kgeography - en to sv translation catalogue (2185 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
sv: Tadzjikistan

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
sv: Kina

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
sv: Indien

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
sv: Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: africa.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
sv: Inte Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
sv: Inte Afrika

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
sv: Algeriet

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
sv: Alger

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
sv: Kamerun

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
sv: Kap Verde

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
sv: Centralafrikanska republiken

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
sv: Tschad

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
sv: Elfenbenskusten

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
sv: Demokratiska republiken Kongo

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
sv: Egypten

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
sv: Kairo

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
sv: Ekvatorialguinea

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
sv: Etiopien

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
sv: Addis Abeba

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
sv: Libyen

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
sv: Madagaskar

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
sv: Malavi

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
sv: Mauretanien

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
sv: Marocko

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
sv: Moçambique

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
sv: Republiken Kongo

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
sv: Seychellerna

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
sv: Sydafrika

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
sv: Kartum

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
sv: Sydsudan

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
sv: São Tomé och Príncipe

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
sv: Tunisien

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
sv: Västsahara

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
sv: Kanarieöarna (Spanien)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
sv: Las Palmas, Kanarieöarna och Santa Cruz, Teneriffa

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
sv: Réunion (Frankrike)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
sv: Saint Denis

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
sv: Saint Helena (Storbritannien)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
sv: Albanien (distrikt)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
sv: Inte Albanien

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
sv: Prefekturer i Albanien

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
sv: Prefekturer

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
sv: Inte Albanien

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
sv: Algeriet

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
sv: Inte Algeriet

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
sv: Alger

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
sv: El Tarf

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
sv: Inte Andhra Pradesh

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
sv: Västra Godavari

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
sv: Östra Godavari

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
sv: Församlingar

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
sv: Spanien

[ctx: andorra.kgm]
en: France
sv: Frankrike

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
sv: Angola (provinser)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
sv: Inte Angola (provinser)

en: Your Answers Were
sv: Dina svar var

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
sv: Du har svarat rätt på %1 av %2 frågor.

en: Question
sv: Fråga

en: Your Answer
sv: Ditt svar

en: Correct Answer
sv: Rätt svar

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
sv: Inte Argentina

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
sv: Buenos Aires (stad)

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
sv: Eldslanded

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
sv: Armenien

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
sv: Vansjön

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
sv: Sevansjön

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
sv: Azerbajdzjan

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
sv: Georgien

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
sv: Turkiet

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
sv: Kotajk

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
sv: Lorri

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
sv: Sjirak

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
sv: Siunik

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
sv: Vajots Dzor

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
sv: Jeghegnadzor

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
sv: Jerevan

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
sv: Inte Arunachal Pradesh

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
sv: Nedre Dibangdalen

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
sv: Dibangdalen

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
sv: Övre Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
sv: Östra Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
sv: Västra Siang

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
sv: Västra Kameng

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
sv: Östra Kameng

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
sv: Nedre Subansiri

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
sv: Övre Subansiri

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
sv: Asien

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: asia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
sv: Ryssland

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
sv: Moskva

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
sv: Turkiet

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
sv: Egypten

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
sv: Kairo

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
sv: Etiopien

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
sv: Addis Abeba

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
sv: Teheran

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
sv: Irak

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
sv: Bagdad

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
sv: Jordanien

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
sv: Libanon

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
sv: Saudiarabien

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
sv: Riyad

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
sv: Kartum

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
sv: Sydsudan

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
sv: Syrien

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
sv: Damaskus

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
sv: Förenade Arabemiraten

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
sv: Abu Dhabi

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
sv: Muskat

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
sv: Västbanken

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
sv: Jemen

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
sv: Sana

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
sv: Ukraina

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
sv: Kiev

[ctx: asia.kgm]
en: China
sv: Kina

[ctx: asia.kgm]
en: India
sv: Indien

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
sv: Colombo och Sri Jayewardenepura

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
sv: Mongolien

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
sv: Ulan Bator

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
sv: Kazakstan

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
sv: Katmandu

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
sv: Indonesien

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
sv: Dacca

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
sv: Azerbajdzjan

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
sv: Armenien

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
sv: Jerevan

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
sv: Georgien

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
sv: Kirgizistan

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
sv: Tadzjikistan

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
sv: Cambodja

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
sv: Pnom Pen

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
sv: Bandar Seri Begavan

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
sv: Filippinerna

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
sv: Nordkorea

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
sv: Pyongyang

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
sv: Sydkorea

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
sv: Söul

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
sv: Östtimor

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
sv: Moçambique

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
sv: Malavi

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
sv: Madagaskar

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
sv: Papua Nya Guinea

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
sv: Australien

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
sv: Cypern

en: Correct answers: %1/%2
sv: Rätta svar: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
sv: Inte Assam

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
sv: Norra Cachar-kullarna

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
sv: Norra Lakhimpur

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
sv: Australien

[ctx: australia.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
sv: Inte Australien

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
sv: Kust

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
sv: Australiens huvudstadsterritorium

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
sv: Nya Sydwales

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
sv: Sydaustralien

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
sv: Västaustralien

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
sv: Tasmanien

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
sv: Norra territoriet

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
sv: Österrike

[ctx: austria.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
sv: Inte Österrike

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
sv: Wien

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
sv: Styrien

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
sv: Karintien

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
sv: Tyrolen

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
sv: Oberösterreich

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
sv: Niederösterreich

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
sv: Sankt Pölten

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
sv: Azerbajdzjan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
sv: Inte Azerbajdzjan

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
sv: Shirvan stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
sv: Baku stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
sv: Ganja stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
sv: Lankaran stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
sv: Mingachevir stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
sv: Naftalan stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
sv: Shaki stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
sv: Sumqayit stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
sv: Khankendi stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
sv: Yevlakh stad

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
sv: Nakhichevan stad

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
sv: Landsdelar

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
sv: Inte Bangladesh

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
sv: Dacca

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
sv: Vitryssland

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
sv: Inte Vitryssland

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
sv: Brest voblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
sv: Homyel voblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
sv: Hrodna voblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
sv: Mahiljoŭ voblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
sv: Mahiljoŭ

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
sv: Minsk voblast

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
sv: Vitebsk voblast

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
sv: Belgien

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
sv: Inte Belgien

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
sv: Antwerpen

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
sv: Bryssel

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
sv: Flamländska Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
sv: Västflandern

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
sv: Östflandern

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
sv: Gent

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
sv: Vallonska Brabant

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
sv: Luxemburg

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: belize.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
sv: Inte Belize

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
sv: Belize-distriktet

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
sv: Cayo-distriktet

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
sv: Corozal-distriktet

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
sv: Corozal

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
sv: Orange Walk-distriktet

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
sv: Orange Walk

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
sv: Stann Creek-distriktet

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
sv: Toledo-distriktet

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
sv: Inte Bhutan

[ctx: bihar.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
sv: Distriktet %1 har sitt huvudkvarter i...

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
sv: Distriktens huvudkvarter

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
sv: %1 är distriktets huvudkvarter för...

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
sv: Distrikt enligt huvudkvarter

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
sv: Inte Bihar

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
sv: Inte Bolivia

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
sv: Bosnien-Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
sv: Kantoner

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
sv: Inte Bosnien-Hercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
sv: Bosniska Podrinje

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
sv: Centrala Bosnien

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
sv: Västbosnien

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
sv: Västhercegovina

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
sv: Sarajevo-Romanija eller Sokolac

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
sv: Inte Botswana

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
sv: Ghazni

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
sv: Nordöst

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
sv: Nordväst

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
sv: Sydöst

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
sv: Södern

en: &Accept
sv: &Acceptera

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
sv: Brasilien

[ctx: brazil.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
sv: Federala Distriktet

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
sv: Staten Rio de Janeiro

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
sv: Staten São Paulo

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
sv: São Paulo (stad)

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
sv: Utanför gränserna

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
sv: Bulgarien

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
sv: Inte Bulgarien

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
sv: Provinsen Sofia

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
sv: Staden Sofia

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
sv: Burkina Faso (provinser)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
sv: Inte Burkina Faso

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
sv: Burkina Faso (regioner)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
sv: Inte Burkina Faso

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
sv: Stater och regioner

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: burma.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
sv: Inte Myanmar

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
sv: Yangon (tidigare Rangoon)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
sv: Kamerun (departement)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
sv: Inte Kamerun (departement)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Poli
sv: Podlachia

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
sv: Kamerun (provinser)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
sv: Inte Kamerun (provinser)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
sv: Central

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
sv: Öst

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
sv: Extrême Nord

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
sv: Norr

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
sv: Nordväst

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
sv: Syd

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
sv: Sydväst

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
sv: Väst

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
sv: Kanada

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
sv: Provinser och territorier

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
sv: Utanför gränserna

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
sv: Prins Edvards ö

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
sv: Brittiska Kolombia

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
sv: Nordvästterritorierna

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
sv: Yukonterritoriet

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
sv: Karibien

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
sv: Inte Karibien

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
sv: Turks- och Caicosöarna (Storbritannien)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
sv: Kuba

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
sv: Havanna

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
sv: Dominikanska republiken

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
sv: Puerto Rico (U.S.A.)

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
sv: Amerikanska Jungfruöarna (U.S.A.)

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
sv: Brittiska Jungfruöarna (Storbritannien)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
sv: Anguilla (Storbritannien)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
sv: Saint Martin (Frankrike)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
sv: Saint-Barthélemy (Frankrike)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
sv: Antigua och Barbuda

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
sv: St John's

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
sv: Saint Kitts och Nevis

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
sv: Montserrat (Storbritannien)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
sv: Guadeloupe (Frankrike)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
sv: Dominikanska republiken

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
sv: Martinique (Frankrike)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
sv: Saint Vincent och Grenadinerna

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
sv: Trinidad och Tobago

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
sv: Nederländska Antillerna (Nederländerna)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
sv: Aruba (Nederländerna)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
sv: Caymanöarna (Storbritannien)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
sv: Katalonien (grevskap)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
sv: Grevskap

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
sv: Utanför Katalonien

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
sv: Pont de Suert

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Chhattisgarh
sv: Chhatisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
sv: Inte Chhatisgarh

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: chile.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
sv: Inte Chile

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
sv: Los Ríos

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
sv: Arica och Parinacota

[ctx: china.kgm]
en: China
sv: Kina

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: china.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: china.kgm]
en: Coast
sv: Kust

[ctx: china.kgm]
en: Russia
sv: Ryssland

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
sv: Mongolien

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
sv: Nordkorea

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
sv: Sydkorea

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
sv: Kazakstan

[ctx: china.kgm]
en: India
sv: Indien

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
sv: Atlántico

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
sv: Bogotá

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
sv: Huvudstadsdistriktet

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
sv: St Andrew och Providence

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
sv: Andra länder

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
sv: Inte Costa Rica

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
sv: Kuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
sv: Inte Kuba

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
sv: Havanna stad

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
sv: Cypern

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
sv: Inte Cypern

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
sv: Tjeckien

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
sv: Inte Tjeckien

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
sv: Prag

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
sv: Centrala Bohemien

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
sv: Sydbohemien

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
sv: Moravien-Silesien

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
sv: Sydmoravien

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
sv: Danmark (amt) (1970-2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
sv: Amt

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
sv: Inte Danmark (amt)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
sv: Köpenhamn (stad)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
sv: Frederiksberg (stad)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
sv: Köpenhamn (amt)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Hillerød
sv: Hilleröd

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
sv: Västsjälland

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Sorø
sv: Sorö

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Storstrøm
sv: Storström

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Næstved
sv: Nästved

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
sv: Sydjylland

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Aabenraa
sv: Åbenrå

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkjøbing
sv: Ringkjöbing

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkøbing
sv: Ringköbing

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
sv: Nordjylland

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Rønne
sv: Rönne

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
sv: Flaggan för %1 är...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
sv: Flaggan för %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
sv: Dominikanska republiken

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
sv: Inte Dominikanska republiken

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
sv: Nationella distriktet

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
sv: Ekvador

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
sv: Inte Ekvador

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
sv: Egypten

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
sv: Guvernorat

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
sv: Inte Egypten

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
sv: Kairo

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
sv: Nya dalen

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
sv: Norra Sinai

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
sv: Röda havet

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
sv: Södra Sinai

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
sv: Inte El Salvador

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
sv: Förenade Arabemiraten

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
sv: Emirat

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
sv: Inte emirat

[ctx: emirates.kgm]
en: Dubaï
sv: Dubai

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
sv: Estland

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
sv: Län

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
sv: Inte Estland

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
sv: Europa

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: europe.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
sv: Kust

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
sv: Albanien

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
sv: Algeriet

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
sv: Österrike

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
sv: Wien

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
sv: Vitryssland

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
sv: Belgien

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
sv: Bryssel

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
sv: Bosnien-Hercegovina

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
sv: Bulgarien

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
sv: Kroatien

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
sv: Tjeckien

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
sv: Prag

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
sv: Danmark

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
sv: Köpenhamn

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
sv: Estland

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
sv: Helsingfors

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
sv: Nordmakedonien

[ctx: europe.kgm]
en: France
sv: Frankrike

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
sv: Tyskland

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
sv: Grekland

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
sv: Aten

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
sv: Ungern

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
sv: Island

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
sv: Irland

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
sv: Italien

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
sv: Rom

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
sv: Lettland

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
sv: Litauen

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
sv: Luxemburg

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
sv: Moldavien

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
sv: Marocko

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
sv: Holland

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
sv: Norge

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
sv: Polen

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
sv: Warszawa

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
sv: Lissabon

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
sv: Rumänien

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
sv: Bukarest

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
sv: Ryssland

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
sv: Moskva

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
sv: Serbien

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
sv: Belgrad

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
sv: Slovakien

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
sv: Slovenien

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
sv: Spanien

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
sv: Sverige

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
sv: Schweiz

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
sv: Syrien

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
sv: Tunisien

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
sv: Turkiet

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
sv: Ukraina

[ctx: europe.kgm]
en: Kyiv
sv: Kiev

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
sv: Storbritannien

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
sv: Vatikanstaten

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
sv: Valetta

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
sv: Finland (landskap)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
sv: Landskap

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
sv: Inte Finland (landskap)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
sv: Norra Karelen

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
sv: Södra Karelen

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
sv: Villmanstrand

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
sv: Mellersta Finland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
sv: Egentliga Finland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
sv: Åbo

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kainuu
sv: Kajanaland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kajaani
sv: Kajana

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
sv: Lappland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
sv: Österbotten

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Vaasa
sv: Vasa

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
sv: Mellersta Österbotten

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kokkola
sv: Karleby

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
sv: Norra Österbotten

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Oulu
sv: Uleåborg

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
sv: Södra Österbotten

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
sv: Päijänne-Tavastland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lahti
sv: Lahtis

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
sv: Egentliga Tavastland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Hämeenlinna
sv: Tavastehus

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pirkanmaa
sv: Birkaland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tampere
sv: Tammerfors

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Satakunta
sv: Satakunda

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pori
sv: Björneborg

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
sv: Norra Savolax

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
sv: Södra Savolax

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
sv: S:t Michel

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Uusimaa
sv: Nyland

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
sv: Helsingfors

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kymenlaakso
sv: Kymmenedalen

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
sv: Flaggan hör till:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
sv: %1 enligt flagga

[ctx: france.kgm]
en: France
sv: Frankrike

[ctx: france.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: france.kgm]
en: Not France
sv: Inte Frankrike

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
sv: Ardennerna

[ctx: france.kgm]
en: Jura
sv: Jurabergen

[ctx: france.kgm]
en: Nord
sv: Norr

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
sv: Frankrike (regioner)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
sv: Inte Frankrike (regioner)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
sv: Korsika

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
sv: Pays-de-la-Loire

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
sv: Île-de-France

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
sv: Georgien

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
sv: Inte Georgien

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
sv: Abchazien

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
sv: Suchumi

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
sv: Megrelien-Övre Svanetien

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
sv: Ratja-Letjchumi och Nedre Svanetien

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
sv: Samtsche-Dzjavacheti

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
sv: Mtscheta-Mtianetien

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
sv: Mtscheta

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
sv: Nedre Kartlien

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
sv: Tyskland

[ctx: germany.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
sv: Inte Tyskland

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
sv: Bayern

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
sv: München

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
sv: Nedre Sachsen

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
sv: Nordrhen-Westfalen

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
sv: Rhenland-Pfaltz

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
sv: Sachsen

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
sv: Sachsen-Anhalt

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
sv: Thüringen

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
sv: Guineabukten

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
sv: Elfenbenskusten

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
sv: Övre västra

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
sv: Övre östra

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
sv: Norra

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
sv: Östra

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
sv: Västra

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
sv: Större Accra

[ctx: goa.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
sv: Inte Goa

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
sv: Storbritannien (historiska grevskap)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
sv: Grevskap

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
sv: Inte Storbritannien (historiska grevskap)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
sv: Shetlandsöarna

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
sv: Ross-shire och Cromarty

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
sv: Grekland

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
sv: Distrikt

[ctx: greece.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
sv: Egeiska havet

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
sv: Balkan

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
sv: Kretensiska havet

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
sv: Joniska havet

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
sv: Medelhavet

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
sv: Inte Grekland

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
sv: Attika

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
sv: Aten

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
sv: Centrala Grekland

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
sv: Centrala Makedonien

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
sv: Kreta

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
sv: Östmakedonien och Thrakien

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
sv: Joniska öarna

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
sv: Korfu

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
sv: Norra Egeiska öarna

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
sv: Peloponnesos

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
sv: Södra Egeiska öarna

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
sv: Thessalien

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
sv: Västgrekland

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
sv: Västmakedonien

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
sv: Athosberget

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
sv: Grekland (regioner)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
sv: Regioner

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
sv: Inte Grekland (regioner)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
sv: Östra Makedonien och Thrakien

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
sv: Centrala Makedonien

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
sv: Västra Makedonien

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
sv: Joniska öarna

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
sv: Korfu

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
sv: Västra Grekland

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
sv: Thessalien

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
sv: Centrala Grekland

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
sv: Attika

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
sv: Aten

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
sv: Peloponnesos

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
sv: Norra Egeiska öarna

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
sv: Södra Egeiska öarna

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
sv: Kreta

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
sv: Athos autonoma region

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
sv: Grekland (prefekturer)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
sv: Prefekturer

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
sv: Inte Grekland (prefekturer)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
sv: Kavála

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
sv: Chalkidike

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
sv: Edessa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pieria
sv: Pierien

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Serres
sv: Serrai

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Magnesia
sv: Magnesien

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
sv: Korfu

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
sv: Achaia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
sv: Aitolien och Akarnia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
sv: Euboia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
sv: Chalkis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
sv: Evritania

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
sv: Fokis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
sv: Amfissa

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
sv: Fthiotis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
sv: Boiotien

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
sv: Livadeia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
sv: Aten

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
sv: Pireus

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
sv: Västra Attika

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elefsina
sv: Eleusina

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
sv: Östra Attika

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
sv: Arkadien

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
sv: Korinthia

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
sv: Korinth

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
sv: Lakonien

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
sv: Sparta

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
sv: Messinien

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
sv: Kykladerna

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
sv: Ermoupolis

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
sv: Dodekanisos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
sv: Rhodos

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
sv: Heraklion

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
sv: Rethymno

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
sv: Athos autonoma region

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
sv: Inte Guatemala

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
sv: Guatemala City

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
sv: Inte Gujarat

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
sv: Kutch/Kachchh

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
sv: Panchmahals

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
sv: Dang

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
sv: Inte Guyana

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
sv: Essequibo öarna - Västra Demerara

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
sv: Övre Demerara-Berbice

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
sv: Övre Takutu - Övre Essequibo

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
sv: Östra Berbice-Corentyne

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
sv: Nya Amsterdam

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
sv: Inte Haiti

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
sv: Centrum

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
sv: Norr

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
sv: Nordöst

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
sv: Nordväst

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
sv: Väst

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
sv: Syd

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
sv: Sydöst

[ctx: haryana.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
sv: Inte Haryana

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: haryana.kgm]
en: Jind
sv: Jilin

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
sv: Lahaul och Spiti

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
sv: Inte Honduras

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
sv: Ungern (län)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
sv: Län

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
sv: Inte Ungern

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
sv: Ungern (regioner)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
sv: Inte Ungern (regioner)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
sv: Västra Transdonau

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
sv: Södra Transdonau

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
sv: Centrala Transdonau

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
sv: Centrala Ungern

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
sv: Norra Ungern

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
sv: Norra Nagy Alföld

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
sv: Södra Nagy Alföld

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
sv: Regioner på Island

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
sv: Inte regioner på Island

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
sv: Öst

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
sv: Huvudstandsregion

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
sv: Reykjavik

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
sv: Nordöst

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
sv: Nordväst

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
sv: Syd

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
sv: Södra halvön

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
sv: Västfjordarna

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
sv: Västra

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
sv: Vatnajökull-glaciären

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
sv: Langjökull-glaciären

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
sv: Hofsjökull-glaciären

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
sv: Mýrdalsjökull-glaciären

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
sv: Drangajökull-glaciären

[ctx: india.kgm]
en: India
sv: Indien

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
sv: Stater och territorier

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: india.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: india.kgm]
en: Not India
sv: Inte Indien

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
sv: Jammu och Kashmir

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
sv: Västbengalen

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
sv: Andamanerna och Nikobarerna

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
sv: Dadra och Nagar Haveli

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
sv: Daman och Diu

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
sv: Indonesien

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
sv: Inte Indonesien

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
sv: Norra Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
sv: Västra Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
sv: Riau

[ctx: indonesia.kgm]
en: Tanjung Pinang
sv: Tanjungpinang

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
sv: Södra Sumatra

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
sv: Speciella huvudstadsdistriktet Jakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
sv: Västra Java

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
sv: Centrala Java

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
sv: Speciella regionen Yogyakarta

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
sv: Östra Java

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
sv: Västra Nusa Tenggara

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
sv: Östra Nusa Tenggara

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
sv: Västra Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
sv: Centrala Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
sv: Södra Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
sv: Östra Kalimantan

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
sv: Norra Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
sv: Centrala Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
sv: Sydöstra Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
sv: Södra Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
sv: Västra Sulawesi

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
sv: Norra Maluku

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
sv: Västra Irian Jaya

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
sv: Teheran

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
sv: Östra Azerbajdzjan

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
sv: Västra Azerbajdzjan

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
sv: Chaharmahal och Bakhtiari

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
sv: Kohkiluyeh och Buyer Ahmah

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
sv: Systan och Baluchistan

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
sv: Södra Khorasan

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
sv: Norra Khorasan

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
sv: Persiska viken

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
sv: Omanbukten

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
sv: Kaspiska havet

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
sv: Urmiasjön

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
sv: Saudiarabien

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
sv: Irak

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
sv: Azerbajdzjan

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
sv: Armenien

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
sv: Turkiet

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
sv: Förenade Arabemiraten

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
sv: Irak

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
sv: Inte Irak

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
sv: Bagdad

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
sv: Salah ad-Din

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
sv: Basra

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Muthanna
sv: Al-Muthanna

[ctx: iraq.kgm]
en: Al-Qādisiyyah
sv: Al-Qadisiyya

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
sv: Najaf

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
sv: Al-Anbar

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
sv: Kirkuk (At-Ta'mim)

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
sv: Sulaymaniyya

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
sv: Irland (provinser)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
sv: Inte Irland (provinser)

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: israel.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
sv: Inte Israel

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
sv: Norra distriktet

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
sv: Nasaret

[ctx: israel.kgm]
en: Center
sv: Centrala distriktet

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
sv: Södra distriktet

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
sv: Be'er Sheva

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
sv: Italien

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
sv: Inte Italien

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
sv: Sicilien

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
sv: Rom

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
sv: Kalabrien

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
sv: Piemonte

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
sv: Torino

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
sv: Apulien

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
sv: Lombardiet

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
sv: Milano

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
sv: Umbrien

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
sv: Trentino-Alto Adige

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
sv: Toscana

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
sv: Florens

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
sv: Valle d'Aosta

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
sv: Kampanien

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
sv: Neapel

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
sv: Ligurien

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
sv: Genua

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
sv: Sardinien

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
sv: Marche

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
sv: Venedig

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
sv: Italiens regioner

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
sv: Inte Italien

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
sv: Torino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
sv: Mantua

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
sv: Milano

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
sv: Padua

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
sv: Venedig

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
sv: Genua

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
sv: Forlì

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
sv: Reggio Emilia

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
sv: Florens

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
sv: Pesaro och Urbino

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
sv: Rom

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
sv: Neapel

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
sv: Reggio Calabria

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
sv: Syrakusa

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
sv: Församlingar

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
sv: Inte Jamaica

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
sv: Prefekturer

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
sv: Utanför gränserna

[ctx: japan.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
sv: Inte Jharkhand

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
sv: Kazakstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
sv: Inte Kazakstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
sv: Almaty stad

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
sv: Koksetaw

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
sv: Atyraw

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
sv: Västkazakstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
sv: Mangghystaw

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
sv: Aqtaw

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
sv: Sydkazakstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
sv: Sjymkent

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
sv: Qostanaj

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
sv: Kustanaj

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
sv: Östkazakstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
sv: Nordkazakstan

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
sv: Zjambyl

en: E&xplore Map
sv: &Studera kartan

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
sv: Vänsterklicka i den här sektionen på vilken plats som helst på kartan för att få information om landsdelar

en: Test Yourself:
sv: Gör ett prov:

en: &Location of Regions
sv: &Platser för delar av kartan

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
sv: I den här utmaningen ges du ett delnamn till vänster under menyn, och du måste hitta det på kartan och klicka på det

en: &Place Regions in the Map
sv: &Placera delar på kartan

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
sv: I den här utmaningen ges du formen på en del av kartan, och du måste placera den på kartan

en: &Regions by Capital
sv: &Del av kartan för huvudstad

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
sv: I det här provet måste du gissa del av kartan givet dess huvudstad

en: &Capitals of Regions
sv: &Huvudstad för del av kartan

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
sv: I det här provet måste du gissa huvudstad för en &del av kartan

en: Re&gions by Flag
sv: &Delar av kartan enlig flagga

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
sv: I det här provet måste du gissa del av kartan givet dess flagga

en: &Flags of Regions
sv: &Flaggan för del av kartan

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
sv: I det här provet måste du gissa flaggan för en del av kartan givet dess namn

en: &Open Map...
sv: Ö&ppna karta...

en: &Zoom
sv: &Zooma

en: &Original Size
sv: &Originalstorlek

en: &Automatic Zoom
sv: &Automatisk zoom

en: &Move
sv: &Flytta

en: Disclaimer
sv: Friskrivning

en: Map author
sv: Kartans upphovsman

en: General
sv: Allmänt

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
sv: Kunde inte öppna senast använda karta. Fel vid tolkning av %1: %2

en: There is no current map
sv: Det finns ingen karta för närvarande

en: Number of Questions
sv: Antal frågor

en: How many questions do you want? (1 to %1)
sv: Hur många frågor vill du ha? (1 till %1)

en: &Location of %1
sv: &Platsen för %1

en: &Place %1 in the Map
sv: &Placera %1 på kartan

en: %1 by Flag
sv: %1 enligt flagga

en: &Flags of %1
sv: &Flaggor för %1

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
sv: <qt>Aktuell karta:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
sv: Kartor, flaggor, översättningar, etc. är så noggranna som respektive upphovsmän kunnat åstadkomma, men Kgeografi ska inte anses vara en auktoritativ källa.

en: This map has been created by %1.
sv: Kartan har skapats av %1.

en: Map Author
sv: Kartans upphovsman

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
sv: Senast öppnade karta

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
sv: Justering av frågans placering

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
sv: Fråga efter validering innan nästa fråga

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
sv: Om en knapp ska utlösas genom att trycka på mellanslag när musen hålls över den

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
sv: Vad som ska göras med landsdelarnas färger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
sv: &Justering av frågor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
sv: Upp&e till vänster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
sv: Längs&t upp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
sv: Uppe t&ill höger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
sv: &Vänster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
sv: &Centrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
sv: &Höger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
sv: &Nere till vänster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
sv: &Längst ner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
sv: Nere till hö&ger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
sv: Om användaren måste klicka på "Acceptera" eller inte efter att ha valt ett svar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
sv: &Vänta på validering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
sv: Om en knapp ska utlösas genom att trycka på mellanslag när musen hålls över den eller inte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
sv: &Fokus följer musen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
sv: Välj om du vill behålla nuvarande färger för landsdelar eller använda slumpmässiga färger.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
sv: Kartans landsdelsfärger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
sv: Alltid likadana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
sv: Använd slumpmässiga färger

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
sv: Kirgizistan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
sv: Inte Kirgizistan

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
sv: Bisjkek

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
sv: Tjüj

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
sv: Dzjalal-Abad

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
sv: Osj (provins)

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
sv: Issyk-Kul

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
sv: Osj

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
sv: Lettlands distrikt (innan 2009)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
sv: Litauen

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
sv: Vitryssland

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
sv: Ryssland

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
sv: Estland

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
sv: Daugavpils stad

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
sv: Jelgava stad

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
sv: Jūrmala stad

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
sv: Liepāja stad

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
sv: Rēzekne stad

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
sv: Riga

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
sv: Rīga stad

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
sv: Ventspils stad

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
sv: Kommuner

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
sv: Inte Liechtenstein

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schelienberg
sv: Schellenberg

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
sv: Litauen (kommuner)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
sv: Kommuner

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
sv: Inte Litauen (kommuner)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
sv: Alytus stad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
sv: Kaunas stad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
sv: Klaipėda stad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
sv: Palanga

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
sv: Panevėžys stad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
sv: Šiauliai stad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
sv: Vilnius stad

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
sv: Visaginas

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
sv: Luxemburg (kantoner)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
sv: Kantoner

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
sv: Inte Luxemburg (kantoner)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
sv: Luxemburg

en: KGeography
sv: Kgeografi

en: A Geography learning program
sv: Ett program för att lära sig geografi

en: Programmer and designer
sv: Programmering och konstruktion

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
sv: Inte Malaysia

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
sv: Johor Baharu

[ctx: manipur.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
sv: Inte Manipur

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
sv: Imphal väst

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
sv: Imphal öst

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
sv: %1 är huvudstad i...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
sv: Huvudstad i %1 är...

en: %1 by Capital
sv: %1 enligt huvudstad

en: Capitals of %1
sv: Huvudstäder i %1

en: Regions
sv: Delar av kartan

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
sv: Du har hittat ett fel i en karta. Kontakta gärna upphovsmannen och tala om att kartan %1 inte har något som hör ihop med färgerna %2, %3, %4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
sv: Klicka på:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
sv: Placera %1 på kartan

en: Choose Map to Use
sv: Välj karta att använda

en: Filter Maps
sv: Filtrera kartor

en: Error parsing %1: %2
sv: Fel vid tolkning av %1: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
sv: Kartan %1 har samma namn som kartan %2

en: Error parsing
sv: Fel vid tolkning

en: The map image file for %1 does not exist
sv: Kartbildfilen för %1 finns inte

en: The flag image file for %1 does not exist
sv: Flaggbildfilen för %1 finns inte

en: The blurred flag image file for %1 does not exist
sv: Den suddiga flaggbildfilen för %1 finns inte

en: Invalid value in tag %1
sv: Ogiltigt värde i taggen %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
sv: Det finns antingen redan en del  av kartan som heter %1 eller en del med samma färger som %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
sv: Kartbeskrivningsfilen ska börja med taggen %1

en: Could not open %1 for reading.
sv: Kunde inte öppna %1 för läsning.

en: %1 does not exist.
sv: %1 finns inte.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
sv: Kartbeskrivningsfilen ska börja med taggen %1 inne i %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
sv: Kartbeskrivningsfilen ska innehålla exakt en  %1-tagg inne i %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
sv: Mexico (stater)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
sv: Inte Mexico (stater)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
sv: Federala Distriktet

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
sv: Mongolien

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
sv: Inte Mongolien

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
sv: Archangaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
sv: Bajan-Ölgij

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
sv: Ölgij

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
sv: Bajanchongor

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan-Uul
sv: Darchan-Uul

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan
sv: Darchan

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
sv: Tjojbalsan

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
sv: Sajnshand

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
sv: Govĭ-Altaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
sv: Altaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
sv: Chojr

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
sv: Chentij

[ctx: mongolia.kgm]
en: Öndörhaan
sv: Öndörchaan

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hovd
sv: Chovd

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hövsgöl
sv: Chövsgöl

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dalanzadgad
sv: Dalandzadgad

[ctx: mongolia.kgm]
en: Orhon
sv: Orchon

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
sv: Övörchangaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
sv: Arvajcheer

[ctx: mongolia.kgm]
en: Selenge
sv: Selenga

[ctx: mongolia.kgm]
en: Sühbaatar
sv: Süchbaatar

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zuunmod
sv: Dzuunmod

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zavhan
sv: Dzavchan

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
sv: Uliastaj

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
sv: Ulaanbaatar

en: Wikipedia page
sv: Wikipedia-sida

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
sv: Nord- och Centralamerika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
sv: Inte Nord- och Centralamerika

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
sv: Kanada

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
sv: Amerikas förenta stater

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
sv: Bahamas

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
sv: Dominikanska republiken

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
sv: Kuba

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
sv: Havanna

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
sv: Dominikanska republiken

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
sv: Antigua och Barbuda

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
sv: Trinidad och Tobago

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
sv: Grönland (Danmark)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
sv: Nepal (zoner)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
sv: Zoner

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
sv: Inte Nepal (zoner)

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
sv: Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
sv: Inte Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
sv: Norra Brabant

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
sv: Norra Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
sv: Södra Holland

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
sv: Haag

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
sv: Nya Zeeland

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
sv: Inte Nya Zeeland

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
sv: Auckland (stad)

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Tasman
sv: Tasmanien

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
sv: Nelson (stad)

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
sv: Greymouth

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Invercargil
sv: Invercargill

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
sv: Inte Nicaragua

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
sv: Nordkorea

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
sv: Inte Nordkorea

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
sv: Norra Hamgyŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-pukto
sv: Hamgyŏng-bukto

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
sv: Södra Hamgyŏng

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
sv: Norra Hwanghae

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-pukto
sv: Hwanghae-bukto

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
sv: Södra Hwanghae

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
sv: Norra P'yŏngan

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-pukto
sv: P'yŏngan-bukto

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
sv: Södra P'yŏngan

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
sv: Kaesŏng Industriregion

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
sv: Kŭmgangsan Turistregion

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
sv: Sinŭiju speciell administrativ region

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang Chikhalsi
sv: P'yŏngyang Chik'alsi

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chikhalsi
sv: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chik'alsi

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
sv: Norge

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
sv: Län

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
sv: Inte Norge

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
sv: Troms och Finnmarken

[ctx: norway.kgm]
en: Tromsø/Vadsø
sv: Tromsö/Vadsö

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
sv: Bodö

[ctx: norway.kgm]
en: Trøndelag
sv: Tröndelag

[ctx: norway.kgm]
en: Møre og Romsdal
sv: Möre och Romsdal

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
sv: Vestfold och Telemark

[ctx: norway.kgm]
en: Skien/Tønsberg
sv: Skien/Tönsberg

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
sv: Oceanien

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
sv: Inte Oceanien

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
sv: Australien

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
sv: Norfolkön (Australien)

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
sv: Nya Zeeland

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
sv: Cooköarna (Nya Zeeland)

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
sv: Niue (Nya Zeeland)

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
sv: Tokelauöarna (Nya Zeeland)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
sv: Östtimor

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
sv: Påskön

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
sv: Indonesien

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
sv: Papua Nya Guinea

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
sv: Salomonöarna

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
sv: Mikronesiska federationen

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
sv: Södra Tarawa

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
sv: Marshallöarna

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
sv: Nya Kaledonien (Frankrike)

[ctx: oceania.kgm]
en: Noumea
sv: Nouméa

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
sv: Franska Polynesien (Frankrike)

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
sv: Wallis- och Futunaöarna (Frankrike)

[ctx: oceania.kgm]
en: Mata Utu
sv: Mata-Utu

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
sv: Pitcairnöarna (Storbritannien)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
sv: Hawaii (U.S.A.)

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
sv: Amerikanska Samoa (U.S.A.)

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
sv: Guam (U.S.A.)

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
sv: Nordmarianerna (U.S.A.)

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
sv: Förenta Staternas mindre och utliggande öar

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: oman.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
sv: Inte Oman

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
sv: ad-Dakhliyya

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
sv: al-Batinah

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
sv: al-Wusta

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
sv: ash-Sharqiyya

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
sv: al-Dharihah

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
sv: Muskat

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
sv: Inte Pakistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
sv: Baluchistan

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
sv: Islamabad federala territorium

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
sv: Federalt administrerade stamområden

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
sv: Peshawar och Islamabad

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: panama.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
sv: Inte Panama

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
sv: Inte Paraguay

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
sv: Asunción huvudstadsområde

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
sv: Ekvador

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
sv: Brasilien

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
sv: Filippinerna

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
sv: Inte Filippinerna

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
sv: Isabela

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
sv: Balanga

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
sv: Malaybalay

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
sv: Composteladalen

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
sv: Kidapawan

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
sv: Tagum

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
sv: Digos

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
sv: Östra Samar

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
sv: Norra Ilocos

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
sv: Södra Ilocos

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
sv: Vigan

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
sv: San Fernando

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
sv: Masbate

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
sv: Bergsprovinsen

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
sv: Negros Occidental

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
sv: Norra Samar

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
sv: Calapan

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
sv: Antipolo

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
sv: Sorsogon

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
sv: Södra Cotabato

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
sv: Koronadal

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
sv: Södra Leyte

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
sv: Maasin

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
sv: Huvudstadsregionen

[ctx: philippines.kgm]
en: Manila
sv: Manilla

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
sv: Placera på kartan:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
sv: Placera %1 på kartan

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
sv: Polen

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
sv: Län

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
sv: Inte Polen

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
sv: Warszawa

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
sv: Warmia och Masuria

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
sv: Subkarpaterna

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
sv: Lillpolen

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
sv: Krakow

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
sv: Lodz

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
sv: Pomeranien

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
sv: Gdansk

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
sv: Västra Pomeranien

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
sv: Storpolen

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
sv: Poznan

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
sv: Nedre Silesien

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
sv: Kuyavia-Pomeranien

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
sv: Distrikt i Portugal

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
sv: Spanien

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
sv: Gräns 2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
sv: Azorerna

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
sv: Lissabon

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
sv: Provinser i Portugal (traditionella)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
sv: Provinser (traditionella)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
sv: Spanien

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
sv: Gräns 2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
sv: Lissabon

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
sv: Azorerna

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
sv: Portugal (distrikt)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
sv: Distrikt

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
sv: Inte Portugal (distrikt)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
sv: Évora

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
sv: Lissabon (distrikt)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
sv: Lissabon

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
sv: Azorerna

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
sv: Kommuner

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
sv: Republiken Irland

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
sv: Grevskap

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
sv: Inte Republiken Irland

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Portlaois
sv: Portlaoise

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
sv: Norra Tipperary

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
sv: Södra Tipperary

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
sv: Rumänien

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
sv: Regioner

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: romania.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
sv: Inte Rumänien

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
sv: Bukarest

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
sv: (Bukarest kommun)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
sv: Ryssland (distrikt)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
sv: Inte Ryssland (distrikt)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
sv: Tsentralnyj

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
sv: Moskva

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
sv: Dalnevostotjnyj

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
sv: Chabarovsk

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
sv: Severo-Zapadnyj

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
sv: Sankt Petersburg

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
sv: Sibirskij

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
sv: Juzjnyj

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
sv: Uralskij

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
sv: Jekaterinburg

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
sv: Privolzjskij

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
sv: Nizjnij Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
sv: Ryssland (delrepubliker)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
sv: Inte Ryssland (delrepubliker)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
sv: Adygeiska republiken

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
sv: Majkop

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
sv: Basjkirien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
sv: Burjatien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
sv: Altajrepubliken

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
sv: Gorno-Altajsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
sv: Machatjkala

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
sv: Ingusjien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
sv: Kabardinien-Balkarien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
sv: Naltjik

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
sv: Kalmuckien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
sv: Karatjajen-Tjerkessien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
sv: Tjerkessk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
sv: Karelska republiken

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
sv: Marij El

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
sv: Joshkar-Ola

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
sv: Mordvinien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
sv: Sacha

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
sv: Jakutsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
sv: Nordossetien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
sv: Tuva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Udmurtia
sv: Udmurtien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
sv: Izjevsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
sv: Chakassien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
sv: Tjetjenien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
sv: Groznyj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
sv: Tjuvasjien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
sv: Tjeboksary

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
sv: Altajskij kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
sv: Krasnodar kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
sv: Krasnojarsk kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
sv: Krasnojarsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
sv: Primorje kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
sv: Stavropol kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
sv: Chabarovsk kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
sv: Chabarovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
sv: Perm kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
sv: Amur oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
sv: Archangelsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
sv: Archangelsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
sv: Astrachan oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
sv: Astrachan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
sv: Belgorod oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
sv: Brjansk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
sv: Brjansk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
sv: Vladimir oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
sv: Volgograd oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
sv: Vologda oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
sv: Voronezj oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
sv: Voronezj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
sv: Ivanovo oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
sv: Irkutsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
sv: Kaliningrad oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
sv: Kaluga oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
sv: Kamtjatka kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
sv: Petropavlovsk-Kamtjatskij

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
sv: Kemerovo oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
sv: Kirov oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
sv: Kostroma oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
sv: Kurgan oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
sv: Kursk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
sv: Leningrad oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
sv: Sankt Petersburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
sv: Lipetsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
sv: Magadan oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
sv: Moskva oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
sv: Moskva

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
sv: Murmansk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
sv: Nizjnij Novgorod oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
sv: Nizjnij Novgorod

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
sv: Novgorod oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
sv: Novosibirsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
sv: Omsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
sv: Orenburg oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
sv: Orjol oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
sv: Orjol

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
sv: Penza oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
sv: Pskov oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
sv: Rostov oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
sv: Rjazan oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
sv: Rjazan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
sv: Samara oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
sv: Saratov oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
sv: Sachalin oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
sv: Juzjno-Sachalinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
sv: Sverdlovsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
sv: Jekaterinburg

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
sv: Smolensk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
sv: Tambov oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
sv: Tver oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
sv: Tomsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
sv: Tula oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
sv: Tiumen oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
sv: Tiumen

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
sv: Uljanovsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
sv: Uljanovsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
sv: Tjeljabinsk oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
sv: Tjeljabinsk

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
sv: Zabajkalskij kraj

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
sv: Tjita

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
sv: Jaroslavl oblast

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
sv: Jaroslavl

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
sv: Fristående judiskt område

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
sv: Birobidzjan

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
sv: Nentsien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
sv: Narjan-Mar

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
sv: Chantien-Mansien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
sv: Tjuktjien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
sv: Jamalo-Nentsien

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
sv: Salechard

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
sv: Kommuner

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
sv: Inte San Marino

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
sv: Staden San Marino

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
sv: Saudiarabien

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
sv: Inte Saudiarabien

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al-Bahah
sv: Al Bahah

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
sv: Al-Madinah

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
sv: Al Qasim

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ash-Sharqiyah
sv: Ash Sharqiyah

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
sv: Assir

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
sv: Mecka

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
sv: Inte Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
sv: Norra Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
sv: Västra Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
sv: Södra Sikkim

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
sv: Östra Sikkim

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
sv: Slovakien

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
sv: Inte Slovakien

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
sv: Slovenien (traditionell)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
sv: Inte Slovenien (traditionell)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
sv: Övre Carniola

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
sv: Inre Carniola

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
sv: Nedre Carniola

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
sv: Slovenska Istrien

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
sv: Sydafrika

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
sv: Inte Sydafrika

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
sv: Östra Kapprovinsen

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bisho
sv: Bhisho

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
sv: Fristatsprovinsen

[ctx: south_africa.kgm]
en: Limpopo
sv: Limpopoprovinsen

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
sv: Norra Kapprovinsen

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
sv: Nordvästprovinsen

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
sv: Västra Kapprovinsen

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
sv: Kapstaden

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
sv: Sydamerika

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
sv: Kust

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
sv: Surinam

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
sv: Franska Guyana

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
sv: Ekvador

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
sv: Brasilien

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
sv: Republiken Korea

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
sv: Regioner

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
sv: Utanför gränserna

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
sv: Söul

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
sv: Spanien

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
sv: Fristående samhällen

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
sv: Inte spanien

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
sv: Yttre gräns

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
sv: Andalusien

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
sv: Sevilla

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
sv: Balearerna

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
sv: Palma, Mallorca

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
sv: Baskien

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
sv: Kanarieöarna

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
sv: Las Palmas, Kanarieöarna och Santa Cruz, Teneriffa

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
sv: Kantabrien

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
sv: Kastilien - La Mancha

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
sv: Kastilien och Leon

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
sv: Katalonien

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
sv: Galicien

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
sv: Navarra

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
sv: Valencia

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
sv: Spaniens regioner

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
sv: Frankrike

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
sv: Marocko

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
sv: Algeriet

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
sv: Kantabrien

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
sv: La Coruña

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
sv: Balearerna

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
sv: Palma, Mallorca

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
sv: Navarra

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
sv: Las Palmas, Kanarieöarna

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
sv: Sevilla

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
sv: Biskaya

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
sv: Sri Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
sv: Inte Sri Lanka

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
sv: Centralprovinsen

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
sv: Norra Centralprovinsen

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
sv: Nordprovinsen

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
sv: Östprovinsen

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
sv: Nordvästprovinsen

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
sv: Sydprovinsen

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
sv: Västprovinsen

[ctx: sudan.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
sv: Inte Sudan

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
sv: Al-Jazirah

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
sv: Blå Nilen/Central

[ctx: sudan.kgm]
en: Sennar
sv: Sinnar

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
sv: Vita Nilen

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
sv: Norra Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
sv: Södra Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
sv: Västra Darfur

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
sv: Al-Qadarif

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
sv: Röda havet

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
sv: Norra Kurdufan

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
sv: Södra Kurdufan

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
sv: Norr

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
sv: Nilen

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
sv: Surinam

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
sv: Inte Surinam

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
sv: Län i Sverige

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
sv: Län

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
sv: Länsgräns

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
sv: Kust

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
sv: Inte Sverige

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
sv: Stockholms län

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
sv: Västerbottens län

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
sv: Norrbottens län

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
sv: Uppsala län

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
sv: Södermanlands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
sv: Östergötlands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
sv: Jönköpings län

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
sv: Kronobergs län

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
sv: Kalmar län

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
sv: Gotlands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
sv: Blekinge län

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
sv: Skåne län

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
sv: Hallands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
sv: Västra Götalands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
sv: Värmlands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
sv: Örebro län

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
sv: Västmanlands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
sv: Dalarnas län

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
sv: Gävleborgs län

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
sv: Västernorrlands län

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
sv: Jämtlands län

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
sv: Schweiz

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
sv: Kantoner

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
sv: Inte Schweiz

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
sv: Zürich

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
sv: Bern

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
sv: Luzern

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
sv: Obwalden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
sv: Nidwalden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
sv: Basel-Stadt

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
sv: Basel-Landschaft

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
sv: Appenzell Ausserrhoden

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
sv: Appenzell Innerrhoden

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
sv: Sankt Gallen

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
sv: Sankt Gallen

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
sv: Aargau

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
sv: Thurgau

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
sv: Genève

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
sv: Tadzjikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
sv: Inte Tadzjikistan

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
sv: Chudzjand

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
sv: Region underställd republiken

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
sv: Chatlon

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
sv: Chorogh

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
sv: Inte Thailand

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
sv: Nong Bua Lam Phu

[ctx: tripura.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
sv: Inte Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
sv: Norra Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
sv: Södra Tripura

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
sv: Västra Tripura

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
sv: Turkiet

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
sv: Inte Turkiet

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
sv: Inte Turkmenistan

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Ahal
sv: Achal

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
sv: Tasjauz

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
sv: Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
sv: Oblaster

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
sv: Kropyvnytskyj

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
sv: Autonoma republiken Krim

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
sv: Staden Kyiv

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
sv: Staden Sevastopol'

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
sv: Azovska sjön

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
sv: Svarta havet

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
sv: Inte Ukraina

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
sv: Gräns eller kust

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
sv: Flod

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
sv: Departement

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
sv: Inte Uruguay

[ctx: usa.kgm]
en: USA
sv: U.S.A.

[ctx: usa.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
sv: Kust

[ctx: usa.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
sv: Superior-sjön

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
sv: Michigan-sjön

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
sv: Huron-sjön

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
sv: Erie-sjön

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
sv: Ontario-sjön

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
sv: Bahamas

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
sv: Kuba

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
sv: Kanada

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
sv: Ryssland

[ctx: usa.kgm]
en: California
sv: Kalifornien

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
sv: Michigan-sjön

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
sv: Inte Uzbekistan

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Andijon
sv: Andizjan

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro
sv: Buchara

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
sv: Buchara (Bukhara)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona
sv: Fergana

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
sv: Fergana (Ferghana)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Jizzax
sv: Dzjizzach

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
sv: Khwarezm

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Urganch
sv: Urgentj

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Navoiy
sv: Navoi

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qashqadaryo
sv: Qasjqadarja

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qarshi
sv: Qarsji

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
sv: Karakalpakien

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
sv: Samarkand

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Sirdaryo
sv: Syr-Darja

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Surxondaryo
sv: Surchondarja

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
sv: Termiz

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
sv: Tasjkent (provins)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
sv: Tasjkent

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
sv: Tasjkent (stad)

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
sv: Stater

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
sv: Inte Venezuela

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
sv: Asunción

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
sv: Federal besittning

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
sv: Federala distriktet

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
sv: Caracas

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
sv: Inte Vietnam

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: vietnam.kgm]
en: PleiKu
sv: Pleiku

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
sv: Grevskap och oberoende städer

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
sv: Gränser

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
sv: Inte Virginia

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
sv: Grevskapet Accomack

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
sv: Grevskapet Albemarle

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
sv: Grevskapet Alleghany

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
sv: Grevskapet Amelia

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
sv: Grevskapet Amherst

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
sv: Grevskapet Appomattox

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
sv: Grevskapet Arlington

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
sv: Grevskapet Augusta

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
sv: Grevskapet Bath

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
sv: Grevskapet Bedford

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
sv: Grevskapet Bland

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
sv: Grevskapet Botetourt

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
sv: Grevskapet Brunswick

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
sv: Grevskapet Buchanan

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
sv: Grevskapet Buckingham

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
sv: Grevskapet Campbell

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
sv: Grevskapet Caroline

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
sv: Grevskapet Carroll

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
sv: Grevskapet Charles City

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
sv: Grevskapet Charlotte

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
sv: Grevskapet Chesterfield

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
sv: Grevskapet Clarke

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
sv: Grevskapet Craig

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
sv: Grevskapet Culpeper

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
sv: Grevskapet Cumberland

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
sv: Grevskapet Dickenson

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
sv: Grevskapet Dinwiddie

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
sv: Grevskapet Essex

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
sv: Grevskapet Fairfax

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
sv: Grevskapet Fauquier

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
sv: Grevskapet Floyd

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
sv: Grevskapet Fluvanna

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
sv: Grevskapet Franklin

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
sv: Grevskapet Frederick

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
sv: Grevskapet Giles

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
sv: Grevskapet Gloucester

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
sv: Grevskapet Goochland

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
sv: Grevskapet Grayson

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
sv: Grevskapet Greene

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
sv: Grevskapet Greensville

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
sv: Grevskapet Halifax

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
sv: Grevskapet Hanover

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
sv: Grevskapet Henrico

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
sv: Grevskapet Henry

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
sv: Grevskapet Highland

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
sv: Grevskapet Isle of Wight

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
sv: Grevskapet James City

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
sv: Grevskapet King and Queen

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
sv: Grevskapet King George

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
sv: Grevskapet King William

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
sv: Grevskapet Lancaster

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
sv: Grevskapet Lee

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
sv: Grevskapet Loudoun

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
sv: Grevskapet Louisa

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
sv: Grevskapet Lunenburg

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
sv: Grevskapet Madison

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
sv: Grevskapet Mathews

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
sv: Grevskapet Mecklenburg

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
sv: Grevskapet Middlesex

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
sv: Grevskapet Montgomery

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
sv: Grevskapet Nelson

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
sv: Grevskapet New Kent

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
sv: Grevskapet Northampton

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
sv: Grevskapet Northumberland

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
sv: Grevskapet Nottoway

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
sv: Grevskapet Orange

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
sv: Grevskapet Page

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
sv: Grevskapet Patrick

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
sv: Grevskapet Pittsylvania

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
sv: Grevskapet Powhatan

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
sv: Grevskapet Prince Edward

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
sv: Grevskapet Prince George

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
sv: Grevskapet Prince William

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
sv: Grevskapet Pulaski

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
sv: Grevskapet Rappahannock

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
sv: Grevskapet Richmond

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
sv: Grevskapet Roanoke

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
sv: Grevskapet Rockbridge

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
sv: Grevskapet Rockingham

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
sv: Grevskapet Russell

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
sv: Grevskapet Scott

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
sv: Grevskapet Shenandoah

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
sv: Grevskapet Smyth

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
sv: Grevskapet Southampton

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
sv: Grevskapet Spotsylvania

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
sv: Grevskapet Stafford

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
sv: Grevskapet Surry

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
sv: Grevskapet Sussex

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
sv: Grevskapet Tazewell

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
sv: Grevskapet Warren

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
sv: Grevskapet Washington

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
sv: Grevskapet Westmoreland

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
sv: Grevskapet Wise

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
sv: Grevskapet Wythe

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
sv: Grevskapet York

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
sv: Staden Alexandria

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
sv: Staden Bristol

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
sv: Staden Buena Vista

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
sv: Staden Charlottesville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
sv: Staden Chesapeake

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
sv: Staden Colonial Heights

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
sv: Staden Covington

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
sv: Staden Danville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
sv: Staden Emporia

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
sv: Staden Fairfax

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
sv: Staden Falls Church

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
sv: Staden Franklin

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
sv: Staden Fredericksburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
sv: Staden Galax

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
sv: Staden Hampton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
sv: Staden Harrisonburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
sv: Staden Hopewell

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
sv: Staden Lexington

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
sv: Staden Lynchburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
sv: Staden Manassas

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
sv: Staden Manassas Park

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
sv: Staden Martinsville

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
sv: Staden Newport News

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
sv: Staden Norfolk

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
sv: Staden Norton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
sv: Staden Petersburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
sv: Staden Poquoson

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
sv: Staden Portsmouth

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
sv: Staden Radford

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
sv: Staden Richmond

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
sv: Staden Roanoke

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
sv: Staden Salem

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
sv: Staden Staunton

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
sv: Staden Suffolk

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
sv: Staden Virginia Beach

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
sv: Staden Waynesboro

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
sv: Staden Williamsburg

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
sv: Staden Winchester

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
sv: Större vattenmassor i världen

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
sv: Oceaner och havsområden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
sv: Inte större vattenmassor i världen

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
sv: Norra ishavet

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
sv: Norra Stilla havet

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
sv: Nordatlanten

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
sv: Södra Stilla havet

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
sv: Sydatlanten

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
sv: Indiska oceanen

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
sv: Antarktiska oceanen

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
sv: Kongo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
sv: Tchadsjön

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Jubba
sv: Juba

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
sv: Nilen

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ogooue
sv: Ogooué

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
sv: Okavangodeltat

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
sv: Oranjefloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oued Draa
sv: Draa

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Shabelle
sv: Shebele

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Turkana
sv: Turkanasjön

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Zambezi
sv: Zambesi

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
sv: Dalälven

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
sv: Donau

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
sv: Dnepr

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
sv: Dnjestr

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
sv: Glomma

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kemijoki
sv: Kemi älv

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
sv: Kura (och Aras)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
sv: Rhen

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
sv: Rhône

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
sv: Tajo

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
sv: Tigris (och Eufrat)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
sv: Uralfloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
sv: Wisła

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
sv: Amu-Darja

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
sv: Balchasjsjön

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chao Phrya
sv: Chao Phraya

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
sv: Hong (Röda floden)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
sv: Murray (och Darling)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
sv: Syr-Darja

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
sv: Changjiang

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
sv: Jenisej

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
sv: Alabama (och Tombigbee)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
sv: Coloradofloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
sv: Columbiafloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
sv: Río Grande

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
sv: Río Grande de Santiago

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
sv: Amazonfloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
sv: Chubutfloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Magdalena
sv: Magdalenafloden

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
sv: Paranã

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
sv: São Francisco

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
sv: Titicacasjön

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
sv: Erie-sjön

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
sv: Kaspiska havet

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
sv: Tibern

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
sv: Västbengalen

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
sv: Distrikt

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
sv: Inte Västbengalen

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
sv: Gräns

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
sv: Södra 24-Parganas

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
sv: Norra 24-Parganas

[ctx: world.kgm]
en: World
sv: Världen

[ctx: world.kgm]
en: Countries
sv: Länder

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
sv: Inte en nation

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
sv: Algeriet

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
sv: Alger

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
sv: Kamerun

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
sv: Centralafrikanska republiken

[ctx: world.kgm]
en: Chad
sv: Tschad

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
sv: Elfenbenskusten

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
sv: Demokratiska republiken Kongo

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
sv: Egypten

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
sv: Kairo

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
sv: Ekvatorialguinea

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
sv: Etiopien

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
sv: Addis Abeba

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
sv: Teheran

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
sv: Irak

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
sv: Bagdad

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
sv: Jordanien

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
sv: Libanon

[ctx: world.kgm]
en: Libya
sv: Libyen

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
sv: Madagaskar

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
sv: Malavi

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
sv: Mauretanien

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
sv: Marocko

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
sv: Moçambique

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
sv: Republiken Kongo

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
sv: Saudiarabien

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
sv: Riyad

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
sv: Sydafrika

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
sv: Pretoria, Bloemfontein och Kapstaden

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
sv: Kartum

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
sv: Sydsudan

[ctx: world.kgm]
en: Syria
sv: Syrien

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
sv: Damaskus

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
sv: Gambia

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
sv: Tunisien

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
sv: Förenade Arabemiraten

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
sv: Abu Dhabi

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
sv: Muskat

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
sv: Västbanken

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
sv: Västsahara

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
sv: Jemen

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
sv: Sana

[ctx: world.kgm]
en: Albania
sv: Albanien

[ctx: world.kgm]
en: Austria
sv: Österrike

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
sv: Wien

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
sv: Vitryssland

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
sv: Belgien

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
sv: Bryssel

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
sv: Bosnien-Hercegovina

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
sv: Bulgarien

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
sv: Kroatien

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
sv: Tjeckien

[ctx: world.kgm]
en: Prague
sv: Prag

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
sv: Danmark

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
sv: Köpenhamn

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
sv: Estland

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
sv: Helsingfors

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
sv: Nordmakedonien

[ctx: world.kgm]
en: France
sv: Frankrike

[ctx: world.kgm]
en: Germany
sv: Tyskland

[ctx: world.kgm]
en: Greece
sv: Grekland

[ctx: world.kgm]
en: Athens
sv: Aten

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
sv: Ungern

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
sv: Island

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
sv: Irland

[ctx: world.kgm]
en: Italy
sv: Italien

[ctx: world.kgm]
en: Rome
sv: Rom

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
sv: Lettland

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
sv: Litauen

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
sv: Luxemburg

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
sv: Moldavien

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
sv: Holland

[ctx: world.kgm]
en: Norway
sv: Norge

[ctx: world.kgm]
en: Poland
sv: Polen

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
sv: Warszawa

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
sv: Lissabon

[ctx: world.kgm]
en: Romania
sv: Rumänien

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
sv: Bukarest

[ctx: world.kgm]
en: Russia
sv: Ryssland

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
sv: Moskva

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
sv: Serbien

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
sv: Belgrad

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
sv: Slovakien

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
sv: Slovenien

[ctx: world.kgm]
en: Spain
sv: Spanien

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
sv: Sverige

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
sv: Schweiz

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
sv: Turkiet

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
sv: Ukraina

[ctx: world.kgm]
en: Kyiv
sv: Kiev

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
sv: Storbritannien

[ctx: world.kgm]
en: Canada
sv: Kanada

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
sv: Amerikas förenta stater

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
sv: Bahamas

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
sv: Dominikanska republiken

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
sv: Kuba

[ctx: world.kgm]
en: Havana
sv: Havanna

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
sv: Dominikanska republiken

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
sv: Antigua och Barbuda

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
sv: Trinidad och Tobago

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
sv: Surinam

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
sv: Franska Guyana

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
sv: Ekvador

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
sv: Brasilien

[ctx: world.kgm]
en: Australia
sv: Australien

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
sv: Nya Zeeland

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
sv: Vatikanstaten

[ctx: world.kgm]
en: China
sv: Kina

[ctx: world.kgm]
en: India
sv: Indien

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
sv: Colombo och Sri Jayewardenepura

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
sv: Mongolien

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
sv: Ulan Bator

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
sv: Kazakstan

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
sv: Katmandu

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
sv: Indonesien

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
sv: Djakarta

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
sv: Dacca

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
sv: Cypern

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
sv: Azerbajdzjan

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
sv: Armenien

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
sv: Jerevan

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
sv: Georgien

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
sv: Kirgizistan

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
sv: Tadzjikistan

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
sv: Cambodja

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
sv: Pnom Pen

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
sv: Östtimor

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
sv: Filippinerna

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
sv: Republiken Kina (Taiwan)

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
sv: Demokratiska folkrepubliken Korea

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
sv: Pyongyang

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
sv: Republiken Korea

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
sv: Söul

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
sv: Papua Nya Guinea

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
sv: Grönland (Danmark)

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
sv: Godthåb

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
sv: Världens kontinenter (från nordpolen)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
sv: Kontinenter

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
sv: Vilken är den hösta bergstoppen i %1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
sv: Kontinenter enligt högsta bergstopp

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
sv: Vilken har %1 som högsta bergstopp?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
sv: Kontinenternas högsta bergstoppar

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
sv: Afrika

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
sv: Nordamerika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
sv: McKinley

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
sv: Sydamerika

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
sv: Antarktis

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
sv: Asien

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
sv: Europa

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
sv: Oceanien

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
sv: Jemen

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
sv: Guvernement

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
sv: Inte Jemen

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
sv: Adan

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
sv: Ad Dali

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
sv: Al Bayda

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
sv: Al Mahrah

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
sv: Amran

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
sv: Hadhramaut

[ctx: yemen.kgm]
en: Ma'rib
sv: Marib

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
sv: Sadah

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
sv: Sana

[ctx: yemen.kgm]
en: Ta'izz
sv: Taizz

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
sv: Demokratiska republiken Kongo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
sv: Inte Demokratiska republiken Kongo

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
sv: Kongo-Central

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
sv: Kasaï-Central

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
sv: Kasaï-Oriental

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
sv: Södra Kivu

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
sv: Norra Kivu

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
sv: Norra Ubangi

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
sv: Södra Ubangi

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
sv: Zambia (distrikt)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
sv: Inte Zambia (distrikt)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
sv: Zambia (provinser)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
sv: Inte Zambia (provinser)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
sv: Centrala

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
sv: Kopparbältet

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
sv: Östra

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
sv: Norra

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
sv: Nordvästra

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
sv: Södra

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
sv: Västra

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
sv: Provinser

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
sv: Inte Zimbabwe

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
sv: Centrala Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
sv: Östra Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
sv: Västra Mashonaland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
sv: Norra Matabeleland

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
sv: Södra Matabeleland

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
sv: Zimbabwe (distrikt)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
sv: Distrikt

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
sv: Gräns

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
sv: Vatten

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
sv: Inte Zimbabwe (distrikt)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Wedza
sv: Hwedza

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
sv: Gokwe norra

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
sv: Gokwe södra
