kget - en to ka translation catalogue (709 entries)

en: Pattern
ka: შაბლონი

en: Syntax
ka: სინტაქსი

en: Escape sequences
ka: მმართველი მიმდევრობები

en: Regular expression
ka: რეგულარულ გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticDeletionEnabled)
en: Automatically delete all transfer history older than:
ka: ავტომატურად წაიშლება გადმოწერის ისტორია, რომელიც ძველია, ვიდრე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
ka: ქმედების შესრულება ყველა გადმოწერის დასრულების შემდეგ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
ka: KGet-დან გასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
ka: გაშვებისას:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
ka: გადმოწერის მდგომარეობის აღდგენა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
ka: ყველა გადმოწერის დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
ka: ყველა გადმოწერის შეჩერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
ka: ისტორიის უკანაბოლო:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
ka: KDE-ის გლობალური მიმდინარეობის ტრეკინგის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
ka: ყველა გადმოწერის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
ka: სრული მიმდინარეობის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
ka: არსებული ფაილების/გადმოწერების დამუშავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
ka: ყოველთვის კითხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
ka: ავტომატური გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
ka: სამიზნის გადათრევის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
ka: ანიმაციების ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
ka: ჯგუფებისთვის რჩევის სახით ნაგულისხმევი საქაღალდეების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
ka: სამიზნის კითხვა, თუ ნაგულისხმევი საქაღალდეები მითითებული არაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
ka: გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
ka: არჩიეთ ხატულა…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
ka: Konqueror-ის გადმოწერების მმართველად გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
ka: გადმოსაწერი ფაილებისთვის ბუფერის მონტორინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
ka: რეგისტრზე-დამოკიდებული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
ka: პრიორიტეტის &გაზრდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
ka: პრიორიტეტის &დაწევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
ka: მაქსიმუმ გადმოწერები თითოეული ჯგუფისთვის:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
ka: ლიმიტის გარეშე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
ka: სიჩქარის ლიმიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
ka: &გადმოწერის გლობალური ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_GlobalDownloadLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_GlobalUploadLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_TransferSpeedLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: prop
en:  KiB/s
ka:  კიბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
ka: ატვირთვის გლობალური ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
ka: ყოველ გადაწერაზე:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
ka: ხელახლა დაკავშირება კავშირის დაკარგვისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
ka: თავიდან ცდების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
ka: ცდებს შორის დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
ka:  წმ

en: Could not open KWallet
ka: KWallet-ის გახსნის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
ka: ვებ ინტერფეისის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
ka: პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ka: პაროლი:

en: Include
ka: ჩართვა

en: Exclude
ka: გამორიცხვა

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
ka: ისტორიის ხედის სვეტების სიგანე

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Turn Off Computer
ka: კომპიუტერის გამორთვა

en: Hibernate Computer
ka: პროგრამული ძილი

en: Suspend Computer
ka: კომპიუტერის დაძინება

en: Day(s)
ka: დღე

en: Hour(s)
ka: საათი

en: Minute(s)
ka: წუთი

en: Second(s)
ka: წამი

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Change appearance settings
ka: გარეგნობის პარამეტრების შეცვლა

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Manage the groups
ka: ჯგუფების მართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
ka: ქსელი

en: Network and Downloads
ka: ქსელი და გადმოწერები

en: Web Interface
ka: ვებ ინტერფეისი

en: Control KGet over a Network or the Internet
ka: აკონტროლეთ KGet ქსელში ან ინტერნეტით

en: Verification
ka: გადამოწმება

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
ka: ინტეგრაცია

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
ka: დაწინაურებული

en: Advanced Options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Transfer Plugins
ka: გადმოწერის დამატებები

en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
ka: საკონტროლო ჯამების ავტომატური გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
ka: გამოყენებული საკონტროლო ჯამი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
ka: სუსტი (უსწრაფესი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
ka: ძლიერი (რეკომენდებული)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
ka: ყველაზე ძლიერი (ყველაზე ნელი)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
ka: ხელმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
ka: ავტომატური გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
ka: საჭირო გასაღებების ავტომატური გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
ka: გასაღების სერვერები:

en: Error
ka: შეცდომა

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
ka: ფაილის ზომა VFAT-ის მიერ მხარდაჭერილ მაქსიმალურ ზომაზე დიდია.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
ka: %1 წაიშალა, რადგან მისი ზომა არასწორი იყო.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: status of the download]
en: Status
ka: სტატუსი

[ctx: size of the download]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
ka: საკონტროლო რიცხვი

[ctx: signature of a file]
en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
ka: მორგების ფანჯარაში გასაღებების გადმოსაწერი სერვერი მითითებული არაა. გადმოწერა გაუქმდა.

en: No key server
ka: გასაღების სერვერის გარეშე

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
ka: გამოსადეგი გასაღების სერვერი აღმოჩენილი არაა. დაამატეთ მეტი სერვერი მორგების ფანჯარაში ან გადატვირთეთ KGet და თავიდან სცადეთ გადმოწერა.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
ka: მართლა გნებავთ წაშალოთ ჯგუფი, სახელით %1?

en: Remove Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ ჯგუფების პაკეტების წაშლა?

en: Remove groups
ka: ჯგუფების წაშლა

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
ka: <p>გადმოწერების სიაში ჩაემატა შემდეგი გადმოტვირთვა:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
ka: გადმოწერა დაემატა

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
ka: <p>გადმოწერების სიაში ჩაემატა შემდეგი გადმოტვირთვა:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
ka: <p>გადმოწერების სიაში ჩაემატა შემდეგი გადმოტვირთვები:</p>

en: My Downloads
ka: ჩემი გადმოწერები

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
ka: ფაილი %1 უკვე არსებობს.
    გადავაწერო?

en: Overwrite existing file?
ka: გადავაწერო ფაილს?

en: Unable to save to: %1
ka: ჩაწერის შეცდომა: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
ka[0]: <p>შეუძლებელია შემდეგი ბმულის გადმოწერა, რადგან KGet-ს მისი პროტოკოლის მხარდაჭერა არ გააჩნია:</p>
ka[1]: <p>შეუძლებელია შემდეგი ბმულების გადმოწერა, რადგან KGet-ს მისი პროტოკოლის მხარდაჭერა არ გააჩნია:</p>

en: Protocol unsupported
ka: მხარდაუჭერელი პროტოკოლი

en: New Download
ka: ახალი გადმოწერა

en: Enter URL:
ka: შეიყვანეთ URL:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

[ctx: @title:window]
en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: Malformed URL:
    %1
ka: არასწორი URL:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
ka: არასწორი URL. აკლია პროტოკოლი:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
ka: გადმოწერა მდებარეობიდან უკვე დასრულებულია:
    
    %1
    
    გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: Download it again?
ka: გადმოვწერო თავიდან?

[ctx: @action:button]
en: Download Again
ka: თავიდან გადმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Skip
ka: გამოტოვება

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
ka: მიმდინარეობს გადმოწერა შემდეგი მდებარეობიდან:
    
    %1
    
    წავშალო და თავიდან გადმოვწერო?

en: Delete it and download again?
ka: წავშალო და თავიდან გადმოვწერო?

en: Directory is not writable
ka: საქაღალდე ჩაწერადი არაა

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
ka: ეს ფაილი უკვე გაქვთ გადმოწერილი, სხვა მდებარეობიდან.
    
    გადმოვწერო ეს და წავშალო წინა ვარიანტი?

en: File already downloaded. Download anyway?
ka: ფაილი უკვე გადმოწერილია. მაინც გადმოვწერო?

en: You are already downloading the same file
ka: ამ ფაილს უკვე იწერთ

en: File already exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: Internet connection established, resuming transfers.
ka: ინტერნეტკავშირი აღდგა. ვაგრძელებ გადმოწერას.

en: No internet connection, stopping transfers.
ka: ინტერნეტკავშირი გაწყდა. გადმოწერებ შეჩერდება.

en: Plugin loader could not load the plugin %1: %2.
ka: დამატებების ჩამტვირთავის შეცდომა დამატების (%1) ჩატვირთვისას: %2.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
ka: %1
    არ წაიშლება
    რადგან ის საქაღალდეა.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
ka: %1
    არ წაიშლება.
    ის ლოკალური ფაილი არაა.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
ka: <p>დასრულდა შემდეგ ფაილის გადმოწერა:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
ka: გადმოწერა დასრულდა

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
ka: <p>დაიწყო შემდეგი გადმოტვირთვა:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
ka: გადმოწერა დაიწყო

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
ka: <p>შეცდომა შემდეგი გადმოტვირთვისას:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>შეცდომის შეტყობინებაა:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

[ctx: @action:button]
en: Resolve
ka: გადაჭრა

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
ka: KGet დახურება, რადგან ყველა ფაილი გადმოწერილია..

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
ka: კომპიუტერი გამოირთვება, რადგან ყველა გადმოწერა დასრულდა.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
ka: გამორთვა

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
ka: კომპიუტერი პროგრამულად დაიძინებს, რადგან ყველა გადმოწერა დასრულდა.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
ka: კომპიუტერის ჰიბერნაცია

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
ka: კომპიუტერი დაიძინებს, რადგან ყველა გადმოწერა დასრულდა.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
ka: პროგრამული ძილი

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: <p>All transfers have been finished.</p>
ka: <p>ყველა გადმოწერა გაუქმდა.</p>

en: Downloads completed
ka: გადმოწერები დასრულდა

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
ka[0]: KGet %1 ფაილს იწერს
ka[1]: KGet %1 ფაილს იწერს

en: KGet Transfer
ka: KGet -ით გადმოწერა

en: Error trying to get %1
ka: შეცდომა %1-ის მიღებისას

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
ka: ხელმოწერის გადასამოწმებელი გასაღები არ გამაჩნია. გნებავთ, გადმოვწერო?

[ctx: @action:button]
en: Download
ka: გადმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Continue Without
ka: გარეშე გაგრძელება

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
ka: %1-ის ხელმოწერის გადამოწმება შეუძლებელია. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ გადმოცემის პარამეტრები.

en: Signature not verified
ka: ხელმოწერა შემოწმებული არაა

en: Downloading....
ka: გადმოწერა...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
ka: დაყოვნებული

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
ka: გაჩერებულია

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
ka: დასრულდა

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
ka: სამიზნის შეცვლა

en: 1 Item | %1 Items
ka[0]: 1 ელემენტი
ka[1]: %1 ელემენტი

en: %1/s
ka: %1/წმ

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
ka: გაშვება

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: not available]
en: n/a
ka: ა/მ

en: Stalled
ka: გაჭედილი

[ctx: name of download]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: status of download]
en: Status
ka: სტატუსი

[ctx: size of download]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: progress of download]
en: Progress
ka: მიმდინარეობა

[ctx: speed of download]
en: Speed
ka: სიჩქარე

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
ka: დარჩენილი დრო

en: Question
ka: კითხვა

en: Appl&y to all
ka: ყველაზე &გადატარება

en: No download directory specified.
ka: გადმოწერის საქაღალდე მითითებული არაა.

en: Invalid download directory specified.
ka: მითითებული გადმოწერის საქაღალდე არასწორია.

en: Download directory is not writeable.
ka: გადმოწერის საქაღალდე ჩაწერადი არაა.

en: No download destination specified.
ka: გადმოწერის სამიზნე მითითებული არაა.

en: Invalid download destination specified.
ka: გადმოწერის სამიზნე არასწორია.

en: Download destination is not writeable.
ka: გადმოწერის სამიზნე ჩაწერადი არაა.

en: No URL specified.
ka: URL მითითებული არაა.

en: Malformed URL.
ka: არასწორი ღ₾.

en: Malformed URL, protocol missing.
ka: არასწორი URL. აკლია პროტოკოლი.

en: Malformed URL, host missing.
ka: არასწორი URL. აკლია ჰოსტი.

en: Invalid download directory specified:
    %1
ka: მითითებული გადმოწერის საქაღალდე არასწორია:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
ka: გადმოწერის საქაღალდე ჩაწერადი არაა:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
ka: გადმოწერის სამიზნე არასწორია:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
ka: გადმოწერის სამიზნე ჩაწერადი არაა:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
ka: არასწორი URL. აკლია ჰოსტი:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
ka: ფაილი უკვე არსებობს. გადავაწერო?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
ka: ეს ფაილი უკვე გაქვთ გადმოწერილი, სხვა მდებარეობიდან.
    გადმოვწერო ეს და წავშალო წინა ვარიანტი?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
ka: ამ ფაილს უკვე იწერთ სხვა მდებარეობიდან.
    გადმოვწერო ეს და წავშალო წინა ვარიანტი?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
ka: გადმოწერა მდებარეობიდან უკვე დასრულებულია:
    გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
ka: გადმოწერა მდებარეობიდან ჯერ კიდევ მიმდინარეობს:
    წავშალო და გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
ka: ფაილი უკვე არსებობს:
    %1
    გადავაწერო?

en: Malformed URLs.
ka: არასწორი URL-ები.

en: Malformed URLs, protocol missing.
ka: არასწორი URL-ები, პროტოკოლი აკლია.

en: Malformed URLs, host missing.
ka: არასწორი URL-ები, ჰოსტი აკლია.

en: Malformed URLs:
    %1
ka: არასწორი URL-ები:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
ka: არასწორი URL-ები, პროტოკოლი აკლია:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
ka: არასწორი URL-ები, ჰოსტი აკლია:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
ka: სამიზნე ჩაწერადი არაა:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
ka: ფაილები უკვე არსებობს. გადავაწერო?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
ka: ამ მდებარეობიდან გადმოწერა უკვე დაასრულეთ. გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
ka: ამ სამიზნეებში უკვე იწერთ.
    გნებავთ, წაშალოთ ისინი და თავიდან გადმოწეროთ?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
ka: ამ მდებარეობიდან გადმოწერა უკვე დაასრულეთ. გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
ka: ამ მდებარეობებიდან გადმოწერა ჯერ კიდევ მიმდინარებს.
    გნებავთ, წაშალოთ ისინი და თავიდან გადმოწეროთ?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
ka: ფაილები უკვე არსებობს:
    %1
    გადავაწერო?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
ka: ამ მდებარეობიდან გადმოწერა უკვე დაასრულეთ:
    
    %1
    
    გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
ka: უკვე იწერთ ამ სამიზნეებში:
    
    %1
    გნებავთ, წაშალოთ ისინი და თავიდან გადმოწეროთ?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
ka: ამ მდებარეობიდან გადმოწერა უკვე დაასრულეთ:
    
    %1
    
    გადმოვწერო კიდევ ერთხელ?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
ka: ამ მდებარეობებიდან გადმოწერა ჯერ კიდევ მიმდინარეობს:
    
    %1
    
    გნებავთ, წაშალოთ ისინი და თავიდან გადმოწეროთ?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
ka: ტიპით

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
ka: ჰეში

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
ka: დამოწმებულია

en: An advanced download manager by KDE
ka: KDE-ის გაუმჯობესებული გადმოწერების მმართველი

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
ka: (C) 2005 - 2014, KGet-ის პროგრამისტები
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
ka: პროექტის ლიდერი, ძირითადი პროგრამისტი, ტორენტის დამატების ავტორი

en: Core Developer
ka: ძირითადი პროგრამისტი

en: Urs Wolfer
ka: ურს ვოლფერი

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
ka: ძირითადი პროგრამისტი, მრავალნაკადიანობის დამატების ავტორი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Google Summer of Code Student
ka: Google-ის კოდის ზაფხული სტუდენტებისთვის

en: Mms Plugin Author
ka: MMS-ის დამატების ავტორი

en: Former Developer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: BTCore (KTorrent) Developer
ka: BTCore (KTorrent) -ის პროგრამისტი

en: Design of Web Interface
ka: ვებ ინტერფეისის დიზაინი

en: Start KGet with drop target
ka: KGet-ის გაშვება სამიზნის დაგდებით

en: Start KGet with hidden main window
ka: KGet-ის გაშვება დამალული მთავარი ფანჯრით

en: Start KGet without drop target animation
ka: KGet-ის გაშვება სამიზნის დაგდების ანიმაციის გარეშე

en: Execute Unit Testing
ka: ერთეულის ტესტირება

en: URL(s) to download
ka: გადმოწერის URL(-ებ)-ი

en: &New Download...
ka: &ახალი გადმოწერა...

en: &Import Transfers...
ka: გადმოწერების &შემოტანა...

en: &Export Transfers List...
ka: გადმოწერების სიის &გატანა...

en: &Create a Metalink...
ka: &მეტაბმულის შექმნა...

en: Top Priority
ka: უმაღლესი პრიორიტეტი

en: Least Priority
ka: უმდაბლესი პრიორიტეტი

en: Increase Priority
ka: პრიორიტეტის გაზრდა

en: Decrease Priority
ka: პრიორიტეტის დაწევა

[ctx: @action]
en: Delete Group
ka: ჯგუფის წაშლა

[ctx: @action]
en: Rename Group...
ka: ჯგუფის გადარქმევა...

en: Set Icon...
ka: ხატულის დაყენება...

en: Auto-Paste Mode
ka: ავტომატური ჩასმის რეჟიმი

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
ka: <b>ავტოჩასმის</b> ღილაკი შესაბამის ფუნქციას ჩართავს ან გამორთავს.
    როცა დაყენებულია, KGet პერიოდულად შეამოწმებს ბუფერის შემცველობას და თუ ის ბმულს წარმოადგენს, ავტომატურად ჩასვამს.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
ka: KGet-ის Konqueror-ის გადმოწერების მმართველად გამოყენება

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
ka: მონიშნულის წაშლა

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
ka: ყველა დასრულებულის წაშლა

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
ka: მონიშნულის მოცილება და ფაილების წაშლა

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
ka: მონიშნულის თავიდან გადმოწერა

en: Start All
ka: ყველას დაწყება

en: Start Selected
ka: მონიშნულის დაწყება

en: Pause All
ka: ყველას შეჩერება

en: Stop Selected
ka: მონიშნულის გაჩერება

en: Start
ka: გაშვება

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Open Destination
ka: სამიზნის გახსნა

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Copy URL to Clipboard
ka: URL-ის ბუფერში კოპირება

en: &Transfer History
ka: &გადმოწერის ისტორია

en: &Group Settings
ka: &ჯგუფის მორგება

en: &Transfer Settings
ka: &გადმოწერის მორგება

en: Import &Links...
ka: &ბმულების შემოტანა...

en: After downloads finished action
ka: როცა გადმოწერა დასრულდება

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
ka: ქმედების გარეშე

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
ka: ეს პირველი ჯერია, როცა KGet გაუშვით.
    ხომ არ გნებავთ, KGet გადმოწერების მმართველად Konqueror-სთვის?

en: Konqueror Integration
ka: Konqueror -თან ინტეგრაცია

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Do Not Enable
ka: არ ჩართო

[ctx: @title:window]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: All Openable Files
ka: ყველა გახსნადი ფაილი

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
ka: ზოგიერთი გადმოტვირთვა ჯერ კიდევ მიმდინარეობს.
    მართლა გნებავთ KGet-ის დახურვა?

en: Confirm Quit
ka: გასვლის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
ka: გადმოწერების გატანა

en: KGet Transfer List
ka: KGet -ის გადმოწერების სია

en: Text File
ka: ტექსტური ფაილი

en: Enter Group Name
ka: შეიყვანეთ ჯგუფის სახელი

en: Group name:
ka: ჯგუფის სახელი:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ მონიშნული გადმოტვირთვა?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ მონიშნული გადმოტვირთვები?

en: Confirm transfer delete
ka: გადმოწერის წაშლის დადასტურება

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ მონიშნული გადმოტვირთვა ფაილების ჩათვლით?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ მონიშნული გადმოტვირთვები ფაილების ჩათვლით?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
ka: KGet დროებით გაითიშა, როგორც Konqueror-ის გადმოწერების მმართველით. თუ გათიშვა სამუდამოდ გნებავთ, გადადით მორგების ფანჯარაში -> დამატებით და გამორთეთ "Konqueror-ის გადმოწერების მმართველად გამოყენება".

en: The dropped file is a KGet Transfer List
ka: დაგდებული ფაილი KGet-ის გადმოტვირთვების სიაშია

en: &Download
ka: &გადმოწერა

en: &Load transfer list
ka: &გადმოწერების სიის ჩატვირთვა

en: Advanced Details for %1
ka: %1-ის დამატებითი დეტალები

en: Files
ka: ფაილები

en: Trackers
ka: ტრეკერები

en: Webseeds
ka: სრული წყაროები

en: Chunk
ka: ნაგლეჯი

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

en: Peer
ka: პარტნიორი

en: Down Speed
ka: გადმოწერის სიჩქარე

en: Number of the chunk
ka: ნაჭრების რაოდენობა

en: Download progress of the chunk
ka: ნაგლეჯის გადმოწერის მიმდინარეობა

en: Which peer we are downloading it from
ka: რომელი პარტნიორიდან ვიწერთ

en: Download speed of the chunk
ka: ნაგლეჯის გადმოწერის სიჩქარე

en: Which files the chunk is located in
ka: რომელ ფაილშია ეს ნაგლეჯი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
ka: ნაგლეჯები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
ka: ჯამი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
ka: ამჟამად მიმდინარეობს გადმოწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
ka: გადმოწერილია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
ka: გამორიცხული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
ka: დარჩენილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
ka: ზომა:

[ctx: Open file]
en: Open
ka: გახსნა

en: Download first
ka: ჯერ ამის გადმოწერა

en: Download normally
ka: ნორმალურად გადმოწერა

en: Download last
ka: ბოლოს გადმოწერა

en: Do Not Download
ka: არ გადმოწერო

en: Delete File(s)
ka: ფაილების წაშლა

en: Move File
ka: ფაილის გადატანა

en: Collapse Folder Tree
ka: საქაღალდეების სიის ჩაკეცვა

en: Expand Folder Tree
ka: საქაღალდეების სიის ამოკეცვა

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
ka[0]: ამ ფაილში ყველა მონაცემს დაკარგავთ. მართლა გნებავთ, ეს გააკეთოთ?
ka[1]: ამ ფაილებში ყველა მონაცემს დაკარგავთ. მართლა გნებავთ, ეს გააკეთოთ?

en: Select a directory to move the data to
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, სადაც მონაცემებს გადავიტან

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Preview
ka: მინიატურა

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
ka: % დასრულებულია

[ctx: Download first]
en: First
ka: პირველი

[ctx: Download last]
en: Last
ka: ბოლო

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: Preview available]
en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

[ctx: Preview pending]
en: Pending
ka: დარჩენილი

[ctx: No preview available]
en: No
ka: არა

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: preview available]
en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

en: Kick Peer
ka: პარტნიორის გაგდება

en: Ban Peer
ka: პარტნიორის ბანი

[ctx: Choked]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not choked]
en: No
ka: არა

[ctx: Snubbed]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not snubbed]
en: No
ka: არა

[ctx: Interested]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not Interested]
en: No
ka: არა

[ctx: Interesting]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Not Interesting]
en: No
ka: არა

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: Client
ka: კლიენტი

en: Up Speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

en: Choked
ka: უარყოფილია

en: Snubbed
ka: დაეკიდა

en: Availability
ka: წვდომადობა

en: Score
ka: ქულები

en: Upload Slot
ka: ატვირთვის სლოტი

en: Requests
ka: მოთხოვნები

en: Downloaded
ka: გადმოწერილია

en: Uploaded
ka: ატვირთულია

en: Interested
ka: დაინტერესებულია

en: Interesting
ka: საინტერესო

en: IP address of the peer
ka: პარტნიორის IP მისამართი

en: Which client the peer is using
ka: რომელ კლიენტს იყენებს პარტნიორი

en: Download speed
ka: გადმოწერის სიჩქარე

en: Upload speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
ka: გვახრჩობდა თუ არა ეს პარტნიორი - როცა ჩვენ ვიხრჩობით, პარტნიორი მონაცემებს არ გვიგზავნის.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
ka: დაკიდებულია ნიშნავს, რომ პარტნიორს მონაცემები ბოლო 2 წუთის განმავლობაში არ გამოუგზავნია

en: How much of the torrent's data the peer has
ka: ტორენტის რა ნაწილი გააჩნია პარტნიორს

en: Whether or not the peer has DHT enabled
ka: აქვს თუა რა პარტნიორს ჩართული DHT

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
ka: პარტნიორის ქულები. KTorrent ამას იმის დასადგენად იყენებს, ვისთან ატვირთოს.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
ka: მხოლოდ, პარტნიორები, რომლებსაც ატვირთვის სლოტი აქვს, მიღებენ ჩვენგან მონაცემებს

en: The number of download and upload requests
ka: გადმოწერისა და ატვირთვის მოთხოვნების რაოდენობა

en: How much data we have downloaded from this peer
ka: რამდენი მონაცემები გადმოვწერეთ ამ პარტნიორისგან

en: How much data we have uploaded to this peer
ka: რამდენი მონაცემები ავტვირთეთ ამ პარტნიორთან

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
ka: არის თუ არა პარტნიორი დაინტერესებული, ჩვენგან გადაიწეროს

en: Whether we are interested in downloading from this peer
ka: ვართ თუ არა დაინტერესებული, ამ პარტნიორისგან გადმოვიწეროთ

en: File
ka: ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
ka: ზომა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Seeders
ka: სიდერები

en: Leechers
ka: ლიჩერები

en: Times Downloaded
ka: გადმოწერების რაოდენობა

en: Next Update
ka: შემდეგი განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
ka: ტრეკერის დამატება

en: Enter the URL of the tracker:
ka: შეიყვანეთ ტრეკერის URL:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
ka: ტრეკერი სახელით <b>%1</b> უკვე არსებობს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
ka: ტრეკერის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
ka: ტრეკერის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
ka: ტრეკერების განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
ka: &ნაგულისხმევი პარამეტრების აღდგენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
ka: ვებ-მისამართი

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
ka: ვებსიდი %1 ვერ დავამატე, რადგან ის უკვე ვებსიდების სიის ნაწილია.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
ka: ვებსიდს %1 ვერ წავშლი. ის ტორენტის ნაწილია.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
ka: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ტორენტისთვის ვებსიდის დამატება.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">შენიშვნა: </span>მხარდაჭერილია მხოლოდ HTTP ვებსიდები.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
ka: სრული წყაროებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
ka: წყაროს წაშლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
ka: სტატისტიკა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
ka: სიდერები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
ka: გადმოწერის სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
ka: ლიჩერები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
ka: ატვირთვის სიჩქარე:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
ka: დარჩენილია:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
ka: ყველა:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
ka: წყარო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
ka: შენახვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
ka: თითოეული ატვირთვის შეზღუდვა:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
ka: უსაზღვრო

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: KiB
ka: კიბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
ka: თითოეული გადმოწერის შეზღუდვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
ka: UTP პროტოკოლის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
ka: საქაღალდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
ka: Torrent-ის ნაგულისხმევი საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
ka: ნაგულისხმევი დროებითი საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
ka: დისკზე ადგილის წინასწარი გამოყოფა

[ctx: @title]
en: Select a New Torrent File
ka: აირჩიეთ ახალი Torrent ფაილი

en: Downloading Torrent File....
ka: Torrent ფაილის გადმოწერა...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
ka: გადმოწერა...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
ka: პირადი ტორენტისთვის ტრეკერის დამატება შეუძლებელია.

en: Torrent file does not exist
ka: ტორენტის ფაილი არ არსებობს

en: Analyzing torrent....
ka: ტორენტის ანალიზი...

en: Cannot initialize port...
ka: პორტის ინიციალიზაციის შეცდომა...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
ka: გაცემა....

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
ka: შეცდომა libktorrent-ის ინიციალიზაციისას. ტორენტის მხარდაჭერა არ იმუშავებს.

en: &Advanced Details
ka: &დამატებითი დეტალები

en: &Scan Files
ka: &ფაილებს სკანირება

en: Error scanning data: %1
ka: მონაცემების სკანირების შეცდომა: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
ka: ტორენტის მონაცემების სკანირება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
ka: აღმოჩენილი ნაგლეჯების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
ka: ავარიული ნაგლეჯების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
ka: არ-გადმოწერილი ნაგლეჯების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
ka: გადმოწერილი ნაგლეჯების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Append
ka: მიმატება

en: Replace file
ka: ფაილის ჩანაცვლება

en: Replace file-ending
ka: ფაილის გაფართოების შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
ka: სტრიქონის შეცვლა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
ka: რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
ka: საკონტროლო ჯამის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
ka: შედეგი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
ka: ჭდე

en: Add item
ka: ელემენტის დამატება

en: %1 would become %2
ka: %1 გახდებოდა %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
ka: სტრიქონის შეცვლა

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
ka: რეჟიმის შეცვლა

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
ka: საკონტროლო ჯამის ტიპი

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
ka: ხელმისაწვდომი საძიებო სისტემების სია

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
ka: ხელმისაწვდომი საძიებო სისტემების URL-ების სია

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
ka: მიერთება....

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
ka: გადმოწერის (%1) გადამოწმება შეუძლებელია. გნებავთ, შეაკეთოთ ის?

[ctx: @action:button]
en: Repair
ka: აღდგნა

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
ka: გადმოწერის (%1) გადამოწმება შეუძლებელია. გნებავთ, თავიდან გადმოწეროთ ის?

en: Verification failed.
ka: გადამოწმებს შეცდომა.

en: Ignore
ka: იგნორი

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
ka: გადმოწერის გადამოწმება შეუძლებელია. გნებავთ, შეაკეთოთ (თუ შეკეთება ვერ მოხერხდება, გადმოწერა თავიდან მოხდება) ის?

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ka: იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
ka: ფაილის ერთდროული გადმოწერების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
ka: თითოეული ფაილის სარკეების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
ka: თითოეულ URL-ზე მიერთებების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
ka: აირჩიეთ ფაილები, რომლებიც გნებავთ, გადმოწეროთ.

en: File Selection
ka: ფაილის არჩევანი

en: Downloading Metalink File....
ka: მეტაბმულის ფაილის გადმოწერა...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
ka: არსებობს მეტაბმულის ახალი ვერსია. გნებავთ, გადმოწერის ის?

en: Redownload Metalink
ka: მეტაბმულის თავიდან გადმოწერა

en: Download failed, no working URLs were found.
ka: გადმოწერის შეცდომა. მუშა URL-ები ნაპოვნი არაა.

en: The download could not be verified, try to repair it?
ka: გადმოწერის გადამოწმება შეუძლებელია. ვცადო, შევაკეთო ის?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
ka: ძრავის სახელი:

en: Insert Engine
ka: ძრავის ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
ka: საძიებო სისტემები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
ka: ძრავის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
ka: ახალი ძრავი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
ka: გაშვებულია...

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
ka: დასრულდა

en: Download failed, could not access this URL.
ka: გადმოწერის შეცდომა. URL-სთან წვდომა შეუძლებელია.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
ka: ამ ბმულს ერთზე მეტი მიერთების მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    გადმოწერას უფრო მეტი დრო დასჭირდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
ka: საძიებო სისტემების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
ka: გადამოწმების ინფორმაციის მოძებნა

en: Failed to write to the file.
ka: ფაილში ჩაწერის შეცდომა.

en: Delete Group | Delete Groups
ka[0]: ჯგუფის წაშლა
ka[1]: ჯგუფის წაშლა

en: Rename Group... | Rename Groups...
ka[0]: ჯგუფის გადარქმევა...
ka[1]: ჯგუფის გადარქმევა...

en: Show Main Window
ka: მთავარი ფანჯრის ჩვენება

en: Hide Main Window
ka: მთავარი ფანჯრის დამალვა

en: Drop Target
ka: გადათრევის სამიზნე

en: You can drag download links into the drop target.
ka: გადმოსაწერი ბმულები შეგიძლიათ დასაგდებ ადგილას გადმოათრიოთ.

en: Ready
ka: მზადაა

en: Group Settings for %1
ka: ჯგუფის პარამეტრები %1-სთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
ka: ჯგუფის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
ka: &ნაგულისხმევი საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
ka: ყველა რეგულარული გამოსახულებების მქონე გადმოტვირთვის ამ ჯგუფში გადმოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
ka: &რეგულარულ გამოსახულება:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
ka: *ფილმები*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
ka: დაყენებული არაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
ka: &გადმოწერის მაქსიმალური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
ka: &ატვირთვის მაქსიმალური სიჩქარე:

en: Transfer History
ka: გადმოწერის ისტორია

en: &Open File
ka: &ფაილის გახსნა

[ctx: The transfer is running]
en: Running
ka: მიმდინარეობს შესრულება

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
ka: გაჩერებულია

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
ka: დასრულდა

en: Source File
ka: წყაროს ფაილი

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Time
ka: დრო

en: File Size
ka: ფაილის ზომა

en: Less than 1MiB
ka: 1მიბ-ზე ნაკლები

en: Between 1MiB-10MiB
ka: 1მიბ-10მიბ შუალედში

en: Between 10MiB-100MiB
ka: 10მიბ-100მიბ შუალედში

en: Between 100MiB-1GiB
ka: 100მიბ-1გიბ შუალედში

en: More than 1GiB
ka: 1 გიბ-ზე დდი

en: Today
ka: დღეს

en: Last week
ka: წინა კვირაში

en: Last month
ka: 1 თვის წინ

en: A long time ago
ka: დიდი ხნის წინ

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
ka: დასრულდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
ka: ისტორიის გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
ka: ნახვის რეჟიმები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
ka: აირჩეთ დიაპაზონები:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
ka: თარიღი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
ka: ჰოსტი

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
ka: ფილტრის ისტორია

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
ka: მონიშნულის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Last Month
ka: ბოლო თვე

en: Under 10MiB
ka: 10 მიბ-ზე პატარა

en: Between 10MiB and 50MiB
ka: 10მიბ-სა და 50მიბ-ს შუა

en: Between 50MiB and 100MiB
ka: 50მიბ-სა და 100 მიბ-ს შუა

en: More than 100MiB
ka: 100 მიბ-ზე მეტი

en: Download again
ka: თავიდან გადმოწერა

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
ka: &გადმოწერები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
ka: &ბმულების შემცველი ფაილების შემოტანა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
ka: &ბმულების შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
ka: ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
ka: &ვებ შემცველობის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
ka: ფილტრისთვის შეგიძლიათ ვაილდკარდები გამოიყენოთ.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
ka: ფაილები გაფილტრეთ აქ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
ka: ყვე&ლაფრის მონიშვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
ka: &მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
ka: &მონიშვნის ინვერსია

en: Import Links
ka: ბმულების შემოტანა

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Does Not Contain
ka: არ შეიცავს

en: All
ka: &ყველა

en: Videos
ka: ვიდეო

en: Images
ka: ასლები

en: Audio
ka: აუდიო

en: Archives
ka: არქივები

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
ka: შაბლონის სინტაქსი

en: Escape Sequences
ka: სპეციალური მიმდევრობები

en: Regular Expression
ka: რეგულარული ექსპრესია

[ctx: name of a file]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
ka: &გადმოწერა

en: Auxiliary header
ka: დამატებითი თავსართი

en: File Name
ka: ფაილის სახელი

en: Description
ka: აღწერა

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
ka: ფაილის ტიპი

en: Location (URL)
ka: მდებარეობა (URL)

en: Links in: %1 - KGet
ka: ბმულები: %1 - KGet

en: &Select All Filtered
ka: &ყველა გაფილტრულის მონიშვნა

en: D&eselect All Filtered
ka: ყველა &გაფილტრულის მონიშვნის მოხსნა

en: Filter Column
ka: სვეტის გაფილტვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
ka: ვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
ka: ლოგო:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
ka: ლოგოს ბმული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
ka: ფაილის ენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
ka: ენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
ka: ოპერაციული სისტემები:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
ka: მხარდაჭერილი ოს-ები, მძიმით გამოყოფილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
ka: უფლებები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
ka: გამომცემელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
ka: გამომცემელი

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
ka: გამომცემლის სახელი

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
ka: გამომცემლის ბმული

en: Import dropped files
ka: გადაყრილი ფაილების შემოტანა

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
ka: ნაწილობრივი საკონტროლო ჯამების შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
ka: ზოგადი ბმული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
ka: მონიშნული ტიპებისთვის საკონტროლო ჯამების ავტომატური შექმნა. დაიმახსოვრეთ, რომ ამას საკმაო დრო შეიძლება, დასჭირდეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
ka: შეიყვანეთ ბმულები აქ, თუ ყველა დაყრილი ფაილი იგივე სერვერზე და იგივე საქაღალდეშია. თითოეული დაგდებული ფაილისთვის ბმული შეყვანილი ნაწილის და ფაილის სახელისგან შედგება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
ka: საკონტროლო ჯამების ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
ka: საკონტროლო ჯამების შექმნა:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
ka: არასავალდებულო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
ka: არასავალდებულო მონაცემები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
ka: შეიყვანეთ ინფორმაცია, რომელიც მონიშნულ ფაილებს საერთო აქვთ.

en: File Properties
ka: ფაილის თვისებები

en: Enter a filename.
ka: შეყვანეთ ფაილის სახელი.

en: The filename exists already, choose a different one.
ka: ფაილის სახელი უკვე არსებობს, აირჩიეთ სხვა.

en: Enter at least one URL.
ka: შეიყვანეთ მინიმუმ ერთი ბმული.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
ka: საჭიროა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
ka: გამოყენებული სარკეები:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
ka: რეკომენდებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
ka: ფაილის ზომა (ბაიტებში):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
ka: გადამოწმება:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
ka: არასავალდებულო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
ka: ლოკალური ფაილების ავტომატური დამატება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
ka: ლოკალური ფაილების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
ka: ლოკალური ფაილების დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
ka: ზოგადი ინფორმაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
ka: აქ შეგიძლიათ შეიყვანოთ დამატებითი არასავალდებულო ინფორმაცია მეტაბმულის შესახებ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
ka: საწყისი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
ka: ბმული მეტაბმულამდე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
ka: დინამიკური ნიშნავს, რომ განახლებული მეტაბმულების პოვნა "საწყისთან" შეიძლება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
ka: დინამიკური:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
ka: მეტაბმული გამოქვეყნებოდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
ka: თარიღი და დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
ka: დროის სარტყლის წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
ka: ნეგატიური წანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
ka: მეტაბმული განახლდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
ka: ეს დამხმარე საშუალებას გაძლევთ, მეტაბმულები ნულიდან ან არსებულ მეტაბმულებზე დაყრდნობით შექმნათ. ბევრი ველი არასავალდებულო ან უბრალოდ რეკომენდებულია, ასე რომ შეავსეთ ისინი, თუ გნებავთ. მინიმალური მოთხოვნაა შენახვის მდებარეობა და ერთი ფაილიდა ერთი ბმული მაინც.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
ka: შექმნილი მეტაბმული შეინახება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
ka: ახალი მეტაბმულის შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
ka: არსებული მეტაბმულის ჩატვირთვა:

en: Create a Metalink
ka: მეტაბმულის შექმნა

en: Add at least one file.
ka: დაამატეთ ერთი ფაილი მაინც.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
ka: ხატულის მქონე ჩანაწერებისთვის სარკეების მითითება აუცილებელია.

en: General optional information for the metalink.
ka: ზოგადი არასავალდებულო ინფორმაცია მეტაბმულისთვის.

en: Unable to load: %1
ka: ჩატვირთვის შეცდომა: %1

en: Metalink Version 4.0 file
ka: Metalink ვერსია 4.0 ფაილი (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file
ka: Metalink ვერსია 3.0 ფაილი

en: Metalink file (*.metalink *.meta4)
ka: მეტაბმულის ფაილი (*.metalink *.meta4)

en: Define the saving location.
ka: შენახვის მდებარეობის აღწერა.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
ka: ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
ka: სარკე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
ka: მიერთებების რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
ka: შეიყვანეთ URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
ka: პრიორიტეტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
ka: არასავალდებული: სარკის პრიორიტეტი. 1 უმაღლესი 9999999 უმცირესი.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
ka: მითითებული არაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
ka: სარკე

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
ka: პრიორიტეტი

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
ka: კავშირები

[ctx: Location = country]
en: Location
ka: მდებარეობა

en: Add mirror
ka: სარკის დამატება

en: Modify the used mirrors
ka: გამოყენებული სარკეების ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
ka: დააჭირეთ ღილაკს

en: Select at least one source url.
ka: აირჩიეთ სულ ცოტა ერთი წყაროს ბმული.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
ka: მონიშნულია ფაილები, რომლებიც მიმდინარე საქაღალდეში უკვე არსებობს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
ka: დანიშნულება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
ka: ჯგუფის გადაცემა:

en: Rename File
ka: ფაილის გადარქმევა

en: Rename %1 to:
ka: %1-ის გადარქმევა:

en: &Rename
ka: &სახელის გადარქმევა

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
ka: %1-ის ხელმოწერა.

en: This option is not supported for the current transfer.
ka: ეს პარამეტრი მიმდინარე გადმოტვირთვისთვის მხარდაჭერილი არაა.

en: Load Signature File
ka: ხელმოწერის ფაილის ჩატვირთვა

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
ka: მოხსნილი OpenPGP ASCII ხელმოწერა (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
ka: მოხსნილი OpenPGP ბინარული ხელმოწერა (*.bin)

en: You need to define a signature.
ka: საჭიროა ხელმოწერის აღწერა.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
ka: ანაბეჭდი ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ, სწორია თუ არა ხელმოწერა ან გადამოწმეთ გადმოწერილი ფაილი.

[ctx: trust level]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: trust level]
en: Undefined
ka: გაურკვეველი

[ctx: trust level]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: trust level]
en: Marginal
ka: საბოლოო

[ctx: trust level]
en: Full
ka: სრული

[ctx: trust level]
en: Ultimate
ka: უკანასკნელი

en: The key has been revoked.
ka: გასაღები გაუქმდა.

en: The key is disabled.
ka: გასაღები გამორთულია.

en: The key is invalid.
ka: გასაღები არასწორია.

en: The key is expired.
ka: გასაღები ვადაგასულია.

en: The key is not to be trusted.
ka: გასაღების ნდობა შეუძლებელია.

en: The key is to be trusted marginally.
ka: ეს გასაღები საეჭვოდ სანდოა.

en: Trust level of the key is unclear.
ka: გასაღების ნდობის დონე უცნობია.

en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
ka: დამოწმებულია

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
ka: ჩაიშალა

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
ka: ფრთხილად: გადამოწმება ჩავარდა. ან შეიყვანეთ არასწორი ხელმოწერა, ან მონაცემები შეიცვალა.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
ka: გადამოწმება შეუძლებელია. შეამოწმეთ შეყვანილი მონაცემები, გაშვებულია თუ არა gpg-agent და საერთოდ, გაქვთ თუ არა ინტერნეტი (გასაღებების მისაღებად.)

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
ka: ფუნქცია მხარდაჭერილი არაა, რადგან KGet QPGME-ის მხარდაჭერის გარეშეა აგებული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
ka: აქვს ბინარული PGP ხელმოწერა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
ka: Ascii PGP ხელმოწერა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
ka: ხელმოწერის ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
ka: შემოწმება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
ka: გასაღები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
ka: გამომცემელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
ka: ელფოსტა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
ka: კომენტარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
ka: შეიქმნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
ka: ვადა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
ka: ნდობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
ka: ანაბეჭდი:

en: Average speed: %1/s
ka: საშუალო სიჩქარე: %1/წმ

en: %1 of %2
ka: %1-ი %2-დან

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
ka: წყარო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
ka: სტატუსი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
ka: დარჩენილი დრო:

en: Transfer Settings for %1
ka: %1-ის გადმოწერის მორგება

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
ka: სამიზნის შეცვლამ არ იმუშავა. ის შეუცვლელი დარჩება.

en: Destination unmodified
ka: სამიზნე არ შეცვლილა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
ka: მიმოცვლის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
ka: გადმოწერის &სამიზნე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
ka: &ატვირთვის ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
ka: &გადმოწერის ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
ka: &მაქსიმალური გაზიარების ფარდობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
ka: გადმოსაწერად გამოყენებული სარკეების ჩასწორება.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
ka: სარკეები

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
ka: გადამოწმება

en: Select columns
ka: აირჩიეთ სვეტები

en: Transfer Details
ka: გადმოწერის დეტალები

en: Download Manager
ka: გადმოწერების მმართველი

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
ka: ჰეშის ტიპი:

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
ka: ჰეში:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
ka: შეიყვანეთ ჰეშ-გასაღები

en: Add checksum
ka: საკონტროლო ჯამის დამატება

en: Transfer Verification for %1
ka: მიმოცვლის გადამოწმება %1-სთვის

en: %1 was successfully verified.
ka: %1 წარმატებით გადამოწმდა.

en: Verification successful
ka: გადამოწმება წარმატებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
ka: გადამოწმება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
ka: გადმოწერილი ფაილების შემოწმება არჩეული საკონტროლო ჯამით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
ka: &გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
ka: დახურვა
