kgeotag - en to pl translation catalogue (262 entries)

en: Search for exact matches
pl: Szukaj dokładnie pasujących

en: Maximum deviation of the image's time from a GPS point's time to be considered an exact match:
pl: Graniczne odchylenie czasu obrazu od czasu GPS w punkcie, które zalicza jako dokładne dopasowanie:

en: seconds
pl: sekundy

en: Search for interpolated matches
pl: Szukaj interpolowanych dopasowań

en: Spatial and temporal boundaries for two coordinates used to calculate an interpolated match:
pl: Przestrzenne i tymczasowe granice dla dwóch współrzędnych, używane do obliczenia dopasowania interpolowanego:

en: Maximum interval:
pl: Graniczny okres:

en: Maximum distance:
pl: Graniczna odległość:

en: meters
pl: metry

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: (Re)Assign all images
pl: Przypisz (ponownie) wszystkie obrazy

en: Combined match search
pl: Wyszukiwanie połączonych dopasowań

en: Search exact matches only
pl: Szukaj tylko dokładnie pasujących

en: Search interpolated matches only
pl: Szukaj tylko interpolowanych dopasowań

en: Exclude manually tagged images
pl: Wyklucz ręcznie oznaczone obrazy

en: Save as default
pl: Zapisz jako domyślne

en: Settings saved!
pl: Zapisano ustawienia!

en: Add new bookmark for current map center
pl: Dodaj nową zakładkę do bieżącego środka obrazu

en: Add new manual bookmark
pl: Dodaj nową ręczną zakładkę

en: Rename bookmark
pl: Przemianuj zakładkę

en: Edit coordinates
pl: Dostosuj współrzędne

en: Lookup elevation
pl: Pobierz wzniesienie

en: Set elevation manually
pl: Ustaw wzniesienie ręcznie

en: Delete bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Label for the new bookmark:
pl: Etykieta dla nowej zakładki:

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Add new bookmark
pl: Dodaj nową zakładkę

en: The bookmark "%1" already exists, created "%2" instead.
pl: Zakładka "%1" już istnieje, zamiast niej utworzono "%2".

en: Rename Bookmark
pl: Przemianuj zakładkę

en: New label for the new bookmark:
pl: Nowa etykieta dla nowej zakładki:

en: The label "%1" is already in use. Please choose another name.
pl: Etykieta "%1" jest już używana. Nadaj inną nazwę.

en: Really delete bookmark "%1"?
pl: Czy na pewno usunąć zakładkę "%1"?

en: Set elevation
pl: Ustaw wzniesienie

en: Elevation for "%1" (m)
pl: Wzniesienie dla "%1" (m)

en: Position: %1, %2; Altitude: %3 m
pl: Położenie: %1, %2; Wysokość: %3 m

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Longitude:
pl: Długość geograficzna:

en: Latitude:
pl: Szerokość geograficzna:

en: Altitude:
pl: Wysokość:

en: <i>The altitude is looked up automatically</i>
pl: <i>Wysokość jest pobierana samoczynnie</i>

en: New bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Data for the new bookmark:
pl: Dane dla nowej zakładki:

en: Manual coordinates
pl: Współrzędne ręczne

en: Coordinates for %1:
pl: Współrzędne dla %1:

[ctx: Abbreviated cardinal direction "East"]
en: E
pl: Wsch.

[ctx: Abbreviated cardinal direction "West"]
en: W
pl: Zach.

[ctx: Abbreviated cardinal direction "North"]
en: N
pl: Pn.

[ctx: Abbreviated cardinal direction "South"]
en: S
pl: Pd.

en: The request timed out
pl: Przekroczono czas oczekiwania na żądanie

en: Could not parse the server's response: Failed to create a JSON document.</p><p>The error's description was: %1</p><p>The literal response was:</p><p><kbd>%2</kbd>
pl: Nie można przetworzyć odpowiedzi serwera: Nie udało się utworzyć dokumentu JSON.</p><p>Opis błędu to: %1</p><p>Dosłowna odpowiedź to:</p><p><kbd>%2</kbd>

en: Could not parse the server's response: Could not read the status value
pl: Nie można przetworzyć odpowiedzi serwera: Nie można odczytać wartości stanu

en: Could not read error description
pl: Nie można odczytać opisu błędu

en: Could not parse the server's response: Could not read the results array
pl: Nie można przetworzyć odpowiedzi serwera: Nie można odczytać macierzy wyników

en: Could not parse the server's response: Could not read the elevation value
pl: Nie można przetworzyć odpowiedzi serwera: Nie można odczytać wartości wzniesienia

en: Images' time zone
pl: Strefa czasowa obrazu

en: The images were taken in the following timezone:
pl: Obrazy zostały zrobione w następujących strefach czasowych:

en: Camera clock time drift
pl: Dryf czasowy zegara aparatu

en: Deviation between image dates and the (exact) GPS data time:
pl: Odchylenie pomiędzy danymi z obrazu i (dokładnymi) danymi czasu GPS:

en: hours
pl: godziny

en: minutes
pl: minuty

en: Display the fixed dates and times
pl: Wyświetl poprawione daty i czasy

en: Fix the files' dates and times when saving
pl: Popraw daty i czasy plików przy ich zapisywaniu

en: Select all images
pl: Zaznacz wszystkie obrazy

en: Select
pl: Zaznacz

en: All images
pl: Wszystkie obrazy

en: All images without coordinates
pl: Wszystkie obrazy bez współrzędnych

en: All images with coordinates
pl: Wszystkie obrazy ze współrzędnymi

en: Automatic matching
pl: Samoczynne dopasowywanie

en: Assign to bookmark
pl: Przypisz do zakładki

en: Assign to map center
pl: Przypisz środkowi mapy

en: Set coordinates from clipboard
pl: Ustaw współrzędne ze schowka

en: Set coordinates manually
pl: Ustaw współrzędne ręcznie

en: Find closest trackpoint
pl: Znajdź najbliższy punkt ścieżki

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Remove coordinates
pl: Usuń współrzędne

en: Discard changes
pl: Porzuć zmiany

en: Remove image | Remove images
pl[0]: Usuń obraz
pl[1]: Usuń obrazy
pl[2]: Usuń obrazy

en: Open with default viewer
pl: Otwórz w domyślnej przeglądarce

en: (No bookmarks defined)
pl: (Nie określono żadnej zakładki)

en: Photo geotagging program
pl: Program do geooznaczania zdjęć

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Files/Folders
pl: Pliki/Katalogi

en: Files and/or folders to load at startup
pl: Pliki i/lub katalogi do wczytania po uruchomieniu

en: [files/folders...]
pl: [pliki/katalogi...]

en: Add images and/or GPX tracks
pl: Dodaj obrazy i/lub ścieżki GPX

en: Add all images and tracks from a folder
pl: Dodaj wszystkie obrazy i ścieżki z katalogu

en: All processed and saved images
pl: Wszystkie przetworzone i zapisane obrazy

en: All images that already had coordinates
pl: Wszystkie obrazy, które mają już współrzędne

en: All tracks
pl: Wszystkie ścieżki

en: All images and tracks (reset)
pl: Wszystkie obrazy i ścieżki (zerowanie)

en: Assign images to GPS data
pl: Przypisz obrazy do danych GPS

en: Save changed images
pl: Zapisz zmienione obrazy

en: Set default dock arrangement
pl: Ustaw domyślny układ doków

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Preview
pl: Podgląd

en: Fix time drift
pl: Popraw dryf czasowy

en: Map
pl: Mapa

en: Unassigned images
pl: Nieprzypisane obrazy

en: Tracks
pl: Ścieżki

en: Loading timezone data
pl: Wczytywanie danych strefy czasowej

en: <p>Could not load or parse the timezone data files <kbd>timezones.json</kbd> and/or <kbd>timezones.png</kbd>. Automatic timezone detection won't work.</p><p>Please check your installation!</p><p>If you run manually compiled sources without having installed them, please refer to <a href="https://community.kde.org/KGeoTag#Running_the_compiled_sources">KDE's community wiki</a> on how to make the respective files accessible.</p>
pl: <p>Nie można wczytać lub przetworzyć plików danych stref czasowych <kbd>timezones.json</kbd> oraz/lub <kbd>timezones.png</kbd>. Wykrywanie strefy czasowej nie będzie działać.</p><p>Sprawdź swoją instalację!</p><p>Jeśli działasz na samodzielnie zbudowanym kodzie, bez jego wgrania, to przeczytaj <a href="https://community.kde.org/KGeoTag#Running_the_compiled_sources">Wiki społeczności KDE</a>, aby dowiedzieć się jak udostępnić odpowiednie pliki.</p>

en: Assigned images
pl: Przypisane obrazy

en: Images
pl: Obrazy

en: Close KGeoTag
pl: Zamknij KGeoTaga

en: <p>There are pending changes to images that haven't been saved yet. All changes will be discarded if KGeoTag is closed now.</p><p>Do you want to close the program anyway?</p>
pl: <p>Istnieją niezapisane zmiany do obrazów. Wszystkie one zostaną porzucone, jeśli zamkniesz teraz KGeoTag.</p><p>Czy na pewno zamknąć program?</p>

en: Please select the images and/or GPX tracks to add
pl: Wybierz obrazy i/lub ścieżki GPX do dodania

en: All supported files (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; All files (*)
pl: Wszystkie obsługiwane pliki (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; Wszystkie pliki (*)

en: <p>The selection did not contain any supported files!</p>
pl: <p>Wybór nie zawiera żadnych obsługiwanych plików!</p>

en: <p>The following file will be skipped due to an unsupported MIME type:</p><p>%2</p> | <p>The following files will be skipped due to unsupported MIME types:</p><p>%2</p>
pl[0]: <p>Następujący plik zostanie pominięty ze względu na nieobsługiwany rodzaj MIME:</p><p>%2</p>
pl[1]: <p>Następujące pliki zostaną pominięte ze względu na nieobsługiwany rodzaj MIME:</p><p>%2</p>
pl[2]: <p>Następujące pliki zostaną pominięte ze względu na nieobsługiwany rodzaj MIME:</p><p>%2</p>

en: Please select a folder
pl: Wybierz katalog

en: Could not find any supported files in <kbd>%1</kbd>
pl: Nie można znaleźć żadnych obsługiwanych plików w <kbd>%1</kbd>

en: <p>Opening <kbd>%1</kbd> failed. Please be sure to have read access to this file.</p>
pl: <p>Nie udało się otworzyć <kbd>%1</kbd>. Upewnij się, że masz uprawienia do odczytu tego pliku.</p>

en: <p>Could not read geodata from <kbd>%1</kbd>: Could not find the <kbd>gpx</kbd> root element. Apparently, this is not a GPX file!</p>
pl: <p>Nie można odczytać geodanych z <kbd>%1</kbd>: Nie można znaleźć elementu głównego <kbd>gpx</kbd>. Najwidoczniej nie jest to plik GPX!</p>

en: <p><kbd>%1</kbd> seems to be a GPX file, but it contains no geodata!</p>
pl: <p><kbd>%1</kbd> wygląda na plik GPX, lecz nie zawiera geodanych!</p>

en: <p>XML parsing failed for <kbd>%1</kbd>. Either, no data could be loaded at all, or only a part of it.</p>
pl: <p>Nie udało się przetworzyć XML <kbd>%1</kbd>. Albo nie można było w ogóle wczytać danych, albo tylko ich części.</p>

en: <p><b>Loading GPX file failed</b></p>
pl: <p><b>Nie udało się wczytać pliku GPX</b></p>

[ctx: Fraction of processed files are added inside the round braces]
en: <p><b>Loading GPX file failed (%1/%2)</b></p>
pl: <p><b>Nie udało się wczytać pliku GPX (%1/%2)</b></p>

en: <p>The next GPX file will be loaded now.</p>
pl: <p>Teraz zostanie wczytany następny plik GPX.</p>

en: Load GPX data
pl: Wczytaj dane GPX

en: <p>Processed one file</p> | <p>Processed %1 files</p>
pl[0]: <p>Przetworzono jeden plik</p>
pl[1]: <p>Przetworzono %1 pliki</p>
pl[2]: <p>Przetworzono %1 plików</p>

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load. The pluralized string for the failed files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
pl[0]: <p>Przetworzono jeden plik; %2</p>
pl[1]: <p>Przetworzono %1 pliki; %2</p>
pl[2]: <p>Przetworzono %1 plików; %2</p>

en: one file failed to load | %1 files failed to load
pl[0]: nie udało się wczytać jednego pliku
pl[1]: nie udało się wczytać %1 plików
pl[2]: nie udało się wczytać %1 plików

[ctx: Processed x files message with some files that have been skipped. The pluralized string for the skipped files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
pl[0]: <p>Przetworzono jeden plik; %2</p>
pl[1]: <p>Przetworzono %1 pliki; %2</p>
pl[2]: <p>Przetworzono %1 plików; %2</p>

en: one already loaded file has been skipped | %1 already loaded files have been skipped
pl[0]: jeden, już wczytany plik, został pominięty
pl[1]: %1, już wczytane pliki, zostały pominięte
pl[2]: %1, już wczytanych plików, zostało pominiętych

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load and some that have been skipped. The pluralized strings for the failed (%2) and skipped files counter (%3) are provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2, %3</p> | <p>Processed %1 files; %2, %3</p>
pl[0]: <p>Przetworzono jeden plik; %2, %3</p>
pl[1]: <p>Przetworzono %1 pliki; %2, %3</p>
pl[2]: <p>Przetworzono %1 plików; %2, %3</p>

en: <p>No waypoints could be loaded.</p>
pl: <p>Nie można wczytać żadnych punktów ścieżki.</p>

[ctx: Loaded x waypoints message with the number of tracks that have been read. The pluralized string for the tracks (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Loaded one waypoint from %2</p> | <p>Loaded %1 waypoints from %2</p>
pl[0]: <p>Wczytano jeden punkt ścieżki z %2</p>
pl[1]: <p>Wczytano %1 punkty ścieżki z %2</p>
pl[2]: <p>Wczytano %1 punktów ścieżki z %2</p>

en: one track | %1 tracks
pl[0]: jedna ścieżka
pl[1]: %1 ścieżka
pl[2]: %1 ścieżek

[ctx: Loaded x waypoints message with the number of tracks and the number of segments that have been read. The pluralized string for the tracks (%2) and the one for the segments (%3) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Loaded one waypoint from %2 and %3</p> | <p>Loaded %1 waypoints from %2 and %3</p>
pl[0]: <p>Wczytano jeden punkt ścieżki z %2 oraz %3</p>
pl[1]: <p>Wczytano %1 punkty ścieżki z %2 oraz %3</p>
pl[2]: <p>Wczytano %1 punktów ścieżki z %2 oraz %3</p>

en: one segment | %1 segments
pl[0]: jeden odcinek
pl[1]: %1 odcinki
pl[2]: %1 odcinków

en: Timezone detection failed
pl: Nie udało się wykryć strefy czasowej

en: <p>The presumably correct timezone for images associated with the loaded GPX file could not be detected.</p><p>Please set the correct timezone manually on the "Fix time drift" page.</p>
pl: <p>Nie można wykryć przypuszczalnie poprawnej strefy czasowej dla obrazów skojarzonych z wczytanym plikiem GPX.</p>Ustaw strefę czasową ręcznie na stronie "Popraw dryf czasowy".</p>

en: Setting the detected timezone failed
pl: Nie udało się ustawić wykrytej strefy czasowej

en: <p>The presumably correct timezone "%1" has been detected from the loaded GPX file, but could not be set. This should not happen!</p><p>Please file a bug report about this, including the installed versions of KGeoTag and your system's timezone data (the package owning <kbd>/usr/share/zoneinfo</kbd>).</p><p>You can adjust the timezone setting manually on the "Fix time drift" page.</p>
pl: <p>Wykryto przypuszczalnie poprawną strefę czasową "%1" z wczytanego pliku GPX, lecz nie można było jej ustawić. Nie powinno mieć to miejsca!</p><p>Zgłoś błąd i pamiętaj, aby załączyć używaną wersję KGeoTag oraz dane twojej systemowej strefy czasowej (pakiet zawierający <kbd>/usr/share/zoneinfo</kbd>).</p><p>Strefę czasową możesz dostosować ręcznie na stronie "Popraw dryf czasowy".</p>

en: Timezone adjusted
pl: Dostosowano strefa czasową

en: <p>The loaded GPX file was presumably recorded in the timezone "%1", as well as the photos to associate with it. This timezone has been selected now.</p><p>You can adjust the timezone setting manually on the "Fix time drift" page.</p>
pl: <p>Wczytane plik GPX został przypuszczalnie nagrany w strefie czasowej "%1" tak samo, jak pliki, z którymi jest skojarzony. Strefa ta została właśnie teraz wybrana.</p><p>Strefę czasową możesz dostosować ręcznie na stronie "Popraw dryf czasowy".</p>

en: Loading images ...
pl: Wczytywanie obrazów ...

en: Cancel
pl: Anuluj

en: <p><b>Loading image failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
pl: <p><b>Nie udało się wczytać obrazu</b></p><p>Nie można odczytać <kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image failed (%1/%2)</b></p><p>Could not read <kbd>%3</kbd>.</p>
pl: <p><b>Nie udało się wczytać obrazu (%1/%2)</b></p><p>Nie można odczytać <kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
pl: <p><b>nie udało się wczytać nagłówka Exif obrazu lub pliku przybocznego XMP</b></p><p>Nie można odczytać <kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%2</kbd>.</p>
pl: <p><b>nie udało się wczytać nagłówka Exif obrazu lub pliku przybocznego XMP</b></p><p>Nie można odczytać <kbd>%2</kbd>.</p>

en: <p>Please check if this file is actually a supported image and if you have read access to it.</p>
pl: <p>Sprawdź czy ten plik jest w ogóle obsługiwany i czy masz uprawnienia do jego odczytu.</p>

en: <p>You can retry to load this file or cancel the loading process.</p>
pl: <p>Możesz ponowić wczytywanie tego pliku lub anulować wczytywanie w ogólności.</p>

en: <p>You can retry to load this file, skip it or cancel the loading process.</p>
pl: <p>Możesz ponowić wczytywanie pliku, pominąć lub anulować wczytywanie w ogólności.</p>

en: Add images
pl: Dodaj obrazy

en: Successfully added one image! | Successfully added %1 images!
pl[0]: Pomyślnie dodano jeden obraz!
pl[1]: Pomyślnie dodano %1 obrazy!
pl[2]: Pomyślnie dodano %1 obrazów!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load!
pl: Nie można dodać żadnych nowych obrazów, nie udało się wczytać żadnego żądanego obrazu!

en: Could not add any new images, all requested images have already been loaded!
pl: Nie można dodać żadnych nowych obrazów, wszystkie żądane obrazy zostały już wczytane!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load or have already been loaded!
pl: Nie można dodać żadnych nowych obrazów, nie udało się wczytać żadnego żądanego obrazu lub są one już wczytane!

en: <p>Successfully added image!</p> | <p>Successfully added %1 images!</p>
pl[0]: <p>Pomyślnie dodano obraz!</p>
pl[1]: <p>Pomyślnie dodano %1 obrazy!</p>
pl[2]: <p>Pomyślnie dodano %1 obrazów!</p>

en: <p>One image failed to load.</p> | <p>%1 images failed to load.</p>
pl[0]: <p>Nie udało się wczytać jednego obrazu.</p>
pl[1]: <p>Nie udało się wczytać %1 obrazów.</p>
pl[2]: <p>Nie udało się wczytać %1 obrazów.</p>

en: <p>One image has already been loaded.</p> | <p>%1 images have already been loaded.</p>
pl[0]: <p>Jeden obraz został już wczytany.</p>
pl[1]: <p>%1 obrazy zostały już wczytane.</p>
pl[2]: <p>%1 obrazów zostało już wczytanych.</p>

[ctx: Message string for some images that failed to load and some that were skipped because they already have been loaded. The pluralized strings for the failed images (%1) and the skipped images (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>%1 and %2.</p>
pl: <p>%1 oraz %2.</p>

en: One image failed to load | %1 images failed to load
pl[0]: Nie udało się wczytać jednego obrazu
pl[1]: Nie udało się wczytać %1 obrazów
pl[2]: Nie udało się wczytać %1 obrazów

en: one image has already been loaded | %1 images have already been loaded
pl[0]: jeden obraz został już wczytany
pl[1]: %1 obrazy zostały już wczytane
pl[2]: %1 obrazów zostało już wczytanych

en: 1 image | %1 images
pl[0]: 1 obraz
pl[1]: %1 obrazy
pl[2]: %1 obrazów

en: 1 image (%2) | %1 images (%2)
pl[0]: 1 obraz (%2)
pl[1]: %1 obrazy (%2)
pl[2]: %1 obrazów (%2)

en: all images have the same coordinates
pl: wszystkie obrazy, mają te same współrzędne

en: coordinates differ across the images
pl: współrzędne różnią się między obrazami

en: Can't search for matches:
    No images have been loaded yet.
pl: Nie można znaleźć pasujących wyrażeń:
    Nie wczytano jeszcze żadnego obrazu.

en: Can't search for matches:
    No GPS tracks have been loaded yet.
pl: Nie można znaleźć pasujących wyrażeń:
    Nie wczytano jeszcze żadnych ścieżek GPS.

en: Assigning images ...
pl: Przypisywanie obrazów ...

[ctx: Message for the number of matches found. The pluralized string for the exact matches (%1) and the interpolated matches (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Found %1 and %2!</p>
pl: <p>Znaleziono %1 oraz %2!</p>

en: one exact match | %1 exact matches
pl[0]: jedno dokładne dopasowanie
pl[1]: %1 dokładne dopasowania
pl[2]: %1 dokładnych dopasowań

en: one interpolated match | %1 interpolated matches
pl[0]: jedno interpolowane dopasowanie
pl[1]: %1 interpolowane dopasowania
pl[2]: %1 interpolowanych dopasowań

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image could not be matched (%2).</p> | <p>%1 images could not be matched (%2).</p>
pl[0]: <p>Nie można dopasować jednego obrazu (%2).</p>
pl[1]: <p>Nie można dopasować %1 obrazów (%2).</p>
pl[2]: <p>Nie można dopasować %1 obrazów (%2).</p>

en: of which one image already has coordinates assigned | of which %1 images already have coordinates assigned
pl[0]: z których jeden obraz ma już przypisane współrzędne
pl[1]: z których %1 obrazy mają już przypisane współrzędne
pl[2]: z których %1 obrazów ma już przypisane współrzędne

en: Could neither find any exact, nor any interpolated matches!
pl: Nie można znaleźć ani dokładnych ani interpolowanych dopasowań!

en: Exact matches search
pl: Szukanie dokładnie pasujących

en: <p>Found one exact match!</p> | <p>Found %1 exact matches!</p>
pl[0]: <p>Znaleziono jedno dokładne dopasowanie!</p>
pl[1]: <p>Znaleziono %1 dokładne dopasowania!</p>
pl[2]: <p>Znaleziono %1 dokładnych dopasowań!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no exact match (%2).</p> | <p>%1 images had no exact match (%2).</p>
pl[0]: <p>Jeden obraz nie ma dokładnego dopasowania (%2).</p>
pl[1]: <p>%1 obrazy nie mają dokładnego dopasowania (%2).</p>
pl[2]: <p>%1 obrazów nie ma dokładnego dopasowania (%2).</p>

en: Could not find any exact matches!
pl: Nie można znaleźć dokładnych dopasowań!

en: Interpolated matches search
pl: Szukanie interpolowanych dopasowań

en: <p>Found one interpolated match!</p> | <p>Found %1 interpolated matches!</p>
pl[0]: <p>Znaleziono jedno interpolowane dopasowanie!</p>
pl[1]: <p>Znaleziono %1 interpolowane dopasowania!</p>
pl[2]: <p>Znaleziono %1 interpolowanych dopasowań!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no interpolated match (%2).</p> | <p>%1 images had no interpolated match (%2).</p>
pl[0]: <p>Jeden obraz nie ma interpolowanego dopasowania (%2).</p>
pl[1]: <p>%1 obrazy nie mają interpolowanego dopasowania (%2).</p>
pl[2]: <p>%1 obrazów nie ma interpolowanego dopasowania (%2).</p>

en: Could not find any interpolated matches!
pl: Nie można znaleźć żadnych interpolowanych dopasowań!

en: <p><b>Saving changes failed</b></p>
pl: <p><b>Nie udało się zapisać zmian</b></p>

[ctx: Saving failed message with the fraction of processed files given in the round braces]
en: <p><b>Saving changes failed (%1/%2)</b></p>
pl: <p><b>Nie udało się zapisać zmian (%1/%2)</b></p>

en: <p>You can retry to process the file or cancel the saving process.</p>
pl: <p>Możesz ponowić przetwarzanie pliku lub anulować zapisywanie w ogólności.</p>

en: <p>You can retry to process the file, skip it or cancel the saving process.</p>
pl: <p>Możesz ponowić przetwarzanie pliku, pominąć lub anulować zapisywanie w ogólności.</p>

en: Nothing to do
pl: Nic do zrobienia

en: Saving changes ...
pl: Zapisywanie zmian ...

en: <p>Could not save changes to <kbd>%1</kbd>: The backup file <kbd>%2</kbd> could not be created.</p><p>Please check if this file doesn't exist yet and be sure to have write access to <kbd>%3</kbd>.</p>
pl: <p>Nie można zapisać zmian do <kbd>%1</kbd>: Nie można utworzyć pliku kopii zapasowej <kbd>%2</kbd>.</p><p>Sprawdź czy ten plik już czasami nie istnieje oraz czy masz uprawnienia do zapisu do <kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p>Could not read metadata from <kbd>%1</kbd>.</p><p>Please check if this file still exists and if you have read access to it (and possibly also to an existing XMP sidecar file).</p>
pl: <p>Nie można odczytać metadanych z <kbd>%1</kbd>.</p><p>Sprawdź czy ten plik nadal istnieje oraz czy masz uprawnienia do jego odczytu (oraz pliku przybocznego XMP).</p>

en: <p>Could not save metadata for <kbd>%1</kbd>.</p>
pl: <p>Nie można zapisać metadanych dla <kbd>%1</kbd>.</p>

en: <p>Please check if you have write access to <kbd>%1</kbd>!
pl: <p>Upewnij się że masz uprawnienia do zapisu <kbd>%1</kbd>!

en: <p>Please check if this file still exists and if you have write access to it!</p>
pl: <p>Upewnij się czy ten plik jeszcze istnieje i czy masz uprawnienia do jego zapisu!</p>

en: No changes could be saved!
pl: Nie można zapisać zmian!

en: <p>Some changes could not be saved!</p><p>Successfully saved %1 of %2 images.</p>
pl: <p>Nie można zapisać niektórych zmian!</p><p>Pomyślnie zapisano %1 z %2 obrazów.</p>

en: All changes have been successfully saved!
pl: Pomyślnie zapisano wszystkie zmiany!

en: Elevation lookup
pl: Pobieranie wzniesienia

en: <p>Fetching elevation data from opentopodata.org failed.</p><p>The error message was: %1</p>
pl: <p>Nie udało się pobrać danych o wzniesieniach z opentopodata.org.</p><p>Wiadomość błędu to: %1</p>

en: Fetching elevation data failed: The requested location is not present in the currently chosen elevation dataset.
pl: Nie udało się pobrać danych o wzniesieniach: Żadne położenie nie jest dostępne w obecnie wybranym zestawie danych o wzniesieniach.

en: Fetching elevation data failed: None of the requested locations are present in the currently chosen elevation dataset.
pl: Nie udało się pobrać danych o wzniesieniach: Żadne z żądanych położeń nie są dostępne w obecnie wybranym zestawie danych o wzniesieniach.

en: Fetching elevation data is incomplete: Some of the requested locations are not present in the currently chosen elevation dataset.
pl: Nie ukończono pobierania danych o wzniesieniach: Niektóre z żądanych położeń nie są dostępne w obecnie wybranym zestawie danych o wzniesieniach.

en: The image has pending changes! Do you really want to remove it and discard the changes? | At least one of the images has pending changes. Do you really want to remove them and discard all changes?
pl[0]: Obraz ma oczekujące zmiany! Czy na pewno go usunąć i porzucić te zmiany?
pl[1]: Co najmniej jeden z obrazów ma oczekujące zmiany! Czy na pewno je usunąć i porzucić wszystkie zmiany?
pl[2]: Co najmniej jeden z obrazów ma oczekujące zmiany! Czy na pewno je usunąć i porzucić wszystkie zmiany?

en: Remove all processed and saved images
pl: Usuń wszystkie przetworzone i zapisane obrazy

en: Removed one image | Removed %1 images
pl[0]: Usuń jeden obraz
pl[1]: Usuń %1 obrazy
pl[2]: Usuń %1 obrazów

en: Remove images that already had coordinates
pl: Usuń obrazy, które mają już współrzędne

en: Remove all images
pl: Usuń wszystkie obrazy

en: <p>There are pending changes to images that haven't been saved yet. All changes will be discarded if all images are removed now.</p><p>Do you really want to remove all images anyway?</p>
pl: <p>Istnieją niezapisane zmiany do obrazów. Wszystkie one zostaną porzucone, jeśli usuniesz obrazy.</p><p>Czy na pewno usunąć wszystkie obrazy?</p>

en: Remove all images and tracks (reset)
pl: Usuń wszystkie obrazy i ścieżki (zerowanie)

en: Failed to parse clipboard data
pl: Nie udało się przetworzyć danych schowka

en: Could not parse the clipboard's text to valid coordinates
pl: Nie udało się przetworzyć tekstu schowka na prawidłowe współrzędne

en: No geodata has been loaded yet!
pl: Nie wczytano jeszcze żadnych geodanych!

[ctx: This displays the coordinates of the current map center]
en: Map center position: %1, %2
pl: Położenie środka mapy: %1, %2

en: Floating items
pl: Pływające elementy

en: Crosshairs
pl: Celowniki

en: Image:
pl: Obraz:

en: Date/Time:
pl: Data/Czas:

en: Coordinates:
pl: Współrzędne:

en: read from file
pl: odczytaj z pliku

en: exact match
pl: dokładne dopasowanie

en: interpolated match
pl: interpolowane dopasowanie

en: manually set
pl: ręcznie ustawione

en: <p>Position: %1, %2; Altitude: %3 m<br/>(%4)</p>
pl: <p>Położenie: %1, %2; Wysokość: %3 m<br/>(%4)</p>

en: <i>No coordinates set</i>
pl: <i>Nie ustawiono współrzędnych</i>

en: Date/Time
    (corrected):
pl: Data/Czas
    (poprawione):

en: Skip current image
pl: Pomiń bieżący obraz

en: KGeoTag: Settings
pl: KGeoTag: Ustawienia

en: KGeoTag settings
pl: Ustawienia KGeoTaga

en: Image lists
pl: Lista obrazów

en: <p>Loaded images can either be listed in two different lists (one for all images without and one for images with coordinates), or using a combined consecutive list for all images.</p><p>Use the following images list(s) mode:</p>
pl: <p>Wczytane obrazy można wypisać na dwóch różnych listach (jedną dla wszystkich obrazów bez współrzędnych i drugą ze współrzędnymi) lub używają połączonej i ciągłej listy dla wszystkich obrazów</p><p>Użyj następującego trybu listy obrazów:</p>

en: Separate "Assigned" and "Unassigned" list
pl: Osobna lista "Przypisanych" i "Nieprzypisanych"

en: One combined list for all images
pl: Jedna połączona lista dla wszystkich obrazów

en: Image Assignment
pl: Przypisywanie obrazów

en: Search type for the main menu "Assign images to GPS data" entry
pl: Szukaj rodzaju do wpisu głównego menu "Przypisz obrazy do danych GPS"

en: This triggers an automatic (re-)assignment of all images, respecting the "Exclude manually tagged images" setting from the "Automatic assignment" dock.
pl: Wyzwala to samoczynne ponowne przypisanie wszystkich obrazów z uwzględnieniem ustawienia "Wyklucz ręcznie oznaczone obrazy" z doku "Samoczynne przypisywanie".

en: Thumbnails and previews
pl: Miniatury i podglądy

en: Thumbnail size:
pl: Rozmiar miniatur:

en: px
pl: piks.

en: Preview size:
pl: Rozmiar podglądu:

en: Please restart the program after changes to these values so that they are applied and become visible.
pl: Uruchom program ponownie po zmianach w tych wartościach tak, aby zostały one uwzględnione i stały się widoczne.

en: GPX track rendering
pl: Wyświetlanie ścieżki GPX

en: Color:
pl: Kolor:

en: Line width:
pl: Szerokość linii:

en: Line style:
pl: Wygląd linii:

en: Solid
pl: Ciągła

en: Dashes
pl: Kreski

en: Dots
pl: Kropki

en: Dash-Dot
pl: Kreska-kropka

en: Dash-Dot-Dot
pl: Kreska-kropka-kropka

en: Elevations can be looked up using opentopodata.org's web API.
pl: Wzniesienia można pobrać, używając API sieciowego strony opentopodata.org.

en: Elevation dataset:
pl: Zestaw danych wzniesień:

en: Cf. <a href="https://www.opentopodata.org/">https://www.opentopodata.org/</a> for further information about the available datasets, like the respective coverage!
pl: Cf. <a href="https://www.opentopodata.org/">https://www.opentopodata.org/</a> po dalsze szczegóły nt. dostępnych zestawów danych.

en: Request and set altitudes automatically
pl: Pobierz i ustaw wysokości samoczynnie

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Write changes to:
pl: Zapisz zmiany do:

en: Exif header
pl: Nagłówek Exif

en: XMP sidecar file
pl: Plik przyboczny XMP

en: Exif header and XMP sidecar file
pl: Nagłówek Exif oraz plik przyboczny XMP

en: Allow altering Exif headers of RAW images
pl: Zezwól na zmienianie nagłówków Exif obrazów RAW

en: <b>Caution!</b> This is experimental. By default, regardless of the setting for "Write changes to", all changes to RAW images are written to XMP sidecar files. Have backups and check your Exif data to be still complete and correct when using this!
pl: <b>Uwaga!</b> Jest to eksperyment. Domyślnie, niezależnie od ustawienia dla "Zapisz zmiany do", wszystkie zmiany do obrazów RAW są zapisywane do plików przybocznych XMP. Posiadaj kopie i upewnij się, że dane Exif nadal są pełne i poprawne po użyciu tego!

en: Create a backups before altering a file
pl: Utwórz kopię zapasową przez zmianą pliku

en: Opacity: %1%
pl: Nieprzezroczystość: %1%

en: Settings changed
pl: Ustawienia zmienione

en: Please restart KGeoTag to apply the changed settings and make them visible!
pl: Uruchom KGeoTag ponownie, aby uwzględnić zmiany w jego ustawieniach!

en: Remove track | Remove tracks
pl[0]: Usuń ścieżkę
pl[1]: Usuń ścieżki
pl[2]: Usuń ścieżki

en: <i>No track selected</i>
pl: <i>Nie wybrano żadnej ścieżki</i>

en: %1 trackpoint | %1 trackpoints
pl[0]: %1 punkt ścieżki
pl[1]: %1 punkty ścieżki
pl[2]: %1 punktów ścieżki

en: Selected trackpoint %1 of %2
pl: Zaznaczono %1 punkt ścieżki z %2
