kgeotag - en to ca@valencia translation catalogue (261 entries)

en: Search for exact matches
ca@valencia: Busca per a coincidències exactes

en: Maximum deviation of the image's time from a GPS point's time to be considered an exact match:
ca@valencia: Desviació màxima del temps de la imatge pel que fa al temps d'un punt GPS per a ser considerat una coincidència exacta:

en: seconds
ca@valencia: segons

en: Search for interpolated matches
ca@valencia: Busca per a coincidències interpolades

en: Spatial and temporal boundaries for two coordinates used to calculate an interpolated match:
ca@valencia: Límits espacials i temporals per a dues coordenades utilitzades per a calcular una coincidència interpolada:

en: Maximum interval:
ca@valencia: Interval màxim:

en: Maximum distance:
ca@valencia: Distància màxima:

en: meters
ca@valencia: metres

en: Save settings
ca@valencia: Guarda la configuració

en: (Re)Assign all images
ca@valencia: Re/assigna totes les imatges

en: Combined match search
ca@valencia: Busca una coincidència combinada

en: Search exact matches only
ca@valencia: Busca només de coincidències exactes

en: Search interpolated matches only
ca@valencia: Busca només de coincidències interpolades

en: Exclude manually tagged images
ca@valencia: Exclou les imatges etiquetades manualment

en: Save as default
ca@valencia: Anomena i guarda predeterminat

en: Settings saved!
ca@valencia: S'ha guardat la configuració!

en: Add new bookmark for current map center
ca@valencia: Afig una adreça d'interés nova per a centrar el mapa actual

en: Add new manual bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés manual nova

en: Rename bookmark
ca@valencia: Canvia el nom de l'adreça d'interés

en: Edit coordinates
ca@valencia: Edita les coordenades

en: Lookup elevation
ca@valencia: Busca l'elevació

en: Set elevation manually
ca@valencia: Establix l'elevació manualment

en: Delete bookmark
ca@valencia: Suprimix l'adreça d'interés

en: New Bookmark
ca@valencia: Adreça d'interés nova

en: Label for the new bookmark:
ca@valencia: Etiqueta per a la nova adreça d'interés:

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: Add new bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés nova

en: The bookmark "%1" already exists, created "%2" instead.
ca@valencia: L'adreça d'interés «%1» ja existix, en el seu lloc s'ha creat «%2».

en: Rename Bookmark
ca@valencia: Canvia el nom de l'adreça d'interés

en: New label for the new bookmark:
ca@valencia: Etiqueta nova per a la nova adreça d'interés:

en: The label "%1" is already in use. Please choose another name.
ca@valencia: L'etiqueta «%1» ja es troba en ús. Seleccioneu un altre nom.

en: Really delete bookmark "%1"?
ca@valencia: Voleu suprimir l'adreça d'interés «%1»?

en: Set elevation
ca@valencia: Establix l'elevació

en: Elevation for "%1" (m)
ca@valencia: Elevació per a «%1» (m)

[ctx: A quoted bookmark label]
en: "%1"
ca@valencia: «%1»

en: Position: %1, %2; Altitude: %3 m
ca@valencia: Posició: %1, %2; Altitud: %3 m

en: Label:
ca@valencia: Etiqueta:

en: Longitude:
ca@valencia: Longitud:

en: Latitude:
ca@valencia: Latitud:

en: Altitude:
ca@valencia: Altitud:

en: <i>The altitude is looked up automatically</i>
ca@valencia: <i>L'altitud es busca automàticament</i>

en: New bookmark
ca@valencia: Adreça d'interés nova

en: Data for the new bookmark:
ca@valencia: Data per a la nova adreça d'interés:

en: Manual coordinates
ca@valencia: Coordenades manuals

en: Coordinates for %1:
ca@valencia: Coordenades per a %1:

[ctx: Abbreviated cardinal direction "West"]
en: W
ca@valencia: O

en: The request timed out
ca@valencia: S'ha esgotat el temps de la sol·licitud

en: Could not parse the server's response: Failed to create a JSON document.</p><p>The error's description was: %1</p><p>The literal response was:</p><p><kbd>%2</kbd>
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar la resposta del servidor: ha fallat en crear un document JSON.</p><p>La descripció de l'error ha sigut: %1</p></p>La resposta literal ha sigut:</p><p><kbd>%2</kbd>

en: Could not parse the server's response: Could not read the status value
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar la resposta del servidor: no s'ha pogut llegir el valor de l'estat

en: Could not read error description
ca@valencia: No s'ha pogut llegir la descripció de l'error

en: Could not parse the server's response: Could not read the results array
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar la resposta del servidor: no s'ha pogut llegir la matriu de resultats

en: Could not parse the server's response: Could not read the elevation value
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar la resposta del servidor: no s'ha pogut llegir el valor de l'elevació

en: Images' time zone
ca@valencia: Zona horària de les imatges

en: The images were taken in the following timezone:
ca@valencia: Les imatges es van prendre en la zona horària següent:

en: Camera clock time drift
ca@valencia: Desviació de temps del rellotge de la càmera

en: Deviation between image dates and the (exact) GPS data time:
ca@valencia: Desviació entre les dates en la imatge i el temps (exacte) de les dades GPS:

en: hours
ca@valencia: hores

en: minutes
ca@valencia: minuts

en: Display the fixed dates and times
ca@valencia: Mostra les dates i hores corregides

en: Fix the files' dates and times when saving
ca@valencia: En guardar esmena les dates i hores en els fitxers

en: Select all images
ca@valencia: Selecciona totes les imatges

en: Select
ca@valencia: Selecciona

en: All images
ca@valencia: Totes les imatges

en: All images without coordinates
ca@valencia: Totes les imatges tenen les mateixes coordenades

en: All images with coordinates
ca@valencia: Totes les imatges amb coordenades

en: Automatic matching
ca@valencia: Coincidència automàtica

en: Assign to bookmark
ca@valencia: Assigna a l'adreça d'interés

en: Assign to map center
ca@valencia: Assigna al centre del mapa

en: Set coordinates from clipboard
ca@valencia: Establix les coordenades a partir del porta-retalls

en: Set coordinates manually
ca@valencia: Establix manualment les coordenades

en: Find closest trackpoint
ca@valencia: Troba el punt de pas més proper

en: Save changes
ca@valencia: Guarda els canvis

en: Remove coordinates
ca@valencia: Elimina les coordenades

en: Discard changes
ca@valencia: Descarta els canvis

en: Remove image | Remove images
ca@valencia[0]: Elimina la imatge
ca@valencia[1]: Elimina les imatges

en: Open with default viewer
ca@valencia: Obri amb el visor predeterminat

en: (No bookmarks defined)
ca@valencia: (No s'ha definit cap adreça d'interés)

en: Photo geotagging program
ca@valencia: Programa de geoetiquetatge de fotografies

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Files/Folders
ca@valencia: Fitxers/Carpetes

en: Files and/or folders to load at startup
ca@valencia: Fitxers o carpetes que s'han de carregar en iniciar

en: [files/folders...]
ca@valencia: [fitxers/carpetes...]

en: Add images and/or GPX tracks
ca@valencia: Afig imatges i/o trajectes GPX

en: Add all images and tracks from a folder
ca@valencia: Afig totes les imatges i trajectes des d'una carpeta

en: All processed and saved images
ca@valencia: Totes les imatges processades i guardades

en: All images that already had coordinates
ca@valencia: Totes les imatges que ja tenen coordenades

en: All tracks
ca@valencia: Tots els trajectes

en: All images and tracks (reset)
ca@valencia: Totes les imatges i trajectes (restablix)

en: Assign images to GPS data
ca@valencia: Assigna les imatges a les dades GPS

en: Save changed images
ca@valencia: Guarda les imatges canviades

en: Set default dock arrangement
ca@valencia: Establix la configuració predeterminada de l'acoblador

en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: Fix time drift
ca@valencia: Corregix la desviació del temps

en: Map
ca@valencia: Mapa

en: Unassigned images
ca@valencia: Imatges sense assignar

en: Tracks
ca@valencia: Trajectes

en: Loading timezone data
ca@valencia: S'estan carregant les dades de les zones horàries

en: <p>Could not load or parse the timezone data files <kbd>timezones.json</kbd> and/or <kbd>timezones.png</kbd>. Automatic timezone detection won't work.</p><p>Please check your installation!</p><p>If you run manually compiled sources without having installed them, please refer to <a href="https://community.kde.org/KGeoTag#Running_the_compiled_sources">KDE's community wiki</a> on how to make the respective files accessible.</p>
ca@valencia: <p>No s'han pogut carregar o analitzar els fitxers de dades de zones horàries <kbd>timezones.json</kbd> i/o <kbd>timezones.png</kbd>. La detecció automàtica de la zona horària no funcionarà.</p><p>Reviseu la instal·lació!</p><p>Si esteu executant manualment el codi font compilat sense haver-lo instal·lat, vegeu el <a href="https://community.kde.org/KGeoTag#Running_the_compiled_sources">wiki de la comunitat KDE</a> sobre com fer accessibles els fitxers respectius.</p>

en: Assigned images
ca@valencia: Imatges assignades

en: Images
ca@valencia: Imatges

en: Close KGeoTag
ca@valencia: Tanca KGeoTag

en: <p>There are pending changes to images that haven't been saved yet. All changes will be discarded if KGeoTag is closed now.</p><p>Do you want to close the program anyway?</p>
ca@valencia: <p>Hi ha canvis pendents en les imatges que encara no s'han guardat. Tots els canvis es descartaran si es tanca ara KGeoTag.</p><p>Voleu tancar el programa de totes maneres?</p>

en: Please select the images and/or GPX tracks to add
ca@valencia: Seleccioneu les imatges i/o trajectes GPX que s'han d'afegir

en: All supported files (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; All files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; Tots els fitxers (*)

en: <p>The selection did not contain any supported files!</p>
ca@valencia: <p>La selecció no conté fitxers admesos!</p>

en: <p>The following file will be skipped due to an unsupported MIME type:</p><p>%2</p> | <p>The following files will be skipped due to unsupported MIME types:</p><p>%2</p>
ca@valencia[0]: <p>Este fitxer s'ha d'ometre a causa d'un tipus MIME no admés:</p><p>%2</p>
ca@valencia[1]: <p>Estos fitxers s'han d'ometre a causa d'un tipus MIME no admés:</p><p>%2</p>

en: Please select a folder
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta

en: Could not find any supported files in <kbd>%1</kbd>
ca@valencia: No s'ha trobat cap fitxer admés a <kbd>%1</kbd>

en: <p>Opening <kbd>%1</kbd> failed. Please be sure to have read access to this file.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut obrir <kbd>%1</kbd>. Assegureu-vos que teniu accés de lectura en este fitxer.</p>

en: <p>Could not read geodata from <kbd>%1</kbd>: Could not find the <kbd>gpx</kbd> root element. Apparently, this is not a GPX file!</p>
ca@valencia: <p>No s'han pogut llegir les geodades des de <kbd>%1</kbd>: no s'ha pogut trobar l'element arrel <kbd>gpx</kbd>. Aparentment, no és un fitxer GPX!</p>

en: <p><kbd>%1</kbd> seems to be a GPX file, but it contains no geodata!</p>
ca@valencia: <p><kbd>%1</kbd> pareix un fitxer GPX, però no conté geodades!</p>

en: <p>XML parsing failed for <kbd>%1</kbd>. Either, no data could be loaded at all, or only a part of it.</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en l'anàlisi sintàctica de l'XML per a <kbd>%1</kbd>. O bé, no s'ha pogut carregar cap data, o només una part.</p>

en: <p><b>Loading GPX file failed</b></p>
ca@valencia: <p><b>Ha fallat la càrrega del fitxer GPX</b></p>

[ctx: Fraction of processed files are added inside the round braces]
en: <p><b>Loading GPX file failed (%1/%2)</b></p>
ca@valencia: <p><b>Ha fallat la càrrega del fitxer GPX (%1/%2)</b></p>

en: <p>The next GPX file will be loaded now.</p>
ca@valencia: <p>El fitxer GPX següent es carregarà ara.</p>

en: Load GPX data
ca@valencia: Carrega les dades GPX

en: <p>Processed one file</p> | <p>Processed %1 files</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha processat un fitxer</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han processat %1 fitxers</p>

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load. The pluralized string for the failed files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha processat un fitxer de %2</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han processat %1 fitxers de %2</p>

en: one file failed to load | %1 files failed to load
ca@valencia[0]: un fitxer ha fallat en carregar
ca@valencia[1]: %1 fitxers han fallat en carregar

[ctx: Processed x files message with some files that have been skipped. The pluralized string for the skipped files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha processat un fitxer de %2</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han processat %1 fitxers de %2</p>

en: one already loaded file has been skipped | %1 already loaded files have been skipped
ca@valencia[0]: s'ha omés una imatge ja carregada
ca@valencia[1]: s'han omés %1 imatges ja carregades

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load and some that have been skipped. The pluralized strings for the failed (%2) and skipped files counter (%3) are provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2, %3</p> | <p>Processed %1 files; %2, %3</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha processat un fitxer de %2, %3</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han processat %1 fitxers de %2, %3</p>

en: <p>No waypoints could be loaded.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut carregar cap punt de pas.</p>

[ctx: Loaded x waypoints message with the number of tracks that have been read. The pluralized string for the tracks (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Loaded one waypoint from %2</p> | <p>Loaded %1 waypoints from %2</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha carregat un punt de pas des de %2</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han carregat %1 punts de pas des de %2</p>

en: one track | %1 tracks
ca@valencia[0]: un trajecte
ca@valencia[1]: %1 trajectes

[ctx: Loaded x waypoints message with the number of tracks and the number of segments that have been read. The pluralized string for the tracks (%2) and the one for the segments (%3) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Loaded one waypoint from %2 and %3</p> | <p>Loaded %1 waypoints from %2 and %3</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha carregat un punt de pas des de %2 i %3</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han carregat %1 punts de pas des de %2 i %3</p>

en: one segment | %1 segments
ca@valencia[0]: un segment
ca@valencia[1]: %1 segments

en: Timezone detection failed
ca@valencia: Ha fallat la detecció de la zona horària

en: <p>The presumably correct timezone for images associated with the loaded GPX file could not be detected.</p><p>Please set the correct timezone manually on the "Fix time drift" page.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut detectar la zona horària presumptament correcta per a les imatges associades amb el fitxer GPX carregat.</p><p>Establiu manualment la zona horària correcta en la pàgina «Corregix la desviació del temps».</p>

en: Setting the detected timezone failed
ca@valencia: S'ha produït un error en configurar la zona horària detectada

en: <p>The presumably correct timezone "%1" has been detected from the loaded GPX file, but could not be set. This should not happen!</p><p>Please file a bug report about this, including the installed versions of KGeoTag and your system's timezone data (the package owning <kbd>/usr/share/zoneinfo</kbd>).</p><p>You can adjust the timezone setting manually on the "Fix time drift" page.</p>
ca@valencia: <p>S'ha detectat la zona horària «%1» presumptament correcta des del fitxer GPX carregat, però no s'ha pogut establir. Açò no hauria de succeir!</p><p>Envieu un informe d'error sobre açò, inclosa la versió emprada de KGeoTag i les dades de la vostra zona horària (el paquet propietari de <kbd>/usr/share/zoneinfo</kbd>).</p><p>Podeu ajustar manualment la configuració de la zona horària en la pàgina «Corregix la desviació del temps».</p>

en: Timezone adjusted
ca@valencia: Zona horària ajustada

en: <p>The loaded GPX file was presumably recorded in the timezone "%1", as well as the photos to associate with it. This timezone has been selected now.</p><p>You can adjust the timezone setting manually on the "Fix time drift" page.</p>
ca@valencia: <p>El fitxer GPX carregat probablement es va enregistrar en la zona horària «%1», així com les fotografies que hi estan associades. Ara hi ha seleccionada esta zona horària.</p><p>Podeu ajustar manualment la configuració de la zona horària en la pàgina «Corregix la desviació del temps».</p>

en: Loading images ...
ca@valencia: S'estan carregant les imatges...

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: <p><b>Loading image failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
ca@valencia: <p><b>No s'ha pogut carregar la imatge</b></p><p>No s'ha pogut llegir <kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image failed (%1/%2)</b></p><p>Could not read <kbd>%3</kbd>.</p>
ca@valencia: <p><b>No s'ha pogut carregar la imatge (%1/%2)</b></p><p>No s'ha pogut llegir <kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
ca@valencia: <p><b>No s'ha pogut carregar la capçalera Exif o fitxer lateral XMP</b></p><p>No s'ha pogut llegir <kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%2</kbd>.</p>
ca@valencia: <p><b>No s'ha pogut carregar la capçalera Exif o fitxer lateral XMP</b></p><p>No s'ha pogut llegir <kbd>%2</kbd>.</p>

en: <p>Please check if this file is actually a supported image and if you have read access to it.</p>
ca@valencia: <p>Comproveu si este fitxer és realment una imatge admesa i si hi teniu accés de lectura.</p>

en: <p>You can retry to load this file or cancel the loading process.</p>
ca@valencia: <p>Proveu de tornar a carregar esta imatge o cancel·leu el procés de càrrega.</p>

en: <p>You can retry to load this file, skip it or cancel the loading process.</p>
ca@valencia: <p>Proveu de tornar a carregar esta imatge, ometeu-la o cancel·leu el procés de càrrega.</p>

en: Add images
ca@valencia: Afig imatges

en: Successfully added one image! | Successfully added %1 images!
ca@valencia[0]: S'ha carregat correctament una imatge!
ca@valencia[1]: S'han carregat correctament %1 imatges!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load!
ca@valencia: No s'ha pogut afegir cap imatge nova, han fallat totes les imatges sol·licitades!

en: Could not add any new images, all requested images have already been loaded!
ca@valencia: No s'han pogut carregar imatges noves, ja estan carregades totes les imatges sol·licitades!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load or have already been loaded!
ca@valencia: No s'ha pogut carregar cap imatge nova, ja estan carregades totes les imatges sol·licitades!

en: <p>Successfully added image!</p> | <p>Successfully added %1 images!</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha afegit correctament la imatge!</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han afegit correctament %1 imatges!</p>

en: <p>One image failed to load.</p> | <p>%1 images failed to load.</p>
ca@valencia[0]: <p>No s'ha pogut carregar una imatge.</p>
ca@valencia[1]: <p>Han fallat en carregar %1 imatges.</p>

en: <p>One image has already been loaded.</p> | <p>%1 images have already been loaded.</p>
ca@valencia[0]: <p>Una imatge ja estava carregada.</p>
ca@valencia[1]: <p>%1 imatges ja estaven carregades.</p>

[ctx: Message string for some images that failed to load and some that were skipped because they already have been loaded. The pluralized strings for the failed images (%1) and the skipped images (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>%1 and %2.</p>
ca@valencia: <p>%1 i %2.</p>

en: One image failed to load | %1 images failed to load
ca@valencia[0]: No s'ha pogut carregar una imatge
ca@valencia[1]: Han fallat en carregar %1 imatges

en: one image has already been loaded | %1 images have already been loaded
ca@valencia[0]: una imatge ja estava carregada
ca@valencia[1]: %1 imatges ja estaven carregades

[ctx: A quoted filename]
en: "%1"
ca@valencia: «%1»

en: 1 image | %1 images
ca@valencia[0]: 1 imatge
ca@valencia[1]: %1 imatges

en: 1 image (%2) | %1 images (%2)
ca@valencia[0]: 1 imatge (%2)
ca@valencia[1]: %1 imatges (%2)

en: all images have the same coordinates
ca@valencia: totes les imatges tenen les mateixes coordenades

en: coordinates differ across the images
ca@valencia: les coordenades diferixen entre les imatges

en: Can't search for matches:
    No images have been loaded yet.
ca@valencia: No s'ha pogut buscar cap coincidència:
    Encara no s'han carregat imatges.

en: Can't search for matches:
    No GPS tracks have been loaded yet.
ca@valencia: No s'ha pogut buscar cap coincidència:
    Encara no s'han carregat els trajectes GPS.

en: Assigning images ...
ca@valencia: S'estan assignant les imatges...

[ctx: Message for the number of matches found. The pluralized string for the exact matches (%1) and the interpolated matches (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Found %1 and %2!</p>
ca@valencia: <p>S'han trobat %1 i %2!</p>

en: one exact match | %1 exact matches
ca@valencia[0]: una coincidència exacta
ca@valencia[1]: %1 coincidències exactes

en: one interpolated match | %1 interpolated matches
ca@valencia[0]: una coincidència interpolada
ca@valencia[1]: %1 coincidències interpolades

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image could not be matched (%2).</p> | <p>%1 images could not be matched (%2).</p>
ca@valencia[0]: <p>Una imatge no té una coincidència exacta (%2).</p>
ca@valencia[1]: <p>%1 imatges no tenen una coincidència exacta (%2).</p>

en: of which one image already has coordinates assigned | of which %1 images already have coordinates assigned
ca@valencia[0]: de les quals una imatge ja té coordenades assignades
ca@valencia[1]: de les quals %1 imatges ja tenen coordenades assignades

en: Could neither find any exact, nor any interpolated matches!
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència exacta ni interpolada!

en: Exact matches search
ca@valencia: Busca les coincidències exactes

en: <p>Found one exact match!</p> | <p>Found %1 exact matches!</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha trobat una coincidència exacta!</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han trobat %1 coincidències exactes!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no exact match (%2).</p> | <p>%1 images had no exact match (%2).</p>
ca@valencia[0]: <p>Una imatge no té una coincidència exacta (%2).</p>
ca@valencia[1]: <p>%1 imatges no tenen una coincidència exacta (%2).</p>

en: Could not find any exact matches!
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència exacta!

en: Interpolated matches search
ca@valencia: Busca les coincidències interpolades

en: <p>Found one interpolated match!</p> | <p>Found %1 interpolated matches!</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha trobat una coincidència interpolada!</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han trobat %1 coincidències interpolades!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no interpolated match (%2).</p> | <p>%1 images had no interpolated match (%2).</p>
ca@valencia[0]: <p>Una imatge no té cap coincidència interpolada (%2).</p>
ca@valencia[1]: <p>%1 imatges no tenen cap coincidència interpolada (%2).</p>

en: Could not find any interpolated matches!
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència interpolada!

en: <p><b>Saving changes failed</b></p>
ca@valencia: <p><b>No s'han pogut guardar els canvis</b></p>

[ctx: Saving failed message with the fraction of processed files given in the round braces]
en: <p><b>Saving changes failed (%1/%2)</b></p>
ca@valencia: <p><b>No s'han pogut guardar els canvis (%1/%2)</b></p>

en: <p>You can retry to process the file or cancel the saving process.</p>
ca@valencia: <p>Podeu tornar a processar el fitxer o cancel·lar el procés de guardada.</p>

en: <p>You can retry to process the file, skip it or cancel the saving process.</p>
ca@valencia: <p>Podeu tornar a processar el fitxer, ometre'l o cancel·lar el procés de guardada.</p>

en: Nothing to do
ca@valencia: Res a fer

en: Saving changes ...
ca@valencia: S'estan guardant els canvis...

en: <p>Could not save changes to <kbd>%1</kbd>: The backup file <kbd>%2</kbd> could not be created.</p><p>Please check if this file doesn't exist yet and be sure to have write access to <kbd>%3</kbd>.</p>
ca@valencia: <p>No s'han pogut guardar els canvis a <kbd>%1</kbd>: no s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat <kbd>%2</kbd>.</p><p>Comproveu si este fitxer encara no existix i assegureu-vos de tindre accés d'escriptura a <kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p>Could not read metadata from <kbd>%1</kbd>.</p><p>Please check if this file still exists and if you have read access to it (and possibly also to an existing XMP sidecar file).</p>
ca@valencia: <p>No s'han pogut llegir les metadades des de <kbd>%1</kbd>.</p><p>Comproveu si este fitxer encara existix i si hi teniu accés de lectura (i possiblement també a un fitxer lateral XMP existent).</p>

en: <p>Could not save metadata for <kbd>%1</kbd>.</p>
ca@valencia: <p>No s'han pogut guardar les metadades per a <kbd>%1</kbd>.</p>

en: <p>Please check if you have write access to <kbd>%1</kbd>!
ca@valencia: <p>Comproveu si teniu accés d'escriptura a <kbd>%1</kbd>!

en: <p>Please check if this file still exists and if you have write access to it!</p>
ca@valencia: <p>Comproveu si este fitxer encara existix i si hi teniu accés d'escriptura!</p>

en: No changes could be saved!
ca@valencia: No s'han pogut guardar els canvis!

en: <p>Some changes could not be saved!</p><p>Successfully saved %1 of %2 images.</p>
ca@valencia: <p>No s'han pogut guardar alguns canvis!</p><p>S'han guardat correctament %1 de %2 imatges.</p>

en: All changes have been successfully saved!
ca@valencia: Tots els canvis s'han guardat correctament!

en: Elevation lookup
ca@valencia: Elevació de la busca

en: <p>Fetching elevation data from opentopodata.org failed.</p><p>The error message was: %1</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut fer l'obtenció de les dades d'elevació des d'«opentopodata.org».</p><p>El missatge d'error ha sigut: %1</p>

en: Fetching elevation data failed: The requested location is not present in the currently chosen elevation dataset.
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre les dades d'elevació: la ubicació sol·licitada no està present en el conjunt de dades d'elevació triat actualment.

en: Fetching elevation data failed: None of the requested locations are present in the currently chosen elevation dataset.
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre les dades d'elevació: cap de les ubicacions sol·licitades està present en el conjunt de dades d'elevació triat actualment.

en: Fetching elevation data is incomplete: Some of the requested locations are not present in the currently chosen elevation dataset.
ca@valencia: L'obtenció de les dades d'elevació està incompleta: alguna de les ubicacions sol·licitades no està present en el conjunt de dades d'elevació triat actualment.

en: The image has pending changes! Do you really want to remove it and discard the changes? | At least one of the images has pending changes. Do you really want to remove them and discard all changes?
ca@valencia[0]: La imatge conté canvis pendents! Voleu eliminar-la i descartar els canvis?
ca@valencia[1]: Almenys una de les imatges conté canvis pendents. Voleu eliminar-les i descartar tots els canvis?

en: Remove all processed and saved images
ca@valencia: Elimina totes les imatges processades i guardades

en: Removed one image | Removed %1 images
ca@valencia[0]: S'ha eliminat una imatge
ca@valencia[1]: S'han eliminat %1 imatges

en: Remove images that already had coordinates
ca@valencia: Elimina les imatges que tinguen les mateixes coordenades

en: Remove all images
ca@valencia: Elimina totes les imatges

en: <p>There are pending changes to images that haven't been saved yet. All changes will be discarded if all images are removed now.</p><p>Do you really want to remove all images anyway?</p>
ca@valencia: <p>Hi ha canvis pendents en les imatges que encara no s'han guardat. Tots els canvis es descartaran si s'eliminen ara totes les imatges.</p><p>Voleu eliminar igualment totes les imatges?</p>

en: Remove all images and tracks (reset)
ca@valencia: Elimina totes les imatges i trajectes (restablix)

en: Failed to parse clipboard data
ca@valencia: No s'han pogut analitzar les dades del porta-retalls

en: Could not parse the clipboard's text to valid coordinates
ca@valencia: No s'han pogut trobar coordenades vàlides en el text del porta-retalls

en: No geodata has been loaded yet!
ca@valencia: Encara no s'ha carregat cap geodada!

[ctx: This displays the coordinates of the current map center]
en: Map center position: %1, %2
ca@valencia: Posició del centre del mapa: %1, %2

en: Floating items
ca@valencia: Elements flotants

en: Crosshairs
ca@valencia: Punts de mira

en: Image:
ca@valencia: Imatge:

en: Date/Time:
ca@valencia: Data/hora:

en: Coordinates:
ca@valencia: Coordenades:

en: read from file
ca@valencia: llig des del fitxer

en: exact match
ca@valencia: coincidència exacta

en: interpolated match
ca@valencia: coincidència interpolada

en: manually set
ca@valencia: establix manualment

en: <p>Position: %1, %2; Altitude: %3 m<br/>(%4)</p>
ca@valencia: <p>Posició: %1, %2; Altitud: %3 m<br/>(%4)</p>

en: <i>No coordinates set</i>
ca@valencia: <i>No s'ha establit cap coordenada</i>

en: Date/Time
    (corrected):
ca@valencia: Data/hora:
    (corregides):

en: Skip current image
ca@valencia: Omet la imatge actual

en: KGeoTag: Settings
ca@valencia: KGeoTag: Configuració

en: KGeoTag settings
ca@valencia: Configureu KGeoTag

en: Image lists
ca@valencia: Llistes d'imatges

en: <p>Loaded images can either be listed in two different lists (one for all images without and one for images with coordinates), or using a combined consecutive list for all images.</p><p>Use the following images list(s) mode:</p>
ca@valencia: <p>Les imatges carregades es poden llistar a dues llistes diferents (una per a totes les imatges sense coordenades i una altra per a les imatges amb coordenades) o utilitzant una llista consecutiva combinada per a totes les imatges.</p><p>Utilitzeu el següent mode de llistes d'imatges:</p>

en: Separate "Assigned" and "Unassigned" list
ca@valencia: Llista separada d'«Assignades» i «Sense assignar»

en: One combined list for all images
ca@valencia: Una llista combinada per a totes les imatges

en: Image Assignment
ca@valencia: Assignació de les imatges

en: Search type for the main menu "Assign images to GPS data" entry
ca@valencia: Tipus de busca per a l'entrada «Assigna les imatges a les dades GPS» del menú principal

en: This triggers an automatic (re-)assignment of all images, respecting the "Exclude manually tagged images" setting from the "Automatic assignment" dock.
ca@valencia: Desencadena una re/assignació automàtica de totes les imatges, respectant l'opció de configuració «Exclou les imatges etiquetades manualment» des de l'acoblador «Assignació automàtica».

en: Thumbnails and previews
ca@valencia: Miniatures i vistes prèvies

en: Thumbnail size:
ca@valencia: Mida de les miniatures:

en: Preview size:
ca@valencia: Mida de la vista prèvia:

en: Please restart the program after changes to these values so that they are applied and become visible.
ca@valencia: Torneu a iniciar el programa després dels canvis en estos valors perquè s'apliquen i siguen visibles.

en: GPX track rendering
ca@valencia: S'està renderitzant el trajecte GPX

en: Line width:
ca@valencia: Amplària de la línia:

en: Line style:
ca@valencia: Estil de la línia:

en: Solid
ca@valencia: Sòlid

en: Dashes
ca@valencia: Guions

en: Dots
ca@valencia: Punts

en: Dash-Dot
ca@valencia: Guió-punt

en: Dash-Dot-Dot
ca@valencia: Guió-punt-punt

en: Elevations can be looked up using opentopodata.org's web API.
ca@valencia: Les elevacions es poden buscar utilitzant l'API web d'«opentopodata.org».

en: Elevation dataset:
ca@valencia: Conjunt de dades d'elevació:

[ctx: opentopodata.org elevation dataset]
en: EMODnet 2018 Bathymetry
ca@valencia: EMODnet batimetria de 2018

[ctx: opentopodata.org elevation dataset]
en: GEBCO 2020 Bathymetry
ca@valencia: GEBCO batimetria de 2020

en: Cf. <a href="https://www.opentopodata.org/">https://www.opentopodata.org/</a> for further information about the available datasets, like the respective coverage!
ca@valencia: Cf. Vegeu <a href="https://www.opentopodata.org/">https://www.opentopodata.org/</a> per a obtindre més informació sobre els conjunts de dades disponibles, així com la cobertura respectiva!

en: Request and set altitudes automatically
ca@valencia: Demana i establix automàticament les altituds

en: Saving
ca@valencia: S'està guardant

en: Write changes to:
ca@valencia: Escriu els canvis a:

en: Exif header
ca@valencia: Capçalera Exif

en: XMP sidecar file
ca@valencia: Fitxer lateral XMP

en: Exif header and XMP sidecar file
ca@valencia: Capçalera Exif i fitxer lateral XMP

en: Allow altering Exif headers of RAW images
ca@valencia: Permet l'alteració de les capçaleres Exif de les imatges RAW

en: <b>Caution!</b> This is experimental. By default, regardless of the setting for "Write changes to", all changes to RAW images are written to XMP sidecar files. Have backups and check your Exif data to be still complete and correct when using this!
ca@valencia: <b>Compte!</b> Açò és experimental. De manera predeterminada, independentment de la configuració per a «Escriu els canvis a», tots els canvis a les imatges RAW s'escriuen en els fitxers laterals XMP. Tingueu còpies de seguretat i comproveu que les dades Exif encara estiguen completes i correctes en utilitzar açò!

en: Create a backups before altering a file
ca@valencia: Crea còpies de seguretat abans d'alterar un fitxer

en: Opacity: %1%
ca@valencia: Opacitat: %1%

en: Settings changed
ca@valencia: S'ha canviat la configuració

en: Please restart KGeoTag to apply the changed settings and make them visible!
ca@valencia: Reinicieu KGeoTag per a aplicar els canvis de configuració i fer-los visibles.

en: Remove track | Remove tracks
ca@valencia[0]: Elimina el trajecte
ca@valencia[1]: Elimina els trajectes

en: <i>No track selected</i>
ca@valencia: <i>No s'ha seleccionat cap trajecte</i>

en: %1 trackpoint | %1 trackpoints
ca@valencia[0]: %1 punt de pas
ca@valencia[1]: %1 punts de pas

en: Selected trackpoint %1 of %2
ca@valencia: S'ha seleccionat el punt de pas %1 de %2
