kget - en to he translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
he: כתוב עליו

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
he: מספר ניסיונות:

en: Advanced Options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Malformed URL:
    %1
he: כתובת שגויה:
    %1

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
he: לא מוחק את
    %1
    כיוון שזו תיקייה.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
he: לא מוחק את
    %1
    כיוון שזה לא קובץ מקומי.

en: %1/s
he: %1 לשנייה

en: Stalled
he: תקוע

en: Question
he: שאלה

en: Start KGet with drop target
he: הפעל את KGet עם יעד גרירה

en: URL(s) to download
he: כתובות אינטרנט להורדה

en: Enable
he: אפשר

en: Do Not Enable
he: אל תאפשר

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
he: תיקיות

en: Description
he: תיאור

en: Location (URL)
he: מיקום (כתובת URL)

en: Links in: %1 - KGet
he: קישורים ב: %1 - KGet
