kgeography - en to mr translation catalogue (3451 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
mr: अफगाणिस्तान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
mr: इरान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
mr: तुर्कमेनिस्तान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
mr: उज्बेकिस्तान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
mr: ताजिकिस्तान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
mr: चीन

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
mr: पाकिस्तान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
mr: भारत

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
mr: बडाक्शान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
mr: फैजाबाद

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
mr: बदगीस

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
mr: क्वाला आई नाव

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
mr: बगलान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
mr: पूली कुमरी

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
mr: बाल्क

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
mr: मजरी शरीफ

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
mr: बामियान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Daykundi
mr: देकुंदी

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nili
mr: निलि

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
mr: जोजान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
mr: शेबरघान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
mr: फाराह

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
mr: फरयाब

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
mr: मायमाना

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
mr: गजनी

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
mr: घोर

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
mr: चगचरन

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
mr: हेलमन्द

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
mr: लश्कर गाह

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Herat
mr: हेरात

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kabul
mr: काबुल

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
mr: कांधार

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kapisa
mr: कपीसा

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
mr: महमूद-ई-रकी

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
mr: कोश्त

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunar
mr: कुनार

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
mr: आसदाबाद

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
mr: कुंदुज

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
mr: लगमान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
mr: मिहतरलम

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
mr: पुल-ए-आलम

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
mr: नंगरहार

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
mr: जलालाबाद

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
mr: निमरूज

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
mr: जरंज

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
mr: नूरिस्तान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
mr: ओरुजगान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
mr: तरिन कोत

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
mr: पक्तिया

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
mr: गरदेज

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktika
mr: पक्तिका

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
mr: शरन

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
mr: पंजशीर

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bazarak
mr: बाजाराक

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
mr: परवान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
mr: चरिकार

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
mr: शमनगन

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
mr: सार-ए पोल

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
mr: तखर

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Taloqan
mr: तालोकान

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
mr: वारदाक

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
mr: मेदन शहर

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
mr: जाबुल

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
mr: कालात

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
mr: आफ्रीका

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
mr: देश

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: africa.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
mr: आफ्रीका नाही

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
mr: आफ्रीका नाही

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
mr: अल्जीरिया

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
mr: अलगियर्स

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
mr: अंगोला

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
mr: लुआंडा

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
mr: बेनिन

[ctx: africa.kgm]
en: Porto-Novo
mr: पॉर्टो-नोवो

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
mr: बोत्सवाना

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
mr: गबोरोन

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
mr: बुर्किना फासो

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
mr: ओयूगाडॉउगॉउ

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
mr: बुरूंडी

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
mr: कैमरून

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
mr: याओन्दे

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
mr: केप व्हर्डे

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
mr: प्रेरिया

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
mr: सेंट्रल आफ्रीकन रिपब्लिक

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
mr: बानगुइ

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
mr: चाड

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
mr: एन'जमेना

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
mr: कोमोरोस

[ctx: africa.kgm]
en: Moroni
mr: मोरोनी

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
mr: कोट डि'वॉरे

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
mr: यामोसोक्रो

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
mr: कांगो प्रजाातांत्रिक गणराज्य

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
mr: किंसहासा

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
mr: डिबौती

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
mr: मिश्र

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
mr: केइरो

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
mr: इक्वेटोरियल गुएना

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
mr: मलाबू

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
mr: एरिट्रीया

[ctx: africa.kgm]
en: Asmara
mr: आसमारा

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
mr: इथियोपिया

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
mr: अदिस_अबाबा

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
mr: गेबॉन

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
mr: लिब्रेविले

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
mr: गाम्बिया

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
mr: बैनजुल

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
mr: घाना

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
mr: एक्रा

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
mr: गुईना

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
mr: कोनाक्री

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
mr: गुएना-बिसाऊ

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
mr: बिसाऊ

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
mr: केन्या

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
mr: नैरोबी

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
mr: लेसोथो

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
mr: मासेरु

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
mr: लाइबेरिया

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
mr: मॉनरोविया

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
mr: लीबिया

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
mr: त्रिपोली

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
mr: मेडागास्कर

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
mr: एंटानानारिवो

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
mr: मलावी

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
mr: लिलोन्ग्वे

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
mr: माली

[ctx: africa.kgm]
en: Bamako
mr: बमाको

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
mr: मारीतानिया

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
mr: नाउआकोट

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
mr: मोरेशियस

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
mr: पोर्ट लुईस

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
mr: मोरक्को

[ctx: africa.kgm]
en: Rabat
mr: रबात

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
mr: मोज़ाम्बीक

[ctx: africa.kgm]
en: Maputo
mr: मपुटो

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
mr: नामीबिया

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
mr: विंडहोक

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
mr: निगर

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
mr: नियमये

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
mr: नाइजीरिया

[ctx: africa.kgm]
en: Abuja
mr: अबुजा

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
mr: रिपब्लिक ऑफ कॉगो

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
mr: ब्राज़ावेल

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
mr: रवांडा

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
mr: किगाली

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
mr: सेनेगल

[ctx: africa.kgm]
en: Dakar
mr: डकर

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
mr: सेशेल्स

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
mr: व्हिक्टोरिया

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
mr: सिएरा लिओन

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
mr: फ्रीटाउन

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
mr: सोमालिया

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
mr: मॉगाडिशु

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
mr: दक्षिण आफ्रीका

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
mr: प्रिटोरिया

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
mr: सूडान

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
mr: खार्तूम

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
mr: दक्षिण सुदान

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
mr: ज्युबा

[ctx: africa.kgm]
en: Mbabane
mr: मबाबने

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
mr: तंजानिया

[ctx: africa.kgm]
en: Dodoma
mr: डोडोमा

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
mr: टोगो

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
mr: लोम

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
mr: ट्यूनीशिया

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
mr: तुनिस

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
mr: उगांडा

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
mr: कम्पाला

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
mr: पश्चिम सहारा

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
mr: ज़ाम्बिया

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
mr: लुसाका

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
mr: जिम्बाबवे

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
mr: हरारे

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
mr: केनेरी द्वीप (स्पेन)

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
mr: मडेैरा (पोर्तुगाल)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
mr: फुन्चाल

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
mr: रीयुनियन (फ्रांस)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
mr: जेम्सटाउन

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
mr: अल्बानिया (जिला)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
mr: अल्बानिया नाही

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
mr: बेरात

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
mr: बलक्विज

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
mr: डेलविन

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
mr: डेवोल

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
mr: दिबेर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
mr: दुरेस

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
mr: एल्बासान

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Fier
mr: फिएर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
mr: गिजरोक्स्तर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
mr: ग्रमश

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Has
mr: हैस

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
mr: कवाजे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
mr: कोलोन्जे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Korçë
mr: कोर्से

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
mr: क्रुजे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kuçovë
mr: कुकोवे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kukës
mr: कुकेस

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
mr: कुरबिन

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lezhë
mr: लेज्हे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
mr: लिब्राज्द

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
mr: लुस्न्जे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
mr: मलेसी ए मदहे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
mr: मालाकास्तर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
mr: मैट

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
mr: मिरदिते

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Peqin
mr: पेक्विन

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
mr: परमेत

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
mr: पोग्रादेक

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
mr: पुके

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
mr: सारान्दे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
mr: श्कोदर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Skrapar
mr: स्क्रापर

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
mr: टेपेलीन

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
mr: त्रोपोजे

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
mr: विलोर

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
mr: अल्बानिया (प्रीफेक्चर्स)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
mr: प्रीफेक्चर्स

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
mr: अल्बानिया नाही

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
mr: बेरात

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
mr: दिबेर

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
mr: पेशकोपी

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
mr: दरेस

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
mr: एल्बासान

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Fier
mr: फिएर

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
mr: गिजरोक्स्तर

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Korçë
mr: कोर्से

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Kukës
mr: कुकेस

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Lezhë
mr: लेज्हे

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
mr: श्कोदर

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
mr: टिराना

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
mr: विलोर

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
mr: अल्जेरिया

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
mr: राज्ये

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
mr: अल्जीरिया नाही

[ctx: algeria.kgm]
en: Adrar
mr: आद्रार

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
mr: अलजियर्स

[ctx: algeria.kgm]
en: Annaba
mr: अन्नाबा

[ctx: algeria.kgm]
en: Batna
mr: बात्ना

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
mr: बेचार

[ctx: algeria.kgm]
en: Biskra
mr: बिस्कारा

[ctx: algeria.kgm]
en: Blida
mr: ब्लिडा

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
mr: अंडोरा

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
mr: पेरिशेस

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
mr: स्पेन

[ctx: andorra.kgm]
en: France
mr: फ्रांस

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
mr: अंदोरा ला वेला

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
mr: ला मसाना

[ctx: andorra.kgm]
en: Ordino
mr: ओरदिनो

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
mr: केनिलो

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
mr: एनकेम्प

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
mr: एस्केलदेस-एन्गोरदानी

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
mr: सेंट जुलिया दे लोरिया

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
mr: पाणी

en: Your Answers Were
mr: तुमची उत्तरे

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
mr: तुम्ही %2 प्रश्नापैकी %1 बरोबर उत्तर दिले.

en: Question
mr: प्रश्न

en: Your Answer
mr: तुमचे उत्तर

en: Correct Answer
mr: बरोबर उत्तर

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
mr: अर्जेंटीना

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
mr: अर्जेंटीना नाही

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
mr: ब्यूनस ऑयर्स (शहर)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
mr: ब्यूनस आयर्स

[ctx: argentina.kgm]
en: La Plata
mr: ला प्लाटा

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
mr: कैटामारका

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
mr: सान फरनांदो देल वाले दे काटामार्का

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
mr: चाको

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
mr: रेसिस्टेन्सिया

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
mr: चुबुत

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
mr: रावसन

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
mr: कोर्दोबा

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
mr: कोरिएन्तेस

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
mr: एन्त्रे रिओस

[ctx: argentina.kgm]
en: Paraná
mr: पराना

[ctx: argentina.kgm]
en: Formosa
mr: फारमोसा

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
mr: जुजुई

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
mr: सान सल्वादोर दे जुजुई

[ctx: argentina.kgm]
en: La Pampa
mr: ला पाम्पा

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
mr: सान्ता रोसा

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
mr: ला रिओजा

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
mr: मेंडोज़ा

[ctx: argentina.kgm]
en: Misiones
mr: मिसिन्स

[ctx: argentina.kgm]
en: Posadas
mr: पोसादास

[ctx: argentina.kgm]
en: Neuquén
mr: नेक्वेन

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
mr: रियो नेग्रो

[ctx: argentina.kgm]
en: Viedma
mr: विएद्मा

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
mr: साल्ता

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
mr: सान जुआन

[ctx: argentina.kgm]
en: San Luis
mr: सेन लुइस

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
mr: सान्ता क्रुज

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
mr: रियो गालेगोस

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Fe
mr: सांता फे

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
mr: सांटियागो देल एस्तेरो

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
mr: टिएरा देल फुएगो

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
mr: उशुआइया

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
mr: तुकुमान

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
mr: सान मिगेल द तुकमान

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
mr: आर्मेनिया

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
mr: लेक वान

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
mr: लेक सेवन

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
mr: अजरबैजान

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
mr: ज्यार्जिया

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
mr: इरान

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
mr: तुर्की

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
mr: अरगात्सोन

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
mr: अश्तारक

[ctx: armenia.kgm]
en: Ararat
mr: आरारात

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
mr: अरताशात

[ctx: armenia.kgm]
en: Armavir
mr: अरमाविर

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
mr: गेघरकुनिक

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
mr: गवर

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
mr: कोताय्क

[ctx: armenia.kgm]
en: Hrazdan
mr: हर्जदान

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
mr: लोरी

[ctx: armenia.kgm]
en: Vanadzor
mr: वनाद्जोर

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
mr: शिराक

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
mr: ग्युमरी

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
mr: श्यूनिक

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
mr: कापान

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
mr: तावुश

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
mr: जेवान

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
mr: वायोत्स द्जोर

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
mr: येघेघन्द्जोर

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
mr: आशिया/येरेवन

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
mr: अरुणाचल प्रदेश

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
mr: अरुणाचल प्रदेश नाही

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
mr: आशिया

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
mr: देश

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: asia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
mr: रुस

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
mr: मास्को

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
mr: तुर्की

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
mr: अंकारा

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
mr: मिश्र

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
mr: डिबौती

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
mr: एरिट्रीया

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
mr: इथियोपिया

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
mr: इरान

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
mr: तेहरान

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
mr: इराक

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
mr: बगदाद

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
mr: इज़राइल

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
mr: यरूशलम

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
mr: जॉर्डन

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
mr: अम्मान

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
mr: केन्या

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
mr: कुवैत

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
mr: कुवैत सिटी

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
mr: लेबनान

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
mr: बेरूत

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
mr: क़तर

[ctx: asia.kgm]
en: Doha
mr: दोहा

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
mr: सऊदी अरब

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
mr: रियाद

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
mr: सोमालिया

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
mr: सूडान

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
mr: दक्षिण सुदान

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
mr: सीरिया

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
mr: दमस्कस

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
mr: उगांडा

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
mr: संयुक्त अरब अमीरात

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
mr: अबू धाबी शहर

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
mr: ओमन

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
mr: मसकट

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
mr: वेस्ट बैंक

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
mr: यमन

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
mr: साना

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
mr: उक्रेन

[ctx: asia.kgm]
en: China
mr: चीन

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
mr: बीजिंग

[ctx: asia.kgm]
en: India
mr: भारत

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
mr: नई दिल्ली

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
mr: श्री लंका

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
mr: कोलंबो व श्री जयवर्धनेपुरा

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
mr: मंगोलिया

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
mr: उलानबाटर

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
mr: कज़ाखिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
mr: आस्ताना

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
mr: जापान

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
mr: टोक्यो

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
mr: म्यनमार

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
mr: नेपिदाव

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
mr: नेपाल

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
mr: काठमांडू

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
mr: भूटान

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
mr: थिमफू

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
mr: इंडोनेशिया

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
mr: जकार्ता

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
mr: मलेशिया

[ctx: asia.kgm]
en: Kuala Lumpur
mr: कुआलालम्पुर

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
mr: बांग्लादेश

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
mr: ढाका

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
mr: अफगानिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
mr: काबुल

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
mr: अजरबैजान

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
mr: बाकू

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
mr: आर्मेनिया

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
mr: आशिया/येरेवन

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
mr: बहारीन

[ctx: asia.kgm]
en: Manama
mr: मनामा

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
mr: ज्यार्जिया

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
mr: तबिलिसी

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
mr: तुर्कमेनिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
mr: अशगाबाट

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
mr: उज्बेकिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
mr: ताशकंद

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
mr: किर्गिजिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
mr: बिशकेक

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
mr: ताजिकिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
mr: दुशान्बे

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
mr: पाकिस्तान

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
mr: इस्लामाबाद

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
mr: लाओस

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
mr: विएनतिआन

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
mr: कम्बोडिया

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
mr: नॉम_पेन्ह

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
mr: ब्रूनेई

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
mr: बांदर सेरी बेगवां

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
mr: फिलिप्पीन्स

[ctx: asia.kgm]
en: Manila
mr: मनीला

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
mr: थाइलँड

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
mr: बैंकॉक

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
mr: विएतनाम

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
mr: हनोई

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
mr: ताईवान

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
mr: ताइपेई

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
mr: सिंगापोर

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
mr: उत्तर कोरिया

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
mr: प्येंगयांग

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
mr: दक्षिण कोरिया

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
mr: सिओल

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
mr: पूर्व तिमोर

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
mr: तंजानिया

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
mr: झाम्बिया

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
mr: मोझाम्बीक

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
mr: मालावी

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
mr: माडागास्कार

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
mr: पापुआ न्यु गिनिया

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
mr: ऑस्ट्रेलिया

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
mr: साइप्रस

en: Correct answers: %1/%2
mr: सही उत्तर: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
mr: आसाम नाही

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
mr: ऑस्ट्रेलिया

[ctx: australia.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
mr: ऑस्ट्रेलिया नाही

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
mr: समुद्रतट

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
mr: ऑस्ट्रेलियाई राजधाीनी क्षेत्र

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
mr: कैनबरा

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
mr: न्यू साउथ वेल्स

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
mr: सिडनी

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
mr: व्हिक्टोरिया

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
mr: मेलबोर्न

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
mr: क्वींसलँड

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
mr: ब्रिस्बेन

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
mr: दक्षिण ऑस्ट्रेलिया

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
mr: एडीलेड

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
mr: पश्चिम ऑस्ट्रेलिया

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
mr: पर्थ

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
mr: तस्मानिया

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
mr: हॉबर्ट

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
mr: उत्तर क्षेत्र

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
mr: डार्विन

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
mr: आस्ट्रिया

[ctx: austria.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
mr: आस्ट्रिया नाही

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
mr: वियना

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
mr: बर्गेनलँड

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
mr: एइसेनस्तात

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
mr: स्तीरिया

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
mr: ग्राज

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
mr: कारिन्थिया

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
mr: क्लेगेनफर्त

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
mr: टायरोल

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
mr: इन्सब्रुक

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
mr: वोरारबर्ग

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
mr: बर्गेंज

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
mr: साल्जबर्ग

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
mr: ऊपरी आस्ट्रिया

[ctx: austria.kgm]
en: Linz
mr: लिंज

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
mr: निचला आस्ट्रिया

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
mr: सेंट पोल्टेन

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
mr: अजरबैजान

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
mr: बांग्लादेश

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
mr: बेलारूस

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest
mr: ब्रेस्त

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
mr: होमयेल

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
mr: होदना

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
mr: विटेब्स

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
mr: बेल्जियम

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
mr: बेल्जियम नाही

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
mr: एंटवर्प

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
mr: ब्रुसेल्स

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
mr: फ्लेमिश ब्राबान्त

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
mr: पश्चिम फ्लँडर्स

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
mr: बर्गेस

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
mr: पूर्व फ्लँडर्स

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
mr: गोन्त

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
mr: लिंबर्ग

[ctx: belgium.kgm]
en: Hasselt
mr: हासेल्त

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
mr: वालून ब्राबान्त

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
mr: वार्वे

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
mr: हानाउत

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
mr: मोन्स

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
mr: लीग

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
mr: लक्समबर्ग

[ctx: belgium.kgm]
en: Arlon
mr: आरलोन

[ctx: belgium.kgm]
en: Namur
mr: नामूर

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
mr: बेलिज

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: belize.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
mr: बेलिज नाही

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
mr: बेलिज जिला

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
mr: बेलीज सिटी

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
mr: कायो जिला

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
mr: सेन इग्नासियो

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
mr: कोरोजाल जिला

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
mr: कोरोजल टाउन

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
mr: ऑरेंज वाक जिला

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
mr: ऑरेंज वाक टाउन

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
mr: स्टान क्रीक जिला

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
mr: दानग्रीगा

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
mr: टोलेदो जिला

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
mr: पुन्टा गोर्दा

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
mr: भुतान

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
mr: बोलिविया

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
mr: बोलिविया नाही

[ctx: bolivia.kgm]
en: Beni
mr: बेनी

[ctx: bolivia.kgm]
en: Trinidad
mr: ट्रिनिडाड

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
mr: चुकुसाका

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
mr: सुक्रे

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
mr: कोचाबाम्बा

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
mr: ला_पाज

[ctx: bolivia.kgm]
en: Oruro
mr: ओरुरो

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
mr: पान्दो

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
mr: कोबीजा

[ctx: bolivia.kgm]
en: Potosí
mr: पोटोसी

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
mr: सान्ता क्रुज

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
mr: तारीजा

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
mr: बोत्सवाना

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
mr: पाणी

en: &Accept
mr: स्वीकारें (&A)

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
mr: ब्राजील

[ctx: brazil.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
mr: सेरजीपे

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
mr: आराकाजू

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
mr: मिनास गेराईस

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
mr: बेलो हारिजान्टे

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
mr: रोराइमा

[ctx: brazil.kgm]
en: Boa Vista
mr: बोआ_विस्टा

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
mr: फेडरल जिला

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
mr: माटो ग्रोसो डो सुल

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
mr: केम्पो_ग्रान्दे

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
mr: मातो ग्रोसो

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
mr: कुरितिबा

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
mr: सांता कैटरिना

[ctx: brazil.kgm]
en: Fortaleza
mr: फॉर्टलेज़ा

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
mr: गोईआनिया

[ctx: brazil.kgm]
en: Alagoas
mr: अलागोआस

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
mr: अमाजोनास

[ctx: brazil.kgm]
en: Manaus
mr: मनास

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
mr: रियो ग्रान्दे दो नार्ते

[ctx: brazil.kgm]
en: Natal
mr: नटाल

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
mr: टोकान्टिन्स

[ctx: brazil.kgm]
en: Palmas
mr: पालमास

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
mr: रियो ग्रांद दो सुल

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Alegre
mr: पॉर्टो एलग्रे

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Velho
mr: पॉर्टो_वेलहो

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
mr: पेरनामबुको

[ctx: brazil.kgm]
en: Recife
mr: रैसिफाई

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
mr: एक्रे

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
mr: रिओ_ब्रांको

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
mr: रियो दे जेनेरियो राज्य

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
mr: रियो दे जेनेरियो

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
mr: बाहिया

[ctx: brazil.kgm]
en: Salvador
mr: सल्वाडोर

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
mr: टेरेसिना

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
mr: बाउण्ड्स से बाहर

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
mr: बल्जेरिया

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
mr: म्यानमार

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: burma.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
mr: कनाडा

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
mr: राज्य व क्षेत्र

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
mr: बाउण्ड्स से बाहर

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
mr: प्रिंस एडवर्ड द्वीप

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
mr: चार्लोटटाउन

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
mr: ब्रिटिश कोलंबिया

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
mr: व्हिक्टोरिया

[ctx: canada.kgm]
en: Ontario
mr: ओन्तारियो

[ctx: canada.kgm]
en: Toronto
mr: टोरंटो

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
mr: न्यूफाउन्डलँड

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
mr: सेंट जॉन्स

[ctx: canada.kgm]
en: Nunavut
mr: नुनावुट

[ctx: canada.kgm]
en: Iqaluit
mr: इक्वलयुइत

[ctx: canada.kgm]
en: Alberta
mr: अल्बर्ता

[ctx: canada.kgm]
en: Edmonton
mr: एडमान्टन

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
mr: उत्तर पश्चिम क्षेत्र

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
mr: यलोनाइफ

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
mr: क्वेबेक

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
mr: क्वेबेक सिटी

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
mr: न्यू ब्रन्सविक

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
mr: फ्रेडरिकटन

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
mr: मनिटोबा

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
mr: विनिपेग

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
mr: नोवा स्कोटिया

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
mr: हैलीफ़ैक्स

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
mr: युकोन क्षेत्र

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
mr: व्हाइटहार्स

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
mr: सस्कातचेवान

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
mr: रेजिना

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
mr: कैरिबियन

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
mr: बहामा

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
mr: क्यूबा

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
mr: हैती

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
mr: डोमिनिकन गणराज्य

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
mr: एंटिगुआ व बर्बुडा

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
mr: डोमीनीका

[ctx: caribbean.kgm]
en: Roseau
mr: रोसेयू

[ctx: caribbean.kgm]
en: Barbados
mr: बार्बुडोस

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
mr: ग्रेनाडा

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
mr: त्रिनिदाद व टोबेगो

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
mr: जमैका

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
mr: क्रमबद्ध करा

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
mr: चिली

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: chile.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
mr: चिली नाही

[ctx: chile.kgm]
en: Tarapacá
mr: तारापाका

[ctx: chile.kgm]
en: Iquique
mr: इक्विक

[ctx: chile.kgm]
en: Antofagasta
mr: एन्टोफागस्ता

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
mr: अटाकामा

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
mr: कोपियापो

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
mr: कोक्विम्बो

[ctx: chile.kgm]
en: La Serena
mr: ला सेरेना

[ctx: chile.kgm]
en: Valparaíso
mr: वाल्पाराइसो

[ctx: chile.kgm]
en: Rancagua
mr: रान्कागुआ

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
mr: माउले

[ctx: chile.kgm]
en: Talca
mr: तालका

[ctx: chile.kgm]
en: Bío-Bío
mr: बायो बायो

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
mr: कॉन्सेप्सियान

[ctx: chile.kgm]
en: Araucanía
mr: आराउकानिया

[ctx: chile.kgm]
en: Temuco
mr: तेमुको

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
mr: लास लागोस

[ctx: chile.kgm]
en: Puerto Montt
mr: पुएर्तो मान्ट

[ctx: chile.kgm]
en: Aysen
mr: आएसेन

[ctx: chile.kgm]
en: Coyhaique
mr: कोहाईक

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
mr: मागालानेस य ला अंटार्टिका चिलेना

[ctx: chile.kgm]
en: Punta Arenas
mr: पुन्ता एरेनास

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
mr: सेंटिआगो मेट्रोपोलिटन क्षेत्र

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago
mr: सेन्टिआगो

[ctx: china.kgm]
en: China
mr: चीन

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: china.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: china.kgm]
en: Coast
mr: समुद्रतट

[ctx: china.kgm]
en: Russia
mr: रुस

[ctx: china.kgm]
en: Japan
mr: जापान

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
mr: मंगोलिया

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
mr: उत्तर कोरिया

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
mr: Name=दक्षिण कोरिया

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
mr: कज़ाखिस्तान

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
mr: किर्गिजिस्तान

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
mr: ताजिकिस्तान

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
mr: अफगानिस्तान

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
mr: पाकिस्तान

[ctx: china.kgm]
en: India
mr: भारत

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
mr: भूटान

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
mr: बांग्लादेश

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
mr: म्यनमार

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
mr: थाइलँड

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
mr: ताईवान

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
mr: विएतनाम

[ctx: china.kgm]
en: Laos
mr: लाओस

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
mr: नेपाल

[ctx: china.kgm]
en: Anhui
mr: अन्हुई

[ctx: china.kgm]
en: Hefei
mr: हेफेई

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
mr: बीजिंग

[ctx: china.kgm]
en: Chongqing
mr: चोंगकिंग

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
mr: फुजिआन

[ctx: china.kgm]
en: Fuzhou
mr: फुजोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Gansu
mr: गान्सू

[ctx: china.kgm]
en: Lanzhou
mr: लान्झोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Guangdong
mr: गुआंगडांग

[ctx: china.kgm]
en: Guangzhou
mr: ग्वांगझोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Guangxi Zhuang
mr: गुआंगशाई झुआंग

[ctx: china.kgm]
en: Nanning
mr: नानिंग

[ctx: china.kgm]
en: Guizhou
mr: गुईझोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Guiyang
mr: गुईयान्ग

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
mr: हैनान

[ctx: china.kgm]
en: Haikou
mr: हैकोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Hebei
mr: हेबेई

[ctx: china.kgm]
en: Shijiazhuang
mr: शिजाझुआंग

[ctx: china.kgm]
en: Heilongjiang
mr: हेलोंगझियांग

[ctx: china.kgm]
en: Harbin
mr: हरबिन

[ctx: china.kgm]
en: Henan
mr: हेनान

[ctx: china.kgm]
en: Zhengzhou
mr: झेंगझोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Hubei
mr: हुबेई

[ctx: china.kgm]
en: Wuhan
mr: वुहान

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
mr: हुनान

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
mr: चेंगशा

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
mr: जियांगशू

[ctx: china.kgm]
en: Nanjing
mr: नानझिंग

[ctx: china.kgm]
en: Jiangxi
mr: जियांगसाई

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
mr: नानचैंग

[ctx: china.kgm]
en: Jilin
mr: झिलिन

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
mr: चैंगचुन

[ctx: china.kgm]
en: Liaoning
mr: लियानिंग

[ctx: china.kgm]
en: Shenyang
mr: शेनयांग

[ctx: china.kgm]
en: Nei Mongol
mr: नेई मोंगोल

[ctx: china.kgm]
en: Hohhot
mr: होहोत

[ctx: china.kgm]
en: Ningxia Hui
mr: निंगसिया हुई

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
mr: यिनचुआन

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
mr: क्विंगहाई

[ctx: china.kgm]
en: Xining
mr: शिनिंग

[ctx: china.kgm]
en: Shanxi
mr: शानशाई

[ctx: china.kgm]
en: Taiyuan
mr: ताईयुआन

[ctx: china.kgm]
en: Shandong
mr: शानडांग

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
mr: जिनान

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
mr: शंघाई

[ctx: china.kgm]
en: Shaanxi
mr: शानशाई

[ctx: china.kgm]
en: Xian
mr: जियान

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
mr: शिचुआन

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
mr: चेंगुडु

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
mr: तियानजिन

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
mr: शिनजियान्ग यूगुर

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
mr: उरुंकी

[ctx: china.kgm]
en: Xizang
mr: शिजैंग

[ctx: china.kgm]
en: Lhasa
mr: ल्हासा

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
mr: युनान

[ctx: china.kgm]
en: Kunming
mr: कुनमिंग

[ctx: china.kgm]
en: Zhejiang
mr: झेजियांग

[ctx: china.kgm]
en: Hangzhou
mr: हैंगझोऊ

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
mr: हांगकांग

[ctx: china.kgm]
en: Macao
mr: मकाओ

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
mr: कोलम्बिया

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
mr: अमाजोनास

[ctx: colombia.kgm]
en: Leticia
mr: लेटिसिया

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
mr: एन्टीओक्विया

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
mr: मेडेलिन

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
mr: अराउका

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
mr: अटलांटिको

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
mr: बारनक्विला

[ctx: colombia.kgm]
en: Bolivar
mr: बोलिवर

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
mr: कार्टागेना

[ctx: colombia.kgm]
en: Boyaca
mr: बोयाका

[ctx: colombia.kgm]
en: Tunja
mr: टुन्जा

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
mr: कालदास

[ctx: colombia.kgm]
en: Manizales
mr: मानिजेल्स

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
mr: काक्वेटा

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
mr: फ्लोरेंसिया

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
mr: कासानारे

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
mr: योपाल

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
mr: काउका

[ctx: colombia.kgm]
en: Popayan
mr: पोपायान

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
mr: सेसार

[ctx: colombia.kgm]
en: Valledupar
mr: वेल्लेदुपार

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
mr: चोको

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
mr: क्विब्दो

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
mr: कॉर्डोबा

[ctx: colombia.kgm]
en: Monteria
mr: मोंटेरिया

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
mr: कनदिनामार्का

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
mr: बोगोटा

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
mr: राजधानी जिला

[ctx: colombia.kgm]
en: Guainia
mr: गुएनिया

[ctx: colombia.kgm]
en: Guaviare
mr: गुआविआरे

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
mr: हुइला

[ctx: colombia.kgm]
en: Neiva
mr: नेईवा

[ctx: colombia.kgm]
en: La Guajira
mr: ला गुआजिरा

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
mr: रियोहाचा

[ctx: colombia.kgm]
en: Magdalena
mr: मगदेलेना

[ctx: colombia.kgm]
en: Santa Marta
mr: सांता मार्ता

[ctx: colombia.kgm]
en: Meta
mr: मेटा

[ctx: colombia.kgm]
en: Villavicencio
mr: विलाविसेन्सियो

[ctx: colombia.kgm]
en: Narinyo
mr: नारिन्यो

[ctx: colombia.kgm]
en: Pasto
mr: पास्तो

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
mr: नोर्ते द सान्तानदेर

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
mr: कुकुता

[ctx: colombia.kgm]
en: Putumayo
mr: पुतुमायो

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
mr: मोकोआ

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
mr: क्विन्दियो

[ctx: colombia.kgm]
en: Armenia
mr: आर्मेनिया

[ctx: colombia.kgm]
en: Risaralda
mr: रिसाराल्दा

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
mr: पेरेइरा

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
mr: सेंट एंड्र्यू एंड प्राविडेंस

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
mr: सेंट एंड्र्यू

[ctx: colombia.kgm]
en: Santander
mr: सान्तान्दर

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
mr: बुकारामान्गा

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
mr: सुक्रे

[ctx: colombia.kgm]
en: Sincelejo
mr: सिंसेलेजो

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
mr: तोलिमा

[ctx: colombia.kgm]
en: Ibague
mr: इबागुए

[ctx: colombia.kgm]
en: Valle del Cauca
mr: वेल्ले देल काउका

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
mr: काली

[ctx: colombia.kgm]
en: Vaupes
mr: वाउपेस

[ctx: colombia.kgm]
en: Mitu
mr: मितू

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
mr: विचादा

[ctx: colombia.kgm]
en: Puerto Carrenyo
mr: प्यूर्टो कारेनयो

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
mr: महासागर

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
mr: किनारा

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
mr: अन्य देश

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
mr: कोस्टा रिका

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
mr: कोस्टा रिका नाही

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Alajuela
mr: अलाजुएला

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
mr: कार्तागो

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Guanacaste
mr: गुआनाकास्ते

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
mr: लाइबेरिया

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
mr: हेरेदिया

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Limón
mr: लिमोन

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puntarenas
mr: पुन्तारेनास

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
mr: सान जोस

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
mr: क्यूबा

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
mr: क्यूबा नाही

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
mr: इसला द ला जुवेन्तुद

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
mr: नुएवा गेरोना

[ctx: cuba.kgm]
en: Pinar del Río
mr: पिनार देल रिओ

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
mr: सिउदाद द ला हबाना

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
mr: मातान्जास

[ctx: cuba.kgm]
en: Cienfuegos
mr: सिएनफुगोस

[ctx: cuba.kgm]
en: Villa Clara
mr: विला क्लारा

[ctx: cuba.kgm]
en: Santa Clara
mr: सान्ता क्लारा

[ctx: cuba.kgm]
en: Sancti Spíritus
mr: सान्क्ती स्पिरिटस

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciego de Ávila
mr: सिएगो दा अविला

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
mr: कामागुए

[ctx: cuba.kgm]
en: Las Tunas
mr: लास तुनास

[ctx: cuba.kgm]
en: Victoria de Las Tunas
mr: व्हिक्टोरिया द लास तुनास

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
mr: ग्रान्मा

[ctx: cuba.kgm]
en: Bayamo
mr: बायामो

[ctx: cuba.kgm]
en: Holguín
mr: होल्गुइन

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
mr: सेंटिआगो द क्यूबा

[ctx: cuba.kgm]
en: Guantánamo
mr: ग्वांतनामो

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
mr: साइप्रस

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
mr: चेक नही

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
mr: प्राग

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
mr: मध्य बोहेमिया

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
mr: दक्षिण बोहेमिया

[ctx: czech.kgm]
en: České Budějovice
mr: केस्के बुदेजोवीस

[ctx: czech.kgm]
en: Plzeň
mr: प्लजेन

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
mr: कार्लोवी वेरी

[ctx: czech.kgm]
en: Ústí nad Labem
mr: उस्ती नाद लाबेम

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
mr: लिबेरेक

[ctx: czech.kgm]
en: Hradec Králové
mr: हादेक क्रालोव

[ctx: czech.kgm]
en: Pardubice
mr: पार्दुबिस

[ctx: czech.kgm]
en: Olomouc
mr: ओलोोमोक

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
mr: मोराविया-सिलेसिया

[ctx: czech.kgm]
en: Ostrava
mr: ओस्त्रावा

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
mr: दक्षिण मोराविया

[ctx: czech.kgm]
en: Brno
mr: ब्रनो

[ctx: czech.kgm]
en: Zlín
mr: ज्लिन

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
mr: व्सोसिना

[ctx: czech.kgm]
en: Jihlava
mr: जिह्लावा

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
mr: %1 का राष्ट्रध्वज है...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
mr: %1 का ध्वज

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
mr: डोमिनिकन रिपब्लिक

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
mr: डोमिनिकन रिपब्लिक नाही

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua
mr: अजुआ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua de Compostela
mr: अजुआ द कोम्पोस्टेला

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baoruco
mr: बाओरुको

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Neiba
mr: नेइबा

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
mr: बाराहोना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Barahona
mr: सांता क्रुज दे बाराहोना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dajabón
mr: दाजाबोन

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Duarte
mr: दुराते

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Francisco de Macorís
mr: सान फ्रांसिस्को द माकोरिस

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Elías Piña
mr: एलिआस पिना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
mr: कमेंदादोर

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: El Seibo
mr: अल सीइबो

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
mr: सांता क्रुज दे सीबो

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Espaillat
mr: एस्पालियात

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
mr: मोका

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor
mr: हातो मेयर

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor del Rey
mr: हातो मेयर दे रे

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
mr: इंडिपेंडेंसिया

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Jimaní
mr: जिमानी

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Altagracia
mr: ला अल्टाग्रासिया

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salvaleón de Higüey
mr: साल्वेलेन द हिगुए

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
mr: ला रोमाना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Vega
mr: ला वेगा

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Concepción de La Vega
mr: कांसेपेशन द ला वेगा

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: María Trinidad Sánchez
mr: मारिया ट्रिनिडाड सांचेज

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Nagua
mr: नेगुआ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monseñor Nouel
mr: मान्सेनर नोउएल

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Bonao
mr: बोनाओ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Cristi
mr: मांते क्रिस्टी

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Fernando de Monte Cristi
mr: सान फरनांदो दे मांते क्रिस्टी

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Plata
mr: मांते प्लाटा

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Pedernales
mr: पेदेर्नालेस

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
mr: पेराविया

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baní
mr: बानी

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
mr: पुएर्तो प्लाटा

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
mr: सान फिलिप द पुएर्तो प्लाटा

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
mr: साल्सेडो

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
mr: सामाना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Bárbara de Samaná
mr: सांता बारबरा द समाना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Sánchez Ramírez
mr: सांचेज रामिरेज

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Cotuí
mr: कोटुई

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Cristóbal
mr: सान क्रिस्टोबल

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San José de Ocoa
mr: सान जोस द ओकोआ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
mr: सान जुआन

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan de la Maguana
mr: सान जुआन द ला मागुआना

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Pedro de Macorís
mr: सान पेद्रो द माकोरिस

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago
mr: सेन्टिआगो

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago de los Caballeros
mr: सेंटिआगो द लास काबालेरोस

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago Rodríguez
mr: सेन्टिआगो रोड्रिग्ज

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Ignacio de Sabaneta
mr: सान इग्नासिओ द साबानेता

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo
mr: सेंटो_डोमिनिका

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo de Guzmán
mr: सांतो दोमिंगो द गुजमान

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Valverde
mr: वेलवर्दे

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Mao
mr: सांता क्रुज दे माओ

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
mr: राष्ट्रीय जिला

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
mr: इक्वाडॉर

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
mr: इक्वाडोर नाही

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azuay
mr: अजुए

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
mr: क्वेन्का

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
mr: बोलिवार

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guaranda
mr: गुआरान्दा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
mr: कानार

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azogues
mr: अजोगुएस

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
mr: कार्ची

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tulcán
mr: तुलकान

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
mr: चिम्बोराजो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Riobamba
mr: रियोबाम्बा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
mr: कोटोपाक्सी

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
mr: लाटाकुन्गा

[ctx: ecuador.kgm]
en: El Oro
mr: अल ओरो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
mr: माचाला

[ctx: ecuador.kgm]
en: Esmeraldas
mr: एस्मेराल्दास

[ctx: ecuador.kgm]
en: Galápagos
mr: गालापागोस

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
mr: प्यूर्टो बाकेरिजो मोरेनो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayas
mr: गुआयास

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
mr: गुआयाक्विल

[ctx: ecuador.kgm]
en: Imbabura
mr: इम्बाबुरा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ibarra
mr: इबारा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Loja
mr: लोजा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
mr: लॉस रिओस

[ctx: ecuador.kgm]
en: Babahoyo
mr: बाबाहोयो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Manabí
mr: मानाबी

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
mr: पोर्तोवीएजो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Morona Santiago
mr: मोरोना सेन्टिआगो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Macas
mr: माकास

[ctx: ecuador.kgm]
en: Napo
mr: नापो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tena
mr: टेना

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
mr: ओरेलाना

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
mr: प्यूर्तो फ्रैंसिस्को द ओरेलाना

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
mr: पास्ताजा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puyo
mr: पुयो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pichincha
mr: पिचिन्चा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
mr: क्विटो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Sucumbíos
mr: सुकुम्बियोस

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
mr: नुएवा लोजा

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tungurahua
mr: टुन्गुराहुआ

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ambato
mr: अम्बातो

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora Chinchipe
mr: जमोरा चिंचिपे

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora
mr: जमोरा

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
mr: इजिप्त

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
mr: लाल समुद्र

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
mr: अल सल्वाडोर

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
mr: अल सल्वाडोर नाहीं

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Ahuachapán
mr: अहुआचेपान

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Ana
mr: सान्ता आना

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sonsonate
mr: सोनसोनाते

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Usulután
mr: उसुलुतन

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Miguel
mr: सान मिगेल

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Morazán
mr: मोराजन

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Francisco Gotera
mr: सान फ्रांसिस्को गोतेरा

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Unión
mr: ला उनियन

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
mr: ला लिबरटाड

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Tecla
mr: सांता टेकला

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Chalatenango
mr: चलटेनान्गो

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cuscatlán
mr: कस्कल्टन

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cojutepeque
mr: कोजुटेपेक

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
mr: सन सल्वाडोर

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
mr: ला_पाज

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Zacatecoluca
mr: जाकातेकोलुका

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cabañas
mr: कबानास

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sensuntepeque
mr: सेसुन्टेपेक

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Vicente
mr: सेन विसेन्टे

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
mr: संयुक्त अरब अमीरात

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
mr: एस्तोनिया

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
mr: काउन्टीस

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
mr: एस्तोनिया नाही

[ctx: estonia.kgm]
en: Harju
mr: हार्जु

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
mr: टलिन

[ctx: estonia.kgm]
en: Hiiu
mr: हिउ

[ctx: estonia.kgm]
en: Kärdla
mr: कार्दला

[ctx: estonia.kgm]
en: Ida-Viru
mr: इदा-विरू

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõhvi
mr: जोहवि

[ctx: estonia.kgm]
en: Järva
mr: जार्वा

[ctx: estonia.kgm]
en: Paide
mr: पायदे

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõgeva
mr: जोगेवा

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne
mr: लाने

[ctx: estonia.kgm]
en: Haapsalu
mr: हप्सालु

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne-Viru
mr: लाने विरू

[ctx: estonia.kgm]
en: Rakvere
mr: राकवर्व

[ctx: estonia.kgm]
en: Pärnu
mr: पार्नु

[ctx: estonia.kgm]
en: Põlva
mr: पोल्वा

[ctx: estonia.kgm]
en: Rapla
mr: रापला

[ctx: estonia.kgm]
en: Saare
mr: सारे

[ctx: estonia.kgm]
en: Kuressaare
mr: कुरेसारे

[ctx: estonia.kgm]
en: Tartu
mr: टार्टू

[ctx: estonia.kgm]
en: Valga
mr: वाल्गा

[ctx: estonia.kgm]
en: Viljandi
mr: विलजान्दी

[ctx: estonia.kgm]
en: Võru
mr: वोरू

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
mr: यूरोप

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
mr: देश

[ctx: europe.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
mr: समुद्रतट

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
mr: अल्बानिया

[ctx: europe.kgm]
en: Tirana
mr: टिराना

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
mr: अल्जीरिया

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
mr: अंडोरा

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
mr: अंदोरा ला वेला

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
mr: आस्ट्रिया

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
mr: वियना

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
mr: बेलारूस

[ctx: europe.kgm]
en: Minsk
mr: मिंस्क

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
mr: बेल्जियम

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
mr: ब्रुसेल्स

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
mr: बोस्निया और हर्जेगोविना

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
mr: साराजेवो

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
mr: बुल्गारिया

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
mr: सोफिया

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
mr: क्रोआशिया

[ctx: europe.kgm]
en: Zagreb
mr: जग्रेब

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
mr: प्राग

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
mr: डेनमार्क

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
mr: कोपेनहेगन

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
mr: एस्तोनिया

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
mr: टलिन

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
mr: फिनलँड

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
mr: हेलसिंकी

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
mr: स्कोपज

[ctx: europe.kgm]
en: France
mr: फ्रांस

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
mr: पेरिस

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
mr: जर्मनी

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
mr: बर्लिन

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
mr: ग्रीस

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
mr: एथेंस

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
mr: हंगरी

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
mr: बुडापेस्ट

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
mr: आयरलँड

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
mr: रेकजाविक

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
mr: आयरलँड

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
mr: डबलिन

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
mr: इटली

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
mr: रोम

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
mr: लाटविया

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
mr: रिगा

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
mr: लिचटेनस्टीन

[ctx: europe.kgm]
en: Vaduz
mr: वादुज़

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
mr: लिथुआनिया

[ctx: europe.kgm]
en: Vilnius
mr: विलनियस

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
mr: लक्समबर्ग

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
mr: मॉल्दोवा

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
mr: चिसिंनाउ

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
mr: मोनेको

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
mr: मोरक्को

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
mr: नेदरलँड्स

[ctx: europe.kgm]
en: Amsterdam
mr: एमस्टरडम

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
mr: नार्वे

[ctx: europe.kgm]
en: Oslo
mr: ओस्लो

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
mr: पोलँड

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
mr: वारसॉ

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
mr: पोर्तुगाल

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
mr: लिस्बन

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
mr: रोमानिया

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
mr: बुखारेस्ट

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
mr: रुस

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
mr: मास्को

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
mr: सेन मेरिनो

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
mr: सर्बिया

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
mr: बेलग्रेड

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
mr: मोंटेंग्रो

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
mr: पोदगोरिका

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
mr: स्लोवाकिया

[ctx: europe.kgm]
en: Bratislava
mr: ब्राटिस्लवा

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
mr: स्लोवेनिया

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
mr: ज़ुबज़ाना

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
mr: स्पेन

[ctx: europe.kgm]
en: Madrid
mr: मैड्रिड

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
mr: स्वीडन

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
mr: स्टॉकहॉम

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
mr: स्विट्जरलँड

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
mr: बर्न

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
mr: सीरिया

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
mr: ट्यूनीशिया

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
mr: तुर्की

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
mr: अंकारा

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
mr: उक्रेन

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
mr: यूनाइटेड किंगडम

[ctx: europe.kgm]
en: London
mr: लंदन

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
mr: वेटिकन सिटी

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
mr: यह राष्ट्रध्वज इससे सम्बन्धित है:

[ctx: france.kgm]
en: France
mr: फ्रांस

[ctx: france.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: france.kgm]
en: Not France
mr: नाट फ्रांस

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: france.kgm]
en: Ain
mr: एइन

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
mr: बॉर्ग एन ब्रेसे

[ctx: france.kgm]
en: Aisne
mr: एस्ने

[ctx: france.kgm]
en: Laon
mr: लाओन

[ctx: france.kgm]
en: Allier
mr: एलियर

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
mr: माउलिन्स

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
mr: आल्प्स द हाउते-प्रोवेन्स

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
mr: हातेस-एल्प्स

[ctx: france.kgm]
en: Gap
mr: गेप

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
mr: एल्प्स मेरिटाइम्स

[ctx: france.kgm]
en: Nice
mr: नाइस

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
mr: आर्देचे

[ctx: france.kgm]
en: Privas
mr: प्रिवास

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
mr: आर्देन्स

[ctx: france.kgm]
en: Charleville-Mézières
mr: चार्लविले-मेजेरेस्

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
mr: एरीज़

[ctx: france.kgm]
en: Foix
mr: फ़ोइक्स

[ctx: france.kgm]
en: Aube
mr: एयूब

[ctx: france.kgm]
en: Troyes
mr: ट्रोयेस

[ctx: france.kgm]
en: Aude
mr: एयूद

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
mr: कार्कासोने

[ctx: france.kgm]
en: Aveyron
mr: एवेयरोन

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
mr: रोदेज

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
mr: बाउचे-द-रोने

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
mr: मार्सेले

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
mr: काल्वादोस

[ctx: france.kgm]
en: Caen
mr: काएन

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
mr: कंटाल

[ctx: france.kgm]
en: Aurillac
mr: आरिलाक

[ctx: france.kgm]
en: Charente
mr: चारेंटे

[ctx: france.kgm]
en: Angoulème
mr: एन्जोलेमे

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
mr: चारेन्टे-मेरीटाइम

[ctx: france.kgm]
en: La Rochelle
mr: ला रोशेल्ले

[ctx: france.kgm]
en: Cher
mr: चेर

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
mr: बोर्गेस

[ctx: france.kgm]
en: Corrèze
mr: कोरेज

[ctx: france.kgm]
en: Tulle
mr: टुले

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
mr: कोर्स द सद

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
mr: आजाकियो

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
mr: हात-कोर्स

[ctx: france.kgm]
en: Bastia
mr: बास्तिया

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
mr: कोत द'ओर

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
mr: दिजॉन

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
mr: कोट्स द आर्मर

[ctx: france.kgm]
en: Saint Brieuc
mr: सेंट ब्रेयू

[ctx: france.kgm]
en: Creuse
mr: क्रेस

[ctx: france.kgm]
en: Guéret
mr: गुएर्त

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
mr: दोर्दोने

[ctx: france.kgm]
en: Périgueux
mr: पेरिगुएक्स

[ctx: france.kgm]
en: Doubs
mr: डाब्स

[ctx: france.kgm]
en: Besançon
mr: बेसान्कन

[ctx: france.kgm]
en: Drôme
mr: ड्रोम

[ctx: france.kgm]
en: Valence
mr: वेलेन्स

[ctx: france.kgm]
en: Eure
mr: युरे

[ctx: france.kgm]
en: Evreux
mr: एवरेक्स

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
mr: यूरे एत लाएर

[ctx: france.kgm]
en: Chartres
mr: चार्ट्रेस

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
mr: फिनिस्तेरे

[ctx: france.kgm]
en: Quimper
mr: क्विम्पर

[ctx: france.kgm]
en: Gard
mr: गार्ड

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
mr: निम्स

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
mr: हाउते-गारोने

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
mr: टोलोस

[ctx: france.kgm]
en: Gers
mr: गेर्स

[ctx: france.kgm]
en: Auch
mr: आच

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
mr: गिरोन्दे

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
mr: बोर्देक्स

[ctx: france.kgm]
en: Hérault
mr: हेराल्त

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
mr: मॉटपेलियर

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
mr: इले एत विलेने

[ctx: france.kgm]
en: Rennes
mr: रेनेस

[ctx: france.kgm]
en: Indre
mr: इन्द्रे

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
mr: काटारक्स

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
mr: इन्द्रे एत लॉयरे

[ctx: france.kgm]
en: Tours
mr: टूर्स

[ctx: france.kgm]
en: Isère
mr: इसेरे

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
mr: ग्रेनेबल

[ctx: france.kgm]
en: Jura
mr: जुरा

[ctx: france.kgm]
en: Lons le Saunier
mr: लांस ले साउने

[ctx: france.kgm]
en: Landes
mr: लेंदेस

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
mr: मॉट द मार्सन

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
mr: लॉयरे एत चेर

[ctx: france.kgm]
en: Blois
mr: ब्लोइस

[ctx: france.kgm]
en: Loire
mr: लोइरे

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
mr: सेंट एटेन्ने

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
mr: हाउते-लोइरे

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
mr: लोइरे-अटलान्टिक

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
mr: नान्टेस

[ctx: france.kgm]
en: Loiret
mr: लोइरेट

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
mr: ऑर्लियंस

[ctx: france.kgm]
en: Lot
mr: लॉट

[ctx: france.kgm]
en: Cahors
mr: काहोर्स

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
mr: लॉट एत गारोने

[ctx: france.kgm]
en: Agen
mr: एजेन

[ctx: france.kgm]
en: Lozère
mr: लोजेरे

[ctx: france.kgm]
en: Mende
mr: मेन्डे

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
mr: मैने एत लॉयरे

[ctx: france.kgm]
en: Angers
mr: एन्गर्स

[ctx: france.kgm]
en: Manche
mr: मान्चे

[ctx: france.kgm]
en: Saint Lô
mr: सेंट लो

[ctx: france.kgm]
en: Marne
mr: मार्ने

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
mr: हाउते-मार्ने

[ctx: france.kgm]
en: Chaumont
mr: चाऔमॉन्ट

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
mr: मेयेन्ने

[ctx: france.kgm]
en: Laval
mr: लावाल

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
mr: मेउर्ते एत मोसेल्ले

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
mr: नैंसी

[ctx: france.kgm]
en: Meuse
mr: मेयूस

[ctx: france.kgm]
en: Bar le Duc
mr: बार ले डक

[ctx: france.kgm]
en: Morbihan
mr: मोर्बिहान

[ctx: france.kgm]
en: Vannes
mr: वेन्स

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
mr: मोसेल्ले

[ctx: france.kgm]
en: Metz
mr: मेत्ज

[ctx: france.kgm]
en: Nièvre
mr: निएव्रे

[ctx: france.kgm]
en: Nevers
mr: नेवर्स

[ctx: france.kgm]
en: Nord
mr: नोर्द

[ctx: france.kgm]
en: Lille
mr: लिली

[ctx: france.kgm]
en: Oise
mr: ओइसे

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
mr: बीआवाइस

[ctx: france.kgm]
en: Orne
mr: ओर्न

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
mr: एलेन्कन

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
mr: पेस-दे-कलाइस

[ctx: france.kgm]
en: Arras
mr: एरास

[ctx: france.kgm]
en: Puy-de-Dôme
mr: पुए-दे-डॉम

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
mr: क्लेरमांत फर्नांद

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
mr: पायरेनेस-एटलांटिक्स

[ctx: france.kgm]
en: Pau
mr: पाऊ

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
mr: हाउतेस-पायेरेनेस

[ctx: france.kgm]
en: Tarbes
mr: तार्बेस

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
mr: पायरेनेस-ओरिएन्टेल्स

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
mr: पर्पिग्नान

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
mr: बास-रिन

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
mr: स्ट्रासबोर्ग

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
mr: हाउत-रीन

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
mr: कोलमर

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
mr: रोने

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
mr: लायोन

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
mr: हाउत-साओन

[ctx: france.kgm]
en: Vesoul
mr: वेसोल

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
mr: साओन एत लॉइरे

[ctx: france.kgm]
en: Mâcon
mr: माकोन

[ctx: france.kgm]
en: Sarthe
mr: सार्थ

[ctx: france.kgm]
en: Le Mans
mr: ले मान्स

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
mr: सावोए

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
mr: चेबेरी

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
mr: हाउत-सावोए

[ctx: france.kgm]
en: Annecy
mr: एनेसी

[ctx: france.kgm]
en: Paris
mr: पेरिस

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
mr: सेने-मारिटाइम

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
mr: रोएन

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
mr: सेइने एत मेर्ने

[ctx: france.kgm]
en: Melun
mr: मेलुन

[ctx: france.kgm]
en: Yvelines
mr: येवलाइन्स

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
mr: वर्सेलिस

[ctx: france.kgm]
en: Deux-Sèvres
mr: डेक्स-सेव्रेस

[ctx: france.kgm]
en: Niort
mr: निओर्त

[ctx: france.kgm]
en: Somme
mr: सोमे

[ctx: france.kgm]
en: Amiens
mr: एमीएन्स

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
mr: टार्न

[ctx: france.kgm]
en: Albi
mr: एल्बी

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
mr: टार्न एत गारोने

[ctx: france.kgm]
en: Montauban
mr: मोन्टाबान

[ctx: france.kgm]
en: Var
mr: वार

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
mr: टुलोन

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
mr: वाउक्लुस

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
mr: एविग्नान

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
mr: वेन्दे

[ctx: france.kgm]
en: La Roche sur Yon
mr: ला रोश सर योन

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
mr: विएने

[ctx: france.kgm]
en: Poitiers
mr: पाइटाइएर्स

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
mr: हाउते-विएने

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
mr: लिमोजेस

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
mr: वोस्गेस

[ctx: france.kgm]
en: Epinal
mr: एपिनाल

[ctx: france.kgm]
en: Yonne
mr: योन्ने

[ctx: france.kgm]
en: Auxerre
mr: ऑक्सेरे

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
mr: टेरिटोरी द बेलफोर्त

[ctx: france.kgm]
en: Belfort
mr: बेलफोर्त

[ctx: france.kgm]
en: Essonne
mr: एसोन्ने

[ctx: france.kgm]
en: Evry
mr: एव्री

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
mr: हातस-द-सेइने

[ctx: france.kgm]
en: Nanterre
mr: नेन्टेरे

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
mr: सेइने-सेंट-डेनिस

[ctx: france.kgm]
en: Bobigny
mr: बोबिग्नी

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
mr: वल-द-मार्ने

[ctx: france.kgm]
en: Créteil
mr: क्रेटील

[ctx: france.kgm]
en: Val d'Oise
mr: वल द'ओइसे

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
mr: क्रेगी-पोन्टोइस

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
mr: जार्जिया

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
mr: जर्मनी

[ctx: germany.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
mr: जर्मनी नाही

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
mr: बादेन-व्रुटेम्बर्ग

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
mr: स्टुटगार्ट

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
mr: बावारिया

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
mr: म्यूनिख

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
mr: बर्लिन

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
mr: ब्रांडेनबर्ग

[ctx: germany.kgm]
en: Potsdam
mr: पोस्टडैम

[ctx: germany.kgm]
en: Bremen
mr: ब्रेमेन

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
mr: हैम्बर्ग

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
mr: हेसे

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
mr: वीसबादेन

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
mr: शेवरिन

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
mr: लोअर सेक्सोनी

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
mr: हनोवर

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
mr: नॉर्थ रिन-वेस्टफालिया

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
mr: डुसेलदार्फ

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
mr: रीनलैण्ड-पालाटिनेट

[ctx: germany.kgm]
en: Mainz
mr: मैंज

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
mr: सारलँड

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
mr: सारब्रुकेन

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
mr: सेक्सोनी

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
mr: ड्रेसडन

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
mr: सेक्सोनी-एनहाल्ट

[ctx: germany.kgm]
en: Magdeburg
mr: मेगदेबर्ग

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
mr: शेल्सविग-होल्सटेन

[ctx: germany.kgm]
en: Kiel
mr: कील

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
mr: थुरिन्जिया

[ctx: germany.kgm]
en: Erfurt
mr: एरफर्त

[ctx: goa.kgm]
en: Goa
mr: गोवा

[ctx: goa.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
mr: ग्रीस

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
mr: पेरिफेरिस

[ctx: greece.kgm]
en: Border
mr: किनारा

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
mr: एगेनान सी

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
mr: बालकान्स

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
mr: सी ऑफ क्रेट

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
mr: आयोनियन सी

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
mr: भूमध्य सागर

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
mr: ग्रीस नाही

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
mr: आटिका

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
mr: एथेंस

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
mr: मध्य ग्रीस

[ctx: greece.kgm]
en: Lamia
mr: लामिया

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
mr: मध्य मकदूनिया

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
mr: थेसालोनिकि

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
mr: क्रेटे

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
mr: हेराक्लियान

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
mr: पूर्व मकदूनिया व थ्रेस

[ctx: greece.kgm]
en: Komotini
mr: कोमोटिनि

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
mr: एपिरुस

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
mr: इओआनिना

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
mr: आयोनियन द्वीप

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
mr: कोरफु

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
mr: उत्तर एजीएन

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
mr: माइटिलीन

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
mr: पेलोपोनीस

[ctx: greece.kgm]
en: Tripoli
mr: त्रिपोली

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
mr: दक्षिण एजीएन

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
mr: एरमोपोली

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
mr: थेसाले

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
mr: लारिसा

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
mr: पश्चिम ग्रीस

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
mr: पात्रास

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
mr: पश्चिम मकदूनिया

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
mr: कोजानी

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
mr: माउन्ट आथोस

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
mr: कारेयेस

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
mr: ग्वाटेमाला

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
mr: ग्वाटेमाला नाही

[ctx: guatemala.kgm]
en: Alta Verapaz
mr: आल्टा वेराापाज

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cobán
mr: कोाबान

[ctx: guatemala.kgm]
en: Baja Verapaz
mr: बाजा पेरापाज

[ctx: guatemala.kgm]
en: Salamá
mr: सालामा

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chimaltenango
mr: चिाल्टेनान्गो

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chiquimula
mr: चिकुमुला

[ctx: guatemala.kgm]
en: Petén
mr: पीटेन

[ctx: guatemala.kgm]
en: Flores
mr: फ्लोरेस

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Progreso
mr: अल प्रोग्रेसो

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guastatoya
mr: गुआस्तातोया

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Quiché
mr: अल क्विचे

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Cruz del Quiché
mr: सांता क्रुज दे क्विचे

[ctx: guatemala.kgm]
en: Escuintla
mr: एसुकइन्तला

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
mr: सिउदाद ग्वाटेमाला

[ctx: guatemala.kgm]
en: Huehuetenango
mr: हुएहुएटेनान्गो

[ctx: guatemala.kgm]
en: Izabal
mr: इजाबल

[ctx: guatemala.kgm]
en: Puerto Barrios
mr: प्यूर्टो बारिओस

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
mr: जालपा

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
mr: जुटीपा

[ctx: guatemala.kgm]
en: Quetzaltenango
mr: क्वेत्जेल्टेनान्गो

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
mr: रीटाल्हुलेऊ

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sacatepéquez
mr: साकातेपेक्वेज

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
mr: एंटिगुआ ग्वाटेमाला

[ctx: guatemala.kgm]
en: San Marcos
mr: सेन मारकोस

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Rosa
mr: सान्ता रोसा

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cuilapa
mr: कुएलापा

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sololá
mr: सोलोला

[ctx: guatemala.kgm]
en: Suchitepéquez
mr: सुचितेपेक्वेज

[ctx: guatemala.kgm]
en: Mazatenango
mr: माजातेनान्गो

[ctx: guatemala.kgm]
en: Totonicapán
mr: टोटोनिकापान

[ctx: guatemala.kgm]
en: Zacapa
mr: जाकापा

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
mr: गुयाना

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
mr: गुयाना नाही

[ctx: guyana.kgm]
en: Barima-Waini
mr: बारिमा-वानिनि

[ctx: guyana.kgm]
en: Mabaruma
mr: माबारुमा

[ctx: guyana.kgm]
en: Pomeroon-Supenaam
mr: पोमेरून-सुपेनाम

[ctx: guyana.kgm]
en: Anna Regina
mr: अन्ना रेगिना

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
mr: एसेकिबो द्वीप्स-पश्चिम देमेरारा

[ctx: guyana.kgm]
en: Vreed en Hoop
mr: व्रीद एन हूप

[ctx: guyana.kgm]
en: Paradise
mr: पैराडाइज

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahaica-Berbice
mr: महाइका-बेरबिस

[ctx: guyana.kgm]
en: Fort Wellington
mr: फोर्ट वेलिंगटन

[ctx: guyana.kgm]
en: Linden
mr: लिनडेन

[ctx: guyana.kgm]
en: Cuyuni-Mazaruni
mr: कुयुनी-मजारुनी

[ctx: guyana.kgm]
en: Bartica
mr: बार्टिका

[ctx: guyana.kgm]
en: Potaro-Siparuni
mr: पोटारो-सिपारुनी

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
mr: माहदिया

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
mr: ऊपरी टकुटू-ऊपरी एसेकुइबो

[ctx: guyana.kgm]
en: Lethem
mr: लेथेम

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
mr: पूर्व बेरबीस-कोरेंटायन

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
mr: नया एमस्टरडम

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
mr: हैती

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
mr: हैती नाही

[ctx: haiti.kgm]
en: Artibonite
mr: आर्टिबोनाईट

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Gonaïves
mr: ला गोनाव्स

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
mr: केंद्र

[ctx: haiti.kgm]
en: Hinche
mr: हिन्चे

[ctx: haiti.kgm]
en: Grand'Anse
mr: ग्रेण्ड एन्से

[ctx: haiti.kgm]
en: Jérémie
mr: जेरेमी

[ctx: haiti.kgm]
en: Nippes
mr: निप्स

[ctx: haiti.kgm]
en: Miragoâne
mr: मिरागोआने

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
mr: नोर्द

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
mr: कैप-हैइतेन

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
mr: नार्द-एस्ट

[ctx: haiti.kgm]
en: Fort-Liberté
mr: फोर्ट-लिबर्टे

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
mr: नार्द-क्वेस्ट

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-de-Paix
mr: पोर्ट-द-पैक्स

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
mr: क्वेस्ट

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
mr: पॉर्ट_ऑ_प्रिंस

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
mr: सद

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Cayes
mr: लेस कायेस

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
mr: सद-एस्ट

[ctx: haiti.kgm]
en: Jacmel
mr: जाकमेल

[ctx: haryana.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
mr: होंडुरास

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
mr: होंडुरास नाही

[ctx: honduras.kgm]
en: Atlántida
mr: अटलांटिदा

[ctx: honduras.kgm]
en: La Ceiba
mr: ला सेइबा

[ctx: honduras.kgm]
en: Choluteca
mr: चोलुटेका

[ctx: honduras.kgm]
en: Colón
mr: कोलोन

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
mr: ट्रुजिल्लो

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
mr: कोमायागुआ

[ctx: honduras.kgm]
en: Copán
mr: कोपान

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Rosa de Copán
mr: सांता रोसा दे कोपान

[ctx: honduras.kgm]
en: Cortés
mr: कोर्टीस

[ctx: honduras.kgm]
en: San Pedro Sula
mr: सान पेद्रो सुला

[ctx: honduras.kgm]
en: El Paraíso
mr: अल पराइसो

[ctx: honduras.kgm]
en: Yuscarán
mr: युसकारान

[ctx: honduras.kgm]
en: Francisco Morazán
mr: फ्रांसिस्को मोराजान

[ctx: honduras.kgm]
en: Tegucigalpa
mr: टेगुसिगलपा

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias a Dios
mr: ग्रेसियास अ डियास

[ctx: honduras.kgm]
en: Puerto Lempira
mr: प्यूर्टो लेम्पिरा

[ctx: honduras.kgm]
en: Intibucá
mr: इन्टिबुका

[ctx: honduras.kgm]
en: La Esperanza
mr: ला एस्परान्जा

[ctx: honduras.kgm]
en: Islas de la Bahía
mr: इलास द ला बाहिया

[ctx: honduras.kgm]
en: Roatán
mr: रोआटान

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
mr: ला_पाज

[ctx: honduras.kgm]
en: Lempira
mr: लेम्पिरा

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias
mr: ग्रासिआस

[ctx: honduras.kgm]
en: Ocotepeque
mr: ओक्टेपेक

[ctx: honduras.kgm]
en: Nueva Octopeque
mr: नुएवा ओक्टेपेक

[ctx: honduras.kgm]
en: Olancho
mr: ओलान्चो

[ctx: honduras.kgm]
en: Juticalpa
mr: जुटिकाल्पा

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Bárbara
mr: सांता बारबरा

[ctx: honduras.kgm]
en: Valle
mr: वाले

[ctx: honduras.kgm]
en: Nacaome
mr: नाकाओमे

[ctx: honduras.kgm]
en: Yoro
mr: योरो

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
mr: हंगरी (काउन्टीस)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
mr: काउन्टीस

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
mr: हंगरी नाही

[ctx: hungary.kgm]
en: Bács-Kiskun
mr: बाक्स-किस्कुन

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
mr: केस्केमेट

[ctx: hungary.kgm]
en: Baranya
mr: बारान्या

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
mr: पेक्स

[ctx: hungary.kgm]
en: Békés
mr: बेकेस

[ctx: hungary.kgm]
en: Békéscsaba
mr: बेकेस्साबा

[ctx: hungary.kgm]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
mr: बोर्सोद-अबाउज-जेम्प्लेन

[ctx: hungary.kgm]
en: Miskolc
mr: मिस्कोल्क

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
mr: स्जेगेद

[ctx: hungary.kgm]
en: Fejér
mr: फेजर

[ctx: hungary.kgm]
en: Székesfehérvár
mr: जेकेफेहरेवर

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr-Moson-Sopron
mr: गायोर-मोसोन-सोप्रोन

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr
mr: गायोर

[ctx: hungary.kgm]
en: Hajdú-Bihar
mr: हाज्दु-बिहार

[ctx: hungary.kgm]
en: Debrecen
mr: डेब्रेसेन

[ctx: hungary.kgm]
en: Heves
mr: हेवेस

[ctx: hungary.kgm]
en: Eger
mr: ईगर

[ctx: hungary.kgm]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
mr: जास-नागकुन-जोलनोक

[ctx: hungary.kgm]
en: Szolnok
mr: जोलनोक

[ctx: hungary.kgm]
en: Komárom-Esztergom
mr: कोमारोम-एज्तेरगोम

[ctx: hungary.kgm]
en: Tatabánya
mr: ताताबन्या

[ctx: hungary.kgm]
en: Nógrád
mr: नोग्राद

[ctx: hungary.kgm]
en: Salgótarján
mr: सालगोतारजन

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
mr: पेस्त

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
mr: बुडापेस्ट

[ctx: hungary.kgm]
en: Somogy
mr: सोमोगी

[ctx: hungary.kgm]
en: Kaposvár
mr: कापोस्वार

[ctx: hungary.kgm]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
mr: जाबोल्क्स--जातमार-बेरेग

[ctx: hungary.kgm]
en: Nyíregyháza
mr: निरेग्याहजा

[ctx: hungary.kgm]
en: Tolna
mr: तोलना

[ctx: hungary.kgm]
en: Szekszárd
mr: जेक्सजार्द

[ctx: hungary.kgm]
en: Vas
mr: वास

[ctx: hungary.kgm]
en: Szombathely
mr: जोमाबाथले

[ctx: hungary.kgm]
en: Veszprém
mr: वेस्जेप्रेम

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
mr: जाला

[ctx: hungary.kgm]
en: Zalaegerszeg
mr: जालागर्जेग

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
mr: हंगरी (क्षेत्र)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
mr: हंगरी नाही (क्षेत्र)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
mr: पश्चिम ट्रांसदानुबिया

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Győr
mr: गायोर

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
mr: दक्षिण ट्रांसदानुबिया

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
mr: पेक्स

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
mr: मध्य ट्रांसदानुबिया

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Székesfehérvár
mr: जेकेफेहरेवर

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
mr: मध्य हंगरी

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
mr: बुडापेस्ट

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
mr: उत्तर हंगरी

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Miskolc
mr: मिस्कोल्क

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
mr: उत्तर ग्रेट प्लेन

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Debrecen
mr: डेब्रेसेन

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
mr: दक्षिण ग्रेट प्लेन

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
mr: स्जेगेद

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
mr: आइसलँड (क्षेत्र)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
mr: आइसलँड नाही (क्षेत्र)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
mr: पूर्व क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Egilsstaðir
mr: एगिलस्टेर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
mr: राजधानी क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
mr: रेक्जविक

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
mr: उत्तरपूर्व क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Akureyri
mr: एकुरयेरी

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
mr: उत्तरपश्चिम क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Sauðárkrókur
mr: साउरक्रोकुर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
mr: दक्षिण क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Selfoss
mr: सेलफोस

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
mr: सदर्न पेनिनसुला

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Keflavík
mr: केफ्लाविक

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
mr: वेस्टजोर्दस

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Ísafjörður
mr: इसाफजोरोर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
mr: पश्चिम क्षेत्र

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Borgarnes
mr: बोर्गार्नेस

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
mr: वातनाजोकुल ग्लेशियर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
mr: लान्गजोकुल ग्लेशियर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
mr: होफस्जोकुल ग्लेशियर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
mr: माइरदाल्सजोकुल ग्लेशियर

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
mr: द्रान्गाजोकुल ग्लेशियर

[ctx: india.kgm]
en: India
mr: भारत

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: india.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: india.kgm]
en: Goa
mr: गोवा

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
mr: इंडोनेशिया

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
mr: इरान

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
mr: तेहरान

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
mr: क्वोम

[ctx: iran.kgm]
en: Markazi
mr: मारकाजी

[ctx: iran.kgm]
en: Arak
mr: आर्क

[ctx: iran.kgm]
en: Qazvin
mr: क्वाजविन

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
mr: गिलान

[ctx: iran.kgm]
en: Rasht
mr: राश्त

[ctx: iran.kgm]
en: Ardabil
mr: आर्दाबिल

[ctx: iran.kgm]
en: Zanjan
mr: जानजान

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
mr: पूर्व अजरबैजान

[ctx: iran.kgm]
en: Tabriz
mr: ताबरिज

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
mr: पश्चिम अजरबैजान

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
mr: ओरूमिए

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
mr: कुर्दिस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Sanandaj
mr: सनानदाज

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
mr: हमदान

[ctx: iran.kgm]
en: Kermanshah
mr: केरमानशाह

[ctx: iran.kgm]
en: Ilam
mr: इलाम

[ctx: iran.kgm]
en: Lorestan
mr: लोरेस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
mr: खोराम आब्द

[ctx: iran.kgm]
en: Khuzestan
mr: कुजेस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Ahvaz
mr: अहवाज

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
mr: चाहरमहल व बख्तियारी

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
mr: शहर ए कोर्द

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
mr: कोहकिलुएह व बायर अहमाह

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
mr: यासूज

[ctx: iran.kgm]
en: Bushehr
mr: बुशेहर

[ctx: iran.kgm]
en: Fars
mr: फार्स

[ctx: iran.kgm]
en: Shiraz
mr: शिराज

[ctx: iran.kgm]
en: Hormozgan
mr: होरमोजगान

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
mr: बान्देर अब्बास

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
mr: सिस्तान व बलूचिस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Zahedan
mr: जेहदान

[ctx: iran.kgm]
en: Kerman
mr: करमन

[ctx: iran.kgm]
en: Yazd
mr: यज्द

[ctx: iran.kgm]
en: Esfahan
mr: एस्फाहान

[ctx: iran.kgm]
en: Semnan
mr: सेमनान

[ctx: iran.kgm]
en: Mazandaran
mr: मजनदारान

[ctx: iran.kgm]
en: Sari
mr: सारी

[ctx: iran.kgm]
en: Golestan
mr: गोलेस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Gorgan
mr: गोरगान

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
mr: दक्षिण खोरासान

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
mr: बिर्जान्द

[ctx: iran.kgm]
en: Razavi Khorasan
mr: राजावी खोरासान

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
mr: मशाद

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
mr: उत्तर खोरासान

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
mr: बोनूर्द

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
mr: परशियन गल्फ

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
mr: ओमन की खाड़ी

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
mr: कैस्पियन सागर

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
mr: उरमिएह झील

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
mr: सऊदी अरब

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
mr: ओमन

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
mr: इराक

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
mr: कुवैत

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
mr: तुर्कमेनिस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
mr: अफगानिस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
mr: पाकिस्तान

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
mr: अजरबैजान

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
mr: आर्मेनिया

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
mr: तुर्की

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
mr: क़तर

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
mr: संयुक्त अरब अमीरात

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
mr: इराक

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
mr: इझ्राईल

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: israel.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: israel.kgm]
en: Center
mr: केंद्र

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
mr: इटली

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
mr: इटली नाही

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
mr: सिसिली

[ctx: italy.kgm]
en: Palermo
mr: पालेर्मो

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
mr: फ्रियुलि वेनेजिया गियुलिया

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
mr: त्रिस्ते

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
mr: अब्रूजू

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
mr: ल'अकिला

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
mr: लेटियम

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
mr: रोम

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
mr: कालाब्रिया

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
mr: कैटनजारो

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
mr: पीएडमाँट

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
mr: टुरिन

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
mr: अपुलिया

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
mr: बारी

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
mr: लोम्बार्दी

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
mr: मिलान

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
mr: अम्ब्रिया

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
mr: पेरुजिया

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
mr: ट्रेन्टिनो आल्टो अदीज

[ctx: italy.kgm]
en: Trento
mr: ट्रेन्टो

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
mr: मोलिस

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
mr: केम्पोबासो

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
mr: टुस्केनी

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
mr: फ्लोरेंस

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
mr: एमिलिया रोमाग्ना

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
mr: बोलोग्ना

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
mr: वाल द'आओस्ता

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
mr: आओस्टा

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
mr: कैम्पेनिया

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
mr: नेपल्स

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
mr: बासिलिकता

[ctx: italy.kgm]
en: Potenza
mr: पोटेन्जा

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
mr: लिगुरिया

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
mr: जिनेवा

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
mr: सार्दिनिया

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
mr: कालिगरी

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
mr: मार्चेस

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
mr: अंकोना

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
mr: वेनेटो

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
mr: वेनिस

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
mr: इटली - राज्यों में

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
mr: इटली नाही

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Alessandria
mr: अलेसांद्रिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
mr: आस्ती

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
mr: बिएला

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
mr: कुनेओ

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
mr: नोवारा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
mr: टुरिन

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
mr: वरबानो-कुसिओ-ओसोला

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vercelli
mr: वरसेली

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bergamo
mr: बर्गामो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
mr: ब्रेस्किया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Como
mr: कोमो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cremona
mr: क्रेमोना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecco
mr: लेको

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lodi
mr: लोदी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
mr: मान्टोवा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
mr: मिलान

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
mr: पाविया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sondrio
mr: सोन्द्रियो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Varese
mr: वारसे

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
mr: आओस्टा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
mr: बोलजानो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trento
mr: ट्रेन्टो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Belluno
mr: बेलुनो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
mr: पादोवा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rovigo
mr: रोविगो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
mr: ट्रेविसो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
mr: वेनिस

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
mr: वेरोना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
mr: विसेन्जा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
mr: गोरिजिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pordenone
mr: पोर्देनोने

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
mr: त्रिस्ते

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
mr: उडीन

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
mr: जिनेवा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
mr: इमपेरिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: La Spezia
mr: ला स्पेजिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Savona
mr: सावोना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
mr: बोलोग्ना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ferrara
mr: फरेरा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
mr: फोरली-सेसेना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Modena
mr: मादीना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
mr: परमा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Piacenza
mr: पियासेन्जा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
mr: रावेन्ना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
mr: रेग्गियो नेलएमिलिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
mr: रिमिनि

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Arezzo
mr: एरेजू

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
mr: फ्लोरेंस

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Grosseto
mr: ग्रोसेतो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Livorno
mr: लिवोर्नो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lucca
mr: लुक्का

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Massa-Carrara
mr: मासा-कारारा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
mr: पीसा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
mr: पिसटोइया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Prato
mr: प्रेतो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
mr: सिएना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
mr: पेरुजिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Terni
mr: टेरनी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
mr: अंकोना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ascoli Piceno
mr: एसकोली पिसेनो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
mr: मासेरटा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
mr: पेसारो व उर्बिनो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frosinone
mr: फ्रोसिनोन

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
mr: लातिना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rieti
mr: रिएटी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
mr: रोम

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Viterbo
mr: विटेरबो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
mr: चिएटी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
mr: ल'अकिला

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pescara
mr: पेस्कारा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Teramo
mr: टेरामो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
mr: केम्पोबासो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
mr: इसेरनिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Avellino
mr: एवेलिनो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Benevento
mr: बेनेवेन्टो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caserta
mr: कसर्ता

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
mr: नेपल्स

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Salerno
mr: सालेर्नो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
mr: बारी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brindisi
mr: ब्रिंदिसी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Foggia
mr: फोगिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecce
mr: लीसी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
mr: तारान्टो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
mr: मातेरा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Potenza
mr: पोटेन्जा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
mr: कैटनजारो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cosenza
mr: कोसेन्जा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Crotone
mr: क्रोटोने

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
mr: रेग्गियो दी कालाब्रिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vibo Valentia
mr: विबो वालेन्टिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
mr: एग्रेगेन्टो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caltanissetta
mr: कालटानिसेट्टा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
mr: कैटानिया

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Enna
mr: एन्ना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
mr: मेसिना

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Palermo
mr: पालेर्मो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
mr: रागुसा

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
mr: सायराकस

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
mr: ट्रापाणी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
mr: कालिगरी

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Nuoro
mr: नुओरो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Oristano
mr: ओरिस्तानो

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sassari
mr: सासारी

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
mr: जमैका

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
mr: पेरिशेस

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
mr: जमैका नाही

[ctx: jamaica.kgm]
en: Kingston
mr: किंग्सटन

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
mr: पोर्टलँड

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Antonio
mr: पोर्ट अन्टोनियो

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Andrew
mr: सेंट एंड्र्यू

[ctx: jamaica.kgm]
en: Half Way Tree
mr: हाफ वे ट्री

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
mr: सेंट थॉमस

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
mr: मोरान्ट बे

[ctx: jamaica.kgm]
en: Clarendon
mr: क्लारेन्दन

[ctx: jamaica.kgm]
en: May Pen
mr: मे पेन

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
mr: मैंचेस्टर

[ctx: jamaica.kgm]
en: Mandeville
mr: मान्देविले

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann
mr: सेंट एन

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
mr: सेंट एन बे

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
mr: सेंट कैंथरीन

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
mr: स्पेनिश टाउन

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Mary
mr: सेंट मेरी

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
mr: पोर्ट मारिया

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
mr: हनोवर

[ctx: jamaica.kgm]
en: Lucea
mr: लुसेआ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Elizabeth
mr: सेंट एलिजाबेथ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
mr: काला सागर

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint James
mr: सेंट जेम्स

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
mr: मांटेगो बे

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
mr: ट्रेलावनी

[ctx: jamaica.kgm]
en: Falmouth
mr: फालमाउथ

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
mr: वेस्टमोरलँड

[ctx: jamaica.kgm]
en: Savanna-la-Mar
mr: सावन्ना-ला-मार

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
mr: जापान

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
mr: प्रीफेक्चर्स

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
mr: बाउण्ड्स से बाहर

[ctx: japan.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: japan.kgm]
en: Hokkaido
mr: होक्काइदो

[ctx: japan.kgm]
en: Sapporo
mr: सापोरो

[ctx: japan.kgm]
en: Aomori
mr: ओमोरी

[ctx: japan.kgm]
en: Iwate
mr: इवाते

[ctx: japan.kgm]
en: Morioka
mr: मोरिओका

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
mr: अकिता

[ctx: japan.kgm]
en: Yamagata
mr: यामागाता

[ctx: japan.kgm]
en: Miyagi
mr: मियागी

[ctx: japan.kgm]
en: Sendai
mr: सेनदाई

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
mr: निगाता

[ctx: japan.kgm]
en: Fukushima
mr: फुकुशिमा

[ctx: japan.kgm]
en: Nagano
mr: नागानो

[ctx: japan.kgm]
en: Gunma
mr: गुनमा

[ctx: japan.kgm]
en: Maebashi
mr: माबाशी

[ctx: japan.kgm]
en: Tochigi
mr: टोचिगि

[ctx: japan.kgm]
en: Utsunomiya
mr: उट्सुनोमिया

[ctx: japan.kgm]
en: Ibaraki
mr: इबाराकी

[ctx: japan.kgm]
en: Mito
mr: मिटो

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
mr: चिबा

[ctx: japan.kgm]
en: Gifu
mr: गिफू

[ctx: japan.kgm]
en: Shizuoka
mr: शिजुओका

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
mr: शाईतामा

[ctx: japan.kgm]
en: Yamanashi
mr: यामानाशी

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
mr: कोउफू

[ctx: japan.kgm]
en: Toyama
mr: टोयामा

[ctx: japan.kgm]
en: Ishikawa
mr: इशिकावा

[ctx: japan.kgm]
en: Kanazawa
mr: कानाजावा

[ctx: japan.kgm]
en: Aichi
mr: आईचि

[ctx: japan.kgm]
en: Nagoya
mr: नागोया

[ctx: japan.kgm]
en: Fukui
mr: फुकुई

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
mr: शिगा

[ctx: japan.kgm]
en: Mie
mr: माई

[ctx: japan.kgm]
en: Tsu
mr: त्सु

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
mr: क्योटो

[ctx: japan.kgm]
en: Hyogo
mr: हयोगो

[ctx: japan.kgm]
en: Kobe
mr: कोबे

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
mr: नारा

[ctx: japan.kgm]
en: Osaka
mr: ओसाका

[ctx: japan.kgm]
en: Wakayama
mr: वाकायामा

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
mr: ओकायामा

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
mr: टोटोरी

[ctx: japan.kgm]
en: Shimane
mr: शिमाने

[ctx: japan.kgm]
en: Matsue
mr: मात्सु

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
mr: हिरोशिमा

[ctx: japan.kgm]
en: Yamaguchi
mr: यामागुचि

[ctx: japan.kgm]
en: Fukuoka
mr: फुकुओका

[ctx: japan.kgm]
en: Miyazaki
mr: मियाजाकी

[ctx: japan.kgm]
en: Kagoshima
mr: कागोशिमा

[ctx: japan.kgm]
en: Kumamoto
mr: कुमामोतो

[ctx: japan.kgm]
en: Saga
mr: सागा

[ctx: japan.kgm]
en: Nagasaki
mr: नागासाकी

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
mr: एहिमे

[ctx: japan.kgm]
en: Matsuyama
mr: मात्सुयामा

[ctx: japan.kgm]
en: Tokushima
mr: तोकुशिमा

[ctx: japan.kgm]
en: Kagawa
mr: कागवा

[ctx: japan.kgm]
en: Takamatsu
mr: ताकामात्सु

[ctx: japan.kgm]
en: Kanagawa
mr: कानगावा

[ctx: japan.kgm]
en: Yokohama
mr: योकोहामा

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
mr: टोक्यो

[ctx: japan.kgm]
en: Okinawa
mr: ओकिनावा

[ctx: japan.kgm]
en: Naha
mr: नाहा

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
mr: कझाखस्तान

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

en: E&xplore Map
mr: नक्शा एक्सप्लोर करें (&x)

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
mr: इस खण्ड में नक्शे के किसी भी भाग में बायाँ क्लिक कर उस डिवीजन के बारे में जानकारी ले सकते हैं

en: Test Yourself:
mr: स्वतः जाँचें:

en: &Location of Regions
mr: क्षेत्र का स्थान (&L)

en: &Place Regions in the Map
mr: नक्शे में भाग को रखें (&P)

en: &Regions by Capital
mr: राजधानी द्वारा क्षेत्र (&R)

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
mr: इस क्विज में आपको डिविजन नाम का अंदाजा लगाना होगा जब राजधानी दिया गया होगा

en: &Capitals of Regions
mr: क्षेत्रों की राजधानियाँ (&C)

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
mr: इस क्विज में आपको दिए गए डिवीजन नाम के राजधानी का अंदाजा लगाना होगा

en: Re&gions by Flag
mr: झंडों के द्वारा क्षेत्र (&g)

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
mr: इस क्विज में आपको डिवीजन नाम का अंदाजा लगाना होगा यदि इसका झंडा दिया गया हो

en: &Flags of Regions
mr: क्षेत्रों के झंडे (&F)

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
mr: इस क्विज में आपको झंडे का अंदाजा लगाना होगा यदि इसका डिवीजन नाम दिया गया हो

en: &Open Map...
mr: नक्शा खोलें...(&O)

en: &Zoom
mr: ज़ूम (&Z)

en: &Original Size
mr: मूल आकार (&O)

en: &Automatic Zoom
mr: स्वचालित जूम करें (&A)

en: &Move
mr: खिसकाएँ (&M)

en: Disclaimer
mr: डिसक्लेमर

en: There is no current map
mr: वर्तमान नकाशा नाही

en: Number of Questions
mr: प्रश्नों की संख्या

en: How many questions do you want? (1 to %1)
mr: आप कितने प्रश्न चाहते हैं? (1 से लेकर %1)

en: &Location of %1
mr: %1 का स्थान (&L)

en: &Place %1 in the Map
mr: नक्शे में स्थान %1 (&P)

en: %1 by Flag
mr: %1 झण्डा द्वारा

en: &Flags of %1
mr: %1 का झण्डा (&F)

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
mr: <qt>वर्तमान झण्डा:<br /><b>%1</b></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
mr: पिछला खोला गया मैप

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
mr: कीर्गीझस्तान

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
mr: लिथुआनिया

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
mr: बेलारूस

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
mr: रुस

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
mr: एस्तोनिया

[ctx: latvia.kgm]
en: Aizkraukle
mr: ऐज्क्राउकल

[ctx: latvia.kgm]
en: Alūksne
mr: अलुक्स्ने

[ctx: latvia.kgm]
en: Balvi
mr: बाल्वी

[ctx: latvia.kgm]
en: Bauska
mr: बाउस्का

[ctx: latvia.kgm]
en: Cēsis
mr: सेसिस

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils
mr: दाउगापिल्स

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
mr: दाउगावपिल्स सिटी

[ctx: latvia.kgm]
en: Dobele
mr: दोबेले

[ctx: latvia.kgm]
en: Gulbene
mr: गुलबेने

[ctx: latvia.kgm]
en: Jēkabpils
mr: जेकाबपिल्स

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava
mr: जेलगावा

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
mr: जेलगावा सिटी

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
mr: जुरमाला सिटी

[ctx: latvia.kgm]
en: Krāslava
mr: क्रास्लावा

[ctx: latvia.kgm]
en: Kuldīga
mr: कुलदिगा

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja
mr: लिपाजा

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
mr: लिपजा सिटी

[ctx: latvia.kgm]
en: Limbaži
mr: लिमबाजी

[ctx: latvia.kgm]
en: Ludza
mr: लुद्जा

[ctx: latvia.kgm]
en: Madona
mr: मडोना

[ctx: latvia.kgm]
en: Ogre
mr: ओगर

[ctx: latvia.kgm]
en: Preiļi
mr: प्रेइलि

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne
mr: रेजेक्ने

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
mr: रेजकेन सिटी

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
mr: रिगा

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
mr: रिगा सिटी

[ctx: latvia.kgm]
en: Saldus
mr: सालदस

[ctx: latvia.kgm]
en: Talsi
mr: तालसी

[ctx: latvia.kgm]
en: Tukums
mr: टुकुमस

[ctx: latvia.kgm]
en: Valka
mr: वाल्का

[ctx: latvia.kgm]
en: Valmiera
mr: वालमीरा

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils
mr: वेटस्पिल्स

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
mr: वेंटस्पिल्स सिटी

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
mr: लिचेनस्टाइन

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
mr: लक्समबर्ग

en: KGeography
mr: के-जिओग्राफ़ी

en: © 2004-2005 Albert Astals Cid
mr: © 2004-2005 अल्बर्ट एस्टल्स सिड

en: Albert Astals Cid
mr: अलबर्ट एस्टल्स सिड

en: Programmer and designer
mr: प्रोग्रामर व डिज़ाइनर

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
mr: मलेशिया

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: manipur.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
mr: %1 राजधानी है इसका...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
mr: %1 की राजधानी है...

en: %1 by Capital
mr: %1 राजधानी द्वारा

en: Regions
mr: क्षेत्र

en: Choose Map to Use
mr: उपयोग हेतु नक्शा चुनें

en: Error parsing %1: %2
mr: पारसिंग त्रुटि %1: %2

en: Invalid value in tag %1
mr: टैग में अवैध मूल्य %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
mr: या तो वहां पहले ही %1 नाम का डिवीजन है या उसी रंग का एक %2 डिवीजन है

en: The map description file should begin with the %1 tag
mr: नक्शा वर्णन फ़ाइल को %1 टैग के साथ प्रारंभ होना चाहिए

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
mr: नक्शा वर्णन फ़ाइल में %2 के भीतर %1 टैग होना चाहिए

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
mr: नक्शा वर्णन फ़ाइल में %2 के भीतर ठीक एक %1 टैग होना चाहिए

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
mr: मोंगोलिया

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
mr: उत्तर व मध्य अमेरीका

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
mr: देश

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
mr: उत्तर व मध्य अमेरीका नाही

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
mr: कनाडा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
mr: ओटावा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
mr: अल सल्वाडोर

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
mr: सन सल्वाडोर

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
mr: संयुक्त राज्य अमेरिका

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
mr: वाशिंगटन डीसी

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
mr: बहामा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nassau
mr: नासाउ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
mr: डोमिनिकन रिपब्लिक

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Santo Domingo
mr: सेंटो_डोमिनिका

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
mr: हैती

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
mr: पॉर्ट_ऑ_प्रिंस

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
mr: क्यूबा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
mr: हवाना

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
mr: जमैका

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Kingston
mr: किंग्सटन

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
mr: डोमिनिका

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Roseau
mr: रोसेयू

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
mr: एन्टिगुआ और बारबूडा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
mr: सेंट जॉन्स

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
mr: बारबाडोस

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
mr: ब्रिजटाउन

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
mr: ट्रिनिडाड और टोबैगो

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
mr: पॉर्ट_ऑफ_स्पेन

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
mr: मेक्सिको

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
mr: मैक्सिको_सिटी

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
mr: ग्वाटेमाला

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
mr: ग्वाटेमाला सिटी

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
mr: बेलिज

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belmopan
mr: बेलमोपान

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
mr: होंडुरास

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
mr: टेगुसिगलपा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
mr: निकारागुआ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
mr: मानागुआ

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
mr: कोस्टा रिका

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
mr: सान जोस

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
mr: पनामा

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
mr: पनामा सिटी

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
mr: ग्रीनलँड [डेनमार्क]

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
mr: गुयाना

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
mr: वेनेजुएला

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
mr: कोलम्बिया

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
mr: नेदरलँड्स

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
mr: नेदरलँड्स नाही

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
mr: फ्राइसलँड

[ctx: netherlands.kgm]
en: Leeuwarden
mr: लीवार्देन

[ctx: netherlands.kgm]
en: Groningen
mr: ग्रोनिंजन

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
mr: द्रेन्थे

[ctx: netherlands.kgm]
en: Assen
mr: आसेन

[ctx: netherlands.kgm]
en: Overijssel
mr: ओवरिजसेल

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zwolle
mr: ज्वोले

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
mr: जेल्दरलँड

[ctx: netherlands.kgm]
en: Arnhem
mr: आर्नहेम

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
mr: उत्तर ब्राबान्त

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
mr: स हेर्तोगेनबोश

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
mr: लिंबर्ग

[ctx: netherlands.kgm]
en: Maastricht
mr: मास्ट्रिच

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
mr: फ्लेवोलँड

[ctx: netherlands.kgm]
en: Lelystad
mr: लेलस्ताद

[ctx: netherlands.kgm]
en: Utrecht
mr: यूट्रेच्ट

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
mr: जीलँड

[ctx: netherlands.kgm]
en: Middelburg
mr: मिडलबर्ग

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
mr: उत्तर होलँड

[ctx: netherlands.kgm]
en: Haarlem
mr: हर्लेम

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
mr: दक्षिण होलँड

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
mr: द हेग

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
mr: निकारागुआ

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
mr: निकारागुआ नाही

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
mr: नुएवा सेगोविया

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Ocotal
mr: ओकोताल

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Madriz
mr: माद्रिज

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Somoto
mr: सोमोटो

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
mr: एस्टेली

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
mr: चिनानदेगा

[ctx: nicaragua.kgm]
en: León
mr: लेओन

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
mr: मानागुआ

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Masaya
mr: मासाया

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Carazo
mr: काराजो

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotepe
mr: जिनोटेपे

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
mr: ग्रेनाडा

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Rivas
mr: रिवास

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chontales
mr: चोन्तालेस

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Juigalpa
mr: जुईगाल्पा

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Boaco
mr: बोआको

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
mr: मातागाल्पा

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotega
mr: जिनोटेगा

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Río San Juan
mr: रियो सान जुआन

[ctx: nicaragua.kgm]
en: San Carlos
mr: सान कार्लोस

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
mr: अटलान्टिको नोर्ते

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
mr: अटलांटिको सुर

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Bluefields
mr: ब्लूफ़ील्ड्स

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
mr: उत्तर कोरिया

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
mr: नार्वे

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
mr: काउन्टीस

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
mr: नार्वे नाही

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
mr: नोर्दलँड

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
mr: बोडो

[ctx: norway.kgm]
en: Steinkjer
mr: स्टेइकजेर

[ctx: norway.kgm]
en: Molde
mr: मोलदे

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
mr: रोगालँड

[ctx: norway.kgm]
en: Stavanger
mr: स्टावेंगर

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo
mr: ओस्लो

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
mr: ओसेनिया

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
mr: ओसेनिया नाही

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
mr: ऑस्ट्रेलिया

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
mr: न्यूझीलँड

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
mr: पूर्व तिमोर

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
mr: फीजी

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
mr: इंडोनेशिया

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
mr: पापुआ न्यु गिनिया

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
mr: सोलोमन द्वीप

[ctx: oceania.kgm]
en: Vanuatu
mr: वानुआटु

[ctx: oceania.kgm]
en: Kiribati
mr: किरीबाटी

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
mr: मार्शल द्वीप

[ctx: oceania.kgm]
en: Nauru
mr: नौरु

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
mr: पलाउ

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
mr: सामोआ

[ctx: oceania.kgm]
en: Tonga
mr: टोन्गा

[ctx: oceania.kgm]
en: Tuvalu
mr: तुवालु

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
mr: ओमान

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: oman.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
mr: पाकिस्तान

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
mr: पनामा

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: panama.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
mr: पनामा नाही

[ctx: panama.kgm]
en: Bocas del Toro
mr: बोकास देल टोरो

[ctx: panama.kgm]
en: Chiriquí
mr: चिरिकि

[ctx: panama.kgm]
en: David
mr: डेविड

[ctx: panama.kgm]
en: Coclé
mr: कोक्ले

[ctx: panama.kgm]
en: Penonomé
mr: प्नोनोमे

[ctx: panama.kgm]
en: Colón
mr: कोलोन

[ctx: panama.kgm]
en: Darién
mr: दारिएन

[ctx: panama.kgm]
en: La Palma
mr: ला पलामा

[ctx: panama.kgm]
en: Herrera
mr: हेरेरा

[ctx: panama.kgm]
en: Chitré
mr: चित्रे

[ctx: panama.kgm]
en: Los Santos
mr: लास सांतोस

[ctx: panama.kgm]
en: Las Tablas
mr: लास ताबलास

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
mr: पनामा

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
mr: वेरागुआस

[ctx: panama.kgm]
en: Santiago de Veraguas
mr: सेंटिआगो द वेरागुआस

[ctx: panama.kgm]
en: Emberá
mr: एमबेरा

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
mr: यूनियन चोको

[ctx: panama.kgm]
en: Kuna Yala
mr: कुना याला

[ctx: panama.kgm]
en: El Porvenir
mr: अल पोर्वेनिर

[ctx: panama.kgm]
en: Ngöbe-Buglé
mr: नगोबे-बुगले

[ctx: panama.kgm]
en: Chichica
mr: चिचिका

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
mr: पैरागुए

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
mr: पैरागुए नाही

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
mr: आल्टो पैरागुए

[ctx: paraguay.kgm]
en: Fuerte Olimpo
mr: फुएर्ते ओलिम्पो

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
mr: ऑल्टो पराना

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
mr: सिदाद देल एस्ते

[ctx: paraguay.kgm]
en: Amambay
mr: अमामबे

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pedro Juan Caballero
mr: पेद्रो जुआन काबालेरो

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción
mr: एसुन्सियाँन

[ctx: paraguay.kgm]
en: Boquerón
mr: बाकेरान

[ctx: paraguay.kgm]
en: Filadelfia
mr: फिलाडेल्फिया

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caaguazú
mr: कागुआजु

[ctx: paraguay.kgm]
en: Coronel Oviedo
mr: कोरोनल ओविएदो

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caazapá
mr: काजापा

[ctx: paraguay.kgm]
en: Canindeyú
mr: कानिनदेयु

[ctx: paraguay.kgm]
en: Salto del Guairá
mr: साल्तो देल गुआइरा

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
mr: केंद्रित

[ctx: paraguay.kgm]
en: Areguá
mr: आरेगुआ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Concepción
mr: कॉन्सेप्सियान

[ctx: paraguay.kgm]
en: Cordillera
mr: कार्दिलेरा

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caacupé
mr: काकुपे

[ctx: paraguay.kgm]
en: Guairá
mr: गुआइरा

[ctx: paraguay.kgm]
en: Villarrica
mr: विलारिका

[ctx: paraguay.kgm]
en: Itapúa
mr: इटापुआ

[ctx: paraguay.kgm]
en: Encarnación
mr: एनकारनासिआन

[ctx: paraguay.kgm]
en: Misiones
mr: मिसिन्स

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Juan Bautista
mr: सान-जुआन बाउतिस्ता

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ñeembucú
mr: निम्बुकु

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pilar
mr: पिलर

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguarí
mr: पारागुआरी

[ctx: paraguay.kgm]
en: Presidente Hayes
mr: प्रेसिडेंट हेयस

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pozo Colorado
mr: पोजो कोलराडो

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Pedro
mr: सान पेद्रो

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
mr: पेरू

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
mr: प्रशांत महासागर

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
mr: इक्वाडॉर

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
mr: कोलम्बिया

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
mr: ब्राजील

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
mr: बोलिविया

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
mr: चिली

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
mr: अमाजोनास

[ctx: peru.kgm]
en: Chachapoyas
mr: चाचापोयास

[ctx: peru.kgm]
en: Ancash
mr: अनकाश

[ctx: peru.kgm]
en: Huaraz
mr: हुआराज

[ctx: peru.kgm]
en: Apurimac
mr: अपुरीमाक

[ctx: peru.kgm]
en: Abancay
mr: अबानके

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
mr: अरेकिपा

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
mr: अयाकुचो

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
mr: काजामार्का

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
mr: कुस्को

[ctx: peru.kgm]
en: Huancavelica
mr: हुआनकावेलिका

[ctx: peru.kgm]
en: Huanuco
mr: हुआनुको

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
mr: इका

[ctx: peru.kgm]
en: Junin
mr: जुनिन

[ctx: peru.kgm]
en: Lambayeque
mr: लामबायेक

[ctx: peru.kgm]
en: Chiclayo
mr: शिक्लायो

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
mr: ला लिबरटाड

[ctx: peru.kgm]
en: Trujillo
mr: ट्रुजिल्लो

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
mr: लिमा

[ctx: peru.kgm]
en: Loreto
mr: लोरेटो

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
mr: इक्विटास

[ctx: peru.kgm]
en: Madre de Dios
mr: माद्रे द दियोस

[ctx: peru.kgm]
en: Puerto Maldonado
mr: प्यूर्टो मालदोनादो

[ctx: peru.kgm]
en: Moquegua
mr: मोकेगुआ

[ctx: peru.kgm]
en: Piura
mr: पिउरा

[ctx: peru.kgm]
en: Tacna
mr: ताक्ना

[ctx: peru.kgm]
en: Tumbes
mr: टुम्बेस

[ctx: peru.kgm]
en: Pasco
mr: पास्को

[ctx: peru.kgm]
en: Cerro de Pasco
mr: सेरो द पास्को

[ctx: peru.kgm]
en: Puno
mr: पुनो

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
mr: सान मार्टिन

[ctx: peru.kgm]
en: Moyobamba
mr: मोयोबाम्बा

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
mr: उकायाली

[ctx: peru.kgm]
en: Pucallpa
mr: पुकाल्पा

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
mr: फिलिपाइन्स

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
mr: जॉर्डन

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
mr: पोलँड

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
mr: पोलँड नाही

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
mr: मासोविया

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
mr: वारसॉ

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
mr: वार्मिया व मसूरिया

[ctx: poland.kgm]
en: Olsztyn
mr: ओल्सजटाइन

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
mr: पोदलाचिया

[ctx: poland.kgm]
en: Białystok
mr: बिआलयस्तोक

[ctx: poland.kgm]
en: Lublin
mr: लुबलिन

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
mr: सुबकारपाथिया

[ctx: poland.kgm]
en: Rzeszów
mr: जेसेजोव

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
mr: स्वितोक्रेजेसिकि

[ctx: poland.kgm]
en: Kielce
mr: किएलस

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
mr: लेसर पोलँड

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
mr: क्राकोव

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
mr: लोद्ज

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
mr: सिलेसिया

[ctx: poland.kgm]
en: Katowice
mr: कोटोविस

[ctx: poland.kgm]
en: Opole
mr: ओपोल

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
mr: पोमेरेनिया

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
mr: दान्स्क

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
mr: पश्चिम पोमेरेनिया

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
mr: जेजेसिन

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
mr: ग्रेटर पोलँड

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
mr: पोज्नान

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
mr: लोअर सिलेसिया

[ctx: poland.kgm]
en: Wrocław
mr: व्रोक्लाव

[ctx: poland.kgm]
en: Lubusz
mr: लुबुस्ज

[ctx: poland.kgm]
en: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
mr: जिएलोना गोरा, गोर्जोव विएलकोपोल्स्की

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
mr: कुयाविया - पोमेरेनिया

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
mr: बागोस्ज, टोरुन

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
mr: स्पेन

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
mr: स्पेन

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
mr: प्यूर्टो रिको

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
mr: म्यूनिसिपल्टीज

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mona
mr: मोना

[ctx: puertorico.kgm]
en: Adjuntas
mr: एडजुन्टास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguada
mr: अगुआडा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguadilla
mr: अगुआदिला

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguas Buenas
mr: अगुआस ब्यूनास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aibonito
mr: अबोनितो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Añasco
mr: अनास्को

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arecibo
mr: आर्सिबो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arroyo
mr: अरोयो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barceloneta
mr: बार्सेलोनेता

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barranquitas
mr: बारान्कितास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Bayamón
mr: बायोमोन

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cabo Rojo
mr: काबो रोजो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Caguas
mr: कागुआस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Camuy
mr: कामुय

[ctx: puertorico.kgm]
en: Canóvanas
mr: कानोवानास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Carolina
mr: कैरोलिना

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cataño
mr: काटानो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cayey
mr: कायेये

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ceiba
mr: सेइबा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ciales
mr: सियालेस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cidra
mr: सिद्रा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Coamo
mr: कोआमो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Comerío
mr: कोमेरियो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Corozal
mr: कोरोजाल

[ctx: puertorico.kgm]
en: Culebra
mr: कुलेब्रा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Dorado
mr: दोरादो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Fajardo
mr: फाजार्दो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
mr: फ्लोरिडा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guánica
mr: गुआनिका

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayama
mr: गुआयामा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayanilla
mr: गुआयानिला

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guaynabo
mr: गुआयनाबो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Gurabo
mr: गुराबो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hatillo
mr: हाटिलो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hormigueros
mr: हारमिगुएरोस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Humacao
mr: हुमाकाओ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
mr: इसाबेला

[ctx: puertorico.kgm]
en: Jayuya
mr: जयुया

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juana Díaz
mr: जुआना डियाज

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juncos
mr: जुनकोस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lajas
mr: लाजास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lares
mr: लारेस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Marías
mr: लास मारियास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Piedras
mr: लास पेद्रास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Loíza
mr: लोइजा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Luquillo
mr: लुकिलो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Manatí
mr: मानटी

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maricao
mr: मारिकाओ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maunabo
mr: माउनाबो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mayagüez
mr: मायागुएज

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
mr: मोका

[ctx: puertorico.kgm]
en: Morovis
mr: मोरोविस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Nagüabo
mr: नागुआबो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Naranjito
mr: नाराजिटो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Orocovis
mr: ओरोकोविस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Patillas
mr: पाटिलास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Peñuelas
mr: पेनुएलास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ponce
mr: पोन्स

[ctx: puertorico.kgm]
en: Quebradillas
mr: क्वेबरादिलास

[ctx: puertorico.kgm]
en: Rincón
mr: रिनकोन

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
mr: रियो ग्रान्द

[ctx: puertorico.kgm]
en: Sabana Grande
mr: सबाना ग्रान्द

[ctx: puertorico.kgm]
en: Salinas
mr: सालिनास

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Germán
mr: सान जरमन

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
mr: सान जुआन

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Lorenzo
mr: सान लोरेंजो

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Sebastián
mr: सान सेबेस्तियन

[ctx: puertorico.kgm]
en: Santa Isabel
mr: सांता इसाबेल

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Alta
mr: टोआ अल्टा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Baja
mr: टोआ बाजा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Trujillo Alto
mr: ट्रुजिलो ऑल्टो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Utuado
mr: उटुआदो

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Alta
mr: वेगा अल्टा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Baja
mr: वेगा बाजा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vieques
mr: विएक्वेस

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
mr: विलालबा

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yabucoa
mr: याबुकोआ

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yauco
mr: याउको

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
mr: रोमानिया

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: romania.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: san-marino.kgm]
en: San Marino
mr: सॅन मरिनो

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
mr: सौदी अरब

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
mr: स्लोवाकिया

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
mr: स्लोवाकिया नाही

[ctx: slovakia.kgm]
en: Bratislava
mr: ब्राटिस्लवा

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trnava
mr: त्रानवा

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trenčín
mr: ट्रेनसिन

[ctx: slovakia.kgm]
en: Nitra
mr: नित्रा

[ctx: slovakia.kgm]
en: Žilina
mr: जिलिना

[ctx: slovakia.kgm]
en: Banská Bystrica
mr: बान्सका बायस्त्रिका

[ctx: slovakia.kgm]
en: Prešov
mr: प्रेसोव

[ctx: slovakia.kgm]
en: Košice
mr: कोसिस

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
mr: दक्षिण आफ्रीका

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
mr: दक्षिण अमेरिका

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
mr: देश

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
mr: समुद्रतट

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
mr: पनामा

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
mr: कोलम्बिया

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bogotá
mr: बोगोटा

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
mr: वेनेजुएला

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
mr: कराकस

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
mr: गुयाना

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
mr: ज्यॉर्जटाउन

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
mr: सूरीनाम

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
mr: पैरामारिबो

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
mr: फ्रेंच गुयाना

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
mr: सायेने

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
mr: इक्वाडॉर

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
mr: क्विटो

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
mr: पेरू

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
mr: लिमा

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
mr: ब्राजील

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
mr: ब्रासिलिया

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
mr: बोलिविया

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
mr: ला_पाज

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
mr: चिली

[ctx: southamerica.kgm]
en: Santiago
mr: सेन्टिआगो

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
mr: पैरागुए

[ctx: southamerica.kgm]
en: Asunción
mr: एसुन्सियाँन

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
mr: अर्जेंटीना

[ctx: southamerica.kgm]
en: Buenos Aires
mr: ब्यूनस आयर्स

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
mr: उरूग्वे

[ctx: southamerica.kgm]
en: Montevideo
mr: मोंटेविडिओ

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
mr: कोरिया गणराज्य

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
mr: क्षेत्र

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
mr: बाउण्ड्स से बाहर

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
mr: चुंगचेंगबुक-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
mr: चेओन्गियू

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
mr: चुंगचेंगनम-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
mr: दाजोन

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
mr: जेओलाबुक-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
mr: जिआन्जू

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
mr: जेओलानाम-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Muan
mr: म्युआन

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
mr: जेजु-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
mr: जेजू

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
mr: जिओंगसांगनाम-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
mr: चेंगवोन

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
mr: जिओंगसांगबक-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
mr: देगू

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
mr: गांगवान-डो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
mr: श्वेनशान

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
mr: ग्वेनगी-दो

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
mr: सुवान

[ctx: southkorea.kgm]
en: Ulsan
mr: उल्सान

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
mr: ग्वांगजू

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
mr: बुसान

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
mr: सिओल

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
mr: इन्चियान

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
mr: स्पेन

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
mr: स्वशासित समुदाय

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
mr: नॉट स्पेन

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
mr: बाहेरील सीमा

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
mr: एन्दालुसिया

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
mr: सेविले

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
mr: एरागोन

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
mr: जारागोजा

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
mr: आस्ट्रियास

[ctx: spain.kgm]
en: Oviedo
mr: ओविएदो

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
mr: बालेरिक  द्वीप

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
mr: पालमा द मालोर्का

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
mr: बास्क कंट्री

[ctx: spain.kgm]
en: Vitoria
mr: विटोरिया

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
mr: केनेरी द्वीप

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
mr: ला पलामास द ग्रान कनारिया व सांता क्रुज द टेनेरी

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
mr: कान्टाब्रिया

[ctx: spain.kgm]
en: Santander
mr: सान्तान्दर

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
mr: केसल ला मान्चा

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
mr: टोलेडो

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
mr: केसल व लिओन

[ctx: spain.kgm]
en: Valladolid
mr: वालादोलिद

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
mr: केटालोनिया

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
mr: बार्सीलोना

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
mr: एक्सट्रेमादुरा

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
mr: मेरिदा

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
mr: गेलिसिया

[ctx: spain.kgm]
en: Santiago de Compostela
mr: सेंटिआगो द कोम्पोस्टेला

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
mr: ला रिओजा

[ctx: spain.kgm]
en: Logroño
mr: लोग्रोनो

[ctx: spain.kgm]
en: Madrid
mr: मैड्रिड

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
mr: मर्सिया

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
mr: नवारे

[ctx: spain.kgm]
en: Pamplona
mr: पाम्पलोना

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
mr: वेलेन्सियन कम्यूनिटी

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
mr: वेलेन्सिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
mr: स्पेन (राज्य)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
mr: फ्रांस

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
mr: अंडोरा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
mr: पोर्तुगाल

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
mr: मोरक्को

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
mr: अल्जेरिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Álava
mr: अलवा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Vitoria
mr: विटोरिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Albacete
mr: एल्बासेते

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Alicante
mr: अलीकांते

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
mr: अल्मेरिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
mr: आस्ट्रियास

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Oviedo
mr: ओविएदो

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
mr: अविला

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
mr: बादाजो

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
mr: बार्सीलोना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Burgos
mr: बर्गास

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cáceres
mr: केसेरस

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cádiz
mr: कादिज

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
mr: कान्टाब्रिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santander
mr: सान्तान्दर

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
mr: कास्टेलन

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
mr: कास्तेलन द ला प्लाना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
mr: सिदाद रियल

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
mr: कोर्दोबा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
mr: ला कोरूना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
mr: क्वेन्का

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
mr: गिरोना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
mr: गेरोना/गिरोना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
mr: ग्रेनाडा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
mr: ग्वादलाजरा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guipúzcoa
mr: गिपुज्कोआ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: San Sebastián
mr: सान सेबेस्तियन

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huelva
mr: हुएल्वा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huesca
mr: हुएस्का

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
mr: बालेरिक  द्वीप

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
mr: पालमा द मालोर्का

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
mr: जाएन

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
mr: ला रिओजा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Logroño
mr: लोग्रोनो

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: León
mr: लेओन

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lérida
mr: लेरिदा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lugo
mr: लुगो

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Madrid
mr: मैड्रिड

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
mr: मलागा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
mr: मर्सिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
mr: नवारे

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pamplona
mr: पाम्पलोना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
mr: अवरेन्स

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
mr: पलेन्सिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
mr: ला पलामास

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
mr: ला पलामास द ग्रान कनारिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pontevedra
mr: पोन्टेवेद्रा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
mr: सलमान्का

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santa Cruz de Tenerife
mr: सांता क्रुज दे तेनेरिफ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
mr: सेगोविया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
mr: सेविले

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
mr: सोरिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Tarragona
mr: टारागोना

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
mr: टेरुएल

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
mr: टोलेडो

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
mr: वेलेन्सिया

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valladolid
mr: वालादोलिद

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
mr: बिस्के

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Bilbao
mr: बिबाओ

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zamora
mr: जमोरा

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
mr: जारागोजा

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
mr: सुदान

[ctx: sudan.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
mr: लाल समुद्र

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
mr: सूरीनाम

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
mr: सूरीनाम नाही

[ctx: suriname.kgm]
en: Nickerie
mr: निकरी

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
mr: निएवू निकरी

[ctx: suriname.kgm]
en: Coronie
mr: कोरोनी

[ctx: suriname.kgm]
en: Totness
mr: टोटनेस

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
mr: सारामाका

[ctx: suriname.kgm]
en: Groningen
mr: ग्रोनिंजन

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
mr: वानिका

[ctx: suriname.kgm]
en: Lelydorp
mr: लेलेड्रॉप

[ctx: suriname.kgm]
en: Comewijne
mr: कोमेविज्ने

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
mr: निएऊ एमस्टरडम

[ctx: suriname.kgm]
en: Marowijne
mr: मारोविज्ने

[ctx: suriname.kgm]
en: Albina
mr: अलबिना

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
mr: पारा

[ctx: suriname.kgm]
en: Onverwacht
mr: आनवेरवाच्

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
mr: पैरामारिबो

[ctx: suriname.kgm]
en: Brokopondo
mr: ब्रोकोपोन्दो

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
mr: सिपालिविनि

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
mr: स्वीडन देशों में

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
mr: काउन्टीस

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
mr: देश की सीमा

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
mr: कोस्टलाइन

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
mr: स्टॉकहोम काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
mr: स्टॉकहॉम

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
mr: वास्तेबोतेन काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
mr: उमेआ

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
mr: नारबोटेन काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Luleå
mr: लुलेया

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
mr: उपासला काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala
mr: उपासला

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
mr: सोदेरमानलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
mr: नायकोपिंग

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
mr: ओस्टेरगोटलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
mr: लिंकोपिंग

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
mr: जोंकोपिंग काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
mr: जोंकोपिंग

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
mr: क्रोनोबर्ग काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
mr: वाक्सजो

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
mr: कालमार काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar
mr: कालमार

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
mr: गोटलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Visby
mr: विसबी

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
mr: ब्लेकिंगे काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
mr: स्काने काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Malmö
mr: माल्मो

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
mr: हालँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Halmstad
mr: हामस्टैड

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
mr: वस्त्रा गाटलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Göteborg
mr: गोटबोर्ग

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
mr: वार्मलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlstad
mr: कार्लस्टाड

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
mr: ओरेब्रो काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro
mr: ओरेब्रो

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
mr: वास्टमैनलँड  काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerås
mr: वास्तेरास

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
mr: डालार्ना काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Falun
mr: फालुन

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
mr: गावलेबार्ग काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävle
mr: गावले

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
mr: वास्तरनारलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Härnösand
mr: हारनोसान्द

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
mr: जामलँड काउन्टी

[ctx: sweden.kgm]
en: Östersund
mr: ओस्तरसुन्द

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
mr: स्वित्झरलँड

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
mr: ताजीकिस्तान

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
mr: थाइलँड

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: tripura.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
mr: तुर्की

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
mr: तुर्कमेनीस्तान

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
mr: उक्रेन

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
mr: ओब्लास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
mr: वोलिन्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
mr: लुट्सक

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
mr: लविव्स्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
mr: लविव

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
mr: जाकारपात्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
mr: रिवेन्स्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
mr: टेर्नोपिल्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
mr: खमेलन्यत्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
mr: इवानो-फ्रांकिवस्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
mr: इवानो-फ्रानकिवस्क

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
mr: चेर्निवेत्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
mr: जायटोमायर्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
mr: विनित्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
mr: कायवस्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
mr: किव

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
mr: चेरकास्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
mr: किरोवोहराद्स्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
mr: मायकोलाव्यस्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
mr: मायकोलायिव

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
mr: ओडेस्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
mr: ओडेसा

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
mr: चेर्निहिव्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
mr: चेर्निहिव

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
mr: सुम्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
mr: सुमि

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
mr: पोलताव्स्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltava
mr: पोल्तावा

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
mr: कारकिव्स्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
mr: खारकिव

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
mr: दनिप्रोपेत्रोव्स्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
mr: दनिप्रो

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
mr: दोनेत्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
mr: दोनेत्सक

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
mr: जापोरिज्का ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
mr: जापोरिज्जिया

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
mr: खेरसन्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
mr: खेरसन्स

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
mr: लुहान्सका ओबलास्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
mr: लुहान्स

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
mr: क्रीमिया का स्वशासी गणराज्य

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
mr: सिमफेरोपॉल

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
mr: किव सिटी

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
mr: सेवास्तोपोल शहर

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
mr: एजोव सी

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
mr: काला सागर

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
mr: उक्रेन नाही

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
mr: सीमा/कोस्ट

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
mr: नदी

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
mr: उरूग्वे

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
mr: विभाग

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
mr: उरूग्वे नाही

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
mr: आर्टीगास

[ctx: uruguay.kgm]
en: Canelones
mr: कानेलोन्स

[ctx: uruguay.kgm]
en: Cerro Largo
mr: सेरो लार्गो

[ctx: uruguay.kgm]
en: Melo
mr: मेलो

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
mr: कोलोनिया

[ctx: uruguay.kgm]
en: Durazno
mr: दुराज्नो

[ctx: uruguay.kgm]
en: Flores
mr: फ्लोरेस

[ctx: uruguay.kgm]
en: Trinidad
mr: ट्रिनिडाड

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
mr: फ्लोरिडा

[ctx: uruguay.kgm]
en: Lavalleja
mr: लावालेजा

[ctx: uruguay.kgm]
en: Minas
mr: मिनास

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
mr: मालदोनादो

[ctx: uruguay.kgm]
en: Montevideo
mr: मोंटेविडिओ

[ctx: uruguay.kgm]
en: Paysandú
mr: पयसान्दु

[ctx: uruguay.kgm]
en: Río Negro
mr: रियो नेग्रो

[ctx: uruguay.kgm]
en: Fray Bentos
mr: फ्रो बेन्टोस

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rivera
mr: रिवीरा

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rocha
mr: रोचा

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
mr: साल्टो

[ctx: uruguay.kgm]
en: San José
mr: सान जोस

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
mr: सोरिनाओ

[ctx: uruguay.kgm]
en: Mercedes
mr: मर्सडीज

[ctx: uruguay.kgm]
en: Tacuarembó
mr: टाकुआरेम्बो

[ctx: uruguay.kgm]
en: Treinta y Tres
mr: ट्रेन्टा वाय ट्रेस

[ctx: usa.kgm]
en: USA
mr: यूएसए

[ctx: usa.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
mr: समुद्रतट

[ctx: usa.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
mr: लेक सुपीरियर

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
mr: लेक मिशिगन

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
mr: लेक हुरोन

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
mr: लेक एरी

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
mr: लेक ओन्टारियो

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
mr: बहामा

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
mr: क्यूबा

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
mr: कनाडा

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
mr: मेक्सिको

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
mr: रुस

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
mr: वाशिंगटन डीसी

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
mr: अलबामा

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
mr: मोंटगोमरी

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
mr: अलास्का

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
mr: जुनेआयू

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
mr: अरिजोना

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
mr: फीनिक्स

[ctx: usa.kgm]
en: Arkansas
mr: अरकंसास

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
mr: लिटिल रॉक

[ctx: usa.kgm]
en: California
mr: केलिफ़ोर्निया

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
mr: सेक्रामेंटो

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
mr: कोलोरेडो

[ctx: usa.kgm]
en: Denver
mr: डेनवर

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
mr: कनेक्टिकट

[ctx: usa.kgm]
en: Hartford
mr: हार्टफोर्ड

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
mr: देलावरे

[ctx: usa.kgm]
en: Dover
mr: डोवर

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
mr: फ्लोरिडा

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
mr: तालाहासी

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
mr: ज्यार्जिया

[ctx: usa.kgm]
en: Atlanta
mr: अटलांटा

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
mr: हवाई

[ctx: usa.kgm]
en: Honolulu
mr: होनोलूलू

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
mr: इदाहो

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
mr: बोइज

[ctx: usa.kgm]
en: Illinois
mr: इलिनॉइस

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
mr: स्प्रिंगफ़ील्ड

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
mr: इंडियाना

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
mr: इंडियानापॉलिस

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
mr: लोवा

[ctx: usa.kgm]
en: Des Moines
mr: देस मिनोस

[ctx: usa.kgm]
en: Kansas
mr: कंसास

[ctx: usa.kgm]
en: Topeka
mr: टोपेका

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
mr: कैंटुकी

[ctx: usa.kgm]
en: Frankfort
mr: फ्रेंकफुर्त

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
mr: लुसियाना

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
mr: बेटन रग

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
mr: मेने

[ctx: usa.kgm]
en: Augusta
mr: अगस्ता

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
mr: मेरीलँड

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
mr: एनापोलिस

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
mr: मेसाचुसेट्स

[ctx: usa.kgm]
en: Boston
mr: बोस्टन

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
mr: मिशिगन

[ctx: usa.kgm]
en: Lansing
mr: लैनसिंग

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
mr: मिनेसोटा

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
mr: सेंट पॉल

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
mr: मिसिसिपी

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
mr: जैक्सन

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
mr: मिसूरी

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
mr: जेफरसन सिटी

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
mr: मोन्टाना

[ctx: usa.kgm]
en: Helena
mr: हेलेना

[ctx: usa.kgm]
en: Nebraska
mr: नेब्रास्का

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
mr: लिंकन

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
mr: नेवादा

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
mr: कार्सन सिटी

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
mr: न्यू हैम्पशायर

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
mr: कॉनकार्ड

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
mr: न्यू जर्सी

[ctx: usa.kgm]
en: Trenton
mr: ट्रेनटन

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
mr: न्यू मेक्सिको

[ctx: usa.kgm]
en: Santa Fe
mr: सांता फे

[ctx: usa.kgm]
en: New York
mr: न्यूयॉर्क

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
mr: अलबानी

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
mr: उत्तर अमेरिका

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
mr: रेले

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
mr: नॉर्थ डकोटा

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
mr: बिस्मार्क

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
mr: ओहियो

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
mr: कोलम्बस

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma
mr: ओक्लाहामा

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
mr: ओक्लाहामा सिटी

[ctx: usa.kgm]
en: Oregon
mr: ओरेगन

[ctx: usa.kgm]
en: Salem
mr: सालेम

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
mr: पेंसिल्वेनिया

[ctx: usa.kgm]
en: Harrisburg
mr: हैरिसबर्ग

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
mr: रोड द्वीप

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
mr: प्रोविडेंस

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
mr: दक्षिण केरोलिना

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
mr: कोलंबिया

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
mr: दक्षिण डकोटो

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
mr: पियरे

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
mr: टेनेसी

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
mr: नेशविले

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
mr: टेक्सास

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
mr: ऑस्टिन

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
mr: उटा

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
mr: साल्ट लेक सिटी

[ctx: usa.kgm]
en: Vermont
mr: वर्मांन्ट

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
mr: मॉटपेलियर

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
mr: वर्जीनिया

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
mr: रिचमण्ड

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
mr: वाशिंगटन

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
mr: ओलंपिया

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
mr: पश्चिम वर्जीनिया

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
mr: चार्लस्टन

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
mr: विस्कांसिन

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
mr: मेडिसन

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
mr: व्योमिंग

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
mr: चेचेन

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
mr: उझबेकिस्तान

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
mr: वेनेजुएला

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
mr: राज्य

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
mr: वेनेजुएला नाही

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
mr: अमाजोनास

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
mr: प्यूर्टो अयाचुचो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Anzoátegui
mr: अन्जोटेगुई

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
mr: बार्सीलोना

[ctx: venezuela.kgm]
en: Apure
mr: अपुरे

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Fernando de Apure
mr: सान फरनांदो दे अपुरे

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
mr: अरागुआ

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracay
mr: माराके

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
mr: बारिनास

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
mr: बोलिवार

[ctx: venezuela.kgm]
en: Ciudad Bolívar
mr: सिदाद बोलिवार

[ctx: venezuela.kgm]
en: Carabobo
mr: काराबोबो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
mr: वेलेन्सिया

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cojedes
mr: कोजेदेस

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Carlos
mr: सान कार्लोस

[ctx: venezuela.kgm]
en: Delta Amacuro
mr: डेल्टा अमाकुरो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Tucupita
mr: टुकुपिटा

[ctx: venezuela.kgm]
en: Falcón
mr: फालकन

[ctx: venezuela.kgm]
en: Coro
mr: कोरो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guárico
mr: गुआरिको

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Juan De Los Morros
mr: सान जुआन दे ला मोरोस

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
mr: लारा

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barquisimeto
mr: बारक्विसिमेटो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
mr: मेरिदा

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
mr: मिरान्डा

[ctx: venezuela.kgm]
en: Los Teques
mr: लास तेकस

[ctx: venezuela.kgm]
en: Monagas
mr: मोनागस

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
mr: मैट्यूरिन

[ctx: venezuela.kgm]
en: Nueva Esparta
mr: नुएवा एसपार्टा

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
mr: ला आसनसियोन

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
mr: पोर्टगुएसा

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guanare
mr: गुआनारे

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
mr: सुक्रे

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cumaná
mr: कुमाना

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
mr: टाचिरा

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Cristóbal
mr: सान क्रिस्टोबल

[ctx: venezuela.kgm]
en: Trujillo
mr: ट्रुजिल्लो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
mr: याराकुए

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
mr: सेन फेलिप

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
mr: वारागस

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Guaira
mr: ला गुआइरा

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
mr: जुलिया

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
mr: माराकाइबो

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
mr: फेडरल डिपेंडेंसीज़

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
mr: कराकस

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
mr: राजधानी जिला

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
mr: कराकस सिदाद

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
mr: वियेतनाम

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
mr: आर्क्टिक महासागर

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
mr: हिंदी महासागर

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
mr: अन्टार्क्टिक महासागर

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
mr: कॉन्गो

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Niger
mr: नाईजर

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Senegal
mr: सेनेगल

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
mr: अमेझोन

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
mr: उरुग्वे

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
mr: कैस्पियन सागर

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
mr: किनार

[ctx: world.kgm]
en: World
mr: दुनिया

[ctx: world.kgm]
en: Countries
mr: देश

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
mr: देश नाही

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
mr: अल्जीरिया

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
mr: अलगियर्स

[ctx: world.kgm]
en: Angola
mr: अंगोला

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
mr: लुआंडा

[ctx: world.kgm]
en: Benin
mr: बेनिन

[ctx: world.kgm]
en: Porto Novo
mr: पॉर्टो_नोवो

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
mr: बोत्सवाना

[ctx: world.kgm]
en: Gaborone
mr: गबोरोन

[ctx: world.kgm]
en: Burkina Faso
mr: बुर्किना फासो

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
mr: ओयूगाडॉउगॉउ

[ctx: world.kgm]
en: Burundi
mr: बुरूंडी

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
mr: कैमरून

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
mr: याओन्दे

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
mr: सेंट्रल आफ्रीकन रिपब्लिक

[ctx: world.kgm]
en: Bangui
mr: बानगुइ

[ctx: world.kgm]
en: Chad
mr: चाड

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
mr: एन'जमेना

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
mr: कोट डि'वॉरे

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
mr: यामोसोक्रो

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
mr: कांगो प्रजाातांत्रिक गणराज्य

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
mr: किंसहासा

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
mr: डिबौती

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
mr: मिश्र

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
mr: केइरो

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
mr: इक्वेटोरियल गुएना

[ctx: world.kgm]
en: Malabo
mr: मलाबू

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
mr: एरिट्रीया

[ctx: world.kgm]
en: Asmara
mr: आसमारा

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
mr: इथियोपिया

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
mr: अदिस_अबाबा

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
mr: गेबॉन

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
mr: लिब्रेविले

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
mr: घाना

[ctx: world.kgm]
en: Accra
mr: एक्रा

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
mr: गुईना

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
mr: कोनाक्री

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
mr: गुएना-बिसाऊ

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
mr: बिसाऊ

[ctx: world.kgm]
en: Iran
mr: इरान

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
mr: तेहरान

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
mr: इराक

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
mr: बगदाद

[ctx: world.kgm]
en: Israel
mr: इज़राइल

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
mr: यरूशलम

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
mr: जॉर्डन

[ctx: world.kgm]
en: Amman
mr: अम्मान

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
mr: केन्या

[ctx: world.kgm]
en: Nairobi
mr: नैरोबी

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
mr: कुवैत

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
mr: कुवैत सिटी

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
mr: लेबनान

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
mr: बेरूत

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
mr: लेसोथो

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
mr: मासेरु

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
mr: लाइबेरिया

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
mr: मॉनरोविया

[ctx: world.kgm]
en: Libya
mr: लीबिया

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
mr: त्रिपोली

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
mr: लिचटेनस्टीन

[ctx: world.kgm]
en: Vaduz
mr: वादुज़

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
mr: मेडागास्कर

[ctx: world.kgm]
en: Antananarivo
mr: एंटानानारिवो

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
mr: मलावी

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
mr: लिलोन्ग्वे

[ctx: world.kgm]
en: Mali
mr: माली

[ctx: world.kgm]
en: Bamako
mr: बमाको

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
mr: मारीतानिया

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
mr: नाउआकोट

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
mr: मोरक्को

[ctx: world.kgm]
en: Rabat
mr: रबात

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
mr: मोज़ाम्बीक

[ctx: world.kgm]
en: Maputo
mr: मपुटो

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
mr: नामीबिया

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
mr: विंडहोक

[ctx: world.kgm]
en: Niger
mr: निगर

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
mr: नियमये

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
mr: नाइजीरिया

[ctx: world.kgm]
en: Abuja
mr: अबुजा

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
mr: क़तर

[ctx: world.kgm]
en: Doha
mr: दोहा

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
mr: रिपब्लिक ऑफ कॉगो

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
mr: ब्राज़ावेल

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
mr: रवांडा

[ctx: world.kgm]
en: Kigali
mr: किगाली

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
mr: सऊदी अरब

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
mr: रियाद

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
mr: सेनेगल

[ctx: world.kgm]
en: Dakar
mr: डकर

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
mr: सिएरा लिओन

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
mr: फ्रीटाउन

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
mr: सोमालिया

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
mr: मॉगाडिशु

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
mr: दक्षिण आफ्रीका

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
mr: प्रीटोरिया, बोलमफोन्टेन व केप टाउन

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
mr: सूडान

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
mr: खार्तूम

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
mr: दक्षिण सुदान

[ctx: world.kgm]
en: Mbabane
mr: मबाबने

[ctx: world.kgm]
en: Syria
mr: सीरिया

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
mr: दमस्कस

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
mr: तंजानिया

[ctx: world.kgm]
en: Dodoma
mr: डोडोमा

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
mr: जाम्बिया

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
mr: बैनजुल

[ctx: world.kgm]
en: Togo
mr: टोगो

[ctx: world.kgm]
en: Lomé
mr: लोम

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
mr: ट्यूनीशिया

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
mr: तुनिस

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
mr: उगांडा

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
mr: कम्पाला

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
mr: संयुक्त अरब अमीरात

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
mr: अबू धाबी शहर

[ctx: world.kgm]
en: Oman
mr: ओमन

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
mr: मसकट

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
mr: वेस्ट बैंक

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
mr: पश्चिम सहारा

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
mr: लायोने

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
mr: यमन

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
mr: साना

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
mr: ज़ाम्बिया

[ctx: world.kgm]
en: Lusaka
mr: लुसाका

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
mr: जिम्बाबवे

[ctx: world.kgm]
en: Harare
mr: हरारे

[ctx: world.kgm]
en: Albania
mr: अल्बानिया

[ctx: world.kgm]
en: Tirana
mr: टिराना

[ctx: world.kgm]
en: Austria
mr: आस्ट्रिया

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
mr: वियना

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
mr: बेलारूस

[ctx: world.kgm]
en: Minsk
mr: मिंस्क

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
mr: बेल्जियम

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
mr: ब्रुसेल्स

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
mr: बोस्निया और हर्जेगोविना

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
mr: साराजेवो

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
mr: बुल्गारिया

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
mr: सोफिया

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
mr: क्रोआशिया

[ctx: world.kgm]
en: Zagreb
mr: जग्रेब

[ctx: world.kgm]
en: Prague
mr: प्राग

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
mr: डेनमार्क

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
mr: कोपेनहेगन

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
mr: एस्तोनिया

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
mr: टलिन

[ctx: world.kgm]
en: Finland
mr: फिनलँड

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
mr: हेलसिंकी

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
mr: स्कोपज

[ctx: world.kgm]
en: France
mr: फ्रांस

[ctx: world.kgm]
en: Paris
mr: पेरिस

[ctx: world.kgm]
en: Germany
mr: जर्मनी

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
mr: बर्लिन

[ctx: world.kgm]
en: Greece
mr: ग्रीस

[ctx: world.kgm]
en: Athens
mr: एथेंस

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
mr: हंगरी

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
mr: बुडापेस्ट

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
mr: आयरलँड

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
mr: रेकजाविक

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
mr: आयरलँड

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
mr: डबलिन

[ctx: world.kgm]
en: Italy
mr: इटली

[ctx: world.kgm]
en: Rome
mr: रोम

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
mr: लाटविया

[ctx: world.kgm]
en: Riga
mr: रिगा

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
mr: लिथुआनिया

[ctx: world.kgm]
en: Vilnius
mr: विलनियस

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
mr: लक्समबर्ग

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
mr: मॉल्दोवा

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
mr: चिसिंनाउ

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
mr: नेदरलँड्स

[ctx: world.kgm]
en: Amsterdam
mr: एमस्टरडम

[ctx: world.kgm]
en: Norway
mr: नार्वे

[ctx: world.kgm]
en: Oslo
mr: ओस्लो

[ctx: world.kgm]
en: Poland
mr: पोलँड

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
mr: वारसॉ

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
mr: पोर्तुगाल

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
mr: लिस्बन

[ctx: world.kgm]
en: Romania
mr: रोमानिया

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
mr: बुखारेस्ट

[ctx: world.kgm]
en: Russia
mr: रुस

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
mr: मास्को

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
mr: सेन मेरिनो

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
mr: सर्बिया

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
mr: बेलग्रेड

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
mr: मोंटेंग्रो

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
mr: पोदगोरिका

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
mr: स्लोवाकिया

[ctx: world.kgm]
en: Bratislava
mr: ब्राटिस्लवा

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
mr: स्लोवेनिया

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
mr: ज़ुबज़ाना

[ctx: world.kgm]
en: Spain
mr: स्पेन

[ctx: world.kgm]
en: Madrid
mr: मैड्रिड

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
mr: स्वीडन

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
mr: स्टॉकहॉम

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
mr: स्विट्जरलँड

[ctx: world.kgm]
en: Bern
mr: बर्न

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
mr: तुर्की

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
mr: अंकारा

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
mr: उक्रेन

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
mr: यूनाइटेड किंगडम

[ctx: world.kgm]
en: London
mr: लंदन

[ctx: world.kgm]
en: Canada
mr: कनाडा

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
mr: ओटावा

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
mr: अल सल्वाडोर

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
mr: सन सल्वाडोर

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
mr: संयुक्त राज्य अमेरिका

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
mr: वाशिंगटन डीसी

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
mr: बहामा

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
mr: नासाउ

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
mr: डोमिनिकन रिपब्लिक

[ctx: world.kgm]
en: Santo Domingo
mr: सेंटो_डोमिनिका

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
mr: हैती

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
mr: पॉर्ट_ऑ_प्रिंस

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
mr: क्यूबा

[ctx: world.kgm]
en: Havana
mr: हवाना

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
mr: जमैका

[ctx: world.kgm]
en: Kingston
mr: किंग्सटन

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
mr: डोमिनिका

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
mr: रोसेयू

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
mr: बारबाडोस

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
mr: ब्रिजटाउन

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
mr: एन्टिगुआ और बारबूडा

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
mr: सेंट जॉन्स

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
mr: ट्रिनिडाड और टोबैगो

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
mr: पॉर्ट_ऑफ_स्पेन

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
mr: मेक्सिको

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
mr: मैक्सिको_सिटी

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
mr: ग्वाटेमाला

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
mr: ग्वाटेमाला सिटी

[ctx: world.kgm]
en: Belize
mr: बेलिज

[ctx: world.kgm]
en: Belmopan
mr: बेलमोपान

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
mr: होंडुरास

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
mr: टेगुसिगलपा

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
mr: निकारागुआ

[ctx: world.kgm]
en: Managua
mr: मानागुआ

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
mr: कोस्टा रिका

[ctx: world.kgm]
en: San José
mr: सान जोस

[ctx: world.kgm]
en: Panama
mr: पनामा

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
mr: पनामा सिटी

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
mr: कोलम्बिया

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
mr: बोगोटा

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
mr: वेनेजुएला

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
mr: कराकस

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
mr: गुयाना

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
mr: ज्यॉर्जटाउन

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
mr: सूरीनाम

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
mr: पैरामारिबो

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
mr: फ्रेंच गुयाना

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
mr: सायेने

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
mr: इक्वाडॉर

[ctx: world.kgm]
en: Quito
mr: क्विटो

[ctx: world.kgm]
en: Peru
mr: पेरू

[ctx: world.kgm]
en: Lima
mr: लिमा

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
mr: ब्राजील

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
mr: ब्रासिलिया

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
mr: बोलिविया

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
mr: ला_पाज

[ctx: world.kgm]
en: Chile
mr: चिली

[ctx: world.kgm]
en: Santiago
mr: सेन्टिआगो

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
mr: पैरागुए

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
mr: एसुन्सियाँन

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
mr: अर्जेंटीना

[ctx: world.kgm]
en: Buenos Aires
mr: ब्यूनस आयर्स

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
mr: उरूग्वे

[ctx: world.kgm]
en: Montevideo
mr: मोंटेविडिओ

[ctx: world.kgm]
en: Australia
mr: ऑस्ट्रेलिया

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
mr: कैनबरा

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
mr: न्यूजीलँड

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
mr: वेलिंगटन

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
mr: वेटिकन सिटी

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
mr: अंडोरा

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
mr: अंदोरा ला वेला

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
mr: मोनेको

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
mr: मोनेको-विले

[ctx: world.kgm]
en: China
mr: चीन

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
mr: बीजिंग

[ctx: world.kgm]
en: India
mr: भारत

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
mr: नई दिल्ली

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
mr: श्री लंका

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
mr: कोलंबो व श्री जयवर्धनेपुरा

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
mr: मंगोलिया

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
mr: उलानबाटर

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
mr: कज़ाखिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Astana
mr: आस्ताना

[ctx: world.kgm]
en: Japan
mr: जापान

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
mr: टोक्यो

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
mr: म्यनमार

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
mr: नेपिदाव

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
mr: नेपाल

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
mr: काठमांडू

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
mr: भूटान

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
mr: थिमफू

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
mr: इंडोनेशिया

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
mr: जकार्ता

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
mr: मलेशिया

[ctx: world.kgm]
en: Kuala Lumpur
mr: कुआलालम्पुर

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
mr: बांग्लादेश

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
mr: ढाका

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
mr: साइप्रस

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
mr: निकोसिया

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
mr: अफगानिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
mr: काबुल

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
mr: अजरबैजान

[ctx: world.kgm]
en: Baku
mr: बाकू

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
mr: आर्मेनिया

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
mr: आशिया/येरेवन

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
mr: बहारीन

[ctx: world.kgm]
en: Manama
mr: मनामा

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
mr: ज्यार्जिया

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
mr: तबिलिसी

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
mr: तुर्कमेनिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
mr: अशगाबाट

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
mr: उज्बेकिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
mr: ताशकंद

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
mr: किर्गिजिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
mr: बिशकेक

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
mr: ताजिकिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
mr: दुशान्बे

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
mr: पाकिस्तान

[ctx: world.kgm]
en: Islamabad
mr: इस्लामाबाद

[ctx: world.kgm]
en: Laos
mr: लाओस

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
mr: विएनतिआन

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
mr: कम्बोडिया

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
mr: नॉम_पेन्ह

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
mr: पूर्व तिमोर

[ctx: world.kgm]
en: Dili
mr: दिली

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
mr: ब्रूनेई

[ctx: world.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
mr: बांदर सेरी बेगवां

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
mr: फिलिप्पीन्स

[ctx: world.kgm]
en: Manila
mr: मनीला

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
mr: थाइलँड

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
mr: बैंकॉक

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
mr: विएतनाम

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
mr: हनोई

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
mr: चीन गणराज्य (ताइवान)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
mr: ताइपेई

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
mr: सिंगापोर

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
mr: कोरिया का जनता का प्रजातांत्रिक गणराज्य

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
mr: प्येंगयांग

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
mr: कोरिया गणराज्य

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
mr: सिओल

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
mr: फिजी

[ctx: world.kgm]
en: Suva
mr: सुवा

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
mr: टोन्गा

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
mr: नुकुलोफा

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
mr: पापुआ न्यू गियाना

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
mr: पोर्ट मोर्सबे

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
mr: ग्रीनलँड [डेनमार्क]

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
mr: नुक

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
mr: ओसेनिया

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
mr: यमन

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
mr: पाणी

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
mr: जिम्बाबवे

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
mr: राज्य

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
mr: जिम्बाबवे नाही

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
mr: बुलवायो

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Harare
mr: हरारे

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
mr: मानिकलँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mutare
mr: मुतारे

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
mr: उत्तर मशोनालँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bindura
mr: बिंदुरा

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
mr: पूर्व मशोनालँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Marondera
mr: मारोनदेरा

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
mr: पश्चिम मशोनालँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Chinhoyi
mr: चिन्होयी

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Masvingo
mr: मास्विंगो

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
mr: उत्तर मताबेलेलँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Lupane
mr: लुपाने

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
mr: दक्षिण मताबेलेलँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gwanda
mr: ग्वांडा

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
mr: मिडलँड

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gweru
mr: ग्वेरू

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
mr: डिस्ट्रिक्ट

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
mr: फ्रन्टियर

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
mr: पाणी
