kgeography - en to uk translation catalogue (7226 entries)

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Afghanistan
uk: Афганістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Iran
uk: Іран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tajikistan
uk: Таджикистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: China
uk: Китай

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: India
uk: Індія

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badakhshan
uk: Бадахшан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Fayzabad
uk: Файзабад

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Badghis
uk: Бадгіз

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qala i Naw
uk: Калайї-Нау

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Baghlan
uk: Баглан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Puli Khumri
uk: Пулі-Хумрі

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Balkh
uk: Балх

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mazari Sharif
uk: Мазарі-Шаріф

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bamiyan
uk: Баміян

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Daykundi
uk: Дайкунді

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nili
uk: Нілі

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jowzjan
uk: Джаузджан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sheberghan
uk: Шибірган

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Farah
uk: Фарах

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Faryab
uk: Фар’яб

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Maymana
uk: Меймене

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghazni
uk: Газні

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Ghor
uk: Гор

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Chaghcharan
uk: Чагчаран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Helmand
uk: Гільменд

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Lashkar Gah
uk: Лашкаргах

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Herat
uk: Герат

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kabul
uk: Кабул

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kandahar
uk: Кандагар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kapisa
uk: Капіса

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mahmud-i-Raqi
uk: Махмудракі

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Khost
uk: Хост

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunar
uk: Кунар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Asadabad
uk: Асадабад

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Kunduz
uk: Кундуз

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Laghman
uk: Лагман

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Mihtarlam
uk: Мехтарлам

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Logar
uk: Логар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Pul-i-Alam
uk: Пуліалам

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nangarhar
uk: Нангахар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Jalalabad
uk: Джелалабад

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nimruz
uk: Німруз

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zaranj
uk: Зарандж

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Nuristan
uk: Нурістан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parun
uk: Парун

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Orūzgān
uk: Урузган

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Tarin Kowt
uk: Тарінкот

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktia
uk: Пактія

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Gardez
uk: Ґардез

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Paktika
uk: Пактіка

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sharan
uk: Шаран

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Panjshir
uk: Панджшер

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Bazarak
uk: Базарак

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Parwan
uk: Парван

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Charikar
uk: Чарікар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Samangan
uk: Саманган

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Sar-e Pol
uk: Сарі-Пуль

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Takhar
uk: Тахар

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Taloqan
uk: Талукан

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Wardak
uk: Вардак

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Meydan Shahr
uk: Майданшахр

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Zabul
uk: Забул

[ctx: afghanistan.kgm]
en: Qalat
uk: Калат

[ctx: africa.kgm]
en: Africa
uk: Африка

[ctx: africa.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: africa.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: africa.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
uk: Не Африка

[ctx: africa.kgm]
en: Not Africa
uk: Не Африка

[ctx: africa.kgm]
en: Algeria
uk: Алжир

[ctx: africa.kgm]
en: Algiers
uk: Алжир

[ctx: africa.kgm]
en: Angola
uk: Ангола

[ctx: africa.kgm]
en: Luanda
uk: Луанда

[ctx: africa.kgm]
en: Benin
uk: Бенін

[ctx: africa.kgm]
en: Porto-Novo
uk: Порто-Ново

[ctx: africa.kgm]
en: Botswana
uk: Ботсвана

[ctx: africa.kgm]
en: Gaborone
uk: Габороне

[ctx: africa.kgm]
en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

[ctx: africa.kgm]
en: Ouagadougou
uk: Уагадугу

[ctx: africa.kgm]
en: Burundi
uk: Бурунді

[ctx: africa.kgm]
en: Gitega
uk: Гітега

[ctx: africa.kgm]
en: Cameroon
uk: Камерун

[ctx: africa.kgm]
en: Yaoundé
uk: Яунде

[ctx: africa.kgm]
en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

[ctx: africa.kgm]
en: Praia
uk: Прая

[ctx: africa.kgm]
en: Central African Republic
uk: Центральноафриканська Республіка

[ctx: africa.kgm]
en: Bangui
uk: Бангі

[ctx: africa.kgm]
en: Chad
uk: Чад

[ctx: africa.kgm]
en: N'Djamena
uk: Нджамена

[ctx: africa.kgm]
en: Comoros
uk: Коморські Острови

[ctx: africa.kgm]
en: Moroni
uk: Мороні

[ctx: africa.kgm]
en: Côte d'Ivoire
uk: Кот-д'Івуар

[ctx: africa.kgm]
en: Yamoussoukro
uk: Ямусукро

[ctx: africa.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
uk: Демократична республіка Конго

[ctx: africa.kgm]
en: Kinshasa
uk: Кіншаса

[ctx: africa.kgm]
en: Djibouti
uk: Джибуті

[ctx: africa.kgm]
en: Egypt
uk: Єгипет

[ctx: africa.kgm]
en: Cairo
uk: Каїр

[ctx: africa.kgm]
en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

[ctx: africa.kgm]
en: Malabo
uk: Малабо

[ctx: africa.kgm]
en: Eritrea
uk: Еритрея

[ctx: africa.kgm]
en: Asmara
uk: Асмера

[ctx: africa.kgm]
en: Ethiopia
uk: Ефіопія

[ctx: africa.kgm]
en: Addis Ababa
uk: Аддис-Абеба

[ctx: africa.kgm]
en: Gabon
uk: Габон

[ctx: africa.kgm]
en: Libreville
uk: Лібревіль

[ctx: africa.kgm]
en: Gambia
uk: Гамбія

[ctx: africa.kgm]
en: Banjul
uk: Банджул

[ctx: africa.kgm]
en: Ghana
uk: Гана

[ctx: africa.kgm]
en: Accra
uk: Аккра

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea
uk: Гвінея

[ctx: africa.kgm]
en: Conakry
uk: Конакрі

[ctx: africa.kgm]
en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

[ctx: africa.kgm]
en: Bissau
uk: Бісау

[ctx: africa.kgm]
en: Kenya
uk: Кенія

[ctx: africa.kgm]
en: Nairobi
uk: Найробі

[ctx: africa.kgm]
en: Lesotho
uk: Лесото

[ctx: africa.kgm]
en: Maseru
uk: Масеру

[ctx: africa.kgm]
en: Liberia
uk: Ліберія

[ctx: africa.kgm]
en: Monrovia
uk: Монровія

[ctx: africa.kgm]
en: Libya
uk: Лівія

[ctx: africa.kgm]
en: Tripoli
uk: Тріполі

[ctx: africa.kgm]
en: Madagascar
uk: Мадагаскар

[ctx: africa.kgm]
en: Antananarivo
uk: Антананаріву

[ctx: africa.kgm]
en: Malawi
uk: Малаві

[ctx: africa.kgm]
en: Lilongwe
uk: Лілонгве

[ctx: africa.kgm]
en: Mali
uk: Малі

[ctx: africa.kgm]
en: Bamako
uk: Бамако

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritania
uk: Мавританія

[ctx: africa.kgm]
en: Nouakchott
uk: Нуакшот

[ctx: africa.kgm]
en: Mauritius
uk: Маврикій

[ctx: africa.kgm]
en: Port Louis
uk: Порт-Луї

[ctx: africa.kgm]
en: Morocco
uk: Марокко

[ctx: africa.kgm]
en: Rabat
uk: Рабат

[ctx: africa.kgm]
en: Mozambique
uk: Мозамбік

[ctx: africa.kgm]
en: Maputo
uk: Мапуту

[ctx: africa.kgm]
en: Namibia
uk: Намібія

[ctx: africa.kgm]
en: Windhoek
uk: Віндхук

[ctx: africa.kgm]
en: Niger
uk: Нігер

[ctx: africa.kgm]
en: Niamey
uk: Ніамей

[ctx: africa.kgm]
en: Nigeria
uk: Нігерія

[ctx: africa.kgm]
en: Abuja
uk: Абуджа

[ctx: africa.kgm]
en: Republic of the Congo
uk: Республіка Конго

[ctx: africa.kgm]
en: Brazzaville
uk: Браззавіль

[ctx: africa.kgm]
en: Rwanda
uk: Руанда

[ctx: africa.kgm]
en: Kigali
uk: Кігалі

[ctx: africa.kgm]
en: Senegal
uk: Сенегал

[ctx: africa.kgm]
en: Dakar
uk: Дакар

[ctx: africa.kgm]
en: Seychelles
uk: Сейшельські острови

[ctx: africa.kgm]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: africa.kgm]
en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

[ctx: africa.kgm]
en: Freetown
uk: Фрітаун

[ctx: africa.kgm]
en: Somalia
uk: Сомалі

[ctx: africa.kgm]
en: Mogadishu
uk: Могадішо

[ctx: africa.kgm]
en: South Africa
uk: Південна Африка

[ctx: africa.kgm]
en: Pretoria
uk: Преторія

[ctx: africa.kgm]
en: Sudan
uk: Судан

[ctx: africa.kgm]
en: Khartoum
uk: Хартум

[ctx: africa.kgm]
en: South Sudan
uk: Південний Судан

[ctx: africa.kgm]
en: Juba
uk: Джуба

[ctx: africa.kgm]
en: Eswatini
uk: Есватіні

[ctx: africa.kgm]
en: Mbabane
uk: Мбабане

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé and Príncipe
uk: Сан-Томе і Прінсіпі

[ctx: africa.kgm]
en: São Tomé
uk: Сан-Томе

[ctx: africa.kgm]
en: Tanzania
uk: Танзанія

[ctx: africa.kgm]
en: Dodoma
uk: Додома

[ctx: africa.kgm]
en: Togo
uk: Того

[ctx: africa.kgm]
en: Lomé
uk: Ломе

[ctx: africa.kgm]
en: Tunisia
uk: Туніс

[ctx: africa.kgm]
en: Tunis
uk: Туніс

[ctx: africa.kgm]
en: Uganda
uk: Уганда

[ctx: africa.kgm]
en: Kampala
uk: Кампала

[ctx: africa.kgm]
en: Western Sahara
uk: Західна Сахара

[ctx: africa.kgm]
en: El Aaiún
uk: Ель-Аюн

[ctx: africa.kgm]
en: Zambia
uk: Замбія

[ctx: africa.kgm]
en: Lusaka
uk: Лусака

[ctx: africa.kgm]
en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

[ctx: africa.kgm]
en: Harare
uk: Хараре

[ctx: africa.kgm]
en: Canary Islands (Spain)
uk: Канарські острови (Іспанія)

[ctx: africa.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
uk: Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія та Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: africa.kgm]
en: Madeira (Portugal)
uk: Острови Мадейра (Португалія)

[ctx: africa.kgm]
en: Funchal
uk: Фуншал

[ctx: africa.kgm]
en: Réunion (France)
uk: Реюньйон (Франція)

[ctx: africa.kgm]
en: Saint-Denis
uk: Сен-Дені

[ctx: africa.kgm]
en: Saint Helena (UK)
uk: Острів Святої Єлени (Велика Британія)

[ctx: africa.kgm]
en: Jamestown
uk: Джеймстаун

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Albania (Districts)
uk: Албанія (округи)

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Not Albania
uk: Не Албанія

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Berat
uk: Берат

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Bulqizë
uk: Булькіза

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Delvinë
uk: Делвіна

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Devoll
uk: Деволі

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Dibër
uk: Дібра

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Durrës
uk: Дуррес

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Elbasan
uk: Ельбасан

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Fier
uk: Фієрі

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gjirokastër
uk: Ґірокастра

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Gramsh
uk: Грамші

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Has
uk: Хасі

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kavajë
uk: Кавая

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kolonjë
uk: Кольоня

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Korçë
uk: Корча

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Krujë
uk: Круя

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kuçovë
uk: Кучова

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kukës
uk: Кукес

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Kurbin
uk: Курбнеші

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lezhë
uk: Лежа

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Librazhd
uk: Лібражді

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Lushnjë
uk: Люшня

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Malësi e Madhe
uk: Малесі-і-Мадгі

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mallakastër
uk: Малакастра

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mat
uk: Маті

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Mirditë
uk: Мірдіта

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Peqin
uk: Пекіні

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Përmet
uk: Перметі

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pogradec
uk: Поградєц

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Pukë
uk: Пука

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Sarandë
uk: Саранда

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Shkodër
uk: Шкодер

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Skrapar
uk: Скрапарі

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tepelenë
uk: Тепелена

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tirana
uk: Тирана

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Tropojë
uk: Тропоя

[ctx: albania_districts.kgm]
en: Vlorë
uk: Вльора

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Albania (Prefectures)
uk: Албанія (префектури)

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Prefectures
uk: Префектури

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Not Albania
uk: Не Албанія

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Berat
uk: Берат

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Dibër
uk: Дібар

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Peshkopi
uk: Пешкопі

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Durrès
uk: Дуррес

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Elbasan
uk: Ельбасан

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Fier
uk: Фієрі

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Gjirokastër
uk: Гірокастра

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Korçë
uk: Корча

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Kukës
uk: Кукес

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Lezhë
uk: Лежа

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Shkodër
uk: Шкодер

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Tirana
uk: Тирана

[ctx: albania_prefectures.kgm]
en: Vlorë
uk: Вльора

[ctx: algeria.kgm]
en: Algeria
uk: Алжир

[ctx: algeria.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: algeria.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: algeria.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: algeria.kgm]
en: Not Algeria
uk: Не Алжир

[ctx: algeria.kgm]
en: Adrar
uk: Адрар

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Defla
uk: Айн-Дефла

[ctx: algeria.kgm]
en: Aïn Témouchent
uk: Айн-Темушент

[ctx: algeria.kgm]
en: Algiers
uk: Алжир

[ctx: algeria.kgm]
en: Annaba
uk: Аннаба

[ctx: algeria.kgm]
en: Batna
uk: Батна

[ctx: algeria.kgm]
en: Béchar
uk: Бешар

[ctx: algeria.kgm]
en: Béjaïa
uk: Беджайя

[ctx: algeria.kgm]
en: Biskra
uk: Біскра

[ctx: algeria.kgm]
en: Blida
uk: Бліда

[ctx: algeria.kgm]
en: Bordj Bou Arréridj
uk: Бордж-Бу-Аррерідж

[ctx: algeria.kgm]
en: Bouira
uk: Буйра

[ctx: algeria.kgm]
en: Boumerdès
uk: Бумердес

[ctx: algeria.kgm]
en: Chlef
uk: Шилеф

[ctx: algeria.kgm]
en: Constantine
uk: Константін

[ctx: algeria.kgm]
en: Djelfa
uk: Джельфа

[ctx: algeria.kgm]
en: El Bayadh
uk: Ель-Байяд

[ctx: algeria.kgm]
en: El Oued
uk: Ель-Уед

[ctx: algeria.kgm]
en: El Taref
uk: Ель-Тарф

[ctx: algeria.kgm]
en: Ghardaïa
uk: Гардайя

[ctx: algeria.kgm]
en: Guelma
uk: Гельма

[ctx: algeria.kgm]
en: Illizi
uk: Іллізі

[ctx: algeria.kgm]
en: Jijel
uk: Джиджель

[ctx: algeria.kgm]
en: Khenchela
uk: Хеншела

[ctx: algeria.kgm]
en: Laghouat
uk: Лагуат

[ctx: algeria.kgm]
en: Médéa
uk: Медеа

[ctx: algeria.kgm]
en: Mila
uk: Міла

[ctx: algeria.kgm]
en: Mostaganem
uk: Мостаганем

[ctx: algeria.kgm]
en: M'Sila
uk: Мсіла

[ctx: algeria.kgm]
en: Muaskar
uk: Муаскар

[ctx: algeria.kgm]
en: Naâma
uk: Наама

[ctx: algeria.kgm]
en: Oran
uk: Оран

[ctx: algeria.kgm]
en: Ouargla
uk: Уаргла

[ctx: algeria.kgm]
en: Oum el-Bouaghi
uk: Оум-ель-Буагі

[ctx: algeria.kgm]
en: Relizane
uk: Релізана

[ctx: algeria.kgm]
en: Saïda
uk: Саїда

[ctx: algeria.kgm]
en: Sétif
uk: Сетіф

[ctx: algeria.kgm]
en: Sidi Bel Abbes
uk: Сіді-Бель-Аббес

[ctx: algeria.kgm]
en: Skikda
uk: Скікда

[ctx: algeria.kgm]
en: Souk Ahras
uk: Соук Ахрас

[ctx: algeria.kgm]
en: Tamanghasset
uk: Тамангассет

[ctx: algeria.kgm]
en: Tébessa
uk: Тебесса

[ctx: algeria.kgm]
en: Tiaret
uk: Тіарет

[ctx: algeria.kgm]
en: Tindouf
uk: Тіндуф

[ctx: algeria.kgm]
en: Tipasa
uk: Тіпаса

[ctx: algeria.kgm]
en: Tissemsilt
uk: Тиссемсілт

[ctx: algeria.kgm]
en: Tizi Ouzou
uk: Тізі Узу

[ctx: algeria.kgm]
en: Tlemcen
uk: Тлемчен

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Andhra Pradesh
uk: Андхра-Прадеш

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Not Andhra Pradesh
uk: Поза межами Андхра-Прадешу

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Adilabad
uk: Аділабад

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nizamabad
uk: Нізамабад

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Karimnagar
uk: Карімнагар

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Medak
uk: Медак

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Sangareddy
uk: Сангаредді

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Warangal
uk: Варангал

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Rangareddy
uk: Рангаредді

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Hyderabad
uk: Хайдарабад

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Khammam
uk: Кхаммам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nalgonda
uk: Налгонда

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Mahbubnagar
uk: Махбубнагар

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kurnool
uk: Карнулу

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Anantapur
uk: Анантапур

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Chittoor
uk: Чіттур

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Cuddapah
uk: Куддапах

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Nellore
uk: Неллуру

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Prakasam
uk: Пракасам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Ongole
uk: Онголе

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Guntur
uk: Гунтур

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Krishna
uk: Крішна

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Machilipatnam
uk: Мачіліпатнам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: West Godavari
uk: Західний Годаварі

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Eluru
uk: Елуру

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: East Godavari
uk: Східний Годаварі

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Kakinada
uk: Какінада

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vishakhapatnam
uk: Вішакхапатнам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Vizianagaram
uk: Візіанагарам

[ctx: andhrapradesh.kgm]
en: Srikakulam
uk: Шрікакулам

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra
uk: Андорра

[ctx: andorra.kgm]
en: Parishes
uk: Пароккії

[ctx: andorra.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: andorra.kgm]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: andorra.kgm]
en: France
uk: Франція

[ctx: andorra.kgm]
en: Andorra la Vella
uk: Андорра-ла-Велья

[ctx: andorra.kgm]
en: La Massana
uk: Ла-Масана

[ctx: andorra.kgm]
en: Ordino
uk: Ордіно

[ctx: andorra.kgm]
en: Canillo
uk: Канільо

[ctx: andorra.kgm]
en: Encamp
uk: Енкамп

[ctx: andorra.kgm]
en: Escaldes-Engordany
uk: Ескальдес-Енгордань

[ctx: andorra.kgm]
en: Sant Julià de Lòria
uk: Сант-Жулія-де-Лорія

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Angola (Provinces)
uk: Ангола (Провінції)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Not Angola (Provinces)
uk: Не Ангола (Провінції)

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bengo
uk: Бенго

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Caxito
uk: Кашито

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Benguela
uk: Бенгела

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Bié
uk: Біє

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Kuito
uk: Квіто

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cabinda
uk: Кабінда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuando Cubango
uk: Квандо-Кубанго

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Menongue
uk: Менонгве

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Norte
uk: Північна Кванза

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: N'dalatando
uk: Н'далантандо

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cuanza Sul
uk: Південна Кванза

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Sumbe
uk: Сумбре

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Cunene
uk: Кунене

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Ondjiva
uk: Ондіжива

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huambo
uk: Уамбо

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Huíla
uk: Уїла

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lubango
uk: Лубанго

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luanda
uk: Луанда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Norte
uk: Північна Луанда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lucapa
uk: Лукапа

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Lunda Sul
uk: Південна Луанда

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Saurimo
uk: Саурімо

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Malanje
uk: Маланже

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Namibe
uk: Намібе

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Moxico
uk: Мошико

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Luena
uk: Луена

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Uíge
uk: Уїже

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Zaire
uk: Заїр

[ctx: angola_provinces.kgm]
en: Mbanza Congo
uk: М’банза-Конго

en: Your Answers Were
uk: Ваші відповіді були

en: You answered correctly %1 out of %2 questions.
uk: Ви правильно відповіли на %1 із %2 питань.

en: Question
uk: Питання

en: Your Answer
uk: Ваша відповідь

en: Correct Answer
uk: Правильна відповідь

[ctx: argentina.kgm]
en: Argentina
uk: Аргентина

[ctx: argentina.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: argentina.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: argentina.kgm]
en: Not Argentina
uk: Не Аргентина

[ctx: argentina.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires(city)
uk: Буенос-Айрес(місто)

[ctx: argentina.kgm]
en: Buenos Aires
uk: Буенос-Айрес

[ctx: argentina.kgm]
en: La Plata
uk: Ла-Плата

[ctx: argentina.kgm]
en: Catamarca
uk: Катамарка

[ctx: argentina.kgm]
en: San Fernando del Valle de Catamarca
uk: Сан-Фернандо-дель-Валле-де-Катамарка

[ctx: argentina.kgm]
en: Chaco
uk: Чако

[ctx: argentina.kgm]
en: Resistencia
uk: Ресистенція

[ctx: argentina.kgm]
en: Chubut
uk: Чубут

[ctx: argentina.kgm]
en: Rawson
uk: Росон

[ctx: argentina.kgm]
en: Córdoba
uk: Кордоба

[ctx: argentina.kgm]
en: Corrientes
uk: Коррієнтес

[ctx: argentina.kgm]
en: Entre Ríos
uk: Ентре-Ріос

[ctx: argentina.kgm]
en: Paraná
uk: Парана

[ctx: argentina.kgm]
en: Formosa
uk: Формоса

[ctx: argentina.kgm]
en: Jujuy
uk: Жужуй

[ctx: argentina.kgm]
en: San Salvador de Jujuy
uk: Сан-Сальвадор-де-Жужуй

[ctx: argentina.kgm]
en: La Pampa
uk: Ла-Пампа

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Rosa
uk: Санта-Роза

[ctx: argentina.kgm]
en: La Rioja
uk: Ла-Ріоха

[ctx: argentina.kgm]
en: Mendoza
uk: Мендоза

[ctx: argentina.kgm]
en: Misiones
uk: Місьйонес

[ctx: argentina.kgm]
en: Posadas
uk: Посадас

[ctx: argentina.kgm]
en: Neuquén
uk: Неукен

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Negro
uk: Ріо-Негро

[ctx: argentina.kgm]
en: Viedma
uk: В'єдма

[ctx: argentina.kgm]
en: Salta
uk: Сальта

[ctx: argentina.kgm]
en: San Juan
uk: Сан-Хуан

[ctx: argentina.kgm]
en: San Luis
uk: Сан-Луїс

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Cruz
uk: Санта-Круз

[ctx: argentina.kgm]
en: Río Gallegos
uk: Ріо-Гальєгос

[ctx: argentina.kgm]
en: Santa Fe
uk: Санта-Фе

[ctx: argentina.kgm]
en: Santiago del Estero
uk: Сантьяго-дель-Естеро

[ctx: argentina.kgm]
en: Tierra del Fuego
uk: Вогненна Земля

[ctx: argentina.kgm]
en: Ushuaia
uk: Ушуая

[ctx: argentina.kgm]
en: Tucumán
uk: Тукуман

[ctx: argentina.kgm]
en: San Miguel de Tucumán
uk: Сан-Мігель-де-Тукуман

[ctx: armenia.kgm]
en: Armenia
uk: Вірменія

[ctx: armenia.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: armenia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Van
uk: Озеро Ван

[ctx: armenia.kgm]
en: Lake Sevan
uk: Озеро Севан

[ctx: armenia.kgm]
en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

[ctx: armenia.kgm]
en: Georgia
uk: Грузія

[ctx: armenia.kgm]
en: Iran
uk: Іран

[ctx: armenia.kgm]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: armenia.kgm]
en: Aragatsotn
uk: Араґацотн

[ctx: armenia.kgm]
en: Ashtarak
uk: Аштарак

[ctx: armenia.kgm]
en: Ararat
uk: Арарат

[ctx: armenia.kgm]
en: Artashat
uk: Арташат

[ctx: armenia.kgm]
en: Armavir
uk: Армавір

[ctx: armenia.kgm]
en: Gegharkunik
uk: Ґегаркунік

[ctx: armenia.kgm]
en: Gavar
uk: Гавар

[ctx: armenia.kgm]
en: Kotayk
uk: Котайк

[ctx: armenia.kgm]
en: Hrazdan
uk: Раздан

[ctx: armenia.kgm]
en: Lori
uk: Лорі

[ctx: armenia.kgm]
en: Vanadzor
uk: Ванадзор

[ctx: armenia.kgm]
en: Shirak
uk: Ширак

[ctx: armenia.kgm]
en: Gyumri
uk: Ґюмрі

[ctx: armenia.kgm]
en: Syunik
uk: Сюнік

[ctx: armenia.kgm]
en: Kapan
uk: Капан

[ctx: armenia.kgm]
en: Tavush
uk: Тавуш

[ctx: armenia.kgm]
en: Ijevan
uk: Іджеван

[ctx: armenia.kgm]
en: Vayots Dzor
uk: Вайоц Дзор

[ctx: armenia.kgm]
en: Yeghegnadzor
uk: Єхегнадзор

[ctx: armenia.kgm]
en: Yerevan
uk: Єреван

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Arunachal Pradesh
uk: Аруначал-Прадеш

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Not Arunachal Pradesh
uk: Поза межами Аруначал-Прадеш

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tirap
uk: Тірап

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Khonsa
uk: Кхонса

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Changlang
uk: Чангланг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lohit
uk: Лохіт

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tezu
uk: Тезу

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anjaw
uk: Анжав

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Hawai
uk: Хавай

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Dibang Valley
uk: Нижня Долина Дібанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Roing
uk: Роінг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Dibang Valley
uk: Долина Дібанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Anini
uk: Аніні

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Siang
uk: Верхній Сіанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yingkiong
uk: Їнгйонг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Siang
uk: Східний Сіанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Pasighat
uk: Пасігхат

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Siang
uk: Західний Сіанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Along
uk: Алонг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Tawang
uk: Таванг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: West Kameng
uk: Західний Каменг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Bomdila
uk: Бомділа

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: East Kameng
uk: Східний Каменг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Seppa
uk: Сеппа

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Papum Pare
uk: Папум-Паре

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Yupia
uk: Юпія

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Lower Subansiri
uk: Нижній Субансірі

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Ziro
uk: Зіро

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Kurung Kumey
uk: Курунг-Кумей

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Koloriang
uk: Колоріанг

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Upper Subansiri
uk: Верхній Субансірі

[ctx: arunachalpradesh.kgm]
en: Daporijo
uk: Дапоріджо

[ctx: asia.kgm]
en: Asia
uk: Азія

[ctx: asia.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: asia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: asia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: asia.kgm]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: asia.kgm]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: asia.kgm]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: asia.kgm]
en: Ankara
uk: Анкара

[ctx: asia.kgm]
en: Egypt
uk: Єгипет

[ctx: asia.kgm]
en: Cairo
uk: Каїр

[ctx: asia.kgm]
en: Djibouti
uk: Джибуті

[ctx: asia.kgm]
en: Eritrea
uk: Еритрея

[ctx: asia.kgm]
en: Asmara
uk: Асмера

[ctx: asia.kgm]
en: Ethiopia
uk: Ефіопія

[ctx: asia.kgm]
en: Addis Ababa
uk: Аддис-Абеба

[ctx: asia.kgm]
en: Iran
uk: Іран

[ctx: asia.kgm]
en: Tehran
uk: Тегеран

[ctx: asia.kgm]
en: Iraq
uk: Ірак

[ctx: asia.kgm]
en: Baghdad
uk: Багдад

[ctx: asia.kgm]
en: Israel
uk: Ізраїль

[ctx: asia.kgm]
en: Jerusalem
uk: Єрусалим

[ctx: asia.kgm]
en: Jordan
uk: Йорданія

[ctx: asia.kgm]
en: Amman
uk: Амман

[ctx: asia.kgm]
en: Kenya
uk: Кенія

[ctx: asia.kgm]
en: Nairobi
uk: Найробі

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait
uk: Кувейт

[ctx: asia.kgm]
en: Kuwait City
uk: Ель-Кувейт

[ctx: asia.kgm]
en: Lebanon
uk: Ліван

[ctx: asia.kgm]
en: Beirut
uk: Бейрут

[ctx: asia.kgm]
en: Qatar
uk: Катар

[ctx: asia.kgm]
en: Doha
uk: Доха

[ctx: asia.kgm]
en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

[ctx: asia.kgm]
en: Riyadh
uk: Ер-Ріяд

[ctx: asia.kgm]
en: Somalia
uk: Сомалі

[ctx: asia.kgm]
en: Mogadishu
uk: Могадішо

[ctx: asia.kgm]
en: Sudan
uk: Судан

[ctx: asia.kgm]
en: Khartoum
uk: Хартум

[ctx: asia.kgm]
en: South Sudan
uk: Південний Судан

[ctx: asia.kgm]
en: Juba
uk: Джуба

[ctx: asia.kgm]
en: Syria
uk: Сирія

[ctx: asia.kgm]
en: Damascus
uk: Дамаск

[ctx: asia.kgm]
en: Uganda
uk: Уганда

[ctx: asia.kgm]
en: Kampala
uk: Кампала

[ctx: asia.kgm]
en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

[ctx: asia.kgm]
en: Abu Dhabi City
uk: Абу-Дабі

[ctx: asia.kgm]
en: Oman
uk: Оман

[ctx: asia.kgm]
en: Muscat
uk: Маскат

[ctx: asia.kgm]
en: West Bank
uk: Західний Берег ріки Йордан

[ctx: asia.kgm]
en: Yemen
uk: Ємен

[ctx: asia.kgm]
en: Sana'a
uk: Сана

[ctx: asia.kgm]
en: Ukraine
uk: Україна

[ctx: asia.kgm]
en: Kyiv
uk: Київ

[ctx: asia.kgm]
en: China
uk: Китай

[ctx: asia.kgm]
en: Beijing
uk: Пекін

[ctx: asia.kgm]
en: India
uk: Індія

[ctx: asia.kgm]
en: New Delhi
uk: Нью-Делі

[ctx: asia.kgm]
en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

[ctx: asia.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
uk: Коломбо та Шрі-Джаяварденепура-Котте

[ctx: asia.kgm]
en: Mongolia
uk: Монголія

[ctx: asia.kgm]
en: Ulaanbaatar
uk: Улан-Батор

[ctx: asia.kgm]
en: Kazakhstan
uk: Казахстан

[ctx: asia.kgm]
en: Astana
uk: Астана

[ctx: asia.kgm]
en: Japan
uk: Японія

[ctx: asia.kgm]
en: Tokyo
uk: Токіо

[ctx: asia.kgm]
en: Myanmar
uk: М’янма

[ctx: asia.kgm]
en: Naypyidaw
uk: Найпйідо

[ctx: asia.kgm]
en: Nepal
uk: Непал

[ctx: asia.kgm]
en: Kathmandu
uk: Катманду

[ctx: asia.kgm]
en: Bhutan
uk: Бутан

[ctx: asia.kgm]
en: Thimphu
uk: Тхімпху

[ctx: asia.kgm]
en: Indonesia
uk: Індонезія

[ctx: asia.kgm]
en: Jakarta
uk: Джакарта

[ctx: asia.kgm]
en: Malaysia
uk: Малайзія

[ctx: asia.kgm]
en: Kuala Lumpur
uk: Куала-Лумпур

[ctx: asia.kgm]
en: Bangladesh
uk: Бангладеш

[ctx: asia.kgm]
en: Dhaka
uk: Дакка

[ctx: asia.kgm]
en: Afghanistan
uk: Афганістан

[ctx: asia.kgm]
en: Kabul
uk: Кабул

[ctx: asia.kgm]
en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

[ctx: asia.kgm]
en: Baku
uk: Баку

[ctx: asia.kgm]
en: Armenia
uk: Вірменія

[ctx: asia.kgm]
en: Yerevan
uk: Єреван

[ctx: asia.kgm]
en: Bahrain
uk: Бахрейн

[ctx: asia.kgm]
en: Manama
uk: Манама

[ctx: asia.kgm]
en: Georgia
uk: Грузія

[ctx: asia.kgm]
en: Tbilisi
uk: Тбілісі

[ctx: asia.kgm]
en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

[ctx: asia.kgm]
en: Ashgabat
uk: Ашгабат

[ctx: asia.kgm]
en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

[ctx: asia.kgm]
en: Tashkent
uk: Ташкент

[ctx: asia.kgm]
en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

[ctx: asia.kgm]
en: Bishkek
uk: Бішкек

[ctx: asia.kgm]
en: Tajikistan
uk: Таджикистан

[ctx: asia.kgm]
en: Dushanbe
uk: Душанбе

[ctx: asia.kgm]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: asia.kgm]
en: Islamabad
uk: Ісламабад

[ctx: asia.kgm]
en: Laos
uk: Лаос

[ctx: asia.kgm]
en: Vientiane
uk: В'єнтьян

[ctx: asia.kgm]
en: Cambodia
uk: Камбоджа

[ctx: asia.kgm]
en: Phnom Penh
uk: Пномпень

[ctx: asia.kgm]
en: Brunei
uk: Бруней

[ctx: asia.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
uk: Бандар-Сері-Бегаван

[ctx: asia.kgm]
en: Philippines
uk: Філіппіни

[ctx: asia.kgm]
en: Manila
uk: Маніла

[ctx: asia.kgm]
en: Thailand
uk: Таїланд

[ctx: asia.kgm]
en: Bangkok
uk: Бангкок

[ctx: asia.kgm]
en: Vietnam
uk: В'єтнам

[ctx: asia.kgm]
en: Hanoi
uk: Ханой

[ctx: asia.kgm]
en: Taiwan
uk: Тайвань

[ctx: asia.kgm]
en: Taipei
uk: Тайбей

[ctx: asia.kgm]
en: Singapore
uk: Сінгапур

[ctx: asia.kgm]
en: North Korea
uk: Північна Корея

[ctx: asia.kgm]
en: Pyeongyang
uk: Пхеньян

[ctx: asia.kgm]
en: South Korea
uk: Південна Корея

[ctx: asia.kgm]
en: Seoul
uk: Сеул

[ctx: asia.kgm]
en: East Timor
uk: Східний Тімор

[ctx: asia.kgm]
en: Dili
uk: Ділі

[ctx: asia.kgm]
en: Tanzania
uk: Танзанія

[ctx: asia.kgm]
en: Zambia
uk: Замбія

[ctx: asia.kgm]
en: Mozambique
uk: Мозамбік

[ctx: asia.kgm]
en: Malawi
uk: Малаві

[ctx: asia.kgm]
en: Madagascar
uk: Мадагаскар

[ctx: asia.kgm]
en: Papua New Guinea
uk: Папуа-Нова Гвінея

[ctx: asia.kgm]
en: Australia
uk: Австралія

[ctx: asia.kgm]
en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Correct answers: %1/%2
uk: Правильно: %1/%2

[ctx: assam.kgm]
en: Assam
uk: Ассам

[ctx: assam.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: assam.kgm]
en: Not Assam
uk: Не Ассам

[ctx: assam.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: assam.kgm]
en: Kokrajhar
uk: Кокраджар

[ctx: assam.kgm]
en: Dhuburi
uk: Дхубурі

[ctx: assam.kgm]
en: Goalpara
uk: Гоалпара

[ctx: assam.kgm]
en: Bongaigaon
uk: Бонгайгаон

[ctx: assam.kgm]
en: Barpeta
uk: Барпета

[ctx: assam.kgm]
en: Nalbari
uk: Налбарі

[ctx: assam.kgm]
en: Dispur
uk: Діспур

[ctx: assam.kgm]
en: Kamrup
uk: Камруп

[ctx: assam.kgm]
en: Guwahati
uk: Гувахаті

[ctx: assam.kgm]
en: Darrang
uk: Дарранг

[ctx: assam.kgm]
en: Marigaon
uk: Марігаон

[ctx: assam.kgm]
en: Karbi Anglong
uk: Карбі-Англонг

[ctx: assam.kgm]
en: Diphu
uk: Діпху

[ctx: assam.kgm]
en: North Cachar Hills
uk: Північна височина Качар

[ctx: assam.kgm]
en: Haflong
uk: Хафлонг

[ctx: assam.kgm]
en: Cachar
uk: Качар

[ctx: assam.kgm]
en: Silchar
uk: Сілчар

[ctx: assam.kgm]
en: Hailakandi
uk: Хайлаканді

[ctx: assam.kgm]
en: Karimganj
uk: Карімгандж

[ctx: assam.kgm]
en: Golaghat
uk: Голагхат

[ctx: assam.kgm]
en: Nagaon
uk: Нагаон

[ctx: assam.kgm]
en: Sonitpur
uk: Сонітпур

[ctx: assam.kgm]
en: Lakhimpur
uk: Лакшимпур

[ctx: assam.kgm]
en: North Lakhimpur
uk: Північний Лакшимпур

[ctx: assam.kgm]
en: Jorhat
uk: Джорхат

[ctx: assam.kgm]
en: Dhemaji
uk: Дхемаджі

[ctx: assam.kgm]
en: Sibsagar
uk: Сібсагар

[ctx: assam.kgm]
en: Dibrugarh
uk: Дібругарх

[ctx: assam.kgm]
en: Tinsukia
uk: Тінсукія

[ctx: australia.kgm]
en: Australia
uk: Австралія

[ctx: australia.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: australia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: australia.kgm]
en: Not Australia
uk: Не Австралія

[ctx: australia.kgm]
en: Coast
uk: Берег

[ctx: australia.kgm]
en: Australian Capital Territory
uk: Австралійська столична територія

[ctx: australia.kgm]
en: Canberra
uk: Канберра

[ctx: australia.kgm]
en: New South Wales
uk: Новий Південний Уельс

[ctx: australia.kgm]
en: Sydney
uk: Сідней

[ctx: australia.kgm]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: australia.kgm]
en: Melbourne
uk: Мельбурн

[ctx: australia.kgm]
en: Queensland
uk: Квінсленд

[ctx: australia.kgm]
en: Brisbane
uk: Брисбен

[ctx: australia.kgm]
en: South Australia
uk: Південна Австралія

[ctx: australia.kgm]
en: Adelaide
uk: Аделаїда

[ctx: australia.kgm]
en: Western Australia
uk: Західна Австралія

[ctx: australia.kgm]
en: Perth
uk: Перт

[ctx: australia.kgm]
en: Tasmania
uk: Тасманія

[ctx: australia.kgm]
en: Hobart
uk: Гобарт

[ctx: australia.kgm]
en: Northern Territory
uk: Північна Територія

[ctx: australia.kgm]
en: Darwin
uk: Дарвін

[ctx: austria.kgm]
en: Austria
uk: Австрія

[ctx: austria.kgm]
en: States
uk: Землі

[ctx: austria.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: austria.kgm]
en: Not Austria
uk: Не Австрія

[ctx: austria.kgm]
en: Vienna
uk: Відень

[ctx: austria.kgm]
en: Burgenland
uk: Бургенленд

[ctx: austria.kgm]
en: Eisenstadt
uk: Айзенштадт

[ctx: austria.kgm]
en: Styria
uk: Штирія

[ctx: austria.kgm]
en: Graz
uk: Грац

[ctx: austria.kgm]
en: Carinthia
uk: Каринтія

[ctx: austria.kgm]
en: Klagenfurt
uk: Клагенфурт

[ctx: austria.kgm]
en: Tyrol
uk: Тироль

[ctx: austria.kgm]
en: Innsbruck
uk: Інсбрук

[ctx: austria.kgm]
en: Vorarlberg
uk: Форарльберг

[ctx: austria.kgm]
en: Bregenz
uk: Брегенц

[ctx: austria.kgm]
en: Salzburg
uk: Зальцбург

[ctx: austria.kgm]
en: Upper Austria
uk: Верхня Австрія

[ctx: austria.kgm]
en: Linz
uk: Лінц

[ctx: austria.kgm]
en: Lower Austria
uk: Нижня Австрія

[ctx: austria.kgm]
en: St. Pölten
uk: Санкт-Пельтен

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Rayons
uk: Райони

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Not Azerbaijan
uk: Не Азербайджан

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Absheron
uk: Абшеронський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agjabadi
uk: Агджабединський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdam
uk: Агдамський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agdash
uk: Агдашський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agstafa
uk: Агстафінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Agsu
uk: Ахсуйський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shirvan city
uk: місто Шірван

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Astara
uk: Астарінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Baku city
uk: місто Баку

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Balakan
uk: Белаканський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Barda
uk: Бардинський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Beylagan
uk: Бейлаганський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Bilasuvar
uk: Білясуварський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jabrayil
uk: Джебраїльський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Jalilabad
uk: Джалільабадський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Dashkasan
uk: Дашкесанський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shabran
uk: Шабранський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Fizuli
uk: Фізулінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Gadabay
uk: Кедабекський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ganja city
uk: місто Гянджа

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goranboy
uk: Геранбойський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goychay
uk: Гейчайський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Hajigabul
uk: Аджикабульський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Imishli
uk: Імішлінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ismailli
uk: Ісмаїллінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kalbajar
uk: Кельбаджарський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kurdamir
uk: Кюрдамірський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lachin
uk: Лачинський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran
uk: Ленкорань

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lankaran city
uk: місто Ленкорань

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Lerik
uk: Лерікський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Masally
uk: Масаллінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Mingachevir city
uk: місто Мінгачевір

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Naftalan city
uk: місто Нафталан

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Neftchala
uk: Нефтчалінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Oghuz
uk: Огузький район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qabala
uk: Габалінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qakh
uk: Гахський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qazakh
uk: Газахський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qobustan
uk: Гобустанський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Quba
uk: Губінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qubadli
uk: Губадлінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Qusar
uk: Гусарський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Saatly
uk: Саатлінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sabirabad
uk: Сабірабадський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki
uk: Шекінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shaki city
uk: місто Шекі

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Salyan
uk: Сальянський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamakhi
uk: Шамахінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shamkir
uk: Шамкірський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Samukh
uk: Самухський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Siazan
uk: Сіазанський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sumqayit city
uk: місто Сумгаїт

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha
uk: Шушинський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shusha city
uk: місто Шуша

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tartar
uk: Тертерський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Tovuz
uk: Товузький район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ujar
uk: Уджарський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khachmaz
uk: Хачмазький район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khankendi city
uk: місто Ханкенді

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Goygol
uk: Гьойгьольський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khizi
uk: Хизинський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojali
uk: Ходжалінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Khojavend
uk: Ходжавендський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yardymli
uk: Ярдимлінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh
uk: Євлах

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Yevlakh city
uk: місто Євлах

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zangilan
uk: Зангіланський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zaqatala
uk: Загатальський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Zardab
uk: Зардабський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Babek
uk: Бабекський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Julfa
uk: Джулфінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Kangarli
uk: Кангарлінський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Nakhichevan City
uk: місто Нахічевань

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Ordubad
uk: Ордубадський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sadarak
uk: Садаракський район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Shakhbuz
uk: Шахбузький район

[ctx: azerbaijan.kgm]
en: Sharur
uk: Шарурський район

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Bangladesh
uk: Бангладеш

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Divisions
uk: Області

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Not Bangladesh
uk: Не Бангладеш

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Barisa
uk: Баріса

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Chittagong
uk: Читтагонг

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Dhaka
uk: Дакка

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Khulna
uk: Кхулна

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Rajshahi
uk: Раджшахі

[ctx: bangladesh.kgm]
en: Sylhet
uk: Силхет

[ctx: belarus.kgm]
en: Belarus
uk: Білорусь

[ctx: belarus.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: belarus.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: belarus.kgm]
en: Not Belarus
uk: Поза межами Білорусі

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk
uk: Мінськ

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest Voblast
uk: Брестська область

[ctx: belarus.kgm]
en: Brest
uk: Брест

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel Voblast
uk: Гомельська область

[ctx: belarus.kgm]
en: Homyel
uk: Гомель

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna Voblast
uk: Гродненська область

[ctx: belarus.kgm]
en: Hrodna
uk: Гродно

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow Voblast
uk: Могильовська область

[ctx: belarus.kgm]
en: Mahilyow
uk: Могильов

[ctx: belarus.kgm]
en: Minsk Voblast
uk: Мінська область

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk Voblast
uk: Вітебська область

[ctx: belarus.kgm]
en: Vitebsk
uk: Вітебськ

[ctx: belgium.kgm]
en: Belgium
uk: Бельгія

[ctx: belgium.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: belgium.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: belgium.kgm]
en: Not Belgium
uk: Не Бельгія

[ctx: belgium.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: belgium.kgm]
en: Antwerp
uk: Антверпен

[ctx: belgium.kgm]
en: Brussels
uk: Брюссель

[ctx: belgium.kgm]
en: Flemish Brabant
uk: Фламандський Брабант

[ctx: belgium.kgm]
en: Leuven
uk: Левен

[ctx: belgium.kgm]
en: West Flanders
uk: Західна Фландрія

[ctx: belgium.kgm]
en: Bruges
uk: Брюге

[ctx: belgium.kgm]
en: East Flanders
uk: Східна Фландрія

[ctx: belgium.kgm]
en: Ghent
uk: Гент

[ctx: belgium.kgm]
en: Limburg
uk: Лімбург

[ctx: belgium.kgm]
en: Hasselt
uk: Гасселт

[ctx: belgium.kgm]
en: Walloon Brabant
uk: Валлонський Брабант

[ctx: belgium.kgm]
en: Wavre
uk: Верв'є

[ctx: belgium.kgm]
en: Hainaut
uk: Гайнаут

[ctx: belgium.kgm]
en: Mons
uk: Монс

[ctx: belgium.kgm]
en: Liège
uk: Льєж

[ctx: belgium.kgm]
en: Liege
uk: Льєж

[ctx: belgium.kgm]
en: Luxembourg
uk: Люксембург

[ctx: belgium.kgm]
en: Arlon
uk: Арлон

[ctx: belgium.kgm]
en: Namur
uk: Намюр

[ctx: belize.kgm]
en: Belize
uk: Беліз

[ctx: belize.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: belize.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: belize.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: belize.kgm]
en: Not Belize
uk: Не Беліз

[ctx: belize.kgm]
en: Belize District
uk: Округ Беліз

[ctx: belize.kgm]
en: Belize City
uk: місто Беліз

[ctx: belize.kgm]
en: Cayo District
uk: Округ Кайо

[ctx: belize.kgm]
en: San Ignacio
uk: Сан-Ігнасіо

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal District
uk: Округ Корозаль

[ctx: belize.kgm]
en: Corozal Town
uk: місто Корозаль

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk District
uk: Округ Орандж-Волк

[ctx: belize.kgm]
en: Orange Walk Town
uk: місто Орадж-Волк

[ctx: belize.kgm]
en: Stann Creek District
uk: Округ Стен-Крик

[ctx: belize.kgm]
en: Dangriga
uk: Денгрига

[ctx: belize.kgm]
en: Toledo District
uk: Округ Толедо

[ctx: belize.kgm]
en: Punta Gorda
uk: Пунта-Горда

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bhutan
uk: Бутан

[ctx: bhutan.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: bhutan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: bhutan.kgm]
en: Not Bhutan
uk: Не Бутан

[ctx: bhutan.kgm]
en: Bumthang
uk: Бумтанг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Chukha
uk: Чукка

[ctx: bhutan.kgm]
en: Dagana
uk: Дагана

[ctx: bhutan.kgm]
en: Gasa
uk: Гаса

[ctx: bhutan.kgm]
en: Haa
uk: Хаа

[ctx: bhutan.kgm]
en: Lhuntse
uk: Лхунтсе

[ctx: bhutan.kgm]
en: Mongar
uk: Монгар

[ctx: bhutan.kgm]
en: Paro
uk: Паро

[ctx: bhutan.kgm]
en: Pemagatshel
uk: Пемагатшел

[ctx: bhutan.kgm]
en: Punakha
uk: Пунакха

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samdrup Jongkhar
uk: Самдруп Джонкар

[ctx: bhutan.kgm]
en: Samtse
uk: Самце

[ctx: bhutan.kgm]
en: Sarpang
uk: Сарпанг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Thimphu
uk: Тхімпху

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashigang
uk: Трашиганг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trashiyangste
uk: Трашиянгтсе

[ctx: bhutan.kgm]
en: Trongsa
uk: Тронгса

[ctx: bhutan.kgm]
en: Tsirang
uk: Тсиранг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Wangdue Phodrang
uk: Вангді Пходранг

[ctx: bhutan.kgm]
en: Zhemgang
uk: Чжемганг

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar
uk: Біхар

[ctx: bihar.kgm]
en: District
uk: Округ

[ctx: @title:group]
en: The %1 district has its headquarters at...
uk: Центром округу %1 є…

[ctx: @title]
en: Headquarters of Districts
uk: Центри округів

[ctx: @title:group]
en: %1 is the district headquarters of...
uk: %1 — центр округу…

[ctx: @title]
en: District by Headquarters
uk: Округи за центрами

[ctx: bihar.kgm]
en: Not Bihar
uk: Не Біхар

[ctx: bihar.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: bihar.kgm]
en: Paschim Champaran
uk: Західний Чампаран

[ctx: bihar.kgm]
en: Bettiah
uk: Беттіах

[ctx: bihar.kgm]
en: Purbi Champaran
uk: Східний Чампаран

[ctx: bihar.kgm]
en: Motihari
uk: Мотіхарі

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheohar
uk: Шеохар

[ctx: bihar.kgm]
en: Sitamarhi
uk: Сітамархі

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhubani
uk: Мадхубарі

[ctx: bihar.kgm]
en: Supaul
uk: Супаул

[ctx: bihar.kgm]
en: Araria
uk: Арарія

[ctx: bihar.kgm]
en: Kishanganj
uk: Кішангарі

[ctx: bihar.kgm]
en: Purnia
uk: Пурнія

[ctx: bihar.kgm]
en: Madhepura
uk: Мадхепура

[ctx: bihar.kgm]
en: Saharsa
uk: Сахарса

[ctx: bihar.kgm]
en: Darbhanga
uk: Дарбханга

[ctx: bihar.kgm]
en: Muzaffarpur
uk: Музаффарпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Gopalganj
uk: Гопалгандж

[ctx: bihar.kgm]
en: Siwan
uk: Сіван

[ctx: bihar.kgm]
en: Saran
uk: Саран

[ctx: bihar.kgm]
en: Chhapra
uk: Чхапра

[ctx: bihar.kgm]
en: Vaishali
uk: Вайшалі

[ctx: bihar.kgm]
en: Hajipur
uk: Хаджіпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Samastipur
uk: Самастіпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Begusarai
uk: Бегусарай

[ctx: bihar.kgm]
en: Khagaria
uk: Кхагарія

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhagalpur
uk: Бхагалпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Katihar
uk: Катіхар

[ctx: bihar.kgm]
en: Munger
uk: Мунгер

[ctx: bihar.kgm]
en: Lakhisarai
uk: Лакхісарай

[ctx: bihar.kgm]
en: Sheikhpura
uk: Шейхпура

[ctx: bihar.kgm]
en: Nalanda
uk: Наланда

[ctx: bihar.kgm]
en: Bihar Sharif
uk: Біхаршаріф

[ctx: bihar.kgm]
en: Patna
uk: Патна

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhojpur
uk: Бходжпур

[ctx: bihar.kgm]
en: Ara
uk: Ара

[ctx: bihar.kgm]
en: Buxar
uk: Буксар

[ctx: bihar.kgm]
en: Kaimur
uk: Каймур

[ctx: bihar.kgm]
en: Bhabhua
uk: Бхабхуа

[ctx: bihar.kgm]
en: Rohtas
uk: Рохтас

[ctx: bihar.kgm]
en: Sasaram
uk: Сасарам

[ctx: bihar.kgm]
en: Aurangabad
uk: Аурангбад

[ctx: bihar.kgm]
en: Arwal
uk: Арвал

[ctx: bihar.kgm]
en: Jehanabad
uk: Джеханабад

[ctx: bihar.kgm]
en: Gaya
uk: Гая

[ctx: bihar.kgm]
en: Nawada
uk: Навада

[ctx: bihar.kgm]
en: Jamui
uk: Джамуй

[ctx: bihar.kgm]
en: Banka
uk: Банка

[ctx: bolivia.kgm]
en: Bolivia
uk: Болівія

[ctx: bolivia.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: bolivia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: bolivia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: bolivia.kgm]
en: Not Bolivia
uk: Не Болівія

[ctx: bolivia.kgm]
en: Beni
uk: Бені

[ctx: bolivia.kgm]
en: Trinidad
uk: Тринідад

[ctx: bolivia.kgm]
en: Chuquisaca
uk: Чукуісака

[ctx: bolivia.kgm]
en: Sucre
uk: Сукре

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cochabamba
uk: Кочабамба

[ctx: bolivia.kgm]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: bolivia.kgm]
en: Oruro
uk: Оруро

[ctx: bolivia.kgm]
en: Pando
uk: Пандо

[ctx: bolivia.kgm]
en: Cobija
uk: Кобіха

[ctx: bolivia.kgm]
en: Potosí
uk: Потосі

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz
uk: Санта-Круз

[ctx: bolivia.kgm]
en: Santa Cruz de la Sierra
uk: Санта-Круз-дела-Сієрра

[ctx: bolivia.kgm]
en: Tarija
uk: Таріха

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnia-Herzegovina
uk: Боснія та Герцеговина

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Cantons
uk: Округи

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Not Bosnia-Herzegovina
uk: не Боснія та Герцеговина

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Brčko
uk: Брчко

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bosnian Podrinje
uk: Боснійське Подриньє

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Central Bosnia
uk: Центральна Боснія

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Herzegovina-Neretva
uk: Герцеговина-Неретва

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Posavina
uk: Посавіна

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo
uk: Сараєво

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Tuzla
uk: Тузла

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Una Sana
uk: Уна Сана

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Bosnia
uk: Західна Боснія

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: West Herzegovina
uk: Західна Герцеговина

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Zenica-Doboj
uk: Зеніца-Добой

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Banja Luka
uk: Баня-Лука

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Doboj
uk: Добой

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Bijeljina
uk: Бієліна

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Vlasenica
uk: Власеніца

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Sarajevo-Romanija or Sokolac
uk: Сараєво-Романія або Соколач

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Foča
uk: Фоча

[ctx: bosnia-herzegovina.kgm]
en: Trebinje
uk: Требіньє

[ctx: botswana.kgm]
en: Botswana
uk: Ботсвана

[ctx: botswana.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: botswana.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: botswana.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: botswana.kgm]
en: Not Botswana
uk: Не Ботсвана

[ctx: botswana.kgm]
en: Central
uk: Центральний округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Serowe
uk: Серове

[ctx: botswana.kgm]
en: Ghanzi
uk: Ганзі

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgalagadi
uk: Кгалагаді

[ctx: botswana.kgm]
en: Tshabong
uk: Чабонг

[ctx: botswana.kgm]
en: Kgatleng
uk: Кгатленг

[ctx: botswana.kgm]
en: Mochudi
uk: Мочуді

[ctx: botswana.kgm]
en: Kweneng
uk: Квененг

[ctx: botswana.kgm]
en: Molepolole
uk: Молепололе

[ctx: botswana.kgm]
en: North-East
uk: Північно-східний округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Francistown
uk: Френсістаун

[ctx: botswana.kgm]
en: North-West
uk: Північно-західний округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Maun
uk: Маун

[ctx: botswana.kgm]
en: South-East
uk: Південно-східний округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Gaborone
uk: Габороне

[ctx: botswana.kgm]
en: Southern
uk: Південний округ

[ctx: botswana.kgm]
en: Kanye
uk: Каньє

en: &Accept
uk: &Прийняти

[ctx: brazil.kgm]
en: Brazil
uk: Бразилія

[ctx: brazil.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: brazil.kgm]
en: Sergipe
uk: Сержипі

[ctx: brazil.kgm]
en: Aracaju
uk: Аракажу

[ctx: brazil.kgm]
en: Pará
uk: Пара

[ctx: brazil.kgm]
en: Belém
uk: Белен

[ctx: brazil.kgm]
en: Minas Gerais
uk: Мінас-Жераїс

[ctx: brazil.kgm]
en: Belo Horizonte
uk: Белу-Оризонті

[ctx: brazil.kgm]
en: Roraima
uk: Рораїма

[ctx: brazil.kgm]
en: Boa Vista
uk: Боа-Віста

[ctx: brazil.kgm]
en: Federal District
uk: Федеральний округ

[ctx: brazil.kgm]
en: Brasília
uk: Бразиліа

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso do Sul
uk: Мату-Гросу-ду-Сул

[ctx: brazil.kgm]
en: Campo Grande
uk: Кампу-Гранді

[ctx: brazil.kgm]
en: Mato Grosso
uk: Мату-Гросу

[ctx: brazil.kgm]
en: Cuiabá
uk: Куяба

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraná
uk: Парана

[ctx: brazil.kgm]
en: Curitiba
uk: Куритіба

[ctx: brazil.kgm]
en: Santa Catarina
uk: Санта-Катарина

[ctx: brazil.kgm]
en: Florianópolis
uk: Флоріанополіс

[ctx: brazil.kgm]
en: Ceará
uk: Сеара

[ctx: brazil.kgm]
en: Fortaleza
uk: Форталеза

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiás
uk: Гояс

[ctx: brazil.kgm]
en: Goiânia
uk: Гоянія

[ctx: brazil.kgm]
en: Paraíba
uk: Параїба

[ctx: brazil.kgm]
en: João Pessoa
uk: Жуан-Песоа

[ctx: brazil.kgm]
en: Amapá
uk: Амапа

[ctx: brazil.kgm]
en: Macapá
uk: Макапа

[ctx: brazil.kgm]
en: Alagoas
uk: Алагоас

[ctx: brazil.kgm]
en: Maceió
uk: Масейо

[ctx: brazil.kgm]
en: Amazonas
uk: Амазонас

[ctx: brazil.kgm]
en: Manaus
uk: Манаус

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Norte
uk: Ріо-Гранде-ду-Норті

[ctx: brazil.kgm]
en: Natal
uk: Натал

[ctx: brazil.kgm]
en: Tocantins
uk: Токантінс

[ctx: brazil.kgm]
en: Palmas
uk: Палмас

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Grande do Sul
uk: Ріу-Гранде-ду-Сул

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Alegre
uk: Порто-Алегре

[ctx: brazil.kgm]
en: Rondônia
uk: Рондонія

[ctx: brazil.kgm]
en: Porto Velho
uk: Порто-Велью

[ctx: brazil.kgm]
en: Pernambuco
uk: Пернамбуко

[ctx: brazil.kgm]
en: Recife
uk: Ресіфе

[ctx: brazil.kgm]
en: Acre
uk: Акре

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio Branco
uk: Ріу-Бранку

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro State
uk: Штат Ріо-де-Жанейро

[ctx: brazil.kgm]
en: Rio de Janeiro
uk: Ріо-де-Жанейро

[ctx: brazil.kgm]
en: Bahia
uk: Байя

[ctx: brazil.kgm]
en: Salvador
uk: Салвадор

[ctx: brazil.kgm]
en: Maranhão
uk: Мараньян

[ctx: brazil.kgm]
en: São Luís
uk: Сан-Луїс

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo State
uk: Штат Сан-Паулу

[ctx: brazil.kgm]
en: São Paulo (city)
uk: місто Сан-Паулу

[ctx: brazil.kgm]
en: Piauí
uk: Піауї

[ctx: brazil.kgm]
en: Teresina
uk: Терезіна

[ctx: brazil.kgm]
en: Espírito Santo
uk: Еспіріту-Санту

[ctx: brazil.kgm]
en: Vitória
uk: Віторія

[ctx: brazil.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: brazil.kgm]
en: Out of Bounds
uk: За межами

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Bulgaria
uk: Болгарія

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Not Bulgaria
uk: не Болгарія

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Blagoevgrad
uk: Благоєвградська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Burgas
uk: Бургаська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Dobrich
uk: Добричська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Gabrovo
uk: Габровська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Haskovo
uk: Хасковська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kardzhali
uk: Карджалійська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Kyustendil
uk: Кюстендільська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Lovech
uk: Ловечська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Montana
uk: Монтанська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pazardzhik
uk: Пазарджикська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pernik
uk: Пернікська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Pleven
uk: Плевенська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Plovdiv
uk: Пловдівська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Razgrad
uk: Разградська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Ruse
uk: Русенська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Shumen
uk: Шуменська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Silistra
uk: Силістрійська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sliven
uk: Слівенська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Smolyan
uk: Смолянська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia Province
uk: Софійська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Sofia City
uk: місто Софія

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Stara Zagora
uk: Старозагорська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Targovishte
uk: Тарговіштська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Veliko Tarnovo
uk: Веліко-Тарновська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Varna
uk: Варненська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vidin
uk: Відінська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Vratsa
uk: Врачанська область

[ctx: bulgaria.kgm]
en: Yambol
uk: Ямболська область

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Burkina Faso (Provinces)
uk: Буркіна-Фасо (Провінції)

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Not Burkina Faso
uk: Не Буркіна-Фасо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oudalan
uk: Удалан

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gorom-gorom
uk: Гором-Гором

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Soum
uk: Сум

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Djibo
uk: Джібо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Séno
uk: Сено

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dori
uk: Дорі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yagha
uk: Яга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sebba
uk: Себба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Komondjari
uk: Комонджарі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gayéri
uk: Гаєрі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourma
uk: Ґурма

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Fada N'Gourma
uk: Фада-Нґурма

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tapoa
uk: Тапоа

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diapaga
uk: Діапага

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kompienga
uk: Компієнга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pama
uk: Пама

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koulpélogo
uk: Кулпелого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouargaye
uk: Уаргає

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulgou
uk: Булгу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tenkodogo
uk: Тенкодого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kouritenga
uk: Курітенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koupéla
uk: Купела

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Namentenga
uk: Наментенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulsa
uk: Булса

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gnagna
uk: Няня

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bogandé
uk: Боганде

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ganzourgou
uk: Ганзургу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zorgho
uk: Зорго

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zoundwéogo
uk: Зундвеого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Manga
uk: Манга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nahouri
uk: Нахурі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Pô
uk: По

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sissili
uk: Сіссілі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léo
uk: Лео

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziro
uk: Зіро

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sapouy
uk: Сапуй

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bazèga
uk: Базега

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kombissiri
uk: Комбісірі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kadiogo
uk: Кадіого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouagadougou
uk: Уагадугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boulkiemdé
uk: Булкіємде

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Koudougou
uk: Кудугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Oubritenga
uk: Убрітенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ziniaré
uk: Зініаре

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kourwéogo
uk: Курвеого

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boussé
uk: Бусе

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanmatenga
uk: Санматенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kaya
uk: Кая

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bam
uk: Бам

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kongoussi
uk: Конгусі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Passoré
uk: Пассоре

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yako
uk: Яко

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Zondoma
uk: Зондома

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gourcy
uk: Гурсі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Yatenga
uk: Ятенга

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ouahigouya
uk: Уахігуя

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sanguié
uk: Сангіє

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Réo
uk: Рео

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Loroum
uk: Лорум

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Titao
uk: Тітао

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sourou
uk: Суру

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tougan
uk: Туган

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nayala
uk: Наяла

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Toma
uk: Тома

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Balé
uk: Бале

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Boromo
uk: Боромо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kossi
uk: Коссі

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Nouna
uk: Нуна

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banwa
uk: Банва

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Solenzo
uk: Солензо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Mouhoun
uk: Мухун

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dédougou
uk: Дедугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Tuy
uk: Тюї

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houndé
uk: Хунде

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Kénédougou
uk: Кенедугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Orodara
uk: Орадара

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Léraba
uk: Лераба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Sindou
uk: Сінду

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Comoé
uk: Комое

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Banfora
uk: Банфора

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Houet
uk: Уе

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bobo Dioulasso
uk: Бобо-Дюлассо

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Ioba
uk: Йоба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Dano
uk: Дано

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Bougouriba
uk: Бугуріба

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Diébougou
uk: Дієбугу

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Poni
uk: Поні

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Gaoua
uk: Гава

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Noumbiel
uk: Нумбієл

[ctx: burkina_provinces.kgm]
en: Batié
uk: Батіє

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Burkina Faso (Regions)
uk: Буркіна-Фасо (Області)

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Not Burkina Faso
uk: Не Буркіна-Фасо

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Est
uk: Східна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Fada N'Gourma
uk: Фада-Нґурма

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sahel
uk: Сахель

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dori
uk: Дорі

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Nord
uk: Центрально-північна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Kaya
uk: Кая

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Nord
uk: Північна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouahigouya
uk: Уахігуя

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Plateau central
uk: Центральне Плато

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ziniaré
uk: Зініарі

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Est
uk: Центрально-східна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Tenkodogo
uk: Тенкодого

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Sud
uk: Центрально-південна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Manga
uk: Манга

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre
uk: Центральна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Ouagadougou
uk: Уагадугу

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Centre-Ouest
uk: Центрально-західна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Koudougou
uk: Кудугу

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Boucle du Mouhoun
uk: Букле-ду-Мухун

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Dédougou
uk: Дедугу

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Hauts-bassins
uk: Верхні Басейни

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Bobo Dioulasso
uk: Бобо-Дюлассо

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Cascades
uk: Каскади

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Banfora
uk: Банфора

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Sud-Ouest
uk: Південно-західна

[ctx: burkina_regions.kgm]
en: Gaoua
uk: Гава

[ctx: burma.kgm]
en: Myanmar
uk: М’янма

[ctx: burma.kgm]
en: States and divisions
uk: Штати і області

[ctx: burma.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: burma.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: burma.kgm]
en: Not Myanmar
uk: Не М’янма

[ctx: burma.kgm]
en: Ayeyarwady
uk: Іраваді

[ctx: burma.kgm]
en: Pathein
uk: Патайн

[ctx: burma.kgm]
en: Bago
uk: Баго

[ctx: burma.kgm]
en: Magway
uk: Магуей

[ctx: burma.kgm]
en: Magwe
uk: Магве

[ctx: burma.kgm]
en: Mandalay
uk: Мандалай

[ctx: burma.kgm]
en: Sagaing
uk: Сагайн

[ctx: burma.kgm]
en: Tanintharyi
uk: Танінтайї

[ctx: burma.kgm]
en: Dawei
uk: Давей

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon
uk: Янгон

[ctx: burma.kgm]
en: Yangon (former Rangoon)
uk: Янгон (колишній Рангун)

[ctx: burma.kgm]
en: Chin
uk: Чин

[ctx: burma.kgm]
en: Hakha
uk: Хакка

[ctx: burma.kgm]
en: Kachin
uk: Качин

[ctx: burma.kgm]
en: Myitkyina
uk: Мьїчина

[ctx: burma.kgm]
en: Kayin
uk: Кайїн

[ctx: burma.kgm]
en: Hpa-an
uk: Хпа-ан

[ctx: burma.kgm]
en: Kayah
uk: Кайя

[ctx: burma.kgm]
en: Loikaw
uk: Лойко

[ctx: burma.kgm]
en: Mon
uk: Мон

[ctx: burma.kgm]
en: Mawlamyine
uk: Моламьян

[ctx: burma.kgm]
en: Rakhine
uk: Ракхайн

[ctx: burma.kgm]
en: Sittwe
uk: Сіттве

[ctx: burma.kgm]
en: Shan
uk: Шан

[ctx: burma.kgm]
en: Taunggyi
uk: Таунджі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Cameroon (Departments)
uk: Камерун (Департаменти)

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Not Cameroon (Departments)
uk: Не Камерун

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Djérem
uk: Джерем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tibati
uk: Тібаті

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro-et-Déo
uk: Фаро-ет-Део

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tignère
uk: Теньєре

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Banyo
uk: Майо-Баньйо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Banyo
uk: Баньйо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbéré
uk: Мбере

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meiganga
uk: Мейганга

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vina
uk: Віна

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngaoundéré
uk: Н’гаундере

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haute-Sanaga
uk: Верхня-Санага

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nanga-Eboko
uk: Нанга-Ебоко

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lekié
uk: Лекьє

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Monatele
uk: Монателе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Inoubou
uk: Мбам-ет-Інубу

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafia
uk: Бафія

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbam-et-Kim
uk: Мбам-ет-Кім

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ntui
uk: Нтуї

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Afamba
uk: Мефу-ет-Афамба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfou
uk: Мфоу

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Méfou-et-Akono
uk: Мефу-ет-Аконо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngoumou
uk: Нгуму

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mfoundi
uk: Мфунді

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yaoundé
uk: Яунде

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Kellé
uk: Ньйонг-ет-Келле

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Éséka
uk: Есека

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-Mfoumou
uk: Ньйонг-ет-Мфуму

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Akonolinga
uk: Аконолінга

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nyong-et-So'o
uk: Ньйонг-ет-Со’о

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbalmayo
uk: Мбалмайо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boumba-et-Ngoko
uk: Бумба-ет-Нгоко

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yokadouma
uk: Йокадума

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nyong
uk: Верхній-Ньйонг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Abong-Mbang
uk: Абонг-Мбанг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kadey
uk: Кадей

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Batouri
uk: Батурі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lom-et-Djérem
uk: Лом-ет-Джерем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bertoua
uk: Бертуа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Diamaré
uk: Дьямаре

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Maroua
uk: Маруа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Logone-et-Chari
uk: Логоне-ет-Шарі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kousséri
uk: Кусері

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Danay
uk: Майо-Данай

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yagoua
uk: Ягуа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Kani
uk: Майо-Кані

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kaélé
uk: Каеле

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Sava
uk: Майо-Сава

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mora
uk: Мора

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Tsanaga
uk: Майо-Тсанага

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mokolo
uk: Моколо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Moungo
uk: Мунго

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkongsamba
uk: Нконгсамба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkam
uk: Нкам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Yabassi
uk: Ябассі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sanaga-Maritime
uk: Приморська Санага

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Édéa
uk: Едеа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wouri
uk: Вурі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Douala
uk: Дуала

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bénoué
uk: Бенуе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Garoua
uk: Гаруа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Faro
uk: Фаро

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Poli
uk: Полі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Louti
uk: Майо-Лоуті

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Guider
uk: Гідер

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mayo-Rey
uk: Майо-Рей

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Tchollire
uk: Чолліре

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Boyo
uk: Бойо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fundong
uk: Фундонг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bui
uk: Буї

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumbo
uk: Кумбо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Donga-Mantung
uk: Донга-Мантунг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Nkambé
uk: Нкамбе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menchum
uk: Меншум

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Wum
uk: Вум

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mezam
uk: Мезам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamenda
uk: Баменда

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Momo
uk: Момо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbengwi
uk: Мбенгві

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ngo-Ketunjia
uk: Нго-Кетунья

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndop
uk: Ндоп

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bamboutos
uk: Бамбутос

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mbouda
uk: Мбуда

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Haut-Nkam
uk: Верхній Нкам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafang
uk: Бафанг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Hauts-Plateaux
uk: Верхнє Плато

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Baham
uk: Бахам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koung-Khi
uk: Коунг-Хі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bandjoun
uk: Банджун

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menoua
uk: Менуа

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dschang
uk: Дщанг

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mifi
uk: Міфі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bafoussam
uk: Бафуссам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndé
uk: Нде

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangangté
uk: Бангангте

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Noun
uk: Нун

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Foumban
uk: Фумбан

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Dja-et-Lobo
uk: Джа-ет-Лобо

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Sangmélima
uk: Сангмеліма

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mvila
uk: Мвіла

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ebolowa
uk: Еболова

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Océan
uk: Океанський департамент

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kribi
uk: Крібі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Vallée-du-Ntem
uk: Долина Нтем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ambam
uk: Амбам

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Fako
uk: Фако

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Limbé
uk: Лімбе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Koupé-Manengouba
uk: Купе-Маненгуба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Bangem
uk: Бангем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Lebialem
uk: Лебіалем

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Menji
uk: Менджі

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Manyu
uk: Маню

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mamfé
uk: Мамфе

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Meme
uk: Меме

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Kumba
uk: Кумба

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Ndian
uk: Ндіан

[ctx: cameroon_departments.kgm]
en: Mundemba
uk: Мундемба

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Cameroon (Provinces)
uk: Камерун (Провінції)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Not Cameroon (Provinces)
uk: Не Камерун (Провінції)

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Adamawa
uk: Адамава

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ngaoundéré
uk: Нгаундере

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Centre
uk: Центральна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Yaoundé
uk: Яунде

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: East
uk: Східна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bertoua
uk: Бертуа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Far North
uk: Далека північна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Maroua
uk: Маруа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Littoral
uk: Прибережна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Douala
uk: Дуала

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: North
uk: Північна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Garoua
uk: Гаруа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Northwest
uk: Північно-західна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bamenda
uk: Баменда

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: South
uk: Південна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Ebolowa
uk: Еболова

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Southwest
uk: Південно-західна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Buea
uk: Буеа

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: West
uk: Західна провінція

[ctx: cameroon_provinces.kgm]
en: Bafoussam
uk: Бафоуссам

[ctx: canada.kgm]
en: Canada
uk: Канада

[ctx: canada.kgm]
en: Provinces and Territories
uk: Провінції і Території

[ctx: canada.kgm]
en: Out of Bounds
uk: За межами

[ctx: canada.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: canada.kgm]
en: Prince Edward Island
uk: Острів Принца Едуарда

[ctx: canada.kgm]
en: Charlottetown
uk: Шарлоттаун

[ctx: canada.kgm]
en: British Columbia
uk: Британська Колумбія

[ctx: canada.kgm]
en: Victoria
uk: Вікторія

[ctx: canada.kgm]
en: Ontario
uk: Онтаріо

[ctx: canada.kgm]
en: Toronto
uk: Торонто

[ctx: canada.kgm]
en: Newfoundland
uk: Ньюфаундленд

[ctx: canada.kgm]
en: St John's
uk: Сент-Джонс

[ctx: canada.kgm]
en: Nunavut
uk: Нунавут

[ctx: canada.kgm]
en: Iqaluit
uk: Ікалуїт

[ctx: canada.kgm]
en: Alberta
uk: Альберта

[ctx: canada.kgm]
en: Edmonton
uk: Едмонтон

[ctx: canada.kgm]
en: North West Territories
uk: Північно-Західні Території

[ctx: canada.kgm]
en: Yellowknife
uk: Єллоунайф

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec
uk: Квебек

[ctx: canada.kgm]
en: Quebec City
uk: Квебек

[ctx: canada.kgm]
en: New Brunswick
uk: Нью-Брансуїк

[ctx: canada.kgm]
en: Fredericton
uk: Фредериктон

[ctx: canada.kgm]
en: Manitoba
uk: Манітоба

[ctx: canada.kgm]
en: Winnipeg
uk: Вінніпег

[ctx: canada.kgm]
en: Nova Scotia
uk: Нова Шотландія

[ctx: canada.kgm]
en: Halifax
uk: Галіфакс

[ctx: canada.kgm]
en: Yukon Territory
uk: Юкон

[ctx: canada.kgm]
en: Whitehorse
uk: Вайтхорс

[ctx: canada.kgm]
en: Saskatchewan
uk: Саскачеван

[ctx: canada.kgm]
en: Regina
uk: Регіна

[ctx: caribbean.kgm]
en: Caribbean
uk: Карибський басейн

[ctx: caribbean.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: caribbean.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: caribbean.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: caribbean.kgm]
en: Not Caribbean
uk: Не Карибський басейн

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bahamas
uk: Багамські острови

[ctx: caribbean.kgm]
en: Nassau
uk: Нассау

[ctx: caribbean.kgm]
en: Turks and Caicos Islands (UK)
uk: Острови Теркс і Кайкос (Велика Британія)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cockburn Town
uk: місто Кокберн

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cuba
uk: Куба

[ctx: caribbean.kgm]
en: Havana
uk: Гавана

[ctx: caribbean.kgm]
en: Haiti
uk: Гаїті

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port-au-Prince
uk: Порт-о-Пренс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

[ctx: caribbean.kgm]
en: Santo Domingo
uk: Санто-Домінго

[ctx: caribbean.kgm]
en: Puerto Rico (USA)
uk: Пуерто-Рико (США)

[ctx: caribbean.kgm]
en: San Juan
uk: Сан-Хуан

[ctx: caribbean.kgm]
en: U.S Virgin Islands (USA)
uk: Американські Віргінські Острови (США)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Charlotte Amalie
uk: Шарлотта-Амалія

[ctx: caribbean.kgm]
en: British Virgin Islands (UK)
uk: Британські Віргінські Острови (Велика Британія)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Road Town
uk: Род-Таун

[ctx: caribbean.kgm]
en: Anguilla (UK)
uk: Ангілья (Велика Британія)

[ctx: caribbean.kgm]
en: The Valley
uk: Веллі

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Martin (France)
uk: Сен-Мартен (Франція)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Marigot
uk: Маріго

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Barthelemy (France)
uk: Сен-Бартельмі (Франція)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Gustavia
uk: Густавія

[ctx: caribbean.kgm]
en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint John's
uk: Сент-Джонс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Kitts and Nevis
uk: Сент-Кітс і Невіс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basseterre
uk: Бастер

[ctx: caribbean.kgm]
en: Montserrat (UK)
uk: Монтсеррат (Велика Британія)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Plymouth
uk: Плімут

[ctx: caribbean.kgm]
en: Guadeloupe (France)
uk: Гваделупа (Франція)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Basse-Terre
uk: Бас-Тер

[ctx: caribbean.kgm]
en: Dominica
uk: Домініка

[ctx: caribbean.kgm]
en: Roseau
uk: Розо

[ctx: caribbean.kgm]
en: Martinique (France)
uk: Мартиніка (Франція)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Fort de France
uk: Фор-де-Франс

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Lucia
uk: Сент-Люсія

[ctx: caribbean.kgm]
en: Castries
uk: Кастрі

[ctx: caribbean.kgm]
en: Barbados
uk: Барбадос

[ctx: caribbean.kgm]
en: Bridgetown
uk: Бриджтаун

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint Vincent and the Grenadines
uk: Сент-Вінсент і Гренадини

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingstown
uk: Кінгстон

[ctx: caribbean.kgm]
en: Grenada
uk: Гренада

[ctx: caribbean.kgm]
en: Saint George's
uk: Сент-Джорджес

[ctx: caribbean.kgm]
en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

[ctx: caribbean.kgm]
en: Port of Spain
uk: Порт-оф-Спейн

[ctx: caribbean.kgm]
en: Netherlands Antilles (NL)
uk: Нідерландські Антильські Острови (Нідерланди)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Willemstad
uk: Віллемстад

[ctx: caribbean.kgm]
en: Aruba (NL)
uk: Аруба (Нідерланди)

[ctx: caribbean.kgm]
en: Oranjestad
uk: Ораньєстад

[ctx: caribbean.kgm]
en: Jamaica
uk: Ямайка

[ctx: caribbean.kgm]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: caribbean.kgm]
en: Cayman Islands (UK)
uk: Кайманові Острови (Велика Британія)

[ctx: caribbean.kgm]
en: George Town
uk: Джорджтаун

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Catalonia (Comarques)
uk: Каталонія (Комарки)

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Comarques
uk: Комарки

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Outside Catalonia
uk: Не Каталонія

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Camp
uk: Верхня Камп

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Valls
uk: Вальс

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Empordà
uk: Верхня Емпродора

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Figueres
uk: Фігерес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Penedès
uk: Верхня Пенедес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilafranca del Penedès
uk: Вільяфранка-дель-Пенедес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alt Urgell
uk: Верхня Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Seu d'Urgell
uk: Сео-де-Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Alta Ribagorça
uk: Альта-Рібагоча

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Pont de Suert
uk: Ель-Пон-де-Суерт

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Anoia
uk: Анойя

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Igualada
uk: Агуалада

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Bages
uk: Бажес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Manresa
uk: Манреса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Camp
uk: Нижня Камп

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Reus
uk: Реус

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Ebre
uk: Нижня Ебра

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tortosa
uk: Тортоса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Empordà
uk: Нижня Емпорда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: La Bisbal d'Empordà
uk: Бісбал

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Llobregat
uk: Нижня Льобрега

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sant Feliu de Llobregat
uk: Сант-Фелью-де-Льобрега

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Baix Penedès
uk: Нижня Пенедес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: El Vendrell
uk: Вендрель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelonès
uk: Барселонес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Barcelona
uk: Барселона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berguedà
uk: Бержеда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Berga
uk: Бержа

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cerdanya
uk: Серданья

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Puigcerdà
uk: Пуїчсерда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Conca de Barberà
uk: Конка-де-Барбера

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montblanc
uk: Монблан

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garraf
uk: Гарраф

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vilanova i la Geltrú
uk: Вільянова-і-ла-Жельтру

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrigues
uk: Гаррігес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Les Borges Blanques
uk: Боргес-Бланкес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Garrotxa
uk: Гарроча

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Olot
uk: Олот

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gironès
uk: Жіронес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Girona
uk: Жірона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Maresme
uk: Маресме

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mataró
uk: Матаро

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Montsià
uk: Монсія

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Amposta
uk: Ампоста

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Noguera
uk: Ногера

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Balaguer
uk: Балагер

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Osona
uk: Осона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vic
uk: Вік

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Jussà
uk: Пальяс-Жусса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tremp
uk: Тремп

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pallars Sobirà
uk: Пальяс-Собіра

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sort
uk: Сорт

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla de l'Estany
uk: Пла-дель-Естань

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Banyoles
uk: Баньйолес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Pla d'Urgell
uk: Пла-д’Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Mollerussa
uk: Мольєрусса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Priorat
uk: Пріора

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Falset
uk: Фальсе

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ribera d'Ebre
uk: Ріка Ебро

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Móra d'Ebre
uk: Мора-де-Ебро

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripollès
uk: Ріпольєс

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Ripoll
uk: Ріполь

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segarra
uk: Сегарра

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Cervera
uk: Сервера

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Segrià
uk: Сегрія

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Lleida
uk: Льєда

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Selva
uk: Сельва

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Santa Coloma de Farners
uk: Санта-Колома-де-Фарнес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsonès
uk: Сольсонес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Solsona
uk: Сольсона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragonès
uk: Таррагонес

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tarragona
uk: Таррагона

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Terra Alta
uk: Терра-Альта

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Gandesa
uk: Гандеса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Urgell
uk: Уржель

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Tàrrega
uk: Таррега

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vall d'Aran
uk: Валь-д'Аран

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vielha e Mijaran
uk: Вілья-е-Міжаран

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Occidental
uk: Західний Вальєс

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Sabadell and Terrassa
uk: Сабадель і Терраса

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Vallès Oriental
uk: Східний Вальєс

[ctx: catalonia_comarques.kgm]
en: Granollers
uk: Гранольєс

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Chhattisgarh
uk: Чхаттісгарх

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Not Chhattisgarh
uk: Поза межами Чхаттісгарху

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Surguja
uk: Сургуджа

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Ambikapur
uk: Амбікапур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Koriya
uk: Корія

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jashpur
uk: Джашпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Korba
uk: Корба

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bilaspur
uk: Біласпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raigarh
uk: Райгарх

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kabirdham
uk: Кабірдхам

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kawardha
uk: Кавардха

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir-Champa
uk: Джанджгір-Чампа

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Janjgir
uk: Джанджгір

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Durg
uk: Дург

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Raipur
uk: Райпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Rajnandgaon
uk: Раджнандгаон

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Mahasamund
uk: Махасамунд

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Kanker
uk: Канкер

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Bastar
uk: Бастар

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Jagdalpur
uk: Джагдалпур

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dantewada
uk: Дантевада

[ctx: chhattisgarh.kgm]
en: Dhamtari
uk: Дхамтарі

[ctx: chile.kgm]
en: Chile
uk: Чилі

[ctx: chile.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: chile.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: chile.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: chile.kgm]
en: Not Chile
uk: Не Чилі

[ctx: chile.kgm]
en: Tarapacá
uk: Тарапака

[ctx: chile.kgm]
en: Iquique
uk: Ікіке

[ctx: chile.kgm]
en: Antofagasta
uk: Антофагаста

[ctx: chile.kgm]
en: Atacama
uk: Атакама

[ctx: chile.kgm]
en: Copiapo
uk: Копьяпо

[ctx: chile.kgm]
en: Coquimbo
uk: Кокуїмбо

[ctx: chile.kgm]
en: La Serena
uk: Ла-Серена

[ctx: chile.kgm]
en: Valparaíso
uk: Вальпараїсо

[ctx: chile.kgm]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
uk: Лібертадор-Хенераль-Бернардо-О’Хіггінс

[ctx: chile.kgm]
en: Rancagua
uk: Ранкагуа

[ctx: chile.kgm]
en: Maule
uk: Мауле

[ctx: chile.kgm]
en: Talca
uk: Талька

[ctx: chile.kgm]
en: Bío-Bío
uk: Біо-Біо

[ctx: chile.kgm]
en: Concepción
uk: Консепсьйон

[ctx: chile.kgm]
en: Araucanía
uk: Арауканія

[ctx: chile.kgm]
en: Temuco
uk: Темуко

[ctx: chile.kgm]
en: Los Lagos
uk: Лос-Лагос

[ctx: chile.kgm]
en: Puerto Montt
uk: Пуерто-Монт

[ctx: chile.kgm]
en: Aysen
uk: Айсен

[ctx: chile.kgm]
en: Coyhaique
uk: Койхайке

[ctx: chile.kgm]
en: Magallanes y la Antártica Chilena
uk: Магелани та Антарктичне Чилі

[ctx: chile.kgm]
en: Punta Arenas
uk: Пунта-Аренас

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago Metropolitan Region
uk: Область метрополії Сантьяго

[ctx: chile.kgm]
en: Santiago
uk: Сантьяго

[ctx: chile.kgm]
en: Los Rios
uk: Лос-Ріос

[ctx: chile.kgm]
en: Valdivia
uk: Вальдівія

[ctx: chile.kgm]
en: Arica and Parinacota
uk: Аріка і Парінакота

[ctx: chile.kgm]
en: Arica
uk: Аріка

[ctx: china.kgm]
en: China
uk: Китай

[ctx: china.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: china.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: china.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: china.kgm]
en: Coast
uk: Берег

[ctx: china.kgm]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: china.kgm]
en: Japan
uk: Японія

[ctx: china.kgm]
en: Mongolia
uk: Монголія

[ctx: china.kgm]
en: North Korea
uk: Північна Корея

[ctx: china.kgm]
en: South Korea
uk: Південна Корея

[ctx: china.kgm]
en: Kazakhstan
uk: Казахстан

[ctx: china.kgm]
en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

[ctx: china.kgm]
en: Tajikistan
uk: Таджикистан

[ctx: china.kgm]
en: Afghanistan
uk: Афганістан

[ctx: china.kgm]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: china.kgm]
en: India
uk: Індія

[ctx: china.kgm]
en: Bhutan
uk: Бутан

[ctx: china.kgm]
en: Bangladesh
uk: Бангладеш

[ctx: china.kgm]
en: Myanmar
uk: М’янма

[ctx: china.kgm]
en: Thailand
uk: Таїланд

[ctx: china.kgm]
en: Taiwan
uk: Тайвань

[ctx: china.kgm]
en: Vietnam
uk: В'єтнам

[ctx: china.kgm]
en: Laos
uk: Лаос

[ctx: china.kgm]
en: Nepal
uk: Непал

[ctx: china.kgm]
en: Anhui
uk: Аньхой

[ctx: china.kgm]
en: Hefei
uk: Хефей

[ctx: china.kgm]
en: Beijing
uk: Пекін

[ctx: china.kgm]
en: Chongqing
uk: Чунцин

[ctx: china.kgm]
en: Fujian
uk: Фудзянь

[ctx: china.kgm]
en: Fuzhou
uk: Фучжоу

[ctx: china.kgm]
en: Gansu
uk: Ганьсу

[ctx: china.kgm]
en: Lanzhou
uk: Ланчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Guangdong
uk: Гуандун

[ctx: china.kgm]
en: Guangzhou
uk: Гуанчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Guangxi Zhuang
uk: Гуансі-Чжуанський автономний район

[ctx: china.kgm]
en: Nanning
uk: Наньнін

[ctx: china.kgm]
en: Guizhou
uk: Гуйчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Guiyang
uk: Гуйян

[ctx: china.kgm]
en: Hainan
uk: Хайнань

[ctx: china.kgm]
en: Haikou
uk: Хайкоу

[ctx: china.kgm]
en: Hebei
uk: Хебей

[ctx: china.kgm]
en: Shijiazhuang
uk: Шицзячжуан

[ctx: china.kgm]
en: Heilongjiang
uk: Хейлунцзян

[ctx: china.kgm]
en: Harbin
uk: Харбін

[ctx: china.kgm]
en: Henan
uk: Хенань

[ctx: china.kgm]
en: Zhengzhou
uk: Чженчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Hubei
uk: Хубей

[ctx: china.kgm]
en: Wuhan
uk: Ухань

[ctx: china.kgm]
en: Hunan
uk: Хунань

[ctx: china.kgm]
en: Changsha
uk: Чанша

[ctx: china.kgm]
en: Jiangsu
uk: Цзянсу

[ctx: china.kgm]
en: Nanjing
uk: Нанкін

[ctx: china.kgm]
en: Jiangxi
uk: Цзяньсі

[ctx: china.kgm]
en: Nanchang
uk: Наньчан

[ctx: china.kgm]
en: Jilin
uk: Гірин

[ctx: china.kgm]
en: Changchun
uk: Чанчунь

[ctx: china.kgm]
en: Liaoning
uk: Ляонін

[ctx: china.kgm]
en: Shenyang
uk: Шеньян

[ctx: china.kgm]
en: Nei Mongol
uk: Внутрішня Монголія

[ctx: china.kgm]
en: Hohhot
uk: Хух-Хото

[ctx: china.kgm]
en: Ningxia Hui
uk: Нінся-Хуейський автономний округ

[ctx: china.kgm]
en: Yinchuan
uk: Іньчуань

[ctx: china.kgm]
en: Qinghai
uk: Цинхай

[ctx: china.kgm]
en: Xining
uk: Синін

[ctx: china.kgm]
en: Shanxi
uk: Шаньсі

[ctx: china.kgm]
en: Taiyuan
uk: Тайюань

[ctx: china.kgm]
en: Shandong
uk: Шаньдун

[ctx: china.kgm]
en: Jinan
uk: Цзінань

[ctx: china.kgm]
en: Shanghai
uk: Шанхай

[ctx: china.kgm]
en: Shaanxi
uk: Шеньсі

[ctx: china.kgm]
en: Xian
uk: Сіань

[ctx: china.kgm]
en: Sichuan
uk: Сичуань

[ctx: china.kgm]
en: Chengdu
uk: Ченду

[ctx: china.kgm]
en: Tianjin
uk: Тяньцзінь

[ctx: china.kgm]
en: Xinjiang Uygur
uk: Сінцзянь-Уйгурський автономний округ

[ctx: china.kgm]
en: Urumqi
uk: Урумчі

[ctx: china.kgm]
en: Xizang
uk: Тибетський автономний округ

[ctx: china.kgm]
en: Lhasa
uk: Лхаса

[ctx: china.kgm]
en: Yunnan
uk: Юнань

[ctx: china.kgm]
en: Kunming
uk: Куньмін

[ctx: china.kgm]
en: Zhejiang
uk: Чженцзян

[ctx: china.kgm]
en: Hangzhou
uk: Ханчжоу

[ctx: china.kgm]
en: Hong Kong
uk: Гонконг

[ctx: china.kgm]
en: Macao
uk: Макао

[ctx: colombia.kgm]
en: Colombia
uk: Колумбія

[ctx: colombia.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: colombia.kgm]
en: Amazonas
uk: Амазонас

[ctx: colombia.kgm]
en: Leticia
uk: Летиція

[ctx: colombia.kgm]
en: Antioquia
uk: Антіокія

[ctx: colombia.kgm]
en: Medellin
uk: Медельїн

[ctx: colombia.kgm]
en: Arauca
uk: Араука

[ctx: colombia.kgm]
en: Atlantico
uk: Атлантіко

[ctx: colombia.kgm]
en: Barranquilla
uk: Баранкуїла

[ctx: colombia.kgm]
en: Bolivar
uk: Болівар

[ctx: colombia.kgm]
en: Cartagena
uk: Картахена

[ctx: colombia.kgm]
en: Boyaca
uk: Бойака

[ctx: colombia.kgm]
en: Tunja
uk: Тунха

[ctx: colombia.kgm]
en: Caldas
uk: Гальдас

[ctx: colombia.kgm]
en: Manizales
uk: Манісалес

[ctx: colombia.kgm]
en: Caqueta
uk: Какета

[ctx: colombia.kgm]
en: Florencia
uk: Флоресія

[ctx: colombia.kgm]
en: Casanare
uk: Касанаре

[ctx: colombia.kgm]
en: Yopal
uk: Йопал

[ctx: colombia.kgm]
en: Cauca
uk: Каука

[ctx: colombia.kgm]
en: Popayan
uk: Попайан

[ctx: colombia.kgm]
en: Cesar
uk: Кесар

[ctx: colombia.kgm]
en: Valledupar
uk: Валєдупар

[ctx: colombia.kgm]
en: Choco
uk: Чоко

[ctx: colombia.kgm]
en: Quibdo
uk: Куїбдо

[ctx: colombia.kgm]
en: Cordoba
uk: Кордоба

[ctx: colombia.kgm]
en: Monteria
uk: Монтерія

[ctx: colombia.kgm]
en: Cundinamarca
uk: Кундінамарка

[ctx: colombia.kgm]
en: Bogota
uk: Богота

[ctx: colombia.kgm]
en: Capital District
uk: Столичний округ

[ctx: colombia.kgm]
en: Guainia
uk: Гуайнія

[ctx: colombia.kgm]
en: Inírida
uk: Ініріда

[ctx: colombia.kgm]
en: Guaviare
uk: Гуавіаре

[ctx: colombia.kgm]
en: San Jose del Guaviare
uk: Сан-Хосе-дель-Гув’яре

[ctx: colombia.kgm]
en: Huila
uk: Хуїла

[ctx: colombia.kgm]
en: Neiva
uk: Нейва

[ctx: colombia.kgm]
en: La Guajira
uk: Ла-Гуахіра

[ctx: colombia.kgm]
en: Riohacha
uk: Ріохача

[ctx: colombia.kgm]
en: Magdalena
uk: Магдалена

[ctx: colombia.kgm]
en: Santa Marta
uk: Санта-Марта

[ctx: colombia.kgm]
en: Meta
uk: Мета

[ctx: colombia.kgm]
en: Villavicencio
uk: Віллавісенсіо

[ctx: colombia.kgm]
en: Narinyo
uk: Наріньйо

[ctx: colombia.kgm]
en: Pasto
uk: Пасто

[ctx: colombia.kgm]
en: Norte de Santander
uk: Норте-де-Сантандер

[ctx: colombia.kgm]
en: Cucuta
uk: Кукута

[ctx: colombia.kgm]
en: Putumayo
uk: Путумайо

[ctx: colombia.kgm]
en: Mocoa
uk: Мокоа

[ctx: colombia.kgm]
en: Quindio
uk: Куїндіо

[ctx: colombia.kgm]
en: Armenia
uk: Арменія

[ctx: colombia.kgm]
en: Risaralda
uk: Рісарайда

[ctx: colombia.kgm]
en: Pereira
uk: Перейра

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew and Providence
uk: Сен-Ендрю та Провіденс

[ctx: colombia.kgm]
en: St Andrew
uk: Сен-Ендрю

[ctx: colombia.kgm]
en: Santander
uk: Сантандер

[ctx: colombia.kgm]
en: Bucaramanga
uk: Букараманга

[ctx: colombia.kgm]
en: Sucre
uk: Сукре

[ctx: colombia.kgm]
en: Sincelejo
uk: Сінселехо

[ctx: colombia.kgm]
en: Tolima
uk: Толіма

[ctx: colombia.kgm]
en: Ibague
uk: Ібаге

[ctx: colombia.kgm]
en: Valle del Cauca
uk: Вал'є-дель-Каука

[ctx: colombia.kgm]
en: Cali
uk: Калі

[ctx: colombia.kgm]
en: Vaupes
uk: Ваупес

[ctx: colombia.kgm]
en: Mitu
uk: Міту

[ctx: colombia.kgm]
en: Vichada
uk: Вічада

[ctx: colombia.kgm]
en: Puerto Carrenyo
uk: Пуерто-Карреньйо

[ctx: colombia.kgm]
en: Ocean
uk: Океан

[ctx: colombia.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: colombia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: colombia.kgm]
en: Other Countries
uk: Інші країни

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Costa Rica
uk: Коста-Рика

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Water
uk: Океан

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Not Costa Rica
uk: Не Коста-Рика

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Alajuela
uk: Алахуела

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Cartago
uk: Картаго

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Guanacaste
uk: Гуанакасте

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Liberia
uk: Ліберія

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Heredia
uk: Гередія

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Limón
uk: Лімон

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puerto Limón
uk: Пуерто-Лімон

[ctx: costa_rica.kgm]
en: Puntarenas
uk: Пунтаренас

[ctx: costa_rica.kgm]
en: San José
uk: Сан-Хосе

[ctx: cuba.kgm]
en: Cuba
uk: Куба

[ctx: cuba.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: cuba.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: cuba.kgm]
en: Not Cuba
uk: Не Куба

[ctx: cuba.kgm]
en: Isla de la Juventud
uk: Острів Гувентуд

[ctx: cuba.kgm]
en: Nueva Gerona
uk: Нуева-Герона

[ctx: cuba.kgm]
en: Pinar del Río
uk: Пінар-дель-Ріо

[ctx: cuba.kgm]
en: Artemisa
uk: Артеміса

[ctx: cuba.kgm]
en: Mayabeque
uk: Маябеке

[ctx: cuba.kgm]
en: San José de las Lajas
uk: Сан-Хосе-де-лас-Лахас

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciudad de La Habana
uk: Гавана

[ctx: cuba.kgm]
en: Matanzas
uk: Матанзас

[ctx: cuba.kgm]
en: Cienfuegos
uk: Сьєнфуегос

[ctx: cuba.kgm]
en: Villa Clara
uk: Клара

[ctx: cuba.kgm]
en: Santa Clara
uk: Санта-Клара

[ctx: cuba.kgm]
en: Sancti Spíritus
uk: Санкті-Спіритус

[ctx: cuba.kgm]
en: Ciego de Ávila
uk: Сьєго-де-Авіла

[ctx: cuba.kgm]
en: Camagüey
uk: Камагуей

[ctx: cuba.kgm]
en: Las Tunas
uk: Лас-Тунас

[ctx: cuba.kgm]
en: Victoria de Las Tunas
uk: Вікторія-де-Лас-Тунас

[ctx: cuba.kgm]
en: Granma
uk: Гранма

[ctx: cuba.kgm]
en: Bayamo
uk: Байамо

[ctx: cuba.kgm]
en: Holguín
uk: Ольгін

[ctx: cuba.kgm]
en: Santiago de Cuba
uk: Сантьяго-де-Куба

[ctx: cuba.kgm]
en: Guantánamo
uk: Гуантанамо

[ctx: cyprus.kgm]
en: Cyprus
uk: Кіпр

[ctx: cyprus.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: cyprus.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: cyprus.kgm]
en: Not Cyprus
uk: Не Кіпр

[ctx: cyprus.kgm]
en: Paphos
uk: Пафос

[ctx: cyprus.kgm]
en: Limassol
uk: Лімасол

[ctx: cyprus.kgm]
en: Larnaca
uk: Ларнака

[ctx: cyprus.kgm]
en: Famagusta
uk: Фамагуста

[ctx: cyprus.kgm]
en: Kyrenia
uk: Кіренія

[ctx: cyprus.kgm]
en: Nicosia
uk: Нікосія

[ctx: czech.kgm]
en: Czechia
uk: Чехія

[ctx: czech.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: czech.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: czech.kgm]
en: Not Czech
uk: Не Чехія

[ctx: czech.kgm]
en: Prague
uk: Прага

[ctx: czech.kgm]
en: Central Bohemia
uk: Центральна Богемія

[ctx: czech.kgm]
en: South Bohemia
uk: Південна Богемія

[ctx: czech.kgm]
en: České Budějovice
uk: Чеське-Будейовіце

[ctx: czech.kgm]
en: Plzeň
uk: Пльзень

[ctx: czech.kgm]
en: Karlovy Vary
uk: Карлови-Вари

[ctx: czech.kgm]
en: Ústí nad Labem
uk: Усті-над-Лабем

[ctx: czech.kgm]
en: Liberec
uk: Ліберец

[ctx: czech.kgm]
en: Hradec Králové
uk: Градец-Кралове

[ctx: czech.kgm]
en: Pardubice
uk: Пардубіце

[ctx: czech.kgm]
en: Olomouc
uk: Оломоуц

[ctx: czech.kgm]
en: Moravia-Silesia
uk: Моравія-Сілезія

[ctx: czech.kgm]
en: Ostrava
uk: Острава

[ctx: czech.kgm]
en: South Moravia
uk: Південна Моравія

[ctx: czech.kgm]
en: Brno
uk: Брно

[ctx: czech.kgm]
en: Zlín
uk: Злін

[ctx: czech.kgm]
en: Vysočina
uk: Височина

[ctx: czech.kgm]
en: Jihlava
uk: Їглава

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Denmark (Counties) (1970-2006)
uk: Данія (графства) (1970–2006)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Counties
uk: Області

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Not Denmark (Counties)
uk: Не Данія (Графства)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (city)
uk: Копенгаген (місто)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksberg (city)
uk: Фредеріксбург (місто)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Copenhagen (county)
uk: Копенгаген (область)

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Glostrup
uk: Ґлоструп

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Frederiksborg
uk: Фредеріксборґ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Hillerød
uk: Гіллеред

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Roskilde
uk: Роскільде

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: West Zealand
uk: Західна Зеландія

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Sorø
uk: Соре

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Storstrøm
uk: Сторстрем

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Næstved
uk: Нествед

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Funen
uk: Фунен

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Odense
uk: Оденсе

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: South Jutland
uk: Південна Ютландія

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Aabenraa
uk: Обенро

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ribe
uk: Рібе

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Vejle
uk: Вейле

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkjøbing
uk: Рінґскьобінґ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ringkøbing
uk: Рінґскьобінґ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Viborg
uk: Виборґ

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: North Jutland
uk: Північна Ютландія

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Ålborg
uk: Ольборг

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Århus
uk: Оргус

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Bornholm
uk: Борнгольм

[ctx: denmark_counties.kgm]
en: Rønne
uk: Ренне

[ctx: @title:group]
en: The flag of %1 is...
uk: Прапором %1 є...

[ctx: @title]
en: Flag of %1
uk: Прапор %1

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Not Dominican Republic
uk: Не Домініканська республіка

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua
uk: Азуа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Azua de Compostela
uk: Азуа-де-Компостела

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baoruco
uk: Баоруко

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Neiba
uk: Нейба

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Barahona
uk: Бараона

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Barahona
uk: Санта-Круз-де-Бараона

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Dajabón
uk: Дахабон

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Duarte
uk: Дуарте

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Francisco de Macorís
uk: Сан-Франциско-де-Макоріс

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Elías Piña
uk: Еліас-Пінья

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Comendador
uk: Комендадор

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: El Seibo
uk: Ель-Сейбо

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz del Seibo
uk: Санта-Круз-дель-Сейбо

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Espaillat
uk: Еспайллат

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Moca
uk: Мока

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor
uk: Хато-Майор

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hato Mayor del Rey
uk: Хато-Майор-дель-Рей

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Independencia
uk: Індепенденсія

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Jimaní
uk: Хімані

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Altagracia
uk: Ла-Алтаграсія

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salvaleón de Higüey
uk: Сальвалеон-де-Хігуей

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Romana
uk: Ла-Романа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: La Vega
uk: Ла-Вега

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Concepción de La Vega
uk: Сонсепсьйон-де-Ла-Вега

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: María Trinidad Sánchez
uk: Марія-Тринідад-Санчес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Nagua
uk: Нагуа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monseñor Nouel
uk: Монсеньйор-Нуель

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Bonao
uk: Бонао

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Cristi
uk: Монте-Кристі

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Fernando de Monte Cristi
uk: Сан-Фернандо-де-Монте-Кристі

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Monte Plata
uk: Монте-Плата

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Pedernales
uk: Педерналес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Peravia
uk: Перавія

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Baní
uk: Бані

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Puerto Plata
uk: Пуерто-Плата

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Felipe de Puerto Plata
uk: Сан-Феліпе-де-Пуерто-Плата

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Hermanas Mirabal
uk: Ерманас-Мірабаль

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Salcedo
uk: Салседо

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Samaná
uk: Саманья

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Bárbara de Samaná
uk: Санта-Барбара-де-Саманья

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Sánchez Ramírez
uk: Санчес-Рамірез

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Cotuí
uk: Котуй

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Cristóbal
uk: Сан-Кристобал

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San José de Ocoa
uk: Сан-Хосе-де-Окоа

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan
uk: Сан-Хуан

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Juan de la Maguana
uk: Сан-Хуан-де-ла-Магуана

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Pedro de Macorís
uk: Сан-Педро-де-Макоріс

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago
uk: Сантьяго

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago de los Caballeros
uk: Сантьяго-де-лос-Кабальєрос

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santiago Rodríguez
uk: Сантьяго-Родрігес

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: San Ignacio de Sabaneta
uk: Сан-Ігнасіо-де-Сабанета

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo
uk: Санто-Домінго

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santo Domingo de Guzmán
uk: Санто-Домінго-де-Гузман

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Valverde
uk: Валверде

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: Santa Cruz de Mao
uk: Санта-Круз-де-Мао

[ctx: dominican_republic.kgm]
en: National District
uk: Національний округ

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ecuador
uk: Еквадор

[ctx: ecuador.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: ecuador.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: ecuador.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: ecuador.kgm]
en: Not Ecuador
uk: Не Еквадор

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azuay
uk: Азуай

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cuenca
uk: Куенца

[ctx: ecuador.kgm]
en: Bolívar
uk: Болівар

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guaranda
uk: Гуаранда

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cañar
uk: Канар

[ctx: ecuador.kgm]
en: Azogues
uk: Азогес

[ctx: ecuador.kgm]
en: Carchi
uk: Карчі

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tulcán
uk: Тулькан

[ctx: ecuador.kgm]
en: Chimborazo
uk: Чимборасо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Riobamba
uk: Ріобамба

[ctx: ecuador.kgm]
en: Cotopaxi
uk: Котопахі

[ctx: ecuador.kgm]
en: Latacunga
uk: Латакунга

[ctx: ecuador.kgm]
en: El Oro
uk: Ель-Оро

[ctx: ecuador.kgm]
en: Machala
uk: Мачала

[ctx: ecuador.kgm]
en: Esmeraldas
uk: Есмеральдас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Galápagos
uk: Галапагос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Baquerizo Moreno
uk: Пуерто-Бакуеризо-Морено

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayas
uk: Гуайас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Guayaquil
uk: Гуайакіль

[ctx: ecuador.kgm]
en: Imbabura
uk: Імбабура

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ibarra
uk: Ібарра

[ctx: ecuador.kgm]
en: Loja
uk: Лоха

[ctx: ecuador.kgm]
en: Los Ríos
uk: Лос-Ріос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Babahoyo
uk: Бабахойо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Manabí
uk: Манабі

[ctx: ecuador.kgm]
en: Portoviejo
uk: Портовьєхо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Morona Santiago
uk: Морона-Сантьяго

[ctx: ecuador.kgm]
en: Macas
uk: Макас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santa Elena
uk: Санта-Єлена

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de los Tsáchilas
uk: Санто-Домінго-де-лос-Цахілас

[ctx: ecuador.kgm]
en: Santo Domingo de Los Colorados
uk: Сантьяго-Домінго-де-лос-Колорадос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Napo
uk: Напо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tena
uk: Тена

[ctx: ecuador.kgm]
en: Orellana
uk: Орельяна

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puerto Francisco de Orellana
uk: Пуерто-Франциско-де-Орельяна

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pastaza
uk: Пастаза

[ctx: ecuador.kgm]
en: Puyo
uk: Пуйо

[ctx: ecuador.kgm]
en: Pichincha
uk: Пічінча

[ctx: ecuador.kgm]
en: Quito
uk: Кіто

[ctx: ecuador.kgm]
en: Sucumbíos
uk: Сукумбіос

[ctx: ecuador.kgm]
en: Nueva Loja
uk: Нуева-Лоха

[ctx: ecuador.kgm]
en: Tungurahua
uk: Тунгурагуа

[ctx: ecuador.kgm]
en: Ambato
uk: Амбато

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora Chinchipe
uk: Замора Чинчипе

[ctx: ecuador.kgm]
en: Zamora
uk: Замора

[ctx: egypt.kgm]
en: Egypt
uk: Єгипет

[ctx: egypt.kgm]
en: Governorates
uk: Губернаторства

[ctx: egypt.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: egypt.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: egypt.kgm]
en: Not Egypt
uk: Не Єгипет

[ctx: egypt.kgm]
en: Alexandria
uk: Олександрія

[ctx: egypt.kgm]
en: Aswan
uk: Асуан

[ctx: egypt.kgm]
en: Asyut
uk: Асьют

[ctx: egypt.kgm]
en: Beheira
uk: Бухейра

[ctx: egypt.kgm]
en: Damanhur
uk: Даманхур

[ctx: egypt.kgm]
en: Beni Suef
uk: Бені-Суейф

[ctx: egypt.kgm]
en: Cairo
uk: Каїр

[ctx: egypt.kgm]
en: Dakahlia
uk: Дакахлія

[ctx: egypt.kgm]
en: Mansura
uk: Ель-Мансура

[ctx: egypt.kgm]
en: Damietta
uk: Думьят

[ctx: egypt.kgm]
en: Faiyum
uk: Ель-Файюм

[ctx: egypt.kgm]
en: Gharbia
uk: Гарбія

[ctx: egypt.kgm]
en: Tanta
uk: Танта

[ctx: egypt.kgm]
en: Giza
uk: Гіза

[ctx: egypt.kgm]
en: Ismailia
uk: Ісмаїлія

[ctx: egypt.kgm]
en: Kafr el-Sheikh
uk: Кафр-еш-Шейх

[ctx: egypt.kgm]
en: Matruh
uk: Матрух

[ctx: egypt.kgm]
en: Mersa Matruh
uk: Мерса-Матрух

[ctx: egypt.kgm]
en: Minya
uk: Мінья

[ctx: egypt.kgm]
en: Monufia
uk: Мінуфія

[ctx: egypt.kgm]
en: Shibin el-Kom
uk: Шибін-ель-Ком

[ctx: egypt.kgm]
en: New Valley
uk: Нова Долина

[ctx: egypt.kgm]
en: Kharga
uk: Ель-Харга

[ctx: egypt.kgm]
en: North Sinai
uk: Північний Синай

[ctx: egypt.kgm]
en: Arish
uk: Ель-Аріш

[ctx: egypt.kgm]
en: Port Said
uk: Порт-Саїд

[ctx: egypt.kgm]
en: Qalyubia
uk: Кальюбія

[ctx: egypt.kgm]
en: Banha
uk: Бенха

[ctx: egypt.kgm]
en: Qena
uk: Кена

[ctx: egypt.kgm]
en: Red Sea
uk: Червоне Море

[ctx: egypt.kgm]
en: Hurghada
uk: Хургада

[ctx: egypt.kgm]
en: Al Sharqia
uk: Шаркія

[ctx: egypt.kgm]
en: Zagazig
uk: Заказік

[ctx: egypt.kgm]
en: Sohag
uk: Сохаг

[ctx: egypt.kgm]
en: South Sinai
uk: Південний Синай

[ctx: egypt.kgm]
en: el-Tor
uk: Ель-Тур

[ctx: egypt.kgm]
en: Suez
uk: Суец

[ctx: egypt.kgm]
en: Luxor
uk: Луксор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: El Salvador
uk: Сальвадор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Not El Salvador
uk: Не Сальвадор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Ahuachapán
uk: Ахуачапан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Ana
uk: Санта-Ана

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sonsonate
uk: Сонсонате

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Usulután
uk: Усулутан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Miguel
uk: Сан-Мігель

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Morazán
uk: Моразан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Francisco Gotera
uk: Сан-Франсіско-Готера

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Unión
uk: Ла-Юньйон

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Libertad
uk: Ла-Лібертад

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Santa Tecla
uk: Санта-Текла

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Chalatenango
uk: Чалатенанго

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cuscatlán
uk: Кускатлан

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cojutepeque
uk: Кохутепек

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Salvador
uk: Сан-Сальвадор

[ctx: el_salvador.kgm]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Zacatecoluca
uk: Закатеколука

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Cabañas
uk: Кабаньяс

[ctx: el_salvador.kgm]
en: Sensuntepeque
uk: Сенсунтепек

[ctx: el_salvador.kgm]
en: San Vicente
uk: Сан-Вінсенте

[ctx: emirates.kgm]
en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

[ctx: emirates.kgm]
en: Emirates
uk: Емірати

[ctx: emirates.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: emirates.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: emirates.kgm]
en: Not Emirates
uk: Не ОАЕ

[ctx: emirates.kgm]
en: Abu Dhabi
uk: Абу-Дабі

[ctx: emirates.kgm]
en: Ajman
uk: Аджман

[ctx: emirates.kgm]
en: Dubaï
uk: Дубаї

[ctx: emirates.kgm]
en: Fujairah
uk: Фуджейра

[ctx: emirates.kgm]
en: Ras al-Khaimah
uk: Рас ель-Хайма

[ctx: emirates.kgm]
en: Sharjah
uk: Шарджа

[ctx: emirates.kgm]
en: Umm al-Qaiwain
uk: Умм ель-Кувейн

[ctx: estonia.kgm]
en: Estonia
uk: Естонія

[ctx: estonia.kgm]
en: Counties
uk: Повіти

[ctx: estonia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: estonia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: estonia.kgm]
en: Not Estonia
uk: Не Естонія

[ctx: estonia.kgm]
en: Harju
uk: Харью

[ctx: estonia.kgm]
en: Tallinn
uk: Таллінн

[ctx: estonia.kgm]
en: Hiiu
uk: Хійуський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Kärdla
uk: Кьярдла

[ctx: estonia.kgm]
en: Ida-Viru
uk: Іда-Вируський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõhvi
uk: Йигеваський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Järva
uk: Ярваський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Paide
uk: Пайде

[ctx: estonia.kgm]
en: Jõgeva
uk: Йигева

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne
uk: Ляенеський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Haapsalu
uk: Хаапсалу

[ctx: estonia.kgm]
en: Lääne-Viru
uk: Ляене-Вируський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Rakvere
uk: Раквере

[ctx: estonia.kgm]
en: Pärnu
uk: Пярну

[ctx: estonia.kgm]
en: Põlva
uk: Пилва

[ctx: estonia.kgm]
en: Rapla
uk: Рапла

[ctx: estonia.kgm]
en: Saare
uk: Саареський повіт

[ctx: estonia.kgm]
en: Kuressaare
uk: Курессааре

[ctx: estonia.kgm]
en: Tartu
uk: Тарту

[ctx: estonia.kgm]
en: Valga
uk: Валга

[ctx: estonia.kgm]
en: Viljandi
uk: Вільянді

[ctx: estonia.kgm]
en: Võru
uk: Виру

[ctx: europe.kgm]
en: Europe
uk: Європа

[ctx: europe.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: europe.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: europe.kgm]
en: Coast
uk: Берег

[ctx: europe.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: europe.kgm]
en: Albania
uk: Албанія

[ctx: europe.kgm]
en: Tirana
uk: Тирана

[ctx: europe.kgm]
en: Algeria
uk: Алжир

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra
uk: Андорра

[ctx: europe.kgm]
en: Andorra la Vella
uk: Андорра-ла-Велья

[ctx: europe.kgm]
en: Austria
uk: Австрія

[ctx: europe.kgm]
en: Vienna
uk: Відень

[ctx: europe.kgm]
en: Belarus
uk: Білорусь

[ctx: europe.kgm]
en: Minsk
uk: Мінськ

[ctx: europe.kgm]
en: Belgium
uk: Бельгія

[ctx: europe.kgm]
en: Brussels
uk: Брюссель

[ctx: europe.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія та Герцеговина

[ctx: europe.kgm]
en: Sarajevo
uk: Сараєво

[ctx: europe.kgm]
en: Bulgaria
uk: Болгарія

[ctx: europe.kgm]
en: Sofia
uk: Софія

[ctx: europe.kgm]
en: Croatia
uk: Хорватія

[ctx: europe.kgm]
en: Zagreb
uk: Загреб

[ctx: europe.kgm]
en: Czechia
uk: Чехія

[ctx: europe.kgm]
en: Prague
uk: Прага

[ctx: europe.kgm]
en: Denmark
uk: Данія

[ctx: europe.kgm]
en: Copenhagen
uk: Копенгаген

[ctx: europe.kgm]
en: Estonia
uk: Естонія

[ctx: europe.kgm]
en: Tallinn
uk: Таллінн

[ctx: europe.kgm]
en: Finland
uk: Фінляндія

[ctx: europe.kgm]
en: Helsinki
uk: Гельсінкі

[ctx: europe.kgm]
en: North Macedonia
uk: Північна Македонія

[ctx: europe.kgm]
en: Skopje
uk: Скоп'є

[ctx: europe.kgm]
en: France
uk: Франція

[ctx: europe.kgm]
en: Paris
uk: Париж

[ctx: europe.kgm]
en: Germany
uk: Німеччина

[ctx: europe.kgm]
en: Berlin
uk: Берлін

[ctx: europe.kgm]
en: Greece
uk: Греція

[ctx: europe.kgm]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: europe.kgm]
en: Hungary
uk: Угорщина

[ctx: europe.kgm]
en: Budapest
uk: Будапешт

[ctx: europe.kgm]
en: Iceland
uk: Ісландія

[ctx: europe.kgm]
en: Reykjavik
uk: Рейк'явік

[ctx: europe.kgm]
en: Ireland
uk: Ірландія

[ctx: europe.kgm]
en: Dublin
uk: Дублін

[ctx: europe.kgm]
en: Italy
uk: Італія

[ctx: europe.kgm]
en: Rome
uk: Рим

[ctx: europe.kgm]
en: Latvia
uk: Латвія

[ctx: europe.kgm]
en: Riga
uk: Рига

[ctx: europe.kgm]
en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

[ctx: europe.kgm]
en: Vaduz
uk: Вадуц

[ctx: europe.kgm]
en: Lithuania
uk: Литва

[ctx: europe.kgm]
en: Vilnius
uk: Вільнюс

[ctx: europe.kgm]
en: Luxembourg
uk: Люксембург

[ctx: europe.kgm]
en: Moldova
uk: Молдова

[ctx: europe.kgm]
en: Chisinau
uk: Кишинеу

[ctx: europe.kgm]
en: Monaco
uk: Монако

[ctx: europe.kgm]
en: Morocco
uk: Марокко

[ctx: europe.kgm]
en: Netherlands
uk: Нідерланди

[ctx: europe.kgm]
en: Amsterdam
uk: Амстердам

[ctx: europe.kgm]
en: Norway
uk: Норвегія

[ctx: europe.kgm]
en: Oslo
uk: Осло

[ctx: europe.kgm]
en: Poland
uk: Польща

[ctx: europe.kgm]
en: Warsaw
uk: Варшава

[ctx: europe.kgm]
en: Portugal
uk: Португалія

[ctx: europe.kgm]
en: Lisbon
uk: Лісабон

[ctx: europe.kgm]
en: Romania
uk: Румунія

[ctx: europe.kgm]
en: Bucharest
uk: Бухарест

[ctx: europe.kgm]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: europe.kgm]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: europe.kgm]
en: San Marino
uk: Сан-Марино

[ctx: europe.kgm]
en: Serbia
uk: Сербія

[ctx: europe.kgm]
en: Belgrade
uk: Белград

[ctx: europe.kgm]
en: Montenegro
uk: Чорногорія

[ctx: europe.kgm]
en: Podgorica
uk: Подгоріца

[ctx: europe.kgm]
en: Slovakia
uk: Словаччина

[ctx: europe.kgm]
en: Bratislava
uk: Братислава

[ctx: europe.kgm]
en: Slovenia
uk: Словенія

[ctx: europe.kgm]
en: Ljubljana
uk: Любляна

[ctx: europe.kgm]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: europe.kgm]
en: Madrid
uk: Мадрид

[ctx: europe.kgm]
en: Sweden
uk: Швеція

[ctx: europe.kgm]
en: Stockholm
uk: Стокгольм

[ctx: europe.kgm]
en: Switzerland
uk: Швейцарія

[ctx: europe.kgm]
en: Bern
uk: Берн

[ctx: europe.kgm]
en: Syria
uk: Сирія

[ctx: europe.kgm]
en: Tunisia
uk: Туніс

[ctx: europe.kgm]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: europe.kgm]
en: Ankara
uk: Анкара

[ctx: europe.kgm]
en: Ukraine
uk: Україна

[ctx: europe.kgm]
en: Kyiv
uk: Київ

[ctx: europe.kgm]
en: United Kingdom
uk: Сполучене Королівство

[ctx: europe.kgm]
en: London
uk: Лондон

[ctx: europe.kgm]
en: Vatican City
uk: Місто Ватикан

[ctx: europe.kgm]
en: Malta
uk: Мальта

[ctx: europe.kgm]
en: Valletta
uk: Валетта

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland (Regions)
uk: Фінляндія (Області)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Not Finland (Regions)
uk: Не Фінляндія (Області)

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Åland
uk: Аландські острови

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mariehamn
uk: Мааріанхаміна

[ctx: finland_regions.kgm]
en: North Karelia
uk: Північна Карелія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Joensuu
uk: Йоенсуу

[ctx: finland_regions.kgm]
en: South Karelia
uk: Південна Карелія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lappeenranta
uk: Лаппеенранта

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Finland
uk: Центральна Фінляндія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Jyväskylä
uk: Йювяскюля

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Finland Proper
uk: Основна Фінляндія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Turku
uk: Турку

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kainuu
uk: Каїнуу

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kajaani
uk: Каяані

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lapland
uk: Лапландія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Rovaniemi
uk: Рованіємі

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Ostrobothnia
uk: Остроботнія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Vaasa
uk: Вааса

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Central Ostrobothnia
uk: Центральна Остроботнія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kokkola
uk: Коккола

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Ostrobothnia
uk: Північна Остроботнія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Oulu
uk: Оулу

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Ostrobothnia
uk: Південна Остроботнія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Seinäjoki
uk: Сейняйокі

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Päijänne-Tavastia
uk: Пяйянне-Тавастія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Lahti
uk: Лахті

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tavastia Proper
uk: Основна Тавастія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Hämeenlinna
uk: Хямєенлінна

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pirkanmaa
uk: Пірканмаа

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Tampere
uk: Тампере

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Satakunta
uk: Сатакунта

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Pori
uk: Порі

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Northern Savonia
uk: Північна Савонія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kuopio
uk: Куопіо

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Southern Savonia
uk: Південна Савонія

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Mikkeli
uk: Міккелі

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Uusimaa
uk: Уусімаа

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Helsinki
uk: Гельсінкі

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kymenlaakso
uk: Кюменлааксо

[ctx: finland_regions.kgm]
en: Kouvola
uk: Коувола

[ctx: @title:group]
en: This flag belongs to:
uk: Цей прапор належить:

[ctx: @title]
en: %1 by Flag
uk: %1 за прапором

[ctx: france.kgm]
en: France
uk: Франція

[ctx: france.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: france.kgm]
en: Not France
uk: Не Франція

[ctx: france.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: france.kgm]
en: Ain
uk: Ен

[ctx: france.kgm]
en: Bourg en Bresse
uk: Бурк-ан-Брес

[ctx: france.kgm]
en: Aisne
uk: Ена

[ctx: france.kgm]
en: Laon
uk: Лан

[ctx: france.kgm]
en: Allier
uk: Альє

[ctx: france.kgm]
en: Moulins
uk: Мулен

[ctx: france.kgm]
en: Alpes de Haute-Provence
uk: Альпи Верхнього Провансу

[ctx: france.kgm]
en: Digne-les-Bains
uk: Діль-ле-Бен

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Alpes
uk: Верхні Альпи

[ctx: france.kgm]
en: Gap
uk: Гап

[ctx: france.kgm]
en: Alpes Maritimes
uk: Приморські Альпи

[ctx: france.kgm]
en: Nice
uk: Ніцца

[ctx: france.kgm]
en: Ardèche
uk: Ардеш

[ctx: france.kgm]
en: Privas
uk: Прива

[ctx: france.kgm]
en: Ardennes
uk: Арденни

[ctx: france.kgm]
en: Charleville-Mézières
uk: Шарлевіль-Мезьєр

[ctx: france.kgm]
en: Ariège
uk: Арьєж

[ctx: france.kgm]
en: Foix
uk: Фуа

[ctx: france.kgm]
en: Aube
uk: Об

[ctx: france.kgm]
en: Troyes
uk: Труа

[ctx: france.kgm]
en: Aude
uk: Од

[ctx: france.kgm]
en: Carcassonne
uk: Каркассон

[ctx: france.kgm]
en: Aveyron
uk: Аверон

[ctx: france.kgm]
en: Rodez
uk: Родез

[ctx: france.kgm]
en: Bouches-du-Rhône
uk: Буш-дю-Рон

[ctx: france.kgm]
en: Marseille
uk: Марсель

[ctx: france.kgm]
en: Calvados
uk: Кальвадос

[ctx: france.kgm]
en: Caen
uk: Кан

[ctx: france.kgm]
en: Cantal
uk: Канталь

[ctx: france.kgm]
en: Aurillac
uk: Орійак

[ctx: france.kgm]
en: Charente
uk: Шаранта

[ctx: france.kgm]
en: Angoulème
uk: Ангулем

[ctx: france.kgm]
en: Charente-Maritime
uk: Приморська Шаранта

[ctx: france.kgm]
en: La Rochelle
uk: Ля-Рошель

[ctx: france.kgm]
en: Cher
uk: Шер

[ctx: france.kgm]
en: Bourges
uk: Бурж

[ctx: france.kgm]
en: Corrèze
uk: Коррез

[ctx: france.kgm]
en: Tulle
uk: Тюль

[ctx: france.kgm]
en: Corse du Sud
uk: Південна Корсика

[ctx: france.kgm]
en: Ajaccio
uk: Аяччо

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Corse
uk: Верхня Корсика

[ctx: france.kgm]
en: Bastia
uk: Бастія

[ctx: france.kgm]
en: Côte d'Or
uk: Кот-д’Ор

[ctx: france.kgm]
en: Dijon
uk: Діжон

[ctx: france.kgm]
en: Côtes d'Armor
uk: Кот-д’Армор

[ctx: france.kgm]
en: Saint Brieuc
uk: Сен-Бріє

[ctx: france.kgm]
en: Creuse
uk: Крьоз

[ctx: france.kgm]
en: Guéret
uk: Гере

[ctx: france.kgm]
en: Dordogne
uk: Дордонь

[ctx: france.kgm]
en: Périgueux
uk: Периге

[ctx: france.kgm]
en: Doubs
uk: Ду

[ctx: france.kgm]
en: Besançon
uk: Безансон

[ctx: france.kgm]
en: Drôme
uk: Дром

[ctx: france.kgm]
en: Valence
uk: Валанс

[ctx: france.kgm]
en: Eure
uk: Ер

[ctx: france.kgm]
en: Evreux
uk: Еврьо

[ctx: france.kgm]
en: Eure et Loir
uk: Ер і Луар

[ctx: france.kgm]
en: Chartres
uk: Шартрез

[ctx: france.kgm]
en: Finistère
uk: Фіністер

[ctx: france.kgm]
en: Quimper
uk: Кемпер

[ctx: france.kgm]
en: Gard
uk: Гар

[ctx: france.kgm]
en: Nîmes
uk: Нім

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Garonne
uk: Верхня Гаронна

[ctx: france.kgm]
en: Toulouse
uk: Тулуза

[ctx: france.kgm]
en: Gers
uk: Жер

[ctx: france.kgm]
en: Auch
uk: Ош

[ctx: france.kgm]
en: Gironde
uk: Жиронда

[ctx: france.kgm]
en: Bordeaux
uk: Бордо

[ctx: france.kgm]
en: Hérault
uk: Еро

[ctx: france.kgm]
en: Montpellier
uk: Монпельє

[ctx: france.kgm]
en: Ille et Vilaine
uk: Іль та Вілен

[ctx: france.kgm]
en: Rennes
uk: Ренн

[ctx: france.kgm]
en: Indre
uk: Ендр

[ctx: france.kgm]
en: Châteauroux
uk: Шательро

[ctx: france.kgm]
en: Indre et Loire
uk: Ендр і Луара

[ctx: france.kgm]
en: Tours
uk: Тур

[ctx: france.kgm]
en: Isère
uk: Ізер

[ctx: france.kgm]
en: Grenoble
uk: Гренобль

[ctx: france.kgm]
en: Jura
uk: Юра

[ctx: france.kgm]
en: Lons le Saunier
uk: Лон-ле-Соньє

[ctx: france.kgm]
en: Landes
uk: Ланди

[ctx: france.kgm]
en: Mont de Marsan
uk: Мон-де-Марсан

[ctx: france.kgm]
en: Loir et Cher
uk: Луар і Шер

[ctx: france.kgm]
en: Blois
uk: Блуа

[ctx: france.kgm]
en: Loire
uk: Луара

[ctx: france.kgm]
en: Saint Etienne
uk: Сент-Етьєн

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Loire
uk: Верхня Луара

[ctx: france.kgm]
en: Le Puy-en-Velay
uk: Ле-Пюї-ан-Веле

[ctx: france.kgm]
en: Loire-Atlantique
uk: Атлантична Луара

[ctx: france.kgm]
en: Nantes
uk: Нант

[ctx: france.kgm]
en: Loiret
uk: Луаре

[ctx: france.kgm]
en: Orléans
uk: Орлеан

[ctx: france.kgm]
en: Lot
uk: Ло

[ctx: france.kgm]
en: Cahors
uk: Каор

[ctx: france.kgm]
en: Lot et Garonne
uk: Ло і Гаронна

[ctx: france.kgm]
en: Agen
uk: Ажен

[ctx: france.kgm]
en: Lozère
uk: Лозер

[ctx: france.kgm]
en: Mende
uk: Манд

[ctx: france.kgm]
en: Maine et Loire
uk: Мен і Луара

[ctx: france.kgm]
en: Angers
uk: Анже

[ctx: france.kgm]
en: Manche
uk: Манш

[ctx: france.kgm]
en: Saint Lô
uk: Сен-Ло

[ctx: france.kgm]
en: Marne
uk: Марна

[ctx: france.kgm]
en: Châlons-en-Champagne
uk: Шалон-ен-Шампань

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Marne
uk: Верхня Марна

[ctx: france.kgm]
en: Chaumont
uk: Шомон

[ctx: france.kgm]
en: Mayenne
uk: Майенн

[ctx: france.kgm]
en: Laval
uk: Лаваль

[ctx: france.kgm]
en: Meurthe et Moselle
uk: Мьорт і Мозель

[ctx: france.kgm]
en: Nancy
uk: Нансі

[ctx: france.kgm]
en: Meuse
uk: Мьоз

[ctx: france.kgm]
en: Bar le Duc
uk: Бар-ле-Дюк

[ctx: france.kgm]
en: Morbihan
uk: Морбіан

[ctx: france.kgm]
en: Vannes
uk: Ван

[ctx: france.kgm]
en: Moselle
uk: Мозель

[ctx: france.kgm]
en: Metz
uk: Мец

[ctx: france.kgm]
en: Nièvre
uk: Ньєвр

[ctx: france.kgm]
en: Nevers
uk: Невер

[ctx: france.kgm]
en: Nord
uk: Нор

[ctx: france.kgm]
en: Lille
uk: Лілль

[ctx: france.kgm]
en: Oise
uk: Уаза

[ctx: france.kgm]
en: Beauvais
uk: Бове

[ctx: france.kgm]
en: Orne
uk: Орн

[ctx: france.kgm]
en: Alençon
uk: Алансон

[ctx: france.kgm]
en: Pas-de-Calais
uk: Па-де-Кале

[ctx: france.kgm]
en: Arras
uk: Аррас

[ctx: france.kgm]
en: Puy-de-Dôme
uk: Пюї-де-Дом

[ctx: france.kgm]
en: Clermont Ferrand
uk: Клермон-Ферран

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Atlantiques
uk: Атлантичні Піренеї

[ctx: france.kgm]
en: Pau
uk: По

[ctx: france.kgm]
en: Hautes-Pyrénées
uk: Верхні Піренеї

[ctx: france.kgm]
en: Tarbes
uk: Тарб

[ctx: france.kgm]
en: Pyrénées-Orientales
uk: Східні Піренеї

[ctx: france.kgm]
en: Perpignan
uk: Перпіньян

[ctx: france.kgm]
en: Bas-Rhin
uk: Нижній Рейн

[ctx: france.kgm]
en: Strasbourg
uk: Страсбур

[ctx: france.kgm]
en: Haut-Rhin
uk: Верхній Рейн

[ctx: france.kgm]
en: Colmar
uk: Кольмар

[ctx: france.kgm]
en: Rhône
uk: Рона

[ctx: france.kgm]
en: Lyon
uk: Ліон

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Saône
uk: Верхня Сона

[ctx: france.kgm]
en: Vesoul
uk: Везуль

[ctx: france.kgm]
en: Saône et Loire
uk: Сона і Луара

[ctx: france.kgm]
en: Mâcon
uk: Макон

[ctx: france.kgm]
en: Sarthe
uk: Сарта

[ctx: france.kgm]
en: Le Mans
uk: Ле-Ман

[ctx: france.kgm]
en: Savoie
uk: Савойя

[ctx: france.kgm]
en: Chambéry
uk: Шамбері

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Savoie
uk: Верхня Савойя

[ctx: france.kgm]
en: Annecy
uk: Ансі

[ctx: france.kgm]
en: Paris
uk: Париж

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Maritime
uk: Приморська Сена

[ctx: france.kgm]
en: Rouen
uk: Руан

[ctx: france.kgm]
en: Seine et Marne
uk: Сена і Марна

[ctx: france.kgm]
en: Melun
uk: Мелен

[ctx: france.kgm]
en: Yvelines
uk: Івелін

[ctx: france.kgm]
en: Versailles
uk: Версаль

[ctx: france.kgm]
en: Deux-Sèvres
uk: Дьо-Севр

[ctx: france.kgm]
en: Niort
uk: Ньор

[ctx: france.kgm]
en: Somme
uk: Сомма

[ctx: france.kgm]
en: Amiens
uk: Амьєн

[ctx: france.kgm]
en: Tarn
uk: Тарн

[ctx: france.kgm]
en: Albi
uk: Альбі

[ctx: france.kgm]
en: Tarn et Garonne
uk: Тарн і Гаронна

[ctx: france.kgm]
en: Montauban
uk: Монтобан

[ctx: france.kgm]
en: Var
uk: Вар

[ctx: france.kgm]
en: Toulon
uk: Тулон

[ctx: france.kgm]
en: Vaucluse
uk: Воклюз

[ctx: france.kgm]
en: Avignon
uk: Авіньон

[ctx: france.kgm]
en: Vendée
uk: Вандея

[ctx: france.kgm]
en: La Roche sur Yon
uk: Ля-Рош-сюр-Йон

[ctx: france.kgm]
en: Vienne
uk: Вьєнна

[ctx: france.kgm]
en: Poitiers
uk: Пуатьє

[ctx: france.kgm]
en: Haute-Vienne
uk: Верхня Вьєнна

[ctx: france.kgm]
en: Limoges
uk: Лімож

[ctx: france.kgm]
en: Vosges
uk: Вогези

[ctx: france.kgm]
en: Epinal
uk: Епіналь

[ctx: france.kgm]
en: Yonne
uk: Йонна

[ctx: france.kgm]
en: Auxerre
uk: Осер

[ctx: france.kgm]
en: Territoire de Belfort
uk: Територія Бельфор

[ctx: france.kgm]
en: Belfort
uk: Бельфор

[ctx: france.kgm]
en: Essonne
uk: Ессонн

[ctx: france.kgm]
en: Evry
uk: Еврі

[ctx: france.kgm]
en: Hauts-de-Seine
uk: Верхня Сена

[ctx: france.kgm]
en: Nanterre
uk: Нантер

[ctx: france.kgm]
en: Seine-Saint-Denis
uk: Сена-Сен-Дені

[ctx: france.kgm]
en: Bobigny
uk: Бобіньї

[ctx: france.kgm]
en: Val-de-Marne
uk: Валь-де-Марн

[ctx: france.kgm]
en: Créteil
uk: Кретей

[ctx: france.kgm]
en: Val d'Oise
uk: Валь-д’Уаз

[ctx: france.kgm]
en: Cergy-Pontoise
uk: Сержи-Понтуаз

[ctx: france_regions.kgm]
en: France (Regions)
uk: Франція (Області)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: france_regions.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: france_regions.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: france_regions.kgm]
en: Not France (Regions)
uk: Не Франція (Області)

[ctx: france_regions.kgm]
en: Provence-Alpes-Côte d'Azur
uk: Прованс-Альпи-Лазурове узбережжя

[ctx: france_regions.kgm]
en: Marseille
uk: Марсель

[ctx: france_regions.kgm]
en: Normandie
uk: Нормандія

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rouen
uk: Руан

[ctx: france_regions.kgm]
en: Corse
uk: Корсика

[ctx: france_regions.kgm]
en: Ajaccio
uk: Аяччо

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bourgogne-Franche-Comté
uk: Бургундія-Франш-Конте

[ctx: france_regions.kgm]
en: Dijon
uk: Діжон

[ctx: france_regions.kgm]
en: Occitanie
uk: Окситанія

[ctx: france_regions.kgm]
en: Toulouse
uk: Тулуза

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nouvelle-Aquitaine
uk: Нова Аквітанія

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bordeaux
uk: Бордо

[ctx: france_regions.kgm]
en: Bretagne
uk: Бретань

[ctx: france_regions.kgm]
en: Rennes
uk: Ренн

[ctx: france_regions.kgm]
en: Pays de Loire
uk: Землі на Луарі

[ctx: france_regions.kgm]
en: Nantes
uk: Нант

[ctx: france_regions.kgm]
en: Centre-Val-de-Loire
uk: Центр-Долина-Луари

[ctx: france_regions.kgm]
en: Orléans
uk: Орлеан

[ctx: france_regions.kgm]
en: Grand-Est
uk: Гранд-Ест

[ctx: france_regions.kgm]
en: Strasbourg
uk: Страсбур

[ctx: france_regions.kgm]
en: Auvergne-Rhône-Alpes
uk: Овернь-Рона-Альпи

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lyon
uk: Ліон

[ctx: france_regions.kgm]
en: Île de France
uk: Іль-де-Франс

[ctx: france_regions.kgm]
en: Paris
uk: Париж

[ctx: france_regions.kgm]
en: Hauts-de-France
uk: О-де-Франс

[ctx: france_regions.kgm]
en: Lille
uk: Лілль

[ctx: georgia.kgm]
en: Georgia
uk: Грузія

[ctx: georgia.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: georgia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: georgia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: georgia.kgm]
en: Not Georgia
uk: Не Грузія

[ctx: georgia.kgm]
en: Abkhazia
uk: Абхазія

[ctx: georgia.kgm]
en: Sokhumi
uk: Сухумі

[ctx: georgia.kgm]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
uk: Мегрелія-Гірська Сванетія

[ctx: georgia.kgm]
en: Zugdidi
uk: Зугдіді

[ctx: georgia.kgm]
en: Guria
uk: Гурія

[ctx: georgia.kgm]
en: Ozurgeti
uk: Озургеті

[ctx: georgia.kgm]
en: Ajaria
uk: Аджарія

[ctx: georgia.kgm]
en: Batumi
uk: Батумі

[ctx: georgia.kgm]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
uk: Рача-Лечхумі і Нижня Сванетія

[ctx: georgia.kgm]
en: Ambrolauri
uk: Амбролаурі

[ctx: georgia.kgm]
en: Imereti
uk: Імеретія

[ctx: georgia.kgm]
en: Kutaisi
uk: Кутаїсі

[ctx: georgia.kgm]
en: Samtskhe-Javakheti
uk: Самцхе-Джавахеті

[ctx: georgia.kgm]
en: Akhaltsikhe
uk: Ахалцихе

[ctx: georgia.kgm]
en: Shida Kartli
uk: Внутрішня Картлі

[ctx: georgia.kgm]
en: Gori
uk: Горі

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta-Mtianeti
uk: Мцхета-Мтіанеті

[ctx: georgia.kgm]
en: Mtskheta
uk: Мцхета

[ctx: georgia.kgm]
en: Kvemo Kartli
uk: Нижня Картлі

[ctx: georgia.kgm]
en: Rustavi
uk: Руставі

[ctx: georgia.kgm]
en: Kakheti
uk: Кахетія

[ctx: georgia.kgm]
en: Telavi
uk: Телаві

[ctx: georgia.kgm]
en: Tbilisi
uk: Тбілісі

[ctx: germany.kgm]
en: Germany
uk: Німеччина

[ctx: germany.kgm]
en: States
uk: Землі

[ctx: germany.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: germany.kgm]
en: Not Germany
uk: Не Німеччина

[ctx: germany.kgm]
en: Baden-Württemberg
uk: Баден-Вюртемберг

[ctx: germany.kgm]
en: Stuttgart
uk: Штутгарт

[ctx: germany.kgm]
en: Bavaria
uk: Баварія

[ctx: germany.kgm]
en: Munich
uk: Мюнхен

[ctx: germany.kgm]
en: Berlin
uk: Берлін

[ctx: germany.kgm]
en: Brandenburg
uk: Бранденбург

[ctx: germany.kgm]
en: Potsdam
uk: Потсдам

[ctx: germany.kgm]
en: Bremen
uk: Бремен

[ctx: germany.kgm]
en: Hamburg
uk: Гамбург

[ctx: germany.kgm]
en: Hesse
uk: Гессе

[ctx: germany.kgm]
en: Wiesbaden
uk: Вісбаден

[ctx: germany.kgm]
en: Mecklenburg-Vorpommern
uk: Мекленбург-Західна Померанія

[ctx: germany.kgm]
en: Schwerin
uk: Шверин

[ctx: germany.kgm]
en: Lower Saxony
uk: Нижня Саксонія

[ctx: germany.kgm]
en: Hanover
uk: Гановер

[ctx: germany.kgm]
en: North Rhine-Westphalia
uk: Північна Рейн-Вестфалія

[ctx: germany.kgm]
en: Düsseldorf
uk: Дюссельдорф

[ctx: germany.kgm]
en: Rhineland-Palatinate
uk: Рейнланд-Пфальц

[ctx: germany.kgm]
en: Mainz
uk: Майнц

[ctx: germany.kgm]
en: Saarland
uk: Саар

[ctx: germany.kgm]
en: Saarbrücken
uk: Саарбрюкен

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony
uk: Саксонія

[ctx: germany.kgm]
en: Dresden
uk: Дрезден

[ctx: germany.kgm]
en: Saxony-Anhalt
uk: Саксонія-Ангальт

[ctx: germany.kgm]
en: Magdeburg
uk: Магдебург

[ctx: germany.kgm]
en: Schleswig-Holstein
uk: Шлезвіг-Гольштейн

[ctx: germany.kgm]
en: Kiel
uk: Кіль

[ctx: germany.kgm]
en: Thuringia
uk: Тюрінгія

[ctx: germany.kgm]
en: Erfurt
uk: Ерфурт

[ctx: ghana.kgm]
en: Ghana
uk: Гана

[ctx: ghana.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: ghana.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: ghana.kgm]
en: Gulf of Guinea
uk: Гвінейська затока

[ctx: ghana.kgm]
en: Ivory Coast
uk: Кот-д'Івуар

[ctx: ghana.kgm]
en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

[ctx: ghana.kgm]
en: Togo
uk: Того

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper West
uk: Верхній Західний

[ctx: ghana.kgm]
en: Wa
uk: Ва

[ctx: ghana.kgm]
en: Upper East
uk: Верхній Східний

[ctx: ghana.kgm]
en: Bolgatanga
uk: Болгатанга

[ctx: ghana.kgm]
en: Northern
uk: Північна

[ctx: ghana.kgm]
en: Tamale
uk: Тамале

[ctx: ghana.kgm]
en: Brong-Ahafo
uk: Бронг-Ахафо

[ctx: ghana.kgm]
en: Sunyani
uk: Суньяні

[ctx: ghana.kgm]
en: Volta
uk: Вольта

[ctx: ghana.kgm]
en: Ho
uk: Хо

[ctx: ghana.kgm]
en: Ashanti
uk: Ашанті

[ctx: ghana.kgm]
en: Kumasi
uk: Кумасі

[ctx: ghana.kgm]
en: Eastern
uk: Східна

[ctx: ghana.kgm]
en: Koforidua
uk: Кофорідуа

[ctx: ghana.kgm]
en: Western
uk: Західна

[ctx: ghana.kgm]
en: Sekondi
uk: Секонді

[ctx: ghana.kgm]
en: Central
uk: Центральна

[ctx: ghana.kgm]
en: Cape Coast
uk: Кейп-Кост

[ctx: ghana.kgm]
en: Greater Accra
uk: Велика Аккра

[ctx: ghana.kgm]
en: Accra
uk: Аккра

[ctx: goa.kgm]
en: Goa
uk: Гоа

[ctx: goa.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: goa.kgm]
en: Not Goa
uk: Не Гоа

[ctx: goa.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: goa.kgm]
en: Canacona
uk: Канакона

[ctx: goa.kgm]
en: Chaudi
uk: Чауді

[ctx: goa.kgm]
en: Quepem
uk: Квепем

[ctx: goa.kgm]
en: Mormugao
uk: Мормугао

[ctx: goa.kgm]
en: Vasco da Gama
uk: Васко да Гама

[ctx: goa.kgm]
en: Sanguem
uk: Сангуем

[ctx: goa.kgm]
en: Salcette
uk: Салсетте

[ctx: goa.kgm]
en: Margao
uk: Маргао

[ctx: goa.kgm]
en: Ponda
uk: Понда

[ctx: goa.kgm]
en: Pernem
uk: Пернем

[ctx: goa.kgm]
en: Bardez
uk: Бардез

[ctx: goa.kgm]
en: Mapusa
uk: Мапуса

[ctx: goa.kgm]
en: Bicholim
uk: Бічолім

[ctx: goa.kgm]
en: Tiswadi
uk: Тісваді

[ctx: goa.kgm]
en: Panjim
uk: Панджім

[ctx: goa.kgm]
en: Satari
uk: Сатарі

[ctx: goa.kgm]
en: Valpoi
uk: Валпой

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Great-Britain (Historic Counties)
uk: Велика Британія (історичні графства)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Counties
uk: Графства

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Not Great-Britain (Historic Counties)
uk: Не Велика Британія (історичні графства)

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shetland islands
uk: Шетладські острови

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lerwick
uk: Лервік

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Orkney
uk: Оркнейські острови

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkwall
uk: Керкволл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caithness
uk: Кейтнесс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wick
uk: Вік

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sutherland
uk: Сазерленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dornoch
uk: Дорнох

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ross-shire and Cromarty
uk: Россшир і Кромарті

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dingwall
uk: Дінґволл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness-shire
uk: Інвернессшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inverness
uk: Інвернесс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairnshire
uk: Нерншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nairn
uk: Нерн

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morayshire
uk: Морейшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Elgin
uk: Елгін

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banffshire
uk: Бенффшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Banff
uk: Банфф

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeenshire
uk: Абердіншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aberdeen
uk: Абердін

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kincardineshire
uk: Кінкардайншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stonehaven
uk: Стоунхевн

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Angus
uk: Ангус

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Forfar
uk: Форфар

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perthshire
uk: Пертшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Perth
uk: Перт

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Argyllshire
uk: Аргайлшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Inveraray
uk: Інверерей

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbartonshire
uk: Думбартоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumbarton
uk: Думбартон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirlingshire
uk: Стірлінґшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stirling
uk: Стірлінґ

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Clackmannanshire
uk: Клакманнаншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Alloa
uk: Аллоу

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross-shire
uk: Кінроссшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kinross
uk: Кінросс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Fife
uk: Файф

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenrothes
uk: Гленровз

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: East Lothian
uk: Східний Лотіан

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haddington
uk: Хеддінгтон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Midlothian
uk: Мідлотіан

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dalkeith
uk: Далкайт

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Lothian
uk: Західний Лотіан

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Livingston
uk: Лівінгстон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanarkshire
uk: Ланаркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lanark
uk: Ланарк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Renfrewshire
uk: Ренфрушир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Paisley
uk: Пейслі

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayrshire
uk: Ейршир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ayr
uk: Ейр

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buteshire
uk: Бьютшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rothesay
uk: Ротсей

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtownshire
uk: Вігтауншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wigtown
uk: Вігтаун

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbrightshire
uk: Кіркудбрайтшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kirkcudbright
uk: Кіркудбрайт

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfriesshire
uk: Дамфрісшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dumfries
uk: Дамфріс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peeblesshire
uk: Піблзшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Peebles
uk: Піблз

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirkshire
uk: Селкіркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Selkirk
uk: Селкірк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburghshire
uk: Роксбургшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Roxburgh
uk: Роксбург

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berwickshire
uk: Бервікшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Duns
uk: Данс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northumberland
uk: Нортумберленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Morpeth
uk: Морпет

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cumberland
uk: Камберленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carlisle
uk: Карлайл

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Durham
uk: Дарем

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Westmorland
uk: Вестморленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Appleby-in-Westmorland
uk: Епплбай-ін-Вестморленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lancashire
uk: Ланкашир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Preston
uk: Престон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Yorkshire
uk: Йоркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: York
uk: Йорк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincolnshire
uk: Лінкольншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Lincoln
uk: Лінкольн

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Nottinghamshire
uk: Ноттінгемшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: West Bridgford
uk: Західний Бріджфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Derbyshire
uk: Дербішир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Matlock
uk: Метлок

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cheshire
uk: Чешир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chester
uk: Честер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shropshire
uk: Шропшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Shrewbury
uk: Шрубері

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Staffordshire
uk: Стаффордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Stafford
uk: Стаффорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Leicestershire
uk: Лесестершир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glenfield
uk: Гленфілд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Rutland
uk: Ратленд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oakham
uk: Оукхем

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northamptonshire
uk: Нортгемптоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Northampton
uk: Нортгемптон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdonshire
uk: Гантінгдоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Huntingdon
uk: Гантінгдон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridgeshire
uk: Кембриджшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cambridge
uk: Кембридж

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norfolk
uk: Норфолк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Norwich
uk: Норвіч

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Suffolk
uk: Саффолк

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Ipswich
uk: Іпсвіч

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Essex
uk: Ессекс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chelmsford
uk: Чельмсфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kent
uk: Кент

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Maidstone
uk: Мейдстон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Sussex
uk: Сассекс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Chichester
uk: Чичестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Surrey
uk: Суррей

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Middlesex
uk: Міддлсекс

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: London
uk: Лондон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertfordshire
uk: Гартфордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hertford
uk: Гартфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedfordshire
uk: Бедфордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Bedford
uk: Бедфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Buckinghamshire
uk: Бакінгемшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Aylesbury
uk: Ейлсбері

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxfordshire
uk: Оксфордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Oxford
uk: Оксфорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Berkshire
uk: Беркшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Reading
uk: Редінг

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hampshire
uk: Гемпшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Winchester
uk: Вінчестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorset
uk: Дорсет

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dorchester
uk: Дорчестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Devon
uk: Девон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Exeter
uk: Ексетер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cornwall
uk: Корнуол

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Truro
uk: Труро

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Somerset
uk: Сомерсет

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Taunton
uk: Тонтон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Wiltshire
uk: Уїлтшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Trowbridge
uk: Траубридж

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucestershire
uk: Глостершир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Gloucester
uk: Глостер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwickshire
uk: Уорвікшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Warwick
uk: Уорвік

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcestershire
uk: Ворсестершир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Worcester
uk: Уорчестер

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Herefordshire
uk: Герефордшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Hereford
uk: Герефорд

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouthshire
uk: Монмутшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Monmouth
uk: Монмут

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Glamorgan
uk: Глеморган

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiff
uk: Кардіф

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Carmarthenshire
uk: Кармартеншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Llanelli
uk: Лланеллі

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Pembrokeshire
uk: Пембрукшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Haverfordwest
uk: Гаверфордвест

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardiganshire
uk: Кардіганшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Cardigan
uk: Кардіган

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecknockshire
uk: Брекнокшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Brecon
uk: Брекон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Radnorshire
uk: Редноршир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: New Radnor
uk: Нью-Реднор

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomeryshire
uk: Монтгомерішир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Montgomery
uk: Монтгомері

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Merionethshire
uk: Меріонетшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Dolgellau
uk: Долгеллау

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfonshire
uk: Кернарфоншир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Caernarfon
uk: Кернарфон

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Anglesey
uk: Англсі

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Holyhead
uk: Голіхед

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbighshire
uk: Денбішир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Denbigh
uk: Денбі

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Flintshire
uk: Флінтшир

[ctx: great-britain_counties.kgm]
en: Mold
uk: Молд

[ctx: greece.kgm]
en: Greece
uk: Греція

[ctx: greece.kgm]
en: Peripheries
uk: Префектури

[ctx: greece.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: greece.kgm]
en: Aegean Sea
uk: Егейське море

[ctx: greece.kgm]
en: Balkans
uk: Балкани

[ctx: greece.kgm]
en: Sea of Crete
uk: Критське море

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Sea
uk: Іонічне море

[ctx: greece.kgm]
en: Mediterranean Sea
uk: Середземне море

[ctx: greece.kgm]
en: Not Greece
uk: Не Греція

[ctx: greece.kgm]
en: Attica
uk: Аттика

[ctx: greece.kgm]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: greece.kgm]
en: Central Greece
uk: Центральна Греція

[ctx: greece.kgm]
en: Lamia
uk: Ламія

[ctx: greece.kgm]
en: Central Macedonia
uk: Центральна Македонія

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaloniki
uk: Фесалоніки

[ctx: greece.kgm]
en: Crete
uk: Крит

[ctx: greece.kgm]
en: Heraklion
uk: Геракліон

[ctx: greece.kgm]
en: East Macedonia and Thrace
uk: Східна Македонія та Фракія

[ctx: greece.kgm]
en: Komotini
uk: Комотіні

[ctx: greece.kgm]
en: Epirus
uk: Епір

[ctx: greece.kgm]
en: Ioannina
uk: Яніна

[ctx: greece.kgm]
en: Ionian Islands
uk: Іонійські острови

[ctx: greece.kgm]
en: Corfu
uk: Корфу

[ctx: greece.kgm]
en: North Aegean
uk: Північні Егейські Острови

[ctx: greece.kgm]
en: Mytilene
uk: Мітіліні

[ctx: greece.kgm]
en: Peloponnese
uk: Пелопонесс

[ctx: greece.kgm]
en: Tripoli
uk: Тріполі

[ctx: greece.kgm]
en: South Aegean
uk: Південні Егейські Острови

[ctx: greece.kgm]
en: Ermoupoli
uk: Ермуполіс

[ctx: greece.kgm]
en: Thessaly
uk: Фесалія

[ctx: greece.kgm]
en: Larissa
uk: Лариса

[ctx: greece.kgm]
en: West Greece
uk: Західна Греція

[ctx: greece.kgm]
en: Patras
uk: Патрас

[ctx: greece.kgm]
en: West Macedonia
uk: Західна Македонія

[ctx: greece.kgm]
en: Kozani
uk: Козані

[ctx: greece.kgm]
en: Mount Athos
uk: Гора Афон

[ctx: greece.kgm]
en: Karyes
uk: Карьє

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Greece (Peripheries)
uk: Греція (Номи)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peripheries
uk: Номи

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Not Greece (Peripheries)
uk: Не Греція (Номи)

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Eastern Macedonia and Thrace
uk: Східна Македонія та Фракія

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Komotini
uk: Комотіні

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Macedonia
uk: Центральна Македонія

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaloniki
uk: Фесалоніки

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Macedonia
uk: Західна Македонія

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Kozani
uk: Козані

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ionian Islands
uk: Іонійські острови

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Corfu
uk: Корфу

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Epirus
uk: Епір

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ioannina
uk: Яніна

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: West Greece
uk: Західна Греція

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Patras
uk: Патрас

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Thessaly
uk: Фесалія

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Larissa
uk: Лариса

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Central Greece
uk: Центральна Греція

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Lamia
uk: Ламія

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Attica
uk: Аттика

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Peloponnese
uk: Пелопонесс

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Tripoli
uk: Тріполі

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: North Aegean
uk: Північні Егейські Острови

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mytilene
uk: Мітіліні

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: South Aegean
uk: Південні Егейські Острови

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Ermoupoli
uk: Ермуполіс

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Crete
uk: Крит

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Heraklion
uk: Іракліон

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
uk: Автономна область Гора Афон

[ctx: greece_peripheries.kgm]
en: Karyes
uk: Карьє

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Greece (Prefectures)
uk: Греція (Номи)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Prefectures
uk: Номи

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Not Greece (Prefectures)
uk: Не Греція (номи)

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Drama
uk: Драма

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evros
uk: Еврос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Alexandroupolis
uk: Александруполіс

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kavala
uk: Кавала

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodope
uk: Родопі

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Komotini
uk: Комотіні

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Xanthi
uk: Ксанті

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcidice
uk: Халкідікі

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Polygyros
uk: Поліїрос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Imathia
uk: Іматія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Veria
uk: Верія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kilkis
uk: Кілкіс

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pella
uk: Пелла

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Edhessa
uk: Едесса

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pieria
uk: Пієрія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Katerini
uk: Катеріні

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Serres
uk: Сере

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thessaloniki
uk: Фесалоніки

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Florina
uk: Флоріна

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Grevena
uk: Гревена

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kastoria
uk: Касторія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kozani
uk: Козані

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arta
uk: Арта

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ioannina
uk: Яніна

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Preveza
uk: Превеза

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Thresprotia
uk: Треспротія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Igoumenitsa
uk: Ігуменіца

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karditsa
uk: Кардіца

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Larissa
uk: Лариса

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Magnesia
uk: Магнісія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Volos
uk: Волос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Trikala
uk: Трікала

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corfu
uk: Корфу

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kefalonia
uk: Кефалонія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argostoli
uk: Аргостолі

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lefkada
uk: Лефкада

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Zakynthos
uk: Закінтос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Achaea
uk: Ахея

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Patras
uk: Патрас

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Aetolia-Acarnania
uk: Етолія і Акарнанія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Missolonghi
uk: Месолонгі

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elis
uk: Еліда

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pyrgos
uk: Піргос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Euboea
uk: Евбея

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chalcis
uk: Халкіс

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Evrytania
uk: Еврітанія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karpenisi
uk: Карпенісіон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phocis
uk: Фокіда

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Amphissa
uk: Амфісса

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Phtiotis
uk: Фтіотида

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lamia
uk: Ламія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Boeotia
uk: Беотія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Livadia
uk: Лівадія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Piraeus
uk: Пірей

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: West Attica
uk: Західна Аттика

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Elefsina
uk: Елефсіна

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: East Attica
uk: Східна Аттика

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Pallini
uk: Палліні

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Arcadia
uk: Аркадія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Tripoli
uk: Тріполі

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Argolis
uk: Арголіда

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nauplie
uk: Нафпліон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthia
uk: Корінфія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Corinthe
uk: Корінф

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Laconia
uk: Лаконія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Sparte
uk: Спарта

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Messinia
uk: Мессінія

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Kalamata
uk: Каламата

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chios
uk: Хіос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lesbos
uk: Лесбос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mytilene
uk: Мітіліні

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Samos
uk: Самос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Cyclades
uk: Кіклади

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Ermoupoli
uk: Ермуполіс

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Dodecanese
uk: Додеканес

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rhodes
uk: Родос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Chania
uk: Ханья

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Heraklion
uk: Іракліон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Iraklio
uk: Геракліон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Lasithi
uk: Ласітіон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Nikolaos
uk: Ніколаос

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymnon
uk: Ретімнон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Rethymno
uk: Ретімнон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Mont Athos autonomous region
uk: Автономна область Гора Афон

[ctx: greece_prefectures.kgm]
en: Karyes
uk: Карьє

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guatemala
uk: Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: guatemala.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: guatemala.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: guatemala.kgm]
en: Not Guatemala
uk: Не Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: Alta Verapaz
uk: Альта-Верапаз

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cobán
uk: Кобан

[ctx: guatemala.kgm]
en: Baja Verapaz
uk: Байа Верапас

[ctx: guatemala.kgm]
en: Salamá
uk: Салама

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chimaltenango
uk: Чимальтенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Chiquimula
uk: Чикуймула

[ctx: guatemala.kgm]
en: Petén
uk: Петен

[ctx: guatemala.kgm]
en: Flores
uk: Флорес

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Progreso
uk: Ель-Прогресо

[ctx: guatemala.kgm]
en: Guastatoya
uk: Гуастатоя

[ctx: guatemala.kgm]
en: El Quiché
uk: Ель-Кіче

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Cruz del Quiché
uk: Санта-Круз-дель-Кіче

[ctx: guatemala.kgm]
en: Escuintla
uk: Ескінтла

[ctx: guatemala.kgm]
en: Ciudad Guatemala
uk: Сьюдад-Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: Huehuetenango
uk: Хуехуетенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Izabal
uk: Іцабал

[ctx: guatemala.kgm]
en: Puerto Barrios
uk: Пуерто-Барріос

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jalapa
uk: Халапа

[ctx: guatemala.kgm]
en: Jutiapa
uk: Хутіапа

[ctx: guatemala.kgm]
en: Quetzaltenango
uk: Кесальтенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Retalhuleu
uk: Реталхулеу

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sacatepéquez
uk: Сакатепекес

[ctx: guatemala.kgm]
en: Antigua Guatemala
uk: Антигуа-Гватемала

[ctx: guatemala.kgm]
en: San Marcos
uk: Сан-Маркос

[ctx: guatemala.kgm]
en: Santa Rosa
uk: Санта-Роза

[ctx: guatemala.kgm]
en: Cuilapa
uk: Куїлапа

[ctx: guatemala.kgm]
en: Sololá
uk: Солола

[ctx: guatemala.kgm]
en: Suchitepéquez
uk: Сучітепекес

[ctx: guatemala.kgm]
en: Mazatenango
uk: Мазатенанго

[ctx: guatemala.kgm]
en: Totonicapán
uk: Тотонікапан

[ctx: guatemala.kgm]
en: Zacapa
uk: Закапа

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gujarat
uk: Гуджарат

[ctx: gujarat.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: gujarat.kgm]
en: Not Gujarat
uk: Поза межами Гуджарату

[ctx: gujarat.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kutch / Kachchh
uk: Кутч

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhuj
uk: Бхудж

[ctx: gujarat.kgm]
en: Banaskantha
uk: Банаскантха

[ctx: gujarat.kgm]
en: Palanpur
uk: Паланпур

[ctx: gujarat.kgm]
en: Patan
uk: Патан

[ctx: gujarat.kgm]
en: Mehsana
uk: Мехсана

[ctx: gujarat.kgm]
en: Sabarkantha
uk: Сабаркантха

[ctx: gujarat.kgm]
en: Himmatnagar
uk: Хімматнагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Gandhinagar
uk: Гандінагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surendranagar
uk: Сурендранагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahmedabad
uk: Ахмадабад

[ctx: gujarat.kgm]
en: Kheda
uk: Кхеда

[ctx: gujarat.kgm]
en: Panch Mahal / Panchmahal
uk: Панчмахал

[ctx: gujarat.kgm]
en: Godhra
uk: Годхра

[ctx: gujarat.kgm]
en: Dahod
uk: Даход

[ctx: gujarat.kgm]
en: Jamnagar
uk: Джамнагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajkot
uk: Раджкот

[ctx: gujarat.kgm]
en: Junagadh
uk: Джунагадх

[ctx: gujarat.kgm]
en: Amreli
uk: Амрелі

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bhavnagar
uk: Бхавнагар

[ctx: gujarat.kgm]
en: Anand
uk: Ананд

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vadodara
uk: Вадодара

[ctx: gujarat.kgm]
en: Bharuch
uk: Бхаруч

[ctx: gujarat.kgm]
en: Narmada
uk: Нармада

[ctx: gujarat.kgm]
en: Rajpipla
uk: Раджпіпла

[ctx: gujarat.kgm]
en: Surat
uk: Сурат

[ctx: gujarat.kgm]
en: Tapi
uk: Тапі

[ctx: gujarat.kgm]
en: Vyara
uk: В’яра

[ctx: gujarat.kgm]
en: The Dangs / Dang
uk: Данг

[ctx: gujarat.kgm]
en: Ahwa
uk: Ахва

[ctx: gujarat.kgm]
en: Navsari
uk: Навсарі

[ctx: gujarat.kgm]
en: Valsad
uk: Валсад

[ctx: gujarat.kgm]
en: Porbandar
uk: Порбандар

[ctx: guyana.kgm]
en: Guyana
uk: Гаяна

[ctx: guyana.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: guyana.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: guyana.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: guyana.kgm]
en: Not Guyana
uk: Не Гаяна

[ctx: guyana.kgm]
en: Barima-Waini
uk: Барима-Ваїні

[ctx: guyana.kgm]
en: Mabaruma
uk: Мабарума

[ctx: guyana.kgm]
en: Pomeroon-Supenaam
uk: Померун-Супенаам

[ctx: guyana.kgm]
en: Anna Regina
uk: Анна-Регіна

[ctx: guyana.kgm]
en: Essequibo Islands-West Demerara
uk: Острови Ессекібо-Західна Демерара

[ctx: guyana.kgm]
en: Vreed en Hoop
uk: Врид-ін-Хоуп

[ctx: guyana.kgm]
en: Demerara-Mahaica
uk: Демерара-Махаїка

[ctx: guyana.kgm]
en: Paradise
uk: Парадіз

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahaica-Berbice
uk: Махаїка-Бербіс

[ctx: guyana.kgm]
en: Fort Wellington
uk: Форт-Веллінгтон

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Demerara-Berbice
uk: Верхня Демемара-Бербіс

[ctx: guyana.kgm]
en: Linden
uk: Лінден

[ctx: guyana.kgm]
en: Cuyuni-Mazaruni
uk: Каюні-Мазаруні

[ctx: guyana.kgm]
en: Bartica
uk: Бартіка

[ctx: guyana.kgm]
en: Potaro-Siparuni
uk: Потаро-Сіпаруні

[ctx: guyana.kgm]
en: Mahdia
uk: Махдія

[ctx: guyana.kgm]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
uk: Верхнє Такуту-Верхнє Ессекібо

[ctx: guyana.kgm]
en: Lethem
uk: Летем

[ctx: guyana.kgm]
en: East Berbice-Corentyne
uk: Східна Бербіс-Корентіна

[ctx: guyana.kgm]
en: New Amsterdam
uk: Нью-Амстердам

[ctx: haiti.kgm]
en: Haiti
uk: Гаїті

[ctx: haiti.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: haiti.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: haiti.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: haiti.kgm]
en: Not Haiti
uk: Не Гаїті

[ctx: haiti.kgm]
en: Artibonite
uk: Артибоніте

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Gonaïves
uk: Гонаїв

[ctx: haiti.kgm]
en: Centre
uk: Центральний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Hinche
uk: Енш

[ctx: haiti.kgm]
en: Grand'Anse
uk: Гран'Ансі

[ctx: haiti.kgm]
en: Jérémie
uk: Жеремі

[ctx: haiti.kgm]
en: Nippes
uk: Ніпе

[ctx: haiti.kgm]
en: Miragoâne
uk: Мірагун

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord
uk: Північний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Cap-Haïtien
uk: Кап-Антьєн

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Est
uk: Північно-східний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Fort-Liberté
uk: Фор-Ліберте

[ctx: haiti.kgm]
en: Nord-Ouest
uk: Північно-західний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-de-Paix
uk: Пор-де-Пе

[ctx: haiti.kgm]
en: Ouest
uk: Східний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Port-au-Prince
uk: Порт-о-Пренс

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud
uk: Південний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Les Cayes
uk: Ле-Ке

[ctx: haiti.kgm]
en: Sud-Est
uk: Південно-східний департамент

[ctx: haiti.kgm]
en: Jacmel
uk: Жакмель

[ctx: haryana.kgm]
en: Haryana
uk: Хар’яна

[ctx: haryana.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: haryana.kgm]
en: Not Haryana
uk: Поза межами Хар’яни

[ctx: haryana.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: haryana.kgm]
en: Chandigarh
uk: Чандігарх

[ctx: haryana.kgm]
en: Panchkula
uk: Панчкула

[ctx: haryana.kgm]
en: Ambala
uk: Амбала

[ctx: haryana.kgm]
en: Yamuna Nagar
uk: Ямуна-Нагар

[ctx: haryana.kgm]
en: Kurukshetra
uk: Курукшетра

[ctx: haryana.kgm]
en: Karnal
uk: Карнал

[ctx: haryana.kgm]
en: Kaithal
uk: Кайтхал

[ctx: haryana.kgm]
en: Jind
uk: Джинд

[ctx: haryana.kgm]
en: Panipat
uk: Паніпат

[ctx: haryana.kgm]
en: Sonipat
uk: Соніпат

[ctx: haryana.kgm]
en: Faridabad
uk: Фарідабад

[ctx: haryana.kgm]
en: Mewat
uk: Меват

[ctx: haryana.kgm]
en: Nuh
uk: Нух

[ctx: haryana.kgm]
en: Gurgaon
uk: Гургаон

[ctx: haryana.kgm]
en: Rewari
uk: Реварі

[ctx: haryana.kgm]
en: Mahendragarh
uk: Махендрагарх

[ctx: haryana.kgm]
en: Narnaul
uk: Нарнаул

[ctx: haryana.kgm]
en: Jhajjar
uk: Джайджар

[ctx: haryana.kgm]
en: Bhiwani
uk: Бхівані

[ctx: haryana.kgm]
en: Rohtak
uk: Рохтак

[ctx: haryana.kgm]
en: Hisar
uk: Хісар

[ctx: haryana.kgm]
en: Sirsa
uk: Сірса

[ctx: haryana.kgm]
en: Fatehabad
uk: Фатехабад

[ctx: haryana.kgm]
en: Palwal
uk: Палвал

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Himachal Pradesh
uk: Хімачал-Прадеш

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Water
uk: Океан

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Chamba
uk: Чамба

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kangra
uk: Канра

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Dharamsala
uk: Дхарамсала

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Una
uk: Уна

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Hamirpur
uk: Хамірпур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Bilaspur
uk: Біласпур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Solan
uk: Солан

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Shimla
uk: Шимла

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Mandi
uk: Манді

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kullu
uk: Куллу

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Lahaul and Spiti
uk: Лахаул і Спіті

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kyelang
uk: К’єланг

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Sirmaur
uk: Сірмаур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Kinnaur
uk: Кіннаур

[ctx: himachal_pradesh.kgm]
en: Reckong Peo
uk: Реконг-Пео

[ctx: honduras.kgm]
en: Honduras
uk: Гондурас

[ctx: honduras.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: honduras.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: honduras.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: honduras.kgm]
en: Not Honduras
uk: Не Гондурас

[ctx: honduras.kgm]
en: Atlántida
uk: Атлантида

[ctx: honduras.kgm]
en: La Ceiba
uk: Ла-Сейба

[ctx: honduras.kgm]
en: Choluteca
uk: Чолутека

[ctx: honduras.kgm]
en: Colón
uk: Колон

[ctx: honduras.kgm]
en: Trujillo
uk: Трухільо

[ctx: honduras.kgm]
en: Comayagua
uk: Комаягуа

[ctx: honduras.kgm]
en: Copán
uk: Копан

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Rosa de Copán
uk: Санта-Роса-де-Копан

[ctx: honduras.kgm]
en: Cortés
uk: Кортес

[ctx: honduras.kgm]
en: San Pedro Sula
uk: Сан-Педро-Сула

[ctx: honduras.kgm]
en: El Paraíso
uk: Ель-Параїсо

[ctx: honduras.kgm]
en: Yuscarán
uk: Юскаран

[ctx: honduras.kgm]
en: Francisco Morazán
uk: Франсіско-Морасан

[ctx: honduras.kgm]
en: Tegucigalpa
uk: Тегусігальпа

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias a Dios
uk: Грасіас-а-Діос

[ctx: honduras.kgm]
en: Puerto Lempira
uk: Пуерто-Лемпіра

[ctx: honduras.kgm]
en: Intibucá
uk: Інтібука

[ctx: honduras.kgm]
en: La Esperanza
uk: Ла-Есперанса

[ctx: honduras.kgm]
en: Islas de la Bahía
uk: Іслас-де-ла-Байя

[ctx: honduras.kgm]
en: Roatán
uk: Роатан

[ctx: honduras.kgm]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: honduras.kgm]
en: Lempira
uk: Лемпіра

[ctx: honduras.kgm]
en: Gracias
uk: Граціас

[ctx: honduras.kgm]
en: Ocotepeque
uk: Окотепек

[ctx: honduras.kgm]
en: Nueva Octopeque
uk: Нуева-Октопек

[ctx: honduras.kgm]
en: Olancho
uk: Оланчо

[ctx: honduras.kgm]
en: Juticalpa
uk: Хутікальпа

[ctx: honduras.kgm]
en: Santa Bárbara
uk: Санта-Барбара

[ctx: honduras.kgm]
en: Valle
uk: Валле

[ctx: honduras.kgm]
en: Nacaome
uk: Накаоме

[ctx: honduras.kgm]
en: Yoro
uk: Йоро

[ctx: hungary.kgm]
en: Hungary (Counties)
uk: Угорщина (Округи)

[ctx: hungary.kgm]
en: Counties
uk: Медьє

[ctx: hungary.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: hungary.kgm]
en: Not Hungary
uk: Не Угорщина

[ctx: hungary.kgm]
en: Bács-Kiskun
uk: Бач-Кішкун

[ctx: hungary.kgm]
en: Kecskemét
uk: Кечкемет

[ctx: hungary.kgm]
en: Baranya
uk: Баранья

[ctx: hungary.kgm]
en: Pécs
uk: Печ

[ctx: hungary.kgm]
en: Békés
uk: Бекеш

[ctx: hungary.kgm]
en: Békéscsaba
uk: Бекешчаба

[ctx: hungary.kgm]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
uk: Боршод-Абауй-Земплен

[ctx: hungary.kgm]
en: Miskolc
uk: Мішкольц

[ctx: hungary.kgm]
en: Csongrád
uk: Чонград

[ctx: hungary.kgm]
en: Szeged
uk: Сегед

[ctx: hungary.kgm]
en: Fejér
uk: Фейєр

[ctx: hungary.kgm]
en: Székesfehérvár
uk: Секешфехєрвар

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr-Moson-Sopron
uk: Дьор-Мосон-Шопрон

[ctx: hungary.kgm]
en: Győr
uk: Дьор

[ctx: hungary.kgm]
en: Hajdú-Bihar
uk: Хайду-Біхар

[ctx: hungary.kgm]
en: Debrecen
uk: Дебрецен

[ctx: hungary.kgm]
en: Heves
uk: Хевеш

[ctx: hungary.kgm]
en: Eger
uk: Егер

[ctx: hungary.kgm]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
uk: Яс-Надькун-Сольнок

[ctx: hungary.kgm]
en: Szolnok
uk: Сольнок

[ctx: hungary.kgm]
en: Komárom-Esztergom
uk: Комаром-Естергом

[ctx: hungary.kgm]
en: Tatabánya
uk: Татабанья

[ctx: hungary.kgm]
en: Nógrád
uk: Ноград

[ctx: hungary.kgm]
en: Salgótarján
uk: Шальготарьян

[ctx: hungary.kgm]
en: Pest
uk: Пешт

[ctx: hungary.kgm]
en: Budapest
uk: Будапешт

[ctx: hungary.kgm]
en: Somogy
uk: Шомодь

[ctx: hungary.kgm]
en: Kaposvár
uk: Капошвар

[ctx: hungary.kgm]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
uk: Сабольч-Сатмар-Берег

[ctx: hungary.kgm]
en: Nyíregyháza
uk: Ньїредьхаза

[ctx: hungary.kgm]
en: Tolna
uk: Тольна

[ctx: hungary.kgm]
en: Szekszárd
uk: Сексард

[ctx: hungary.kgm]
en: Vas
uk: Ваш

[ctx: hungary.kgm]
en: Szombathely
uk: Сомбатхей

[ctx: hungary.kgm]
en: Veszprém
uk: Веспрем

[ctx: hungary.kgm]
en: Zala
uk: Зала

[ctx: hungary.kgm]
en: Zalaegerszeg
uk: Залаегерсег

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Hungary (Regions)
uk: Угорщина (Області)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Not Hungary (Regions)
uk: Не Угорщина (Області)

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Western Transdanubia
uk: Західний Задунайський Край

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Győr
uk: Дьор

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Transdanubia
uk: Південний Задунайський Край

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Pécs
uk: Печ

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Transdanubia
uk: Центральний Задунайський Край

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Székesfehérvár
uk: Секешфехєрвар

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Central Hungary
uk: Центральна Угорщина

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Budapest
uk: Будапешт

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Hungary
uk: Північна Угорщина

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Miskolc
uk: Мішкольц

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Northern Great Plain
uk: Північна Велика Рівнина

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Debrecen
uk: Дебрецен

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Southern Great Plain
uk: Південна Велика Рівнина

[ctx: hungary_regions.kgm]
en: Szeged
uk: Сегед

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Iceland (Regions)
uk: Ісландія (Сісли)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Not Iceland (Regions)
uk: Не Ісландія (Сісли)

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: East Region
uk: Східна область

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Egilsstaðir
uk: Егілстадір

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Capital Region
uk: Столична область

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Reykjavík
uk: Рейк'явік

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northeast Region
uk: Північно-східна область

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Akureyri
uk: Акюрейрі

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Northwest Region
uk: Північно-західна область

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Sauðárkrókur
uk: Сейдауркроукюр

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: South Region
uk: Південна область

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Selfoss
uk: Сельфосс

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Southern Peninsula
uk: Південний півострів

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Keflavík
uk: Кефлавік

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Westfjords
uk: Вестфьордс

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Ísafjörður
uk: Ісафьордюр

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: West Region
uk: Західна область

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Borgarnes
uk: Боргарнес

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Vatnajökull Glacier
uk: Льодовик Ватнайокулл

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Langjökull Glacier
uk: Льодовик Лангйокулл

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Hofsjökull Glacier
uk: Льодовик Хофсйокулл

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Mýrdalsjökull Glacier
uk: Льодовик Мюрдалсйокулл

[ctx: iceland_regions.kgm]
en: Drangajökull Glacier
uk: Льодовик Дрангайокулл

[ctx: india.kgm]
en: India
uk: Індія

[ctx: india.kgm]
en: States and Territories
uk: Штати і території

[ctx: india.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: india.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: india.kgm]
en: Not India
uk: Не Індія

[ctx: india.kgm]
en: Andhra Pradesh
uk: Андхра-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Hyderabad
uk: Хайдарабад

[ctx: india.kgm]
en: Arunachal Pradesh
uk: Аруначал-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Itanagar
uk: Ітанагар

[ctx: india.kgm]
en: Assam
uk: Ассам

[ctx: india.kgm]
en: Dispur
uk: Діспур

[ctx: india.kgm]
en: Bihar
uk: Біхар

[ctx: india.kgm]
en: Patna
uk: Патна

[ctx: india.kgm]
en: Chhatisgarh
uk: Чхаттісгарх

[ctx: india.kgm]
en: Raipur
uk: Райпур

[ctx: india.kgm]
en: Goa
uk: Гоа

[ctx: india.kgm]
en: Panaji
uk: Панаджі

[ctx: india.kgm]
en: Gujarat
uk: Гуджарат

[ctx: india.kgm]
en: Gandhinagar
uk: Гандінагар

[ctx: india.kgm]
en: Haryana
uk: Хар’яна

[ctx: india.kgm]
en: Himachal Pradesh
uk: Хімачал-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Shimla
uk: Шимла

[ctx: india.kgm]
en: Jammu and Kashmir
uk: Джамму і Кашмір

[ctx: india.kgm]
en: Srinagar
uk: Срінагар

[ctx: india.kgm]
en: Jharkhand
uk: Джарханд

[ctx: india.kgm]
en: Ranchi
uk: Ранчі

[ctx: india.kgm]
en: Karnataka
uk: Карнатака

[ctx: india.kgm]
en: Bangalore
uk: Бангалор

[ctx: india.kgm]
en: Kerala
uk: Керала

[ctx: india.kgm]
en: Thiruvananthapuram
uk: Тіруванантапурам

[ctx: india.kgm]
en: Madhya Pradesh
uk: Мадхья-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Bhopal
uk: Бхопал

[ctx: india.kgm]
en: Maharashtra
uk: Магараштра

[ctx: india.kgm]
en: Mumbai
uk: Мумбай

[ctx: india.kgm]
en: Manipur
uk: Маніпур

[ctx: india.kgm]
en: Imphal
uk: Імпхал

[ctx: india.kgm]
en: Meghalaya
uk: Мегхалая

[ctx: india.kgm]
en: Shillong
uk: Шиллонг

[ctx: india.kgm]
en: Mizoram
uk: Мізорам

[ctx: india.kgm]
en: Aizawl
uk: Айджал

[ctx: india.kgm]
en: Nagaland
uk: Нагаланд

[ctx: india.kgm]
en: Kohima
uk: Когіма

[ctx: india.kgm]
en: Orissa
uk: Орісса

[ctx: india.kgm]
en: Bhubaneswar
uk: Бхубанешвар

[ctx: india.kgm]
en: Punjab
uk: Пенджаб

[ctx: india.kgm]
en: Rajasthan
uk: Раджастан

[ctx: india.kgm]
en: Jaipur
uk: Джайпур

[ctx: india.kgm]
en: Sikkim
uk: Сіккім

[ctx: india.kgm]
en: Gangtok
uk: Гангток

[ctx: india.kgm]
en: Tamil Nadu
uk: Тамілнад

[ctx: india.kgm]
en: Chennai
uk: Ченнай

[ctx: india.kgm]
en: Tripura
uk: Тріпура

[ctx: india.kgm]
en: Agartala
uk: Агартала

[ctx: india.kgm]
en: Uttaranchal
uk: Уттаранчал

[ctx: india.kgm]
en: Dehradun
uk: Дехрадун

[ctx: india.kgm]
en: Uttar Pradesh
uk: Уттар-Прадеш

[ctx: india.kgm]
en: Lucknow
uk: Лакнау

[ctx: india.kgm]
en: West Bengal
uk: Західна Бенгалія

[ctx: india.kgm]
en: Kolkata
uk: Калькутта

[ctx: india.kgm]
en: Andaman and Nicobar Islands
uk: Андаманські і Нікобарські острови

[ctx: india.kgm]
en: Port Blair
uk: Порт-Блер

[ctx: india.kgm]
en: Chandigarh
uk: Чандігарх

[ctx: india.kgm]
en: Dadra and Nagar Haveli
uk: Дадра і Нагар Хавелі

[ctx: india.kgm]
en: Dadra
uk: Дадра

[ctx: india.kgm]
en: Daman and Diu
uk: Даман і Діу

[ctx: india.kgm]
en: Daman
uk: Даман

[ctx: india.kgm]
en: Lakshadweep
uk: Лакшадвіп

[ctx: india.kgm]
en: Kavaratti
uk: Каваратті

[ctx: india.kgm]
en: Pondicherry
uk: Пондішері

[ctx: india.kgm]
en: Delhi
uk: Делі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Indonesia
uk: Індонезія

[ctx: indonesia.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: indonesia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: indonesia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: indonesia.kgm]
en: Not Indonesia
uk: Не Індонезія

[ctx: indonesia.kgm]
en: Nanggroe Aceh Darussalam
uk: Наннгрое Ачех Даруссалам

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banda Aceh
uk: Банда-Ачех

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sumatra
uk: Північна Суматра

[ctx: indonesia.kgm]
en: Medan
uk: Медан

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sumatra
uk: Західна Суматра

[ctx: indonesia.kgm]
en: Padang
uk: Паданг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau
uk: Ріау

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pekanbaru
uk: Пеканбару

[ctx: indonesia.kgm]
en: Riau Islands
uk: Острови Ріау

[ctx: indonesia.kgm]
en: Tanjung Pinang
uk: Танджунг Пінанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jambi
uk: Джамбі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bengkulu
uk: Бенгкулу

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sumatra
uk: Південна Суматра

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palembang
uk: Палембанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bangka-Belitung
uk: Бангка-Белітунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pangkal Pinang
uk: Пангкал-Пінанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Lampung
uk: Лампунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandar Lampung
uk: Бандар-Лампунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta Special Capital Region
uk: Особлива столична область Джакарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jakarta
uk: Джакарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banten
uk: Бантен

[ctx: indonesia.kgm]
en: Serang
uk: Серанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Java
uk: Західна Ява

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bandung
uk: Бандунг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Java
uk: Центральна Ява

[ctx: indonesia.kgm]
en: Semarang
uk: Семаранг

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta Special Region
uk: Особлива область Джокьякарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: Yogyakarta
uk: Джокьякарта

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Java
uk: Східна Ява

[ctx: indonesia.kgm]
en: Surabaya
uk: Сурабая

[ctx: indonesia.kgm]
en: Bali
uk: Балі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Denpasar
uk: Денпасар

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Nusa Tenggara
uk: Західна Нуса-Тенггара

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mataram
uk: Матарам

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Nusa Tenggara
uk: Східна Нуса-Тенггара

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kupang
uk: Купанг

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Kalimantan
uk: Західний Калімантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Pontianak
uk: Понтіанак

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Kalimantan
uk: Центральний Калімантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palangkaraya
uk: Палангкарая

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Kalimantan
uk: Південний Калімантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Banjarmasin
uk: Банджармасін

[ctx: indonesia.kgm]
en: East Kalimantan
uk: Східний Калімантан

[ctx: indonesia.kgm]
en: Samarinda
uk: Самарінда

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Sulawesi
uk: Північне Сулавесі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manado
uk: Манадо

[ctx: indonesia.kgm]
en: Gorontalo
uk: Горонтало

[ctx: indonesia.kgm]
en: Central Sulawesi
uk: Центральне Сулавесі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Palu
uk: Палу

[ctx: indonesia.kgm]
en: South East Sulawesi
uk: Південно-Східне Сулавесі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Kendari
uk: Кендарі

[ctx: indonesia.kgm]
en: South Sulawesi
uk: Південне Сулавесі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Makassar
uk: Макассар

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Sulawesi
uk: Західне Сулавесі

[ctx: indonesia.kgm]
en: Mamuju
uk: Мамуджу

[ctx: indonesia.kgm]
en: Maluku
uk: Молукку

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ambon
uk: Амбон

[ctx: indonesia.kgm]
en: North Maluku
uk: Північне Молукку

[ctx: indonesia.kgm]
en: Ternate
uk: Тернате

[ctx: indonesia.kgm]
en: Papua
uk: Папуа

[ctx: indonesia.kgm]
en: Jayapura
uk: Джаяпура

[ctx: indonesia.kgm]
en: West Irian Jaya
uk: Західна Іріан-Джая

[ctx: indonesia.kgm]
en: Manokwari
uk: Манокварі

[ctx: iran.kgm]
en: Iran
uk: Іран

[ctx: iran.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: iran.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: iran.kgm]
en: Tehran
uk: Тегеран

[ctx: iran.kgm]
en: Alborz
uk: Ельбурс

[ctx: iran.kgm]
en: Karaj
uk: Кередж

[ctx: iran.kgm]
en: Qom
uk: Кум

[ctx: iran.kgm]
en: Markazi
uk: Марказі

[ctx: iran.kgm]
en: Arak
uk: Арак

[ctx: iran.kgm]
en: Qazvin
uk: Казвін

[ctx: iran.kgm]
en: Gilan
uk: Гілян

[ctx: iran.kgm]
en: Rasht
uk: Решт

[ctx: iran.kgm]
en: Ardabil
uk: Ардебіль

[ctx: iran.kgm]
en: Zanjan
uk: Заньян

[ctx: iran.kgm]
en: East Azarbaijan
uk: Східний Азербайджан

[ctx: iran.kgm]
en: Tabriz
uk: Табриз

[ctx: iran.kgm]
en: West Azarbaijan
uk: Західний Азербайджан

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh
uk: Урмія

[ctx: iran.kgm]
en: Kurdistan
uk: Курдистан

[ctx: iran.kgm]
en: Sanandaj
uk: Сенендедж

[ctx: iran.kgm]
en: Hamedan
uk: Хамадан

[ctx: iran.kgm]
en: Kermanshah
uk: Керманшах

[ctx: iran.kgm]
en: Ilam
uk: Ілам

[ctx: iran.kgm]
en: Lorestan
uk: Лурестан

[ctx: iran.kgm]
en: Khoram Abad
uk: Хорремабад

[ctx: iran.kgm]
en: Khuzestan
uk: Хузестан

[ctx: iran.kgm]
en: Ahvaz
uk: Ахваз

[ctx: iran.kgm]
en: Chaharmahal and Bakhtiari
uk: Чехармехаль і Бахтіарія

[ctx: iran.kgm]
en: shahr-e Kord
uk: Шахре-Корд

[ctx: iran.kgm]
en: Kohkiluyeh and Buyer Ahmah
uk: Кохгілує і Баєрахмед

[ctx: iran.kgm]
en: Yasooj
uk: Ясудж

[ctx: iran.kgm]
en: Bushehr
uk: Бушир

[ctx: iran.kgm]
en: Fars
uk: Фарс

[ctx: iran.kgm]
en: Shiraz
uk: Шираз

[ctx: iran.kgm]
en: Hormozgan
uk: Хормозган

[ctx: iran.kgm]
en: Bandar-e Abbas
uk: Бендер-Аббас

[ctx: iran.kgm]
en: Systan and Baluchistan
uk: Систан і Белуджистан

[ctx: iran.kgm]
en: Zahedan
uk: Захедан

[ctx: iran.kgm]
en: Kerman
uk: Керман

[ctx: iran.kgm]
en: Yazd
uk: Єзд

[ctx: iran.kgm]
en: Esfahan
uk: Ісфаган

[ctx: iran.kgm]
en: Semnan
uk: Семнан

[ctx: iran.kgm]
en: Mazandaran
uk: Мазендеран

[ctx: iran.kgm]
en: Sari
uk: Сарі

[ctx: iran.kgm]
en: Golestan
uk: Голестан

[ctx: iran.kgm]
en: Gorgan
uk: Горган

[ctx: iran.kgm]
en: South Khorasan
uk: Південний Хорасан

[ctx: iran.kgm]
en: Birjand
uk: Бірдженд

[ctx: iran.kgm]
en: Razavi Khorasan
uk: Хорасан Резаві

[ctx: iran.kgm]
en: Mashhad
uk: Мешхед

[ctx: iran.kgm]
en: North Khorasan
uk: Північний Хорасан

[ctx: iran.kgm]
en: Bojnoord
uk: Боджнурд

[ctx: iran.kgm]
en: Persian Gulf
uk: Перська затока

[ctx: iran.kgm]
en: Gulf of Oman
uk: Затока Оман

[ctx: iran.kgm]
en: Caspian Sea
uk: Каспійське море

[ctx: iran.kgm]
en: Oroomieh Lake
uk: Озеро Урмія

[ctx: iran.kgm]
en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

[ctx: iran.kgm]
en: Oman
uk: Оман

[ctx: iran.kgm]
en: Iraq
uk: Ірак

[ctx: iran.kgm]
en: Kuwait
uk: Кувейт

[ctx: iran.kgm]
en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

[ctx: iran.kgm]
en: Afghanistan
uk: Афганістан

[ctx: iran.kgm]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: iran.kgm]
en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

[ctx: iran.kgm]
en: Armenia
uk: Вірменія

[ctx: iran.kgm]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: iran.kgm]
en: Qatar
uk: Катар

[ctx: iran.kgm]
en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

[ctx: iraq.kgm]
en: Iraq
uk: Ірак

[ctx: iraq.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: iraq.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: iraq.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: iraq.kgm]
en: Not Iraq
uk: Не Ірак

[ctx: iraq.kgm]
en: Baghdad
uk: Багдад

[ctx: iraq.kgm]
en: Salah ad Din
uk: Салах-ед-Дін

[ctx: iraq.kgm]
en: Diyala
uk: Діяла

[ctx: iraq.kgm]
en: Wasit
uk: Васіт

[ctx: iraq.kgm]
en: Maysan
uk: Майсан

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Basrah
uk: Басра

[ctx: iraq.kgm]
en: Dhi Qar
uk: Ді-Кар

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Muthanna
uk: Мутанна

[ctx: iraq.kgm]
en: Al-Qādisiyyah
uk: Кадісія

[ctx: iraq.kgm]
en: Babil
uk: Бабіль

[ctx: iraq.kgm]
en: Karbala
uk: Кербела

[ctx: iraq.kgm]
en: An Najaf
uk: Ен-Неджеф

[ctx: iraq.kgm]
en: Al Anbar
uk: Анбар

[ctx: iraq.kgm]
en: Ninawa
uk: Найнава

[ctx: iraq.kgm]
en: Dahuk
uk: Дахук

[ctx: iraq.kgm]
en: Arbil
uk: Ербіль

[ctx: iraq.kgm]
en: At Ta'mim (Kirkuk)
uk: Тамім (Кіркук)

[ctx: iraq.kgm]
en: As Sulaymaniyah
uk: Сулейманія

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ireland (Provinces)
uk: Ірландія (Провінції)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Not Ireland (Provinces)
uk: Не Ірландія (Провінції)

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Leinster
uk: Ленстер

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Dublin
uk: Дублін

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Munster
uk: Манстер

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Cork
uk: Корк

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Connacht
uk: Коннахт

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Galway
uk: Голуей

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Ulster
uk: Ольстер

[ctx: ireland_provinces.kgm]
en: Belfast
uk: Белфаст

[ctx: israel.kgm]
en: Israel
uk: Ізраїль

[ctx: israel.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: israel.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: israel.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: israel.kgm]
en: Not Israel
uk: Не Ізраїль

[ctx: israel.kgm]
en: Jerusalem
uk: Єрусалим

[ctx: israel.kgm]
en: Northern
uk: Північний округ

[ctx: israel.kgm]
en: Nazareth
uk: Назарет

[ctx: israel.kgm]
en: Haifa
uk: Хайфа

[ctx: israel.kgm]
en: Center
uk: Центральний округ

[ctx: israel.kgm]
en: Ramla
uk: Рамала

[ctx: israel.kgm]
en: Tel Aviv
uk: Тель-Авів

[ctx: israel.kgm]
en: Southern
uk: Південний округ

[ctx: israel.kgm]
en: Beersheba
uk: Бєер-Шева

[ctx: italy.kgm]
en: Italy
uk: Італія

[ctx: italy.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: italy.kgm]
en: Not Italy
uk: Не Італія

[ctx: italy.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: italy.kgm]
en: Sicily
uk: Сицилія

[ctx: italy.kgm]
en: Palermo
uk: Палермо

[ctx: italy.kgm]
en: Friuli Venezia Giulia
uk: Фріулі-Венеція-Джулія

[ctx: italy.kgm]
en: Trieste
uk: Трієст

[ctx: italy.kgm]
en: Abruzzo
uk: Абруццо

[ctx: italy.kgm]
en: L'Aquila
uk: Л’Акуїла

[ctx: italy.kgm]
en: Latium
uk: Лаціо

[ctx: italy.kgm]
en: Rome
uk: Рим

[ctx: italy.kgm]
en: Calabria
uk: Калабрія

[ctx: italy.kgm]
en: Catanzaro
uk: Катандзаро

[ctx: italy.kgm]
en: Piedmont
uk: П'ємонт

[ctx: italy.kgm]
en: Turin
uk: Турин

[ctx: italy.kgm]
en: Apulia
uk: Апулія

[ctx: italy.kgm]
en: Bari
uk: Барі

[ctx: italy.kgm]
en: Lombardy
uk: Ломбардія

[ctx: italy.kgm]
en: Milan
uk: Мілан

[ctx: italy.kgm]
en: Umbria
uk: Умбрія

[ctx: italy.kgm]
en: Perugia
uk: Перуджа

[ctx: italy.kgm]
en: Trentino Alto Adige
uk: Трентіно-Альто-Адідже

[ctx: italy.kgm]
en: Trento
uk: Тренто

[ctx: italy.kgm]
en: Molise
uk: Молізе

[ctx: italy.kgm]
en: Campobasso
uk: Кампобассо

[ctx: italy.kgm]
en: Tuscany
uk: Тоскана

[ctx: italy.kgm]
en: Florence
uk: Флоренція

[ctx: italy.kgm]
en: Emilia Romagna
uk: Емілія-Романья

[ctx: italy.kgm]
en: Bologna
uk: Болонья

[ctx: italy.kgm]
en: Val d'Aosta
uk: Валле-д'Аоста

[ctx: italy.kgm]
en: Aosta
uk: Аоста

[ctx: italy.kgm]
en: Campania
uk: Кампанія

[ctx: italy.kgm]
en: Naples
uk: Неаполь

[ctx: italy.kgm]
en: Basilicata
uk: Базиліката

[ctx: italy.kgm]
en: Potenza
uk: Потенца

[ctx: italy.kgm]
en: Liguria
uk: Лігурія

[ctx: italy.kgm]
en: Genoa
uk: Генуя

[ctx: italy.kgm]
en: Sardinia
uk: Сардінія

[ctx: italy.kgm]
en: Cagliari
uk: Кальярі

[ctx: italy.kgm]
en: Marches
uk: Марке

[ctx: italy.kgm]
en: Ancona
uk: Анкона

[ctx: italy.kgm]
en: Veneto
uk: Венеція

[ctx: italy.kgm]
en: Venice
uk: Венеція

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Italy by Provinces
uk: Італія за провінціями

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Not Italy
uk: Не Італія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Alessandria
uk: Алессандрія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Asti
uk: Асті

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Biella
uk: Бієлла

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cuneo
uk: Кунео

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Novara
uk: Новара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Turin
uk: Турин

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verbano-Cusio-Ossola
uk: Вербано-Кузьо-Оссола

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vercelli
uk: Верчеллі

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bergamo
uk: Бергамо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brescia
uk: Брешіа

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Como
uk: Комо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cremona
uk: Кремона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecco
uk: Лекко

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lodi
uk: Лоді

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Mantova
uk: Мантуя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Milan
uk: Мілан

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pavia
uk: Павія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sondrio
uk: Сондріо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Varese
uk: Варезе

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Aosta
uk: Аоста

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bolzano
uk: Больцано

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trento
uk: Тренто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Belluno
uk: Беллуно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Padova
uk: Падуя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rovigo
uk: Ровіго

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Treviso
uk: Тревізо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Venice
uk: Венеція

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Verona
uk: Верона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vicenza
uk: Віченца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Gorizia
uk: Гориція

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pordenone
uk: Порденоне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trieste
uk: Трієст

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Udine
uk: Удіне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Genoa
uk: Генуя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Imperia
uk: Імперія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: La Spezia
uk: Спеція

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Savona
uk: Савона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bologna
uk: Болонья

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ferrara
uk: Феррара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Forlì-Cesena
uk: Форлі-Чезена

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Modena
uk: Модена

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Parma
uk: Парма

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Piacenza
uk: П'яченца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ravenna
uk: Равенна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio nell'Emilia
uk: Реджо-Емілія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rimini
uk: Ріміні

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Arezzo
uk: Ареццо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Florence
uk: Флоренція

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Grosseto
uk: Гроссето

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Livorno
uk: Ліворно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lucca
uk: Лукка

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Massa-Carrara
uk: Масса-Каррара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pisa
uk: Піза

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pistoia
uk: Пістойя

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Prato
uk: Прато

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Siena
uk: Сієна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Perugia
uk: Перуджа

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Terni
uk: Терні

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ancona
uk: Анкона

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ascoli Piceno
uk: Асколі-Пічено

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Macerata
uk: Мачерата

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pesaro and Urbino
uk: Пезаро-е-Урбіно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Frosinone
uk: Фрозіноне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Latina
uk: Латіна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rieti
uk: Ріеті

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Rome
uk: Рим

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Viterbo
uk: Вітербо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Chieti
uk: Кьєті

[ctx: italyprovince.kgm]
en: L'Aquila
uk: Аквіла

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Pescara
uk: Пескара

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Teramo
uk: Терамо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Campobasso
uk: Кампобассо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Isernia
uk: Ізернія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Avellino
uk: Авелліно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Benevento
uk: Беневенто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caserta
uk: Казерата

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Naples
uk: Неаполь

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Salerno
uk: Салерно

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Bari
uk: Барі

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Brindisi
uk: Бриндізі

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Foggia
uk: Фоджа

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Lecce
uk: Лечче

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Taranto
uk: Таранто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Matera
uk: Матера

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Potenza
uk: Потенца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catanzaro
uk: Катандзаро

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cosenza
uk: Козенца

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Crotone
uk: Кротоне

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Reggio di Calabria
uk: Реджо-Калабрія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Vibo Valentia
uk: Вібо-Валентія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Agrigento
uk: Агридженто

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Caltanissetta
uk: Кальтаніссетта

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Catania
uk: Катанія

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Enna
uk: Енна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Messina
uk: Мессіна

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Palermo
uk: Палермо

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Ragusa
uk: Рагуза

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Syracuse
uk: Сиракуза

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Trapani
uk: Трапані

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Cagliari
uk: Кальярі

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Nuoro
uk: Нуоро

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Oristano
uk: Ористано

[ctx: italyprovince.kgm]
en: Sassari
uk: Сассарі

[ctx: jamaica.kgm]
en: Jamaica
uk: Ямайка

[ctx: jamaica.kgm]
en: Parishes
uk: Округи

[ctx: jamaica.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: jamaica.kgm]
en: Not Jamaica
uk: Не Ямайка

[ctx: jamaica.kgm]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: jamaica.kgm]
en: Portland
uk: Портланд

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Antonio
uk: Порт-Антоніо

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Andrew
uk: Сент-Ендрю

[ctx: jamaica.kgm]
en: Half Way Tree
uk: Хаф-Вей-Трі

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Thomas
uk: Сент-Томас

[ctx: jamaica.kgm]
en: Morant Bay
uk: Морант-Бей

[ctx: jamaica.kgm]
en: Clarendon
uk: Кларендон

[ctx: jamaica.kgm]
en: May Pen
uk: Мей-Пен

[ctx: jamaica.kgm]
en: Manchester
uk: Манчестер

[ctx: jamaica.kgm]
en: Mandeville
uk: Мендевілль

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann
uk: Санта-Анна

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Ann's Bay
uk: Сент-Аннс-Бей

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Catherine
uk: Санта-Катерина

[ctx: jamaica.kgm]
en: Spanish Town
uk: Спаніш-таун

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Mary
uk: Санта-Марія

[ctx: jamaica.kgm]
en: Port Maria
uk: Порт-Марія

[ctx: jamaica.kgm]
en: Hanover
uk: Гановер

[ctx: jamaica.kgm]
en: Lucea
uk: Лючія

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint Elizabeth
uk: Санта-Елізабет

[ctx: jamaica.kgm]
en: Black River
uk: Блек-Рівер

[ctx: jamaica.kgm]
en: Saint James
uk: Сент-Джеймс

[ctx: jamaica.kgm]
en: Montego Bay
uk: Монтего-Бей

[ctx: jamaica.kgm]
en: Trelawny
uk: Трелоні

[ctx: jamaica.kgm]
en: Falmouth
uk: Фалмут

[ctx: jamaica.kgm]
en: Westmoreland
uk: Вестморленд

[ctx: jamaica.kgm]
en: Savanna-la-Mar
uk: Саванна-ла-Мар

[ctx: japan.kgm]
en: Japan
uk: Японія

[ctx: japan.kgm]
en: Prefectures
uk: Префектури

[ctx: japan.kgm]
en: Out of Bounds
uk: За межами

[ctx: japan.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: japan.kgm]
en: Hokkaido
uk: Хоккайдо

[ctx: japan.kgm]
en: Sapporo
uk: Саппоро

[ctx: japan.kgm]
en: Aomori
uk: Аоморі

[ctx: japan.kgm]
en: Iwate
uk: Івате

[ctx: japan.kgm]
en: Morioka
uk: Моріока

[ctx: japan.kgm]
en: Akita
uk: Акіта

[ctx: japan.kgm]
en: Yamagata
uk: Ямагата

[ctx: japan.kgm]
en: Miyagi
uk: Міягі

[ctx: japan.kgm]
en: Sendai
uk: Сендай

[ctx: japan.kgm]
en: Niigata
uk: Ніігата

[ctx: japan.kgm]
en: Fukushima
uk: Фукусіма

[ctx: japan.kgm]
en: Nagano
uk: Нагано

[ctx: japan.kgm]
en: Gunma
uk: Гумма

[ctx: japan.kgm]
en: Maebashi
uk: Маєбасі

[ctx: japan.kgm]
en: Tochigi
uk: Тотігі

[ctx: japan.kgm]
en: Utsunomiya
uk: Утсуномія

[ctx: japan.kgm]
en: Ibaraki
uk: Ібаракі

[ctx: japan.kgm]
en: Mito
uk: Міто

[ctx: japan.kgm]
en: Chiba
uk: Тіба

[ctx: japan.kgm]
en: Gifu
uk: Гіфу

[ctx: japan.kgm]
en: Shizuoka
uk: Сідзуока

[ctx: japan.kgm]
en: Saitama
uk: Сайтама

[ctx: japan.kgm]
en: Yamanashi
uk: Яманасі

[ctx: japan.kgm]
en: Koufu
uk: Кофу

[ctx: japan.kgm]
en: Toyama
uk: Тояма

[ctx: japan.kgm]
en: Ishikawa
uk: Ісікава

[ctx: japan.kgm]
en: Kanazawa
uk: Канадзава

[ctx: japan.kgm]
en: Aichi
uk: Айті

[ctx: japan.kgm]
en: Nagoya
uk: Нагоя

[ctx: japan.kgm]
en: Fukui
uk: Фукуї

[ctx: japan.kgm]
en: Shiga
uk: Сіга

[ctx: japan.kgm]
en: Otsu
uk: Оцу

[ctx: japan.kgm]
en: Mie
uk: Міе

[ctx: japan.kgm]
en: Tsu
uk: Цу

[ctx: japan.kgm]
en: Kyoto
uk: Кіото

[ctx: japan.kgm]
en: Hyogo
uk: Хього

[ctx: japan.kgm]
en: Kobe
uk: Кобе

[ctx: japan.kgm]
en: Nara
uk: Нара

[ctx: japan.kgm]
en: Osaka
uk: Осака

[ctx: japan.kgm]
en: Wakayama
uk: Вакаяма

[ctx: japan.kgm]
en: Okayama
uk: Окаяма

[ctx: japan.kgm]
en: Tottori
uk: Тотторі

[ctx: japan.kgm]
en: Shimane
uk: Сімане

[ctx: japan.kgm]
en: Matsue
uk: Мацуе

[ctx: japan.kgm]
en: Hiroshima
uk: Хіросіма

[ctx: japan.kgm]
en: Yamaguchi
uk: Ямагуті

[ctx: japan.kgm]
en: Fukuoka
uk: Фукуока

[ctx: japan.kgm]
en: Oita
uk: Оїта

[ctx: japan.kgm]
en: Miyazaki
uk: Міядзакі

[ctx: japan.kgm]
en: Kagoshima
uk: Кагосіма

[ctx: japan.kgm]
en: Kumamoto
uk: Кумамото

[ctx: japan.kgm]
en: Saga
uk: Сага

[ctx: japan.kgm]
en: Nagasaki
uk: Нагасакі

[ctx: japan.kgm]
en: Ehime
uk: Ехіме

[ctx: japan.kgm]
en: Matsuyama
uk: Мацуяма

[ctx: japan.kgm]
en: Kochi
uk: Кочі

[ctx: japan.kgm]
en: Tokushima
uk: Токусіма

[ctx: japan.kgm]
en: Kagawa
uk: Кагава

[ctx: japan.kgm]
en: Takamatsu
uk: Такамацу

[ctx: japan.kgm]
en: Kanagawa
uk: Канагава

[ctx: japan.kgm]
en: Yokohama
uk: Йокогама

[ctx: japan.kgm]
en: Tokyo
uk: Токіо

[ctx: japan.kgm]
en: Okinawa
uk: Окінава

[ctx: japan.kgm]
en: Naha
uk: Наха

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jharkhand
uk: Джарханд

[ctx: jharkhand.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Not Jharkhand
uk: Не Джарханд

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Garhwa
uk: Гархва

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Latehar
uk: Латехар

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Gumla
uk: Гумла

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Lohardaga
uk: Лохардага

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Simdega
uk: Сімдеге

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Paschim Singhbhum
uk: Пасчим-Сінгхбхум

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chaibasa
uk: Чайбаса

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Ranchi
uk: Ранчі

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Seraikela
uk: Серайкела

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Purba Singhbhum
uk: Пурба Сінгхбхум

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamshedpur
uk: Дамшедпур

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Hazaribag
uk: Хазарібаг

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Koderma
uk: Кодерма

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Giridih
uk: Гірідіх

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Bokaro
uk: Бокаро

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dhanbad
uk: Дханбад

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Jamtara
uk: Джамтара

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Deoghar
uk: Деогхар

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Santhal Pargana
uk: Сантал-Паргана

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Dumka
uk: Думка

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Pakur
uk: Пакур

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Sahibganj
uk: Сахібгандж

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Godda
uk: Годда

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Palamu
uk: Паламу

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Daltonganj
uk: Далтонгандж

[ctx: jharkhand.kgm]
en: Chatra
uk: Чатра

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kazakhstan
uk: Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Not Kazakhstan
uk: Не Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Astana
uk: Астана

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty city
uk: місто Алмати

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Baikonur
uk: Байконур

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Almaty
uk: Алмати

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taldykorgan
uk: Талдикурган

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqmola
uk: Акмола

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Koksetau
uk: Кокчетау

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtöbe
uk: Актюбе

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Atyrau
uk: Атирау

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Batys Qazaqstan
uk: Західний Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Oral
uk: Орал

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Mangghystau
uk: Мангистау

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Aqtau
uk: Актау

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Ongtüstik Qazaqstan
uk: Південний Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shymkent
uk: Шимкент

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Pavlodar
uk: Павлодар

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qaraghandy
uk: Караганди

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Karaganda
uk: Караганда

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qostanay
uk: Кустанай

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Kostanai
uk: Костанай

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Qyzylorda
uk: Кизилорда

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Shyghys Qazaqstan
uk: Східний Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Öskemen
uk: Усть-Каменогорськ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Soltustik Qazaqstan
uk: Північний Казахстан

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Petropavl
uk: Петропавловськ

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Zhambyl
uk: Жамбил

[ctx: kazakhstan.kgm]
en: Taraz
uk: Тараз

en: E&xplore Map
uk: &Перегляд карти

en: In this section left click on any part of the map to learn about the divisions
uk: В цьому розділі клацніть лівою кнопкою мишки, щоб отримати інформацію про території

en: Test Yourself:
uk: Перевірте себе:

en: &Location of Regions
uk: &Розташування територій

en: In this challenge you are given a division name on the left under the menu and you must find it on the map and click on it
uk: У цьому тесті за даною вам назвою території, зазначеною ліворуч під меню, ви маєте знайти її на карті та клацнути на ній

en: &Place Regions in the Map
uk: &Знайти територію на карті

en: In this challenge you are given the shape of a region and you must place it on the map
uk: У цьому тесті за даною вам формою території ви маєте знайти її на карті

en: &Regions by Capital
uk: &Територія за столицею

en: In this quiz you have to guess the division name given its capital
uk: У цьому тесті ви маєте вгадати назву території за даною її столицею

en: &Capitals of Regions
uk: &Столиці територій

en: In this quiz you have to guess the capital of a given division name
uk: У цьому тесті вам слід вгадати столицю за назвою території

en: Re&gions by Flag
uk: Те&риторії за прапором

en: In this quiz you have to guess the division name given its flag
uk: У цьому тесті ви маєте вгадати назву території за даним її прапором

en: &Flags of Regions
uk: &Прапори територій

en: In this quiz you have to guess the flag of a division given its name
uk: У цьому тесті ви маєте вгадати прапор території за даною вам її назвою

en: &Open Map...
uk: &Відкрити карту...

en: &Zoom
uk: З&більшити

en: &Original Size
uk: &Початковий розмір

en: &Automatic Zoom
uk: &Автоматичний масштаб

en: &Move
uk: &Пересунути

en: Disclaimer
uk: Достовірність

en: Map author
uk: Автор карти

en: General
uk: Загальне

en: Could not open last used map. Error parsing %1: %2
uk: Не вдалось відкрити останню використану карту. Помилка обробки %1: %2

en: There is no current map
uk: Немає поточної карти

en: Number of Questions
uk: Кількість питань

en: How many questions do you want? (1 to %1)
uk: Скільки питань ви хочете? (від 1 до %1)

en: &Location of %1
uk: &Розташування %1|/|&Розташування $[z-maloi rodovyi %1]

en: &Place %1 in the Map
uk: &Знайти %1 на карті|/|П&ошук $[z-maloi rodovyi %1] на карті

en: %1 by Flag
uk: %1 за прапором

en: &Flags of %1
uk: Пр&апори %1|/|Пр&апори $[z-maloi rodovyi %1]

en: <qt>Current map:<br /><b>%1</b></qt>
uk: <qt>Поточна карта:<br /><b>%1</b></qt>

en: Maps, flags, translations, etc. are as accurate as their respective authors could achieve, but KGeography should not be taken as an authoritative source.
uk: Карти, прапори, переклади та інше, настільки точні, наскільки це видається відповідним авторам, але KGeography не можна використовувати як авторитетне джерело.

en: This map has been created by %1.
uk: Цю карту було створено %1.

en: Map Author
uk: Автор карти

note: i18n: ectx: label, entry (lastMap), group (general)
en: The last opened map
uk: Остання відкрита карта

note: i18n: ectx: label, entry (questionPlacingScheme), group (general)
en: Placement alignment of the question
uk: Вирівнювання питання

note: i18n: ectx: label, entry (waitsForValidation), group (general)
en: Ask for validation before next question
uk: Просити підтвердити показ наступного питання

note: i18n: ectx: label, entry (focusFollowsMouse), group (general)
en: Whether press on space while hovering a button should trigger that button
uk: Визначає, чи призводитиме натискання пробілу, коли вказівник наведено на кнопку, до натискання кнопки

note: i18n: ectx: label, entry (colorDisguise), group (general)
en: What to do to colors of divisions
uk: Що робити з кольорами адміністративних одиниць

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_questionPlacingScheme)
en: &Question Alignment
uk: Ви&рівнювання питання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topleftRadio)
en: Top-l&eft
uk: Вгор&у і ліворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, topRadio)
en: &Top
uk: В&гору

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toprightRadio)
en: Top-r&ight
uk: Вг&ору і праворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leftRadio)
en: &Left
uk: &Ліворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, centerRadio)
en: &Center
uk: За &центром

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rightRadio)
en: &Right
uk: &Праворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomleftRadio)
en: Bottom-le&ft
uk: Вни&з і ліворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomRadio)
en: &Bottom
uk: В&низ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottomrightRadio)
en: Bottom-ri&ght
uk: Вн&из і праворуч

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: Whether the user will have to click "Accept" after choosing an answer or not
uk: Визначає, чи слід користувачеві натискати «Прийняти» після вибору відповіді

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_waitsForValidation)
en: &Wait for validation
uk: &Очікувати на підтвердження

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: Whether pressing space will trigger button under mouse or not
uk: Визначає, чи призводитиме натискання пробілу, коли вказівник наведено на кнопку, до натискання кнопки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_focusFollowsMouse)
en: &Focus follows mouse
uk: &Фокус слідує за вказівником

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Choose if you want to keep current divisions colors or have random colors.
uk: Виберіть схему розфарбовування, яку слід використовувати: сталу чи випадкову.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_colorDisguise)
en: Map divisions colors
uk: Кольори областей на карті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noColorDisguiseRadio)
en: Always the same
uk: Сталі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrambleColorDisguiseRadio)
en: Use random colors
uk: Випадкові

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Not Kyrgyzstan
uk: Не Киргизстан

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Bishkek
uk: Бішкек

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Batken
uk: Баткен

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Chui
uk: Чуї

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Jalal-Abad
uk: Джелалабад

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Naryn
uk: Нарин

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh
uk: Ош

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Talas
uk: Талас

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Issyk Kul
uk: Іссик-Куль

[ctx: kyrgyzstan.kgm]
en: Osh city
uk: місто Ош

[ctx: latvia.kgm]
en: Latvia Districts (Pre 2009)
uk: Округи Латвії (до 2009 року)

[ctx: latvia.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: latvia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: latvia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: latvia.kgm]
en: Lithuania
uk: Литва

[ctx: latvia.kgm]
en: Belarus
uk: Білорусь

[ctx: latvia.kgm]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: latvia.kgm]
en: Estonia
uk: Естонія

[ctx: latvia.kgm]
en: Aizkraukle
uk: Айзаркаукле

[ctx: latvia.kgm]
en: Alūksne
uk: Алуксне

[ctx: latvia.kgm]
en: Balvi
uk: Балви

[ctx: latvia.kgm]
en: Bauska
uk: Бауска

[ctx: latvia.kgm]
en: Cēsis
uk: Цесіс

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils
uk: Даугавпілс

[ctx: latvia.kgm]
en: Daugavpils city
uk: місто Даугавпілс

[ctx: latvia.kgm]
en: Dobele
uk: Добеле

[ctx: latvia.kgm]
en: Gulbene
uk: Гулбене

[ctx: latvia.kgm]
en: Jēkabpils
uk: Єкабпілс

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava
uk: Єлгава

[ctx: latvia.kgm]
en: Jelgava city
uk: місто Єлгава

[ctx: latvia.kgm]
en: Jūrmala city
uk: місто Юрмала

[ctx: latvia.kgm]
en: Krāslava
uk: Краслава

[ctx: latvia.kgm]
en: Kuldīga
uk: Кулдіга

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja
uk: Лієпая

[ctx: latvia.kgm]
en: Liepāja city
uk: місто Лієпая

[ctx: latvia.kgm]
en: Limbaži
uk: Лімбажи

[ctx: latvia.kgm]
en: Ludza
uk: Лудза

[ctx: latvia.kgm]
en: Madona
uk: Мадона

[ctx: latvia.kgm]
en: Ogre
uk: Огре

[ctx: latvia.kgm]
en: Preiļi
uk: Прейлі

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne
uk: Резекне

[ctx: latvia.kgm]
en: Rēzekne city
uk: місто Резекне

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga
uk: Рига

[ctx: latvia.kgm]
en: Rīga city
uk: місто Рига

[ctx: latvia.kgm]
en: Saldus
uk: Салдус

[ctx: latvia.kgm]
en: Talsi
uk: Талсі

[ctx: latvia.kgm]
en: Tukums
uk: Тукумс

[ctx: latvia.kgm]
en: Valka
uk: Валка

[ctx: latvia.kgm]
en: Valmiera
uk: Валміера

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils
uk: Вентспілс

[ctx: latvia.kgm]
en: Ventspils city
uk: місто Вентспілс

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Municipalities
uk: Муніципалітети

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Not Liechtenstein
uk: Не Ліхтенштейн

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Balzers
uk: Бальцерс

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Eschen
uk: Ешен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Gamprin
uk: Гампрін

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Mauren
uk: Маурен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Planken
uk: Планкен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Ruggell
uk: Руггель

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schaan
uk: Шаан

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Schelienberg
uk: Шелєнберг

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesen
uk: Трізен

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Triesenberg
uk: Трізенберг

[ctx: liechtenstein.kgm]
en: Vaduz
uk: Вадуц

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lithuania (Municipalities)
uk: Литва (Муніципалітети)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Municipalities
uk: Муніципалітети

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Not Lithuania (Municipalities)
uk: Не Литва (Муніципалітети)

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Akmenė
uk: Акмене

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Naujoji Akmenė
uk: Науйой Акмене

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus city
uk: місто Алитус

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Alytus
uk: Алитус

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Anykščiai
uk: Анікщай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Birštonas
uk: Бріштонас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Biržai
uk: Біржай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Druskininkai
uk: Друскінінкай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Elektrėnai
uk: Електранай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ignalina
uk: Ігналіна

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jonava
uk: Йонава

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Joniškis
uk: Йонікшкіс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Jurbarkas
uk: Юрбаркас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaišiadorys
uk: Кайшадоріс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kalvarija
uk: Калварія

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas city
uk: місто Каунас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kaunas
uk: Каунас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kazlų Rūda
uk: Казлу-Руда

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kėdainiai
uk: Кедайнай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kelmė
uk: Кельме

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda city
uk: місто Клайпеда

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Klaipėda
uk: Клайпеда

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Gargždai
uk: Гарджай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kretinga
uk: Кретінга

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Kupiškis
uk: Купішкіс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Lazdijai
uk: Лаздяй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Marijampolė
uk: Маріямполе

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Mažeikiai
uk: Мажейкяй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Molėtai
uk: Молетай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Neringa
uk: Нерінга

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Nida
uk: Ніда

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pagėgiai
uk: Пагегяй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pakruojis
uk: Пакруоїс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Palanga city
uk: місто Паланга

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys city
uk: місто Панєвежис

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Panevėžys
uk: Панєвежис

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Pasvalys
uk: Пасваліс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Plungė
uk: Плунге

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Prienai
uk: Пренай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Radviliškis
uk: Радвілишкіс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Raseiniai
uk: Расейняй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rietavas
uk: Ретавас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Rokiškis
uk: Рокішкіс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Skuodas
uk: Скуодас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šakiai
uk: Шакяй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šalčininkai
uk: Шальчинінкай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai city
uk: місто Шяуляй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šiauliai
uk: Шяуляй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilalė
uk: Шилале

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Šilutė
uk: Шилуте

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Širvintos
uk: Ширвінтос

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Švenčionys
uk: Швенченіс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Tauragė
uk: Таураге

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Telšiai
uk: Тельшяй

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Trakai
uk: Тракай

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Ukmergė
uk: Укмереге

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Utena
uk: Утена

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Varėna
uk: Варена

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilkaviškis
uk: Вількавішкіс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius city
uk: місто Вільнюс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Vilnius
uk: Вільнюс

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Visaginas city
uk: місто Вісагінас

[ctx: lithuania_municipalities.kgm]
en: Zarasai
uk: Зарасай

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg (Cantons)
uk: Люксембург (Кантони)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Cantons
uk: Кантони

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Not Luxembourg (Cantons)
uk: Не Люксембург (Кантони)

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Clervaux
uk: Клерво

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Diekirch
uk: Дікірх

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Redange
uk: Реданж

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Vianden
uk: Віанден

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Wiltz
uk: Вільц

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Echternach
uk: Ехтернах

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Grevenmacher
uk: Ґревенмахер

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Remich
uk: Реміх

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Capellen
uk: Капеллен

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Esch-sur-Alzette
uk: Еш-сюр-Альзетт

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Luxembourg
uk: Люксембург

[ctx: luxembourg_cantons.kgm]
en: Mersch
uk: Мерш

en: A Geography learning program
uk: Програма для вивчення географії

en: © 2004-2005 Albert Astals Cid
uk: © Albert Astals Cid, 2004–2005

en: Programmer and designer
uk: Програміст і дизайнер

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malaysia
uk: Малайзія

[ctx: malaysia.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: malaysia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: malaysia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: malaysia.kgm]
en: Not Malaysia
uk: Не Малайзія

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kedah
uk: Кедах

[ctx: malaysia.kgm]
en: Alor Star
uk: Алор-Стар

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor
uk: Джохор

[ctx: malaysia.kgm]
en: Johor Bahru (Pasir Pelangi)
uk: Джохор-Бахру (Пасір-Пелангі)

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kelantan
uk: Келантан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Bahru
uk: Кота-Бахру

[ctx: malaysia.kgm]
en: Malacca
uk: Малакка

[ctx: malaysia.kgm]
en: Negeri Sembilan
uk: Негері-Сембелан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Seremban
uk: Серембан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Pahang
uk: Паханг

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuantan
uk: Куантан

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perak
uk: Перак

[ctx: malaysia.kgm]
en: Ipoh
uk: Іпо

[ctx: malaysia.kgm]
en: Perlis
uk: Перліс

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kangar
uk: Кангар

[ctx: malaysia.kgm]
en: Penang
uk: Пінанг

[ctx: malaysia.kgm]
en: George Town
uk: Джорджтаун

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sabah
uk: Сабах

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kota Kinabalu
uk: Кота-Кінабалу

[ctx: malaysia.kgm]
en: Sarawak
uk: Саравак

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuching
uk: Кучинг

[ctx: malaysia.kgm]
en: Selangor
uk: Селангор

[ctx: malaysia.kgm]
en: Shah Alam
uk: Шах-Алам

[ctx: malaysia.kgm]
en: Terengganu
uk: Теренгану

[ctx: malaysia.kgm]
en: Kuala Terengganu
uk: Куала-Теренгану

[ctx: manipur.kgm]
en: Manipur
uk: Маніпур

[ctx: manipur.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: manipur.kgm]
en: Not Manipur
uk: Не Маніпур

[ctx: manipur.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: manipur.kgm]
en: Tamenglong
uk: Таменглонг

[ctx: manipur.kgm]
en: Senapati
uk: Сенапаті

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal West
uk: Західний Імпхал

[ctx: manipur.kgm]
en: Lamphelpat
uk: Лампхелпат

[ctx: manipur.kgm]
en: Thoubal
uk: Тубал

[ctx: manipur.kgm]
en: Bishnupur
uk: Бішунпур

[ctx: manipur.kgm]
en: Ukhrul
uk: Ухрул

[ctx: manipur.kgm]
en: Imphal East
uk: Східний Імпхал

[ctx: manipur.kgm]
en: Porompat
uk: Поромпат

[ctx: manipur.kgm]
en: Chandel
uk: Чандел

[ctx: manipur.kgm]
en: Churachandpur
uk: Чаручандпур

[ctx: @title:group]
en: %1 is the capital of...
uk: %1 — це столиця...

[ctx: @title:group]
en: The capital of %1 is...
uk: Столицею %1 є...

en: %1 by Capital
uk: %1 за столицею

en: Capitals of %1
uk: Столиці %1|/|Столиці $[z-maloi rodovyi %1]

en: Regions
uk: Території

[ctx: @info]
en: You have found a bug in a map. Please contact the author and tell the %1 map has nothing associated to color %2,%3,%4.
uk: Ви знайшли помилку в карті. Будь ласка, зв'яжіться з автором і повідомте, що карта %1 немає нічого пов'язаного з кольором %2,%3,%4.

[ctx: @info:status]
en: Please click on:<br/><b>%1</b>
uk: Будь ласка, натисніть:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: %1 in Map
uk: %1 на карті

en: Choose Map to Use
uk: Виберіть карту для використання

en: Filter Maps
uk: Фільтрувати карти

en: Error parsing %1: %2
uk: Помилка обробки %1: %2

en: The map %1 has the same name of map %2
uk: Карта %1 має ту саму назву, що і карта %2

en: Error parsing
uk: Помилка обробки

en: The map image file for %1 does not exist
uk: Файла зображення карти для %1 не існує

en: The flag image file for %1 does not exist
uk: Файла зображення прапора для %1 не існує

en: The blurred flag image file for %1 does not exist
uk: Файла розмитого зображення прапора для %1 не існує

en: Invalid value in tag %1
uk: Некоректне значення в мітці %1

en: There is already either a division called %1 or a division with the same colors as %2
uk: Вже існує або територія з назвою %1, або територія з таким самим кольором як %2

en: The map description file should begin with the %1 tag
uk: Файл опису карти мусить починатись з мітки %1

en: Could not open %1 for reading.
uk: Неможливо відкрити %1 для читання.

en: %1 does not exist.
uk: %1 не існує.

en: The map description file should have a %1 tag inside %2
uk: Файл опису карти має містити мітку %1 всередині мітки %2

en: The map description file should have exactly one %1 tag inside %2
uk: Файл опису карти має містити рівно одну мітку %1 всередині %2

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico (States)
uk: Мексика (Штати)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Not Mexico (States)
uk: Не Мексика (Штати)

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Aguascalientes
uk: Агуаскальєнтос

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California
uk: Нижня Каліфорнія

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexicali
uk: Мехікалі

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Baja California Sur
uk: Південна Нижня Каліфорнія

[ctx: mexico_states.kgm]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Campeche
uk: Кампече

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chiapas
uk: Чіапас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tuxtla Gutiérrez
uk: Тустла-Гутьєррес

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chihuahua
uk: Чиуауа

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Coahuila
uk: Коауїла

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Saltillo
uk: Салтійо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Colima
uk: Коліма

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Durango
uk: Дуранго

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guanajuato
uk: Гуанахуато

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guerrero
uk: Герреро

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chilpancingo
uk: Чилпасінго

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hidalgo
uk: Ідальго

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Pachuca
uk: Пачука

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Jalisco
uk: Халіско

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Guadalajara
uk: Гуадалахара

[ctx: mexico_states.kgm]
en: México
uk: Мехіко

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Toluca
uk: Толука

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Michoacán
uk: Мічоакан

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelia
uk: Морелія

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Morelos
uk: Морелос

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Cuernavaca
uk: Куернавака

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nayarit
uk: Наяріт

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tepic
uk: Тепік

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Nuevo León
uk: Нуево-Леон

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Monterrey
uk: Монтеррей

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Oaxaca
uk: Оахака

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Puebla
uk: Пуебла

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Querétaro
uk: Керетаро

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Santiago de Querétaro
uk: Сантьяго-де-Керетаро

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Quintana Roo
uk: Кінтана-Роо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Chetumal
uk: Четумаль

[ctx: mexico_states.kgm]
en: San Luis Potosí
uk: Сан-Луїс-Потосі

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sinaloa
uk: Сіналоа

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Culiacán
uk: Кульякан

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Sonora
uk: Сонора

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Hermosillo
uk: Ермосільйо

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tabasco
uk: Табаско

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Villahermosa
uk: Вільяермоса

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tamaulipas
uk: Тамауліпас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Ciudad Victoria
uk: Сьюдад-Вікторія

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Tlaxcala
uk: Тлашкала

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Veracruz
uk: Веракрус

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Xalapa
uk: Халапа

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Yucatán
uk: Юкатан

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mérida
uk: Мерида

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Zacatecas
uk: Сакатекас

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Federal District
uk: Федеральний округ

[ctx: mexico_states.kgm]
en: Mexico City
uk: місто Мехіко

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mongolia
uk: Монголія

[ctx: mongolia.kgm]
en: Provinces
uk: Аймаки

[ctx: mongolia.kgm]
en: Not Mongolia
uk: Не Монголія

[ctx: mongolia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: mongolia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arhangay
uk: Арахангайський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Tsetserleg
uk: Цецерлег

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayan-Ölgiy
uk: Баян-Улегей

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ölgiy
uk: Улегей

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bayanhongor
uk: Баянхонгорський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Bulgan
uk: Булган

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan-Uul
uk: Дархан-Уул

[ctx: mongolia.kgm]
en: Darhan
uk: Дарханський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornod
uk: Східний аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choybalsan
uk: Чойбалсан

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dornogovĭ
uk: Східно-Гобійський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Saynshand
uk: Сайншанд

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dundgovĭ
uk: Середньогобійський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mandalgovĭ
uk: Мандалгобі

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭ-Altay
uk: Гобі-Алтайський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Altay
uk: Алтай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Govĭsümber
uk: Гобі-Сумберський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Choyr
uk: Чойр

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hentiy
uk: Хентейський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Öndörhaan
uk: Ундерхан

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hovd
uk: Говд

[ctx: mongolia.kgm]
en: Hövsgöl
uk: Губсгульський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Mörön
uk: Мурен

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ömnögovĭ
uk: Південно-Гобійський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Dalanzadgad
uk: Даланзадгад

[ctx: mongolia.kgm]
en: Orhon
uk: Орхонський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Erdenet
uk: Ерденет

[ctx: mongolia.kgm]
en: Övörhangay
uk: Уверхангайський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Arvayheer
uk: Арвайхере

[ctx: mongolia.kgm]
en: Selenge
uk: Селенгінський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Sühbaatar
uk: Сухе-Батор

[ctx: mongolia.kgm]
en: Baruun-Urt
uk: Барун-Урт

[ctx: mongolia.kgm]
en: Töv
uk: Центральний аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zuunmod
uk: Дзунмод

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uvs
uk: Убсунурський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulaangom
uk: Улаангом

[ctx: mongolia.kgm]
en: Zavhan
uk: Дзабханський аймак

[ctx: mongolia.kgm]
en: Uliastay
uk: Улясутай

[ctx: mongolia.kgm]
en: Ulan Bator
uk: Улан-Батор

en: Wikipedia page
uk: Сторінка у Вікіпедії

[ctx: ncamerica.kgm]
en: North and Central America
uk: Північна та Центральна Америка

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Not North and Central America
uk: За межами Північної та Центральної Америки

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Canada
uk: Канада

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Ottawa
uk: Оттава

[ctx: ncamerica.kgm]
en: El Salvador
uk: Сальвадор

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San Salvador
uk: Сан-Сальвадор

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The United States of America
uk: Сполучені Штати Америки

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Washington D.C.
uk: Вашингтон

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Bahamas
uk: Багамські острови

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nassau
uk: Нассау

[ctx: ncamerica.kgm]
en: The Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Santo Domingo
uk: Санто-Домінго

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Haiti
uk: Гаїті

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port-au-Prince
uk: Порт-о-Пренс

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Cuba
uk: Куба

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Havana
uk: Гавана

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Jamaica
uk: Ямайка

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Dominica
uk: Домініка

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Roseau
uk: Розо

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

[ctx: ncamerica.kgm]
en: St. John's
uk: Сент-Джонс

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Barbados
uk: Барбадос

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Bridgetown
uk: Бриджтаун

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Port of Spain
uk: Порт-оф-Спейн

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico
uk: Мексика

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Mexico City
uk: Мехіко

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala
uk: Гватемала

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guatemala City
uk: Гватемала

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belize
uk: Беліз

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Belmopan
uk: Бельмопан

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Honduras
uk: Гондурас

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Tegucigalpa
uk: Тегусігальпа

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Managua
uk: Манагуа

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Costa Rica
uk: Коста-Рика

[ctx: ncamerica.kgm]
en: San José
uk: Сан-Хосе

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama
uk: Панама

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Panama City
uk: Панама

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Greenland [Denmark]
uk: Гренландія (Данія)

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Guyana
uk: Гаяна

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Venezuela
uk: Венесуела

[ctx: ncamerica.kgm]
en: Colombia
uk: Колумбія

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Nepal (Zones)
uk: Непал (Зони)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Zones
uk: Зони

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Not Nepal (Zones)
uk: Не Непал (Зони)

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bagmati
uk: Багматі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Bheri
uk: Бхері

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Dhawalagiri
uk: Дхавалагірі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Gandaki
uk: Гандакі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Janakpur
uk: Джанакпур

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Karnali
uk: Карналі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Koshi
uk: Косі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Lumbini
uk: Лумбіні

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mahakali
uk: Махакалі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Mechi
uk: Мечі

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Narayani
uk: Нараяні

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Rapti
uk: Рапті

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Sagarmatha
uk: Сагарматха

[ctx: nepal_zones.kgm]
en: Seti
uk: Сетхі

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Netherlands
uk: Нідерланди

[ctx: netherlands.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: netherlands.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: netherlands.kgm]
en: Not The Netherlands
uk: Не Нідерланди

[ctx: netherlands.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: netherlands.kgm]
en: Friesland
uk: Фрисландія

[ctx: netherlands.kgm]
en: Leeuwarden
uk: Леуварден

[ctx: netherlands.kgm]
en: Groningen
uk: Гронінген

[ctx: netherlands.kgm]
en: Drenthe
uk: Дренте

[ctx: netherlands.kgm]
en: Assen
uk: Ассен

[ctx: netherlands.kgm]
en: Overijssel
uk: Оверейссел

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zwolle
uk: Зволле

[ctx: netherlands.kgm]
en: Gelderland
uk: Гелдерланд

[ctx: netherlands.kgm]
en: Arnhem
uk: Арнем

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Brabant
uk: Північний Брабант

[ctx: netherlands.kgm]
en: 's Hertogenbosch
uk: Хертогенбос

[ctx: netherlands.kgm]
en: Limburg
uk: Лімбург

[ctx: netherlands.kgm]
en: Maastricht
uk: Маастрихт

[ctx: netherlands.kgm]
en: Flevoland
uk: Флеволанд

[ctx: netherlands.kgm]
en: Lelystad
uk: Лелейстад

[ctx: netherlands.kgm]
en: Utrecht
uk: Утрехт

[ctx: netherlands.kgm]
en: Zeeland
uk: Зеландія

[ctx: netherlands.kgm]
en: Middelburg
uk: Мідделбург

[ctx: netherlands.kgm]
en: North Holland
uk: Північна Голландія

[ctx: netherlands.kgm]
en: Haarlem
uk: Гарлем

[ctx: netherlands.kgm]
en: South Holland
uk: Південна Голландія

[ctx: netherlands.kgm]
en: The Hague
uk: Гаага

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New-Zealand
uk: Нова Зеландія

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Regions
uk: Території

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Frontier
uk: Кордони

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Not New-Zealand
uk: Не Нова Зеландія

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Northland
uk: Нортленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whangarei
uk: Фангареї

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland
uk: Окленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Auckland City
uk: місто Окленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Waikato
uk: Уайкато

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hamilton
uk: Гамільтон

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Bay of Plenty
uk: Бей-оф-Пленті

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Whakatane
uk: Вакатане

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Gisborne
uk: Гісборн

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Hawke's Bay
uk: Гокс-Бей

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Napier/Hastings
uk: Нейпір/Гастінгс

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Taranaki
uk: Таранакі

[ctx: new-zealand.kgm]
en: New Plymouth
uk: Нью-Плімут

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Manawatu-Wanganui
uk: Манавату-Уангануї

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wanganui
uk: Уангануї

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Wellington
uk: Веллінгтон

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Tasman
uk: Тасман

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Nelson City
uk: Нельсон-Сіті

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Marlborough
uk: Марлборо

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Blenheim
uk: Бленем

[ctx: new-zealand.kgm]
en: West Coast
uk: Вест-Кост

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Grey Mouth
uk: Греймут

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Canterbury
uk: Кентербері

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Christchurch
uk: Крайстчерч

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Otago
uk: Отаго

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Dunedin
uk: Данідін

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Southland
uk: Саутленд

[ctx: new-zealand.kgm]
en: Invercargil
uk: Інверкаргіл

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Not Nicaragua
uk: Не Нікарагуа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Nueva Segovia
uk: Нуева-Сеговія

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Ocotal
uk: Окоталь

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Madriz
uk: Мадрис

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Somoto
uk: Сомото

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Estelí
uk: Естелі

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chinandega
uk: Чинандега

[ctx: nicaragua.kgm]
en: León
uk: Леон

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Managua
uk: Манагуа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Masaya
uk: Масая

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Carazo
uk: Карасо

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotepe
uk: Хінотепе

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Granada
uk: Гранада

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Rivas
uk: Рівас

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Chontales
uk: Чонталес

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Juigalpa
uk: Хуігельпа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Boaco
uk: Боако

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Matagalpa
uk: Матагальпа

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Jinotega
uk: Хінотега

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Río San Juan
uk: Сан-Хуан

[ctx: nicaragua.kgm]
en: San Carlos
uk: Сан-Карлос

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Norte
uk: Північно-Атлантичний департамент

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Puerto Cabezas
uk: Пуерто-Кабесас

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Atlántico Sur
uk: Південно-Атлантичний департамент

[ctx: nicaragua.kgm]
en: Bluefields
uk: Блуфілдс

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Korea
uk: Північна Корея

[ctx: north_korea.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: north_korea.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: north_korea.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: north_korea.kgm]
en: Not North (Korea)
uk: Не Північна Корея (Провінції)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang
uk: Чаган

[ctx: north_korea.kgm]
en: Chagang-do
uk: Чагандо

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hamgyŏng
uk: Північна Хамгьон

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-pukto
uk: Хамгьон-пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hamgyŏng
uk: Південна Хамгьон

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hamgyŏng-namdo
uk: Хамгьон-намдо

[ctx: north_korea.kgm]
en: North Hwanghae
uk: Північна Хванхе

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-pukto
uk: Хванхе-пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: South Hwanghae
uk: Південна Хванхе

[ctx: north_korea.kgm]
en: Hwanghae-namdo
uk: Хванхе-намдо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏn
uk: Канвон

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kangwŏndo
uk: Канвондо

[ctx: north_korea.kgm]
en: North P'yŏngan
uk: Північна Пхьонан

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-pukto
uk: Пхьонан-пукто

[ctx: north_korea.kgm]
en: South P'yŏngan
uk: Південна Пхьонан

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngan-namdo
uk: Пхьонан-намдо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang
uk: Янган

[ctx: north_korea.kgm]
en: Ryanggang-do
uk: Янгандо

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Industrial Region
uk: Індустріальна область Кесон

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kaesŏng Kong-ŏp Chigu
uk: Кесон Кон-оп Чигу

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Tourist Region
uk: Туристична область Кемгансан

[ctx: north_korea.kgm]
en: Kŭmgangsan Kwangwang Chigu
uk: Кемгансан Кванван Чигу

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju Special Administrative Region
uk: Особлива адміністративна область Сінийджу

[ctx: north_korea.kgm]
en: Sinŭiju T'ŭkpyŏl Haengjŏnggu
uk: Сінийджу Текпел Хенгенгу

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang
uk: Пхеньян

[ctx: north_korea.kgm]
en: P'yŏngyang Chikhalsi
uk: Пхеньян Чихалсі

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong)
uk: Ресон (Раїн-Сенбон)

[ctx: north_korea.kgm]
en: Rasŏn (Rajin-Sŏnbong) Chikhalsi
uk: Ресон (Раїн-Сенбон) Чихалсі

[ctx: norway.kgm]
en: Norway
uk: Норвегія

[ctx: norway.kgm]
en: Counties
uk: Фольки

[ctx: norway.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: norway.kgm]
en: Not Norway
uk: Не Норвегія

[ctx: norway.kgm]
en: Troms og Finnmark
uk: Тромс і Фіннмарк

[ctx: norway.kgm]
en: Tromsø/Vadsø
uk: Тромсе/Вадсе

[ctx: norway.kgm]
en: Nordland
uk: Нурланд

[ctx: norway.kgm]
en: Bodø
uk: Буде

[ctx: norway.kgm]
en: Trøndelag
uk: Трьонделаґ

[ctx: norway.kgm]
en: Steinkjer
uk: Стейншер

[ctx: norway.kgm]
en: Møre og Romsdal
uk: Мьоре-о-Румсдал

[ctx: norway.kgm]
en: Molde
uk: Молде

[ctx: norway.kgm]
en: Innlandet
uk: Іннландет

[ctx: norway.kgm]
en: Hamar/Lillehammer
uk: Хамар/Ліллехаммер

[ctx: norway.kgm]
en: Vestland
uk: Вестланд

[ctx: norway.kgm]
en: Bergen/Leikanger
uk: Лейканґер/Берген

[ctx: norway.kgm]
en: Rogaland
uk: Ругаланд

[ctx: norway.kgm]
en: Stavanger
uk: Ставангер

[ctx: norway.kgm]
en: Agder
uk: Агдер

[ctx: norway.kgm]
en: Kristiansand/Arendal
uk: Кристіансанд/Арендал

[ctx: norway.kgm]
en: Viken
uk: Вікен

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo/Drammen/Sarpsborg/Moss
uk: Осло/Драммен/Сарпсборг/Мосс

[ctx: norway.kgm]
en: Vestfold og Telemark
uk: Вестфолд і Телемарк

[ctx: norway.kgm]
en: Skien/Tønsberg
uk: Шиєн/Тенсберг

[ctx: norway.kgm]
en: Oslo
uk: Осло

[ctx: oceania.kgm]
en: Oceania
uk: Океанія

[ctx: oceania.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: oceania.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: oceania.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: oceania.kgm]
en: Not Oceania
uk: Не Океанія

[ctx: oceania.kgm]
en: Australia
uk: Австралія

[ctx: oceania.kgm]
en: Canberra
uk: Канберра

[ctx: oceania.kgm]
en: Norfolk island (Australia)
uk: Острів Норфолк (Австралія)

[ctx: oceania.kgm]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: oceania.kgm]
en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

[ctx: oceania.kgm]
en: Wellington
uk: Веллінгтон

[ctx: oceania.kgm]
en: Cook islands (New Zealand)
uk: Острови Кука (Нова Зеландія)

[ctx: oceania.kgm]
en: Avarua
uk: Аваруа

[ctx: oceania.kgm]
en: Niue (New Zealand)
uk: Ніуе (Нова Зеландія)

[ctx: oceania.kgm]
en: Alofi
uk: Алофі

[ctx: oceania.kgm]
en: Tokelau (New Zealand)
uk: Токелау (Нова Зеландія)

[ctx: oceania.kgm]
en: East Timor
uk: Східний Тімор

[ctx: oceania.kgm]
en: Dili
uk: Ділі

[ctx: oceania.kgm]
en: Easter Island
uk: Острів Пасхи

[ctx: oceania.kgm]
en: Hanga Roa
uk: Ханга-Роа

[ctx: oceania.kgm]
en: Fiji
uk: Фіджі

[ctx: oceania.kgm]
en: Suva
uk: Сува

[ctx: oceania.kgm]
en: Indonesia
uk: Індонезія

[ctx: oceania.kgm]
en: Jakarta
uk: Джакарта

[ctx: oceania.kgm]
en: Papua New Guinea
uk: Папуа-Нова Гвінея

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Moresby
uk: Порт-Морсбі

[ctx: oceania.kgm]
en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

[ctx: oceania.kgm]
en: Honiara
uk: Хоніара

[ctx: oceania.kgm]
en: Vanuatu
uk: Вануату

[ctx: oceania.kgm]
en: Port Vila
uk: Порт-Віла

[ctx: oceania.kgm]
en: Federated States of Micronesia
uk: Федеративні Штати Мікронезії

[ctx: oceania.kgm]
en: Palikir
uk: Палікір

[ctx: oceania.kgm]
en: Kiribati
uk: Кірібаті

[ctx: oceania.kgm]
en: South Tarawa
uk: Південна Тарава

[ctx: oceania.kgm]
en: Marshall Islands
uk: Маршаллові Острови

[ctx: oceania.kgm]
en: Majuro
uk: Маджуро

[ctx: oceania.kgm]
en: Nauru
uk: Науру

[ctx: oceania.kgm]
en: Yaren
uk: Ярен

[ctx: oceania.kgm]
en: Palau
uk: Палау

[ctx: oceania.kgm]
en: Melekeok
uk: Мелекеок

[ctx: oceania.kgm]
en: New Caledonia (France)
uk: Нова Каледонія (Франція)

[ctx: oceania.kgm]
en: Noumea
uk: Нумеа

[ctx: oceania.kgm]
en: French Polynesia (France)
uk: Французька Полінезія (Франція)

[ctx: oceania.kgm]
en: Papeete
uk: Папеете

[ctx: oceania.kgm]
en: Wallis and Futuna (France)
uk: Острови Волліс і Футуна (Франція)

[ctx: oceania.kgm]
en: Mata Utu
uk: Мата-Уту

[ctx: oceania.kgm]
en: Samoa
uk: Самоа

[ctx: oceania.kgm]
en: Apia
uk: Апья

[ctx: oceania.kgm]
en: Tonga
uk: Тонга

[ctx: oceania.kgm]
en: Nuku'alofa
uk: Нукуалофа

[ctx: oceania.kgm]
en: Tuvalu
uk: Тувалу

[ctx: oceania.kgm]
en: Funafuti
uk: Фунафуті

[ctx: oceania.kgm]
en: Pitcairn islands (United Kingdom)
uk: Острови Піткерн (Велика Британія)

[ctx: oceania.kgm]
en: Adamstown
uk: Адамстаун

[ctx: oceania.kgm]
en: Hawaii (USA)
uk: Гавайські острови (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Honolulu
uk: Гонолулу

[ctx: oceania.kgm]
en: American Samoa (USA)
uk: Американське Самоа (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Pago Pago
uk: Паго-Паго

[ctx: oceania.kgm]
en: Guam (USA)
uk: Гуам (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Hagåtña
uk: Аганья

[ctx: oceania.kgm]
en: Northern Mariana islands (USA)
uk: Північні Маріанські Острови (США)

[ctx: oceania.kgm]
en: Saipan
uk: Сайпан

[ctx: oceania.kgm]
en: United States Minor Outlying Islands
uk: Американські Малі Віддалені Острови

[ctx: oman.kgm]
en: Oman
uk: Оман

[ctx: oman.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: oman.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: oman.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: oman.kgm]
en: Not Oman
uk: Не Оман

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dakhiliyah
uk: Ад-Дахілія

[ctx: oman.kgm]
en: Al Batinah
uk: Аль-Батіна

[ctx: oman.kgm]
en: Al Wusta
uk: Аль-Вуста

[ctx: oman.kgm]
en: Ash Sharqiyah
uk: Еш-Шаркія

[ctx: oman.kgm]
en: Ad Dhahirah
uk: Ад-Дахіра

[ctx: oman.kgm]
en: Muscat
uk: Маскат

[ctx: oman.kgm]
en: Musandam
uk: Мусандам

[ctx: oman.kgm]
en: Dhofar
uk: Дофар

[ctx: oman.kgm]
en: Al Buraymi
uk: Ель-Бураймі

[ctx: pakistan.kgm]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: pakistan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: pakistan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: pakistan.kgm]
en: Not Pakistan
uk: Не Пакистан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Balochistan
uk: Белуджистан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Quetta
uk: Кветта

[ctx: pakistan.kgm]
en: Khyber Pakhtunkhwa
uk: Хебер-Пахтунхва

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar
uk: Пешавар

[ctx: pakistan.kgm]
en: Punjab
uk: Пенджаб

[ctx: pakistan.kgm]
en: Lahore
uk: Лахор

[ctx: pakistan.kgm]
en: Sindh
uk: Сінд

[ctx: pakistan.kgm]
en: Karachi
uk: Карачі

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad Capital Territory
uk: Столична Територія Ісламабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Islamabad
uk: Ісламабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Federally Administered Tribal Areas
uk: Федеральна Територія Племен

[ctx: pakistan.kgm]
en: Peshawar and Islamabad
uk: Пешавар і Ісламабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Azad Kashmir
uk: Азад-Кашмір

[ctx: pakistan.kgm]
en: Muzaffarabad
uk: Музаффарабад

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit-Baltistan
uk: Гілгіт-Балтістан

[ctx: pakistan.kgm]
en: Gilgit
uk: Гілгіт

[ctx: panama.kgm]
en: Panama
uk: Панама

[ctx: panama.kgm]
en: Regions
uk: Провінції

[ctx: panama.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: panama.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: panama.kgm]
en: Not Panama
uk: Не Панама

[ctx: panama.kgm]
en: Bocas del Toro
uk: Бокас-дель-Торо

[ctx: panama.kgm]
en: Chiriquí
uk: Чирикі

[ctx: panama.kgm]
en: David
uk: Давід

[ctx: panama.kgm]
en: Coclé
uk: Кокле

[ctx: panama.kgm]
en: Penonomé
uk: Пенономе

[ctx: panama.kgm]
en: Colón
uk: Колон

[ctx: panama.kgm]
en: Darién
uk: Даріен

[ctx: panama.kgm]
en: La Palma
uk: Ла-Пальма

[ctx: panama.kgm]
en: Herrera
uk: Геррера

[ctx: panama.kgm]
en: Chitré
uk: Читре

[ctx: panama.kgm]
en: Los Santos
uk: Лос-Сантос

[ctx: panama.kgm]
en: Las Tablas
uk: Лас-Таблас

[ctx: panama.kgm]
en: Panamá
uk: Панама

[ctx: panama.kgm]
en: Veraguas
uk: Верагас

[ctx: panama.kgm]
en: Santiago de Veraguas
uk: Сантьяго-де-Верагуас

[ctx: panama.kgm]
en: Emberá
uk: Ембера

[ctx: panama.kgm]
en: Union Choco
uk: Юньйон-Чоко

[ctx: panama.kgm]
en: Kuna Yala
uk: Куна-Яла

[ctx: panama.kgm]
en: El Porvenir
uk: Порвенір

[ctx: panama.kgm]
en: Ngöbe-Buglé
uk: Нгобе-Бугле

[ctx: panama.kgm]
en: Chichica
uk: Чичика

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguay
uk: Парагвай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: paraguay.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Not Paraguay
uk: Не Парагвай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraguay
uk: Альто Парагвай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Fuerte Olimpo
uk: Фуерте-Олімпо

[ctx: paraguay.kgm]
en: Alto Paraná
uk: Альто Парана

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ciudad del Este
uk: Сьюдад-дель-Есте

[ctx: paraguay.kgm]
en: Amambay
uk: Амамбай

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pedro Juan Caballero
uk: Педро-Хуан-Кабальєро

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción Capital District
uk: Столичний округ Асунсьйон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Asunción
uk: Асунсьйон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Boquerón
uk: Бокьєрон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Filadelfia
uk: Філадельфія

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caaguazú
uk: Каагуазу

[ctx: paraguay.kgm]
en: Coronel Oviedo
uk: Коронель-Овьєдо

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caazapá
uk: Каазапа

[ctx: paraguay.kgm]
en: Canindeyú
uk: Каніндью

[ctx: paraguay.kgm]
en: Salto del Guairá
uk: Сальто-дель-Гуаїра

[ctx: paraguay.kgm]
en: Central
uk: Центральна провінція

[ctx: paraguay.kgm]
en: Areguá
uk: Арегуа

[ctx: paraguay.kgm]
en: Concepción
uk: Консепсьйон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Cordillera
uk: Кордільєра

[ctx: paraguay.kgm]
en: Caacupé
uk: Каакупе

[ctx: paraguay.kgm]
en: Guairá
uk: Гауїра

[ctx: paraguay.kgm]
en: Villarrica
uk: Вільярика

[ctx: paraguay.kgm]
en: Itapúa
uk: Ітапуа

[ctx: paraguay.kgm]
en: Encarnación
uk: Енкарнасьйон

[ctx: paraguay.kgm]
en: Misiones
uk: Місіонес

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Juan Bautista
uk: Сан-Хуан-Баутіста

[ctx: paraguay.kgm]
en: Ñeembucú
uk: Неембуку

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pilar
uk: Пілар

[ctx: paraguay.kgm]
en: Paraguarí
uk: Парагуарі

[ctx: paraguay.kgm]
en: Presidente Hayes
uk: Презідент-Хайс

[ctx: paraguay.kgm]
en: Pozo Colorado
uk: Позо-Колорадо

[ctx: paraguay.kgm]
en: San Pedro
uk: Сан-Педро

[ctx: peru.kgm]
en: Peru
uk: Перу

[ctx: peru.kgm]
en: Regions
uk: Департаменти

[ctx: peru.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: peru.kgm]
en: Pacific Ocean
uk: Тихий океан

[ctx: peru.kgm]
en: Ecuador
uk: Еквадор

[ctx: peru.kgm]
en: Colombia
uk: Колумбія

[ctx: peru.kgm]
en: Brazil
uk: Бразилія

[ctx: peru.kgm]
en: Bolivia
uk: Болівія

[ctx: peru.kgm]
en: Chile
uk: Чилі

[ctx: peru.kgm]
en: Amazonas
uk: Амазонас

[ctx: peru.kgm]
en: Chachapoyas
uk: Чачапояс

[ctx: peru.kgm]
en: Ancash
uk: Анкаш

[ctx: peru.kgm]
en: Huaraz
uk: Хуарас

[ctx: peru.kgm]
en: Apurimac
uk: Апурімак

[ctx: peru.kgm]
en: Abancay
uk: Абанкай

[ctx: peru.kgm]
en: Arequipa
uk: Арекіпа

[ctx: peru.kgm]
en: Ayacucho
uk: Аякучо

[ctx: peru.kgm]
en: Cajamarca
uk: Кахамарка

[ctx: peru.kgm]
en: Cusco
uk: Куско

[ctx: peru.kgm]
en: Huancavelica
uk: Уанкавеліка

[ctx: peru.kgm]
en: Huanuco
uk: Уанко

[ctx: peru.kgm]
en: Ica
uk: Іка

[ctx: peru.kgm]
en: Junin
uk: Хунін

[ctx: peru.kgm]
en: Huancayo
uk: Уанкайо

[ctx: peru.kgm]
en: Lambayeque
uk: Ламбаеке

[ctx: peru.kgm]
en: Chiclayo
uk: Чиклайо

[ctx: peru.kgm]
en: La Libertad
uk: Ла Лібертад

[ctx: peru.kgm]
en: Trujillo
uk: Трухільйо

[ctx: peru.kgm]
en: Lima
uk: Ліма

[ctx: peru.kgm]
en: Huacho
uk: Уачо

[ctx: peru.kgm]
en: Loreto
uk: Лорето

[ctx: peru.kgm]
en: Iquitos
uk: Ікітос

[ctx: peru.kgm]
en: Madre de Dios
uk: Мадре-де-Діос

[ctx: peru.kgm]
en: Puerto Maldonado
uk: Пуерто-Мальдонадо

[ctx: peru.kgm]
en: Moquegua
uk: Мокегуа

[ctx: peru.kgm]
en: Piura
uk: П'юра

[ctx: peru.kgm]
en: Tacna
uk: Такна

[ctx: peru.kgm]
en: Tumbes
uk: Тумбес

[ctx: peru.kgm]
en: Pasco
uk: Паско

[ctx: peru.kgm]
en: Cerro de Pasco
uk: Серро-де-Паско

[ctx: peru.kgm]
en: Puno
uk: Пуно

[ctx: peru.kgm]
en: San Martin
uk: Сан-Мартін

[ctx: peru.kgm]
en: Moyobamba
uk: Мойобамба

[ctx: peru.kgm]
en: Ucayali
uk: Укаялі

[ctx: peru.kgm]
en: Pucallpa
uk: Пукальпа

[ctx: philippines.kgm]
en: Philippines
uk: Філіппіни

[ctx: philippines.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: philippines.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: philippines.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: philippines.kgm]
en: Not Philippines
uk: Не Філіппіни

[ctx: philippines.kgm]
en: Abra
uk: Абра

[ctx: philippines.kgm]
en: Bangued
uk: Бангед

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Norte
uk: Північний Агусан

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabadbaran
uk: Кабадбаран

[ctx: philippines.kgm]
en: Agusan del Sur
uk: Південний Агусан

[ctx: philippines.kgm]
en: Prosperidad
uk: Просперідад

[ctx: philippines.kgm]
en: Aklan
uk: Аклан

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalibo
uk: Калібо

[ctx: philippines.kgm]
en: Albay
uk: Албай

[ctx: philippines.kgm]
en: Legazpi City
uk: місто Легаспі

[ctx: philippines.kgm]
en: Antique
uk: Антіке

[ctx: philippines.kgm]
en: San Jose
uk: Сан-Хосе

[ctx: philippines.kgm]
en: Apayao
uk: Апаяо

[ctx: philippines.kgm]
en: Kabugao
uk: Кабугао

[ctx: philippines.kgm]
en: Aurora
uk: Аурора

[ctx: philippines.kgm]
en: Baler
uk: Балер

[ctx: philippines.kgm]
en: Basilan
uk: Басілан

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela City
uk: місто Ісабела

[ctx: philippines.kgm]
en: Bataan
uk: Батаан

[ctx: philippines.kgm]
en: Balanga City
uk: місто Баланга

[ctx: philippines.kgm]
en: Batanes
uk: Батанес

[ctx: philippines.kgm]
en: Basco
uk: Баско

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas
uk: Батангас

[ctx: philippines.kgm]
en: Batangas City
uk: місто Батангас

[ctx: philippines.kgm]
en: Benguet
uk: Бенгет

[ctx: philippines.kgm]
en: La Trinidad
uk: Ла-Тринідад

[ctx: philippines.kgm]
en: Biliran
uk: Біліран

[ctx: philippines.kgm]
en: Naval
uk: Наваль

[ctx: philippines.kgm]
en: Bohol
uk: Бохоль

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagbilaran City
uk: місто Тагбіларан

[ctx: philippines.kgm]
en: Bukidnon
uk: Букіднон

[ctx: philippines.kgm]
en: Malaybalay City
uk: місто Малайбалай

[ctx: philippines.kgm]
en: Bulacan
uk: Булакан

[ctx: philippines.kgm]
en: Malolos
uk: Малолос

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan
uk: Кагаян

[ctx: philippines.kgm]
en: Tuguegarao City
uk: місто Тугегарао

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Norte
uk: Північний Камарінес

[ctx: philippines.kgm]
en: Daet
uk: Дает

[ctx: philippines.kgm]
en: Camarines Sur
uk: Південний Камарінас

[ctx: philippines.kgm]
en: Pili
uk: Пілі

[ctx: philippines.kgm]
en: Camiguin
uk: Камігін

[ctx: philippines.kgm]
en: Mambajao
uk: Мамбахао

[ctx: philippines.kgm]
en: Capiz
uk: Капіс

[ctx: philippines.kgm]
en: Roxas City
uk: місто Рохас

[ctx: philippines.kgm]
en: Catanduanes
uk: Катандуанес

[ctx: philippines.kgm]
en: Virac
uk: Вірак

[ctx: philippines.kgm]
en: Cavite
uk: Кавіте

[ctx: philippines.kgm]
en: Trece Martires City
uk: Тресе-Мартірес

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu
uk: Себу

[ctx: philippines.kgm]
en: Cebu City
uk: місто Себу

[ctx: philippines.kgm]
en: Compostela Valley
uk: Долина Компостела

[ctx: philippines.kgm]
en: Nabunturan
uk: Набунтуран

[ctx: philippines.kgm]
en: Cotabato
uk: Котабато

[ctx: philippines.kgm]
en: Kidapawan City
uk: Кідапаван

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Norte
uk: Північний Давао

[ctx: philippines.kgm]
en: Tagum City
uk: місто Тагум

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao del Sur
uk: Південний Давао

[ctx: philippines.kgm]
en: Digos City
uk: місто Дігос

[ctx: philippines.kgm]
en: Davao Oriental
uk: Східний Давао

[ctx: philippines.kgm]
en: Mati
uk: Маті

[ctx: philippines.kgm]
en: Eastern Samar
uk: Східний Самар

[ctx: philippines.kgm]
en: Borongan
uk: Боронган

[ctx: philippines.kgm]
en: Guimaras
uk: Гімарас

[ctx: philippines.kgm]
en: Jordan
uk: Хордан

[ctx: philippines.kgm]
en: Ifugao
uk: Іфугао

[ctx: philippines.kgm]
en: Lagawe
uk: Лагаве

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Norte
uk: Північний Ілокос

[ctx: philippines.kgm]
en: Laoag City
uk: місто Лаоаг

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilocos Sur
uk: Південний Ілокос

[ctx: philippines.kgm]
en: Vigan City
uk: місто Віган

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo
uk: Ілоіло

[ctx: philippines.kgm]
en: Iloilo City
uk: місто Ілоіло

[ctx: philippines.kgm]
en: Isabela
uk: Ісабела

[ctx: philippines.kgm]
en: Ilagan
uk: Ілаган

[ctx: philippines.kgm]
en: Kalinga
uk: Калінга

[ctx: philippines.kgm]
en: Tabuk
uk: Табук

[ctx: philippines.kgm]
en: La Union
uk: Ла-Уніон

[ctx: philippines.kgm]
en: San Fernando City
uk: місто Сан-Фернандо

[ctx: philippines.kgm]
en: Laguna
uk: Лагуна

[ctx: philippines.kgm]
en: Santa Cruz
uk: Санта-Круз

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Norte
uk: Північний Ланао

[ctx: philippines.kgm]
en: Tubod
uk: Тубод

[ctx: philippines.kgm]
en: Lanao del Sur
uk: Південний Ланао

[ctx: philippines.kgm]
en: Marawi City
uk: місто Мараві

[ctx: philippines.kgm]
en: Leyte
uk: Лейте

[ctx: philippines.kgm]
en: Tacloban City
uk: місто Таклобан

[ctx: philippines.kgm]
en: Maguindanao
uk: Магінданао

[ctx: philippines.kgm]
en: Shariff Aguak
uk: Шаріф-Агуак

[ctx: philippines.kgm]
en: Marinduque
uk: Маріндуке

[ctx: philippines.kgm]
en: Boac
uk: Боак

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate
uk: Масбате

[ctx: philippines.kgm]
en: Masbate City
uk: місто Масбате

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Occidental
uk: Західний Місаміс

[ctx: philippines.kgm]
en: Oroquieta City
uk: місто Орокета

[ctx: philippines.kgm]
en: Misamis Oriental
uk: Східний Місаміс

[ctx: philippines.kgm]
en: Cagayan de Oro City
uk: місто Кагаян-де-Оро

[ctx: philippines.kgm]
en: Mountain Province
uk: Гірська провінція

[ctx: philippines.kgm]
en: Bontoc
uk: Бонток

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Occidental [2]
uk: Західний Негрос [2]

[ctx: philippines.kgm]
en: Bacolod City
uk: місто Баколод

[ctx: philippines.kgm]
en: Negros Oriental
uk: Східний Негрос

[ctx: philippines.kgm]
en: Dumaguete City
uk: місто Думагете

[ctx: philippines.kgm]
en: Northern Samar
uk: Північний Самар

[ctx: philippines.kgm]
en: Catarman
uk: Катарман

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Ecija
uk: Нуева-Есіха

[ctx: philippines.kgm]
en: Palayan City
uk: місто Палаян

[ctx: philippines.kgm]
en: Nueva Vizcaya
uk: Нуева-Віская

[ctx: philippines.kgm]
en: Bayombong
uk: Байомбонг

[ctx: philippines.kgm]
en: Occidental Mindoro
uk: Західний Міндоро

[ctx: philippines.kgm]
en: Mamburao
uk: Мамбурао

[ctx: philippines.kgm]
en: Oriental Mindoro
uk: Східний Міндоро

[ctx: philippines.kgm]
en: Calapan City
uk: місто Калапан

[ctx: philippines.kgm]
en: Palawan
uk: Палаван

[ctx: philippines.kgm]
en: Puerto Princesa City
uk: місто Пуерто-Принсеса

[ctx: philippines.kgm]
en: Pampanga
uk: Пампанга

[ctx: philippines.kgm]
en: Pangasinan
uk: Пангасінан

[ctx: philippines.kgm]
en: Lingayen
uk: Лінгаєн

[ctx: philippines.kgm]
en: Quezon
uk: Кесон

[ctx: philippines.kgm]
en: Lucena City
uk: місто Лусена

[ctx: philippines.kgm]
en: Quirino
uk: Кіріно

[ctx: philippines.kgm]
en: Cabarroguis
uk: Кабаррогіс

[ctx: philippines.kgm]
en: Rizal
uk: Рісаль

[ctx: philippines.kgm]
en: Antipolo City
uk: місто Антвполо

[ctx: philippines.kgm]
en: Romblon
uk: Ромблон

[ctx: philippines.kgm]
en: Samar
uk: Самар

[ctx: philippines.kgm]
en: Catbalogan
uk: Катбалоган

[ctx: philippines.kgm]
en: Sarangani
uk: Сарангані

[ctx: philippines.kgm]
en: Alabel
uk: Алабель

[ctx: philippines.kgm]
en: Siquijor
uk: Сікіхор

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon
uk: Сорсогон

[ctx: philippines.kgm]
en: Sorsogon City
uk: місто Сорсогон

[ctx: philippines.kgm]
en: South Cotabato
uk: Південний Котабато

[ctx: philippines.kgm]
en: Koronadal City
uk: місто Коронадаль

[ctx: philippines.kgm]
en: Southern Leyte
uk: Південний Лейте

[ctx: philippines.kgm]
en: Maasin City
uk: місто Маасін

[ctx: philippines.kgm]
en: Sultan Kudarat
uk: Султан-Кударат

[ctx: philippines.kgm]
en: Isulan
uk: Ісулан

[ctx: philippines.kgm]
en: Sulu
uk: Сулу

[ctx: philippines.kgm]
en: Jolo
uk: Холо

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Norte
uk: Північний Сурігао

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao City
uk: місто Сурігао

[ctx: philippines.kgm]
en: Surigao del Sur
uk: Південний Сурігао

[ctx: philippines.kgm]
en: Tandag
uk: Тандаг

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac
uk: Тарлак

[ctx: philippines.kgm]
en: Tarlac City
uk: місто Тарлак

[ctx: philippines.kgm]
en: Tawi-Tawi
uk: Таві-Таві

[ctx: philippines.kgm]
en: Panglima Sugala
uk: Пангліма-Сугала

[ctx: philippines.kgm]
en: Zambales
uk: Замбалес

[ctx: philippines.kgm]
en: Iba
uk: Іба

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Norte
uk: Північна Замбоанга

[ctx: philippines.kgm]
en: Dipolog City
uk: місто Діполог

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga del Sur
uk: Південна Замбоанга

[ctx: philippines.kgm]
en: Pagadian City
uk: місто Пагадіан

[ctx: philippines.kgm]
en: Zamboanga Sibugay
uk: Замбоанга-Сібугей

[ctx: philippines.kgm]
en: Ipil
uk: Іпіль

[ctx: philippines.kgm]
en: National Capital
uk: Національна столиця

[ctx: philippines.kgm]
en: Manila
uk: Маніла

[ctx: @info:status]
en: Please place in the map:<br/><b>%1</b>
uk: Будь ласка, покажіть на карті:<br/><b>%1</b>

[ctx: @title]
en: Place %1 in Map
uk: Покажіть на карті %1

[ctx: poland.kgm]
en: Poland
uk: Польща

[ctx: poland.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: poland.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: poland.kgm]
en: Not Poland
uk: Не Польща

[ctx: poland.kgm]
en: Masovia
uk: Мазовія

[ctx: poland.kgm]
en: Warsaw
uk: Варшава

[ctx: poland.kgm]
en: Warmia and Masuria
uk: Вармія і Мазурія

[ctx: poland.kgm]
en: Olsztyn
uk: Ольштин

[ctx: poland.kgm]
en: Podlachia
uk: Підляшшя

[ctx: poland.kgm]
en: Białystok
uk: Белосток

[ctx: poland.kgm]
en: Lublin
uk: Люблін

[ctx: poland.kgm]
en: Subcarpathia
uk: Підкарпаття

[ctx: poland.kgm]
en: Rzeszów
uk: Жешув

[ctx: poland.kgm]
en: Świętokrzyskie
uk: Свєтокшиські

[ctx: poland.kgm]
en: Kielce
uk: Кельце

[ctx: poland.kgm]
en: Lesser Poland
uk: Мала Польща

[ctx: poland.kgm]
en: Kraków
uk: Краків

[ctx: poland.kgm]
en: Łódź
uk: Лодзь

[ctx: poland.kgm]
en: Silesia
uk: Сілезія

[ctx: poland.kgm]
en: Katowice
uk: Катовіце

[ctx: poland.kgm]
en: Opole
uk: Ополе

[ctx: poland.kgm]
en: Pomerania
uk: Померанія

[ctx: poland.kgm]
en: Gdańsk
uk: Гданськ

[ctx: poland.kgm]
en: West Pomerania
uk: Західна Померанія

[ctx: poland.kgm]
en: Szczecin
uk: Щецин

[ctx: poland.kgm]
en: Greater Poland
uk: Велика Польща

[ctx: poland.kgm]
en: Poznań
uk: Познань

[ctx: poland.kgm]
en: Lower Silesia
uk: Нижня Сілезія

[ctx: poland.kgm]
en: Wrocław
uk: Вроцлав

[ctx: poland.kgm]
en: Lubusz
uk: Любушське воєводство

[ctx: poland.kgm]
en: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski
uk: Зелена-Гура, Горзув-Вєлікопольські

[ctx: poland.kgm]
en: Kuyavia-Pomerania
uk: Куявія-Померанія

[ctx: poland.kgm]
en: Bydgoszcz, Toruń
uk: Бидгощ, Торунь

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portugal Districts
uk: Округи Португалії

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Border2
uk: Кордон2

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viana do Castelo
uk: Віана-ду-Каштелу

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Açores
uk: Азорські острови

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Ponta Delgada
uk: Понта-Дельгада

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Madeira
uk: Мадейра

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Funchal
uk: Фуншал

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Braga
uk: Брага

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Vila Real
uk: Вілья-Реал

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Bragança
uk: Браганса

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Porto
uk: Порту

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Aveiro
uk: Авейро

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Viseu
uk: Візеу

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Guarda
uk: Гуарда

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Coimbra
uk: Коїмбра

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Castelo Branco
uk: Каштелу-Бранку

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Leiria
uk: Лейрія

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Santarém
uk: Сантарем

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Lisboa
uk: Лісабон

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Évora
uk: Евора

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Setúbal
uk: Сетубал

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Beja
uk: Бежа

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Faro
uk: Фаро

[ctx: portugal_districts.kgm]
en: Portalegre
uk: Порталегре

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Portugal Provinces (traditional)
uk: Провінції Португалії (історичні)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Provinces (traditional)
uk: Провінції (історичні)

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Border2
uk: Кордон2

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Minho
uk: Мінью

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Braga
uk: Брага

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Trás-os-Montes e Alto Douro
uk: Траз-уз-Монтіш і Алту-Дору

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Vila Real
uk: Вілья-Реал

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Douro Litoral
uk: Прибережна Дору

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Porto
uk: Порту

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Alta
uk: Верхня Бейре

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Viseu
uk: Візеу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Litoral
uk: Прибережна Бейре

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Coimbra
uk: Коїмбра

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beira Baixa
uk: Нижня Бейре

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Castelo Branco
uk: Каштелу-Бранку

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ribatejo
uk: Рібетежу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Santarém
uk: Сантарем

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Estremadura
uk: Естремадура

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Lisboa
uk: Лісабон

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Alto Alentejo
uk: Верхня Алентежу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Évora
uk: Евора

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Baixo Alentejo
uk: Нижня Алентежу

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Beja
uk: Бежа

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Algarve
uk: Алгарве

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Faro
uk: Фаро

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Açores
uk: Азорські острови

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Ponta Delgada
uk: Понта-Дельгада

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Madeira
uk: Мадейра

[ctx: portugal_provinces.kgm]
en: Funchal
uk: Фуншал

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Portugal (Regions)
uk: Португалія (Округи)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Regions
uk: Округи

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Not Portugal (Regions)
uk: Не Португалія (Округи)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Alentejo
uk: Алентежу

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Evora
uk: Евора

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Algarve
uk: Алгарве

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Faro
uk: Фару

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Centro
uk: Сентру

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Coimbra
uk: Коїмбра

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa(region)
uk: Лісабон(округ)

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Lisboa
uk: Лісабон

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Norte
uk: Норте

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Porto
uk: Порту

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Madeira
uk: Мадейра

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Funchal
uk: Фуншал

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Azores
uk: Азорські острови

[ctx: portugal_regions.kgm]
en: Ponta Delgada
uk: Понта-Дельгада

[ctx: puertorico.kgm]
en: Puerto Rico
uk: Пуерто-Рико

[ctx: puertorico.kgm]
en: Municipalities
uk: Муніципалітети

[ctx: puertorico.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: puertorico.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mona
uk: Мона

[ctx: puertorico.kgm]
en: Adjuntas
uk: Адхунтас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguada
uk: Агуада

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguadilla
uk: Агуаділья

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aguas Buenas
uk: Агуас-Буенас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Aibonito
uk: Айбоніто

[ctx: puertorico.kgm]
en: Añasco
uk: Аньяско

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arecibo
uk: Аресібо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Arroyo
uk: Арройо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barceloneta
uk: Барселонета

[ctx: puertorico.kgm]
en: Barranquitas
uk: Барранкітас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Bayamón
uk: Байамон

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cabo Rojo
uk: Кабо-Рохо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Caguas
uk: Кагуас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Camuy
uk: Камуй

[ctx: puertorico.kgm]
en: Canóvanas
uk: Канованас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Carolina
uk: Кароліна

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cataño
uk: Катаньо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cayey
uk: Каєй

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ceiba
uk: Кейба

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ciales
uk: Сіалес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Cidra
uk: Сідра

[ctx: puertorico.kgm]
en: Coamo
uk: Коамо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Comerío
uk: Комеріо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Corozal
uk: Коросаль

[ctx: puertorico.kgm]
en: Culebra
uk: Кулебра

[ctx: puertorico.kgm]
en: Dorado
uk: Дорадо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Fajardo
uk: Фахардо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Florida
uk: Флорида

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guánica
uk: Гуаніка

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayama
uk: Гуаяма

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guayanilla
uk: Гуаянілья

[ctx: puertorico.kgm]
en: Guaynabo
uk: Гуаянабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Gurabo
uk: Гурабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hatillo
uk: Атільо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Hormigueros
uk: Ормігуерос

[ctx: puertorico.kgm]
en: Humacao
uk: Умакао

[ctx: puertorico.kgm]
en: Isabela
uk: Ізабела

[ctx: puertorico.kgm]
en: Jayuya
uk: Хаюйя

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juana Díaz
uk: Хуана-Діас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Juncos
uk: Хункос

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lajas
uk: Лахас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Lares
uk: Ларес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Marías
uk: Лас-Маріас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Las Piedras
uk: Лас-П'єдрас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Loíza
uk: Луїза

[ctx: puertorico.kgm]
en: Luquillo
uk: Лукільо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Manatí
uk: Манаті

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maricao
uk: Марикао

[ctx: puertorico.kgm]
en: Maunabo
uk: Маунабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Mayagüez
uk: Маягуес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Moca
uk: Мока

[ctx: puertorico.kgm]
en: Morovis
uk: Моровіс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Nagüabo
uk: Нагуабо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Naranjito
uk: Наранхіто

[ctx: puertorico.kgm]
en: Orocovis
uk: Ороковіс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Patillas
uk: Патільяс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Peñuelas
uk: Пеньюелас

[ctx: puertorico.kgm]
en: Ponce
uk: Понсе

[ctx: puertorico.kgm]
en: Quebradillas
uk: Кебрадільяс

[ctx: puertorico.kgm]
en: Rincón
uk: Рінкон

[ctx: puertorico.kgm]
en: Río Grande
uk: Ріо-Гранде

[ctx: puertorico.kgm]
en: Sabana Grande
uk: Сабана-Гранде

[ctx: puertorico.kgm]
en: Salinas
uk: Салінас

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Germán
uk: Сан-Херман

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Juan
uk: Сан-Хуан

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Lorenzo
uk: Сан-Лоренцо

[ctx: puertorico.kgm]
en: San Sebastián
uk: Сан-Себастьян

[ctx: puertorico.kgm]
en: Santa Isabel
uk: Санта-Ізабель

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Alta
uk: Тоа-Альта

[ctx: puertorico.kgm]
en: Toa Baja
uk: Тоа-Баха

[ctx: puertorico.kgm]
en: Trujillo Alto
uk: Трухільо Альто

[ctx: puertorico.kgm]
en: Utuado
uk: Утуадо

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Alta
uk: Вега Альта

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vega Baja
uk: Вега-Баха

[ctx: puertorico.kgm]
en: Vieques
uk: В'єкес

[ctx: puertorico.kgm]
en: Villalba
uk: Вілльальба

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yabucoa
uk: Ябукоа

[ctx: puertorico.kgm]
en: Yauco
uk: Яуко

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Republic Of Ireland
uk: Республіка Ірландія

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Counties
uk: Графства

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Not Republic Of Ireland
uk: Не Республіка Ірландія

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dublin
uk: Дублін

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wicklow
uk: Віклоу

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Wexford
uk: Вексфорд

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carlow
uk: Карлоу

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kildare
uk: Кілдер

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Naas
uk: Наас

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Meath
uk: Міт

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Navan
uk: Наван

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Louth
uk: Лаут

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Dundalk
uk: Дандолк

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Monaghan
uk: Монаган

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cavan
uk: Каван

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Longford
uk: Лонгфорд

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Westmeath
uk: Вестміт

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mullingar
uk: Муллінгар

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Offaly
uk: Оффалі

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tullamore
uk: Тулламор

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Laois
uk: Лііш

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Portlaois
uk: Портлііш

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kilkenny
uk: Кілкенні

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Waterford
uk: Вотерфорд

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Cork
uk: Корк

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Kerry
uk: Керрі

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Tralee
uk: Тралі

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Limerick
uk: Лімерік

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: North Tipperary
uk: Північна Тіпперері

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Nenagh
uk: Ніна

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: South Tipperary
uk: Південна Тіпперері

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clonmel
uk: Клонмел

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Clare
uk: Клер

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Ennis
uk: Енніс

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Galway
uk: Голуей

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Mayo
uk: Майо

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Castlebar
uk: Каслбар

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Roscommon
uk: Роскоммон

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Sligo
uk: Сліго

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Leitrim
uk: Літрім

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Carrick-on-Shannon
uk: Керрік-он-Шеннон

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Donegal
uk: Донегол

[ctx: republic_of_ireland.kgm]
en: Lifford
uk: Ліффорд

[ctx: romania.kgm]
en: Romania
uk: Румунія

[ctx: romania.kgm]
en: Counties
uk: Повіти

[ctx: romania.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: romania.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: romania.kgm]
en: Not Romania
uk: Не Румунія

[ctx: romania.kgm]
en: Alba
uk: Алба

[ctx: romania.kgm]
en: Alba Iulia
uk: Алба-Юлія

[ctx: romania.kgm]
en: Arad
uk: Арад

[ctx: romania.kgm]
en: Argeş
uk: Арджеш

[ctx: romania.kgm]
en: Piteşti
uk: Пітешті

[ctx: romania.kgm]
en: Bacău
uk: Бакеу

[ctx: romania.kgm]
en: Bihor
uk: Біхор

[ctx: romania.kgm]
en: Oradea
uk: Орадя

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa-Năsăud
uk: Бистріца-Несеуд

[ctx: romania.kgm]
en: Bistriţa
uk: Бистріца

[ctx: romania.kgm]
en: Botoşani
uk: Ботошані

[ctx: romania.kgm]
en: Braşov
uk: Брашов

[ctx: romania.kgm]
en: Brăila
uk: Бреїла

[ctx: romania.kgm]
en: Buzău
uk: Бузеу

[ctx: romania.kgm]
en: Caraş-Severin
uk: Караш-Северін

[ctx: romania.kgm]
en: Reşiţa
uk: Решиця

[ctx: romania.kgm]
en: Călăraşi
uk: Келераші

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj
uk: Клуж

[ctx: romania.kgm]
en: Cluj-Napoca
uk: Клуж-Напока

[ctx: romania.kgm]
en: Constanţa
uk: Констанца

[ctx: romania.kgm]
en: Covasna
uk: Ковасна

[ctx: romania.kgm]
en: Sfântu Gheorghe
uk: Сфинту-Георге

[ctx: romania.kgm]
en: Dâmboviţa
uk: Димбовіца

[ctx: romania.kgm]
en: Târgovişte
uk: Тирговіште

[ctx: romania.kgm]
en: Dolj
uk: Долж

[ctx: romania.kgm]
en: Craiova
uk: Крайова

[ctx: romania.kgm]
en: Galaţi
uk: Галац

[ctx: romania.kgm]
en: Giurgiu
uk: Джурджу

[ctx: romania.kgm]
en: Gorj
uk: Горж

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Jiu
uk: Тиргу-Жиу

[ctx: romania.kgm]
en: Harghita
uk: Харгіта

[ctx: romania.kgm]
en: Miercurea Ciuc
uk: Меркуря-Чук

[ctx: romania.kgm]
en: Hunedoara
uk: Хунедоара

[ctx: romania.kgm]
en: Deva
uk: Дева

[ctx: romania.kgm]
en: Ialomiţa
uk: Яломіца

[ctx: romania.kgm]
en: Slobozia
uk: Слобозія

[ctx: romania.kgm]
en: Iaşi
uk: Ясси

[ctx: romania.kgm]
en: Ilfov
uk: Ілфов

[ctx: romania.kgm]
en: Buftea
uk: Буфтя

[ctx: romania.kgm]
en: Maramureş
uk: Марамуреш

[ctx: romania.kgm]
en: Baia Mare
uk: Бая-Маре

[ctx: romania.kgm]
en: Mehedinţi
uk: Мехедінці

[ctx: romania.kgm]
en: Drobeta-Turnu Severin
uk: Дробета-Турну-Северін

[ctx: romania.kgm]
en: Mureş
uk: Муреш

[ctx: romania.kgm]
en: Târgu Mureş
uk: Тиргу-Муреш

[ctx: romania.kgm]
en: Neamţ
uk: Нямц

[ctx: romania.kgm]
en: Piatra Neamţ
uk: Пьятра-Нямц

[ctx: romania.kgm]
en: Olt
uk: Олт

[ctx: romania.kgm]
en: Slatina
uk: Слатіна

[ctx: romania.kgm]
en: Prahova
uk: Прахова

[ctx: romania.kgm]
en: Ploieşti
uk: Плоешті

[ctx: romania.kgm]
en: Satu Mare
uk: Сату-Маре

[ctx: romania.kgm]
en: Sălaj
uk: Селаж

[ctx: romania.kgm]
en: Zalău
uk: Залеу

[ctx: romania.kgm]
en: Sibiu
uk: Сибіу

[ctx: romania.kgm]
en: Suceava
uk: Сучава

[ctx: romania.kgm]
en: Teleorman
uk: Телеорман

[ctx: romania.kgm]
en: Alexandria
uk: Александрія

[ctx: romania.kgm]
en: Timiş
uk: Тіміш

[ctx: romania.kgm]
en: Timişoara
uk: Тімішоара

[ctx: romania.kgm]
en: Tulcea
uk: Тулча

[ctx: romania.kgm]
en: Vaslui
uk: Васлуй

[ctx: romania.kgm]
en: Vâlcea
uk: Вилча

[ctx: romania.kgm]
en: Râmnicu Vâlcea
uk: Римніку-Вилча

[ctx: romania.kgm]
en: Vrancea
uk: Вранча

[ctx: romania.kgm]
en: Focşani
uk: Фокшані

[ctx: romania.kgm]
en: Bucureşti
uk: Бухарест

[ctx: romania.kgm]
en: (Bucharest municipality)
uk: (Муніципій Бухарест)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Russia (Districts)
uk: Росія (Округи)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Not Russia (Districts)
uk: Не Росія (Округи)

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Central
uk: Центральний округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Far Eastern
uk: Далекосхідний округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Khabarovsk
uk: Хабаровськ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Northwestern
uk: Північно-західний округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: St. Petersburg
uk: Санкт-Петербург

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Siberian
uk: Сибірський округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Novosibirsk
uk: Новосибірськ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Southern
uk: Південний округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Rostov-na-Donu
uk: Ростов-на-Дону

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Urals
uk: Уральський округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Yekaterinburg
uk: Єкатеринбург

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Privolzhsky
uk: Приволзький округ

[ctx: russia_districts.kgm]
en: Nizhny Novgorod
uk: Нижній Новгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Russia (Subjects)
uk: Росія (Суб’єкти Федерації)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Districts
uk: Області

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Not Russia (Subjects)
uk: Не Росія (Суб’єкти Федерації)

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Adygeya
uk: Адигея

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Maykop
uk: Майкоп

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bashkortostan
uk: Башкортостан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ufa
uk: Уфа

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Buryatia
uk: Бурятія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulan-Ude
uk: Улан-Уде

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Republic
uk: Алтайська республіка

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Gorno-Altaysk
uk: Горно-Алтайськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Dagestan
uk: Дагестан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Makhachkala
uk: Махачкала

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ingushetia
uk: Інгушетія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magas
uk: Магас

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kabardino-Balkaria
uk: Кабардино-Балкарія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nalchik
uk: Нальчик

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kalmykia
uk: Калмикія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Elista
uk: Еліста

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karachay-Cherkessia
uk: Карачаєво-Черкесія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cherkessk
uk: Черкеськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Karelia
uk: Карелія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petrozavodsk
uk: Петрозаводськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Komi
uk: Республіка Комі

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Syktyvkar
uk: Сиктивкар

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mari El
uk: Марій Ел

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yoshkar-Ola
uk: Йошкар-Ола

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Mordovia
uk: Мордовія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saransk
uk: Саранськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakha
uk: Республіка Саха

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yakutsk
uk: Якутськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: North Ossetia-Alania
uk: Північна Осетія-Аланія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladikavkaz
uk: Владикавказ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tatarstan
uk: Татарстан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kazan
uk: Казань

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyva
uk: Республіка Тива

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kyzyl
uk: Кизил

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Udmurtia
uk: Удмуртія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Izhevsk
uk: Іжевськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khakassia
uk: Хакасія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Abakan
uk: Абакан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chechnya
uk: Чечня

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Grozny
uk: Грозний

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chuvashia
uk: Чувашія

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Cheboksary
uk: Чебоксари

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Altai Krai
uk: Алтайський Край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Barnaul
uk: Барнаул

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar Krai
uk: Краснодарський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnodar
uk: Краснодар

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk Krai
uk: Красноярський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Krasnoyarsk
uk: Красноярськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Primorsky Krai
uk: Приморський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladivostok
uk: Владивосток

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol Krai
uk: Ставропольський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Stavropol
uk: Ставрополь

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk Krai
uk: Хабаровський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khabarovsk
uk: Хабаровськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm Krai
uk: Пермський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Perm
uk: Перм

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Amur Oblast
uk: Амурська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Blagoveshchensk
uk: Благовещенськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk Oblast
uk: Архангельська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Arkhangelsk
uk: Архангельськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan Oblast
uk: Астраханська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Astrakhan
uk: Астрахань

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod Oblast
uk: Білгородська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Belgorod
uk: Бєлгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk Oblast
uk: Брянська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Bryansk
uk: Брянськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir Oblast
uk: Владимирська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vladimir
uk: Владімір

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd Oblast
uk: Волгоградська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Volgograd
uk: Волгоград

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda Oblast
uk: Вологдська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Vologda
uk: Вологда

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh Oblast
uk: Воронізька область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Voronezh
uk: Вороніж

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo Oblast
uk: Іванівська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ivanovo
uk: Іваново

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk Oblast
uk: Іркутська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Irkutsk
uk: Іркутськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad Oblast
uk: Калінінградська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaliningrad
uk: Калінінград

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga Oblast
uk: Калузька область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kaluga
uk: Калуга

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kamchatka Krai
uk: Камчатський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
uk: Петропавловськ-Камчатський

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo Oblast
uk: Кемеровська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kemerovo
uk: Кемерово

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov Oblast
uk: Кіровська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kirov
uk: Кіров

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma Oblast
uk: Костромська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kostroma
uk: Кострома

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan Oblast
uk: Курганська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kurgan
uk: Курган

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk Oblast
uk: Курська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Kursk
uk: Курськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Leningrad Oblast
uk: Ленінградська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: St. Petersburg
uk: Санкт-Петербург

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk Oblast
uk: Ліпецька область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Lipetsk
uk: Ліпецьк

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan Oblast
uk: Магаданська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Magadan
uk: Магадан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow Oblast
uk: Московська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk Oblast
uk: Мурманська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Murmansk
uk: Мурманськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod Oblast
uk: Нижегородська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nizhny Novgorod
uk: Нижній Новгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod Oblast
uk: Новгородська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novgorod
uk: Новгород

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk Oblast
uk: Новосибірська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Novosibirsk
uk: Новосибірськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk Oblast
uk: Омська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Omsk
uk: Омськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg Oblast
uk: Оренбурзька область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Orenburg
uk: Оренбург

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol Oblast
uk: Орловська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Oryol
uk: Орел

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza Oblast
uk: Пензенська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Penza
uk: Пенза

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov Oblast
uk: Псковська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Pskov
uk: Псков

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov Oblast
uk: Ростовська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Rostov-na-Donu
uk: Ростов-на-Дону

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan Oblast
uk: Рязанська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ryazan
uk: Рязань

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara Oblast
uk: Самарська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Samara
uk: Самарська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov Oblast
uk: Саратовська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Saratov
uk: Саратов

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sakhalin Oblast
uk: Сахалінська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yuzhno-Sakhalinsk
uk: Южно-Сахалінськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Sverdlovsk Oblast
uk: Свердловська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yekaterinburg
uk: Єкатєрінбург

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk Oblast
uk: Смоленська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Smolensk
uk: Смоленськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov Oblast
uk: Тамбовська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tambov
uk: Тамбов

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver Oblast
uk: Тверська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tver
uk: Тверь

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk Oblast
uk: Томська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tomsk
uk: Томськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula Oblast
uk: Тульська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tula
uk: Тула

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen Oblast
uk: Тюменська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Tyumen
uk: Тюмень

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk Oblast
uk: Ульянівська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Ulyanovsk
uk: Ульяновськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk Oblast
uk: Челябінська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chelyabinsk
uk: Челябінськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Zabaykalsky Krai
uk: Забайкальський край

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chita
uk: Чита

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl Oblast
uk: Ярославська область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yaroslavl
uk: Ярославль

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Jewish Autonomous Oblast
uk: Єврейська автономна область

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Birobidzhan
uk: Біробіджан

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Nenetsia
uk: Ненецький автономний округ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Naryan-Mar
uk: Нарьян-Мар

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khantia-Mansia
uk: Ханти-Мансійський автономний округ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Khanty-Mansiysk
uk: Ханти-Мансійськ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Chukotka
uk: Чукотка

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Anadyr
uk: Анадир

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Yamalia
uk: Ямало-Ненецький автономний округ

[ctx: russia_subjects.kgm]
en: Salekhard
uk: Салехард

[ctx: san-marino.kgm]
en: San Marino
uk: Сан-Марино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Municipalities
uk: Муніципалітети

[ctx: san-marino.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: san-marino.kgm]
en: Not San-Marino
uk: Не Сан-Марино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Acquaviva
uk: Аккуавіва

[ctx: san-marino.kgm]
en: Città di San Marino
uk: Місто Сан-Марино

[ctx: san-marino.kgm]
en: Chiesanouva
uk: Кьєсануова

[ctx: san-marino.kgm]
en: Fiorentino
uk: Фьорентіно

[ctx: san-marino.kgm]
en: Montegiardino
uk: Монтегардіно

[ctx: san-marino.kgm]
en: Featano
uk: Фаетано

[ctx: san-marino.kgm]
en: Domagnano
uk: Доманьяно

[ctx: san-marino.kgm]
en: Serravalle
uk: Серравалле

[ctx: san-marino.kgm]
en: Borgo Maggiore
uk: Борго-Маджоре

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Not Saudi (Arabia)
uk: Не Саудівська Аравія (Провінції)

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al-Bahah
uk: Ель-Баха

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Hudud ash Shamaliyah
uk: Ель-Худуд еш-Шамалія

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Jawf
uk: Ель-Джауф

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Madinah
uk: Ель-Мадіна

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Al Gassim
uk: Ель-Касім

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ar-Riyad
uk: Ер-Ріяд

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ash-Sharqiyah
uk: Еш-Шаркія

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: 'Asir
uk: Асір

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Ha'il
uk: Ха’їль

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Jizan
uk: Джизан

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Makkah
uk: Мекка

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Najran
uk: Наджран

[ctx: saudi_arabia.kgm]
en: Tabuk
uk: Табук

[ctx: sikkim.kgm]
en: Sikkim
uk: Сіккім

[ctx: sikkim.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: sikkim.kgm]
en: Not Sikkim
uk: Не Сіккім

[ctx: sikkim.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: sikkim.kgm]
en: North Sikkim
uk: Північний Сіккім

[ctx: sikkim.kgm]
en: Mangan
uk: Манган

[ctx: sikkim.kgm]
en: West Sikkim
uk: Західний Сіккім

[ctx: sikkim.kgm]
en: Geyzing
uk: Гейзінг

[ctx: sikkim.kgm]
en: South Sikkim
uk: Південний Сіккім

[ctx: sikkim.kgm]
en: Namchi
uk: Намчі

[ctx: sikkim.kgm]
en: East Sikkim
uk: Східний Сіккім

[ctx: sikkim.kgm]
en: Gangtok
uk: Гангток

[ctx: slovakia.kgm]
en: Slovakia
uk: Словаччина

[ctx: slovakia.kgm]
en: Regions
uk: Області

[ctx: slovakia.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: slovakia.kgm]
en: Not Slovakia
uk: Не Словаччина

[ctx: slovakia.kgm]
en: Bratislava
uk: Братислава

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trnava
uk: Трнава

[ctx: slovakia.kgm]
en: Trenčín
uk: Тренчин

[ctx: slovakia.kgm]
en: Nitra
uk: Нітра

[ctx: slovakia.kgm]
en: Žilina
uk: Жиліна

[ctx: slovakia.kgm]
en: Banská Bystrica
uk: Банська-Бистриця

[ctx: slovakia.kgm]
en: Prešov
uk: Пряшів

[ctx: slovakia.kgm]
en: Košice
uk: Кошице

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenia (Traditional)
uk: Словенія (Території)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Regions
uk: Території

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Not Slovenia (Traditional)
uk: Не Словенія (Території)

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Upper Carniola
uk: Верхня Карніола

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Kranj
uk: Крань

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Styria
uk: Штирія

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Maribor
uk: Марібор

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Prekmurje
uk: Прекмурьє

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Murska Sobota
uk: Мурска Собота

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Carinthia
uk: Каринтія

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Dravograd
uk: Дравоград

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Inner Carniola
uk: Внутрішня Карніола

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Postojna
uk: Постойна

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Lower Carniola
uk: Нижня Карніола

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Novo Mesto
uk: Ново-Мєсто

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Goriška
uk: Горішка

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Nova Gorica
uk: Нова-Горіца

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Slovenian Istria
uk: Словенська Істрія

[ctx: slovenia_traditional.kgm]
en: Koper
uk: Копер

[ctx: south_africa.kgm]
en: South Africa
uk: Південна Африка

[ctx: south_africa.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: south_africa.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: south_africa.kgm]
en: Not South Africa
uk: Не Південна Африка

[ctx: south_africa.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: south_africa.kgm]
en: Eastern Cape
uk: Східна Капська провінція

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bisho
uk: Бішо

[ctx: south_africa.kgm]
en: Free State
uk: Вільна держава

[ctx: south_africa.kgm]
en: Bloemfontein
uk: Блумфонтейн

[ctx: south_africa.kgm]
en: Gauteng
uk: Гаутенг

[ctx: south_africa.kgm]
en: Johannesburg
uk: Йоганнесбург

[ctx: south_africa.kgm]
en: KwaZulu-Natal
uk: Квазулу-Наталь

[ctx: south_africa.kgm]
en: Pietermaritzburg
uk: Пітермаріцбург

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mpumalanga
uk: Мпумаланга

[ctx: south_africa.kgm]
en: Nelspruit
uk: Нелспрейт

[ctx: south_africa.kgm]
en: Limpopo
uk: Лімпопо

[ctx: south_africa.kgm]
en: Polokwane
uk: Полокване

[ctx: south_africa.kgm]
en: Northern Cape
uk: Північна Капська провінція

[ctx: south_africa.kgm]
en: Kimberley
uk: Кімберлі

[ctx: south_africa.kgm]
en: North West
uk: Північно-Західна провінція

[ctx: south_africa.kgm]
en: Mafikeng
uk: Мафікенг

[ctx: south_africa.kgm]
en: Western Cape
uk: Західна Капська провінція

[ctx: south_africa.kgm]
en: Cape Town
uk: Кейптаун

[ctx: southamerica.kgm]
en: South America
uk: Південна Америка

[ctx: southamerica.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: southamerica.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: southamerica.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: southamerica.kgm]
en: Coast
uk: Берег

[ctx: southamerica.kgm]
en: Panama
uk: Панама

[ctx: southamerica.kgm]
en: Colombia
uk: Колумбія

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bogotá
uk: Богота

[ctx: southamerica.kgm]
en: Venezuela
uk: Венесуела

[ctx: southamerica.kgm]
en: Caracas
uk: Каракас

[ctx: southamerica.kgm]
en: Guyana
uk: Гаяна

[ctx: southamerica.kgm]
en: Georgetown
uk: Джорджтаун

[ctx: southamerica.kgm]
en: Suriname
uk: Суринам

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paramaribo
uk: Парамарибо

[ctx: southamerica.kgm]
en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

[ctx: southamerica.kgm]
en: Cayenne
uk: Кайенна

[ctx: southamerica.kgm]
en: Ecuador
uk: Еквадор

[ctx: southamerica.kgm]
en: Quito
uk: Кіто

[ctx: southamerica.kgm]
en: Peru
uk: Перу

[ctx: southamerica.kgm]
en: Lima
uk: Ліма

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brazil
uk: Бразилія

[ctx: southamerica.kgm]
en: Brasilia
uk: Бразиліа

[ctx: southamerica.kgm]
en: Bolivia
uk: Болівія

[ctx: southamerica.kgm]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: southamerica.kgm]
en: Chile
uk: Чилі

[ctx: southamerica.kgm]
en: Santiago
uk: Сантьяго

[ctx: southamerica.kgm]
en: Paraguay
uk: Парагвай

[ctx: southamerica.kgm]
en: Asunción
uk: Асунсьйон

[ctx: southamerica.kgm]
en: Argentina
uk: Аргентина

[ctx: southamerica.kgm]
en: Buenos Aires
uk: Буенос-Айрес

[ctx: southamerica.kgm]
en: Uruguay
uk: Уругвай

[ctx: southamerica.kgm]
en: Montevideo
uk: Монтевідео

[ctx: southkorea.kgm]
en: Republic of Korea
uk: Республіка Корея

[ctx: southkorea.kgm]
en: Regions
uk: Провінції

[ctx: southkorea.kgm]
en: Out of Bounds
uk: За межами

[ctx: southkorea.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongbuk-do
uk: Чхунчхон-пукто

[ctx: southkorea.kgm]
en: Cheongju
uk: Чонджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chungcheongnam-do
uk: Чхунчхон-намдо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Hongseong
uk: Хонсон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daejon
uk: Теджон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollabuk-do
uk: Чолла-пукто

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeonju
uk: Чонджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeollanam-do
uk: Чолла-намдо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Muan
uk: Муан

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju-do
uk: Чеджудо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Jeju
uk: Чеджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangnam-do
uk: Кьйонсан-намдо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Changwon
uk: Чханвон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeongsangbuk-do
uk: Кьйонсан-пукто

[ctx: southkorea.kgm]
en: Daegu
uk: Тегу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gangwon-do
uk: Канвондо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Chuncheon
uk: Чхунчхон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gyeonggi-do
uk: Кьйонгідо

[ctx: southkorea.kgm]
en: Suwon
uk: Сувон

[ctx: southkorea.kgm]
en: Ulsan
uk: Ульсан

[ctx: southkorea.kgm]
en: Gwangju
uk: Кванджу

[ctx: southkorea.kgm]
en: Busan
uk: Пусан

[ctx: southkorea.kgm]
en: Seoul
uk: Сеул

[ctx: southkorea.kgm]
en: Incheon
uk: Інчхон

[ctx: spain.kgm]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: spain.kgm]
en: Autonomous communities
uk: Автономні області

[ctx: spain.kgm]
en: Not Spain
uk: Не Іспанія

[ctx: spain.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: spain.kgm]
en: External frontier
uk: Зовнішній кордон

[ctx: spain.kgm]
en: Andalucia
uk: Андалусія

[ctx: spain.kgm]
en: Seville
uk: Севілья

[ctx: spain.kgm]
en: Aragon
uk: Арагон

[ctx: spain.kgm]
en: Zaragoza
uk: Сарагоса

[ctx: spain.kgm]
en: Asturias
uk: Астурія

[ctx: spain.kgm]
en: Oviedo
uk: Овьєдо

[ctx: spain.kgm]
en: Balearic Islands
uk: Балеарські острови

[ctx: spain.kgm]
en: Palma de Mallorca
uk: Пальма-де-Мальорка

[ctx: spain.kgm]
en: Basque Country
uk: Країна Басків

[ctx: spain.kgm]
en: Vitoria
uk: Віторія

[ctx: spain.kgm]
en: Canary Islands
uk: Канарські острови

[ctx: spain.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria and Santa Cruz de Tenerife
uk: Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія та Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: spain.kgm]
en: Cantabria
uk: Кантабрія

[ctx: spain.kgm]
en: Santander
uk: Сантандер

[ctx: spain.kgm]
en: Castile-La Mancha
uk: Кастилія-Ля-Манча

[ctx: spain.kgm]
en: Toledo
uk: Толедо

[ctx: spain.kgm]
en: Castile and Leon
uk: Леон і Кастилія

[ctx: spain.kgm]
en: Valladolid
uk: Вальядолід

[ctx: spain.kgm]
en: Catalonia
uk: Каталонія

[ctx: spain.kgm]
en: Barcelona
uk: Барселона

[ctx: spain.kgm]
en: Extremadura
uk: Естремадура

[ctx: spain.kgm]
en: Mérida
uk: Мерида

[ctx: spain.kgm]
en: Galicia
uk: Галісія

[ctx: spain.kgm]
en: Santiago de Compostela
uk: Сантьяго-де-Компостела

[ctx: spain.kgm]
en: La Rioja
uk: Ріоха

[ctx: spain.kgm]
en: Logroño
uk: Логроньо

[ctx: spain.kgm]
en: Madrid
uk: Мадрид

[ctx: spain.kgm]
en: Murcia
uk: Мурсія

[ctx: spain.kgm]
en: Navarre
uk: Наварра

[ctx: spain.kgm]
en: Pamplona
uk: Памплона

[ctx: spain.kgm]
en: Valencian Community
uk: Валенсійська округа

[ctx: spain.kgm]
en: Valencia
uk: Валенсія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Spain (Provinces)
uk: Іспанія (Провінції)

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: France
uk: Франція

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Andorra
uk: Андорра

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Portugal
uk: Португалія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Morocco
uk: Марокко

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Algeria
uk: Алжир

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Álava
uk: Алава

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Vitoria
uk: Віторія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Albacete
uk: Альбасете

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Alicante
uk: Аліканте

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Almería
uk: Альмерія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Asturias
uk: Астурія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Oviedo
uk: Овьєдо

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ávila
uk: Авіла

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Badajoz
uk: Бадахос

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Barcelona
uk: Барселона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Burgos
uk: Бургос

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cáceres
uk: Касерес

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cádiz
uk: Кадіс

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cantabria
uk: Кантабрія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santander
uk: Сантандер

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón
uk: Кастельон

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Castellón de la Plana
uk: Кастельон-де-ла-Плана

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ciudad Real
uk: Сьюдад-Реаль

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Córdoba
uk: Кордова

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: A Coruña
uk: Ла-Корунья

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Cuenca
uk: Куенка

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Girona
uk: Жерона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Gerona/Girona
uk: Жерона/Жирона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Granada
uk: Гранада

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guadalajara
uk: Гуадалахара

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Guipúzcoa
uk: Гіпускоа

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: San Sebastián
uk: Сан-Себастьян

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huelva
uk: Уельва

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Huesca
uk: Уеска

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Balearic Islands
uk: Балеарські острови

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palma de Mallorca
uk: Пальма-де-Мальорка

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Jaén
uk: Хаен

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: La Rioja
uk: Ріоха

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Logroño
uk: Логроньо

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: León
uk: Леон

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lérida
uk: Лерида

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Lugo
uk: Луго

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Madrid
uk: Мадрид

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Málaga
uk: Малага

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Murcia
uk: Мурсія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Navarre
uk: Наварра

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pamplona
uk: Памплона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Ourense
uk: Оренсе

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Palencia
uk: Паленсія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas
uk: Лас-Пальмас

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Las Palmas de Gran Canaria
uk: Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Pontevedra
uk: Понтеведра

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Salamanca
uk: Саламанка

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Santa Cruz de Tenerife
uk: Санта-Крус-де-Тенерифе

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Segovia
uk: Сеговія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Seville
uk: Севілья

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Soria
uk: Сорія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Tarragona
uk: Таррагона

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Teruel
uk: Теруель

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Toledo
uk: Толедо

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valencia
uk: Валенсія

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Valladolid
uk: Вальядолід

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Biscay
uk: Біскайя

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Bilbao
uk: Більбао

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zamora
uk: Самора

[ctx: spain_provinces.kgm]
en: Zaragoza
uk: Сарагоса

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sri-Lanka
uk: Шрі-Ланка

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Not Sri-Lanka
uk: Не Шрі-Ланка

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Central
uk: Центральна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kandy
uk: Канді

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Central
uk: Північна центральна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Anuradhapura
uk: Анурадхапура

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North
uk: Північна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Jaffna
uk: Джафна

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Eastern
uk: Східна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Trincomalee
uk: Трінкомалі

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: North Western
uk: Північно-західна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Kurunegala
uk: Курунегала

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Southern
uk: Південна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Galle
uk: Галле

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Uva
uk: Ува

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Badulla
uk: Бадулла

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Sabaragamuwa
uk: Сабарагамува

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Ratnapura
uk: Ратнапура

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Western
uk: Західна провінція

[ctx: sri-lanka.kgm]
en: Colombo
uk: Коломбо

[ctx: sudan.kgm]
en: Sudan
uk: Судан

[ctx: sudan.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: sudan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: sudan.kgm]
en: Not Sudan
uk: Не Судан

[ctx: sudan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Jazirah
uk: Ель-Гезіра

[ctx: sudan.kgm]
en: Wad-Madani
uk: Вад-Медані

[ctx: sudan.kgm]
en: Blue Nile/Central
uk: Голубий Ніл/Центральний

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damazin
uk: Ед-Дамазін

[ctx: sudan.kgm]
en: Sennar
uk: Сеннар

[ctx: sudan.kgm]
en: White Nile
uk: Білий Ніл

[ctx: sudan.kgm]
en: Rabak
uk: Рабак

[ctx: sudan.kgm]
en: North Darfur
uk: Північний Дарфур

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Fashir
uk: Ель-Фашер

[ctx: sudan.kgm]
en: South Darfur
uk: Південний Дарфур

[ctx: sudan.kgm]
en: Nyala
uk: Ньяла

[ctx: sudan.kgm]
en: West Darfur
uk: Західний Дарфур

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Junaynah
uk: Ель-Генейна

[ctx: sudan.kgm]
en: Kassala
uk: Кассала

[ctx: sudan.kgm]
en: Al Qadarif
uk: Ель-Кадаріф

[ctx: sudan.kgm]
en: Red Sea
uk: Червоне море

[ctx: sudan.kgm]
en: Port Sudan
uk: Порт-Судан

[ctx: sudan.kgm]
en: Khartoum
uk: Хартум

[ctx: sudan.kgm]
en: North Kurdufan
uk: Північний Кордофан

[ctx: sudan.kgm]
en: Al-Ubayyid
uk: Ель-Обейд

[ctx: sudan.kgm]
en: South Kurdufan
uk: Південний Кордофан

[ctx: sudan.kgm]
en: Kaduqli
uk: Кадуглі

[ctx: sudan.kgm]
en: Northern
uk: Північний

[ctx: sudan.kgm]
en: Dongola
uk: Донгола

[ctx: sudan.kgm]
en: River Nile
uk: Ніл

[ctx: sudan.kgm]
en: Ad-Damir
uk: Ед-Дамер

[ctx: suriname.kgm]
en: Suriname
uk: Суринам

[ctx: suriname.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: suriname.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: suriname.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: suriname.kgm]
en: Not Surinam
uk: Не Суринам

[ctx: suriname.kgm]
en: Nickerie
uk: Ніккері

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Nickerie
uk: Ньїв-Ніккері

[ctx: suriname.kgm]
en: Coronie
uk: Короні

[ctx: suriname.kgm]
en: Totness
uk: Тотнесс

[ctx: suriname.kgm]
en: Saramacca
uk: Сарамакка

[ctx: suriname.kgm]
en: Groningen
uk: Гронінген

[ctx: suriname.kgm]
en: Wanica
uk: Ваніка

[ctx: suriname.kgm]
en: Lelydorp
uk: Лелідорп

[ctx: suriname.kgm]
en: Comewijne
uk: Комевіне

[ctx: suriname.kgm]
en: Nieuw Amsterdam
uk: Нью-Амстердам

[ctx: suriname.kgm]
en: Marowijne
uk: Маровіне

[ctx: suriname.kgm]
en: Albina
uk: Албіна

[ctx: suriname.kgm]
en: Para
uk: Пара

[ctx: suriname.kgm]
en: Onverwacht
uk: Онфервахт

[ctx: suriname.kgm]
en: Paramaribo
uk: Парамарибо

[ctx: suriname.kgm]
en: Brokopondo
uk: Брокопондо

[ctx: suriname.kgm]
en: Sipaliwini
uk: Сіпалівіні

[ctx: sweden.kgm]
en: Sweden by Counties
uk: Швеція за ленами

[ctx: sweden.kgm]
en: Counties
uk: Лени

[ctx: sweden.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: sweden.kgm]
en: County Border
uk: Межа лена

[ctx: sweden.kgm]
en: CoastLine
uk: Узбережжя

[ctx: sweden.kgm]
en: Not Sweden
uk: Не Швеція

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm County
uk: Округ Стокгольм

[ctx: sweden.kgm]
en: Stockholm
uk: Стокгольм

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerbotten County
uk: Округ Вестерботтен

[ctx: sweden.kgm]
en: Umeå
uk: Умео

[ctx: sweden.kgm]
en: Norrbotten County
uk: Округ Норботтен

[ctx: sweden.kgm]
en: Luleå
uk: Лулео

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala County
uk: Округ Упсала

[ctx: sweden.kgm]
en: Uppsala
uk: Упсала

[ctx: sweden.kgm]
en: Södermanland County
uk: Округ Седерманланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Nyköping
uk: Нючепінг

[ctx: sweden.kgm]
en: Östergötland County
uk: Округ Естерготланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Linköping
uk: Лінчепінг

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping County
uk: Округ Йончопінг

[ctx: sweden.kgm]
en: Jönköping
uk: Йончопінг

[ctx: sweden.kgm]
en: Kronoberg County
uk: Округ Крунуберг

[ctx: sweden.kgm]
en: Växjö
uk: Векше

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar County
uk: Округ Кальмар

[ctx: sweden.kgm]
en: Kalmar
uk: Кальмар

[ctx: sweden.kgm]
en: Gotland County
uk: Округ Готланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Visby
uk: Вісбю

[ctx: sweden.kgm]
en: Blekinge County
uk: Округ Блекінге

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlskrona
uk: Карлскрона

[ctx: sweden.kgm]
en: Skåne County
uk: Округ Сконе

[ctx: sweden.kgm]
en: Malmö
uk: Мальме

[ctx: sweden.kgm]
en: Halland County
uk: Округ Халланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Halmstad
uk: Хальмстад

[ctx: sweden.kgm]
en: Västra Götaland County
uk: Округ Вестра Готланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Göteborg
uk: Гетеборг

[ctx: sweden.kgm]
en: Värmland County
uk: Округ Вермланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Karlstad
uk: Карлстад

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro County
uk: Округ Еребру

[ctx: sweden.kgm]
en: Örebro
uk: Еребру

[ctx: sweden.kgm]
en: Västmanland County
uk: Округ Вестманланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Västerås
uk: Вестерос

[ctx: sweden.kgm]
en: Dalarna County
uk: Округ Даларна

[ctx: sweden.kgm]
en: Falun
uk: Фалун

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävleborg County
uk: Округ Евлеборг

[ctx: sweden.kgm]
en: Gävle
uk: Евле

[ctx: sweden.kgm]
en: Västernorrland County
uk: Округ Вестерноррланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Härnösand
uk: Хернесанд

[ctx: sweden.kgm]
en: Jämtland County
uk: Округ Емтланд

[ctx: sweden.kgm]
en: Östersund
uk: Естерсунд

[ctx: switzerland.kgm]
en: Switzerland
uk: Швейцарія

[ctx: switzerland.kgm]
en: Cantons
uk: Кантони

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: switzerland.kgm]
en: Not Switzerland
uk: Не Швейцарія

[ctx: switzerland.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zurich
uk: Цюрих

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zürich
uk: Цюріх

[ctx: switzerland.kgm]
en: Berne
uk: Берн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bern
uk: Берн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lucerne
uk: Люцерна

[ctx: switzerland.kgm]
en: Uri
uk: Урі

[ctx: switzerland.kgm]
en: Altdorf
uk: Альтдорф

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schwyz
uk: Швіц

[ctx: switzerland.kgm]
en: Obwald
uk: Обвальден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sarnen
uk: Зарнен

[ctx: switzerland.kgm]
en: Nidwald
uk: Нідвальден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Stans
uk: Штанс

[ctx: switzerland.kgm]
en: Glarus
uk: Гларус

[ctx: switzerland.kgm]
en: Zug
uk: Цуг

[ctx: switzerland.kgm]
en: Fribourg
uk: Фрібург

[ctx: switzerland.kgm]
en: Solothurn
uk: Золотурн

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-City
uk: Базель-Штадт

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basel
uk: Базель

[ctx: switzerland.kgm]
en: Basle-Country
uk: Базель-Ланд

[ctx: switzerland.kgm]
en: Liestal
uk: Лісталь

[ctx: switzerland.kgm]
en: Schaffhausen
uk: Шаффгаузен

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Outer Rhodes
uk: Аппенцель-Ауссерроден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Herisau
uk: Херізау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell Inner Rhodes
uk: Аппенцель-Іннерроден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Appenzell
uk: Аппенцелль

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gall
uk: Санкт-Галлен

[ctx: switzerland.kgm]
en: St. Gallen
uk: Санкт-Галлен

[ctx: switzerland.kgm]
en: Grisons
uk: Граубюнден

[ctx: switzerland.kgm]
en: Chur
uk: Кур

[ctx: switzerland.kgm]
en: Argovia
uk: Ааргау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Aarau
uk: Аарау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Thurgovia
uk: Тургау

[ctx: switzerland.kgm]
en: Frauenfeld
uk: Фрауенфельд

[ctx: switzerland.kgm]
en: Ticino
uk: Тічіно

[ctx: switzerland.kgm]
en: Bellinzona
uk: Беллінцона

[ctx: switzerland.kgm]
en: Vaud
uk: Во

[ctx: switzerland.kgm]
en: Lausanne
uk: Лозанна

[ctx: switzerland.kgm]
en: Valais
uk: Вале

[ctx: switzerland.kgm]
en: Sion
uk: Сьон

[ctx: switzerland.kgm]
en: Neuchâtel
uk: Невшатель

[ctx: switzerland.kgm]
en: Geneva
uk: Женева

[ctx: switzerland.kgm]
en: Jura
uk: Юра

[ctx: switzerland.kgm]
en: Delémont
uk: Делемон

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Tajikistan
uk: Таджикистан

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Not Tajikistan
uk: Не Таджикистан

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Sughd
uk: Согд

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khujand
uk: Худженд

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Districts of Republican Subordination
uk: Райони республіканського підпорядкування

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Dushanbe
uk: Душанбе

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khatlon
uk: Хатлон

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Bokhtar
uk: Бохтар

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Kuhistani Badakhshan
uk: Горно-Бадахшанська автономна область

[ctx: tajikistan.kgm]
en: Khorugh
uk: Хорог

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tamil Nadu
uk: Тамілнад

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: District
uk: Округ

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Coimbatore
uk: Коїмбатур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruppur
uk: Тіруппур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nilgiris
uk: Нілгірі

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Udagamandalam
uk: Удагамандалам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Erode
uk: Ерод

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dindigul
uk: Діндігул

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruchirappalli
uk: Тіручірапаллі

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karur
uk: Карур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Namakkal
uk: Намаккал

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pudukkottai
uk: Пудуккоттай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Salem
uk: Салем

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Dharmapuri
uk: Дхармапурі

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vilupuram
uk: Вілупурам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Cuddalore
uk: Куддалор

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Perambalur
uk: Перамбалур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Madurai
uk: Мадурай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvarur
uk: Тіруварур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thanjavur
uk: Тханджавур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ariyalur
uk: Аріялур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Chennai
uk: Мадрас (Ченнай)

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagapattinam
uk: Нагапаттінам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanyakumari
uk: Кан’якумарі

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Nagercoil
uk: Нагеркойл

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tirunelveli
uk: Тірунелвелі

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thoothukudi
uk: Тутікорін

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Ramanathapuram
uk: Раманатхапурам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Virudhunagar
uk: Вірудхунагар

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Theni
uk: Тхені

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sivagangai
uk: Шіваганга

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Tiruvannamalai
uk: Тіруваннамалай

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Vellore
uk: Веллуру

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Thiruvallur
uk: Тіруваллур

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Krishnagiri
uk: Крішнагірі

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kanchipuram
uk: Канчіпурам

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Kerala
uk: Керала

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Andhra Pradesh
uk: Андгра-Прадеш

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karnataka
uk: Карнатака

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Karaikal
uk: Карайкал

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Pondicherry
uk: Пондішері

[ctx: tamilnadu.kgm]
en: Water
uk: Водний простір

[ctx: thailand.kgm]
en: Thailand
uk: Таїланд

[ctx: thailand.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: thailand.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: thailand.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: thailand.kgm]
en: Not Thailand
uk: Не Таїланд

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Mai
uk: Чианг Май

[ctx: thailand.kgm]
en: Chiang Rai
uk: Чианг Рай

[ctx: thailand.kgm]
en: Kamphaeng Phet
uk: Кампаенг Пет

[ctx: thailand.kgm]
en: Lampang
uk: Лампанг

[ctx: thailand.kgm]
en: Lamphun
uk: Лампун

[ctx: thailand.kgm]
en: Mae Hong Son
uk: Мае Хонг Сон

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Sawan
uk: Након Саван

[ctx: thailand.kgm]
en: Nan
uk: Нан

[ctx: thailand.kgm]
en: Phayao
uk: Пайао

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchabun
uk: Петчабун

[ctx: thailand.kgm]
en: Phichit
uk: Пічит

[ctx: thailand.kgm]
en: Phitsanulok
uk: Пітсанулок

[ctx: thailand.kgm]
en: Phrae
uk: Прае

[ctx: thailand.kgm]
en: Sukhothai
uk: Сукотай

[ctx: thailand.kgm]
en: Tak
uk: Так

[ctx: thailand.kgm]
en: Uthai Thani
uk: Утай Тані

[ctx: thailand.kgm]
en: Uttaradit
uk: Уттарадіт

[ctx: thailand.kgm]
en: Amnat Charoen
uk: Амнат Чароен

[ctx: thailand.kgm]
en: Buri Ram
uk: Бурірам

[ctx: thailand.kgm]
en: Chaiyaphum
uk: Чайяпум

[ctx: thailand.kgm]
en: Kalasin
uk: Каласін

[ctx: thailand.kgm]
en: Khon Kaen
uk: Кон Каен

[ctx: thailand.kgm]
en: Loei
uk: Лоей

[ctx: thailand.kgm]
en: Maha Sarakham
uk: Маха Саракам

[ctx: thailand.kgm]
en: Mukdahan
uk: Мукдахан

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Phanom
uk: Након Паком

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Ratchasima
uk: Након Рачатсіма

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Bua Lamphu
uk: Нонг Буа Лампу

[ctx: thailand.kgm]
en: Nong Khai
uk: Нонг Кай

[ctx: thailand.kgm]
en: Roi Et
uk: Рой Йот

[ctx: thailand.kgm]
en: Sakon Nakhon
uk: Сакон Након

[ctx: thailand.kgm]
en: Si Sa Ket
uk: Сі Са Кет

[ctx: thailand.kgm]
en: Surin
uk: Сурін

[ctx: thailand.kgm]
en: Ubon Ratchathani
uk: Убон Ратчатані

[ctx: thailand.kgm]
en: Udon Thani
uk: Удон Тані

[ctx: thailand.kgm]
en: Yasothon
uk: Ясотсон

[ctx: thailand.kgm]
en: Chachoengsao
uk: Чачоенгсао

[ctx: thailand.kgm]
en: Chanthaburi
uk: Чантабурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Chon Buri
uk: Чонбурі (Паттая)

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachin Buri
uk: Прачинбурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Rayong
uk: Районг

[ctx: thailand.kgm]
en: Sa Kaeo
uk: Сакео

[ctx: thailand.kgm]
en: Trat
uk: Трат

[ctx: thailand.kgm]
en: Ang Thong
uk: Анг Тонг

[ctx: thailand.kgm]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
uk: Пра Након Сі Аюттайя

[ctx: thailand.kgm]
en: Bangkok
uk: Бангкок

[ctx: thailand.kgm]
en: Chainat
uk: Чайнат

[ctx: thailand.kgm]
en: Kanchanaburi
uk: Канчанабурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Lop Buri
uk: Лопбурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Nayok
uk: Након Найок

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Pathom
uk: Након Патом

[ctx: thailand.kgm]
en: Nonthaburi
uk: Нонтабурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Pathum Thani
uk: Патамтані

[ctx: thailand.kgm]
en: Phetchaburi
uk: Петчабурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Prachuap Khiri Khan
uk: Прачуап Кірі Кан

[ctx: thailand.kgm]
en: Ratchaburi
uk: Рачабурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Prakan
uk: Самут Пракан

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Sakhon
uk: Самут Сакон

[ctx: thailand.kgm]
en: Samut Songkhram
uk: Самут Сонгкрам

[ctx: thailand.kgm]
en: Saraburi
uk: Сарабурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Sing Buri
uk: Сінгбурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Suphan Buri
uk: Супанбурі

[ctx: thailand.kgm]
en: Chumphon
uk: Чумпон

[ctx: thailand.kgm]
en: Krabi
uk: Крабі

[ctx: thailand.kgm]
en: Nakhon Si Thammarat
uk: Након Сі Тамарат

[ctx: thailand.kgm]
en: Narathiwat
uk: Наратіват

[ctx: thailand.kgm]
en: Pattani
uk: Паттані

[ctx: thailand.kgm]
en: Phang Nga
uk: Панг Нга

[ctx: thailand.kgm]
en: Phatthalung
uk: Патталунг

[ctx: thailand.kgm]
en: Phuket
uk: Пукет

[ctx: thailand.kgm]
en: Ranong
uk: Ранонг

[ctx: thailand.kgm]
en: Satun
uk: Сатун

[ctx: thailand.kgm]
en: Songkhla
uk: Сонгкла

[ctx: thailand.kgm]
en: Surat Thani
uk: Сурат Тані

[ctx: thailand.kgm]
en: Trang
uk: Транг

[ctx: thailand.kgm]
en: Yala
uk: Йала

[ctx: tripura.kgm]
en: Tripura
uk: Тріпура

[ctx: tripura.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: tripura.kgm]
en: Not Tripura
uk: Не Тріпура

[ctx: tripura.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: tripura.kgm]
en: Dhalai
uk: Далай

[ctx: tripura.kgm]
en: Ambassa
uk: Амбасса

[ctx: tripura.kgm]
en: North Tripura
uk: Північна Тріпура

[ctx: tripura.kgm]
en: Kailashahar
uk: Каїлашагар

[ctx: tripura.kgm]
en: South Tripura
uk: Південна Тріпура

[ctx: tripura.kgm]
en: Udaipur
uk: Удайпур

[ctx: tripura.kgm]
en: West Tripura
uk: Західна Тріпура

[ctx: tripura.kgm]
en: Agartala
uk: Агартала

[ctx: turkey.kgm]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: turkey.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: turkey.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: turkey.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: turkey.kgm]
en: Not Turkey
uk: Не Туреччина

[ctx: turkey.kgm]
en: Adana
uk: Адана

[ctx: turkey.kgm]
en: Adıyaman
uk: Адияман

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyonkarahisar
uk: Афьон-Карахісар

[ctx: turkey.kgm]
en: Afyon
uk: Афьон

[ctx: turkey.kgm]
en: Ağrı
uk: Агри

[ctx: turkey.kgm]
en: Amasya
uk: Амасья

[ctx: turkey.kgm]
en: Ankara
uk: Анкара

[ctx: turkey.kgm]
en: Antalya
uk: Анталья

[ctx: turkey.kgm]
en: Artvin
uk: Артвін

[ctx: turkey.kgm]
en: Aydın
uk: Айдин

[ctx: turkey.kgm]
en: Balıkesir
uk: Баликесір

[ctx: turkey.kgm]
en: Bilecik
uk: Білєджик

[ctx: turkey.kgm]
en: Bingöl
uk: Бінгьоль

[ctx: turkey.kgm]
en: Bitlis
uk: Бітліс

[ctx: turkey.kgm]
en: Bolu
uk: Болу

[ctx: turkey.kgm]
en: Burdur
uk: Бурдур

[ctx: turkey.kgm]
en: Bursa
uk: Бурса

[ctx: turkey.kgm]
en: Çanakkale
uk: Чанаккале

[ctx: turkey.kgm]
en: Çankırı
uk: Чанкири

[ctx: turkey.kgm]
en: Çorum
uk: Чорум

[ctx: turkey.kgm]
en: Denizli
uk: Денізлі

[ctx: turkey.kgm]
en: Diyarbakır
uk: Діярбакир

[ctx: turkey.kgm]
en: Edirne
uk: Едірне

[ctx: turkey.kgm]
en: Elazığ
uk: Елязиг

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzincan
uk: Ерзінджан

[ctx: turkey.kgm]
en: Erzurum
uk: Ерзурум

[ctx: turkey.kgm]
en: Eskişehir
uk: Ескішехір

[ctx: turkey.kgm]
en: Gaziantep
uk: Газіантеп

[ctx: turkey.kgm]
en: Giresun
uk: Гіресун

[ctx: turkey.kgm]
en: Gümüşhane
uk: Гюмюшхане

[ctx: turkey.kgm]
en: Hakkari
uk: Хаккярі

[ctx: turkey.kgm]
en: Hatay
uk: Хатай

[ctx: turkey.kgm]
en: Antakya
uk: Антакья

[ctx: turkey.kgm]
en: Isparta
uk: Испарта

[ctx: turkey.kgm]
en: Mersin
uk: Мерсін

[ctx: turkey.kgm]
en: İstanbul
uk: Стамбул

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmir
uk: Ізмір

[ctx: turkey.kgm]
en: Kars
uk: Карс

[ctx: turkey.kgm]
en: Kastamonu
uk: Кастамону

[ctx: turkey.kgm]
en: Kayseri
uk: Кайсері

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırklareli
uk: Киркларелі

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırşehir
uk: Киршехір

[ctx: turkey.kgm]
en: Kocaeli
uk: Коджаелі

[ctx: turkey.kgm]
en: İzmit
uk: Ізміт

[ctx: turkey.kgm]
en: Konya
uk: Конья

[ctx: turkey.kgm]
en: Kütahya
uk: Кютахья

[ctx: turkey.kgm]
en: Malatya
uk: Малатья

[ctx: turkey.kgm]
en: Manisa
uk: Маніса

[ctx: turkey.kgm]
en: Kahramanmaraş
uk: Кахраманмараш

[ctx: turkey.kgm]
en: Mardin
uk: Мардін

[ctx: turkey.kgm]
en: Muğla
uk: Мугла

[ctx: turkey.kgm]
en: Muş
uk: Муш

[ctx: turkey.kgm]
en: Nevşehir
uk: Невшехір

[ctx: turkey.kgm]
en: Niğde
uk: Нігде

[ctx: turkey.kgm]
en: Ordu
uk: Орду

[ctx: turkey.kgm]
en: Rize
uk: Різе

[ctx: turkey.kgm]
en: Sakarya
uk: Сакарья

[ctx: turkey.kgm]
en: Adapazarı
uk: Адапазари

[ctx: turkey.kgm]
en: Samsun
uk: Самсун

[ctx: turkey.kgm]
en: Siirt
uk: Сіірт

[ctx: turkey.kgm]
en: Sinop
uk: Синоп

[ctx: turkey.kgm]
en: Sivas
uk: Сивас

[ctx: turkey.kgm]
en: Tekirdağ
uk: Текірдаг

[ctx: turkey.kgm]
en: Tokat
uk: Токат

[ctx: turkey.kgm]
en: Trabzon
uk: Трабзон

[ctx: turkey.kgm]
en: Tunceli
uk: Тунджелі

[ctx: turkey.kgm]
en: Şanlıurfa
uk: Шанлиурфа

[ctx: turkey.kgm]
en: Uşak
uk: Ушак

[ctx: turkey.kgm]
en: Van
uk: Ван

[ctx: turkey.kgm]
en: Yozgat
uk: Йозгат

[ctx: turkey.kgm]
en: Zonguldak
uk: Зонгулдак

[ctx: turkey.kgm]
en: Aksaray
uk: Аксарай

[ctx: turkey.kgm]
en: Bayburt
uk: Байбурт

[ctx: turkey.kgm]
en: Karaman
uk: Караман

[ctx: turkey.kgm]
en: Kırıkkale
uk: Кириккале

[ctx: turkey.kgm]
en: Batman
uk: Батман

[ctx: turkey.kgm]
en: Şırnak
uk: Ширнак

[ctx: turkey.kgm]
en: Bartın
uk: Бартин

[ctx: turkey.kgm]
en: Ardahan
uk: Ардахан

[ctx: turkey.kgm]
en: Iğdır
uk: Игдир

[ctx: turkey.kgm]
en: Yalova
uk: Ялова

[ctx: turkey.kgm]
en: Karabük
uk: Карабюк

[ctx: turkey.kgm]
en: Kilis
uk: Кіліс

[ctx: turkey.kgm]
en: Osmaniye
uk: Османіє

[ctx: turkey.kgm]
en: Düzce
uk: Дюздже

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Not Turkmenistan
uk: Не Туркменістан

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Ahal
uk: Ахал

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Anau
uk: Аннау

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkan
uk: Балкан

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Balkanabat
uk: Балканабад

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Dashhowuz
uk: Ташауз

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Lebap
uk: Лебап

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Türkmenabat
uk: Туркменабад

[ctx: turkmenistan.kgm]
en: Mary
uk: Мари

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ukraine
uk: Україна

[ctx: ukraine.kgm]
en: Oblasts
uk: Області

[ctx: ukraine.kgm]
en: Volyns'ka oblast'
uk: Волинська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luts'k
uk: Луцьк

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'vivs'ka oblast'
uk: Львівська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: L'viv
uk: Львів

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zakarpats'ka oblast'
uk: Закарпатська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Uzhhorod
uk: Ужгород

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivnens'ka oblast'
uk: Рівненська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Rivne
uk: Рівне

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil's'ka oblast'
uk: Тернопільська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ternopil'
uk: Тернопіль

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ka oblast'
uk: Хмельницька область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khmel'nyts'ky
uk: Хмельницький

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'ka oblast'
uk: Івано-Франківська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Ivano-Frankivs'k
uk: Івано-Франківськ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivets'ka oblast'
uk: Чернівецька область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernivtsi
uk: Чернівці

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyrs'ka oblast'
uk: Житомирська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zhytomyr
uk: Житомир

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnyts'ka oblast'
uk: Вінницька область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Vinnytsya
uk: Вінниця

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyivs'ka oblast'
uk: Київська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kyiv
uk: Київ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkas'ka oblast'
uk: Черкаська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Cherkasy
uk: Черкаси

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kirovohrads'ka oblast'
uk: Кіровоградська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kropyvnytskiy
uk: Кропивницький

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayivs'ka oblast'
uk: Миколаївська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Mykolayiv
uk: Миколаїв

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odes'ka oblast'
uk: Одеська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Odesa
uk: Одеса

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihivs'ka oblast'
uk: Чернігівська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Chernihiv
uk: Чернігів

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sums'ka oblast'
uk: Сумська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Sumy
uk: Суми

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltavs'ka oblast'
uk: Полтавська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Poltava
uk: Полтава

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkivs'ka oblast'
uk: Харківська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kharkiv
uk: Харків

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipropetrovs'ka oblast'
uk: Дніпропетровська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Dnipro
uk: Дніпро

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'ka oblast'
uk: Донецька область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Donets'k
uk: Донецьк

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporiz'ka oblast'
uk: Запорізька область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Zaporizhzhia
uk: Запоріжжя

[ctx: ukraine.kgm]
en: Khersons'ka oblast'
uk: Херсонська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Kherson
uk: Херсон

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'ka oblast'
uk: Луганська область

[ctx: ukraine.kgm]
en: Luhans'k
uk: Луганськ

[ctx: ukraine.kgm]
en: Autonomous Republic of Crimea
uk: Республіка Крим

[ctx: ukraine.kgm]
en: Simferopol'
uk: Сімферополь

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Kyiv
uk: місто Київ

[ctx: ukraine.kgm]
en: City of Sevastopol'
uk: місто Севастополь

[ctx: ukraine.kgm]
en: Azov Sea
uk: Азовське море

[ctx: ukraine.kgm]
en: Black Sea
uk: Чорне море

[ctx: ukraine.kgm]
en: Not Ukraine
uk: Не Україна

[ctx: ukraine.kgm]
en: Border/Coast
uk: Кордон або узбережжя

[ctx: ukraine.kgm]
en: River
uk: Ріка

[ctx: uruguay.kgm]
en: Uruguay
uk: Уругвай

[ctx: uruguay.kgm]
en: Departments
uk: Департаменти

[ctx: uruguay.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: uruguay.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: uruguay.kgm]
en: Not Uruguay
uk: Не Уругвай

[ctx: uruguay.kgm]
en: Artigas
uk: Артигас

[ctx: uruguay.kgm]
en: Canelones
uk: Канелонес

[ctx: uruguay.kgm]
en: Cerro Largo
uk: Сьєрро-Ларго

[ctx: uruguay.kgm]
en: Melo
uk: Мело

[ctx: uruguay.kgm]
en: Colonia
uk: Колонія

[ctx: uruguay.kgm]
en: Durazno
uk: Дуразно

[ctx: uruguay.kgm]
en: Flores
uk: Флорес

[ctx: uruguay.kgm]
en: Trinidad
uk: Тринідад

[ctx: uruguay.kgm]
en: Florida
uk: Флорида

[ctx: uruguay.kgm]
en: Lavalleja
uk: Лавальєха

[ctx: uruguay.kgm]
en: Minas
uk: Мінас

[ctx: uruguay.kgm]
en: Maldonado
uk: Мальдонадо

[ctx: uruguay.kgm]
en: Montevideo
uk: Монтевідео

[ctx: uruguay.kgm]
en: Paysandú
uk: Пайсанду

[ctx: uruguay.kgm]
en: Río Negro
uk: Ріо-Негро

[ctx: uruguay.kgm]
en: Fray Bentos
uk: Фрей-Бентос

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rivera
uk: Рівера

[ctx: uruguay.kgm]
en: Rocha
uk: Роча

[ctx: uruguay.kgm]
en: Salto
uk: Сальто

[ctx: uruguay.kgm]
en: San José
uk: Сан-Хосе

[ctx: uruguay.kgm]
en: Soriano
uk: Соріано

[ctx: uruguay.kgm]
en: Mercedes
uk: Мерседес

[ctx: uruguay.kgm]
en: Tacuarembó
uk: Такуарембо

[ctx: uruguay.kgm]
en: Treinta y Tres
uk: Трейнта-і-Трес

[ctx: usa.kgm]
en: USA
uk: США

[ctx: usa.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: usa.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: usa.kgm]
en: Coast
uk: Берег

[ctx: usa.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Superior
uk: Озеро Верхнє

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Michigan
uk: Озеро Мічиган

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Huron
uk: Озеро Гурон

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Erie
uk: Озеро Ері

[ctx: usa.kgm]
en: Lake Ontario
uk: Озеро Онтаріо

[ctx: usa.kgm]
en: The Bahamas
uk: Багамські острови

[ctx: usa.kgm]
en: Cuba
uk: Куба

[ctx: usa.kgm]
en: Canada
uk: Канада

[ctx: usa.kgm]
en: Mexico
uk: Мексика

[ctx: usa.kgm]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: usa.kgm]
en: Washington DC
uk: Округ Вашингтон

[ctx: usa.kgm]
en: Alabama
uk: Алабама

[ctx: usa.kgm]
en: Montgomery
uk: Монтгомері

[ctx: usa.kgm]
en: Alaska
uk: Аляска

[ctx: usa.kgm]
en: Juneau
uk: Джуно

[ctx: usa.kgm]
en: Arizona
uk: Аризона

[ctx: usa.kgm]
en: Phoenix
uk: Фінікс

[ctx: usa.kgm]
en: Arkansas
uk: Арканзас

[ctx: usa.kgm]
en: Little Rock
uk: Літтл-Рок

[ctx: usa.kgm]
en: California
uk: Каліфорнія

[ctx: usa.kgm]
en: Sacramento
uk: Сакраменто

[ctx: usa.kgm]
en: Colorado
uk: Колорадо

[ctx: usa.kgm]
en: Denver
uk: Денвер

[ctx: usa.kgm]
en: Connecticut
uk: Коннектикут

[ctx: usa.kgm]
en: Hartford
uk: Хартфорд

[ctx: usa.kgm]
en: Delaware
uk: Делавер

[ctx: usa.kgm]
en: Dover
uk: Дувр

[ctx: usa.kgm]
en: Florida
uk: Флорида

[ctx: usa.kgm]
en: Tallahassee
uk: Таллахассі

[ctx: usa.kgm]
en: Georgia
uk: Грузія

[ctx: usa.kgm]
en: Atlanta
uk: Атланта

[ctx: usa.kgm]
en: Hawaii
uk: Гавайї

[ctx: usa.kgm]
en: Honolulu
uk: Гонолулу

[ctx: usa.kgm]
en: Idaho
uk: Айдахо

[ctx: usa.kgm]
en: Boise
uk: Бойсе

[ctx: usa.kgm]
en: Illinois
uk: Іллінойс

[ctx: usa.kgm]
en: Springfield
uk: Спрингфілд

[ctx: usa.kgm]
en: Indiana
uk: Індіана

[ctx: usa.kgm]
en: Indianapolis
uk: Індіанаполіс

[ctx: usa.kgm]
en: Iowa
uk: Айова

[ctx: usa.kgm]
en: Des Moines
uk: Де-Мойн

[ctx: usa.kgm]
en: Kansas
uk: Канзас

[ctx: usa.kgm]
en: Topeka
uk: Топіка

[ctx: usa.kgm]
en: Kentucky
uk: Кентуккі

[ctx: usa.kgm]
en: Frankfort
uk: Франкфорт

[ctx: usa.kgm]
en: Louisiana
uk: Луїзіана

[ctx: usa.kgm]
en: Baton Rouge
uk: Батон-Руж

[ctx: usa.kgm]
en: Maine
uk: Мейн

[ctx: usa.kgm]
en: Augusta
uk: Огаста

[ctx: usa.kgm]
en: Maryland
uk: Меріленд

[ctx: usa.kgm]
en: Annapolis
uk: Аннаполіс

[ctx: usa.kgm]
en: Massachusetts
uk: Массачусетс

[ctx: usa.kgm]
en: Boston
uk: Бостон

[ctx: usa.kgm]
en: Michigan
uk: Мічиган

[ctx: usa.kgm]
en: Lansing
uk: Лансінг

[ctx: usa.kgm]
en: Minnesota
uk: Міннесота

[ctx: usa.kgm]
en: Saint Paul
uk: Сент-Пол

[ctx: usa.kgm]
en: Mississippi
uk: Міссісіпі

[ctx: usa.kgm]
en: Jackson
uk: Джексон

[ctx: usa.kgm]
en: Missouri
uk: Міссурі

[ctx: usa.kgm]
en: Jefferson City
uk: Джефферсон-Сіті

[ctx: usa.kgm]
en: Montana
uk: Монтана

[ctx: usa.kgm]
en: Helena
uk: Гелена

[ctx: usa.kgm]
en: Nebraska
uk: Небраска

[ctx: usa.kgm]
en: Lincoln
uk: Лінкольн

[ctx: usa.kgm]
en: Nevada
uk: Невада

[ctx: usa.kgm]
en: Carson City
uk: Карсон-Сіті

[ctx: usa.kgm]
en: New Hampshire
uk: Нью-Гемпшир

[ctx: usa.kgm]
en: Concord
uk: Конкорд

[ctx: usa.kgm]
en: New Jersey
uk: Нью-Джерсі

[ctx: usa.kgm]
en: Trenton
uk: Трентон

[ctx: usa.kgm]
en: New Mexico
uk: Нью-Мексико

[ctx: usa.kgm]
en: Santa Fe
uk: Санта-Фе

[ctx: usa.kgm]
en: New York
uk: Нью-Йорк

[ctx: usa.kgm]
en: Albany
uk: Олбані

[ctx: usa.kgm]
en: North Carolina
uk: Північна Кароліна

[ctx: usa.kgm]
en: Raleigh
uk: Ролі

[ctx: usa.kgm]
en: North Dakota
uk: Північна Дакота

[ctx: usa.kgm]
en: Bismarck
uk: Бісмарк

[ctx: usa.kgm]
en: Ohio
uk: Огайо

[ctx: usa.kgm]
en: Columbus
uk: Коламбус

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma
uk: Оклахома

[ctx: usa.kgm]
en: Oklahoma City
uk: Оклахома-Сіті

[ctx: usa.kgm]
en: Oregon
uk: Орегон

[ctx: usa.kgm]
en: Salem
uk: Салем

[ctx: usa.kgm]
en: Pennsylvania
uk: Пенсильванія

[ctx: usa.kgm]
en: Harrisburg
uk: Гаррісбург

[ctx: usa.kgm]
en: Rhode Island
uk: Род-Айленд

[ctx: usa.kgm]
en: Providence
uk: Провіденс

[ctx: usa.kgm]
en: South Carolina
uk: Південна Кароліна

[ctx: usa.kgm]
en: Columbia
uk: Колумбія

[ctx: usa.kgm]
en: South Dakota
uk: Південна Дакота

[ctx: usa.kgm]
en: Pierre
uk: Пірр

[ctx: usa.kgm]
en: Tennessee
uk: Теннессі

[ctx: usa.kgm]
en: Nashville
uk: Нешвілл

[ctx: usa.kgm]
en: Texas
uk: Техас

[ctx: usa.kgm]
en: Austin
uk: Остін

[ctx: usa.kgm]
en: Utah
uk: Юта

[ctx: usa.kgm]
en: Salt Lake City
uk: Солт-Лейк-Сіті

[ctx: usa.kgm]
en: Vermont
uk: Вермонт

[ctx: usa.kgm]
en: Montpelier
uk: Монтпілієр

[ctx: usa.kgm]
en: Virginia
uk: Вірджинія

[ctx: usa.kgm]
en: Richmond
uk: Річмонд

[ctx: usa.kgm]
en: Washington
uk: Вашингтон

[ctx: usa.kgm]
en: Olympia
uk: Олімпія

[ctx: usa.kgm]
en: West Virginia
uk: Західна Вірджинія

[ctx: usa.kgm]
en: Charleston
uk: Чарльстон

[ctx: usa.kgm]
en: Wisconsin
uk: Вісконсін

[ctx: usa.kgm]
en: Madison
uk: Медісон

[ctx: usa.kgm]
en: Wyoming
uk: Вайомінг

[ctx: usa.kgm]
en: Cheyenne
uk: Шаєнн

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Provinces
uk: Області

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Not Uzbekistan
uk: Не Узбекистан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Andijon
uk: Андижан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro
uk: Бухара

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Buxoro (Bukhara)
uk: Бухара (Буксоро)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona
uk: Фергана

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Farg'ona (Fergana)
uk: Фергана (Фарг’она)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Jizzax
uk: Джизак

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Xorazm
uk: Хорезм

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Urganch
uk: Ургенч

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Namangan
uk: Наманган

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Navoiy
uk: Навої

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qashqadaryo
uk: Кашкадар’їнська область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qarshi
uk: Карші

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Qaraqalpaqstan
uk: Каракалпакистан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Nukus
uk: Нукус

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Samarqand
uk: Самарканд

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Sirdaryo
uk: Сирдар’їнська область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Guliston
uk: Гулістан

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Surxondaryo
uk: Сурхандар’їнська область

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Termez
uk: Термез

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Viloyati)
uk: Ташкент (Вілояті)

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Tashkent
uk: Ташкент

[ctx: uzbekistan.kgm]
en: Toshkent (Shahri )
uk: Ташкент (Шахрі)

[ctx: venezuela.kgm]
en: Venezuela
uk: Венесуела

[ctx: venezuela.kgm]
en: States
uk: Штати

[ctx: venezuela.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: venezuela.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: venezuela.kgm]
en: Not Venezuela
uk: Не Венесуела

[ctx: venezuela.kgm]
en: Amazonas
uk: Амазонас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Puerto Ayacucho
uk: Пуерто-Аякучо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Anzoátegui
uk: Ансоатегі

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barcelona
uk: Барселона

[ctx: venezuela.kgm]
en: Apure
uk: Апуре

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Fernando de Apure
uk: Сан-Фернандо-де-Апуре

[ctx: venezuela.kgm]
en: Aragua
uk: Арагуа

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracay
uk: Маракай

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barinas
uk: Барінас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Bolívar
uk: Болівар

[ctx: venezuela.kgm]
en: Ciudad Bolívar
uk: Сьюдад-Болівар

[ctx: venezuela.kgm]
en: Carabobo
uk: Карабобо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Valencia
uk: Валенсія

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cojedes
uk: Кохедес

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Carlos
uk: Сан-Карлос

[ctx: venezuela.kgm]
en: Delta Amacuro
uk: Дельта-Амакуро

[ctx: venezuela.kgm]
en: Tucupita
uk: Тукупіта

[ctx: venezuela.kgm]
en: Falcón
uk: Фалькон

[ctx: venezuela.kgm]
en: Coro
uk: Коро

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guárico
uk: Гуаріко

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Juan De Los Morros
uk: Сан-Хуан-де-лос-Моррос

[ctx: venezuela.kgm]
en: Lara
uk: Лара

[ctx: venezuela.kgm]
en: Barquisimeto
uk: Баркісіменто

[ctx: venezuela.kgm]
en: Mérida
uk: Мерида

[ctx: venezuela.kgm]
en: Miranda
uk: Міранда

[ctx: venezuela.kgm]
en: Los Teques
uk: Лос-Текес

[ctx: venezuela.kgm]
en: Monagas
uk: Монагас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maturín
uk: Матурін

[ctx: venezuela.kgm]
en: Nueva Esparta
uk: Нуева-Еспарта

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Asunción
uk: Ла-Асунсьйон

[ctx: venezuela.kgm]
en: Portuguesa
uk: Португеса

[ctx: venezuela.kgm]
en: Guanare
uk: Гуанаре

[ctx: venezuela.kgm]
en: Sucre
uk: Сукре

[ctx: venezuela.kgm]
en: Cumaná
uk: Кумана

[ctx: venezuela.kgm]
en: Táchira
uk: Тачира

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Cristóbal
uk: Сан-Кристобаль

[ctx: venezuela.kgm]
en: Trujillo
uk: Трухільо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Yaracuy
uk: Яракуй

[ctx: venezuela.kgm]
en: San Felipe
uk: Сан-Феліпе

[ctx: venezuela.kgm]
en: Vargas
uk: Варгас

[ctx: venezuela.kgm]
en: La Guaira
uk: Ла-Гуайра

[ctx: venezuela.kgm]
en: Zulia
uk: Сулія

[ctx: venezuela.kgm]
en: Maracaibo
uk: Маракайбо

[ctx: venezuela.kgm]
en: Federal Dependencies
uk: Федеральний столичний округ

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas
uk: Каракас

[ctx: venezuela.kgm]
en: Capital District
uk: Столичний округ

[ctx: venezuela.kgm]
en: Caracas ciudad
uk: Каракас-сьюдад

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vietnam
uk: В'єтнам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: vietnam.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: vietnam.kgm]
en: Not Vietnam
uk: Не В'єтнам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: vietnam.kgm]
en: An Giang
uk: Анзянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long Xuyen
uk: Лонгсюен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Giang
uk: Бакзянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Kan
uk: Баккан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Lieu
uk: Бакльєу

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bac Ninh
uk: Бакнінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ba Ria-Vung Tau
uk: Баріа-Вунгтау

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vung Tau
uk: Вунгтау

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ben Tre
uk: Бенче

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Dinh
uk: Біньдінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Qui Nhon
uk: Куїньон

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Duong
uk: Біньзионг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thu Dau Mot
uk: Тхузаумот

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Phuoc
uk: Біньфиок

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Xoai
uk: Донгсьоай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Binh Thuan
uk: Біньтхуан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Thiet
uk: Фантхьєт

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ca Mau
uk: Камау

[ctx: vietnam.kgm]
en: Can Tho
uk: Кантхо

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Bang
uk: Каобанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Lak
uk: Даклак

[ctx: vietnam.kgm]
en: Buon Ma Thuot
uk: Буонматхуот

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dak Nong
uk: Дакнонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Nghia
uk: Зянгіа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Nang
uk: Дананг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien
uk: Дьєнбьєн

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dien Bien Phu
uk: Дьєнбьєнфу

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Nai
uk: Донгнай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Bien Hoa
uk: Бьєнхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Thap
uk: Донгтхап

[ctx: vietnam.kgm]
en: Cao Lanh
uk: Каолань

[ctx: vietnam.kgm]
en: Gia Lai
uk: Зялай

[ctx: vietnam.kgm]
en: PleiKu
uk: Плейку

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Giang
uk: Хазянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Duong
uk: Хайзионг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hai Phong
uk: Хайфон

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Nam
uk: Ханам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Ly
uk: Фулі

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Noi
uk: Ханой

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tay
uk: Хатей

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Dong
uk: Хадонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Tinh
uk: Хатінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hoa Binh
uk: Хоабінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ho Chi Minh
uk: Хошимін

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hau Giang
uk: Хаузянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vi Thanh
uk: Вітхань

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hung Yen
uk: Хингйен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Khanh Hoa
uk: Кханьхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nha Trang
uk: Нячанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kien Giang
uk: Кьєнзянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Rach Gia
uk: Ратьзя

[ctx: vietnam.kgm]
en: Kon Tum
uk: Контум

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lai Chau
uk: Лайтяу

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lam Dong
uk: Ламдонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Da Lat
uk: Далат

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lang Son
uk: Лангшон

[ctx: vietnam.kgm]
en: Lao Cai
uk: Лаокай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Long An
uk: Лонган

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tan An
uk: Танан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nam Dinh
uk: Намдінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Nghe An
uk: Нгеан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh
uk: Вінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Binh
uk: Ніньбінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ninh Thuan
uk: Ніньтуан

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phan Rang-Thap Cham
uk: Фангранг-Тхаптьям

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Tho
uk: Футхо

[ctx: vietnam.kgm]
en: Viet Tri
uk: В’єтчи

[ctx: vietnam.kgm]
en: Phu Yen
uk: Фуйен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuy Hoa
uk: Тханьхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Binh
uk: Куангбінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Hoi
uk: Донгхой

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Nam
uk: Куангнам

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tam Ky
uk: Тамкі

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ngai
uk: Куангнгай

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Ninh
uk: Куангнінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Ha Long
uk: Халонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Quang Tri
uk: Куангчі

[ctx: vietnam.kgm]
en: Dong Ha
uk: Донгха

[ctx: vietnam.kgm]
en: Soc Trang
uk: Шокчанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Son La
uk: Шонла

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tay Ninh
uk: Тейнінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Binh
uk: Тхайбінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thai Nguyen
uk: Тхайнгуен

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thanh Hoa
uk: Тханьхоа

[ctx: vietnam.kgm]
en: Thua Thien-Hue
uk: Тхиатхьєн-Хюз

[ctx: vietnam.kgm]
en: Hue
uk: Хюз

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tien Giang
uk: Тьєнзянг

[ctx: vietnam.kgm]
en: My Tho
uk: Мітхо

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tra Vinh
uk: Чавінь

[ctx: vietnam.kgm]
en: Tuyen Quang
uk: Туенкуанг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Long
uk: Віньлонг

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Phuc
uk: Вінфук

[ctx: vietnam.kgm]
en: Vinh Yen
uk: Віньєн

[ctx: vietnam.kgm]
en: Yen Bai
uk: Єнбай

[ctx: virginia.kgm]
en: Virginia (USA)
uk: Вірджинія (США)

[ctx: virginia.kgm]
en: Counties and Independent Cities
uk: Округи і незалежні міста

[ctx: virginia.kgm]
en: Borders
uk: Межі

[ctx: virginia.kgm]
en: Not Virginia
uk: Не Вірджинія

[ctx: virginia.kgm]
en: Accomack County
uk: Округ Аккомак

[ctx: virginia.kgm]
en: Albemarle County
uk: Округ Албермарл

[ctx: virginia.kgm]
en: Alleghany County
uk: Округ Аллеґені

[ctx: virginia.kgm]
en: Amelia County
uk: Округ Амелія

[ctx: virginia.kgm]
en: Amherst County
uk: Округ Амгерст

[ctx: virginia.kgm]
en: Appomattox County
uk: Округ Аппоматтокс

[ctx: virginia.kgm]
en: Arlington County
uk: Округ Арлінгтон

[ctx: virginia.kgm]
en: Augusta County
uk: Округ Оґаста

[ctx: virginia.kgm]
en: Bath County
uk: Округ Бат

[ctx: virginia.kgm]
en: Bedford County
uk: Округ Бедфорд

[ctx: virginia.kgm]
en: Bland County
uk: Округ Бленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Botetourt County
uk: Округ Ботаторт

[ctx: virginia.kgm]
en: Brunswick County
uk: Округ Брансвік

[ctx: virginia.kgm]
en: Buchanan County
uk: Округ Б'юкенан

[ctx: virginia.kgm]
en: Buckingham County
uk: Округ Бакінґем

[ctx: virginia.kgm]
en: Campbell County
uk: Округ Кемпбелл

[ctx: virginia.kgm]
en: Caroline County
uk: Округ Керолайн

[ctx: virginia.kgm]
en: Carroll County
uk: Округ Керролл

[ctx: virginia.kgm]
en: Charles City County
uk: Округ Чарлз-сіті

[ctx: virginia.kgm]
en: Charlotte County
uk: Округ Шарлотт

[ctx: virginia.kgm]
en: Chesterfield County
uk: Округ Честерфілд

[ctx: virginia.kgm]
en: Clarke County
uk: Округ Кларк

[ctx: virginia.kgm]
en: Craig County
uk: Округ Крейґ

[ctx: virginia.kgm]
en: Culpeper County
uk: Округ Калпепер

[ctx: virginia.kgm]
en: Cumberland County
uk: Округ Камберленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Dickenson County
uk: Округ Дікенсон

[ctx: virginia.kgm]
en: Dinwiddie County
uk: Округ Динвідді

[ctx: virginia.kgm]
en: Essex County
uk: Округ Ессекс

[ctx: virginia.kgm]
en: Fairfax County
uk: Округ Ферфакс

[ctx: virginia.kgm]
en: Fauquier County
uk: Округ Фокір

[ctx: virginia.kgm]
en: Floyd County
uk: Округ Флойд

[ctx: virginia.kgm]
en: Fluvanna County
uk: Округ Флуванна

[ctx: virginia.kgm]
en: Franklin County
uk: Округ Франклін

[ctx: virginia.kgm]
en: Frederick County
uk: Округ Фредерік

[ctx: virginia.kgm]
en: Giles County
uk: Округ Джайлс

[ctx: virginia.kgm]
en: Gloucester County
uk: Округ Глостер

[ctx: virginia.kgm]
en: Goochland County
uk: Округ Ґучленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Grayson County
uk: Округ Ґрейсон

[ctx: virginia.kgm]
en: Greene County
uk: Округ Ґрін

[ctx: virginia.kgm]
en: Greensville County
uk: Округ Ґрінсвілл

[ctx: virginia.kgm]
en: Halifax County
uk: Округ Галіфакс

[ctx: virginia.kgm]
en: Hanover County
uk: Округ Гановер

[ctx: virginia.kgm]
en: Henrico County
uk: Округ Генрайко

[ctx: virginia.kgm]
en: Henry County
uk: Округ Генрі

[ctx: virginia.kgm]
en: Highland County
uk: Округ Гайленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Isle of Wight County
uk: Округ Айл-оф-Вайт

[ctx: virginia.kgm]
en: James City County
uk: Округ Джеймс-сіті

[ctx: virginia.kgm]
en: King and Queen County
uk: Округ Кінґ-енд-Квін

[ctx: virginia.kgm]
en: King George County
uk: Округ Кінґ-Джордж

[ctx: virginia.kgm]
en: King William County
uk: Округ Кінґ-Вільям

[ctx: virginia.kgm]
en: Lancaster County
uk: Округ Ланкастер

[ctx: virginia.kgm]
en: Lee County
uk: Округ Лі

[ctx: virginia.kgm]
en: Loudoun County
uk: Округ Лаудун

[ctx: virginia.kgm]
en: Louisa County
uk: Округ Луїза

[ctx: virginia.kgm]
en: Lunenburg County
uk: Округ Луненберґ

[ctx: virginia.kgm]
en: Madison County
uk: Округ Медісон

[ctx: virginia.kgm]
en: Mathews County
uk: Округ Метьюз

[ctx: virginia.kgm]
en: Mecklenburg County
uk: Округ Мекленберґ

[ctx: virginia.kgm]
en: Middlesex County
uk: Округ Міддлсекс

[ctx: virginia.kgm]
en: Montgomery County
uk: Округ Монтгомері

[ctx: virginia.kgm]
en: Nelson County
uk: Округ Нелсон

[ctx: virginia.kgm]
en: New Kent County
uk: Округ Нью-Кент

[ctx: virginia.kgm]
en: Northampton County
uk: Округ Нортгемптон

[ctx: virginia.kgm]
en: Northumberland County
uk: Округ Нортамберленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Nottoway County
uk: Округ Ноттовей

[ctx: virginia.kgm]
en: Orange County
uk: Округ Орандж

[ctx: virginia.kgm]
en: Page County
uk: Округ Пейдж

[ctx: virginia.kgm]
en: Patrick County
uk: Округ Патрік

[ctx: virginia.kgm]
en: Pittsylvania County
uk: Округ Піттсильванія

[ctx: virginia.kgm]
en: Powhatan County
uk: Округ Паугатен

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince Edward County
uk: Округ Принц-Едвард

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince George County
uk: Округ Принц-Джордж

[ctx: virginia.kgm]
en: Prince William County
uk: Округ Принц-Вільям

[ctx: virginia.kgm]
en: Pulaski County
uk: Округ Пуласкі

[ctx: virginia.kgm]
en: Rappahannock County
uk: Округ Раппаганнок

[ctx: virginia.kgm]
en: Richmond County
uk: Округ Річмонд

[ctx: virginia.kgm]
en: Roanoke County
uk: Округ Роаноук

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockbridge County
uk: Округ Рокбридж

[ctx: virginia.kgm]
en: Rockingham County
uk: Округ Рокінґем

[ctx: virginia.kgm]
en: Russell County
uk: Округ Расселл

[ctx: virginia.kgm]
en: Scott County
uk: Округ Скотт

[ctx: virginia.kgm]
en: Shenandoah County
uk: Округ Шенандоа

[ctx: virginia.kgm]
en: Smyth County
uk: Округ Сміт

[ctx: virginia.kgm]
en: Southampton County
uk: Округ Саутгемптон

[ctx: virginia.kgm]
en: Spotsylvania County
uk: Округ Спотсильванія

[ctx: virginia.kgm]
en: Stafford County
uk: Округ Стаффорд

[ctx: virginia.kgm]
en: Surry County
uk: Округ Саррі

[ctx: virginia.kgm]
en: Sussex County
uk: Округ Сассекс

[ctx: virginia.kgm]
en: Tazewell County
uk: Округ Тейзвелл

[ctx: virginia.kgm]
en: Warren County
uk: Округ Воррен

[ctx: virginia.kgm]
en: Washington County
uk: Округ Вашингтон

[ctx: virginia.kgm]
en: Westmoreland County
uk: Округ Вестморленд

[ctx: virginia.kgm]
en: Wise County
uk: Округ Вайз

[ctx: virginia.kgm]
en: Wythe County
uk: Округ Віт

[ctx: virginia.kgm]
en: York County
uk: Округ Йорк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Alexandria
uk: Місто Александрія

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Bristol
uk: Місто Брістоль

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Buena Vista
uk: Місто Буена-Віста

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Charlottesville
uk: Місто Шарлоттсвіль

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Chesapeake
uk: Місто Чесапік

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Colonial Heights
uk: Місто Колоніал-Хайтс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Covington
uk: Місто Ковінгтон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Danville
uk: Місто Денвіль

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Emporia
uk: Місто Емпорія

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fairfax
uk: Місто Ферфакс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Falls Church
uk: Місто Фоллс-Черч

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Franklin
uk: Місто Франклін

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Fredericksburg
uk: Місто Фредеріксбург

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Galax
uk: Місто Галакс

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hampton
uk: Місто Гемптон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Harrisonburg
uk: Місто Гаррісонбург

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Hopewell
uk: Місто Хоупвел

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lexington
uk: Місто Лексінгтон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Lynchburg
uk: Місто Лінчбург

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas
uk: Місто Манассас

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Manassas Park
uk: Місто Манассас-Парк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Martinsville
uk: Місто Мартінсвіль

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Newport News
uk: Місто Ньюпорт-Ньюз

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norfolk
uk: Місто Норфолк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Norton
uk: Місто Нортон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Petersburg
uk: Місто Пітерсберг

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Poquoson
uk: Місто Покосон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Portsmouth
uk: Місто Портсмут

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Radford
uk: Місто Редфорд

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Richmond
uk: Місто Річмонд

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Roanoke
uk: Місто Роаноук

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Salem
uk: Місто Салем

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Staunton
uk: Місто Стонтон

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Suffolk
uk: Місто Саффолк

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Virginia Beach
uk: Місто Вірджинія-Біч

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Waynesboro
uk: Місто Вейнсборо

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Williamsburg
uk: Місто Вільямсбург

[ctx: virginia.kgm]
en: City of Winchester
uk: Місто Вінчестер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Waters (World-Class)
uk: Водні басейни (у світовому масштабі)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oceans and basins
uk: Океани і водойми

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Not Waters (World-Class)
uk: Не водний простір (у світовому масштабі)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Water
uk: Водний простір

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Arctic ocean
uk: Північний Льодовитий океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Pacific
uk: Північний Тихий океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Northern Atlantic
uk: Північна Атлантика

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Pacific
uk: Південний Тихий океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Southern Atlantic
uk: Південна Атлантика

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indian ocean
uk: Індійський океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Antarctic ocean
uk: Антарктичний океан

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Congo
uk: Конго

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Chad
uk: Озеро Чад

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Jubba
uk: Джубба

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Limpopo
uk: Лімпопо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mangoky
uk: Мангокі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mania
uk: Манья

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Niger
uk: Нігер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nile
uk: Ніл

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ogooue
uk: Огове

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Okavango swamp
uk: Болото Окаванго

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orange
uk: Оранж

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oued Draa
uk: Ууд-Драа

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Senegal
uk: Сенегал

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Shabelle
uk: Шабелль

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Turkana
uk: Туркана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volta
uk: Вольта

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Zambezi
uk: Замбезі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dalalven
uk: Далалвен

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Danube
uk: Дунай

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Daugava
uk: Даугава

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dnieper
uk: Дніпро

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dniester
uk: Дністер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Don
uk: Дон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ebro
uk: Ебро

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Elbe
uk: Ельба

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Garonne
uk: Гаронна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Glama
uk: Глама

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadalquivir
uk: Гвадалквівір

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kemijoki
uk: Кеміджокі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kura (& Araks)
uk: Кура (і Аракс)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Loire
uk: Луара

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Neva
uk: Нева

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Dvina
uk: Двіна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Oder
uk: Одер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Po
uk: По

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhine
uk: Рейн

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rhone
uk: Рона

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Seine
uk: Сена

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tagus
uk: Тахо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tigris (& Euphrates)
uk: Тигр (і Євфрат)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ural
uk: Урал

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Vistula
uk: Вістула

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Volga
uk: Волга

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Weser
uk: Везер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amu Darya
uk: Аму-Дарья

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amur
uk: Амур

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Balkhash
uk: Озеро Балхаш

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brahmaputra
uk: Брахмапутра

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chao Phrya
uk: Чао Прая

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fly
uk: Флай

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ganges
uk: Ганг

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Godavari
uk: Годаварі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hong (Red river)
uk: Гонг (Червона ріка)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hwang He
uk: Хванг-Хе

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indigirka
uk: Індигірка

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Indus
uk: Інд

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Irrawaddy
uk: Ірравадді

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kapuas
uk: Капуас

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Kolyma
uk: Колима

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Krishna
uk: Крішна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lena
uk: Лєна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahakam
uk: Махакам

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mahanadi
uk: Маханаді

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mekong
uk: Меконг

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Murray (& Darling)
uk: Мюррей (і Дарлінг)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Narmada
uk: Нармада

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Ob
uk: Об

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Salween
uk: Салуїн

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sepik
uk: Сепік

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Syr Daria
uk: Сир-Дарья

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tapti
uk: Тапі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tarim
uk: Тарім

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Xi Jiang
uk: Сіцзян

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yalu Jiang
uk: Ялуцзян

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yangtze
uk: Янцзи

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yenisey
uk: Єнісей

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Alabama (& Tombigbee)
uk: Алабама (і Томбігбі)

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Balsas
uk: Бальсас

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Brazos
uk: Бразос

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Colorado
uk: Колорадо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Columbia
uk: Колумбія

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Fraser
uk: Фрейзер

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Hudson
uk: Гудзон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mackenzie
uk: Маккензі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Mississippi
uk: Міссісіпі

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Nelson
uk: Нельсон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande
uk: Ріо-Гранде

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Grande de Santiago
uk: Ріо-Гранде-де-Сантьяго

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sacramento
uk: Сакраменто

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Saint Lawrence
uk: Святий Лаврентій

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Susquehanna
uk: Саскеханна

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Thelon
uk: Телон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Usumacinta
uk: Усумасінта

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yaqui
uk: Які

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Yukon
uk: Юкон

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Amazon
uk: Амазонка

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Chubut
uk: Чубут

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Magdalena
uk: Магдалена

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Orinoco
uk: Оріноко

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Parana
uk: Парана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Pamaiba
uk: Памаїба

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Rio Colorado
uk: Ріо-Колорадо

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Sao Francisco
uk: Сан-Франциско

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Titicaca
uk: Озеро Тітікака

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tocantins
uk: Токантінс

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Uruguay
uk: Уругвай

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Douro
uk: Дуру

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Guadiana
uk: Гвадіана

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Meuse
uk: Маас

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Lake Eyre
uk: Озеро Ері

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Caspian sea
uk: Каспійське море

[ctx: waters_world-class.kgm]
en: Tiber
uk: Тібр

[ctx: westbengal.kgm]
en: West Bengal
uk: Західна Бенгалія

[ctx: westbengal.kgm]
en: District
uk: Округи

[ctx: westbengal.kgm]
en: Not West Bengal
uk: Не Західна Бенгалія

[ctx: westbengal.kgm]
en: Border
uk: Кордон

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purulia
uk: Пурулія

[ctx: westbengal.kgm]
en: Bankura
uk: Банкура

[ctx: westbengal.kgm]
en: Paschim Medinipur
uk: Пасчим-Медініпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Midnapore
uk: Міднапур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Purba Medinipur
uk: Пурба Мединіпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Tamluk
uk: Тамлук

[ctx: westbengal.kgm]
en: Howrah
uk: Гаура

[ctx: westbengal.kgm]
en: South 24-Parganas
uk: Південний 24-Парганас

[ctx: westbengal.kgm]
en: Alipur
uk: Аліпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: North 24-Parganas
uk: Північний 24-Парганас

[ctx: westbengal.kgm]
en: Barasat
uk: Барасат

[ctx: westbengal.kgm]
en: Kolkata
uk: Калькутта

[ctx: westbengal.kgm]
en: Hooghly
uk: Хуглі

[ctx: westbengal.kgm]
en: Chunchura
uk: Чинсура

[ctx: westbengal.kgm]
en: Burdwan
uk: Бурдван

[ctx: westbengal.kgm]
en: Nadia
uk: Надія

[ctx: westbengal.kgm]
en: Krishnanagar
uk: Крішнанагар

[ctx: westbengal.kgm]
en: Birbhum
uk: Бірбгум

[ctx: westbengal.kgm]
en: Suri
uk: Сурі

[ctx: westbengal.kgm]
en: Murshidabad
uk: Муршидабад

[ctx: westbengal.kgm]
en: Baharampur
uk: Багарампур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Malda
uk: Малда

[ctx: westbengal.kgm]
en: Inreg Bazar
uk: Інрег-Базар

[ctx: westbengal.kgm]
en: Dakshin Dinajpur
uk: Дакшин-Дінайпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Balurghat
uk: Балугхат

[ctx: westbengal.kgm]
en: Uttar Dinajpur
uk: Уттар-Дінайпур

[ctx: westbengal.kgm]
en: Raiganj
uk: Райджані

[ctx: westbengal.kgm]
en: Darjeeling
uk: Дарджилінг

[ctx: westbengal.kgm]
en: Jalpaiguri
uk: Джалпайгурі

[ctx: westbengal.kgm]
en: Cooch Behar
uk: Кудж-Бехар

[ctx: world.kgm]
en: World
uk: Світ

[ctx: world.kgm]
en: Countries
uk: Країни

[ctx: world.kgm]
en: Not a Nation
uk: Не країна

[ctx: world.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: world.kgm]
en: Algeria
uk: Алжир

[ctx: world.kgm]
en: Algiers
uk: Алжир

[ctx: world.kgm]
en: Angola
uk: Ангола

[ctx: world.kgm]
en: Luanda
uk: Луанда

[ctx: world.kgm]
en: Benin
uk: Бенін

[ctx: world.kgm]
en: Porto Novo
uk: Порто-Ново

[ctx: world.kgm]
en: Botswana
uk: Ботсвана

[ctx: world.kgm]
en: Gaborone
uk: Габороне

[ctx: world.kgm]
en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

[ctx: world.kgm]
en: Ouagadougou
uk: Уагадугу

[ctx: world.kgm]
en: Burundi
uk: Бурунді

[ctx: world.kgm]
en: Gitega
uk: Гітега

[ctx: world.kgm]
en: Cameroon
uk: Камерун

[ctx: world.kgm]
en: Yaoundé
uk: Яунде

[ctx: world.kgm]
en: Central African Republic
uk: Центральноафриканська Республіка

[ctx: world.kgm]
en: Bangui
uk: Бангі

[ctx: world.kgm]
en: Chad
uk: Чад

[ctx: world.kgm]
en: N'Djamena
uk: Нджамена

[ctx: world.kgm]
en: Côte d'Ivoire
uk: Кот-д'Івуар

[ctx: world.kgm]
en: Yamoussoukro
uk: Ямусукро

[ctx: world.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
uk: Демократична республіка Конго

[ctx: world.kgm]
en: Kinshasa
uk: Кіншаса

[ctx: world.kgm]
en: Djibouti
uk: Джибуті

[ctx: world.kgm]
en: Egypt
uk: Єгипет

[ctx: world.kgm]
en: Cairo
uk: Каїр

[ctx: world.kgm]
en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

[ctx: world.kgm]
en: Malabo
uk: Малабо

[ctx: world.kgm]
en: Eritrea
uk: Еритрея

[ctx: world.kgm]
en: Asmara
uk: Асмера

[ctx: world.kgm]
en: Ethiopia
uk: Ефіопія

[ctx: world.kgm]
en: Addis Ababa
uk: Аддис-Абеба

[ctx: world.kgm]
en: Gabon
uk: Габон

[ctx: world.kgm]
en: Libreville
uk: Лібревіль

[ctx: world.kgm]
en: Ghana
uk: Гана

[ctx: world.kgm]
en: Accra
uk: Аккра

[ctx: world.kgm]
en: Guinea
uk: Гвінея

[ctx: world.kgm]
en: Conakry
uk: Конакрі

[ctx: world.kgm]
en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

[ctx: world.kgm]
en: Bissau
uk: Бісау

[ctx: world.kgm]
en: Iran
uk: Іран

[ctx: world.kgm]
en: Tehran
uk: Тегеран

[ctx: world.kgm]
en: Iraq
uk: Ірак

[ctx: world.kgm]
en: Baghdad
uk: Багдад

[ctx: world.kgm]
en: Israel
uk: Ізраїль

[ctx: world.kgm]
en: Jerusalem
uk: Єрусалим

[ctx: world.kgm]
en: Jordan
uk: Йорданія

[ctx: world.kgm]
en: Amman
uk: Амман

[ctx: world.kgm]
en: Kenya
uk: Кенія

[ctx: world.kgm]
en: Nairobi
uk: Найробі

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait
uk: Кувейт

[ctx: world.kgm]
en: Kuwait City
uk: Ель-Кувейт

[ctx: world.kgm]
en: Lebanon
uk: Ліван

[ctx: world.kgm]
en: Beirut
uk: Бейрут

[ctx: world.kgm]
en: Lesotho
uk: Лесото

[ctx: world.kgm]
en: Maseru
uk: Масеру

[ctx: world.kgm]
en: Liberia
uk: Ліберія

[ctx: world.kgm]
en: Monrovia
uk: Монровія

[ctx: world.kgm]
en: Libya
uk: Лівія

[ctx: world.kgm]
en: Tripoli
uk: Тріполі

[ctx: world.kgm]
en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

[ctx: world.kgm]
en: Vaduz
uk: Вадуц

[ctx: world.kgm]
en: Madagascar
uk: Мадагаскар

[ctx: world.kgm]
en: Antananarivo
uk: Антананаріву

[ctx: world.kgm]
en: Malawi
uk: Малаві

[ctx: world.kgm]
en: Lilongwe
uk: Лілонгве

[ctx: world.kgm]
en: Mali
uk: Малі

[ctx: world.kgm]
en: Bamako
uk: Бамако

[ctx: world.kgm]
en: Mauritania
uk: Мавританія

[ctx: world.kgm]
en: Nouakchott
uk: Нуакшот

[ctx: world.kgm]
en: Morocco
uk: Марокко

[ctx: world.kgm]
en: Rabat
uk: Рабат

[ctx: world.kgm]
en: Mozambique
uk: Мозамбік

[ctx: world.kgm]
en: Maputo
uk: Мапуту

[ctx: world.kgm]
en: Namibia
uk: Намібія

[ctx: world.kgm]
en: Windhoek
uk: Віндхук

[ctx: world.kgm]
en: Niger
uk: Нігер

[ctx: world.kgm]
en: Niamey
uk: Ніамей

[ctx: world.kgm]
en: Nigeria
uk: Нігерія

[ctx: world.kgm]
en: Abuja
uk: Абуджа

[ctx: world.kgm]
en: Qatar
uk: Катар

[ctx: world.kgm]
en: Doha
uk: Доха

[ctx: world.kgm]
en: Republic of the Congo
uk: Республіка Конго

[ctx: world.kgm]
en: Brazzaville
uk: Браззавіль

[ctx: world.kgm]
en: Rwanda
uk: Руанда

[ctx: world.kgm]
en: Kigali
uk: Кігалі

[ctx: world.kgm]
en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

[ctx: world.kgm]
en: Riyadh
uk: Ер-Ріяд

[ctx: world.kgm]
en: Senegal
uk: Сенегал

[ctx: world.kgm]
en: Dakar
uk: Дакар

[ctx: world.kgm]
en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

[ctx: world.kgm]
en: Freetown
uk: Фрітаун

[ctx: world.kgm]
en: Somalia
uk: Сомалі

[ctx: world.kgm]
en: Mogadishu
uk: Могадішо

[ctx: world.kgm]
en: South Africa
uk: Південна Африка

[ctx: world.kgm]
en: Pretoria, Bloemfontein and Cape Town
uk: Преторія, Блюмфонтейн та Кейптаун

[ctx: world.kgm]
en: Sudan
uk: Судан

[ctx: world.kgm]
en: Khartoum
uk: Хартум

[ctx: world.kgm]
en: South Sudan
uk: Південний Судан

[ctx: world.kgm]
en: Juba
uk: Джуба

[ctx: world.kgm]
en: Eswatini
uk: Есватіні

[ctx: world.kgm]
en: Mbabane
uk: Мбабане

[ctx: world.kgm]
en: Syria
uk: Сирія

[ctx: world.kgm]
en: Damascus
uk: Дамаск

[ctx: world.kgm]
en: Tanzania
uk: Танзанія

[ctx: world.kgm]
en: Dodoma
uk: Додома

[ctx: world.kgm]
en: The Gambia
uk: Гамбія

[ctx: world.kgm]
en: Banjul
uk: Банджул

[ctx: world.kgm]
en: Togo
uk: Того

[ctx: world.kgm]
en: Lomé
uk: Ломе

[ctx: world.kgm]
en: Tunisia
uk: Туніс

[ctx: world.kgm]
en: Tunis
uk: Туніс

[ctx: world.kgm]
en: Uganda
uk: Уганда

[ctx: world.kgm]
en: Kampala
uk: Кампала

[ctx: world.kgm]
en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

[ctx: world.kgm]
en: Abu Dhabi City
uk: Абу-Дабі

[ctx: world.kgm]
en: Oman
uk: Оман

[ctx: world.kgm]
en: Muscat
uk: Маскат

[ctx: world.kgm]
en: West Bank
uk: Західний Берег ріки Йордан

[ctx: world.kgm]
en: Western Sahara
uk: Західна Сахара

[ctx: world.kgm]
en: Laayoune
uk: Ель-Аюн

[ctx: world.kgm]
en: Yemen
uk: Ємен

[ctx: world.kgm]
en: Sana'a
uk: Сана

[ctx: world.kgm]
en: Zambia
uk: Замбія

[ctx: world.kgm]
en: Lusaka
uk: Лусака

[ctx: world.kgm]
en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

[ctx: world.kgm]
en: Harare
uk: Хараре

[ctx: world.kgm]
en: Albania
uk: Албанія

[ctx: world.kgm]
en: Tirana
uk: Тирана

[ctx: world.kgm]
en: Austria
uk: Австрія

[ctx: world.kgm]
en: Vienna
uk: Відень

[ctx: world.kgm]
en: Belarus
uk: Білорусь

[ctx: world.kgm]
en: Minsk
uk: Мінськ

[ctx: world.kgm]
en: Belgium
uk: Бельгія

[ctx: world.kgm]
en: Brussels
uk: Брюссель

[ctx: world.kgm]
en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія та Герцеговина

[ctx: world.kgm]
en: Sarajevo
uk: Сараєво

[ctx: world.kgm]
en: Bulgaria
uk: Болгарія

[ctx: world.kgm]
en: Sofia
uk: Софія

[ctx: world.kgm]
en: Croatia
uk: Хорватія

[ctx: world.kgm]
en: Zagreb
uk: Загреб

[ctx: world.kgm]
en: Czechia
uk: Чехія

[ctx: world.kgm]
en: Prague
uk: Прага

[ctx: world.kgm]
en: Denmark
uk: Данія

[ctx: world.kgm]
en: Copenhagen
uk: Копенгаген

[ctx: world.kgm]
en: Estonia
uk: Естонія

[ctx: world.kgm]
en: Tallinn
uk: Таллінн

[ctx: world.kgm]
en: Finland
uk: Фінляндія

[ctx: world.kgm]
en: Helsinki
uk: Гельсінкі

[ctx: world.kgm]
en: North Macedonia
uk: Північна Македонія

[ctx: world.kgm]
en: Skopje
uk: Скоп'є

[ctx: world.kgm]
en: France
uk: Франція

[ctx: world.kgm]
en: Paris
uk: Париж

[ctx: world.kgm]
en: Germany
uk: Німеччина

[ctx: world.kgm]
en: Berlin
uk: Берлін

[ctx: world.kgm]
en: Greece
uk: Греція

[ctx: world.kgm]
en: Athens
uk: Афіни

[ctx: world.kgm]
en: Hungary
uk: Угорщина

[ctx: world.kgm]
en: Budapest
uk: Будапешт

[ctx: world.kgm]
en: Iceland
uk: Ісландія

[ctx: world.kgm]
en: Reykjavik
uk: Рейк'явік

[ctx: world.kgm]
en: Ireland
uk: Ірландія

[ctx: world.kgm]
en: Dublin
uk: Дублін

[ctx: world.kgm]
en: Italy
uk: Італія

[ctx: world.kgm]
en: Rome
uk: Рим

[ctx: world.kgm]
en: Latvia
uk: Латвія

[ctx: world.kgm]
en: Riga
uk: Рига

[ctx: world.kgm]
en: Lithuania
uk: Литва

[ctx: world.kgm]
en: Vilnius
uk: Вільнюс

[ctx: world.kgm]
en: Luxembourg
uk: Люксембург

[ctx: world.kgm]
en: Moldova
uk: Молдова

[ctx: world.kgm]
en: Chisinau
uk: Кишинеу

[ctx: world.kgm]
en: Netherlands
uk: Нідерланди

[ctx: world.kgm]
en: Amsterdam
uk: Амстердам

[ctx: world.kgm]
en: Norway
uk: Норвегія

[ctx: world.kgm]
en: Oslo
uk: Осло

[ctx: world.kgm]
en: Poland
uk: Польща

[ctx: world.kgm]
en: Warsaw
uk: Варшава

[ctx: world.kgm]
en: Portugal
uk: Португалія

[ctx: world.kgm]
en: Lisbon
uk: Лісабон

[ctx: world.kgm]
en: Romania
uk: Румунія

[ctx: world.kgm]
en: Bucharest
uk: Бухарест

[ctx: world.kgm]
en: Russia
uk: Росія

[ctx: world.kgm]
en: Moscow
uk: Москва

[ctx: world.kgm]
en: San Marino
uk: Сан-Марино

[ctx: world.kgm]
en: Serbia
uk: Сербія

[ctx: world.kgm]
en: Belgrade
uk: Белград

[ctx: world.kgm]
en: Montenegro
uk: Чорногорія

[ctx: world.kgm]
en: Podgorica
uk: Подгоріца

[ctx: world.kgm]
en: Slovakia
uk: Словаччина

[ctx: world.kgm]
en: Bratislava
uk: Братислава

[ctx: world.kgm]
en: Slovenia
uk: Словенія

[ctx: world.kgm]
en: Ljubljana
uk: Любляна

[ctx: world.kgm]
en: Spain
uk: Іспанія

[ctx: world.kgm]
en: Madrid
uk: Мадрид

[ctx: world.kgm]
en: Sweden
uk: Швеція

[ctx: world.kgm]
en: Stockholm
uk: Стокгольм

[ctx: world.kgm]
en: Switzerland
uk: Швейцарія

[ctx: world.kgm]
en: Bern
uk: Берн

[ctx: world.kgm]
en: Turkey
uk: Туреччина

[ctx: world.kgm]
en: Ankara
uk: Анкара

[ctx: world.kgm]
en: Ukraine
uk: Україна

[ctx: world.kgm]
en: Kyiv
uk: Київ

[ctx: world.kgm]
en: United Kingdom
uk: Сполучене Королівство

[ctx: world.kgm]
en: London
uk: Лондон

[ctx: world.kgm]
en: Canada
uk: Канада

[ctx: world.kgm]
en: Ottawa
uk: Оттава

[ctx: world.kgm]
en: El Salvador
uk: Сальвадор

[ctx: world.kgm]
en: San Salvador
uk: Сан-Сальвадор

[ctx: world.kgm]
en: The United States of America
uk: Сполучені Штати Америки

[ctx: world.kgm]
en: Washington D.C.
uk: Вашингтон

[ctx: world.kgm]
en: The Bahamas
uk: Багамські острови

[ctx: world.kgm]
en: Nassau
uk: Нассау

[ctx: world.kgm]
en: The Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

[ctx: world.kgm]
en: Santo Domingo
uk: Санто-Домінго

[ctx: world.kgm]
en: Haiti
uk: Гаїті

[ctx: world.kgm]
en: Port-au-Prince
uk: Порт-о-Пренс

[ctx: world.kgm]
en: Cuba
uk: Куба

[ctx: world.kgm]
en: Havana
uk: Гавана

[ctx: world.kgm]
en: Jamaica
uk: Ямайка

[ctx: world.kgm]
en: Kingston
uk: Кінгстон

[ctx: world.kgm]
en: Dominica
uk: Домініка

[ctx: world.kgm]
en: Roseau
uk: Розо

[ctx: world.kgm]
en: Barbados
uk: Барбадос

[ctx: world.kgm]
en: Bridgetown
uk: Бриджтаун

[ctx: world.kgm]
en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

[ctx: world.kgm]
en: St. John's
uk: Сент-Джонс

[ctx: world.kgm]
en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

[ctx: world.kgm]
en: Port of Spain
uk: Порт-оф-Спейн

[ctx: world.kgm]
en: Mexico
uk: Мексика

[ctx: world.kgm]
en: Mexico City
uk: Мехіко

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala
uk: Гватемала

[ctx: world.kgm]
en: Guatemala City
uk: Гватемала

[ctx: world.kgm]
en: Belize
uk: Беліз

[ctx: world.kgm]
en: Belmopan
uk: Бельмопан

[ctx: world.kgm]
en: Honduras
uk: Гондурас

[ctx: world.kgm]
en: Tegucigalpa
uk: Тегусігальпа

[ctx: world.kgm]
en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

[ctx: world.kgm]
en: Managua
uk: Манагуа

[ctx: world.kgm]
en: Costa Rica
uk: Коста-Рика

[ctx: world.kgm]
en: San José
uk: Сан-Хосе

[ctx: world.kgm]
en: Panama
uk: Панама

[ctx: world.kgm]
en: Panama City
uk: Панама

[ctx: world.kgm]
en: Colombia
uk: Колумбія

[ctx: world.kgm]
en: Bogotá
uk: Богота

[ctx: world.kgm]
en: Venezuela
uk: Венесуела

[ctx: world.kgm]
en: Caracas
uk: Каракас

[ctx: world.kgm]
en: Guyana
uk: Гаяна

[ctx: world.kgm]
en: Georgetown
uk: Джорджтаун

[ctx: world.kgm]
en: Suriname
uk: Суринам

[ctx: world.kgm]
en: Paramaribo
uk: Парамарибо

[ctx: world.kgm]
en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

[ctx: world.kgm]
en: Cayenne
uk: Кайенна

[ctx: world.kgm]
en: Ecuador
uk: Еквадор

[ctx: world.kgm]
en: Quito
uk: Кіто

[ctx: world.kgm]
en: Peru
uk: Перу

[ctx: world.kgm]
en: Lima
uk: Ліма

[ctx: world.kgm]
en: Brazil
uk: Бразилія

[ctx: world.kgm]
en: Brasilia
uk: Бразиліа

[ctx: world.kgm]
en: Bolivia
uk: Болівія

[ctx: world.kgm]
en: La Paz
uk: Ла-Пас

[ctx: world.kgm]
en: Chile
uk: Чилі

[ctx: world.kgm]
en: Santiago
uk: Сантьяго

[ctx: world.kgm]
en: Paraguay
uk: Парагвай

[ctx: world.kgm]
en: Asunción
uk: Асунсьйон

[ctx: world.kgm]
en: Argentina
uk: Аргентина

[ctx: world.kgm]
en: Buenos Aires
uk: Буенос-Айрес

[ctx: world.kgm]
en: Uruguay
uk: Уругвай

[ctx: world.kgm]
en: Montevideo
uk: Монтевідео

[ctx: world.kgm]
en: Australia
uk: Австралія

[ctx: world.kgm]
en: Canberra
uk: Канберра

[ctx: world.kgm]
en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

[ctx: world.kgm]
en: Wellington
uk: Веллінгтон

[ctx: world.kgm]
en: Vatican City
uk: Місто Ватикан

[ctx: world.kgm]
en: Andorra
uk: Андорра

[ctx: world.kgm]
en: Andorra la Vella
uk: Андорра-ла-Велья

[ctx: world.kgm]
en: Monaco
uk: Монако

[ctx: world.kgm]
en: Monaco-Ville
uk: Місто Монако

[ctx: world.kgm]
en: China
uk: Китай

[ctx: world.kgm]
en: Beijing
uk: Пекін

[ctx: world.kgm]
en: India
uk: Індія

[ctx: world.kgm]
en: New Delhi
uk: Нью-Делі

[ctx: world.kgm]
en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

[ctx: world.kgm]
en: Colombo and Sri Jayewardenepura
uk: Коломбо та Шрі Яйварденепура

[ctx: world.kgm]
en: Mongolia
uk: Монголія

[ctx: world.kgm]
en: Ulaanbaatar
uk: Улан-Батор

[ctx: world.kgm]
en: Kazakhstan
uk: Казахстан

[ctx: world.kgm]
en: Astana
uk: Астана

[ctx: world.kgm]
en: Japan
uk: Японія

[ctx: world.kgm]
en: Tokyo
uk: Токіо

[ctx: world.kgm]
en: Myanmar
uk: М’янма

[ctx: world.kgm]
en: Naypyidaw
uk: Найпйідо

[ctx: world.kgm]
en: Nepal
uk: Непал

[ctx: world.kgm]
en: Kathmandu
uk: Катманду

[ctx: world.kgm]
en: Bhutan
uk: Бутан

[ctx: world.kgm]
en: Thimphu
uk: Тхімпху

[ctx: world.kgm]
en: Indonesia
uk: Індонезія

[ctx: world.kgm]
en: Jakarta
uk: Джакарта

[ctx: world.kgm]
en: Malaysia
uk: Малайзія

[ctx: world.kgm]
en: Kuala Lumpur
uk: Куала-Лумпур

[ctx: world.kgm]
en: Bangladesh
uk: Бангладеш

[ctx: world.kgm]
en: Dhaka
uk: Дакка

[ctx: world.kgm]
en: Cyprus
uk: Кіпр

[ctx: world.kgm]
en: Nicosia
uk: Нікосія

[ctx: world.kgm]
en: Afghanistan
uk: Афганістан

[ctx: world.kgm]
en: Kabul
uk: Кабул

[ctx: world.kgm]
en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

[ctx: world.kgm]
en: Baku
uk: Баку

[ctx: world.kgm]
en: Armenia
uk: Вірменія

[ctx: world.kgm]
en: Yerevan
uk: Єреван

[ctx: world.kgm]
en: Bahrain
uk: Бахрейн

[ctx: world.kgm]
en: Manama
uk: Манама

[ctx: world.kgm]
en: Georgia
uk: Грузія

[ctx: world.kgm]
en: Tbilisi
uk: Тбілісі

[ctx: world.kgm]
en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

[ctx: world.kgm]
en: Ashgabat
uk: Ашгабат

[ctx: world.kgm]
en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

[ctx: world.kgm]
en: Tashkent
uk: Ташкент

[ctx: world.kgm]
en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

[ctx: world.kgm]
en: Bishkek
uk: Бішкек

[ctx: world.kgm]
en: Tajikistan
uk: Таджикистан

[ctx: world.kgm]
en: Dushanbe
uk: Душанбе

[ctx: world.kgm]
en: Pakistan
uk: Пакистан

[ctx: world.kgm]
en: Islamabad
uk: Ісламабад

[ctx: world.kgm]
en: Laos
uk: Лаос

[ctx: world.kgm]
en: Vientiane
uk: В'єнтьян

[ctx: world.kgm]
en: Cambodia
uk: Камбоджа

[ctx: world.kgm]
en: Phnom Penh
uk: Пномпень

[ctx: world.kgm]
en: East Timor
uk: Східний Тімор

[ctx: world.kgm]
en: Dili
uk: Ділі

[ctx: world.kgm]
en: Brunei
uk: Бруней

[ctx: world.kgm]
en: Bandar Seri Begawan
uk: Бандар-Сері-Бегаван

[ctx: world.kgm]
en: Philippines
uk: Філіппіни

[ctx: world.kgm]
en: Manila
uk: Маніла

[ctx: world.kgm]
en: Thailand
uk: Таїланд

[ctx: world.kgm]
en: Bangkok
uk: Бангкок

[ctx: world.kgm]
en: Vietnam
uk: В'єтнам

[ctx: world.kgm]
en: Hanoi
uk: Ханой

[ctx: world.kgm]
en: Republic of China (Taiwan)
uk: Республіка Китай (Тайвань)

[ctx: world.kgm]
en: Taipei
uk: Тайбей

[ctx: world.kgm]
en: Singapore
uk: Сінгапур

[ctx: world.kgm]
en: Democratic People's Republic of Korea
uk: Корейська Народно-Демократична Республіка

[ctx: world.kgm]
en: Pyeongyang
uk: Пхеньян

[ctx: world.kgm]
en: Republic of Korea
uk: Республіка Корея

[ctx: world.kgm]
en: Seoul
uk: Сеул

[ctx: world.kgm]
en: Fiji
uk: Фіджі

[ctx: world.kgm]
en: Suva
uk: Сува

[ctx: world.kgm]
en: Tonga
uk: Тонга

[ctx: world.kgm]
en: Nuku'alofa
uk: Нукуалофа

[ctx: world.kgm]
en: Papua New Guinea
uk: Папуа-Нова Гвінея

[ctx: world.kgm]
en: Port Moresby
uk: Порт-Морсбі

[ctx: world.kgm]
en: Greenland (Denmark)
uk: Гренландія (Данія)

[ctx: world.kgm]
en: Nuuk
uk: Нуук

[ctx: world_continents.kgm]
en: World continents (from North Pole)
uk: Континенти (від Північного полюса)

[ctx: world_continents.kgm]
en: Continents
uk: Континенти

[ctx: @title:group]
en: What is the highest summit of %1?
uk: Як називається найвища вершина %1?

[ctx: @title]
en: Continents by highest summit
uk: Континенти за найвищою вершиною

[ctx: @title:group]
en: Which has %1 as its highest summit?
uk: Найвищою вершиною якого континенту є %1?

[ctx: @title]
en: Highest summit of continents
uk: Найвищі вершини континентів

[ctx: world_continents.kgm]
en: Frontier
uk: Границя

[ctx: world_continents.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: world_continents.kgm]
en: Africa
uk: Африка

[ctx: world_continents.kgm]
en: Kilimanjaro
uk: Кіліманджаро

[ctx: world_continents.kgm]
en: North America
uk: Північна Америка

[ctx: world_continents.kgm]
en: Mac Kinley
uk: Мак-Кінлі

[ctx: world_continents.kgm]
en: South America
uk: Південна Америка

[ctx: world_continents.kgm]
en: Aconcagua
uk: Аконкагуа

[ctx: world_continents.kgm]
en: Antarctica
uk: Антарктида

[ctx: world_continents.kgm]
en: Vinson
uk: Вінсон

[ctx: world_continents.kgm]
en: Asia
uk: Азія

[ctx: world_continents.kgm]
en: Everest
uk: Еверест

[ctx: world_continents.kgm]
en: Europe
uk: Європа

[ctx: world_continents.kgm]
en: Elbrus
uk: Ельбурс

[ctx: world_continents.kgm]
en: Oceania
uk: Океанія

[ctx: world_continents.kgm]
en: Carstenz
uk: Карстенц

[ctx: yemen.kgm]
en: Yemen
uk: Ємен

[ctx: yemen.kgm]
en: Governorates
uk: Губернаторства

[ctx: yemen.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: yemen.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: yemen.kgm]
en: Not Yemen
uk: Не Ємен

[ctx: yemen.kgm]
en: Abyan
uk: Аб’ян

[ctx: yemen.kgm]
en: Zinjibar
uk: Зінджібар

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Adan
uk: Аден

[ctx: yemen.kgm]
en: Ad Dali'
uk: Ед-Далі

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Bayda'
uk: Ель-Байда

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Hudaydah
uk: Ель-Ходейда

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Jawf
uk: Ель-Джауф

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahri
uk: Ель-Махрі

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mahwit
uk: Ель-Маавіт

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Ghaydah
uk: Ель-Ґайда

[ctx: yemen.kgm]
en: 'Amran
uk: Амран

[ctx: yemen.kgm]
en: Dhamar
uk: Дамар

[ctx: yemen.kgm]
en: Hadramaout
uk: Хадрамаут

[ctx: yemen.kgm]
en: Al Mukalla
uk: Ель-Мукалла

[ctx: yemen.kgm]
en: Hajjah
uk: Хадджа

[ctx: yemen.kgm]
en: Ibb
uk: Ібб

[ctx: yemen.kgm]
en: Lahij
uk: Лахідж

[ctx: yemen.kgm]
en: Ma'rib
uk: Мааріб

[ctx: yemen.kgm]
en: Sa'dah
uk: Саада

[ctx: yemen.kgm]
en: Sanaa
uk: Сана

[ctx: yemen.kgm]
en: Shabwah
uk: Шабва

[ctx: yemen.kgm]
en: Ataq
uk: Атак

[ctx: yemen.kgm]
en: Ta'izz
uk: Тааїз

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Democratic Republic of the Congo
uk: Демократична республіка Конго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Not Democratic Republic of the Congo
uk: Не Демократична республіка Конго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kinshasa
uk: Кіншаса

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kongo central
uk: Центральне Конго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Matadi
uk: Матаді

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwango
uk: Кванго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kenge
uk: Кенге

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kwilu
uk: Квілу

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kikwit
uk: Кіквіт

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mai-Ndombe
uk: Маї-Ндомбе

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Inongo
uk: Інонго

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï
uk: Касаї

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Luebo
uk: Луебо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï central
uk: Центральна Касаї

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kananga
uk: Кананга

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kasaï oriental
uk: Східна Касаї

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbuji-Mayi
uk: Мбуджі-Маї

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lomami
uk: Ломамі

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kabinda
uk: Кабінда

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sankuru
uk: Санкуру

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lusambo
uk: Лусамбо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Maniema
uk: Манієма

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kindu
uk: Кінду

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Kivu
uk: Південна Ківу

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bukavu
uk: Букаву

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Kivu
uk: Північна Ківу

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Goma
uk: Гома

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Ituri
uk: Ітурі

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bunia
uk: Бунья

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Uele
uk: Верхня Уеле

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Isiro
uk: Ізіро

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshopo
uk: Тшопо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kisangani
uk: Кісангані

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Bas-Uele
uk: Нижня Уеле

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Buta
uk: Бута

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Nord-Ubangi
uk: Північна Убангі

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gbadolite
uk: Гбадоліте

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mongala
uk: Монгала

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lisala
uk: Лісала

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Sud-Ubangi
uk: Південна Убангі

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Gemena
uk: Гемена

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Équateur
uk: Екваторіальна

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Mbandaka
uk: Мбандака

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tshuapa
uk: Тшуапа

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Boende
uk: Бондо

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Tanganyika
uk: Танганьїка

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kalemie
uk: Калеміє

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Lomami
uk: Верхня Ломамі

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kamina
uk: Каміна

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lualaba
uk: Луалаба

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Kolwezi
uk: Колвезі

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Haut-Katanga
uk: Верхня Катанга

[ctx: zaire2006.kgm]
en: Lubumbashi
uk: Лубумбаші

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambia (Districts)
uk: Замбія (Округи)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Not Zambia (Districts)
uk: Не Замбія (Округи)

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chibombo
uk: Чибомбо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabwe
uk: Кабве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kapiri Mposhi
uk: Капірі-Мпоші

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mkushi
uk: Мкуші

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mumbwa
uk: Мумбва

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Serenje
uk: Серен’є

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chililabombwe
uk: Чилілабомбве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chingola
uk: Чингола

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalulushi
uk: Калулуші

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kitwe
uk: Кітве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luanshya
uk: Луаншья

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lufwanyama
uk: Луфван’яма

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Masaiti
uk: Масаїті

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpongwe
uk: Мпонгве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufulira
uk: Муфуліра

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Ndola
uk: Ндола

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chadiza
uk: Чадіза

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chama
uk: Чама

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chipata
uk: Чипата

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Katete
uk: Катете

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lundazi
uk: Лундазі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mambwe
uk: Мамбве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nyimba
uk: Ніімба

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Petauke
uk: Петауке

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chiengi
uk: Чингі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kawambwa
uk: Кавамбва

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mansa
uk: Манса

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Milenge
uk: Міленге

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwense
uk: Мвенсе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nchelenge
uk: Нчеленге

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Samfya
uk: Самфя

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chongwe
uk: Чонгве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kafue
uk: Кафуе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luangwa
uk: Луангва

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lusaka
uk: Лусака

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chavuma
uk: Чавума

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kabompo
uk: Кабомпо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasempa
uk: Касемпа

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mufumbwe
uk: Муфумбве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mwinilunga
uk: Мвінілунга

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Solwezi
uk: Солвезі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Zambezi
uk: Замбезі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chilubi
uk: Чилубі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Chinsali
uk: Чинсалі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Isoka
uk: Ісока

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaputa
uk: Капута

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kasama
uk: Касама

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Luwingu
uk: Лувінгу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mbala
uk: Мбала

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpika
uk: Мпіка

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mporokoso
uk: Мпорокосо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mpulungu
uk: Мпулунгу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mungwi
uk: Мунгві

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Nakonde
uk: Наконде

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Choma
uk: Чома

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Gwembe
uk: Гвембе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Itezhi-Tezhi
uk: Ітежі-Тежі

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalomo
uk: Каломо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kazungula
uk: Казунгула

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Livingstone
uk: Лівінгстон

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mazabuka
uk: Мазабука

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Monze
uk: Монзе

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Namwala
uk: Намвала

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Siavonga
uk: Сіавонга

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sinazongwe
uk: Сіназонгве

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kalabo
uk: Калабо

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Kaoma
uk: Каома

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Lukulu
uk: Лукулу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Mongu
uk: Монгу

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Senanga
uk: Сенанга

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Sesheke
uk: Сешеке

[ctx: zambia_districts.kgm]
en: Shangombo
uk: Шангомбо

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Zambia (Provinces)
uk: Замбія (Провінції)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Not Zambia (Provinces)
uk: Не Замбія (Провінції)

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Central
uk: Центральна

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kabwe
uk: Кабве

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Copperbelt
uk: Коппербелт

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Ndola
uk: Ндола

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Eastern
uk: Східна

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Chipata
uk: Чипата

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Luapula
uk: Луапула

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mansa
uk: Манса

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Lusaka
uk: Лусака

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Northern
uk: Північна

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Kasama
uk: Касама

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: North-Western
uk: Північно-західна

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Solwezi
uk: Солвезі

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Southern
uk: Південна

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Livingstone
uk: Лівінгстон

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Western
uk: Західна

[ctx: zambia_provinces.kgm]
en: Mongu
uk: Монгу

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Provinces
uk: Провінції

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Not Zimbabwe
uk: Не Зімбабве

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bulawayo
uk: Булавайо

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Harare
uk: Хараре

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Manicaland
uk: Манікаленд

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mutare
uk: Мутаре

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland central
uk: Центр Машоналенду

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Bindura
uk: Біндура

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland east
uk: Схід Машоналенду

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Marondera
uk: Марондера

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Mashonaland west
uk: Захід Машоналенду

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Chinhoyi
uk: Чинхойї

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Masvingo
uk: Масвінго

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland north
uk: Північ матабелеленду

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Lupane
uk: Лупане

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Matabeleland south
uk: Південь Матабелеленду

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gwanda
uk: Гванда

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Midlands
uk: Мідлендс

[ctx: zimbabwe.kgm]
en: Gweru
uk: Гверу

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zimbabwe (Districts)
uk: Зімбабве (Округи)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Districts
uk: Округи

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Frontier
uk: Кордон

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Water
uk: Вода

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Not Zimbabwe (Districts)
uk: Не Зімбабве (Округи)

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulawayo
uk: Булавайо

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Harare
uk: Хараре

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Buhera
uk: Бухера

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chimanimani
uk: Чиманімані

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chipinge
uk: Чипінге

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makoni
uk: Маконі

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutare
uk: Мутаре

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutasa
uk: Мутаса

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nyanga
uk: Н’янга

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bindura
uk: Біндура

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Guruve
uk: Гуруве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mazowe
uk: Мазове

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mount Darwin
uk: Гора Дарвін

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Muzarabani
uk: Музарабані

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Rushinga
uk: Рушинга

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shamva
uk: Шамва

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chikomba
uk: Чикомба

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Goromonzi
uk: Горомонзі

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Marondera
uk: Марондера

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mudzi
uk: Мудзі

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Murehwa
uk: Мурева

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mutoko
uk: Мутоко

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Seke
uk: Секе

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: UMP
uk: Узумба-Марамба-Пфунгве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Wedza
uk: Ведза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chegutu
uk: Чегуту

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hurungwe
uk: Хурунгве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kadoma
uk: Кадома

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kariba
uk: Кариба

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Makonde
uk: Маконде

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvimba
uk: Звімба

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bikita
uk: Вікіта

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chiredzi
uk: Чиредзі

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chivi
uk: Чиві

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gutu
uk: Гуту

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Masvingo
uk: Масвінго

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mwenezi
uk: Мвенезі

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zaka
uk: Зака

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Binga
uk: Бінга

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bubi
uk: Бубі

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Hwange
uk: Хванге

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Lupane
uk: Лупане

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Nkayi
uk: Нкаї

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Tsholotsho
uk: Тшолотшо

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umguza
uk: Умгуза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Beitbridge
uk: Байтбридж

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Bulilimamangwe
uk: Булілімамангве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gwanda
uk: Гванда

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Insiza
uk: Інсіза

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Matobo
uk: Матобо

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Umzingwane
uk: Умзінгване

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Chirumhanzu
uk: Чирумханзу

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe north
uk: Північний Гокве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gokwe south
uk: Південний Гокве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Gweru
uk: Гверу

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Kwekwe
uk: Квекве

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Mberengwa
uk: Мберенгва

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Shurugwi
uk: Шуругві

[ctx: zimbabwe_districts.kgm]
en: Zvishavane
uk: Звішаване
