kget - en to el translation catalogue (692 entries)

en: Pattern
el: Μοτίβο

en: Syntax
el: Σύνταξη

en: Escape sequences
el: Ακολουθίες διαφυγής

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
el: Ενεργοποίηση του εικονιδίου πλαισίου συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
el: Εκτέλεση ενέργειας όταν όλες οι λήψεις έχουν ολοκληρωθεί

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
el: Έξοδος από το KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
el: Στην εκκίνηση:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
el: Επαναφορά κατάστασης λήψης

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
el: Έναρξη όλων των λήψεων

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
el: Σταμάτημα όλων των λήψεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
el: Σύστημα υποστήριξης ιστορικού:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
el: Ενεργοποίηση της εποπτείας καθολικής προόδου του KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
el: Εμφάνιση κάθε ανεξάρτητης λήψης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
el: Εμφάνιση συνολικής προόδου

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
el: Διαχείριση υπαρχόντων αρχείων/μεταφορών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
el: Ερώτηση πάντα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
el: Αυτόματη μετονομασία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
el: Χρήση σημείου ρίψης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
el: Ενεργοποίηση κινούμενης εικόνας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
el: Χρήση των προκαθορισμένων φακέλων για τις ομάδες ως πρόταση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
el: Ερώτηση για τον προορισμό αν δεν υπάρχουν προκαθορισμένοι φάκελοι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
el: Μετονομασία

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
el: Επιλογή εικονιδίου...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
el: Να χρησιμοποιηθεί ως διαχειριστής λήψεων για το Konqueror

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
el: Παρακολούθηση προχείρου για αρχεία προς λήψη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
el: Διάκριση πεζών/κεφαλαίων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
el: &Αύξηση προτεραιότητας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
el: &Μείωση προτεραιότητας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
el: Μέγιστος αριθμός λήψεων ανά ομάδα:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
el: Χωρίς όριο

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
el: Όριο ταχύτητας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
el: Καθολικό όριο &λήψης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
el: Καθολικό όριο &αποστολής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
el: Ανά μεταφορά:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
el: Επανασύνδεση σε πρόβλημα σύνδεσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
el: Αριθμός προσπαθειών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
el: Προσπάθεια μετά από:

en: Could not open KWallet
el: Αδυναμία ανοίγματος του KWallet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
el: Ενεργοποίηση διασύνδεσης ιστού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
el: Θύρα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
el: Χρήστης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Include
el: Συμπερίληψη

en: Exclude
el: Εξαίρεση

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
el: Το πλάτος των στηλών της προβολής ιστορικού

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Turn Off Computer
el: Κλείσιμο του υπολογιστή

en: Hibernate Computer
el: Νάρκη υπολογιστή

en: Suspend Computer
el: Αναστολή του υπολογιστή

en: Second(s)
el: δευτερόλεπτα

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Change appearance settings
el: Τροποποίηση ρυθμίσεων εμφάνισης

en: Groups
el: Ομάδες

en: Manage the groups
el: Διαχείριση των ομάδων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
el: Δίκτυο

en: Network and Downloads
el: Δίκτυο και λήψεις

en: Web Interface
el: Διασύνδεση ιστού

en: Control KGet over a Network or the Internet
el: Έλεγχος του KGet μέσω του δικτύου ή του διαδικτύου

en: Verification
el: Επαλήθευση

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
el: Ενσωμάτωση

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: Advanced Options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Transfer Plugins
el: Πρόσθετα μεταφοράς

en: New Group
el: Νέα ομάδα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
el: Αυτόματη επαλήθευση αθροίσματος ελέγχου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
el: Χρησιμοποιημένο άθροισμα ελέγχου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
el: Αδύναμη (γρηγορότερο)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
el: Δυνατή (συστήνεται)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
el: Ισχυρή (αργό)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
el: Υπογραφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
el: Αυτόματη επαλήθευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
el: Αυτόματη λήψη των ελλειπόντων κλειδιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
el: Εξυπηρετητές κλειδιών:

en: Error
el: Σφάλμα

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
el: Το μέγεθος του αρχείου είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο μέγεθος που υποστηρίζεται από το VFAT.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
el: Αφαίρεση του %1 επειδή ανάφερε ένα εσφαλμένο μέγεθος αρχείου.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
el: Αρχείο

[ctx: status of the download]
en: Status
el: Κατάσταση

[ctx: size of the download]
en: Size
el: Μέγεθος

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
el: Άθροισμα ελέγχου

[ctx: signature of a file]
en: Signature
el: Υπογραφή

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
el: Δεν έχει καθοριστεί εξυπηρετητής για τη λήψη κλειδιών στις ρυθμίσεις. Η λήψη εγκαταλείφθηκε.

en: No key server
el: Κανένας εξυπηρετητής κλειδιών

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
el: Δεν βρέθηκε κάποιος χρήσιμος εξυπηρετητής κλειδιών, δεν έγινε λήψη του κλειδιού. Προσθέστε περισσότερους εξυπηρετητές στις ρυθμίσεις ή επανεκκινήστε το KGet και προσπαθήστε να κάνετε λήψη ξανά.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
el: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση της ομάδας με το όνομα %1;

en: Remove Group
el: Αφαίρεση ομάδας

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
el: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση των παρακάτω ομάδων;

en: Remove groups
el: Αφαίρεση ομάδων

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
el: <p>Η παρακάτω μεταφορά προστέθηκε στην λίστα λήψεων:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
el: Η λήψη προστέθηκε

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
el: <p>Η παρακάτω μεταφορά προστέθηκε στην λίστα λήψεων:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
el: <p>Οι παρακάτω μεταφορές προστέθηκαν στην λίστα λήψεων:</p>

en: My Downloads
el: Οι λήψεις μου

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
el: Το αρχείο %1 υπάρχει ήδη.
    Αντικατάσταση;

en: Overwrite existing file?
el: Αντικατάσταση υπάρχοντος αρχείου;

en: Unable to save to: %1
el: Αδυναμία αποθήκευσης στο: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
el[0]: <p>Δεν είναι δυνατή η λήψη του παρακάτω URL, το συγκεκριμένο πρωτόκολλο δεν υποστηρίζεται από το KGet:</p>
el[1]: <p>Δεν είναι δυνατή η λήψη των παρακάτω URL, τα συγκεκριμένα πρωτόκολλα δεν υποστηρίζονται από το KGet:</p>

en: Protocol unsupported
el: Το πρωτόκολλο δεν υποστηρίζεται

en: New Download
el: Νέα λήψη

en: Enter URL:
el: Εισάγετε URL:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
el: Επιλογή καταλόγου

[ctx: @title:window]
en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: Malformed URL:
    %1
el: Το URL είναι λάθος μορφής:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
el: Μη έγκυρη μορφή URL, λείπει το πρωτόκολλο:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
el: Έχετε ήδη ολοκληρώσει μια λήψη από την συγκεκριμένη τοποθεσία: 
    
    %1
    
    Να γίνει ξανά η λήψη;

en: Download it again?
el: Να γίνει ξανά η λήψη;

[ctx: @action:button]
en: Download Again
el: Λήψη ξανά

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
el: Υπάρχει μια λήψη σε εξέλιξη από την παρακάτω τοποθεσία: 
    
    %1
    
    Να διαγραφεί και να γίνει λήψη ξανά;

en: Delete it and download again?
el: Να διαγραφεί και να γίνει η λήψη ξανά;

en: Directory is not writable
el: Ο κατάλογος δεν είναι εγγράψιμος

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
el: Έχει γίνει ήδη η λήψη του συγκεκριμένου αρχείου από μια άλλη τοποθεσία.
    
    Να γίνει η λήψη και να διαγραφεί το προηγούμενο αρχείο;

en: File already downloaded. Download anyway?
el: Έχει γίνει ήδη η λήψη του συγκεκριμένου αρχείου. Να γίνει η λήψη ούτως ή άλλως;

en: You are already downloading the same file
el: Γίνεται ήδη λήψη του ίδιου αρχείου

en: File already exists
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη

en: Internet connection established, resuming transfers.
el: Επίτευξη σύνδεσης στο διαδίκτυο, συνέχιση των μεταφορών.

en: No internet connection, stopping transfers.
el: Χωρίς σύνδεση στο διαδίκτυο, σταμάτημα των μεταφορών.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
el: Δε διαγράφεται το
    %1
    καθώς είναι κατάλογος.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
el: Δε διαγράφεται το
    %1
    καθώς δεν είναι ένα τοπικό αρχείο.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
el: <p>Ολοκληρώθηκε η λήψη του παρακάτω αρχείου:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
el: Η λήψη ολοκληρώθηκε

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
el: <p>Η παρακάτω μεταφορά ξεκίνησε:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
el: Η λήψη ξεκίνησε

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
el: <p>Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα στην παρακάτω μεταφορά:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Το μήνυμα λάθους είναι το παρακάτω:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

[ctx: @action:button]
en: Resolve
el: Επίλυση

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
el: Το KGet θα τερματίσει τώρα γιατί έχουν ολοκληρωθεί όλες οι λήψεις.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
el: Ο υπολογιστής θα κλείσει τώρα γιατί έχουν ολοκληρωθεί όλες οι λήψεις.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
el: Τερματισμός

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
el: Τώρα θα γίνει αναστολή του υπολογιστή στο δίσκο, γιατί έχουν ολοκληρωθεί όλες οι λήψεις.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
el: Νάρκωση

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
el: Τώρα θα γίνει αναστολή του υπολογιστή στη μνήμη, γιατί έχουν ολοκληρωθεί όλες οι λήψεις.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
el: Γίνεται αναστολή του υπολογιστή

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
el: Εγκατάλειψη

en: <p>All transfers have been finished.</p>
el: <p>Όλες οι μεταφορές ολοκληρώθηκαν.</p>

en: Downloads completed
el: Οι λήψεις ολοκληρώθηκαν

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
el[0]: Το KGet πραγματοποιεί τη λήψη %1 αρχείου
el[1]: Το KGet πραγματοποιεί τη λήψη %1 αρχείων

en: KGet Transfer
el: Μεταφορά KGet

en: Error trying to get %1
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
el: Το κλειδί για την επαλήθευση της υπογραφής λείπει, θέλετε να γίνει η λήψη του;

[ctx: @action:button]
en: Download
el: Λήψη

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της υπογραφής για το %1. Δείτε στις ρυθμίσεις μεταφορών για περισσότερες πληροφορίες.

en: Signature not verified
el: Η υπογραφή δεν επαληθεύτηκε

en: Downloading....
el: Λήψη...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
el: Σε καθυστέρηση

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
el: Σταματημένο

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
el: Εγκαταλείφθηκε

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
el: Αλλαγή προορισμού

en: 1 Item | %1 Items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: %1 αντικείμενα

en: %1/s
el: %1/δ

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
el: Εκκίνηση

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
el: Σταμάτημα

[ctx: not available]
en: n/a
el: μη διαθέσιμο

en: Stalled
el: Σταματημένο

[ctx: name of download]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: status of download]
en: Status
el: Κατάσταση

[ctx: size of download]
en: Size
el: Μέγεθος

[ctx: progress of download]
en: Progress
el: Πρόοδος

[ctx: speed of download]
en: Speed
el: Ταχύτητα

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
el: Χρόνος που απομένει

en: Question
el: Ερώτηση

en: Appl&y to all
el: Ε&φαρμογή σε όλα

en: No download directory specified.
el: Δεν έχει καθοριστεί κατάλογος λήψης.

en: Invalid download directory specified.
el: Ο καθορισμένος κατάλογος λήψης δεν είναι έγκυρος.

en: Download directory is not writeable.
el: Ο κατάλογος λήψης δεν είναι εγγράψιμος.

en: No download destination specified.
el: Δεν έχει καθοριστεί ο προορισμός λήψης.

en: Invalid download destination specified.
el: Καθορίστηκε μη έγκυρος προορισμός λήψης.

en: Download destination is not writeable.
el: Ο προορισμός λήψης δεν είναι εγγράψιμος.

en: No URL specified.
el: Δεν έχετε καθορίσει το URL.

en: Malformed URL.
el: Κακοδιατυπωμένο URL.

en: Malformed URL, protocol missing.
el: Κακοδιατυπωμένο URL, λείπει το πρωτόκολλο.

en: Malformed URL, host missing.
el: Κακοδιατυπωμένο URL, λείπει ο υπολογιστής.

en: Invalid download directory specified:
    %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρος κατάλογος λήψης:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
el: Ο κατάλογος λήψης δεν είναι εγγράψιμος:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρος προορισμός λήψης:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
el: Ο προορισμός λήψης δεν είναι εγγράψιμος:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
el: Κακοδιατυπωμένο URL, λείπει ο υπολογιστής:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη. Να αντικατασταθεί;

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
el: Έχει γίνει ήδη η λήψη του συγκεκριμένου αρχείου από μια άλλη τοποθεσία.
    Να γίνει η λήψη και να διαγραφεί το προηγούμενο αρχείο;

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
el: Γίνεται ήδη λήψη του συγκεκριμένου αρχείου από μια άλλη τοποθεσία.
    Να γίνει η λήψη και να διαγραφεί το προηγούμενο αρχείο;

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
el: Έχετε ήδη ολοκληρώσει μια λήψη από τη συγκεκριμένη τοποθεσία. Να γίνει ξανά η λήψη;

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
el: Υπάρχει μια λήψη σε εξέλιξη από την συγκεκριμένη τοποθεσία.
    Να διαγραφεί και να γίνει λήψη ξανά;

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη.
    %1
    Να αντικατασταθεί;

en: Malformed URLs.
el: Κακοδιατυπωμένα URL.

en: Malformed URLs, protocol missing.
el: Κακοδιατυπωμένα URL, λείπει το πρωτόκολλο.

en: Malformed URLs, host missing.
el: Κακοδιατυπωμένα URL, λείπει ο υπολογιστής.

en: Malformed URLs:
    %1
el: Κακοδιατυπωμένα URL:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
el: Κακοδιατυπωμένα URL, λείπει το πρωτόκολλο:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
el: Κακοδιατυπωμένα URL, λείπει ο υπολογιστής:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
el: Οι προορισμοί δεν είναι εγγράψιμοι:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
el: Τα αρχεία υπάρχουν ήδη. Να αντικατασταθούν;

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
el: Έχουν ήδη ολοκληρωθεί οι λήψεις στους συγκεκριμένους προορισμούς. Να γίνει ξανά η λήψη τους;

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
el: Υπάρχουν σε εξέλιξη λήψεις στους  συγκεκριμένους προορισμούς.
    Να διαγραφούν και να γίνει λήψη ξανά;

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
el: Έχουν ήδη ολοκληρωθεί οι λήψεις από τις συγκεκριμένες τοποθεσίες. Να γίνει ξανά η λήψη τους;

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
el: Υπάρχουν σε εξέλιξη λήψεις από τις συγκεκριμένες τοποθεσίες
    Να διαγραφούν και να γίνει λήψη ξανά;

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
el: Τα αρχεία υπάρχουν ήδη:
    %1
    Να αντικατασταθούν;

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
el: Έχουν ήδη ολοκληρωθεί οι λήψεις στους συγκεκριμένους προορισμούς: 
    
    %1
    
     Να γίνει ξανά η λήψη τους;

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
el: Υπάρχουν σε εξέλιξη λήψεις στους συγκεκριμένους προορισμούς: 
    
    %1
    
    Να διαγραφούν και να γίνει λήψη ξανά;

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
el: Έχουν ήδη ολοκληρωθεί οι λήψεις από τις συγκεκριμένες τοποθεσίες: 
    
    %1
    
    Να γίνει ξανά η λήψη τους;

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
el: Υπάρχουν σε εξέλιξη λήψεις από τις συγκεκριμένες τοποθεσίες: 
    
    %1
    
    Να διαγραφούν και να γίνει λήψη ξανά;

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
el: Τύπος

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
el: Τιμή κατατεμαχισμού

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
el: Επαληθεύτηκε

en: An advanced download manager by KDE
el: Ένας προηγμένος διαχειριστής λήψεων αρχείων από το KDE

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
el: (C) 2005 - 2014, οι προγραμματιστές του KGet
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
el: Συντηρητής, βασικός προγραμματιστής, συγγραφέας πρόσθετου Torrent

en: Core Developer
el: Κύριος προγραμματιστής

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
el: Προγραμματιστής, συγγραφέας πολυνηματικού πρόσθετου

en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Google Summer of Code Student
el: Μαθητής στο Google Summer of Code

en: Mms Plugin Author
el: Συγγραφέας πρόσθετου mms

en: Patrick Charbonnier
el: Patrick  Charbonnier

en: Former Developer
el: Πρώην προγραμματιστής

en: BTCore (KTorrent) Developer
el: Προγραμματιστής του BTCore (KTorrent)

en: Design of Web Interface
el: Σχεδιαστής της διασύνδεσης ιστού

en: Start KGet with drop target
el: Εκκίνηση του KGet με ορατό το σημείο ρίψης

en: Start KGet with hidden main window
el: Εκκίνηση του KGet με κρυφό το κύριο παράθυρο

en: Start KGet without drop target animation
el: Εκκίνηση του KGet χωρίς κίνηση του σημείου ρίψης

en: Execute Unit Testing
el: Εκτέλεση δοκιμαστικού μονάδων

en: URL(s) to download
el: URL για λήψη

en: &New Download...
el: &Νέα λήψη...

en: &Import Transfers...
el: &Εισαγωγή μεταφορών...

en: &Export Transfers List...
el: &Εξαγωγή λίστας μεταφορών...

en: &Create a Metalink...
el: &Δημιουργία ενός μετασυνδέσμου...

en: Top Priority
el: Μέγιστη προτεραιότητα

en: Least Priority
el: Ελάχιστη προτεραιότητα

en: Increase Priority
el: Αύξηση προτεραιότητας

en: Decrease Priority
el: Μείωση προτεραιότητας

[ctx: @action]
en: Delete Group
el: Διαγραφή ομάδας

[ctx: @action]
en: Rename Group...
el: Μετονομασία ομάδας...

en: Set Icon...
el: Ορισμός εικονιδίου...

en: Auto-Paste Mode
el: Λειτουργία αυτόματης επικόλλησης

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
el: Το κουμπί <b>Αυτόματη επικόλληση</b> εναλλάσσει τη λειτουργία της αυτόματης επικόλλησης.
    Όταν ενεργοποιηθεί, το KGet ελέγχει περιοδικά το πρόχειρο για URL και τα επικολλάει αυτόματα.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
el: Χρήση του KGet ως διαχειριστή λήψεων του Konqueror

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
el: Αφαίρεση των επιλεγμένων

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
el: Αφαίρεση όλων των ολοκληρωμένων

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
el: Αφαίρεση επιλεγμένων και διαγραφή αρχείων

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
el: Λήψη των επιλεγμένων ξανά

en: Start All
el: Εκκίνηση όλων

en: Start Selected
el: Εκκίνηση επιλεγμένων

en: Pause All
el: Παύση όλων

en: Stop Selected
el: Σταμάτημα επιλεγμένων

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Pause
el: Παύση

en: Open Destination
el: Άνοιγμα προορισμού

en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Show Details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών

en: Copy URL to Clipboard
el: Αντιγραφή URL στο πρόχειρο

en: &Transfer History
el: Ιστορικό μεταφοράς

en: &Group Settings
el: &Ρυθμίσεις ομάδας

en: &Transfer Settings
el: &Ρυθμίσεις μεταφοράς

en: Import &Links...
el: Εισαγωγή &δεσμών...

en: After downloads finished action
el: Ενέργεια μετά την ολοκλήρωση των λήψεων

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
el: Καμία ενέργεια

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
el: Αυτή είναι η πρώτη φορά που εκτελείτε το KGet.
    Επιθυμείτε τη χρήση του KGet ως διαχειριστή λήψεων του Konqueror;

en: Konqueror Integration
el: Ενσωμάτωση με τον Konqueror

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Do Not Enable
el: Να μην ενεργοποιηθεί

[ctx: @title:window]
en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: All Openable Files
el: Όλα τα αρχεία που μπορούν να ανοιχθούν

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
el: Ορισμένες μεταφορές εκτελούνται ακόμα.
    Επιθυμείτε σίγουρα το κλείσιμο του KGet;

en: Confirm Quit
el: Επιβεβαίωση εξόδου

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
el: Εξαγωγή μεταφορών

en: KGet Transfer List
el: Λίστα μεταφοράς KGet

en: Text File
el: Αρχείο κειμένου

en: Enter Group Name
el: Εισάγετε όνομα ομάδας

en: Group name:
el: Όνομα ομάδας:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
el[0]: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση της επιλεγμένης μεταφοράς;
el[1]: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση των επιλεγμένων μεταφορών;

en: Confirm transfer delete
el: Επιβεβαίωση διαγραφής μεταφοράς

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
el[0]: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση της επιλεγμένης μεταφοράς συμπεριλαμβανομένων των αρχείων;
el[1]: Επιθυμείτε σίγουρα την αφαίρεση των επιλεγμένων μεταφορών συμπεριλαμβανομένων των αρχείων;

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
el: Το KGet προσωρινά απενεργοποιήθηκε ως διαχειριστής λήψεων του Konqueror. Αν επιθυμείτε τη μόνιμη απενεργοποίηση του, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις -> Για προχωρημένους και απενεργοποιήστε τη "Χρήση ως διαχειριστή λήψεων του Konqueror".

en: The dropped file is a KGet Transfer List
el: Το αρχείο που έγινε ρίψη περιέχει μία λίστα μεταφορών του KGet

en: &Download
el: &Λήψη

en: &Load transfer list
el: &Φόρτωση λίστας μεταφοράς

en: Advanced Details for %1
el: Προχωρημένες λεπτομέρειες του %1

en: Files
el: Αρχεία

en: Trackers
el: Ιχνηλάτες

en: Webseeds
el: Πηγές ιστού

en: Chunk
el: Κομμάτι

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Peer
el: Ομότιμος κόμβος

en: Down Speed
el: Ταχύτητα λήψης

en: Number of the chunk
el: Αριθμός του κομματιού

en: Download progress of the chunk
el: Πρόοδος λήψης του κομματιού

en: Which peer we are downloading it from
el: Ο ομότιμος κόμβος από τον οποίο πραγματοποιείται η λήψη

en: Download speed of the chunk
el: Ταχύτητα λήψης του κομματιού

en: Which files the chunk is located in
el: Τα αρχεία στα οποία βρίσκεται το κομμάτι

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
el: Κομμάτια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
el: Σύνολο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
el: Λήψεις σε εξέλιξη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
el: Ληφθέντα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
el: Εξαιρέσεις:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
el: Απομένουν:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
el: Μέγεθος:

[ctx: Open file]
en: Open
el: Άνοιγμα

en: Download first
el: Λήψη πρώτο

en: Download normally
el: Λήψη κανονικά

en: Download last
el: Λήψη τελευταίο

en: Do Not Download
el: Να μη γίνει λήψη

en: Delete File(s)
el: Διαγραφή αρχείου(ων)

en: Move File
el: Μετακίνηση αρχείου

en: Collapse Folder Tree
el: Σύμπτυξη δέντρου φακέλου

en: Expand Folder Tree
el: Ανάπτυξη δέντρου φακέλου

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
el[0]: Θα χαθούν όλα τα δεδομένα αυτού του αρχείου, επιθυμείτε σίγουρα κάτι τέτοιο;
el[1]: Θα χαθούν όλα τα δεδομένα αυτών των αρχείων, επιθυμείτε σίγουρα κάτι τέτοιο;

en: Select a directory to move the data to
el: Επιλέξτε κατάλογο για την μετακίνηση των δεδομένων

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
el: % ολοκληρωμένο

[ctx: Download first]
en: First
el: Πρώτο

[ctx: Download last]
en: Last
el: Τελευταίο

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
el: Κανονικά

[ctx: Preview available]
en: Available
el: Διαθέσιμη

[ctx: Preview pending]
en: Pending
el: Σε εκκρεμότητα

[ctx: No preview available]
en: No
el: Όχι

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
el: Κανονικά

[ctx: preview available]
en: Available
el: Διαθέσιμη

en: Kick Peer
el: Απομάκρυνση ομότιμου κόμβου

en: Ban Peer
el: Απαγόρευση ομότιμου κόμβου

[ctx: Choked]
en: Yes
el: Ναι

[ctx: Not choked]
en: No
el: Όχι

[ctx: Snubbed]
en: Yes
el: Ναι

[ctx: Not snubbed]
en: No
el: Όχι

[ctx: Interested]
en: Yes
el: Ναι

[ctx: Not Interested]
en: No
el: Όχι

[ctx: Interesting]
en: Yes
el: Ναι

[ctx: Not Interesting]
en: No
el: Όχι

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Client
el: Πελάτης

en: Up Speed
el: Ταχύτητα αποστολής

en: Choked
el: Συμφορισμένο

en: Snubbed
el: Αγνοημένο

en: Availability
el: Διαθεσιμότητα

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Upload Slot
el: Υποδοχή αποστολής

en: Requests
el: Αιτήσεις

en: Downloaded
el: Λήφθηκαν

en: Uploaded
el: Αποστάλθηκαν

en: Interested
el: Με ενδιαφέρον

en: Interesting
el: Ενδιαφέρον

en: IP address of the peer
el: Διεύθυνση IP του ομότιμου κόμβου

en: Which client the peer is using
el: Ο πελάτης που χρησιμοποιείται από τον ομότιμο κόμβο

en: Download speed
el: Ταχύτητα λήψης

en: Upload speed
el: Ταχύτητα αποστολής

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
el: Αν ο ομότιμος κόμβος μάς έχει προκαλέσει συμφόρηση ή όχι. Όταν υπάρχει συμφόρηση, ο ομότιμος κόμβος δε θα στέλνει δεδομένα σε εμάς.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
el: Η αγνόηση σημαίνει ότι ο ομότιμος κόμβος δεν έχει στείλει δεδομένα σε εμάς για τα τελευταία 2 λεπτά

en: How much of the torrent's data the peer has
el: Το πλήθος δεδομένων που διαθέτει ο ομότιμος κόμβος από το torrent

en: Whether or not the peer has DHT enabled
el: Αν ο ομότιμος κόμβος έχει ενεργοποιημένο ή όχι το DHT

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
el: Η βαθμολογία του ομότιμου κόμβου. Το KTorrent το χρησιμοποιεί αυτό για να καθορίσει σε ποιον να πραγματοποιήσει αποστολή.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
el: Μόνο οι ομότιμοι κόμβοι που διαθέτουν υποδοχή λήψης θα λάβουν δεδομένα από εμάς

en: The number of download and upload requests
el: Ο αριθμός αιτήσεων λήψης και αποστολής

en: How much data we have downloaded from this peer
el: Το πλήθος δεδομένων που έχουν ληφθεί από αυτόν τον ομότιμο κόμβο

en: How much data we have uploaded to this peer
el: Το πλήθος δεδομένων που έχουν σταλεί σε αυτόν τον ομότιμο κόμβο

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
el: Αν ο ομότιμος κόμβος ενδιαφέρεται ή όχι για τη λήψη δεδομένων από εμάς

en: Whether we are interested in downloading from this peer
el: Αν ενδιαφερόμαστε ή όχι για τη λήψη δεδομένων από αυτόν τον ομότιμο κόμβο

en: File
el: Αρχείο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
el: Μέγεθος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Seeders
el: Πηγές

en: Leechers
el: Παραλήπτες

en: Times Downloaded
el: Αριθμός λήψεων

en: Next Update
el: Επόμενη ενημέρωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
el: Προσθήκη ιχνηλάτη

en: Enter the URL of the tracker:
el: Εισάγετε το URL του ιχνηλάτη

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
el: Υπάρχει ήδη ένας ιχνηλάτης με το όνομα <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
el: Αφαίρεση ιχνηλάτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
el: Αλλαγή ιχνηλάτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
el: Ενημέρωση ιχνηλατών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
el: Επαναφορά προκαθορισμένων

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
el: Αδυναμία προσθήκης της πηγής ιστού %1, καθώς είναι ήδη στη λίστα των πηγών ιστού.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
el: Αδυναμία αφαίρεσης της πηγής ιστού %1, καθώς είναι τμήμα του torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
el: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Πηγή ιστού για προσθήκη στο torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Σημείωση: </span>Υποστηρίζονται μόνο πηγές ιστού http.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
el: Προσθήκη πηγής ιστού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
el: Αφαίρεση πηγής ιστού

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
el: Στατιστικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
el: Πηγές:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
el: Ταχύτητα λήψης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
el: Παραλήπτες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
el: Ταχύτητα αποστολής:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
el: Απομένουν:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
el: Όλα:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
el: Πηγή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
el: Αποθήκευση σε:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
el: Όριο αποστολής ανά μεταφορά:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
el: Χωρίς όριο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
el: Όριο λήψης ανά μεταφορά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
el: Ενεργοποίηση πρωτοκόλλου UTP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
el: Φάκελοι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
el: Προκαθορισμένος φάκελος torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
el: Προκαθορισμένος προσωρινός φάκελος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
el: Προδέσμευση χώρου στο δίσκο

en: Downloading Torrent File....
el: Λήψη αρχείου Torrent...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
el: Λήψη...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
el: Αδυναμία προσθήκης ενός ιχνηλάτη σε ιδιωτικό torrent.

en: Torrent file does not exist
el: Το αρχείο torrent δεν υπάρχει

en: Analyzing torrent....
el: Ανάλυση torrent...

en: Cannot initialize port...
el: Αδύνατη η αρχικοποίηση της θύρας...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
el: Προσφορά πηγής....

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
el: Αδύνατη η αρχικοποίηση του libktorrent. Η υποστήριξη των torrent μπορεί να μην δουλεύει.

en: &Advanced Details
el: &Προχωρημένες λεπτομέρειες

en: &Scan Files
el: &Σάρωση αρχείων

en: Error scanning data: %1
el: Σφάλμα κατά τη σάρωση δεδομένων: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
el: Σάρωση δεδομένων του torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
el: Αριθμός κομματιών που βρέθηκαν:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
el: Αριθμός αποτυχημένων κομματιών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
el: Αριθμός μη ληφθέντων κομματιών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
el: Αριθμός ληφθέντων κομματιών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Append
el: Προσθήκη

en: Replace file
el: Αντικατάσταση αρχείου

en: Replace file-ending
el: Αντικατάσταση του τέλους του αρχείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
el: Αλλαγή συμβολοσειράς:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
el: Λειτουργία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
el: Τύπος αθροίσματος ελέγχου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
el: Αποτέλεσμα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
el: ετικέτα

en: Add item
el: Προσθήκη αντικειμένου

en: %1 would become %2
el: Το %1 θα γίνει %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
el: Αλλαγή συμβολοσειράς

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
el: Αλλαγή μεθόδου

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
el: Τύπος αθροίσματος ελέγχου

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
el: Λίστα διαθέσιμων μηχανών αναζήτησης

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
el: Λίστα διαθέσιμων URL μηχανών αναζήτησης

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
el: Γίνεται σύνδεση...

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της λήψης (%1). Θέλετε να γίνει επισκευή;

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της λήψης (%1). Θέλετε να γίνει η λήψη ξανά;

en: Verification failed.
el: Η επαλήθευση απέτυχε.

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της λήψης, επιθυμείτε την επισκευή της (αν η επισκευή δεν είναι επιτυχής θα γίνει επανεκκίνηση της λήψης) ;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
el: Αριθμός ταυτόχρονων λήψεων αρχείων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
el: Αριθμός καθρεπτισμών ανά αρχείο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
el: Αριθμός συνδέσεων ανά URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
el: Επιλέξτε τα αρχεία που επιθυμείτε να γίνει η λήψη τους.

en: File Selection
el: Επιλογή αρχείου

en: Downloading Metalink File....
el: Λήψη του αρχείου μετασυνδέσμου...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
el: Μπορεί να υπάρχει μια νεώτερη έκδοση αυτού του μετασυνδέσμου, επιθυμείτε τη λήψη του;

en: Redownload Metalink
el: Επανάληψη λήψης του μετασυνδέσμου

en: Download failed, no working URLs were found.
el: Η λήψη απέτυχε, δεν βρέθηκαν URL σε λειτουργία.

en: The download could not be verified, try to repair it?
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της λήψης, θέλετε να γίνει προσπάθεια επισκευής;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
el: Όνομα μηχανής:

en: Insert Engine
el: Εισαγωγή μηχανής

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
el: Μηχανές αναζήτησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
el: Όνομα μηχανής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
el: Νέα μηχανή...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
el: Εκτελείται....

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Download failed, could not access this URL.
el: Η λήψη απέτυχε, δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στο URL.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
el: Το URL δεν επιτρέπει πολλαπλές συνδέσεις,
    η λήψη θα διαρκέσει περισσότερο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
el: Χρήση μηχανών αναζήτησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
el: Αναζήτηση για πληροφορίες επαλήθευσης

en: Failed to write to the file.
el: Αποτυχία εγγραφής στο αρχείο.

en: Delete Group | Delete Groups
el[0]: Διαγραφή ομάδας
el[1]: Διαγραφή ομάδων

en: Rename Group... | Rename Groups...
el[0]: Μετονομασία ομάδας...
el[1]: Μετονομασία ομάδων...

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
el: Κολλημένο

en: Show Main Window
el: Εμφάνιση κύριου παραθύρου

en: Hide Main Window
el: Απόκρυψη κύριου παραθύρου

en: Drop Target
el: Σημείο ρίψης

en: You can drag download links into the drop target.
el: Μπορείτε να σύρετε δεσμούς λήψης στο σημείο ρίψης.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
el: %1(%2% %3/%4) ταχύτητα:%5/δ

en: Ready
el: Έτοιμο

en: Group Settings for %1
el: Ρυθμίσεις ομάδας για το %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
el: Ρυθμίσεις ομάδας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
el: Προκαθορισμέ&νος φάκελος:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
el: Μετακίνηση όλων των μεταφορών της κανονικής έκφρασης σε αυτήν την ομάδα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
el: Κανο&νική έκφραση:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
el: *ταινίες*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
el: Δεν έχει οριστεί

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
el: Μέ&γιστη ταχύτητα λήψης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
el: Μέγιστη ταχύτητα &αποστολής:

en: Transfer History
el: Ιστορικό μεταφοράς

en: &Open File
el: Ά&νοιγμα αρχείου

[ctx: The transfer is running]
en: Running
el: Εκτελείται

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
el: Σταματημένο

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
el: Εγκαταλείφθηκε

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Source File
el: Πηγαίο αρχείο

en: Destination
el: Προορισμός

en: Time
el: Χρόνος

en: File Size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Less than 1MiB
el: Λιγότερο από 1MiB

en: Between 1MiB-10MiB
el: Ανάμεσα σε 1MiB-10MiB

en: Between 10MiB-100MiB
el: Ανάμεσα σε 10MiB-100MiB

en: Between 100MiB-1GiB
el: Ανάμεσα σε 100MiB-1GiB

en: More than 1GiB
el: Περισσότερο από 1GiB

en: Today
el: Σήμερα

en: Last week
el: Τελευταία εβδομάδα

en: Last month
el: Τελευταίος μήνας

en: A long time ago
el: Πολύ παλιότερα

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
el: Καθαρισμός ιστορικού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
el: Λειτουργίες προβολής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
el: Επιλογή ευρών:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
el: Ημερομηνία

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
el: Υπολογιστής

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
el: Φιλτράρισμα ιστορικού

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
el: Λήψη

en: Last Month
el: Τελευταίος μήνας

en: Under 10MiB
el: Κάτω από 10MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
el: Ανάμεσα σε 10MiB και 50MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
el: Ανάμεσα σε 50MiB και 100MiB

en: More than 100MiB
el: Περισσότερο από 100MiB

en: Download again
el: Λήψη ξανά

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλεγμένου

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
el: &Λήψεις

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
el: Αρχείο &δεσμών για εισαγωγή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
el: &Εισαγωγή δεσμών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
el: Εμφάνιση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
el: Εμφάνιση περιεχομένου &ιστού

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σύμβολα υποκατάστασης για το φιλτράρισμα.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
el: Εδώ φιλτράρισμα των αρχείων...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
el: &Επιλογή όλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
el: &Αποεπιλογή όλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
el: Αντιστ&ροφή επιλογής

en: Import Links
el: Εισαγωγή δεσμών

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does Not Contain
el: Δεν περιέχει

en: All
el: Όλα

en: Videos
el: Βίντεο

en: Images
el: Εικόνες

en: Audio
el: Ήχος

en: Archives
el: Αρχειοθήκες

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
el: Συντακτικό μοτίβο

en: Escape Sequences
el: Ακολουθίες διαφυγής

en: Regular Expression
el: Κανονική έκφραση

[ctx: name of a file]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
el: &Λήψη

en: Auxiliary header
el: Δευτερεύουσα κεφαλίδα

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: Description
el: Περιγραφή

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
el: Τύπος αρχείου

en: Location (URL)
el: Τοποθεσία (URL)

en: Links in: %1 - KGet
el: Δεσμοί για το: %1 - KGet

en: &Select All Filtered
el: &Επιλογή όλων των φιλτραρισμένων

en: D&eselect All Filtered
el: &Αποεπιλογή όλων των φιλτραρισμένων

en: Filter Column
el: Φιλτράρισμα στήλης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
el: Ταυτότητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
el: Περιγραφή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
el: Έκδοση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
el: Λογότυπο:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
el: URL του λογοτύπου

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
el: Η γλώσσα του αρχείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
el: Γλώσσα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
el: Λειτουργικά συστήματα:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
el: Τα υποστηριζόμενα λειτουργικά διαχωρισμένα με κόμμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
el: Πνευματικά δικαιώματα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
el: Εκδότης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
el: Όνομα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
el: εκδότης

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
el: Όνομα του εκδότη

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
el: URL στον εκδότη

en: Import dropped files
el: Εισαγωγή απορριφθέντων αρχείων

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
el: Δημιουργία επιμέρους αθροισμάτων ελέγχου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
el: Γενικό URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
el: Αυτόματη δημιουργία αθροίσματος ελέγχου για τα επιλεγμένων είδη. Λάβετε υπόψη σας ότι αυτό ίσως απαιτήσει λίγο χρόνο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
el: Εισάγετε διευθύνσεις URL εδώ εάν όλα τα αποτυχημένα αρχεία είναι σε αυτόν το διακομιστή και στον ίδιο κατάλογο. Για κάθε αποτυχημένο αρχείο το URL θα αποτελείται από το τμήμα που εισήχθη και το όνομα του αρχείου.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
el: Τύποι των αθροισμάτων ελέγχου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
el: Δημιουργία αθροισμάτων ελέγχου:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
el: Προαιρετικές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
el: Προαιρετικά δεδομένα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
el: Εισάγετε τις πληροφορίες που όλα τα επιλεγμένα αρχεία μοιράζονται.

en: File Properties
el: Ιδιότητες αρχείου

en: Enter a filename.
el: Εισάγετε ένα όνομα αρχείου.

en: The filename exists already, choose a different one.
el: Το όνομα αρχείου υπάρχει ήδη, επιλέξτε κάποιο άλλο.

en: Enter at least one URL.
el: Εισάγετε τουλάχιστο ένα URL.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
el: Απαιτείται

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
el: Χρησιμοποιημένοι καθρεπτισμοί:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
el: Συνιστώμενο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
el: Μέγεθος αρχείου (σε bytes):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
el: Επαλήθευση:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
el: Προαιρετικό

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
el: Προσθέτει τοπικά αρχεία προσθέτοντας πολλές πληροφορίες αυτόματα.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
el: Προσθήκη τοπικών αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
el: Προσθήκη τοπικών αρχείων...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
el: Γενικές πληροφορίες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
el: Εδώ μπορείτε να εισάγετε προαιρετικές γενικές πληροφορίες στον μετασύνδεσμο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
el: Προέλευση:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
el: Διεύθυνση ιστού URL προς τον μετασύνδεσμο.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
el: Δυναμικό σημαίνει ότι τα ενημερωμένα metalinks μπορούν να βρεθούν στην "Προέλευση".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
el: Δυναμικό:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
el: Δημοσιευμένα Metalink

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
el: Ημερομηνία και ώρα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
el: Μετατόπιση ζώνης ώρας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
el: Αρνητική μετατόπιση:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
el: Ενημερωμένα Metalink

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
el: Ο βοηθός αυτός σας επιτρέπει να δημιουργήσετε metalinks από την αρχή ή βάση σε υφιστάμενα metalinks. Πολλά από τα πεδία αυτά είναι προαιρετικά ή συνιστώνται, έτσι εισάγετε τα αν το επιθυμείτε. Το ελάχιστο είναι μια θέση αποθήκευσης, τουλάχιστον ένα αρχείο και ένα URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
el: Αποθήκευση δημιουργημένου Metalink σε:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
el: Δημιουργία νέου μετασυνδέσμου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
el: Φόρτωση ενός υπάρχοντος μετασυνδέσμου:

en: Create a Metalink
el: Δημιουργία ενός μετασυνδέσμου

en: Add at least one file.
el: Προσθέστε τουλάχιστον ένα αρχείο.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
el: Χρειάζεται να ρυθμίσετε καθρεπτισμούς για τις καταχωρήσεις με εικονίδιο.

en: General optional information for the metalink.
el: Γενικές προαιρετικές πληροφορίες μετασυνδέσμου.

en: Unable to load: %1
el: Αδυναμία φόρτωσης: %1

en: Define the saving location.
el: Καθορισμός της τοποθεσίας αποθήκευσης.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
el: Αρχεία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
el: Καθρεπτισμός:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
el: Αριθμός συνδέσεων:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
el: Εισάγετε ένα URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
el: Προαιρετικά: Η προτεραιότητα του καθρεπτισμού, 1 για υψηλότερη 999999 για χαμηλότερη.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
el: ακαθόριστο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
el: Τοποθεσία:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
el: Καθρεπτισμός

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
el: Προτεραιότητα

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
el: Συνδέσεις

[ctx: Location = country]
en: Location
el: Χώρα

en: Add mirror
el: Προσθήκη καθρεπτισμού

en: Modify the used mirrors
el: Τροποποίηση των χρησιμοποιημένων καθρεπτισμών.

en: Select at least one source url.
el: Επιλέξτε τουλάχιστο ένα πηγαίο url.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
el: Τα αρχεία που υπάρχουν ήδη στον τρέχων φάκελο έχουν σημειωθεί.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
el: Προορισμός:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
el: Ομάδα μεταφοράς:

en: Rename File
el: Μετονομασία αρχείου

en: Rename %1 to:
el: Μετονομασία του %1 σε:

en: &Rename
el: &Μετονομασία

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
el: Υπογραφή του %1

en: This option is not supported for the current transfer.
el: Αυτή η επιλογή δεν υποστηρίζεται για την τρέχουσα μεταφορά.

en: Load Signature File
el: Φόρτωση αρχείου υπογραφής

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
el: Αποκολλημένη υπογραφή OpenPGP ASCII (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
el: Αποκολλημένη υπογραφή OpenPGP binary (*.asc)

en: You need to define a signature.
el: Πρέπει να καθορίσετε μια υπογραφή.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
el: Αδυναμία εύρεσης αποτυπώματος, ελέγξτε εάν η υπογραφή είναι σωστή ή επαληθεύστε τη λήψη.

[ctx: trust level]
en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: trust level]
en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

[ctx: trust level]
en: Never
el: Ποτέ

[ctx: trust level]
en: Marginal
el: Οριακά

[ctx: trust level]
en: Full
el: Πλήρης

[ctx: trust level]
en: Ultimate
el: Απόλυτα

en: The key has been revoked.
el: Το κλειδί έχει ανακληθεί.

en: The key is disabled.
el: Το κλειδί είναι απενεργοποιημένο.

en: The key is invalid.
el: Το κλειδί δεν είναι έγκυρο.

en: The key is expired.
el: Το κλειδί έχει λήξει.

en: The key is not to be trusted.
el: Το κλειδί δεν είναι έμπιστο.

en: The key is to be trusted marginally.
el: Το κλειδί είναι αξιόπιστο οριακά.

en: Trust level of the key is unclear.
el: Το επίπεδο εμπιστοσύνης του κλειδιού είναι ασαφές.

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
el: Επαληθεύτηκε

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
el: Απέτυχε

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
el: Προσοχή: Η επαλήθευση απέτυχε. Είτε εισαγάγατε μια λανθασμένη υπογραφή, ή τα δεδομένα έχουν τροποποιηθεί.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
el: Ο έλεγχος είναι αδύνατος. Ελέγξτε τα δεδομένα που έχουν εισαχθεί, αν ο πράκτορας GPG εκτελείται, ή αν έχετε σύνδεση στο Internet (για την ανάκτηση κλειδιών.)

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
el: Το χαρακτηριστικό δεν υποστηρίζεται, καθώς το KGet δεν έχει μεταγλωττιστεί με υποστήριξη QPGME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
el: Διαθέτει μια υπογραφή binary PGP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
el: Υπογραφή ascii PGP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
el: Φόρτωση υπογραφής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
el: Επαλήθευση

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
el: Κλειδί

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
el: Εκδότης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
el: Ηλ. αλληλογραφία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
el: Σχόλιο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
el: Δημιουργία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
el: Λήξη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
el: Εμπιστοσύνη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
el: Αποτύπωμα:

en: Average speed: %1/s
el: Μέσος όρος ταχύτητας: %1/s

en: %1 of %2
el: %1 από %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
el: Πηγή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
el: Κατάσταση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
el: Χρόνος που απομένει:

en: Transfer Settings for %1
el: Ρυθμίσεις μεταφοράς για το %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
el: Η αλλαγή του προορισμού δεν δούλεψε, ο προορισμός παραμένει αμετάβλητος.

en: Destination unmodified
el: Αμετάβλητος προορισμός

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
el: Ρυθμίσεις μεταφοράς

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
el: &Προορισμός λήψης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
el: Όριο &αποστολής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
el: Όριο &λήψης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
el: Μέ&γιστη κοινόχρηστη αναλογία:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
el: Επεξεργασία των καθρεπτισμών που χρησιμοποιούνται για τις λήψεις.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
el: Καθρεπτισμοί

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
el: Επαλήθευση

en: Select columns
el: Επιλογή στηλών

en: Transfer Details
el: Λεπτομέρειες μεταφοράς

en: Download Manager
el: Διαχειριστής λήψεων

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
el: Τύπος τιμής κατατεμαχισμού

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
el: Τιμή κατατεμαχισμού:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
el: Εισάγετε ένα κλειδί τιμής κατατεμαχισμού

en: Add checksum
el: Προσθήκη ενός αθροίσματος ελέγχου

en: Transfer Verification for %1
el: Επαλήθευση μεταφοράς για το %1

en: %1 was successfully verified.
el: Το %1 επαληθεύθηκε με επιτυχία

en: Verification successful
el: Επιτυχής επαλήθευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
el: Επαλήθευση:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
el: Επαλήθευση της ολοκληρωμένης λήψης με το επιλεγμένο άθροισμα ελέγχου.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
el: Επαλήθε&υση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
el: Κλείσιμο
