kgeography - en to ru translation catalogue (7226 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
ru: Афганистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
ru: Иран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
ru: Туркменистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
ru: Узбекистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
ru: Таджикистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
ru: Китай

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
ru: Пакистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
ru: Индия

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
ru: Бадахшан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
ru: Файзабад

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
ru: Бадгис

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
ru: Калайи-Нау

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
ru: Баглан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
ru: Пули-Хумри

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
ru: Балх

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
ru: Мазари-Шариф

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
ru: Бамиан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Daykundi
ru: Дайкунди

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nili
ru: Нили

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
ru: Джаузджан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
ru: Шибарган

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
ru: Фарах

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
ru: Фарьяб

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
ru: Маймана

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
ru: Газни

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
ru: Гор

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
ru: Чагчаран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
ru: Гильменд

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
ru: Лашкаргах

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Herat
ru: Герат

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kabul
ru: Кабул

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
ru: Кандагар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kapisa
ru: Каписа

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
ru: Махмудраки

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
ru: Хост

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunar
ru: Кунар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
ru: Асадабад

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
ru: Кундуз

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
ru: Лагман

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
ru: Мехтарлам

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Logar
ru: Логар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
ru: Пулиалам

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
ru: Нангархар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
ru: Джелалабад

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
ru: Нимроз

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
ru: Зарандж

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
ru: Нуристан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parun
ru: Парун

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
ru: Урузган

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
ru: Таринкот

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
ru: Пактия

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
ru: Гардез

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktika
ru: Пактика

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
ru: Шаран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
ru: Панджшер

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bazarak
ru: Базарак

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
ru: Парван

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
ru: Чарикар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
ru: Саманган

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
ru: Сари-Пуль

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
ru: Тахар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Taloqan
ru: Талукан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
ru: Вардак

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
ru: Майданшахр

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
ru: Забуль

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
ru: Калат

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
ru: Африка

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: africa.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ru: За пределами Африки

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
ru: За пределами Африки

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
ru: Алжир

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
ru: Алжир

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
ru: Ангола

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
ru: Луанда

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
ru: Бенин

[ctx: africa.kgm]
en: Porto-Novo
ru: Порто-Ново

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
ru: Ботсвана

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
ru: Габороне

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
ru: Буркина-Фасо

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
ru: Уагадугу

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
ru: Бурунди

[ctx: africa.kgm]
en: Gitega
ru: Гитега

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
ru: Камерун

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
ru: Яунде

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
ru: Кабо-Верде

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
ru: Прая

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
ru: Центральноафриканская Республика

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
ru: Банги

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
ru: Чад

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
ru: Нджамена

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
ru: Коморские Острова

[ctx: africa.kgm]
en: Moroni
ru: Морони

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ru: Кот-д'Ивуар

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
ru: Ямусукро

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ru: Демократическая Республика Конго

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
ru: Киншаса

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
ru: Джибути

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
ru: Египет

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
ru: Каир

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
ru: Экваториальная Гвинея

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
ru: Малабо

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
ru: Эритрея

[ctx: africa.kgm]
en: Asmara
ru: Асмэра

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
ru: Эфиопия

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
ru: Аддис-Абеба

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
ru: Габон

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
ru: Либревиль

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
ru: Гамбия

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
ru: Банжул

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
ru: Гана

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
ru: Аккра

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
ru: Гвинея

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
ru: Конакри

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
ru: Гвинея-Бисау

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
ru: Бисау

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
ru: Кения

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
ru: Найроби

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
ru: Лесото

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
ru: Масеру

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
ru: Либерия

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
ru: Монровия

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
ru: Ливия

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
ru: Триполи

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
ru: Мадагаскар

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
ru: Антананариву

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
ru: Малави

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
ru: Лилонгве

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
ru: Мали

[ctx: africa.kgm]
en: Bamako
ru: Бамако

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
ru: Мавритания

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
ru: Нуакшот

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
ru: Маврикий

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
ru: Порт-Луи

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
ru: Марокко

[ctx: africa.kgm]
en: Rabat
ru: Рабат

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
ru: Мозамбик

[ctx: africa.kgm]
en: Maputo
ru: Мапуту

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
ru: Намибия

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
ru: Виндхук

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
ru: Нигер

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
ru: Ниамей

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
ru: Нигерия

[ctx: africa.kgm]
en: Abuja
ru: Абуджа

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
ru: Республика Конго

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
ru: Браззавиль

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
ru: Руанда

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
ru: Кигали

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
ru: Сенегал

[ctx: africa.kgm]
en: Dakar
ru: Дакар

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
ru: Сейшельские острова

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
ru: Виктория

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
ru: Сьерра-Леоне

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
ru: Фритаун

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
ru: Сомали

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
ru: Могадишо

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
ru: Южно-Африканская Республика

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
ru: Претория

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
ru: Судан

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
ru: Хартум

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
ru: Южный Судан

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
ru: Джуба

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
ru: Эсватини

[ctx: africa.kgm]
en: Mbabane
ru: Мбабане

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
ru: Сан-Томе и Принсипи

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé
ru: Сан-Томе

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
ru: Танзания

[ctx: africa.kgm]
en: Dodoma
ru: Додома

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
ru: Того

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
ru: Ломе

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
ru: Тунис

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
ru: Тунис

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
ru: Уганда

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
ru: Кампала

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
ru: Западная Сахара

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
ru: Эль-Аюн

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
ru: Замбия

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
ru: Лусака

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
ru: Зимбабве

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
ru: Хараре

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
ru: Канарские острова (Испания)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ru: Лас-Пальмас-де-Гран-Канария и Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
ru: Острова Мадейра (Португалия)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
ru: Фуншал

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
ru: Реюньон (Франция)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
ru: Сен-Дени

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
ru: о. Святой Елены (Великобритания)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
ru: Джеймстаун

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
ru: Албания (округа)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
ru: За пределами Албании

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
ru: Берат

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
ru: Булгиз

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
ru: Дельвина

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
ru: Девол

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
ru: Дибер

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
ru: Дуррес

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
ru: Эльбасан

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Fier
ru: Фиери

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
ru: Гирокастра

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
ru: Грамш

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Has
ru: Хас

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
ru: Кавая

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
ru: Колоня

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Korçë
ru: Корча

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
ru: Круя

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kuçovë
ru: Кучова

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kukës
ru: Кукес

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
ru: Курбин

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lezhë
ru: Лежа

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
ru: Либраджи

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
ru: Люшня

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
ru: Малеси и Маде

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
ru: Малакастер

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
ru: Мат

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
ru: Мирдита

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Peqin
ru: Пекин

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
ru: Пермети

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
ru: Поградек

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
ru: Пука

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
ru: Саранда

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
ru: Шкодер

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Skrapar
ru: Скрапар

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
ru: Тепелена

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tirana
ru: Тирана

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
ru: Тропоя

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
ru: Влёра

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
ru: Албания (префектуры)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ru: Префектуры|/|$[store 'префектур']

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
ru: За пределами Албании

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
ru: Берат

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
ru: Дибер

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
ru: Пешкопи

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
ru: Дуррес

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
ru: Эльбасан

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Fier
ru: Фиери

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
ru: Гирокастра

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Korçë
ru: Корча

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Kukës
ru: Кукес

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Lezhë
ru: Лежа

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
ru: Шкодер

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
ru: Тирана

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
ru: Влёра

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
ru: Алжир

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
ru: За пределами Алжира

[ctx: algeria.kgm]
en: Adrar
ru: Адрар

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Defla
ru: Аян-Дафлах

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Témouchent
ru: Аян-Тамушанат

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
ru: Алжир

[ctx: algeria.kgm]
en: Annaba
ru: Аннаба

[ctx: algeria.kgm]
en: Batna
ru: Батна

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
ru: Бешар

[ctx: algeria.kgm]
en: Béjaïa
ru: Биджая

[ctx: algeria.kgm]
en: Biskra
ru: Бискра

[ctx: algeria.kgm]
en: Blida
ru: Блида

[ctx: algeria.kgm]
en: Bordj Bou Arréridj
ru: Бордж-Бу-Арреридж

[ctx: algeria.kgm]
en: Bouira
ru: Буйра

[ctx: algeria.kgm]
en: Boumerdès
ru: Бумердес

[ctx: algeria.kgm]
en: Chlef
ru: Эш-Шелифф

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
ru: Константина

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
ru: Джельфа

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
ru: Эль-Баяд

[ctx: algeria.kgm]
en: El Oued
ru: Эль-Уэд

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
ru: Эль-Тарф

[ctx: algeria.kgm]
en: Ghardaïa
ru: Гардая

[ctx: algeria.kgm]
en: Guelma
ru: Гуэлма

[ctx: algeria.kgm]
en: Illizi
ru: Иллизи

[ctx: algeria.kgm]
en: Jijel
ru: Джиджель

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
ru: Хеншела

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
ru: Лагуат

[ctx: algeria.kgm]
en: Médéa
ru: Медеа

[ctx: algeria.kgm]
en: Mila
ru: Мила

[ctx: algeria.kgm]
en: Mostaganem
ru: Мостаганем

[ctx: algeria.kgm]
en: M'Sila
ru: Мсила

[ctx: algeria.kgm]
en: Muaskar
ru: Маскара

[ctx: algeria.kgm]
en: Naâma
ru: Наама

[ctx: algeria.kgm]
en: Oran
ru: Оран

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
ru: Уаргле

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
ru: Ум-эль-Буаджи

[ctx: algeria.kgm]
en: Relizane
ru: Релизан

[ctx: algeria.kgm]
en: Saïda
ru: Саида

[ctx: algeria.kgm]
en: Sétif
ru: Сетиф

[ctx: algeria.kgm]
en: Sidi Bel Abbes
ru: Сиди-Бель-Аббес

[ctx: algeria.kgm]
en: Skikda
ru: Скикда

[ctx: algeria.kgm]
en: Souk Ahras
ru: Сук-Ахрас

[ctx: algeria.kgm]
en: Tamanghasset
ru: Таманрассе

[ctx: algeria.kgm]
en: Tébessa
ru: Тебесса

[ctx: algeria.kgm]
en: Tiaret
ru: Тиарет

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
ru: Тиндуф

[ctx: algeria.kgm]
en: Tipasa
ru: Типаза

[ctx: algeria.kgm]
en: Tissemsilt
ru: Тиссемсилт

[ctx: algeria.kgm]
en: Tizi Ouzou
ru: Тизи-Узу

[ctx: algeria.kgm]
en: Tlemcen
ru: Тлемсен

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Andhra Pradesh
ru: Андхра-Прадеш

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
ru: За пределами Андхра-Прадеш

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Adilabad
ru: Адилабад

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nizamabad
ru: Низамабад

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Karimnagar
ru: Каримнагар

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Medak
ru: Медак

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Sangareddy
ru: Сангаредди

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Warangal
ru: Варангал

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Rangareddy
ru: Рангаредди

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
ru: Хайдарабад

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Khammam
ru: Кхаммам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nalgonda
ru: Налгонда

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Mahbubnagar
ru: Махбубнагар

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kurnool
ru: Курнул

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Anantapur
ru: Анантапур

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
ru: Читтур

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Cuddapah
ru: Кадапа

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nellore
ru: Неллор

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Prakasam
ru: Пракасам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Ongole
ru: Онголе

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Guntur
ru: Гунтур

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Krishna
ru: Кришна

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Machilipatnam
ru: Мачилипатнам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
ru: Западный Годавари

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Eluru
ru: Элуру

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
ru: Восточный Годавари

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kakinada
ru: Какинада

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vishakhapatnam
ru: Вишакхапатнам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vizianagaram
ru: Визианагарам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Srikakulam
ru: Шрикакулам

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
ru: Андорра

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
ru: Паррокии|/|$[store 'паррокий']

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
ru: Испания

[ctx: andorra.kgm]
en: France
ru: Франция

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
ru: Андорра-ла-Велья

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
ru: Ла-Массана

[ctx: andorra.kgm]
en: Ordino
ru: Ордино

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
ru: Канильо

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
ru: Энкамп

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
ru: Эскальдес-Энгордань

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
ru: Сант-Жулия-де-Лория

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
ru: Ангола (провинции)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
ru: За пределами Анголы

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bengo
ru: Бенго

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Caxito
ru: Кашито

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Benguela
ru: Бенгела

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bié
ru: Бие

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Kuito
ru: Квито

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
ru: Кабинда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
ru: Квандо-Кубанго

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Menongue
ru: Менонге

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
ru: Северная Кванза

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: N'dalatando
ru: Н’Далантандо

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
ru: Южная Кванза

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Sumbe
ru: Сумбе

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
ru: Кунене

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
ru: Онджива

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huambo
ru: Уамбо

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huíla
ru: Уила

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lubango
ru: Лубанго

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luanda
ru: Луанда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
ru: Северная Лунда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
ru: Лукапа

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
ru: Южная Лунда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Saurimo
ru: Сауримо

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Malanje
ru: Маланже

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Namibe
ru: Намибе

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
ru: Мошико

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luena
ru: Луэна

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Uíge
ru: Уиже

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
ru: Заире

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
ru: Мбанза Конго

en: Your Answers Were
ru: Ваши ответы

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
ru: Вы ответили правильно на %1 из %2 вопросов.

en: Question
ru: Вопрос

en: Your Answer
ru: Ваш ответ

en: Correct Answer
ru: Правильный ответ

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
ru: Аргентина

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
ru: За пределами Аргентины

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
ru: Буэнос-Айрес (город)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
ru: Буэнос-Айрес

[ctx: argentina.kgm]
en: La Plata
ru: Ла-Плата

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
ru: Катамарка

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
ru: Сан-Фернандо-дель-Валье-де-Катамарка

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
ru: Чако

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
ru: Ресистенсия

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
ru: Чубут

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
ru: Роусон

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
ru: Кордоба

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
ru: Корриентес

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
ru: Энтре-Риос

[ctx: argentina.kgm]
en: Paraná
ru: Парана

[ctx: argentina.kgm]
en: Formosa
ru: Формоза

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
ru: Жужуй

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
ru: Сан-Сальвадор-де-Жужуй

[ctx: argentina.kgm]
en: La Pampa
ru: Ла-Пампа

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
ru: Санта-Роса

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
ru: Ла Риоха

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
ru: Мендоса

[ctx: argentina.kgm]
en: Misiones
ru: Мисьонес

[ctx: argentina.kgm]
en: Posadas
ru: Посадас

[ctx: argentina.kgm]
en: Neuquén
ru: Неукена

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
ru: Рио-Негро

[ctx: argentina.kgm]
en: Viedma
ru: Вьедма

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
ru: Сальта

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
ru: Сан-Хуан

[ctx: argentina.kgm]
en: San Luis
ru: Сан-Луис

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
ru: Санта-Крус

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
ru: Рио-Гальегос

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Fe
ru: Санта-Фе

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
ru: Сантьяго-дель-Эстеро

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
ru: Огненная Земля

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
ru: Ушуая

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
ru: Тукуман

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
ru: Сан-Мигель де Тукумана

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
ru: Армения

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
ru: Озеро Ван

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
ru: Озеро Севан

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
ru: Грузия

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
ru: Иран

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
ru: Турция

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
ru: Арагацотн

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
ru: Аштарак

[ctx: armenia.kgm]
en: Ararat
ru: Арарат

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
ru: Арташат

[ctx: armenia.kgm]
en: Armavir
ru: Армавир

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
ru: Гехаркуник

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
ru: Гавар

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
ru: Котайк

[ctx: armenia.kgm]
en: Hrazdan
ru: Раздан

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
ru: Лори

[ctx: armenia.kgm]
en: Vanadzor
ru: Ванадзор

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
ru: Ширак

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
ru: Гюмри

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
ru: Сюник

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
ru: Капан

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
ru: Тавуш

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
ru: Иджеван

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
ru: Вайоц Дзор

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
ru: Ехегнадзор

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
ru: Ереван

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
ru: Аруначал-Прадеш

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
ru: За пределами Аруначал-Прадеш

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tirap
ru: Тирап

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Khonsa
ru: Кхонса

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Changlang
ru: Чангланг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lohit
ru: Лохит

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tezu
ru: Тезу

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anjaw
ru: Анджав

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Hawai
ru: Хавай

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
ru: Нижняя долина Дибанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Roing
ru: Роинг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
ru: Верхняя долина Дибанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anini
ru: Анини

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
ru: Верхний Сианг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yingkiong
ru: Йингкионг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
ru: Восточный Сианг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Pasighat
ru: Пасигхат

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
ru: Западный Сианг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Along
ru: Ало

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tawang
ru: Таванг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
ru: Западный Каменг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Bomdila
ru: Бомдила

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
ru: Восточный Каменг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Seppa
ru: Сеппа

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Papum Pare
ru: Папум-Паре

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yupia
ru: Юпия

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
ru: Нижний Субансири

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Ziro
ru: Зиро

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Kurung Kumey
ru: Курунг-Кумей

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Koloriang
ru: Колорианг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
ru: Верхний Субансири

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Daporijo
ru: Дапориджо

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
ru: Азия

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: asia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
ru: Россия

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
ru: Москва

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
ru: Турция

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
ru: Анкара

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
ru: Египет

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
ru: Каир

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
ru: Джибути

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
ru: Эритрея

[ctx: asia.kgm]
en: Asmara
ru: Асмэра

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
ru: Эфиопия

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
ru: Аддис-Абеба

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
ru: Иран

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
ru: Тегеран

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
ru: Ирак

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
ru: Багдад

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
ru: Израиль

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
ru: Иерусалим

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
ru: Иордания

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
ru: Амман

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
ru: Кения

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
ru: Найроби

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
ru: Кувейт

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
ru: Эль-Кувейт

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
ru: Ливан

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
ru: Бейрут

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
ru: Катар

[ctx: asia.kgm]
en: Doha
ru: Доха

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
ru: Эр-Рияд

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
ru: Сомали

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
ru: Могадишо

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
ru: Судан

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
ru: Хартум

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
ru: Южный Судан

[ctx: asia.kgm]
en: Juba
ru: Джуба

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
ru: Сирия

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
ru: Дамаск

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
ru: Уганда

[ctx: asia.kgm]
en: Kampala
ru: Кампала

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
ru: Объединённые Арабские Эмираты

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
ru: Абу-Даби

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
ru: Оман

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
ru: Маскат

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
ru: Палестинская автономия

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
ru: Йемен

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
ru: Сана

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
ru: Украина

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
ru: Киев

[ctx: asia.kgm]
en: China
ru: Китай

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
ru: Пекин

[ctx: asia.kgm]
en: India
ru: Индия

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
ru: Дели

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
ru: Шри-Ланка

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ru: Коломбо и Шри-Джаяварденапура

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
ru: Монголия

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
ru: Улан-Батор

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
ru: Казахстан

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
ru: Астана

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
ru: Япония

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
ru: Токио

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
ru: Мьянма

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
ru: Найпьидо

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
ru: Непал

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
ru: Катманду

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
ru: Бутан

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
ru: Тхимпху

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
ru: Индонезия

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
ru: Джакарта

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
ru: Малайзия

[ctx: asia.kgm]
en: Kuala Lumpur
ru: Куала-Лумпур

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
ru: Бангладеш

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
ru: Дакка

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
ru: Афганистан

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
ru: Кабул

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
ru: Баку

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
ru: Армения

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
ru: Ереван

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
ru: Бахрейн

[ctx: asia.kgm]
en: Manama
ru: Манама

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
ru: Грузия

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
ru: Тбилиси

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
ru: Туркменистан

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
ru: Ашхабад

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
ru: Узбекистан

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
ru: Ташкент

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
ru: Бишкек

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
ru: Таджикистан

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
ru: Душанбе

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
ru: Пакистан

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
ru: Исламабад

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
ru: Лаос

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
ru: Вьентьян

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
ru: Камбоджа

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
ru: Пномпень

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
ru: Бруней

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
ru: Бандар-Сери-Бегаван

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
ru: Филиппины

[ctx: asia.kgm]
en: Manila
ru: Манила

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
ru: Таиланд

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
ru: Бангкок

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
ru: Вьетнам

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
ru: Ханой

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
ru: Тайвань

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
ru: Тайбэй

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
ru: Сингапур

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
ru: Корейская Народная Демократическая Республика

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
ru: Пхеньян

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
ru: Республика Корея

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
ru: Сеул

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
ru: Восточный Тимор

[ctx: asia.kgm]
en: Dili
ru: Дили

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
ru: Танзания

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
ru: Замбия

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
ru: Мозамбик

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
ru: Малави

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
ru: Мадагаскар

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
ru: Папуа-Новая Гвинея

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
ru: Австралия

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
ru: Кипр

en: Correct answers: %1/%2
ru: Правильные ответы: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: Assam
ru: Ассам

[ctx: assam.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
ru: За пределами Ассама

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: assam.kgm]
en: Kokrajhar
ru: Кокраджхар

[ctx: assam.kgm]
en: Dhuburi
ru: Дхубри

[ctx: assam.kgm]
en: Goalpara
ru: Гоалпара

[ctx: assam.kgm]
en: Bongaigaon
ru: Бонгайгаон

[ctx: assam.kgm]
en: Barpeta
ru: Барпета

[ctx: assam.kgm]
en: Nalbari
ru: Налбари

[ctx: assam.kgm]
en: Dispur
ru: Диспур

[ctx: assam.kgm]
en: Kamrup
ru: Камруп

[ctx: assam.kgm]
en: Guwahati
ru: Гувахати

[ctx: assam.kgm]
en: Darrang
ru: Дарранг

[ctx: assam.kgm]
en: Marigaon
ru: Маригаон

[ctx: assam.kgm]
en: Karbi Anglong
ru: Карби-Англонг

[ctx: assam.kgm]
en: Diphu
ru: Дипху

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
ru: Горы Северный Качар

[ctx: assam.kgm]
en: Haflong
ru: Хафлонг

[ctx: assam.kgm]
en: Cachar
ru: Качар

[ctx: assam.kgm]
en: Silchar
ru: Силчар

[ctx: assam.kgm]
en: Hailakandi
ru: Хайлаканди

[ctx: assam.kgm]
en: Karimganj
ru: Каримгандж

[ctx: assam.kgm]
en: Golaghat
ru: Голагхат

[ctx: assam.kgm]
en: Nagaon
ru: Нагаон

[ctx: assam.kgm]
en: Sonitpur
ru: Сонитпур

[ctx: assam.kgm]
en: Lakhimpur
ru: Лакхимпур

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
ru: Северный Лакхимпур

[ctx: assam.kgm]
en: Jorhat
ru: Джорхат

[ctx: assam.kgm]
en: Dhemaji
ru: Дхемаджи

[ctx: assam.kgm]
en: Sibsagar
ru: Сибсагар

[ctx: assam.kgm]
en: Dibrugarh
ru: Дибругарх

[ctx: assam.kgm]
en: Tinsukia
ru: Тинсукия

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
ru: Австралия

[ctx: australia.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
ru: За пределами Австралии

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
ru: Побережье

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
ru: Австралийская столичная территория

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
ru: Канберра

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
ru: Новый Южный Уэльс

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
ru: Сидней

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
ru: Виктория

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
ru: Мельбурн

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
ru: Квинсленд

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
ru: Брисбен

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
ru: Южная Австралия

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
ru: Аделаида

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
ru: Западная Австралия

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
ru: Перт

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
ru: Тасмания

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
ru: Хобарт

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
ru: Северная территория

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
ru: Дарвин

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
ru: Австрия

[ctx: austria.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
ru: За пределами Австрии

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
ru: Вена

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
ru: Бургенланд

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
ru: Айзенштадт

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
ru: Штирия

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
ru: Грац

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
ru: Каринтия

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
ru: Клагенфурт

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
ru: Тироль

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
ru: Инсбрук

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
ru: Форарльберг

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
ru: Брегенц

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
ru: Зальцбург

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
ru: Верхняя Австрия

[ctx: austria.kgm]
en: Linz
ru: Линц

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
ru: Нижняя Австрия

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
ru: Санкт-Пёльтен

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
ru: Районы|/|$[store 'районов']

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
ru: За пределами Азербайджана

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
ru: Абшеронский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
ru: Агджабединский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
ru: Агдамский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
ru: Агдашский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
ru: Акстафинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
ru: Ахсуйский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
ru: Ширван

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Astara
ru: Астаринский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
ru: Баку

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
ru: Белоканский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
ru: Бардинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
ru: Бейлаганский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
ru: Билясуварский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
ru: Джебраильский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
ru: Джалилабадский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
ru: Дашкесанский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
ru: Шабранский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Fizuli
ru: Физулинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
ru: Кедабекский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
ru: Гянджа

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goranboy
ru: Геранбойский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
ru: Геокчайский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
ru: Аджигабульский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
ru: Имишлинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
ru: Исмаиллинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
ru: Кельбаджарский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
ru: Кюрдамирский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
ru: Лачинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
ru: Ленкоранский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
ru: Ленкорань

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lerik
ru: Лерикский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
ru: Масаллинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
ru: Мингечаур

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
ru: Нафталан

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
ru: Нефтечалинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
ru: Огузский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
ru: Габалинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
ru: Кахский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
ru: Казахский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qobustan
ru: Гобустанский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Quba
ru: Кубинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
ru: Кубатлинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qusar
ru: Кусарский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
ru: Саатлинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sabirabad
ru: Сабирабадский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
ru: Шекинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
ru: Шеки

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Salyan
ru: Сальянский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
ru: Шемахинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
ru: Шамкирский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
ru: Самухский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
ru: Сиазаньский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
ru: Сумгаит

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
ru: Шушинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
ru: Шуша

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
ru: Тертерский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tovuz
ru: Товузский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
ru: Уджарский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
ru: Хачмасский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
ru: Ханкенди

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
ru: Гёйгёльский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
ru: Хызынский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
ru: Ходжалинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
ru: Ходжавендский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
ru: Ярдымлинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
ru: Евлахский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
ru: Евлах

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
ru: Зангеланский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zaqatala
ru: Закатальский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
ru: Зардобский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
ru: Бабекский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
ru: Джульфинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
ru: Кенгерлинский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
ru: Нахичевань

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ordubad
ru: Ордубадский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
ru: Садаракский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
ru: Шахбузский район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
ru: Шарурский район

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
ru: Бангладеш

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
ru: За пределами Бангладеша

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Barisa
ru: Барисал

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
ru: Читтагонг

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
ru: Дакка

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Khulna
ru: Кхулна

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Rajshahi
ru: Раджшахи

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Sylhet
ru: Силхет

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
ru: Беларусь

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
ru: За пределами Беларуси

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk
ru: Минск

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
ru: Брестская область

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest
ru: Брест

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
ru: Гомельская область

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
ru: Гомель

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
ru: Гродненская область

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
ru: Гродно

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
ru: Могилёвская область

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
ru: Могилёв

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
ru: Минская область

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
ru: Витебская область

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
ru: Витебск

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
ru: Бельгия

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
ru: За пределами Бельгии

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
ru: Антверпен

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
ru: Брюссель

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
ru: Фламандский Брабант

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
ru: Лёвен

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
ru: Западная Фландрия

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
ru: Брюге

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
ru: Восточная Фландрия

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
ru: Гент

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
ru: Лимбург

[ctx: belgium.kgm]
en: Hasselt
ru: Хасселт

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
ru: Валлонский Брабант

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
ru: Вавр

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
ru: Эно

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
ru: Мон

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
ru: Льеж

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
ru: Льеж

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
ru: Люксембург

[ctx: belgium.kgm]
en: Arlon
ru: Арлон

[ctx: belgium.kgm]
en: Namur
ru: Намюр

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
ru: Белиз

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: belize.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
ru: За пределами Белиза

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
ru: Округ Белиз

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
ru: Белиз

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
ru: Округ Кайо

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
ru: Сан Игнасио

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
ru: Округ Коросаль

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
ru: Коросаль

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
ru: Округ Ориндж-Уолк

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
ru: Ориндж-Уолк

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
ru: Округ Стэнн Крик

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
ru: Дангрига

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
ru: Округ Толедо

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
ru: Пунта-Горда

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
ru: Бутан

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
ru: За пределами Бутана

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bumthang
ru: Бумтанг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
ru: Чукха

[ctx: bhutan.kgm]
en: Dagana
ru: Дагана

[ctx: bhutan.kgm]
en: Gasa
ru: Газа

[ctx: bhutan.kgm]
en: Haa
ru: Ха

[ctx: bhutan.kgm]
en: Lhuntse
ru: Лхунтсе

[ctx: bhutan.kgm]
en: Mongar
ru: Монгар

[ctx: bhutan.kgm]
en: Paro
ru: Паро

[ctx: bhutan.kgm]
en: Pemagatshel
ru: Пемагатсел

[ctx: bhutan.kgm]
en: Punakha
ru: Пунакха

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samdrup Jongkhar
ru: Самдруп-Джонгкхар

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samtse
ru: Самчи

[ctx: bhutan.kgm]
en: Sarpang
ru: Сарпанг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Thimphu
ru: Тхимпху

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashigang
ru: Трашиганг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashiyangste
ru: Трашиянгце

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trongsa
ru: Тонгса

[ctx: bhutan.kgm]
en: Tsirang
ru: Циранг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Wangdue Phodrang
ru: Вангди-Пходранг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Zhemgang
ru: Жемганг

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar
ru: Бихар

[ctx: bihar.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
ru: Административным центром округа %1 является...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
ru: Центры округов

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
ru: %1 — административный центр округа...

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
ru: Округа по центрам

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
ru: За пределами Бихара

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: bihar.kgm]
en: Paschim Champaran
ru: Западный Чампаран

[ctx: bihar.kgm]
en: Bettiah
ru: Беттиах

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
ru: Восточный Чампаран

[ctx: bihar.kgm]
en: Motihari
ru: Мотихари

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheohar
ru: Шеохар

[ctx: bihar.kgm]
en: Sitamarhi
ru: Ситамархи

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhubani
ru: Мадхубани

[ctx: bihar.kgm]
en: Supaul
ru: Супаул

[ctx: bihar.kgm]
en: Araria
ru: Арария

[ctx: bihar.kgm]
en: Kishanganj
ru: Кишангандж

[ctx: bihar.kgm]
en: Purnia
ru: Пурния

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhepura
ru: Мадхепура

[ctx: bihar.kgm]
en: Saharsa
ru: Сахарса

[ctx: bihar.kgm]
en: Darbhanga
ru: Дарбханга

[ctx: bihar.kgm]
en: Muzaffarpur
ru: Музаффарпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Gopalganj
ru: Гопалгандж

[ctx: bihar.kgm]
en: Siwan
ru: Сиван

[ctx: bihar.kgm]
en: Saran
ru: Саран

[ctx: bihar.kgm]
en: Chhapra
ru: Чхапра

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
ru: Вайшали

[ctx: bihar.kgm]
en: Hajipur
ru: Хаджипур

[ctx: bihar.kgm]
en: Samastipur
ru: Самастипур

[ctx: bihar.kgm]
en: Begusarai
ru: Бегусарай

[ctx: bihar.kgm]
en: Khagaria
ru: Кхагария

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
ru: Бхагалпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Katihar
ru: Катихар

[ctx: bihar.kgm]
en: Munger
ru: Мунгер

[ctx: bihar.kgm]
en: Lakhisarai
ru: Лакхисарай

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheikhpura
ru: Шейхпура

[ctx: bihar.kgm]
en: Nalanda
ru: Наланда

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar Sharif
ru: Бихаршариф

[ctx: bihar.kgm]
en: Patna
ru: Патна

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhojpur
ru: Бходжпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Ara
ru: Аррах

[ctx: bihar.kgm]
en: Buxar
ru: Буксар

[ctx: bihar.kgm]
en: Kaimur
ru: Каймур

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhabhua
ru: Бхабуа

[ctx: bihar.kgm]
en: Rohtas
ru: Рохтас

[ctx: bihar.kgm]
en: Sasaram
ru: Сасарам

[ctx: bihar.kgm]
en: Aurangabad
ru: Аурангабад

[ctx: bihar.kgm]
en: Arwal
ru: Арвал

[ctx: bihar.kgm]
en: Jehanabad
ru: Джеханабад

[ctx: bihar.kgm]
en: Gaya
ru: Гая

[ctx: bihar.kgm]
en: Nawada
ru: Навада

[ctx: bihar.kgm]
en: Jamui
ru: Джамуи

[ctx: bihar.kgm]
en: Banka
ru: Банка

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
ru: Боливия

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
ru: Округа

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
ru: За пределами Боливии

[ctx: bolivia.kgm]
en: Beni
ru: Бени

[ctx: bolivia.kgm]
en: Trinidad
ru: Тринидад

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
ru: Чукисака

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
ru: Сукре

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
ru: Кочабамба

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
ru: Ла-Пас

[ctx: bolivia.kgm]
en: Oruro
ru: Оруро

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
ru: Пандо

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
ru: Кобиха

[ctx: bolivia.kgm]
en: Potosí
ru: Потоси

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
ru: Санта-Крус

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz de la Sierra
ru: Санта-Крус-де-ла-Сьерра

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
ru: Тариха

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
ru: Босния и Герцеговина

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
ru: Кантоны|/|$[store 'кантонов']

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
ru: За пределами Боснии и Герцеговины

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
ru: Брчко

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
ru: Боснийско-подринский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
ru: Среднебоснийский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
ru: Герцеговино-неретвенский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Posavina
ru: Посавский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
ru: Сараево

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Tuzla
ru: Тузла

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Una Sana
ru: Унско-Санский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
ru: Республика Западная Босния

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
ru: Западногерцеговинский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
ru: Зеницко-добойский кантон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Banja Luka
ru: Баня-Лука

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Doboj
ru: Добой

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bijeljina
ru: Биелина

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Vlasenica
ru: Власеница

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
ru: Сараевско-Романийская область

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Foča
ru: Фоча

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Trebinje
ru: Требинье

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
ru: Ботсвана

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
ru: За пределами Ботсваны

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
ru: Центральный округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Serowe
ru: Серове

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
ru: Ганзи

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgalagadi
ru: Кгалагади

[ctx: botswana.kgm]
en: Tshabong
ru: Чабонг

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgatleng
ru: Кгатленг

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
ru: Мочуди

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
ru: Квененг

[ctx: botswana.kgm]
en: Molepolole
ru: Молепололе

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
ru: Северо-Восточный округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Francistown
ru: Фрэнсистаун

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
ru: Северо-Западный округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Maun
ru: Маун

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
ru: Юго-Восточный округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
ru: Габороне

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
ru: Южный округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Kanye
ru: Канье

en: &Accept
ru: &Принять

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
ru: Бразилия

[ctx: brazil.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
ru: Сержипи

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
ru: Аракажу

[ctx: brazil.kgm]
en: Pará
ru: Пара

[ctx: brazil.kgm]
en: Belém
ru: Белен

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
ru: Минас-Жерайс

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
ru: Белу-Оризонти

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
ru: Рорайма

[ctx: brazil.kgm]
en: Boa Vista
ru: Боа-Виста

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
ru: Федеральный округ

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
ru: Бразилиа

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
ru: Мату-Гросу-ду-Сул

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
ru: Кампу-Гранде

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
ru: Мату-Гросу

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
ru: Куяба

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraná
ru: Парана

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
ru: Куритиба

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
ru: Санта Катарина

[ctx: brazil.kgm]
en: Florianópolis
ru: Флорианополис

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
ru: Сеара

[ctx: brazil.kgm]
en: Fortaleza
ru: Форталеза

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
ru: Гояс

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
ru: Гояния

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
ru: Параиба

[ctx: brazil.kgm]
en: João Pessoa
ru: Жуан-Песоа

[ctx: brazil.kgm]
en: Amapá
ru: Амапа

[ctx: brazil.kgm]
en: Macapá
ru: Макапа

[ctx: brazil.kgm]
en: Alagoas
ru: Алагоас

[ctx: brazil.kgm]
en: Maceió
ru: Масейо

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
ru: Амазонас

[ctx: brazil.kgm]
en: Manaus
ru: Манаус

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
ru: Рио-Гранде-ду-Норте

[ctx: brazil.kgm]
en: Natal
ru: Натал

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
ru: Токантинс

[ctx: brazil.kgm]
en: Palmas
ru: Палмас

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
ru: Рио-Гранде-ду-Сул

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Alegre
ru: Порту-Алегре

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
ru: Рондония

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Velho
ru: Порту-Велью

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
ru: Пернамбуку

[ctx: brazil.kgm]
en: Recife
ru: Ресифи

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
ru: Акри

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
ru: Риу-Бранку

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
ru: Рио-де-Жанейро

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
ru: Рио-де-Жанейро

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
ru: Баия

[ctx: brazil.kgm]
en: Salvador
ru: Сальвадор

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
ru: Мараньян

[ctx: brazil.kgm]
en: São Luís
ru: Сан-Луис

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
ru: Сан-Паулу (штат)

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
ru: Сан-Паулу

[ctx: brazil.kgm]
en: Piauí
ru: Пиауи

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
ru: Терезина

[ctx: brazil.kgm]
en: Espírito Santo
ru: Эспириту-Санту

[ctx: brazil.kgm]
en: Vitória
ru: Витория

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
ru: За пределами Бразилии

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
ru: Болгария

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
ru: За пределами Болгарии

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Blagoevgrad
ru: Благоевградская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Burgas
ru: Бургасская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
ru: Добричская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Gabrovo
ru: Габровская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Haskovo
ru: Хасковская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
ru: Кырджалийская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
ru: Кюстендилская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
ru: Ловечская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Montana
ru: Монтанская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
ru: Пазарджикская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pernik
ru: Перникская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
ru: Плевенская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Plovdiv
ru: Пловдивская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Razgrad
ru: Разградская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Ruse
ru: Русенская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
ru: Шуменская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Silistra
ru: Силистренская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sliven
ru: Сливенская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
ru: Смолянская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
ru: Софийская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
ru: София

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Stara Zagora
ru: Старозагорская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
ru: Тырговиштская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Veliko Tarnovo
ru: Великотырновская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Varna
ru: Варненская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vidin
ru: Видинская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vratsa
ru: Врачанская область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
ru: Ямболская область

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
ru: Буркина-Фасо (провинции)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
ru: За пределами Буркина-Фасо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oudalan
ru: Удалан

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gorom-gorom
ru: Гором-Гором

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Soum
ru: Сум

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Djibo
ru: Джибо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Séno
ru: Сено

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dori
ru: Дори

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yagha
ru: Яга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sebba
ru: Себба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Komondjari
ru: Комонджари

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gayéri
ru: Гаери

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourma
ru: Гурма

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Fada N'Gourma
ru: Фада-Нгурма

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tapoa
ru: Тапоа

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diapaga
ru: Диапага

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kompienga
ru: Компьенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pama
ru: Пама

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koulpélogo
ru: Кульпелого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouargaye
ru: Уарге

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulgou
ru: Бульгу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tenkodogo
ru: Тенкодого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kouritenga
ru: Куритенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koupéla
ru: Купела

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Namentenga
ru: Наментенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulsa
ru: Булса

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gnagna
ru: Ньянья

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bogandé
ru: Боганде

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ganzourgou
ru: Ганзургу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zorgho
ru: Зорго

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zoundwéogo
ru: Зундвеого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Manga
ru: Манга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nahouri
ru: Нахури

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pô
ru: По

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sissili
ru: Сисили

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léo
ru: Лео

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziro
ru: Зиро

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sapouy
ru: Сапуй

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bazèga
ru: Базега

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kombissiri
ru: Комбисири

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kadiogo
ru: Кадиого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouagadougou
ru: Уагадугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulkiemdé
ru: Булькиемде

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koudougou
ru: Кудугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oubritenga
ru: Убритенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziniaré
ru: Зиниари

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kourwéogo
ru: Курвеого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boussé
ru: Буссе

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanmatenga
ru: Санматенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kaya
ru: Кая

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bam
ru: Бам

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kongoussi
ru: Конгуси

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Passoré
ru: Пасоре

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yako
ru: Яко

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zondoma
ru: Зондома

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourcy
ru: Гурси

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yatenga
ru: Ятенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouahigouya
ru: Вахигуя

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanguié
ru: Сангие

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Réo
ru: Рео

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Loroum
ru: Лорум

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Titao
ru: Титао

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sourou
ru: Суру

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tougan
ru: Туган

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nayala
ru: Наяла

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Toma
ru: Тома

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Balé
ru: Бале

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boromo
ru: Боромо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kossi
ru: Коси

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nouna
ru: Нуна

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banwa
ru: Банва

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Solenzo
ru: Солензо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Mouhoun
ru: Мухун

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dédougou
ru: Дедугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tuy
ru: Туй

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houndé
ru: Унде

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kénédougou
ru: Кенедугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Orodara
ru: Ородара

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léraba
ru: Лераба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sindou
ru: Синду

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Comoé
ru: Комоэ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banfora
ru: Банфора

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houet
ru: Уэ

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bobo Dioulasso
ru: Бобо-Диуласо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ioba
ru: Иоба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dano
ru: Дано

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bougouriba
ru: Бугуриба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diébougou
ru: Диэбугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Poni
ru: Пони

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gaoua
ru: Гауа

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Noumbiel
ru: Нумбьель

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Batié
ru: Батие

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
ru: Буркина-Фасо (области)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
ru: За пределами Буркина-Фасо

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Est
ru: Восточная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Fada N'Gourma
ru: Фада-Нгурма

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sahel
ru: Сахель

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dori
ru: Дори

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
ru: Северо-Центральная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Kaya
ru: Кая

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Nord
ru: Северная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouahigouya
ru: Вахигуя

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
ru: Центральное Плато

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ziniaré
ru: Зиниари

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
ru: Восточно-Центральная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Tenkodogo
ru: Тенкодого

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
ru: Юго-Центральная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Manga
ru: Манга

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
ru: Центральная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouagadougou
ru: Уагадугу

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
ru: Западно-Центральная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Koudougou
ru: Кудугу

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Boucle du Mouhoun
ru: Букль-дю-Мухун

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dédougou
ru: Дедугу

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Hauts-bassins
ru: Верхние Бассейны

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Bobo Dioulasso
ru: Бобо-Диуласо

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Cascades
ru: Каскады

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Banfora
ru: Банфора

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
ru: Юго-Западная область

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Gaoua
ru: Гауа

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
ru: Мьянма

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
ru: Области и штаты|/|$[store 'областей и штатов']

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: burma.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
ru: За пределами Мьянмы

[ctx: burma.kgm]
en: Ayeyarwady
ru: Иравади

[ctx: burma.kgm]
en: Pathein
ru: Пантейн

[ctx: burma.kgm]
en: Bago
ru: Пегу

[ctx: burma.kgm]
en: Magway
ru: Магуэй

[ctx: burma.kgm]
en: Magwe
ru: Магуэ

[ctx: burma.kgm]
en: Mandalay
ru: Мандалай

[ctx: burma.kgm]
en: Sagaing
ru: Сакайн

[ctx: burma.kgm]
en: Tanintharyi
ru: Танинтайи

[ctx: burma.kgm]
en: Dawei
ru: Тавой

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon
ru: Янгон

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
ru: Янгон (ранее Рангун)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
ru: Чин

[ctx: burma.kgm]
en: Hakha
ru: Хакха

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
ru: Качин

[ctx: burma.kgm]
en: Myitkyina
ru: Мьичина

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
ru: Кайин

[ctx: burma.kgm]
en: Hpa-an
ru: Паан

[ctx: burma.kgm]
en: Kayah
ru: Кайя

[ctx: burma.kgm]
en: Loikaw
ru: Лойко

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
ru: Мон

[ctx: burma.kgm]
en: Mawlamyine
ru: Моулмейн

[ctx: burma.kgm]
en: Rakhine
ru: Ракхайн

[ctx: burma.kgm]
en: Sittwe
ru: Ситтуэй

[ctx: burma.kgm]
en: Shan
ru: Шан

[ctx: burma.kgm]
en: Taunggyi
ru: Таунджи

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
ru: Камерун (департаменты)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
ru: За пределами Камеруна

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Djérem
ru: Джерем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tibati
ru: Тибати

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro-et-Déo
ru: Фаро-и-Део

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tignère
ru: Тиньер

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Banyo
ru: Майо-Баньо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Banyo
ru: Баньо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbéré
ru: Мбере

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meiganga
ru: Мейганга

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vina
ru: Вина

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngaoundéré
ru: Нгаундере

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haute-Sanaga
ru: От-Санага

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nanga-Eboko
ru: Нанга-Эбоко

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lekié
ru: Лекье

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Monatele
ru: Монатель

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Inoubou
ru: Мбам-и-Инубу

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafia
ru: Бафия

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Kim
ru: Мбам-и-Ким

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ntui
ru: Нтуи

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Afamba
ru: Мефу-и-Афамба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfou
ru: Мфу

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Akono
ru: Мефу-и-Аконо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngoumou
ru: Нгуму

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfoundi
ru: Мфунди

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yaoundé
ru: Яунде

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Kellé
ru: Ньонг-и-Келле

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Éséka
ru: Эсека

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Mfoumou
ru: Ньонг-и-Мфуму

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Akonolinga
ru: Аконолинга

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-So'o
ru: Ньонг-и-Соо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbalmayo
ru: Мбальмайо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boumba-et-Ngoko
ru: Боумба-и-Нгоко

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yokadouma
ru: Йокадума

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nyong
ru: О-Ньонг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Abong-Mbang
ru: Абонг-Мбанг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kadey
ru: Кадей

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Batouri
ru: Батури

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lom-et-Djérem
ru: Лом-и-Джерем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bertoua
ru: Бертуа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Diamaré
ru: Диамаре

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Maroua
ru: Маруа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Logone-et-Chari
ru: Логоне и Шари

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kousséri
ru: Кусери

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Danay
ru: Майо-Данай

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yagoua
ru: Ягуа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Kani
ru: Майо-Кани

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kaélé
ru: Каэле

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Sava
ru: Майо-Сава

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mora
ru: Мора

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Tsanaga
ru: Майо-Цанага

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mokolo
ru: Моколо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Moungo
ru: Мунго

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkongsamba
ru: Нконгсамба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkam
ru: Нкам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yabassi
ru: Ябаси

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sanaga-Maritime
ru: Санага-Маритим

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Édéa
ru: Эдеа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wouri
ru: Вури

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Douala
ru: Дуала

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bénoué
ru: Бенуэ

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Garoua
ru: Гаруа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro
ru: Фаро

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Poli
ru: Поли

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Louti
ru: Майо-Лути

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Guider
ru: Гидер

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Rey
ru: Майо-Рей

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tchollire
ru: Тшоллире

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boyo
ru: Бойо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fundong
ru: Фундонг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bui
ru: Буи

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumbo
ru: Кумбо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Donga-Mantung
ru: Донга-Мантунг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkambé
ru: Нкамбе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menchum
ru: Менчум

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wum
ru: Вум

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mezam
ru: Мезам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamenda
ru: Баменда

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Momo
ru: Момо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbengwi
ru: Мбенгви

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngo-Ketunjia
ru: Нго-Кетунджиа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndop
ru: Ндоп

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamboutos
ru: Бамбуто

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbouda
ru: Мбуда

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nkam
ru: О-Нкам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafang
ru: Бафанг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Hauts-Plateaux
ru: О-Плато

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Baham
ru: Бахам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koung-Khi
ru: Кунг-Кхи

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bandjoun
ru: Банджун

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menoua
ru: Менуа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dschang
ru: Дшанг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mifi
ru: Мифи

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafoussam
ru: Бафусам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndé
ru: Нде

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangangté
ru: Бангангте

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Noun
ru: Нун

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Foumban
ru: Фумбан

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dja-et-Lobo
ru: Джа-и-Лобо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sangmélima
ru: Сангмелима

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mvila
ru: Мвила

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ebolowa
ru: Эболова

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
ru: Осеан

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kribi
ru: Криби

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vallée-du-Ntem
ru: Валле-дю-Нтем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ambam
ru: Амбам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fako
ru: Фако

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Limbé
ru: Лимбе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koupé-Manengouba
ru: Купе-Маненгуба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangem
ru: Бангем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lebialem
ru: Лебьялем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menji
ru: Менжи

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Manyu
ru: Манью

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mamfé
ru: Мамфе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meme
ru: Меме

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumba
ru: Кумба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndian
ru: Ндиан

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mundemba
ru: Мундемба

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
ru: Камерун (регионы)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
ru: За пределами Камеруна

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Adamawa
ru: Адамава

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ngaoundéré
ru: Нгаундере

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
ru: Центральный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Yaoundé
ru: Яунде

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
ru: Восточный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bertoua
ru: Бертуа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
ru: Крайнесеверный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Maroua
ru: Маруа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
ru: Литторал

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Douala
ru: Дуала

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
ru: Северный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Garoua
ru: Гаруа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
ru: Северо-Западный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bamenda
ru: Баменда

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
ru: Южный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ebolowa
ru: Эболова

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
ru: Юго-Западный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Buea
ru: Буэа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
ru: Западный регион

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bafoussam
ru: Бафусам

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
ru: Канада

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
ru: Штаты и территории|/|$[store 'штатов и территорий']

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
ru: За пределами Канады

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
ru: Остров Принца Эдуарда

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
ru: Шарлоттаун

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
ru: Британская Колумбия

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
ru: Виктория

[ctx: canada.kgm]
en: Ontario
ru: Онтарио

[ctx: canada.kgm]
en: Toronto
ru: Торонто

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
ru: Ньюфаундленд

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
ru: Сент-Джонс

[ctx: canada.kgm]
en: Nunavut
ru: Нунавут

[ctx: canada.kgm]
en: Iqaluit
ru: Икалуит

[ctx: canada.kgm]
en: Alberta
ru: Альберта

[ctx: canada.kgm]
en: Edmonton
ru: Эдмонтон

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
ru: Северо-западные территории

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
ru: Йеллоунайф

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
ru: Квебек

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
ru: Квебек

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
ru: Нью-Брансуик

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
ru: Фредериктон

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
ru: Манитоба

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
ru: Виннипег

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
ru: Новая Шотландия

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
ru: Галифакс

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
ru: Юкон

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
ru: Уайтхорс

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
ru: Саскачеван

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
ru: Реджайна

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
ru: Карибские острова

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
ru: За пределами Карибских островов

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
ru: Багамские Острова

[ctx: caribbean.kgm]
en: Nassau
ru: Нассау

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
ru: Острова Теркс и Кайкос (Великобритания)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cockburn Town
ru: Коберн-Таун

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
ru: Куба

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
ru: Гавана

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
ru: Гаити

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
ru: Порт-о-Пренс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
ru: Доминиканская Республика

[ctx: caribbean.kgm]
en: Santo Domingo
ru: Санто-Доминго

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
ru: Пуэрто-Рико (США)

[ctx: caribbean.kgm]
en: San Juan
ru: Сан-Хуан

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
ru: Американские Виргинские острова (США)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Charlotte Amalie
ru: Шарлотта-Амалия

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
ru: Британские Виргинские острова (Великобритания)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Road Town
ru: Род-Таун

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
ru: Ангилья (Великобритания)

[ctx: caribbean.kgm]
en: The Valley
ru: Валли

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
ru: Сен-Мартен (Франция)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Marigot
ru: Мариго

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
ru: Сен-Бартельми (Франция)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Gustavia
ru: Густавия

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ru: Антигуа и Барбуда

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
ru: Сент-Джонс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
ru: Сент-Китс и Невис

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basseterre
ru: Бастер

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
ru: Монтсеррат (Великобритания)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Plymouth
ru: Плимут

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
ru: Гваделупа (Франция)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basse-Terre
ru: Бас-Тер

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
ru: Доминика

[ctx: caribbean.kgm]
en: Roseau
ru: Розо

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
ru: Мартиника (Франция)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Fort de France
ru: Фор-де-Франс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
ru: Сент-Люсия

[ctx: caribbean.kgm]
en: Castries
ru: Кастри

[ctx: caribbean.kgm]
en: Barbados
ru: Барбадос

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bridgetown
ru: Бриджтаун

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
ru: Сент-Винсент и Гренадины

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingstown
ru: Кингстаун

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
ru: Гренада

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint George's
ru: Сент-Джорджес

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ru: Тринидад и Тобаго

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port of Spain
ru: Порт-оф-Спейн

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
ru: Нидерландские Антильские острова

[ctx: caribbean.kgm]
en: Willemstad
ru: Виллемстад

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
ru: Аруба (Нидерланды)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Oranjestad
ru: Ораньестад

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
ru: Ямайка

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingston
ru: Кингстон

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
ru: Каймановы острова (Великобритания)

[ctx: caribbean.kgm]
en: George Town
ru: Джоржтаун

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
ru: Каталония (комарки)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
ru: Комарки|/|$[store 'комарок']

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
ru: За пределами Каталонии

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Camp
ru: Альт-Камп

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Valls
ru: Вальс

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
ru: Альт-Эмпорда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Figueres
ru: Фигерас

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
ru: Альт-Пенедес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilafranca del Penedès
ru: Вильяфранка-дель-Пенедес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
ru: Альт-Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Seu d'Urgell
ru: Сео-де-Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alta Ribagorça
ru: Альта-Рибагорса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
ru: Пон-де-Суэрт

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Anoia
ru: Анойя

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Igualada
ru: Игуалада

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Bages
ru: Бажес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Manresa
ru: Манреса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
ru: Баш-Камп

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Reus
ru: Реус

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
ru: Баш-Эбре

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tortosa
ru: Тортоса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
ru: Баш-Эмпорда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Bisbal d'Empordà
ru: Ла-Бисбаль-дель-Ампурдан

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
ru: Баш-Льобрегат

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sant Feliu de Llobregat
ru: Сан-Фелиу-де-Льобрегат

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
ru: Баш-Пенедес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Vendrell
ru: Вендрель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelonès
ru: Барселонес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelona
ru: Барселона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berguedà
ru: Бергеда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berga
ru: Берга

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cerdanya
ru: Баша-Серданья

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Puigcerdà
ru: Пучсерда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Conca de Barberà
ru: Конка-де-Барбера

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montblanc
ru: Монблан

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garraf
ru: Гарраф

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilanova i la Geltrú
ru: Виланова-и-ла-Жельтру

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrigues
ru: Гарригес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Les Borges Blanques
ru: Боржас-Бланкас

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrotxa
ru: Гарроча

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Olot
ru: Олот

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gironès
ru: Жиронес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Girona
ru: Херона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Maresme
ru: Маресме

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mataró
ru: Матаро

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montsià
ru: Монсия

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Amposta
ru: Ампоста

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Noguera
ru: Ногера

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Balaguer
ru: Балагер

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Osona
ru: Осона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vic
ru: Вик

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Jussà
ru: Пальярс-Хусса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tremp
ru: Тремп

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Sobirà
ru: Пальярс-Собира

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
ru: Сорт

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla de l'Estany
ru: Пла-де-ла-Эстань

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Banyoles
ru: Баньолас

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla d'Urgell
ru: Пла-д'Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mollerussa
ru: Мольерусса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Priorat
ru: Приорат

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Falset
ru: Фальсет

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ribera d'Ebre
ru: Рибера-д’Эбре

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Móra d'Ebre
ru: Мора-де-Эбре

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripollès
ru: Рипольес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripoll
ru: Риполь

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segarra
ru: Сегарра

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cervera
ru: Сервера

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segrià
ru: Сегрия

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Lleida
ru: Лерида

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Selva
ru: Сельва

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Santa Coloma de Farners
ru: Санта-Колома-де-Фарнерс

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsonès
ru: Сольсонес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsona
ru: Сольсона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragonès
ru: Таррагонес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragona
ru: Таррагона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Terra Alta
ru: Терра-Альта

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gandesa
ru: Гандеса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Urgell
ru: Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tàrrega
ru: Таррега

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
ru: Валь-д’Аран

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vielha e Mijaran
ru: Вьелья

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Occidental
ru: Вальес-Оксиденталь

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
ru: Сабадель и Тарраса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Oriental
ru: Вальес-Орьенталь

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Granollers
ru: Гранольерс

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Chhattisgarh
ru: Чхаттисгарх

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
ru: За пределами Чхаттисгарха

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Surguja
ru: Сургуджа

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Ambikapur
ru: Амбикапур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Koriya
ru: Кория

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jashpur
ru: Джашпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Korba
ru: Корба

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bilaspur
ru: Биласпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raigarh
ru: Райгарх

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kabirdham
ru: Кабирдхам

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kawardha
ru: Кабирдхам

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir-Champa
ru: Джанджгир-Чампа

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir
ru: Джанджгир

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Durg
ru: Дург

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raipur
ru: Райпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Rajnandgaon
ru: Раджнандгаон

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Mahasamund
ru: Махасамунд

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kanker
ru: Канкер

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bastar
ru: Бастар

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jagdalpur
ru: Джагдалпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dantewada
ru: Дантевада

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dhamtari
ru: Дхамтари

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
ru: Чили

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: chile.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
ru: За пределами Чили

[ctx: chile.kgm]
en: Tarapacá
ru: Тарапака

[ctx: chile.kgm]
en: Iquique
ru: Икике

[ctx: chile.kgm]
en: Antofagasta
ru: Антофагаста

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
ru: Атакама

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
ru: Копьяпо

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
ru: Кокимбо

[ctx: chile.kgm]
en: La Serena
ru: Ла-Серена

[ctx: chile.kgm]
en: Valparaíso
ru: Вальпараисо

[ctx: chile.kgm]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
ru: О’Хиггинс

[ctx: chile.kgm]
en: Rancagua
ru: Ранкагуа

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
ru: Мауле

[ctx: chile.kgm]
en: Talca
ru: Талька

[ctx: chile.kgm]
en: Bío-Bío
ru: Био-Био

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
ru: Консепсьон

[ctx: chile.kgm]
en: Araucanía
ru: Араукания

[ctx: chile.kgm]
en: Temuco
ru: Темуко

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
ru: Лос-Лагос

[ctx: chile.kgm]
en: Puerto Montt
ru: Пуэрто-Монт

[ctx: chile.kgm]
en: Aysen
ru: Айсен

[ctx: chile.kgm]
en: Coyhaique
ru: Койайке

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
ru: Магальянес и Чилийская Антарктика

[ctx: chile.kgm]
en: Punta Arenas
ru: Пунта-Аренас

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
ru: Столичная область Сантьяго

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago
ru: Сантьяго

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
ru: Лос-Риос

[ctx: chile.kgm]
en: Valdivia
ru: Вальдивия

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
ru: Арика-и-Паринакота

[ctx: chile.kgm]
en: Arica
ru: Арика

[ctx: china.kgm]
en: China
ru: Китай

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: china.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: china.kgm]
en: Coast
ru: Побережье

[ctx: china.kgm]
en: Russia
ru: Россия

[ctx: china.kgm]
en: Japan
ru: Япония

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
ru: Монголия

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
ru: КНДР

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
ru: Республика Корея

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
ru: Казахстан

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
ru: Кыргызстан

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
ru: Таджикистан

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
ru: Афганистан

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
ru: Пакистан

[ctx: china.kgm]
en: India
ru: Индия

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
ru: Бутан

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
ru: Бангладеш

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
ru: Мьянма

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
ru: Таиланд

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
ru: Тайвань

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
ru: Вьетнам

[ctx: china.kgm]
en: Laos
ru: Лаос

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
ru: Непал

[ctx: china.kgm]
en: Anhui
ru: Аньхой

[ctx: china.kgm]
en: Hefei
ru: Хэфэй

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
ru: Пекин

[ctx: china.kgm]
en: Chongqing
ru: Чунцин

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
ru: Фуцзянь

[ctx: china.kgm]
en: Fuzhou
ru: Фучжоу

[ctx: china.kgm]
en: Gansu
ru: Ганьсу

[ctx: china.kgm]
en: Lanzhou
ru: Ланьчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Guangdong
ru: Гуандун

[ctx: china.kgm]
en: Guangzhou
ru: Гуанчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Guangxi Zhuang
ru: Гуанси-Чжуанский автономный район

[ctx: china.kgm]
en: Nanning
ru: Наньнин

[ctx: china.kgm]
en: Guizhou
ru: Гуйчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Guiyang
ru: Гуйян

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
ru: Хайнань

[ctx: china.kgm]
en: Haikou
ru: Хайкоу

[ctx: china.kgm]
en: Hebei
ru: Хэбэй

[ctx: china.kgm]
en: Shijiazhuang
ru: Шицзячжуан

[ctx: china.kgm]
en: Heilongjiang
ru: Хэйлунцзян

[ctx: china.kgm]
en: Harbin
ru: Харбин

[ctx: china.kgm]
en: Henan
ru: Хэнань

[ctx: china.kgm]
en: Zhengzhou
ru: Чжэнчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Hubei
ru: Хубэй

[ctx: china.kgm]
en: Wuhan
ru: Ухань

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
ru: Хунань

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
ru: Чанша

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
ru: Цзянсу

[ctx: china.kgm]
en: Nanjing
ru: Нанкин

[ctx: china.kgm]
en: Jiangxi
ru: Цзянси

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
ru: Наньчан

[ctx: china.kgm]
en: Jilin
ru: Цзилинь

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
ru: Чанчунь

[ctx: china.kgm]
en: Liaoning
ru: Ляонин

[ctx: china.kgm]
en: Shenyang
ru: Шэньян

[ctx: china.kgm]
en: Nei Mongol
ru: Внутренняя Монголия

[ctx: china.kgm]
en: Hohhot
ru: Хух-Хото

[ctx: china.kgm]
en: Ningxia Hui
ru: Нинся-Хуэйский автономный район

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
ru: Иньчуань

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
ru: Цинхай

[ctx: china.kgm]
en: Xining
ru: Синин

[ctx: china.kgm]
en: Shanxi
ru: Шаньси

[ctx: china.kgm]
en: Taiyuan
ru: Тайюань

[ctx: china.kgm]
en: Shandong
ru: Шаньдун

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
ru: Цзинань

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
ru: Шанхай

[ctx: china.kgm]
en: Shaanxi
ru: Шаньси

[ctx: china.kgm]
en: Xian
ru: Сиань

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
ru: Сычуань

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
ru: Чэнду

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
ru: Тяньцзинь

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
ru: Синьцзян-Уйгурский автономный район

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
ru: Урумчи

[ctx: china.kgm]
en: Xizang
ru: Тибетский автономный район

[ctx: china.kgm]
en: Lhasa
ru: Лхаса

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
ru: Юньнань

[ctx: china.kgm]
en: Kunming
ru: Куньмин

[ctx: china.kgm]
en: Zhejiang
ru: Чжэцзян

[ctx: china.kgm]
en: Hangzhou
ru: Ханчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
ru: Гонконг

[ctx: china.kgm]
en: Macao
ru: Макао

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
ru: Колумбия

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
ru: Амазонас

[ctx: colombia.kgm]
en: Leticia
ru: Летисия

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
ru: Антиокия

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
ru: Медельин

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
ru: Араука

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
ru: Атлантико

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
ru: Барранкилья

[ctx: colombia.kgm]
en: Bolivar
ru: Боливар

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
ru: Картахена

[ctx: colombia.kgm]
en: Boyaca
ru: Бояка

[ctx: colombia.kgm]
en: Tunja
ru: Тунья

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
ru: Калдас

[ctx: colombia.kgm]
en: Manizales
ru: Манизалес

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
ru: Какьета

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
ru: Флоренция

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
ru: Касанаре

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
ru: Йопал

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
ru: Каука

[ctx: colombia.kgm]
en: Popayan
ru: Попаян

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
ru: Сесар

[ctx: colombia.kgm]
en: Valledupar
ru: Валледупар

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
ru: Чоко

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
ru: Кибдо

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
ru: Кордоба

[ctx: colombia.kgm]
en: Monteria
ru: Монтерия

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
ru: Кундинамарка

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
ru: Богота

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
ru: Столичный округ Санта-фе-де-Богота

[ctx: colombia.kgm]
en: Guainia
ru: Гуаинья

[ctx: colombia.kgm]
en: Inírida
ru: Инрида

[ctx: colombia.kgm]
en: Guaviare
ru: Гуавьяре

[ctx: colombia.kgm]
en: San Jose del Guaviare
ru: Сан-Хосе-де-Гуавиар

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
ru: Уила

[ctx: colombia.kgm]
en: Neiva
ru: Нейва

[ctx: colombia.kgm]
en: La Guajira
ru: Гуахира

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
ru: Риохача

[ctx: colombia.kgm]
en: Magdalena
ru: Магдалена

[ctx: colombia.kgm]
en: Santa Marta
ru: Санта-Марта

[ctx: colombia.kgm]
en: Meta
ru: Мета

[ctx: colombia.kgm]
en: Villavicencio
ru: Виллавиценсио

[ctx: colombia.kgm]
en: Narinyo
ru: Нариньо

[ctx: colombia.kgm]
en: Pasto
ru: Пасто

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
ru: Норте-де-Сантандер

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
ru: Кукута

[ctx: colombia.kgm]
en: Putumayo
ru: Путумайо

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
ru: Мокоа

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
ru: Киндио

[ctx: colombia.kgm]
en: Armenia
ru: Армения

[ctx: colombia.kgm]
en: Risaralda
ru: Рисаральда

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
ru: Перейра

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
ru: Сан-Андрес-и-Провиденция

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
ru: Сан-Андрес

[ctx: colombia.kgm]
en: Santander
ru: Сантандер

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
ru: Букараманга

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
ru: Сукре

[ctx: colombia.kgm]
en: Sincelejo
ru: Синсельо

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
ru: Толима

[ctx: colombia.kgm]
en: Ibague
ru: Ибаге

[ctx: colombia.kgm]
en: Valle del Cauca
ru: Валье-дель-Каука

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
ru: Кали

[ctx: colombia.kgm]
en: Vaupes
ru: Ваупес

[ctx: colombia.kgm]
en: Mitu
ru: Миту

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
ru: Вичада

[ctx: colombia.kgm]
en: Puerto Carrenyo
ru: Пуэрто-Каррено

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
ru: Океан

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
ru: Другие страны

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
ru: За пределами Коста-Рики

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Alajuela
ru: Алахуэла

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
ru: Картаго

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Guanacaste
ru: Гуанакасте

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
ru: Либерия

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
ru: Эредия

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Limón
ru: Лимон

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
ru: Лимон

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puntarenas
ru: Пунтаренас

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
ru: Сан Хосе

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
ru: Куба

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
ru: За пределами Кубы

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
ru: Остров Хувентуд

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
ru: Нуэва-Херона

[ctx: cuba.kgm]
en: Pinar del Río
ru: Пинар-дель-Рио

[ctx: cuba.kgm]
en: Artemisa
ru: Артемиса

[ctx: cuba.kgm]
en: Mayabeque
ru: Маябеке

[ctx: cuba.kgm]
en: San José de las Lajas
ru: Сан-Хосе-де-лас-Лахас

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
ru: Город Гавана

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
ru: Матансас

[ctx: cuba.kgm]
en: Cienfuegos
ru: Сьенфуэгос

[ctx: cuba.kgm]
en: Villa Clara
ru: Вилья-Клара

[ctx: cuba.kgm]
en: Santa Clara
ru: Санта-Клара

[ctx: cuba.kgm]
en: Sancti Spíritus
ru: Санкти-Спиритус

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciego de Ávila
ru: Сьего-де-Авила

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
ru: Камагуэй

[ctx: cuba.kgm]
en: Las Tunas
ru: Лас-Тунас

[ctx: cuba.kgm]
en: Victoria de Las Tunas
ru: Виктория-де-лас-Тунас

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
ru: Гранма

[ctx: cuba.kgm]
en: Bayamo
ru: Баямо

[ctx: cuba.kgm]
en: Holguín
ru: Ольгин

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
ru: Сантьяго-де-Куба

[ctx: cuba.kgm]
en: Guantánamo
ru: Гуантанамо

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
ru: Кипр

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
ru: За пределами Кипра

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
ru: Пафос

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
ru: Лимассол

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
ru: Ларнака

[ctx: cyprus.kgm]
en: Famagusta
ru: Фамагуста

[ctx: cyprus.kgm]
en: Kyrenia
ru: Кирения

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
ru: Никосия

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
ru: Чехия

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
ru: За пределами Чехии

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
ru: Прага

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
ru: Центральная Богемия

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
ru: Южная Богемия

[ctx: czech.kgm]
en: České Budějovice
ru: Ческе-Будеёвице

[ctx: czech.kgm]
en: Plzeň
ru: Пльзень

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
ru: Карловы Вары

[ctx: czech.kgm]
en: Ústí nad Labem
ru: Усти-над-Лабем

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
ru: Либерец

[ctx: czech.kgm]
en: Hradec Králové
ru: Градец-Кралове

[ctx: czech.kgm]
en: Pardubice
ru: Пардубице

[ctx: czech.kgm]
en: Olomouc
ru: Оломоуц

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
ru: Моравия-Силезия

[ctx: czech.kgm]
en: Ostrava
ru: Острава

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
ru: Южная Моравия

[ctx: czech.kgm]
en: Brno
ru: Брно

[ctx: czech.kgm]
en: Zlín
ru: Злин

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
ru: Высочина

[ctx: czech.kgm]
en: Jihlava
ru: Йиглава

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
ru: Дания (амты, 1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
ru: Амты|/|$[store 'амтов']

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
ru: За пределами Дании

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
ru: Копенгаген

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
ru: Фредериксберг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
ru: Копенгаген (округ)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Glostrup
ru: Глоструп

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksborg
ru: Фреденсборг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Hillerød
ru: Хиллерёд

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Roskilde
ru: Роскилле

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
ru: Западная Зеландия

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Sorø
ru: Сорё

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Storstrøm
ru: Сторстрём

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Næstved
ru: Нествед

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
ru: Фюн

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Odense
ru: Оденсе

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
ru: Южная Ютландия

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Aabenraa
ru: Обенро

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ribe
ru: Рибе

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Vejle
ru: Вайле

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkjøbing
ru: Рингкёбинг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkøbing
ru: Рингкёбинг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Viborg
ru: Виборг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
ru: Северная Ютландия

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ålborg
ru: Ольборг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Århus
ru: Орхус

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Bornholm
ru: Борнхольм

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Rønne
ru: Рённе

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
ru: Флаг %1 — ...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
ru: Флаг %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
ru: Доминиканская Республика

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
ru: За пределами Доминиканской Республики

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua
ru: Азуа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua de Compostela
ru: Азуа-де-Компостела

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baoruco
ru: Баоруко

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Neiba
ru: Нейба

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
ru: Бараона

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Barahona
ru: Санта-Круз-де-Бараона

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dajabón
ru: Дахабон

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Duarte
ru: Дуарте

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Francisco de Macorís
ru: Сан-Франсиско-де-Макорис

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Elías Piña
ru: Эльяс-Пина

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
ru: Комендадор

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: El Seibo
ru: Эль-Сейбо

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
ru: Санта-Круз-дель-Сейбо

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Espaillat
ru: Эспаиллат

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
ru: Мока

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor
ru: Хато-Майор

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor del Rey
ru: Хато-Майор-дель-Рей

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
ru: Индепенденсия

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Jimaní
ru: Химани

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Altagracia
ru: Ла-Альтаграсия

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salvaleón de Higüey
ru: Сальвалеон-де-Хигей

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
ru: Ла-Романа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Vega
ru: Ла-Вега

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Concepción de La Vega
ru: Консепсьон-де-ла-Вега

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: María Trinidad Sánchez
ru: Мария-Тринидад-Санчес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Nagua
ru: Нагуа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monseñor Nouel
ru: Монсенор-Нуэль

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Bonao
ru: Бонао

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Cristi
ru: Монте-Кристи

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Fernando de Monte Cristi
ru: Сан-Фернандо-де-Монте-Кристи

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Plata
ru: Монте-Плата

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Pedernales
ru: Педерналес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
ru: Перавия

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baní
ru: Бани

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
ru: Пуэрто-Плата

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
ru: Сан-Фелипе-де-Пуэрто-Плата

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hermanas Mirabal
ru: Сёстры Мирабаль

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
ru: Салкедо

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
ru: Самана

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Bárbara de Samaná
ru: Санта-Барбара-де-Самана

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Sánchez Ramírez
ru: Санчес-Рамирес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Cotuí
ru: Котуи

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Cristóbal
ru: Сан-Кристобаль

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San José de Ocoa
ru: Сан-Хосе-де-Очоа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
ru: Сан-Хуан

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan de la Maguana
ru: Сан-Хуан-де-ла-Магуана

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Pedro de Macorís
ru: Сан-Педро-де-Маркорис

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago
ru: Сантьяго

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago de los Caballeros
ru: Сантьяго-де-лос-Кабальерос

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago Rodríguez
ru: Сантьяго-Родригес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Ignacio de Sabaneta
ru: Сан-Игнасио-де-Сабанета

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo
ru: Санто-Доминго

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo de Guzmán
ru: Санто-Доминго

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Valverde
ru: Вальверде

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Mao
ru: Санта-Крус-де-Мао

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
ru: Национальный округ

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
ru: Эквадор

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
ru: За пределами Эквадора

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azuay
ru: Асуай

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
ru: Куэнка

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
ru: Боливар

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guaranda
ru: Гуаранда

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
ru: Каньяр

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azogues
ru: Асогес

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
ru: Карчи

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tulcán
ru: Тулькан

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
ru: Чимборасо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Riobamba
ru: Риобамба

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
ru: Котопакси

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
ru: Латакунга

[ctx: ecuador.kgm]
en: El Oro
ru: Эль-Оро

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
ru: Мачала

[ctx: ecuador.kgm]
en: Esmeraldas
ru: Эсмеральдас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Galápagos
ru: Галапагос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
ru: Пуэрто-Бакеризо-Морено

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayas
ru: Гуаяс

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
ru: Гуаякиль

[ctx: ecuador.kgm]
en: Imbabura
ru: Имбабура

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ibarra
ru: Ибарра

[ctx: ecuador.kgm]
en: Loja
ru: Лоха

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
ru: Лос-Риос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Babahoyo
ru: Бабахойо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Manabí
ru: Манаби

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
ru: Портовьехо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Morona Santiago
ru: Морона-Сантьяго

[ctx: ecuador.kgm]
en: Macas
ru: Макас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santa Elena
ru: Санта-Элена

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de los Tsáchilas
ru: Санто-Доминго-де-лос-Тсачилас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de Los Colorados
ru: Санто-Доминго-де-лос-Колорадос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Napo
ru: Напо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tena
ru: Тена

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
ru: Орельяна

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
ru: Пуэрто-Франсиско-де-Орельяна

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
ru: Пастаса

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puyo
ru: Пуйо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pichincha
ru: Пичинча

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
ru: Кито

[ctx: ecuador.kgm]
en: Sucumbíos
ru: Сукумбиос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
ru: Нуэва-Лоха

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tungurahua
ru: Тункурагуа

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ambato
ru: Амбато

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora Chinchipe
ru: Самора-Чинчипе

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora
ru: Самора

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
ru: Египет

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
ru: Мухафазы|/|$[store 'мухафаз']

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
ru: За пределами Египта

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
ru: Александрия

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
ru: Асуан

[ctx: egypt.kgm]
en: Asyut
ru: Асьют

[ctx: egypt.kgm]
en: Beheira
ru: Бухейра

[ctx: egypt.kgm]
en: Damanhur
ru: Даманхур

[ctx: egypt.kgm]
en: Beni Suef
ru: Бени-Суэйф

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
ru: Каир

[ctx: egypt.kgm]
en: Dakahlia
ru: Дакахлия

[ctx: egypt.kgm]
en: Mansura
ru: Эль-Мансура

[ctx: egypt.kgm]
en: Damietta
ru: Думьят

[ctx: egypt.kgm]
en: Faiyum
ru: Эль-Файюм

[ctx: egypt.kgm]
en: Gharbia
ru: Гарбия

[ctx: egypt.kgm]
en: Tanta
ru: Танта

[ctx: egypt.kgm]
en: Giza
ru: Гиза

[ctx: egypt.kgm]
en: Ismailia
ru: Исмаилия

[ctx: egypt.kgm]
en: Kafr el-Sheikh
ru: Кафр-эш-Шейх

[ctx: egypt.kgm]
en: Matruh
ru: Матрух

[ctx: egypt.kgm]
en: Mersa Matruh
ru: Мерса-Матрух

[ctx: egypt.kgm]
en: Minya
ru: Минья

[ctx: egypt.kgm]
en: Monufia
ru: Минуфия

[ctx: egypt.kgm]
en: Shibin el-Kom
ru: Шибин-эль-Ком

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
ru: Новая Долина

[ctx: egypt.kgm]
en: Kharga
ru: Эль-Харга

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
ru: Северный Синай

[ctx: egypt.kgm]
en: Arish
ru: Эль-Ариш

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
ru: Порт-Саид

[ctx: egypt.kgm]
en: Qalyubia
ru: Кальюбия

[ctx: egypt.kgm]
en: Banha
ru: Бенха

[ctx: egypt.kgm]
en: Qena
ru: Кена

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
ru: Красное Море

[ctx: egypt.kgm]
en: Hurghada
ru: Хургада

[ctx: egypt.kgm]
en: Al Sharqia
ru: Шаркия

[ctx: egypt.kgm]
en: Zagazig
ru: Эз-Заказик

[ctx: egypt.kgm]
en: Sohag
ru: Сохаг

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
ru: Южный Синай

[ctx: egypt.kgm]
en: el-Tor
ru: Эт-Тур

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
ru: Суэц

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
ru: Луксор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
ru: Сальвадор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
ru: За пределами Сальвадора

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Ahuachapán
ru: Ауачапан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Ana
ru: Санта-Ана

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sonsonate
ru: Сонсонате

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Usulután
ru: Усулутан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Miguel
ru: Сан-Мигель

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Morazán
ru: Морасан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Francisco Gotera
ru: Сан-Франциско-Готера

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Unión
ru: Ла-Унион

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
ru: Ла-Либертад

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Tecla
ru: Санта-Текла

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Chalatenango
ru: Чалатенанго

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cuscatlán
ru: Кускатлан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cojutepeque
ru: Кохутепеке

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
ru: Сан-Сальвадор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
ru: Ла-Пас

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Zacatecoluca
ru: Сакатеколука

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cabañas
ru: Кабанас

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sensuntepeque
ru: Сенсунтепеке

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Vicente
ru: Сан-Висенте

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
ru: Объединённые Арабские Эмираты

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
ru: Эмираты|/|$[store 'эмиратов']

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
ru: За пределами Объединённых Арабских Эмиратов

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
ru: Абу-Даби

[ctx: emirates.kgm]
en: Ajman
ru: Аджман

[ctx: emirates.kgm]
en: Dubaï
ru: Дубай

[ctx: emirates.kgm]
en: Fujairah
ru: Фуджейра

[ctx: emirates.kgm]
en: Ras al-Khaimah
ru: Рас эль-Хайма

[ctx: emirates.kgm]
en: Sharjah
ru: Шарджа

[ctx: emirates.kgm]
en: Umm al-Qaiwain
ru: Умм аль-Кувейн

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
ru: Эстония

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
ru: Уезды|/|$[store 'уездов']

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
ru: За пределами Эстонии

[ctx: estonia.kgm]
en: Harju
ru: Харьюмаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
ru: Таллинн

[ctx: estonia.kgm]
en: Hiiu
ru: Хийумаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Kärdla
ru: Кярдла

[ctx: estonia.kgm]
en: Ida-Viru
ru: Ида-Вирумаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõhvi
ru: Йыхви

[ctx: estonia.kgm]
en: Järva
ru: Ярвамаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Paide
ru: Пайде

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõgeva
ru: Йыгевамаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne
ru: Ляэнемаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Haapsalu
ru: Хаапсалу

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne-Viru
ru: Ляэне-Вирумаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Rakvere
ru: Раквере

[ctx: estonia.kgm]
en: Pärnu
ru: Пярну

[ctx: estonia.kgm]
en: Põlva
ru: Пылва

[ctx: estonia.kgm]
en: Rapla
ru: Рапла

[ctx: estonia.kgm]
en: Saare
ru: Сааремаа

[ctx: estonia.kgm]
en: Kuressaare
ru: Курессааре

[ctx: estonia.kgm]
en: Tartu
ru: Тарту

[ctx: estonia.kgm]
en: Valga
ru: Валга

[ctx: estonia.kgm]
en: Viljandi
ru: Вильянди

[ctx: estonia.kgm]
en: Võru
ru: Выру

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
ru: Европа

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: europe.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
ru: Побережье

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
ru: Албания

[ctx: europe.kgm]
en: Tirana
ru: Тирана

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
ru: Алжир

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
ru: Андорра

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
ru: Андорра-ла-Велья

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
ru: Австрия

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
ru: Вена

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
ru: Беларусь

[ctx: europe.kgm]
en: Minsk
ru: Минск

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
ru: Бельгия

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
ru: Брюссель

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ru: Босния и Герцеговина

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
ru: Сараево

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
ru: Болгария

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
ru: София

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
ru: Хорватия

[ctx: europe.kgm]
en: Zagreb
ru: Загреб

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
ru: Чехия

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
ru: Прага

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
ru: Дания

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
ru: Копенгаген

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
ru: Эстония

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
ru: Таллинн

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
ru: Финляндия

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
ru: Хельсинки

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
ru: Северная Македония

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
ru: Скопье

[ctx: europe.kgm]
en: France
ru: Франция

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
ru: Париж

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
ru: Германия

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
ru: Берлин

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
ru: Греция

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
ru: Афины

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
ru: Венгрия

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
ru: Будапешт

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
ru: Исландия

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
ru: Рейкьявик

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
ru: Ирландия

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
ru: Дублин

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
ru: Италия

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
ru: Рим

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
ru: Латвия

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
ru: Рига

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
ru: Лихтенштейн

[ctx: europe.kgm]
en: Vaduz
ru: Вадуц

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
ru: Литва

[ctx: europe.kgm]
en: Vilnius
ru: Вильнюс

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
ru: Люксембург

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
ru: Молдавия

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
ru: Кишинёв

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
ru: Монако

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
ru: Марокко

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
ru: Нидерланды

[ctx: europe.kgm]
en: Amsterdam
ru: Амстердам

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
ru: Норвегия

[ctx: europe.kgm]
en: Oslo
ru: Осло

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
ru: Польша

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
ru: Варшава

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
ru: Португалия

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
ru: Лиссабон

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
ru: Румыния

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
ru: Бухарест

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
ru: Россия

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
ru: Москва

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
ru: Сан-Марино

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
ru: Сербия

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
ru: Белград

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
ru: Черногория

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
ru: Подгорица

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
ru: Словакия

[ctx: europe.kgm]
en: Bratislava
ru: Братислава

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
ru: Словения

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
ru: Любляна

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
ru: Испания

[ctx: europe.kgm]
en: Madrid
ru: Мадрид

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
ru: Швеция

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
ru: Стокгольм

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
ru: Швейцария

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
ru: Берн

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
ru: Сирия

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
ru: Тунис

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
ru: Турция

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
ru: Анкара

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
ru: Украина

[ctx: europe.kgm]
en: Kyiv
ru: Киев

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
ru: Великобритания

[ctx: europe.kgm]
en: London
ru: Лондон

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
ru: Ватикан

[ctx: europe.kgm]
en: Malta
ru: Мальта

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
ru: Валлетта

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
ru: Финляндия (регионы)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
ru: За пределами Финляндии

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Åland
ru: Аландские острова

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mariehamn
ru: Мариехамн

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
ru: Северная Карелия

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Joensuu
ru: Йоэнсуу

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
ru: Южная Карелия

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
ru: Лаппеэнранта

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
ru: Центральная Финляндия

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Jyväskylä
ru: Ювяскюля

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
ru: Исконная Финляндия

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
ru: Турку

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kainuu
ru: Кайнуу

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kajaani
ru: Каяни

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
ru: Лапландия

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Rovaniemi
ru: Рованиеми

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
ru: Остроботния

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Vaasa
ru: Вааса

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
ru: Центральная Остроботния

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kokkola
ru: Коккола

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
ru: Северная Остроботния

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Oulu
ru: Оулу

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
ru: Южная Остроботния

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Seinäjoki
ru: Сейняйоки

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
ru: Пяйят-Хяме

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lahti
ru: Лахти

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
ru: Канта-Хяме

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Hämeenlinna
ru: Хямеэнлинна

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pirkanmaa
ru: Пирканмаа

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tampere
ru: Тампере

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Satakunta
ru: Сатакунта

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pori
ru: Пори

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
ru: Северное Саво

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kuopio
ru: Куопио

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
ru: Южное Саво

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
ru: Миккели

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Uusimaa
ru: Уусимаа

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
ru: Хельсинки

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kymenlaakso
ru: Кюменлааксо

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kouvola
ru: Коувола

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
ru: Этот флаг принадлежит:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
ru: %1 по флагу

[ctx: france.kgm]
en: France
ru: Франция

[ctx: france.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: france.kgm]
en: Not France
ru: За пределами Франции

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: france.kgm]
en: Ain
ru: Эн

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
ru: Бурк-ан-Бресс

[ctx: france.kgm]
en: Aisne
ru: Эна

[ctx: france.kgm]
en: Laon
ru: Лаон

[ctx: france.kgm]
en: Allier
ru: Алье

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
ru: Мулен

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
ru: Альпы Верхнего Прованса

[ctx: france.kgm]
en: Digne-les-Bains
ru: Динь-ле-Бен

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
ru: Верхние Альпы

[ctx: france.kgm]
en: Gap
ru: Гап

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
ru: Приморские Альпы

[ctx: france.kgm]
en: Nice
ru: Ницца

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
ru: Ардеш

[ctx: france.kgm]
en: Privas
ru: Прива

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
ru: Арденны

[ctx: france.kgm]
en: Charleville-Mézières
ru: Шарлевиль-Мезьер

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
ru: Арьеж

[ctx: france.kgm]
en: Foix
ru: Фуа

[ctx: france.kgm]
en: Aube
ru: Об

[ctx: france.kgm]
en: Troyes
ru: Труа

[ctx: france.kgm]
en: Aude
ru: Од

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
ru: Каркассон

[ctx: france.kgm]
en: Aveyron
ru: Аверон

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
ru: Роде

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
ru: Буш-дю-Рон

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
ru: Марсель

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
ru: Кальвадос

[ctx: france.kgm]
en: Caen
ru: Кан

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
ru: Канталь

[ctx: france.kgm]
en: Aurillac
ru: Орийяк

[ctx: france.kgm]
en: Charente
ru: Шаранта

[ctx: france.kgm]
en: Angoulème
ru: Ангулем

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
ru: Приморская Шаранта

[ctx: france.kgm]
en: La Rochelle
ru: Ла-Рошель

[ctx: france.kgm]
en: Cher
ru: Шер

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
ru: Бурж

[ctx: france.kgm]
en: Corrèze
ru: Коррез

[ctx: france.kgm]
en: Tulle
ru: Тюль

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
ru: Южная Корсика

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
ru: Аяччо

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
ru: Верхняя Корсика

[ctx: france.kgm]
en: Bastia
ru: Бастия

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
ru: Кот-д'Ор

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
ru: Дижон

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
ru: Кот-д'Армор

[ctx: france.kgm]
en: Saint Brieuc
ru: Сен-Бриё

[ctx: france.kgm]
en: Creuse
ru: Крёз

[ctx: france.kgm]
en: Guéret
ru: Гере

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
ru: Дордонь

[ctx: france.kgm]
en: Périgueux
ru: Перигё

[ctx: france.kgm]
en: Doubs
ru: Ду

[ctx: france.kgm]
en: Besançon
ru: Безансон

[ctx: france.kgm]
en: Drôme
ru: Дром

[ctx: france.kgm]
en: Valence
ru: Валанс

[ctx: france.kgm]
en: Eure
ru: Эр

[ctx: france.kgm]
en: Evreux
ru: Эврё

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
ru: Эр и Луар

[ctx: france.kgm]
en: Chartres
ru: Шартр

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
ru: Финистер

[ctx: france.kgm]
en: Quimper
ru: Кемпер

[ctx: france.kgm]
en: Gard
ru: Гар

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
ru: Ним

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
ru: Верхняя Гаронна

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
ru: Тулуза

[ctx: france.kgm]
en: Gers
ru: Жер

[ctx: france.kgm]
en: Auch
ru: Ош

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
ru: Жиронда

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
ru: Бордо

[ctx: france.kgm]
en: Hérault
ru: Эро

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
ru: Монпелье

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
ru: Иль и Вилен

[ctx: france.kgm]
en: Rennes
ru: Рен

[ctx: france.kgm]
en: Indre
ru: Эндр

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
ru: Шатору

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
ru: Эндр и Луара

[ctx: france.kgm]
en: Tours
ru: Тур

[ctx: france.kgm]
en: Isère
ru: Изер

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
ru: Гренобль

[ctx: france.kgm]
en: Jura
ru: Юра

[ctx: france.kgm]
en: Lons le Saunier
ru: Лон-ле-Сонье

[ctx: france.kgm]
en: Landes
ru: Ланды

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
ru: Мон-де-Марсан

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
ru: Луар и Шер

[ctx: france.kgm]
en: Blois
ru: Блуа

[ctx: france.kgm]
en: Loire
ru: Луара

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
ru: Сент-Этьен

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
ru: Верхняя Луара

[ctx: france.kgm]
en: Le Puy-en-Velay
ru: Ле-Пюи-ан-Веле

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
ru: Атлантическая Луара

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
ru: Нант

[ctx: france.kgm]
en: Loiret
ru: Луаре

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
ru: Орлеан

[ctx: france.kgm]
en: Lot
ru: Ло

[ctx: france.kgm]
en: Cahors
ru: Каор

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
ru: Ло и Гаронна

[ctx: france.kgm]
en: Agen
ru: Ажен

[ctx: france.kgm]
en: Lozère
ru: Лозер

[ctx: france.kgm]
en: Mende
ru: Манд

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
ru: Мэн и Луара

[ctx: france.kgm]
en: Angers
ru: Анже

[ctx: france.kgm]
en: Manche
ru: Манш

[ctx: france.kgm]
en: Saint Lô
ru: Сен-Ло

[ctx: france.kgm]
en: Marne
ru: Марна

[ctx: france.kgm]
en: Châlons-en-Champagne
ru: Шалон-ан-Шампань

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
ru: Верхняя Марна

[ctx: france.kgm]
en: Chaumont
ru: Шомон

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
ru: Майен

[ctx: france.kgm]
en: Laval
ru: Лаваль

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
ru: Мёрт и Мозель

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
ru: Нанси

[ctx: france.kgm]
en: Meuse
ru: Мёз

[ctx: france.kgm]
en: Bar le Duc
ru: Бар-ле-Дюк

[ctx: france.kgm]
en: Morbihan
ru: Морбиан

[ctx: france.kgm]
en: Vannes
ru: Ванн

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
ru: Мозель

[ctx: france.kgm]
en: Metz
ru: Мец

[ctx: france.kgm]
en: Nièvre
ru: Ньевр

[ctx: france.kgm]
en: Nevers
ru: Невер

[ctx: france.kgm]
en: Nord
ru: Нор

[ctx: france.kgm]
en: Lille
ru: Лилль

[ctx: france.kgm]
en: Oise
ru: Уаза

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
ru: Бове

[ctx: france.kgm]
en: Orne
ru: Орн

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
ru: Алансон

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
ru: Па-де-Кале

[ctx: france.kgm]
en: Arras
ru: Аррас

[ctx: france.kgm]
en: Puy-de-Dôme
ru: Пюи-де-Дом

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
ru: Клермон-Ферран

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
ru: Атлантические Пиренеи

[ctx: france.kgm]
en: Pau
ru: По

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
ru: Верхние Пиренеи

[ctx: france.kgm]
en: Tarbes
ru: Тарб

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
ru: Восточные Пиренеи

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
ru: Перпиньян

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
ru: Нижний Рейн

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
ru: Страсбург

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
ru: Верхний Рейн

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
ru: Кольмар

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
ru: Рона

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
ru: Лион

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
ru: Верхняя Сона

[ctx: france.kgm]
en: Vesoul
ru: Везуль

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
ru: Сона и Луара

[ctx: france.kgm]
en: Mâcon
ru: Макон

[ctx: france.kgm]
en: Sarthe
ru: Сарта

[ctx: france.kgm]
en: Le Mans
ru: Ле-Ман

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
ru: Савойя

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
ru: Шамбери

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
ru: Верхняя Савойя

[ctx: france.kgm]
en: Annecy
ru: Анси

[ctx: france.kgm]
en: Paris
ru: Париж

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
ru: Приморская Сена

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
ru: Руан

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
ru: Сена и Марна

[ctx: france.kgm]
en: Melun
ru: Мелён

[ctx: france.kgm]
en: Yvelines
ru: Ивелин

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
ru: Версаль

[ctx: france.kgm]
en: Deux-Sèvres
ru: Дё-Севр

[ctx: france.kgm]
en: Niort
ru: Ньор

[ctx: france.kgm]
en: Somme
ru: Сомма

[ctx: france.kgm]
en: Amiens
ru: Амьен

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
ru: Тарн

[ctx: france.kgm]
en: Albi
ru: Альби

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
ru: Тарн и Гаронна

[ctx: france.kgm]
en: Montauban
ru: Монтобан

[ctx: france.kgm]
en: Var
ru: Вар

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
ru: Тулон

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
ru: Воклюз

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
ru: Авиньон

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
ru: Вандея

[ctx: france.kgm]
en: La Roche sur Yon
ru: Ла-Рош-сюр-Йон

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
ru: Вьенна

[ctx: france.kgm]
en: Poitiers
ru: Пуатье

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
ru: Верхняя Вьенна

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
ru: Лимож

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
ru: Вогезы

[ctx: france.kgm]
en: Epinal
ru: Эпиналь

[ctx: france.kgm]
en: Yonne
ru: Йонна

[ctx: france.kgm]
en: Auxerre
ru: Осер

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
ru: Территория Бельфор

[ctx: france.kgm]
en: Belfort
ru: Бельфор

[ctx: france.kgm]
en: Essonne
ru: Эсон

[ctx: france.kgm]
en: Evry
ru: Эври

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
ru: О-де-Сен

[ctx: france.kgm]
en: Nanterre
ru: Нантер

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
ru: Сена-Сен-Дени

[ctx: france.kgm]
en: Bobigny
ru: Бобиньи

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
ru: Валь-де-Марн

[ctx: france.kgm]
en: Créteil
ru: Кретей

[ctx: france.kgm]
en: Val d'Oise
ru: Валь-д'Уаз

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
ru: Понтуаз

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
ru: Франция (регионы)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
ru: За пределами Франции

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
ru: Прованс-Альпы-Лазурный берег

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
ru: Марсель

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
ru: Нормандия

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
ru: Руан

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
ru: Корсика

[ctx: france_regions.kgm]
en: Ajaccio
ru: Аяччо

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bourgogne-Franche-Comté
ru: Бургундия — Франш-Конте

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
ru: Дижон

[ctx: france_regions.kgm]
en: Occitanie
ru: Окситания

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
ru: Тулуза

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nouvelle-Aquitaine
ru: Новая Аквитания

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
ru: Бордо

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
ru: Бретань

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rennes
ru: Рен

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
ru: Пеи-де-ла-Луар

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
ru: Нант

[ctx: france_regions.kgm]
en: Centre-Val-de-Loire
ru: Центр — Долина Луары

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
ru: Орлеан

[ctx: france_regions.kgm]
en: Grand-Est
ru: Гранд-Эст

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
ru: Страсбург

[ctx: france_regions.kgm]
en: Auvergne-Rhône-Alpes
ru: Овернь — Рона — Альпы

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
ru: Лион

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
ru: Иль-де-Франс

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
ru: Париж

[ctx: france_regions.kgm]
en: Hauts-de-France
ru: Иль-де-Франс

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
ru: Лилль

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
ru: Грузия

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
ru: За пределами Грузии

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
ru: Абхазия

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
ru: Сухуми

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
ru: Самегрело — Земо-Сванети

[ctx: georgia.kgm]
en: Zugdidi
ru: Зугдиди

[ctx: georgia.kgm]
en: Guria
ru: Гурия

[ctx: georgia.kgm]
en: Ozurgeti
ru: Озургети

[ctx: georgia.kgm]
en: Ajaria
ru: Аджария

[ctx: georgia.kgm]
en: Batumi
ru: Батуми

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
ru: Рача-Лечхуми и Квемо-Сванети

[ctx: georgia.kgm]
en: Ambrolauri
ru: Амбролаури

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
ru: Имерети

[ctx: georgia.kgm]
en: Kutaisi
ru: Кутаиси

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
ru: Самцхе-Джавахети

[ctx: georgia.kgm]
en: Akhaltsikhe
ru: Ахалцихе

[ctx: georgia.kgm]
en: Shida Kartli
ru: Шида-Картли

[ctx: georgia.kgm]
en: Gori
ru: Гори

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
ru: Мцхета-Мтианети

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
ru: Мцхета

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
ru: Квемо-Картли

[ctx: georgia.kgm]
en: Rustavi
ru: Рустави

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
ru: Кахетия

[ctx: georgia.kgm]
en: Telavi
ru: Телави

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
ru: Тбилиси

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
ru: Германия

[ctx: germany.kgm]
en: States
ru: Земли

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
ru: За пределами Германии

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
ru: Баден-Вюртемберг

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
ru: Штутгарт

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
ru: Свободная земля Бавария

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
ru: Мюнхен

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
ru: Берлин

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
ru: Бранденбург

[ctx: germany.kgm]
en: Potsdam
ru: Потсдам

[ctx: germany.kgm]
en: Bremen
ru: Бремен

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
ru: Гамбург

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
ru: Гессен

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
ru: Висбаден

[ctx: germany.kgm]
en: Mecklenburg-Vorpommern
ru: Мекленбург-Передняя Померания

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
ru: Шверин

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
ru: Нижняя Саксония

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
ru: Ганновер

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
ru: Северный Рейн-Вестфалия

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
ru: Дюссельдорф

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
ru: Рейнланд-Пфальц

[ctx: germany.kgm]
en: Mainz
ru: Майнц

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
ru: Саар

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
ru: Саарбрюккен

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
ru: Свободная земля Саксония

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
ru: Дрезден

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
ru: Саксония-Анхальт

[ctx: germany.kgm]
en: Magdeburg
ru: Магдебург

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
ru: Шлезвиг-Гольштейн

[ctx: germany.kgm]
en: Kiel
ru: Киль

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
ru: Свободная земля Тюрингия

[ctx: germany.kgm]
en: Erfurt
ru: Эрфурт

[ctx: ghana.kgm]
en: Ghana
ru: Гана

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
ru: Гвинейский залив

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
ru: Кот-д’Ивуар

[ctx: ghana.kgm]
en: Burkina Faso
ru: Буркина-Фасо

[ctx: ghana.kgm]
en: Togo
ru: Того

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
ru: Верхний Западный

[ctx: ghana.kgm]
en: Wa
ru: Ва

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
ru: Верхний Восточный

[ctx: ghana.kgm]
en: Bolgatanga
ru: Болгатанга

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
ru: Северный

[ctx: ghana.kgm]
en: Tamale
ru: Тамале

[ctx: ghana.kgm]
en: Brong-Ahafo
ru: Бронг-Ахафо

[ctx: ghana.kgm]
en: Sunyani
ru: Суньяни

[ctx: ghana.kgm]
en: Volta
ru: Вольта

[ctx: ghana.kgm]
en: Ho
ru: Хо

[ctx: ghana.kgm]
en: Ashanti
ru: Ашанти

[ctx: ghana.kgm]
en: Kumasi
ru: Кумаси

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
ru: Восточный

[ctx: ghana.kgm]
en: Koforidua
ru: Кофоридуа

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
ru: Западный

[ctx: ghana.kgm]
en: Sekondi
ru: Секонди-Такоради

[ctx: ghana.kgm]
en: Central
ru: Центральный

[ctx: ghana.kgm]
en: Cape Coast
ru: Кейп-Кост

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
ru: Большая Аккра

[ctx: ghana.kgm]
en: Accra
ru: Аккра

[ctx: goa.kgm]
en: Goa
ru: Гоа

[ctx: goa.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
ru: За пределами Гоа

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: goa.kgm]
en: Canacona
ru: Канакона

[ctx: goa.kgm]
en: Chaudi
ru: Чауди

[ctx: goa.kgm]
en: Quepem
ru: Куепем

[ctx: goa.kgm]
en: Mormugao
ru: Мормугао

[ctx: goa.kgm]
en: Vasco da Gama
ru: Васко-да-Гама

[ctx: goa.kgm]
en: Sanguem
ru: Сангуем

[ctx: goa.kgm]
en: Salcette
ru: Салсетте

[ctx: goa.kgm]
en: Margao
ru: Маргао

[ctx: goa.kgm]
en: Ponda
ru: Понда

[ctx: goa.kgm]
en: Pernem
ru: Пернем

[ctx: goa.kgm]
en: Bardez
ru: Бардез

[ctx: goa.kgm]
en: Mapusa
ru: Мапуса

[ctx: goa.kgm]
en: Bicholim
ru: Бичолим

[ctx: goa.kgm]
en: Tiswadi
ru: Тисвади

[ctx: goa.kgm]
en: Panjim
ru: Панаджи

[ctx: goa.kgm]
en: Satari
ru: Сатари

[ctx: goa.kgm]
en: Valpoi
ru: Валпой

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
ru: Великобритания (исторические графства)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
ru: Графства|/|$[store 'графств']

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
ru: За пределами Великобритании (исторические графства)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
ru: Шетландские острова

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lerwick
ru: Леруик

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Orkney
ru: Оркнейские острова

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkwall
ru: Керкуолл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caithness
ru: Кейтнесс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wick
ru: Вик

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sutherland
ru: Сазерленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dornoch
ru: Дорнох

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
ru: Россшир и Кромарти

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dingwall
ru: Дингуолл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness-shire
ru: Инвернессшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness
ru: Инвернесс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairnshire
ru: Нэрншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairn
ru: Нэрн

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morayshire
ru: Мори

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Elgin
ru: Элгин

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banffshire
ru: Банфшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banff
ru: Банф

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeenshire
ru: Абердиншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeen
ru: Абердин

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kincardineshire
ru: Кинкардиншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stonehaven
ru: Стонхейвен

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Angus
ru: Ангус

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Forfar
ru: Форфар

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perthshire
ru: Перт

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perth
ru: Перт

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Argyllshire
ru: Аргайллшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inveraray
ru: Инверари

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbartonshire
ru: Думбартоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbarton
ru: Думбартон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirlingshire
ru: Стерлинг

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirling
ru: Стерлинг

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Clackmannanshire
ru: Клакманнаншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Alloa
ru: Аллоа

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross-shire
ru: Кинроссшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross
ru: Кинросс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Fife
ru: Файф

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenrothes
ru: Гленротс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
ru: Восточный Лотиан

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haddington
ru: Хаддингтон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Midlothian
ru: Мидлотиан

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dalkeith
ru: Далкит

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
ru: Западный Лотиан

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Livingston
ru: Ливингстон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanarkshire
ru: Ланаркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanark
ru: Ланарк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Renfrewshire
ru: Ренфрушир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Paisley
ru: Пейсли

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayrshire
ru: Эйршир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayr
ru: Эйр

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buteshire
ru: Бьютшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rothesay
ru: Ротсей

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtownshire
ru: Уигтауншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtown
ru: Уигтаун

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbrightshire
ru: Керкубришир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbright
ru: Керкубри

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfriesshire
ru: Дамфрисшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfries
ru: Дамфрис

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peeblesshire
ru: Пиблсшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peebles
ru: Пиблс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirkshire
ru: Селкёркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirk
ru: Селкёрк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburghshire
ru: Роксброшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburgh
ru: Роксбро

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berwickshire
ru: Берикшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Duns
ru: Данс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northumberland
ru: Нортамберленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morpeth
ru: Морпет

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cumberland
ru: Камберленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carlisle
ru: Карлисл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Durham
ru: Дархем

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Westmorland
ru: Вестморланд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Appleby-in-Westmorland
ru: Эпплби-ин-Уэстморленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lancashire
ru: Ланкашир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Preston
ru: Престон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Yorkshire
ru: Йоркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: York
ru: Йорк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincolnshire
ru: Линкольншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincoln
ru: Линкольн

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nottinghamshire
ru: Ноттингемшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Bridgford
ru: Уэст-Бриджфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Derbyshire
ru: Дербишир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Matlock
ru: Метлок

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cheshire
ru: Чешир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chester
ru: Честер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shropshire
ru: Шропшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shrewbury
ru: Шрусбери

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Staffordshire
ru: Стаффордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stafford
ru: Стаффорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Leicestershire
ru: Лестершир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenfield
ru: Гленфилд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rutland
ru: Ратленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oakham
ru: Окем

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northamptonshire
ru: Нортгемптоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northampton
ru: Нортгемптон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdonshire
ru: Хантингдоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdon
ru: Хантингдон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridgeshire
ru: Кембриджшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridge
ru: Кембридж

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norfolk
ru: Норфолк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norwich
ru: Норидж

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Suffolk
ru: Саффолк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ipswich
ru: Ипсвич

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Essex
ru: Эссекс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chelmsford
ru: Челмсфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kent
ru: Кент

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Maidstone
ru: Мейдстон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sussex
ru: Сассекс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chichester
ru: Чичестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Surrey
ru: Суррей

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kingston
ru: Кингстон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Middlesex
ru: Мидлсекс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
ru: Лондон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertfordshire
ru: Хартфордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertford
ru: Хартфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedfordshire
ru: Бедфордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedford
ru: Бедфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buckinghamshire
ru: Бакингемшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aylesbury
ru: Эйлсбери

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxfordshire
ru: Оксфордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxford
ru: Оксфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berkshire
ru: Беркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Reading
ru: Ридинг

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hampshire
ru: Хэмпшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Winchester
ru: Винчестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorset
ru: Дорсет

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorchester
ru: Дорчестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Devon
ru: Девон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Exeter
ru: Эксетер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cornwall
ru: Корнуолл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Truro
ru: Труро

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Somerset
ru: Сомерсет

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Taunton
ru: Тонтон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wiltshire
ru: Уилтшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Trowbridge
ru: Троубридж

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucestershire
ru: Глостершир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucester
ru: Глостер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwickshire
ru: Уорикшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwick
ru: Уорик

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcestershire
ru: Вустершир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcester
ru: Вустeр

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Herefordshire
ru: Херефордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hereford
ru: Херефорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouthshire
ru: Монмутшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouth
ru: Монмут

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glamorgan
ru: Гламорган

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
ru: Кардифф

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carmarthenshire
ru: Кармартеншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Llanelli
ru: Лланелли

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Pembrokeshire
ru: Пембрукшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haverfordwest
ru: Хаверфордвест

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiganshire
ru: Кардиганшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardigan
ru: Кардиган

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecknockshire
ru: Брекнокшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecon
ru: Брекон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Radnorshire
ru: Радноршир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: New Radnor
ru: Нью-Раднор

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomeryshire
ru: Монтгомеришир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomery
ru: Монтгомери

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Merionethshire
ru: Мерионетшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dolgellau
ru: Долгеллау

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfonshire
ru: Кернарфоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfon
ru: Кернарфон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Anglesey
ru: Англси

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Holyhead
ru: Холихед

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbighshire
ru: Денбишир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbigh
ru: Денби

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Flintshire
ru: Флинтшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Mold
ru: Молд

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
ru: Греция

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
ru: Периферия

[ctx: greece.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
ru: Эгейское море

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
ru: Балканы

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
ru: Критское море

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
ru: Ионическое море

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
ru: Средиземное море

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
ru: За пределами Греции

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
ru: Аттика

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
ru: Афины

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
ru: Центральная Греция

[ctx: greece.kgm]
en: Lamia
ru: Ламия

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
ru: Центральная Македония

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
ru: Салоники

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
ru: Крит

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
ru: Ираклион

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
ru: Восточная Македония и Фракия

[ctx: greece.kgm]
en: Komotini
ru: Комотини

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
ru: Эпир

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
ru: Янина

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
ru: Ионические острова

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
ru: Корфу

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
ru: Северные Эгейские острова

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
ru: Митилини

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
ru: Пелопоннес

[ctx: greece.kgm]
en: Tripoli
ru: Триполи

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
ru: Южные Эгейские острова

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
ru: Эрмуполис

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
ru: Фессалия

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
ru: Лариса

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
ru: Западная Греция

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
ru: Патры

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
ru: Западная Македония

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
ru: Козани

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
ru: Гора Афон

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
ru: Карье

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
ru: Греция (административный округа)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
ru: Административные округа|/|$[store 'административных округов']

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
ru: За пределами Греции

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
ru: Восточная Македония и Фракия

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Komotini
ru: Комотини

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
ru: Центральная Македония

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
ru: Салоники

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
ru: Западная Македония

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Kozani
ru: Козани

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
ru: Ионические острова

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
ru: Корфу

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
ru: Эпир

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
ru: Янина

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
ru: Западная Греция

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Patras
ru: Патры

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
ru: Фессалия

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
ru: Лариса

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
ru: Центральная Греция

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Lamia
ru: Ламия

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
ru: Аттика

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
ru: Афины

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
ru: Пелопоннес

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Tripoli
ru: Триполи

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
ru: Северные Эгейские острова

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
ru: Митилини

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
ru: Южные Эгейские острова

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ermoupoli
ru: Эрмуполис

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
ru: Крит

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Heraklion
ru: Ираклион

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ru: Автономный регион Айон-Орос

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Karyes
ru: Карье

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
ru: Греция (префектуры)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
ru: Префектуры|/|$[store 'префектур']

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
ru: За пределами Греции

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Drama
ru: Драма

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evros
ru: Эврос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
ru: Александруполис

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
ru: Кавала

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
ru: Родопи

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Komotini
ru: Комотини

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Xanthi
ru: Ксанти

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
ru: Халкидики

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Polygyros
ru: Полийирос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Imathia
ru: Иматия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Veria
ru: Верия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kilkis
ru: Килкис

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pella
ru: Пелла

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
ru: Эдесса

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pieria
ru: Пиерия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Katerini
ru: Катерини

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Serres
ru: Серре

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
ru: Салоники

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Florina
ru: Флорина

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Grevena
ru: Гревена

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kastoria
ru: Кастория

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kozani
ru: Козани

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arta
ru: Арта

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
ru: Янина

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Preveza
ru: Превеза

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thresprotia
ru: Теспротия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Igoumenitsa
ru: Игуменица

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karditsa
ru: Кардица

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
ru: Лариса

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Magnesia
ru: Магнисия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Volos
ru: Волос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Trikala
ru: Трикала

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
ru: Корфу

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kefalonia
ru: Кефалиния

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argostoli
ru: Аргостолион

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lefkada
ru: Лефкас

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Zakynthos
ru: Закинтос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
ru: Ахея

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
ru: Патры

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
ru: Этолия и Акарнания

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Missolonghi
ru: Месолонгион

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elis
ru: Элида

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pyrgos
ru: Пиргос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
ru: Эвбея

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
ru: Халкис

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
ru: Эвритания

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karpenisi
ru: Карпенисион

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
ru: Фокида

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
ru: Амфиса

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
ru: Фтиотида

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lamia
ru: Ламия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
ru: Беотия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
ru: Ливадия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
ru: Афины

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
ru: Пиерия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
ru: Западная Аттика

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elefsina
ru: Элефсис

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
ru: Восточная Аттика

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pallini
ru: Паллини

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
ru: Аркадия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Tripoli
ru: Триполи

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argolis
ru: Арголида

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nauplie
ru: Нафплион

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
ru: Коринфия

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
ru: Коринф

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
ru: Лакония

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
ru: Спарта

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
ru: Мессения

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kalamata
ru: Каламата

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chios
ru: Хиос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lesbos
ru: Лесбос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
ru: Митилини

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Samos
ru: Самос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
ru: Киклады

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
ru: Эрмуполис

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
ru: Додеканес

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
ru: Родос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chania
ru: Ханья

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Heraklion
ru: Ираклион

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
ru: Ираклион

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lasithi
ru: Ласити

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nikolaos
ru: Николаос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
ru: Ретимнон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymno
ru: Ретимнон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
ru: Автономный регион Айон-Орос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karyes
ru: Карье

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
ru: Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
ru: За пределами Гватемалы

[ctx: guatemala.kgm]
en: Alta Verapaz
ru: Альта-Верапас

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cobán
ru: Кобан

[ctx: guatemala.kgm]
en: Baja Verapaz
ru: Баха-Верапас

[ctx: guatemala.kgm]
en: Salamá
ru: Салама

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chimaltenango
ru: Чимальтенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chiquimula
ru: Чикимула

[ctx: guatemala.kgm]
en: Petén
ru: Петен

[ctx: guatemala.kgm]
en: Flores
ru: Флорес

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Progreso
ru: Прогресо

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guastatoya
ru: Гуастатойя

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Quiché
ru: Киче

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Cruz del Quiché
ru: Санта Крус дель Киче

[ctx: guatemala.kgm]
en: Escuintla
ru: Эскуинтла

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
ru: Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: Huehuetenango
ru: Уэуэтенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Izabal
ru: Исабаль

[ctx: guatemala.kgm]
en: Puerto Barrios
ru: Пуэрто-Барриос

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
ru: Халапа

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
ru: Хутьяпа

[ctx: guatemala.kgm]
en: Quetzaltenango
ru: Кецальтенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
ru: Реталулеу

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sacatepéquez
ru: Сакатепекес

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
ru: Антигуа-Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: San Marcos
ru: Сан-Маркос

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Rosa
ru: Санта-Роса

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cuilapa
ru: Куилапа

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sololá
ru: Солола

[ctx: guatemala.kgm]
en: Suchitepéquez
ru: Сучитепекес

[ctx: guatemala.kgm]
en: Mazatenango
ru: Масатенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Totonicapán
ru: Тотоникапан

[ctx: guatemala.kgm]
en: Zacapa
ru: Сакапа

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gujarat
ru: Гуджарат

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
ru: За пределами Гуджарата

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
ru: Кач

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhuj
ru: Бхудж

[ctx: gujarat.kgm]
en: Banaskantha
ru: Банаскантха

[ctx: gujarat.kgm]
en: Palanpur
ru: Паланпур

[ctx: gujarat.kgm]
en: Patan
ru: Патан

[ctx: gujarat.kgm]
en: Mehsana
ru: Мехсана

[ctx: gujarat.kgm]
en: Sabarkantha
ru: Сабаркантха

[ctx: gujarat.kgm]
en: Himmatnagar
ru: Химматнагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gandhinagar
ru: Гандинагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surendranagar
ru: Сурендранагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahmedabad
ru: Ахмадабад

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kheda
ru: Кхеда

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
ru: Панчмахал

[ctx: gujarat.kgm]
en: Godhra
ru: Годхра

[ctx: gujarat.kgm]
en: Dahod
ru: Даход

[ctx: gujarat.kgm]
en: Jamnagar
ru: Джамнагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajkot
ru: Раджкот

[ctx: gujarat.kgm]
en: Junagadh
ru: Джунагадх

[ctx: gujarat.kgm]
en: Amreli
ru: Амрели

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhavnagar
ru: Бхавнагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Anand
ru: Ананд

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vadodara
ru: Вадодара

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bharuch
ru: Бхаруч

[ctx: gujarat.kgm]
en: Narmada
ru: Нармада

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajpipla
ru: Раджпипла

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surat
ru: Сурат

[ctx: gujarat.kgm]
en: Tapi
ru: Тапи

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vyara
ru: Вьяра

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
ru: Данг

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahwa
ru: Ахва

[ctx: gujarat.kgm]
en: Navsari
ru: Навсари

[ctx: gujarat.kgm]
en: Valsad
ru: Валсад

[ctx: gujarat.kgm]
en: Porbandar
ru: Порбандар

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
ru: Гайана

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
ru: За пределами Гайаны

[ctx: guyana.kgm]
en: Barima-Waini
ru: Барима-Ваини

[ctx: guyana.kgm]
en: Mabaruma
ru: Мабарума

[ctx: guyana.kgm]
en: Pomeroon-Supenaam
ru: Померун-Супенаам

[ctx: guyana.kgm]
en: Anna Regina
ru: Анна-Регина

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
ru: Острова Эссекуибо - Западный Демерара

[ctx: guyana.kgm]
en: Vreed en Hoop
ru: Врид-ин-Хоуп

[ctx: guyana.kgm]
en: Demerara-Mahaica
ru: Демерара-Махаика

[ctx: guyana.kgm]
en: Paradise
ru: Парадиз

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahaica-Berbice
ru: Махаика-Бербис

[ctx: guyana.kgm]
en: Fort Wellington
ru: Форт-Веллингтон

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
ru: Верхний Демерара-Бербайс

[ctx: guyana.kgm]
en: Linden
ru: Линден

[ctx: guyana.kgm]
en: Cuyuni-Mazaruni
ru: Куйуни-Мазаруни

[ctx: guyana.kgm]
en: Bartica
ru: Бартика

[ctx: guyana.kgm]
en: Potaro-Siparuni
ru: Потаро-Сипаруни

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
ru: Махдия

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
ru: Верхний Такуту-Верхний Эссекуибо

[ctx: guyana.kgm]
en: Lethem
ru: Летем

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
ru: Восточный Бербайс-Корентин

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
ru: Нью-Амстердам

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
ru: Гаити

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
ru: За пределами Гаити

[ctx: haiti.kgm]
en: Artibonite
ru: Артибонит

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Gonaïves
ru: Гонаив

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
ru: Центральный

[ctx: haiti.kgm]
en: Hinche
ru: Энш

[ctx: haiti.kgm]
en: Grand'Anse
ru: Гранд-Анс

[ctx: haiti.kgm]
en: Jérémie
ru: Жереми

[ctx: haiti.kgm]
en: Nippes
ru: Нип

[ctx: haiti.kgm]
en: Miragoâne
ru: Мирагоан

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
ru: Северный

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
ru: Кап-Аитьен

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
ru: Северо-Восточный

[ctx: haiti.kgm]
en: Fort-Liberté
ru: Форт-Либерте

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
ru: Северо-Западный

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-de-Paix
ru: Пор-де-Пе

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
ru: Западный

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
ru: Порт-о-Пренс

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
ru: Южный

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Cayes
ru: Ле-Кей

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
ru: Юго-Восточный

[ctx: haiti.kgm]
en: Jacmel
ru: Жакмель

[ctx: haryana.kgm]
en: Haryana
ru: Харьяна

[ctx: haryana.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
ru: За пределами Харьяны

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: haryana.kgm]
en: Chandigarh
ru: Чандигарх

[ctx: haryana.kgm]
en: Panchkula
ru: Панчкула

[ctx: haryana.kgm]
en: Ambala
ru: Амбала

[ctx: haryana.kgm]
en: Yamuna Nagar
ru: Ямунанагар

[ctx: haryana.kgm]
en: Kurukshetra
ru: Курукшетра

[ctx: haryana.kgm]
en: Karnal
ru: Карнал

[ctx: haryana.kgm]
en: Kaithal
ru: Кайтхал

[ctx: haryana.kgm]
en: Jind
ru: Джинд

[ctx: haryana.kgm]
en: Panipat
ru: Панипат

[ctx: haryana.kgm]
en: Sonipat
ru: Сонипат

[ctx: haryana.kgm]
en: Faridabad
ru: Фаридабад

[ctx: haryana.kgm]
en: Mewat
ru: Меват

[ctx: haryana.kgm]
en: Nuh
ru: Нух

[ctx: haryana.kgm]
en: Gurgaon
ru: Гургаон

[ctx: haryana.kgm]
en: Rewari
ru: Ревари

[ctx: haryana.kgm]
en: Mahendragarh
ru: Махендрагарх

[ctx: haryana.kgm]
en: Narnaul
ru: Нарнаул

[ctx: haryana.kgm]
en: Jhajjar
ru: Джхадджар

[ctx: haryana.kgm]
en: Bhiwani
ru: Бхивани

[ctx: haryana.kgm]
en: Rohtak
ru: Рохтак

[ctx: haryana.kgm]
en: Hisar
ru: Хисар

[ctx: haryana.kgm]
en: Sirsa
ru: Сирса

[ctx: haryana.kgm]
en: Fatehabad
ru: Фатехабад

[ctx: haryana.kgm]
en: Palwal
ru: Палвал

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Himachal Pradesh
ru: Химачал-Прадеш

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Chamba
ru: Чамба

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kangra
ru: Кангра

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Dharamsala
ru: Дхарамсала

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Una
ru: Уна

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Hamirpur
ru: Хамирпур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Bilaspur
ru: Биласпур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Solan
ru: Солан

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Shimla
ru: Шимла

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Mandi
ru: Манди

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kullu
ru: Куллу

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
ru: Лахул и Спити

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kyelang
ru: Килонг

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Sirmaur
ru: Сирмур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kinnaur
ru: Киннаур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Reckong Peo
ru: Реконг Пео

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
ru: Гондурас

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
ru: За пределами Гондураса

[ctx: honduras.kgm]
en: Atlántida
ru: Атлантида

[ctx: honduras.kgm]
en: La Ceiba
ru: Ла-Сейба

[ctx: honduras.kgm]
en: Choluteca
ru: Чолутека

[ctx: honduras.kgm]
en: Colón
ru: Колон

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
ru: Трухильо

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
ru: Комаягуа

[ctx: honduras.kgm]
en: Copán
ru: Копан

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Rosa de Copán
ru: Санта-Роса-де-Копан

[ctx: honduras.kgm]
en: Cortés
ru: Кортес

[ctx: honduras.kgm]
en: San Pedro Sula
ru: Сан-Педро-Сула

[ctx: honduras.kgm]
en: El Paraíso
ru: Эль-Параисо

[ctx: honduras.kgm]
en: Yuscarán
ru: Юскаран

[ctx: honduras.kgm]
en: Francisco Morazán
ru: Франсиско Морасан

[ctx: honduras.kgm]
en: Tegucigalpa
ru: Тегусигальпа

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias a Dios
ru: Грасьяс-а-Дьос

[ctx: honduras.kgm]
en: Puerto Lempira
ru: Пуэрто-Лемпира

[ctx: honduras.kgm]
en: Intibucá
ru: Интибука

[ctx: honduras.kgm]
en: La Esperanza
ru: Ла-Эсперанса

[ctx: honduras.kgm]
en: Islas de la Bahía
ru: Ислас-де-ла-Баия

[ctx: honduras.kgm]
en: Roatán
ru: Роатан

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
ru: Ла-Пас

[ctx: honduras.kgm]
en: Lempira
ru: Лемпира

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias
ru: Грасьяс

[ctx: honduras.kgm]
en: Ocotepeque
ru: Окотепеке

[ctx: honduras.kgm]
en: Nueva Octopeque
ru: Нуэва Октопеке

[ctx: honduras.kgm]
en: Olancho
ru: Оланхо

[ctx: honduras.kgm]
en: Juticalpa
ru: Хутикальпа

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Bárbara
ru: Санта-Барбара

[ctx: honduras.kgm]
en: Valle
ru: Валле

[ctx: honduras.kgm]
en: Nacaome
ru: Накаоме

[ctx: honduras.kgm]
en: Yoro
ru: Йоро

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
ru: Венгрия (медье)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
ru: Медье

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
ru: За пределами Венгрии

[ctx: hungary.kgm]
en: Bács-Kiskun
ru: Бач-Кишкун

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
ru: Кечкемет

[ctx: hungary.kgm]
en: Baranya
ru: Баранья

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
ru: Печ

[ctx: hungary.kgm]
en: Békés
ru: Бекеш

[ctx: hungary.kgm]
en: Békéscsaba
ru: Бекешчаба

[ctx: hungary.kgm]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
ru: Боршод-Абауй-Земплен

[ctx: hungary.kgm]
en: Miskolc
ru: Мишкольц

[ctx: hungary.kgm]
en: Csongrád
ru: Чонград

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
ru: Сегед

[ctx: hungary.kgm]
en: Fejér
ru: Фейер

[ctx: hungary.kgm]
en: Székesfehérvár
ru: Секешфехервар

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr-Moson-Sopron
ru: Дьёр-Мошон-Шопрон

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr
ru: Дьёр

[ctx: hungary.kgm]
en: Hajdú-Bihar
ru: Хайду-Бихар

[ctx: hungary.kgm]
en: Debrecen
ru: Дебрецен

[ctx: hungary.kgm]
en: Heves
ru: Хевеш

[ctx: hungary.kgm]
en: Eger
ru: Эгер

[ctx: hungary.kgm]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
ru: Яс-Надькун-Сольнок

[ctx: hungary.kgm]
en: Szolnok
ru: Сольнок

[ctx: hungary.kgm]
en: Komárom-Esztergom
ru: Комаром-Эстергом

[ctx: hungary.kgm]
en: Tatabánya
ru: Татабанья

[ctx: hungary.kgm]
en: Nógrád
ru: Ноград

[ctx: hungary.kgm]
en: Salgótarján
ru: Шальготарьян

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
ru: Пешт

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
ru: Будапешт

[ctx: hungary.kgm]
en: Somogy
ru: Шомодь

[ctx: hungary.kgm]
en: Kaposvár
ru: Капошвар

[ctx: hungary.kgm]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
ru: Сабольч-Сатмар-Берег

[ctx: hungary.kgm]
en: Nyíregyháza
ru: Ньиредьхаза

[ctx: hungary.kgm]
en: Tolna
ru: Тольна

[ctx: hungary.kgm]
en: Szekszárd
ru: Сексард

[ctx: hungary.kgm]
en: Vas
ru: Ваш

[ctx: hungary.kgm]
en: Szombathely
ru: Сомбатхей

[ctx: hungary.kgm]
en: Veszprém
ru: Веспрем

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
ru: Зала

[ctx: hungary.kgm]
en: Zalaegerszeg
ru: Залаэгерсег

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
ru: Венгрия (регионы)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
ru: За пределами Венгрии

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
ru: Западно-Задунайский край

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Győr
ru: Дьёр

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
ru: Южно-Задунайский край

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
ru: Печ

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
ru: Центрально-Задунайский край

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Székesfehérvár
ru: Секешфехервар

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
ru: Центральная Венгрия

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
ru: Будапешт

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
ru: Северная Венгрия

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Miskolc
ru: Мишкольц

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
ru: Северный Альфёльд

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Debrecen
ru: Дебрецен

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
ru: Южный Альфёльд

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
ru: Сегед

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
ru: Исландия (регионы)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
ru: За пределами Исландии

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
ru: Эйстюрланд

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Egilsstaðir
ru: Эгильсстадир

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
ru: Хёвюдборгарсвайдид

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
ru: Рейкьявик

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
ru: Нордюрланд Эйстра

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Akureyri
ru: Акюрейри

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
ru: Нордурланд Вестра

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Sauðárkrókur
ru: Сёйдауркроукюр

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
ru: Сюдюрланд

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Selfoss
ru: Сельфосс

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
ru: Судурнэс

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Keflavík
ru: Кефлавик

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
ru: Вестфирдир

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Ísafjörður
ru: Исафьёрдюр

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
ru: Вестурланд

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Borgarnes
ru: Боргарнес

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
ru: Ледник Ватнайёкюдль

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
ru: Ледник Лаунгйёкудль

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
ru: Ледник Хофсйёкудль

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
ru: Ледник Мюрдальсёкюдль

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
ru: Ледник Дрангайёкюдль

[ctx: india.kgm]
en: India
ru: Индия

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
ru: Штаты и территории|/|$[store 'штатов и территорий']

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: india.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: india.kgm]
en: Not India
ru: За пределами Индии

[ctx: india.kgm]
en: Andhra Pradesh
ru: Андхра-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Hyderabad
ru: Хайдарабад

[ctx: india.kgm]
en: Arunachal Pradesh
ru: Аруначал-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Itanagar
ru: Итанагар

[ctx: india.kgm]
en: Assam
ru: Ассам

[ctx: india.kgm]
en: Dispur
ru: Диспур

[ctx: india.kgm]
en: Bihar
ru: Бихар

[ctx: india.kgm]
en: Patna
ru: Патна

[ctx: india.kgm]
en: Chhatisgarh
ru: Чхаттисгарх

[ctx: india.kgm]
en: Raipur
ru: Райпур

[ctx: india.kgm]
en: Goa
ru: Гоа

[ctx: india.kgm]
en: Panaji
ru: Панаджи

[ctx: india.kgm]
en: Gujarat
ru: Гуджарат

[ctx: india.kgm]
en: Gandhinagar
ru: Гандинагар

[ctx: india.kgm]
en: Haryana
ru: Харьяна

[ctx: india.kgm]
en: Himachal Pradesh
ru: Химачал-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Shimla
ru: Шимла

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
ru: Джамму и Кашмир

[ctx: india.kgm]
en: Srinagar
ru: Шринагар

[ctx: india.kgm]
en: Jharkhand
ru: Джаркханд

[ctx: india.kgm]
en: Ranchi
ru: Ранчи

[ctx: india.kgm]
en: Karnataka
ru: Карнатака

[ctx: india.kgm]
en: Bangalore
ru: Бангалор

[ctx: india.kgm]
en: Kerala
ru: Керала

[ctx: india.kgm]
en: Thiruvananthapuram
ru: Тируванантапурам

[ctx: india.kgm]
en: Madhya Pradesh
ru: Мадхья-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Bhopal
ru: Бхопал

[ctx: india.kgm]
en: Maharashtra
ru: Махараштра

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
ru: Мумбаи

[ctx: india.kgm]
en: Manipur
ru: Манипур

[ctx: india.kgm]
en: Imphal
ru: Импхал

[ctx: india.kgm]
en: Meghalaya
ru: Мегхалая

[ctx: india.kgm]
en: Shillong
ru: Шиллонг

[ctx: india.kgm]
en: Mizoram
ru: Мизорам

[ctx: india.kgm]
en: Aizawl
ru: Аиджал

[ctx: india.kgm]
en: Nagaland
ru: Нагаланд

[ctx: india.kgm]
en: Kohima
ru: Кохима

[ctx: india.kgm]
en: Orissa
ru: Орисса

[ctx: india.kgm]
en: Bhubaneswar
ru: Бхубанешвар

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
ru: Пенджаб

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
ru: Раджастхан

[ctx: india.kgm]
en: Jaipur
ru: Джайпур

[ctx: india.kgm]
en: Sikkim
ru: Сикким

[ctx: india.kgm]
en: Gangtok
ru: Гангток

[ctx: india.kgm]
en: Tamil Nadu
ru: Тамил-Наду

[ctx: india.kgm]
en: Chennai
ru: Ченнай

[ctx: india.kgm]
en: Tripura
ru: Трипура

[ctx: india.kgm]
en: Agartala
ru: Агартала

[ctx: india.kgm]
en: Uttaranchal
ru: Уттаракханд

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
ru: Дехрадун

[ctx: india.kgm]
en: Uttar Pradesh
ru: Уттар-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Lucknow
ru: Лакхнау

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
ru: Западная Бенгалия

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
ru: Колката

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
ru: Андаманские и Никобарские острова

[ctx: india.kgm]
en: Port Blair
ru: Порт-Блэр

[ctx: india.kgm]
en: Chandigarh
ru: Чандигарх

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
ru: Дадра и Нагар-Хавели

[ctx: india.kgm]
en: Dadra
ru: Дадра

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
ru: Даман и Диу

[ctx: india.kgm]
en: Daman
ru: Даман

[ctx: india.kgm]
en: Lakshadweep
ru: Лакшадвип

[ctx: india.kgm]
en: Kavaratti
ru: Каваратти

[ctx: india.kgm]
en: Pondicherry
ru: Пондишери

[ctx: india.kgm]
en: Delhi
ru: Дели

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
ru: Индонезия

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
ru: За пределами Индонезии

[ctx: indonesia.kgm]
en: Nanggroe Aceh Darussalam
ru: Ачех

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banda Aceh
ru: Банда-Ачех

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
ru: Северная Суматра

[ctx: indonesia.kgm]
en: Medan
ru: Медан

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
ru: Западная Суматра

[ctx: indonesia.kgm]
en: Padang
ru: Паданг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau
ru: Риау

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pekanbaru
ru: Пеканбару

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
ru: Острова Риау

[ctx: indonesia.kgm]
en: Tanjung Pinang
ru: Танджунг-Пинанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jambi
ru: Джамби

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bengkulu
ru: Бенгкулу

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
ru: Южная Суматра

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palembang
ru: Палембанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bangka-Belitung
ru: Бангка-Белитунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pangkal Pinang
ru: Пангкал-Пинанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Lampung
ru: Лампунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandar Lampung
ru: Бандар-Лампунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
ru: Особый столичный округ Джакарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
ru: Джакарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banten
ru: Бантен

[ctx: indonesia.kgm]
en: Serang
ru: Серанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
ru: Западная Ява

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandung
ru: Бандунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
ru: Центральная Ява

[ctx: indonesia.kgm]
en: Semarang
ru: Семаранг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
ru: Особый округ Джокьякарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
ru: Джокьякарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
ru: Восточная Ява

[ctx: indonesia.kgm]
en: Surabaya
ru: Сурабая

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bali
ru: Бали

[ctx: indonesia.kgm]
en: Denpasar
ru: Денпасар

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
ru: Западные Малые Зондские острова

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mataram
ru: Матарам

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
ru: Восточные Малые Зондские острова

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kupang
ru: Купанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
ru: Западный Калимантан,

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pontianak
ru: Понтианак

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
ru: Центральный Калимантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palangkaraya
ru: Палангкарая

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
ru: Южный Калимантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banjarmasin
ru: Банджармасин

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
ru: Восточный Калимантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Samarinda
ru: Самаринда

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
ru: Северный Сулавеси

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manado
ru: Манадо

[ctx: indonesia.kgm]
en: Gorontalo
ru: Горонтало

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
ru: Центральный Сулавеси

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palu
ru: Палу

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
ru: Юго-Восточный Сулавеси

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kendari
ru: Кендари

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
ru: Южный Сулавеси

[ctx: indonesia.kgm]
en: Makassar
ru: Макассар

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
ru: Западный Сулавеси

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mamuju
ru: Мамуджи

[ctx: indonesia.kgm]
en: Maluku
ru: Малукку

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ambon
ru: Амбон

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
ru: Северное Малукку

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ternate
ru: Тернате

[ctx: indonesia.kgm]
en: Papua
ru: Папуа

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jayapura
ru: Джаяпура

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
ru: Западная Новая Гвинея

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manokwari
ru: Маноквари

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
ru: Иран

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
ru: Тегеран

[ctx: iran.kgm]
en: Alborz
ru: Альборз

[ctx: iran.kgm]
en: Karaj
ru: Кередж

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
ru: Кум

[ctx: iran.kgm]
en: Markazi
ru: Меркези

[ctx: iran.kgm]
en: Arak
ru: Эрак

[ctx: iran.kgm]
en: Qazvin
ru: Казвин

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
ru: Гилян

[ctx: iran.kgm]
en: Rasht
ru: Решт

[ctx: iran.kgm]
en: Ardabil
ru: Ардебиль

[ctx: iran.kgm]
en: Zanjan
ru: Зенджан

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
ru: Восточный Азербайджан

[ctx: iran.kgm]
en: Tabriz
ru: Табриз

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
ru: Западный Азербайджан

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
ru: Урмия

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
ru: Курдистан

[ctx: iran.kgm]
en: Sanandaj
ru: Санандаж

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
ru: Хамадан

[ctx: iran.kgm]
en: Kermanshah
ru: Керманшах

[ctx: iran.kgm]
en: Ilam
ru: Илам

[ctx: iran.kgm]
en: Lorestan
ru: Лурестан

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
ru: Хорремабад

[ctx: iran.kgm]
en: Khuzestan
ru: Хузестан

[ctx: iran.kgm]
en: Ahvaz
ru: Ахваз

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
ru: Чехармехаль и Бахтиария

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
ru: Шехре-Корд

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
ru: Кохгилуйе и Бойерахмед

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
ru: Ясудж

[ctx: iran.kgm]
en: Bushehr
ru: Бушир

[ctx: iran.kgm]
en: Fars
ru: Фарс

[ctx: iran.kgm]
en: Shiraz
ru: Шираз

[ctx: iran.kgm]
en: Hormozgan
ru: Хормозган

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
ru: Бендер-Аббас

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
ru: Систан и Белуджистан

[ctx: iran.kgm]
en: Zahedan
ru: Захедан

[ctx: iran.kgm]
en: Kerman
ru: Керман

[ctx: iran.kgm]
en: Yazd
ru: Йезд

[ctx: iran.kgm]
en: Esfahan
ru: Исфахан

[ctx: iran.kgm]
en: Semnan
ru: Семнан

[ctx: iran.kgm]
en: Mazandaran
ru: Мазендеран

[ctx: iran.kgm]
en: Sari
ru: Сари

[ctx: iran.kgm]
en: Golestan
ru: Голестан

[ctx: iran.kgm]
en: Gorgan
ru: Горган

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
ru: Южный Хорасан

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
ru: Бирдженд

[ctx: iran.kgm]
en: Razavi Khorasan
ru: Хорасан-Резави

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
ru: Мешхед

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
ru: Северный Хорасан

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
ru: Боджнурд

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
ru: Персидский залив

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
ru: Оманский залив

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
ru: Каспийское море

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
ru: Озеро Урмия

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
ru: Оман

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
ru: Ирак

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
ru: Кувейт

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
ru: Туркменистан

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
ru: Афганистан

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
ru: Пакистан

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
ru: Армения

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
ru: Турция

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
ru: Катар

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
ru: Объединённые Арабские Эмираты

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
ru: Ирак

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
ru: Мухафазы|/|$[store 'мухафаз']

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
ru: За пределами Ирака

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
ru: Багдад

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
ru: Салах-эд-Дин

[ctx: iraq.kgm]
en: Diyala
ru: Дияла

[ctx: iraq.kgm]
en: Wasit
ru: Васит

[ctx: iraq.kgm]
en: Maysan
ru: Майсан

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
ru: Басра

[ctx: iraq.kgm]
en: Dhi Qar
ru: Ди-Кар

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Muthanna
ru: Мутанна

[ctx: iraq.kgm]
en: Al-Qādisiyyah
ru: Кадисия

[ctx: iraq.kgm]
en: Babil
ru: Бабиль

[ctx: iraq.kgm]
en: Karbala
ru: Кербела

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
ru: Наджаф

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
ru: Анбар

[ctx: iraq.kgm]
en: Ninawa
ru: Найнава

[ctx: iraq.kgm]
en: Dahuk
ru: Дахук

[ctx: iraq.kgm]
en: Arbil
ru: Эрбиль

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
ru: Тамим (Киркук)

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
ru: Сулеймания

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
ru: Ирландия (провинции)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
ru: За пределами Ирландии

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Leinster
ru: Ленстер

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Dublin
ru: Дублин

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Munster
ru: Манстер

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Cork
ru: Корк

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Connacht
ru: Коннахт

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Galway
ru: Голуэй

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ulster
ru: Ольстер

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Belfast
ru: Белфаст

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
ru: Израиль

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: israel.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
ru: За пределами Израиля

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
ru: Иерусалим

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
ru: Северный

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
ru: Назарет

[ctx: israel.kgm]
en: Haifa
ru: Хайфа

[ctx: israel.kgm]
en: Center
ru: Центральный

[ctx: israel.kgm]
en: Ramla
ru: Рамла

[ctx: israel.kgm]
en: Tel Aviv
ru: Тель-Авив

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
ru: Южный

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
ru: Беэр-Шева

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
ru: Италия

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
ru: За пределами Италии

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
ru: Сицилия

[ctx: italy.kgm]
en: Palermo
ru: Палермо

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
ru: Фриули-Венеция-Джулия

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
ru: Триест

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
ru: Абруццо

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
ru: Л'Аквила

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
ru: Лацио

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
ru: Рим

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
ru: Калабрия

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
ru: Катандзаро

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
ru: Пьемонт

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
ru: Турин

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
ru: Апулия

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
ru: Бари

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
ru: Ломбардия

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
ru: Милан

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
ru: Умбрия

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
ru: Перуджа

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
ru: Трентино-Альто-Адидже

[ctx: italy.kgm]
en: Trento
ru: Тренто

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
ru: Молизе

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
ru: Кампобассо

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
ru: Тоскана

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
ru: Флоренция

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
ru: Эмилия-Романья

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
ru: Болонья

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
ru: Валле-д'Аоста

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
ru: Аоста

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
ru: Кампания

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
ru: Неаполь

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
ru: Базиликата

[ctx: italy.kgm]
en: Potenza
ru: Потенца

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
ru: Лигурия

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
ru: Генуя

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
ru: Сардиния

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
ru: Кальяри

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
ru: Марке

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
ru: Анкона

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
ru: Венето

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
ru: Венеция

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
ru: Провинции Италии

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
ru: За пределами Италии

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Alessandria
ru: Алессандрия

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
ru: Асти

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
ru: Бьелла

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
ru: Кунео

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
ru: Новара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
ru: Турин

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
ru: Вербано-Кузьо-Оссола

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vercelli
ru: Верчелли

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bergamo
ru: Бергамо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
ru: Брешия

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Como
ru: Комо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cremona
ru: Кремона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecco
ru: Лекко

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lodi
ru: Лоди

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
ru: Мантуя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
ru: Милан

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
ru: Павия

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sondrio
ru: Сондрио

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Varese
ru: Варезе

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
ru: Аоста

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
ru: Больцано

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trento
ru: Тренто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Belluno
ru: Беллуно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
ru: Падуя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rovigo
ru: Ровиго

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
ru: Тревизо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
ru: Венеция

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
ru: Верона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
ru: Виченца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
ru: Гориция

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pordenone
ru: Порденоне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
ru: Триест

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
ru: Удине

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
ru: Генуя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
ru: Империя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: La Spezia
ru: Специя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Savona
ru: Савона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
ru: Болонья

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ferrara
ru: Феррара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
ru: Форли-Чезена

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Modena
ru: Модена

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
ru: Парма

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Piacenza
ru: Пьяченца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
ru: Равенна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
ru: Реджо-Эмилия

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
ru: Римини

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Arezzo
ru: Ареццо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
ru: Флоренция

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Grosseto
ru: Гроссето

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Livorno
ru: Ливорно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lucca
ru: Лукка

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Massa-Carrara
ru: Масса-Каррара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
ru: Пиза

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
ru: Пистойя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Prato
ru: Прато

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
ru: Сиена

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
ru: Перуджа

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Terni
ru: Терни

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
ru: Анкона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ascoli Piceno
ru: Асколи-Пичено

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
ru: Мачерата

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
ru: Пезаро-э-Урбино

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frosinone
ru: Фрозиноне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
ru: Латина

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rieti
ru: Риети

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
ru: Рим

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Viterbo
ru: Витербо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
ru: Кьети

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
ru: Л’Аквила

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pescara
ru: Пескара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Teramo
ru: Терамо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
ru: Кампобассо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
ru: Изерния

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Avellino
ru: Авеллино

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Benevento
ru: Беневенто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caserta
ru: Казерта

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
ru: Неаполь

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Salerno
ru: Салерно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
ru: Бари

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brindisi
ru: Бриндизи

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Foggia
ru: Фоджа

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecce
ru: Лечче

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
ru: Таранто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
ru: Матера

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Potenza
ru: Потенца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
ru: Катандзаро

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cosenza
ru: Козенца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Crotone
ru: Кротоне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
ru: Реджо-Калабрия

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vibo Valentia
ru: Вибо-Валентия

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
ru: Агридженто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caltanissetta
ru: Кальтаниссетта

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
ru: Катания

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Enna
ru: Энна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
ru: Мессина

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Palermo
ru: Палермо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
ru: Рагуза

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
ru: Сиракузы

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
ru: Трапани

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
ru: Кальяри

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Nuoro
ru: Нуоро

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Oristano
ru: Ористано

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sassari
ru: Сассари

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
ru: Ямайка

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
ru: За пределами Ямайки

[ctx: jamaica.kgm]
en: Kingston
ru: Кингстон

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
ru: Портленд

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Antonio
ru: Порт-Антонио

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Andrew
ru: Сент-Эндрю

[ctx: jamaica.kgm]
en: Half Way Tree
ru: Хаф-вей-три

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
ru: Сент-Томас

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
ru: Моран-бэй

[ctx: jamaica.kgm]
en: Clarendon
ru: Клэрендон

[ctx: jamaica.kgm]
en: May Pen
ru: Мэй-пен

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
ru: Манчестер

[ctx: jamaica.kgm]
en: Mandeville
ru: Мэндевилль

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann
ru: Сент-Энн

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
ru: Сент-Эннс-бэй

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
ru: Сент-Кэтрин

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
ru: Спэниш-таун

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Mary
ru: Сент-Мэри

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
ru: Порт-Мария

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
ru: Хановер

[ctx: jamaica.kgm]
en: Lucea
ru: Луси

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Elizabeth
ru: Сент-Элизабет

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
ru: Блэк-ривер

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint James
ru: Сент-Джэймс

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
ru: Монтего-Бей

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
ru: Трилони

[ctx: jamaica.kgm]
en: Falmouth
ru: Фэлмут

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
ru: Уэстморлэнд

[ctx: jamaica.kgm]
en: Savanna-la-Mar
ru: Саванна-ла-Мар

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
ru: Япония

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
ru: Префектуры|/|$[store 'префектур']

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
ru: За пределами Японии

[ctx: japan.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: japan.kgm]
en: Hokkaido
ru: Хоккайдо

[ctx: japan.kgm]
en: Sapporo
ru: Саппоро

[ctx: japan.kgm]
en: Aomori
ru: Аомори

[ctx: japan.kgm]
en: Iwate
ru: Иватэ

[ctx: japan.kgm]
en: Morioka
ru: Мориока

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
ru: Акита

[ctx: japan.kgm]
en: Yamagata
ru: Ямагата

[ctx: japan.kgm]
en: Miyagi
ru: Мияги

[ctx: japan.kgm]
en: Sendai
ru: Сэндай

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
ru: Ниигата

[ctx: japan.kgm]
en: Fukushima
ru: Фукусима

[ctx: japan.kgm]
en: Nagano
ru: Нагано

[ctx: japan.kgm]
en: Gunma
ru: Гумма

[ctx: japan.kgm]
en: Maebashi
ru: Маэбаси

[ctx: japan.kgm]
en: Tochigi
ru: Тотиги

[ctx: japan.kgm]
en: Utsunomiya
ru: Уцуномия

[ctx: japan.kgm]
en: Ibaraki
ru: Ибараки

[ctx: japan.kgm]
en: Mito
ru: Мито

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
ru: Тиба

[ctx: japan.kgm]
en: Gifu
ru: Гифу

[ctx: japan.kgm]
en: Shizuoka
ru: Сидзуока

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
ru: Сайтама

[ctx: japan.kgm]
en: Yamanashi
ru: Яманаси

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
ru: Кофу

[ctx: japan.kgm]
en: Toyama
ru: Тояма

[ctx: japan.kgm]
en: Ishikawa
ru: Исикава

[ctx: japan.kgm]
en: Kanazawa
ru: Канадзава

[ctx: japan.kgm]
en: Aichi
ru: Айти

[ctx: japan.kgm]
en: Nagoya
ru: Нагоя

[ctx: japan.kgm]
en: Fukui
ru: Фукуи

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
ru: Сига

[ctx: japan.kgm]
en: Otsu
ru: Оцу

[ctx: japan.kgm]
en: Mie
ru: Миэ

[ctx: japan.kgm]
en: Tsu
ru: Цу

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
ru: Киото

[ctx: japan.kgm]
en: Hyogo
ru: Хёго

[ctx: japan.kgm]
en: Kobe
ru: Кобе

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
ru: Нара

[ctx: japan.kgm]
en: Osaka
ru: Осака

[ctx: japan.kgm]
en: Wakayama
ru: Вакаяма

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
ru: Окаяма

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
ru: Тоттори

[ctx: japan.kgm]
en: Shimane
ru: Симанэ

[ctx: japan.kgm]
en: Matsue
ru: Мацуэ

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
ru: Хиросима

[ctx: japan.kgm]
en: Yamaguchi
ru: Ямагути

[ctx: japan.kgm]
en: Fukuoka
ru: Фукуока

[ctx: japan.kgm]
en: Oita
ru: Оита

[ctx: japan.kgm]
en: Miyazaki
ru: Миядзаки

[ctx: japan.kgm]
en: Kagoshima
ru: Кагосима

[ctx: japan.kgm]
en: Kumamoto
ru: Кумамото

[ctx: japan.kgm]
en: Saga
ru: Сага

[ctx: japan.kgm]
en: Nagasaki
ru: Нагасаки

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
ru: Эхимэ

[ctx: japan.kgm]
en: Matsuyama
ru: Мацуяма

[ctx: japan.kgm]
en: Kochi
ru: Коти

[ctx: japan.kgm]
en: Tokushima
ru: Токусима

[ctx: japan.kgm]
en: Kagawa
ru: Кагава

[ctx: japan.kgm]
en: Takamatsu
ru: Такамацу

[ctx: japan.kgm]
en: Kanagawa
ru: Канагава

[ctx: japan.kgm]
en: Yokohama
ru: Иокогама

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
ru: Токио

[ctx: japan.kgm]
en: Okinawa
ru: Окинава

[ctx: japan.kgm]
en: Naha
ru: Наха

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jharkhand
ru: Джаркханд

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
ru: За пределами Джаркханда

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Garhwa
ru: Гархва

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Latehar
ru: Латехар

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Gumla
ru: Гумла

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Lohardaga
ru: Лохардага

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Simdega
ru: Симдега

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Paschim Singhbhum
ru: Западный Сингхбхум

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chaibasa
ru: Чайбаса

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Ranchi
ru: Ранчи

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Seraikela
ru: Серайкела-Кхарсаван

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Purba Singhbhum
ru: Восточный Сингхбхум

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamshedpur
ru: Джамшедпур

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Hazaribag
ru: Хазарибагх

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Koderma
ru: Кодерма

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Giridih
ru: Гиридих

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Bokaro
ru: Бокаро

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dhanbad
ru: Дханбад

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamtara
ru: Джамтара

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Deoghar
ru: Деогхар

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Santhal Pargana
ru: Сантал Паргана

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dumka
ru: Думка

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Pakur
ru: Пакур

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Sahibganj
ru: Сахибгандж

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Godda
ru: Годда

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Palamu
ru: Паламу

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Daltonganj
ru: Далтонганж

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chatra
ru: Чатра

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
ru: Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
ru: За пределами Казахстана

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Astana
ru: Астана

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
ru: Алматы

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Baikonur
ru: Байконур

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
ru: Алматинская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
ru: Талдыкорган

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
ru: Акмолинская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
ru: Кокшетау

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
ru: Актюбинская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
ru: Атырауская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
ru: Западно-Казахстанская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Oral
ru: Уральск

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
ru: Мангистауская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
ru: Актау

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
ru: Южно-Казахстанская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
ru: Шымкент

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Pavlodar
ru: Павлодарская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
ru: Карагандинская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Karaganda
ru: Караганда

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
ru: Костанайская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
ru: Костанай

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
ru: Кызылординская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
ru: Восточно-Казахстанская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Öskemen
ru: Усть-Каменогорск

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
ru: Северо-Казахстанская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Petropavl
ru: Петропавловск

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
ru: Жамбылская область

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taraz
ru: Тараз

en: E&xplore Map
ru: &Исследовать карту

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
ru: В этом режиме вы можете щёлкнуть левой кнопкой мыши на любой области карты для получения информации о ней

en: Test Yourself:
ru: Проверьте себя:

en: &Location of Regions
ru: &Местоположение регионов

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
ru: В этом упражнении вы должны найти на карте и нажать на страну или регион с названием, указанным на панели слева

en: &Place Regions in the Map
ru: &Размещение регионов на карте

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
ru: В этом упражнении вам дана фигура, имеющая форму региона, и вы должны разместить её на карте

en: &Regions by Capital
ru: Регионы по &столице

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
ru: В этом упражнении вы должны назвать страну или регион по названию столицы

en: &Capitals of Regions
ru: С&толицы регионов

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
ru: В этом упражнении вы должны назвать столицу по названию страны или региона

en: Re&gions by Flag
ru: Регионы по &флагу

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
ru: В этом упражнении вы должны назвать страну по её флагу

en: &Flags of Regions
ru: Ф&лаги регионов

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
ru: В этом упражнении вы должны указать флаг по названию страны или региона

en: &Open Map...
ru: &Открыть карту...

en: &Zoom
ru: &Увеличить

en: &Original Size
ru: О&бычный масштаб

en: &Automatic Zoom
ru: &Автоматический масштаб

en: &Move
ru: &Перетащить

en: Disclaimer
ru: Оговорки

en: Map author
ru: Автор карты

en: General
ru: Основное

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
ru: Не удалось найти последнюю использованную карту. Ошибка обработки %1: %2

en: There is no current map
ru: Нет карты

en: Number of Questions
ru: Количество вопросов

en: How many questions do you want? (1 to %1)
ru: Сколько вопросов вы хотите? (от 1 до %1)

en: &Location of %1
ru: &Местоположение %1|/|&Местоположение $[restore %1]

en: &Place %1 in the Map
ru: &Размещение %1 на карте|/|&Размещение $[restore %1] на карте

en: %1 by Flag
ru: %1 по &флагу

en: &Flags of %1
ru: Ф&лаги %1|/|Ф&лаги $[restore %1]

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
ru: <qt>Открытая карта:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
ru: Ответственность за предоставление карт, флагов, переводов и прочих материалов лежит на авторах соответствующих материалов. Эти материалы могут быть использованы, но команда разработки KGeography не несёт ответственности за соответствие материалов официальным источникам.

en: This map has been created by %1.
ru: Эта карта была создана %1.

en: Map Author
ru: Автор карты

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
ru: Последняя открытая карта

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
ru: Размещение текста вопроса и вариантов ответа в окне программы

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
ru: Запрашивать подтверждение перед переходом к следующему вопросу

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
ru: Нажатие клавиши Пробел выбирает вариант ответа под указателем мыши

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
ru: Что делать с цветами областей

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
ru: &Выравнивание вопросов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
ru: Вер&хний левый угол

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
ru: &Cверху

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
ru: Ве&рхний правый угол

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
ru: &Слева

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
ru: По &центру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
ru: С&права

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
ru: Нижн&ий левый угол

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
ru: С&низу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
ru: Ни&жний правый угол

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
ru: Ждать от пользователя подтверждения выбора
    варианта ответа нажатием кнопки «Принять».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
ru: &Ждать подтверждения ответа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
ru: Нажатие клавиши Пробел выбирает
    вариант ответа под указателем мыши.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
ru: &Фокус следует за мышью

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
ru: Определите, хотите ли вы сохранить текущую раскраску областей или сменить цвета на случайные.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
ru: Цвета областей

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
ru: Всегда одинаковые

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
ru: Случайные

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
ru: За пределами Киргизии

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
ru: Бишкек

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Batken
ru: Баткенская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
ru: Чуйская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
ru: Джалал-Абадская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Naryn
ru: Нарынская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
ru: Ошская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Talas
ru: Таласская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
ru: Иссык-Кульская область

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
ru: Ош

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
ru: Латвия (районы, до 2009 года)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
ru: Районы|/|$[store 'районов']

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
ru: Литва

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
ru: Беларусь

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
ru: Россия

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
ru: Эстония

[ctx: latvia.kgm]
en: Aizkraukle
ru: Айзкраукльский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Alūksne
ru: Алуксненский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Balvi
ru: Балвский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Bauska
ru: Бауский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Cēsis
ru: Цесисский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils
ru: Даугавпилсский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
ru: Даугавпилс

[ctx: latvia.kgm]
en: Dobele
ru: Добельский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Gulbene
ru: Гулбенский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Jēkabpils
ru: Екабпилсский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava
ru: Елгавский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
ru: Елгава

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
ru: Юрмала

[ctx: latvia.kgm]
en: Krāslava
ru: Краславский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Kuldīga
ru: Кулдигский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja
ru: Лиепайский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
ru: Лиепая

[ctx: latvia.kgm]
en: Limbaži
ru: Лимбажский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Ludza
ru: Лудзенский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Madona
ru: Мадонский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Ogre
ru: Огрский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Preiļi
ru: Прейльский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne
ru: Резекненский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
ru: Резекне

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
ru: Рижский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
ru: Рига

[ctx: latvia.kgm]
en: Saldus
ru: Салдусский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Talsi
ru: Талсинский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Tukums
ru: Тукумсский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Valka
ru: Валкский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Valmiera
ru: Валмиерский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils
ru: Вентспилсский район

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
ru: Вентспилс

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
ru: Лихтенштейн

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
ru: Коммуны|/|$[store 'коммун']

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
ru: За пределами Лихтенштейна

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Balzers
ru: Бальцерс

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Eschen
ru: Эшен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Gamprin
ru: Гамприн

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Mauren
ru: Маурен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Planken
ru: Планкен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Ruggell
ru: Руггелль

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schaan
ru: Шаан

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schelienberg
ru: Шелленберг

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesen
ru: Тризен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesenberg
ru: Тризенберг

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Vaduz
ru: Вадуц

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
ru: Литва (районы)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
ru: Районы|/|$[store 'районов']

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
ru: За пределами Литвы

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Akmenė
ru: Акмянский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Naujoji Akmenė
ru: Науйойи-Акмяне

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
ru: Алитус

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus
ru: Алитусский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Anykščiai
ru: Аникщяйский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Birštonas
ru: Бирштонское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Biržai
ru: Биржайский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Druskininkai
ru: Друскининское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Elektrėnai
ru: Электренское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ignalina
ru: Игналинский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jonava
ru: Йонавский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Joniškis
ru: Йонишкский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jurbarkas
ru: Юрбаркский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaišiadorys
ru: Кайшядорский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kalvarija
ru: Калварийское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
ru: Каунас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas
ru: Каунасский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kazlų Rūda
ru: Казлу-Рудское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kėdainiai
ru: Кедайнский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kelmė
ru: Кельмеский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
ru: Клайпеда

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda
ru: Клайпедский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Gargždai
ru: Гаргждай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kretinga
ru: Кретингский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kupiškis
ru: Купишкский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lazdijai
ru: Лаздийский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Marijampolė
ru: Мариямпольское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Mažeikiai
ru: Мажейкский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Molėtai
ru: Молетский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Neringa
ru: Неринга

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Nida
ru: Нида

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pagėgiai
ru: Пагегское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pakruojis
ru: Пакруойский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
ru: Паланга

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
ru: Паневежис

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys
ru: Паневежский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pasvalys
ru: Пасвальский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Plungė
ru: Плунгеский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Prienai
ru: Пренайский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Radviliškis
ru: Радвилишкский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Raseiniai
ru: Расейнский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rietavas
ru: Ретавское самоуправление

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rokiškis
ru: Рокишкский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Skuodas
ru: Скуодасский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šakiai
ru: Шакяйский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šalčininkai
ru: Шальчининкский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
ru: Шяуляй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai
ru: Шяуляйский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilalė
ru: Шилальский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilutė
ru: Шилутский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Širvintos
ru: Ширвинтский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Švenčionys
ru: Швенчёнский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Tauragė
ru: Таурагский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Telšiai
ru: Тельшяйский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Trakai
ru: Тракайский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ukmergė
ru: Укмергский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Utena
ru: Утенский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Varėna
ru: Варенский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilkaviškis
ru: Вилкавишкис

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
ru: Вильнюс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius
ru: Вильнюсский район

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
ru: Висагинас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Zarasai
ru: Зарасай

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
ru: Люксембург (кантоны)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
ru: Кантоны|/|$[store 'кантонов']

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
ru: За пределами Люксембурга

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Clervaux
ru: Клерво

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Diekirch
ru: Дикирх

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Redange
ru: Реданж

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Vianden
ru: Вианден

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Wiltz
ru: Вильц

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Echternach
ru: Ештернах

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Grevenmacher
ru: Гревенмахер

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Remich
ru: Ремиш

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Capellen
ru: Капеллен

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Esch-sur-Alzette
ru: Эш-сюр-Альсетте

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
ru: Люксембург

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Mersch
ru: Мерш

en: A Geography learning program
ru: Программа для изучения географии

en: © 2004-2005 Albert Astals Cid
ru: © Albert Astals Cid, 2004-2005

en: Programmer and designer
ru: Программирование и дизайн

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
ru: Малайзия

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
ru: За пределами Малайзии

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kedah
ru: Султанат Кедах

[ctx: malaysia.kgm]
en: Alor Star
ru: Алор-Стар

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor
ru: Султанат Джохор

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
ru: Джохор-Бахру

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kelantan
ru: Султанат Келантан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Bahru
ru: Кота-Бару

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
ru: Губернаторство Малакка

[ctx: malaysia.kgm]
en: Negeri Sembilan
ru: Штат Негери-Сембелан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Seremban
ru: Серембан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Pahang
ru: Султанат Паханг

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuantan
ru: Куантан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perak
ru: Султанат Перак

[ctx: malaysia.kgm]
en: Ipoh
ru: Ипох

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perlis
ru: Королевство Перлис

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kangar
ru: Кангар

[ctx: malaysia.kgm]
en: Penang
ru: Губернаторство Пулау-Пинанг

[ctx: malaysia.kgm]
en: George Town
ru: Джорджтаун

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sabah
ru: Губернаторство Сабах

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Kinabalu
ru: Кота-Кинабалу

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sarawak
ru: Губернаторство Саравак

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuching
ru: Кучинг

[ctx: malaysia.kgm]
en: Selangor
ru: Султанат Селангор

[ctx: malaysia.kgm]
en: Shah Alam
ru: Шах-Алам

[ctx: malaysia.kgm]
en: Terengganu
ru: Султанат Тренгану

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuala Terengganu
ru: Куала-Тренггану

[ctx: manipur.kgm]
en: Manipur
ru: Манипур

[ctx: manipur.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
ru: За пределами Манипура

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: manipur.kgm]
en: Tamenglong
ru: Таменглонг

[ctx: manipur.kgm]
en: Senapati
ru: Сенапати

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
ru: Западный Импхал

[ctx: manipur.kgm]
en: Lamphelpat
ru: Лампхелпат

[ctx: manipur.kgm]
en: Thoubal
ru: Тхоубал

[ctx: manipur.kgm]
en: Bishnupur
ru: Вишнупур

[ctx: manipur.kgm]
en: Ukhrul
ru: Укхрул

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
ru: Восточный Импхал

[ctx: manipur.kgm]
en: Porompat
ru: Поромпат

[ctx: manipur.kgm]
en: Chandel
ru: Чандел

[ctx: manipur.kgm]
en: Churachandpur
ru: Чурачандпур

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
ru: %1 — это столица...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
ru: Столица %1 — ...

en: %1 by Capital
ru: %1 по &столице

en: Capitals of %1
ru: Столицы %1|/|Столицы $[restore %1]

en: Regions
ru: Регионы

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
ru: Вы нашли ошибку на карте. Свяжитесь с автором и скажите, что на карте %1 ничего не связано с цветом %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
ru: Нажмите на:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
ru: %1 на карте

en: Choose Map to Use
ru: Выберите карту

en: Filter Maps
ru: Фильтр карт

en: Error parsing %1: %2
ru: Ошибка обработки %1: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
ru: Карта %1 имеет то же название, что и карта %2

en: Error parsing
ru: Ошибка анализа

en: The map image file for %1 does not exist
ru: Изображение карты для %1 не найдено

en: The flag image file for %1 does not exist
ru: Изображение флага для %1 не найдено

en: The blurred flag image file for %1 does not exist
ru: Изображение расплывчатого флага для %1 не найдено

en: Invalid value in tag %1
ru: Недопустимое значение в теге %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
ru: На карте повторяются страны или регионы с названием %1 или цветом %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
ru: Файл описания карты должен начинаться с тега %1

en: Could not open %1 for reading.
ru: Не удалось прочитать %1.

en: %1 does not exist.
ru: %1 не существует.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
ru: Файл описания карты должен иметь тег %1 внутри %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
ru: Файл описания карты должен иметь только один тег %1 внутри %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
ru: Мексика (штаты)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
ru: За пределами Мексики

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Aguascalientes
ru: Агуаскальентес

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
ru: Нижняя Калифорния

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexicali
ru: Мехикали

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
ru: Южная Нижняя Калифорния

[ctx: mexico_states.kgm]
en: La Paz
ru: Ла-Пас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Campeche
ru: Кампече

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chiapas
ru: Чьяпас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tuxtla Gutiérrez
ru: Тустла-Гутьеррес

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
ru: Чиуауа

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Coahuila
ru: Коауила

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Saltillo
ru: Сальтильо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Colima
ru: Колима

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Durango
ru: Дуранго

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guanajuato
ru: Гуанахуато

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guerrero
ru: Герреро

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chilpancingo
ru: Чильпансинго-де-лос-Браво

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hidalgo
ru: Идальго

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Pachuca
ru: Пачука

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Jalisco
ru: Халиско

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guadalajara
ru: Гвадалахара

[ctx: mexico_states.kgm]
en: México
ru: Мехико

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Toluca
ru: Толука-де-Лердо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
ru: Мичоакан

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelia
ru: Морелия

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelos
ru: Морелос

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Cuernavaca
ru: Куэрнавака

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nayarit
ru: Наярит

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tepic
ru: Тепик

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nuevo León
ru: Нуэво-Леон

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Monterrey
ru: Монтеррей

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Oaxaca
ru: Оахака

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Puebla
ru: Пуэбла

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Querétaro
ru: Керетаро

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Santiago de Querétaro
ru: Сантьяго-де-Керетаро

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Quintana Roo
ru: Кинтана-Роо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chetumal
ru: Четумаль

[ctx: mexico_states.kgm]
en: San Luis Potosí
ru: Сан-Луис-Потоси

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sinaloa
ru: Синалоа

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Culiacán
ru: Кульякан

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sonora
ru: Сонора

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hermosillo
ru: Эрмосильо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tabasco
ru: Табаско

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Villahermosa
ru: Вильяэрмоса

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tamaulipas
ru: Тамаулипас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
ru: Сьюдад-Виктория

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tlaxcala
ru: Тласкала

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Veracruz
ru: Веракрус

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Xalapa
ru: Халапа

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Yucatán
ru: Юкатан

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mérida
ru: Мерида

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Zacatecas
ru: Сакатекас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
ru: Федеральный округ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
ru: Мехико

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
ru: Монголия

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
ru: Аймаки|/|$[store 'аймаков']

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
ru: За пределами Монголии

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
ru: Архангай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Tsetserleg
ru: Цэцэрлэг

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
ru: Баян-Улгий

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
ru: Улгий

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
ru: Баянхонгор

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bulgan
ru: Булган

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan-Uul
ru: Дархан-Уул

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan
ru: Дархан

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornod
ru: Дорнод

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
ru: Чойбалсан

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornogovĭ
ru: Дорноговь

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
ru: Сайншанд

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dundgovĭ
ru: Дундговь

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mandalgovĭ
ru: Мандалгоби

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
ru: Говь-Алтай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
ru: Алтай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭsümber
ru: Говь-Сумбэр

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
ru: Чойр

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
ru: Хэнтий

[ctx: mongolia.kgm]
en: Öndörhaan
ru: Ундерхаан

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hovd
ru: Ховд

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hövsgöl
ru: Хувсгел

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mörön
ru: Мурэн

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ömnögovĭ
ru: Умнеговь

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dalanzadgad
ru: Даландзадгад

[ctx: mongolia.kgm]
en: Orhon
ru: Орхон

[ctx: mongolia.kgm]
en: Erdenet
ru: Эрдэнэт

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
ru: Увэрхангай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
ru: Арвайхээр

[ctx: mongolia.kgm]
en: Selenge
ru: Сэлэнгэ

[ctx: mongolia.kgm]
en: Sühbaatar
ru: Сухэ-Батор

[ctx: mongolia.kgm]
en: Baruun-Urt
ru: Баруун-Урт

[ctx: mongolia.kgm]
en: Töv
ru: Туве

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zuunmod
ru: Зуунмод

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uvs
ru: Увс

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulaangom
ru: Улангом

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zavhan
ru: Завхан

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
ru: Улясутай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
ru: Улан-Батор

en: Wikipedia page
ru: Страница на Wikipedia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
ru: Северная и Центральная Америка

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
ru: За пределами Северной и Центральной Америки

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
ru: Канада

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
ru: Оттава

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
ru: Сальвадор

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
ru: Сан-Сальвадор

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
ru: Соединенные Штаты Америки

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
ru: Вашингтон

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
ru: Багамские Острова

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nassau
ru: Нассау

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
ru: Доминиканская Республика

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Santo Domingo
ru: Санто-Доминго

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
ru: Гаити

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
ru: Порт-о-Пренс

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
ru: Куба

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
ru: Гавана

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
ru: Ямайка

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Kingston
ru: Кингстон

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
ru: Доминика

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Roseau
ru: Розо

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ru: Антигуа и Барбуда

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
ru: Сент-Джонс

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
ru: Барбадос

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
ru: Бриджтаун

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ru: Тринидад и Тобаго

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
ru: Порт-оф-Спейн

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
ru: Мексика

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
ru: Мехико

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
ru: Гватемала

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
ru: Гватемала

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
ru: Белиз

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belmopan
ru: Бельмопан

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
ru: Гондурас

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
ru: Тегусигальпа

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
ru: Никарагуа

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
ru: Манагуа

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
ru: Сан-Хосе

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
ru: Панама

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
ru: Панама

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
ru: Гренландия (Дания)

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
ru: Гайана

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
ru: Венесуэла

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
ru: Колумбия

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
ru: Непал (зоны)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
ru: Зоны|/|$[store 'зон']

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
ru: За пределами Непала

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bagmati
ru: Багмати

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bheri
ru: Бхери

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Dhawalagiri
ru: Дхавалагири

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Gandaki
ru: Гандаки

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Janakpur
ru: Джанакпур

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Karnali
ru: Карнали

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Koshi
ru: Коси

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Lumbini
ru: Лумбини

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mahakali
ru: Махакали

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mechi
ru: Мечи

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Narayani
ru: Нараяни

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Rapti
ru: Рапти

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Sagarmatha
ru: Сагарматха

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Seti
ru: Сетхи

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
ru: Нидерланды

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
ru: За пределами Нидерландов

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
ru: Фрисландия

[ctx: netherlands.kgm]
en: Leeuwarden
ru: Леуварден

[ctx: netherlands.kgm]
en: Groningen
ru: Гронинген

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
ru: Дренте

[ctx: netherlands.kgm]
en: Assen
ru: Ассен

[ctx: netherlands.kgm]
en: Overijssel
ru: Оверэйсел

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zwolle
ru: Зволле

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
ru: Гелдерланд

[ctx: netherlands.kgm]
en: Arnhem
ru: Арнем

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
ru: Северный Брабант

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
ru: Хертогенбос

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
ru: Лимбург

[ctx: netherlands.kgm]
en: Maastricht
ru: Маастрихт

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
ru: Флеволанд

[ctx: netherlands.kgm]
en: Lelystad
ru: Лелистад

[ctx: netherlands.kgm]
en: Utrecht
ru: Утрехт

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
ru: Зеландия

[ctx: netherlands.kgm]
en: Middelburg
ru: Мидделбург

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
ru: Северная Голландия

[ctx: netherlands.kgm]
en: Haarlem
ru: Гарлем

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
ru: Южная Голландия

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
ru: Гаага

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
ru: Новая Зеландия

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
ru: За пределами Новой Зеландии

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Northland
ru: Нортленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whangarei
ru: Фангареи

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland
ru: Окленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
ru: Окленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Waikato
ru: Уаикато

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hamilton
ru: Гамильтон

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
ru: Бей-оф-Пленти

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whakatane
ru: Факатане

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Gisborne
ru: Гисборн

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
ru: Хокс-Бей

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Napier/Hastings
ru: Нейпир

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Taranaki
ru: Таранаки

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New Plymouth
ru: Нью-Плимут

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Manawatu-Wanganui
ru: Манавату-Уонгануи

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wanganui
ru: Уонгануи

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wellington
ru: Веллингтон

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Tasman
ru: Тасман

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
ru: Нельсон

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Marlborough
ru: Марлборо

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Blenheim
ru: Бленем

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
ru: Уэст-Кост

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
ru: Греймут

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Canterbury
ru: Кентербери

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Christchurch
ru: Крайстчёрч

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Otago
ru: Отаго

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Dunedin
ru: Данидин

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Southland
ru: Саутленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Invercargil
ru: Инверкаргилл

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
ru: Никарагуа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
ru: За пределами Никарагуа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
ru: Нуэва-Сеговия

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Ocotal
ru: Окоталь

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Madriz
ru: Мадрис

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Somoto
ru: Сомото

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
ru: Эстели

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
ru: Чинандега

[ctx: nicaragua.kgm]
en: León
ru: Леон

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
ru: Манагуа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Masaya
ru: Масая

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Carazo
ru: Карасо

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotepe
ru: Хинотепе

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
ru: Гранада

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Rivas
ru: Ривас

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chontales
ru: Чонталес

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Juigalpa
ru: Хуигальпа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Boaco
ru: Боако

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
ru: Матагальпа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotega
ru: Хинотега

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Río San Juan
ru: Сан-Хуан

[ctx: nicaragua.kgm]
en: San Carlos
ru: Сан-Карлос

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
ru: Атлантический Северный

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Puerto Cabezas
ru: Пуэрто-Кабесас

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
ru: Атлантический Южный

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Bluefields
ru: Блуфилдс

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
ru: Северная Корея (КНДР)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
ru: За пределами КНДР

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang
ru: Чагандо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang-do
ru: Канге (Чагандо)

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
ru: Хамгён-Пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-pukto
ru: Чхонджин (Хамгён-Пукто)

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
ru: Хамгён-Намдо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-namdo
ru: Хамхын (Хамгён-Намдо)

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
ru: Хванхэ-Пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-pukto
ru: Саривон (Хванхэ-Пукто)

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
ru: Хванхэ-Намдо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-namdo
ru: Хэджу (Хванхэ-Намдо)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏn
ru: Канвондо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏndo
ru: Вонсан (Канвондо)

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
ru: Пхёнан-Пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-pukto
ru: Пхёнан-Пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
ru: Пхёнан-Намдо

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-namdo
ru: Пхёнсон (Пхёнан-Намдо)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang
ru: Янгандо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang-do
ru: Хесан (Ягандо)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
ru: Промышленный регион Кэсон

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Kong-ŏp Chigu
ru: Кэсон Конг-оп Чигу

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
ru: Туристический регион Кымгансан

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Kwangwang Chigu
ru: Кымгансан Кванг Чу Ван

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
ru: Специальный административный регион Синыйджу

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju T'ŭkpyŏl Haengjŏnggu
ru: Синыйджу

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang
ru: Пхеньян

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang Chikhalsi
ru: Пхеньян

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong)
ru: Кванбук

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chikhalsi
ru: Расон (Раджин-Сонбонг)

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
ru: Норвегия

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
ru: Районы|/|$[store 'районов']

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
ru: За пределами Норвегии

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
ru: Тромс-ог-Финмарк

[ctx: norway.kgm]
en: Tromsø/Vadsø
ru: Тромсё/Вадсё

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
ru: Нурланн

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
ru: Будё

[ctx: norway.kgm]
en: Trøndelag
ru: Трёнделаг

[ctx: norway.kgm]
en: Steinkjer
ru: Стейнхьер

[ctx: norway.kgm]
en: Møre og Romsdal
ru: Мёре-ог-Ромсдал

[ctx: norway.kgm]
en: Molde
ru: Молле

[ctx: norway.kgm]
en: Innlandet
ru: Иннландет

[ctx: norway.kgm]
en: Hamar/Lillehammer
ru: Хамар/Лиллехамер

[ctx: norway.kgm]
en: Vestland
ru: Вестланн

[ctx: norway.kgm]
en: Bergen/Leikanger
ru: Берген/Лейкангер

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
ru: Ругаланн

[ctx: norway.kgm]
en: Stavanger
ru: Ставангер

[ctx: norway.kgm]
en: Agder
ru: Агдер

[ctx: norway.kgm]
en: Kristiansand/Arendal
ru: Кристиансанн/Арендаль

[ctx: norway.kgm]
en: Viken
ru: Викен

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo/Drammen/Sarpsborg/Moss
ru: Осло/Драммен/Сарпсборг/Мосс

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
ru: Вестфолл-ог-Телемарк

[ctx: norway.kgm]
en: Skien/Tønsberg
ru: Шиен/Тёнсберг

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo
ru: Осло

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
ru: Океания

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
ru: За пределами Океании

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
ru: Австралия

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
ru: Канберра

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
ru: Остров Норфолк (Австралия)

[ctx: oceania.kgm]
en: Kingston
ru: Кингстон

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
ru: Новая Зеландия

[ctx: oceania.kgm]
en: Wellington
ru: Веллингтон

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
ru: Острова Кука (Новая Зеландия)

[ctx: oceania.kgm]
en: Avarua
ru: Аваруа

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
ru: Ниуэ (Новая Зеландия)

[ctx: oceania.kgm]
en: Alofi
ru: Алофи

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
ru: Токелау (Новая Зеландия)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
ru: Восточный Тимор

[ctx: oceania.kgm]
en: Dili
ru: Дили

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
ru: Остров Пасхи

[ctx: oceania.kgm]
en: Hanga Roa
ru: Ханга-Роа

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
ru: Фиджи

[ctx: oceania.kgm]
en: Suva
ru: Сува

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
ru: Индонезия

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
ru: Джакарта

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
ru: Папуа-Новая Гвинея

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Moresby
ru: Порт-Морсби

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
ru: Соломоновы Острова

[ctx: oceania.kgm]
en: Honiara
ru: Хониара

[ctx: oceania.kgm]
en: Vanuatu
ru: Вануату

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Vila
ru: Порт-Вила

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
ru: Федеративные Штаты Микронезии

[ctx: oceania.kgm]
en: Palikir
ru: Паликир

[ctx: oceania.kgm]
en: Kiribati
ru: Кирибати

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
ru: Южная Тарава

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
ru: Маршалловы Острова

[ctx: oceania.kgm]
en: Majuro
ru: Маджуро

[ctx: oceania.kgm]
en: Nauru
ru: Науру

[ctx: oceania.kgm]
en: Yaren
ru: Ярен

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
ru: Палау

[ctx: oceania.kgm]
en: Melekeok
ru: Мелекеок

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
ru: Новая Каледония (Франция)

[ctx: oceania.kgm]
en: Noumea
ru: Нумеа

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
ru: Французская Полинезия (Франция)

[ctx: oceania.kgm]
en: Papeete
ru: Папеэте

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
ru: Острова Уоллис и Футуна (Франция)

[ctx: oceania.kgm]
en: Mata Utu
ru: Мата-Уту

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
ru: Самоа

[ctx: oceania.kgm]
en: Apia
ru: Апиа

[ctx: oceania.kgm]
en: Tonga
ru: Тонга

[ctx: oceania.kgm]
en: Nuku'alofa
ru: Нукуалофа

[ctx: oceania.kgm]
en: Tuvalu
ru: Тувалу

[ctx: oceania.kgm]
en: Funafuti
ru: Фунафути

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
ru: Острова Питкэрн (Великобритания)

[ctx: oceania.kgm]
en: Adamstown
ru: Адамстаун

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
ru: Гавайи (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Honolulu
ru: Гонолулу

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
ru: Восточное Самоа (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pago Pago
ru: Паго-Паго

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
ru: Гуам (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hagåtña
ru: Хагатна

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
ru: Северные Марианские острова (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Saipan
ru: Сайпан

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
ru: Внешние малые острова США

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
ru: Оман

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: oman.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
ru: За пределами Омана

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
ru: Эд-Дахилия

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
ru: Эль-Батина

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
ru: Эль-Вуста

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
ru: Эш-Шаркия

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
ru: Эд-Дахира

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
ru: Маскат

[ctx: oman.kgm]
en: Musandam
ru: Мусандам

[ctx: oman.kgm]
en: Dhofar
ru: Дофар

[ctx: oman.kgm]
en: Al Buraymi
ru: Эль-Бурайми

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
ru: Пакистан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
ru: За пределами Пакистана

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
ru: Белуджистан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Quetta
ru: Кветта

[ctx: pakistan.kgm]
en: Khyber Pakhtunkhwa
ru: Хайбер-Пахтунхва

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar
ru: Пешавар

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
ru: Пенджаб

[ctx: pakistan.kgm]
en: Lahore
ru: Лахор

[ctx: pakistan.kgm]
en: Sindh
ru: Синд

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
ru: Карачи

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
ru: Федеральная столичная территория Исламабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad
ru: Исламабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
ru: Федерально управляемые племенные территории Зона Племён

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
ru: Пешавар

[ctx: pakistan.kgm]
en: Azad Kashmir
ru: Азад Кашмир

[ctx: pakistan.kgm]
en: Muzaffarabad
ru: Музаффарабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit-Baltistan
ru: Гилгит-Балтистан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit
ru: Гилгит

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
ru: Панама

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: panama.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
ru: За пределами Панамы

[ctx: panama.kgm]
en: Bocas del Toro
ru: Бокас-дель-Торо

[ctx: panama.kgm]
en: Chiriquí
ru: Чирики

[ctx: panama.kgm]
en: David
ru: Давид

[ctx: panama.kgm]
en: Coclé
ru: Кокле

[ctx: panama.kgm]
en: Penonomé
ru: Пенономе

[ctx: panama.kgm]
en: Colón
ru: Колон

[ctx: panama.kgm]
en: Darién
ru: Дарьен

[ctx: panama.kgm]
en: La Palma
ru: Ла-Пальма

[ctx: panama.kgm]
en: Herrera
ru: Эррера

[ctx: panama.kgm]
en: Chitré
ru: Читре

[ctx: panama.kgm]
en: Los Santos
ru: Лос-Сантос

[ctx: panama.kgm]
en: Las Tablas
ru: Лас-Таблас

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
ru: Панама

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
ru: Верагуас

[ctx: panama.kgm]
en: Santiago de Veraguas
ru: Сантьяго-де-Верагуас

[ctx: panama.kgm]
en: Emberá
ru: Эмбера

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
ru: Уньон-Чоко

[ctx: panama.kgm]
en: Kuna Yala
ru: Куна-Яла

[ctx: panama.kgm]
en: El Porvenir
ru: Эль-Порвенир

[ctx: panama.kgm]
en: Ngöbe-Buglé
ru: Нгобе-Бугле

[ctx: panama.kgm]
en: Chichica
ru: Чичика

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
ru: Парагвай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
ru: За пределами Парагвая

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
ru: Альто-Парагвай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Fuerte Olimpo
ru: Фуэрте-Олимпо

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
ru: Альто-Парана

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
ru: Сьюдад-дель-Эсте

[ctx: paraguay.kgm]
en: Amambay
ru: Амамбай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pedro Juan Caballero
ru: Педро-Хуан-Кабальеро

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
ru: Столичный округ Асунсьон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción
ru: Асунсьон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Boquerón
ru: Бокерон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Filadelfia
ru: Филадельфия

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caaguazú
ru: Каагуасу

[ctx: paraguay.kgm]
en: Coronel Oviedo
ru: Коронель-Овьедо

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caazapá
ru: Каасапа

[ctx: paraguay.kgm]
en: Canindeyú
ru: Канендию

[ctx: paraguay.kgm]
en: Salto del Guairá
ru: Сальто-дель-Гуайра

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
ru: Сентраль

[ctx: paraguay.kgm]
en: Areguá
ru: Арегуа

[ctx: paraguay.kgm]
en: Concepción
ru: Консепсьон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Cordillera
ru: Кордильера

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caacupé
ru: Каакупе

[ctx: paraguay.kgm]
en: Guairá
ru: Гуайра

[ctx: paraguay.kgm]
en: Villarrica
ru: Вильяррика

[ctx: paraguay.kgm]
en: Itapúa
ru: Итапуа

[ctx: paraguay.kgm]
en: Encarnación
ru: Энкарнасьон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Misiones
ru: Мисьонес

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Juan Bautista
ru: Сан-Хуан-Баутиста

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ñeembucú
ru: Ньеэмбуку

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pilar
ru: Пилар

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguarí
ru: Парагуари

[ctx: paraguay.kgm]
en: Presidente Hayes
ru: Пресиденте-Аес

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pozo Colorado
ru: Посо-Колорадо

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Pedro
ru: Сан-Педро

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
ru: Перу

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
ru: Тихий океан

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
ru: Эквадор

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
ru: Колумбия

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
ru: Бразилия

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
ru: Боливия

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
ru: Чили

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
ru: Амазонас

[ctx: peru.kgm]
en: Chachapoyas
ru: Чачапояс

[ctx: peru.kgm]
en: Ancash
ru: Анкаш

[ctx: peru.kgm]
en: Huaraz
ru: Уарас

[ctx: peru.kgm]
en: Apurimac
ru: Апуримак

[ctx: peru.kgm]
en: Abancay
ru: Абанкай

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
ru: Арекипа

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
ru: Аякучо

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
ru: Кахамарка

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
ru: Куско

[ctx: peru.kgm]
en: Huancavelica
ru: Уанкавелика

[ctx: peru.kgm]
en: Huanuco
ru: Уануко

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
ru: Ика

[ctx: peru.kgm]
en: Junin
ru: Хунин

[ctx: peru.kgm]
en: Huancayo
ru: Уанкайо

[ctx: peru.kgm]
en: Lambayeque
ru: Ламбайеке

[ctx: peru.kgm]
en: Chiclayo
ru: Чиклайо

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
ru: Ла-Либертад

[ctx: peru.kgm]
en: Trujillo
ru: Трухильо

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
ru: Лима

[ctx: peru.kgm]
en: Huacho
ru: Уачо

[ctx: peru.kgm]
en: Loreto
ru: Лорето

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
ru: Икитос

[ctx: peru.kgm]
en: Madre de Dios
ru: Мадре-де-Диос

[ctx: peru.kgm]
en: Puerto Maldonado
ru: Пуэрто-Мальдонадо

[ctx: peru.kgm]
en: Moquegua
ru: Мокегуа

[ctx: peru.kgm]
en: Piura
ru: Пьюра

[ctx: peru.kgm]
en: Tacna
ru: Такна

[ctx: peru.kgm]
en: Tumbes
ru: Тумбес

[ctx: peru.kgm]
en: Pasco
ru: Паско

[ctx: peru.kgm]
en: Cerro de Pasco
ru: Серро-де-Паско

[ctx: peru.kgm]
en: Puno
ru: Пуно

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
ru: Сан-Мартин

[ctx: peru.kgm]
en: Moyobamba
ru: Мойобамба

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
ru: Укаяли

[ctx: peru.kgm]
en: Pucallpa
ru: Пукальпа

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
ru: Филиппины

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
ru: За пределами Филиппин

[ctx: philippines.kgm]
en: Abra
ru: Абра

[ctx: philippines.kgm]
en: Bangued
ru: Бангед

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Norte
ru: Северный Агусан

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabadbaran
ru: Кабадбаран

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Sur
ru: Южный Агусан

[ctx: philippines.kgm]
en: Prosperidad
ru: Просперидад

[ctx: philippines.kgm]
en: Aklan
ru: Аклан

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalibo
ru: Калибо

[ctx: philippines.kgm]
en: Albay
ru: Албай

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
ru: Легаспи

[ctx: philippines.kgm]
en: Antique
ru: Антике

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
ru: Сан-Хосе

[ctx: philippines.kgm]
en: Apayao
ru: Апаяо

[ctx: philippines.kgm]
en: Kabugao
ru: Кабугао

[ctx: philippines.kgm]
en: Aurora
ru: Аурора

[ctx: philippines.kgm]
en: Baler
ru: Балер

[ctx: philippines.kgm]
en: Basilan
ru: Басилан

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
ru: Исабела

[ctx: philippines.kgm]
en: Bataan
ru: Батаан

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
ru: Баланга

[ctx: philippines.kgm]
en: Batanes
ru: Батанес

[ctx: philippines.kgm]
en: Basco
ru: Баско

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas
ru: Батангас

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
ru: Батангас

[ctx: philippines.kgm]
en: Benguet
ru: Бенгет

[ctx: philippines.kgm]
en: La Trinidad
ru: Ла-Тринидад

[ctx: philippines.kgm]
en: Biliran
ru: Билиран

[ctx: philippines.kgm]
en: Naval
ru: Наваль

[ctx: philippines.kgm]
en: Bohol
ru: Бохоль

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagbilaran City
ru: Тагбиларан

[ctx: philippines.kgm]
en: Bukidnon
ru: Букиднон

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
ru: Малайбалай

[ctx: philippines.kgm]
en: Bulacan
ru: Булакан

[ctx: philippines.kgm]
en: Malolos
ru: Малолос

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan
ru: Кагаян

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
ru: Тугегарао

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Norte
ru: Северный Камаринес

[ctx: philippines.kgm]
en: Daet
ru: Дает

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Sur
ru: Южный Камаринес

[ctx: philippines.kgm]
en: Pili
ru: Пили

[ctx: philippines.kgm]
en: Camiguin
ru: Камигин

[ctx: philippines.kgm]
en: Mambajao
ru: Мамбахао

[ctx: philippines.kgm]
en: Capiz
ru: Капис

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
ru: Рохас

[ctx: philippines.kgm]
en: Catanduanes
ru: Катандуанес

[ctx: philippines.kgm]
en: Virac
ru: Вирак

[ctx: philippines.kgm]
en: Cavite
ru: Кавите

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
ru: Тресе-Мартирес

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu
ru: Себу

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
ru: Себу

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
ru: Долина Компостела

[ctx: philippines.kgm]
en: Nabunturan
ru: Набунтуран

[ctx: philippines.kgm]
en: Cotabato
ru: Котабато

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
ru: Кидапаван

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Norte
ru: Северный Давао

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
ru: Тагум

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Sur
ru: Южный Давао

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
ru: Дигос

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao Oriental
ru: Восточный Давао

[ctx: philippines.kgm]
en: Mati
ru: Мати

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
ru: Восточный Самар

[ctx: philippines.kgm]
en: Borongan
ru: Боронган

[ctx: philippines.kgm]
en: Guimaras
ru: Гимарас

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
ru: Хордан

[ctx: philippines.kgm]
en: Ifugao
ru: Ифугао

[ctx: philippines.kgm]
en: Lagawe
ru: Лагаве

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
ru: Северный Илокос

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
ru: Лаоаг

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
ru: Южный Илокос

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
ru: Виган

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo
ru: Илоило

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
ru: Илоило

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela
ru: Исабела

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilagan
ru: Илаган

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalinga
ru: Калинга

[ctx: philippines.kgm]
en: Tabuk
ru: Табук

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
ru: Ла-Унион

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
ru: Сан-Фернандо

[ctx: philippines.kgm]
en: Laguna
ru: Лагуна

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
ru: Санта-Крус

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Norte
ru: Северный Ланао

[ctx: philippines.kgm]
en: Tubod
ru: Тубод

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Sur
ru: Южный Ланао

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
ru: Марави

[ctx: philippines.kgm]
en: Leyte
ru: Лейте

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
ru: Таклобан

[ctx: philippines.kgm]
en: Maguindanao
ru: Магинданао

[ctx: philippines.kgm]
en: Shariff Aguak
ru: Шариф-Агуак

[ctx: philippines.kgm]
en: Marinduque
ru: Мариндуке

[ctx: philippines.kgm]
en: Boac
ru: Боак

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate
ru: Масбате

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
ru: Масбате

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Occidental
ru: Западный Мисамис

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
ru: Орокьета

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Oriental
ru: Восточный Мисамис

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
ru: Кагаян-де-Оро

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
ru: Горная провинция

[ctx: philippines.kgm]
en: Bontoc
ru: Бонток

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
ru: Западный Негрос

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
ru: Баколод

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Oriental
ru: Восточный Негрос

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
ru: Думагете

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
ru: Северный Самар

[ctx: philippines.kgm]
en: Catarman
ru: Катарман

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Ecija
ru: Нуева-Эсиха

[ctx: philippines.kgm]
en: Palayan City
ru: Палаян

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Vizcaya
ru: Нуэва-Виская

[ctx: philippines.kgm]
en: Bayombong
ru: Байомбонг

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
ru: Западный Миндоро

[ctx: philippines.kgm]
en: Mamburao
ru: Мамбурао

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
ru: Восточный Миндоро

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
ru: Калапан

[ctx: philippines.kgm]
en: Palawan
ru: Палаван

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
ru: Пуэрто-Принсеса

[ctx: philippines.kgm]
en: Pampanga
ru: Пампанга

[ctx: philippines.kgm]
en: Pangasinan
ru: Пангасинан

[ctx: philippines.kgm]
en: Lingayen
ru: Лингаен

[ctx: philippines.kgm]
en: Quezon
ru: Кесон

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
ru: Лусена

[ctx: philippines.kgm]
en: Quirino
ru: Кирино

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabarroguis
ru: Кабаррогис

[ctx: philippines.kgm]
en: Rizal
ru: Рисаль

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
ru: Антиполо

[ctx: philippines.kgm]
en: Romblon
ru: Ромблон

[ctx: philippines.kgm]
en: Samar
ru: Самар

[ctx: philippines.kgm]
en: Catbalogan
ru: Катбалоган

[ctx: philippines.kgm]
en: Sarangani
ru: Сарангани

[ctx: philippines.kgm]
en: Alabel
ru: Алабель

[ctx: philippines.kgm]
en: Siquijor
ru: Сикихор

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon
ru: Сорсогон

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
ru: Сорсогон

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
ru: Южный Котабато

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
ru: Коронадаль

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
ru: Южный Лейте

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
ru: Маасин

[ctx: philippines.kgm]
en: Sultan Kudarat
ru: Султан-Кударат

[ctx: philippines.kgm]
en: Isulan
ru: Исулан

[ctx: philippines.kgm]
en: Sulu
ru: Сулу

[ctx: philippines.kgm]
en: Jolo
ru: Холо

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
ru: Северный Суригао

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
ru: Суригао

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Sur
ru: Южный Суригао

[ctx: philippines.kgm]
en: Tandag
ru: Тандаг

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac
ru: Тарлак

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
ru: Тарлак

[ctx: philippines.kgm]
en: Tawi-Tawi
ru: Тави-Тави

[ctx: philippines.kgm]
en: Panglima Sugala
ru: Панглима-Сугала

[ctx: philippines.kgm]
en: Zambales
ru: Самбалес

[ctx: philippines.kgm]
en: Iba
ru: Иба

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Norte
ru: Северная Замбоанга

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
ru: Диполог

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Sur
ru: Южная Замбоанга

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
ru: Пагадиан

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga Sibugay
ru: Замбоанга-Сибугей

[ctx: philippines.kgm]
en: Ipil
ru: Ипиль

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
ru: Столичный регион

[ctx: philippines.kgm]
en: Manila
ru: Манила

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
ru: Расположите на карте:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
ru: Расположите %1 на карте

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
ru: Польша

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
ru: За пределами Польши

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
ru: Мазовецкое воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
ru: Варшава

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
ru: Варминско-Мазурское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Olsztyn
ru: Ольштын

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
ru: Подляское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Białystok
ru: Белосток

[ctx: poland.kgm]
en: Lublin
ru: Люблин

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
ru: Подкарпатское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Rzeszów
ru: Жешув

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
ru: Свентокшиское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Kielce
ru: Кельце

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
ru: Малопольское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
ru: Краков

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
ru: Лодзинское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
ru: Силезское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Katowice
ru: Катовице

[ctx: poland.kgm]
en: Opole
ru: Опольское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
ru: Поморское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
ru: Гданьск

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
ru: Западнопоморское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
ru: Щецин

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
ru: Велкопольское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
ru: Познань

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
ru: Нижнесилезское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Wrocław
ru: Вроцлав

[ctx: poland.kgm]
en: Lubusz
ru: Любушское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
ru: Гожув Велкопольски

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
ru: Куявско-Поморское воеводство

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
ru: Быдгощ, Торунь

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
ru: Португалия (округа)

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
ru: Испания

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
ru: Рамка

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viana do Castelo
ru: Виана-ду-Каштелу

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
ru: Азорские острова

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Ponta Delgada
ru: Понта-Делгада

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Madeira
ru: Мадейра

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Funchal
ru: Фуншал

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Braga
ru: Брага

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Vila Real
ru: Вила-Реал

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Bragança
ru: Браганса

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Porto
ru: Порту

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Aveiro
ru: Авейру

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viseu
ru: Визеу

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Guarda
ru: Гуарда

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Coimbra
ru: Коимбра

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Castelo Branco
ru: Каштелу-Бранку

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Leiria
ru: Лейрия

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Santarém
ru: Сантарен

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
ru: Лиссабон

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Évora
ru: Эвора

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Setúbal
ru: Сетубал

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Beja
ru: Бежа

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Faro
ru: Фару

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portalegre
ru: Порталегри

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
ru: Португалия (провинции, до 1976 года)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
ru: Исторические провинции|/|$[store 'исторических провинций']

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
ru: Испания

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
ru: Рамка

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Minho
ru: Минью

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Braga
ru: Брага

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Trás-os-Montes e Alto Douro
ru: Траз-уж-Монтиш и Алту-Дору

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Vila Real
ru: Вила-Реал

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
ru: Дору-Литорал

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Porto
ru: Порту

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Alta
ru: Бейра-Алта

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Viseu
ru: Визеу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
ru: Бейра-Литорал

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Coimbra
ru: Коимбра

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Baixa
ru: Бейра-Байша

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Castelo Branco
ru: Каштелу-Бранку

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ribatejo
ru: Рибатежу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Santarém
ru: Сантарен

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Estremadura
ru: Эштремадура

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
ru: Лиссабон

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Alto Alentejo
ru: Алту-Алентежу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Évora
ru: Эвора

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Baixo Alentejo
ru: Байшу-Алентежу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beja
ru: Бежа

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Algarve
ru: Алгарве

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Faro
ru: Фару

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
ru: Азорские острова

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ponta Delgada
ru: Понта-Делгада

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Madeira
ru: Острова Мадейра

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Funchal
ru: Фуншал

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
ru: Португалия (регионы)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
ru: За пределами Португалии

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Alentejo
ru: Алентежу

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
ru: Эвора

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Algarve
ru: Алгарве

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Faro
ru: Фару

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
ru: Центральный регион

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Coimbra
ru: Коимбра

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
ru: Лиссабонский регион

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
ru: Лиссабон

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
ru: Северный регион

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Porto
ru: Порту

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Madeira
ru: Мадейра

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Funchal
ru: Фуншал

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
ru: Азорские острова

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Ponta Delgada
ru: Понта-Делгада

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
ru: Пуэрто-Рико

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
ru: Муниципалитеты|/|$[store 'муниципалитетов']

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mona
ru: Мона

[ctx: puertorico.kgm]
en: Adjuntas
ru: Адхунтас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguada
ru: Агуада

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguadilla
ru: Агуадилья

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguas Buenas
ru: Агуас-Буэнас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aibonito
ru: Айбонито

[ctx: puertorico.kgm]
en: Añasco
ru: Аньяско

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arecibo
ru: Аресибо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arroyo
ru: Арройо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barceloneta
ru: Барселонета

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barranquitas
ru: Барранкитас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Bayamón
ru: Байямон

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cabo Rojo
ru: Кабо-Рохо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Caguas
ru: Кагуас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Camuy
ru: Камуй

[ctx: puertorico.kgm]
en: Canóvanas
ru: Канованас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Carolina
ru: Каролина

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cataño
ru: Катаньо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cayey
ru: Кайей

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ceiba
ru: Сейба

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ciales
ru: Сьялес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cidra
ru: Сидра

[ctx: puertorico.kgm]
en: Coamo
ru: Коамо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Comerío
ru: Комерио

[ctx: puertorico.kgm]
en: Corozal
ru: Коросаль

[ctx: puertorico.kgm]
en: Culebra
ru: Кулебра

[ctx: puertorico.kgm]
en: Dorado
ru: Дорадо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Fajardo
ru: Фахардо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
ru: Флорида

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guánica
ru: Гуаника

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayama
ru: Гуаяма

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayanilla
ru: Гуаянилья

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guaynabo
ru: Гуайнабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Gurabo
ru: Гурабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hatillo
ru: Атильо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hormigueros
ru: Ормигуэрос

[ctx: puertorico.kgm]
en: Humacao
ru: Умакао

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
ru: Исабела

[ctx: puertorico.kgm]
en: Jayuya
ru: Хаюя

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juana Díaz
ru: Хуана-Диас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juncos
ru: Хункос

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lajas
ru: Лахас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lares
ru: Ларес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Marías
ru: Лас-Мариас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Piedras
ru: Лас-Пьедрас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Loíza
ru: Лоиса

[ctx: puertorico.kgm]
en: Luquillo
ru: Луквильо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Manatí
ru: Манати

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maricao
ru: Марикао

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maunabo
ru: Маунабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mayagüez
ru: Маягуэс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
ru: Мока

[ctx: puertorico.kgm]
en: Morovis
ru: Моровис

[ctx: puertorico.kgm]
en: Nagüabo
ru: Нагуабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Naranjito
ru: Наранхито

[ctx: puertorico.kgm]
en: Orocovis
ru: Ороковис

[ctx: puertorico.kgm]
en: Patillas
ru: Патильяс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Peñuelas
ru: Пеньюэлас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ponce
ru: Понсе

[ctx: puertorico.kgm]
en: Quebradillas
ru: Кебрадильяс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Rincón
ru: Ринкона

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
ru: Рио-Гранде

[ctx: puertorico.kgm]
en: Sabana Grande
ru: Сабана-Гранде

[ctx: puertorico.kgm]
en: Salinas
ru: Салинас

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Germán
ru: Сан-Герман

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
ru: Сан-Хуан

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Lorenzo
ru: Сан-Лоренсо

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Sebastián
ru: Сан-Себастьян

[ctx: puertorico.kgm]
en: Santa Isabel
ru: Санта-Исабель

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Alta
ru: Тоа-Альта

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Baja
ru: Тоа-Баха

[ctx: puertorico.kgm]
en: Trujillo Alto
ru: Трухильо-Альто

[ctx: puertorico.kgm]
en: Utuado
ru: Утуадо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Alta
ru: Вега-Альта

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Baja
ru: Вега-Баха

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vieques
ru: Вьекес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
ru: Вильяльба

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yabucoa
ru: Ябукоа

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yauco
ru: Яуко

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
ru: Ирландия

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
ru: Графства|/|$[store 'графств']

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
ru: За пределами Ирландии

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dublin
ru: Дублин

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wicklow
ru: Уиклоу

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wexford
ru: Уэксфорд

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carlow
ru: Карлоу

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kildare
ru: Килдэр

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Naas
ru: Нейс

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Meath
ru: Мит

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Navan
ru: Ан-Уавь

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Louth
ru: Лаут

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dundalk
ru: Дандолк

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Monaghan
ru: Монахан

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cavan
ru: Каван

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Longford
ru: Лонгфорд

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Westmeath
ru: Уэстмит

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mullingar
ru: Маллингар

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Offaly
ru: Оффали

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tullamore
ru: Талламор

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Laois
ru: Лиишь

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Portlaois
ru: Порт-Лиише

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kilkenny
ru: Килкенни

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Waterford
ru: Уотерфорд

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
ru: Корк

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kerry
ru: Керри

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tralee
ru: Трали

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Limerick
ru: Лимерик

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
ru: Северный Типперэри

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Nenagh
ru: Нина

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
ru: Южный Типперэри

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clonmel
ru: Клонмел

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clare
ru: Клэр

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Ennis
ru: Эннис

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Galway
ru: Голуэй

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mayo
ru: Мейо

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Castlebar
ru: Каслбар

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Roscommon
ru: Роскоммон

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Sligo
ru: Слайго

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Leitrim
ru: Литрим

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carrick-on-Shannon
ru: Каррик-он-Шаннон

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Donegal
ru: Донегол

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Lifford
ru: Лиффорд

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
ru: Румыния

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
ru: Жудецы|/|$[store 'жудецев']

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: romania.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
ru: За пределами Румынии

[ctx: romania.kgm]
en: Alba
ru: Алба

[ctx: romania.kgm]
en: Alba Iulia
ru: Алба-Юлия

[ctx: romania.kgm]
en: Arad
ru: Арад

[ctx: romania.kgm]
en: Argeş
ru: Арджеш

[ctx: romania.kgm]
en: Piteşti
ru: Питешти

[ctx: romania.kgm]
en: Bacău
ru: Бакэу

[ctx: romania.kgm]
en: Bihor
ru: Бихор

[ctx: romania.kgm]
en: Oradea
ru: Орадя

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa-Năsăud
ru: Бистрица-Нэсэуд

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa
ru: Бистрица

[ctx: romania.kgm]
en: Botoşani
ru: Ботошани

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
ru: Брашов

[ctx: romania.kgm]
en: Brăila
ru: Брэила

[ctx: romania.kgm]
en: Buzău
ru: Бузэу

[ctx: romania.kgm]
en: Caraş-Severin
ru: Караш-Северин

[ctx: romania.kgm]
en: Reşiţa
ru: Решица

[ctx: romania.kgm]
en: Călăraşi
ru: Кэлэраши

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj
ru: Клуж

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj-Napoca
ru: Клуж-Напока

[ctx: romania.kgm]
en: Constanţa
ru: Констанца

[ctx: romania.kgm]
en: Covasna
ru: Ковасна

[ctx: romania.kgm]
en: Sfântu Gheorghe
ru: Сфынту-Георге

[ctx: romania.kgm]
en: Dâmboviţa
ru: Дымбовица

[ctx: romania.kgm]
en: Târgovişte
ru: Тырговиште

[ctx: romania.kgm]
en: Dolj
ru: Долж

[ctx: romania.kgm]
en: Craiova
ru: Крайова

[ctx: romania.kgm]
en: Galaţi
ru: Галац

[ctx: romania.kgm]
en: Giurgiu
ru: Джурджу

[ctx: romania.kgm]
en: Gorj
ru: Горж

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Jiu
ru: Тыргу-Жиу

[ctx: romania.kgm]
en: Harghita
ru: Харгита

[ctx: romania.kgm]
en: Miercurea Ciuc
ru: Меркуря-Чук

[ctx: romania.kgm]
en: Hunedoara
ru: Хунедоара

[ctx: romania.kgm]
en: Deva
ru: Дева

[ctx: romania.kgm]
en: Ialomiţa
ru: Яломица

[ctx: romania.kgm]
en: Slobozia
ru: Слобозия

[ctx: romania.kgm]
en: Iaşi
ru: Яссы

[ctx: romania.kgm]
en: Ilfov
ru: Илфов

[ctx: romania.kgm]
en: Buftea
ru: Буфтя

[ctx: romania.kgm]
en: Maramureş
ru: Марамуреш

[ctx: romania.kgm]
en: Baia Mare
ru: Бая-Маре

[ctx: romania.kgm]
en: Mehedinţi
ru: Мехединци

[ctx: romania.kgm]
en: Drobeta-Turnu Severin
ru: Дробета-Турну-Северин

[ctx: romania.kgm]
en: Mureş
ru: Муреш

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Mureş
ru: Тыргу-Муреш

[ctx: romania.kgm]
en: Neamţ
ru: Нямц

[ctx: romania.kgm]
en: Piatra Neamţ
ru: Пьятра-Нямц

[ctx: romania.kgm]
en: Olt
ru: Олт

[ctx: romania.kgm]
en: Slatina
ru: Слатина

[ctx: romania.kgm]
en: Prahova
ru: Прахова

[ctx: romania.kgm]
en: Ploieşti
ru: Плоешти

[ctx: romania.kgm]
en: Satu Mare
ru: Сату-Маре

[ctx: romania.kgm]
en: Sălaj
ru: Сэлаж

[ctx: romania.kgm]
en: Zalău
ru: Залэу

[ctx: romania.kgm]
en: Sibiu
ru: Сибиу

[ctx: romania.kgm]
en: Suceava
ru: Сучава

[ctx: romania.kgm]
en: Teleorman
ru: Телеорман

[ctx: romania.kgm]
en: Alexandria
ru: Александрия

[ctx: romania.kgm]
en: Timiş
ru: Тимиш

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
ru: Тимишоара

[ctx: romania.kgm]
en: Tulcea
ru: Тулча

[ctx: romania.kgm]
en: Vaslui
ru: Васлуй

[ctx: romania.kgm]
en: Vâlcea
ru: Вылча

[ctx: romania.kgm]
en: Râmnicu Vâlcea
ru: Рымнику-Вылча

[ctx: romania.kgm]
en: Vrancea
ru: Вранча

[ctx: romania.kgm]
en: Focşani
ru: Фокшани

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
ru: Муниципий Бухарест

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
ru: Бухарест

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
ru: Россия (федеральные округа)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
ru: Федеральные округа|/|$[store 'федеральных округов']

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
ru: За пределами России

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
ru: Центральный

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
ru: Москва

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
ru: Дальневосточный

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
ru: Хабаровск

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
ru: Северо-западный

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
ru: Санкт-Петербург

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
ru: Сибирский

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Novosibirsk
ru: Новосибирск

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
ru: Южный

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ru: Ростов-на-Дону

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
ru: Уральский

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
ru: Екатеринбург

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
ru: Приволжский

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
ru: Нижний Новгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
ru: Россия (субъекты федерации)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
ru: Субъекты федерации|/|$[store 'субъектов федерации']

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
ru: За пределами России

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
ru: Адыгея

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
ru: Майкоп

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
ru: Башкортостан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ufa
ru: Уфа

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
ru: Бурятия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulan-Ude
ru: Улан-Удэ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
ru: Республика Алтай

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
ru: Горно-Алтайск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
ru: Дагестан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
ru: Махачкала

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
ru: Ингушетия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magas
ru: Магас

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
ru: Кабардино-Балкария

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
ru: Нальчик

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
ru: Калмыкия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Elista
ru: Элиста

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
ru: Карачаево-Черкессия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
ru: Черкесск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
ru: Карелия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petrozavodsk
ru: Петрозаводск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Komi
ru: Коми

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Syktyvkar
ru: Сыктывкар

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
ru: Марий Эл

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
ru: Йошкар-Ола

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
ru: Мордовия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saransk
ru: Саранск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
ru: Саха (Якутия)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
ru: Якутск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
ru: Северная Осетия — Алания

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladikavkaz
ru: Владикавказ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tatarstan
ru: Татарстан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
ru: Казань

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
ru: Тыва

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kyzyl
ru: Кызыл

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Udmurtia
ru: Удмуртия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
ru: Ижевск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
ru: Хакасия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Abakan
ru: Абакан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
ru: Чечня

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
ru: Грозный

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
ru: Чувашия

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
ru: Чебоксары

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
ru: Алтайский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Barnaul
ru: Барнаул

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
ru: Краснодарский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar
ru: Краснодар

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
ru: Красноярский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
ru: Красноярск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
ru: Приморский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladivostok
ru: Владивосток

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
ru: Ставропольский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol
ru: Ставрополь

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
ru: Хабаровский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
ru: Хабаровск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
ru: Пермский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm
ru: Пермь

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
ru: Амурская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Blagoveshchensk
ru: Благовещенск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
ru: Архангельская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
ru: Архангельск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
ru: Астраханская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
ru: Астрахань

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
ru: Белгородская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod
ru: Белгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
ru: Брянская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
ru: Брянск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
ru: Владимирская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir
ru: Владимир

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
ru: Волгоградская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd
ru: Волгоград

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
ru: Вологодская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda
ru: Вологда

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
ru: Воронежская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
ru: Воронеж

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
ru: Ивановская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo
ru: Иваново

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
ru: Иркутская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk
ru: Иркутск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
ru: Калининградская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
ru: Калининград

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
ru: Калужская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga
ru: Калуга

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
ru: Камчатский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
ru: Петропавловск-Камчатский

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
ru: Кемеровская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo
ru: Кемерово

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
ru: Кировская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov
ru: Киров

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
ru: Костромская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma
ru: Кострома

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
ru: Курганская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan
ru: Курган

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
ru: Курская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk
ru: Курск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
ru: Ленинградская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
ru: Санкт-Петербург

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
ru: Липецкая область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk
ru: Липецк

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
ru: Магаданская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan
ru: Магадан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
ru: Московская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
ru: Москва

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
ru: Мурманская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk
ru: Мурманск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
ru: Нижегородская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
ru: Нижний Новгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
ru: Новгородская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod
ru: Великий Новгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
ru: Новосибирская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk
ru: Новосибирск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
ru: Омская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk
ru: Омск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
ru: Оренбургская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg
ru: Оренбург

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
ru: Орловская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
ru: Орёл

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
ru: Пензенская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza
ru: Пенза

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
ru: Псковская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
ru: Псков

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
ru: Ростовская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
ru: Ростов-на-Дону

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
ru: Рязанская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
ru: Рязань

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
ru: Самарская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara
ru: Самара

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
ru: Саратовская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov
ru: Саратов

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
ru: Сахалинская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
ru: Южно-Сахалинск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
ru: Свердловская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
ru: Екатеринбург

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
ru: Смоленская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
ru: Смоленск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
ru: Тамбовская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov
ru: Тамбов

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
ru: Тверская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver
ru: Тверь

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
ru: Томская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk
ru: Томск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
ru: Тульская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula
ru: Тула

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
ru: Тюменская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
ru: Тюмень

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
ru: Ульяновская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
ru: Ульяновск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
ru: Челябинская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
ru: Челябинск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
ru: Забайкальский край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
ru: Чита

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
ru: Ярославская область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
ru: Ярославль

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
ru: Еврейская автономная область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
ru: Биробиджан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
ru: Ненецкий автономный округ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
ru: Нарьян-Мар

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
ru: Ханты-Мансийский автономный округ — Югра

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khanty-Mansiysk
ru: Ханты-Мансийск

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
ru: Чукотский автономный округ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
ru: Анадырь

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
ru: Ямало-Ненецкий автономный округ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
ru: Салехард

[ctx: san-marino.kgm]
en: San Marino
ru: Сан-Марино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
ru: Коммуны|/|$[store 'коммун']

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
ru: За пределами Сан-Марино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Acquaviva
ru: Аккуавива

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
ru: Сан-Марино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Chiesanouva
ru: Кьезануова

[ctx: san-marino.kgm]
en: Fiorentino
ru: Фьорентино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Montegiardino
ru: Монтеджардино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Featano
ru: Фаэтано

[ctx: san-marino.kgm]
en: Domagnano
ru: Доманьяно

[ctx: san-marino.kgm]
en: Serravalle
ru: Серравалле

[ctx: san-marino.kgm]
en: Borgo Maggiore
ru: Борго-Маджоре

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
ru: За пределами Саудовской Аравии

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al-Bahah
ru: Эль-Баха

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Hudud ash Shamaliyah
ru: Эль-Худуд эш-Шамалийя

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Jawf
ru: Эль-Джауф

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
ru: Эль-Мадина

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
ru: Эль-Касим

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ar-Riyad
ru: Эр-Рияд

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ash-Sharqiyah
ru: Эш-Шаркия

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
ru: Асир

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ha'il
ru: Хаиль

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Jizan
ru: Джизан

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
ru: Мекка

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Najran
ru: Найран

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Tabuk
ru: Табук

[ctx: sikkim.kgm]
en: Sikkim
ru: Сикким

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
ru: За пределами Сиккима

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
ru: Северный Сикким

[ctx: sikkim.kgm]
en: Mangan
ru: Манган

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
ru: Западный Сикким

[ctx: sikkim.kgm]
en: Geyzing
ru: Гейзинг

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
ru: Южный Сикким

[ctx: sikkim.kgm]
en: Namchi
ru: Намчи

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
ru: Восточный Сикким

[ctx: sikkim.kgm]
en: Gangtok
ru: Гангток

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
ru: Словакия

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
ru: Края|/|$[store 'краёв']

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
ru: За пределами Словакии

[ctx: slovakia.kgm]
en: Bratislava
ru: Братислава

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trnava
ru: Трнава

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trenčín
ru: Тренчин

[ctx: slovakia.kgm]
en: Nitra
ru: Нитра

[ctx: slovakia.kgm]
en: Žilina
ru: Жилина

[ctx: slovakia.kgm]
en: Banská Bystrica
ru: Банска-Бистрица

[ctx: slovakia.kgm]
en: Prešov
ru: Прешов

[ctx: slovakia.kgm]
en: Košice
ru: Кошице

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
ru: Словения (исторические регионы)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
ru: За пределами Словении

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
ru: Верхняя Карниола

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Kranj
ru: Крань

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
ru: Штирия

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Maribor
ru: Марибор

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Prekmurje
ru: Прекмурье

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Murska Sobota
ru: Мурска-Собота

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
ru: Каринтия

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Dravograd
ru: Дравоград

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
ru: Внутренняя Карниола

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Postojna
ru: Постойна

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
ru: Нижняя Карниола

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Novo Mesto
ru: Ново-Место

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Goriška
ru: Горишка

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Nova Gorica
ru: Нова-Горица

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
ru: Словенская Истрия

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Koper
ru: Копер

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
ru: Южно-Африканская Республика

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
ru: За пределами Южно-Африканской Республики

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
ru: Восточно-Капская провинция

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bisho
ru: Бишо

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
ru: Свободное государство (Фри-Стейт)

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bloemfontein
ru: Блумфонтейн

[ctx: south_africa.kgm]
en: Gauteng
ru: Гаутенг

[ctx: south_africa.kgm]
en: Johannesburg
ru: Йоханнесбург

[ctx: south_africa.kgm]
en: KwaZulu-Natal
ru: Квазулу-Натал

[ctx: south_africa.kgm]
en: Pietermaritzburg
ru: Питермарицбург

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mpumalanga
ru: Мпумаланга

[ctx: south_africa.kgm]
en: Nelspruit
ru: Мбомбела (Нелспрейт)

[ctx: south_africa.kgm]
en: Limpopo
ru: Лимпопо

[ctx: south_africa.kgm]
en: Polokwane
ru: Полокване

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
ru: Северно-Капская провинция

[ctx: south_africa.kgm]
en: Kimberley
ru: Кимберли

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
ru: Северо-Западная провинция

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mafikeng
ru: Мафикенг

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
ru: Западно-Капская провинция

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
ru: Кейптаун

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
ru: Южная Америка

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
ru: Побережье

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
ru: Панама

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
ru: Колумбия

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bogotá
ru: Богота

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
ru: Венесуэла

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
ru: Каракас

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
ru: Гайана

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
ru: Джоржтаун

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
ru: Суринам

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
ru: Парамарибо

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
ru: Французская Гвиана

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
ru: Кайенна

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
ru: Эквадор

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
ru: Кито

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
ru: Перу

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
ru: Лима

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
ru: Бразилия

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
ru: Бразилиа

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
ru: Боливия

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
ru: Ла-Пас

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
ru: Чили

[ctx: southamerica.kgm]
en: Santiago
ru: Сантьяго

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
ru: Парагвай

[ctx: southamerica.kgm]
en: Asunción
ru: Асунсьон

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
ru: Аргентина

[ctx: southamerica.kgm]
en: Buenos Aires
ru: Буэнос-Айрес

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
ru: Уругвай

[ctx: southamerica.kgm]
en: Montevideo
ru: Монтевидео

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
ru: Республика Корея

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
ru: Регионы|/|$[store 'регионов']

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
ru: За пределами Республики Корея

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
ru: Чхунчхон-Пукто

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
ru: Чхонджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
ru: Чхунчхон-Намдо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Hongseong
ru: Хонсон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
ru: Тэджон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
ru: Чолла-Пукто

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
ru: Чонджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
ru: Чолла-Намдо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Muan
ru: Муан

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
ru: Чеджудо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
ru: Чеджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
ru: Кёнсан-Намдо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
ru: Чханвон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
ru: Кёнсан-Пукто

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
ru: Тэгу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
ru: Канвондо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
ru: Чхунчхон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
ru: Кёнгидо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
ru: Сувон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Ulsan
ru: Ульсан

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
ru: Кванджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
ru: Бусан

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
ru: Сеул

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
ru: Инчон

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
ru: Испания

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
ru: Автономные сообщества|/|$[store 'автономных сообществ']

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
ru: За пределами Испании

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
ru: Государственная граница

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
ru: Андалусия

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
ru: Севилья

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
ru: Арагон

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
ru: Сарагоса

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
ru: Астурия

[ctx: spain.kgm]
en: Oviedo
ru: Овьедо

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
ru: Балеарские острова

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
ru: Пальма-де-Майорка

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
ru: Страна Басков

[ctx: spain.kgm]
en: Vitoria
ru: Витория

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
ru: Канарские острова

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
ru: Лас-Пальмас-де-Гран-Канария и Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
ru: Кантабрия

[ctx: spain.kgm]
en: Santander
ru: Сантандер

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
ru: Кастилия-Ла-Манча

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
ru: Толедо

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
ru: Кастилия и Леон

[ctx: spain.kgm]
en: Valladolid
ru: Вальядолид

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
ru: Каталония

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
ru: Барселона

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
ru: Эстремадура

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
ru: Мерида

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
ru: Галисия

[ctx: spain.kgm]
en: Santiago de Compostela
ru: Сантьаго де Компостела

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
ru: Ла-Риоха

[ctx: spain.kgm]
en: Logroño
ru: Логроньо

[ctx: spain.kgm]
en: Madrid
ru: Мадрид

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
ru: Мурсия

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
ru: Наварра

[ctx: spain.kgm]
en: Pamplona
ru: Памплона

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
ru: Валенсия

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
ru: Валенсия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
ru: Испания (провинции)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
ru: Франция

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
ru: Андорра

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
ru: Португалия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
ru: Марокко

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
ru: Алжир

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Álava
ru: Алава

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Vitoria
ru: Витория

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Albacete
ru: Альбасете

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Alicante
ru: Аликанте

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
ru: Альмерия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
ru: Астурия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Oviedo
ru: Овьедо

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
ru: Авила

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
ru: Бадахос

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
ru: Барселона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Burgos
ru: Бургос

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cáceres
ru: Касерес

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cádiz
ru: Кадис

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
ru: Кантабрия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santander
ru: Сантандер

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
ru: Кастельон

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
ru: Кастельон-де-ла-Плана

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
ru: Сьюдад-Реаль

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
ru: Кордоба

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
ru: Ла-Корунья

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
ru: Куэнка

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
ru: Херона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
ru: Херона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
ru: Гранада

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
ru: Гвадалахара

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guipúzcoa
ru: Гипускоа

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: San Sebastián
ru: Сан-Себастьян

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huelva
ru: Уэльва

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huesca
ru: Хуэска

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
ru: Балеарские острова

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
ru: Пальма-де-Майорка

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
ru: Хаэн

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
ru: Ла Риоха

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Logroño
ru: Логроньо

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: León
ru: Леон

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lérida
ru: Лерида

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lugo
ru: Луго

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Madrid
ru: Мадрид

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
ru: Малага

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
ru: Мурсия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
ru: Наварра

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pamplona
ru: Памплона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
ru: Оренсе

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
ru: Паленсия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
ru: Лас-Пальмас

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
ru: Лас-Пальмас-де-Гран-Канария

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pontevedra
ru: Понтеведра

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
ru: Саламанка

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santa Cruz de Tenerife
ru: Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
ru: Сеговия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
ru: Севилья

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
ru: Сория

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Tarragona
ru: Таррагона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
ru: Теруэль

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
ru: Толедо

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
ru: Валенсия

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valladolid
ru: Вальядолид

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
ru: Бискайя

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Bilbao
ru: Бильбао

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zamora
ru: Замора

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
ru: Сарагоса

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
ru: Шри-Ланка

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
ru: За пределами Шри-Ланки

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
ru: Центральная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kandy
ru: Канди

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
ru: Северо-Центральная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Anuradhapura
ru: Анурадхапура

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
ru: Северная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Jaffna
ru: Джаффна

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
ru: Восточная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Trincomalee
ru: Тринкомали

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
ru: Северо-Западная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kurunegala
ru: Курунегала

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
ru: Южная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Galle
ru: Галле

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Uva
ru: Провинция Ува

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Badulla
ru: Бадулла

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sabaragamuwa
ru: Провинция Сабарагамува

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Ratnapura
ru: Ратнапура

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
ru: Западная провинция

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Colombo
ru: Коломбо

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
ru: Судан

[ctx: sudan.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
ru: За пределами Судана

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
ru: Эль-Гезира

[ctx: sudan.kgm]
en: Wad-Madani
ru: Вад-Медани

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
ru: Голубой Нил

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damazin
ru: Эд-Дамазин

[ctx: sudan.kgm]
en: Sennar
ru: Сеннар

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
ru: Белый Нил

[ctx: sudan.kgm]
en: Rabak
ru: Рабак

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
ru: Северный Дарфур

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Fashir
ru: Эль-Фашер

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
ru: Южный Дарфур

[ctx: sudan.kgm]
en: Nyala
ru: Ньяла

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
ru: Западный Дарфур

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Junaynah
ru: Эль-Генейна

[ctx: sudan.kgm]
en: Kassala
ru: Кассала

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
ru: Гедареф

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
ru: Красное море

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
ru: Порт-Судан

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
ru: Хартум

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
ru: Северный Кордофан

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Ubayyid
ru: Эль-Обейд

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
ru: Южный Кордофан

[ctx: sudan.kgm]
en: Kaduqli
ru: Кадугли

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
ru: Северный

[ctx: sudan.kgm]
en: Dongola
ru: Донгола

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
ru: Нил

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damir
ru: Эд-Дамер

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
ru: Суринам

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
ru: За пределами Суринама

[ctx: suriname.kgm]
en: Nickerie
ru: Никкери

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
ru: Ньив-Никкери

[ctx: suriname.kgm]
en: Coronie
ru: Корони

[ctx: suriname.kgm]
en: Totness
ru: Тотнесс

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
ru: Сарамакка

[ctx: suriname.kgm]
en: Groningen
ru: Гронинген

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
ru: Ваника

[ctx: suriname.kgm]
en: Lelydorp
ru: Лелидорп

[ctx: suriname.kgm]
en: Comewijne
ru: Коммевейне

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
ru: Ньив-Амстердам

[ctx: suriname.kgm]
en: Marowijne
ru: Маровейне

[ctx: suriname.kgm]
en: Albina
ru: Албина

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
ru: Пара

[ctx: suriname.kgm]
en: Onverwacht
ru: Онвервахт

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
ru: Парамарибо

[ctx: suriname.kgm]
en: Brokopondo
ru: Брокопондо

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
ru: Сипаливини

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
ru: Швеция (лены)

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
ru: Лены|/|$[store 'ленов']

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
ru: Граница лена

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
ru: Береговая линия

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
ru: За пределами Швеции

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
ru: Стокгольм

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
ru: Стокгольм

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
ru: Вестерботтен

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
ru: Умео

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
ru: Норрботтен

[ctx: sweden.kgm]
en: Luleå
ru: Лулео

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
ru: Уппсала

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala
ru: Уппсала

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
ru: Сёдерманланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
ru: Нючёпинг

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
ru: Эстергётланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
ru: Линчёпинг

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
ru: Йёнчёпинг

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
ru: Йёнчёпинг

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
ru: Крунуберг

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
ru: Векшё

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
ru: Кальмар

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar
ru: Кальмар

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
ru: Готланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Visby
ru: Висбю

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
ru: Блекинге

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlskrona
ru: Карлскруна

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
ru: Сконе

[ctx: sweden.kgm]
en: Malmö
ru: Мальмё

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
ru: Халланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Halmstad
ru: Хальмстад

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
ru: Вестра-Гёталанд

[ctx: sweden.kgm]
en: Göteborg
ru: Гётеборг

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
ru: Вермланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlstad
ru: Карлстад

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
ru: Эребру

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro
ru: Эребру

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
ru: Вестманланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerås
ru: Вестерос

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
ru: Даларна

[ctx: sweden.kgm]
en: Falun
ru: Фалун

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
ru: Евлеборг

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävle
ru: Евле

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
ru: Вестерноррланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Härnösand
ru: Хернёсанд

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
ru: Емтланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Östersund
ru: Эстерсунд

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
ru: Швейцария

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
ru: Кантоны|/|$[store 'кантонов']

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
ru: За пределами Швейцарии

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
ru: Цюрих

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
ru: Цюрих

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
ru: Берн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
ru: Берн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
ru: Люцерн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Uri
ru: Ури

[ctx: switzerland.kgm]
en: Altdorf
ru: Альтдорф

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schwyz
ru: Швиц

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
ru: Обвальден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sarnen
ru: Зарнен

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
ru: Нидвальден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Stans
ru: Штанс

[ctx: switzerland.kgm]
en: Glarus
ru: Гларус

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zug
ru: Цуг

[ctx: switzerland.kgm]
en: Fribourg
ru: Фрибур

[ctx: switzerland.kgm]
en: Solothurn
ru: Золотурн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
ru: Базель-Штадт

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
ru: Базель

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
ru: Базель-Ланд

[ctx: switzerland.kgm]
en: Liestal
ru: Листаль

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schaffhausen
ru: Шаффхаузен

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
ru: Аппенцелль — Ауссерроден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Herisau
ru: Херизау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
ru: Аппенцелль — Иннерроден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell
ru: Аппенцелль

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
ru: Сен-Галлен

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
ru: Санкт-Галлен

[ctx: switzerland.kgm]
en: Grisons
ru: Граубюнден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Chur
ru: Кур

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
ru: Аргау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Aarau
ru: Арау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
ru: Тургау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frauenfeld
ru: Фрауэнфельд

[ctx: switzerland.kgm]
en: Ticino
ru: Тичино

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bellinzona
ru: Беллинцона

[ctx: switzerland.kgm]
en: Vaud
ru: Во

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
ru: Лозанна

[ctx: switzerland.kgm]
en: Valais
ru: Вале

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sion
ru: Сьон

[ctx: switzerland.kgm]
en: Neuchâtel
ru: Нёвшатель

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
ru: Женева

[ctx: switzerland.kgm]
en: Jura
ru: Юра

[ctx: switzerland.kgm]
en: Delémont
ru: Делемон

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
ru: Таджикистан

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
ru: За пределами Таджикистана

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
ru: Согдийская область

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
ru: Худжанд

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
ru: Районы республиканского подчинения

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Dushanbe
ru: Душанбе

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
ru: Хатлонская область

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Bokhtar
ru: Бохтар

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Kuhistani Badakhshan
ru: Горно-Бадахшанская автономная область

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
ru: Хорог

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tamil Nadu
ru: Тамил-Наду

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Coimbatore
ru: Коимбатур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruppur
ru: Тируппур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nilgiris
ru: Нилгири

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Udagamandalam
ru: Удагамандалам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Erode
ru: Эрод

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dindigul
ru: Диндигул

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruchirappalli
ru: Тируччираппалли

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karur
ru: Карур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Namakkal
ru: Намаккал

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pudukkottai
ru: Пудуккоттай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Salem
ru: Сейлем

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dharmapuri
ru: Дхармапури

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vilupuram
ru: Виллупурам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Cuddalore
ru: Куддалор

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Perambalur
ru: Перамбалур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Madurai
ru: Мадурай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvarur
ru: Тируварур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thanjavur
ru: Танджавур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ariyalur
ru: Ариялур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Chennai
ru: Ченнай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagapattinam
ru: Нагапаттинам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanyakumari
ru: Каньякумари

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagercoil
ru: Нагеркойл

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tirunelveli
ru: Тирунелвели

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thoothukudi
ru: Тутукуди

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ramanathapuram
ru: Раманатхапурам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Virudhunagar
ru: Вирудхунагар

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Theni
ru: Тхени

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sivagangai
ru: Шиваганга

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruvannamalai
ru: Тируваннамалай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vellore
ru: Веллуру

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvallur
ru: Тируваллур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Krishnagiri
ru: Кришнагири

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanchipuram
ru: Канчипурам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sri Lanka
ru: Шри-Ланка

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kerala
ru: Керала

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Andhra Pradesh
ru: Андхра-Прадеш

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karnataka
ru: Карнатака

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karaikal
ru: Карайкал

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pondicherry
ru: Пудучерри

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
ru: Таиланд

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
ru: За пределами Таиланда

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Mai
ru: Чиангмай

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Rai
ru: Чианграй

[ctx: thailand.kgm]
en: Kamphaeng Phet
ru: Кампхэнгпхет

[ctx: thailand.kgm]
en: Lampang
ru: Лампанг

[ctx: thailand.kgm]
en: Lamphun
ru: Лампхун

[ctx: thailand.kgm]
en: Mae Hong Son
ru: Мэхонгсон

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Sawan
ru: Накхон Саван

[ctx: thailand.kgm]
en: Nan
ru: Нан

[ctx: thailand.kgm]
en: Phayao
ru: Пхаяу

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchabun
ru: Пхетчабун

[ctx: thailand.kgm]
en: Phichit
ru: Пхичит

[ctx: thailand.kgm]
en: Phitsanulok
ru: Пхитсанулок

[ctx: thailand.kgm]
en: Phrae
ru: Пхрэ

[ctx: thailand.kgm]
en: Sukhothai
ru: Сукхотхай

[ctx: thailand.kgm]
en: Tak
ru: Так

[ctx: thailand.kgm]
en: Uthai Thani
ru: Утхайтхани

[ctx: thailand.kgm]
en: Uttaradit
ru: Уттарадит

[ctx: thailand.kgm]
en: Amnat Charoen
ru: Амнатчарен

[ctx: thailand.kgm]
en: Buri Ram
ru: Бурирам

[ctx: thailand.kgm]
en: Chaiyaphum
ru: Чайяпхум

[ctx: thailand.kgm]
en: Kalasin
ru: Каласин

[ctx: thailand.kgm]
en: Khon Kaen
ru: Кхонкэн

[ctx: thailand.kgm]
en: Loei
ru: Лёй

[ctx: thailand.kgm]
en: Maha Sarakham
ru: Махасаракхам

[ctx: thailand.kgm]
en: Mukdahan
ru: Мукдахан

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Phanom
ru: Накхон-Пханом

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Ratchasima
ru: Накхонратчасима

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
ru: Нонгбуалампху

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Khai
ru: Нонгкхай

[ctx: thailand.kgm]
en: Roi Et
ru: Ройет

[ctx: thailand.kgm]
en: Sakon Nakhon
ru: Сакон Накхон

[ctx: thailand.kgm]
en: Si Sa Ket
ru: Сисакет

[ctx: thailand.kgm]
en: Surin
ru: Сурин

[ctx: thailand.kgm]
en: Ubon Ratchathani
ru: Убон Ратчатхани

[ctx: thailand.kgm]
en: Udon Thani
ru: Удонтхани

[ctx: thailand.kgm]
en: Yasothon
ru: Ясотхон

[ctx: thailand.kgm]
en: Chachoengsao
ru: Чаченгсау

[ctx: thailand.kgm]
en: Chanthaburi
ru: Чантхабури

[ctx: thailand.kgm]
en: Chon Buri
ru: Чонбури

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachin Buri
ru: Прачинбури

[ctx: thailand.kgm]
en: Rayong
ru: Районг

[ctx: thailand.kgm]
en: Sa Kaeo
ru: Сакэу

[ctx: thailand.kgm]
en: Trat
ru: Трат

[ctx: thailand.kgm]
en: Ang Thong
ru: Ангтхонг

[ctx: thailand.kgm]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
ru: Аюттхая

[ctx: thailand.kgm]
en: Bangkok
ru: Бангкок

[ctx: thailand.kgm]
en: Chainat
ru: Чайнат

[ctx: thailand.kgm]
en: Kanchanaburi
ru: Канчанабури

[ctx: thailand.kgm]
en: Lop Buri
ru: Лопбури

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Nayok
ru: Накхоннайок

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Pathom
ru: Накхонпатом

[ctx: thailand.kgm]
en: Nonthaburi
ru: Нонтхабури

[ctx: thailand.kgm]
en: Pathum Thani
ru: Патхумтхани

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchaburi
ru: Пхетчатбури

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachuap Khiri Khan
ru: Прачуапкхирикхан

[ctx: thailand.kgm]
en: Ratchaburi
ru: Ратчабури

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Prakan
ru: Самутпракан

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Sakhon
ru: Самутсакхон

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Songkhram
ru: Самутсонгкхрам

[ctx: thailand.kgm]
en: Saraburi
ru: Сарабури

[ctx: thailand.kgm]
en: Sing Buri
ru: Сингбури

[ctx: thailand.kgm]
en: Suphan Buri
ru: Супханбури

[ctx: thailand.kgm]
en: Chumphon
ru: Чумпхон

[ctx: thailand.kgm]
en: Krabi
ru: Краби

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Si Thammarat
ru: Накхонситхаммарат

[ctx: thailand.kgm]
en: Narathiwat
ru: Наратхиват

[ctx: thailand.kgm]
en: Pattani
ru: Паттани

[ctx: thailand.kgm]
en: Phang Nga
ru: Пхангнга

[ctx: thailand.kgm]
en: Phatthalung
ru: Пхаттхалунг

[ctx: thailand.kgm]
en: Phuket
ru: Пхукет

[ctx: thailand.kgm]
en: Ranong
ru: Ранонг

[ctx: thailand.kgm]
en: Satun
ru: Сатун

[ctx: thailand.kgm]
en: Songkhla
ru: Сонгкхла

[ctx: thailand.kgm]
en: Surat Thani
ru: Сураттани

[ctx: thailand.kgm]
en: Trang
ru: Транг

[ctx: thailand.kgm]
en: Yala
ru: Яла

[ctx: tripura.kgm]
en: Tripura
ru: Трипура

[ctx: tripura.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
ru: За пределами Трипуры

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: tripura.kgm]
en: Dhalai
ru: Дхалай

[ctx: tripura.kgm]
en: Ambassa
ru: Амбасса

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
ru: Северная Трипура

[ctx: tripura.kgm]
en: Kailashahar
ru: Кайлашахар

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
ru: Южная Трипура

[ctx: tripura.kgm]
en: Udaipur
ru: Удайпур

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
ru: Западная Трипура

[ctx: tripura.kgm]
en: Agartala
ru: Агартала

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
ru: Турция

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
ru: За пределами Турции

[ctx: turkey.kgm]
en: Adana
ru: Адана

[ctx: turkey.kgm]
en: Adıyaman
ru: Адыяман

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyonkarahisar
ru: Афьонкарахисар

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyon
ru: Афьон-Карахисар

[ctx: turkey.kgm]
en: Ağrı
ru: Агры

[ctx: turkey.kgm]
en: Amasya
ru: Амасья

[ctx: turkey.kgm]
en: Ankara
ru: Анкара

[ctx: turkey.kgm]
en: Antalya
ru: Анталья

[ctx: turkey.kgm]
en: Artvin
ru: Артвин

[ctx: turkey.kgm]
en: Aydın
ru: Айдын

[ctx: turkey.kgm]
en: Balıkesir
ru: Балыкесир

[ctx: turkey.kgm]
en: Bilecik
ru: Биледжик

[ctx: turkey.kgm]
en: Bingöl
ru: Бингёль

[ctx: turkey.kgm]
en: Bitlis
ru: Битлис

[ctx: turkey.kgm]
en: Bolu
ru: Болу

[ctx: turkey.kgm]
en: Burdur
ru: Бурдур

[ctx: turkey.kgm]
en: Bursa
ru: Бурса

[ctx: turkey.kgm]
en: Çanakkale
ru: Чанаккале

[ctx: turkey.kgm]
en: Çankırı
ru: Чанкыры

[ctx: turkey.kgm]
en: Çorum
ru: Чорум

[ctx: turkey.kgm]
en: Denizli
ru: Денизли

[ctx: turkey.kgm]
en: Diyarbakır
ru: Диярбакыр

[ctx: turkey.kgm]
en: Edirne
ru: Эдирне

[ctx: turkey.kgm]
en: Elazığ
ru: Элязыг

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzincan
ru: Эрзинджан

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzurum
ru: Эрзурум

[ctx: turkey.kgm]
en: Eskişehir
ru: Эскишехир

[ctx: turkey.kgm]
en: Gaziantep
ru: Газиантеп

[ctx: turkey.kgm]
en: Giresun
ru: Гиресун

[ctx: turkey.kgm]
en: Gümüşhane
ru: Гюмюшхане

[ctx: turkey.kgm]
en: Hakkari
ru: Хаккяри

[ctx: turkey.kgm]
en: Hatay
ru: Хатай

[ctx: turkey.kgm]
en: Antakya
ru: Антакья

[ctx: turkey.kgm]
en: Isparta
ru: Ыспарта

[ctx: turkey.kgm]
en: Mersin
ru: Мерсин

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
ru: Стамбул

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmir
ru: Измир

[ctx: turkey.kgm]
en: Kars
ru: Карс

[ctx: turkey.kgm]
en: Kastamonu
ru: Кастамону

[ctx: turkey.kgm]
en: Kayseri
ru: Кайсери

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırklareli
ru: Кыркларели

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırşehir
ru: Кыршехир

[ctx: turkey.kgm]
en: Kocaeli
ru: Коджаэли

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmit
ru: Измит

[ctx: turkey.kgm]
en: Konya
ru: Конья

[ctx: turkey.kgm]
en: Kütahya
ru: Кютахья

[ctx: turkey.kgm]
en: Malatya
ru: Малатья

[ctx: turkey.kgm]
en: Manisa
ru: Маниса

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
ru: Кахраманмараш

[ctx: turkey.kgm]
en: Mardin
ru: Мардин

[ctx: turkey.kgm]
en: Muğla
ru: Мугла

[ctx: turkey.kgm]
en: Muş
ru: Муш

[ctx: turkey.kgm]
en: Nevşehir
ru: Невшехир

[ctx: turkey.kgm]
en: Niğde
ru: Нигде

[ctx: turkey.kgm]
en: Ordu
ru: Орду

[ctx: turkey.kgm]
en: Rize
ru: Ризе

[ctx: turkey.kgm]
en: Sakarya
ru: Сакарья

[ctx: turkey.kgm]
en: Adapazarı
ru: Адапазари

[ctx: turkey.kgm]
en: Samsun
ru: Самсун

[ctx: turkey.kgm]
en: Siirt
ru: Сиирт

[ctx: turkey.kgm]
en: Sinop
ru: Синоп

[ctx: turkey.kgm]
en: Sivas
ru: Сивас

[ctx: turkey.kgm]
en: Tekirdağ
ru: Текирдаг

[ctx: turkey.kgm]
en: Tokat
ru: Токат

[ctx: turkey.kgm]
en: Trabzon
ru: Трабзон

[ctx: turkey.kgm]
en: Tunceli
ru: Тунджели

[ctx: turkey.kgm]
en: Şanlıurfa
ru: Шанлыурфа

[ctx: turkey.kgm]
en: Uşak
ru: Ушак

[ctx: turkey.kgm]
en: Van
ru: Ван

[ctx: turkey.kgm]
en: Yozgat
ru: Йозгат

[ctx: turkey.kgm]
en: Zonguldak
ru: Зонгулдак

[ctx: turkey.kgm]
en: Aksaray
ru: Аксарай

[ctx: turkey.kgm]
en: Bayburt
ru: Байбурт

[ctx: turkey.kgm]
en: Karaman
ru: Караман

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırıkkale
ru: Кырыккале

[ctx: turkey.kgm]
en: Batman
ru: Батман

[ctx: turkey.kgm]
en: Şırnak
ru: Ширнак

[ctx: turkey.kgm]
en: Bartın
ru: Бартын

[ctx: turkey.kgm]
en: Ardahan
ru: Ардахан

[ctx: turkey.kgm]
en: Iğdır
ru: Ыгдыр

[ctx: turkey.kgm]
en: Yalova
ru: Ялова

[ctx: turkey.kgm]
en: Karabük
ru: Карабюк

[ctx: turkey.kgm]
en: Kilis
ru: Килис

[ctx: turkey.kgm]
en: Osmaniye
ru: Османие

[ctx: turkey.kgm]
en: Düzce
ru: Дюздже

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
ru: Туркменистан

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
ru: Велаяты|/|$[store 'велаятов']

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
ru: За пределами Туркменистана

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Ahal
ru: Ахалский велаят

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Anau
ru: Аннау

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkan
ru: Балканский велаят

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkanabat
ru: Балканабат

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
ru: Дашогузский велаят

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Lebap
ru: Лебапский велаят

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Türkmenabat
ru: Туркменабад

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Mary
ru: Марыйский велаят

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
ru: Украина

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
ru: Области|/|$[store 'областей']

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
ru: Волынская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
ru: Луцк

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
ru: Львовская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
ru: Львов

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
ru: Закарпатская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
ru: Ужгород

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
ru: Ровненская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivne
ru: Ровно

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
ru: Тернопольская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
ru: Тернополь

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
ru: Хмельницкая область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
ru: Хмельницкий

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
ru: Ивано-Франковская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
ru: Ивано-Франковск

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
ru: Черновицкая область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
ru: Черновцы

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
ru: Житомирская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
ru: Житомир

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
ru: Винницкая область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
ru: Винница

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
ru: Киевская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
ru: Киев

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
ru: Черкасская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
ru: Черкассы

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
ru: Кировоградская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
ru: Кропивницкий

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
ru: Николаевская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
ru: Николаев

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
ru: Одесская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
ru: Одесса

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
ru: Черниговская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
ru: Чернигов

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
ru: Сумская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
ru: Сумы

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
ru: Полтавская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltava
ru: Полтава

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
ru: Харьковская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
ru: Харьков

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
ru: Днепропетровская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
ru: Днепр

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
ru: Донецкая область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
ru: Донецк

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
ru: Запорожская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
ru: Запорожье

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
ru: Херсонская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
ru: Херсон

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
ru: Луганская область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
ru: Луганск

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
ru: Автономная Республика Крым

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
ru: Симферополь

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
ru: город Киев

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
ru: город Севастополь

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
ru: Азовское море

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
ru: Чёрное море

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
ru: За пределами Украины

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
ru: Граница/Побережье

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
ru: Река

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
ru: Уругвай

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
ru: Департаменты|/|$[store 'департаментов']

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
ru: За пределами Уругвая

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
ru: Артигас

[ctx: uruguay.kgm]
en: Canelones
ru: Канелонес

[ctx: uruguay.kgm]
en: Cerro Largo
ru: Серро-Ларго

[ctx: uruguay.kgm]
en: Melo
ru: Мело

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
ru: Колония

[ctx: uruguay.kgm]
en: Durazno
ru: Дурасно

[ctx: uruguay.kgm]
en: Flores
ru: Флорес

[ctx: uruguay.kgm]
en: Trinidad
ru: Тринидад

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
ru: Флорида

[ctx: uruguay.kgm]
en: Lavalleja
ru: Лавальеха

[ctx: uruguay.kgm]
en: Minas
ru: Минас

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
ru: Мальдонадо

[ctx: uruguay.kgm]
en: Montevideo
ru: Монтевидео

[ctx: uruguay.kgm]
en: Paysandú
ru: Пайсанду

[ctx: uruguay.kgm]
en: Río Negro
ru: Рио-Негро

[ctx: uruguay.kgm]
en: Fray Bentos
ru: Фрай-Бентос

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rivera
ru: Ривера

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rocha
ru: Роча

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
ru: Сальто

[ctx: uruguay.kgm]
en: San José
ru: Сан-Хосе

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
ru: Сорьяно

[ctx: uruguay.kgm]
en: Mercedes
ru: Мерседес

[ctx: uruguay.kgm]
en: Tacuarembó
ru: Такуарембо

[ctx: uruguay.kgm]
en: Treinta y Tres
ru: Трейнта-и-Трес

[ctx: usa.kgm]
en: USA
ru: США

[ctx: usa.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
ru: Побережье

[ctx: usa.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
ru: Озеро Верхнее

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
ru: о.Мичиган

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
ru: о.Гурон

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
ru: о.Эри

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
ru: о.Онтарио

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
ru: Багамские Острова

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
ru: Куба

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
ru: Канада

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
ru: Мексика

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
ru: Россия

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
ru: Вашингтон, округ Колумбия

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
ru: Алабама

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
ru: Монтгомери

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
ru: Аляска

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
ru: Джуно

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
ru: Аризона

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
ru: Феникс

[ctx: usa.kgm]
en: Arkansas
ru: Арканзас

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
ru: Литл-Рок

[ctx: usa.kgm]
en: California
ru: Калифорния

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
ru: Сакраменто

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
ru: Колорадо

[ctx: usa.kgm]
en: Denver
ru: Денвер

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
ru: Коннектикут

[ctx: usa.kgm]
en: Hartford
ru: Хартфорд

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
ru: Делавэр

[ctx: usa.kgm]
en: Dover
ru: Довер

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
ru: Флорида

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
ru: Таллахасси

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
ru: Джорджия

[ctx: usa.kgm]
en: Atlanta
ru: Атланта

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
ru: Гавайи

[ctx: usa.kgm]
en: Honolulu
ru: Гонолулу

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
ru: Айдахо

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
ru: Бойсе

[ctx: usa.kgm]
en: Illinois
ru: Иллинойс

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
ru: Спрингфилд

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
ru: Индиана

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
ru: Индианаполис

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
ru: Айова

[ctx: usa.kgm]
en: Des Moines
ru: Де-Мойн

[ctx: usa.kgm]
en: Kansas
ru: Канзас

[ctx: usa.kgm]
en: Topeka
ru: Топика

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
ru: Кентукки

[ctx: usa.kgm]
en: Frankfort
ru: Франкфорт

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
ru: Луизиана

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
ru: Батон-Руж

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
ru: Мэн

[ctx: usa.kgm]
en: Augusta
ru: Огаста

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
ru: Мэриленд

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
ru: Аннаполис

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
ru: Массачусетс

[ctx: usa.kgm]
en: Boston
ru: Бостон

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
ru: Мичиган

[ctx: usa.kgm]
en: Lansing
ru: Лансинг

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
ru: Миннесота

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
ru: Сент-Пол

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
ru: Миссисипи

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
ru: Джэксон

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
ru: Миссури

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
ru: Джефферсон-Сити

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
ru: Монтана

[ctx: usa.kgm]
en: Helena
ru: Хелена

[ctx: usa.kgm]
en: Nebraska
ru: Небраска

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
ru: Линкольн

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
ru: Невада

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
ru: Карсон-Сити

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
ru: Нью-Хэмпшир

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
ru: Конкорд

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
ru: Нью-Джерси

[ctx: usa.kgm]
en: Trenton
ru: Трентон

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
ru: Нью-Мексико

[ctx: usa.kgm]
en: Santa Fe
ru: Санта-Фе

[ctx: usa.kgm]
en: New York
ru: Нью-Йорк

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
ru: Олбани

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
ru: Северная Каролина

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
ru: Роли

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
ru: Северная Дакота

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
ru: Бисмарк

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
ru: Огайо

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
ru: Колумбус

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma
ru: Оклахома

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
ru: Оклахома-Сити

[ctx: usa.kgm]
en: Oregon
ru: Орегон

[ctx: usa.kgm]
en: Salem
ru: Сейлем

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
ru: Пенсильвания

[ctx: usa.kgm]
en: Harrisburg
ru: Харрисберг

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
ru: Род-Айленд

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
ru: Провиденс

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
ru: Южная Каролина

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
ru: Колумбия

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
ru: Южная Дакота

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
ru: Пирр

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
ru: Теннесси

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
ru: Нашвилл

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
ru: Техас

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
ru: Остин

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
ru: Юта

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
ru: Солт-Лейк-Сити

[ctx: usa.kgm]
en: Vermont
ru: Вермонт

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
ru: Монтпилиер

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
ru: Виргиния

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
ru: Ричмонд

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
ru: Вашингтон

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
ru: Олимпия

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
ru: Западная Виргиния

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
ru: Чарльстон

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
ru: Висконсин

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
ru: Мэдисон

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
ru: Вайоминг

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
ru: Шайенн

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
ru: Узбекистан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
ru: За пределами Узбекистана

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Andijon
ru: Андижанская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro
ru: Бухарская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
ru: Бухара

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona
ru: Ферганская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
ru: Фергана

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Jizzax
ru: Джизакская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
ru: Хорезмская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Urganch
ru: Ургенч

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Namangan
ru: Наманганская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Navoiy
ru: Навоийская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qashqadaryo
ru: Кашкадарьинская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qarshi
ru: Карши

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
ru: Республика Каракалпакстан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Nukus
ru: Нукус

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
ru: Самаркандская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Sirdaryo
ru: Сырдарьинская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Guliston
ru: Гулистан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Surxondaryo
ru: Сурхандарьинская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
ru: Термез

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
ru: Ташкентская область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
ru: Ташкент

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
ru: Ташкент (Шахри)

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
ru: Венесуэла

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
ru: Штаты|/|$[store 'штатов']

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
ru: За пределами Венесуэлы

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
ru: Амасонас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
ru: Пуэрто-Аякучо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Anzoátegui
ru: Ансоатеги

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
ru: Барселона

[ctx: venezuela.kgm]
en: Apure
ru: Апуре

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Fernando de Apure
ru: Сан-Фернандо-де-Апуре

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
ru: Арагуа

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracay
ru: Маракай

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
ru: Баринас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
ru: Боливар

[ctx: venezuela.kgm]
en: Ciudad Bolívar
ru: Сьюдад-Боливар

[ctx: venezuela.kgm]
en: Carabobo
ru: Карабобо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
ru: Валенсия

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cojedes
ru: Кохедес

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Carlos
ru: Сан-Карлос

[ctx: venezuela.kgm]
en: Delta Amacuro
ru: Дельта-Амакуро

[ctx: venezuela.kgm]
en: Tucupita
ru: Тукупита

[ctx: venezuela.kgm]
en: Falcón
ru: Фалькон

[ctx: venezuela.kgm]
en: Coro
ru: Коро

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guárico
ru: Гуарико

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Juan De Los Morros
ru: Сан-Хуан-де-лос-Моррос

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
ru: Лара

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barquisimeto
ru: Баркисимето

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
ru: Мерида

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
ru: Миранда

[ctx: venezuela.kgm]
en: Los Teques
ru: Лос-Текес

[ctx: venezuela.kgm]
en: Monagas
ru: Монагас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
ru: Матурин

[ctx: venezuela.kgm]
en: Nueva Esparta
ru: Нуэва-Эспарта

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
ru: Ла-Асунсьон

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
ru: Португеса

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guanare
ru: Гуанаре

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
ru: Сукре

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cumaná
ru: Кумана

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
ru: Тачира

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Cristóbal
ru: Сан-Кристобаль

[ctx: venezuela.kgm]
en: Trujillo
ru: Трухильо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
ru: Яракуй

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
ru: Сан-Фелипе

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
ru: Варгас

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Guaira
ru: Ла-Гуайра

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
ru: Сулия

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
ru: Маракайбо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
ru: Федеральное владение

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
ru: Каракас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
ru: Столичный округ Санта-фе-де-Богота

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
ru: Каракас сьюдад

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
ru: Вьетнам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
ru: За пределами Вьетнама

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: vietnam.kgm]
en: An Giang
ru: Анзянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long Xuyen
ru: Лонгсюен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Giang
ru: Бакзянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Kan
ru: Баккан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Lieu
ru: Бакльеу

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Ninh
ru: Бакнинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ba Ria-Vung Tau
ru: Бариа-Вунгтау

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vung Tau
ru: Вунгтау

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ben Tre
ru: Бенче

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Dinh
ru: Биньдинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Qui Nhon
ru: Куинён

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Duong
ru: Биньзыонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thu Dau Mot
ru: Тхузаумот

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Phuoc
ru: Биньфыок

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Xoai
ru: Донгсёай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Thuan
ru: Биньтхуан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Thiet
ru: Фантхьет

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ca Mau
ru: Камау

[ctx: vietnam.kgm]
en: Can Tho
ru: Кантхо

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Bang
ru: Каобанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Lak
ru: Даклак

[ctx: vietnam.kgm]
en: Buon Ma Thuot
ru: Буонматхуот

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Nong
ru: Дакнонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Nghia
ru: Зянгиа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Nang
ru: Дананг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien
ru: Дьенбьен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien Phu
ru: Дьенбьенфу

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Nai
ru: Донгнай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bien Hoa
ru: Бьенхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Thap
ru: Донгтхап

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Lanh
ru: Каолань

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Lai
ru: Зялай

[ctx: vietnam.kgm]
en: PleiKu
ru: Плейку

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Giang
ru: Хазянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Duong
ru: Хайзыонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Phong
ru: Хайфон

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Nam
ru: Ханам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Ly
ru: Фули

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Noi
ru: Ханой

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tay
ru: Ха Тай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Dong
ru: Ха Донг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tinh
ru: Хатинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hoa Binh
ru: Хоабинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ho Chi Minh
ru: Хошимин

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hau Giang
ru: Хаузянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vi Thanh
ru: Витхань

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hung Yen
ru: Хынгйен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Khanh Hoa
ru: Кханьхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nha Trang
ru: Нячанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kien Giang
ru: Кьензянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Rach Gia
ru: Ратьзя

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kon Tum
ru: Контум

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lai Chau
ru: Лайтяу

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lam Dong
ru: Ламдонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Lat
ru: Далат

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lang Son
ru: Лангшон

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lao Cai
ru: Лаокай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long An
ru: Лонган

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tan An
ru: Танан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nam Dinh
ru: Намдинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nghe An
ru: Нгеан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh
ru: Винь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Binh
ru: Ниньбинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Thuan
ru: Ниньтхуан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Rang-Thap Cham
ru: Фанранг-Тхапчам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Tho
ru: Футхо

[ctx: vietnam.kgm]
en: Viet Tri
ru: Вьетчи

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Yen
ru: Фуйен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuy Hoa
ru: Туихоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Binh
ru: Куангбинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Hoi
ru: Донгхой

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Nam
ru: Куангнам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tam Ky
ru: Тамки

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ngai
ru: Куангнгай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ninh
ru: Куангнинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Long
ru: Халонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Tri
ru: Куангчи

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Ha
ru: Донгха

[ctx: vietnam.kgm]
en: Soc Trang
ru: Шокчанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Son La
ru: Шонла

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tay Ninh
ru: Тэйнинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Binh
ru: Тхайбинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Nguyen
ru: Тхайнгуен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thanh Hoa
ru: Тханьхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thua Thien-Hue
ru: Тхыатхьен-Хюэ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hue
ru: Хюэ

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tien Giang
ru: Тьензянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: My Tho
ru: Митхо

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tra Vinh
ru: Чавинь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuyen Quang
ru: Туенкуанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Long
ru: Виньлонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Phuc
ru: Виньфук

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Yen
ru: Виньйен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Yen Bai
ru: Йенбай

[ctx: virginia.kgm]
en: Virginia (USA)
ru: Виргиния (США)

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
ru: Округа и независимые города

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
ru: Границы

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
ru: За пределами Виргинии

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
ru: округ Аккомак

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
ru: округ Албемарл

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
ru: округ Аллегейни

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
ru: округ Амилия

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
ru: округ Амхерст

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
ru: округ Аппоматтокс

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
ru: округ Арлингтон

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
ru: округ Огаста

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
ru: округ Бат

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
ru: округ Бедфорд

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
ru: округ Бланд

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
ru: округ Ботеторт

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
ru: округ Брансуик

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
ru: округ Бьюкенен

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
ru: округ Бакингхем

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
ru: округ Кэмпбелл

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
ru: округ Каролайн

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
ru: округ Кэрролл

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
ru: округ Чарльз-Сити

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
ru: округ Шарлотт

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
ru: округ Честерфилд

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
ru: округ Кларк

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
ru: округ Крейг

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
ru: округ Калпепер

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
ru: округ Камберленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
ru: округ Дикенсон

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
ru: округ Динуидди

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
ru: округ Эссекс

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
ru: округ Фэрфакс

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
ru: округ Фокир

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
ru: округ Флойд

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
ru: округ Флуванна

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
ru: округ Франклин

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
ru: округ Фредерик

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
ru: округ Джайлс

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
ru: округ Глостер

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
ru: округ Гучленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
ru: округ Грейсон

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
ru: округ Грин

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
ru: округ Гринсвилл

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
ru: округ Галифакс

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
ru: округ Хановер

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
ru: округ Хенрайко

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
ru: округ Генри

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
ru: округ Хайленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
ru: округ Айл-оф-Уайт

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
ru: округ Джеймс-Сити

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
ru: округ Кинг-энд-Куин

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
ru: округ Кинг-Джордж

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
ru: округ Кинг-Уильям

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
ru: округ Ланкастер

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
ru: округ Ли

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
ru: округ Лаудон

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
ru: округ Луиза

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
ru: округ Ланенберг

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
ru: округ Мэдисон

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
ru: округ Мэтьюс

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
ru: округ Мекленберг

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
ru: округ Мидлсекс

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
ru: округ Монтгомери

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
ru: округ Нельсон

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
ru: округ Нью-Кент

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
ru: округ Нортгемптон

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
ru: округ Нортамберленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
ru: округ Ноттоуэй

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
ru: округ Орандж

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
ru: округ Пейдж

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
ru: округ Патрик

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
ru: округ Питтсильвания

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
ru: округ Паухатан

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
ru: округ Принс-Эдуард

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
ru: округ Принс-Джордж

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
ru: округ Принс-Уильям

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
ru: округ Пьюласки

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
ru: округ Раппахэннок

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
ru: округ Ричмонд

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
ru: округ Роанок

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
ru: округ Рокбридж

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
ru: округ Рокингем

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
ru: округ Расселл

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
ru: округ Скотт

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
ru: округ Шенандоа

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
ru: округ Смит

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
ru: округ Саутгемптон

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
ru: округ Спотсилвейния

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
ru: округ Стаффорд

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
ru: округ Сарри

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
ru: округ Сассекс

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
ru: округ Тазуэлл

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
ru: округ Уоррен

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
ru: округ Вашингтон

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
ru: округ Уэстморленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
ru: округ Уайз

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
ru: округ Уит

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
ru: округ Йорк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
ru: город Алегзандрия

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
ru: город Бристол

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
ru: город Бьюна-Виста

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
ru: город Шарлотсвилл

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
ru: город Чесапик

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
ru: город Колониал-Хайтс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
ru: город Ковингтон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
ru: город Данвилл

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
ru: город Эмпория

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
ru: город Фэрфакс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
ru: город Фолс-Чёрч

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
ru: город Франклин

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
ru: город Фредериксберг

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
ru: город Гейлакс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
ru: город Хэмптон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
ru: город Харрисберг

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
ru: город Хопуэлл

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
ru: город Лексингтон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
ru: город Линчберг

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
ru: город Манассас

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
ru: город Манассас-Парк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
ru: город Мартинсвилл

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
ru: город Ньюпорт-Ньюс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
ru: город Норфолк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
ru: город Нортон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
ru: город Питерсберг

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
ru: город Покосон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
ru: город Портсмут

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
ru: город Радфорд

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
ru: город Ричмонд

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
ru: город Роанок

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
ru: город Салем

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
ru: город Стонтон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
ru: город Саффолк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
ru: город Виргиния-Бич

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
ru: город Уэйнсборо

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
ru: город Уильямсберг

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
ru: город Винчестер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
ru: Океаны и речные бассейны

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
ru: Океаны и бассейны|/|$[store 'океанов и бассейнов']

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
ru: За пределами океанов и крупнейших речных бассейнов

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
ru: Северный Ледовитый океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
ru: Север Тихого океана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
ru: Северная Атлантика

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
ru: Южный Тихий океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
ru: Южная Атлантика

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
ru: Индийский океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
ru: Южный океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
ru: Конго

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
ru: Озеро Чад

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Jubba
ru: Джуба

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Limpopo
ru: Лимпопо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mangoky
ru: Мангоки

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mania
ru: Маниа

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Niger
ru: Нигер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
ru: Нил

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ogooue
ru: Огове

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
ru: Дельта Окаванго

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
ru: Оранжевая

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oued Draa
ru: Уэд-Дра

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Senegal
ru: Сенегал

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Shabelle
ru: Уэби-Шабелле

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Turkana
ru: Озеро Туркана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volta
ru: Вольта

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Zambezi
ru: Замбези

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
ru: Далельвен

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
ru: Дунай

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Daugava
ru: Западная Двина

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
ru: Днепр

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
ru: Днестр

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Don
ru: Дон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ebro
ru: Эбро

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
ru: Эльба

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
ru: Гаронна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
ru: Гломма

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadalquivir
ru: Гвадалквивир

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kemijoki
ru: Кемийоки

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
ru: Кура и Аракс

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
ru: Луара

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Neva
ru: Нева

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dvina
ru: Двина

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
ru: Одра

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Po
ru: По

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
ru: Рейн

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
ru: Рона

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
ru: Сена

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
ru: Тахо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
ru: Тигр и Евфрат

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
ru: Урал

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
ru: Висла

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volga
ru: Волга

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Weser
ru: Везер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
ru: Амударья

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
ru: Амур

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
ru: Озеро Балхаш

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brahmaputra
ru: Брахмапутра

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chao Phrya
ru: Чаупхрая

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fly
ru: Флай

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
ru: Ганг

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Godavari
ru: Годавари

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
ru: Хонгха

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
ru: Хуанхэ

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indigirka
ru: Индигирка

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
ru: Инд

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Irrawaddy
ru: Иравади

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kapuas
ru: Капуас

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
ru: Колыма

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Krishna
ru: Кришна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lena
ru: Лена

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahakam
ru: Махакам

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahanadi
ru: Маханади

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mekong
ru: Меконг

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
ru: Мюррей и Дарлинг

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Narmada
ru: Нармада

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ob
ru: Обь

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Salween
ru: Салуин

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sepik
ru: Сепик

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
ru: Сырдарья

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tapti
ru: Тапти

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tarim
ru: Тарим

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Xi Jiang
ru: Сицзян

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yalu Jiang
ru: Ялуцзян

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
ru: Янцзы

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
ru: Енисей

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
ru: Алабама и Томбигби

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Balsas
ru: Бальсас

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brazos
ru: Бразос

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
ru: Колорадо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
ru: Колумбия

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fraser
ru: Фрейзер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hudson
ru: Гудзон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mackenzie
ru: Маккензи

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
ru: Миссисипи

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nelson
ru: Нельсон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
ru: Рио-Гранде

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
ru: Рио-Гранде-де-Сантьяго

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sacramento
ru: Сакраменто

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
ru: Река Святого Лаврентия

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Susquehanna
ru: Саскуэханна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Thelon
ru: Телон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Usumacinta
ru: Усумасинта

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yaqui
ru: Яки

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yukon
ru: Юкон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
ru: Амазонка

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
ru: Чубут

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Magdalena
ru: Магдалена

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orinoco
ru: Ориноко

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
ru: Парана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Pamaiba
ru: Памаиба

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
ru: Колорадо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
ru: Сан-Франсиску

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
ru: Озеро Титикака

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
ru: Токантинс

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
ru: Уругвай

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Douro
ru: Дуэро

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadiana
ru: Гвадиана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Meuse
ru: Мёз

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
ru: о. Эйр

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
ru: Каспийское море

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
ru: Тибр

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
ru: Западная Бенгалия

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
ru: За пределами Западной Бенгалии

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
ru: Граница

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purulia
ru: Пурулия

[ctx: westbengal.kgm]
en: Bankura
ru: Банкура

[ctx: westbengal.kgm]
en: Paschim Medinipur
ru: Западный Миднапур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Midnapore
ru: Миднапур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purba Medinipur
ru: Восточный Миднапур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Tamluk
ru: Тамлук

[ctx: westbengal.kgm]
en: Howrah
ru: Хаура

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
ru: Южные 24 парганы

[ctx: westbengal.kgm]
en: Alipur
ru: Алипур

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
ru: Северные 24 парганы

[ctx: westbengal.kgm]
en: Barasat
ru: Барасат

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
ru: Колката

[ctx: westbengal.kgm]
en: Hooghly
ru: Хугли

[ctx: westbengal.kgm]
en: Chunchura
ru: Чинсура

[ctx: westbengal.kgm]
en: Burdwan
ru: Бардхаман

[ctx: westbengal.kgm]
en: Nadia
ru: Надия

[ctx: westbengal.kgm]
en: Krishnanagar
ru: Кришнанагар

[ctx: westbengal.kgm]
en: Birbhum
ru: Бирбхум

[ctx: westbengal.kgm]
en: Suri
ru: Сури

[ctx: westbengal.kgm]
en: Murshidabad
ru: Муршидабад

[ctx: westbengal.kgm]
en: Baharampur
ru: Бахарампур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Malda
ru: Малда

[ctx: westbengal.kgm]
en: Inreg Bazar
ru: Инрег Базар

[ctx: westbengal.kgm]
en: Dakshin Dinajpur
ru: Южный Динаджпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Balurghat
ru: Балургхат

[ctx: westbengal.kgm]
en: Uttar Dinajpur
ru: Северный Динаджпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Raiganj
ru: Райгандж

[ctx: westbengal.kgm]
en: Darjeeling
ru: Дарджилинг

[ctx: westbengal.kgm]
en: Jalpaiguri
ru: Джалпайгури

[ctx: westbengal.kgm]
en: Cooch Behar
ru: Куч-Бихар

[ctx: world.kgm]
en: World
ru: Мировая

[ctx: world.kgm]
en: Countries
ru: Страны|/|$[store 'стран']

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
ru: Не принадлежит ни одной стране

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
ru: Алжир

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
ru: Алжир

[ctx: world.kgm]
en: Angola
ru: Ангола

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
ru: Луанда

[ctx: world.kgm]
en: Benin
ru: Бенин

[ctx: world.kgm]
en: Porto Novo
ru: Порто-Ново

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
ru: Ботсвана

[ctx: world.kgm]
en: Gaborone
ru: Габороне

[ctx: world.kgm]
en: Burkina Faso
ru: Буркина-Фасо

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
ru: Уагадугу

[ctx: world.kgm]
en: Burundi
ru: Бурунди

[ctx: world.kgm]
en: Gitega
ru: Гитега

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
ru: Камерун

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
ru: Яунде

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
ru: Центральноафриканская Республика

[ctx: world.kgm]
en: Bangui
ru: Банги

[ctx: world.kgm]
en: Chad
ru: Чад

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
ru: Нджамена

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
ru: Кот-д’Ивуар

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
ru: Ямусукро

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ru: Демократическая Республика Конго

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
ru: Киншаса

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
ru: Джибути

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
ru: Египет

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
ru: Каир

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
ru: Экваториальная Гвинея

[ctx: world.kgm]
en: Malabo
ru: Малабо

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
ru: Эритрея

[ctx: world.kgm]
en: Asmara
ru: Асмэра

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
ru: Эфиопия

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
ru: Аддис-Абеба

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
ru: Габон

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
ru: Либревиль

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
ru: Гана

[ctx: world.kgm]
en: Accra
ru: Аккра

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
ru: Гвинея

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
ru: Конакри

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
ru: Гвинея-Бисау

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
ru: Бисау

[ctx: world.kgm]
en: Iran
ru: Иран

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
ru: Тегеран

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
ru: Ирак

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
ru: Багдад

[ctx: world.kgm]
en: Israel
ru: Израиль

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
ru: Иерусалим

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
ru: Иордания

[ctx: world.kgm]
en: Amman
ru: Амман

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
ru: Кения

[ctx: world.kgm]
en: Nairobi
ru: Найроби

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
ru: Кувейт

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
ru: Эль-Кувейт

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
ru: Ливан

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
ru: Бейрут

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
ru: Лесото

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
ru: Масеру

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
ru: Либерия

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
ru: Монровия

[ctx: world.kgm]
en: Libya
ru: Ливия

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
ru: Триполи

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
ru: Лихтенштейн

[ctx: world.kgm]
en: Vaduz
ru: Вадуц

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
ru: Мадагаскар

[ctx: world.kgm]
en: Antananarivo
ru: Антананариву

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
ru: Малави

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
ru: Лилонгве

[ctx: world.kgm]
en: Mali
ru: Мали

[ctx: world.kgm]
en: Bamako
ru: Бамако

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
ru: Мавритания

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
ru: Нуакшот

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
ru: Марокко

[ctx: world.kgm]
en: Rabat
ru: Рабат

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
ru: Мозамбик

[ctx: world.kgm]
en: Maputo
ru: Мапуту

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
ru: Намибия

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
ru: Виндхук

[ctx: world.kgm]
en: Niger
ru: Нигер

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
ru: Ниамей

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
ru: Нигерия

[ctx: world.kgm]
en: Abuja
ru: Абуджа

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
ru: Катар

[ctx: world.kgm]
en: Doha
ru: Доха

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
ru: Республика Конго

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
ru: Браззавиль

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
ru: Руанда

[ctx: world.kgm]
en: Kigali
ru: Кигали

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
ru: Эр-Рияд

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
ru: Сенегал

[ctx: world.kgm]
en: Dakar
ru: Дакар

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
ru: Сьерра-Леоне

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
ru: Фритаун

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
ru: Сомали

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
ru: Могадишо

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
ru: ЮАР

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
ru: Претория,Блюмфонтейн и Кейптаун

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
ru: Судан

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
ru: Хартум

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
ru: Южный Судан

[ctx: world.kgm]
en: Juba
ru: Джуба

[ctx: world.kgm]
en: Eswatini
ru: Эсватини

[ctx: world.kgm]
en: Mbabane
ru: Мбабане

[ctx: world.kgm]
en: Syria
ru: Сирия

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
ru: Дамаск

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
ru: Танзания

[ctx: world.kgm]
en: Dodoma
ru: Додома

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
ru: Гамбия

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
ru: Банжул

[ctx: world.kgm]
en: Togo
ru: Того

[ctx: world.kgm]
en: Lomé
ru: Ломе

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
ru: Тунис

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
ru: Тунис

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
ru: Уганда

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
ru: Кампала

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
ru: Объединённые Арабские Эмираты

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
ru: Абу-Даби

[ctx: world.kgm]
en: Oman
ru: Оман

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
ru: Маскат

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
ru: Западное побережье

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
ru: Западная Сахара

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
ru: Эль-Аюн

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
ru: Йемен

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
ru: Сана

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
ru: Замбия

[ctx: world.kgm]
en: Lusaka
ru: Лусака

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
ru: Зимбабве

[ctx: world.kgm]
en: Harare
ru: Хараре

[ctx: world.kgm]
en: Albania
ru: Албания

[ctx: world.kgm]
en: Tirana
ru: Тирана

[ctx: world.kgm]
en: Austria
ru: Австрия

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
ru: Вена

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
ru: Беларусь

[ctx: world.kgm]
en: Minsk
ru: Минск

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
ru: Бельгия

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
ru: Брюссель

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
ru: Босния и Герцеговина

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
ru: Сараево

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
ru: Болгария

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
ru: София

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
ru: Хорватия

[ctx: world.kgm]
en: Zagreb
ru: Загреб

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
ru: Чехия

[ctx: world.kgm]
en: Prague
ru: Прага

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
ru: Дания

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
ru: Копенгаген

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
ru: Эстония

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
ru: Таллин

[ctx: world.kgm]
en: Finland
ru: Финляндия

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
ru: Хельсинки

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
ru: Северная Македония

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
ru: Скопье

[ctx: world.kgm]
en: France
ru: Франция

[ctx: world.kgm]
en: Paris
ru: Париж

[ctx: world.kgm]
en: Germany
ru: Германия

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
ru: Берлин

[ctx: world.kgm]
en: Greece
ru: Греция

[ctx: world.kgm]
en: Athens
ru: Афины

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
ru: Венгрия

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
ru: Будапешт

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
ru: Исландия

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
ru: Рейкьявик

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
ru: Ирландия

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
ru: Дублин

[ctx: world.kgm]
en: Italy
ru: Италия

[ctx: world.kgm]
en: Rome
ru: Рим

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
ru: Латвия

[ctx: world.kgm]
en: Riga
ru: Рига

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
ru: Литва

[ctx: world.kgm]
en: Vilnius
ru: Вильнюс

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
ru: Люксембург

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
ru: Молдова

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
ru: Кишинев

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
ru: Нидерланды

[ctx: world.kgm]
en: Amsterdam
ru: Амстердам

[ctx: world.kgm]
en: Norway
ru: Норвегия

[ctx: world.kgm]
en: Oslo
ru: Осло

[ctx: world.kgm]
en: Poland
ru: Польша

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
ru: Варшава

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
ru: Португалия

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
ru: Лисабон

[ctx: world.kgm]
en: Romania
ru: Румыния

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
ru: Бухарест

[ctx: world.kgm]
en: Russia
ru: Россия

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
ru: Москва

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
ru: Сан-Марино

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
ru: Сербия

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
ru: Белград

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
ru: Черногория

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
ru: Подгорица

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
ru: Словакия

[ctx: world.kgm]
en: Bratislava
ru: Братислава

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
ru: Словения

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
ru: Любляна

[ctx: world.kgm]
en: Spain
ru: Испания

[ctx: world.kgm]
en: Madrid
ru: Мадрид

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
ru: Швеция

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
ru: Стокгольм

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
ru: Швейцария

[ctx: world.kgm]
en: Bern
ru: Берн

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
ru: Турция

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
ru: Анкара

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
ru: Украина

[ctx: world.kgm]
en: Kyiv
ru: Киев

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
ru: Великобритания

[ctx: world.kgm]
en: London
ru: Лондон

[ctx: world.kgm]
en: Canada
ru: Канада

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
ru: Оттава

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
ru: Сальвадор

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
ru: Сан-Сальвадор

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
ru: Соединенные Штаты Америки

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
ru: Вашингтон

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
ru: Багамские Острова

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
ru: Нассау

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
ru: Доминиканская Республика

[ctx: world.kgm]
en: Santo Domingo
ru: Санто-Доминго

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
ru: Гаити

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
ru: Порт-о-Пренс

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
ru: Куба

[ctx: world.kgm]
en: Havana
ru: Гавана

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
ru: Ямайка

[ctx: world.kgm]
en: Kingston
ru: Кингстон

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
ru: Доминика

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
ru: Розо

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
ru: Барбадос

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
ru: Бриджтаун

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
ru: Антигуа и Барбуда

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
ru: Сент-Джонс

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
ru: Тринидад и Тобаго

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
ru: Порт-оф-Спейн

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
ru: Мексика

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
ru: Мехико

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
ru: Гватемала

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
ru: Гватемала-Сити

[ctx: world.kgm]
en: Belize
ru: Белиз

[ctx: world.kgm]
en: Belmopan
ru: Бельмопан

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
ru: Гондурас

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
ru: Тегусигальпа

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
ru: Никарагуа

[ctx: world.kgm]
en: Managua
ru: Манагуа

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

[ctx: world.kgm]
en: San José
ru: Сан Хосе

[ctx: world.kgm]
en: Panama
ru: Панама

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
ru: Панама

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
ru: Колумбия

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
ru: Богота

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
ru: Венесуэла

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
ru: Каракас

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
ru: Гайана

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
ru: Джорджтаун

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
ru: Суринам

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
ru: Парамарибо

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
ru: Французская Гвиана

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
ru: Кайенна

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
ru: Эквадор

[ctx: world.kgm]
en: Quito
ru: Кито

[ctx: world.kgm]
en: Peru
ru: Перу

[ctx: world.kgm]
en: Lima
ru: Лима

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
ru: Бразилия

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
ru: Бразилиа

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
ru: Боливия

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
ru: Ла-Пас

[ctx: world.kgm]
en: Chile
ru: Чили

[ctx: world.kgm]
en: Santiago
ru: Сантьяго

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
ru: Парагвай

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
ru: Асунсьон

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
ru: Аргентина

[ctx: world.kgm]
en: Buenos Aires
ru: Буэнос-Айрес

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
ru: Уругвай

[ctx: world.kgm]
en: Montevideo
ru: Монтевидео

[ctx: world.kgm]
en: Australia
ru: Австралия

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
ru: Канберра

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
ru: Новая Зеландия

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
ru: Веллингтон

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
ru: Ватикан

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
ru: Андорра

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
ru: Андорра-ла-Велья

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
ru: Монако

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
ru: Монако-Вилль

[ctx: world.kgm]
en: China
ru: Китай

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
ru: Пекин

[ctx: world.kgm]
en: India
ru: Индия

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
ru: Дели

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
ru: Шри-Ланка

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
ru: Коломбо и Шри-Джаяварденепура

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
ru: Монголия

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
ru: Улан-Батор

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
ru: Казахстан

[ctx: world.kgm]
en: Astana
ru: Астана

[ctx: world.kgm]
en: Japan
ru: Япония

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
ru: Токио

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
ru: Мьянма

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
ru: Найпьидо

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
ru: Непал

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
ru: Катманду

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
ru: Бутан

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
ru: Тхимпху

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
ru: Индонезия

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
ru: Джакарта

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
ru: Малайзия

[ctx: world.kgm]
en: Kuala Lumpur
ru: Куала-Лумпур

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
ru: Бангладеш

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
ru: Дакка

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
ru: Кипр

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
ru: Никосия

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
ru: Афганистан

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
ru: Кабул

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

[ctx: world.kgm]
en: Baku
ru: Баку

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
ru: Армения

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
ru: Ереван

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
ru: Бахрейн

[ctx: world.kgm]
en: Manama
ru: Манама

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
ru: Грузия

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
ru: Тбилиси

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
ru: Туркмения

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
ru: Ашхабат

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
ru: Узбекистан

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
ru: Ташкент

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
ru: Бишкек

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
ru: Таджикистан

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
ru: Душанбе

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
ru: Пакистан

[ctx: world.kgm]
en: Islamabad
ru: Исламабад

[ctx: world.kgm]
en: Laos
ru: Лаос

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
ru: Вьентьян

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
ru: Камбоджа

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
ru: Пномпень

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
ru: Восточный Тимор

[ctx: world.kgm]
en: Dili
ru: Дили

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
ru: Бруней

[ctx: world.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
ru: Бандар-Сери-Бегаван

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
ru: Филиппины

[ctx: world.kgm]
en: Manila
ru: Манила

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
ru: Таиланд

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
ru: Бангкок

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
ru: Вьетнам

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
ru: Ханой

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
ru: Тайвань (Китай)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
ru: Тайбэй

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
ru: Сингапур

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
ru: Корейская Народная Демократическая Республика

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
ru: Пхеньян

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
ru: Республика Корея

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
ru: Сеул

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
ru: Фиджи

[ctx: world.kgm]
en: Suva
ru: Сува

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
ru: Тонга

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
ru: Нукуалофа

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
ru: Папуа-Новая Гвинея

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
ru: Порт-Морсби

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
ru: Гренландия (Дания)

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
ru: Нуук

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
ru: Материки (от Северного полюса)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
ru: Материки|/|$[store 'материков']

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
ru: Как называется высочайшая точка материка %1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
ru: Материки по высочайшей точке

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
ru: Высочайшей точкой какого материка является %1?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
ru: Высочайшие точки материков

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
ru: Африка

[ctx: world_continents.kgm]
en: Kilimanjaro
ru: Килиманджаро

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
ru: Северная Америка

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
ru: Мак-Кинли

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
ru: Южная Америка

[ctx: world_continents.kgm]
en: Aconcagua
ru: Аконкагуа

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
ru: Антарктида

[ctx: world_continents.kgm]
en: Vinson
ru: Массив Винсон

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
ru: Азия

[ctx: world_continents.kgm]
en: Everest
ru: Эверест

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
ru: Европа

[ctx: world_continents.kgm]
en: Elbrus
ru: Эльбрус

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
ru: Океания

[ctx: world_continents.kgm]
en: Carstenz
ru: Пунчак-Джая

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
ru: Йемен

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
ru: Мухафазы|/|$[store 'мухафаз']

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
ru: За пределами Йемена

[ctx: yemen.kgm]
en: Abyan
ru: Абьян

[ctx: yemen.kgm]
en: Zinjibar
ru: Зинджибар

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
ru: Аден

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
ru: Эд-Дали

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
ru: Эль-Бейда

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Hudaydah
ru: Ходейда

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Jawf
ru: Эль-Джауф

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
ru: Эль-Махра

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahwit
ru: Махвит

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Ghaydah
ru: Эль-Гайда

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
ru: Амран

[ctx: yemen.kgm]
en: Dhamar
ru: Дамар

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
ru: Хадрамаут

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mukalla
ru: Эль-Мукалла

[ctx: yemen.kgm]
en: Hajjah
ru: Хадджа

[ctx: yemen.kgm]
en: Ibb
ru: Ибб

[ctx: yemen.kgm]
en: Lahij
ru: Лахдж

[ctx: yemen.kgm]
en: Ma'rib
ru: Мариб

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
ru: Саада

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
ru: Сана

[ctx: yemen.kgm]
en: Shabwah
ru: Шабва

[ctx: yemen.kgm]
en: Ataq
ru: Атак

[ctx: yemen.kgm]
en: Ta'izz
ru: Таиз

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
ru: Демократическая Республика Конго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
ru: За пределами Демократической Республики Конго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kinshasa
ru: Киншаса

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
ru: Центральное Конго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Matadi
ru: Матади

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwango
ru: Кванго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kenge
ru: Кенге

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwilu
ru: Квилу

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kikwit
ru: Киквит

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mai-Ndombe
ru: Маи-Ндомбе

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Inongo
ru: Инонго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï
ru: Касаи

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Luebo
ru: Луэбо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
ru: Центральное Касаи

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kananga
ru: Кананга

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
ru: Восточное Касаи

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbuji-Mayi
ru: Мбуджи-Майи

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lomami
ru: Ломами

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kabinda
ru: Кабинда

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sankuru
ru: Санкуру

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lusambo
ru: Лусамбо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Maniema
ru: Маниема

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kindu
ru: Кинду

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
ru: Южное Киву

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bukavu
ru: Букаву

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
ru: Северное Киву

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Goma
ru: Гома

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Ituri
ru: Итури

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bunia
ru: Буниа

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Uele
ru: Верхнее Уэле

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Isiro
ru: Исиро

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshopo
ru: Чопо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kisangani
ru: Кисангани

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bas-Uele
ru: Нижнее Уэле

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Buta
ru: Бута

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
ru: Северное Убанги

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gbadolite
ru: Гбадолите

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mongala
ru: Монгала

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lisala
ru: Лисала

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
ru: Южное Убанги

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gemena
ru: Гемена

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
ru: Экваториальная провинция

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbandaka
ru: Мбандака

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshuapa
ru: Чуапа

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Boende
ru: Боэнде

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tanganyika
ru: Танганьика

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kalemie
ru: Калемие

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Lomami
ru: Верхнее Ломами

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kamina
ru: Камина

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lualaba
ru: Луалаба

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kolwezi
ru: Колвези

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Katanga
ru: Верхняя Катанга

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lubumbashi
ru: Лубумбаши

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
ru: Замбия (округа)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
ru: За пределами Замбии

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chibombo
ru: Чибомбо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabwe
ru: Кабве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kapiri Mposhi
ru: Капири-Мпоши

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mkushi
ru: Мкуши

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mumbwa
ru: Мумбва

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Serenje
ru: Серенье

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chililabombwe
ru: Чилилабомбве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chingola
ru: Чингола

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalulushi
ru: Калулуши

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kitwe
ru: Китве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luanshya
ru: Луаншья

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lufwanyama
ru: Луфваньяма

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Masaiti
ru: Масаити

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpongwe
ru: Мпонгве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufulira
ru: Муфулира

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Ndola
ru: Ндола

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chadiza
ru: Чадиза

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chama
ru: Чама

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chipata
ru: Чипата

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Katete
ru: Катете

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lundazi
ru: Лундази

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mambwe
ru: Мамбве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nyimba
ru: Ньимба

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Petauke
ru: Петауке

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chiengi
ru: Чиенги

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kawambwa
ru: Кавамбва

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mansa
ru: Манса

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Milenge
ru: Миленге

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwense
ru: Мвенсе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nchelenge
ru: Нчеленге

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Samfya
ru: Самфья

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chongwe
ru: Чонгве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kafue
ru: Кафуэ

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luangwa
ru: Луангва

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lusaka
ru: Лусака

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chavuma
ru: Чавума

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabompo
ru: Кабомпо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasempa
ru: Касемпа

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufumbwe
ru: Муфумбве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwinilunga
ru: Мвинилунга

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Solwezi
ru: Солвези

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambezi
ru: Замбези

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chilubi
ru: Чилуби

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chinsali
ru: Чинсали

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Isoka
ru: Исока

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaputa
ru: Капута

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasama
ru: Касама

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luwingu
ru: Лувингу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mbala
ru: Мбала

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpika
ru: Мпика

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mporokoso
ru: Мпорокосо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpulungu
ru: Мпулунгу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mungwi
ru: Мунгви

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nakonde
ru: Наконде

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Choma
ru: Чома

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Gwembe
ru: Гвембе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Itezhi-Tezhi
ru: Итежи-Тежи

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalomo
ru: Каломо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kazungula
ru: Казунгула

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Livingstone
ru: Ливингстон

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mazabuka
ru: Мазабука

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Monze
ru: Монзе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Namwala
ru: Намвала

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Siavonga
ru: Сиавонга

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sinazongwe
ru: Синазонгве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalabo
ru: Калабо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaoma
ru: Каома

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lukulu
ru: Лукулу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mongu
ru: Монгу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Senanga
ru: Сенанга

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sesheke
ru: Сешеке

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Shangombo
ru: Шангомбо

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
ru: Замбия (провинции)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
ru: За пределами Замбии

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
ru: Центральная провинция

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kabwe
ru: Кабве

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
ru: Коппербельт

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Ndola
ru: Ндола

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
ru: Восточная провинция

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Chipata
ru: Чипата

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Luapula
ru: Луапула

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mansa
ru: Манса

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Lusaka
ru: Лусака

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
ru: Северная провинция

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kasama
ru: Касама

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
ru: Северо-Западная провинция

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Solwezi
ru: Солвези

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
ru: Южная провинция

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Livingstone
ru: Ливингстон

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
ru: Западная провинция

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mongu
ru: Монгу

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
ru: Зимбабве

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
ru: Провинции|/|$[store 'провинций']

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
ru: За пределами Зимбабве

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
ru: Булавайо

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Harare
ru: Хараре

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
ru: Маникаленд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mutare
ru: Мутаре

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
ru: Центральный Машоналенд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bindura
ru: Биндура

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
ru: Восточный Машоналенд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Marondera
ru: Марондера

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
ru: Западный Машоналенд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Chinhoyi
ru: Чинхойи

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Masvingo
ru: Масвинго

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
ru: Северный Матабелеленд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Lupane
ru: Лупане

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
ru: Южный Матабелеленд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gwanda
ru: Гванда

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
ru: Мидлендс

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gweru
ru: Гверу

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
ru: Зимбабве (округа)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
ru: Округа|/|$[store 'округов']

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
ru: Граница

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
ru: Вода

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
ru: За пределами Зимбабве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulawayo
ru: Булавайо

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Harare
ru: Хараре

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Buhera
ru: Бухера

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chimanimani
ru: Чиманимани

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chipinge
ru: Чипинге

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makoni
ru: Макони

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutare
ru: Мутаре

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutasa
ru: Мутаса

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nyanga
ru: Ньянга

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bindura
ru: Биндура

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Guruve
ru: Гуруве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mazowe
ru: Мазове

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mount Darwin
ru: Маунт-Дарвин

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Muzarabani
ru: Музарабани

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Rushinga
ru: Рушинга

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shamva
ru: Шамва

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chikomba
ru: Чикомба

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Goromonzi
ru: Горомонза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Marondera
ru: Марондера

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mudzi
ru: Мудзи

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Murehwa
ru: Мурева

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutoko
ru: Мутоко

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Seke
ru: Секе

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: UMP
ru: Узумба-Марамба-Пфунгве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Wedza
ru: Ведза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chegutu
ru: Чегуту

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hurungwe
ru: Хурунгве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kadoma
ru: Кадома

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kariba
ru: Кариба

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makonde
ru: Маконде

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvimba
ru: Звимба

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bikita
ru: Бикита

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chiredzi
ru: Чиредзи

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chivi
ru: Чиви

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gutu
ru: Гуту

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Masvingo
ru: Масвинго

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mwenezi
ru: Мвенези

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zaka
ru: Зака

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Binga
ru: Бинга

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bubi
ru: Буби

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hwange
ru: Хванге

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Lupane
ru: Лупане

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nkayi
ru: Нкайи

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Tsholotsho
ru: Чолочо

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umguza
ru: Умгуза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Beitbridge
ru: Бейтбридж

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulilimamangwe
ru: Булилимамангве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gwanda
ru: Гванда

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Insiza
ru: Инсиза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Matobo
ru: Матобо

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umzingwane
ru: Умзингвани

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chirumhanzu
ru: Чирумханзу

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
ru: Северное Гокве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
ru: Южное Гокве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gweru
ru: Гверу

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kwekwe
ru: Квекве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mberengwa
ru: Мберенгва

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shurugwi
ru: Шуругви

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvishavane
ru: Звишаване
