kget - en to gl translation catalogue (703 entries)

en: Pattern
gl: Padrón

en: Syntax
gl: Sintaxe

en: Escape sequences
gl: Secuencias de escape

en: Regular expression
gl: Expresión regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticDeletionEnabled)
en: Automatically delete all transfer history older than:
gl: Eliminar automaticamente o historial de transferencias de hai máis de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
gl: Activar a icona da barra de sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
gl: Executar a acción cando se completen todas as descargas:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
gl: Saír de KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
gl: No inicio:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
gl: Restaurar o estado da descarga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
gl: Iniciar todas as descargas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
gl: Deter todas as descargas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
gl: Motor do historial:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
gl: Activar o seguimento global do progreso para KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
gl: Amosar cada unha das descargas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
gl: Amosar o progreso total

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
gl: Xestionar os ficheiros e transferencias existentes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
gl: Preguntar sempre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
gl: Renomear automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
gl: Substituír

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
gl: Usar o destino do arrastre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
gl: Activar as animacións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
gl: Usar os cartafoles predeterminados dos grupos como suxestións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
gl: Preguntar o cartafol de destino se non se definiu un cartafol predeterminado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
gl: Renomear

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
gl: Escoller unha icona…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
gl: Usar como xestor de descargas para Konqueror.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
gl: Monitorizar o portapapeis en busca de ficheiros que descargar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
gl: Distingue maiúsculas de minúsculas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
gl: &Aumentar a prioridade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
gl: &Diminuír a prioridade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
gl: Número máximo de descargar por grupo:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
gl: Sen límite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
gl: Límite de velocidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
gl: Límite de &descarga global:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
gl: Límite de &envío global:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
gl: Por transferencia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
gl: Conectar de novo cando se rompa a conexión.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
gl: Número de intentos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
gl: Intentar de novo despois de:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
gl: seg

en: Could not open KWallet
gl: Non puido abrirse KWallet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
gl: Activar a interface web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
gl: Porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
gl: Persoa usuaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
gl: A anchura das columnas na vista de historial

en: Plugins
gl: Complementos

en: Turn Off Computer
gl: Apagar o computador

en: Hibernate Computer
gl: Hibernar o computador

en: Suspend Computer
gl: Suspender o computador

en: Day(s)
gl: Días

en: Hour(s)
gl: Horas

en: Minute(s)
gl: Minutos

en: Second(s)
gl: Segundos

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Change appearance settings
gl: Cambiar as propiedades de aparencia

en: Groups
gl: Grupos

en: Manage the groups
gl: Xestionar os grupos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
gl: Rede

en: Network and Downloads
gl: Rede e descargas

en: Web Interface
gl: Interface web

en: Control KGet over a Network or the Internet
gl: Controlar KGet a través da rede ou Internet

en: Verification
gl: Verificación

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
gl: Integración

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

en: Transfer Plugins
gl: Complementos de transferencia

en: New Group
gl: Novo grupo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
gl: Verificación automática de sumas de comprobación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
gl: Usouse a suma de comprobación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
gl: Débil ( a máis rápida)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
gl: Forte (recomendada)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
gl: A máis forte (a máis lenta)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
gl: Sinatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
gl: Verificación automática.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
gl: Descarga automática das chaves que faltan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
gl: Servidores de chaves:

en: Error
gl: Erro

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
gl: O tamaño do ficheiro supera o tamaño máximo permitido nos sistemas VFAT.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
gl: retirouse %1 porque informou dun tamaño de ficheiro erróneo.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: status of the download]
en: Status
gl: Estado

[ctx: size of the download]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
gl: Suma de comprobación

[ctx: signature of a file]
en: Signature
gl: Sinatura

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
gl: Non hai servidores indicados na configuración dos que obter as chaves. Interrompeuse a descarga.

en: No key server
gl: Non hai servidor de chaves

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
gl: Non se atoparon servidores de chaves útiles, non se descargou a chave. Engada máis servidores á configuración ou reinicie KGet e probe a volver descargar.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
gl: Seguro que quere retirar o grupo chamado %1?

en: Remove Group
gl: Retirar o grupo

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
gl: Seguro que quere retirar os grupos seguintes?

en: Remove groups
gl: Retirar os grupos

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
gl: <p>A seguinte transferencia engadiuse á lista de descargas:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
gl: Engadiuse unha descarga

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
gl: <p>A seguinte transferencia engadiuse á lista de descargas:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
gl: <p>As seguintes transferencias engadíronse á lista de descargas:</p>

en: My Downloads
gl: As miñas descargas

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
gl: O ficheiro %1 xa existe.
    Quere substituílo?

en: Overwrite existing file?
gl: Quere substituír o ficheiro existente?

en: Unable to save to: %1
gl: Non é posíbel gardar en: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
gl[0]: <p>O seguinte enderezo URL non pode descargarse, KGet non é compatíbel co seu protocolo:</p>
gl[1]: <p>Os seguintes enderezos URL non poden descargarse, KGet non é compatíbel cos seus protocolos:</p>

en: Protocol unsupported
gl: Non se admite este protocolo

en: New Download
gl: Nova descarga

en: Enter URL:
gl: Insira o URL:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
gl: Escoller un cartafol

[ctx: @title:window]
en: Save As
gl: Gardar como

en: Malformed URL:
    %1
gl: O URL está mal escrito:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
gl: O URL está mal escrito; falta o protocolo:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
gl: Xa completou unha descarga desde a localización:
    
    %1
    
    Descárgase igual?

en: Download it again?
gl: Descargar de novo?

[ctx: @action:button]
en: Download Again
gl: Descargar de novo

[ctx: @action:button]
en: Skip
gl: Omitir

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
gl: Hai unha descarga en progreso desde a localización: 
    
    %1
    
    Elimínase e descárgase de novo?

en: Delete it and download again?
gl: Eliminar e descargar de novo?

en: Directory is not writable
gl: O cartafol non permite escritura

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
gl: Xa descargou un ficheiro desde outra localización
    
    Quere descargar e eliminar o anterior?

en: File already downloaded. Download anyway?
gl: Xa se descargou este ficheiro. Descárgase igual?

en: You are already downloading the same file
gl: Xa está a descargar o mesmo ficheiro

en: File already exists
gl: Xa existe este ficheiro

en: Internet connection established, resuming transfers.
gl: Estabeleceuse unha conexión de rede, retomando as transferencias.

en: No internet connection, stopping transfers.
gl: Non se dispón dunha conexión á rede, detendo as transferencias.

en: Plugin loader could not load the plugin %1: %2.
gl: O cargador de complementos non puido cargar %1: %2.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
gl: Non se elimina
    %1
    xa que é un cartafol.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
gl: Non eliminado
    %1
    xa que non é un ficheiro local.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
gl: <p>Rematou a descarga do seguinte ficheiro:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
gl: Descarga completa

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
gl: <p>Iniciouse a seguinte transferencia:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
gl: Iniciouse unha descarga

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro na seguinte transferencia:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Esta é a mensaxe do erro:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: Resolve
gl: Solucionar

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
gl: Todas as descargas acabaron así que KGet pechará agora mesmo.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
gl: O computador apagarase agora mesmo xa que remataron todas as descargas.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
gl: Apagar

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
gl: O computador suspenderase en disco, xa que se completaron todas as descargas.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
gl: Hibernando

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
gl: O computador suspenderase en memoria, xa que se completaron todas as descargas.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
gl: Suspendendo

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
gl: Interromper

en: <p>All transfers have been finished.</p>
gl: <p>Remataron todas as transferencias.</p>

en: Downloads completed
gl: Descargas completas

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
gl[0]: KGet está a descargar %1 ficheiro
gl[1]: KGet está a descargar %1 ficheiros

en: KGet Transfer
gl: Transferencias de KGet

en: Error trying to get %1
gl: Erro ao intentar obter %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
gl: Non hai chave pública para verificar a sinatura. Quere descargala?

[ctx: @action:button]
en: Download
gl: Descargar

[ctx: @action:button]
en: Continue Without
gl: Continuar en ela

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
gl: Non foi posíbel verificar a sinatura para %1. Mire as configuracións da transferencia para obter máis información.

en: Signature not verified
gl: A sinatura non está verificada

en: Downloading....
gl: Descargando…

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
gl: Adiado

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
gl: Detido

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
gl: Interrompido

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
gl: Rematado

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
gl: Cambiando o destino

en: 1 Item | %1 Items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: %1 elementos

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
gl: Comezar

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
gl: Deter

[ctx: not available]
en: n/a
gl: n/d

en: Stalled
gl: Atrancado

[ctx: name of download]
en: Name
gl: Nome

[ctx: status of download]
en: Status
gl: Estado

[ctx: size of download]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: progress of download]
en: Progress
gl: Progreso

[ctx: speed of download]
en: Speed
gl: Velocidade

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
gl: Tempo restante

en: Question
gl: Cuestión

en: Appl&y to all
gl: Aplicar a &todos

en: No download directory specified.
gl: Non se indicou un cartafol de descarga.

en: Invalid download directory specified.
gl: Indicouse un cartafol de descarga incorrecto.

en: Download directory is not writeable.
gl: O cartafol de descarga non permite escritura.

en: No download destination specified.
gl: Non se indicou un destino para a descarga.

en: Invalid download destination specified.
gl: O destino indicado para a descarga é incorrecto.

en: Download destination is not writeable.
gl: O destino da descarga non permite escritura.

en: No URL specified.
gl: Non se indicou un enderezo URL.

en: Malformed URL.
gl: URL mal formado.

en: Malformed URL, protocol missing.
gl: O enderezo URL é incorrecto, fáltalle o protocolo.

en: Malformed URL, host missing.
gl: O URL é incorrecto, fáltalle a máquina.

en: Invalid download directory specified:
    %1
gl: Indicouse un cartafol de descarga incorrecto:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
gl: O cartafol de descarga non permite escritura:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
gl: O destino indicado para a descarga é incorrecto:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
gl: O destino da descarga non permite escritura:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
gl: O URL é incorrecto, fáltalle a máquina:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
gl: O ficheiro xa existe. Quere substituílo?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
gl: Xa descargou ese ficheiro doutro lugar.
    Quere descargalo de novo e eliminar o anterior?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
gl: Xa está a descargar ese ficheiro doutro lugar.
    Quere descargalo e eliminar o anterior?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
gl: Xa completou unha descarga dese lugar. Quere repetila?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
gl: Está a descargar xa dese lugar.
    Quere eliminar o que leva descargado e comezar de novo?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
gl: O ficheiro xa existe:
    %1
    Quere substituílo?

en: Malformed URLs.
gl: Os enderezos URL son incorrectos.

en: Malformed URLs, protocol missing.
gl: Os enderezos URL son incorrectos, fáltalles o protocolo.

en: Malformed URLs, host missing.
gl: Os URL son incorrectos, fáltalles a máquina.

en: Malformed URLs:
    %1
gl: Os enderezos URL son incorrectos:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
gl: Os enderezos URL son incorrectos, fáltalles o protocolo:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
gl: Os URL son incorrectos, fáltalles a máquina:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
gl: Os destinos non permiten escritura:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
gl: Os ficheiros xa existen. Quéreos substituír?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
gl: Xa completou descargas neses destinos. Quere repetilas?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
gl: Hai en proceso descargas neses destinos.
    Quere eliminalas e empezar de novo?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
gl: Xa completou descargas deses lugares. Quere repetilas?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
gl: Hai en proceso descargas deses lugares.
    Quere eliminalas e empezar de novo?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
gl: Os ficheiros xa existen:
    %1
    Quéreos substituír?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
gl: Xa completou descargas neses destinos:
    
    %1
    
    Quere repetilas?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
gl: Hai en proceso descargas neses destinos:
    
    %1
    
    Quere eliminalas e empezar de novo?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
gl: Xa completou descargas deses lugares:
    
    %1
    
    Quere repetilas?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
gl: Hai en proceso descargas deses lugares:
    
    %1
    
    Quere eliminalas e empezar de novo?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
gl: Verificado

en: An advanced download manager by KDE
gl: Un xestor avantaxado de descargas de KDE.

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
gl: © 1998-2000 Matej Koss
    © 2001-2002 Patrick Charbonnier
    © 2002 Carsten Pfeiffer
    © 2005-2014 Equipo de desenvolvemento de KGet

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
gl: Mantemento, desenvolvemento principal, e autoría do complemento de torrents.

en: Core Developer
gl: Desenvolvemento principal.

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
gl: Desenvolvemento principal, autoría do complemento multifío.

en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Google Summer of Code Student
gl: Estudante de Google Summer of Code

en: Mms Plugin Author
gl: Autoría do complemento de MMS.

en: Former Developer
gl: Desenvolvemento anteriormente.

en: BTCore (KTorrent) Developer
gl: Desenvolvemento de BTCore (KTorrent).

en: Design of Web Interface
gl: Deseñador da interface Web

en: Start KGet with drop target
gl: Iniciar KGet con obxectivo onde deixar o destino

en: Start KGet with hidden main window
gl: Iniciar KGet coa xanela principal agochada

en: Start KGet without drop target animation
gl: Iniciar KGet sen a icona de descargas

en: Execute Unit Testing
gl: Executar a proba de unidades

en: URL(s) to download
gl: URL(s) para descargar

en: &New Download...
gl: &Nova descarga…

en: &Import Transfers...
gl: &Importar transferencias…

en: &Export Transfers List...
gl: &Exportar a lista de transferencias…

en: &Create a Metalink...
gl: &Crear unha metaligazón…

en: Top Priority
gl: Máxima prioridade

en: Least Priority
gl: Mínima prioridade

en: Increase Priority
gl: Aumentar a prioridade

en: Decrease Priority
gl: Diminuír a prioridade

[ctx: @action]
en: Delete Group
gl: Eliminar o grupo

[ctx: @action]
en: Rename Group...
gl: Renomear o grupo…

en: Set Icon...
gl: Definir unha icona…

en: Auto-Paste Mode
gl: Modo de pegado automático

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
gl: O botón <b>Pegar automaticamente</b> conmuta o modo de pegar automaticamente.
    Se define o modo, KGet examinará periodicamente o portapapeis en busca de URL, e os pegará automaticamente.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
gl: Usar KGet como xestor de descargas de Konqueror

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
gl: Retirar os seleccionados

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
gl: Retirar todo o rematado

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
gl: Retirar o seleccionado e eliminar os ficheiros

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
gl: Volver descargar o escollido

en: Start All
gl: Inicialo todo

en: Start Selected
gl: Iniciar o seleccionado

en: Pause All
gl: Detelo todo

en: Stop Selected
gl: Deter as escollidas

en: Start
gl: Iniciar

en: Pause
gl: Deter

en: Open Destination
gl: Abrir o destino

en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: Show Details
gl: Amosar os detalles

en: Copy URL to Clipboard
gl: Copiar o URL ao portapapeis

en: &Transfer History
gl: &Historial de transferencias

en: &Group Settings
gl: &Configuración de grupo

en: &Transfer Settings
gl: &Configuración de transferencia

en: Import &Links...
gl: Importar &ligazóns…

en: After downloads finished action
gl: Acción tras rematar as descargas

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
gl: Ningunha

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
gl: Esta é a primeira vez que executa KGet.
    Quere activa KGet como xestor de descargas de Konqueror?

en: Konqueror Integration
gl: Integración con Konqueror

en: Enable
gl: Activar

en: Do Not Enable
gl: Non activar

[ctx: @title:window]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: All Openable Files
gl: Todos os ficheiros que se poidan abrir

[ctx: window title including overall download progress in percent]
en: KGet - %1%
gl: KGet — %1%

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
gl: Algunhas transferencias aínda están en marcha.
    Seguro que quere pechar KGet?

en: Confirm Quit
gl: Confirmar a saída

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
gl: Exportar as transferencias

en: KGet Transfer List
gl: Lista de transferencias de KGet

en: Text File
gl: Ficheiro de texto

en: Enter Group Name
gl: Insira o nome do grupo

en: Group name:
gl: Nome do grupo:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
gl[0]: Seguro que quere eliminar a transferencia escollida?
gl[1]: Seguro que quere eliminar as transferencias escollidas?

en: Confirm transfer delete
gl: Confirmar a eliminación da transferencia

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
gl[0]: Seguro que quere eliminar a transferencia seleccionada, incluíndo os ficheiros?
gl[1]: Seguro que quere eliminar as transferencias seleccionadas, incluíndo os ficheiros?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
gl: KGet foi temporalmente desactivado como xestor de descargas de Konqueror. Se quere desactivado para sempre, vaia a Configuración->Avanzado e desactive «Usar como xestor de descargas de Konqueror».

en: The dropped file is a KGet Transfer List
gl: O ficheiro arrastrado é unha lista de transferencias de KGet

en: &Download
gl: &Descargar

en: &Load transfer list
gl: &Cargar unha lista de transferencias

en: Advanced Details for %1
gl: Detalles avanzados de %1

en: Files
gl: Ficheiros

en: Trackers
gl: Localizadores

en: Webseeds
gl: Fontes web

en: Chunk
gl: Anaco

en: Progress
gl: Progreso

en: Peer
gl: Parceiro

en: Down Speed
gl: Velocidade de descarga

en: Number of the chunk
gl: Número do anaco

en: Download progress of the chunk
gl: Progreso de descarga do fragmento

en: Which peer we are downloading it from
gl: De que parceiro se están a descargar os datos

en: Download speed of the chunk
gl: Velocidade de descarga do anaco

en: Which files the chunk is located in
gl: En que ficheiro está situado o fragmento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
gl: Anacos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
gl: Descargando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
gl: Descargado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
gl: Excluído:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
gl: Restante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
gl: Tamaño :

[ctx: Open file]
en: Open
gl: Abrir

en: Download first
gl: Descargar primeiro

en: Download normally
gl: Descarga normal

en: Download last
gl: Descargar de último

en: Do Not Download
gl: Non descargar

en: Delete File(s)
gl: Eliminar o(s) ficheiro(s)

en: Move File
gl: Mover o ficheiro

en: Collapse Folder Tree
gl: Recoller a árbore de cartafoles

en: Expand Folder Tree
gl: Expandir a árbore de cartafoles

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
gl[0]: Perderá todos os datos deste ficheiro. Seguro que quere facer isto?
gl[1]: Perderá todos os datos destes ficheiros. Seguro que quere facer isto?

en: Select a directory to move the data to
gl: Seleccione un cartafol onde mover os datos

en: Priority
gl: Prioridade

en: Preview
gl: Previsualización

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
gl: % completo

[ctx: Download first]
en: First
gl: Primeiro

[ctx: Download last]
en: Last
gl: Último

[ctx: Preview available]
en: Available
gl: Dispoñíbel

[ctx: Preview pending]
en: Pending
gl: Pendente

[ctx: No preview available]
en: No
gl: Non

[ctx: preview available]
en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Kick Peer
gl: Expulsar ao parceiro

en: Ban Peer
gl: Bloquear o parceiro

[ctx: Choked]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not choked]
en: No
gl: Non

[ctx: Snubbed]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not snubbed]
en: No
gl: Non

[ctx: Interested]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not Interested]
en: No
gl: Non

[ctx: Interesting]
en: Yes
gl: Si

[ctx: Not Interesting]
en: No
gl: Non

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Client
gl: Cliente

en: Up Speed
gl: Velocidade de subida

en: Choked
gl: Atascado

en: Snubbed
gl: Ignorado

en: Availability
gl: Dispoñibilidade

en: Score
gl: Puntuación

en: Upload Slot
gl: Rañura de envío

en: Requests
gl: Solicitudes

en: Downloaded
gl: Descargado

en: Uploaded
gl: Enviado

en: Interested
gl: Interesado

en: Interesting
gl: Interesante

en: IP address of the peer
gl: Enderezo IP do parceiro

en: Which client the peer is using
gl: Cliente que usa o parceiro

en: Download speed
gl: Velocidade de descarga

en: Upload speed
gl: Velocidade de envío

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
gl: Se fomos estrangulados polo parceiro ou non. Se nos limita é que non nos está a enviar datos.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
gl: Ignorado significa que o parceiro non enviou datos durante polo menos os últimos 2 minutos

en: How much of the torrent's data the peer has
gl: Que fracción dos datos do torrent ten o parceiro

en: Whether or not the peer has DHT enabled
gl: Se o parceiro ten DHT activado ou non

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
gl: A puntuación do parceiro. KTorrent usa isto para determinar a quen enviar.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
gl: Só os parceiros que teñen unha rañura de envío recibirán datos de nós

en: The number of download and upload requests
gl: O número de descargas e envíos solicitados

en: How much data we have downloaded from this peer
gl: Cantos datos se descargaron deste parceiro

en: How much data we have uploaded to this peer
gl: Cantos datos se lle enviaron a este parceiro

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
gl: Se o parceiro está interesado en descargar datos nosos

en: Whether we are interested in downloading from this peer
gl: Se o parceiro está interesado en descargar datos deste parceiro

en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
gl: Tamaño

en: Status
gl: Estado

en: Seeders
gl: Parceiros

en: Leechers
gl: Parceiros incompletos

en: Times Downloaded
gl: Veces descargado

en: Next Update
gl: Vindeira actualización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
gl: Engadir un localizador

en: Enter the URL of the tracker:
gl: Insira o URL do localizador:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
gl: Xa hai un localizador chamado <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
gl: Retirar o localizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
gl: Cambiar o localizador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
gl: Actualizar os localizadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
gl: Repor as predefinicións

en: Speed
gl: Velocidade

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
gl: Non é posíbel engadir a fonte web %1: xa está na lista destas.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
gl: Non é posíbel retirar a fonte web %1: é parte do torrente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
gl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Semente web para engadir ao torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>Só se admiten sementes web http.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
gl: Engadir unha fonte web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
gl: Retirar fonte web

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
gl: Estatísticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
gl: Parceiros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
gl: Velocidade de descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
gl: Parceiros incompletos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
gl: Velocidade de envío:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
gl: Esquerda:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
gl: Todo:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
gl: Gardar en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
gl: Límite de envío por transferencia:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
gl: Sen límite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
gl: Límite de descarga por transferencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
gl: Activar o protocolo UTP.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
gl: Cartafoles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
gl: Cartafol de torrentes predeterminado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
gl: Cartafol temporal predeterminado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
gl: Reservar espazo en disco.

[ctx: @title]
en: Select a New Torrent File
gl: Seleccionar un novo ficheiro torrent

en: Downloading Torrent File....
gl: Descargando ficheiro torrent…

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
gl: Descargando…

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
gl: Non é posíbel engadir un localizador a un torrent privado.

en: Torrent file does not exist
gl: O ficheiro de torrente non existe.

en: Analyzing torrent....
gl: Analizando torrent…

en: Cannot initialize port...
gl: Non é posíbel inicializar o porto…

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
gl: Sementando…

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
gl: Non é posíbel inicializar libktorrent. Pode que a funcionalidade de descarga de torrentes non funcione.

en: &Advanced Details
gl: Opcións &avanzadas

en: &Scan Files
gl: &Explorar ficheiros

en: Error scanning data: %1
gl: Erro ao analizar os datos : %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
gl: Estanse a examinar os datos do torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
gl: Número de anacos atopados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
gl: Número de anacos errados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
gl: Número de anacos sen descargar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
gl: Número de anacos descargados:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
gl: Cancelar

en: Append
gl: Engadir

en: Replace file
gl: Substituír o ficheiro

en: Replace file-ending
gl: Substituír o remate do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
gl: Cambiar a cadea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
gl: Modo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
gl: Tipo de suma de comprobación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
gl: Resultado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
gl: etiqueta

en: Add item
gl: Engadir un elemento

en: %1 would become %2
gl: %1 converteríase en %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
gl: Cambiar a cadea

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
gl: Cambiar o modo

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
gl: Tipo de suma de comprobación

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
gl: Lista de URL de motores de busca dispoñíbeis

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
gl: Lista de motores de busca dispoñíbeis

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
gl: Conectando…

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
gl: Non foi posíbel verificar a descarga (%1). Quere reparala?

[ctx: @action:button]
en: Repair
gl: Reparar

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
gl: Non foi posíbel verificar a descarga (%1). Quere volvela descargar?

en: Verification failed.
gl: Fallou a verificación.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
gl: Non foi posíbel verificar a descarga, quere reparala e, se a reparación non funciona, volver a comezar a descarga?

[ctx: @action:button]
en: Ignore
gl: Ignorar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
gl: Número de ficheiros en descarga simultaneamente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
gl: Número de réplicas por ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
gl: Número de conexións por url:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
gl: Seleccione os ficheiros que quere descargar.

en: File Selection
gl: Selección de ficheiros

en: Downloading Metalink File....
gl: Descargando un ficheiro de metaligazón…

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
gl: Pode que exista unha versión máis recente desta metaligazón, quere descargala?

en: Redownload Metalink
gl: Descargar de novo a metaligazón

en: Download failed, no working URLs were found.
gl: Fallou a descarga. Non se atoparon URL que funcionasen.

en: The download could not be verified, try to repair it?
gl: Non foi posíbel verificar a descarga, quere reparala?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
gl: Nome do motor:

en: Insert Engine
gl: Inserir motor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
gl: Motores de busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
gl: Nome do motor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
gl: Novo motor…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
gl: Executando…

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
gl: Rematada

en: Download failed, could not access this URL.
gl: A descarga fallou, non se puido acceder ao URL.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
gl: O enderezo URL non permite conexións múltiples,
    a descarga tardará máis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
gl: Usar buscadores.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
gl: Buscar información da verificación.

en: Failed to write to the file.
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro.

en: Delete Group | Delete Groups
gl[0]: Eliminar o grupo
gl[1]: Eliminar os grupos

en: Rename Group... | Rename Groups...
gl[0]: Renomear o grupo…
gl[1]: Renomear os grupos…

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
gl: Pegañento

en: Show Main Window
gl: Amosar a xanela principal

en: Hide Main Window
gl: Agochar a xanela principal

en: Drop Target
gl: Icona de descargas

en: You can drag download links into the drop target.
gl: Pode arrastrar as descargas á icona de descargas.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
gl: %1(%2% %3/%4) Velocidade:%5/s

en: Ready
gl: Listo

en: Group Settings for %1
gl: Configuracións de grupo para %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
gl: Configuración de grupo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
gl: Cartafo&l predeterminado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
gl: Move todas as transferencias coa expresión regular a este grupo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
gl: Expresión re&gular:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
gl: *películas*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
gl: Non definido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
gl: Velocidade má&xima de descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
gl: Velocidade de &envío máxima:

en: Transfer History
gl: Historial de transferencias

en: &Open File
gl: &Abrir ficheiro

[ctx: The transfer is running]
en: Running
gl: En marcha

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
gl: Detida

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
gl: Interrompida

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
gl: Rematada

en: Source File
gl: Orixe do ficheiro

en: Destination
gl: Destino

en: Time
gl: Tempo

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Less than 1MiB
gl: Menos de 1MiB

en: Between 1MiB-10MiB
gl: Entre 1 MiB-10 MiB

en: Between 10MiB-100MiB
gl: Entre 10 MiB e 100 MiB

en: Between 100MiB-1GiB
gl: Entre 100 MiB e 1 GiB

en: More than 1GiB
gl: Máis de 1 GiB

en: Today
gl: Hoxe

en: Last week
gl: A semana pasada

en: Last month
gl: O mes pasado

en: A long time ago
gl: Xa hai tempo

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
gl: Rematada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
gl: Borrar o historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
gl: Modos de vista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
gl: Escoller os intervalos:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
gl: Data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
gl: Servidor

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
gl: Filtrar o historial

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
gl: Eliminar os escollidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
gl: Descargar

en: Last Month
gl: O mes pasado

en: Under 10MiB
gl: Por debaixo dos 10MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
gl: Entre 10 MiB e 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
gl: Entre 10 MiB e 100 MiB

en: More than 100MiB
gl: Máis de 100MiB

en: Download again
gl: Descargar de novo

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
gl: Eliminar a selección

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
gl: &Descargas

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
gl: Ficheiro coas &ligazóns a importar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
gl: Importar &ligazóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
gl: Amosar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
gl: Amosar o contido &web.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
gl: Para filtrar pode usar comodíns (*, ?).

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
gl: Filtre os ficheiros aquí…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
gl: &Seleccionar todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
gl: Anular toda a s&elección

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
gl: Inver&ter a escolla

en: Import Links
gl: Importar ligazóns

en: Contains
gl: Contén

en: Does Not Contain
gl: Non contén

en: All
gl: Todo

en: Videos
gl: Vídeos

en: Images
gl: Imaxes

en: Audio
gl: Son

en: Archives
gl: Arquivos

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
gl: Sintaxe do padrón

en: Escape Sequences
gl: Secuencias de escape

en: Regular Expression
gl: Expresión regular

[ctx: name of a file]
en: Name
gl: Nome

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
gl: &Descarga

en: Auxiliary header
gl: Cabeceiro auxiliar

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: Description
gl: Descrición

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: Location (URL)
gl: Localización (URL)

en: Links in: %1 - KGet
gl: Ligazóns en: %1 — KGet

en: &Select All Filtered
gl: &Seleccionar todo o filtrado

en: D&eselect All Filtered
gl: Anular a s&elección de todo o filtrado

en: Filter Column
gl: Filtrar a columna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
gl: Identidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
gl: Descrición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
gl: Versión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
gl: Logotipo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
gl: Url do logotipo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
gl: Idioma do ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
gl: Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
gl: Sistemas operativo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
gl: Sistemas operativos compatíbeis, separados por comas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
gl: Quen o publica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
gl: Quen o publica.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
gl: Nome de quen o publica

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
gl: URL de quen o publica

en: Import dropped files
gl: Importar os ficheiro soltados

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
gl: Crear sumas de comprobación parciais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
gl: Url xeral:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
gl: Crear automaticamente sumas de comprobación dos tipos seleccionados. Lembre que isto pode levar un anaco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
gl: Insira aquí enderezos URL se todos os ficheiros soltados están nese servidor e no mesmo cartafol. Por cada ficheiro soltado o URL consiste na parte inserida e no nome de ficheiro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
gl: Tipos de sumas de comprobación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
gl: Crear sumas de comprobación:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
gl: Opcional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
gl: Datos opcionais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
gl: Insira información que compartan todos os ficheiros escollidos.

en: File Properties
gl: Propiedades do ficheiro

en: Enter a filename.
gl: Insira un nome de ficheiro.

en: The filename exists already, choose a different one.
gl: Xa existe ese nome de ficheiro; escolla un distinto.

en: Enter at least one URL.
gl: Insira polo menos un URL.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
gl: Requirido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
gl: Réplicas usadas:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
gl: Recomendado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
gl: Tamaño do ficheiro (en bytes):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
gl: Verificación:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
gl: Opcional

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
gl: Engade ficheiros locais recollendo unha morea de información de maneira automática.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
gl: Engadir ficheiros locais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
gl: Estanse a engadir os ficheiros locais…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
gl: Información xeral:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
gl: Aquí pódese inserir información opcional xeral no metalink.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
gl: Orixe:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
gl: URL web ao metalink

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
gl: Dinámico significa que os metalinks actualizados pódense atopar en "Orixe".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
gl: Dinámico:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
gl: Metalink publicado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
gl: Data e hora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
gl: Diferenza do fuso horario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
gl: Diferenza negativa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
gl: Metalink actualizado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
gl: Este asistente permite crear metaligazóns desde cero ou basealas nas metaligazóns existentes. Moitos campos son opcionais ou recomendados, así que os pode inserilos se quere e como queira. O mínimo é unha localización para gardar, polo menos un ficheiro e un URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
gl: Gardar o Metalink creado en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
gl: Crear un novo Metalink

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
gl: Cargar un Metalink existente:

en: Create a Metalink
gl: Crear un Metalink

en: Add at least one file.
gl: Engada polo menos un ficheiro.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
gl: Ten que definir as réplicas das entradas con icona

en: General optional information for the metalink.
gl: Información opcional xeral sobre o metalink.

en: Unable to load: %1
gl: Non é posíbel cargar: %1

en: Metalink Version 4.0 file
gl: Ficheiro de Metalink versión 4.0

en: Metalink Version 3.0 file
gl: Ficheiro de Metalink versión 3.0

en: Metalink file (*.metalink *.meta4)
gl: Ficheiro de Metalink (*.metalink *.meta4)

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
gl: Ficheiro de Metalink versión 4.0 (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
gl: Ficheiro Metalink versión 3.0 (*.metalink)

en: Define the saving location.
gl: Definir onde se garda.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
gl: Ficheiros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
gl: Réplica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
gl: Número de conexións:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
gl: Escriba un URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
gl: Prioridade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
gl: Opcional: a prioridade da réplica, 1 o máis alto, 999999 o máis baixo.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
gl: sen indicar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
gl: Localización:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
gl: Réplica

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
gl: Prioridade

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
gl: Conexións

[ctx: Location = country]
en: Location
gl: Localización

en: Add mirror
gl: Engadir unha réplica

en: Modify the used mirrors
gl: Modificar as réplicas usadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
gl: Botón premíbel

en: Select at least one source url.
gl: Escolla polo menos un enderezo URL de orixe.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
gl: Marcáronse os ficheiros que xa existen no cartafol actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
gl: Destino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
gl: Grupo de transferencias:

en: Rename File
gl: Renomear o ficheiro

en: Rename %1 to:
gl: Renomear %1 por:

en: &Rename
gl: &Renomear

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
gl: Sinatura de %1.

en: This option is not supported for the current transfer.
gl: Non se permite esta opción para a transferencia actual.

en: Load Signature File
gl: Cargar un ficheiro de sinatura

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
gl: Sinatura OpenPGP ASCII desconectada (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
gl: Sinatura OpenPGP binaria desconectada (*.sig)

en: You need to define a signature.
gl: Precisa definir a sinatura.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
gl: Non foi posíbel atopar a sinatura dixital. Comprobe se a sinatura é correcta ou verifique a descarga.

[ctx: trust level]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: trust level]
en: Undefined
gl: Indefinida

[ctx: trust level]
en: Never
gl: Nunca

[ctx: trust level]
en: Marginal
gl: Marxinal

[ctx: trust level]
en: Full
gl: Completo

[ctx: trust level]
en: Ultimate
gl: Final

en: The key has been revoked.
gl: Revogouse a chave.

en: The key is disabled.
gl: Desactivouse a chave.

en: The key is invalid.
gl: A chave é incorrecta.

en: The key is expired.
gl: A chave caducou.

en: The key is not to be trusted.
gl: Non se debe confiar na chave.

en: The key is to be trusted marginally.
gl: Apenas se pode confiar nesta chave.

en: Trust level of the key is unclear.
gl: Descoñécese o nivel de confianza desta chave.

en: Unlimited
gl: Ilimitada

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
gl: Verificado

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
gl: Fallou

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
gl: Precaución: fallou a verificación. Ou inserido a sinatura incorrecta, ou se modificaron os datos.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
gl: Non foi posíbel comprobar. Comprobe os datos inseridos, se gpg-agent está executándose e se ten conexión á rede (que precisa para obter as chaves).

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
gl: Non se permite esta funcionalidade xa que KGet non se compilou con compatibilidade con QPGME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
gl: Ten sinatura PGP binaria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
gl: Sinatura PGP ASCII:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
gl: Cargar unha sinatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
gl: &Verificar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
gl: Chave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
gl: Expendedor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
gl: Correo electrónico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
gl: Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
gl: Creación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
gl: Caducidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
gl: Confianza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
gl: Pegada dixital:

en: Average speed: %1/s
gl: Velocidade media: %1/s

en: %1 of %2
gl: %1 de %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
gl: Tempo restante:

en: Transfer Settings for %1
gl: Configuración de transferencia de %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
gl: Non funcionou cambiar o destino; o destino queda sen modificar.

en: Destination unmodified
gl: O destino queda sen modificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
gl: Configuración de transferencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
gl: Des&tino da descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
gl: Límite de &envío:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
gl: &Límite de descarga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
gl: Taxa má&xima de compartición:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
gl: Modificar as réplicas usadas para as descargas.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
gl: Réplicas

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
gl: Verificación

en: Select columns
gl: Escoller as columnas

en: Transfer Details
gl: Detalles da transferencia

en: Download Manager
gl: Xestor de descargas

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
gl: Tipo de hash:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
gl: Insira unha chave de hash

en: Add checksum
gl: Engadir unha suma de comprobación

en: Transfer Verification for %1
gl: Verificación da transferencia de %1

en: %1 was successfully verified.
gl: Verificouse %1 satisfactoriamente.

en: Verification successful
gl: A verificación foi satisfactoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
gl: Verificando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
gl: Verifique a descarga rematada coa suma de comprobación seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
gl: &Verificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
gl: Pechar
