kgeography - en to ro translation catalogue (1635 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
ro: Afganistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: africa.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ro: În afara Africii

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ro: În afara Africii

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
ro: Camerun

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
ro: Republica Centrafricană

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
ro: Ciad

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ro: Coasta de Fildeș

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ro: Republica Democrată Congo

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
ro: Egipt

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
ro: Guineea Ecuatorială

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
ro: Etiopia

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
ro: Addis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
ro: Guineea

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
ro: Guineea-Bissau

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
ro: Kenia

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
ro: Libia

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
ro: Maurițius

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
ro: Maroc

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
ro: Mozambic

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
ro: Rapublica Congo

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
ro: Ruanda

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
ro: Africa de Sud

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
ro: São Tomé și Príncipe

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
ro: Sahara Occidentală

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
ro: Insulele Canare (Spania)

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
ro: Madeira (Portugalia)

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
ro: Réunion (Franța)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
ro: Saint Helena (MB)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
ro: Albania (districte)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
ro: Nu Albania

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
ro: Albania (județe)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ro: Județe

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
ro: Nu Albania

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
ro: În afara Algeriei

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
ro: Nu este Andhra Pradesh

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
ro: Godavari de Vest

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
ro: Godavari de Est

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
ro: Spania

[ctx: andorra.kgm]
en: France
ro: Franța

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
ro: Angola (provincii)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
ro: În afara Angolei (provincii)

en: Your Answers Were
ro: Răspunsurile dumneavoastră au fost

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
ro: Ați răspuns corect la %1 din %2 întrebări.

en: Question
ro: Întrebare

en: Your Answer
ro: Răspunsul dumneavoastră

en: Correct Answer
ro: Răspunsul corect

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
ro: Nu Argentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
ro: Buenos Aires (oraș)

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
ro: Lacul Van

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
ro: Lacul Sevan

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
ro: Turcia

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
ro: Erevan

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
ro: Nu este Arunachal Pradesh

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
ro: Valea Dibang de Jos

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
ro: Siang de Sus

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
ro: Siang de Est

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
ro: Siang de Vest

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
ro: Kameng de Vest

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
ro: Kameng de Est

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
ro: Subansiri de Jos

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
ro: Subansiri de Sus

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: asia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
ro: Rusia

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
ro: Moscova

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
ro: Turcia

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
ro: Egipt

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
ro: Eritreea

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
ro: Etiopia

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
ro: Teheran

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
ro: Irak

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
ro: Bagdad

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
ro: Ierusalim

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
ro: Iordania

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
ro: Kuweit

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
ro: Kuweit

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
ro: Liban

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
ro: Siria

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
ro: Damasc

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
ro: Abu Dhabi

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
ro: Cisiordania

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
ro: Ucraina

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ro: Colombo și Sri Jayewardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
ro: Ulan-Bator

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
ro: Japonia

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
ro: Katmandu

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
ro: Indonezia

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
ro: Malaezia

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
ro: Bangladeș

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
ro: Afganistan

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
ro: Erevan

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
ro: Așgabat

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
ro: Tașkent

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
ro: Bișkek

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
ro: Dușanbe

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
ro: Cambodgia

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
ro: Filipine

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
ro: Tailanda

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
ro: Coreea de Nord

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
ro: Coreea de Sud

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
ro: Seul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
ro: Timorul de Est

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
ro: Mozambic

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
ro: Cipru

en: Correct answers: %1/%2
ro: Răspunsuri corecte: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
ro: Nu este Assam

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
ro: Dealurile Cachar de Nord

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
ro:  Lakhimpur de Nord

[ctx: australia.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
ro: Nu Australia

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
ro: Coastă

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
ro: Teritoriul capitalei australiene

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
ro: Australia de Sud

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
ro: Australia de Vest

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
ro: Teritoriile de Nord

[ctx: austria.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
ro: Nu Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
ro: Viena

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
ro: Austria de Sus

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
ro: Austria Inferioară

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
ro: Raioane

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
ro: În afara Azerbaidjanului

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
ro: Abșeron

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
ro: Agdaș

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
ro: Orașul Baku

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
ro: Dașkasan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
ro: Orașul Ganja

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
ro: Imișli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
ro: Orașul Lankaran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
ro: Orașul Mingachevir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
ro: Orașul Naftalan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
ro: Șaki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
ro: Orașul Șaki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
ro: Șamakhi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
ro: Șamkir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
ro: Orașul Sumqayit

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
ro: Șușa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
ro: Orașul Șușa

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
ro: Orașul Khankendi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
ro: Orașul Yevlakh

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
ro: Orașul Nakhichevan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
ro: Șarur

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
ro: Bangladeș

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
ro: Diviziuni

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
ro: În afara Bangladeșului

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
ro: Nu este Belarus

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
ro: Regiunea Brest

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
ro: Regiunea Homyel

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
ro: Gomel

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
ro: Regiunea Hrodna

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
ro: Regiunea Mahilyow

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
ro: Regiunea Minsk

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
ro: Regiunea Vitebsk

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
ro: Belgia

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
ro: Nu Belgia

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
ro: Bruxelles

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
ro: Flandra de Vest

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
ro: Flandra de Est

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
ro: Wallon Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
ro: Luxemburg

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: belize.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
ro: În afara Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
ro: Districtul Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
ro: Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
ro: Districtul Cayo

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
ro: Districtul Corozal

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
ro: Corozal

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
ro: Districtul Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
ro: Orașul Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
ro: Districtul Stann Creek

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
ro: Districtul Toledo

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
ro: În afara Bhutanului

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
ro: În afara Boliviei

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
ro: Bosnia-Herțegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
ro: Cantoane

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
ro: În afara Bosniei și Herțegovinei

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
ro: Bosnia Centrală

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
ro: Herțegovina-Neretva

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
ro: Saraievo

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
ro: Bosnia Vestică

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
ro: Herțegovina Vestică

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
ro: Sarajevo-Romanija sau Sokolac

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
ro: În afara Botswanei

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
ro: Centrală

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
ro: Nord-Est

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
ro: Nord-Vest

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
ro: Sud-Est

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
ro: Sudică

en: &Accept
ro: &Acceptare

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
ro: Brazilia

[ctx: brazil.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
ro: Districtul federal

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
ro: După hotare

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
ro: Nu Bulgaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
ro: Dobrici

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
ro: Kardjali

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
ro: Loveci

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
ro: Plevna

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
ro: Șumen

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
ro: Smolian

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
ro: Provincia Sofia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
ro: Orașul Sofia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
ro: Târgoviște

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Veliko Tarnovo
ro: Târnava Mare

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
ro: State și diviziuni

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: burma.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
ro: În afara Myanmarului

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
ro: Yangon (fostul Rangoon)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
ro: Camerun (Departamente)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
ro: Departamente

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
ro: În afara Camerunului (departamente)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
ro: Camerun (Provincii)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
ro: În afara Camerunului (Provincii)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
ro: Centru

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
ro: Est

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
ro: Nordul îndepărtat

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
ro: Litoral

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
ro: Nord

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
ro: Nord-vest

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
ro: Sud

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
ro: Sud-vest

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
ro: Vest

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
ro: Provincii și teritorii

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
ro: După hotare

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
ro: Insula Prince Edward

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
ro: Columbia Britanică

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
ro: Orașul Quebec

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
ro: Noua Scoție

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
ro: Caraibe

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
ro: În afara Caraibelor

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
ro: Insulele Turks și Caicos (MB)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
ro: Puerto Rico (SUA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
ro: Insulele Virgine (SUA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
ro: Insulele Virgine Britanice (MB)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
ro: Anguilla (MB)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
ro: Saint Martin (Franța)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
ro: Saint Barthelemy (Franța)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
ro: Sfântul Kitts și Nevis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
ro: Montserrat (MB)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
ro: Guadelupa (Franța)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
ro: Martinica (Franța)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
ro: Sfânta Lucia

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
ro: Sfântul Vincent și Grenadine

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
ro: Antilele Olandeze (NL)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
ro: Insulele Cayman (UK)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
ro: În afara Catalonia

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
ro: Sabadell și Terrassa

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
ro: Nu este Chhattisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: chile.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
ro: Nu Chile

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
ro: Regiunea metropolitană Santiago

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
ro: Arica și Parinacota

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: china.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: china.kgm]
en: Coast
ro: Coastă

[ctx: china.kgm]
en: Russia
ro: Rusia

[ctx: china.kgm]
en: Japan
ro: Japonia

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
ro: Coreea de Nord

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
ro: Coreea de Sud

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
ro: Afganistan

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
ro: Bangladeș

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
ro: Tailanda

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
ro: Columbia

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
ro: Districtul capitalei

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
ro: Alte țări

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
ro: În afara Costa Ricăi

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
ro: În afara Cubei

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
ro: Cipru

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
ro: În afara Ciprului

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
ro: În afara Cehiei

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
ro: Praga

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
ro: Boemia Centrală

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
ro: Boemia de Sud

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
ro: Moravia-Silezia

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
ro: În afara Danemarcei (comitate)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
ro: Copenhaga (oraș)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
ro: Frederiksberg (oraș)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
ro: Copenhaga (comitat)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
ro: Zeelanda Vestică

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
ro: Drapelul %1 este...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
ro: Drapelul %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
ro: În afara Republicii Dominicane

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
ro: District național

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
ro: În afara Ecuadorului

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
ro: Egipt

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
ro: În afara Egiptului

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
ro: Sinaiul de nord

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
ro: Marea Roșie

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
ro: Sinaiul de sud

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
ro: În afara El Salvador

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
ro: Emirate

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
ro: Nu Emiratele

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
ro: În afara Estoniei

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
ro: Europa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: europe.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
ro: Coastă

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
ro: Viena

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
ro: Belgia

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
ro: Bruxelles

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
ro: Saraievo

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
ro: Croația

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
ro: Praga

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
ro: Danemarca

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
ro: Copenhaga

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
ro: Finlanda

[ctx: europe.kgm]
en: France
ro: Franța

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
ro: Germania

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
ro: Grecia

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
ro: Atena

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
ro: Ungaria

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
ro: Budapesta

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
ro: Islanda

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
ro: Irlanda

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
ro: Italia

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
ro: Roma

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
ro: Letonia

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
ro: Lituania

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
ro: Luxemburg

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
ro: Chișinău

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
ro: Maroc

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
ro: Olanda

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
ro: Norvegia

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
ro: Polonia

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
ro: Varșovia

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
ro: Portugalia

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
ro: Lisabona

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
ro: România

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
ro: București

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
ro: Rusia

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
ro: Moscova

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
ro: Belgrad

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
ro: Muntenegru

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
ro: Podgorița

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
ro: Slovacia

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
ro: Liubliana

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
ro: Spania

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
ro: Suedia

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
ro: Elveția

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
ro: Berna

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
ro: Siria

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
ro: Turcia

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
ro: Ucraina

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
ro: Marea Britanie

[ctx: europe.kgm]
en: London
ro: Londra

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
ro: Vatican

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
ro: Finlanda (regiuni)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
ro: În afara Finlandei (regiuni)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
ro: Finlanda Centrală

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
ro: Laponia

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
ro: Ostrobothnia Centrală

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
ro: Ostrobothnia Nordică

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
ro: Ostrobothnia Sudică

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
ro: Savonia Nordică

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
ro: Savonia Sudică

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
ro: Acest drapel aparține:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
ro: %1 după drapel

[ctx: france.kgm]
en: France
ro: Franța

[ctx: france.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: france.kgm]
en: Not France
ro: Nu Franța

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
ro: Marsilia

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
ro: Franța (regiuni)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
ro: În afara Franței (regiuni)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
ro: Marsilia

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
ro: Corsa

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
ro: Bretania

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
ro: Strasburg

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
ro: În afara Georgiei

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
ro: Abhazia

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
ro: Suhumi

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
ro: Racha-Lechkhumi și Kvemo Svaneti

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
ro: Mțheta-Mtianeti

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
ro: Mțheta

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
ro: Germania

[ctx: germany.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
ro: În afara Germaniei

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
ro: Munchen

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
ro: Saxonia Inferioară

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
ro: Hanovra

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
ro: Renania de Nord-Westfalia

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
ro: Renania-Palatinat

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
ro: Renania de Nord-WestfaliaSaarland

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
ro: Saxonia

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
ro: Drezda

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
ro: Saxonia-Anhalt

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
ro: Turingia

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
ro: Nu este Goa

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
ro: Insulele Shetland

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
ro: Ross-shire și Cromarty

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
ro: Londra

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
ro: Grecia

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
ro: Periferii

[ctx: greece.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
ro: Marea Egee

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
ro: Balcani

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
ro: Marea Cretei

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
ro: Marea Ionică

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
ro: Marea Mediterană

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
ro: În afara Greciei

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
ro: Atena

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
ro: Grecia Centrală

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
ro: Macedonia Centrală

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
ro: Tesalonic

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
ro: Creta

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
ro: Macedonia de Est și Tracia

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
ro: Insulele Ioniene

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
ro: Egeea de Nord

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
ro: Mitilene

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
ro: Pelopones

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
ro: Egeea de Sud

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
ro: Tesalia

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
ro: Grecia de Vest

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
ro: Macedonia de Vest

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
ro: Muntele Athos

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
ro: Grecia (periferii)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
ro: Periferii

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
ro: În afara Greciei (periferii)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
ro: Macedonia de Est și Tracia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
ro: Macedonia Centrală

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
ro: Tesalonic

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
ro: Macedonia de Vest

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
ro: Insulele Ioniene

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
ro: Grecia de Vest

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
ro: Tesalia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
ro: Grecia Centrală

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
ro: Atena

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
ro: Pelopones

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
ro: Egeea de Nord

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
ro: Mitilene

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
ro: Egeea de Sud

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
ro: Creta

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ro: Regiunea autonomă Muntele Atos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
ro: Grecia (județe)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ro: Județe

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
ro: În afara Greciei (județe)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
ro: Tesalonic

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
ro: Atena

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
ro: Attica Vestică

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
ro: Attica Estică

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
ro: Corintia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
ro: Corint

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
ro: Sparta

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
ro: Mitilene

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
ro: Rodos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ro: Regiunea autonomă Muntele Atos

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
ro: În afara Guatemalei

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
ro: Nu este Gujarat

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
ro: Dangs / Dang

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
ro: Guiana

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
ro: În afara Guyanei

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
ro: Demerara-Berbice de Sus

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
ro: Takutu-Upper Essequibo de Sus

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
ro: Berbice-Corentyne de Est

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
ro: Noul Amsterdam

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
ro: În afara Haiti

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
ro: Nu este Haryana

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
ro: Lahaul și Spiti

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
ro: În afara Honduras

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
ro: Ungaria (comitate)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
ro: În afara Ungariei

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
ro: Budapesta

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
ro: Ungaria (regiuni)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
ro: În afara Ungariei (regiuni)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
ro: Transdanubia de Vest

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
ro: Transdanubia de Sud

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
ro: Transdanubia Centrală

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
ro: Ungaria Centrală

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
ro: Budapesta

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
ro: Ungaria de Nord

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
ro: Marea Câmpie de Nord

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
ro: Marea Câmpie de Sud

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
ro: Islanda (regiuni)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
ro: În afara Islandei (regiuni)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
ro: Regiunea de Est

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
ro: Regiunea Capitalei

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
ro: Reguinea de Nord-Est

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
ro: Reguinea de Nord-Vest

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
ro: Reguinea de Sud

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
ro: Peninsul Sudică

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
ro: Regiunea Vestică

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
ro: State și teritorii

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: india.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: india.kgm]
en: Not India
ro: În afara Indiei

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
ro: Jammu și Kashmir

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
ro: Bengalul de Vest

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
ro: Calcuta

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
ro: Insulele Andaman și Nicobar

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
ro: Dadra și Nagar Haveli

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
ro: Daman și Diu

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
ro: Indonezia

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
ro: În afara Indoneziei

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
ro: Sumatra de Nord

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
ro: Sumatra de Vest

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
ro: Insulele Riau

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
ro: Sumatra de Sud

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
ro: Regiunea Specială a Capitalei Jakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
ro: Java de Vest

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
ro: Java Centrală

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
ro: Regiunea Specială Yogyakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
ro: Java de Est

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
ro: Nusa Tenggara de Vest

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
ro: Nusa Tenggara de Est

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
ro: Kalimantanul de Vest

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
ro: Kalimantanul Central

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
ro: Kalimantanul Sudic

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
ro: Kalimantanul de Est

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
ro: Sulawesi de Nord

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
ro: Sulawesi Central

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
ro: Sulawesi de Sud-Est

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
ro: Sulawesi de Sud

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
ro: Sulawesi de Vest

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
ro: Maluku de Nord

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
ro: Provinci

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
ro: Teheran

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
ro: Azarbaidjanul de Est

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
ro: Azarbaidjanul de Vest

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
ro: Chaharmahal și Bakhtiari

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
ro: Kohkiluyeh și Buyer Ahmah

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
ro: Khorasanul de Sud

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
ro: Mașhad

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
ro: Khorasanul de Nord

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
ro: Golful Persic

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
ro: Golful Oman

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
ro: Marea Caspică

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
ro: Lacul Oroomieh

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
ro: Irak

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
ro: Kuweit

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
ro: Afganistan

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
ro: Turcia

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
ro: Irak

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
ro: În afara Irakului

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
ro: Bagdad

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
ro: Irlanda (provincii)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
ro: În afara Irlandei (provincii)

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: israel.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
ro: În afara Israelului

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
ro: Ierusalim

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
ro: Nordică

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
ro: Nazaret

[ctx: israel.kgm]
en: Center
ro: Centru

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
ro: Sudică

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
ro: Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
ro: În afara Italiei

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
ro: Sicilia

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
ro: Roma

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
ro: Torino

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
ro: Lombardia

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
ro: Milano

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
ro: Toscana

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
ro: Florența

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
ro: Neapole

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
ro: Provinciile Italiei

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
ro: În afara Italiei

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
ro: Кунео

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
ro: Milano

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
ro: Veneția

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
ro: Florența

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
ro: Pesaro și Urbino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
ro: Roma

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
ro: Siracuza

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
ro: Circumscripții

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
ro: În afara Jamaicăi

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
ro: Golful Morant

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
ro: Golful Saint Ann

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
ro: Orașul Spaniol

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
ro: Hanovra

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
ro: Râul Negru

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
ro: Golful Montego

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
ro: Japonia

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
ro: Prefecturi

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
ro: Peste hotare

[ctx: japan.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
ro: Nu este Jharkhand

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
ro: În afara Kazahstanului

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
ro: Orașul Alma-Ata

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
ro: Alma-Ata

en: E&xplore Map
ro: &Harta

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
ro: Executați clic-stânga pe orice zonă a hărții pentru a învăța despre împărțire

en: Test Yourself:
ro: Testați-vă:

en: &Location of Regions
ro: Amp&lasarea regiunilor

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
ro: În cest exercițiu trebuie să găsiți pe hartă țara sau regiunea cu denumirea afișată în panoul din stânga și să faceți clic pe ea

en: &Place Regions in the Map
ro: &Plasează regiunile pe hartă

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
ro: În acest exercițiu vi se dă conturul regiunii ce trebuie plasată pe hartă

en: &Regions by Capital
ro: &Regiunile după capitală

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
ro: În acest exercițiu trebuie să ghiciți numele regiunii după capitală

en: &Capitals of Regions
ro: &Capitalele regiunilor

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
ro: În accest exercițiu trebuie să ghiciți capitala țării date

en: Re&gions by Flag
ro: Re&giuni după drapel

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
ro: În acest exercițiu trebuie să ghiciți țara după drapelul acesteia

en: &Flags of Regions
ro: Drapelele &regiunilor

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
ro: În acest exercițiu trebuie să ghiciți drapelul țării după numele acesteia

en: &Open Map...
ro: &Deschide harta...

en: &Zoom
ro: &Lupă

en: &Original Size
ro: Dimensiune &originală

en: &Automatic Zoom
ro: Dimensiune &automată

en: &Move
ro: &Mutare

en: Disclaimer
ro: Declarație de neasumare a responsabiltății

en: Map author
ro: Autorul hărții

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
ro: Nu s-a putut deschide ultima hartă folosită. Eroare la parcurgerea %1: %2

en: There is no current map
ro: Nu este definită harta curentă

en: Number of Questions
ro: Numărul de întrebări

en: How many questions do you want? (1 to %1)
ro: Câte întrebări doriți? (De la 1 la %1)

en: &Location of %1
ro: &Locația %1lor

en: &Place %1 in the Map
ro: Am&plasare %1 pe hartă

en: %1 by Flag
ro: %1 după drapel

en: &Flags of %1
ro: &Drapelele %1lor

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
ro: <qt>Harta curentă:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
ro: Hărțile, drapelele, traducerile, etc. sunt pe atât de fidele pe cât au fost în stare autorii lor să le facă, dar KGeography nu trebuie privit ca o sursă oficială.

en: This map has been created by %1.
ro: Această hartă a fost creată de %1.

en: Map Author
ro: Autorul hărții

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
ro: Ultima hartă deschisă

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
ro: În afara Kârgâzstanului

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
ro: Bișkek

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
ro: Orașul Osh

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
ro: Lituania

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
ro: Rusia

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
ro: Orașul Daugavpils

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
ro: Orașul Jelgava

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
ro: Orașul Iurmala

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
ro: Orașul Liepāja

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
ro: Riga

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
ro: Orașul Riga

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
ro: Orașul Ventspils

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
ro: Municipalități

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
ro: În afara Liechtenstein

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
ro: Lituania (Municipalități)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
ro: Municipalități

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
ro: În afara Lituaniei (Municipalități)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
ro: Orașul Alytus

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
ro: Orașul Kaunas

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
ro: Orașul Klaipėda

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
ro: Orașul Palanga

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
ro: Orașul Panevėžys

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
ro: Orașul Šiauliai

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
ro: Orașul Vilnius

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
ro: Luxemburg (Cantoane)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
ro: Cantoane

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
ro: În afara Luxemburgului (Cantoane)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Programmer and designer
ro: Programare și viziune

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
ro: Malaezia

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
ro: În afara Malaeziei

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
ro: Nu este Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
ro: %1 este capitala...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
ro: Capitala %1 este...

en: %1 by Capital
ro: %1 după capitală

en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
ro: Ați găsit o eroare în hartă. Vă rugăm să contactați autorul și să-i comunicați că harta %1 nu are legătură cu culorile %2,%3,%4.

[ctx: @title]
en: %1 in Map
ro: %1 pe hartă

en: Choose Map to Use
ro: Alegeți harta

en: Error parsing %1: %2
ro: Eroare la prelucrarea %1: %2

en: Error parsing
ro: Eroare la parcurgere

en: The map image file for %1 does not exist
ro: Fișieul cu imaginea hărții %1 nu există

en: The flag image file for %1 does not exist
ro: Fișierul cu imaginea drapelului %1 nu există

en: Invalid value in tag %1
ro: Valoare nepermisă în câmpul %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
ro: Țara numită %1 sau cu aceleași culori ca și %2 există deja

en: The map description file should begin with the %1 tag
ro: Fișierul cu descrierea hărții trebuie să înceapă cu câmpul %1

en: Could not open %1 for reading.
ro: Nu s-a putut deschide %1 pentru citire.

en: %1 does not exist.
ro: %1 nu există.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
ro: Fișierul cu descrierea hărții trebuie să aibă câmpul %1 în interiorul %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
ro: Fișierul cu descrierea hărții trebuie aibă exact un câmp %1 în interiorul %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
ro: Mexic (State)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
ro: În afara Mexicului (State)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
ro: Districtul federal

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
ro: În afara Mongoliei

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
ro: Altai

en: Wikipedia page
ro: Pagină pe Wikipedia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
ro: America Centrală și de Nord

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
ro: În afara Americii Centrale și de Nord

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
ro: Statele Unite ale Americii

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
ro: Insulele Bahamas

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad-Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
ro: Groenlanda (Danemarca)

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
ro: Columbia

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
ro: Nepal (Zone)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
ro: Zone

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
ro: În afara Nepalului (Zone)

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
ro: Olanda

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
ro: În afara Olandei

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
ro: Brabantul de Nord

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
ro: Olanda Nordică

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
ro: Olanda Sudică

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
ro: Haga

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
ro: Noua Zeelandă

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
ro: În afara Noii Zeelande

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
ro: Golful Abundenței

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
ro: Golful Hawke

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
ro: Coasta de Vest

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
ro: În afara Nicaragua

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
ro: Coreea de Nord

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
ro: În afara Coreei de Nord

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
ro: Regiunea industrială Kaesŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
ro: Regiunea turistică Kŭmgangsan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
ro: Regiunea administrativă specială Sinŭiju

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
ro: Norvegia

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
ro: În afara Norvegiei

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
ro: În afara Oceaniei

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
ro: Insula Norfolk (Australia)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
ro: Insulele Cook (Noua Zeelandă)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
ro: Niue (Noua Zeelandă)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
ro: Tokelau (Noua Zeelandă)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
ro: Timorul de Est

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
ro: Insula Paștelui

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
ro: Indonezia

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
ro: Statele Federative ale Microneziei

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
ro: Tarawa de Sud

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
ro: Noua Caledonie (Franța)

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
ro: Polinezia Franceză (Franța)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
ro: Wallis și Futuna (Franța)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
ro: Insulele Pitcairn (Marea Britanie)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
ro: Hawaii (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
ro: Samoa americană (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
ro: Guam (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
ro: Insulele Mariane de Nord (SUA)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
ro: Insulele Mici Îndepărtate ale Statelor Unite

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: oman.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
ro: În afara Omanului

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
ro: În afara Pakistanului

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
ro: Teritoriul capitalei Islamabad

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
ro: Domenii tribale cu administrație federală

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
ro: Peshawar și Islamabad

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: panama.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
ro: În afara Panamei

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
ro: Regiuni

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
ro: În afara Paraguay

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
ro: Districtul capitalei Asunción

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
ro: Oceanul Pacific

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
ro: Columbia

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
ro: Brazilia

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
ro: Filipine

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
ro: În afara Filipine

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
ro: Samarul de Est

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
ro: Provincia Montană

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
ro: Samarul de Nord

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
ro: Capitala națională

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
ro: Plasați %1 pe hartă

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
ro: Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
ro: În afara Poloniei

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
ro: Varșovia

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
ro: Warmia și Masuria

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
ro: Subcarpatia

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
ro: Polonia Minor

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
ro: Cracovia

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
ro: Silezia

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
ro: Pomerania de Vest

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
ro: Polonia Major

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
ro: Silesia Inferioară

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
ro: Districte Portugalia

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
ro: Spania

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
ro: Hotar2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
ro: Lisabona

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
ro: Portugal Provinces (tradițional)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
ro: Provincii (tradițional)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
ro: Hotar2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
ro: Litoral Douro

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
ro: Litoral Beira

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
ro: Lisabona

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
ro: Portugalia (regiuni)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
ro: În afara Portugaliei (regiuni)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
ro: Lisabona(regiune)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
ro: Lisabona

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
ro: Municipalități

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
ro: Republica Irlanda

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
ro: În afara Republicii Irlanda

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
ro: România

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
ro: Județe

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: romania.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
ro: În afara României

[ctx: romania.kgm]
en: Argeş
ro: Argeș

[ctx: romania.kgm]
en: Piteşti
ro: Pitești

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa-Năsăud
ro: Bistrița-Năsăud

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa
ro: Bistrița

[ctx: romania.kgm]
en: Botoşani
ro: Botoșani

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
ro: Brașov

[ctx: romania.kgm]
en: Caraş-Severin
ro: Caraș-Severin

[ctx: romania.kgm]
en: Reşiţa
ro: Reșița

[ctx: romania.kgm]
en: Călăraşi
ro: Călărași

[ctx: romania.kgm]
en: Constanţa
ro: Constanța

[ctx: romania.kgm]
en: Dâmboviţa
ro: Dâmbovița

[ctx: romania.kgm]
en: Târgovişte
ro: Târgoviște

[ctx: romania.kgm]
en: Galaţi
ro: Galați

[ctx: romania.kgm]
en: Ialomiţa
ro: Ialomița

[ctx: romania.kgm]
en: Iaşi
ro: Iași

[ctx: romania.kgm]
en: Maramureş
ro: Maramureș

[ctx: romania.kgm]
en: Mehedinţi
ro: Mehedinți

[ctx: romania.kgm]
en: Mureş
ro: Mureș

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Mureş
ro: Târgu Mureș

[ctx: romania.kgm]
en: Neamţ
ro: Neamț

[ctx: romania.kgm]
en: Piatra Neamţ
ro: Piatra Neamț

[ctx: romania.kgm]
en: Ploieşti
ro: Ploiești

[ctx: romania.kgm]
en: Timiş
ro: Timiș

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
ro: Timișoara

[ctx: romania.kgm]
en: Focşani
ro: Focșani

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
ro: București

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
ro: (Municipiul București)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
ro: Rusia (districte)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
ro: În afara Rusiei (districte)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
ro: Moscova

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
ro: Orientul Îndepărtat

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
ro: Nord-Vest

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
ro: Siberiană

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
ro: Sudică

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ro: Rostov-pe-Don

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
ro: Ekaterinburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
ro: Rusia (subiecte)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
ro: Nu este Rusia (subiecte)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
ro: Buriatia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulan-Ude
ro: Ulan-Udă

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
ro: Republica Altai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
ro: Daghestan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
ro: Mahacikala

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
ro: Nalcik

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
ro: Kalmâkia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
ro: Cerkessk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
ro: Saha

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
ro: Yakuțk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
ro: Osetia de Nord-Alania

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
ro: Kazani

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
ro: Hakasia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
ro: Cecenia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
ro: Groznâi

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
ro: Ciuvașia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
ro: Ceboksarî

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
ro: Regiunea Altai

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm
ro: Permi

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
ro: Regiunea Amur

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
ro: Regiunea Arkhangelsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
ro: Arhangelsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
ro: Regiunea Astrakhan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
ro: Astrahani

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
ro: Regiunea Belgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
ro: Regiunea Bryansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
ro: Briansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
ro: Regiunea Vladimir

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
ro: Regiunea Volgograd

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
ro: Regiunea Vologda

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
ro: Regiunea Voronezh

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
ro: Voronej

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
ro: Regiunea Ivanovo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
ro: Regiunea Irkutsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
ro: Regiunea Kaliningrad

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
ro: Regiunea Kaluga

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
ro: Regiunea Kemerovo

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
ro: Regiunea Kirov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
ro: Regiunea Kostroma

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
ro: Regiunea Kurgan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
ro: Regiunea Kursk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
ro: Regiunea Leningrad

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
ro: Regiunea Lipetsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk
ro: Lipețk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
ro: Regiunea Magadan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
ro: Regiunea Moscow

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
ro: Moscova

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
ro: Regiunea Murmansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
ro: Regiunea Nizhny Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
ro: Regiunea Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
ro: Regiunea Novosibirsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
ro: Regiunea Omsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
ro: Regiunea Orenburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
ro: Regiunea Oryol

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
ro: Regiunea Penza

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
ro: Regiunea Pskov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
ro: Regiunea Rostov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ro: Rostov-pe-Don

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
ro: Regiunea Ryazan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
ro: Riazan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
ro: Regiunea Samara

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
ro: Regiunea Saratov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
ro: Regiunea Sakhalin

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
ro: Regiunea Sverdlovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
ro: Ekaterinburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
ro: Regiunea Smolensk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
ro: Regiunea Tambov

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
ro: Regiunea Tver

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
ro: Regiunea Tomsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
ro: uRegiunea Tula

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
ro:  Regiunea Tyumen

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
ro: Tiumen

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
ro: Regiunea Ulyanovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
ro: Regiunea Chelyabinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
ro: Cita

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
ro: Regiunea Yaroslavl

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
ro: Regiunea Autonomă Evreiască

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
ro: Birobidjan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
ro: Neneția

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
ro: Narian-Mar

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
ro: Ciukotka

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
ro: Anadâr

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
ro: Iamalia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
ro: Salehard

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
ro: Municipalități

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
ro: În afara San-Marino

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
ro: În afara Arabiei Saudite

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
ro: Nu este Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
ro: Sikkim de Nords

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
ro: Sikkim de Vest

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
ro: Sikkim de Sud

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
ro: Sikkim de Est

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
ro: Slovacia

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
ro: În afara Slovaciei

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
ro: Slovenia (tradițional)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
ro: Nu este Slovenia (tradițional)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
ro: Carniola de Sus

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
ro: Stâria

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
ro: Carniola interioară

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
ro: Carniola de Jos

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
ro: Istria Slovenă

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
ro: Africa de Sud

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
ro: În afara Africii de Sud

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
ro: Capul de Est

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
ro: America de Sud

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
ro: Țări

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
ro: Coastă

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
ro: Columbia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
ro: Surinam

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
ro: Guiana Franceză

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
ro: Brazilia

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
ro: Republica Coreea

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
ro: Regiuni

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
ro: Peste hotare

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
ro: Seul

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
ro: Spania

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
ro: Comunități autonome

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
ro: În afara Spaniei

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
ro: Frontieră externă

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
ro: Sevilia

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
ro: Saragosa

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
ro: Asturia

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
ro: Insulele Baleare

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
ro: Țara Bascilor

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
ro: Insulele Canare

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ro: Las Palmas de Gran Canaria și Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
ro: Castile și Leon

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
ro: Comunitatea Valenciană

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
ro: Spania (Provincii)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
ro: Franța

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
ro: Portugalia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
ro: Maroc

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
ro: Sevilia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
ro: Saragosa

[ctx: sudan.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
ro: În afara Sudanului

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
ro: Nilul Albastru/Central

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
ro: Nilul Alb

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
ro: Darfurul de Nord

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
ro: Darfurul de Sud

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
ro: Darfur de Vest

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
ro: Marea Roșie

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
ro: Kurdufanul de Nord

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
ro: Kurdufanul de Sud

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
ro: Nordică

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
ro: Râul Nil

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
ro: Surinam

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
ro: În afara Surinamului

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
ro: Suedia după comitate

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
ro: Comitate

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
ro: Frontieră de comitat

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
ro: Țărm

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
ro: În afara Suediei

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
ro: Comitatul Stockholm

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
ro: Comitatul Västerbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
ro: Comitatul Norrbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
ro: Comitatul Uppsala

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
ro: Comitatul Södermanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
ro: Comitatul Östergötland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
ro: Comitatul Jönköping

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
ro: Comitatul Kronoberg

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
ro: Comitatul Kalmar

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
ro: Comitatul Gotland

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
ro: Comitatul Blekinge

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
ro: Comitatul Skåne

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
ro: Comitatul Halland

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
ro: Comitatul Västra Götaland

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
ro: Comitatul Värmland

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
ro: Comitatul Örebro

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
ro: Comitatul Västmanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
ro: Comitatul Dalarna

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
ro: Comitatul Gävleborg

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
ro: Comitatul Västernorrland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
ro: Comitatul Jämtland

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
ro: Elveția

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
ro: Cantoane

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
ro: În afara Elveției

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
ro: Berna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
ro: Berna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
ro: Appenzell Rhodes Exterior

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
ro: Appenzell Rhodes Interior

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
ro: În afara Tadjikistanului

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
ro: Tailanda

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
ro: În afara Tailandei

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
ro: Nu este Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
ro: Tripura de Nord

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
ro: Tripura  de Sud

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
ro: Tripura de Vest

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
ro: Turcia

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
ro: În afara Turciei

[ctx: turkey.kgm]
en: Eskişehir
ro: Eskișehir

[ctx: turkey.kgm]
en: Gümüşhane
ro: Gümüșhane

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırşehir
ro: Kırșehir

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
ro: Kahramanmaraș

[ctx: turkey.kgm]
en: Muş
ro: Muș

[ctx: turkey.kgm]
en: Nevşehir
ro: Nevșehir

[ctx: turkey.kgm]
en: Şanlıurfa
ro: Șanlıurfa

[ctx: turkey.kgm]
en: Uşak
ro: Ușak

[ctx: turkey.kgm]
en: Şırnak
ro: Șırnak

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
ro: În afara Turkmenistanului

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
ro: Ucraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
ro: Regiuni

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
ro: Regiunea Volânia

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
ro: Luțk

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
ro: Regiunea Lvov

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
ro: Lvov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
ro: Regiunea Transcarpatia

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
ro: Ujgorod

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
ro: Regiunea Rivne

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
ro: Regiunea Ternopil

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
ro: Ternopil

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
ro: Regiunea Hmelnițki

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
ro: Hmelnițki

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
ro: Regiunea Ivano-Frankovsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
ro: Ivano-Frankovsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
ro: Regiunea Cernăuți

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
ro: Cernăuți

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
ro: Regiunea Jitomir

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
ro: Jitomir

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
ro: Regiunea Vinița

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
ro: Vinița

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
ro: Regiunea Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
ro: Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
ro: Regiunea Cercasî

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
ro: Cercasî

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
ro: Regiunea Kirovograd

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
ro: Regiunea Mikolaiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
ro: Mikolaiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
ro: Regiunea Odesa

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
ro: Regiunea Cernigău

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
ro: Cernigău

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
ro: Regiunea Sumî

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
ro: Sumî

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
ro: Regiunea Poltava

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
ro: Regiunea Harkov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
ro: Harkov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
ro: Regiunea Dnepropetrovsk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
ro: Nipru

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
ro: Regiunea Donețk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
ro: Donețk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
ro: Regiunea Zaporojie

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
ro: Zaporojie

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
ro: Regiunea Herson

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
ro: Herson

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
ro: Regiunea Luhansk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
ro: Luhansk

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
ro: Republica Autonomă Crimeea

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
ro: Simferopol

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
ro: Orașul Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
ro: Orașul Sevastopol

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
ro: Marea Azov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
ro: Marea Neagră

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
ro: În afara Ucrainei

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
ro: Hotar/coastă

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
ro: Râu

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
ro: Departamente

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
ro: În afara Uruguay

[ctx: usa.kgm]
en: USA
ro: SUA

[ctx: usa.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
ro: Coastă

[ctx: usa.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
ro: Lacul Superior

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
ro: Lacul Michigan

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
ro: Lacul Huron

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
ro: Lacul Erie

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
ro: Lacul Ontario

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
ro: Bahamas

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
ro: Rusia

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
ro: Carolina de Nord

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
ro: Dakota de Nord

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
ro: Carolina de Sud

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
ro: Dakota de Sud

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
ro: Virginia de Vest

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
ro: În afara Uzbekistanului

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
ro: Tashkent (Viloyati)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
ro: Tașkent

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
ro: State

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
ro: În afara Venezuelei

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
ro: Colonii federale

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
ro: Districtul capitalei

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
ro: În afara Vietnamului

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: vietnam.kgm]
en: Can Tho
ro: Canton

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
ro: Ape (nivel mondial)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
ro: Oceane și bazine

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
ro: În afara apelor (nivel mondial)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
ro: Oceanul Arctic

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
ro: Pacificul de Nord

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
ro: Atlanticul de Nord

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
ro: Pacificul de Sud

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
ro: Atlanticul de Sud

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
ro: Oceanul Indian

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
ro: Oceanul Antarctic

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
ro: Lacul Ciad

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
ro: Nil

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
ro: Mlaștina Okavango

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
ro: Dunărea

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
ro: Nipru

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
ro: Nistru

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
ro: Elba

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
ro: Kura (și Araks)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
ro: Loara

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
ro: Odra

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
ro: Rin

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
ro: Siena

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
ro: Tigru (și Eufrat)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
ro: Amudaria

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
ro: Lacul Balhaș

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
ro: Gange

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
ro: Hong (Râul roșu)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
ro: Kolâma

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Krishna
ro: Krișna

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
ro: Murray (și Darling)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
ro: Sârdaria

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
ro: Ianțzî

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
ro: Enisei

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
ro: Alabama (și Tombigbee)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
ro: Lacul Titicaca

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
ro: Lacul Eyre

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
ro: Marea Caspică

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
ro: Tibru

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
ro: Bengalul de Vest

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
ro: Nu este Bengalul de Vest

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
ro: Hotar

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
ro: 24-Parganas de Sud

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
ro: 24-Parganas de Nord

[ctx: world.kgm]
en: World
ro: Lumea

[ctx: world.kgm]
en: Countries
ro: țări

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
ro: Nu este națiune

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
ro: Camerun

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
ro: Republica Centrafricană

[ctx: world.kgm]
en: Chad
ro: Ciad

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ro: Coasta de Fildeș

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ro: Republica Democrată Congo

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
ro: Egipt

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
ro: Guineea Ecuatorială

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
ro: Eritreea

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
ro: Etiopia

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
ro: Addis Abeba

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
ro: Guineea

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
ro: Teheran

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
ro: Irak

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
ro: Bagdad

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
ro: Ierusalim

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
ro: Iordania

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
ro: Kuweit

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
ro: Kuweit

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
ro: Liban

[ctx: world.kgm]
en: Libya
ro: Libia

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
ro: Maroc

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
ro: Mozambic

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
ro: Republica Congo

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
ro: Africa de Sud

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
ro: Pretoria, Bloemfontein și Cape Town

[ctx: world.kgm]
en: Syria
ro: Siria

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
ro: Damasc

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
ro: Gambia

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
ro: Abu Dhabi

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
ro: Bank de Vest

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
ro: Sahara Occidentală

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
ro: Viena

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
ro: Belgia

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
ro: Bruxelles

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
ro: Saraievo

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
ro: Croația

[ctx: world.kgm]
en: Prague
ro: Praga

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
ro: Danemarca

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
ro: Copenhaga

[ctx: world.kgm]
en: Finland
ro: Finlanda

[ctx: world.kgm]
en: France
ro: Franța

[ctx: world.kgm]
en: Germany
ro: Germania

[ctx: world.kgm]
en: Greece
ro: Grecia

[ctx: world.kgm]
en: Athens
ro: Atena

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
ro: Ungaria

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
ro: Budapesta

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
ro: Islanda

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
ro: Irlanda

[ctx: world.kgm]
en: Italy
ro: Italia

[ctx: world.kgm]
en: Rome
ro: Roma

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
ro: Letonia

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
ro: Lituania

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
ro: Luxemburg

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
ro: Chișinău

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
ro: Olanda

[ctx: world.kgm]
en: Norway
ro: Norvegia

[ctx: world.kgm]
en: Poland
ro: Polonia

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
ro: Varșovia

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
ro: Portugalia

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
ro: Lisabona

[ctx: world.kgm]
en: Romania
ro: România

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
ro: București

[ctx: world.kgm]
en: Russia
ro: Rusia

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
ro: Moscova

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
ro: Belgrad

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
ro: Muntenegru

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
ro: Podgorița

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
ro: Slovacia

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
ro: Liubliana

[ctx: world.kgm]
en: Spain
ro: Spania

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
ro: Suedia

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
ro: Elveția

[ctx: world.kgm]
en: Bern
ro: Berna

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
ro: Turcia

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
ro: Ucraina

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
ro: Marea Britanie

[ctx: world.kgm]
en: London
ro: Londra

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
ro: Salvador

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
ro: Statele Unite ale Americii

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
ro: Insulele Bahamas

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
ro: Mexic

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
ro: Guatemala

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
ro: Panama

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
ro: Columbia

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
ro: Bogota

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
ro: Surinam

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
ro: Guyana Franceză

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
ro: Brazilia

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
ro: Asuncion

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
ro: Vatican

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ro: Colombo și Sri Jayewardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
ro: Ulan-Bator

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

[ctx: world.kgm]
en: Japan
ro: Japonia

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
ro: Katmandu

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
ro: Indonezia

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
ro: Bangladeș

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
ro: Cipru

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
ro: Afganistan

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
ro: Erevan

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
ro: Bahrein

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
ro: Așgabat

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
ro: Tașkent

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
ro: Bișkek

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
ro: Dușanbe

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
ro: Vientian

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
ro: Cambodgia

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
ro: Timorul de Est

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
ro: Filipine

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
ro: Tailanda

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
ro: China (Taiwan)

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
ro: Republica Populară Democrată Coreea

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
ro: Republica Coreea

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
ro: Seul

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
ro: Groenlanda (Danemarca)

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
ro: Continentele lumii (de la Polul Nord)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
ro: Continente

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
ro: Care este cel mai înalt vârf al %1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
ro: Continente după cel mai înalt vârf

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
ro: Care are %1 drept cel mai înalt vârf?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
ro: Cel mai înalt vârf al continentelor

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
ro: America de Nord

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
ro: America de Sud

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
ro: Europa

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
ro: În afara Yemenului

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ro: Republica Democrată Congo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
ro: În afara Republicii Democrate Congo

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
ro: Zambia (districte)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
ro: În afara Zambiei (districte)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
ro: Zambia (provincii)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
ro: În afara Zambiei (provincii)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
ro: Centrală

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
ro: Estică

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
ro: Nordică

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
ro: Nord-Vestică

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
ro: Sudică

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
ro: Vestică

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
ro: Provincii

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
ro: În afara Zimbabwe

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
ro: Mashonaland estic

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
ro: Mashonaland vestic

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
ro: Mashonaland nordic

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
ro: Mashonaland sudic

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
ro: Regiuni de mijloc

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
ro: Zimbabwe (districte)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
ro: Districte

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
ro: Frontieră

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
ro: Apă

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
ro: În afara Zimbabwe (districte)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
ro: Gokwe nordic

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
ro: Gokwe sudic
