kgeotag - en to nn translation catalogue (38 entries)

en: Search for exact matches
nn: Søk etter nøyaktige treff

en: seconds
nn: sekund

en: Search for interpolated matches
nn: Søk etter interpolerte treff

en: Maximum interval:
nn: Maksintervall:

en: Maximum distance:
nn: Maksavstand:

en: meters
nn: meter

en: Save settings
nn: Lagra innstillingar

en: Save as default
nn: Lagra som standard

en: Edit coordinates
nn: Rediger koordinatar

en: Delete bookmark
nn: Slett bokmerke

en: New Bookmark
nn: Nytt bokmerke

en: Label for the new bookmark:
nn: Namn på nytt bokmerke:

en: Untitled
nn: Namnlaus

en: Add new bookmark
nn: Legg til bokmerke

en: Rename Bookmark
nn: Endra namn på bokmerke

en: Set elevation
nn: Vel høgd over havet

en: Elevation for "%1" (m)
nn: Høgd for «%1» (m)

en: Longitude:
nn: Lengdegrad:

en: Latitude:
nn: Breiddegrad:

en: Altitude:
nn: Høgd:

en: New bookmark
nn: Nytt bokmerke

en: Data for the new bookmark:
nn: Data for nytt bokmerke:

en: Manual coordinates
nn: Manuelle koordinator

en: Coordinates for %1:
nn: Koordinatar for %1:

[ctx: Abbreviated cardinal direction "East"]
en: E
nn: A

[ctx: Abbreviated cardinal direction "West"]
en: W
nn: V

en: Remove coordinates
nn: Fjern koordinatar

en: Discard changes
nn: Forkast endringar

en: Photo geotagging program
nn: Program for geografisk stadfesting av foto

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Save changed images
nn: Lagra endra bilete

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Map
nn: Kart

en: Images
nn: Bilete

en: Close KGeoTag
nn: Lukk KGeoTag

en: Add images
nn: Legg til bilete

[ctx: A quoted filename]
en: "%1"
nn: «%1»
