kgeotag - en to ka translation catalogue (180 entries)

en: Search for exact matches
ka: მხოლოდ ზუსტი დამთხვევების მოძებნა

en: seconds
ka: წამი

en: Search for interpolated matches
ka: ინტერპოლირებული დამთხვევების მოძებნა

en: Maximum interval:
ka: მაქსიმალური ინტერვალი:

en: Maximum distance:
ka: მაქსიმალური დაშორება:

en: meters
ka: მეტრი

en: Save settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: (Re)Assign all images
ka: ყველა გამოსახულების (თავიდან) მინიჭება

en: Combined match search
ka: კომბინირებული დამთხვევის ძებნა

en: Search exact matches only
ka: მხოლოდ ზუსტი დამთხვევების მოძებნა

en: Search interpolated matches only
ka: მხოლოდ ინტერპოლირებული დამთხვევების მოძებნა

en: Exclude manually tagged images
ka: ხელით დადებული ჭდეების მქონე გამოსახულებების ამოღება

en: Save as default
ka: ნაგულისხმებად შენახვა

en: Settings saved!
ka: პარამეტრები დამახსოვრებულია!

en: Add new bookmark for current map center
ka: მიმდინარე რუკის ცენტრისთვისა ახალი სანიშნის დამატება

en: Add new manual bookmark
ka: ახალი სანიშნის ხელით დამატება

en: Rename bookmark
ka: სანიშნის გადარქმევა

en: Edit coordinates
ka: კოორდინატების ჩასწორება

en: Lookup elevation
ka: ზღვის დონიდან სიმაღლის მოძებნა

en: Set elevation manually
ka: ზღვის დონის სიმაღლის ხელით დაყენება

en: Delete bookmark
ka: სანიშნის წაშლა

en: New Bookmark
ka: ახალი სანიშნე

en: Label for the new bookmark:
ka: ჭდე ახალი სანიშნისთვის:

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Add new bookmark
ka: ახალი სანიშნის დამატება

en: The bookmark "%1" already exists, created "%2" instead.
ka: სანიშნე "%1" უკვე არსებობს. შეიქმნა "%2".

en: Rename Bookmark
ka: სანიშნის გადარქმევა

en: New label for the new bookmark:
ka: ახალი ჭდე ახალი სანიშნისთვის:

en: The label "%1" is already in use. Please choose another name.
ka: ჭდე "%1" უკვე გამოიყენება. აირჩიეთ სხვა სახელი.

en: Really delete bookmark "%1"?
ka: მართლა წავშალო სანიშნე "%1"?

en: Set elevation
ka: ზღვის დონის სიმაღლის დაყენება

en: Elevation for "%1" (m)
ka: "%1" -ის სიმაღლე ზღვის დონიდან(მ)

en: Position: %1, %2; Altitude: %3 m
ka: მდებარეობა: %1, %2; სიმაღლე ზღვის დონიდან: %3 მ

en: Label:
ka: ჭდე:

en: Longitude:
ka: გრძედი:

en: Latitude:
ka: განედი:

en: Altitude:
ka: სიმაღლე:

[ctx: Meters abbreviation]
en:  m
ka:  მ

en: <i>The altitude is looked up automatically</i>
ka: <i>სიმაღლე ზღვის დონიდან ავტომატურად მოიძებნა</i>

en: New bookmark
ka: ახალი სანიშნე

en: Data for the new bookmark:
ka: მონაცემები ახალი სანიშნისთვის:

en: Manual coordinates
ka: ხელით მითითებული კოორდინატები

en: Coordinates for %1:
ka: %1-ის კოორდინატები:

[ctx: Abbreviated cardinal direction "East"]
en: E
ka: ეგზა

[ctx: Abbreviated cardinal direction "West"]
en: W
ka: სიგ

[ctx: Abbreviated cardinal direction "North"]
en: N
ka: ჩრდ

[ctx: Abbreviated cardinal direction "South"]
en: S
ka: სმხ

en: The request timed out
ka: მოთხოვნის ვადა გავიდა

en: Could not read error description
ka: შეცდომის აღწერის წაკითხვის შეცდომა

en: Images' time zone
ka: გამოსახულების დროის სარტყელი

en: Camera clock time drift
ka: კამერის საათის დროის აცდენა

en: hours
ka: საათი

en: minutes
ka: წუთი

en: Display the fixed dates and times
ka: ფიქსირებული თარიღებისა და დროების ჩვენება

en: Select all images
ka: ყველა გამოსახულების მონიშვნა

en: Select
ka: არჩევა

en: All images
ka: ყველა გამოსახულება

en: All images without coordinates
ka: ყველა გამოსახულება კოორდინატების გარეშე

en: All images with coordinates
ka: ყველა გამოსახულება კოორდინატებით

en: Automatic matching
ka: ავტომატური დამთხვევა

en: Assign to bookmark
ka: სანიშნეზე მინიჭება

en: Assign to map center
ka: რუკის ცენტრზე მინიჭება

en: Set coordinates from clipboard
ka: კოორდინატების ბუფერიდან დაყენება

en: Set coordinates manually
ka: კოორტინატების ხელით დაყენება

en: Save changes
ka: ცვლილებების დამახსოვრება

en: Remove coordinates
ka: კოორდინატების წაშლა

en: Discard changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: Remove image | Remove images
ka[0]: სურათის წაშლა
ka[1]: სურათის წაშლა

en: Open with default viewer
ka: ნაგულისხმები გამხსნელის გაშვება

en: (No bookmarks defined)
ka: (სანიშნების გარეშე)

en: Photo geotagging program
ka: სურათებზე გეოტაგების დადების პროგრამა

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Files/Folders
ka: ფაილები/საქაღალდეები

en: [files/folders...]
ka: [ფაილები/საქაღლდეები...]

en: All processed and saved images
ka: ყველა დამუშავებული და შენახული გამოსახულებება

en: All images that already had coordinates
ka: ყველა გამოსახულება, რომლებსაც კოორდინატები უკვე გააჩნდათ

en: All tracks
ka: ყველა ტრაექტორია

en: All images and tracks (reset)
ka: ყველა გამოსახულება და ტრეკი (თავიდან)

en: Assign images to GPS data
ka: GPS მონაცემებისთვის გამოსახულებების მინიჭება

en: Save changed images
ka: შენახული გამოსახულებების შენახვა

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Fix time drift
ka: დროის აცდენის გასწორება

en: Map
ka: რუკა

en: Unassigned images
ka: მიუნიჭებელი გამოსახულებები

en: Tracks
ka: აუდიობილიკები

en: Loading timezone data
ka: დროის სარტყელის მონაცემების ჩატვირთვა

en: Assigned images
ka: მინიჭებული გამოსახულებები

en: Images
ka: ასლები

en: Close KGeoTag
ka: KGeoTag-ის დახურვა

en: All supported files (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; All files (*)
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; ყველა ფაილი (*)

en: Please select a folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Load GPX data
ka: GPX მონაცემების ჩატვირთვა

en: <p>Processed one file</p> | <p>Processed %1 files</p>
ka[0]: <p>დამუშავებულია ერთი ფაილი</p>
ka[1]: <p>დამუშავებულია %1 ფაილი</p>

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load. The pluralized string for the failed files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
ka[0]: <p>დამუშავებულია ერთი ფაილი; %2</p>
ka[1]: <p>დამუშავებულია %1 ფაილი; %2</p>

en: one file failed to load | %1 files failed to load
ka[0]: ერთი ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია
ka[1]: %1 ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია

[ctx: Processed x files message with some files that have been skipped. The pluralized string for the skipped files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
ka[0]: <p>დამუშავებულია ერთი ფაილი; %2</p>
ka[1]: <p>დამუშავებულია %1 ფაილი; %2</p>

en: one track | %1 tracks
ka[0]: ერთი ტრეკი
ka[1]: %1 ტრეკი

en: one segment | %1 segments
ka[0]: ერთი სეგმენტი
ka[1]: %1 სეგმენტი

en: Timezone detection failed
ka: დროის სარტყელის გამოცნობის შეცდომა

en: Loading images ...
ka: გამოსახულებების ჩატვირთვა...

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Add images
ka: გამოსახულებების დამატება

en: Successfully added one image! | Successfully added %1 images!
ka[0]: 1 გამოსახულება წარმატებით დაემატა!
ka[1]: %1 გამოსახულება წარმატებით დაემატა!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load!
ka: ახალი გამოსახულებების დამატების შეცდომა. ვერც ერთი მითითებული გამოსახულების ჩატვირთვა ვერ მოხერხდა!

en: Could not add any new images, all requested images have already been loaded!
ka: ახალი გამოსახულებების დამატების შეცდომა. ყველა მოთხოვნილი გამოსახულება უკვე დამატებულია!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load or have already been loaded!
ka: ახალი გამოსახულებების დამატების შეცდომა. ყველა მოთხოვნილი გამოსახულება უკვე დამატებულია ან მათი ჩატვირთვა შეუძლებელია!

en: <p>Successfully added image!</p> | <p>Successfully added %1 images!</p>
ka[0]: <p>გამოსახულება წარმატებით დაემატა!</p>
ka[1]: <p>%1 გამოსახულება წარმატებით დაემატა!</p>

en: <p>One image failed to load.</p> | <p>%1 images failed to load.</p>
ka[0]: <p>1 გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა.</p>
ka[1]: <p>%1 გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა.</p>

en: <p>One image has already been loaded.</p> | <p>%1 images have already been loaded.</p>
ka[0]: <p>1 გამოსახულება უკვე ჩატვირთულია.</p>
ka[1]: <p>%1 გამოსახულება უკვე ჩატვირთულია.</p>

[ctx: Message string for some images that failed to load and some that were skipped because they already have been loaded. The pluralized strings for the failed images (%1) and the skipped images (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>%1 and %2.</p>
ka: <p>%1 და %2.</p>

en: One image failed to load | %1 images failed to load
ka[0]: 1 გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა
ka[1]: %1 გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა

en: one image has already been loaded | %1 images have already been loaded
ka[0]: 1 გამოსახულება უკვე ჩატვირთულია
ka[1]: %1 გამოსახულება უკვე ჩატვირთულია

en: 1 image | %1 images
ka[0]: 1 გამოსახულება
ka[1]: %1 გამოსახულება

en: 1 image (%2) | %1 images (%2)
ka[0]: 1 გამოსახულება (%2)
ka[1]: %1 გამოსახულება (%2)

en: all images have the same coordinates
ka: ყველა გამოსახულებას იგივე კოორდინატები აქვს

en: coordinates differ across the images
ka: გამოსახულებების კოორდინატები განსხვავდება

en: Can't search for matches:
    No images have been loaded yet.
ka: დამთხვევების ძებნა შეუძლებელია:
    გამოსახულებები ჯერ არ დაგიმატებიათ.

en: Can't search for matches:
    No GPS tracks have been loaded yet.
ka: დამთხვევების ძებნა შეუძლებელია:
    GPS ტრაექტორიები ჯერ ჩატვირთული არაა.

en: Assigning images ...
ka: გამოსახულებების მინიჭება...

[ctx: Message for the number of matches found. The pluralized string for the exact matches (%1) and the interpolated matches (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Found %1 and %2!</p>
ka: <p>ვიპოვე %1 და %2!</p>

en: one exact match | %1 exact matches
ka[0]: ერთი ზუსტი დამთხვევა
ka[1]: %1 ზუსტი დამთხვევა

en: one interpolated match | %1 interpolated matches
ka[0]: 1 ინტერპოლირებული დამთხვევა
ka[1]: %1 ინტერპოლირებული დამთხვევა

en: Exact matches search
ka: ძებნის ზუსტი დამთხვევა

en: <p>Found one exact match!</p> | <p>Found %1 exact matches!</p>
ka[0]: <p>ნაპოვნია 1 ზუსტი დამთხვევა!</p>
ka[1]: <p>ნაპოვნია %1 ზუსტი დამთხვევა!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no exact match (%2).</p> | <p>%1 images had no exact match (%2).</p>
ka[0]: <p>1 გამოსახულებას ზუსტი დამთხვევა არ ჰქონდა (%2).</p>
ka[1]: <p>%1 გამოსახულებას ზუსტი დამთხვევა არ ჰქონდა (%2).</p>

en: Could not find any exact matches!
ka: ზუსტი დამთხვევები აღმოჩენილი არაა!

en: Interpolated matches search
ka: ინტერპოლირებული დამთხვევების ძებნა

en: <p>Found one interpolated match!</p> | <p>Found %1 interpolated matches!</p>
ka[0]: <p>ნაპოვნია 1 ინტერპოლირებული დამთხვევა!</p>
ka[1]: <p>ნაპოვნია %1 ინტერპოლირებული დამთხვევა!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no interpolated match (%2).</p> | <p>%1 images had no interpolated match (%2).</p>
ka[0]: <p>1 გამოსახულებას ინტერპოლირებული დამთხვევა არ ჰქონდა (%2).</p>
ka[1]: <p>%1 გამოსახულებას ინტერპოლირებული დამთხვევა არ ჰქონდა (%2).</p>

en: Could not find any interpolated matches!
ka: ინტერპოლირებული დამთხვევები აღმოჩენილი არაა!

en: <p><b>Saving changes failed</b></p>
ka: <p><b>ცვლილებების შენახვის შეცდომა</b></p>

en: Nothing to do
ka: არაფერია გასაკეთებელი

en: Saving changes ...
ka: ცვლილებების შენახვა...

en: No changes could be saved!
ka: შესანახი ცვლილებების გარეშე!

en: All changes have been successfully saved!
ka: ყველა ცვლილება წარმატებით იქნა შენახული!

en: Elevation lookup
ka: ზღვის დონიდან სიმაღლის მოძებნა

en: Remove all processed and saved images
ka: დამუშავებული და შენახული გამოსახულებების წაშლა

en: Removed one image | Removed %1 images
ka[0]: წაშლილია 1 სურათი
ka[1]: წაშლილია %1 სურათი

en: Remove images that already had coordinates
ka: იმ გამოსახულებების წაშლა, რომლებსაც კოორდინატები უკვე გააჩნდათ

en: Remove all images
ka: ყველა გამოსახულების წაშლა

en: Failed to parse clipboard data
ka: ბუფერის მონაცემების დამუშავების შეცდომა

en: No geodata has been loaded yet!
ka: გეომონაცემები ჯერ ჩატვირთული არაა!

en: Floating items
ka: მცურავი ობიექტები

en: Crosshairs
ka: გადაჯვარედინება

en: Image:
ka: გამოსახულება:

en: Date/Time:
ka: თარიღი & დრო:

en: Coordinates:
ka: კოორდინატები:

en: read from file
ka: ფაილიდან წაკითხვა

en: exact match
ka: ზუსტი დამთხვევა

en: interpolated match
ka: ინტერპოლირებული დამთხვევა

en: manually set
ka: ხელით მითითება

en: <p>Position: %1, %2; Altitude: %3 m<br/>(%4)</p>
ka: <p>მდებარეობა: %1, %2; სიმაღლე ზღვის დონიდან: %3 მ<br/>(%4)</p>

en: <i>No coordinates set</i>
ka: <i>კოორდინატები დაყენებული არაა</i>

en: Date/Time
    (corrected):
ka: თარიღი/დრო
    (ჩასწორებული):

en: Skip current image
ka: მიმდინარე გამოსახულების გამოტოვება

en: KGeoTag: Settings
ka: KGeoTag: მორგება

en: KGeoTag settings
ka: KGeoTag-ის მორგება

en: Image lists
ka: გამოსახულების სიები

en: Image Assignment
ka: გამოსახულების მინიჭება

en: Thumbnail size:
ka: მინიატურის ზომა:

en: Preview size:
ka: მინიატურის ზომა:

en: GPX track rendering
ka: GPX ტრაექტორიის რენდერი

en: Color:
ka: ფერი:

en: Line width:
ka: ხაზის სიგანე:

en: Line style:
ka: ხაზის სტილი:

en: Solid
ka: მყარი

en: Dashes
ka: ტირეები

en: Dots
ka: წერტილები

en: Dash-Dot
ka: წირე-წერტილი

en: Dash-Dot-Dot
ka: ტირე-წერტილი-წერტილი

en: Request and set altitudes automatically
ka: ზღვის დონის სიმაღლის ავტომატური მოთხოვნა და დაყენება

en: Saving
ka: შენახვა

en: Write changes to:
ka: სად ჩავწერო ცვლილებები:

en: Exif header
ka: Exif თავსართი

en: XMP sidecar file
ka: XMP sidecar ფაილი

en: Opacity: %1%
ka: გაუმჭვირვალობა: %1%

en: Settings changed
ka: პარამეტრები შეიცვალა

en: Remove track | Remove tracks
ka[0]: ტრეკის წაშლა
ka[1]: ტრეკების წაშლა

en: <i>No track selected</i>
ka: <i>ტრაექტორია მონიშნული არაა</i>
