kgeotag - en to pt_BR translation catalogue (14 entries)

en: seconds
pt_BR: segundos

en: Maximum interval:
pt_BR: Intervalo máximo:

en: Maximum distance:
pt_BR: Distância máxima:

en: meters
pt_BR: metros

en: Save settings
pt_BR: Salvar configurações

en: Save as default
pt_BR: Salvar como padrão

en: Settings saved!
pt_BR: Configurações salvas!

en: Rename bookmark
pt_BR: Renomear favorito

en: Edit coordinates
pt_BR: Editar coordenadas

en: Delete bookmark
pt_BR: Excluir favorito

en: New Bookmark
pt_BR: Novo favorito

en: Untitled
pt_BR: Sem título

en: Add new bookmark
pt_BR: Adicionar novo favorito

en: Rename Bookmark
pt_BR: Renomear favorito
