kget - en to eo translation catalogue (706 entries)

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: Syntax
eo: Sintakso

en: Escape sequences
eo: Eskap-sekvencoj

en: Regular expression
eo: Regula esprimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticDeletionEnabled)
en: Automatically delete all transfer history older than:
eo: Aŭtomate forigi ĉian transigan historion pli malnovan ol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
eo: Ebligi taskopletan piktogramon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
eo: Efektivigi agon post kiam ĉiuj elŝutoj finiĝis:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
eo: Forlasi KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
eo: Ĉe ekfunkciiĝo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
eo: Restarigi Elŝutan Staton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
eo: Komencu Ĉiujn Elŝutojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
eo: Halti Ĉiujn Elŝutojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
eo: Historia backend:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
eo: Ebligi Ĉiean Progresspuradon de KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
eo: Montri ĉiun unuopan elŝuton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
eo: Montri ĝeneralan progreson

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
eo: Pritrakti ekzistantajn Dosierojn/Transigojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
eo: Ĉiam demandi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
eo: Aŭtomata alinomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
eo: Anstataŭigu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
eo: Uzi Falcelon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
eo: Ebligi animaciojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
eo: Uzi defaŭltajn dosierujojn por grupoj kiel sugeston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
eo: Peti cellokon se ne ekzistas defaŭltaj dosierujoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
eo: Alinomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
eo: Elekti Piktogramon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
eo: Uzi kiel elŝutadministrilon por Konqueror

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
eo: Monitoro Clipboard por Dosieroj por Elŝuti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
eo: Usklecodistinga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
eo: Pli&igi Prioritaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
eo: Re&dukti Prioritaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
eo: Maksimumaj elŝutoj po grupo:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
eo: Neniu limo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
eo: Rapida Limo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
eo: Ĉiea &elŝuta limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
eo: Ĉiea alŝ&uta limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
eo: Po transigo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
eo: Rekonekti ĉe Rompita Konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
eo: Nombro da provoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
eo: Reprovi post:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
eo:  s

en: Could not open KWallet
eo: Ne eblis malfermi KWallet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
eo: Ebligi Retan Interfacon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
eo: Pordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
eo: Uzanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Include
eo: Inkluzivi

en: Exclude
eo: Ekskludi

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
eo: La larĝo de la kolumnoj en la historia vido

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Turn Off Computer
eo: Malŝalti komputilon

en: Hibernate Computer
eo: Pasivumigi Komputilo

en: Suspend Computer
eo: Suspendi Komputilon

en: Day(s)
eo: Tago(j)

en: Hour(s)
eo: Horo(j)

en: Minute(s)
eo: Minuto(j)

en: Second(s)
eo: Sekundo(j)

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Change appearance settings
eo: Ŝanĝi aspekto-agordojn

en: Groups
eo: Grupoj

en: Manage the groups
eo: Administri la grupojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
eo: Reto

en: Network and Downloads
eo: Reto kaj Elŝutoj

en: Web Interface
eo: RetInterfaco

en: Control KGet over a Network or the Internet
eo: Regi KGet per Reto aŭ Interreto

en: Verification
eo: Konfirmo

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
eo: Integriĝo

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
eo: Speciala

en: Advanced Options
eo: Pliaj elektebloj

en: Transfer Plugins
eo: Transdono de Kromaĵoj

en: New Group
eo: Nova grupo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
eo: Aŭtomata verkontrolado de kontrolsumoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
eo: Uzita kontrolsumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
eo: Malforta (plej rapida)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
eo: Forta (rekomendita)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
eo: Plej forta (plej malrapida)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
eo: Subskribo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
eo: Aŭtomata konfirmo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
eo: Aŭtomata elŝuto de mankantaj ŝlosiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
eo: Ŝlosilserviloj:

en: Error
eo: Eraro

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
eo: Dosiergrandeco estas pli granda ol maksimuma dosiergrandeco subtenata de VFAT.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
eo: %1 forigita ĉar ĝi raportis malĝustan grandecon de dosiero.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: status of the download]
en: Status
eo: Stato

[ctx: size of the download]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
eo: Kontrolsumo

[ctx: signature of a file]
en: Signature
eo: Subskribo

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
eo: Neniu servilo por elŝuti ŝlosilojn estas specifita en agordoj. Elŝuto ĉesigita.

en: No key server
eo: Neniu ŝlosila servilo

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
eo: Neniu utila ŝlosilservilo trovita, ŝlosilo ne elŝutita. Aldonu pli da serviloj al la agordoj aŭ rekomencu KGet kaj reprovu elŝuti.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la grupon nomitan %1?

en: Remove Group
eo: Forigi grupon

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la sekvajn grupojn?

en: Remove groups
eo: Forigi grupojn

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
eo: <p>La sekva transigo estis aldonita al la elŝuta listo:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
eo: Elŝuto aldonita

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
eo: <p>La sekva transigo estis aldonita al la elŝuta listo:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
eo: <p>La sekvaj transigoj estis aldonitaj al la elŝuta listo:</p>

en: My Downloads
eo: Miaj Elŝutoj

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
eo: La dosiero %1 jam ekzistas.
    Ĉu anstataŭigi?

en: Overwrite existing file?
eo: Ĉu anstataŭigi ekzistantan dosieron?

en: Unable to save to: %1
eo: Ne eblas konservi en: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
eo[0]: <p>La sekva URL ne estas elŝutebla, ĝia protokolo ne estas subtenata de KGet:</p>
eo[1]: <p>La sekvaj URL ne estas elŝuteblaj, ilia protokolo ne estas subtenata de KGet:</p>

en: Protocol unsupported
eo: Protokolo nesubtenata

en: New Download
eo: Nova Elŝuto

en: Enter URL:
eo: Enigu URL:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
eo: Elekti Dosierujon

[ctx: @title:window]
en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Malformed URL:
    %1
eo: Misformita URL:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
eo: Misforma URL, protokolo mankas:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
eo: Vi jam kompletigis elŝuton el la loko: 
    
    %1
    
    Ĉu elŝuti ĝin denove?

en: Download it again?
eo: Ĉu denove elŝuti ĝin?

[ctx: @action:button]
en: Download Again
eo: Elŝuti Denove

[ctx: @action:button]
en: Skip
eo: Preterlasi

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
eo: Vi havas elŝuton en progreso de la loko: 
    
    %1
    
    Ĉu forigi ĝin kaj elŝuti denove?

en: Delete it and download again?
eo: Ĉu forigi ĝin kaj elŝuti denove?

en: Directory is not writable
eo: Dosierujo ne estas skribebla

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
eo: Vi jam elŝutis tiun dosieron el alia loko.
    
    Elŝuti kaj forigi la antaŭan?

en: File already downloaded. Download anyway?
eo: Dosiero jam elŝutita. Ĉu elŝuti ĉiukaze?

en: You are already downloading the same file
eo: Vi jam elŝutas la saman dosieron

en: File already exists
eo: Dosiero jam ekzistas

en: Internet connection established, resuming transfers.
eo: Interreta konekto establita, rekomencante transigojn.

en: No internet connection, stopping transfers.
eo: Neniu interreta konekto, ĉesigante transigojn.

en: Plugin loader could not load the plugin %1: %2.
eo: Kromŝargilo ne povis ŝargi la kromprogramon %1: %2.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
eo: Ne forigante
    %1
    ĉar ĝi estas dosierujo.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
eo: Ne forigante
    %1
    ĉar ĝi ne estas loka dosiero.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
eo: <p>La sekva dosiero finiĝis elŝuti:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
eo: Elŝuto finiĝis

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
eo: <p>La sekva transigo estis komencita:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
eo: Elŝuto komenciĝis

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
eo: <p>Okazis eraro en la sekva transigo:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>La erarmesaĝo estas:</p> <p style="font-size: small;">%2</p>

[ctx: @action:button]
en: Resolve
eo: Solvi

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
eo: KGet nun fermiĝas, ĉar ĉiuj elŝutoj finiĝis.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
eo: La komputilo nun malŝaltos, ĉar ĉiuj elŝutoj finiĝis.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
eo: Sistemfermi

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
eo: La komputilo nun suspendos al disko, ĉar ĉiuj elŝutoj finiĝis.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
eo: Pasivumigante

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
eo: La komputilo nun suspendos al RAM, ĉar ĉiuj elŝutoj finiĝis.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
eo: Suspendante

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
eo: Ĉesigi

en: <p>All transfers have been finished.</p>
eo: <p>Ĉiuj transigoj finiĝis.</p>

en: Downloads completed
eo: Elŝutoj finiĝis

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
eo[0]: KGet estas elŝutanta %1 dosieron
eo[1]: KGet estas elŝutanta %1 dosierojn

en: KGet Transfer
eo: KGet-Transigo

en: Error trying to get %1
eo: Eraro provante akiri %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
eo: La ŝlosilo por konfirmi la subskribon mankas, ĉu vi volas elŝuti ĝin?

[ctx: @action:button]
en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: @action:button]
en: Continue Without
eo: Daŭrigi Sen

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
eo: La subskribo ne povis esti konfirmita por %1. Vidu translokajn agordojn por pliaj informoj.

en: Signature not verified
eo: Subskribo ne konfirmita

en: Downloading....
eo: Elŝutante....

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
eo: Prokrastita

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
eo: Ĉesis

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
eo: Ŝanĝante cellokon

en: 1 Item | %1 Items
eo[0]: 1 Ero
eo[1]: %1 Eroj

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
eo: Komenci

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
eo: Ĉesi

en: Stalled
eo: Paraliziĝis

[ctx: name of download]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: status of download]
en: Status
eo: Stato

[ctx: size of download]
en: Size
eo: Grando

[ctx: progress of download]
en: Progress
eo: Progreso

[ctx: speed of download]
en: Speed
eo: Rapido

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
eo: Restanta tempo

en: Question
eo: Demando

en: Appl&y to all
eo: Apl&iki al ĉiuj

en: No download directory specified.
eo: Neniu elŝuta dosierujo specifita.

en: Invalid download directory specified.
eo: Nevalida elŝuta dosierujo specifita.

en: Download directory is not writeable.
eo: Elŝuta dosierujo ne estas skribebla.

en: No download destination specified.
eo: Neniu elŝuta celo specifita.

en: Invalid download destination specified.
eo: Nevalida elŝuta celo specifita.

en: Download destination is not writeable.
eo: Elŝuta celo ne estas skribebla.

en: No URL specified.
eo: Neniu URL specifita.

en: Malformed URL.
eo: Misformita retadreso.

en: Malformed URL, protocol missing.
eo: Misformita URL, protokolo mankas.

en: Malformed URL, host missing.
eo: Misformita URL, gastiganto mankas.

en: Invalid download directory specified:
    %1
eo: Nevalida elŝuta dosierujo specifita:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
eo: Elŝuta dosierujo ne estas skribebla:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
eo: Nevalida elŝuta celo specifita:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
eo: Elŝuta celo ne estas skribebla:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
eo: Misformita URL, gastiganto mankas:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
eo: Dosiero jam ekzistas. Anstataŭigi ĝin?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
eo: Vi jam elŝutis tiun dosieron el alia loko.
    Elŝuti kaj forigi la antaŭan?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
eo: Vi jam elŝutas tiun dosieron el alia loko.
    Elŝuti kaj forigi la antaŭan?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
eo: Vi jam kompletigis elŝuton de tiu loko. Ĉu denove elŝuti ĝin?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
eo: Vi havas elŝuton en progreso de tiu loko.
    Ĉu forigi ĝin kaj elŝuti denove?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
eo: Dosiero jam ekzistas:
    %1
    Ĉu anstataŭigi ĝin?

en: Malformed URLs.
eo: Misformitaj URLoj.

en: Malformed URLs, protocol missing.
eo: Misformitaj URLoj, protokolo mankas.

en: Malformed URLs, host missing.
eo: Misformitaj URLoj, gastiganto mankas.

en: Malformed URLs:
    %1
eo: Misformitaj URL-oj:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
eo: Misformitaj URLoj, protokolo mankas:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
eo: Misformitaj URLoj, gastiganto mankas:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
eo: Celoj ne estas skribeblaj:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
eo: Dosieroj jam ekzistas. Anstataŭigi ilin?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
eo: Vi jam kompletigis elŝutojn ĉe tiuj cellokoj. Ĉu denove elŝuti ilin?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
eo: Vi havas elŝutojn en progreso al ĉi tiuj cellokoj.
    Ĉu forigi ilin kaj elŝuti denove?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
eo: Vi jam kompletigis elŝutojn de ĉi tiuj lokoj. Ĉu denove elŝuti ilin?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
eo: Vi havas elŝutojn en progreso de ĉi tiuj lokoj.
    Ĉu forigi ilin kaj elŝuti denove?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
eo: Dosieroj jam ekzistas:
    %1
    Ĉu anstataŭigi ilin?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
eo: Vi jam kompletigis elŝutojn ĉe tiuj cellokoj: 
    
    %1
    
     Ĉu denove elŝuti ilin?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
eo: Vi havas elŝutojn en progreso al ĉi tiuj cellokoj: 
    
    %1
    
    Ĉu forigi ilin kaj elŝuti denove?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
eo: Vi jam kompletigis elŝutojn de ĉi tiuj lokoj: 
    
    %1
    
    Ĉu elŝuti ilin denove?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
eo: Vi havas elŝutojn en progreso de ĉi tiuj lokoj: 
    
    %1
    
    Ĉu forigi ilin kaj elŝuti denove?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
eo: Haketkodo

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
eo: Konfirmita

en: An advanced download manager by KDE
eo: Altnivela elŝuta administranto de KDE

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
eo: (C) 2005 - 2014, La KGet-programistoj
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
eo: Prizorganto, Kerna Programisto, Torrent-Kromprograma Aŭtoro

en: Core Developer
eo: Ĉefa programisto

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
eo: Kerna Programisto, Multithread-Kromprograma Aŭtoro

en: Developer
eo: Programisto

en: Google Summer of Code Student
eo: Google Somero de Kodo Studento

en: Mms Plugin Author
eo: Mms Kromaĵo Aŭtoro

en: Former Developer
eo: Iama Evoluisto

en: BTCore (KTorrent) Developer
eo: BTCore (KTorrent) Programisto

en: Design of Web Interface
eo: Dezajno de Reta Interfaco

en: Start KGet with drop target
eo: Komenci KGet kun falcelo

en: Start KGet with hidden main window
eo: Komenci KGet kun kaŝita ĉeffenestro

en: Start KGet without drop target animation
eo: Komenci KGet sen falcela animacio

en: Execute Unit Testing
eo: Efektivigi Unuotestadon

en: URL(s) to download
eo: URL(j) por elŝuti

en: &New Download...
eo: &Nova Elŝuto...

en: &Import Transfers...
eo: &Importi Transigojn...

en: &Export Transfers List...
eo: &Eksporti Liston de Transigoj...

en: &Create a Metalink...
eo: &Krei Metaligilon...

en: Top Priority
eo: Ĉefa Prioritato

en: Least Priority
eo: Malpleja Prioritato

en: Increase Priority
eo: Pliigi Prioritaton

en: Decrease Priority
eo: Malpliigi Prioritaton

[ctx: @action]
en: Delete Group
eo: Forigi Grupon

[ctx: @action]
en: Rename Group...
eo: Alinomi Grupon...

en: Set Icon...
eo: Difini piktogramon...

en: Auto-Paste Mode
eo: Aŭtomata Alglu-Reĝimo

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
eo: La butono <b>Aŭtomata algluo</b> ŝaltas kaj malŝaltas la aŭtomatan alglu-reĝimon.
    Kiam agordita, KGet periode skanos la tondujon por URL-oj kaj algluos ilin aŭtomate.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
eo: Uzi KGet kiel Konqueror Download Manager

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
eo: Forigi Elektitajn

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
eo: Forigi Ĉion Finita

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
eo: Forigi Elektitajn kaj Forigi Dosieroj

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
eo: Reelŝuti Elektitajn

en: Start All
eo: Komenci Ĉion

en: Start Selected
eo: Komenci Elektitan

en: Pause All
eo: Paŭzi Ĉion

en: Stop Selected
eo: Halti Elektitan

en: Start
eo: Komenci

en: Pause
eo: Paŭzi

en: Open Destination
eo: Malfermi Celon

en: Open File
eo: Malfermu dosieron

en: Show Details
eo: Montri Detalojn

en: Copy URL to Clipboard
eo: Kopii URL al Tondujo

en: &Transfer History
eo: &Transiga Historio

en: &Group Settings
eo: &Grupaj Agordoj

en: &Transfer Settings
eo: &Transigaj Agordoj

en: Import &Links...
eo: Importi &Ligilojn...

en: After downloads finished action
eo: Post elŝutoj finiĝis ago

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
eo: Neniu agado

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
eo: Ĉi tio estas la unua fojo, kiam vi rulas KGet.
    Ĉu vi ŝatus ebligi KGet kiel la elŝutadministrilon por Konqueror?

en: Konqueror Integration
eo: Konqueror-Integriĝo

en: Enable
eo: Ŝaltu

en: Do Not Enable
eo: Ne ŝalti

[ctx: @title:window]
en: Open File
eo: Malfermu dosieron

en: All Openable Files
eo: Ĉiuj Malfermeblaj Dosieroj

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
eo: Kelkaj transigoj ankoraŭ funkcias.
    Ĉu vi certas, ke vi volas fermi KGet?

en: Confirm Quit
eo: Konfirmi Forlasi

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
eo: Eksporti Translokiĝojn

en: KGet Transfer List
eo: KGet-Transiga Listo

en: Text File
eo: Teksta Dosiero

en: Enter Group Name
eo: Enigi Grupnomon

en: Group name:
eo: Grupnomo:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
eo[0]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la elektitan transigon?
eo[1]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la elektitajn transigojn?

en: Confirm transfer delete
eo: Konfirmi forigon de transigo

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
eo[0]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la elektitan transigon inkluzive dosierojn?
eo[1]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la elektitajn transigojn inkluzive dosierojn?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
eo: KGet estis provizore malŝaltita kiel elŝutadministrilo por Konqueror. Se vi volas malŝalti ĝin por ĉiam, iru al Agordoj->Altenita kaj malŝaltu "Uzu kiel elŝutadministrilon por Konqueror".

en: The dropped file is a KGet Transfer List
eo: La faligita dosiero estas KGet Transfer List

en: &Download
eo: &Elŝuti

en: &Load transfer list
eo: Ŝargi &liston de transigoj

en: Advanced Details for %1
eo: Altnivelaj Detaloj por %1

en: Files
eo: Dosieroj

en: Trackers
eo: Kunordigaj serviloj

en: Webseeds
eo: Retaj semoj

en: Chunk
eo: Peco

en: Progress
eo: Progreso

en: Peer
eo: Kundividanto

en: Down Speed
eo: Elŝuta rapido

en: Number of the chunk
eo: Nombro de la peco

en: Download progress of the chunk
eo: Elŝuta progreso de la peco

en: Which peer we are downloading it from
eo: De kiu samtavolano ni estas elŝutantaj ĝin

en: Download speed of the chunk
eo: Elŝuta rapideco de la peco

en: Which files the chunk is located in
eo: En kiuj dosieroj troviĝas la peco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
eo: Pecoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
eo: Sumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
eo: Nun elŝutas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
eo: Elŝutis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
eo: Ekskluzivis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
eo: Maldekstra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: Open file]
en: Open
eo: Malfermi

en: Download first
eo: Elŝuti unue

en: Download normally
eo: Elŝuti laŭkutime

en: Download last
eo: Elŝuti laste

en: Do Not Download
eo: Ne Elŝuti

en: Delete File(s)
eo: Forigi dosiero(j)n

en: Move File
eo: Movi dosieron

en: Collapse Folder Tree
eo: Malvastigi Dosierujan Arbon

en: Expand Folder Tree
eo: Vastigi Dosierujo-Arbon

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
eo[0]: Vi perdos ĉiujn datenojn en ĉi dosiero, ĉu vi certas ke vi volas fari tion?
eo[1]: Vi perdos ĉiujn datenojn en ĉi dosieroj, ĉu vi certas ke vi volas fari tion?

en: Select a directory to move the data to
eo: Elektu dosierujon al kiu vi volas movi la datumojn

en: Priority
eo: Prioritato

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
eo: % finita

[ctx: Download first]
en: First
eo: Unue

[ctx: Download last]
en: Last
eo: Laste

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
eo: Normale

[ctx: Preview available]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: Preview pending]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: No preview available]
en: No
eo: Ne

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
eo: Normale

[ctx: preview available]
en: Available
eo: Disponebla

en: Kick Peer
eo: Forpeli kundividanton

en: Ban Peer
eo: Malpermesi kundividanton

[ctx: Choked]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not choked]
en: No
eo: Ne

[ctx: Snubbed]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not snubbed]
en: No
eo: Ne

[ctx: Interested]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not Interested]
en: No
eo: Ne

[ctx: Interesting]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Not Interesting]
en: No
eo: Ne

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: Client
eo: Kliento

en: Up Speed
eo: Alŝuta rapido

en: Choked
eo: Nesenda stato

en: Snubbed
eo: Nericeva stato

en: Availability
eo: Disponebleco

en: Score
eo: Poentoj

en: Upload Slot
eo: Alŝuta fako

en: Requests
eo: Petoj

en: Downloaded
eo: Elŝutis

en: Uploaded
eo: Alŝutis

en: Interested
eo: Interesita

en: Interesting
eo: Interesa

en: IP address of the peer
eo: IP-adreso de la samtavolano

en: Which client the peer is using
eo: Kiun klienton la samtavolano uzas

en: Download speed
eo: Elŝuta rapido

en: Upload speed
eo: Alŝuta rapido

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
eo: Ĉu aŭ ne la samtavolano sufokis nin. Se ni estas sufokitaj, la samtavolano ne sendos al ni datumojn.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
eo: Snubbed signifas ke la samtavolano sendis al ni neniujn datumojn en la lastaj 2 minutoj

en: How much of the torrent's data the peer has
eo: Kiom da datumoj de la torento havas la samtavolano

en: Whether or not the peer has DHT enabled
eo: Ĉu aŭ ne la samtavolano havas DHT ebligita

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
eo: La poentaro de la samtavolano. KTorrent uzas ĉi tion por determini al kiu alŝuti.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
eo: Nur samtavolanoj, kiuj havas alŝutan sloton, ricevos datumojn de ni

en: The number of download and upload requests
eo: La nombro da elŝutaj kaj alŝutaj petoj

en: How much data we have downloaded from this peer
eo: Kiom da datumoj ni elŝutis de ĉi tiu samtavolano

en: How much data we have uploaded to this peer
eo: Kiom da datumoj ni alŝutis al ĉi tiu samtavolano

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
eo: Ĉu la kunulo interesiĝas pri elŝuto de datumoj de ni

en: Whether we are interested in downloading from this peer
eo: Ĉu ni interesiĝas pri elŝuto de ĉi tiu samtavolano

en: File
eo: Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
eo: Grandeco

en: Status
eo: Stato

en: Seeders
eo: Fontoj

en: Leechers
eo: Ricevantoj

en: Times Downloaded
eo: Tempoj Elŝutitaj

en: Next Update
eo: Sekva Ĝisdatigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
eo: Aldoni Spurilon

en: Enter the URL of the tracker:
eo: Enigu la URL de la spurilo:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
eo: Jam ekzistas spurilo nomita <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
eo: Forpreni kunordigan servilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
eo: Ŝanĝi servilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
eo: Ĝisdatigi Spuristojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
eo: Retadreso

en: Speed
eo: Rapido

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
eo: Ne povas aldoni la retsemon %1, ĝi jam estas parto de la listo de retsemoj.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
eo: Ne povas forigi retsemon %1, ĝi estas parto de la torento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
eo: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Retsemo al aldonu al la torento.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:malplena; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin- right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Noto: </span>Nur http-retaj semoj estas subtenataj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
eo: Aldoni Webseed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
eo: Forigi Webseed

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
eo: Statistikoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
eo: Fontoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
eo: Elŝuta rapido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
eo: Ricevantoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
eo: Alŝuta rapido:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
eo: Maldekstra:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
eo: Ĉiuj:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
eo: Fonto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
eo: Konservante al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
eo: Alŝuta limo por transdono:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
eo: Senlima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
eo: Elŝuta limo por transdono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
eo: Ebligi UTP-protokolon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
eo: Dosierujoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
eo: Defaŭlta torenta dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
eo: Defaŭlta provizora dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
eo: Antaŭ-asigni diskospacon

[ctx: @title]
en: Select a New Torrent File
eo: Elekti Novan Torentan Dosieron

en: Downloading Torrent File....
eo: Elŝutante Torentdosiero....

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
eo: Elŝutante....

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
eo: Ne povas aldoni kunordigan servilon al privata torento.

en: Torrent file does not exist
eo: Torentdosiero ne ekzistas

en: Analyzing torrent....
eo: Analizante torenton....

en: Cannot initialize port...
eo: Ne eblas pravalorizi pordon...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
eo: Semado....

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
eo: Ne povas pravalorigi libktorrent. Torenta subteno eble ne funkcias.

en: &Advanced Details
eo: &Altnivelaj Detaloj

en: &Scan Files
eo: &Skani Dosierojn

en: Error scanning data: %1
eo: Eraro okazis dum la legado de datumo: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
eo: Legas datumojn de torento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
eo: Nombro de trovitaj partoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
eo: Nombro da pecoj malsukcesis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
eo: Nombro da pecoj ne elŝutitaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
eo: Nombro da pecoj elŝutitaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
eo: Rezigni

en: Append
eo: Aldoni

en: Replace file
eo: Anstataŭigi dosieron

en: Replace file-ending
eo: Anstataŭigi dosierfinaĵon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
eo: Ŝanĝi ĉenon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
eo: Moduso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
eo: Kontrolsum-tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
eo: Rezulto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
eo: etikedo

en: Add item
eo: Aldoni objekton

en: %1 would become %2
eo: %1 iĝus %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
eo: Ŝanĝi ĉenon

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
eo: Ŝanĝi reĝimon

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
eo: Kontrolsuma tipo

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
eo: Listo de disponeblaj serĉiloj

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
eo: Listo de disponeblaj serĉiloj URL

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
eo: Konektante....

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
eo: La elŝuto (%1) ne povis esti konfirmita. Ĉu vi volas ripari ĝin?

[ctx: @action:button]
en: Repair
eo: Ripari

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
eo: La elŝuto (%1) ne povis esti konfirmita. Ĉu vi volas reelŝuti ĝin?

en: Verification failed.
eo: Konfirmo malsukcesis.

en: Ignore
eo: Ignori

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
eo: La elŝuto ne povis esti konfirmita, ĉu vi volas ripari (se la riparo ne funkcias, la elŝuto estus rekomencita) ĝin?

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eo: Ignori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
eo: Nombro da samtempaj elŝutoj de dosieroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
eo: Nombro da speguloj per dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
eo: Nombro da konektoj per URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
eo: Elektu la dosierojn, kiujn vi volas elŝuti.

en: File Selection
eo: Dosierelekto

en: Downloading Metalink File....
eo: Elŝutante Metalink-dosieron....

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
eo: Pli nova versio de ĉi tiu Metalink povus ekzisti, ĉu vi volas elŝuti ĝin?

en: Redownload Metalink
eo: Reelŝutu Metalink

en: Download failed, no working URLs were found.
eo: Elŝuto malsukcesis, neniuj funkciaj URL estis trovitaj.

en: The download could not be verified, try to repair it?
eo: La elŝuto ne povis esti konfirmita, ĉu provi ripari ĝin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
eo: Nomo de motoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
eo: Retadreso:

en: Insert Engine
eo: Enmeti Motoron

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
eo: Serĉiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
eo: Nomo de la motoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
eo: Nova Motoro...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
eo: Rulante....

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
eo: Finita

en: Download failed, could not access this URL.
eo: Elŝuto malsukcesis, ne povis aliri ĉi tiun URL.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
eo: Ĉi tiu URL ne permesas plurajn konektojn,
    la elŝuto daŭros pli longe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
eo: Uzu serĉilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
eo: Serĉi verokontrolajn informojn

en: Failed to write to the file.
eo: Malsukcesis skribi al la dosiero.

en: Delete Group | Delete Groups
eo[0]: Forigi Grupon
eo[1]: Forigi Grupojn

en: Rename Group... | Rename Groups...
eo[0]: Alinomi Grupon...
eo[1]: Alinomi Grupojn...

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
eo: Fiksa

en: Show Main Window
eo: Montri Ĉefan Fenestron

en: Hide Main Window
eo: Kaŝi Ĉefan Fenestron

en: Drop Target
eo: Falcelo

en: You can drag download links into the drop target.
eo: Vi povas treni elŝutajn ligilojn en la falcelon.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
eo: %1(%2% %3/%4) Rapido:%5/s

en: Ready
eo: Preta

en: Group Settings for %1
eo: Grupaj Agordoj por %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
eo: Grupaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
eo: Defaŭ&lta dosierujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
eo: Movas ĉiujn translokojn kun la regula esprimo al ĉi tiu grupo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
eo: Re&gula esprimo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
eo: *filmoj*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
eo: Ne fiksita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
eo: Ma&ksimuma elŝuta rapido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
eo: Maksimuma alŝ&uta rapido:

en: Transfer History
eo: Transiga Historio

en: &Open File
eo: Malfermi D&osieron

[ctx: The transfer is running]
en: Running
eo: Ruliĝas

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
eo: Haltita

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
eo: Finita

en: Source File
eo: Fontdosiero

en: Destination
eo: Celo

en: Time
eo: Tempo

en: File Size
eo: Dosiera grandeco

en: Less than 1MiB
eo: Malpli ol 1 MiB

en: Between 1MiB-10MiB
eo: Inter 1MiB-10MiB

en: Between 10MiB-100MiB
eo: Inter 10MiB-100MiB

en: Between 100MiB-1GiB
eo: Inter 100MiB-1GiB

en: More than 1GiB
eo: Pli ol 1 GiB

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Last week
eo: Lasta semajno

en: Last month
eo: Pasintmonate

en: A long time ago
eo: Antaŭ longe

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
eo: Finita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
eo: Forviŝi la historion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
eo: Vidaj Reĝimoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
eo: Elektu Intervalojn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
eo: Dato

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
eo: Gastiganto

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
eo: Filtrila historio

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
eo: Forigi Elektitajn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
eo: Elŝuti

en: Last Month
eo: Pasintmonate

en: Under 10MiB
eo: Sub 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
eo: Inter 10 MiB kaj 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
eo: Inter 50 MiB kaj 100 MiB

en: More than 100MiB
eo: Pli ol 100 MiB

en: Download again
eo: Elŝuti denove

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
eo: Forigi elektitan

en: Open file
eo: Malfermi dosieron

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
eo: &Elŝutoj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
eo: Dosiero kun &ligiloj por importi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
eo: &Importi Ligilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
eo: Montri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
eo: Montri &retenhavon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
eo: Vi povas uzi ĵokerojn por filtri.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
eo: Filtri dosierojn ĉi tie....

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
eo: Elekti ĉ&ion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
eo: Mal&elekti Ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
eo: Inver&sigi Elekton

en: Import Links
eo: Importi Ligilojn

en: Contains
eo: Enhavas

en: Does Not Contain
eo: Ne enhavas

en: All
eo: Ĉiuj

en: Videos
eo: Videoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Audio
eo: Sono

en: Archives
eo: Arkivoj

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
eo: Ŝablona sintakso

en: Escape Sequences
eo: Eskap-Sekvencoj

en: Regular Expression
eo: Regula Esprimo

[ctx: name of a file]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
eo: &Elŝuti

en: Auxiliary header
eo: Helpkapo

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Description
eo: Priskribo

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
eo: Dosiertipo

en: Location (URL)
eo: Loko (URL)

en: Links in: %1 - KGet
eo: Ligiloj en: %1 - KGet

en: &Select All Filtered
eo: &Selekti Ĉiujn Filtritajn

en: D&eselect All Filtered
eo: Mal&elekti Ĉiujn Filtritajn

en: Filter Column
eo: Filtri Kolumnon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
eo: Identeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
eo: Priskribo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
eo: Versio:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
eo: URL al la emblemo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
eo: La lingvo de la dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
eo: Lingvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
eo: Operaciumoj:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
eo: Subtenataj OS-oj, apartigitaj per komoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
eo: Kopirajto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
eo: Eldonisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
eo: eldonisto

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
eo: Nomo de la eldonisto

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
eo: URL al la eldonisto

en: Import dropped files
eo: Importi faligitajn dosierojn

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
eo: Ĝenerale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
eo: Krei partajn kontrolsumojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
eo: Ĝenerala URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
eo: Aŭtomate krei kontrolsumojn por la elektitaj tipoj. Memoru, ke ĉi tio eble daŭros iom da tempo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
eo: Enigu URL-ojn ĉi tie se ĉiuj faligitaj dosieroj estas sur tiu servilo kaj en la sama dosierujo. Por ĉiu faligita dosiero la URL konsistus el la enigita parto kaj la dosiernomo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
eo: Tipoj de la kontrolsumoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
eo: Krei kontrolsumojn:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
eo: Nedeviga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
eo: Laŭvolaj datumoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
eo: Enigu informojn, kiujn ĉiuj elektitaj dosieroj kunhavas.

en: File Properties
eo: Dosierecoj

en: Enter a filename.
eo: Enigu dosiernomon.

en: The filename exists already, choose a different one.
eo: La dosiernomo jam ekzistas, elektu alian.

en: Enter at least one URL.
eo: Enigu almenaŭ unu URL.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
eo: Postulita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
eo: Dosiernomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
eo: Uzitaj Speguloj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
eo: Rekomendita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
eo: Dosiergrandeco (en bajtoj):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
eo: Konfirmo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
eo: Nedeviga

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
eo: Aldonas lokajn dosierojn aldonante multajn informojn aŭtomate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
eo: Aldoni lokajn dosierojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
eo: Aldonante lokajn dosierojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
eo: Ĝeneralaj informoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
eo: Ĉi tie vi povas enigi laŭvolajn ĝeneralajn informojn sur la metaligo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
eo: Origino:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
eo: Reta URL al la metaligo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
eo: Dinamika signifas, ke ĝisdatigitaj metaligiloj troviĝas ĉe "Origino".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
eo: Dinamika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
eo: Metalink eldonita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
eo: Dato kaj horo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
eo: Horzona deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
eo: Negativa kompenso:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
eo: Metalink ĝisdatigita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
eo: Ĉi tiu asistanto permesas krei metaligilojn de nulo aŭ bazi ilin sur ekzistantaj metaligiloj. Multaj kampoj estas laŭvolaj aŭ rekomenditaj, do enigu ilin se vi volas. La minimumo estas konserva loko, almenaŭ unu dosiero kaj unu URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
eo: Konservi kreitan Metalink ĉe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
eo: Krei novan Metaligilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
eo: Ŝargi ekzistantan Metaligilon:

en: Create a Metalink
eo: Krei Metaligilon

en: Add at least one file.
eo: Aldonu almenaŭ unu dosieron.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
eo: Vi devas agordi spegulojn por la enskriboj kun piktogramo.

en: General optional information for the metalink.
eo: Ĝeneralaj laŭvolaj informoj por la metaligilo.

en: Unable to load: %1
eo: Ne eblas ŝargi: %1

en: Metalink Version 4.0 file
eo: Metalink-dosiero (*.metalink *.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file
eo: Metalink Versio 4.0 dosiero (*.meta4)

en: Metalink file (*.metalink *.meta4)
eo: Metalink Versio 3.0 dosiero (*.metalink)

en: Define the saving location.
eo: Difinu la konservan lokon.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
eo: Dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
eo: Spegulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
eo: Nombro da konektoj:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
eo: Enigi URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
eo: Prioritato:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
eo: Laŭvola: La prioritato de la spegulo, 1 plej alta 999999 plej malalta.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
eo: ne specifita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
eo: Loko:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
eo: Spegulo

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
eo: Prioritato

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
eo: Konektoj

[ctx: Location = country]
en: Location
eo: Malfermi lokon

en: Add mirror
eo: Aldoni spegulon

en: Modify the used mirrors
eo: Modifi la uzitajn spegulojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
eo: PuŝButono

en: Select at least one source url.
eo: Elektu almenaŭ unu fontan URL.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
eo: Dosieroj kiuj jam ekzistas en la nuna dosierujo estas markitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
eo: Celo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
eo: Transiga grupo:

en: Rename File
eo: Alinomi dosieron

en: Rename %1 to:
eo: Alinomi %1 al:

en: &Rename
eo: &Renomi

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
eo: Subskribo de %1.

en: This option is not supported for the current transfer.
eo: Ĉi tiu elekteblo ne estas subtenata por la nuna transigo.

en: Load Signature File
eo: Ŝargi Subskriban Dosieron

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
eo: Malligita OpenPGP ASCII-subskribo (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
eo: Malligita OpenPGP binara subskribo (*.sig)

en: You need to define a signature.
eo: Vi devas difini subskribon.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
eo: Neniu fingrospuro troviĝis, kontrolu ĉu la subskribo estas ĝusta aŭ kontroli la elŝuton.

[ctx: trust level]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: trust level]
en: Undefined
eo: Nedifinita

[ctx: trust level]
en: Never
eo: Servilo:

[ctx: trust level]
en: Marginal
eo: Marĝena

[ctx: trust level]
en: Full
eo: Plena

[ctx: trust level]
en: Ultimate
eo: Finfina

en: The key has been revoked.
eo: La ŝlosilo estis revokita.

en: The key is disabled.
eo: La ŝlosilo estas malŝaltita.

en: The key is invalid.
eo: La ŝlosilo estas nevalida.

en: The key is expired.
eo: La ŝlosilo estas eksvalidiĝinta.

en: The key is not to be trusted.
eo: La ŝlosilo estas nefidinda.

en: The key is to be trusted marginally.
eo: La ŝlosilo estas esti fidinda marĝene.

en: Trust level of the key is unclear.
eo: Fidonivelo de la ŝlosilo estas neklara.

en: Unlimited
eo: Senlima

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
eo: Konfirmita

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
eo: Malsukcesis

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
eo: Atentu: Konfirmo malsukcesis. Aŭ vi enigis malĝustan subskribon, aŭ la datumoj estas modifitaj.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
eo: Konfirmo ne eblas. Kontrolu la enigitajn datumojn, ĉu gpg-agent funkcias, aŭ ĉu vi havas interretan konekton (por preni ŝlosilojn.)

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
eo: Trajto ne estas subtenata, ĉar KGet ne estas kompilita kun QPGME-subteno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
eo: Havas binaran PGP-signaturon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
eo: Ascii PGP-signaturo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
eo: Ŝargi Subskribon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
eo: Konfirmi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
eo: Klavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
eo: Eldonanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
eo: Retadreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
eo: Komento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
eo: Kreo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
eo: Eksvalidiĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
eo: Fido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
eo: Fingrosigno:

en: Average speed: %1/s
eo: Averaĝa rapideco: %1/s

en: %1 of %2
eo: %1 de %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
eo: Fonto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
eo: Stato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
eo: Restanta tempo:

en: Transfer Settings for %1
eo: Transigaj agordoj por %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
eo: Ŝanĝi la cellokon ne funkciis, la celloko restas nemodifita.

en: Destination unmodified
eo: Celo nemodifita

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
eo: Transigaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
eo: Elŝu&ta celo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
eo: Alŝ&uta limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
eo: Elŝuta &limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
eo: Ma&ksimuma kundivida proporcio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
eo: Modifi la spegulojn uzatajn por elŝuti.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
eo: Speguloj

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
eo: Konfirmo

en: Select columns
eo: Elekti kolumnojn

en: Transfer Details
eo: Transigaj Detaloj

en: Download Manager
eo: Elŝuta administrilo

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
eo: Haketkoda tipo:

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
eo: Haketkodo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
eo: Enigi haketkodan ŝloisilon

en: Add checksum
eo: Aldoni kontrolsumon

en: Transfer Verification for %1
eo: Transdona Verkontrolo por %1

en: %1 was successfully verified.
eo: %1 estis sukcese konfirmita.

en: Verification successful
eo: Konfirmo sukcesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
eo: Konfirmante:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
eo: Konfirmi la finitan elŝuton per la elektita kontrolsumo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
eo: &Konfirmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
eo: Fermi
