kget - en to fi translation catalogue (710 entries)

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Syntax
fi: Syntaksi

en: Escape sequences
fi: Koodinvaihtosekvenssit

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticDeletionEnabled)
en: Automatically delete all transfer history older than:
fi: Poista automaattisesti siirtohistoria, joka on iältään yli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
fi: Ota ilmoitusalueen kuvake käyttöön

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
fi: Suorita toiminto, kun kaikki lataukset ovat valmiita:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
fi: Lopeta KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
fi: Käynistettäessä:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
fi: Palauta lataustila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
fi: Aloita kaikki lataukset

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
fi: Pysäytä kaikki lataukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
fi: Historian taustaosa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
fi: Käytä KDE:n laajuista edistymisen seurantaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
fi: Näytä jokainen lataus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
fi: Näytä eteneminen yhteensä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
fi: Olemassa olevien tiedostojen ja siirtojen käsittely

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
fi: Kysy aina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
fi: Automaattinen nimen muuttaminen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
fi: Korvaa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
fi: Käytä pudotuskohdetta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
fi: Käytä animaatioita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
fi: Ehdota oletuskansioita ryhmille

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
fi: Kysy kohdetta, jos oletuskansioita ei ole asetettu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
fi: Muuta nimeä

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
fi: Valitse kuvake…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
fi: Käytä Konquerorin latausten hallintana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
fi: Tarkkaile leikepöytää ladattavien tiedostojen varalta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
fi: Huomioi kirjainkoko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
fi: &Suurenna prioriteettia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
fi: &Pienennä prioriteettia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
fi: Latausten enimmäismäärä ryhmää kohden:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
fi: Ei rajoitusta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
fi: Nopeusrajoitus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
fi: &Yleinen enimmäislatausrajoitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
fi: Yleinen &lähetysrajoitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
fi: Siirtoa kohden:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
fi: Yhdistä uudestaan yhteyden katkettua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
fi: Uudelleenyritysten määrä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
fi: Yritä uudestaan:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
fi:  s

en: Could not open KWallet
fi: KWalletin avaaminen epäonnistui

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
fi: Käytä webkäyttöliittymää

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
fi: Portti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
fi: Käyttäjä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
fi: Salasana:

en: Include
fi: Sisällytä

en: Exclude
fi: Ohita

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
fi: Sarakkeiden leveys historianäkymässä

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Turn Off Computer
fi: Sammuta tietokone

en: Hibernate Computer
fi: Siirry lepotilaan

en: Suspend Computer
fi: Siirry valmiustilaan

en: Day(s)
fi: päivä(ä)

en: Hour(s)
fi: tunti(a)

en: Minute(s)
fi: minuutti(a)

en: Second(s)
fi: sekunti(a)

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Change appearance settings
fi: Muuta ulkonäköasetuksia

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Manage the groups
fi: Hallitse ryhmiä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
fi: Verkko

en: Network and Downloads
fi: Verkko ja lataukset

en: Web Interface
fi: Web-käyttöliittymä

en: Control KGet over a Network or the Internet
fi: Hallitse KGet-ohjelmaa verkon tai Internetin yli

en: Verification
fi: Todennus

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
fi: Integrointi

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Options
fi: Lisävalitsimet

en: Transfer Plugins
fi: Siirtoliitännäiset

en: New Group
fi: Uusi ryhmä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
fi: Automaattinen tarkistussummien todennus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
fi: Käytetty tarkistussumma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
fi: Heikko (nopein)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
fi: Vahva (suositeltu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
fi: Vahvin (hitain)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
fi: Allekirjoitus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
fi: Automaattinen todennus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
fi: Lataa puuttuvat avaimet automaattisesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
fi: Avainpalvelimet:

en: Error
fi: Virhe

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
fi: Tiedoston koko on suurempi kuin mitä VFAT tukee.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
fi: %1 poistettu, koska se ilmoitti väärästä tiedostokoosta.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
fi: Tiedosto

[ctx: status of the download]
en: Status
fi: Tila

[ctx: size of the download]
en: Size
fi: Koko

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
fi: Tarkistussumma

[ctx: signature of a file]
en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
fi: Asetuksissa ei ole määritelty palvelinta avainten lataukseen. Lataus keskeytetty.

en: No key server
fi: Ei avainpalvelinta

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
fi: Käyttökelpoista avainpalvelinta ei löytynyt eikä avainta ladattu. Lisää lisäpalvelimia asetuksiin tai käynnistä KGet uudelleen ja toista lataus.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
fi: Haluatko varmasti poistaa ryhmän nimeltä %1?

en: Remove Group
fi: Poista ryhmä

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
fi: Haluatko varmasti poistaa seuraavat ryhmät?

en: Remove groups
fi: Poista ryhmät

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
fi: <p>Siirto on lisätty latausluetteloon:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
fi: Lataus lisätty

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
fi: <p>Seuraava siirto on lisätty latausluetteloon:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
fi: <p>Seuraavat siirrot on lisätty latausluetteloon:</p>

en: My Downloads
fi: Omat lataukset

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
fi: Tiedosto %1 on jo olemassa.
    Korvataanko?

en: Overwrite existing file?
fi: Korvataanko aikaisempi tiedosto?

en: Unable to save to: %1
fi: Ei voitu tallentaa kohteeseen: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
fi[0]: <p>Seuraavaa osoitetta ei voi ladata, koska KGet ei tue sen yhteyskäytäntöä:</p>
fi[1]: <p>Seuraavia osoitteita ei voi ladata, koska KGet ei tue niiden yhteyskäytäntöä:</p>

en: Protocol unsupported
fi: Yhteyskäytäntöä ei tueta

en: New Download
fi: Uusi lataus

en: Enter URL:
fi: Anna verkko-osoite:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
fi: Valitse kansio

[ctx: @title:window]
en: Save As
fi: Tallenna nimellä

en: Malformed URL:
    %1
fi: Virheellinen verkko-osoite:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
fi: Virheellinen verkko-osoite, yhteyskäytäntö puuttuu:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
fi: Olet jo saanut valmiiksi latauksen sijainnista: 
    
    %1
    
    Lataatko sen uudelleen?

en: Download it again?
fi: Ladataanko uudestaan?

[ctx: @action:button]
en: Download Again
fi: Lataa uudelleen

[ctx: @action:button]
en: Skip
fi: Ohita

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
fi: Meneillään on lataus sijainnista: 
    
    %1
    
    Poistetaanko se ja ladataan uudestaan?

en: Delete it and download again?
fi: Poistetaanko se ja ladataan uudestaan?

en: Directory is not writable
fi: Kansioon ei voi kirjoittaa

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
fi: Olet jo ladannut tuon tiedoston toisesta paikasta.
    
    Ladataanko tämä ja poistetaan edellinen?

en: File already downloaded. Download anyway?
fi: Tiedosto on jo ladattu. Ladataanko uudelleen?

en: You are already downloading the same file
fi: Olet jo lataamassa samaa tiedostoa

en: File already exists
fi: Tiedosto on jo olemassa

en: Internet connection established, resuming transfers.
fi: Verkkoyhteys muodostettu, jatketaan tiedostosiirtoja.

en: No internet connection, stopping transfers.
fi: Ei verkkoyhteyttä, tiedostosiirrot pysäytetään.

en: Plugin loader could not load the plugin %1: %2.
fi: Liitännäislataaja ei voinut ladata liitännäistä %1: %2.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
fi: Ei poisteta kohdetta
    %1
    koska se on kansio.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
fi: Ei poisteta kohdetta
    %1
    koska se ei ole paikallinen tiedosto.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
fi: <p>Tiedoston lataus on valmistunut:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
fi: Lataus on valmis

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
fi: <p>Siirto on käynnistynyt:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
fi: Lataus käynnistynyt

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
fi: <p>Siirrossa tapahtui virhe:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Virheilmoitus:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

[ctx: @action:button]
en: Resolve
fi: Ratkaise

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
fi: KGet suljetaan nyt, koska kaikki lataukset ovat valmiita.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
fi: Tietokone sammutetaan nyt, koska kaikki lataukset ovat valmiita.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
fi: Sammutus

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
fi: Tietokone keskeytetään nyt levylle, koska kaikki lataukset ovat valmiita.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
fi: Siirrytään lepotilaan

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
fi: Tietokone keskeytetään nyt muistiin, koska kaikki lataukset ovat valmiita.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
fi: Siirrytään valmiustilaan

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
fi: Keskeytä

en: <p>All transfers have been finished.</p>
fi: <p>Kaikki siirrot ovat valmistuneet.</p>

en: Downloads completed
fi: Lataus on valmis

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
fi[0]: KGet lataa %1 tiedoston
fi[1]: KGet lataa %1 tiedostoa

en: KGet Transfer
fi: KGet-siirto

en: Error trying to get %1
fi: Virhe haettaessa tiedostoa %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
fi: Avain allekirjoituksen todentamiseen puuttuu, haluatko ladata sen?

[ctx: @action:button]
en: Download
fi: Lataa

[ctx: @action:button]
en: Continue Without
fi: Jatka ilman

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
fi: Allekirjoitusta ei voitu todentaa kohteelle %1. Katso lisätietoja siirtoasetuksista.

en: Signature not verified
fi: Allekirjoitusta ei ole todennettu

en: Downloading....
fi: Ladataan…

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
fi: Viivästynyt

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
fi: Pysäytetty

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
fi: Keskeytetty

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
fi: Valmis

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
fi: Vaihdetaan kohdetta

en: 1 Item | %1 Items
fi[0]: 1 tiedosto
fi[1]: %1 tiedostoa

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
fi: Käynnistä

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
fi: Pysäytä

[ctx: not available]
en: n/a
fi: ei tied.

en: Stalled
fi: Pysähtynyt

[ctx: name of download]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: status of download]
en: Status
fi: Tila

[ctx: size of download]
en: Size
fi: Koko

[ctx: progress of download]
en: Progress
fi: Edistyminen

[ctx: speed of download]
en: Speed
fi: Nopeus

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
fi: Jäljellä oleva aika

en: Question
fi: Kysymys

en: Appl&y to all
fi: K&äytä kaikkiin

en: No download directory specified.
fi: Latauskansiota ei ole määritetty.

en: Invalid download directory specified.
fi: Virheellinen latauskansio määritetty.

en: Download directory is not writeable.
fi: Latauskansioon ei voi kirjoittaa.

en: No download destination specified.
fi: Latauksen kohdetta ei ole määritetty.

en: Invalid download destination specified.
fi: Virheellinen latauksen kohde määritetty.

en: Download destination is not writeable.
fi: Latauksen kohteeseen ei voi kirjoittaa.

en: No URL specified.
fi: Verkko-osoitetta ei ole määritetty.

en: Malformed URL.
fi: Virheellinen verkko-osoite.

en: Malformed URL, protocol missing.
fi: Virheellinen verkko-osoite, yhteyskäytäntö puuttuu.

en: Malformed URL, host missing.
fi: Virheellinen verkko-osoite, palvelin puuttuu.

en: Invalid download directory specified:
    %1
fi: Virheellinen latauskansio määritetty:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
fi: Latauskansioon ei voi kirjoittaa:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
fi: Virheellinen latauksen kohde määritetty:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
fi: Latauksen kohteeseen ei voi kirjoittaa:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
fi: Virheellinen verkko-osoite, palvelin puuttuu:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
fi: Tiedosto on jo olemassa. Korvataanko se?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
fi: Olet jo ladannut tiedoston toisaalta.
    Ladataanko tämä ja poistetaan edellinen?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
fi: Lataat jo tiedostoa toisaalta.
    Ladataanko tämä ja poistetaan edellinen?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
fi: Olet jo saanut valmiiksi latauksen tästä sijainnista. Ladataanko se uudelleen?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
fi: Tästä sijainnista on meneillään lataus.
    Poistetaanko se ja ladataan uudestaan?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
fi: Tiedosto on jo olemassa:
    %1
    Korvataanko se?

en: Malformed URLs.
fi: Virheellisiä verkko-osoitteita.

en: Malformed URLs, protocol missing.
fi: Virheellinen verkko-osoite, yhteyskäytäntö puuttuu.

en: Malformed URLs, host missing.
fi: Virheellinen verkko-osoite, palvelin puuttuu.

en: Malformed URLs:
    %1
fi: Virheellisiä verkko-osoitteita:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
fi: Virheellisiä verkko-osoitteita, yhteyskäytäntö puuttuu:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
fi: Virheellisiä verkko-osoitteita, palvelin puuttuu:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
fi: Kohteisiin ei voi kirjoittaa:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
fi: Tiedostot ovat jo olemassa: korvataanko ne?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
fi: Olet jo saanut valmiiksi latauksen näistä sijainneista. Ladataanko ne uudelleen?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
fi: Näistä sijainneista on meneillään latauksia.
    Poistetaanko ne ja ladataan uudestaan?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
fi: Olet jo saanut valmiiksi latauksen näistä sijainnista. Ladataanko ne uudelleen?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
fi: Näistä sijainnista on meneillään latauksia.
    Poistetaanko ne ja ladataan uudestaan?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
fi: Nämä tiedostot ovat jo olemassa:
    %1
    Korvataanko ne?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
fi: Olet jo saanut valmiiksi latauksen näistä sijainnista: 
    
    %1
    
    Ladataanko ne uudelleen?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
fi: Näistä sijainnista on meneillään latauksia:
    
    %1
    
    Poistetaanko ne ja ladataan uudestaan?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
fi: Olet jo saanut valmiiksi lataukset näistä sijainneista: 
    
    %1
    
    Ladataanko ne uudelleen?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
fi: Näistä sijainneista on meneillään latauksia:
    
    %1
    
    Poistetaanko ne ja ladataan uudestaan?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
fi: Todennettu

en: An advanced download manager by KDE
fi: KDE:n kehittynyt lataustenhallintaohjelma

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
fi: © 2005–2014 KGet-kehittäjät
    © 2001–2002 Patrick Charbonnier
    © 2002 Carsten Pfeiffer
    © 1998–2000 Matej Koss

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
fi: Kehittäjä, Pääkehittäjä, torrent-liittännäisen tekijä

en: Core Developer
fi: Pääkehittäjä

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
fi: Pääkehittäjä, monisäie-liitännäisen tekijä

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Google Summer of Code Student
fi: Google Summer of Code -opiskelija

en: Mms Plugin Author
fi: Multimediaviestiliitännäisen tekijä

en: Former Developer
fi: Entinen kehittäjä

en: BTCore (KTorrent) Developer
fi: BTCore (KTorrent) -kehittäjä

en: Design of Web Interface
fi: WWW-käyttöliittymän suunnittelu

en: Start KGet with drop target
fi: Käynnistä KGet pudotuskohteella

en: Start KGet with hidden main window
fi: Käynnistä KGet pääikkuna piilotettuna

en: Start KGet without drop target animation
fi: Käynnistä KGet ilman pudotuskohteen animointia

en: Execute Unit Testing
fi: Suorita yksikkötestaus

en: URL(s) to download
fi: Ladattavat verkko-osoitteet

en: &New Download...
fi: &Uusi lataus…

en: &Import Transfers...
fi: &Tuo siirtolista…

en: &Export Transfers List...
fi: &Vie siirtolista…

en: &Create a Metalink...
fi: Luo &metalinkki…

en: Top Priority
fi: Suurin prioriteetti

en: Least Priority
fi: Pienin prioriteetti

en: Increase Priority
fi: Lisää prioriteettia

en: Decrease Priority
fi: Vähennä prioriteettia

[ctx: @action]
en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

[ctx: @action]
en: Rename Group...
fi: Muuta ryhmän nimeä…

en: Set Icon...
fi: Aseta kuvake…

en: Auto-Paste Mode
fi: Automaattinen liittäminen käytössä

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
fi: <b>Automaattinen liittäminen</b> -painike kytkee automaattisen liittämisen päälle tai pois päältä.
    Kun automaattinen liittäminen on päällä, KGet tutkii leikepöydältä verkko-osoitteet ja liittää ne automaattisesti ladattaviksi.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
fi: Käytä KGet-ohjelmaa Konquerorin latausten hallintaan

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
fi: Poista valittu

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
fi: Poista kaikki valmiit

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
fi: Poista valittu siirto ja poista tiedostot

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
fi: Lataa valittu uudelleen

en: Start All
fi: Käynnistä kaikki

en: Start Selected
fi: Käynnistä valitut

en: Pause All
fi: Pysäytä kaikki

en: Stop Selected
fi: Pysäytä valittu

en: Start
fi: Käynnistä

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Open Destination
fi: Avaa kohde

en: Open File
fi: Avaa tiedosto

en: Show Details
fi: Näytä yksityiskohdat

en: Copy URL to Clipboard
fi: Kopioi verkko-osoite leikepöydälle

en: &Transfer History
fi: Siir&tohistoria

en: &Group Settings
fi: &Ryhmän asetukset

en: &Transfer Settings
fi: Siirron ase&tukset

en: Import &Links...
fi: Tuo &linkkejä…

en: After downloads finished action
fi: Latausten valmistumisen jälkeinen toiminto

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
fi: Ei toimintoa

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
fi: Tämä on ensimmäinen kerta, kun käytät KGetiä.
    Haluatko käyttää KGetiä Konquerorin latausten hallintaan?

en: Konqueror Integration
fi: Konqueror-integrointi

en: Enable
fi: Käytä

en: Do Not Enable
fi: Älä käytä

[ctx: @title:window]
en: Open File
fi: Avaa tiedosto

en: All Openable Files
fi: Kaikki avattavat tiedostot

[ctx: window title including overall download progress in percent]
en: KGet - %1%
fi: KGet – %1 %

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
fi: Jotkut siirrot ovat vielä kesken.
    Haluatko varmasti sulkea KGetin?

en: Confirm Quit
fi: Vahvista lopetus

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
fi: Vie siirrot

en: KGet Transfer List
fi: KGet-siirtoluettelo

en: Text File
fi: Tekstitiedosto

en: Enter Group Name
fi: Anna ryhmän nimi

en: Group name:
fi: Ryhmän nimi:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
fi[0]: Haluatko varmasti poistaa valitun siirron?
fi[1]: Haluatko varmasti poistaa valitut siirrot?

en: Confirm transfer delete
fi: Vahvista siirron poisto

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
fi[0]: Haluatko varmasti poistaa valitun siirron ja kaikki siihen liittyvät tiedostot?
fi[1]: Haluatko varmasti poistaa valitut siirrot ja kaikki niihin liittyvät tiedostot?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
fi: KGet on väliaikaisesti poistettu Konquerorin latausten hallinnasta. Jos haluat poistaa ohjelman pysyvästi, muokkaa asetuksia valikossa Asetukset -> Edistyneet, ja ota valinta ”Käytä &KGet-ohjelmaa Konquerorin latausten hallintaan” pois käytöstä.

en: The dropped file is a KGet Transfer List
fi: Pudotettu tiedosto on KGet-siirtoluettelo

en: &Download
fi: &Lataa

en: &Load transfer list
fi: Lataa &siirtoluettelo

en: Advanced Details for %1
fi: Yksityiskohdat: %1

en: Files
fi: Tiedostot

en: Trackers
fi: Seurantapalvelimet

en: Webseeds
fi: Jakajat

en: Chunk
fi: Osa

en: Progress
fi: Edistyminen

en: Peer
fi: Käyttäjä

en: Down Speed
fi: Latausnopeus

en: Number of the chunk
fi: Osien määrä

en: Download progress of the chunk
fi: Osan latauksen edistyminen

en: Which peer we are downloading it from
fi: Miltä käyttäjältä ladataan

en: Download speed of the chunk
fi: Osan latausnopeus

en: Which files the chunk is located in
fi: Mistä tiedostoista osa löytyy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
fi: Osat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
fi: Yhteensä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
fi: Nyt ladataan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
fi: Ladattu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
fi: Ohitetut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
fi: Jäljellä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
fi: Koko:

[ctx: Open file]
en: Open
fi: Avaa

en: Download first
fi: Lataa ensimmäiseksi

en: Download normally
fi: Lataa normaalisti

en: Download last
fi: Lataa viimeiseksi

en: Do Not Download
fi: Älä lataa

en: Delete File(s)
fi: Poista tiedosto(t)

en: Move File
fi: Siirrä tiedosto

en: Collapse Folder Tree
fi: Sulje kansiopuu

en: Expand Folder Tree
fi: Laajenna kansiopuu

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
fi[0]: Menetät kaikki tämän tiedoston tiedot, haluatko varmasti tehdä näin?
fi[1]: Menetät kaikki näiden tiedostojen tiedot, haluatko varmasti tehdä näin?

en: Select a directory to move the data to
fi: Valitse kansio, johon tiedot siirretään

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Preview
fi: Esikatselu

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
fi: Valmistumis-%

[ctx: Download first]
en: First
fi: Ensimmäinen

[ctx: Download last]
en: Last
fi: Viimeinen

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
fi: Tavallinen

[ctx: Preview available]
en: Available
fi: Saatavilla

[ctx: Preview pending]
en: Pending
fi: Odottaa

[ctx: No preview available]
en: No
fi: Ei

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
fi: Normaali

[ctx: preview available]
en: Available
fi: Saatavilla

en: Kick Peer
fi: Potkaise käyttäjää

en: Ban Peer
fi: Torju käyttäjä

[ctx: Choked]
en: Yes
fi: Kyllä

[ctx: Not choked]
en: No
fi: Ei

[ctx: Snubbed]
en: Yes
fi: Kyllä

[ctx: Not snubbed]
en: No
fi: Ei

[ctx: Interested]
en: Yes
fi: Kyllä

[ctx: Not Interested]
en: No
fi: Ei

[ctx: Interesting]
en: Yes
fi: Kyllä

[ctx: Not Interesting]
en: No
fi: Ei

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Client
fi: Asiakas

en: Up Speed
fi: Lähetysnopeus

en: Choked
fi: Kuristettu

en: Snubbed
fi: Tukahtunut

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Score
fi: Pisteet

en: Upload Slot
fi: Lähetetään

en: Requests
fi: Pyynnöt

en: Downloaded
fi: Ladattu

en: Uploaded
fi: Lähetetty

en: Interested
fi: Kiinnostunut

en: Interesting
fi: Mielenkiintoinen

en: IP address of the peer
fi: Seurantapalvelimelle lähetettävä IP-osoite

en: Which client the peer is using
fi: Mitä ohjelmaa käyttäjä käyttää

en: Download speed
fi: Latausnopeus

en: Upload speed
fi: Lähetysnopeus

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
fi: Onko käyttäjä ”kuristanut” meidät, jolloin hän ei lähetä meille lainkaan dataa.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
fi: ”Tukahtunut” tarkoittaa, ettei käyttäjä ole lähettänyt meille dataa viimeiseen kahteen minuuttiin

en: How much of the torrent's data the peer has
fi: Paljonko torrentin dataa käyttäjällä on

en: Whether or not the peer has DHT enabled
fi: Käyttääkö käyttäjä DHT:ta

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
fi: Käyttäjän pisteet. KTorrent käyttää tätä määrittämään, kenelle lähettää.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
fi: Vain käyttäjät, joilla on lähetyspaikka, saavat dataa meiltä

en: The number of download and upload requests
fi: Lataus- ja lähetyspyyntöjen lukumäärä

en: How much data we have downloaded from this peer
fi: Paljonko dataa olemme ladanneet tältä käyttäjältä

en: How much data we have uploaded to this peer
fi: Paljonko dataa olemme lähettäneet tälle käyttäjälle

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
fi: Kiinnostaako käyttäjää ladata dataa meiltä

en: Whether we are interested in downloading from this peer
fi: Olemmeko kiinnostuneet lataamaan tältä käyttäjältä

en: File
fi: Tiedosto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
fi: Koko

en: Url
fi: Verkko-osoite

en: Status
fi: Tila

en: Seeders
fi: Jakajat

en: Leechers
fi: Lataajat

en: Times Downloaded
fi: Latauskertoja

en: Next Update
fi: Seuraava päivitys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
fi: Lisää seurantapalvelin

en: Enter the URL of the tracker:
fi: Anna seurantapalvelimen verkko-osoite:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
fi: Seurantapalvelin nimeltä <b>%1</b> on jo olemassa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
fi: Poista seurantapalvelin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
fi: Vaihda seurantapalvelinta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
fi: Päivitä seurantapalvelin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
fi: Palauta oletukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
fi: Verkko-osoite

en: Speed
fi: Nopeus

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
fi: Verkkolähdettä %1 ei voida lisätä, se on jo verkkolähteiden luettelossa.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
fi: Verkkolähdettä %1 ei voida poistaa, se on osa torrenttia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
fi: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Torrenttiin lisättävä verkkolähde.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Huom: </span>Http-verkkolähteet ovat ainoastaan tuettuina.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
fi: Lisää verkkolähde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
fi: Poista verkkolähde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
fi: Tilastot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
fi: Jakajat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
fi: Latausnopeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
fi: Lataajat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
fi: Lähetysnopeus:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
fi: Jäljellä:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
fi: Kaikki:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
fi: Lähde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
fi: Tallennetaan kohteeseen:

note: i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, progress) i18n: ectx: property (format), widget (QProgressBar, progressBar)
en: %p%
fi: %p %

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
fi: Siirtokohtainen lähetysrajoitus:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
fi: Ei rajoitusta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
fi: Siirtokohtainen latausrajoitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
fi: Käytä UTP-yhteyskäytäntöä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
fi: Kansiot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
fi: Torrenttien oletuskansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
fi: Väliaikaistiedostojen oletuskansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
fi: Ennakkovarattu levytila

[ctx: @title]
en: Select a New Torrent File
fi: Valitse uusi torrent-tiedosto

en: Downloading Torrent File....
fi: Ladataan torrent-tiedostoa….

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
fi: Ladataan…

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
fi: Seurantapalvelinta ei voi lisätä yksityiseen torrentiin.

en: Torrent file does not exist
fi: Torrenttitiedostoa ei ole olemassa

en: Analyzing torrent....
fi: Analysoidaan torrentia….

en: Cannot initialize port...
fi: Porttia ei saada alustetuksi…

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
fi: Jaetaan….

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
fi: libktorrentia ei saada alustetuksi: torrenttituki ei ehkä toimi.

en: &Advanced Details
fi: Lisä&asetukset

en: &Scan Files
fi: &Tutki tiedostot

en: Error scanning data: %1
fi: Virhe tietojen läpi käymisessä: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
fi: Käydään läpi torrentin tietoja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
fi: Löydettyjen osien lukumäärä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
fi: Epäonnistuneiden osien lukumäärä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
fi: Lataamattomien osien lukumäärä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
fi: Ladattujen osien lukumäärä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
fi: Peru

en: Append
fi: Ulkonäkö

en: Replace file
fi: Korvaa tiedosto

en: Replace file-ending
fi: Korvaa tiedostonloppu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
fi: Muuta merkkijonoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
fi: Käyttäjä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
fi: Tarkistussummatyyppi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
fi: Tulos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
fi: nimiö

en: Add item
fi: Lisää alkio

en: %1 would become %2
fi: %1 tulisi %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
fi: Muuta merkkijonoa

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
fi: Vaihda tilaa

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
fi: Tarkistussummatyyppi

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
fi: Käytettävissä olevien hakukoneiden luettelo

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
fi: Käytettävissä olevien hakukoneiden verkko-osoitteiden luettelo

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
fi: Yhdistetään….

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
fi: Latausta (%1) ei voitu todentaa. Haluatko korjata sen?

[ctx: @action:button]
en: Repair
fi: Korjaa

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
fi: Latausta (%1) ei voitu todentaa. Haluatko ladata sen uudelleen?

en: Verification failed.
fi: Todennus epäonnistui.

en: Ignore
fi: Sivuuta

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
fi: Latausta ei voitu todentaa, haluatko korjata (jos korjaus ei toimi, lataus käynnistyisi uudelleen) sen?

[ctx: @action:button]
en: Ignore
fi: Sivuuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
fi: Samanaikaisten tiedostolatausten määrä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
fi: Peilipalvelimien määrä tiedostoa kohden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
fi: Yhteyksien määrä verkko-osoitetta kohden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
fi: Valitse tiedostot, jotka haluat ladata.

en: File Selection
fi: Tiedostovalinta

en: Downloading Metalink File....
fi: Ladataan metalinkkitiedostoa….

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
fi: Tästä metalinkistä saattaa olla uudempi versio: haluatko ladata sen?

en: Redownload Metalink
fi: Lataa metalinkki uudelleen

en: Download failed, no working URLs were found.
fi: Lataus epäonnistui, toimivaa verkko-osoitetta ei löytynyt.

en: The download could not be verified, try to repair it?
fi: Latausta ei voitu todentaa. Yritetäänkö se korjata?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
fi: Moottorin nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
fi: Verkko-osoite:

en: Insert Engine
fi: Lisää moottori

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
fi: Hakukoneet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
fi: Konenimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
fi: Uusi kone…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
fi: Poista

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
fi: Suoritetaan….

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
fi: Valmis

en: Download failed, could not access this URL.
fi: Lataus epäonnistui: osoitteeseen ei saatu yhteyttä.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
fi: Tämä osoite ei salli useampia yhteyksiä,
    joten latauksessa kestää kauemmin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
fi: Käytä hakukoneita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
fi: Todennustietojen haku

en: Failed to write to the file.
fi: Tiedostoon kirjoittaminen epäonnistui.

en: Delete Group | Delete Groups
fi[0]: Poista ryhmä
fi[1]: Poista ryhmät

en: Rename Group... | Rename Groups...
fi[0]: Muuta ryhmän nimeä…
fi[1]: Muuta ryhmien nimiä…

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Show Main Window
fi: Näytä pääikkuna

en: Hide Main Window
fi: Piilota pääikkuna

en: Drop Target
fi: Pudotuskohde

en: You can drag download links into the drop target.
fi: Voit vetää latauslinkkejä pudotuskohteeseen.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
fi: %1(%2% %3/%4) Nopeus:%5/s

en: Ready
fi: Valmis

en: Group Settings for %1
fi: Ryhmän %1 asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
fi: Ryhmän asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
fi: Oletus&kansio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
fi: Siirtää kaikki siirrot säännöllisellä lausekkeella tähän ryhmään

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
fi: S&äännöllinen lauseke:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
fi: *elokuvia*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
fi: Ei asetettu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
fi: Latauksen &enimmäisnopeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
fi: Lähetyksen e&nimmäisnopeus:

en: Transfer History
fi: Siirtohistoria

en: &Open File
fi: &Avaa tiedosto

[ctx: Progress bar percent value]
en: %p%
fi: %p %

[ctx: The transfer is running]
en: Running
fi: Käynnissä

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
fi: Pysäytetty

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
fi: Keskeytetty

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
fi: Valmis

en: Source File
fi: Lähdetiedosto

en: Destination
fi: Kohde

en: Time
fi: Aika

en: File Size
fi: Tiedoston koko

en: Less than 1MiB
fi: Alle 1 MiB

en: Between 1MiB-10MiB
fi: 1 MiB–10 MiB

en: Between 10MiB-100MiB
fi: 10 MiB–100 MiB

en: Between 100MiB-1GiB
fi: 100 MiB–1 GiB

en: More than 1GiB
fi: Yli 1 GiB

en: Today
fi: Tänään

en: Last week
fi: Viime viikolla

en: Last month
fi: Viime kuussa

en: A long time ago
fi: Aikoja sitten

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
fi: Valmis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
fi: Tyhjennä historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
fi: Näkymät:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
fi: Valintamahdollisuudet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
fi: Päivämäärä

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
fi: Verkkolaite

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
fi: Suodata

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
fi: Poista valittu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
fi: Lataa

en: Last Month
fi: Viime kuussa

en: Under 10MiB
fi: Alle 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
fi: 10–50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
fi: 50–100 MiB

en: More than 100MiB
fi: Yli 100 MiB

en: Download again
fi: Lataa uudestaan

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
fi: Poista valitut

en: Open file
fi: Avaa tiedosto

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: &Tiedosto

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
fi: &Lataukset

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fi: &Ohje

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
fi: Tiedosto, jossa on t&uotavia linkkejä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
fi: &Tuo linkit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
fi: Näytä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
fi: Näytä v&erkkosisältö

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
fi: Voit käyttää jokerimerkkejä suodatukseen.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
fi: Suodata tiedostoja…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
fi: Vali&tse kaikki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
fi: Poista &kaikki valinnat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
fi: Kään&teinen valinta

en: Import Links
fi: Tuo linkkejä

en: Contains
fi: Sisältää

en: Does Not Contain
fi: Ei sisällä

en: All
fi: Kaikki

en: Videos
fi: Videot

en: Images
fi: Kuvat

en: Audio
fi: Ääni

en: Archives
fi: Paketit

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
fi: Ehdon muoto

en: Escape Sequences
fi: Koodinvaihtosekvenssit

en: Regular Expression
fi: Säännöllinen lauseke

[ctx: name of a file]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
fi: &Lataa

en: Auxiliary header
fi: Lisäotsake

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
fi: Tiedoston tyyppi

en: Location (URL)
fi: Sijainti (Verkko-osoite)

en: Links in: %1 - KGet
fi: Kohteen %1 linkit – KGet

en: &Select All Filtered
fi: Valit&se kaikki suodatetut

en: D&eselect All Filtered
fi: Poista valinnat kaikista suodat&etuista

en: Filter Column
fi: Suodatettava sarake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
fi: Henkilöys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
fi: Kuvaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
fi: Versio:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
fi: Logon verkko-osoite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
fi: Tiedoston kieli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
fi: Kieli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
fi: Käyttöjärjestelmät:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
fi: Tuetut käyttöjärjestelmät, eroteltuna pilkuilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
fi: Tekijänoikeudet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
fi: Julkaisija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
fi: Nimi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
fi: julkaisija

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
fi: Julkaisijan nimi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
fi: Verkko-osoite julkaisijaan

en: Import dropped files
fi: Tuonti pudotti tiedostoja

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
fi: Yleiset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
fi: Luo osittaiset tarkistussummat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
fi: Yleinen verkko-osoite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
fi: Luo automaattisesti tarkistussummat valituille tyypeille. Pidä mielessä, että tämä saattaa kestää hetkisen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
fi: Anna tässä verkko-osoitteet, jos kaikki pudotetut tiedostot ovat palvelimella ja samassa kansiossa. Jokaiselle pudotetulle tiedostolle verkko-osoite sisältäisi annetun osan ja tiedostonimen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
fi: Tarkistussummien tyypit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
fi: Luo tarkistussummat:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
fi: Valinnainen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
fi: Valinnaiset tiedot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
fi: Anna tietoja, jotka kaikki valitut tiedostot jakavat.

en: File Properties
fi: Tiedostoasetukset

en: Enter a filename.
fi: Anna tiedostonimi.

en: The filename exists already, choose a different one.
fi: Tiedostonimi on jo olemassa, valitse eri nimi.

en: Enter at least one URL.
fi: Anna vähintään yksi verkko-osoite.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
fi: Pyydetty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
fi: Käytetyt peilipalvelimet:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
fi: Suositeltu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
fi: Tiedostokoko (tavuissa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
fi: Todennus:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
fi: Valinnainen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
fi: Lisää paikallinen tiedosto. Iso osa tiedoista lisätään automaattisesti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
fi: Lisää paikalliset tiedostot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
fi: Lisätään paikallisia tiedostoja…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
fi: Yleistietoja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
fi: Tässä voit antaa valinnaiset yleistiedot metalinkistä.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
fi: Alkupiste:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
fi: Verkko-osoite metalinkkiin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
fi: Dynaaminen tarkoittaa, että päivitetyt metalinkit voidaan löytää osoitteesta ”Origin”.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
fi: Dynaaminen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
fi: Metalink julkaistu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
fi: Päivämäärä ja aika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
fi: Aikavyöhykesiirros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
fi: Negatiivinen siirros:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
fi: Metalinkki päivitetty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
fi: Tällä avustajalla voi luoda metalinkkejä tyhjästä tai olemassa oleviin metalinkkeihin perustuen. Monet kentistä ovat valinnaisia tai suositeltuja, joten syötä nämä tiedot halutessasi. Vähimmäisvaatimuksena on tallennussijainti, vähintään yksi tiedosto sekä yksi verkko-osoite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
fi: Tallenna luodut metalinkit osoitteessa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
fi: Luo uusi metalinkki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
fi: Lataa olemassa oleva metalinkki:

en: Create a Metalink
fi: Luo metalinkki

en: Add at least one file.
fi: Lisää vähintään yksi tiedosto.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
fi: Kuvakkeella osoitetuille kohteille on asetettava peilipalvelimet.

en: General optional information for the metalink.
fi: Yleiset valinnaiset tiedot metalinkille.

en: Unable to load: %1
fi: Ei voitu ladata: %1

en: Metalink Version 4.0 file
fi: Metalinkin version 4.0 tiedosto

en: Metalink Version 3.0 file
fi: Metalinkin version 3.0 tiedosto

en: Metalink file (*.metalink *.meta4)
fi: Metalink-tiedosto (*.metalink *.meta4)

en: Define the saving location.
fi: Aseta tallennussijainti.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
fi: Tiedostot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
fi: Peilipalvelin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
fi: Yhteyksien määrä:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
fi: Anna verkko-osoite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
fi: Prioriteetti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
fi: Valinnainen: Peilipalvelimen prioriteetti, 1 suurin, 999999 pienin.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
fi: ei määritelty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
fi: Sijainti:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
fi: Peilipalvelin

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
fi: Tärkeys

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
fi: Yhteydet

[ctx: Location = country]
en: Location
fi: Sijainti (Verkko-osoite)

en: Add mirror
fi: Lisää peilipalvelin

en: Modify the used mirrors
fi: Muuta käytettyjä peilipalvelimia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
fi: Painike

en: Select at least one source url.
fi: Valitse vähintään yksi verkko-osoite.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
fi: Nykyisessä kansiossa jo olemassa olevat tiedostot on merkitty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
fi: Kohde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
fi: Siirron ryhmä:

en: Rename File
fi: Muuta tiedoston nimeä

en: Rename %1 to:
fi: Muuta kohteen %1 nimeksi:

en: &Rename
fi: M&uuta nimeä

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
fi: Kohteen %1 allekirjoitus.

en: This option is not supported for the current transfer.
fi: Tämä valitsin ei ole tuettu nykyisessä siirrossa.

en: Load Signature File
fi: Lataa allekirjoitustiedosto

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
fi: Irrotettu OpenPGP-ASCII-allekirjoitus (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
fi: Irrotettu OpenPGP-binaariallekirjoitus (*.sig)

en: You need to define a signature.
fi: Allekirjoitus on määritettävä.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
fi: Sormenjälkeä ei löytynyt, tarkista että allekirjoitus on oikein tai todenna lataus.

[ctx: trust level]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: trust level]
en: Undefined
fi: Ei asetettu

[ctx: trust level]
en: Never
fi: Ei koskaan

[ctx: trust level]
en: Marginal
fi: Marginaalinen

[ctx: trust level]
en: Full
fi: Täysi

[ctx: trust level]
en: Ultimate
fi: Äärimmäinen

en: The key has been revoked.
fi: Tämä avain on mitätöity.

en: The key is disabled.
fi: Avain on poissa käytöstä.

en: The key is invalid.
fi: Avain on virheellinen.

en: The key is expired.
fi: Avain on vanhentunut.

en: The key is not to be trusted.
fi: Avain ei ole luotettava.

en: The key is to be trusted marginally.
fi: Avain on marginaalisesti luotettava.

en: Trust level of the key is unclear.
fi: Avaimen luotettavuustaso on epäselvä.

en: Unlimited
fi: Ei rajoitusta

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
fi: Todennettu

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
fi: Varoitus: Todennus epäonnistui. Joko annoit väärän allekirjoituksen tai tietoja on muutettu.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
fi: Todentaminen ei ole mahdollista. Tarkista että tiedot ovat oikein, GPG-agentti on käynnissä ja internetyhteys (avainten hakemiseksi) olemassa.

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
fi: Ominaisuutta ei tueta, koska KGet-ohjelmaa ei ole käännetty QPGME-tuella.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
fi: On PGP-binaariallekirjoitus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
fi: ASCII-PGP-allekirjoitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
fi: Lataa allekirjoitus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
fi: Todenna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
fi: Avain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
fi: Julkaisija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
fi: Sähköposti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
fi: Kommentti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
fi: Luonti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
fi: Vanhentuminen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
fi: Turva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
fi: Sormenjälki:

en: Average speed: %1/s
fi: Keskimääräinen nopeus: %1/s

en: %1 of %2
fi: %1/%2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
fi: Lähde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
fi: Tila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
fi: Jäljellä oleva aika:

en: Transfer Settings for %1
fi: Siirron asetukset kohteelle %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
fi: Kohteen vaihtaminen ei toiminut, kohde pysyy muuttumattomana.

en: Destination unmodified
fi: Kohde muuttumaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
fi: Siirron asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
fi: Lataus&kohde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
fi: Lä&hetysrajoitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
fi: Lataus&rajoitus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
fi: Enimmäis&jakosuhde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
fi: Muuta lataukseen käytettyjä peilipalvelimia.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
fi: Peilipalvelimet

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
fi: Todentaminen

en: Select columns
fi: Valitse sarakkeet

en: Transfer Details
fi: Siirron yksityiskohdat

[ctx: Progress bar percent value]
en: %1%
fi: %1 %

en: Download Manager
fi: Latausten hallintaohjelma

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
fi: Hash-tyyppi:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
fi: Anna hash-avain

en: Add checksum
fi: Lisää tarkistussumma

en: Transfer Verification for %1
fi: Siirron todennus kohteelle %1

en: %1 was successfully verified.
fi: %1 todennettiin onnistuneesti.

en: Verification successful
fi: Todennus onnistui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
fi: Todennetaan:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
fi: Todenna päättynyt lataus valitulla tarkistussummalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
fi: To&denna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
fi: Sulje
