kdeedu - en to sq translation catalogue (2245 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
sq: Afganistani

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
sq: Irani

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
sq: Turkmenistani

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
sq: Uzbekistani

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
sq: Taxhikistani

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
sq: Kina

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
sq: Pakistani

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
sq: Faizabad

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
sq: Çagçaran

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
sq: Xhalalabad

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
sq: Çarikar

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
sq: Kalat

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
sq: Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: africa.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
sq: Jo Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
sq: Jo Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
sq: Algjeria

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
sq: Algjeri

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
sq: Benini

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
sq: Botsvana

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
sq: Gaboronë

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
sq: Uagadugu

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
sq: Kameruni

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
sq: Jaunde

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
sq: Kepi i Gjelbër

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
sq: Republika e Afrikës Qendrore

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
sq: Çadi

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
sq: N'Xhamena

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
sq: Komore

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
sq: Bregu i Fildishtë

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
sq: Jamasukro

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
sq: Republika Demokratike e Kongos

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
sq: Xhibuti

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
sq: Egjipti

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
sq: Kairo

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
sq: Guinea Ekuatoriale

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
sq: Etiopia

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
sq: Adis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
sq: Gaboni

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
sq: Librevil

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
sq: Gana

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
sq: Akra

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
sq: Konakri

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
sq: Guinea-Bisau

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
sq: Bisau

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
sq: Kenia

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
sq: Lezoto

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
sq: Libia

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
sq: Madagaskari

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
sq: Malavi

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
sq: Lilongve

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
sq: Nuakshot

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
sq: Mauricius

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
sq: Port Luis

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
sq: Maroku

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
sq: Mozambiku

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
sq: Uind'hok

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
sq: Niamej

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
sq: Republika e Kongos

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
sq: Brazavil

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
sq: Ruanda

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
sq: Senegali

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
sq: Sejshellet

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
sq: Viktoria

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
sq: Fritaun

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
sq: Mogadisho

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
sq: Afrika e Jugut

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
sq: Sudani

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
sq: Hartum

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
sq: São Tomé dhe Príncipe

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
sq: Tunizia

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
sq: Tuniz

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
sq: Saharaja Perëndimore

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
sq: El Ajun

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
sq: Zimbabve

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
sq: Ishujt Kanaire (Spanja)

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
sq: Ishujt Madeira (Portugalia)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
sq: Funçal

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
sq: Réunion (Franca)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
sq: Shën Helena (Mbretëria e Bashkuar)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
sq: Xhejmstaun

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
sq: Shqipëria (Rrethet)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
sq: (Rrethet)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
sq: Jo Shqipëria

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
sq: Shqipëria (Prefekturat)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
sq: Prefekturat

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
sq: Jo Shqipëria

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
sq: Durrës

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
sq: Tiranë

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
sq: Algjeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
sq: Jo Algjeria

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
sq: Algjeri

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
sq: Kostantina

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
sq: Xhelfa

[ctx: algeria.kgm]
en: Jijel
sq: Xhixhel

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
sq: Kençela

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
sq: Laghuat

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
sq: Uargla

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
sq: Um el-Buagi

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
sq: Spanja

[ctx: andorra.kgm]
en: France
sq: Franca

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
sq: Angola (Provincat)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
sq: Jo Angola (Provincat)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
sq: Kabinda

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
sq: Kuando Kubango

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
sq: Kuanza Norte

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
sq: Kuanza Sul

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
sq: Kunene

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
sq: Lukapa

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
sq: Moksiko

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
sq: Mbanza Kongo

en: Your Answers Were
sq: Përgjigjet Tuaja Ishin

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
sq: Ju iu përgjigjët me saktësi %1 nga %2 pyetjeve.

en: Question
sq: Pyetja

en: Your Answer
sq: Përgjigja Juaj

en: Correct Answer
sq: Përgjigja e Saktë

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
sq: Argjentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
sq: Jo Argjentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
sq: Buenos Aires (qyteti)

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
sq: Katamarka

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
sq: San Fernando del Valle de Katamarka

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
sq: Çako

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
sq: Çubut

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
sq: Rauson

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
sq: Kordoba

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
sq: Korrientes

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
sq: Xhuxhuj

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
sq: San Salvador de Xhuxhuj

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
sq: San Huan

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
sq: Santa Kruz

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
sq: Toka e Zjarrtë

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
sq: Tukuman

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
sq: San Miguel de Tukumán

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
sq: Liqeni Van

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
sq: Liqeni Sevan

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
sq: Azerbaixhani

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
sq: Gjeorgjia

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
sq: Irani

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
sq: Turqia

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
sq: Jerevan

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
sq: Azia

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: asia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
sq: Rusia

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
sq: Moska

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
sq: Turqia

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
sq: Egjipti

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
sq: Xhibuti

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
sq: Etiopia

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
sq: Irani

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
sq: Teheran

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
sq: Iraku

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
sq: Bagdad

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
sq: Izraeli

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
sq: Jeruzalem

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
sq: Jordania

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
sq: Aman

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
sq: Kenia

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
sq: Kuvajti

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
sq: Kuvajt Siti

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
sq: Libani

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
sq: Katari

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
sq: Arabia Saudite

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
sq: Rijad

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
sq: Sudani

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
sq: Siria

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
sq: Damask

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
sq: Emiratet e Bashkuara Arabe

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
sq: Abu Dabi Siti

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
sq: Omani

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
sq: Muskat

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
sq: Bregu Perëndimor

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
sq: Jemeni

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
sq: Ukraina

[ctx: asia.kgm]
en: China
sq: Kina

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
sq: Pekin

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
sq: Nju Delhi

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
sq: Kolombo dhe Sri Jayewardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
sq: Ulan Bator

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
sq: Kazakistani

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
sq: Japonia

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
sq: Tokio

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
sq: Mjanmar (Birmania)

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
sq: Naipiadau

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
sq: Nepali

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
sq: Katmandu

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
sq: Indonezia

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
sq: Xhakarta

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
sq: Malajzia

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
sq: Bangladeshi

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
sq: Daka

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
sq: Afganistani

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
sq: Azerbaixhani

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
sq: Jerevan

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
sq: Bahrein

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
sq: Gjeorgjia

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
sq: Turkmenistani

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
sq: Ashkabad

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
sq: Uzbekistani

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
sq: Kirgistani

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
sq: Taxhikistani

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
sq: Pakistani

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
sq: Laosi

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
sq: Vientianë

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
sq: Kamboxhia

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
sq: Pnom Pen

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
sq: Bandar Seri Begavan

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
sq: Filipinet

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
sq: Tailanda

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
sq: Bankok

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
sq: Vietnami

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
sq: Tajvani

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
sq: Singapori

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
sq: Koreja e Veriut

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
sq: Pjongiang

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
sq: Koreja e Jugut

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
sq: Seul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
sq: Timori Lindor

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
sq: Mozambiku

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
sq: Malavi

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
sq: Madagaskari

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
sq: Guinea e Re Papua

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
sq: Qipro

en: Correct answers: %1/%2
sq: Përgjigjet e sakta: %1/%2

[ctx: australia.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
sq: Jo Australia

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
sq: Bregdeti

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
sq: Territori i Kryeqytetit Australian

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
sq: Kanberra

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
sq: Uellsi i Ri Jugor

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
sq: Sidnei

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
sq: Viktoria

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
sq: Melburn

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
sq: Kuinslend

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
sq: Brisbein

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
sq: Australia Jugore

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
sq: Australia Perëndimore

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
sq: Territori i Veriut

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
sq: Darvin

[ctx: austria.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
sq: Jo Austria

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
sq: Viena

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
sq: Karinthia

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
sq: Tirol

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
sq: Insbruk

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
sq: Austria e Sipërme

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
sq: Austria e Poshtme

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
sq: Azerbaixhani

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
sq: Jo Azerbajxhani

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
sq: Baku

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
sq: Xhalilabad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
sq: Ganja

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
sq: Laçin

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
sq: Lankaran

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
sq: Mingaçevir

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
sq: Naftalan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
sq: Neftçala

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
sq: Kabala

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
sq: Kak

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
sq: Kazak

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qobustan
sq: Kobustan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Quba
sq: Kuba

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
sq: Kubadli

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qusar
sq: Kusar

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
sq: Shaki

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
sq: Sumqayit

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
sq: Shusha

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
sq: Khaçmaz

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
sq: Khankendi

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
sq: Yevlakh

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
sq: Nahiçevan

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
sq: Bangladeshi

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
sq: Rrethet

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
sq: Jo Bangladeshi

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
sq: Çitagong

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
sq: Daka

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
sq: Bjellorusia

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
sq: Belgjika

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
sq: Jo Belgjika

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
sq: Anversa (Antverpen)

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
sq: Bruksel

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
sq: Flandra Perëndimore

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
sq: Bruzh

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
sq: Flandra Lindore

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
sq: Gent

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
sq: Liezh

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
sq: Luksemburgu

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
sq: (Rrethet)

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: belize.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
sq: Jo Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
sq: Belize Rrethi

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
sq: Belize Qyteti

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
sq: Rrethi Kajo

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
sq: Rrethi Korozal

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
sq: Qyteti Korozal

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
sq: (Rrethet)

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
sq: Jo Bhutan

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
sq: Çuka

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
sq: Rrethet

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
sq: Jo Bolivia

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
sq: Çikuisaka

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
sq: Sukre

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
sq: Koçabamba

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
sq: Santa Kruz

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
sq: Bosnjë-Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
sq: Kantonet

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
sq: Jo Bosnjë-Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
sq: Bosnja Qendrore

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
sq: Sarajeva

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
sq: Bosnja Perëndimore

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
sq: Hercegovina Perëndimore

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
sq: Sarajevo-Romanija ose Sokolac

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
sq: Botsvana

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
sq: Jo Botsvana

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
sq: Qendrore

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
sq: Moçudi

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
sq: Kveneng

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
sq: Veri-Lindje

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
sq: Veri-Perëndim

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
sq: Jug-Lindje

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
sq: Gaboronë

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
sq: Jugore

en: &Accept
sq: &Prano

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
sq: Brazili

[ctx: brazil.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
sq: Distrikti Federal

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
sq: Kampo Grande

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
sq: Kuritiba

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
sq: Santa Katarina

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
sq: Tokantins

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
sq: Pernambuko

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
sq: Akre

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
sq: Rio Branko

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
sq: Rio de Zhaneiro Shteti

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
sq: Rio de Zhaneiro

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
sq: Terezina

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
sq: Jashtë Kufijve

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
sq: Bullgaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
sq: Jo Bullgaria

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
sq: Dobriç

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
sq: Kërxhalli

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
sq: Loveç

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
sq: Pazarxhik

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
sq: Provinca e Sofjes

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
sq: Sofje Qyteti

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
sq: Jambol

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
sq: Mjanmar (Birmania)

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
sq: Shtetet dhe Rrethet

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: burma.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
sq: Jo Mjanmar

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon
sq: Jangun

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
sq: Jangun (ish Rangun)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
sq: Çin

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
sq: Kaçin

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
sq: Kameruni (rrethet)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
sq: Rrethet

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
sq: Jo Kameruni (Rrethet)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yaoundé
sq: Jaunde

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Douala
sq: Duala

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
sq: Kameruni (Provincat)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
sq: Jo Kameruni (Provincat)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
sq: Qendër

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Yaoundé
sq: Jaunde

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
sq: Lindje

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
sq: Veriu i Largët

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Douala
sq: Duala

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
sq: Veri

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
sq: Veri-Perëndim

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
sq: Jug

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
sq: Jug-Perëndim

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
sq: Perëndim

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
sq: Kanada

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
sq: Provincat Dhe Territoret

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
sq: Jashtë Kufijve

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
sq: Ishulli i Princit Eduard

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
sq: Sharlotetaun

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
sq: kolumbia Britanike

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
sq: Viktoria

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
sq: Njufaundlend (Terranova)

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
sq: Sen Xhons

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
sq: Territoret Veri-Perëndimore

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
sq: Jellounaif

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
sq: Kebek

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
sq: Kebek Siti

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
sq: Frederikton

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
sq: Vinipeg

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
sq: Nova Skotia

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
sq: Halifaks

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
sq: Territori Jukon

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
sq: Uajthors

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
sq: Saskaçevan

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
sq: Rexhina

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
sq: Karaibet

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
sq: Jo Karaibet

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
sq: Ishujt Turks dhe Kaikos (Mbretëria e Bashkuar)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
sq: Kuba

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
sq: Port-o-Prens

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
sq: Republika Dominikane

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
sq: Puerto Riko (SHBA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: San Juan
sq: San Huan

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
sq: Ishujt Virxhin Amerikanë (SHBA)

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
sq: Ishujt Virxhin Britanikë (Mbretëria e Bashkuar)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
sq: Anguilla (Mbretëria e Bashkuar)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
sq: Saint Martin (Franca)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
sq: Saint Barthelemy (Franca)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
sq: Antigua dhe Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
sq: Sen Xhons

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
sq: Sen Kits dhe Neivis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
sq: Montserrat (Mbretëria e Bashkuar))

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
sq: Guadeloupe (Franca)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
sq: Dominika

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
sq: Martinike (Franca)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
sq: Shën Luçia

[ctx: caribbean.kgm]
en: Castries
sq: Kastries

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bridgetown
sq: Brixhtaun

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
sq: Saint Vincent dhe Grenadines

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
sq: Trinidad dhe Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
sq: Antilet Hollandeze

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
sq: Aruba (Hollanda)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
sq: Xhamajka

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
sq: Ishujt Kajman (Mbretëria e Bashkuar)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montblanc
sq: Monblan

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
sq: Kili

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: chile.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
sq: Jo Kili

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
sq: Atakama

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
sq: Kopiapo

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
sq: Koquimbo

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
sq: Konsepsion

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
sq: Mangelani Dhe Antarktika Kiliane

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
sq: Zona Metropolitane e Santiagos

[ctx: china.kgm]
en: China
sq: Kina

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: china.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: china.kgm]
en: Coast
sq: Bregdeti

[ctx: china.kgm]
en: Russia
sq: Rusia

[ctx: china.kgm]
en: Japan
sq: Japonia

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
sq: Koreja e Veriut

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
sq: Koreja e Jugut

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
sq: Kazakistani

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
sq: Kirgistani

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
sq: Taxhikistani

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
sq: Afganistani

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
sq: Pakistani

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
sq: Bangladeshi

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
sq: Mjanmar (Birmania)

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
sq: Tailanda

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
sq: Tajvani

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
sq: Vietnami

[ctx: china.kgm]
en: Laos
sq: Laosi

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
sq: Nepali

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
sq: Pekin

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
sq: Fuxhijan

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
sq: Çangsha

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
sq: Xhiangsu

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
sq: Nançang

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
sq: Çangçun

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
sq: Jiçuan

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
sq: Kinghai

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
sq: Xhinan

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
sq: Shangai

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
sq: Siçuan

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
sq: Çengdu

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
sq: Sinkiang Ujgur

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
sq: Urumçi

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
sq: Junan

[ctx: china.kgm]
en: Macao
sq: Makao

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
sq: Kolumbia

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
sq: Rrethet

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
sq: Antiokia

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
sq: Medelin

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
sq: Arauka

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
sq: Atlantiko

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
sq: Barrankuila

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
sq: Kartagjena

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
sq: Kaldas

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
sq: Çakueta

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
sq: Kasanare

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
sq: Jopal

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
sq: Kauka

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
sq: Çezar

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
sq: Çoko

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
sq: Kuibdo

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
sq: Korodoba

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
sq: Kundinamarka

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
sq: Distrikti i Kryeqytetit

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
sq: Riohaça

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
sq: Kukuta

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
sq: Mokoa

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
sq: Kuindio

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
sq: Bukaramanga

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
sq: Sukre

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
sq: Kali

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
sq: Viçanda

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
sq: Vende të Tjera

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
sq: Kosta Rika

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
sq: Jo Kosta Rika

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
sq: Kartago

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
sq: Kuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
sq: Jo Kuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
sq: Kamaguaj

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
sq: Santiago de Kuba

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
sq: Qipro

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
sq: Jo Qipro

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
sq: Pafos

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
sq: Limasol

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
sq: Laranka

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
sq: Nikozia

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
sq: Jo Çekia

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
sq: Praga

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
sq: Bohemia Qendrore

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
sq: Bohemia Jugore

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
sq: Karlovia vari

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
sq: Moravia-Silezia

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
sq: Moravia Jugore

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
sq: Jo Danimarka (Kontetë)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
sq: Kopenhagen (qyteti)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
sq: Frederiksberg (qyteti)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
sq: Kopenhagen (konteja)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
sq: Zealandi Perëndimor

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
sq: Jutlandi Jugor

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
sq: Jutlandi Jugor

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
sq: Flamuri i %1 është...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
sq: Flamuri i %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
sq: Republika Dominikane

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
sq: Jo Republika Domenikane

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
sq: Komedador

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
sq: Santa Kruz del Seibo

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
sq: Moka

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
sq: San Huan

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
sq: Ekuadori

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
sq: Jo Ekuadori

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
sq: Çimborazo

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
sq: Kotopaksi

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
sq: Maçala

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
sq: Guajakuil

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
sq: Kuito

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
sq: Egjipti

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
sq: Guvernat

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
sq: Jo Egjipti

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
sq: Aleksandria

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
sq: Asuan

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
sq: Kairo

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
sq: Lugina e Re

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
sq: Sinai Verior

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
sq: Deti i Kuq

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
sq: Sinai Jugor

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
sq: Suezi

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
sq: Luksor

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
sq: El Salvadori

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
sq: Rrethet

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
sq: Jo El Salvadori

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
sq: Emiratet e Bashkuara Arabe

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
sq: Emiratet

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
sq: Jo Emiratet

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
sq: Abu Dabi

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
sq: Jo Estonia

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
sq: Talin

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
sq: Europa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: europe.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
sq: Bregdeti

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
sq: Shqipëria

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
sq: Algjeria

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
sq: Viena

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
sq: Bjellorusia

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
sq: Belgjika

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
sq: Bruksel

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
sq: Bosnjë-Hercegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
sq: Sarajeva

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
sq: Bullgaria

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
sq: Sofje

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
sq: Kroacia

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
sq: Praga

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
sq: Danimarka

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
sq: Kopenhagen

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
sq: Talin

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
sq: Finlanda

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
sq: Shkup

[ctx: europe.kgm]
en: France
sq: Franca

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
sq: Gjermania

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
sq: Greqia

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
sq: Athinë

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
sq: Hungaria

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
sq: Islanda

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
sq: Rejkjavik

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
sq: Irlanda

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
sq: Italia

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
sq: Romë

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
sq: Letonia

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
sq: Lihtenshtejni

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
sq: Lituania

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
sq: Luksemburg

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
sq: Moldavia

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
sq: Kishinjev

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
sq: Monako

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
sq: Maroku

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
sq: Hollanda

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
sq: Norvegjia

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
sq: Polonia

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
sq: Varshavë

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
sq: Portugalia

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
sq: Lisbonë

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
sq: Rumania

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
sq: Bukuresht

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
sq: Rusia

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
sq: Moska

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
sq: Beograd

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
sq: Mali i Zi

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
sq: Sllovakia

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
sq: Sllovenia

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
sq: Spanja

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
sq: Suedia

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
sq: Stokholm

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
sq: Zvicra

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
sq: Bernë

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
sq: Siria

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
sq: Tunizia

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
sq: Turqia

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
sq: Ukraina

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
sq: Mbretëria e Bashkuar

[ctx: europe.kgm]
en: London
sq: Londër

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
sq: Shteti i Vatikanit

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
sq: Finlanda (Krahinat)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
sq: Jo Finlanda (Krahinat)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
sq: Finlanda Qendrore

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
sq: Finlanda e Mirëfilltë

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
sq: Ostrobotnia

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
sq: Ostrobotnia Qendrore

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
sq: Ostrobotnia Veriore

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
sq: Ostrobotnia Jugore

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
sq: Tavastia e Mirëfilltë

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
sq: Savonia Veriore

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
sq: Savonia Jugore

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
sq: Flamuri i përket:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
sq: %1 nga Flamuri

[ctx: france.kgm]
en: France
sq: Franca

[ctx: france.kgm]
en: Departments
sq: Departamentet

[ctx: france.kgm]
en: Not France
sq: Jo Franca

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: france.kgm]
en: Nice
sq: Nica

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
sq: Marsejë

[ctx: france.kgm]
en: Caen
sq: Kanë

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
sq: Shantal

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
sq: Burzh

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
sq: Korsika Jugore

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
sq: Korsika e Lartë

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
sq: Dizhon

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
sq: Tuluzë

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
sq: Zhirondë

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
sq: Bordo

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
sq: Monpelie

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
sq: Grenoblë

[ctx: france.kgm]
en: Loire
sq: Luara

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
sq: Sen Etien

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
sq: Luara e Sipërme

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
sq: Luara Atlantike

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
sq: Nanta

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
sq: Marna e Sipërme

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
sq: Nansi

[ctx: france.kgm]
en: Nord
sq: Veriu

[ctx: france.kgm]
en: Lille
sq: Lilë

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
sq: Pa-dë-Kale

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
sq: Klermon Ferran

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
sq: Pirenejtë Atlantikë

[ctx: france.kgm]
en: Pau
sq: Po

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
sq: Pirenejtë e Lartë

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
sq: Pirenejtë Lindorë

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
sq: Perpinjan

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
sq: Reni i Poshtëm

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
sq: Strasburg

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
sq: Reni i Sipërm

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
sq: Kolmar

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
sq: Ronë

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
sq: Lion

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
sq: Saona e Sipërme

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
sq: Saona dhe Luara

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
sq: Savoja

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
sq: Shamberi

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
sq: Savoja e Sipërme

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
sq: Sena-Detare

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
sq: Ruen

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
sq: Sena dhe Marna

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
sq: Versaja

[ctx: france.kgm]
en: Somme
sq: Soma

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
sq: Tulon

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
sq: Limozh

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
sq: Vozgët

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
sq: Franca (Krahinat)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
sq: Jo Franca (Krahinat)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
sq: Marsejë

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
sq: Ruen

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
sq: Korsika

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
sq: Dizhon

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
sq: Tuluzë

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
sq: Bordo

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
sq: Bretanja

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
sq: Nanta

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
sq: Strasburg

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
sq: Lion

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
sq: Lilë

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
sq: Gjeorgjia

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
sq: Jo Gjeorgjia

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
sq: Abkazia

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
sq: Suhumi

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
sq: Gjermania

[ctx: germany.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
sq: Jo Gjermania

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
sq: Baden-Vyrtemberg

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
sq: Shtutgart

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
sq: Mynih

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
sq: Visbaden

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
sq: Shverin

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
sq: Saksonia e Ulët

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
sq: Veri Ren-Vestfalia

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
sq: Dyseldorf

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
sq: Saarbryken

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
sq: Saksonia

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
sq: Saksonia e Lartë

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
sq: Shlesvig-Holshtain

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
sq: Tyringia

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
sq: Ishujt Shetland

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lerwick
sq: Leruik

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Orkney
sq: Ishujt Orkade

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeenshire
sq: Aerdinshajë

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeen
sq: Aberdin

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stonehaven
sq: Stounhevën

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
sq: Lothiani Lindor

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
sq: Lothiani Perëndimor

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cumberland
sq: Kambërlend

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Bridgford
sq: Brigfordi Perëndimor

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
sq: Londër

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
sq: Kardif

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
sq: Greqia

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
sq: Periferitë

[ctx: greece.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
sq: Deti Egje

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
sq: Ballkani

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
sq: Deti i Kretës

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
sq: Deti Jon

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
sq: Deti Mesdhe

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
sq: Jo Greqia

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
sq: Atika

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
sq: Athinë

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
sq: Greqia Qendrore

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
sq: Maqedonia Qendrore

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
sq: Selanik

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
sq: Kretë

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
sq: Maqedonia Lindore dhe Traka

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
sq: Epiri

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
sq: Janina

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
sq: Ishujt e Jonit

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
sq: Korfuzi

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
sq: Egjeu Verior

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
sq: Mitilini

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
sq: Peloponezi

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
sq: Egjeu Jugor

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
sq: Thesalia

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
sq: Larisa

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
sq: Greqia Perëndimore

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
sq: Patra

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
sq: Maqedonia Perëndimore

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
sq: Mali Athos

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
sq: Greqia (Periferitë)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
sq: Periferitë

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
sq: Jo Greqia (Periferitë)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
sq: Maqedonia Lindore dhe Thraka

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
sq: Maqedonia Qendrore

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
sq: Selanik

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
sq: Maqedonia Perëndimore

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
sq: Ishujt e Jonit

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
sq: Korfuzi

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
sq: Epiri

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
sq: Janina

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
sq: Greqia Perëndimore

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
sq: Thesalia

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
sq: Greqia Qendrore

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
sq: Atika

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
sq: Athinë

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
sq: Peloponezi

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
sq: Egjeu Verior

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
sq: Mitilini

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
sq: Egjeu Jugor

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
sq: Kretë

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
sq: Krahina Autonome e Malit Athos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
sq: Greqia (Prefekturat)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
sq: Prefekturat

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
sq: Jo Greqia (Prefekturat)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
sq: Aleksandrupolis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
sq: Kavalla

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Xanthi
sq: Ksanthi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
sq: Kalkidhikia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Polygyros
sq: Poligjiros

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
sq: Edesa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
sq: Selanik

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Florina
sq: Follorina (Florina)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kastoria
sq: Kosturi (Kastoria)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
sq: Janina

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Igoumenitsa
sq: Igumenica

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karditsa
sq: Kardhica

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Trikala
sq: Trikalla

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
sq: Korfuzi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lefkada
sq: Lefkadha

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Zakynthos
sq: Zakintos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
sq: Akea

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
sq: Patra

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
sq: Etolia-Akarnania

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Missolonghi
sq: Misolongi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pyrgos
sq: Pirgos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
sq: Eubea

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
sq: Kalkis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
sq: Evritania

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
sq: Fokis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
sq: Amfisa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
sq: Ftiotis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
sq: Beotia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
sq: Livadhja

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
sq: Athinë

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
sq: Pireu

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
sq: Atika Perëndimore

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
sq: Atika Lindore

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
sq: Arkadia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
sq: Korinthia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
sq: Korinth

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
sq: Lakonia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
sq: Sparta

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
sq: Mesinia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kalamata
sq: Kallamata

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chios
sq: Kios

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
sq: Mitilini

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
sq: Cikladet

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
sq: Dodekanezet

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
sq: Rodi

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chania
sq: Hania

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
sq: Rethimnon

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymno
sq: Rethimno

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
sq: Krahina Autonome e Malit Athos

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
sq: Departamentet

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
sq: Jo Guatemala

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
sq: Guajana

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
sq: Jo Guajana

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
sq: Amsterdami i Ri

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
sq: Departamentet

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
sq: Jo Haiti

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
sq: Qendër

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
sq: Veriu

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
sq: Veri-Lindje

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
sq: Veri-Perëndim

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
sq: Perëndim

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
sq: Port-o-Prens

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
sq: Jug

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
sq: Jug-Lindje

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
sq: Departamentet

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
sq: Jo Honduras

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
sq: Hungaria (Kontetë)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
sq: Jo Hungaria

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
sq: Hungaria (Krahinat)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
sq: Jo Hungaria (Krahinat)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
sq: Transdanubia Perëndimore

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
sq: Transdanubia Jugore

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
sq: Transdanubia Qendrore

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
sq: Hungaria Qendrore

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
sq: Hungaria Veriore

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
sq: Ultësira e Madhe Veriore

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
sq: Ultësira e Madhe Jugore

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
sq: Islanda (Krahinat)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
sq: Jo Islanda (Krahinat)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
sq: Krahina Lindore

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
sq: Krahina e Kryeqytetit

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
sq: Rejkjavik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
sq: Krahina Veri-Lindore

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
sq: Krahina Veri-Perëndimore

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
sq: Krahina Jugore

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
sq: Gadishulli Jugor

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
sq: Krahina Perëndimore

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
sq: Akullnaja Vatnajökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
sq: Akullnaja Langjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
sq: Akullnaja Hofsjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
sq: Akullnaja Mýrdalsjökull

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
sq: Akullnaja Drangajökull

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
sq: Shtetet dhe Territoret

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: india.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: india.kgm]
en: Not India
sq: Jo India

[ctx: india.kgm]
en: Andhra Pradesh
sq: Andra Pradesh

[ctx: india.kgm]
en: Hyderabad
sq: Hajdarabad

[ctx: india.kgm]
en: Arunachal Pradesh
sq: Arunaçal Pradesh

[ctx: india.kgm]
en: Chhatisgarh
sq: Katsirag

[ctx: india.kgm]
en: Haryana
sq: Harjana

[ctx: india.kgm]
en: Himachal Pradesh
sq: Himaçal Pradesh

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
sq: Xhamu dhe Kashmir

[ctx: india.kgm]
en: Ranchi
sq: Rançi

[ctx: india.kgm]
en: Bangalore
sq: Bangalorë

[ctx: india.kgm]
en: Madhya Pradesh
sq: Madija Pradesh

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
sq: Mumbai (Bombej)

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
sq: Panxhab

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
sq: Raxhastan

[ctx: india.kgm]
en: Jaipur
sq: Xhaipur

[ctx: india.kgm]
en: Sikkim
sq: Sikim

[ctx: india.kgm]
en: Chennai
sq: Çenai

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
sq: Bengali Perëndimor

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
sq: Kolkata (Kalkuta)

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
sq: Ishujt Andamane dhe Nikobare

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
sq: Dadra dhe Nagar Haveli

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
sq: Daman dhe Diu

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
sq: Indonezia

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
sq: Jo Indonezia

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
sq: Sumatra Veriore

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
sq: Sumatra Perëndimore

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
sq: Ishujt Riau

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
sq: Sumatra Jugore

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
sq: Xhakarta Krahina Speciale e Kryeqytetit

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
sq: Xhakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
sq: Java Perëndimore

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
sq: Java Qendrore

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
sq: Krahina Speciale e Jogxhakartës

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
sq: Jogxhakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
sq: Java Lindore

[ctx: indonesia.kgm]
en: Surabaya
sq: Surabaja

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
sq: Nusa Tenggara Perëndimore

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
sq: Nusa Tenggara Lindore

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
sq: Kalimatani Perëndimor

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
sq: Kalimatani Qendror

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
sq: Kalimatani Jugor

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
sq: Kalimatani (Lindor)

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
sq: Sulavesi Verior

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
sq: Sulavesi Qendror

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
sq: Sulavesi Jug-Lindor

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
sq: Sulavesi Jugor

[ctx: indonesia.kgm]
en: Makassar
sq: Makasar

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
sq: Sulavesi Perëndimor

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
sq: Maluku Verior

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jayapura
sq: Xhajapura

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
sq: Irian Xhaja Perëndimre

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
sq: Irani

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
sq: Teheran

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
sq: Kom

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
sq: Azerbaixhani Lindor

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
sq: Azerbaixhani Perëndimor

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
sq: Chaharmahal dhe Bakhtiari

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
sq: Kohkiluyeh dhe Buyer Ahmah

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
sq: Sistan dhe Beluçistan

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
sq: Horasani Jugor

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
sq: Horasani Verior

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
sq: Gjiri Persik

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
sq: Gjiri i Omanit

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
sq: Deti Kaspik

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
sq: Liqeni Urmia

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
sq: Arabia Saudite

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
sq: Omani

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
sq: Iraku

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
sq: Kuvajti

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
sq: Turkmenistani

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
sq: Afganistani

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
sq: Pakistani

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
sq: Azerbaixhani

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
sq: Turqia

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
sq: Katari

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
sq: Emiratet e Bashkuara Arabe

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
sq: Iraku

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
sq: Jo Iraku

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
sq: Bagdad

[ctx: iraq.kgm]
en: Karbala
sq: Karbala (Qerbelaja)

[ctx: iraq.kgm]
en: Ninawa
sq: Ninawa (Ninive)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
sq: Irlanda (Provincat)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
sq: Jo Irlanda (Provincat)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Cork
sq: Kork

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
sq: Izraeli

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: israel.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
sq: Jo Izraeli

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
sq: Jeruzalem

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
sq: Verior

[ctx: israel.kgm]
en: Center
sq: Qendër

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
sq: Jugor

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
sq: Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
sq: Jo Italia

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
sq: Siçilia

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
sq: Friuli Venecia Xhiulia

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
sq: Abruco

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
sq: L'Akuila

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
sq: Lacio

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
sq: Romë

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
sq: Kalabria

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
sq: Katanzaro

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
sq: Piemonte

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
sq: Torino

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
sq: Pulia

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
sq: Lombardia

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
sq: Milano

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
sq: Peruxhia

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
sq: Trentino Alto Adixhe

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
sq: Molize

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
sq: Kampobaso

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
sq: Toskana

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
sq: Firence

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
sq: Emilia Romanja

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
sq: Bolonja

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
sq: Kampanja

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
sq: Napoli

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
sq: Bazilikata

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
sq: Gjenova

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
sq: Sardenja

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
sq: Kaljari

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
sq: Marke

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
sq: Ankona

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
sq: Venecia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
sq: Italia me Provincat

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
sq: Jo Italia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
sq: Torino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
sq: Breshia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
sq: Milano

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
sq: Venecia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
sq: Gjenova

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
sq: Bolonja

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
sq: Firence

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
sq: Piza

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
sq: Peruxhia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
sq: Ankona

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
sq: Pesaro dhe Urbino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
sq: Romë

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
sq: L'Akuila

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
sq: Kampobaso

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
sq: Napoli

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
sq: Katanzaro

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
sq: Raguza

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
sq: Sirakuza

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
sq: Kaljari

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
sq: Xhamajka

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
sq: Jo Xhamajka

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
sq: Japonia

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
sq: Prefekturat

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
sq: Jashtë Kufijve

[ctx: japan.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
sq: Kioto

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
sq: Tokio

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
sq: Kazakistani

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
sq: Jo Kazakistani

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
sq: Alma Ata

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
sq: Alma Ata

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
sq: Taldi Kurgan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
sq: Akmola

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
sq: Aktube

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
sq: Batis Kazakistan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
sq: Ongtystik Kazakistan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
sq: Karaganda

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
sq: Kostanai

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
sq: Kizil Orda

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
sq: Shigis Kazakistan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
sq: Soltustik Kazakistan

en: E&xplore Map
sq: E&ksploro Hartën

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
sq: Në këtë seksion klikoni me të majtën në çdo pjesë të hartës për të mësuar rreth ndarjeve

en: Test Yourself:
sq: Testoni Vetveten:

en: &Location of Regions
sq: &Vendndodhja e Krahinave

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
sq: Në këtë konkurs juve ju është dhënë një emër krahine në të majtë nën menu dhe ju duhet ta gjeni atë në hartë duke klikuar mbi të

en: &Place Regions in the Map
sq: &Vendosni Krahinat në Hartë

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
sq: Në këtë konkurs juve ju jepet forma e një krahine dhe ju duhet ta vendosni atë në hartë

en: &Regions by Capital
sq: &Krahinat nga Kryeqyteti

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
sq: Në këtë kuiz juve ju duhet të gjeni emrin e krahinës pasi ju është dhënë kryeqyteti i saj

en: &Capitals of Regions
sq: &Kryeqytetet e Krahinave

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
sq: Në këtë kuiy ju duhet të gjeni kryeqytetin e një krahine emri i së cilës ju është dhënë

en: Re&gions by Flag
sq: Kra&hinat nga Flamuri

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
sq: Në këtë kuiz juve ju duhet të gjeni emrin e krahinës pasi ju është dhënë flamuri i saj

en: &Flags of Regions
sq: &Flamurët e Krahinave

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
sq: Në këtë kuiz juve ju duhet të gjeni flamurin e një krahine pasi ju është dhënë emri i saj

en: &Open Map...
sq: &Hap Hartën...

en: &Zoom
sq: &Zmadho

en: &Original Size
sq: &Përmasa Origjinale

en: &Automatic Zoom
sq: &Zmadhim Automatik

en: &Move
sq: &Zhvendos

en: Disclaimer
sq: Mohim i përgjegjësisë

en: Map author
sq: Autori i Hartave

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
sq: Nuk mund ta hapim hartën e fundit të përdorur. Gabim në krahasim %1: %2

en: There is no current map
sq: Nuk ka një hartë të tillë

en: Number of Questions
sq: Numri i Pyetjeve

en: How many questions do you want? (1 to %1)
sq: Sa pyetje doni? (1 deri në %1)

en: &Location of %1
sq: &Vendndodhja e %1

en: &Place %1 in the Map
sq: &Vendosni %1 në Hartë

en: %1 by Flag
sq: %1 nga Flamuri

en: &Flags of %1
sq: &Flamurët e %1

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
sq: <qt>Harta e tanishme:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
sq: Hartat, flamurët, përkthimet etj. janë aq të sakta sa ishte mundësia e autorëve të tyre, por KGeography nuk duhet marrë si një burim autoritar.

en: This map has been created by %1.
sq: Kjo hartë është krijuar nga %1.

en: Map Author
sq: Autori i Hartës

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
sq: Harta e hapur së fundmi

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
sq: Kirgistani

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
sq: Jo Kirgistani

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
sq: Xhalal-Abad

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
sq: Osh

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
sq: Lituania

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
sq: Bjellorusia

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
sq: Rusia

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
sq: Daugavpils

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
sq: Jelgava

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
sq: Liepāja

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
sq: Rēzekne

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
sq: Rīga

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
sq: Ventspils

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
sq: Lihtenshtejni

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
sq: Bashkitë

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
sq: Jo Lihtenshtejni

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
sq: Lituania (Bashkitë)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
sq: Bashkitë

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
sq: Jo Lituania (Bashkitë)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
sq: Alytus

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
sq: Kaunas

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
sq: Klaipėda

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
sq: Palanga

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
sq: Panevėžys

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
sq: Šiauliai

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
sq: Vilnius

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
sq: Visaginas

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
sq: Luksemburgu (Kantonet)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
sq: Kantonet

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
sq: Jo Luksemburgu (Kantonet)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
sq: Luksemburg

en: Programmer and designer
sq: Programus dhe dizenjator

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
sq: Malajzia

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
sq: Jo Malajzia

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
sq: Malaka

[ctx: manipur.kgm]
en: District
sq: Rrethet

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
sq: Jo Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
sq: %1 është kryeqyteti i...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
sq: Kryeqyteti i %1 është...

en: %1 by Capital
sq: %1 nga Kryeqyteti

en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
sq: Keni gjetur gabim në një hartë. Ju lutemi kontaktoni me autorin dhe i thoni se harta %1 nuk ka asgjë që shoqërohet me ngjyrën %2,%3,%4.

[ctx: @title]
en: %1 in Map
sq: %1 në hartë

en: Choose Map to Use
sq: Zgjidhni Hartën që do të Përdorni

en: Error parsing %1: %2
sq: Gabim në krahasimin e %1: %2

en: Error parsing
sq: Gabim në krahasim

en: The map image file for %1 does not exist
sq: Skedari i imazhit për hartën %1 nuk ekziston

en: The flag image file for %1 does not exist
sq: Skedari i imazhit për flamurin %1 nuk ekziston

en: Invalid value in tag %1
sq: Vlerë e pasaktë në gjurmën %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
sq: Ka tashmë një divizion të quajtur %1 ose një divizion me të njëjtën ngjyrë si %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
sq: Skedari i përshkrimit të hartës duhet të fillojë me gjurmën %1

en: Could not open %1 for reading.
sq: Nuk mundëm të hapim %1 për ta lexuar

en: %1 does not exist.
sq: %1 nuk ekziston

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
sq: Skedari i përshkrimit të hartës duhet të ketë një gjurmë %1 brenda %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
sq: Skedari i përshkrimit të hartës duhet të ketë saktësisht një gjurmë %1 brenda %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
sq: Meksika (Shtetet)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
sq: Jo Meksika (Shtetet)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Aguascalientes
sq: Aguaskalientes

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
sq: Baja Kalifornia

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexicali
sq: Meksikali

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
sq: Baja Kalifornia Sur

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Campeche
sq: Kampeçe

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chiapas
sq: Çiapas

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
sq: Çiuaua

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Coahuila
sq: Koahuila

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Colima
sq: Kolima

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chilpancingo
sq: Kilpançingo

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Pachuca
sq: Paçuka

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Jalisco
sq: Jalisko

[ctx: mexico_states.kgm]
en: México
sq: Meksiko

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Toluca
sq: Toluka

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
sq: Miçoakan

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Cuernavaca
sq: Kuernavaka

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nayarit
sq: Najarit

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tepic
sq: Tepik

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Monterrey
sq: Monterrej

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Oaxaca
sq: Oaksaka

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Querétaro
sq: Kueretaro

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Santiago de Querétaro
sq: Santiago de Kuerétaro

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Quintana Roo
sq: Kuintana Ro

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chetumal
sq: Çetumal

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Culiacán
sq: Kuliakan

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tabasco
sq: Tabasko

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
sq: Siudad Viktoria

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tlaxcala
sq: Tlakskala

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Veracruz
sq: Verakruz

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Xalapa
sq: Ksalapa

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Yucatán
sq: Jukatan

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Zacatecas
sq: Zakatekas

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
sq: Distrikti Federal

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
sq: Qyteti i Meksikos

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
sq: Jo Mongolia

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
sq: Çojbalsan

en: Wikipedia page
sq: Faqja e Wikipedia

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
sq: Amerika Veriore dhe Qendrore

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
sq: Jo Amerika Veriore dhe Qendrore

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
sq: Kanadaja

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
sq: Otava

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
sq: El Salvadori

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
sq: Shtetet e Bashkuara të Amerikës

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
sq: Ishujt Bahamas

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
sq: Republika Domenikane

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
sq: Port-o-Prens

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
sq: Kuba

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
sq: Xhamaika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
sq: Dominika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
sq: Antigua dhe Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
sq: Brixhtaun

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
sq: Trinidad dhe Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
sq: Meksika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
sq: Qyteti i Meksikos

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
sq: Tegusigalpa

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
sq: Nikaragua

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
sq: Kosta Rika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
sq: Groenlanda (Danimarka)

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
sq: Guajana

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
sq: Kolumbia

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
sq: Nepali (Zonat)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
sq: Zonat

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
sq: Jo Nepali (Zonat)

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
sq: Hollanda

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
sq: Jo Hollanda

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
sq: Brabanti Verior

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
sq: Hertogenbosch

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
sq: Hollanda Veriore

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
sq: Hollanda Jugore

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
sq: Haga

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
sq: Zelanda e Re

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
sq: Jo Zelanda e Re

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
sq: Gjiri i Bollëkut

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
sq: Gjiri Hawke

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
sq: Bregu Perëndimor

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
sq: Nikaragua

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
sq: Departamentet

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
sq: Jo Nikaragua

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
sq: Veriu Atlantik

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
sq: Jugu Atlantik

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
sq: Koreja e Veriut

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
sq: Jo Koreja e Veriut

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
sq: Pheniani Verior

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
sq: Pheniani Jugor

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
sq: Zona Turistike Kŭmgangsan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
sq: Zona e Veçantë Administrative Sinŭiju

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang
sq: Phenian

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
sq: Norvegjia

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
sq: Jo Norvegjia

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
sq: Oqeania

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
sq: Jo Oqeania

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
sq: Kanberra

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
sq: Ishulli Norfolk (Australia)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
sq: Zelanda e Re

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
sq: Ishujt Kuk (Zelanda e Re)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
sq: Niue (Zelanda e Re)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
sq: Tokelau (Zelanda e Re)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
sq: Timori Lindor

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
sq: Ishulli i Pashkëve

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
sq: Fixhi

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
sq: Indonezia

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
sq: Xhakarta

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
sq: Guinea e Re Papua

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
sq: Ishujt Solomone

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
sq: Shtetet Federative të Mikronezisë

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
sq: Ishujt Marshall

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
sq: Kaledonia e Re (Franca)

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
sq: Polinezia Franceze (Franca)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
sq: Wallis dhe Futuna (Franca)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
sq: Ishujt Pitkerin (Mbretëria e Bashkuar)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
sq: Hawaii (SHBA)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
sq: Samoa Amerikane (SHBA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
sq: Guam (SHBA)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
sq: Ishujt e Marianeve Veriore (SHBA)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
sq: Ishujt e Vegjël Jashtë Shteteve të Bashkuara

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
sq: Omani

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: oman.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
sq: Jo Omani

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
sq: Muskat

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
sq: Pakistani

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
sq: Jo Pakistani

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
sq: Beluçistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
sq: Panxhab

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
sq: Karaçi

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
sq: Territori i Kryeqytetit Islamabad

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
sq: Zona Tribale të Administruara në Mënyrë Federale

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
sq: Peshawar dhe Islamabad

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: panama.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
sq: Jo Panama

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
sq: Paraguaji

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
sq: Departamentet

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
sq: Jo Paraguaji

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
sq: Paraguaji i Lartë

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
sq: Parana e Lartë

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
sq: Distrikti i Kryeqytetit Asunción

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
sq: Qendrore

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
sq: Oqeani Paqësor

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
sq: Ekuadori

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
sq: Kolumbia

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
sq: Brazili

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
sq: Kili

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
sq: Amazona

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
sq: Arekipa

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
sq: Ajaçio

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
sq: Kuzko

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
sq: Ikuitos

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
sq: Ukajali

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
sq: Filipinet

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
sq: Jo Filipinet

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
sq: San Hoze

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
sq: Samari Lindor

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
sq: Santa Kruz

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
sq: Provvinca Malore

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
sq: Samari Verior

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
sq: Mindoro Perëndimor

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
sq: Mindoro Lindor

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
sq: Kotabato Jugor

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
sq: Leite Jugor

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
sq: Kryeqyteti Kombëtar

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
sq: Vendosni %1 në Hartë

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
sq: Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
sq: Jo Polonia

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
sq: Varshavë

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
sq: Warmia dhe Masuria

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
sq: Subkarpatia

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
sq: Polonia e Vogël

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
sq: Silezia

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
sq: Pomerania Perëndimore

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
sq: Shçeçin

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
sq: Polonia e Madhe

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
sq: Silezia e Ulët

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
sq: Distriktet e Portugalisë

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
sq: Spanja

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
sq: Kufiri2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Funchal
sq: Funçal

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Coimbra
sq: Koimbra

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
sq: Lisbona

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
sq: Provincat e Portugalisë (Tradicionale)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
sq: Provincat (tradicionale)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
sq: Kufiri2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Coimbra
sq: Koimbra

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
sq: Lisbona

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Funchal
sq: Funçal

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
sq: Portugalia (Krahinat)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
sq: Jo Portugalia (Krahinat)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Coimbra
sq: Koimbra

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
sq: Lisbona (krahian)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
sq: Lisbona

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Funchal
sq: Funçal

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
sq: Ishujt Azore

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
sq: Porto Riko

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
sq: Bashkitë

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
sq: Moka

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
sq: San Huan

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
sq: Repiblika e Irlandës

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
sq: Jo Republika e Irlandës

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
sq: Kork

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
sq: Rumania

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: romania.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
sq: Jo Rumania

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
sq: Bukuresht

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
sq: (Bukuresht Bashkia)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
sq: Rusia (Distriktet)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
sq: Jo Rusia (Rrethet)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
sq: Qendrore

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
sq: Moska

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
sq: Lindja e Largët

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
sq: Veriperëndimi

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
sq: Siberia

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
sq: Jugore

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
sq: Uralet

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
sq: Rusia (Subjektet)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
sq: Jo Rusia (Subjektet)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
sq: Republika e Altait

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
sq: Ossetia-Alania Veriore

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
sq: Çeçenia

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
sq: Grozni

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
sq: Petropavllovsk-Kamçatski

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
sq: Moska

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
sq: Çeljabinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
sq: Çita

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
sq: Bashkitë

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
sq: Jo San-Marino

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
sq: Qyteti i San Marino

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
sq: Arabia Saudite

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
sq: Jo Arabia Saudite

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
sq: Meka (Makkah)

[ctx: sikkim.kgm]
en: Sikkim
sq: Sikim

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
sq: Rrethet

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
sq: Jo Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
sq: Sikkim Verior

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
sq: Sikkim Perëndimor

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
sq: Sikkim Jugor

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
sq: Sikkim Lindor

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
sq: Sllovakia

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
sq: Jo Sllovakia

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
sq: Sllovenia (Tradicionale)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
sq: Jo Sllovenia (Tradicionale)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
sq: Karnolia e Sipërme

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
sq: Stiria

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
sq: Karinthia

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
sq: Karniolae Brendshme

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
sq: Karniola e Ulët

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
sq: Afrika e Jugut

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
sq: Jo Afrika e Jugut

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
sq: Kepi Lindor

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
sq: Shteti i Lirë

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
sq: Kepi Verior

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
sq: Veri Perëndim

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
sq: Kepi Perëndimor

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
sq: Kejptaun

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
sq: Amerika e Jugut

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
sq: Bregdeti

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
sq: Panamaja

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
sq: Kolumbia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
sq: Karakas

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
sq: Guajana

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
sq: Xhorxhtaun

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
sq: Surinami

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
sq: Guajana Franceze

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
sq: Kajenë

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
sq: Ekuadori

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
sq: Kuito

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
sq: Brazili

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
sq: Brazilia

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
sq: Kili

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
sq: Paraguaji

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
sq: Argjentina

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
sq: Uruguaji

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
sq: Republika e Koresë

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
sq: Krahinat

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
sq: Jashtë Kufijve

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
sq: Seul

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
sq: Spanja

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
sq: Komunitetet Autonome

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
sq: Jo Spanja

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
sq: Kufiri i Jashtëm

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
sq: Andaluzia

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
sq: Sevilia

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
sq: Aragona

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
sq: Ishujt Baleare

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
sq: Vendet Baske

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
sq: Ishujt Kanaire

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
sq: Las Palmas de Gran Canaria dhe Santa Cruz de Tenerife

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
sq: Kantabria

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
sq: Castile dhe Leon

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
sq: Katalonia

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
sq: Komuniteti i Valencias

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
sq: Spanja Provincat

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
sq: Franca

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
sq: Portugalia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
sq: Maroku

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
sq: Kantabria

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
sq: Kastellón

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
sq: Kastellón de la Plana

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
sq: Siudad Real

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
sq: Kórdoba

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
sq: A Korunja

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
sq: Ishujt Baleare

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
sq: Salamanka

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
sq: Sevilia

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
sq: Sudani

[ctx: sudan.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
sq: Jo Sudani

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
sq: Nili Blu/Qendrore

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
sq: Nili i Bardhë

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
sq: Darfuri Verior

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
sq: Darfuri Jugor

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
sq: Darfuri Perëndimor

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
sq: Deti i Kuq

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
sq: Hartum

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
sq: Kordofani Verior

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
sq: Kordofani Jugor

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
sq: Verior

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
sq: Lumi Nil

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
sq: Surinami

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
sq: Jo Surinami

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
sq: Suedia me Kontetë

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
sq: Kontetë

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
sq: Kufiri i Kontesë

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
sq: Vija Bregdetare

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
sq: Jo Suedia

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
sq: Konteja e Stokholmit

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
sq: Stokholm

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
sq: Konteja Västerbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
sq: Konteja Norrbotten

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
sq: Konteja Uppsala

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
sq: Konteja Södermanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
sq: Konteja Östergötland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
sq: Konteja Jönköping

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
sq: Konteja Kronoberg

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
sq: Konteja Kalmar

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
sq: Konteja Gotland

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
sq: Konteja Blekinge

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
sq: Konteja Skåne

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
sq: Konteja Halland

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
sq: Konteja Västra Götaland

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
sq: Konteja Värmland

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
sq: Konteja Örebro

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
sq: Konteja Västmanland

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
sq: Konteja Dalarna

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
sq: Konteja Gävleborg

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
sq: Konteja Västernorrland

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
sq: Konteja Jämtland

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
sq: Zvicra

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
sq: Kantonet

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
sq: Jo Zvicra

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
sq: Zyrih

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
sq: Zyrih

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
sq: Bernë

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
sq: Bernë

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
sq: Luçerna

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
sq: Konteja Basle

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
sq: Lozana

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
sq: Gjeneva

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
sq: Taxhikistani

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
sq: Jo Taxhikistani

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
sq: Tailanda

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
sq: Jo Tailanda

[ctx: tripura.kgm]
en: District
sq: Rrethet

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
sq: Jo Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
sq: Tripura Veriore

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
sq: Tripura Jugore

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
sq: Tripura Perëndimore

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
sq: Turqia

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
sq: Jo Turqia

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
sq: Stamboll

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
sq: Turkmenistani

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
sq: Jo Turkmenistani

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
sq: Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
sq: Krahinat

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
sq: Kiev

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
sq: Harkov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
sq: Republika Autonome e Krimesë

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
sq: Qyteti i Kievit

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
sq: Qyteti i Sevastopolit

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
sq: Deti Azov

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
sq: Deti i Zi

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
sq: Jo Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
sq: Kufiri/Bregdeti

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
sq: Lumenjtë

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
sq: Uruguaji

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
sq: Rrhethet

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
sq: Jo uruguaji

[ctx: usa.kgm]
en: USA
sq: SHBA

[ctx: usa.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
sq: Bregdeti

[ctx: usa.kgm]
en: Water
sq: Ujor

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
sq: Liqeni i Sipërm

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
sq: Liqeni Miçigan

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
sq: Liqeni Huron

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
sq: Liqeni Erie

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
sq: Liqeni Ontario

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
sq: Ishujt Bahamas

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
sq: Kuba

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
sq: Kanadaja

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
sq: Meksika

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
sq: Rusia

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
sq: Uashington DC

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
sq: Montgomeri

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
sq: Xhuno

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
sq: Feniks

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
sq: Litëll Rok

[ctx: usa.kgm]
en: California
sq: Kalifornia

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
sq: Sakramento

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
sq: Kolorado

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
sq: Kënektikat

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
sq: Delaueër

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
sq: Tallahasi

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
sq: Xhorxhia

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
sq: Havaji

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
sq: Aidaho

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
sq: Buaze

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
sq: Springfild

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
sq: Ajoua

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
sq: Kentaki

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
sq: Luiziana

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
sq: Baton Ruzh

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
sq: Mein

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
sq: Merilend

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
sq: Anapolis

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
sq: Mazaçusets

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
sq: Miçigan

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
sq: Minesota

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
sq: Sen Pol

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
sq: Misisipi

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
sq: Xhekson

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
sq: Misuri

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
sq: Xheferson Siti

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
sq: Linkoln

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
sq: Kerson Siti

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
sq: Nju Hempshir

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
sq: Konkord

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
sq: Nju Xhërsi

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
sq: Nju Meksiko

[ctx: usa.kgm]
en: New York
sq: Nju Jork

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
sq: Albani

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
sq: Karolina e Veriut

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
sq: Raleig

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
sq: Dakota e Veriut

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
sq: Bismark

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
sq: Ohajo

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
sq: Kolumbus

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
sq: Oklahoma Siti

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
sq: Pensilvenia

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
sq: Rod Ailend

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
sq: Providens

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
sq: Karolina e Jugut

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
sq: Kolumbia

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
sq: Dakota e Jugut

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
sq: Pier

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
sq: Tenesi

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
sq: Neshvill

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
sq: Teksas

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
sq: Ostin

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
sq: Jutah

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
sq: Solt Leik Siti

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
sq: Monpelie

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
sq: Virxhinia

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
sq: Riçmond

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
sq: Uashington

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
sq: Olimpia

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
sq: Virxhinia Perëndimore

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
sq: Çarleston

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
sq: Uiskonsin

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
sq: Medison

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
sq: Uajoming

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
sq: Çejen

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
sq: Uzbekistani

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
sq: Jo Uzbekistani

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
sq: Samarkand

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
sq: Shtetet

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
sq: Jo Venezuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
sq: Marakaibo

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
sq: Pronat Federale

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
sq: Karakas

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
sq: Distrikti i Kryeqytetit

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
sq: Qyteti Karakas

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
sq: Vietnami

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
sq: Jo Vietnami

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
sq: Ujërat (Në Shkallë Botërore)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
sq: Oqeanet dhe Basenet

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
sq: Jo Ujërat (Në Shkallë Botërore)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
sq: Oqeani i Ngrirë i Veriut

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
sq: Paqësori Verior

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
sq: Atlantiku Verior

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
sq: Paqësori Jugor

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
sq: Atlantiku Jugor

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
sq: Oqeani Indian

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
sq: Oqeani i Ngrirë i Veriut

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
sq: Kongo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
sq: Liqeni Çad

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
sq: Nili

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
sq: Okavango (kënetat)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
sq: Danubi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
sq: Dniepri

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
sq: Dniestri

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Don
sq: Doni

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
sq: Elba

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
sq: Garona

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadalquivir
sq: Guadalkuivir

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
sq: Luara

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
sq: Reni

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
sq: Rona

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
sq: Sena

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
sq: Tago

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
sq: Tigri (& Eufrati)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volga
sq: Vollga

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Weser
sq: Vezer

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
sq: Amu Daria

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
sq: Liqeni Balkhash

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
sq: Gangu

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
sq: Hong (Lumi i Kuq)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
sq: Huang He

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
sq: Indi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Irrawaddy
sq: Irravadi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
sq: Kolima

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
sq: Murraj (& Darling)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Salween
sq: Salouin

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
sq: Sir Daria

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Xi Jiang
sq: Ksi Jiang

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yalu Jiang
sq: Jalu

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
sq: Jance

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
sq: Jenisej

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
sq: Alabama (& Tombigbi)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
sq: Kolorado

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
sq: Kolumbia

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fraser
sq: Freizer

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mackenzie
sq: Mekenzi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
sq: Misisipi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sacramento
sq: Sakramento

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
sq: Shën Lorenci

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yukon
sq: Jukon

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
sq: Amazona

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
sq: Çubut

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orinoco
sq: Orinoko

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
sq: Rio Kolorado

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
sq: Sao Francisko

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
sq: Liqeni Titikaka

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
sq: Tokantis

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
sq: Uruguaji

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Douro
sq: Duero

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
sq: Liqeni Eire

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
sq: Deti Kaspik

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
sq: Tiberi

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
sq: Bengali Perëndimor

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
sq: Rrethet

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
sq: Kufiri

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
sq: Jug 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
sq: Veri 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
sq: Kolkata (Kalkuta)

[ctx: world.kgm]
en: World
sq: Bota

[ctx: world.kgm]
en: Countries
sq: Vendet

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
sq: Nuk Është Komb

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
sq: Algjeria

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
sq: Algjer

[ctx: world.kgm]
en: Benin
sq: Benini

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
sq: Botsvana

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
sq: Uagadugu

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
sq: Kameruni

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
sq: Jaunde

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
sq: Republika e Afrikës Qendrore

[ctx: world.kgm]
en: Chad
sq: Çadi

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
sq: N'Xhamena

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
sq: Bregu i Fildishtë

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
sq: Jamaskuro

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
sq: Republika Demokratike e Kongos

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
sq: Xhibuti

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
sq: Egjipti

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
sq: Kairo

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
sq: Guinea Ekuatoriale

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
sq: Etiopia

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
sq: Adis Abeba

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
sq: Gaboni

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
sq: Librevil

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
sq: Gana

[ctx: world.kgm]
en: Accra
sq: Akra

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
sq: Konakri

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
sq: Guinea-Bisau

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
sq: Bisau

[ctx: world.kgm]
en: Iran
sq: Irani

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
sq: Teherani

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
sq: Iraku

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
sq: Bagdadi

[ctx: world.kgm]
en: Israel
sq: Izraeli

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
sq: Jeruzalem

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
sq: Jordania

[ctx: world.kgm]
en: Amman
sq: Aman

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
sq: Kenia

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
sq: Kuvajti

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
sq: Kuvajt Sitit

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
sq: Libani

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
sq: Lezoto

[ctx: world.kgm]
en: Libya
sq: Libia

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
sq: Lihtenshtejni

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
sq: Madagaskari

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
sq: Malavia

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
sq: Lilongve

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
sq: Nuakshot

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
sq: Maroku

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
sq: Mozambiku

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
sq: Unid'huk

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
sq: Niamej

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
sq: Katari

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
sq: Republika e Kongos

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
sq: Brazavil

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
sq: Ruanda

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
sq: Arabia Saudite

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
sq: Riad

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
sq: Senegali

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
sq: Fritaun

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
sq: Afrika e Jugut

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
sq: Pretoria, Bloemfontein dhe Kejp Taun

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
sq: Sudani

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
sq: hartum

[ctx: world.kgm]
en: Syria
sq: Siria

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
sq: Damask

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
sq: Gambia

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
sq: Tunizia

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
sq: Tuniz

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
sq: Emiratet e Bashkuara Arabe

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
sq: Abu Dabi

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
sq: Muskat

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
sq: Bregu Perëndimor

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
sq: Saharaja Perëndimore

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
sq: El' Ajun

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
sq: Jemeni

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
sq: Zimbabve

[ctx: world.kgm]
en: Albania
sq: Shqipëria

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
sq: Viena

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
sq: Bjellorusia

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
sq: Belgjika

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
sq: Bruksel

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
sq: Bosnjë-Hercegovina

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
sq: Sarajevë

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
sq: Bullgaria

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
sq: Sofje

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
sq: Kroacia

[ctx: world.kgm]
en: Prague
sq: Praga

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
sq: Danimarka

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
sq: Kopenhagen

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
sq: Talin

[ctx: world.kgm]
en: Finland
sq: Finlanda

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
sq: Shkup

[ctx: world.kgm]
en: France
sq: Franca

[ctx: world.kgm]
en: Germany
sq: Gjermania

[ctx: world.kgm]
en: Greece
sq: Greqia

[ctx: world.kgm]
en: Athens
sq: Athinë

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
sq: Hungaria

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
sq: Islanda

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
sq: Rejkjavik

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
sq: Irlanda

[ctx: world.kgm]
en: Italy
sq: Italia

[ctx: world.kgm]
en: Rome
sq: Romë

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
sq: Letonia

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
sq: Lituania

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
sq: Luksemburg

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
sq: Moldavia

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
sq: Kishinjev

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
sq: Hollanda

[ctx: world.kgm]
en: Norway
sq: Norvegjia

[ctx: world.kgm]
en: Poland
sq: Polonia

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
sq: Varshavë

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
sq: Portugalia

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
sq: Lisbonë

[ctx: world.kgm]
en: Romania
sq: Rumania

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
sq: Bukuresht

[ctx: world.kgm]
en: Russia
sq: Rusia

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
sq: Moskë

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
sq: Beograd

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
sq: Mali i Zi

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
sq: Sllovakia

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
sq: Sllovenia

[ctx: world.kgm]
en: Spain
sq: Spanja

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
sq: Suedia

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
sq: Stokholm

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
sq: Zvicra

[ctx: world.kgm]
en: Bern
sq: Bernë

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
sq: Turqia

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
sq: Ukraina

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
sq: Mbretëria e bashkuar

[ctx: world.kgm]
en: London
sq: Londër

[ctx: world.kgm]
en: Canada
sq: Kanadaja

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
sq: Otavë

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
sq: El Salvadori

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
sq: Shtetet e Bashkuara të Amerikës

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
sq: Uashington D.C.

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
sq: Ishujt Bahamas

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
sq: Nasau

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
sq: Republika Domenikane

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
sq: Kuba

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
sq: Xhamaika

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
sq: Dominika

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
sq: Brixhtaun

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
sq: Antigua dhe Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
sq: Sen Xhons

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
sq: Trinidad dhe Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
sq: Meksika

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
sq: Meksiko

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
sq: Guatemalë

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
sq: Tegusigalpa

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
sq: Nikaragua

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
sq: Kosta Rika

[ctx: world.kgm]
en: San José
sq: San Hoze

[ctx: world.kgm]
en: Panama
sq: Panamaja

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
sq: Panama

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
sq: Kolumbia

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
sq: Karakas

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
sq: Guajana

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
sq: Xhirxhtaun

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
sq: Surinami

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
sq: Guajana Franceze

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
sq: Kajenë

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
sq: Ekuadori

[ctx: world.kgm]
en: Quito
sq: Kuito

[ctx: world.kgm]
en: Peru
sq: Peruja

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
sq: Brazili

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
sq: Brazilia

[ctx: world.kgm]
en: Chile
sq: Kili

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
sq: Paraguaji

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
sq: Argjentina

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
sq: Uruguaji

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
sq: Kanberra

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
sq: Zelanda e Re

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
sq: Uellington

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
sq: Vatikani

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
sq: Monako

[ctx: world.kgm]
en: China
sq: Kina

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
sq: Pekin (Beixhing)

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
sq: Kolombo dhe Sri Jayewardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
sq: Ulan Bator

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
sq: Kazakistani

[ctx: world.kgm]
en: Japan
sq: Japonia

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
sq: Tokio

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
sq: Mjanmar

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
sq: Nepali

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
sq: Katmandu

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
sq: Bhutani

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
sq: Indonezia

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
sq: Xhakarta

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
sq: Malajzia

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
sq: Bangladeshi

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
sq: Daka

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
sq: Qiproja

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
sq: Nikozia

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
sq: Afganistani

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
sq: Azerbajxhani

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
sq: Jerevan

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
sq: Bahreini

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
sq: Gjeorgjia

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
sq: Turkmenistani

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
sq: Uzbekistani

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
sq: Kirgistani

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
sq: Taxhikistani

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
sq: Pakistani

[ctx: world.kgm]
en: Laos
sq: Laosi

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
sq: Vientianë

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
sq: Kamboxhia

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
sq: Phnom Pen

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
sq: Timori Lindor

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
sq: Filipinet

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
sq: Tailanda

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
sq: Vietnami

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
sq: Tajvani

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
sq: Singapor

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
sq: Republika Popullore Demokratike e Koresë

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
sq: Pjongiang

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
sq: Republika e Koresë

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
sq: Seul

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
sq: Ishujt Fixhi

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
sq: Guinea e Re Papua

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
sq: Port Moresbi

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
sq: Grenlanda (Danimarkë)

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
sq: Kontinentet e Botës 9Nga Poli i Veriut)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
sq: Kontinentet

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
sq: Kufijtë

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
sq: Afrika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Kilimanjaro
sq: Kilimanxharo

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
sq: Amerika e Veriut

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
sq: Mek Kinli

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
sq: Amerika e Jugut

[ctx: world_continents.kgm]
en: Aconcagua
sq: Akonkagua

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
sq: Azia

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
sq: Europa

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
sq: Oqeania

[ctx: world_continents.kgm]
en: Carstenz
sq: Karstenz

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
sq: Jemeni

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
sq: Provincat

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
sq: Jo Jemeni

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
sq: Republika Demokratike e Kongos

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
sq: Kufijtë

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
sq: Jo Republika Demokratike e Kongos

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
sq: Kongo Qendror

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
sq: Kasaï Lindor

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
sq: Zambia (Rrethet)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
sq: Jo Zambia (Rrethet)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
sq: Zambia (Provincat)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
sq: Jo Zambia (Provincat)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
sq: Qendrore

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
sq: Lindore

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
sq: Veriore

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
sq: Veri-Perëndimore

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
sq: Jugore

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
sq: Perëndimore

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
sq: Zimbabveja

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
sq: Provincat

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
sq: Jo Zimbabveja

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
sq: Mashonaland Qendror

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
sq: Mashonaland Lindor

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
sq: Mashonaland Perëndimor

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
sq: Matabeleland Verior

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
sq: Matabeleland Jugor

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
sq: Zimbabveja (Rrethet)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
sq: Rrethet

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
sq: Kufiri

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
sq: Ujë

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
sq: Jo Zimbabveja (Rrethet)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
sq: Gokwe Veri

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
sq: Gokwe Jug
