kgeotag - en to sk translation catalogue (82 entries)

en: seconds
sk: sekúnd

en: Maximum distance:
sk: Maximálna vzdialenosť:

en: meters
sk: metre

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: (Re)Assign all images
sk: (Znovu)Priradiť všetky obrázky

en: Save as default
sk: Uložiť ako predvolené

en: Settings saved!
sk: Nastavenia uložené!

en: Rename bookmark
sk: Premenovať záložku

en: New Bookmark
sk: Nová záložka

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Add new bookmark
sk: Pridať novú záložku

en: Rename Bookmark
sk: Premenovať záložku

en: Label:
sk: Popis:

en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

en: Altitude:
sk: Zemepisná šírka:

en: <i>The altitude is looked up automatically</i>
sk: <i>Nadmorská výška sa vyhľadáva automaticky</i>

en: New bookmark
sk: Nová záložka

[ctx: Abbreviated cardinal direction "East"]
en: E
sk: V

[ctx: Abbreviated cardinal direction "West"]
en: W
sk: Z

[ctx: Abbreviated cardinal direction "North"]
en: N
sk: S

[ctx: Abbreviated cardinal direction "South"]
en: S
sk: J

en: Select all images
sk: Vybrať všetky obrázky

en: Select
sk: Vybrať

en: All images
sk: Všetky obrázky

en: Set coordinates manually
sk: Nastaviť súradnice manuálne

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Remove coordinates
sk: Odstrániť súradnice

en: Discard changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Remove image | Remove images
sk[0]: Odstrániť obraz
sk[1]: Odstrániť obrázky
sk[2]: Odstrániť obrázky

en: (No bookmarks defined)
sk: (Nie sú definované žiadne záložky)

en: Photo geotagging program
sk: Program na geotagovanie fotiek

en: Maintainer
sk: Správca

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Preview
sk: Náhľad

en: Map
sk: Mapa

en: Images
sk: Obrázky

en: <p>Could not read geodata from <kbd>%1</kbd>: Could not find the <kbd>gpx</kbd> root element. Apparently, this is not a GPX file!</p>
sk: <p>Nepodarilo sa načítať geodáta z <kbd>%1</kbd>: Nepodarilo sa nájsť koreňový prvok <kbd>gpx</kbd>. Zdá sa, že nejde o súbor GPX!</p>

en: <p><kbd>%1</kbd> seems to be a GPX file, but it contains no geodata!</p>
sk: <p><kbd>%1</kbd> sa javí ako súbor GPX, ale neobsahuje žiadne geodáta!</p>

en: <p><b>Loading GPX file failed</b></p>
sk: <p><b>Načítanie súboru GPX zlyhalo</b></p>

[ctx: Fraction of processed files are added inside the round braces]
en: <p><b>Loading GPX file failed (%1/%2)</b></p>
sk: <p><b>Načítanie súboru GPX zlyhalo (%1/%2)</b></p>

en: <p>Processed one file</p> | <p>Processed %1 files</p>
sk[1]: Spracované súbory
sk[2]: Spracované súbory

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load. The pluralized string for the failed files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
sk[1]: Spracované súbory
sk[2]: Spracované súbory

[ctx: Processed x files message with some files that have been skipped. The pluralized string for the skipped files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
sk[1]: Spracované súbory
sk[2]: Spracované súbory

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load and some that have been skipped. The pluralized strings for the failed (%2) and skipped files counter (%3) are provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2, %3</p> | <p>Processed %1 files; %2, %3</p>
sk[1]: Spracované súbory
sk[2]: Spracované súbory

en: one track | %1 tracks
sk[0]: jedna stopa
sk[1]: %1 stopy
sk[2]: %1 stôp

en: one segment | %1 segments
sk[1]: Segmenty
sk[2]: Segmenty

en: Loading images ...
sk: Načítavanie obrázkov...

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: <p><b>Loading image failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
sk: <p><b>Načítanie obrázka zlyhalo</b></p><p>Nepodarilo sa prečítať<kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image failed (%1/%2)</b></p><p>Could not read <kbd>%3</kbd>.</p>
sk: <p> <b>Načítanie obrázka zlyhalo (%1/%2)</b></p><p>Nepodarilo sa prečítať<kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
sk: <p><b>Načítanie hlavičky obrázka Exif alebo sprievodného súboru XMP zlyhalo</b></p><p>Nepodarilo sa prečítať<kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%2</kbd>.</p>
sk: <p><b>Načítanie hlavičky Exif obrázka alebo sprievodného súboru XMP zlyhalo</b></p><p>Nepodarilo sa prečítať<kbd>%2</kbd>.</p>

en: Add images
sk: Pridať obrázky

[ctx: Message string for some images that failed to load and some that were skipped because they already have been loaded. The pluralized strings for the failed images (%1) and the skipped images (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>%1 and %2.</p>
sk: <p>%1 a %2.</p>

en: 1 image | %1 images
sk[0]: 1 obrázok
sk[1]: %1 obrázky
sk[2]: %1 obrázkov

en: 1 image (%2) | %1 images (%2)
sk[0]: 1 obrázok (%2)
sk[1]: %1 obrázky (%2)
sk[2]: %1 obrázkov (%2)

en: Exact matches search
sk: Vyhľadávanie presných zhôd

en: <p><b>Saving changes failed</b></p>
sk: <p><b>Uloženie zmien zlyhalo</b></p>

[ctx: Saving failed message with the fraction of processed files given in the round braces]
en: <p><b>Saving changes failed (%1/%2)</b></p>
sk: <p><b>Uloženie zmien zlyhalo (%1/%2)</b></p>

en: Nothing to do
sk: Niet čo robiť

en: <p>Could not read metadata from <kbd>%1</kbd>.</p><p>Please check if this file still exists and if you have read access to it (and possibly also to an existing XMP sidecar file).</p>
sk: <p>Nedá sa načítať metadáta z <kbd>%1</kbd>.</p><p> Skontrolujte, či tento súbor stále existuje a či máte k nemu prístup na čítanie (a prípadne aj k existujúcemu súboru XMP sidecar). </p>

en: Crosshairs
sk: Zameriavací kríž

en: Image:
sk: Obrázok:

en: Date/Time:
sk: Dátum/Čas:

en: Coordinates:
sk: Súradnice:

en: read from file
sk: čítať zo súboru

en: exact match
sk: presná zhoda

en: <i>No coordinates set</i>
sk: <i>Nie sú stanovené žiadne súradnice</i>

en: Thumbnail size:
sk: Veľkosť miniatúry:

en: Preview size:
sk: Veľkosť náhľadu:

en: Color:
sk: Farba:

en: Line width:
sk: Šírka čiary:

en: Line style:
sk: Štýl čiary:

en: Solid
sk: Plný

en: Dashes
sk: Pomlčky

en: Dots
sk: Bodky

en: Dash-Dot
sk: Prerušovaný

en: Dash-Dot-Dot
sk: Dvojito prerušovaný

en: Saving
sk: Ukladá sa

en: Opacity: %1%
sk: Nepriehľadnosť: %1%

en: Settings changed
sk: Nastavenia uložené
