regions
ka: რეგიონების &დროშები

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
ka: ამ გამოკითხვაში დროშა დანაყოფის სახელით უნდა გამოიცნოთ

en: &Open Map...
ka: რუკის &გახსნა...

en: &Zoom
ka: &გადიდება

en: &Original Size
ka: &ორიგინალური ზომა

en: &Automatic Zoom
ka: &ავტომატური გადიდება

en: &Move
ka: &სვლა

en: Disclaimer
ka: უარყოფა

en: Map author
ka: რუკის ავტორი

en: General
ka: ძირითადი

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
ka: უკანასკნელად გამოყენებული რუკა ვერ გაიხსნა. გაანალიზების შეცდომა %1: %2

en: There is no current map
ka: მიმდინარე რუკა არაა

en: Number of Questions
ka: კითხვების რაოდენობა

en: How many questions do you want? (1 to %1)
ka: რამდენი კითხვა გსურთ? (1-დან %1-მდე)

en: &Location of %1
ka: %1-ის &მდებარეობა

en: &Place %1 in the Map
ka: %1-ის &რუკაზე მოთავსება

en: %1 by Flag
ka: %1 დროშით

en: &Flags of %1
ka: %1-ის &დროშები

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
ka: <qt>მიმდინარე რუკა:<br><b>%1<b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
ka: რუკები, დროშები, თარგმანები და ა.შ ისევე აკურატულია, როგორც მათ პატივცემულ ავტორებს შეეძლოთ, მაგრამ KGeography არ უნდა იქნას განხილული როგორც ავტორიტეტული წყარო.

en: This map has been created by %1.
ka: ეს რუკა შექმნილია %1-ის მიერ.

en: Map Author
ka: რუკის ავტორი

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
ka: უკანასკნელად გახსნილი რუკა

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
ka: კითხვის მდებარეობის სწორება

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
ka: შემდეგ კითხვაზე გადასვლამდე დადასტურების მოთხოვნა

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
ka: თაგუნას კურსორის ღილაკის ზემოთ გადატარებისას გამოტოვების დაჭერა ასევე დააწვება ღილაკსაც

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
ka: რა ვუყო დანაყოფის ფერებს

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
ka: &კითხვის სწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
ka: ზედა-მარც&ხენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
ka: &ზედა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
ka: ზედა-&მარჯვენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
ka: &მარცხენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
ka: ცენტრი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
ka: მ&არჯვენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
ka: ქვედა-&მარცხენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
ka: ქ&ვედა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
ka: &ქვედა-მარჯვენა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
ka: პასუხის არჩევისას უნდა დააჭიროთ თუ არა "ვეთანხმები"-ს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
ka: &დაელოდეთ შემოწმებას

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
ka: თაგუნას კურსორის ღილაკის ზემოთ გაჩერებისას გამოტოვების დაჭერა ასევე დააწვება ღილაკსაც

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
ka: &ფოკუსი თაგუნას დაჰყვება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
ka: აირჩიეთ, მიმდინარე ფერების დანაყოფების დატოვება გნებავთ, თუ შემთხვევითი ფერები.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
ka: დანაყოფების ფერების მიმაგრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
ka: ყოველთვის იგივე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
ka: შემთხვევითი ფერების გამოყენება

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
ka: არა-ყირგიზეთი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
ka: ბიშკეკი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Batken
ka: ბატკენი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
ka: ჩუი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
ka: ჯალალ-აბადი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Naryn
ka: ნარინი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
ka: ოში

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Talas
ka: ტალასი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
ka: ისიქ-ქოლი

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
ka: ოში

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
ka: ლატვიის ოლქები (2009-მდე)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
ka: ლიეტუვა

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
ka: ბელარუსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
ka: ესტონეთი

[ctx: latvia.kgm]
en: Aizkraukle
ka: აიზკრაუკლე

[ctx: latvia.kgm]
en: Alūksne
ka: ალუქსნე

[ctx: latvia.kgm]
en: Balvi
ka: ბალვი

[ctx: latvia.kgm]
en: Bauska
ka: ბაუსკა

[ctx: latvia.kgm]
en: Cēsis
ka: ცესისი

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils
ka: დაუგავპილსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
ka: დაუგავპილსი სითი

[ctx: latvia.kgm]
en: Dobele
ka: დობელე

[ctx: latvia.kgm]
en: Gulbene
ka: გულბენე

[ctx: latvia.kgm]
en: Jēkabpils
ka: იეკაბპილსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava
ka: ელგავა

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
ka: ელგავა სითი

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
ka: იურმალა სითი

[ctx: latvia.kgm]
en: Krāslava
ka: კრასლავა

[ctx: latvia.kgm]
en: Kuldīga
ka: კულდიგა

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja
ka: ლიეპაია

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
ka: ლიეპაია

[ctx: latvia.kgm]
en: Limbaži
ka: ლიმბაჟი

[ctx: latvia.kgm]
en: Ludza
ka: ლუდზა

[ctx: latvia.kgm]
en: Madona
ka: მადონა

[ctx: latvia.kgm]
en: Ogre
ka: ოგრე

[ctx: latvia.kgm]
en: Preiļi
ka: პრეილი

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne
ka: რეზეკნე

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
ka: რეზეკნე სითი

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
ka: რიგა

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
ka: რიგა სითი

[ctx: latvia.kgm]
en: Saldus
ka: სალდუსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Talsi
ka: ტალსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Tukums
ka: ტუკუმსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Valka
ka: ვალკა

[ctx: latvia.kgm]
en: Valmiera
ka: ვალმიერა

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils
ka: ვენტსპილსი

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
ka: ვენტსპილსი სითი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
ka: ლიჰტენშტაინი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
ka: მუნიციპალიტეტები

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
ka: არა-ლიჰტენშტაინი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Balzers
ka: ბალცერსი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Eschen
ka: ეშენი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Gamprin
ka: გამპრინი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Mauren
ka: მაურენი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Planken
ka: პლანკენი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Ruggell
ka: რუგელი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schaan
ka: შანი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schelienberg
ka: შელინბერგი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesen
ka: ტრიზენი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesenberg
ka: ტრიზენბერგი

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Vaduz
ka: ვადუზი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
ka: ლიეტუვა (მუნიციპალიტეტები)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
ka: მუნიციპალიტეტები

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
ka: არა-ლიეტუვა (მუნიციპალიტეტები)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Akmenė
ka: აკმიანე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Naujoji Akmenė
ka: ნაუიოიი-აკმიანე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
ka: ალიტუსი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus
ka: ალიტუსი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Anykščiai
ka: ანიკშჩიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Birštonas
ka: ბირშტონასი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Biržai
ka: ბირჟაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Druskininkai
ka: დრუსკენიკი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Elektrėnai
ka: ელეკტრენაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ignalina
ka: იგნალინა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jonava
ka: იონავა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Joniškis
ka: იონიშკი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jurbarkas
ka: იურბარკასი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaišiadorys
ka: კაიშიადორისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kalvarija
ka: კალვარია

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
ka: კაუნას სითი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas
ka: კაუნასი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kazlų Rūda
ka: კაზლუ რუდა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kėdainiai
ka: კედაინიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kelmė
ka: კელმი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
ka: კლაიპედა სითი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda
ka: კლაიპედა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Gargždai
ka: გარგჟდაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kretinga
ka: კრეტინგა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kupiškis
ka: კუპიშკისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lazdijai
ka: ლაზდიიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Marijampolė
ka: მარიამპოლე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Mažeikiai
ka: მაჟეიკიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Molėtai
ka: მოლეტაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Neringa
ka: ნერგინგა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Nida
ka: ნიდა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pagėgiai
ka: პეგეგი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pakruojis
ka: პაკრუოიისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
ka: პალანგა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
ka: პანევეჟისი სითი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys
ka: პანევეჟისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pasvalys
ka: პასვალისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Plungė
ka: პლუნგე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Prienai
ka: პრიენაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Radviliškis
ka: რადვილიშკისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Raseiniai
ka: რასეინიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rietavas
ka: რეტავასი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rokiškis
ka: როკიშკისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Skuodas
ka: სკუოდასი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šakiai
ka: შაკიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šalčininkai
ka: შალჩინინკაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
ka: შიაულიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai
ka: შიაულიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilalė
ka: შილალი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilutė
ka: შილუტე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Širvintos
ka: შირვინტოსი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Švenčionys
ka: შვენჩიონისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Tauragė
ka: ტაურაგე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Telšiai
ka: ტელშიაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Trakai
ka: ტრაკაი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ukmergė
ka: უკმერგე

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Utena
ka: უტენა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Varėna
ka: ვარენა

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilkaviškis
ka: ვილკავიშკისი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
ka: ვილნუსი სითი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius
ka: ვილნუსი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
ka: ვისაგინი სითი

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Zarasai
ka: ზარასაი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
ka: ლუქსემბურგი (კანტონები)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
ka: კანტონი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
ka: არა-ლუქსემბურგი (კანტონები)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Clervaux
ka: კლერვო

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Diekirch
ka: დიკირხი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Redange
ka: რედანჟი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Vianden
ka: ვიანდენი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Wiltz
ka: ვილცი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Echternach
ka: ეხტერნახი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Grevenmacher
ka: გრევენმახერი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Remich
ka: რემიხი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Capellen
ka: კაპელენი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Esch-sur-Alzette
ka: ეშ-სურ-ალცეტი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Mersch
ka: მერში

en: A Geography learning program
ka: გეოგრაფიის სასწავლი პროგრამა

en: Programmer and designer
ka: პროგრამისტი და დიზაინერი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
ka: მალაიზია

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
ka: არა-მალაიზია

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kedah
ka: კედაჰი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Alor Star
ka: ალორ სეტარი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor
ka: ჯოჰორი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
ka: ჯოჰორ ბარუ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kelantan
ka: კელანტანი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Bahru
ka: კოტა ბარუ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
ka: მალაკა

[ctx: malaysia.kgm]
en: Negeri Sembilan
ka: ნეგერი სემბილანი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Seremban
ka: სერემბანი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Pahang
ka: პაჰანგი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuantan
ka: კუანტანი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perak
ka: პერაკი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Ipoh
ka: იპოჰი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perlis
ka: პერლისი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kangar
ka: კანგარი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Penang
ka: პინანგი

[ctx: malaysia.kgm]
en: George Town
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sabah
ka: საბაჰი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Kinabalu
ka: კოტა კინაბალუ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sarawak
ka: სარავაკი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuching
ka: კუჩინგი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Selangor
ka: სელანგორი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Shah Alam
ka: შაჰ ალამი

[ctx: malaysia.kgm]
en: Terengganu
ka: ტრენგანუ

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuala Terengganu
ka: კუალა ტელენგანუ

[ctx: manipur.kgm]
en: Manipur
ka: მანიპური

[ctx: manipur.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
ka: არა-მანიპური

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: manipur.kgm]
en: Tamenglong
ka: ტამენგლონგი

[ctx: manipur.kgm]
en: Senapati
ka: სენაპატი

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
ka: დასავლეთი იმპჰალი

[ctx: manipur.kgm]
en: Lamphelpat
ka: ლამპჰელპატი

[ctx: manipur.kgm]
en: Thoubal
ka: თჰოუბალი

[ctx: manipur.kgm]
en: Bishnupur
ka: ბიშნუპური

[ctx: manipur.kgm]
en: Ukhrul
ka: უკჰრული

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
ka: აღმოსავლეთი იმპჰალი

[ctx: manipur.kgm]
en: Porompat
ka: პორომპატი

[ctx: manipur.kgm]
en: Chandel
ka: ჩანდელი

[ctx: manipur.kgm]
en: Churachandpur
ka: ჩურაჩანდპური

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
ka: %1 დედაქალაქია ...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
ka: %1-ის დედაქალაქი არის...

en: %1 by Capital
ka: %1 დედაქალაქით

en: Capitals of %1
ka: %1-ის დედაქალაქები

en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
ka: თქვენ მოძებნეთ ბზიკი რუკაზე. გთხოვთ დაუკავშირდეთ ავტორს და უთხრათ რომ %1 რუკას %2,%3,%4 ფერებთან არაფერი ესაქმება.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
ka: დააწკაპუნეთ:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
ka: %1 რუკაში

en: Choose Map to Use
ka: აირჩიეთ გამოსაყენებელი რუკა

en: Filter Maps
ka: რუკის ფილტრი

en: Error parsing %1: %2
ka: %1-ს დამუშავების შეცდომა: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
ka: რუკა %1-ს იგივე სახელი აქვს, რაც რუკა %2-ს

en: Error parsing
ka: დამუშავების შეცდომა

en: The map image file for %1 does not exist
ka: რუკის გამოსახულების ფაილი %1-სთვის არ არსებობს

en: The flag image file for %1 does not exist
ka: %1-ის დროშის გამოსახულების ფაილი არ არსებობს

en: The blurred flag image file for %1 does not exist
ka: %1-ის დროშის ბუნდოვანი გამოსახულების ფაილი არ არსებობს

en: Invalid value in tag %1
ka: %1 ჭდეში არასწორი მნიშვნელობა

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
ka: დანაყოფი სახელად %1 ან %2 ფერით უკვე არსებობს

en: The map description file should begin with the %1 tag
ka: რუკის აღწერის ფაილი %1 ჭდით უნდა დაიწყოს

en: Could not open %1 for reading.
ka: %1-ის წასაკითხად გახსნის შეცდომა.

en: %1 does not exist.
ka: %1 არ არსებობს.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
ka: რუკის აღწერის ფაილს %2-ში %1 ჭდე უნდა ჰქონდეს

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
ka: რუკის აღწერის ფაილს %2-ში ზუსტად %1 ჭდე უნდა ჰქონდეს

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
ka: მეხიკო (შტატები)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
ka: არა-მეხიკო (შტატები)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Aguascalientes
ka: აგუასკალიენტესი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
ka: ქვემო კალიფორნია (ჩრდილოეთი)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexicali
ka: მეხიკალი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
ka: ქვემო კალიფორნია (სამხრეთი)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Campeche
ka: კამპეჩე

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chiapas
ka: ჩიაპასი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tuxtla Gutiérrez
ka: ტუსტლა-გუტიერესი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
ka: ჩიხუახუა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Coahuila
ka: კოაუილა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Saltillo
ka: სალტილიო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Colima
ka: კოლიმა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Durango
ka: დურანგო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guanajuato
ka: გუანახუატო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guerrero
ka: გერერო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chilpancingo
ka: ჩილპანსინგო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hidalgo
ka: იდალგო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Pachuca
ka: პაჩუკა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Jalisco
ka: ხალისკოს

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guadalajara
ka: გვადალახარა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: México
ka: მეხიკო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Toluca
ka: ტოლუკა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
ka: მიჩოაკანი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelia
ka: მორელია

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelos
ka: მორელოსი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Cuernavaca
ka: კუერნავაკა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nayarit
ka: ნაიარიტი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tepic
ka: ტეპიკი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nuevo León
ka: ნუევო-ლეონის შტატი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Monterrey
ka: მონტერეი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Oaxaca
ka: ოახაკი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Puebla
ka: პუებლა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Querétaro
ka: კერეტარო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Santiago de Querétaro
ka: სანტიაგო-დე-კერეტარო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Quintana Roo
ka: კინტანა-როო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chetumal
ka: ჩეტუმალი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: San Luis Potosí
ka: სენტ-ლუისი პოტოსი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sinaloa
ka: სინალოი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Culiacán
ka: კულიაკანი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sonora
ka: სონორა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hermosillo
ka: ერმოსილო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tabasco
ka: ტაბასკო

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Villahermosa
ka: ვილიაერმოსა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tamaulipas
ka: ტამაულიპასი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
ka: სიუდად-ვიქტორია

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tlaxcala
ka: ტლასკალი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Veracruz
ka: ვერაკრუსი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Xalapa
ka: ხალაპა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Yucatán
ka: იუკატანი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mérida
ka: მერიდა

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Zacatecas
ka: საკატეკასი

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
ka: ფედერალური ოლქები

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
ka: მეხიკო სითი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
ka: არა-მონღოლეთი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
ka: არახანგაი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Tsetserleg
ka: ცეცერლეგი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
ka: ბაიან-ულგიი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
ka: ულგიი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
ka: ბაიანხონგორი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bulgan
ka: ბულგანი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan-Uul
ka: დარხან-უული

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan
ka: დარხანი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornod
ka: დორნოდი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
ka: ჩოიბასლან

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornogovĭ
ka: დორნოგოვი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
ka: საინშანდი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dundgovĭ
ka: დუნდგოვი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mandalgovĭ
ka: მანდალგოვი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
ka: გოვი-ალტაი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
ka: ალტაი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭsümber
ka: გობი-სუმბერი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
ka: ჩოირი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
ka: ხენტეი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Öndörhaan
ka: უნდერხაანი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hovd
ka: ჰოვდი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hövsgöl
ka: ხუვსგელი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mörön
ka: მურენი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ömnögovĭ
ka: უმნეგოვი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dalanzadgad
ka: დალანზადგადი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Orhon
ka: ორჰონი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Erdenet
ka: ერდენეტი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
ka: უვერხანგაი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
ka: არვაიხეერი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Selenge
ka: სელენგე

[ctx: mongolia.kgm]
en: Sühbaatar
ka: სუხე-ბატორი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Baruun-Urt
ka: ბარუუნ-ურტი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Töv
ka: ტუვე

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zuunmod
ka: ზუუნმოდი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uvs
ka: უვსი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulaangom
ka: უკანგომი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zavhan
ka: ზავხანი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
ka: ულიასუტაი

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
ka: ულაანბატორი

en: Wikipedia page
ka: ვიკიპედიის გვერდი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
ka: ჩრდილო და ცენტრალური ამერიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
ka: არაა ჩრდილო და ცენტრალური ამერიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
ka: კანადა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
ka: ოტავა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
ka: ელ სალვადორი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
ka: სან სალვადორი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
ka: ამერიკის შეერთებული შტატები

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
ka: ვაშინგტონი დი.სი.

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
ka: ბაჰამის კუნძულები

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nassau
ka: ნასაუ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
ka: დომენიკის რესპუბლიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Santo Domingo
ka: სან დომინგო

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
ka: ჰაიტი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
ka: პორტ-აუ-პრინსი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
ka: კუბა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
ka: ჰავანა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
ka: იამაიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
ka: დომინიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Roseau
ka: როსო

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
ka: სტ. ჯონი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
ka: ბარბადოსი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
ka: ბრიჯთაუნი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
ka: ესპანეთის პორტი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
ka: მექსიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
ka: მეხიკო სითი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
ka: გვატემალა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
ka: გვატემალა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
ka: ბელიზი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belmopan
ka: ბელმოპანი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
ka: ჰონდურასი

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
ka: ტეგუსიგალპა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
ka: მანაგუა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
ka: კოსტა რიკა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
ka: სან ხოსე

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
ka: პანამა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
ka: პანამა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
ka: გრენლანდია [დანია]

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
ka: გაიანა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
ka: ვენესუელა

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
ka: კოლუმბია

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
ka: ნეპალი (ზონები)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
ka: ზონები

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
ka: არა-ნეპალი (ზონები)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bagmati
ka: ბაგმატი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bheri
ka: ბჰერი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Dhawalagiri
ka: დჰაუალაგირი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Gandaki
ka: განდაკი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Janakpur
ka: ჯანაკპური

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Karnali
ka: კარნალი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Koshi
ka: კოში

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Lumbini
ka: ლუმბინი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mahakali
ka: მაჰაკალი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mechi
ka: მეჩი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Narayani
ka: ნარაიანი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Rapti
ka: რაპტი

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Sagarmatha
ka: საგარმატჰა

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Seti
ka: სეტი

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
ka: ჰოლანდია

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
ka: არაა ჰოლანდია

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
ka: ფრისლანდია

[ctx: netherlands.kgm]
en: Leeuwarden
ka: ლეუვარდენი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Groningen
ka: ხრონინხენი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
ka: დრენტე

[ctx: netherlands.kgm]
en: Assen
ka: ასენი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Overijssel
ka: ოვერეისელი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zwolle
ka: ზვოლე

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
ka: გელდერლანდი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Arnhem
ka: არნემი

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
ka: ჩრდილო ბრაბანტი

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
ka: ჰერტოგენბოსი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
ka: ლიმბურგი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Maastricht
ka: მაასტრიხტი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
ka: ფლევოლანდი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Lelystad
ka: ლელისტადი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Utrecht
ka: უტრეხტი

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
ka: ზელანდია

[ctx: netherlands.kgm]
en: Middelburg
ka: მიდელბურგი

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
ka: ჩრდილო ჰოლანდია

[ctx: netherlands.kgm]
en: Haarlem
ka: ჰარლემი

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
ka: სამხრეთ ჰოლანდია

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
ka: ჰააგა

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
ka: ახალი ზელანდია

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
ka: არა-ახალი ზელანდია

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Northland
ka: ოკლენდი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whangarei
ka: უანგარეი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland
ka: ოკლენდი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
ka: ოკლენდი სითი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Waikato
ka: უაკაიტო

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hamilton
ka: ჰამილტონი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
ka: პლენთის ყურე

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whakatane
ka: ფაკატანე

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Gisborne
ka: გისბორნი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
ka: ჰოკს ბეი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Napier/Hastings
ka: ნეიპირი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Taranaki
ka: ტარანაკი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New Plymouth
ka: ნიუ-პლიმუთი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Manawatu-Wanganui
ka: მანავატუ-ვანგანუი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wanganui
ka: ვანგანუი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wellington
ka: უელინგტონი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Tasman
ka: ტასმანია

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
ka: ნელსონი სითი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Marlborough
ka: მარლბორო

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Blenheim
ka: ბლენჰეიმი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
ka: უესტ კოსტი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
ka: გრეიმუთი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Canterbury
ka: კანტებერი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Christchurch
ka: კრაისტჩერჩი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Otago
ka: ოტაგო

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Dunedin
ka: დანიდინი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Southland
ka: საუთლენდი

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Invercargil
ka: ინვერკარგილი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
ka: არა-ნიკარაგუა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
ka: ნუევა სეგოვია

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Ocotal
ka: ოკოტალი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Madriz
ka: მადრისი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Somoto
ka: სორომოტო

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
ka: ესტელი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
ka: ჩინანდეგა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: León
ka: ლეონი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
ka: მანაგუა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Masaya
ka: მასაია

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Carazo
ka: კარასო

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotepe
ka: ხინოტეპე

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
ka: გრენადა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Rivas
ka: რივასი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chontales
ka: ჩონტალესი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Juigalpa
ka: ხუიგალპა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Boaco
ka: ბოაკო

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
ka: მატაგალპა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotega
ka: ხინოტეგა

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Río San Juan
ka: რიო სან ხუანი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: San Carlos
ka: სან კარლოსი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
ka: ატლანტიკო ნორტე

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Puerto Cabezas
ka: ბილვი

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
ka: ატლანტიკო სური

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Bluefields
ka: ბლუფილდზი

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
ka: ჩრდილოეთ კორეა

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
ka: არა-ჩრდილოეთ კორეა

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang
ka: ჩაგანი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang-do
ka: ჩაგანდო

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
ka: ჩრდილოეთი ჰამგიონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-pukto
ka: ჰამგიონ-პუკტო

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
ka: სამხრეთი ჰამგიონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-namdo
ka: ჰამგიონ-ნამდო

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
ka: ჰვანჰე-პუკტო

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-pukto
ka: ჰვანჰე-პუკტო

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
ka: სამხრეთი ჰვანჰე

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-namdo
ka: ჰვანჰე-ნამდო

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏn
ka: კანვონდო

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏndo
ka: კანვონდო

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
ka: ჩრდილოეთ ფხენიანი

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-pukto
ka: ფხენიან-პუკტო

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
ka: სამხრეთი ფხენიანი

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-namdo
ka: ფხენიან-ნამდო

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang
ka: იანგანი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang-do
ka: იანგან-დო

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
ka: კესონის ინდუსტრიული რეგიონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Kong-ŏp Chigu
ka: კესონი კონ ოპჩიგუ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
ka: კიმგანსანის ტურისტული რეგიონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Kwangwang Chigu
ka: კიმგანსანის კვანგვანგ ჩიგუ

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
ka: სინიიჯუს სპეციალური ადმინისტრაციული რეგიონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju T'ŭkpyŏl Haengjŏnggu
ka: სინიიჯუს სპეციალური ადმინისტრაციული რეგიონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang
ka: ფხენიანი

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang Chikhalsi
ka: ფხენიანი-ჩიხალსი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong)
ka: რასონი

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chikhalsi
ka: რასონი ჩიკჰალსი

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
ka: ნორვეგია

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
ka: არაა ნორვეგია

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
ka: ტრომს-ოგ-ფინმარკი

[ctx: norway.kgm]
en: Tromsø/Vadsø
ka: ტრომსო/ვადსო

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
ka: ნორდლანდი

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
ka: ბოდო

[ctx: norway.kgm]
en: Trøndelag
ka: ტრენდელაგი

[ctx: norway.kgm]
en: Steinkjer
ka: სტეინხერი

[ctx: norway.kgm]
en: Møre og Romsdal
ka: მიორე ოგ რომსდალი

[ctx: norway.kgm]
en: Molde
ka: მოლდე

[ctx: norway.kgm]
en: Innlandet
ka: ინლანდეტი

[ctx: norway.kgm]
en: Hamar/Lillehammer
ka: ჰამარი/ლილეჰამერი

[ctx: norway.kgm]
en: Vestland
ka: ვესტლენდი

[ctx: norway.kgm]
en: Bergen/Leikanger
ka: ბერგენი/ლეიკანგერი

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
ka: როგალანდი

[ctx: norway.kgm]
en: Stavanger
ka: სტავანგერი

[ctx: norway.kgm]
en: Agder
ka: აგდერი

[ctx: norway.kgm]
en: Kristiansand/Arendal
ka: კრისტიანსანდი/არენდალი

[ctx: norway.kgm]
en: Viken
ka: ვიკენი

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo/Drammen/Sarpsborg/Moss
ka: ოსლო/დრამენი/სარპსბორგი/მოსი

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
ka: ვესტფოლდი და ტელემარკი

[ctx: norway.kgm]
en: Skien/Tønsberg
ka: ტიონსბერგი

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo
ka: ოსლო

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
ka: ოკეანია

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
ka: არა-ოკეანეთი

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
ka: ავსტრალია

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
ka: კანბერა

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
ka: ნორდფოლკის კუნძული (ავსტრალია)

[ctx: oceania.kgm]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

[ctx: oceania.kgm]
en: Wellington
ka: უელინგტონი

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
ka: კუკის კუნძულები (ახალი ზელანდია)

[ctx: oceania.kgm]
en: Avarua
ka: ავარუა

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
ka: ნიუე (ახალი ზელანდია)

[ctx: oceania.kgm]
en: Alofi
ka: ალოფი

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
ka: ტოკელაუ (ახალი ზელანდია)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
ka: აღმოსავლეთ ტიმორი

[ctx: oceania.kgm]
en: Dili
ka: დილი

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
ka: აღდგომის კუნძული

[ctx: oceania.kgm]
en: Hanga Roa
ka: ჰანგა როა

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
ka: ფიჯი

[ctx: oceania.kgm]
en: Suva
ka: სუვა

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
ka: ინდონეზია

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
ka: ჯაკარტა

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
ka: პაპუა ახალი გვინეა

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Moresby
ka: პორტ მორესბი

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
ka: სოლომონის კუნძულები

[ctx: oceania.kgm]
en: Honiara
ka: ჰონიარა

[ctx: oceania.kgm]
en: Vanuatu
ka: ვანუატუ

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Vila
ka: პორტ ვილა

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
ka: მიკრონეზიის ფედერალური შტატები

[ctx: oceania.kgm]
en: Palikir
ka: პალიკირი

[ctx: oceania.kgm]
en: Kiribati
ka: კირიბატი

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
ka: სამხრეთი ტარავა

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

[ctx: oceania.kgm]
en: Majuro
ka: მაჯურო

[ctx: oceania.kgm]
en: Nauru
ka: ნაურუ

[ctx: oceania.kgm]
en: Yaren
ka: იარენი

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
ka: პალაუ

[ctx: oceania.kgm]
en: Melekeok
ka: მელეკეოკი

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
ka: ახალი კალედონია (საფრანგეთი)

[ctx: oceania.kgm]
en: Noumea
ka: ნუმეა

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
ka: ფრანგული პოლინეზია (საფრანგეთი)

[ctx: oceania.kgm]
en: Papeete
ka: პაპეეტე

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
ka: უოლისი და ფუტუნა (საფრანგეთი)

[ctx: oceania.kgm]
en: Mata Utu
ka: მატა-უტუ

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
ka: სამოა

[ctx: oceania.kgm]
en: Apia
ka: აპია

[ctx: oceania.kgm]
en: Tonga
ka: ტონგა

[ctx: oceania.kgm]
en: Nuku'alofa
ka: ნუკუალოფა

[ctx: oceania.kgm]
en: Tuvalu
ka: ტუვალუ

[ctx: oceania.kgm]
en: Funafuti
ka: ფუნაფუტი

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
ka: პიტკერნის კუნძულები (გაერთიანებული სამეფო)

[ctx: oceania.kgm]
en: Adamstown
ka: ადამსტაუნი

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
ka: ჰავაი (აშშ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Honolulu
ka: ჰონოლულუ

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
ka: ამერიკული სამოა (აშშ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pago Pago
ka: პაგო პაგო

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
ka: გუამი (აშშ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hagåtña
ka: ჰაგატნა

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
ka: ჩრდილოეთი მარიანის კუნძულები (აშშ)

[ctx: oceania.kgm]
en: Saipan
ka: სეიპანი

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
ka: შეერთებული შტატების მცირე გარემდებარე კუნძულები

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
ka: ომანი

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: oman.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
ka: არა-ომანი

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
ka: ედ-დახილია

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
ka: ალ ბეტინა

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
ka: ელ ვუსტა

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
ka: ეშ-შარქია

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
ka: ედ-დაჰირა

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
ka: მუსკატი

[ctx: oman.kgm]
en: Musandam
ka: მუსანდამი

[ctx: oman.kgm]
en: Dhofar
ka: დოფარი

[ctx: oman.kgm]
en: Al Buraymi
ka: ელ-ბურაიმი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
ka: არა-პაკისტანი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
ka: ბელუჯისტანი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Quetta
ka: კვეტა

[ctx: pakistan.kgm]
en: Khyber Pakhtunkhwa
ka: ხაიბერ-პახტუნხვა

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar
ka: პეშავარი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
ka: პუნჯაბი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Lahore
ka: ლაჰორი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Sindh
ka: სინდჰი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
ka: კარაჩი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
ka: ისლამაბადის ფედერალური ტერიტორია

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad
ka: ისლამაბადი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
ka: ფედერალურად მართული ტომების ადგილები

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
ka: პეშავარი და ისლამაბადი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Azad Kashmir
ka: აზად-კაშმირი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Muzaffarabad
ka: მუზაფარაბადი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit-Baltistan
ka: გილგიტ-ბალტისტანი

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit
ka: გილგიტი

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
ka: პანამა

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: panama.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
ka: არა-პანამა

[ctx: panama.kgm]
en: Bocas del Toro
ka: ბოკას-დელ-ტორო

[ctx: panama.kgm]
en: Chiriquí
ka: ჩირიკი

[ctx: panama.kgm]
en: David
ka: დავიდი

[ctx: panama.kgm]
en: Coclé
ka: კოკლე

[ctx: panama.kgm]
en: Penonomé
ka: პენონომე

[ctx: panama.kgm]
en: Colón
ka: კოლონი

[ctx: panama.kgm]
en: Darién
ka: დარიენი

[ctx: panama.kgm]
en: La Palma
ka: ლა პალმა

[ctx: panama.kgm]
en: Herrera
ka: ერერა

[ctx: panama.kgm]
en: Chitré
ka: ჩიტრე

[ctx: panama.kgm]
en: Los Santos
ka: ლოს სანტოსი

[ctx: panama.kgm]
en: Las Tablas
ka: ლა ტაბლასი

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
ka: პანამა

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
ka: ვერაგუასი

[ctx: panama.kgm]
en: Santiago de Veraguas
ka: სანტიაგო-დე-ვერაგუასი

[ctx: panama.kgm]
en: Emberá
ka: ემბერა

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
ka: იუნიონ ჩოკო

[ctx: panama.kgm]
en: Kuna Yala
ka: გუნა იალა

[ctx: panama.kgm]
en: El Porvenir
ka: ელ პორვენირი

[ctx: panama.kgm]
en: Ngöbe-Buglé
ka: ნგობე-ბუგლე

[ctx: panama.kgm]
en: Chichica
ka: ჩიჩიკა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
ka: პარაგვაი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
ka: არა-პარაგვაი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
ka: ალტო-პარაგვაი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Fuerte Olimpo
ka: ფუერტე ოლიმპო

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
ka: ალტო-პარანი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
ka: სიუდად-დელ-ესტე

[ctx: paraguay.kgm]
en: Amambay
ka: ამამბაი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pedro Juan Caballero
ka: პედრო-ხუან-კაბალიერო

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
ka: ასუნსიონის დედაქალაქის ოლქი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción
ka: ასუნსიონი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Boquerón
ka: ბოკერონი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Filadelfia
ka: ფილადელფია

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caaguazú
ka: კააგუასუ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Coronel Oviedo
ka: კორონელ-ოვიედო

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caazapá
ka: კაასაპა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Canindeyú
ka: კანინდეიუ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Salto del Guairá
ka: სანტიაგო-დე-ვერაგუასი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: paraguay.kgm]
en: Areguá
ka: არეგუა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Concepción
ka: კონსეპსიონი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Cordillera
ka: კორდილერა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caacupé
ka: კააკუპე

[ctx: paraguay.kgm]
en: Guairá
ka: გუაირი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Villarrica
ka: ვილიარიკა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Itapúa
ka: იტაპუა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Encarnación
ka: ენკარნასიონი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Misiones
ka: მისიონესი

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Juan Bautista
ka: სან ხუან ბაუტისტა

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ñeembucú
ka: ნიეემბუკუ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pilar
ka: პილარი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguarí
ka: პარაგუარი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Presidente Hayes
ka: პრესიდენტე-ჰეისი

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pozo Colorado
ka: პოზო კოლორადო

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Pedro
ka: სან პედრო

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
ka: პერუ

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
ka: წყნარი ოკეანე

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
ka: ეკვადორი

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
ka: კოლუმბია

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
ka: ბრაზილია

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
ka: ბოლივია

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
ka: ჩილე

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
ka: ამაზონია

[ctx: peru.kgm]
en: Chachapoyas
ka: ჩაჩაპოიასი

[ctx: peru.kgm]
en: Ancash
ka: ანკაში

[ctx: peru.kgm]
en: Huaraz
ka: უარასი

[ctx: peru.kgm]
en: Apurimac
ka: აპურიმაკი

[ctx: peru.kgm]
en: Abancay
ka: აბანკაი

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
ka: არეკიპა

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
ka: აიაკუჩო

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
ka: კახამარკა

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
ka: კუსკო

[ctx: peru.kgm]
en: Huancavelica
ka: უანკაველიკა

[ctx: peru.kgm]
en: Huanuco
ka: უანუკო

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
ka: იკა

[ctx: peru.kgm]
en: Junin
ka: ხუნინი

[ctx: peru.kgm]
en: Huancayo
ka: უანკაიო

[ctx: peru.kgm]
en: Lambayeque
ka: ლამბაიეკე

[ctx: peru.kgm]
en: Chiclayo
ka: ჩიკლაიო

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
ka: ლა-ლიბერტადი

[ctx: peru.kgm]
en: Trujillo
ka: ტრუხილიო

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
ka: ლიმა

[ctx: peru.kgm]
en: Huacho
ka: უაჩო

[ctx: peru.kgm]
en: Loreto
ka: ლორეტო

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
ka: იკიტოსი

[ctx: peru.kgm]
en: Madre de Dios
ka: მადრე-დე-დიოსი

[ctx: peru.kgm]
en: Puerto Maldonado
ka: პუერტო-მალდონადო

[ctx: peru.kgm]
en: Moquegua
ka: მოკეგუა

[ctx: peru.kgm]
en: Piura
ka: პიურა

[ctx: peru.kgm]
en: Tacna
ka: ტაკნა

[ctx: peru.kgm]
en: Tumbes
ka: ტუმბესი

[ctx: peru.kgm]
en: Pasco
ka: პასკო

[ctx: peru.kgm]
en: Cerro de Pasco
ka: სერო-დე-პასკო

[ctx: peru.kgm]
en: Puno
ka: პუნო

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
ka: სან მარტინი

[ctx: peru.kgm]
en: Moyobamba
ka: მოიობომბა

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
ka: უკაიალი

[ctx: peru.kgm]
en: Pucallpa
ka: პუკალიპა

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
ka: ფილიპინები

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
ka: არა-ფილიპინები

[ctx: philippines.kgm]
en: Abra
ka: აბრა

[ctx: philippines.kgm]
en: Bangued
ka: ბანგედი

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Norte
ka: ჩრდილოეთ არგუსანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabadbaran
ka: კაბადბარანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Sur
ka: სამხრეთი არგუსანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Prosperidad
ka: პროსპერიდადი

[ctx: philippines.kgm]
en: Aklan
ka: აკლანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalibo
ka: კალიბო

[ctx: philippines.kgm]
en: Albay
ka: ალბაი

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
ka: ლეგაზპი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Antique
ka: ანტიოქია

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
ka: სან ხოსე

[ctx: philippines.kgm]
en: Apayao
ka: აპაიაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Kabugao
ka: კაბუგაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Aurora
ka: ავრორა

[ctx: philippines.kgm]
en: Baler
ka: ბალერი

[ctx: philippines.kgm]
en: Basilan
ka: ბასილანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
ka: ისაბელა სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Bataan
ka: ბატაანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
ka: ბალანგა სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Batanes
ka: ბატანესი

[ctx: philippines.kgm]
en: Basco
ka: ბასკო

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas
ka: ბატანგასი

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
ka: ბატანგასი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Benguet
ka: ბენგეტი

[ctx: philippines.kgm]
en: La Trinidad
ka: ლა ტრინიდადი

[ctx: philippines.kgm]
en: Biliran
ka: ბილირანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Naval
ka: ნევალი

[ctx: philippines.kgm]
en: Bohol
ka: ბოჰოლი

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagbilaran City
ka: ტაგბილარანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Bukidnon
ka: ბუკიდნონი

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
ka: მალაიბალაი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Bulacan
ka: ბულაკანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Malolos
ka: მალოლოსი

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan
ka: კაგაიანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
ka: ტუგეგარაო სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Norte
ka: ჩრდილოეთ კამარინესი

[ctx: philippines.kgm]
en: Daet
ka: დაეტი

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Sur
ka: სამხრეთი კამარინესი

[ctx: philippines.kgm]
en: Pili
ka: პილიი

[ctx: philippines.kgm]
en: Camiguin
ka: კამიგინი

[ctx: philippines.kgm]
en: Mambajao
ka: მამბაიაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Capiz
ka: კაპისი

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
ka: როხასი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Catanduanes
ka: კატანდუანესი

[ctx: philippines.kgm]
en: Virac
ka: ვირაკი

[ctx: philippines.kgm]
en: Cavite
ka: კავიტე

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
ka: ტრეს მარტირეს სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu
ka: სებუ

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
ka: სებუ სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
ka: დავაო-დე-ორო

[ctx: philippines.kgm]
en: Nabunturan
ka: ნაბუნტურანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Cotabato
ka: კოტაბატო

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
ka: კიდაპავანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Norte
ka: ჩრდილოეთი დავაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
ka: ტაგუმი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Sur
ka: სამხრეთი დავაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
ka: დიგოსი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao Oriental
ka: აღმოსავლეთი დავაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Mati
ka: მატი

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
ka: აღმოსავლეთ სამარი

[ctx: philippines.kgm]
en: Borongan
ka: ბორონგანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Guimaras
ka: გიმარასი

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
ka: იორდანია

[ctx: philippines.kgm]
en: Ifugao
ka: იფუგაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Lagawe
ka: ლაგავე

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
ka: ჩრდილოეთი ილოკოსი

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
ka: ლაოაგი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
ka: სამხრეთ ილოკოსი

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
ka: ვიგანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo
ka: ილოილო

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
ka: ილოილო სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela
ka: ისაბელა

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilagan
ka: ილაგანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalinga
ka: კალინგა

[ctx: philippines.kgm]
en: Tabuk
ka: ტაბუკი

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
ka: ლა იუნიონი

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
ka: სან ფერნანდო სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Laguna
ka: ლაგუნა

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
ka: სანტა კრუზი

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Norte
ka: ჩრდილოეთი ლანაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Tubod
ka: ტუბოდი

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Sur
ka: სამხრეთი ლანაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
ka: მარავი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Leyte
ka: ლეიტე

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
ka: ტაკლობანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Maguindanao
ka: მაგუინდანაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Shariff Aguak
ka: შარიფ-აგუაკი

[ctx: philippines.kgm]
en: Marinduque
ka: მარინდუკე

[ctx: philippines.kgm]
en: Boac
ka: ბოაკი

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate
ka: მასტაბე

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
ka: მასტაბე სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Occidental
ka: დასავლეთი მისამისი

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
ka: ოროქვიეტა სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Oriental
ka: აღმოსავლეთი მისამისი

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
ka: კაგაიან-დე-ორო

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
ka: მთიანი პროვინცია

[ctx: philippines.kgm]
en: Bontoc
ka: ბონტოკი

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
ka: დასავლეთი ნეგროსი [2]

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
ka: ბაკოლოდი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Oriental
ka: აღმოსავლეთი ნეგროსი

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
ka: დუმაგვეტე სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
ka: ჩრდილოეთი სამარი

[ctx: philippines.kgm]
en: Catarman
ka: კატარმანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Ecija
ka: ნუევა-ესიხა

[ctx: philippines.kgm]
en: Palayan City
ka: პალაიანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Vizcaya
ka: ნუევა-ვისკაია

[ctx: philippines.kgm]
en: Bayombong
ka: ბაიომბონგი

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
ka: დასავლეთი მინდორო

[ctx: philippines.kgm]
en: Mamburao
ka: მამბურაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
ka: აღმოსავლეთი მინდორო

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
ka: კალაპანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Palawan
ka: პალავანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
ka: პუერტო-პრინსესა

[ctx: philippines.kgm]
en: Pampanga
ka: პამპანგა

[ctx: philippines.kgm]
en: Pangasinan
ka: პანგასინანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Lingayen
ka: ლინგაიენი

[ctx: philippines.kgm]
en: Quezon
ka: კესონი

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
ka: ლუსენა სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Quirino
ka: კირინო

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabarroguis
ka: კაბაროგისი

[ctx: philippines.kgm]
en: Rizal
ka: რისალი

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
ka: ანტიპოლო სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Romblon
ka: რომბლონი

[ctx: philippines.kgm]
en: Samar
ka: სამარი

[ctx: philippines.kgm]
en: Catbalogan
ka: კატბალოგანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Sarangani
ka: სარანგანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Alabel
ka: ალაბელი

[ctx: philippines.kgm]
en: Siquijor
ka: სიკიხორი

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon
ka: სორსოგონი

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
ka: სორსოგონი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
ka: სამხრეთი კოტაბატო

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
ka: კორონადალი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
ka: სამხრეთი ლეიტე

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
ka: მაასინი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Sultan Kudarat
ka: სულტან კუდარატი

[ctx: philippines.kgm]
en: Isulan
ka: ისულანი

[ctx: philippines.kgm]
en: Sulu
ka: სული

[ctx: philippines.kgm]
en: Jolo
ka: ხოლო

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
ka: ჩრდილოეთი სურიგაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
ka: სურიგაო სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Sur
ka: სამხრეთი სურიგაო

[ctx: philippines.kgm]
en: Tandag
ka: ტანდაგი

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac
ka: ტარლაკი

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
ka: ტარლაკი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Tawi-Tawi
ka: ტავი-ტავი

[ctx: philippines.kgm]
en: Panglima Sugala
ka: პანგლიმა სუგალა

[ctx: philippines.kgm]
en: Zambales
ka: ზამბალესი

[ctx: philippines.kgm]
en: Iba
ka: იბა

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Norte
ka: ჩრდილოეთი სამბოანგა

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
ka: დიპოლოგი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Sur
ka: სამხრეთი ზამგოანგა

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
ka: პაგადიანი სითი

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga Sibugay
ka: ზამბოანგა სიბუგაი

[ctx: philippines.kgm]
en: Ipil
ka: იპილი

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
ka: დედაქალაქი

[ctx: philippines.kgm]
en: Manila
ka: მანილა

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
ka: დადეთ რუკაზე:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
ka: დადეთ %1 რუკაზე

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
ka: პოლონეთი

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
ka: არაა პოლონეთი

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
ka: მასოვია

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
ka: ვარშავა

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
ka: ვარმია და მასურია

[ctx: poland.kgm]
en: Olsztyn
ka: ოლშტინი

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
ka: პოდლახია

[ctx: poland.kgm]
en: Białystok
ka: ბიალისტოკი

[ctx: poland.kgm]
en: Lublin
ka: ლუბლინი

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
ka: სუბკარპატია

[ctx: poland.kgm]
en: Rzeszów
ka: ჟეშოვი

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
ka: შვენტოკჟისკიე

[ctx: poland.kgm]
en: Kielce
ka: კიელსე

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
ka: მცირე პოლონეთი

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
ka: კრაკოვი

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
ka: ლოჯი

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
ka: სილეზია

[ctx: poland.kgm]
en: Katowice
ka: კატოვიცე

[ctx: poland.kgm]
en: Opole
ka: ოპოლე

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
ka: პომერანია

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
ka: გდანსკი

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
ka: დასავლეთ პომერანია

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
ka: შჩეცინი

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
ka: დიდი პოლონეთი

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
ka: პოზნანი

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
ka: ქვემო სილეზია

[ctx: poland.kgm]
en: Wrocław
ka: ვროცლავი

[ctx: poland.kgm]
en: Lubusz
ka: ლუბუში

[ctx: poland.kgm]
en: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
ka: ზიელონა გორა, გორზოვ ველიკოპოლსკი

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
ka: კუიავია-პომერანია

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
ka: ბიდგოშჩი, ტორუნი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
ka: პორტუგალიის ოლქები

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
ka: საზღვარი2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viana do Castelo
ka: ვიანა-დუ-კაშტელუ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
ka: აზორები

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Ponta Delgada
ka: პონტა-დელგადა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Madeira
ka: მადეირა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Funchal
ka: ფუნშალი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Braga
ka: ბრაგა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Vila Real
ka: ვილა რეალი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Bragança
ka: ბრაგანკა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Porto
ka: პორტო

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Aveiro
ka: ავეირუ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viseu
ka: ვიზეუ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Guarda
ka: გუარდა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Coimbra
ka: კოიმბრა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Castelo Branco
ka: კაშტელუ ბრანკუ

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Leiria
ka: ლეირია

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Santarém
ka: სანტარემი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
ka: ლისაბონი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Évora
ka: ევორა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Setúbal
ka: სეტუბალი

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Beja
ka: ბეჟა

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Faro
ka: ფარო

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portalegre
ka: პორტალეგრი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
ka: პორტუგალიის პროვინციები (ტრადიციული)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
ka: პროვინციები (ტრადიციული)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
ka: საზღვარი2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Minho
ka: მინიუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Braga
ka: ბრაგა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Trás-os-Montes e Alto Douro
ka: ტრაზ-უჟ-მონტიში და ალტუ-დორუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Vila Real
ka: ვილა რეალი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
ka: დორუ ლიტორალი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Porto
ka: პორტო

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Alta
ka: ბეირა-ალტა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Viseu
ka: ვიზეუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
ka: ბეირა ლიტორალი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Coimbra
ka: კოიმბრა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Baixa
ka: ბეირა ბაიშა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Castelo Branco
ka: კაშტელუ ბრანკუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ribatejo
ka: რიბატეჟუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Santarém
ka: სანტარემი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Estremadura
ka: ესტრემადურა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
ka: ლისაბონი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Alto Alentejo
ka: ალტუ-ალენტეჟუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Évora
ka: ევორა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Baixo Alentejo
ka: ბაიშუ-ალენტეჟუ

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beja
ka: ბეჟა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Algarve
ka: ალგარვი

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Faro
ka: ფარო

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
ka: აზორები

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ponta Delgada
ka: პონტა-დელგადა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Madeira
ka: მადეირა

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Funchal
ka: ფუნშალი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
ka: პორტუგალია (რეგიონები)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
ka: არა-პორტუგალია (რეგიონები)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Alentejo
ka: ალენტეჟუ

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
ka: ევრი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Algarve
ka: ალგარვი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Faro
ka: ფარო

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
ka: ცენტრალური რეგიონი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Coimbra
ka: კოიმბრა

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
ka: ლისაბონი (რეგიონი)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
ka: ლისაბონი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
ka: ჩრდილოეთი რეგიონი (პორტუგალია)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Porto
ka: პორტო

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Madeira
ka: მადეირა

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Funchal
ka: ფუნშალი

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
ka: აზორები

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Ponta Delgada
ka: პონტა-დელგადა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
ka: პუერტო რიკო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
ka: მუნიციპალიტეტები

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mona
ka: მონა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Adjuntas
ka: ადხუნტასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguada
ka: აგუარდა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguadilla
ka: აგუადილა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguas Buenas
ka: აგუას ბუენასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aibonito
ka: აიბონიტო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Añasco
ka: ანასკო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arecibo
ka: არესიბო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arroyo
ka: აროიო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barceloneta
ka: ბარსელონეტა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barranquitas
ka: ბარანკიტასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Bayamón
ka: ბაიამონი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cabo Rojo
ka: კაბო როხო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Caguas
ka: კაგუასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Camuy
ka: კამუი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Canóvanas
ka: კანოვანასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Carolina
ka: კაროლინა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cataño
ka: კატანიო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cayey
ka: კაიეი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ceiba
ka: სეიბა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ciales
ka: სიალესი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cidra
ka: სიდრა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Coamo
ka: კოამო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Comerío
ka: კომერიო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Corozal
ka: კოროსალი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Culebra
ka: კულებრა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Dorado
ka: დორადო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Fajardo
ka: ფახარდო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
ka: ფლორიდა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guánica
ka: გვანიკა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayama
ka: გუიამა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayanilla
ka: გვაიანილა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guaynabo
ka: გაიანაბო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Gurabo
ka: გურაბო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hatillo
ka: ატილო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hormigueros
ka: ორმიგეროსი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Humacao
ka: უამაკაო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
ka: ისაბელა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Jayuya
ka: ხაიუია

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juana Díaz
ka: ხუანა დიასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juncos
ka: ხუნკოსი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lajas
ka: ლახასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lares
ka: ლარი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Marías
ka: ლასმარიასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Piedras
ka: ლას პიედრას

[ctx: puertorico.kgm]
en: Loíza
ka: ლოისა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Luquillo
ka: ლუკილო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Manatí
ka: მანატი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maricao
ka: მარიკაო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maunabo
ka: მაუნაბო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mayagüez
ka: მაიაგუესი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
ka: მოკა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Morovis
ka: მოროვისი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Nagüabo
ka: ნაგუაბო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Naranjito
ka: ნარანხიტო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Orocovis
ka: ოროკოვისი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Patillas
ka: პატილასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Peñuelas
ka: პენიუელასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ponce
ka: პონსე

[ctx: puertorico.kgm]
en: Quebradillas
ka: ქებრადილასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Rincón
ka: რინკონი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
ka: რიო გრანდე

[ctx: puertorico.kgm]
en: Sabana Grande
ka: საბანა განდე

[ctx: puertorico.kgm]
en: Salinas
ka: სალინასი

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Germán
ka: სან ჟერმანი

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
ka: სან ხუანი

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Lorenzo
ka: სან ლორენცო

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Sebastián
ka: სან სებასტიანი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Santa Isabel
ka: სანტა იზაბელი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Alta
ka: ტოა ალტა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Baja
ka: ტოა ბახა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Trujillo Alto
ka: ტრუხილიო ალტო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Utuado
ka: უტუადო

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Alta
ka: ვეგა ალტა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Baja
ka: ვეგა ბახა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vieques
ka: ვიექესი

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
ka: ბილალბა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yabucoa
ka: იაბუკოა

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yauco
ka: იაუკო

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
ka: ირლანდიის რესპუბლიკა

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
ka: არა-ირლანდიის რესპუბლიკა

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dublin
ka: დუბლინი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wicklow
ka: უიკლოუ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wexford
ka: უექსფორდი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carlow
ka: კარლოუ

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kildare
ka: კილდერი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Naas
ka: ნეისი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Meath
ka: მით

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Navan
ka: ნავანი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Louth
ka: ლაუთი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dundalk
ka: დანდოლკი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Monaghan
ka: მონაჰანი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cavan
ka: კავანი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Longford
ka: ლონგფორდი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Westmeath
ka: უესტმითის

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mullingar
ka: მალინგარი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Offaly
ka: ოფალი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tullamore
ka: ტალამორი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Laois
ka: ლიში

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Portlaois
ka: პორტ-ლიში

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kilkenny
ka: კილკენი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Waterford
ka: უოტერფორდი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
ka: კორკი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kerry
ka: კერი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tralee
ka: ტრალი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Limerick
ka: ლიმერიკი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
ka: ჩრდილოეთი ტიპერარი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Nenagh
ka: ნინა

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
ka: სამხრეთი ტიპერარი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clonmel
ka: კლონმელი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clare
ka: კლერი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Ennis
ka: ენისი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Galway
ka: გოლუეი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mayo
ka: მაიო

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Castlebar
ka: კასლბარი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Roscommon
ka: როსკომონი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Sligo
ka: სლაიგო

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Leitrim
ka: ლიტრიმი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carrick-on-Shannon
ka: კერიკ-ონ-შენონი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Donegal
ka: დონეგალი

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Lifford
ka: ლიფორდი

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
ka: რუმინეთი

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: romania.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
ka: არა-რუმინეთი

[ctx: romania.kgm]
en: Alba
ka: ალბა

[ctx: romania.kgm]
en: Alba Iulia
ka: ალბა ლულია

[ctx: romania.kgm]
en: Arad
ka: არადი

[ctx: romania.kgm]
en: Argeş
ka: არგეში

[ctx: romania.kgm]
en: Piteşti
ka: პიტეშტი

[ctx: romania.kgm]
en: Bacău
ka: ბაჩაუ

[ctx: romania.kgm]
en: Bihor
ka: ბიჰორი

[ctx: romania.kgm]
en: Oradea
ka: ორადეა

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa-Năsăud
ka: ბისტრიცა-ნესეუდის ჟუდეცი

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa
ka: ბისტრიცა

[ctx: romania.kgm]
en: Botoşani
ka: ბოტოშანი

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
ka: ბრაშოვი

[ctx: romania.kgm]
en: Brăila
ka: ბრეილა

[ctx: romania.kgm]
en: Buzău
ka: ბუზეუ

[ctx: romania.kgm]
en: Caraş-Severin
ka: კარაშ-სევერინი

[ctx: romania.kgm]
en: Reşiţa
ka: რეშიცა

[ctx: romania.kgm]
en: Călăraşi
ka: კელერაში

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj
ka: კლუჟი

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj-Napoca
ka: კლუჟ-ნაპოკა

[ctx: romania.kgm]
en: Constanţa
ka: კონსტანცა

[ctx: romania.kgm]
en: Covasna
ka: კოვასნა

[ctx: romania.kgm]
en: Sfântu Gheorghe
ka: სფინტუ-გორგე

[ctx: romania.kgm]
en: Dâmboviţa
ka: დიმბოვიცი

[ctx: romania.kgm]
en: Târgovişte
ka: ტირგოვიშტე

[ctx: romania.kgm]
en: Dolj
ka: დოლჟი

[ctx: romania.kgm]
en: Craiova
ka: კრაიოვა

[ctx: romania.kgm]
en: Galaţi
ka: გალაცი

[ctx: romania.kgm]
en: Giurgiu
ka: ჯურჯუ

[ctx: romania.kgm]
en: Gorj
ka: გორჯი

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Jiu
ka: ტირგუ-ჟიუ

[ctx: romania.kgm]
en: Harghita
ka: ჰაგრიტი

[ctx: romania.kgm]
en: Miercurea Ciuc
ka: მერკურია-ჩუკი

[ctx: romania.kgm]
en: Hunedoara
ka: ჰუნედოარა

[ctx: romania.kgm]
en: Deva
ka: დევა

[ctx: romania.kgm]
en: Ialomiţa
ka: იალომიცი

[ctx: romania.kgm]
en: Slobozia
ka: სლობოზია

[ctx: romania.kgm]
en: Iaşi
ka: იასი

[ctx: romania.kgm]
en: Ilfov
ka: ილფოვი

[ctx: romania.kgm]
en: Buftea
ka: ბუფთა

[ctx: romania.kgm]
en: Maramureş
ka: მარმაროში

[ctx: romania.kgm]
en: Baia Mare
ka: ბაია-მარე

[ctx: romania.kgm]
en: Mehedinţi
ka: მეჰედინცი

[ctx: romania.kgm]
en: Drobeta-Turnu Severin
ka: დრობეტა-ტურნუ-სევერინი

[ctx: romania.kgm]
en: Mureş
ka: მურეში

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Mureş
ka: ტირგუ მურეში

[ctx: romania.kgm]
en: Neamţ
ka: ნიამცი

[ctx: romania.kgm]
en: Piatra Neamţ
ka: პიატრა ნიამცი

[ctx: romania.kgm]
en: Olt
ka: ოლტი

[ctx: romania.kgm]
en: Slatina
ka: სლატინა

[ctx: romania.kgm]
en: Prahova
ka: პრაჰოვა

[ctx: romania.kgm]
en: Ploieşti
ka: პლოიეშტი

[ctx: romania.kgm]
en: Satu Mare
ka: სატუ-მარე

[ctx: romania.kgm]
en: Sălaj
ka: სელაჟი

[ctx: romania.kgm]
en: Zalău
ka: ზალეუ

[ctx: romania.kgm]
en: Sibiu
ka: სიბიუ

[ctx: romania.kgm]
en: Suceava
ka: სუჩავა

[ctx: romania.kgm]
en: Teleorman
ka: ტელეორმანი

[ctx: romania.kgm]
en: Alexandria
ka: ალესანდრია

[ctx: romania.kgm]
en: Timiş
ka: ტიმიში

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
ka: ტიმიშოარა

[ctx: romania.kgm]
en: Tulcea
ka: ტულჩა

[ctx: romania.kgm]
en: Vaslui
ka: ვასლუი

[ctx: romania.kgm]
en: Vâlcea
ka: ვილჩის ჟუდეცი

[ctx: romania.kgm]
en: Râmnicu Vâlcea
ka: რიმნიკუ-ვილჩა

[ctx: romania.kgm]
en: Vrancea
ka: ვრანჩი

[ctx: romania.kgm]
en: Focşani
ka: ფოქშანი

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
ka: ბუქარესტი

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
ka: (ბუქარესტის მუნიციპალიტეტი)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
ka: რუსეთი (ოლქები)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
ka: არა-რუსეთი (ოლქები)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
ka: შორეული აღმოსავლეთი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
ka: ხაბაროვსკი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
ka: ჩრდილო-დასავლეთის ფედერალური ოლქი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
ka: სანქტ-პეტერსბურგი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
ka: ციმბირი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Novosibirsk
ka: ნოვოსიბირსკი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
ka: სამხრეთ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ka: როსტოვ-ნა-დონუ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
ka: ურალსი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
ka: ეკატერინბურგი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
ka: პრივოლშსკი

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
ka: ნიჟნი ნოვგოროდი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
ka: რუსეთი (სუბიექტები)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
ka: არა-რუსეთი (სუბიექტები)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
ka: ადიღეა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
ka: მაიკოპი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
ka: მაშკორტოსტანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ufa
ka: უფა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
ka: ბურიატია

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulan-Ude
ka: ულან-უდე

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
ka: ალტაის რესპუბლიკა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
ka: გორნო-ალტაისკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
ka: დაღესტანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
ka: მაჰაჩყალა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
ka: ინგუშეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magas
ka: მაგასი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
ka: ყაბარდო-ბალყარეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
ka: ნალჩიკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
ka: კალმიკეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Elista
ka: ელისტა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
ka: ყარაჩაი-ჩერქეზეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
ka: ჩერკესკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
ka: კარელია

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petrozavodsk
ka: პეტროზავოდსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Komi
ka: კომი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Syktyvkar
ka: სიკტივკარი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
ka: მარი ელი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
ka: იოშარ-ოლა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
ka: მორდვეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saransk
ka: სარანსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
ka: სახა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
ka: იაკუტსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
ka: ჩრდილოეთ ოსეთი-ალანია

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladikavkaz
ka: ვლადიკავკაზი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tatarstan
ka: ტატარსტანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
ka: ყაზანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
ka: ტივა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kyzyl
ka: კიზილი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Udmurtia
ka: უდმურტია

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
ka: იჟევსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
ka: ხაკასეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Abakan
ka: აბაკანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
ka: ჩეჩნეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
ka: გროზნო

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
ka: ჩუვაშეთი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
ka: ჩებოკსარი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
ka: ალტაის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Barnaul
ka: ბარნაული

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
ka: კრასნოდარის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar
ka: კრასნოდარი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
ka: კრასნოიარსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
ka: კრასნოიარსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
ka: პრიმორსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladivostok
ka: ვლადივოსტოკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
ka: სტავროპოლის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol
ka: სტავროპოლი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
ka: ხაბაროვსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
ka: ხაბაროვსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
ka: პერმის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm
ka: პერმი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
ka: ამურის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Blagoveshchensk
ka: ბლაგოვეშჩენსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
ka: არხანგელსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
ka: არხანგელსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
ka: ასტრახანის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
ka: ასტრახანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
ka: ბელგოროდის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod
ka: ბელგოროდი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
ka: ბრიანსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
ka: ბრიანსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
ka: ვლადიმირის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir
ka: ვლადიმირი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
ka: ვოლგოგრადის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd
ka: ვოლგოგრადი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
ka: ვოლოგდის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda
ka: ვოლოგდა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
ka: ვორონეჟის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
ka: ვორონეჟი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
ka: ივანოვოს ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo
ka: ივანოვო

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
ka: ირკუტსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk
ka: ირკუტსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
ka: კალინინგრადის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
ka: კალინინგრადი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
ka: კალუგის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga
ka: კალუგა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
ka: კამჩატკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
ka: პეტროპავლოვსკ-კამჩატსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
ka: კამეროვოს ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo
ka: კამეროვო

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
ka: კიროვის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov
ka: კიროვი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
ka: კოსტრომის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma
ka: კოსტრომი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
ka: კურგანის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan
ka: კურგანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
ka: კურსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk
ka: კურსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
ka: ლენინგრადის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
ka: სანქტ-პეტერსბურგი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
ka: ლიპეცკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk
ka: ლიპეცკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
ka: მაგადანის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan
ka: მაგადანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
ka: მოსკოვის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
ka: მურმანსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk
ka: მურმანსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
ka: ნიჟნი ნოვგოროდის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
ka: ნიჟნი ნოვგოროდი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
ka: ნოვგოროდის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod
ka: ნოვგოროდი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
ka: ნოვოსიბირსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk
ka: ნოვოსიბირსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
ka: ომსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk
ka: ომსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
ka: ორებურგის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg
ka: ორენბურგი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
ka: ორიოლის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
ka: ორიოლი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
ka: პენზის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza
ka: პენზა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
ka: ფსკოვის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
ka: ფსკოვი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
ka: როსტოვის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ka: როსტოვ-ნა-დონუ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
ka: რიაზანის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
ka: რიაზანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
ka: სამარის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara
ka: სამარა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
ka: სარატოვის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov
ka: სარატოვი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
ka: სახალინის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
ka: იუჟნო სახალინსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
ka: სვერდლოვსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
ka: ეკატერინბურგი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
ka: სმოლენსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
ka: სმოლენსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
ka: ტამბოვის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov
ka: ტამბოვი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
ka: ტვერის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver
ka: ტვერი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
ka: ტომსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk
ka: ტომსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
ka: ტულის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula
ka: ტულა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
ka: ტიუმენის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
ka: ტიუმენი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
ka: ულიანოვსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
ka: ულიანოვსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
ka: ჩელიაბინსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
ka: ჩელიაბინსკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
ka: ზაბაიკალსკის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
ka: ჩიტა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
ka: იაროსლავლის ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
ka: იაროსლავლი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
ka: ებრაელების ავტონომიური ოლქი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
ka: ბირობიჯანი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
ka: ნენთა ავტონომიური ოკრუგი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
ka: ნარიან-მარი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
ka: ხანტია-მანსია

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khanty-Mansiysk
ka: ხანტი-მანსიისკი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
ka: ჩუკოტკა

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
ka: ანადირი

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
ka: იამალია

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
ka: სალეხარდი

[ctx: san-marino.kgm]
en: San Marino
ka: სან მარინო

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
ka: მუნიციპალიტეტები

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
ka: არა-სან მარინო

[ctx: san-marino.kgm]
en: Acquaviva
ka: აკვავივა

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
ka: სან მარინო სითი

[ctx: san-marino.kgm]
en: Chiesanouva
ka: კიეზანუოვა

[ctx: san-marino.kgm]
en: Fiorentino
ka: ფიორენტინო

[ctx: san-marino.kgm]
en: Montegiardino
ka: მონტეჯარდინო

[ctx: san-marino.kgm]
en: Featano
ka: ფეატანო

[ctx: san-marino.kgm]
en: Domagnano
ka: დომანიანო

[ctx: san-marino.kgm]
en: Serravalle
ka: სერრავალლე

[ctx: san-marino.kgm]
en: Borgo Maggiore
ka: ბორგო მაჯორე

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
ka: არა-საუდის არაბეთი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al-Bahah
ka: ელ-ბაჰაჰი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Hudud ash Shamaliyah
ka: ელ-ჰუდუდ-ეშ-შამალია

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Jawf
ka: ელ ჯაუფი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
ka: ელ-მადინა

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
ka: ელ-ქაზიმი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ar-Riyad
ka: ერ-რიადი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ash-Sharqiyah
ka: ეშ-შარქია

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
ka: 'ასირი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ha'il
ka: ჰაილი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Jizan
ka: ჯიზანი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
ka: მექა

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Najran
ka: ნაჯრანი

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Tabuk
ka: ტაბუკი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Sikkim
ka: სიკიმი

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
ka: არა-სიკიმი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
ka: ჩრდილოეთი სიკიმი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Mangan
ka: მანგანი

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
ka: აღმოსავლეთ სიკიმი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Geyzing
ka: გეიზინგი

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
ka: სამხრეთი სიკიმი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Namchi
ka: ნამჩი

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
ka: აღმოსავლეთ სიკიმი

[ctx: sikkim.kgm]
en: Gangtok
ka: განგტოკი

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
ka: არა-სლოვაკეთი

[ctx: slovakia.kgm]
en: Bratislava
ka: ბრატისლავა

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trnava
ka: ტრნავა

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trenčín
ka: ტრენჩინი

[ctx: slovakia.kgm]
en: Nitra
ka: ნიტრა

[ctx: slovakia.kgm]
en: Žilina
ka: ჟილინა

[ctx: slovakia.kgm]
en: Banská Bystrica
ka: ბანსკა-ბისტრიცა

[ctx: slovakia.kgm]
en: Prešov
ka: პრეშოვი

[ctx: slovakia.kgm]
en: Košice
ka: კოშიცე

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
ka: სლოვენია (ტრადიციული)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
ka: არა-სლოვენია (ტრადიციული)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
ka: ზედა კარნიოლა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Kranj
ka: კრანი

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
ka: შტირია

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Maribor
ka: მარიბორი

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Prekmurje
ka: პრეკმურიე

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Murska Sobota
ka: მურსკა-სობოტა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
ka: კარინტია

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Dravograd
ka: დრავოგრადი

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
ka: შიდა კარნიოლა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Postojna
ka: პოსტოინა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
ka: ქვემო კარნიოლა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Novo Mesto
ka: ნოვო მესტო

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Goriška
ka: გორიშკა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Nova Gorica
ka: ნოვა-გორიცა

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
ka: სლოვენიური ისტრია

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Koper
ka: კოპერი

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
ka: სამხრეთ აფრიკა

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
ka: არა-სამხრეთ აფრიკა

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
ka: აღმოსავლეთი კაპლანდი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bisho
ka: ბიშო

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
ka: თავისუფალი სახელმწიფო

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bloemfontein
ka: ბლუმფონტეინი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Gauteng
ka: გაუტენგი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Johannesburg
ka: იოჰანესბურგი

[ctx: south_africa.kgm]
en: KwaZulu-Natal
ka: კვაზულუ-ნატალი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Pietermaritzburg
ka: პიტერმარიცბურგი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mpumalanga
ka: მპუმალანგა

[ctx: south_africa.kgm]
en: Nelspruit
ka: მბომბელა

[ctx: south_africa.kgm]
en: Limpopo
ka: ლიმპოპო

[ctx: south_africa.kgm]
en: Polokwane
ka: პოლოკვანე

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
ka: ჩრდილოეთი კაპლანდი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Kimberley
ka: კიმბერლი

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
ka: ჩრდილო-დასავლეთი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mafikeng
ka: მაფიკენგი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
ka: დასავლეთი კაპლანდი

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
ka: კეიპტაუნი

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
ka: სამხრეთ ამერიკა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
ka: ნაპირი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
ka: პანამა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
ka: კოლუმბია

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bogotá
ka: ბოგოტა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
ka: ვენესუელა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
ka: კარაკასი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
ka: გაიანა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
ka: სურინამი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
ka: პარამარიბო

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
ka: ფრანგული გვიანა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
ka: კაიენი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
ka: ეკვადორი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
ka: კიტო

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
ka: პერუ

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
ka: ლიმა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
ka: ბრაზილია

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
ka: ბრაზილია

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
ka: ბოლივია

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
ka: ჩილე

[ctx: southamerica.kgm]
en: Santiago
ka: სანტიაგო

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
ka: პარაგვაი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Asunción
ka: ასუნსიონი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
ka: არგენტინა

[ctx: southamerica.kgm]
en: Buenos Aires
ka: ბუენოს აირესი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
ka: ურუგვაი

[ctx: southamerica.kgm]
en: Montevideo
ka: მონტევიდეო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
ka: კორეის რესპუბლიკა

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
ka: რეგიონები

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
ka: საზღებს გარეთ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
ka: ჩრდილოეთი ჩხუნჩხონი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
ka: ჩხონჯუ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
ka: სამხრეთი ჩხუნჩხონი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Hongseong
ka: ჰონსუნი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
ka: ტეჯონი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
ka: ჩოლა-დო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
ka: ჩონჯუ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
ka: ჩოლა-ნამდო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Muan
ka: მუან

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
ka: ჩეჯუ-დო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
ka: ჩეჯუ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
ka: კენსან-ნამდო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
ka: ჩხანვონი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
ka: კენსან-პუკტო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
ka: დეგუ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
ka: კანვონდო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
ka: ჩხუნჩხონი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
ka: გიონგიდო

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
ka: სუვონი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Ulsan
ka: ულსანი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
ka: გვანჯუ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
ka: პუსანი

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
ka: სეული

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
ka: ინჩხონი

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
ka: ავტონომიური დასახლებები

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
ka: არაა ესპანეთი

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
ka: გარე საზღვარი

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
ka: ანდალუსია

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
ka: სევილია

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
ka: არაგონი

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
ka: სარაგოსა

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
ka: ასტურია

[ctx: spain.kgm]
en: Oviedo
ka: ოვიედო

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
ka: ბალეარიის კუნძულები

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
ka: პალმა დე მაიორკა

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
ka: ბასკეთის ქვეყანა

[ctx: spain.kgm]
en: Vitoria
ka: ვიტორია

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
ka: კანარის კუნძულები

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ka: ლას პალმას დე გრან კანარია და სანტა კრუს დე ტენერიფე

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
ka: კანტარბია

[ctx: spain.kgm]
en: Santander
ka: სანტანდერი

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
ka: კასტილე-ლა-მანჩა

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
ka: ტოლედო

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
ka: კასტილია და ლეონი

[ctx: spain.kgm]
en: Valladolid
ka: ვალადოლიდი

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
ka: კატალონია

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
ka: ბარსელონა

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
ka: ექსტრემადურა

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
ka: მერიდა

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
ka: გალისია

[ctx: spain.kgm]
en: Santiago de Compostela
ka: სანტიაგო დე კომპოსტელა

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
ka: ლა რიოხა

[ctx: spain.kgm]
en: Logroño
ka: ლოგრონო

[ctx: spain.kgm]
en: Madrid
ka: მადრიდი

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
ka: მურსია

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
ka: ნავარა

[ctx: spain.kgm]
en: Pamplona
ka: პამპლონა

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
ka: ვალენსიის საზოგადოება

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
ka: ვალენსია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
ka: ესპანეთი (პროვინციები)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
ka: საფრანგეთი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
ka: ანდორა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
ka: პორტუგალია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
ka: მაროკო

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
ka: ალჟირი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Álava
ka: ალავა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Vitoria
ka: ვიტორია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Albacete
ka: ალბასეტე

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Alicante
ka: ალიკანტე

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
ka: ალმერია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
ka: ასტურია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Oviedo
ka: ოვიედო

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
ka: ავილი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
ka: ბადახოსი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
ka: ბარსელონა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Burgos
ka: ბურგოსი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cáceres
ka: კასერესი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cádiz
ka: კადისი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
ka: კანტაბრია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santander
ka: სანტანდერი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
ka: კასტელიონი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
ka: კასტელიონ-დე-ლა-პლანა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
ka: სიუდად რეალი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
ka: კოდოვა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
ka: ლა-კორუნია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
ka: კუენკი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
ka: ჟირონა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
ka: ჟირონა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
ka: გრენადა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
ka: გვადალახარა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guipúzcoa
ka: გიპუსკოა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: San Sebastián
ka: სან სებასტიანი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huelva
ka: უელვა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huesca
ka: უესკა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
ka: ბალეარიის კუნძულები

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
ka: პალმა დე მაიორკა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
ka: ხაენი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
ka: ლა რიოხა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Logroño
ka: ლოგრონიო

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: León
ka: ლეონი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lérida
ka: ლერიდა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lugo
ka: ლუგო

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Madrid
ka: მადრიდი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
ka: მანაგა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
ka: მურსია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
ka: ნავარა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pamplona
ka: პამპლონა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
ka: ორენსე

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
ka: პალენსია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
ka: ლას-პალმასი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
ka: ლას პალმას დე გრან კანარია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pontevedra
ka: პონტევედრა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
ka: სალამანკა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santa Cruz de Tenerife
ka: სანტა-კრუზ-დე-ტენერიფე

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
ka: სეგოვია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
ka: სევილია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
ka: სორია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Tarragona
ka: ტარაგონა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
ka: ტერუელი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
ka: ტოლედო

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
ka: ვალენსია

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valladolid
ka: ვალადოლიდი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
ka: ბისკაი

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Bilbao
ka: ბილბაო

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zamora
ka: ზამორა

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
ka: სარაგოსა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
ka: შრი ლანკა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
ka: არა-შრი ლანკა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kandy
ka: კანდი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
ka: ჩრდილოეთ-ცენტრალური

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Anuradhapura
ka: ანურადჰაპურა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
ka: ჩრდილოეთი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Jaffna
ka: ჯაფნა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
ka: აღმოსავლეთი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Trincomalee
ka: ტრინკომალი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
ka: ჩრდილო დასავლეთი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kurunegala
ka: კურუნეგალა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
ka: სამხრეთ

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Galle
ka: გალე

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Uva
ka: უვა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Badulla
ka: ბადულა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sabaragamuwa
ka: საბარაგუმუვი

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Ratnapura
ka: რატნაპურა

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
ka: დასავლური

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Colombo
ka: კოლომბო

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
ka: სუდანი

[ctx: sudan.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
ka: არა-სუდანი

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
ka: ელ-ჯაზირა

[ctx: sudan.kgm]
en: Wad-Madani
ka: ვად-მადანი

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
ka: ლურჯი ნილოსი

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damazin
ka: ედ-დამაზინი

[ctx: sudan.kgm]
en: Sennar
ka: სენარი

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
ka: თეთრი ნილოსი

[ctx: sudan.kgm]
en: Rabak
ka: რაბაკი

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
ka: ჩრდილო დარფური

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Fashir
ka: ელ-ფაშირი

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
ka: სამხრეთ დარფური

[ctx: sudan.kgm]
en: Nyala
ka: ნიალა

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
ka: დასავლეთ დარფური

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Junaynah
ka: ელ-ჯუნაინა

[ctx: sudan.kgm]
en: Kassala
ka: კასალა

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
ka: ელ-გედარეფი

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
ka: წითელი ზღვა

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
ka: პორტ სუდანი

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
ka: ხართუმი

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
ka: ჩრდილოეთი კორდოფანი

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Ubayyid
ka: ელ ობეიდი

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
ka: სამხრეთი კორდოფანი

[ctx: sudan.kgm]
en: Kaduqli
ka: კადუქლი

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
ka: ჩრდილო

[ctx: sudan.kgm]
en: Dongola
ka: დონგოლა

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
ka: მდინარე ნილოსი

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damir
ka: ეგ-დემირი

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
ka: სურინამი

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
ka: არა-სურინამი

[ctx: suriname.kgm]
en: Nickerie
ka: ნიკერი

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
ka: ნივ-ნიკერი

[ctx: suriname.kgm]
en: Coronie
ka: კორონი

[ctx: suriname.kgm]
en: Totness
ka: ტოტნესი

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
ka: სარამაკა

[ctx: suriname.kgm]
en: Groningen
ka: ხრონინხენი

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
ka: ვანიკა

[ctx: suriname.kgm]
en: Lelydorp
ka: ლელიდორპი

[ctx: suriname.kgm]
en: Comewijne
ka: კომევეინე

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
ka: ახალი ამსტერდამი

[ctx: suriname.kgm]
en: Marowijne
ka: მაროვეინე

[ctx: suriname.kgm]
en: Albina
ka: ალბინია

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
ka: პარა

[ctx: suriname.kgm]
en: Onverwacht
ka: ონვერვახტი

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
ka: პარამარიბო

[ctx: suriname.kgm]
en: Brokopondo
ka: ბროკოპონდო

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
ka: სიპალივინი

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
ka: შვედეთი ოლქების მიხედვით

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
ka: ოლქები

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
ka: ოლქის საზღვარი

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
ka: სანაპირო ზოლი

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
ka: არა-შვედეთი

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
ka: სტოქჰოლმის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
ka: სტოქჰოლმი

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
ka: ვასტერბოტენის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
ka: უმეო

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
ka: ნორბოტენის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Luleå
ka: ლულეო

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
ka: უპსალას ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala
ka: უპსალა

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
ka: სიოდერმანლანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
ka: ნიუჩეპინგი

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
ka: ოსტერგიოტლენდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
ka: ლინჩეპინგი

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
ka: იენჩიოპინგის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
ka: იენჩეპინგი

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
ka: კრონობერგის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
ka: ვექშე

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
ka: კალმარის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar
ka: კალმარი

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
ka: გოტლანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Visby
ka: ვისბიუ

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
ka: ბლეკინგეს ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlskrona
ka: კარლსკრონა

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
ka: სკანეს ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Malmö
ka: მალმე

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
ka: ჰალანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Halmstad
ka: ჰალმშტადი

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
ka: ვესტრა-გიოტლენდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Göteborg
ka: გეტებორგი

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
ka: ვერმლანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlstad
ka: კარლშტადი

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
ka: ერებრუს ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro
ka: ერებრე

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
ka: ვესტმანლანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerås
ka: ვესტეროსი

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
ka: დალარნას ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Falun
ka: ფალუნი

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
ka: ევლებორგის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävle
ka: ევლე

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
ka: ვესტერნორლანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Härnösand
ka: ხერნიოსანდი

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
ka: ემტლანდის ოლქი

[ctx: sweden.kgm]
en: Östersund
ka: ესტერსუნდი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
ka: შვეიცარია

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
ka: კანტონი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
ka: არა-შვეიცარია

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
ka: ციურიხი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
ka: ციურიხი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
ka: ბერნი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
ka: ბერნი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
ka: ლუცერნი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Uri
ka: ური

[ctx: switzerland.kgm]
en: Altdorf
ka: ალტდორფი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schwyz
ka: შვიცი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
ka: ობვალდი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sarnen
ka: ზარნენი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
ka: ნიდვალდი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Stans
ka: შტანსი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Glarus
ka: გლარუსი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zug
ka: ცუგი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Fribourg
ka: ფრიბური

[ctx: switzerland.kgm]
en: Solothurn
ka: ზოლოთურნი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
ka: ბაზელი-სითი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
ka: ბაზელი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
ka: ბაზელ-ლანდის კანტონი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Liestal
ka: ლისტალი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schaffhausen
ka: შაფჰაუზენი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
ka: აპენცელ-აუსერჰოდენი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Herisau
ka: ჰერისაუ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
ka: აპენცელ-ინერჰოდენი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell
ka: აპენცელი

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
ka: სანქტ-გალი

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
ka: სანქტ-გალენი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Grisons
ka: გრაუბიუნდენი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Chur
ka: კური

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
ka: არგოვია

[ctx: switzerland.kgm]
en: Aarau
ka: აარაუ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
ka: თურგაუ

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frauenfeld
ka: ფრაუენფელდი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Ticino
ka: ტიჩინო

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bellinzona
ka: ბელინცონა

[ctx: switzerland.kgm]
en: Vaud
ka: ვაუდი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
ka: ლოზანა

[ctx: switzerland.kgm]
en: Valais
ka: ვალესი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sion
ka: სიონი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Neuchâtel
ka: ნევშატელი

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
ka: ჟენევა

[ctx: switzerland.kgm]
en: Jura
ka: იურა

[ctx: switzerland.kgm]
en: Delémont
ka: დელემონი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
ka: არა-ტაჯიკეთი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
ka: სოღდი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
ka: ხოჯენდი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
ka: ტაჯიკეთის რესპუბლიკური დაქვემდებარების რაიონები

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Dushanbe
ka: დუშანბე

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
ka: ხარტლონი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Bokhtar
ka: კურგონტეპა

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Kuhistani Badakhshan
ka: მთიანი ბადახშანი

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
ka: ხოროგი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tamil Nadu
ka: ტამილნადუ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Coimbatore
ka: კოიამპუტური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruppur
ka: ტირუპური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nilgiris
ka: ნილგირი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Udagamandalam
ka: უთი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Erode
ka: იროდუ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dindigul
ka: დინდუკალი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruchirappalli
ka: ტირუჩირაპალი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karur
ka: კარური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Namakkal
ka: ნამაკალი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pudukkottai
ka: პუდუკოტაი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Salem
ka: სალემი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dharmapuri
ka: დჰარმაპური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vilupuram
ka: ვილუპურამი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Cuddalore
ka: კუდალორი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Perambalur
ka: პერამბალური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Madurai
ka: მადურაი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvarur
ka: ტირუვარური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thanjavur
ka: ტანჯავური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ariyalur
ka: არიიალური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Chennai
ka: ჩენაი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagapattinam
ka: ნაგაპატინამი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanyakumari
ka: კანიაკუმარი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagercoil
ka: ნაგარკოილი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tirunelveli
ka: ტირუნელველი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thoothukudi
ka: თუთუკუნდი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ramanathapuram
ka: რამანატჰაპურამი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Virudhunagar
ka: ვირუდჰუნაგარი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Theni
ka: ტჰენი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sivagangai
ka: სივაგანგა

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruvannamalai
ka: ტირუვანამალაი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vellore
ka: ველურუ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvallur
ka: ტჰირუვალური

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Krishnagiri
ka: კრიშნაგირი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanchipuram
ka: კანჩიპურამი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sri Lanka
ka: შრი ლანკა

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kerala
ka: კერალა

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Andhra Pradesh
ka: ადნჰრა პრადეში

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karnataka
ka: კარნატაკა

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karaikal
ka: კარიკალი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pondicherry
ka: პონდიჩერი

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
ka: ტაილანდი

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
ka: არა-ტაილანდი

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Mai
ka: ჩიანგმაი

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Rai
ka: ჩიანგმაი

[ctx: thailand.kgm]
en: Kamphaeng Phet
ka: კამპჰაენგ პჰეტი

[ctx: thailand.kgm]
en: Lampang
ka: კამპანგი

[ctx: thailand.kgm]
en: Lamphun
ka: ლამპჰუნი

[ctx: thailand.kgm]
en: Mae Hong Son
ka: მეჰონგსონი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Sawan
ka: ნაკჰონსავანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nan
ka: ნანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phayao
ka: პჰაიაუ

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchabun
ka: პჰეტჩაბუნი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phichit
ka: პჰიჩიტი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phitsanulok
ka: ფიტსანულოკი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phrae
ka: პჰრე

[ctx: thailand.kgm]
en: Sukhothai
ka: სუქოტაი

[ctx: thailand.kgm]
en: Tak
ka: ტაკი

[ctx: thailand.kgm]
en: Uthai Thani
ka: უთაი თანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Uttaradit
ka: უტარადიტი

[ctx: thailand.kgm]
en: Amnat Charoen
ka: ამნატჩარენი

[ctx: thailand.kgm]
en: Buri Ram
ka: ბურირამი

[ctx: thailand.kgm]
en: Chaiyaphum
ka: ჩაიიაფუმი

[ctx: thailand.kgm]
en: Kalasin
ka: კალასინი

[ctx: thailand.kgm]
en: Khon Kaen
ka: კჰონკენი

[ctx: thailand.kgm]
en: Loei
ka: ლეი

[ctx: thailand.kgm]
en: Maha Sarakham
ka: მაჰასარახამი

[ctx: thailand.kgm]
en: Mukdahan
ka: მუკდაჰანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Phanom
ka: ნაკჰონპჰანომი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Ratchasima
ka: ბანკონრატჩასიმა

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
ka: ლონგ ბუა ლამპჰუ

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Khai
ka: ნონგკჰაი

[ctx: thailand.kgm]
en: Roi Et
ka: როი ეტი

[ctx: thailand.kgm]
en: Sakon Nakhon
ka: საკონ საკჰონი

[ctx: thailand.kgm]
en: Si Sa Ket
ka: სისაკეტი

[ctx: thailand.kgm]
en: Surin
ka: სურინი

[ctx: thailand.kgm]
en: Ubon Ratchathani
ka: უბონ რატჩატჰანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Udon Thani
ka: უდონ თჰანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Yasothon
ka: იასოთჰონი

[ctx: thailand.kgm]
en: Chachoengsao
ka: ჩაჩენგსაუ

[ctx: thailand.kgm]
en: Chanthaburi
ka: ჩანტჰაბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Chon Buri
ka: ჩონბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachin Buri
ka: პრაჩინბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Rayong
ka: რაიონგი

[ctx: thailand.kgm]
en: Sa Kaeo
ka: საკეუ

[ctx: thailand.kgm]
en: Trat
ka: ტრატი

[ctx: thailand.kgm]
en: Ang Thong
ka: ანგჰტონგი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
ka: პჰრა ნაკჰონ სი აუტთჰაია

[ctx: thailand.kgm]
en: Bangkok
ka: ბანკოკი

[ctx: thailand.kgm]
en: Chainat
ka: ჩაინატი

[ctx: thailand.kgm]
en: Kanchanaburi
ka: კანჩანაბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Lop Buri
ka: ლოპბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Nayok
ka: ნაკჰინნაიოკი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Pathom
ka: ნაკჰონპატჰომი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nonthaburi
ka: ნონტჰაბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Pathum Thani
ka: პათუმ თანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchaburi
ka: პჰეტჩაბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachuap Khiri Khan
ka: პაჩუაპ კჰირი კჰანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Ratchaburi
ka: რატჩაბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Prakan
ka: სამუტპრაკანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Sakhon
ka: სამიტსაკჰონი

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Songkhram
ka: სამუტსონგკჰრამი

[ctx: thailand.kgm]
en: Saraburi
ka: სარაბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Sing Buri
ka: სინგბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Suphan Buri
ka: სუპჰანბური

[ctx: thailand.kgm]
en: Chumphon
ka: ჩუმპჰონი

[ctx: thailand.kgm]
en: Krabi
ka: კრაბი

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Si Thammarat
ka: ნაკჰონსიტჰამარატი

[ctx: thailand.kgm]
en: Narathiwat
ka: ნარატჰივატი

[ctx: thailand.kgm]
en: Pattani
ka: პატანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phang Nga
ka: ფჰანგნგა

[ctx: thailand.kgm]
en: Phatthalung
ka: პჰატჰალუნგი

[ctx: thailand.kgm]
en: Phuket
ka: პჰუეტი

[ctx: thailand.kgm]
en: Ranong
ka: რანონგი

[ctx: thailand.kgm]
en: Satun
ka: სატუნი

[ctx: thailand.kgm]
en: Songkhla
ka: სონგკჰლა

[ctx: thailand.kgm]
en: Surat Thani
ka: სურათ თჰანი

[ctx: thailand.kgm]
en: Trang
ka: ტრანგი

[ctx: thailand.kgm]
en: Yala
ka: იალა

[ctx: tripura.kgm]
en: Tripura
ka: ტრიპურა

[ctx: tripura.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
ka: არა-ტრიპურა

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: tripura.kgm]
en: Dhalai
ka: დჰალაი

[ctx: tripura.kgm]
en: Ambassa
ka: ამბასა

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
ka: ჩრდილოეთი ტრიპურა

[ctx: tripura.kgm]
en: Kailashahar
ka: კაილაშაჰარი

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
ka: სამხრეთი ტრიპურა

[ctx: tripura.kgm]
en: Udaipur
ka: უდაიპური

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
ka: დასავლეთი ტრიპურა

[ctx: tripura.kgm]
en: Agartala
ka: აგარტალა

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
ka: არა-თურქეთი

[ctx: turkey.kgm]
en: Adana
ka: ადანა

[ctx: turkey.kgm]
en: Adıyaman
ka: ადიამანი

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyonkarahisar
ka: აფიონ-ყარაჰისარი

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyon
ka: აფიონ-ყარაჰისარი

[ctx: turkey.kgm]
en: Ağrı
ka: აღრი

[ctx: turkey.kgm]
en: Amasya
ka: ამასია

[ctx: turkey.kgm]
en: Ankara
ka: ანკარა

[ctx: turkey.kgm]
en: Antalya
ka: ანთალია

[ctx: turkey.kgm]
en: Artvin
ka: ართვინი

[ctx: turkey.kgm]
en: Aydın
ka: აიდინი

[ctx: turkey.kgm]
en: Balıkesir
ka: ბალიქესირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Bilecik
ka: ბილეჯიქი

[ctx: turkey.kgm]
en: Bingöl
ka: ბინგოლი

[ctx: turkey.kgm]
en: Bitlis
ka: ბითლისი

[ctx: turkey.kgm]
en: Bolu
ka: ბოლუ

[ctx: turkey.kgm]
en: Burdur
ka: ბურდური

[ctx: turkey.kgm]
en: Bursa
ka: ბურსა

[ctx: turkey.kgm]
en: Çanakkale
ka: ჩანაქკალე

[ctx: turkey.kgm]
en: Çankırı
ka: ჩანქირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Çorum
ka: ჩორუმი

[ctx: turkey.kgm]
en: Denizli
ka: დენიზლი

[ctx: turkey.kgm]
en: Diyarbakır
ka: დიარბაქირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Edirne
ka: ედირნე

[ctx: turkey.kgm]
en: Elazığ
ka: ელასიღი

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzincan
ka: ერზინჯანი

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzurum
ka: ერზურუმი

[ctx: turkey.kgm]
en: Eskişehir
ka: ესქიშეჰირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Gaziantep
ka: გაზიანთეფი

[ctx: turkey.kgm]
en: Giresun
ka: გირესუნი

[ctx: turkey.kgm]
en: Gümüşhane
ka: გუმუშჰანე

[ctx: turkey.kgm]
en: Hakkari
ka: ჰაკარი

[ctx: turkey.kgm]
en: Hatay
ka: ჰათაი

[ctx: turkey.kgm]
en: Antakya
ka: ანტაკია

[ctx: turkey.kgm]
en: Isparta
ka: ისპარტა

[ctx: turkey.kgm]
en: Mersin
ka: მერსინი

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
ka: ისტანბული

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmir
ka: იზმირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kars
ka: ყარსი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kastamonu
ka: კასთამონუ

[ctx: turkey.kgm]
en: Kayseri
ka: კაისერი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırklareli
ka: ქირქლარელი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırşehir
ka: ქირშეჰირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kocaeli
ka: ქოჯაელი

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmit
ka: იზმითი

[ctx: turkey.kgm]
en: Konya
ka: კონია

[ctx: turkey.kgm]
en: Kütahya
ka: ქუთაჰია

[ctx: turkey.kgm]
en: Malatya
ka: მალათია

[ctx: turkey.kgm]
en: Manisa
ka: მანისა

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
ka: ქაჰრამანმარაში

[ctx: turkey.kgm]
en: Mardin
ka: მარდინი

[ctx: turkey.kgm]
en: Muğla
ka: მუღლა

[ctx: turkey.kgm]
en: Muş
ka: მუში

[ctx: turkey.kgm]
en: Nevşehir
ka: ნევშეჰირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Niğde
ka: ნიღდე

[ctx: turkey.kgm]
en: Ordu
ka: ორდუ

[ctx: turkey.kgm]
en: Rize
ka: რიზე

[ctx: turkey.kgm]
en: Sakarya
ka: საქარია

[ctx: turkey.kgm]
en: Adapazarı
ka: დაფაზარი

[ctx: turkey.kgm]
en: Samsun
ka: სამსუნი

[ctx: turkey.kgm]
en: Siirt
ka: სიირთი

[ctx: turkey.kgm]
en: Sinop
ka: სინოპი

[ctx: turkey.kgm]
en: Sivas
ka: სივასი

[ctx: turkey.kgm]
en: Tekirdağ
ka: თექირდაღი

[ctx: turkey.kgm]
en: Tokat
ka: თოქათი

[ctx: turkey.kgm]
en: Trabzon
ka: ტრაპიზონი

[ctx: turkey.kgm]
en: Tunceli
ka: თუნჯელი

[ctx: turkey.kgm]
en: Şanlıurfa
ka: შანლიურფა

[ctx: turkey.kgm]
en: Uşak
ka: უშაქი

[ctx: turkey.kgm]
en: Van
ka: ვანი

[ctx: turkey.kgm]
en: Yozgat
ka: იოზგათი

[ctx: turkey.kgm]
en: Zonguldak
ka: ზონგულდაქი

[ctx: turkey.kgm]
en: Aksaray
ka: აკსარაი

[ctx: turkey.kgm]
en: Bayburt
ka: ბაიბურთი

[ctx: turkey.kgm]
en: Karaman
ka: ქამარანი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırıkkale
ka: ქირიქკალე

[ctx: turkey.kgm]
en: Batman
ka: ბათმანი

[ctx: turkey.kgm]
en: Şırnak
ka: შირნაქი

[ctx: turkey.kgm]
en: Bartın
ka: ბართინი

[ctx: turkey.kgm]
en: Ardahan
ka: არტაანი

[ctx: turkey.kgm]
en: Iğdır
ka: იღდირი

[ctx: turkey.kgm]
en: Yalova
ka: იალოვა

[ctx: turkey.kgm]
en: Karabük
ka: ყარაბუქი

[ctx: turkey.kgm]
en: Kilis
ka: ქილისი

[ctx: turkey.kgm]
en: Osmaniye
ka: ოსმანიე

[ctx: turkey.kgm]
en: Düzce
ka: დუზჯე

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
ka: არა-თურქმენეთი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Ahal
ka: აჰალი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Anau
ka: ანაუ

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkan
ka: ბალკანი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkanabat
ka: ბალკანაბადი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
ka: დაშოგუზი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Lebap
ka: ლებაპი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Türkmenabat
ka: თურქმენაბადი

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Mary
ka: მარი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
ka: უკრაინა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
ka: ოლქები

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
ka: ვოლინსკის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
ka: ლუცკი

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
ka: ლვოვის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
ka: ლვოვი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
ka: ზაკარპატიეს ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
ka: უზჰოროდი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
ka: რივნეს ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivne
ka: რივნე

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
ka: ტერნოპილის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
ka: ტერნოპილი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
ka: ხმელნიცკის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
ka: ხმელნიცკი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
ka: ივანო-ფრანკივსკას ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
ka: ივან-ფრანკივსკი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
ka: ჩერნივეცის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
ka: ჩერნივცი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
ka: ჟიტომირის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
ka: ჟიტომირი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
ka: ვინიცის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
ka: ვინიცია

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
ka: კიევის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
ka: კიევი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
ka: ჩერქეზეთის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
ka: ჩერქეზეთი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
ka: კიროვოჰრადის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
ka: კროპივნიცკი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
ka: მიკოლაივის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
ka: მიკოლაივი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
ka: ოდესის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
ka: ოდესა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
ka: ჩერნიჰივის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
ka: ჩერნიჰივი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
ka: სუმის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
ka: სუმი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
ka: პოლტავსკას ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltava
ka: პოლტავა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
ka: ხარკოვის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
ka: ხარკოვი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
ka: დნეპროპეტროვსკის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
ka: დნიპრო

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
ka: დონეცკის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
ka: დონეცკი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
ka: ზაპოროჟიეს ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
ka: ზაპოროჟიე

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
ka: ხერსონის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
ka: ხერსონი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
ka: ლუჰანსკის ოლქი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
ka: ლუჰანსკი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
ka: ყირიმის ავტონომიური რესპუბლიკა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
ka: სიმფეროპოლი

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
ka: კიევი სითი

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
ka: სევასტოპოლი

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
ka: აზოვის ზღვა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
ka: შავი ზღვა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
ka: არა-უკრაინა

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
ka: საზღვარი/სანაპირო

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
ka: მდინარე

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
ka: ურუგვაი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
ka: დანაყოფები

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
ka: არა-ურუგვაი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
ka: არტიგასი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Canelones
ka: კანელონესი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Cerro Largo
ka: სერო-ლარგო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Melo
ka: მელო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
ka: კოლონია

[ctx: uruguay.kgm]
en: Durazno
ka: დურასნო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Flores
ka: ფლორესი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Trinidad
ka: ტრინიდადი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
ka: ფლორიდა

[ctx: uruguay.kgm]
en: Lavalleja
ka: ლავალიეხა

[ctx: uruguay.kgm]
en: Minas
ka: მინასი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
ka: მადლდონადო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Montevideo
ka: მონტევიდეო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Paysandú
ka: პაისანდუ

[ctx: uruguay.kgm]
en: Río Negro
ka: რიო ნეგრო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Fray Bentos
ka: ფრაი ბენტოსი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rivera
ka: რივერა

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rocha
ka: როჩა

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
ka: სალტო

[ctx: uruguay.kgm]
en: San José
ka: სან ხოსე

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
ka: სორიანო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Mercedes
ka: მერსედესი

[ctx: uruguay.kgm]
en: Tacuarembó
ka: ტაკუარემბო

[ctx: uruguay.kgm]
en: Treinta y Tres
ka: ტრეინტა-ი-ტრესი

[ctx: usa.kgm]
en: USA
ka: აშშ

[ctx: usa.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვარი

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
ka: ნაპირი

[ctx: usa.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
ka: დიდი ტბა

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
ka: მიჩიგანის ტბა

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
ka: ჰურონის ტბა

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
ka: ერას ტბა

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
ka: ონტარიოს ტბა

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
ka: ბაჰამის კუნძულები

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
ka: კუბა

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
ka: კანადა

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
ka: მექსიკა

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
ka: ვაშინგტონი

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
ka: ალაბამა

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
ka: მონტგომერი

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
ka: ალიასკა

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
ka: ჯუნო

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
ka: არიზონა

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
ka: ფენიქსი

[ctx: usa.kgm]
en: Arkansas
ka: არკანზასი

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
ka: ლიტლ-როკი

[ctx: usa.kgm]
en: California
ka: კალიფორნია

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
ka: საკრამენტო

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
ka: კოლორადო

[ctx: usa.kgm]
en: Denver
ka: დენვერი

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
ka: კონეკტიკუტი

[ctx: usa.kgm]
en: Hartford
ka: ჰართფორდი

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
ka: დელავერი

[ctx: usa.kgm]
en: Dover
ka: დოვერი

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
ka: ფლორიდა

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
ka: ტალაჰასი

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
ka: ჯორჯია

[ctx: usa.kgm]
en: Atlanta
ka: ატლანტა

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
ka: ჰავაი

[ctx: usa.kgm]
en: Honolulu
ka: ჰონოლულუ

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
ka: აიდაჰო

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
ka: ბოისე

[ctx: usa.kgm]
en: Illinois
ka: ილინოისი

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
ka: სპრინგფილდი

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
ka: ინდიანა

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
ka: ინდიანაპოლისი

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
ka: აიოვა

[ctx: usa.kgm]
en: Des Moines
ka: დე-მოინი

[ctx: usa.kgm]
en: Kansas
ka: კანზასი

[ctx: usa.kgm]
en: Topeka
ka: ტოპიკა

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
ka: კენტუკი

[ctx: usa.kgm]
en: Frankfort
ka: ფრანკფორტი

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
ka: ლუიზიანა

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
ka: ბტონ რუჟი

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
ka: მენი

[ctx: usa.kgm]
en: Augusta
ka: ავგუსტა

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
ka: მერილენდი

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
ka: ანაპოლისი

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
ka: მასაჩუსეტსი

[ctx: usa.kgm]
en: Boston
ka: ბოსტონი

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
ka: მიჩიგანი

[ctx: usa.kgm]
en: Lansing
ka: ლანსინგი

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
ka: მინესოტა

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
ka: სენტ-პოლი

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
ka: მისისიპი

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
ka: ჯექსონი

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
ka: მისური

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
ka: ჯეფერსონ სიტი

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
ka: მონტანა

[ctx: usa.kgm]
en: Helena
ka: ჰელენა

[ctx: usa.kgm]
en: Nebraska
ka: ნებრასკა

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
ka: ლინკოლნი

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
ka: ნევადა

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
ka: კარსონ-სიტი

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
ka: ნიუ ჰემპშირი

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
ka: კონკორდი

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
ka: ნიუ ჯერსი

[ctx: usa.kgm]
en: Trenton
ka: ტრენტონი

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
ka: ნიუ მექსიკო

[ctx: usa.kgm]
en: Santa Fe
ka: სანტა ფე

[ctx: usa.kgm]
en: New York
ka: ნიუ იორკი

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
ka: ალბანი

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
ka: ჩრდილოეთი კაროლინა

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
ka: რელი

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
ka: ჩრდილოეთი დაკოტა

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
ka: ბისმარკი

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
ka: ოჰაიო

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
ka: კოლუმბუსუ

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma
ka: ოკლაჰომა

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
ka: ოკლაჰომა სიტი

[ctx: usa.kgm]
en: Oregon
ka: ორეგონი

[ctx: usa.kgm]
en: Salem
ka: სალემი

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
ka: პენსელვანია

[ctx: usa.kgm]
en: Harrisburg
ka: ჰარისბურგი

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
ka: როდ-აილენდი

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
ka: პროვიდენსი

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
ka: სამხრეთი კაროლინა

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
ka: კოლუმბია

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
ka: სამხრეთი დაკოტა

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
ka: პიერი

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
ka: ტენესი

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
ka: ნეშვილი

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
ka: ტეხასი

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
ka: ოსტინი

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
ka: იუტა

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
ka: სოლტ-ლეიკ-სიტი

[ctx: usa.kgm]
en: Vermont
ka: ვერმონტი

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
ka: მონპილიე

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
ka: ვირჯინია

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
ka: რიჩმონდი

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
ka: ვაშინგტონი

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
ka: ოლიმპია

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
ka: დასავლეთი ვირჯინია

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
ka: ჩარლსტონი

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
ka: უისკონსინი

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
ka: მედისონი

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
ka: ვაიომინგი

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
ka: შეიენი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
ka: არა-უზბეკეთი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Andijon
ka: ანდიჟანი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro
ka: ბუხარა

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
ka: ბუხარა

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona
ka: ფერგანა

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
ka: ფერგანა

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Jizzax
ka: ჯიზახი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
ka: ხორეზმი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Urganch
ka: ურგენჩი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Namangan
ka: ნამანგანი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Navoiy
ka: ნავოი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qashqadaryo
ka: კაშკადარიო

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qarshi
ka: ყარში

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
ka: ყარაყალპაკეთი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Nukus
ka: ნუქუსი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
ka: სამარყანდა

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Sirdaryo
ka: სირდარია

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Guliston
ka: გულისტანი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Surxondaryo
ka: სურხანდარიო

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
ka: თერმეზი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
ka: ტაშკენტი (ვილაიეთი)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
ka: ტაშკენტი

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
ka: ტაშკენტი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
ka: ვენესუელა

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
ka: შტატები

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
ka: არა-ვენესუელა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
ka: ამაზონია

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
ka: პუერტო აიაკუჩო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Anzoátegui
ka: ანსოატეგი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
ka: ბარსელონა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Apure
ka: აპურე

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Fernando de Apure
ka: სან-ფერნანდო-დე-აპურე

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
ka: არაგუა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracay
ka: მარაკაი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
ka: ბარინასი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
ka: ბოლივარი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Ciudad Bolívar
ka: სიუდად-ბლივარი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Carabobo
ka: კარაბობო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
ka: ვალენსია

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cojedes
ka: კოხედესი

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Carlos
ka: სან კარლოსი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Delta Amacuro
ka: დელტა ამაკურო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Tucupita
ka: ტუკუპიტა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Falcón
ka: ფალკონი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Coro
ka: კორო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guárico
ka: გუარიკო

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Juan De Los Morros
ka: სან-ხუან-დე-ლოს-მოროსი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
ka: ლარა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barquisimeto
ka: ბარკისიმეტო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
ka: მერიდა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
ka: მირანდა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Los Teques
ka: ლოს-ტეკესი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Monagas
ka: მონაგასი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
ka: მატურინი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Nueva Esparta
ka: ნუევა-ესპარტა

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
ka: ლა-ასუნსიონი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
ka: პორტუგესი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guanare
ka: გუანარე

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
ka: სუკრე

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cumaná
ka: ლოს-ტეკესი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
ka: ტაჩირა

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Cristóbal
ka: სან-კრისტობალი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Trujillo
ka: ტრუხილიო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
ka: იარაკუი

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
ka: სან ფილიპე

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
ka: ვარგასი

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Guaira
ka: ლა-გუაირა

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
ka: სულია

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
ka: მარაკაიბო

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
ka: ვენესუელის ფედერალური სამფლობელოები

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
ka: კარაკასი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
ka: ვენესუელის ფედერალური ოლქი

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
ka: კარაკას სიუდადი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
ka: არა-ვიეტნამი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: vietnam.kgm]
en: An Giang
ka: ანზიანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long Xuyen
ka: ლონგსიუენი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Giang
ka: ბაკზიანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Kan
ka: ბაკანი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Lieu
ka: ბაკლიეუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Ninh
ka: ბაკნინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ba Ria-Vung Tau
ka: ბარია-ვუნგტაუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vung Tau
ka: ვუნგტაუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ben Tre
ka: ბენჩე

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Dinh
ka: ბინდინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Qui Nhon
ka: ქუინენი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Duong
ka: ბინზიონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thu Dau Mot
ka: ტჰუდაუმოტი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Phuoc
ka: ბინფიოკი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Xoai
ka: დონგსოაი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Thuan
ka: ბინტჰუანი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Thiet
ka: პჰანთჰიეტი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ca Mau
ka: კამაუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Can Tho
ka: კანთჰო

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Bang
ka: კაობანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Lak
ka: დაკლაკი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Buon Ma Thuot
ka: ბუონმატჰუოტი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Nong
ka: დაკნონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Nghia
ka: გიანგჰია

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Nang
ka: დანანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien
ka: დიენბენი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien Phu
ka: დიენბიენპჰუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Nai
ka: დონგნაი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bien Hoa
ka: ბიენჰოა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Thap
ka: დონგთჰაპი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Lanh
ka: კაოლანჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Lai
ka: გიალაი

[ctx: vietnam.kgm]
en: PleiKu
ka: პლეიკუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Giang
ka: ჰაზიანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Duong
ka: ჰაიდუონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Phong
ka: ჰაიპჰონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Nam
ka: ხანამი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Ly
ka: ფული

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Noi
ka: ჰანოი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tay
ka: ჰეტაი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Dong
ka: ჰადონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tinh
ka: ჰატინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hoa Binh
ka: ჰოაბინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ho Chi Minh
ka: ჰო ჩი მინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hau Giang
ka: ჰაუზიანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vi Thanh
ka: ვიტჰანჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hung Yen
ka: ჰინგიენი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Khanh Hoa
ka: კჰანჰოა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nha Trang
ka: ნიაჩანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kien Giang
ka: კიენსიანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Rach Gia
ka: რაწა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kon Tum
ka: კონტუმი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lai Chau
ka: ლაიტიაუ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lam Dong
ka: ლამ დონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Lat
ka: დალათი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lang Son
ka: ლანგშონი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lao Cai
ka: ლაოკაი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long An
ka: ლონგანი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tan An
ka: ტანანი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nam Dinh
ka: ნამ დინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nghe An
ka: ნგჰეანი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh
ka: ვინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Binh
ka: ნინბინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Thuan
ka: ნინტჰუანი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Rang-Thap Cham
ka: პჰანრანგტჰაპჩამი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Tho
ka: პჰუტჰო

[ctx: vietnam.kgm]
en: Viet Tri
ka: ვეტჩი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Yen
ka: ფუეინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuy Hoa
ka: ტუიჰოა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Binh
ka: ქვანგბინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Hoi
ka: დონგჰოი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Nam
ka: კუანგნამი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tam Ky
ka: ტამკი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ngai
ka: ქვანგნაი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ninh
ka: ქვანგნინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Long
ka: ჰალონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Tri
ka: ქვანგტრი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Ha
ka: დონგჰა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Soc Trang
ka: შოკჩანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Son La
ka: შონლა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tay Ninh
ka: ტეინინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Binh
ka: ტჰაიბინჰი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Nguyen
ka: ტჰაინგუიენი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thanh Hoa
ka: ტჰანჰოა

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thua Thien-Hue
ka: ტჰუატჰიენჰუე

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hue
ka: ჰუე

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tien Giang
ka: ტიენსიენგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: My Tho
ka: მაითჰო

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tra Vinh
ka: ტრავინი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuyen Quang
ka: ტუიენქვანგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Long
ka: ვინლონგი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Phuc
ka: ვინფუკი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Yen
ka: ვინიენი

[ctx: vietnam.kgm]
en: Yen Bai
ka: იენბაი

[ctx: virginia.kgm]
en: Virginia (USA)
ka: ვირჯინია (აშშ)

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
ka: სოფლები და დამოუკიდებელი ქალაქები

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
ka: საზღვრები

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
ka: არა-ვირჯინია

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
ka: აკომაკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
ka: ალბემარლის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
ka: ალეგეინის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
ka: ამელიის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
ka: ამჰერსტის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
ka: აპომატოქსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
ka: არლინგტონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
ka: ავგუსტას ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
ka: ბატის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
ka: ბედფორდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
ka: ბლენდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
ka: ბოტეტორტის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
ka: ბრუნსვიკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
ka: ბიუკენენის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
ka: ბუკინგჰემის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
ka: კემპბელის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
ka: კაროლინის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
ka: კაროლის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
ka: ჩარლზ-სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
ka: შარლოტის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
ka: ჩესტერფილდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
ka: კლარკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
ka: კრეგის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
ka: კალპეპერის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
ka: ქამბერლენდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
ka: დიკენსონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
ka: დინუიდლის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
ka: ესსექსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
ka: ფეარფაქსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
ka: ფოკირის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
ka: ფლოიდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
ka: ფლუვანას ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
ka: ფრანკლინის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
ka: ფრედერიკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
ka: ჯილსის ილქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
ka: გლოსტერის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
ka: გუჩლენდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
ka: გრეისონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
ka: გრინის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
ka: გრინსვილის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
ka: ჰალიფაქსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
ka: ჰანოვერის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
ka: ჰენრიკოს ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
ka: ჰენრის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
ka: ჰაილენდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
ka: აილ-ოფ-ვაითის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
ka: ჯეიმს სითის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
ka: კინგ-ენდ-ქვინის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
ka: კინგ ჯორჯის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
ka: კინგ უილიამსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
ka: ლანკასტერის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
ka: ლიის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
ka: ლაუდონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
ka: ლუიზას ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
ka: ლუნენბურგის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
ka: მედისონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
ka: მეთიუს ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
ka: მეკლერბურგის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
ka: მიდლსექსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
ka: მონტგომერის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
ka: ნელსონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
ka: ნიუ კენტის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
ka: ნორტჰემპტონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
ka: ნორტამბერლენდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
ka: ნოტოვეის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
ka: ორინჯის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
ka: პეიჯის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
ka: პატრიკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
ka: პიტსილვანიის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
ka: პაუხატანის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
ka: პრინც ედვარდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
ka: პრინც ჯორჯის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
ka: პრინც უილიამის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
ka: პულასკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
ka: რაპაჰანოკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
ka: რიჩმონდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
ka: როანოკეს ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
ka: როკბრიჯის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
ka: როკინგჰემის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
ka: რასელის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
ka: სკოტის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
ka: შენანდოას ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
ka: სმიზის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
ka: საუზჰემპტონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
ka: სპოტსილვანიის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
ka: სტაფორდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
ka: სარის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
ka: სასექსის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
ka: ტაზუელის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
ka: უარენის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
ka: ვაშინგტონის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
ka: უესტმორლენდის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
ka: ვაიზის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
ka: უითის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
ka: იორკის ოლქი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
ka: ქალაქი ალესანდრია

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
ka: ბრისტოლი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
ka: ბუენა ვისტა სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
ka: შარლოტესვილი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
ka: ჩესაპიკი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
ka: კოლონიალ ჰეითს სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
ka: კოვინგტონ სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
ka: დანვილი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
ka: ემპორია სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
ka: ფეარფაქსი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
ka: ფოლს ჩარჩი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
ka: ფრენკლინი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
ka: ფრედერიკსბურგი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
ka: გალაქსი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
ka: ჰამპტონი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
ka: ჰარისონბურგი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
ka: ჰოუფველი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
ka: ლექსინქტონი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
ka: ლინჩბურგი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
ka: მანასასი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
ka: მანასასი პარკი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
ka: მარტინსვილი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
ka: ნიუპორტ ნიუს სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
ka: ნორფოლკი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
ka: ნორტონი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
ka: პეტერბურგი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
ka: პოქვესონი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
ka: პორტსმუთი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
ka: რედფორდი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
ka: რიჩმონდი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
ka: როანოკი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
ka: სალემი სით

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
ka: სტონტონი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
ka: საფოლკი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
ka: ვიჯინია ბიჩი სით

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
ka: უეინსბორო სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
ka: უილიამსბურგი სითი

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
ka: უინჩესტერი სითი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
ka: წყლები (მსოფლიო-კლასის)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
ka: ოკეანეები და ღრმულები

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
ka: არა-წყლები (მსოფლიო-კლასის)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
ka: არქტიკული ოკეანე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
ka: ჩრდილო წყნარი ოკეანე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
ka: ჩრდილო ატლანტიკის

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
ka: სამხრეთ წყნარი ოკეანე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
ka: სამხრეთ ატლანტიკის ოკეანე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
ka: ინდოეთის ოკეანე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
ka: ანტარქტიკის ოკეანე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
ka: კონგო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
ka: ტბა ჩადი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Jubba
ka: ჯუბა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Limpopo
ka: ლიმპოპო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mangoky
ka: მანგოკი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mania
ka: მანია

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Niger
ka: ნიგერი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
ka: ნილოსი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ogooue
ka: ოგოუე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
ka: ოკავანგოს დელტა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oued Draa
ka: დრაა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Senegal
ka: სენეგალი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Shabelle
ka: უები-შაბელე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Turkana
ka: ტურკანა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volta
ka: ვოლტა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Zambezi
ka: ზამბეზი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
ka: დალელვენი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
ka: დანუბე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Daugava
ka: დასავლეთის დვინა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
ka: დნეპრი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
ka: დნესტრი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Don
ka: დონი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ebro
ka: ებრო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
ka: ელბა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
ka: გარონა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
ka: გლამა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadalquivir
ka: გვადალკივირი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kemijoki
ka: კემიიოკი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
ka: მტკვარი (&არაქსი)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
ka: ლუარა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Neva
ka: ნევა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dvina
ka: დვინა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
ka: ოდრა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Po
ka: პო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
ka: რაინი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
ka: რონა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
ka: სენა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
ka: ტახო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
ka: ტიგროსი (& ევფრატი)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
ka: ურალი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
ka: ვისტულა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volga
ka: ვოლგა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Weser
ka: ვეზერი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
ka: ამუ დარია

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
ka: ამური

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
ka: ბალხაშის ტბა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brahmaputra
ka: ბრაჰმაპუტრა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chao Phrya
ka: ჩაოპჰრია

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fly
ka: ფლაი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
ka: განგი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Godavari
ka: გოდავარი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
ka: ჰონგი (წითელი მდინარე)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
ka: ჰვანგ ჰე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indigirka
ka: ინდგირკა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
ka: ინდი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Irrawaddy
ka: ირავადი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kapuas
ka: კაპუასი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
ka: კოლიმა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Krishna
ka: კრიშნა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lena
ka: ლენა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahakam
ka: მაჰაკამი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahanadi
ka: მაჰანადი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mekong
ka: მეკონგი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
ka: მურეი (&დარლინგი)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Narmada
ka: ნარმადა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ob
ka: ობი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Salween
ka: სალუინი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sepik
ka: სეპიკი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
ka: სირდარია

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tapti
ka: ტაპტი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tarim
ka: ტარიმი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Xi Jiang
ka: სიცზიანი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yalu Jiang
ka: იალუძიანგი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
ka: იანძი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
ka: ენისეი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
ka: ალაბამა (& ტომბიგბი)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Balsas
ka: ბალსასი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brazos
ka: ბრაზოსი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
ka: კოლორადო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
ka: კოლუმბია

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fraser
ka: ფრეიზერი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hudson
ka: ჰადსონი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mackenzie
ka: მაკკენზი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
ka: მისისიპი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nelson
ka: ნელსონი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
ka: რიო გრანდე

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
ka: რიო-გრანდე-დე-სანტიაგო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sacramento
ka: საკრამენტო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
ka: სენტ როურენსი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Susquehanna
ka: სუსქუეჰანა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Thelon
ka: თელონი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Usumacinta
ka: უსუმასინტა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yaqui
ka: იაკი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yukon
ka: იუკონი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
ka: ამაზონი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
ka: ჩუბუტი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Magdalena
ka: მაგდალენა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orinoco
ka: ორინოკო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
ka: პარანა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Pamaiba
ka: პამაიბა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
ka: რიო კოლორადო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
ka: საო ფრანცისკო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
ka: ტიტიკაკას ტბა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
ka: ტოკანტისი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
ka: ურუგვაი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Douro
ka: დუერო

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadiana
ka: გვადიანა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Meuse
ka: მაასი

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
ka: ეირის ტბა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
ka: კასპიის ზღვა

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
ka: ტიბერი

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
ka: დასავლეთი ბენგალი

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
ka: ოლქი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
ka: არა-დასავლეთი ბენგალი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purulia
ka: პურულია

[ctx: westbengal.kgm]
en: Bankura
ka: ბანკურა

[ctx: westbengal.kgm]
en: Paschim Medinipur
ka: დასავლეთი მედინიპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Midnapore
ka: მიდინიპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purba Medinipur
ka: აღმოსავლეთი მედინიპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Tamluk
ka: ტამლუქი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Howrah
ka: ჰოვრაჰი

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
ka: სამხრეთი 24 პარგანი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Alipur
ka: ალიპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
ka: ჩრდილოეთი 24 პარგანი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Barasat
ka: ბარასატი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
ka: კოლკატა

[ctx: westbengal.kgm]
en: Hooghly
ka: ჰუგლი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Chunchura
ka: ჩუნჩურა

[ctx: westbengal.kgm]
en: Burdwan
ka: ბურდუანი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Nadia
ka: ნადია

[ctx: westbengal.kgm]
en: Krishnanagar
ka: კრიშნანაგარი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Birbhum
ka: ბირბჰუმი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Suri
ka: სური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Murshidabad
ka: მურშიდაბადი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Baharampur
ka: ბაჰარამპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Malda
ka: მალდა

[ctx: westbengal.kgm]
en: Inreg Bazar
ka: ინრეგ ბაზარი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Dakshin Dinajpur
ka: სამხრეთი დინაჯპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Balurghat
ka: ბალუგჰატი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Uttar Dinajpur
ka: ჩრდილოეთი დინაჯპური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Raiganj
ka: რაიგანჯი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Darjeeling
ka: დარჯილინგი

[ctx: westbengal.kgm]
en: Jalpaiguri
ka: ჯალპაიგური

[ctx: westbengal.kgm]
en: Cooch Behar
ka: კუჩ-ბეჰარი

[ctx: world.kgm]
en: World
ka: მსოფლიო

[ctx: world.kgm]
en: Countries
ka: ქვეყნები

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
ka: არაა ქვეყანა

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
ka: ალჟირი

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
ka: ალჟირი

[ctx: world.kgm]
en: Angola
ka: ანგოლა

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
ka: ლუანდა

[ctx: world.kgm]
en: Benin
ka: ბენინი

[ctx: world.kgm]
en: Porto Novo
ka: პორტო ნოვო

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
ka: ბოცვანა

[ctx: world.kgm]
en: Gaborone
ka: გაბონი

[ctx: world.kgm]
en: Burkina Faso
ka: ბურკინა ფასო

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
ka: უაგადუგუ

[ctx: world.kgm]
en: Burundi
ka: ბურუნდი

[ctx: world.kgm]
en: Gitega
ka: გიტეგა

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
ka: კამერუნი

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
ka: იაუნდე

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
ka: ცენტრალური აფრიკის რესპუბლიკა

[ctx: world.kgm]
en: Bangui
ka: ბანგუი

[ctx: world.kgm]
en: Chad
ka: ჩადი

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
ka: ნჯამენა

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ka: კოტდივუარი

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
ka: იამუსუკრო

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ka: კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
ka: კინშასა

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
ka: ჯიბუტი

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
ka: ეგვიპტე

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
ka: ქაირო

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
ka: ეკვატორული გვინეა

[ctx: world.kgm]
en: Malabo
ka: მალაბო

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
ka: ერითრეა

[ctx: world.kgm]
en: Asmara
ka: ასმარა

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
ka: ეთიოპია

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
ka: ადის აბება

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
ka: გაბონი

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
ka: ლიბერვილი

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
ka: განა

[ctx: world.kgm]
en: Accra
ka: აკრა

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
ka: გვინეა

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
ka: კონაკრი

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
ka: გვინეა-ბისაუ

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
ka: ბისაუ

[ctx: world.kgm]
en: Iran
ka: ირანი

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
ka: თეირანი

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
ka: ერაყი

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
ka: ბაღდადი

[ctx: world.kgm]
en: Israel
ka: ისრაელი

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
ka: იერუსალიმი

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
ka: იორდანია

[ctx: world.kgm]
en: Amman
ka: ამანი

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
ka: კენია

[ctx: world.kgm]
en: Nairobi
ka: ნაირობი

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
ka: ქუვეიტი

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
ka: ქუვეიტი

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
ka: ლიბანი

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
ka: ბეირუტი

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
ka: ლესოტო

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
ka: მასერუ

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
ka: ლიბერია

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
ka: მონროვია

[ctx: world.kgm]
en: Libya
ka: ლიბია

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
ka: ტრიპოლი

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
ka: ლიჰტენშტაინი

[ctx: world.kgm]
en: Vaduz
ka: ვადუზი

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
ka: მადაგასკარი

[ctx: world.kgm]
en: Antananarivo
ka: ანტანანარივო

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
ka: მალავი

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
ka: ლილონგვე

[ctx: world.kgm]
en: Mali
ka: მალი

[ctx: world.kgm]
en: Bamako
ka: ბამაკო

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
ka: მავრიტანია

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
ka: ნოიაკჩოტი

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
ka: მაროკო

[ctx: world.kgm]
en: Rabat
ka: რაბატი

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
ka: მოზამბიკი

[ctx: world.kgm]
en: Maputo
ka: მაპუტუ

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
ka: ნამიბია

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
ka: ვინდჰოეკი

[ctx: world.kgm]
en: Niger
ka: ნიგერი

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
ka: ნიამეი

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
ka: ნიგერია

[ctx: world.kgm]
en: Abuja
ka: აბუჯა

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
ka: ყატარი

[ctx: world.kgm]
en: Doha
ka: დოჰა

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
ka: კონგოს რესპუბლიკა

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
ka: ბრაზავილი

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
ka: რუანდა

[ctx: world.kgm]
en: Kigali
ka: კიგალი

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
ka: საუდის არაბეთი

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
ka: რიადი

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
ka: სენეგალი

[ctx: world.kgm]
en: Dakar
ka: დაკარი

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
ka: სიერა ლეონე

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
ka: ფრითაუნი

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
ka: სომალი

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
ka: მოგადიშუ

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
ka: სამხრეთ აფრიკა

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
ka: პრეტორია, ბლომფონტეინი და კეიპტაუნი

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
ka: სუდანი

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
ka: ხართუმი

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
ka: სამხრეთ სუდანი

[ctx: world.kgm]
en: Juba
ka: ჯუბა

[ctx: world.kgm]
en: Eswatini
ka: ესვატინი

[ctx: world.kgm]
en: Mbabane
ka: მბაბანე

[ctx: world.kgm]
en: Syria
ka: სირია

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
ka: დამასკო

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
ka: ტანზანია

[ctx: world.kgm]
en: Dodoma
ka: დოდომა

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
ka: გამბია

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
ka: ბანჯული

[ctx: world.kgm]
en: Togo
ka: ტოგო

[ctx: world.kgm]
en: Lomé
ka: ლომე

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
ka: ტუნისი

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
ka: ტუნისი

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
ka: უგანდა

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
ka: კამპალა

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
ka: აბუ დაბი

[ctx: world.kgm]
en: Oman
ka: ომანი

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
ka: მუსკატი

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
ka: დასავლეთ სანაპირო

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
ka: დასავლეთ საჰარა

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
ka: ელ-აიუნი

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
ka: იემენი

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
ka: სანაა

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
ka: ზამბია

[ctx: world.kgm]
en: Lusaka
ka: ლუსაკა

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

[ctx: world.kgm]
en: Harare
ka: ჰარარე

[ctx: world.kgm]
en: Albania
ka: ალბანეთი

[ctx: world.kgm]
en: Tirana
ka: ტირანა

[ctx: world.kgm]
en: Austria
ka: ავსტრია

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
ka: ვენა

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
ka: ბელარუსია

[ctx: world.kgm]
en: Minsk
ka: მინსკი

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
ka: ბელგია

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
ka: ბრუსელი

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ka: ბოსნია და ჰერცოგოვინა

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
ka: სარაევო

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
ka: ბულგარეთი

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
ka: სოფია

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
ka: ხორვატია

[ctx: world.kgm]
en: Zagreb
ka: ზაგრები

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
ka: ჩეხეთი

[ctx: world.kgm]
en: Prague
ka: პრაღა

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
ka: დანია

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
ka: კოპენჰაგენი

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
ka: ესტონეთი

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
ka: ტალინი

[ctx: world.kgm]
en: Finland
ka: ფინეთი

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
ka: ჰელსინკი

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
ka: ჩრდილო მაკედონია

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
ka: სკოპიე

[ctx: world.kgm]
en: France
ka: საფრანგეთი

[ctx: world.kgm]
en: Paris
ka: პარიზი

[ctx: world.kgm]
en: Germany
ka: გერმანია

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
ka: ბერლინი

[ctx: world.kgm]
en: Greece
ka: საბერძნეთი

[ctx: world.kgm]
en: Athens
ka: ათენი

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
ka: უნგრეთი

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
ka: ბუდაპეშტი

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
ka: ისლანდია

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
ka: რეიკიავიკი

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
ka: ირლანდია

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
ka: დუბლინი

[ctx: world.kgm]
en: Italy
ka: იტალია

[ctx: world.kgm]
en: Rome
ka: რომი

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
ka: ლატვია

[ctx: world.kgm]
en: Riga
ka: რიგა

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
ka: ლიეტუვა

[ctx: world.kgm]
en: Vilnius
ka: ვილნუსი

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
ka: ლუქსემბურგი

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
ka: მოლდოვა

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
ka: კიშინოვი

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
ka: ჰოლანდია

[ctx: world.kgm]
en: Amsterdam
ka: ამსტერდამი

[ctx: world.kgm]
en: Norway
ka: ნორვეგია

[ctx: world.kgm]
en: Oslo
ka: ოსლო

[ctx: world.kgm]
en: Poland
ka: პოლონეთი

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
ka: ვარშავა

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
ka: პორტუგალია

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
ka: ლისაბონი

[ctx: world.kgm]
en: Romania
ka: რუმინეთი

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
ka: ბუქარესტი

[ctx: world.kgm]
en: Russia
ka: რუსეთი

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
ka: მოსკოვი

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
ka: სან მარინო

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
ka: სერბია

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
ka: ბელგრადი

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
ka: მონტენეგრო

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
ka: პოდგორიცა

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

[ctx: world.kgm]
en: Bratislava
ka: ბრატისლავა

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
ka: სლოვენია

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
ka: ლუბლიანა

[ctx: world.kgm]
en: Spain
ka: ესპანეთი

[ctx: world.kgm]
en: Madrid
ka: მადრიდი

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
ka: შვედეთი

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
ka: სტოკჰოლმი

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
ka: შვეიცარია

[ctx: world.kgm]
en: Bern
ka: ბერნი

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
ka: თურქეთი

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
ka: ანკარა

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
ka: უკრაინა

[ctx: world.kgm]
en: Kyiv
ka: კიევი

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
ka: დიდი ბრიტანეთი

[ctx: world.kgm]
en: London
ka: ლონდონი

[ctx: world.kgm]
en: Canada
ka: კანადა

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
ka: ოტავა

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
ka: ელ სალვადორი

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
ka: სან სალვადორი

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
ka: ამერიკის შეერთებული შტატები

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
ka: ვაშინგტონი დი.სი.

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
ka: ბაჰამის კუნძულები

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
ka: ნასაუ

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
ka: დომინიკის რესპუბლიკა

[ctx: world.kgm]
en: Santo Domingo
ka: სანტო დომინგო

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
ka: ჰაიტი

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
ka: პორტ-ო-პრისი

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
ka: კუბა

[ctx: world.kgm]
en: Havana
ka: ჰავანა

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
ka: იამაიკა

[ctx: world.kgm]
en: Kingston
ka: კინგსტონი

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
ka: დომინიკა

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
ka: როსო

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
ka: ბარბადოსი

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
ka: ბრიჯთაუნი

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ka: ანტიგუა და ბარბუდა

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
ka: წმ ჯონი

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ka: ტრინიდადი და ტობაგო

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
ka: ესპანეთის პორტი

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
ka: მექსიკა

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
ka: მეხიკო

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
ka: გვატემალა

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
ka: გვატემალა

[ctx: world.kgm]
en: Belize
ka: ბელიზე

[ctx: world.kgm]
en: Belmopan
ka: ბელმოპანი

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
ka: ჰონდურასი

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
ka: ტეგუსიგალპა

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
ka: ნიკარაგუა

[ctx: world.kgm]
en: Managua
ka: მანაგუა

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
ka: კოსტა რიკა

[ctx: world.kgm]
en: San José
ka: სან ხოსე

[ctx: world.kgm]
en: Panama
ka: პანამა

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
ka: პანამა

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
ka: კოლომბია

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
ka: ბოგოტა

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
ka: ვენესუელა

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
ka: კარაკასი

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
ka: გაიანა

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
ka: ჯორჯთაუნი

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
ka: სურინამი

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
ka: პარამარიბო

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
ka: ფრანგული გვიანა

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
ka: კაიენი

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
ka: ეკვადორი

[ctx: world.kgm]
en: Quito
ka: კიტო

[ctx: world.kgm]
en: Peru
ka: პერუ

[ctx: world.kgm]
en: Lima
ka: ლიმა

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
ka: ბრაზილია

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
ka: ბრაზილია

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
ka: ბოლივია

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
ka: ლა პასი

[ctx: world.kgm]
en: Chile
ka: ჩილე

[ctx: world.kgm]
en: Santiago
ka: სანტიაგო

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
ka: პარაგვაი

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
ka: ასუნსიონი

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
ka: არგენტინა

[ctx: world.kgm]
en: Buenos Aires
ka: ბუენოს აირესი

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
ka: ურუგვაი

[ctx: world.kgm]
en: Montevideo
ka: მონტევიდეო

[ctx: world.kgm]
en: Australia
ka: ავსტრალია

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
ka: კანბერა

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
ka: ახალი ზელანდია

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
ka: უელინგტონი

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
ka: ვატიკანი

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
ka: ანდორა

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
ka: ანდორა ლა ველა

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
ka: მონაკო

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
ka: მონაკო-ვილე

[ctx: world.kgm]
en: China
ka: ჩინეთი

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
ka: პეკინი

[ctx: world.kgm]
en: India
ka: ინდოეთი

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
ka: ახალი დელი

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
ka: შრი ლანკა

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ka: კოლომბო და შრი ჯაევარდენეპურა

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
ka: მონღოლეთი

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
ka: ულაანბატორი

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
ka: ყაზახეთი

[ctx: world.kgm]
en: Astana
ka: ასტანა

[ctx: world.kgm]
en: Japan
ka: იაპონია

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
ka: ტოკიო

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
ka: მიანმარი

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
ka: ნაიფიიდო

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
ka: ნეპალი

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
ka: კატმანდუ

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
ka: ბუტანი

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
ka: თხიმფხუ

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
ka: ინდონეზია

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
ka: ჯაკარტა

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
ka: მალაიზია

[ctx: world.kgm]
en: Kuala Lumpur
ka: კუალა ლუმპური

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
ka: ბანგლადეში

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
ka: დაკა

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
ka: კვიპროსი

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
ka: ნიკოსია

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
ka: ავღანეთი

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
ka: ქაბული

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
ka: აზერბაიჯანი

[ctx: world.kgm]
en: Baku
ka: ბაქო

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
ka: სომხეთი

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
ka: ერევანი

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
ka: ბაჰრეინი

[ctx: world.kgm]
en: Manama
ka: მანამა

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
ka: საქართველო

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
ka: თბილისი

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
ka: თურქმენეთი

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
ka: აშხაბადი

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
ka: უზბეკეთი

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
ka: ტაშკენტი

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
ka: ყირგიზეთი

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
ka: ბიშკეკი

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
ka: ტაჯიკეთი

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
ka: დუშანბე

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
ka: პაკისტანი

[ctx: world.kgm]
en: Islamabad
ka: ისლამაბადი

[ctx: world.kgm]
en: Laos
ka: ლაოსი

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
ka: ვიენტიანი

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
ka: კამბოჯა

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
ka: ფნომ ფენჰი

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
ka: აღმოსავლეთ ტიმორი

[ctx: world.kgm]
en: Dili
ka: დილი

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
ka: ბრუნეი

[ctx: world.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
ka: ბანდარ სერი ბეგავანი

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
ka: ფილიპინები

[ctx: world.kgm]
en: Manila
ka: მანილა

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
ka: ტაილანდი

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
ka: ბანკოკი

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
ka: ვიეტნამი

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
ka: ჰანოი

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
ka: ჩინეთის რესპუბლიკა (ტაივანი)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
ka: ტაიპეი

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
ka: სინგაპური

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
ka: კორეის სახალხო დემოკრატიული რესპუბლიკა

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
ka: პენჯანგი

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
ka: კორეის რესპუბლიკა

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
ka: სეული

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
ka: ფიჯი

[ctx: world.kgm]
en: Suva
ka: სუვა

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
ka: ტონგა

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
ka: ნუკუალოფა

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
ka: პაპუა ახალი გვინეა

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
ka: პორტ მორესბი

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
ka: გრენლანდია (დანია)

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
ka: ნუუკი

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
ka: მსოფლიო კონტინენტები (ჩრდილო პოლუსიდან)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
ka: კონტინენტები

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
ka: რა არის %1-ის უმაღლესი მწვერვალი?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
ka: კონტინენტები უმაღლესი მწვერვალით

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
ka: რომელს გააჩნია %1, როგორც უმაღლესი მწვერვალი?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
ka: კონტინენტების უმაღლესი მწვერვალი

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
ka: აფრიკა

[ctx: world_continents.kgm]
en: Kilimanjaro
ka: კილიმანჯარო

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
ka: ჩრდილოეთ ამერიკა

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
ka: მაკ კინლი

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
ka: სამხრეთ ამერიკა

[ctx: world_continents.kgm]
en: Aconcagua
ka: აკონკაგუა

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
ka: ანტარქტიკა

[ctx: world_continents.kgm]
en: Vinson
ka: ვინსონი

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
ka: აზია

[ctx: world_continents.kgm]
en: Everest
ka: ევერესტი

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
ka: ევროპა

[ctx: world_continents.kgm]
en: Elbrus
ka: ყაზბეგი

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
ka: ოკეანია

[ctx: world_continents.kgm]
en: Carstenz
ka: ჯაია

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
ka: იემენი

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
ka: მუჰაფაზი

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
ka: არა-იემენი

[ctx: yemen.kgm]
en: Abyan
ka: აბიანი

[ctx: yemen.kgm]
en: Zinjibar
ka: ზინჯიბარი

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
ka: ადანი

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
ka: ელ-დალი

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
ka: ელ-ბეიდა

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Hudaydah
ka: ჰოდეიდა

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Jawf
ka: ელ ჯაუფი

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
ka: ელ მაჰრი

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahwit
ka: ელ-მაჰვიტი

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Ghaydah
ka: ელ-გაიდა

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
ka: ამრანი

[ctx: yemen.kgm]
en: Dhamar
ka: დამარი

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
ka: ჰადრამავთი

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mukalla
ka: მუკალა

[ctx: yemen.kgm]
en: Hajjah
ka: ჰადჯა

[ctx: yemen.kgm]
en: Ibb
ka: იბბი

[ctx: yemen.kgm]
en: Lahij
ka: ლაჰიჯი

[ctx: yemen.kgm]
en: Ma'rib
ka: მარიბი

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
ka: საადა

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
ka: სანა

[ctx: yemen.kgm]
en: Shabwah
ka: შაბვა

[ctx: yemen.kgm]
en: Ataq
ka: ატაქი

[ctx: yemen.kgm]
en: Ta'izz
ka: თაიზი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ka: კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
ka: არა-კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kinshasa
ka: კინშასა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
ka: კონგო ცენტრალური

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Matadi
ka: მატადი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwango
ka: კუანგო

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kenge
ka: კენგე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwilu
ka: კვილუ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kikwit
ka: კიკვიტი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mai-Ndombe
ka: მაი ნდომბე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Inongo
ka: ინონგო

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï
ka: კასაი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Luebo
ka: ლუება

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
ka: კასაი ცენტრალური

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kananga
ka: კანანგა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
ka: აღმოსავლეთი კასაი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbuji-Mayi
ka: მბუჯი-მაიი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lomami
ka: ლომამი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kabinda
ka: კაბინდა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sankuru
ka: სანკურუ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lusambo
ka: ლუზამბო

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Maniema
ka: მანიემა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kindu
ka: კინდუ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
ka: სამხრეთი-კივუ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bukavu
ka: ბუკავუ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
ka: ჩრდილოეთი-კივუ

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Goma
ka: გომა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Ituri
ka: იტური

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bunia
ka: ბუნია

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Uele
ka: ზემო უელე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Isiro
ka: ისირო

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshopo
ka: ჩოპო

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kisangani
ka: კისანგანი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bas-Uele
ka: ბას-უელე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Buta
ka: ბუტა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
ka: ჩრდილოეთი უბანგი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gbadolite
ka: გბადოლიტე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mongala
ka: მონგალა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lisala
ka: ლისალა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
ka: სამხრეთი უბანგი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gemena
ka: გემენა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
ka: ეკვატორიალი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbandaka
ka: მბანდაკა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshuapa
ka: ჩუაპა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Boende
ka: ბოენდე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tanganyika
ka: ტანგანიიკა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kalemie
ka: კალემიე

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Lomami
ka: ზედა ლომამი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kamina
ka: კამინა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lualaba
ka: ლუალაბა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kolwezi
ka: კოლვეზი

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Katanga
ka: ზედა კატანგა

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lubumbashi
ka: ლუბუმბაში

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
ka: ზამბია (ოლქები)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
ka: არა-ზამბია (ოლქები)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chibombo
ka: ჩიბომბო

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabwe
ka: კაბვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kapiri Mposhi
ka: კაპირი მპოში

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mkushi
ka: მკუში

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mumbwa
ka: მუმბვა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Serenje
ka: სორენე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chililabombwe
ka: ჩილილაბომბვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chingola
ka: ჩინგოლა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalulushi
ka: კალულუში

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kitwe
ka: კიტვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luanshya
ka: ლუანშია

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lufwanyama
ka: ლუფვანიამა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Masaiti
ka: მასაიტი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpongwe
ka: მპონგვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufulira
ka: მუფულირა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Ndola
ka: ნდოლა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chadiza
ka: ჩადიზა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chama
ka: ჩამა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chipata
ka: ჩიპატა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Katete
ka: კატეტე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lundazi
ka: ლუნდაზი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mambwe
ka: მამბვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nyimba
ka: ნიიმბა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Petauke
ka: პეტაუკე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chiengi
ka: ჩიენგი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kawambwa
ka: კაუამბუა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mansa
ka: მანსა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Milenge
ka: მილენგე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwense
ka: მვენსე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nchelenge
ka: ნჩელენგე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Samfya
ka: სამფია

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chongwe
ka: ჩონგვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kafue
ka: კაფუე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luangwa
ka: ლუანგვა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lusaka
ka: ლუსაკა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chavuma
ka: ჩავურმა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabompo
ka: კაბომპო

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasempa
ka: კასემპა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufumbwe
ka: მუფუმბვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwinilunga
ka: მვინილუნგა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Solwezi
ka: სოლვეზი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambezi
ka: ზამბეზი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chilubi
ka: ჩილუბი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chinsali
ka: ჩინსალი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Isoka
ka: ისოკა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaputa
ka: კაპუტა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasama
ka: კასამა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luwingu
ka: ლუვინგუ

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mbala
ka: მბალა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpika
ka: მპიკა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mporokoso
ka: მპოროკოსო

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpulungu
ka: მპულუნგუ

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mungwi
ka: მუნგვი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nakonde
ka: ნაკონდე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Choma
ka: ჩომა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Gwembe
ka: გვემბე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Itezhi-Tezhi
ka: იტეჟი-ტეჟი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalomo
ka: კალომო

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kazungula
ka: კუზუნგულა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Livingstone
ka: ლივინგსტოუნი

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mazabuka
ka: მაზაბუკა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Monze
ka: მონზე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Namwala
ka: ნამუალა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Siavonga
ka: სიავონგა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sinazongwe
ka: სინაზონგვე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalabo
ka: კალაბო

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaoma
ka: კაომა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lukulu
ka: ლუკულუ

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mongu
ka: მონგუ

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Senanga
ka: სენანგა

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sesheke
ka: სეშეკე

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Shangombo
ka: შანგომბო

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
ka: ზამბია (პროვინციები)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
ka: არა-ზამბია (პროვინციები)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
ka: ცენტრალური

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kabwe
ka: კაბვე

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
ka: კოპერბელთი

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Ndola
ka: ნდოლა

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
ka: აღმოსავლეთი

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Chipata
ka: ჩიპატა

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Luapula
ka: ლუაპულა

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mansa
ka: მანსა

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Lusaka
ka: ლუსაკა

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
ka: ჩრდილო

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kasama
ka: კასამა

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
ka: ჩრდილო დასავლეთი

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Solwezi
ka: სოლვეზი

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
ka: სამხრეთ

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Livingstone
ka: ლივინგსტოუნი

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
ka: დასავლური

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mongu
ka: მონგუ

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
ka: ზიმბაბვე

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
ka: პროვინციები

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
ka: არა-ზიმბაბვე

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
ka: ბულავაიო

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Harare
ka: ჰარარე

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
ka: მანიკალენდი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mutare
ka: მუთარე

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
ka: ცენტრალური მაშონალანდი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bindura
ka: ბინდურა

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
ka: აღმოსავლეთი მაშონალანდი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Marondera
ka: მარონდერა

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
ka: დასავლეთი მაშონალანდი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Chinhoyi
ka: ჩინჰოიი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Masvingo
ka: მასვინგო

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
ka: ჩრდილოეთი მატაბელელენდი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Lupane
ka: ლუპანე

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
ka: სამხრეთი მატაბელელენდი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gwanda
ka: გვანდა

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
ka: მიდლენდსი

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gweru
ka: გვერუ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
ka: ზიმბაბვე (ოლქები)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
ka: ოლქები

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
ka: საზღვრები

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
ka: არა-ზიმბაბვე (ოლქები)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulawayo
ka: ბულავაიო

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Harare
ka: ჰარარე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Buhera
ka: ბუჰერა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chimanimani
ka: ჩიმანიმანი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chipinge
ka: ჩიპინგე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makoni
ka: მაკონი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutare
ka: მუთარე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutasa
ka: მუთასა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nyanga
ka: ნიანგა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bindura
ka: ბინდურა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Guruve
ka: გურუვე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mazowe
ka: მაზოვე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mount Darwin
ka: მაუნტ დარვინი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Muzarabani
ka: მუზარაბანი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Rushinga
ka: რუშინგა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shamva
ka: შამვა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chikomba
ka: ჩიკომბა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Goromonzi
ka: გორომონზი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Marondera
ka: მარონდერა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mudzi
ka: მუძი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Murehwa
ka: მურეჰვა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutoko
ka: მუტოკო

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Seke
ka: სეკე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Wedza
ka: ვეძა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chegutu
ka: ჩეგუტუ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hurungwe
ka: ჰურუნგუე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kadoma
ka: კადომა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kariba
ka: კარიბა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makonde
ka: მაკონდე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvimba
ka: ზვიმბა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bikita
ka: ბიკიტა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chiredzi
ka: ჩირეძი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chivi
ka: ჩივი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gutu
ka: გუტუ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Masvingo
ka: მასვინგო

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mwenezi
ka: მვენეზი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zaka
ka: ზაკა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Binga
ka: ბინგა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bubi
ka: ბუბი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hwange
ka: ჰვანგე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Lupane
ka: ლუპანე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nkayi
ka: ნკაუი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Tsholotsho
ka: ტშოლოტშო

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umguza
ka: ამგუზა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Beitbridge
ka: ბაიტბრიჯი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulilimamangwe
ka: ბულილიმამანგვე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gwanda
ka: გვანდა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Insiza
ka: ინსიზა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Matobo
ka: მატობო

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umzingwane
ka: უმზინგვანე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chirumhanzu
ka: მიდლენდსი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
ka: ჩრდილოეთ გოკუე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
ka: სამხრეთი გოკუე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gweru
ka: გვერუ

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kwekwe
ka: კვეკვე

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mberengwa
ka: მბერენგვა

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shurugwi
ka: შურუგვი

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvishavane
ka: ზვიშანავე
