kget - en to bg translation catalogue (709 entries)

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Syntax
bg: Синтаксис

en: Escape sequences
bg: Екраниращи последователности

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticDeletionEnabled)
en: Automatically delete all transfer history older than:
bg: Автоматично изтриване на всички записи в историята на трансферите, по-стари от:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
bg: Икона в системния панел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
bg: Изпълнение на действие след приключване на всички изтегляния:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
bg: Изход от KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
bg: При зареждане:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
bg: Възстановяване състоянията на изтеглянията

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
bg: Започване на всички изтегляния

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
bg: Спиране на всички изтегляния

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
bg: Ядро на историята:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
bg: Активиране на глобално проследяване на прогрес на KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
bg: Показване на всяко единично изтегляне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
bg: Показване на цялостния прогрес

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
bg: Обработване на съществуващи файлове/трансфери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
bg: Питане винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
bg: Автоматично преименуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
bg: Презаписване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
bg: Показване на кошницата за пускане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
bg: Включване на анимации

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
bg: Използване на стандартната папка за групите като предложение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
bg: Запитване за местоположение за запазване, ако няма стандартни папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
bg: Преименуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
bg: Избор на икона...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
bg: Използване кат програма за изтегляния за Konqueror

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
bg: Следене на клипборда за файлове за изтегляне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
bg: С отчитане на регистъра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
bg: &Увеличаване на приоритета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
bg: &Намаляване на приоритета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
bg: Максимален брой изтегляния за група:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
bg: Без ограничение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
bg: Ограничение по скорост

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
bg: &Глобално ограничение на изтеглянията:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_GlobalDownloadLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_GlobalUploadLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_TransferSpeedLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: prop
en:  KiB/s
bg:  KiB/сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
bg: &Глобално ограничение на качванията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
bg: За трансфер:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
bg: Повторно свързване при прекъсната връзка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
bg: Брой опити:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
bg: Възобновяване след:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
bg:  сек

en: Could not open KWallet
bg: Не можа да се отвори KWallet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
bg: Включване на уеб-интерфейса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
bg: Потребител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
bg: Парола:

en: Include
bg: Включване

en: Exclude
bg: Изключване

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
bg: Широчината колоната в изгледа на историята

en: Plugins
bg: Приставки

en: Turn Off Computer
bg: Изключване на компютъра

en: Hibernate Computer
bg: Дълбоко приспиване

en: Suspend Computer
bg: Приспиване в паметта

en: Day(s)
bg: Дни

en: Hour(s)
bg: Часа

en: Minute(s)
bg: Минути

en: Second(s)
bg: Секунди

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Change appearance settings
bg: Промяна на външния вид

en: Groups
bg: Групи

en: Manage the groups
bg: Управление на групите

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
bg: Мрежа

en: Network and Downloads
bg: Мрежа и изтегляния

en: Web Interface
bg: Уеб-интерфейс

en: Control KGet over a Network or the Internet
bg: Контрол на KGet през мрежата или интернет

en: Verification
bg: Проверка

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
bg: Интеграция

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Advanced Options
bg: Допълнителни настройки

en: Transfer Plugins
bg: Приставки за трансфер

en: New Group
bg: Нова група

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
bg: Автоматична проверка на контролните суми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
bg: Използвана контролна сума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
bg: Слаба (най-бърза)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
bg: Силна (препоръчителна)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
bg: Най-силна (най-бавна)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
bg: Подпис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
bg: Автоматична проверка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
bg: Автоматично изтегляне на липсващи ключове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
bg: Сървъри с ключове:

en: Error
bg: Грешка

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
bg: Размерът на файла е по-голям от максималния файлов размер, поддържан от VFAT.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
bg: %1 е премахнат, защото е докладван грешен размер на файла.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
bg: Файл

[ctx: status of the download]
en: Status
bg: Състояние

[ctx: size of the download]
en: Size
bg: Големина

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
bg: Контролна сума

[ctx: signature of a file]
en: Signature
bg: Подпис

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
bg: Няма сървър за изтегляне на ключове, посочен в настройките. Изтеглянето е прекъснато.

en: No key server
bg: Няма сървър с ключове

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
bg: Няма намерен подходящ сървър за ключове, не са свалени ключове. Добавете повече сървъри в настройките или рестартирайте KGet и повторете изтеглянето.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете групата %1?

en: Remove Group
bg: Премахване на група

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете следните групи?

en: Remove groups
bg: Премахване на групи

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
bg: <p>Следният трансфер е добавен в списъка за изтегляне:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
bg: Добавено е изтегляне

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
bg: <p>Следният трансфер е добавен в списъка за изтегляне:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
bg: <p>Следните трансфери са добавени в списъка за изтегляне:</p>

en: My Downloads
bg: Моите изтегляния

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
bg: Файлът „%1“ вече съществува.
    Да се презапише ли?

en: Overwrite existing file?
bg: Да се презапише ли съществуващият файл?

en: Unable to save to: %1
bg: Неуспешен запис в: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
bg[0]: <p>Следният адрес не може да се изтегли, неговия протокол не се поддържа от KGet:</p>
bg[1]: <p>Следните адреси не можаха да се изтеглят, техните протоколи не се поддържат от KGet:</p>

en: Protocol unsupported
bg: Неподдържан протокол

en: New Download
bg: Ново изтегляне

en: Enter URL:
bg: Въведете адрес:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
bg: Избиране на директория

[ctx: @title:window]
en: Save As
bg: Запазване като

en: Malformed URL:
    %1
bg: Неправилен адрес:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
bg: Неправилен адрес, липсва протокол:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
bg: Вече сте завършили изтеглянето от: 
    
    %1
    
    Да се изтегли ли отново?

en: Download it again?
bg: Да се свали ли отново?

[ctx: @action:button]
en: Download Again
bg: Повторно изтегляне

[ctx: @action:button]
en: Skip
bg: Пропускане

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
bg: Извършва се изтегляне от: 
    
    %1
    
    Да се изтрие ли и изтегли отново?

en: Delete it and download again?
bg: Да се изтрие ли и свали отново?

en: Directory is not writable
bg: Нямате права за запис в тази директория

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
bg: Вече сте изтеглили този файл от друго място.
    
    Да се изтрие ли и изтегли отново?

en: File already downloaded. Download anyway?
bg: Файлът вече е изтеглен. Да се изтегли ли въпреки това?

en: You are already downloading the same file
bg: Вече сваляте същия файл

en: File already exists
bg: Файлът вече съществува

en: Internet connection established, resuming transfers.
bg: Връзката с интернет е осъществена, възобновяване на трансферите.

en: No internet connection, stopping transfers.
bg: Няма връзка с интернет, спиране на трансферите.

en: Plugin loader could not load the plugin %1: %2.
bg: Програмата за зареждане на приставки не може да зареди приставка %1: %2.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
bg: Елементът
    %1
    не е изтрит, понеже е директория.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
bg: Елементът %1 не е изтрит, понеже не е локален файл.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
bg: <p>Следните файлове се изтеглиха::</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
bg: Изтеглянето завърши

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
bg: <p>Следният трансфер е започнат:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
bg: Изтеглянето започна

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
bg: <p>Възникна грешка в следния трансфер:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Съобщението за грешка е:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

[ctx: @action:button]
en: Resolve
bg: Разрешаване

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
bg: KGet се затваря, защото всички изтегляния са завършени.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
bg: Компютърът ще се изключи, защото всички изтегляния са завършени.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
bg: Изключване

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
bg: Компютърът ще премине в хибернация, защото всички изтегляния са завършени.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
bg: Приспиване

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
bg: Компютърът ще премине в режим Приспиване, защото всички изтегляния са завършени.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
bg: Дълбоко приспиване

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
bg: Прекъсване

en: <p>All transfers have been finished.</p>
bg: <p>Всички трансфери са завършени.</p>

en: Downloads completed
bg: Изтеглянията завършиха

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
bg[0]: KGet изтегля %1 файл
bg[1]: KGet изтегля %1 файла

en: KGet Transfer
bg: Трансфер на KGet

en: Error trying to get %1
bg: Грешка при опит за получаване на %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
bg: Ключът за проверка на подписа липсва, искате ли да го изтеглите?

[ctx: @action:button]
en: Download
bg: Изтегляне

[ctx: @action:button]
en: Continue Without
bg: Продължаване без това

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
bg: Подписът не може да бъде проверен за %1. Вижте трансферните настройки за повече информация.

en: Signature not verified
bg: Подписът не е проверен

en: Downloading....
bg: Изтегляне....

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
bg: Задържано

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
bg: Спряно

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
bg: Прекъснато

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
bg: Готово

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
bg: Промяна на дестинацията

en: 1 Item | %1 Items
bg[0]: 1 обект
bg[1]: %1 обекта

en: %1/s
bg: %1/сек

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
bg: Начало

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
bg: Спиране

[ctx: not available]
en: n/a
bg: липсва

en: Stalled
bg: Застой

[ctx: name of download]
en: Name
bg: Име

[ctx: status of download]
en: Status
bg: Състояние

[ctx: size of download]
en: Size
bg: Големина

[ctx: progress of download]
en: Progress
bg: Напредък

[ctx: speed of download]
en: Speed
bg: Скорост

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
bg: Оставащо време

en: Question
bg: Въпрос

en: Appl&y to all
bg: &Прилагане към всички

en: No download directory specified.
bg: Няма посочена директория за изтегляния.

en: Invalid download directory specified.
bg: Зададена е невалидна директория за изтегляния.

en: Download directory is not writeable.
bg: Нямате права за запис в директорията за изтеглянията.

en: No download destination specified.
bg: Няма посочена дестинация за изтеглянията.

en: Invalid download destination specified.
bg: Зададена е невалидна дестинация за изтегляния.

en: Download destination is not writeable.
bg: Нямате права за запис в дестинацията за изтеглянията.

en: No URL specified.
bg: Няма зададен URL-адрес.

en: Malformed URL.
bg: Неправилен URL-адрес.

en: Malformed URL, protocol missing.
bg: Неправилен адрес, липсва протокол.

en: Malformed URL, host missing.
bg: Неправилен адрес, липсва хост.

en: Invalid download directory specified:
    %1
bg: Зададена е невалидна директория за изтегляния:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
bg: Нямате права за запис в директорията за изтеглянията:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
bg: Зададена е невалидна дестинация за изтегляния:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
bg: Нямате права за запис в дестинацията за изтеглянията:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
bg: Неправилен адрес, липсва хост:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
bg: Файлът вече съществува. Да се презапише ли?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
bg: Вече сте изтеглили този файл от друго място.
    Да се изтрие ли и изтегли отново?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
bg: Вече изтегляте този файл от друго място.
    Да се изтрие ли и изтегли отново?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
bg: Вече сте завършили изтеглянето от това място. Да се изтегли ли отново?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
bg: Извършва се изтегляне от това място. 
    Да се изтрие ли и изтегли отново?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
bg: Файлът вече съществува.
    %1
    Да се презапише ли?

en: Malformed URLs.
bg: Неправилен URL-адрес.

en: Malformed URLs, protocol missing.
bg: Неправилен адрес, липсва протокол.

en: Malformed URLs, host missing.
bg: Неправилен адрес, липсва хост.

en: Malformed URLs:
    %1
bg: Неправилен адрес:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
bg: Неправилен адрес, липсва протокол:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
bg: Неправилен адрес, липсва хост:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
bg: Нямате права за запис в дестинациите:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
bg: Файловете вече съществуват. Да се презапишат ли?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
bg: Вече сте завършили изтеглянията до тези дестинации. Да се изтеглят ли отново?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
bg: Извършва се изтегляне в тези дестинации. 
    Да се изтрият ли и изтеглят отново?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
bg: Вече сте завършили изтеглянията от тези места. Да се изтеглят ли отново?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
bg: Извършва се изтегляне от тези места. 
    Да се изтрият ли и изтеглят отново?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
bg: Файловете вече съществуват:
    %1
     Да се презапишат ли?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
bg: Вече сте завършили изтеглянията до тези дестинации: 
    
    %1
    
    Да се изтеглят ли отново?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
bg: Извършва се изтегляне в тези дестинации: 
    
    %1
    
    Да се изтрият ли и изтеглят отново?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
bg: Вече сте завършили изтеглянията от тези места:
    
    %1
    
     Да се изтеглят ли отново?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
bg: Извършва се изтегляне от тези места: 
    
    %1
    
    Да се изтрият ли и изтеглят отново?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
bg: Вид

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
bg: Хеш

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
bg: Проверено

en: An advanced download manager by KDE
bg: Програма с разширени възможности за управление на изтеглянията от KDE

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
bg: Поддръжка, основна разработка, автор на приставката за торенти

en: Core Developer
bg: Основен разработчик

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
bg: Основна разработка, автор на приставката за многонишковост

en: Developer
bg: Разработчик

en: Mms Plugin Author
bg: Автор на приставката Mms

en: Former Developer
bg: Бивш разработчик

en: BTCore (KTorrent) Developer
bg: Разработчик на BTCore (KTorrent)

en: Design of Web Interface
bg: Дизайн на уеб-интерфейса

en: Start KGet with drop target
bg: Зареждане на KGet с кошница за пускане

en: Start KGet with hidden main window
bg: Зареждане на KGet със скрит основен прозорец

en: Start KGet without drop target animation
bg: Зареждане на KGet без кошница за пускане

en: Execute Unit Testing
bg: Изпълняване на тестове

en: URL(s) to download
bg: Адрес(и) за изтегляне

en: &New Download...
bg: &Ново изтегляне...

en: &Import Transfers...
bg: &Импортиране на трансфери...

en: &Export Transfers List...
bg: &Експортиране на списък с трансфери...

en: &Create a Metalink...
bg: &Създаване на Metalink...

en: Top Priority
bg: Най-висок приоритет

en: Least Priority
bg: Най-нисък приоритет

en: Increase Priority
bg: Увеличаване на приоритета

en: Decrease Priority
bg: Намаляване на приоритета

[ctx: @action]
en: Delete Group
bg: Изтриване на група

[ctx: @action]
en: Rename Group...
bg: Преименуване на група...

en: Set Icon...
bg: Задаване на икона...

en: Auto-Paste Mode
bg: Режим на автоматично поставяне

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
bg: Бутонът <b>Автоматично поставяне</b>превключва режима за автоматично поставяне.
    Когато е включен, KGet периодично ще сканира клипборда за URL-адреси и автоматично ще ги поставя.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
bg: Използване на KGet като мениджър за изтегляния за Konqueror

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
bg: Премахване на избраното

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
bg: Премахване на всички завършени

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
bg: Премахване на избраните и изтриване на файловете

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
bg: Изтегляне отново на избраните

en: Start All
bg: Стартиране на всички

en: Start Selected
bg: Стартиране на избраните

en: Pause All
bg: Паузиране на всички

en: Stop Selected
bg: Спиране на избраните

en: Start
bg: Стартиране

en: Pause
bg: Пауза

en: Open Destination
bg: Отваряне на дестинация

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Show Details
bg: Показване на подробности

en: Copy URL to Clipboard
bg: Копиране на адреса в клипборда

en: &Transfer History
bg: &История на трансферите

en: &Group Settings
bg: &настройки на група

en: &Transfer Settings
bg: Настройки на &трансферите

en: Import &Links...
bg: Импортиране на &връзки...

en: After downloads finished action
bg: Действия след завършване на изтеглянията

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
bg: Без действия

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
bg: Стартирате програмата KGet за първи път.
    Искате ли да бъде интегрирана с Konqueror?

en: Konqueror Integration
bg: Интеграция с Konqueror

en: Enable
bg: Включване

en: Do Not Enable
bg: Без интегриране

[ctx: @title:window]
en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: All Openable Files
bg: Всички файлове за отваряне

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
bg: Някои трансфери все още се изпълняват.
    Сигурни ли сте, че искате да затворите KGet?

en: Confirm Quit
bg: Потвърждение на излизането

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
bg: Експортиране на трансфери

en: KGet Transfer List
bg: Списък с трансфери на KGet

en: Text File
bg: Текстов файл

en: Enter Group Name
bg: Въведете име на групата

en: Group name:
bg: Име на група:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете избрания трансфер?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете избраните трансфери?

en: Confirm transfer delete
bg: Потвърждаване на изтриването на трансфера

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избрания трансфер включително и файловете?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете избраните трансфери, включително и файловете?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
bg: KGet временно е деактивиран като мениджър за изтегляния на Konqueror. Ако искате да го изключите за постоянно, отидете до Настройки-> Интеграция и деактивирайте "Използване като мениджър на изтегляния на Konqueror".

en: The dropped file is a KGet Transfer List
bg: Завлеченият файл е трансферен списък на KGet

en: &Download
bg: &Изтегляне

en: &Load transfer list
bg: &Зареждане на списък с трансфери

en: Advanced Details for %1
bg: Допълнителни детайли за %1

en: Files
bg: Файлове

en: Trackers
bg: Следящи сървъри

en: Webseeds
bg: Уеб сийд

en: Chunk
bg: Парче

en: Progress
bg: Напредък

en: Peer
bg: Потребител

en: Down Speed
bg: Скорост на изтегляне

en: Number of the chunk
bg: Номер на парчето

en: Download progress of the chunk
bg: Напредък на изтеглянето на парчето

en: Which peer we are downloading it from
bg: От кой пиър се изтегля

en: Download speed of the chunk
bg: Скорост на изтегляне на парчето

en: Which files the chunk is located in
bg: В кои файлове се намира чанка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
bg: Парчета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
bg: Общо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
bg: Изтегляни в момента:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
bg: Изтеглени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
bg: Изключени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
bg: Оставащи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
bg: Размер:

[ctx: Open file]
en: Open
bg: Отваряне

en: Download first
bg: Изтегляне първо

en: Download normally
bg: Нормално изтегляне

en: Download last
bg: Изтегляне последно

en: Do Not Download
bg: Без изтегляне

en: Delete File(s)
bg: Изтриване на файл(ове)

en: Move File
bg: Преместване на файл

en: Collapse Folder Tree
bg: Свиване на дървото с папки

en: Expand Folder Tree
bg: Разгъване на дървото с папки

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
bg[0]: Ще загубите всички данни във файла, сигурни ли сте, че искате да извършите това?
bg[1]: Ще загубите всички данни във файловете, сигурни ли сте, че искате да извършите това?

en: Select a directory to move the data to
bg: Изберете директория за преместване на данните

en: Priority
bg: Приоритет

en: Preview
bg: Преглед

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
bg: % завършено

[ctx: Download first]
en: First
bg: Първо

[ctx: Download last]
en: Last
bg: Последно

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: Preview available]
en: Available
bg: Наличен

[ctx: Preview pending]
en: Pending
bg: Изчакващо

[ctx: No preview available]
en: No
bg: Не

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
bg: Нормално

[ctx: preview available]
en: Available
bg: Наличен

en: Kick Peer
bg: Изритване на потребител

en: Ban Peer
bg: Блокиране на потребител

[ctx: Choked]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not choked]
en: No
bg: Без

[ctx: Snubbed]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not snubbed]
en: No
bg: Не

[ctx: Interested]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not Interested]
en: No
bg: Не

[ctx: Interesting]
en: Yes
bg: Да

[ctx: Not Interesting]
en: No
bg: Не

en: IP Address
bg: IP адрес

en: Client
bg: Клиент

en: Up Speed
bg: Скорост на качване

en: Choked
bg: Раздробен

en: Snubbed
bg: Спрян

en: Availability
bg: Наличност

en: DHT
bg: DHT (протокол за размяна между децентрализирани потребители)

en: Score
bg: Точки

en: Upload Slot
bg: Изключване на всички

en: Requests
bg: Заявки

en: Downloaded
bg: Свалени

en: Uploaded
bg: Качени

en: Interested
bg: Заинтересован

en: Interesting
bg: Интересен

en: IP address of the peer
bg: IP, което да бъде изпратено на координиращия сървър

en: Which client the peer is using
bg: Кой клиент се използва от пиър

en: Download speed
bg: Скорост на изтегляне

en: Upload speed
bg: Скорост на качване

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
bg: Пиърът ни запълни. Ако сме запълнени, пиърът няма повече да изпраща данни.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
bg: Snubbed (спрян) означава, че пиърът не ни е изпращал никакви данни през последните 2 минути

en: How much of the torrent's data the peer has
bg: Колко торент данни притежава пиъра

en: Whether or not the peer has DHT enabled
bg: Независимо дали отсрещната страна има активиран DHT

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
bg: Точки на пиъра. KTorrent използва това, за да определи към кого да качва.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
bg: Само пиъри, които имат слот за качване ще получат данни от нас

en: The number of download and upload requests
bg: Броят на заявките за изтегляне и качване

en: How much data we have downloaded from this peer
bg: Колко данни са изтеглени от този потребител

en: How much data we have uploaded to this peer
bg: Колко данни са качени към този потребител

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
bg: Независимо дали отсрещната страна се интересува от изтеглянето на данни от нас

en: Whether we are interested in downloading from this peer
bg: Дали ние се интересуваме от изтегляне от този пиър

en: File
bg: Файл

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
bg: Големина

en: Url
bg: Url-адрес

en: Status
bg: Състояние

en: Seeders
bg: Качващи

en: Leechers
bg: Изтеглящи

en: Times Downloaded
bg: Брой изтегляния

en: Next Update
bg: Следващо обновяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
bg: Добавяне на сървър

en: Enter the URL of the tracker:
bg: Въведете URL-адрес на следящ сървър

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
bg: Вече има тракър с име <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
bg: Премахване на тракър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
bg: Промяна на тракър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
bg: Актуализиране на тракър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
bg: URL-адрес

en: Speed
bg: Скорост

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
bg: Не може да се добави уеб сийд %1, той вече е част от списъка с уеб сийд-ове.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
bg: Не може да се премахне уеб сийд %1, той е част от торента.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
bg: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed за добавяне към торента.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Забележка: </span>Само http webseeds се поддържат.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
bg: Добавяне на уеб сийд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
bg: Премахване на уеб сийд

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
bg: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
bg: Качващи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
bg: Скорост на изтегляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
bg: Изтеглящи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
bg: Скорост на качване:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
bg: Оставащи:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
bg: Всички:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
bg: Източник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
bg: Запис в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
bg: Ограничение на качването за трансфер:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
bg: Без ограничение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
bg: Ограничение на качването за трансфер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
bg: Активиране на UDP протокол

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
bg: Папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
bg: Стандартна папка за торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
bg: Стандартна временна папка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
bg: Преразпределяне на дисковото пространство

[ctx: @title]
en: Select a New Torrent File
bg: Изберете нов торент файл

en: Downloading Torrent File....
bg: Изтегляне на торент файл...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
bg: Изтегляне....

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
bg: Не можете да добавяте координиращ сървър към частен торент.

en: Torrent file does not exist
bg: Торент файлът не съществува

en: Analyzing torrent....
bg: Анализиране на торента...

en: Cannot initialize port...
bg: Не може да се инициализира порт...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
bg: Сийдване....

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
bg: Не може да се инициализира libktorrent. Поддръжката за торент може да не работи.

en: &Advanced Details
bg: &Допълнителни настройки

en: &Scan Files
bg: &Претърсване на файлове

en: Error scanning data: %1
bg: Грешка при сканиране на данни: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
bg: Сканиране на данни на торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
bg: Брой открити парчета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
bg: Брой пропуснати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
bg: Брой неизтеглени парчета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
bg: Брой изтеглени парчета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
bg: Отмяна

en: Append
bg: Добавяне

en: Replace file
bg: Заместване на файл

en: Replace file-ending
bg: Заместване на файловото разширение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
bg: Низ за промяна:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
bg: Режим:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
bg: Вид контролна сума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
bg: Резултат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
bg: етикет

en: Add item
bg: Добавяне на елемент

en: %1 would become %2
bg: %1 ще стане %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
bg: Низ за промяна

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
bg: Смяна на режима

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
bg: Вид контролна сума

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
bg: Списък с налични търсачки

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
bg: Списък с адрес на налични търсачки

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
bg: Свързване....

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
bg: Изтеглянето (%1) не може да бъде проверено. Искате ли да се поправи?

[ctx: @action:button]
en: Repair
bg: Поправяне

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
bg: Изтеглянето (%1) не може да бъде проверено. Искате ли да се изтегли повторно?

en: Verification failed.
bg: Проверката е неуспешна.

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
bg: Изтеглянето не може да бъде проверено, искате ли да се поправи? Ако поправката е неуспешна,изтеглянето ще бъде рестартирано.

[ctx: @action:button]
en: Ignore
bg: Пренебрегване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
bg: Брой едновременни файлови изтегляния:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
bg: Брой огледални сървъри на един файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
bg: Брой връзки на един URL-адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
bg: Изберете файловете, които искате да бъдат изтеглени.

en: File Selection
bg: Избор на файл

en: Downloading Metalink File....
bg: Изтегляне на Metalink файл...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
bg: По-нова версия на този Metalink може да съществува, искате ли да я сваля?

en: Redownload Metalink
bg: Повторно изтегляне на Metalink

en: Download failed, no working URLs were found.
bg: Неуспешно изтегляне. Не бяха намерени работещи URL адреси.

en: The download could not be verified, try to repair it?
bg: Изтеглянето не може да бъде проверено. Да се опита ли поправяне?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
bg: Име на енджин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
bg: Адрес (URL):

en: Insert Engine
bg: Вмъкване на търсачка

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
bg: Търсачки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
bg: Име на търсачката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
bg: Нова търсачка...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
bg: Изпълнение....

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
bg: Готово

en: Download failed, could not access this URL.
bg: Неуспешно изтегляне, не може да се получи достъп до този URL адрес.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
bg: Този URL не позволява няколко връзки,
    изтеглянето ще отнеме повече време.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
bg: Използване на търсачки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
bg: Търсене на информация за потвърждаване

en: Failed to write to the file.
bg: Неуспех при записване във файла.

en: Delete Group | Delete Groups
bg[0]: Изтриване на група
bg[1]: Изтриване на групи

en: Rename Group... | Rename Groups...
bg[0]: Преименуване на група...
bg[1]: Преименуване на групи...

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
bg: Прилепване

en: Show Main Window
bg: Показване на основния прозорец

en: Hide Main Window
bg: Скриване на основния прозорец

en: Drop Target
bg: Кошница за пускане

en: You can drag download links into the drop target.
bg: Може да завлечете връзката за изтегляне в кошницата.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
bg: %1(%2% %3/%4) Скорост:%5/сек

en: Ready
bg: Готово

en: Group Settings for %1
bg: Настройки на група за %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
bg: Настройки на група

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
bg: &Стандартна папка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
bg: Премества всички трансфери с регулярния израз в тази група

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
bg: &Регулярен израз:

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
bg: Не е указано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
bg: Максимална скорост на &изтегляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
bg: Максимална скорост на &качване:

en: Transfer History
bg: История на трансферите

en: &Open File
bg: &Отваряне на файл

[ctx: The transfer is running]
en: Running
bg: В изпълнение

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
bg: Спряно

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
bg: Прекъснато

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
bg: Готово

en: Source File
bg: Изходен файл

en: Destination
bg: Назначение

en: Time
bg: Време

en: File Size
bg: Големина на файл

en: Less than 1MiB
bg: По-малко от 1 MiB

en: Between 1MiB-10MiB
bg: Между 1 и 10 MiB

en: Between 10MiB-100MiB
bg: Между 10 и 100 MiB

en: Between 100MiB-1GiB
bg: Между 100 MiB и 1 GiB

en: More than 1GiB
bg: Повече от 1 GiB

en: Today
bg: Днес

en: Last week
bg: Миналата седмица

en: Last month
bg: Миналия месец

en: A long time ago
bg: Преди много време

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
bg: Готово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
bg: Изчистване на историята

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
bg: Режим на преглед:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
bg: Избиране на диапазон:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
bg: Дата

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
bg: Хост

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
bg: Филтриране на историята

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
bg: Изтриване на избраното

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
bg: Изтегляне

en: Last Month
bg: Миналия месец

en: Under 10MiB
bg: Под 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
bg: Между 10 и 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
bg: Между 50 и 100 MiB

en: More than 100MiB
bg: Повече от 100 MiB

en: Download again
bg: Повторно изтегляне

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
bg: Изтриване на избраното

en: Open file
bg: Отваряне на файл

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
bg: &Изтегляния

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
bg: Файл с връзки за импортиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
bg: Импортиране на &връзки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
bg: Показване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
bg: Показване на &уеб съдържание

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
bg: Можете да използвате заместващи символи за филтриране.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
bg: Филтриране на файловете тук...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
bg: &Избиране на всичко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
bg: &Отмяна на избиране на всичко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
bg: &Обръщане на избирането

en: Import Links
bg: Импортиране на връзки

en: Contains
bg: Съдържа

en: Does Not Contain
bg: Не съдържа

en: All
bg: Всички

en: Videos
bg: Видео

en: Images
bg: Изображения

en: Audio
bg: Аудио

en: Archives
bg: Архиви

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
bg: Синтаксис на шаблона

en: Escape Sequences
bg: Екраниращи последователности

en: Regular Expression
bg: Регулярен израз

[ctx: name of a file]
en: Name
bg: Име

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
bg: &Изтегляне

en: Auxiliary header
bg: Допълнителни заглавни части

en: File Name
bg: Име на файл

en: Description
bg: Описание

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
bg: Тип файл

en: Location (URL)
bg: Местоположение (URL)

en: Links in: %1 - KGet
bg: Връзка в: %1 - KGet

en: &Select All Filtered
bg: &Избиране на всичко филтрирано

en: D&eselect All Filtered
bg: &Отмяна на избиране на всичко филтрирано

en: Filter Column
bg: Колона с филтри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
bg: Самоличност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
bg: Описание:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
bg: Версия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
bg: Лого:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
bg: URL-адрес на логото

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
bg: Език на файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
bg: Език:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
bg: Операционни системи:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
bg: Поддържани операционни системи, разделени със запетаи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
bg: Авторски права:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
bg: Издател:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
bg: издател

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
bg: Име на издателя

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
bg: URL-адрес на издателя

en: Import dropped files
bg: Импортиране на завлечените файлове

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
bg: Създаване на частични контролни суми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
bg: Основен URL-адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
bg: Автоматично създаване на контролни суми за избраните видове. Имайте предвид, че това може да отнеме известно време.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
bg: Въведете URL адресите тук, ако всички завлечени файловете са на този сървър и в същата директория. За всеки завлечен файл, URL адреса ще се състои от въведената част и името на файла.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
bg: Видове контролни суми:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
bg: Създаване на контролни суми:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
bg: Незадължително

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
bg: Незадължителни данни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
bg: Въведете информация, че всички избрани файлове споделят.

en: File Properties
bg: Данни за файл

en: Enter a filename.
bg: Въведете име на файл.

en: The filename exists already, choose a different one.
bg: Името на файла вече съществува, изберете друго име.

en: Enter at least one URL.
bg: Въведете поне един URL-адрес.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
bg: Задължително

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
bg: Име на файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
bg: Използвани огледала:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
bg: Препоръчително

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
bg: Големина на файл (в байтове):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
bg: Проверка:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
bg: Незадължително

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
bg: Добавя локални файлове с автоматично въвеждане на много информация.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
bg: Добавяне на локални файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
bg: Добавяне на локални файлове...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
bg: Общи данни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
bg: Тук можете да въведете по желание обща информация за Metalink.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
bg: Произход:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
bg: URL-адрес към metalink

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
bg: Динамично означава, че актуализирани metalinks могат да бъдат намерени в  „Произход".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
bg: Динамично:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
bg: Metalink е публикуван

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
bg: Дата и час:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
bg: Отместване на часовата зона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
bg: Отрицателно отместване:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
bg: Metalink е актуализиран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
bg: Този помощник ви позволява да създадете metalinks от нулата или да ги създаде на базата на съществуващи metalinks. Много от полетата са задължителни или препоръчителни, така че ги въведете, ако желаете. Минимално изискване е посочване на място за съхранение, поне един файл и един URL адрес.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
bg: Запазване на създадения Metalink в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
bg: Създаване на нов Metalink

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
bg: Зареждане съществуващ Metalink:

en: Create a Metalink
bg: Създаване на Metalink

en: Add at least one file.
bg: Добавете поне един файл.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
bg: Трябва да зададете огледални сървъри за въвежданията с икона.

en: General optional information for the metalink.
bg: Общо незадължителна информация за Metalink.

en: Unable to load: %1
bg: Не може да се зареди: %1

en: Metalink Version 4.0 file
bg: Файл на Metalink версия 4.0

en: Metalink Version 3.0 file
bg: Файл на Metalink версия 3.0

en: Metalink file (*.metalink *.meta4)
bg: Файл на Metalink (*.metalink *.meta4)

en: Define the saving location.
bg: Определете местоположението за запазване.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
bg: Файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
bg: Огледало:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
bg: Брой връзки:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
bg: Въведете URL-адрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
bg: Приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
bg: По избор. Приоритет на огледалния сървър: 1- най-висок, 999999 - най-нисък.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
bg: не е посочен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
bg: Огледало

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
bg: Приоритет

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
bg: Връзки

[ctx: Location = country]
en: Location
bg: Местоположение

en: Add mirror
bg: Добавяне на огледало

en: Modify the used mirrors
bg: Настройване на използваните огледални сървъри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
bg: Бутон

en: Select at least one source url.
bg: Изберете поне един изходен url-адрес.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
bg: Файлове, които съществуват вече в текущата папка са маркирани.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
bg: Назначение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
bg: Трансферни групи:

en: Rename File
bg: Преименуване на файл

en: Rename %1 to:
bg: Преименуване на %1 в:

en: &Rename
bg: &Преименуване

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
bg: Подпис на %1.

en: This option is not supported for the current transfer.
bg: Тази опция не се поддържа за текущия трансфер.

en: Load Signature File
bg: Зареждане на файл с подпис

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
bg: Самостоятелен OpenPGP ASCII подпис (* .asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
bg: Самостоятелен OpenPGP двоичен подпис (* .sig)

en: You need to define a signature.
bg: Трябва да определите подпис.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
bg: Не може да бъде намерен отпечатък, проверете дали подписът е правилен или проверете изтеглянето.

[ctx: trust level]
en: Unknown
bg: Непознато

[ctx: trust level]
en: Undefined
bg: Неопределено

[ctx: trust level]
en: Never
bg: Никога

[ctx: trust level]
en: Marginal
bg: Ограничено

[ctx: trust level]
en: Full
bg: Пълно

[ctx: trust level]
en: Ultimate
bg: Ултимативно

en: The key has been revoked.
bg: Ключът е анулиран.

en: The key is disabled.
bg: Ключът е изключен.

en: The key is invalid.
bg: Ключът е неправилен.

en: The key is expired.
bg: Ключът е изтекъл.

en: The key is not to be trusted.
bg: Ключът не е доверен.

en: The key is to be trusted marginally.
bg: Ключът е с ограничена довереност.

en: Trust level of the key is unclear.
bg: Довереността на ключа е неясна.

en: Unlimited
bg: Неограничено

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
bg: Проверено

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
bg: Неуспешно

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
bg: Внимание: Неуспешна проверка. Или сте въвели грешен подпис, или данните са променени.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
bg: Проверката не е възможна. Проверете въведените данни, или с GPG-агент, или през интернет (за извличане на ключове).

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
bg: Функцията не се поддържа, тъй като KGet не е компилиран с поддръжка на QPGME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
bg: Има бинарен PGP подпис.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
bg: Ascii PGP подпис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
bg: Зареждане на подпис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
bg: Проверка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
bg: Ключ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
bg: Издаващ орган:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
bg: Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
bg: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
bg: Създаден на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
bg: Валиден до:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
bg: Надеждност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

en: Average speed: %1/s
bg: Средна скорост: %1/сек

en: %1 of %2
bg: %1% от %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
bg: Източник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
bg: Състояние:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
bg: Оставащо време:

en: Transfer Settings for %1
bg: Настройки на трансфер за %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
bg: Промяната на дестинацията е неуспешна. Дестинацията остава непроменена.

en: Destination unmodified
bg: Дестинацията е непроменена

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
bg: Настройки на трансфер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
bg: &Дестинация на изтеглянето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
bg: Ограничение на &качването:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
bg: Ограничение на &изтеглянето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
bg: &Максимално съотношение на споделяне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
bg: Настройване на огледални сървъри за изтеглянето.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
bg: Огледала

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
bg: Проверка

en: Select columns
bg: Избор на колони

en: Transfer Details
bg: Детайли за трансфер

en: Download Manager
bg: Изтегляне на файлове

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
bg: Тип хеш:

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
bg: Хеш:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
bg: Въведете ключ за хеш

en: Add checksum
bg: Добавяне на контролна сума

en: Transfer Verification for %1
bg: Проверка на трансфер за %1

en: %1 was successfully verified.
bg: %1 беше успешно проверен.

en: Verification successful
bg: Проверката е успешна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
bg: Проверяване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
bg: Проверка на завършеното изтегляне с избраната контролна сума.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
bg: П&роверка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
bg: Затваряне
