kgeotag - en to sl translation catalogue (261 entries)

en: Search for exact matches
sl: Iskanje natančnih ujemanj

en: Maximum deviation of the image's time from a GPS point's time to be considered an exact match:
sl: Maksimalno odstopanje časa slike od časa točke GPS, da se šteje za natančno ujemanje:

en: seconds
sl: sekund

en: Search for interpolated matches
sl: Poišči interpolirana ujemanja

en: Spatial and temporal boundaries for two coordinates used to calculate an interpolated match:
sl: Prostorski in časovni meji za dve koordinati uporabljeni za izračun interpoliranih ujemanj:

en: Maximum interval:
sl: Maksimalni interval:

en: Maximum distance:
sl: Maksimalna razdalja:

en: meters
sl: metrov

en: Save settings
sl: Shrani nastavitve

en: (Re)Assign all images
sl: (Ponovno) dodeli vse slike

en: Combined match search
sl: Kombinirano iskanje ujemanja

en: Search exact matches only
sl: Iskanje samo natančnih ujemanj

en: Search interpolated matches only
sl: Poišči samo interpolirana ujemanja

en: Exclude manually tagged images
sl: Izključi ročno označene slike

en: Save as default
sl: Shrani kot privzeto

en: Settings saved!
sl: Nastavitve shranjene!

en: Add new bookmark for current map center
sl: Dodaj nov zaznamek v trenutni center zemljevida

en: Add new manual bookmark
sl: Dodaj nov ročni zaznamek

en: Rename bookmark
sl: Preimenuj zaznamek

en: Edit coordinates
sl: Uredi koordinate

en: Lookup elevation
sl: Pridobi višino

en: Set elevation manually
sl: Ročno nastavi višino

en: Delete bookmark
sl: Zbriši zaznamek

en: New Bookmark
sl: Novi zaznamek

en: Label for the new bookmark:
sl: Oznaka za novi zaznamek:

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: Add new bookmark
sl: Dodaj nov zaznamek

en: The bookmark "%1" already exists, created "%2" instead.
sl: Zaznamek "%1" že obstaja, namesto tega je bil ustvarjen "%2".

en: Rename Bookmark
sl: Preimenuj zaznamek

en: New label for the new bookmark:
sl: Nova oznaka za novi zaznamek:

en: The label "%1" is already in use. Please choose another name.
sl: Oznaka "%1" je že v rabi. Izberite drugo ime.

en: Really delete bookmark "%1"?
sl: Naj res zbrišem zaznamek "%1"?

en: Set elevation
sl: Nastavi višino

en: Elevation for "%1" (m)
sl: Višina za "%1" (m)

en: Position: %1, %2; Altitude: %3 m
sl: Položaj: %1, %2; Višina: %3 m

en: Label:
sl: Oznaka:

en: Longitude:
sl: Dolžina:

en: Latitude:
sl: Širina:

en: Altitude:
sl: Višina:

en: <i>The altitude is looked up automatically</i>
sl: <i>Nadmorska višina se poišče samodejno</i>

en: New bookmark
sl: Novi zaznamek

en: Data for the new bookmark:
sl: Podatki za novo zaznamek:

en: Manual coordinates
sl: Ročne koordinate

en: Coordinates for %1:
sl: Koordinate za %1:

[ctx: Abbreviated cardinal direction "East"]
en: E
sl: V

[ctx: Abbreviated cardinal direction "West"]
en: W
sl: Z

[ctx: Abbreviated cardinal direction "North"]
en: N
sl: S

[ctx: Abbreviated cardinal direction "South"]
en: S
sl: J

en: The request timed out
sl: Zahtevek je potekel

en: Could not parse the server's response: Failed to create a JSON document.</p><p>The error's description was: %1</p><p>The literal response was:</p><p><kbd>%2</kbd>
sl: Odgovora strežnika ni bilo mogoče razčleniti: Ustvarjanje dokumenta JSON ni uspelo.</p><p>Opis napake je bil: %1</p><p>Dobesedni odgovor je bil:</p><p><kbd>%2</kbd>

en: Could not parse the server's response: Could not read the status value
sl: Odgovora strežnika ni bilo mogoče razčleniti: Vrednosti stanja ni bilo mogoče prebrati

en: Could not read error description
sl: Ni bilo mogoče razbrati opisa napake

en: Could not parse the server's response: Could not read the results array
sl: Odgovora strežnika ni bilo mogoče razčleniti: matrike rezultatov ni bilo mogoče prebrati

en: Could not parse the server's response: Could not read the elevation value
sl: Odgovora strežnika ni bilo mogoče razčleniti: Ni bilo mogoče prebrati vrednosti višine

en: Images' time zone
sl: Časovni pas slik

en: The images were taken in the following timezone:
sl: Slike so bile posnete v naslednjem časovnem pasu:

en: Camera clock time drift
sl: Premik ure ure kamere

en: Deviation between image dates and the (exact) GPS data time:
sl: Odstopanje med podatki s slike in (natančnim) časom GPS naprave:

en: hours
sl: ure

en: minutes
sl: minute

en: Display the fixed dates and times
sl: Prikaži fiksne datume in čase

en: Fix the files' dates and times when saving
sl: Zapiši fiksne datume in čase ob shranjevanju

en: Select all images
sl: Izberi vse slike

en: Select
sl: Izberi

en: All images
sl: Vse slike

en: All images without coordinates
sl: Vse slike brez koordinat

en: All images with coordinates
sl: Vse slike s koordinatami

en: Automatic matching
sl: Samodejno ujemanje

en: Assign to bookmark
sl: Dodeli zaznamku

en: Assign to map center
sl: Dodeli centru zemljevida

en: Set coordinates from clipboard
sl: Nastavi koordinate iz odlagališča

en: Set coordinates manually
sl: Ročno nastavi koordinate

en: Find closest trackpoint
sl: Najdi najbližjo točko sledi

en: Save changes
sl: Shrani spremembe

en: Remove coordinates
sl: Odstrani koordinate

en: Discard changes
sl: Zavrzi spremembe

en: Remove image | Remove images
sl[0]: Odstrani sliko
sl[1]: Odstrani sliki
sl[2]: Odstrani slike
sl[3]: Odstrani slike

en: Open with default viewer
sl: Odpri s privzetim ogledovalnikom

en: (No bookmarks defined)
sl: (Ni določenih zaznamkov)

en: Photo geotagging program
sl: Program za geokodiranje fotografij

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Files/Folders
sl: Datoteke/Mape

en: Files and/or folders to load at startup
sl: Datoteke in/ali mape za nalaganje ob zagonu

en: [files/folders...]
sl: {datoteke/mape...]

en: Add images and/or GPX tracks
sl: Dodaj slike in/ali sledi GPX

en: Add all images and tracks from a folder
sl: Dodaj vse slike in sledi iz mape

en: All processed and saved images
sl: Vse obdelane in shranjene slike

en: All images that already had coordinates
sl: Vse slike, ki so že imele koordinate

en: All tracks
sl: Vse sledi

en: All images and tracks (reset)
sl: Vse slike in sledi (ponovna nastavitev)

en: Assign images to GPS data
sl: Dodeli slike podatkom GPS

en: Save changed images
sl: Shrani spremenjene slike

en: Set default dock arrangement
sl: Nastavi privzeto razporeditev priključkov

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Preview
sl: Predogled

en: Fix time drift
sl: Popravi časovni zamik

en: Map
sl: Zemljevid

en: Unassigned images
sl: Nedodeljene slike

en: Tracks
sl: Sledi

en: Loading timezone data
sl: Nalaganje podatkov o časovnih conah

en: <p>Could not load or parse the timezone data files <kbd>timezones.json</kbd> and/or <kbd>timezones.png</kbd>. Automatic timezone detection won't work.</p><p>Please check your installation!</p><p>If you run manually compiled sources without having installed them, please refer to <a href="https://community.kde.org/KGeoTag#Running_the_compiled_sources">KDE's community wiki</a> on how to make the respective files accessible.</p>
sl: <p>Ni bilo mogoče naložiti ali razčleniti datotek s podatki o časovnih conah <kbd>timezones.json</kbd> in/ali <kbd>timezones.png</kbd>.Samodejno zaznavanje časovnih con ne bo delovalo.</p><p>Prosimo, preverite svojo namestitev!</p><p>Če poganjata ročno prevedene programe, ne da bi jih namestili si oglejte <a href="https://community.kde.org/KGeoTag#Running_the_compiled_sources">wiki skupnosti KDE</a> o tem, kako narediti ustrezne datoteke dostopne.</p>

en: Assigned images
sl: Dodeljene slike

en: Images
sl: Slike

en: Close KGeoTag
sl: Zapri KGeoTag

en: <p>There are pending changes to images that haven't been saved yet. All changes will be discarded if KGeoTag is closed now.</p><p>Do you want to close the program anyway?</p>
sl: <p>Na slikah, ki še niso shranjene, obstajajo spremembe. Vse spremembe bodo zavržene, če se bo KGeoTag zdaj zaprl.</p><p>Ali želite vseeno zapreti program?</p>

en: Please select the images and/or GPX tracks to add
sl: Izberi GPX slike in/ali sledi za dodajanje

en: All supported files (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );; All files (*)
sl: Vse podprte slike (*.jpg *.jpeg *.png *.webp *.tif *.tiff *.ora *.kra *.cr2 *.nef *.dng *.gpx );;; Vse datoteke (*)

en: <p>The selection did not contain any supported files!</p>
sl: <p>Izbira ni vsebovala nobene od podprtih vrst datotek!</p>

en: <p>The following file will be skipped due to an unsupported MIME type:</p><p>%2</p> | <p>The following files will be skipped due to unsupported MIME types:</p><p>%2</p>
sl[0]: <p>Naslednja datoteka bo preskočena, ker je nepodprte vrste MIME:</p><p>%2</p>
sl[1]: <p>Naslednji datoteki bosta preskočeni, ker sta nepodprti vrsti MIME:</p><p>%2</p>
sl[2]: <p>Naslednje datoteke bodo preskočene, ker so nepodprte vrste MIME:</p><p>%2</p>
sl[3]: <p>Naslednje datoteke bodo preskočene, ker so nepodprte vrste MIME:</p><p>%2</p>

en: Please select a folder
sl: Izberite mapo

en: Could not find any supported files in <kbd>%1</kbd>
sl: Ni bilo mogoče najti nobene podprte datoteke v <kbd>%1</kbd>

en: <p>Opening <kbd>%1</kbd> failed. Please be sure to have read access to this file.</p>
sl: <p>Odpiranje <kbd>%1</kbd> ni uspelo. Preverite, da imate bralni dostop do te datoteke.</p>

en: <p>Could not read geodata from <kbd>%1</kbd>: Could not find the <kbd>gpx</kbd> root element. Apparently, this is not a GPX file!</p>
sl: <p>Geodetski podatkov iz <kbd>%1</kbd> ni bilo mogoče prebrati: ni bilo mogoče najti korenskega elementa <kbd>gpx</kbd>. Kot kaže, to ni datoteka GPX!</p>

en: <p><kbd>%1</kbd> seems to be a GPX file, but it contains no geodata!</p>
sl: <p><kbd>%1</kbd> se kaže kot datoteka GPX, a ne vsebuje geodetskih podatkov!</p>

en: <p>XML parsing failed for <kbd>%1</kbd>. Either, no data could be loaded at all, or only a part of it.</p>
sl: <p>Razčlenjevanje XML ni uspelo za <kbd>%1</kbd>. Ali ni bilo mogoče naložiti sploh nobenih podatkov ali pa samo njihov del.</p>

en: <p><b>Loading GPX file failed</b></p>
sl: <p><b>Nalaganje datoteke GPX ni uspelo</b></p>

[ctx: Fraction of processed files are added inside the round braces]
en: <p><b>Loading GPX file failed (%1/%2)</b></p>
sl: <p><b>Nalaganje datoteke GPX ni uspelo (%1/%2)</b></p>

en: <p>The next GPX file will be loaded now.</p>
sl: <p>Naslednja datoteka GPX bo zdaj naložena.</p>

en: Load GPX data
sl: Naloži sled GPX

en: <p>Processed one file</p> | <p>Processed %1 files</p>
sl[0]: <p>Obdelana %1 datoteka</p>
sl[1]: <p>Obdelani %1 datoteki</p>
sl[2]: <p>Obdelane %1 datoteke</p>
sl[3]: <p>Obdelanih %1 datotek</p>

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load. The pluralized string for the failed files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
sl[0]: <p>Obdelana %1 datoteka; %2</p>
sl[1]: <p>Obdelani %1 datoteki; %2</p>
sl[2]: <p>Obdelane %1 datoteke; %2</p>
sl[3]: <p>Obdelanih %1 datotek; %2</p>

en: one file failed to load | %1 files failed to load
sl[0]: %1 datoteki se ni uspelo naložiti
sl[1]: %1 datotekam se ni uspelo naložiti
sl[2]: %1 datotekam se ni uspelo naložiti
sl[3]: %1 datotekam se ni uspelo naložiti

[ctx: Processed x files message with some files that have been skipped. The pluralized string for the skipped files counter (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2</p> | <p>Processed %1 files; %2</p>
sl[0]: <p>Obdelana %1 datoteka; %2</p>
sl[1]: <p>Obdelani %1 datoteki; %2</p>
sl[2]: <p>Obdelane %1 datoteke; %2</p>
sl[3]: <p>Obdelanih %1 datotek; %2</p>

en: one already loaded file has been skipped | %1 already loaded files have been skipped
sl[0]: %1 že naložena datoteka je bila preskočena
sl[1]: %1 že naloženi datoteki sta bili preskočeni
sl[2]: %1 že naložene datoteke so bile preskočene
sl[3]: %1 že naloženih datotek je bilo preskočeno

[ctx: Processed x files message with some files that failed to load and some that have been skipped. The pluralized strings for the failed (%2) and skipped files counter (%3) are provided by the following i18np call.]
en: <p>Processed one file; %2, %3</p> | <p>Processed %1 files; %2, %3</p>
sl[0]: <p>Obdelana %1 datoteka; %2, %3</p>
sl[1]: <p>Obdelani %1 datoteki; %2, %3</p>
sl[2]: <p>Obdelane %1 datoteke; %2, %3</p>
sl[3]: <p>Obdelanih %1 datotek; %2, %3</p>

en: <p>No waypoints could be loaded.</p>
sl: <p>Ni bilo mogoče naložiti točk poti.</p>

[ctx: Loaded x waypoints message with the number of tracks that have been read. The pluralized string for the tracks (%2) is provided by the following i18np call.]
en: <p>Loaded one waypoint from %2</p> | <p>Loaded %1 waypoints from %2</p>
sl[0]: <p>Naložena %1 točka poti iz %2</p>
sl[1]: <p>Naloženi %1 točki poti iz %2</p>
sl[2]: <p>Naložene %1 točke poti iz %2</p>
sl[3]: <p>Naloženih %1 točk poti iz %2</p>

en: one track | %1 tracks
sl[0]: od %1 sledi
sl[1]: od %1 sledi
sl[2]: od %1 sledi
sl[3]: od %1 sledi

[ctx: Loaded x waypoints message with the number of tracks and the number of segments that have been read. The pluralized string for the tracks (%2) and the one for the segments (%3) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Loaded one waypoint from %2 and %3</p> | <p>Loaded %1 waypoints from %2 and %3</p>
sl[0]: <p>Naložena %1 točka poti iz %2 in %3</p>
sl[1]: <p>Naloženi %1 točki poti iz %2 in %3</p>
sl[2]: <p>Naložene %1 točke poti iz %2 in %3</p>
sl[3]: <p>Naloženih %1 točk poti %2 in %3</p>

en: one segment | %1 segments
sl[0]: %1 segment
sl[1]: %1 segmenta
sl[2]: %1 segmenti
sl[3]: %1 segmentov

en: Timezone detection failed
sl: Zaznavanje časovnega pasu ni uspelo

en: <p>The presumably correct timezone for images associated with the loaded GPX file could not be detected.</p><p>Please set the correct timezone manually on the "Fix time drift" page.</p>
sl: <p>Domnevno pravilnega časovnega pasu za slike, povezane z naloženo datoteko GPX, ni bilo mogoče zaznati.</p><p>Na strani "Popravi časovni zamik" ročno nastavite pravi časovni pas.</p>

en: Setting the detected timezone failed
sl: Nastavitev zaznanega časovnega pasu ni uspela

en: <p>The presumably correct timezone "%1" has been detected from the loaded GPX file, but could not be set. This should not happen!</p><p>Please file a bug report about this, including the installed versions of KGeoTag and your system's timezone data (the package owning <kbd>/usr/share/zoneinfo</kbd>).</p><p>You can adjust the timezone setting manually on the "Fix time drift" page.</p>
sl: <p>V naloženi datoteki GPX je bil zaznan domnevno pravilen časovni pas "%1", vendar ga ni bilo mogoče nastaviti. To se ne bi smelo zgoditi!</p><p>Prosimo pošljite poročilo o napaki, vključno z uporabljeno različico KGeoTag in časovno cono vašega sistema (paket, ki je lastnik <kbd>/usr/share/zoneinfo</kbd>).</p><p>Nastavitev časovnega pasu lahko ročno prilagodite na strani "Popravi časovni zamik".</p>

en: Timezone adjusted
sl: Časovni pas prilagojen

en: <p>The loaded GPX file was presumably recorded in the timezone "%1", as well as the photos to associate with it. This timezone has been selected now.</p><p>You can adjust the timezone setting manually on the "Fix time drift" page.</p>
sl: <p>Naložena datoteka GPX je bila domnevno posneta v časovnem pasu "%1", kot tudi fotografije, ki jih je treba povezati z njo. Ta časovni pas je bil zdaj izbran.</p><p>Nastavitev časovnega pasu lahko ročno prilagodite na strani "Popravi časovni zamik".</p>

en: Loading images ...
sl: Nalaganje slik...

en: Cancel
sl: Prekliči

en: <p><b>Loading image failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
sl: <p><b>Nalaganje slik ni uspelo</b></p><p>Ni mogoče brati <kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image failed (%1/%2)</b></p><p>Could not read <kbd>%3</kbd>.</p>
sl: <p><b>Nalaganje slik ni uspelo (%1/%2)</b></p><p>Ni bilo mogoče prebrati <kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%1</kbd>.</p>
sl: <p><b>Nalaganje glave Exif ali priklopne datoteke XMP ni uspelo</b></p><p>Ni bilo mogoče prebrati <kbd>%1</kbd>.</p>

[ctx: Message with a fraction of processed files added in round braces]
en: <p><b>Loading image's Exif header or XMP sidecar file failed</b></p><p>Could not read <kbd>%2</kbd>.</p>
sl: <p><b>Nalaganje glave Exif ali priklopne datoteke XMP ni uspelo</b></p><p>Ni bilo mogoče prebrati <kbd>%2</kbd>.</p>

en: <p>Please check if this file is actually a supported image and if you have read access to it.</p>
sl: <p>Preverite, ali je ta datoteka dejansko podprta slika in da imate bralni dostop do nje.</p>

en: <p>You can retry to load this file or cancel the loading process.</p>
sl: <p>Lahko poskusite znova naložiti to datoteko ali prekličete postopek nalaganja.</p>

en: <p>You can retry to load this file, skip it or cancel the loading process.</p>
sl: <p>Lahko poskusite znova naložiti to datoteko, jo preskočite ali prekličete postopek nalaganja.</p>

en: Add images
sl: Dodaj slike

en: Successfully added one image! | Successfully added %1 images!
sl[0]: Uspešno naložena %1 slika!
sl[1]: Uspešno naloženi %1 sliki!
sl[2]: Uspešno naložene %1 slike!
sl[3]: Uspešno naloženih %1 slik!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load!
sl: Ni bilo mogoče naložiti novih slik, nobena od zahtevanih slik se ni uspela naložiti!

en: Could not add any new images, all requested images have already been loaded!
sl: Ni bilo mogoče naložiti novih slik, vse zahtevane slike so že bile naložene!

en: Could not add any new images, all requested images failed to load or have already been loaded!
sl: Ni bilo mogoče naložiti novih slik, vse zahtevane slike se ali niso uspele naložiti ali so že bile naložene!

en: <p>Successfully added image!</p> | <p>Successfully added %1 images!</p>
sl[0]: <p>Uspešno naložena %1 slika!</p>
sl[1]: <p>Uspešno naloženi %1 sliki!</p>
sl[2]: <p>Uspešno naložene %1 slike!</p>
sl[3]: <p>Uspešno naloženo %1 slik!</p>

en: <p>One image failed to load.</p> | <p>%1 images failed to load.</p>
sl[0]: <p>%1 slika se ni uspela naložiti.</p>
sl[1]: <p>%1 sliki se nista uspeli naložiti.</p>
sl[2]: <p>%1 slike se niso uspele naložiti.</p>
sl[3]: <p>%1 slik se ni uspelo naložiti.</p>

en: <p>One image has already been loaded.</p> | <p>%1 images have already been loaded.</p>
sl[0]: <p>%1 slika je že bila naložena.</p>
sl[1]: <p>%1 sliki sta bili že naloženi.</p>
sl[2]: <p>%1 slike so bile že naložene.</p>
sl[3]: <p>%1 slik je bilo že naloženih.</p>

[ctx: Message string for some images that failed to load and some that were skipped because they already have been loaded. The pluralized strings for the failed images (%1) and the skipped images (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>%1 and %2.</p>
sl: <p>%1 in %2!</p>

en: One image failed to load | %1 images failed to load
sl[0]: %1 sliki se ni uspelo naložiti
sl[1]: %1 slikam se ni uspelo naložiti
sl[2]: %1 slik se ni uspelo naložiti
sl[3]: %1 slik se ni uspelo naložiti

en: one image has already been loaded | %1 images have already been loaded
sl[0]: %1 slika je že bila naložena
sl[1]: %1 sliki sta že bili naloženi
sl[2]: %1 slike so že bile naložene
sl[3]: %1 slik je že bilo naloženih

en: 1 image | %1 images
sl[0]: %1 slika
sl[1]: %1 sliki
sl[2]: %1 slike
sl[3]: %1 slik

en: 1 image (%2) | %1 images (%2)
sl[0]: %1 slika (%2)
sl[1]: %1 sliki (%2)
sl[2]: %1 slike (%2)
sl[3]: %1 slik (%2)

en: all images have the same coordinates
sl: vse slike imajo enake koordinate

en: coordinates differ across the images
sl: koordinate se med slikami razlikujejo

en: Can't search for matches:
    No images have been loaded yet.
sl: Ni mogoče najti ujemanj:
    Nobene slike še ni naložene.

en: Can't search for matches:
    No GPS tracks have been loaded yet.
sl: Ni mogoče najti ujemanj:
    Nobene sledi GPS še ni naložene.

en: Assigning images ...
sl: Dodeljevanje slik ...

[ctx: Message for the number of matches found. The pluralized string for the exact matches (%1) and the interpolated matches (%2) are provided by the following i18np calls.]
en: <p>Found %1 and %2!</p>
sl: <p>Najdeno %1 in %2!</p>

en: one exact match | %1 exact matches
sl[0]: %1 natančno ujemanje
sl[1]: %1 natančni ujemanji
sl[2]: %1 natančna ujemanja
sl[3]: %1 natančnih ujemanj

en: one interpolated match | %1 interpolated matches
sl[0]: %1 interpolativno ujemanje
sl[1]: %1 interpolativni ujemanji
sl[2]: %1 interpolativna ujemanja
sl[3]: %1 interpolativnih ujemanj

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image could not be matched (%2).</p> | <p>%1 images could not be matched (%2).</p>
sl[0]: <p>%1 slika ni imela natančnih ujemanj (%2).</p>
sl[1]: <p>%1 sliki nista imeli natančnih ujemanj (%2).</p>
sl[2]: <p>%1 slike niso imele natančnih ujemanj (%2).</p>
sl[3]: <p>%1 slik ni imelo natančnih ujemanj (%2).</p>

en: of which one image already has coordinates assigned | of which %1 images already have coordinates assigned
sl[0]: od katerih je %1 slika že imela dodeljene koordinate
sl[1]: od katerih sta %1 sliki že imeli dodeljene koordinate
sl[2]: od katerih so %1 slike že imele dodeljene koordinate
sl[3]: od katerih je %1 slik že imelo dodeljene koordinate

en: Could neither find any exact, nor any interpolated matches!
sl: Ni bilo mogoče najti nobenega natančnega niti interpoliranega ujemanja!

en: Exact matches search
sl: Iskanje natančnega ujemanja

en: <p>Found one exact match!</p> | <p>Found %1 exact matches!</p>
sl[0]: <p>Najdeno %1 natančno ujemanje!</p>
sl[1]: <p>Najdeni %1 natančni ujemanji!</p>
sl[2]: <p>Najdena %1 natančna ujemanja!</p>
sl[3]: <p>Najdenih %1 natančnih ujemanj!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no exact match (%2).</p> | <p>%1 images had no exact match (%2).</p>
sl[0]: <p>%1 slika ni imela natančnih ujemanj (%2).</p>
sl[1]: <p>%1 sliki nista imeli natančnih ujemanj (%2).</p>
sl[2]: <p>%1 slike niso imele natančnih ujemanj (%2).</p>
sl[3]: <p>%1 slik ni imelo natančnih ujemanj (%2).</p>

en: Could not find any exact matches!
sl: Ni bilo mogoče najti nobenega natančnega ujemanja!

en: Interpolated matches search
sl: Iskanje ujemanja z interpolacijo

en: <p>Found one interpolated match!</p> | <p>Found %1 interpolated matches!</p>
sl[0]: <p>Najdeno %1 interpolativno ujemanje!</p>
sl[1]: <p>Najdeni %1 interpolativni ujemanji!</p>
sl[2]: <p>Najdena %1 interpolativna ujemanja!</p>
sl[3]: <p>Najdenih %1 interpolativnih ujemanj!</p>

[ctx: Message for the number of unmatched images. The number of images that could not be matched but already have coordinates assigned (%2) is provided by the following i18np call]
en: <p>One image had no interpolated match (%2).</p> | <p>%1 images had no interpolated match (%2).</p>
sl[0]: <p>%1 slika ni imela interpoliranega ujemanja (%2).</p>
sl[1]: <p>%1 sliki nista imeli interpoliranih ujemanj (%2).</p>
sl[2]: <p>%1 slike niso imele interpoliranih ujemanj (%2).</p>
sl[3]: <p>%1 slik ni imelo interpoliranih ujemanj (%2).</p>

en: Could not find any interpolated matches!
sl: Ni bilo mogoče najti nobenega interpoliranega ujemanja!

en: <p><b>Saving changes failed</b></p>
sl: <p><b>Shranjevanje sprememb ni uspelo</b></p>

[ctx: Saving failed message with the fraction of processed files given in the round braces]
en: <p><b>Saving changes failed (%1/%2)</b></p>
sl: <p><b>Shranjevanje sprememb ni uspelo (%1/%2)</b></p>

en: <p>You can retry to process the file or cancel the saving process.</p>
sl: <p>Lahko poskusite ponovno obdelati datoteko ali prekličete postopek shranjevanja.</p>

en: <p>You can retry to process the file, skip it or cancel the saving process.</p>
sl: <p>Lahko poskusite ponovno obdelati datoteko, jo preskočite ali prekličete postopek shranjevanja.</p>

en: Nothing to do
sl: Ni kaj narediti

en: Saving changes ...
sl: Shranjujem spremembe...

en: <p>Could not save changes to <kbd>%1</kbd>: The backup file <kbd>%2</kbd> could not be created.</p><p>Please check if this file doesn't exist yet and be sure to have write access to <kbd>%3</kbd>.</p>
sl: <p>Shranjevanje sprememb na <kbd>%1</kbd> ni uspelo. Varnostne kopije <kbd>%2</kbd> ni bilo mogoče ustvariti.</p><p>Preverite, da ta datoteka še ne obstaja, in se prepričajte, da imate dostop za pisanje na <kbd>%3</kbd>.</p>

en: <p>Could not read metadata from <kbd>%1</kbd>.</p><p>Please check if this file still exists and if you have read access to it (and possibly also to an existing XMP sidecar file).</p>
sl: <p>Metapodatkov iz <kbd>%1</kbd> ni bilo mogoče prebrati.</p><p>Preverite, ali ta datoteka še vedno obstaja in da imate dostop do nje (in morda tudi njene priklopne datoteka XMP).</p>

en: <p>Could not save metadata for <kbd>%1</kbd>.</p>
sl: <p>Metapodatkov za <kbd>%1</kbd> ni bilo mogoče shraniti.</p>

en: <p>Please check if you have write access to <kbd>%1</kbd>!
sl: <p>Preverite ali imate dostop za pisanje na <kbd>%1</kbd>!

en: <p>Please check if this file still exists and if you have write access to it!</p>
sl: <p>Preverite, ali ta datoteka še vedno obstaja in ali imate dostop za pisanje nanjo.</p>

en: No changes could be saved!
sl: Nobenih sprememb ni bilo mogoče shraniti!

en: <p>Some changes could not be saved!</p><p>Successfully saved %1 of %2 images.</p>
sl: <p>Nekaterih sprememb ni bilo mogoče shraniti!</p><p>Uspešno shranjeno %1 od %2 slik.</p>

en: All changes have been successfully saved!
sl: Vse spremembe so bile uspešno shranjene!

en: Elevation lookup
sl: Pridobivanje nadmorske višine

en: <p>Fetching elevation data from opentopodata.org failed.</p><p>The error message was: %1</p>
sl: <p>Pridobivanje podatkov o nadmorski višini z opentopodata.org ni uspelo.</p><p>Sporočilo o napaki je bilo:%1</p>

en: Fetching elevation data failed: The requested location is not present in the currently chosen elevation dataset.
sl: Pridobivanje podatkov o višini ni uspelo: zahtevane lokacije ni v trenutno izbranem naboru podatkov o višini.

en: Fetching elevation data failed: None of the requested locations are present in the currently chosen elevation dataset.
sl: Pridobivanje podatkov o nadmorski višini ni uspelo: nobene od zahtevanih lokacij ni v trenutno izbranem naboru podatkov o nadmorski višini.

en: Fetching elevation data is incomplete: Some of the requested locations are not present in the currently chosen elevation dataset.
sl: Pridobivanje podatkov o nadmorski višini je nepopolno: nekatere zahtevane lokacije niso prisotne v trenutno izbranem naboru podatkov o nadmorski višini.

en: The image has pending changes! Do you really want to remove it and discard the changes? | At least one of the images has pending changes. Do you really want to remove them and discard all changes?
sl[0]: Ena slika ima čakajoče spremembe. Ali jo res želite odstraniti in zavreči vse spremembe?
sl[1]: Vsaj ena slika ima čakajoče spremembe. Ali jih res želite odstraniti in zavreči vse spremembe?
sl[2]: Vsaj ena slika ima čakajoče spremembe. Ali jih res želite odstraniti in zavreči vse spremembe?
sl[3]: Vsaj ena slika ima čakajoče spremembe. Ali jih res želite odstraniti in zavreči vse spremembe?

en: Remove all processed and saved images
sl: Odstrani vse obdelane in shranjene slike

en: Removed one image | Removed %1 images
sl[0]: Odstranjena %1 slika
sl[1]: Odstranjeni %1 sliki
sl[2]: Odstranjene %1 slike
sl[3]: Odstranjenih %1 slik

en: Remove images that already had coordinates
sl: Odstrani slike, ki so že imele koordinate

en: Remove all images
sl: Odstrani vse slike

en: <p>There are pending changes to images that haven't been saved yet. All changes will be discarded if all images are removed now.</p><p>Do you really want to remove all images anyway?</p>
sl: <p>Na slikah obstajajo spremembe, ki še niso shranjene. Vse spremembe bodo zavržene, če bodo zdaj vse slike odstranjene.</p><p>Ali kljub temu res želite odstraniti vse slike?</p>

en: Remove all images and tracks (reset)
sl: Odstrani vse slike in sledi (ponovna nastavitev)

en: Failed to parse clipboard data
sl: Ni bilo mogoče razčleniti podatkov na odlagališču

en: Could not parse the clipboard's text to valid coordinates
sl: Ni bilo mogoče razčleniti besedila na odlagališču v veljavne koordinate

en: No geodata has been loaded yet!
sl: Nobenih geopodatkov še ni bilo naloženih!

[ctx: This displays the coordinates of the current map center]
en: Map center position: %1, %2
sl: Preslikaj pozicijo centra: %1, %2

en: Floating items
sl: Plavajoči predmeti

en: Crosshairs
sl: Ciljni križ

en: Image:
sl: Slika:

en: Date/Time:
sl: Datum/Čas:

en: Coordinates:
sl: Koordinate:

en: read from file
sl: prebrano iz datoteke

en: exact match
sl: natančno ujemanje

en: interpolated match
sl: interpolativno ujemanje

en: manually set
sl: ročno nastavljeno

en: <p>Position: %1, %2; Altitude: %3 m<br/>(%4)</p>
sl: <p>Položaj: %1, %2; Višina: %3 m<br/>(%4)</p>

en: <i>No coordinates set</i>
sl: <i>Ni nastavljenih koordinat</i>

en: Date/Time
    (corrected):
sl: Datum/Čas
    (popravljen):

en: Skip current image
sl: Preskoči trenutno sliko

en: KGeoTag: Settings
sl: KGeoTag: Nastavitve

en: KGeoTag settings
sl: KGeoTag nastavitve

en: Image lists
sl: Seznami slik

en: <p>Loaded images can either be listed in two different lists (one for all images without and one for images with coordinates), or using a combined consecutive list for all images.</p><p>Use the following images list(s) mode:</p>
sl: <p>Naložene slike so lahko navedene na dveh različnih seznamih (enem za vse slike brez in enem za slike s koordinatami ali kombinirani zaporedni seznam za vse slike.</p><p>Uporabite naslednji način seznama(ov) slik:</p>

en: Separate "Assigned" and "Unassigned" list
sl: Posebej seznama "Dodeljenih"  in "Nedodeljenih"

en: One combined list for all images
sl: En kombiniran seznam vseh slik

en: Image Assignment
sl: Dodeljevanje slike

en: Search type for the main menu "Assign images to GPS data" entry
sl: Vrsta iskanja za vnos glavnega menija "Določi slike za vnos GPS"

en: This triggers an automatic (re-)assignment of all images, respecting the "Exclude manually tagged images" setting from the "Automatic assignment" dock.
sl: To sproži samodejno (ponovno) dodeljevanje vseh slik, ki spoštuje nastavitev "Izvzemi ročno označene slike" iz kupa "Samodejno dodeljevanje".

en: Thumbnails and previews
sl: Predogledne sličice in predogledi

en: Thumbnail size:
sl: Velikost predogledne sličice:

en: Preview size:
sl: Velikost predogleda:

en: Please restart the program after changes to these values so that they are applied and become visible.
sl: Znova zaženite program po spremembah teh vrednosti, da bodo uveljavljene in postane vidne.

en: GPX track rendering
sl: Upodabljanje sledi GPX

en: Color:
sl: Barva:

en: Line width:
sl: Širina črte:

en: Line style:
sl: Oblika črte:

en: Solid
sl: Polna

en: Dashes
sl: Črtkana

en: Dots
sl: Pikčasta

en: Dash-Dot
sl: Črta-pika

en: Dash-Dot-Dot
sl: Črta-pika-pika

en: Elevations can be looked up using opentopodata.org's web API.
sl: Višine lahko najdete s pomočjo spletnega aplikacijskega vmesnika opentopodata.org.

en: Elevation dataset:
sl: Podatkovna zbirka višin:

en: Cf. <a href="https://www.opentopodata.org/">https://www.opentopodata.org/</a> for further information about the available datasets, like the respective coverage!
sl: Prim. <a href="https://www.opentopodata.org/">https://www.opentopodata.org/</a> za nadaljnje informacije o razpoložljivih naborih podatkov, kot npr. ustrezna pokritost!

en: Request and set altitudes automatically
sl: Samodejno zahtevajte in nastavljajte višine

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: Write changes to:
sl: Zapiši spremembe na:

en: Exif header
sl: Glava Exif

en: XMP sidecar file
sl: Priklopna datoteka XMP

en: Exif header and XMP sidecar file
sl: Glava Exif in priklopna datoteka XMP

en: Allow altering Exif headers of RAW images
sl: Dovoli spremembo glav Exif surovih slik

en: <b>Caution!</b> This is experimental. By default, regardless of the setting for "Write changes to", all changes to RAW images are written to XMP sidecar files. Have backups and check your Exif data to be still complete and correct when using this!
sl: <b>Pozor!</b> To je eksperimentalno. Ne glede na nastavitve "Zapiši spremembe v" se privzeto vse spremembe surovih slik zapišejo v priklopne datoteke. Imejte varnostne kopije in preverite vaše podatke Exif za celovitost in pravilnost, kadar uporabljate to nastavitev!

en: Create a backups before altering a file
sl: Ustvari varovalne kopije pred spremembo datoteke

en: Opacity: %1%
sl: Neprosojnost: %1%

en: Settings changed
sl: Nastavitve spremenjene

en: Please restart KGeoTag to apply the changed settings and make them visible!
sl: Znova zaženite KGeoTag, da uporabite spremenjene nastavitve in jih naredite vidne!

en: Remove track | Remove tracks
sl[0]: Odstrani sled
sl[1]: Odstrani sledi
sl[2]: Odstrani sledi
sl[3]: Odstrani sledi

en: <i>No track selected</i>
sl: <i>Ni izbrane nobene sledi</i>

en: %1 trackpoint | %1 trackpoints
sl[0]: %1 točka na poti
sl[1]: %1 točki na poti
sl[2]: %1 točke na poti
sl[3]: %1 točk na poti

en: Selected trackpoint %1 of %2
sl: Izbranih točk na poti %1 od %2
