kgeography - en to oc translation catalogue (789 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
oc: Afganistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
oc: Turqmenistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
oc: Taiwan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
oc: Paquistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
oc: Índia

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
oc: Irlanda

[ctx: africa.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
oc: Angòla

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
oc: Litua

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
oc: Cameron

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
oc: Cap Verd

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
oc: Centrafrica

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
oc: Còsta d'Evòri

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
oc: Jiboti

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
oc: Egipte

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
oc: Guinèa Eqüatoriala

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
oc: Eritrèa

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
oc: Etiopia

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
oc: Gana

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
oc: Guinèa

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
oc: Canada

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
oc: Kenia

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
oc: Lesoto

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
oc: Pero

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
oc: Libèria

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
oc: Mauritània

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
oc: Marròc

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
oc: Moçambic

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
oc: Nigèr

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
oc: Nigèria

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
oc: Brasil

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
oc: Seichèlas

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
oc: Sudafrica

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
oc: Sodan

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
oc: Tògo

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
oc: Oganda

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
oc: Guatemala

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
oc: Bèlgica

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
oc: Bèlgica

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
oc: Bèlgica

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
oc: Serbia

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
oc: Serbia

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
oc: Turquia

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
oc: Taiwan

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
oc: Panama

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
oc: Corea dèu Nord

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
oc: Son

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
oc: Croacia

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
oc: Kanu

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
oc: Pero

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
oc: Noruega

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
oc: Turquia

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
oc: Irlanda

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
oc: Suècia

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
oc: Chile

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
oc: Bèlgica

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
oc: Serbia

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
oc: Taiwan

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
oc: Chile

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
oc: El Salvador

[ctx: algeria.kgm]
en: Mila
oc: Kanu

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
oc: Andòrra

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
oc: Espanha

[ctx: andorra.kgm]
en: France
oc: França

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
oc: Kanu

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
oc: El Salvador

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
oc: Republica democratica del Congò

en: Your Answer
oc: Vòstra responsa

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
oc: Jamaica

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
oc: Xina

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
oc: Còrean

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
oc: Macedònian

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
oc: Kanu

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
oc: Panama

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
oc: Panama

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
oc: Turc

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
oc: Turquia

[ctx: asia.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
oc: Turquia

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
oc: Egipte

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
oc: Jiboti

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
oc: Eritrèa

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
oc: Etiopia

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
oc: Israel

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
oc: Còrean

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
oc: Son

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
oc: Kenia

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
oc: Koweit

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
oc: Liban

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
oc: Arabia saudita

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
oc: Sodan

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
oc: Oganda

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabs Units

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
oc: Iemèn

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
oc: Ucraïna

[ctx: asia.kgm]
en: India
oc: Índia

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
oc: Taiwan

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
oc: Austria

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
oc: Japon

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
oc: Panama

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
oc: Botan

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
oc: Kanu

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
oc: Bangladèsh

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
oc: Afganistan

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
oc: Turc

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
oc: Barein

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
oc: Russia

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
oc: Turqmenistan

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
oc: Taiwan

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
oc: Paquistan

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
oc: Vinyes

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
oc: Colòmbia

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
oc: Filipinas

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
oc: Tailandia

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
oc: Singapor

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
oc: Moçambic

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
oc: Papoa Nòva Guinèa

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
oc: Chipre

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
oc: Croacia

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
oc: Australia

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
oc: Australia

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
oc: Romania

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
oc: Irlanda

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
oc: Bielorusia

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
oc: Bèlgica

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
oc: Luxemburg

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
oc: Luxemborg

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
oc: Bèlgica

[ctx: belize.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
oc: Turquia

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
oc: Croacia

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
oc: Polònia

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
oc: Panama

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
oc: Taiwan

en: &Accept
oc: &Acceptar

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
oc: Brasil

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
oc: Serbia

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
oc: Romania

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
oc: Panama

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
oc: Argentina

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
oc: Bulgaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
oc: Estònia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
oc: Portugal

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pernik
oc: Pero

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
oc: Granada

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Razgrad
oc: Noruega

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Ruse
oc: Russia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Silistra
oc: Kanu

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Stara Zagora
oc: Paraguai

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vidin
oc: Icones

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
oc: Espanha

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
oc: Èst

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
oc: Amèrica, nord

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
oc: Croacia

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
oc: Nòrd

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
oc: Nòrd-Oèst

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
oc: Sud

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
oc: Sud-Oèst

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
oc: Oèst

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
oc: Canadà

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
oc: Colòmbia

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
oc: Kanu

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
oc: St. Kitts e Nevis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Plymouth
oc: Corea dèu Sud

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
oc: St. Lucia

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
oc: St. Vincent e les Granadines

[ctx: chile.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
oc: Panama

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
oc: Colòmbia

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
oc: Kanu

[ctx: china.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: china.kgm]
en: Coast
oc: Croacia

[ctx: china.kgm]
en: Japan
oc: Japon

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
oc: Taiwan

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
oc: Taiwan

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
oc: Afganistan

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
oc: Paquistan

[ctx: china.kgm]
en: India
oc: Índia

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
oc: Botan

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
oc: Bangladèsh

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
oc: Panama

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
oc: Tailandia

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
oc: Finlandia

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
oc: Taiwan

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
oc: Hongria

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
oc: Son

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
oc: Taiwan

[ctx: china.kgm]
en: Macao
oc: Kanu

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
oc: Argentina

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
oc: Canada

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
oc: Còrean

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
oc: Kanu

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
oc: Turquia

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
oc: Bolivia

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
oc: Bordadura

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
oc: Libèria

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
oc: Serbia

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
oc: Cubà

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
oc: Kanu

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
oc: Panama

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
oc: Croacia

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
oc: Hongria

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
oc: Republica Dominicana

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
oc: Barbados

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
oc: Icones

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
oc: Romania

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
oc: Croacia

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
oc: Macedònian

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
oc: Jamaica

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
oc: Panama

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
oc: Eqüator

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
oc: Chèquia

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
oc: Bolivia

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
oc: Canada

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
oc: Chèquia

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
oc: Còrean

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
oc: Panama

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
oc: Croacia

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
oc: El Salvador

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
oc: Croacia

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabs Units

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
oc: Estònia

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
oc: Euròpa

[ctx: europe.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
oc: Croacia

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
oc: Andòrra

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
oc: Bielorusia

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
oc: Bèlgica

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
oc: Bòsnia e Ercegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
oc: Croacia

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
oc: Danemarc

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
oc: Japon

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
oc: Estònia

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
oc: Finlandia

[ctx: europe.kgm]
en: France
oc: França

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
oc: Alemanha

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
oc: Bèlgica

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
oc: Grèça

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
oc: Ongria

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
oc: Islàndia

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
oc: Irlanda

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
oc: Italia

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
oc: ኖሞች

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
oc: Letònia

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
oc: Lituània

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
oc: Luxemborg

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
oc: Monegue

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
oc: Marròc

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
oc: Holanda

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
oc: Norvègia

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
oc: Polonha

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
oc: Panama

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
oc: Bulgaria

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
oc: Eslòvac

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
oc: Eslovenia

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
oc: Litua

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
oc: Espanha

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
oc: Suècia

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
oc: Soïssa

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
oc: Turquia

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
oc: Ucraïna

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

[ctx: france.kgm]
en: France
oc: França

[ctx: france.kgm]
en: Gap
oc: Espaci

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
oc: Grèça

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
oc: Argentina

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
oc: Marselha

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
oc: El Salvador

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
oc: Canada

[ctx: france.kgm]
en: Cher
oc: Chile

[ctx: france.kgm]
en: Eure
oc: Turquia

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
oc: Tolosa

[ctx: france.kgm]
en: Indre
oc: Icones

[ctx: france.kgm]
en: Isère
oc: Israel

[ctx: france.kgm]
en: Jura
oc: Australia

[ctx: france.kgm]
en: Landes
oc: Anglès

[ctx: france.kgm]
en: Manche
oc: França

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
oc: Ucraina

[ctx: france.kgm]
en: Nord
oc: Noruega

[ctx: france.kgm]
en: Orne
oc: França

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
oc: Vinyes

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
oc: Taiwan

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
oc: Venezuela

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
oc: Vinyes

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
oc: Serbia

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
oc: França

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
oc: Serbia

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
oc: Croacia

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
oc: Russia

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
oc: Alemanha

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
oc: Bèlgica

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
oc: Irlanda

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Renfrewshire
oc: Chile

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Yorkshire
oc: Corea dèu Nord

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdonshire
oc: Corea dèu Nord

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sussex
oc: Russia

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berkshire
oc: Chile

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Somerset
oc: Serbia

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
oc: Chèquia

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
oc: Grèça

[ctx: greece.kgm]
en: Border
oc: Bordadura

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
oc: Japon

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
oc: Japon

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
oc: Kanu

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
oc: Guianà

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
oc: Macedònian

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
oc: Aïtí

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
oc: Canada

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
oc: Noruega

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
oc: Noruega

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
oc: Son

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
oc: Hondures

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
oc: Croacia

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
oc: Serbia

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
oc: Kanu

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
oc: Serbia

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
oc: Panama

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau
oc: Russia

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banten
oc: Kanu

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
oc: Arabia saudita

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
oc: Israel

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
oc: Koweit

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
oc: Turqmenistan

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
oc: Afganistan

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
oc: Paquistan

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
oc: Turc

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
oc: Turquia

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabs Units

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
oc: El Salvador

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ulster
oc: Europa de l'est

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
oc: Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
oc: ኖሞች

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
oc: Croacia

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
oc: Barbados

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
oc: Colòmbia

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
oc: Pero

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
oc: Kanu

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
oc: Austria

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
oc: Croacia

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
oc: Tailandia

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
oc: Serbia

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
oc: Vinyes

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
oc: Austria

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
oc: Pero

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
oc: Noruega

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
oc: Kanu

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
oc: Croacia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
oc: Austria

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
oc: Polònia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
oc: Vinyes

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
oc: Vinyes

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
oc: Ucraina

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
oc: Serbia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
oc: Panama

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
oc: Romania

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
oc: Estònia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
oc: Vinyes

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
oc: Pero

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
oc: Kanu

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
oc: Croacia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
oc: ኖሞች

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
oc: Chile

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
oc: Icones

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
oc: Barbados

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
oc: Taiwan

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
oc: Kanu

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
oc: Argentina

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
oc: Croacia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
oc: Russia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
oc: Russia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
oc: Japon

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
oc: Jamaïca

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
oc: Polònia

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
oc: Panama

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
oc: França

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
oc: Irlanda

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
oc: Irlanda

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
oc: Japon

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
oc: Xina

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
oc: Panama

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
oc: Xina

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
oc: Noruega

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
oc: Panama

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
oc: Chile

en: &Move
oc: &Desplaçar

en: Number of Questions
oc: Nombre de questions

en: %1 by Flag
oc: %1 per bandièra

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
oc: Lituània

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
oc: Bielorusia

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
oc: Estònia

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
oc: %1 es la capitala de...

en: %1 by Capital
oc: %1 per capitala

en: %1 does not exist.
oc: %1 existís pas.

[ctx: mexico_states.kgm]
en: La Paz
oc: Croacia

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
oc: Xina

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guadalajara
oc: Guatemala

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelos
oc: Kanu

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mérida
oc: Serbia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
oc: Canadà

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
oc: El Salvador

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
oc: Estats Units d'America

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
oc: Bahamas

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
oc: Aïtí

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
oc: Cubà

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
oc: Jamaïca

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
oc: Romania

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
oc: Antigua e Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
oc: Barbada

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
oc: Trinitat e Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
oc: Mèxic

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
oc: Bèlgica

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
oc: Hondures

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
oc: Paraguai

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
oc: Paraguai

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
oc: Panamà

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
oc: Guianà

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
oc: Veneçuèla

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
oc: Finlandia

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
oc: Chile

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
oc: Holanda

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
oc: Luxemburg

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
oc: Polònia

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
oc: Irlanda

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Waikato
oc: Jamaica

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
oc: Paraguai

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
oc: Estònia

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
oc: Xina

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
oc: Paraguai

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
oc: Panama

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
oc: Catalan

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
oc: Norvègia

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
oc: Còrean

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
oc: Polònia

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
oc: Papoa Nòva Guinèa

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

[ctx: oceania.kgm]
en: Yaren
oc: Carib

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
oc: Estats Units d'Amèrica

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
oc: Panama

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
oc: Panamà

[ctx: panama.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
oc: Paraguai

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
oc: Paraguai

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
oc: Paraguai

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
oc: Peró

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
oc: Eqüator

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
oc: Brasil

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
oc: Argentina

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
oc: Jamaica

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
oc: Xina

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
oc: Islandia

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
oc: Croacia

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
oc: Croacia

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
oc: Filipinas

[ctx: philippines.kgm]
en: Apayao
oc: Italia

[ctx: philippines.kgm]
en: Biliran
oc: Tailandia

[ctx: philippines.kgm]
en: Guimaras
oc: Granada

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
oc: Mèxic

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
oc: Panama

[ctx: philippines.kgm]
en: Sarangani
oc: Japon

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
oc: Europa dèu nord

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
oc: Polonha

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
oc: Serbia

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
oc: Israel

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
oc: Panama

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cavan
oc: Japon

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
oc: Siure

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clare
oc: Chile

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
oc: Brasil

[ctx: romania.kgm]
en: Ilfov
oc: Eslovenia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar
oc: Canada

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod
oc: Bèlgica

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
oc: Noruega

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga
oc: Espanha

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov
oc: Portugal

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma
oc: Israel

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan
oc: Panama

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk
oc: Barbados

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk
oc: Bulgaria

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod
oc: Noruega

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza
oc: Panama

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
oc: Barbados

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
oc: Romania

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov
oc: Taiwan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
oc: Polònia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov
oc: Taiwan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver
oc: Pero

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk
oc: Hondures

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula
oc: Tailandia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
oc: Suècia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
oc: Kanu

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
oc: Eslòvac

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Kranj
oc: Panama

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Maribor
oc: Mèxic

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Dravograd
oc: Noruega

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Nova Gorica
oc: Noruega

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
oc: America del sud

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
oc: Croacia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
oc: Panamà

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
oc: Veneçuèla

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
oc: Guianà

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
oc: Surinam

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
oc: Panama

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
oc: Guiana francesa

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
oc: Eqüator

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
oc: Peró

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
oc: Croacia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
oc: Brasil

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
oc: Croacia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
oc: Paraguai

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
oc: Uruguai

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
oc: Espanha

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
oc: Paraguai

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
oc: Austria

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
oc: Croacia

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
oc: Macedònian

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
oc: Macedònian

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
oc: Serbia

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
oc: Eslovenia

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
oc: Austria

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
oc: Eslovenia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
oc: França

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
oc: Andòrra

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
oc: Marròc

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
oc: Serbia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
oc: Austria

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
oc: Serbia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
oc: Macedònian

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
oc: Croacia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
oc: Còrean

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
oc: Chèquia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
oc: Panama

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
oc: Guatemala

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
oc: Japon

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
oc: Kanu

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
oc: Austria

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
oc: França

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
oc: Eslovenia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
oc: Jamaica

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
oc: Eslòvac

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
oc: Serbia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
oc: Pero

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
oc: Macedònian

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
oc: Eslovenia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
oc: Paraguai

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
oc: Surinam

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
oc: Jamaica

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
oc: Jamaica

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
oc: Panama

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
oc: Panama

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
oc: Espanha

[ctx: switzerland.kgm]
en: Uri
oc: Ucraina

[ctx: switzerland.kgm]
en: Jura
oc: Australia

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
oc: Son

[ctx: thailand.kgm]
en: Satun
oc: Son

[ctx: thailand.kgm]
en: Yala
oc: Kanu

[ctx: turkey.kgm]
en: Adıyaman
oc: Còrean

[ctx: turkey.kgm]
en: Aydın
oc: Son

[ctx: turkey.kgm]
en: Çanakkale
oc: Canada

[ctx: turkey.kgm]
en: Çorum
oc: Colòmbia

[ctx: turkey.kgm]
en: Hatay
oc: Kanu

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
oc: Italia

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
oc: Panama

[ctx: turkey.kgm]
en: Muğla
oc: Kanu

[ctx: turkey.kgm]
en: Niğde
oc: Serbia

[ctx: turkey.kgm]
en: Sinop
oc: Espanha

[ctx: turkey.kgm]
en: Bartın
oc: Bulgaria

[ctx: turkey.kgm]
en: Karabük
oc: Barbados

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
oc: Ucraïna

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
oc: Uruguai

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
oc: Argentina

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
oc: Eslovenia

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
oc: Serbia

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
oc: Macedònian

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
oc: Kanu

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
oc: Còrean

[ctx: usa.kgm]
en: USA
oc: Occitània

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
oc: Croacia

[ctx: usa.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
oc: Bahamas

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
oc: Cubà

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
oc: Canadà

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
oc: Mèxic

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
oc: Panama

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
oc: Argentina

[ctx: usa.kgm]
en: California
oc: Eslovenia

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
oc: Còrean

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
oc: Serbia

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
oc: Icones

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
oc: Icones

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
oc: Noruega

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
oc: Loïsiana

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
oc: Ucraina

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
oc: Irlanda

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
oc: Panama

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
oc: Austria

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
oc: Granada

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
oc: Mèxic

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
oc: Corea dèu Nord

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
oc: Corea dèu Nord

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
oc: Sudafrica

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
oc: Corea dèu Sud

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
oc: Romania

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
oc: Veneçuèla

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
oc: Aiga

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
oc: Argentina

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
oc: Macedònian

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
oc: Paraguai

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
oc: Bulgaria

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
oc: Bolivia

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
oc: Eslovenia

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
oc: Croacia

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
oc: Serbia

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
oc: Canada

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
oc: Portugal

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
oc: Turquia

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
oc: Taiwan

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
oc: Paraguai

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
oc: Barbados

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
oc: Bulgaria

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volta
oc: Kanu

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
oc: Austria

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
oc: Bordadura

[ctx: westbengal.kgm]
en: Suri
oc: Serbian

[ctx: world.kgm]
en: Angola
oc: Angòla

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
oc: Litua

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
oc: Cameron

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
oc: Centrafrica

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
oc: Còsta d'Evòri

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
oc: Jiboti

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
oc: Egipte

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
oc: Guinèa Eqüatoriala

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
oc: Eritrèa

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
oc: Etiopia

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
oc: Gana

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
oc: Guinèa

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
oc: Canada

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
oc: Israel

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
oc: Còrean

[ctx: world.kgm]
en: Amman
oc: Son

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
oc: Kenia

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
oc: Koweit

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
oc: Liban

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
oc: Lesoto

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
oc: Pero

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
oc: Libèria

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
oc: Mauritània

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
oc: Marròc

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
oc: Moçambic

[ctx: world.kgm]
en: Niger
oc: Nigèr

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
oc: Nigèria

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
oc: Brasil

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
oc: Arabia saudita

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
oc: Sudafrica

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
oc: Sodan

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
oc: Gàmbia

[ctx: world.kgm]
en: Togo
oc: Tògo

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
oc: Oganda

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
oc: Guatemala

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabs Units

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
oc: Iemèn

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
oc: Bielorusia

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
oc: Bèlgica

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
oc: Bòsnia e Ercegovina

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
oc: Croacia

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
oc: Danemarc

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
oc: Japon

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
oc: Estònia

[ctx: world.kgm]
en: Finland
oc: Finlandia

[ctx: world.kgm]
en: France
oc: França

[ctx: world.kgm]
en: Germany
oc: Alemanha

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
oc: Bèlgica

[ctx: world.kgm]
en: Greece
oc: Grèça

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
oc: Ongria

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
oc: Islàndia

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
oc: Irlanda

[ctx: world.kgm]
en: Italy
oc: Italia

[ctx: world.kgm]
en: Rome
oc: ኖሞች

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
oc: Letònia

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
oc: Lituània

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
oc: Luxemborg

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
oc: Holanda

[ctx: world.kgm]
en: Norway
oc: Norvègia

[ctx: world.kgm]
en: Poland
oc: Polonha

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
oc: Panama

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
oc: Bulgaria

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
oc: Eslòvac

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
oc: Eslovenia

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
oc: Litua

[ctx: world.kgm]
en: Spain
oc: Espanha

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
oc: Suècia

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
oc: Soïssa

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
oc: Turquia

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
oc: Ucraïna

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

[ctx: world.kgm]
en: Canada
oc: Canadà

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
oc: El Salvador

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
oc: Bahamas

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
oc: Aïtí

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
oc: Cubà

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
oc: Jamaïca

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
oc: Romania

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
oc: Barbada

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
oc: Antigua e Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
oc: Trinitat e Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
oc: Mèxic

[ctx: world.kgm]
en: Belize
oc: Bèlgica

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
oc: Hondures

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
oc: Paraguai

[ctx: world.kgm]
en: Managua
oc: Paraguai

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

[ctx: world.kgm]
en: Panama
oc: Panamà

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
oc: Veneçuèla

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
oc: Guianà

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
oc: Surinam

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
oc: Panama

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
oc: Guiana francesa

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
oc: Eqüator

[ctx: world.kgm]
en: Peru
oc: Peró

[ctx: world.kgm]
en: Lima
oc: Croacia

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
oc: Brasil

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
oc: Croacia

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
oc: Paraguai

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
oc: Uruguai

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
oc: Novèla Zelanda

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
oc: Andòrra

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
oc: Monegue

[ctx: world.kgm]
en: India
oc: Índia

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
oc: Taiwan

[ctx: world.kgm]
en: Astana
oc: Austria

[ctx: world.kgm]
en: Japan
oc: Japon

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
oc: Panama

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
oc: Botan

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
oc: Kanu

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
oc: Bangladèsh

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
oc: Chipre

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
oc: Afganistan

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
oc: Turc

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
oc: Barein

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
oc: Russia

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
oc: Turqmenistan

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
oc: Taiwan

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
oc: Paquistan

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
oc: Vinyes

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
oc: Colòmbia

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
oc: Filipinas

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
oc: Tailandia

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
oc: Singapor

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
oc: Fidji

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
oc: Tònga

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
oc: Papoa Nòva Guinèa

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
oc: Equador

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
oc: Bulgaria

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
oc: Tailandia

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
oc: Finlandia
