kget - en to km translation catalogue (671 entries)

en: Pattern
km: លំនាំ

en: Syntax
km: វាក្យសម្ព័ន្ធ

en: Escape sequences
km: លំដាប់​គេច

en: Regular expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
km: អនុញ្ញាត​រូប​តំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
km: ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​បន្ទាប់​ពី​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
km: ចេញ​ពី KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
km: នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
km: ស្ដារ​ស្ថានភាព​ទាញយក​ឡើង​វិញ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
km: បញ្ឈប់​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
km: ប្រវត្តិ​កម្មវិធី​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
km: បើក​ការ​តាមដាន​វឌ្ឍនភាព​សកល​របស់ KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
km: បង្ហាញ​រាល់​ការ​​ទាញយក​តែ​មួយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
km: បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
km: គ្រប់គ្រង​ការ​ផ្ទេរ/ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
km: សួរ​ជា​និច្ច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់​លើ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
km: ប្រើ​គោលដៅ​ទម្លាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
km: អនុញ្ញាត​​ចលនា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
km: ប្រើ​ថត​លំនាំដើម​សម្រាប់​ក្រុម​តាម​ការ​ស្នើសុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
km: សួរ​រក​ទិសដៅ ប្រសិន​បើ​មិន​មាន​ថត​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
km: ជ្រើស​​រូបតំណាង...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
km: គ្រប់គ្រង​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​ទាញ​យក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
km: ប្រកាន់​អក្សរតូចធំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
km: បង្កើន​អាទិភាព​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
km: បន្ថយ​អាទិភាព​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
km: ទាញ​យក​អតិបរមា​ជា​ក្រុម ៖

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
km: គ្មាន​ដែន​កំណត់​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
km: ល្បឿន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
km: ដែន​កំណត់​ទាញ​យក​សកល ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_GlobalDownloadLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_GlobalUploadLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_TransferSpeedLimit) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: prop
en:  KiB/s
km:  គីឡូបីត/វិ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
km: ដែន​កំណត់​ផ្ទុក​​​សកល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
km: ក្នុង​មួយ​ការ​ផ្ទេរ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
km: តភ្ជាប់​ឡើងវិញ​នៅ​ពេល​ការ​តភ្ជាប់​បរាជ័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
km: ចំនួន​ការ​ព្យាយាម​ឡើងវិញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
km: ព្យាយាម​ឡើងវិញ​បន្ទាប់​ពី ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
km:  វិ.

en: Could not open KWallet
km: មិន​អាច​បើក KWallet បាន​ទេ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
km: បើក​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
km: ច្រក​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
km: អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

en: Include
km: ​រួម​បញ្ចូល

en: Exclude
km: មិន​រាប់បញ្ចូល

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
km: ទទឹង​របស់​ជួរឈរ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ប្រវត្តិ

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Sqlite
km: ទំហំ

en: Turn Off Computer
km: បិទ​កុំព្យូទ័រ

en: Hibernate Computer
km: សម្ងំ​កុំព្យូទ័រ

en: Suspend Computer
km: ផ្អាក​​កុំព្យូទ័រ

en: Appearance
km: រូបរាង

en: Change appearance settings
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​រូបរាង

en: Groups
km: ក្រុម

en: Manage the groups
km: គ្រប់គ្រង​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
km: បណ្ដាញ

en: Network and Downloads
km: បណ្ដាញ និង​ការ​ទាញយក

en: Web Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ

en: Control KGet over a Network or the Internet
km: ត្រួតពិនិត្យ KGet លើ​បណ្ដាញ ឬ​អ៊ីនធឺណិត

en: Verification
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
km: ការ​រួម​បញ្ចូល

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: Advanced Options
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Transfer Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ការ​ផ្ទេរ

en: New Group
km: ក្រុម​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឆេកសាំ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
km: ឆេកសាំ​ដែល​បាន​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
km: ខ្សោយ (លឿន​បំផុត)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
km: ខ្លាំង (បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
km: ខ្លាំង​បំផុត (យឺត​បំផុត)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
km: ហត្ថលេខា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
km: ទាញយក​សោ​ដែល​បាត់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​សោ ៖

en: Error
km: កំហុស

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
km: ទំហំ​ឯកសារ​ធំជាង​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា​ដែលបានគាំទ្រ​ដោយ VFAT ។

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
km: បាន​យក %1 ចេញ ព្រោះ​ថា​វា​បាន​រាយការណ៍​​ទំហំ​ឯកសារ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: file in a filesystem]
en: File
km: ឯកសារ

[ctx: status of the download]
en: Status
km: ស្ថានភាព

[ctx: size of the download]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
km: ឆេកសាំ

[ctx: signature of a file]
en: Signature
km: ហត្ថលេខា

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
km: គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​សម្រាប់​ទាញយក​សោ​ ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​នោះ​ទេ ។ ការ​ទាញយក​បានបោះបង់ចោល ។

en: No key server
km: គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​សោ​ទេ

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
km: រក​មិនឃើញ​សោ​ដែលមានប្រយោជន៍​ទេ សោ​មិន​បានទាញយក​ទេ ។ បន្ថែម​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ផ្សេង​ទៀត​ទៅការ​កំណត់ ឬ​ចាប់ផ្ដើម KGet ឡើងវិញ ហើយ​ព្យាយាម​ទាញយក​ម្ដង​ទៀត ។

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​យក​ក្រុម​ដែល​មាន​ឈ្មោះ %1 ចេញ​ឬ ?

en: Remove Group
km: យក​ក្រុម​ចេញ

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​យក​ក្រុម​ដូច​ខាងក្រោម​ចេញ​ឬ ?

en: Remove groups
km: យក​ក្រុម​ចេញ

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
km: <p>ការ​ផ្ទេរ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជី​ទាញយក ៖</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
km: បាន​បន្ថែម​ការ​ទាញយក

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
km: <p>កា​រផ្ទេរ​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បានបន្ថែម​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទាញយក ៖</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
km: <p>កា​រផ្ទេរ​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បានបន្ថែម​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទាញយក ៖</p>

en: My Downloads
km: ការ​ទាញយក​របស់​ខ្ញុំ

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
km: មាន​ឯកសារ %1 រួច​ហើយ ។
    សរសេរ​ជាន់លើ​ឬ?

en: Overwrite existing file?
km: សរសេរ​ជាន់លើ​ឯកសារ​ដែល​មាន​រួច?

en: Unable to save to: %1
km: មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ទៅ ៖ %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
km[0]: <p>URLs ដូច​ខាងក្រោម​មិន​អាច​ត្រូវបាន​ទាញយក​បាន​ទេ ពិធិការ​របស់​ពួកគេ​មិន​ត្រូវបានគាំទ្រ​ដោយ​ KGet ទេ ៖</p>

en: Protocol unsupported
km: មិនបានគាំទ្រ​ពិធីការ​ទេ

en: New Download
km: ទាញយក​ថ្មី

en: Enter URL:
km: បញ្ចូល URL ៖

en: Malformed URL:
    %1
km: ទម្រង់ URL មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​ បាត់​ពិធីការ ៖
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
km: អ្នក​បានបញ្ចប់​ការ​ទាញយក​រួចហើយ​ពី​ទីតាំង ៖ 
    
    %1
    
    ទាញយក​វា​ម្ដង​ទៀត​ដែរឬទេ ?

en: Download it again?
km: ទាញយក​ម្ដង​ទៀត ?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
km: អ្នក​​​កំពុង​ទាញយក​ពី​ទីតាំង ៖ 
    
    %1
    
    លុបវា ហើយ​ទាញយក​ម្ដង​ទៀត​ដែរឬទេ ?

en: Delete it and download again?
km: លុប​វា ហើយ​ទាញយក​ម្ដងទៀត ?

en: Directory is not writable
km: ថត​មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ឡើយ

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
km: អ្នក​បាន​ទាញយក​ឯកសារ​នោះ​ពី​ទីតាំង​ផ្សេង ។
    
    ទាញយក ហើយ​លុប​ឯកសារ​មួយ​មុន​ដែរឬទេ ?

en: File already downloaded. Download anyway?
km: បាន​ទាញយក​ឯកសារ​រួច​ហើយ ? អញ្ចឹង​ទាញយក​ដែរឬទេ ?

en: You are already downloading the same file
km: កំពុង​កំពុង​ទាញយក​ឯកសារ​ដូច​គ្នា​រួច​ហើយ

en: File already exists
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ

en: Internet connection established, resuming transfers.
km: បាន​បើក​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត ធ្វើ​ការ​ផ្ទេរ​បន្ត ។

en: No internet connection, stopping transfers.
km: គ្មាន​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត បញ្ឈប់​ការ​ផ្ទេរ ។

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
km: មិន​បាន​លុប
    %1 ឡើយ
    ដោយ​សារ​តែ​វា​ជា​ថត ។

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
km: មិន​បាន​លុប
    %1 ឡើយ
    ដោយ​សារ​តែ​វា​ជា​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន ។

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
km: <p>ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​បាន​បញ្ចប់​កា​រទាញយក​ហើយ​ ៖</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញយក

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
km: <p>ការ​ផ្ទេរ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ត្រូ​វបាន​ចាប់ផ្ដើម ៖</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​កា​រទាញយក

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
km: <p>មាន​បញ្ហា​​នៅ​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរ​ដូ​ច​ខា​ងក្រោម ៖</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>សារ​កំហុស​គឺ ៖</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: Resolve
km: ដោះស្រាយ

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
km: ឥឡូវ KGet បាន​បិទ ព្រោះ​បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់​ហើយ ។

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
km: កុំព្យូទ័រ​នឹង​បិទ​ឥឡូវ ពីព្រោះ​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់​​បាន​បញ្ចប់​ហើយ ។

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
km: បិទ

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
km: កុំព្យូទ័រ​នឹង​ផ្អាក​ទៅ​ថាស​ឥឡូវ ព្រោះ​ថា​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់​បាន​បញ្ចប់​ហើយ ។

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
km: សម្ងំ

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
km: កុំព្យូទ័រ​នឹង​ផ្អាក​ទៅសតិ​ឥឡូវ ព្រោះថា​ការ​ទាញយក​ទាំងអស់​បាន​បញ្ចប់​ហើយ ។

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
km: ផ្អាក

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
km: ​បោះបង់

en: <p>All transfers have been finished.</p>
km: <p>ការ​ផ្ទេរ​ទាំងអស់​បាន​ចប់​ហើយ ។</p>

en: Downloads completed
km: ការ​ទាញយក​បាន​បញ្ចប់

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
km[0]: KGet កំពុង​ទាញយក​ឯកសារ %1

en: KGet Transfer
km: ការ​ផ្ទេរ​របស់ KGet

en: Error trying to get %1
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​យក %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
km: ​បាត់​សោ​ត្រូវ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ហត្ថលេខា​​ហើយ តើ​អ្នក​​អ្នក​ចង់​ទាញយក​វា​ដែរឬទេ ?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
km: ហត្ថលេខា​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​សម្រាប់ %1 នោះ​ទេ ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​មើល​កា​រកំណត់​ផ្ទេរ​ ។

en: Signature not verified
km: ហត្ថលេខា​​មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Downloading....
km: កំពុង​ទាញយក...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
km: បាន​ពន្យារ

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
km: បាន​បោះបង់

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទិសដៅ

en: 1 Item | %1 Items
km[0]: ធាតុ %1

en: %1/s
km: %1/វិ.

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
km: បញ្ឈប់

[ctx: not available]
en: n/a
km: គ្មាន

en: Stalled
km: អាក់

[ctx: name of download]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: status of download]
en: Status
km: ស្ថានភាព

[ctx: size of download]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: progress of download]
en: Progress
km: វឌ្ឍនភាព

[ctx: speed of download]
en: Speed
km: ល្បឿន

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
km: ពេល​នៅ​សល់

en: Question
km: សំណួរ

en: Appl&y to all
km: អនុវត្ត​ទៅកាន់​ទាំងអស់

en: No download directory specified.
km: គ្មាន​ថត​ទាញយក​បាន​បញ្ជាក់​ទេ ។

en: Invalid download directory specified.
km: ថត​ទាញយក​ដែល​បានបញ្ជាក់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Download directory is not writeable.
km: ទាញយក​ថត​មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ទេ ។

en: No download destination specified.
km: គ្មាន​ទិសដៅ​ទាញយក​បាន​បញ្ជាក់ ។

en: Invalid download destination specified.
km: ទិសដៅ​​ទាញយកដែលបានបញ្ជាក់​​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Download destination is not writeable.
km: ទិសដៅ​ទាញយក​មិនអាច​សរសេរ​បាន​ទេ ។

en: No URL specified.
km: គ្មាន URL បាន​បញ្ជាក់ ។

en: Malformed URL.
km: URL ត្រឹមត្រូវ ។

en: Malformed URL, protocol missing.
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ បាត់​ពិធីការ ។

en: Malformed URL, host missing.
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​ បាត់​ម៉ាស៊ីន ។

en: Invalid download directory specified:
    %1
km: ថត​ទាញយក​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​មិនត្រឹមត្រូវ​ទេ ៖
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
km: ថត​ទាញយក​មិនអាច​សរសេរ​បាន​ទេ ៖
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
km: ទិសដៅ​ទាញយក​ដែល​បានបញ្ជាក់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ៖
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
km: ទិសដៅ​ទាញយក​មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ទេ ៖
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ បាត់​ម៉ាស៊ីន ៖
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ ។ សរសេរ​ជាន់​លើ​វា ?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
km: អ្នក​បាន​ទាញយក​ឯកសារ​នោះ​រួច​ហើយ​ពី​ទីតាំង​ផ្សេង ។
    ទាញយក ហើយ​លុប​ការ​ទាញយក​មុន ?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
km: អ្នក​បាន​ទាញយក​ឯកសារ​នោះ​ពី​ទីតាំង​ផ្សេង​រួច​ហើយ ។
    ទាញយក ហើយ​លុប​ឯកសារ​មួយ​មុន​ដែរឬទេ ?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
km: អ្នកបាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញយក​ពី​ទីតាំង ។ ទាញយក​វា​ម្ដងទៀត ?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
km: អ្នក​មានការ​ទាញយក​កំពុង​ដំណើរការ​ពី​ទីតាំង​ផ្សេង ។
    លុប​វា ហើយ​ទាញយក​វា​ម្ដង​ទៀត ?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
km: មាន​​ឯកសារ​រួច​ហើយ ៖
    %1
    សរសេរ​ជាន់​លើ​វា ?

en: Malformed URLs.
km: URL ត្រឹមត្រូវ ។

en: Malformed URLs, protocol missing.
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​ បាត់​ពិធីការ ។

en: Malformed URLs:
    %1
km: URLs មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​ បាត់​ពិធីការ ៖
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​ បាត់​ពិធីការ ៖
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
km: ថត​មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ឡើយ​ ៖
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ ។ សរសេរ​ជាន់​លើ​វា ?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
km: អ្នក​មាន​​ការ​ទាញយក​ដែលបានបញ្ចប់​រួច​ហើយ​នៅ​ទិសដៅ​នោះ ។ ទាញយក​ពួកវា​ម្ដង​ទៀត ?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
km: អ្នក​មាន​ការ​ទាញយក​កំពុង​ដំណើរការ​នៅ​ទិសដៅ​​ទាំង​នេះ ។
    លុប​ពួកវា ហើយ​ទាញយក​ម្ដង​​ទៀត ?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
km: អ្នក​មានការ​ទាញយក​ពេញលេញ​រួច​ហើយ​ពី​ទិសដៅ​ទាំង​នេះ ។ ទាញយក​ពួកវា​ម្ដង​ទៀត ?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
km: អ្នក​មាន​ការ​ទាញយក​កំពុង​ដំណើរការ​ពី​ទីតាំង​ទាំងនេះ ។
    លុប​ពួកវា​ ហើយ​ទាញយក​ម្ដង​ទៀត ?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ ៖
    %1
    សរសេរ​ជាន់​លើ​ពួកវា ?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
km: អ្នក​បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញយក​នៅ​ទិសដៅ​ទាំង​នោះ ៖ 
    
    %1
    
     ទាញយក​ពួក​វា​ម្ដង​ទៀត ?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
km: អ្នក​មា​ន​ការ​ទាញយក​កំពុង​ដំណើរការ​​ទៅ​ទិសដៅ​ទាំង​នេះ ៖
    
    %1
    
    លុប​ពួកវា​ ហើយ​ទាញយក​ម្ដង​ទៀត ?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
km: អ្នក​បានបញ្ចប់​ការ​ទាញយក​ពី​ទីតាំង​ទាំង​នេះ ៖ 
    
    %1
    
    ទាញយក​ពួកវា​ម្ដង​ទៀត ?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
km: អ្នក​មាន​ការ​ទាញយក​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​ពី​ទីតាំង​​ទាំង​នេះ ៖ 
    
    %1
    
    លុប​ពួកវា​ ហើយ​ទាញយក​ម្ដង​ទៀត ?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
km: ប្រភេទ​

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
km: បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
km: អ្នកថែទាំ អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ Torrent

en: Core Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ស្នូល

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ស្នូល និង​អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ចង​ខ្សែ​ស្រឡាយ​ច្រើន

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Mms Plugin Author
km: អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ Mms

en: Former Developer
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: BTCore (KTorrent) Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ BTCore (KTorrent)​

en: Design of Web Interface
km: ការ​រចនា​របស់​ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ

en: Start KGet with drop target
km: ចាប់ផ្ដើម KGet ជាមួយ​គោលដៅ​ទម្លាក់

en: Start KGet with hidden main window
km: ចាប់ផ្ដើម KGet ជាមួយ​បង្អួច​មេ​ដែល​លាក់

en: Start KGet without drop target animation
km: ចាប់ផ្ដើម KGet ជាមួយ​ចលនា​គោលដៅ​ទម្លាក់

en: Execute Unit Testing
km: ប្រតិបត្តិ​ការ​សាកល្បង​ឯកតា

en: URL(s) to download
km: URL ដែល​ត្រូវ​ទាញយក

en: &New Download...
km: ការ​ទាញយក​ថ្មី...

en: &Import Transfers...
km: នាំចូល​ការ​ផ្ទេរ...

en: &Export Transfers List...
km: នាំចេញ​បញ្ជី​ផ្ទេរ...

en: &Create a Metalink...
km: ​បង្កើត​តំណ​មេតា...

en: Top Priority
km: អាទិភាព​ខ្ពស់​

en: Least Priority
km: អាទិភាពទាប

en: Increase Priority
km: បង្កើន​អាទិភាព

en: Decrease Priority
km: បន្ថយ​អាទិភាព

en: Set Icon...
km: កំណត់​រូបតំណាង...

en: Auto-Paste Mode
km: របៀប​បិទភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
km: ប៊ូតុង​​<b>បិទភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ</b> បិទបើក​របៀប​បិទភ្ជាប់​ស្វ័យប្រវត្តិ ។
    នៅ​ពេល​​ដែល​បាន​កំណត់ នោះ KGet នឹង​វិភាគ​​ក្ដារ​តម្បៀតខ្ទាស់​​រក URL ​យ៉ាង​ទៀងទាត់​ ហើយ​បិទភ្ជាប់​ពួកវា​​ដោយស្វ័យប្រវត្តិ ។

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
km: ប្រើ KGet ជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ទាញយក​របស់ Konqueror

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
km: យកអ្វី​ដែលបានជ្រើស​ចេញ

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
km: យក​អ្វី​ដែល​បានបញ្ចប់​ចេញ

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
km: យក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស និង​លុប​ចេញ

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
km: ទាញ​យក​អ្វី​ដែលបាន​ជ្រើស​ម្ដង​ទៀត

en: Start All
km: ចាប់ផ្ដើម​ទាំងអស់

en: Start Selected
km: ​ចាប់ផ្ដើម​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Pause All
km: ផ្អាក​ទាំងអស់

en: Stop Selected
km: បញ្ឈប់​អ្វី​​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Open Destination
km: បើក​ទិសដៅ

en: Open File
km: បើក​ឯកសារ

en: Show Details
km: បង្ហាញ​លម្អិត

en: Copy URL to Clipboard
km: ចម្លង URL ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: &Transfer History
km: ប្រវត្តិ​នៃកា​រផ្ទេរ

en: &Group Settings
km: ការ​កំណត់​ក្រុម

en: &Transfer Settings
km: កំណត់​ការ​ផ្ទេរ

en: Import &Links...
km: នាំចូល​តំណ...

en: After downloads finished action
km: បន្ទាប់ពី​​ទាញ​យក​សកម្មភាព​​ដែល​បាន​បញ្ចប់

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
km: គ្មាន​សកម្មភាព

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
km: អ្នក​បាន​រត់ KGet ជា​លើក​ដំបូង ។
    តើ​អ្នក​ចង់​អនុញ្ញាត​​ឲ្យ KGet ធ្វើ​ជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ទាញយក​សម្រាប់ Konqueror ឬ​ទេ?

en: Konqueror Integration
km: ការ​រួមបញ្ចូល​របស់ Konqueror

en: Enable
km: អនុញ្ញាត

en: Do Not Enable
km: មិន​អនុញ្ញាត

en: All Openable Files
km: ឯកសារ​ដែល​អាច​បើក​ទាំងអស់

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
km: ការ​ផ្ទេរ​មួយ​ចំនួន កំពុង​តែ​ដំណើរការ​នៅ​ឡើយ ។
    តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទ KGet ឬ?

en: Confirm Quit
km: អះអាង​ការ​ចេញ

en: KGet Transfer List
km: បញ្ជី​ការ​ផ្ទេរ​របស់ KGet

en: Text File
km: ឯកសារ​អត្ថបទ

en: Enter Group Name
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្រុម

en: Group name:
km: ឈ្មោះ​ក្រុម ៖

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
km[0]: តើអ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ការ​ផ្ទេរ​ដែល​បានជ្រើស​ឬ ?

en: Confirm transfer delete
km: អះអាង​លុប​ការ​ផ្ទេរ

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
km[0]: តើអ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ការ​ផ្ទេរ​ដែល​បានជ្រើស​​រួម​នឹង​ឯកសារ​ឬ ?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
km: KGet បាន​បិទ​ជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ទាញយក​សម្រាប់ Konqueror ជា​បណ្ដោះអាសន្ន ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បិទ​វា​ជារៀងរហូត គឺ​ត្រូវ​ទៅកាន់ ការ​កំណត់->កម្រិត​ខ្ពស់ ហើយ​ដោះធីក ​​"ប្រើជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ទាញយក​សម្រាប់ Konqueror" ។

en: The dropped file is a KGet Transfer List
km: ឯកសារ​ដែល​បានទម្លាក់​គឺ​ជា​បញ្ជី​ផ្ទេរ​របស់ KGet

en: &Download
km: ទាញយក

en: &Load transfer list
km: ផ្ទុក​​បញ្ជី​ផ្ទេរ

en: Advanced Details for %1
km: សេចក្ដី​លម្អិត​កម្រិត​ខ្ពស់​សម្រាប់ %1

en: Files
km: ឯកសារ

en: Trackers
km: កម្មវិធី​តាមដាន

en: Webseeds
km: Webseed

en: Chunk
km: ចំណិត

en: Progress
km: វឌ្ឍនភាព

en: Peer
km: គូរ

en: Down Speed
km: បន្ថយ​ល្បឿន

en: Number of the chunk
km: ចំនួន​កំណាត់

en: Download progress of the chunk
km: វឌ្ឍនភាព​ទាញ​យក​របស់​កំណត់

en: Which peer we are downloading it from
km: គូ​ណាមួយ​ដែល​យើង​ទាញយក​វា

en: Download speed of the chunk
km: ល្បឿន​ទាញយក​របស់កំណត់

en: Which files the chunk is located in
km: ឯកសារ​ណាមួយ​ដែល​កំណត់​ស្ថិត​នៅ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
km: ចំណិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
km: សរុប ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
km: កា​រទាញ​យក​បច្ចុប្បន្ន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
km: បានទាញ​យក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
km: មិនបាន​រួម​បញ្ចូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
km: ឆ្វេង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
km: ទំហំ ៖

[ctx: Open file]
en: Open
km: បើក​

en: Download first
km: ទាញ​យក​ដំបូង

en: Download normally
km: ​ទាញយក​ធម្មតា

en: Download last
km: ទាញ​យក​ចុងក្រោយ

en: Do Not Download
km: កុំទាញយក

en: Delete File(s)
km: លុប​ឯកសារ

en: Move File
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ

en: Collapse Folder Tree
km: វេញ​មែកធាង​ថត

en: Expand Folder Tree
km: ពង្រីក​មែកធាង​ថត

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
km[0]: អ្នក​នឹង​បាត់បង់​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារទាំង​នេះ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​ធ្វើ​ដូចនេះ​ឬ ?

en: Priority
km: អាទិភាព

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

[ctx: Download first]
en: First
km: ដំបូង

[ctx: Download last]
en: Last
km: ចុងក្រោយ

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
km: ធម្មតា

[ctx: Preview available]
en: Available
km: មាន

[ctx: Preview pending]
en: Pending
km: មិន​សម្រេច

[ctx: No preview available]
en: No
km: ទេ

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
km: ធម្មតា

[ctx: preview available]
en: Available
km: មាន

en: Kick Peer
km: ច្រានចោល​គូរ

en: Ban Peer
km: រារាំង​គូរ

[ctx: Choked]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not choked]
en: No
km: ទេ

[ctx: Snubbed]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not snubbed]
en: No
km: ទេ

[ctx: Interested]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not Interested]
en: No
km: ទេ

[ctx: Interesting]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: Not Interesting]
en: No
km: ទេ

en: IP Address
km: អាសយដ្ឋាន IP

en: Client
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: Up Speed
km: បង្កើន​ល្បឿន

en: Choked
km: បាន​បង្អន់

en: Snubbed
km: មិនអើពើ

en: Availability
km: ភាព​អាច​ប្រើ​បាន

en: Score
km: ពិន្ទុ

en: Upload Slot
km: រន្ធ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Requests
km: សំណើ

en: Downloaded
km: បាន​ទាញ​យក

en: Uploaded
km: បានផ្ទុក​ឡើង

en: Interested
km: បាន​ចាប់អារម្មណ៍

en: Interesting
km: ចាប់អារម្មណ៍

en: IP address of the peer
km: អាសយដ្ឋាន IP របស់​គូ

en: Which client the peer is using
km: គូ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ណាមួយ​កំពុង​ប្រើ

en: Download speed
km: ល្បឿន​ទាញយក

en: Upload speed
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
km: គូ​មធ្យោបាយ​ដែលបាន​ធ្វើ​ខ្លី មិន​ត្រូ​វបានផ្ញើ​មក​យើង​​នូវ​ទិន្នន័យ​ក្នុង​រយៈពេល ២ នាទី​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: How much of the torrent's data the peer has
km: ទិន្នន័យ​របស់ torrent ប៉ុន្មាន​ដែល​គូ​មាន

en: Whether or not the peer has DHT enabled
km: ថាតើ​គូ​បានបើក DHT ដែរ​ឬទេ

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
km: ពិន្ទុ​របស់គូ ។ KTorrent ប្រើ​វា​ដើម្បី​កំណត់​ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុកឡើង ។

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
km: តែ​គូ​ដែល​មាន​រន្ធ​ផ្ទុកនឹងទទួល​ទិន្នន័យ​ពី​យើង

en: The number of download and upload requests
km: ចំនួន​ទាញយក និង​សំណើ​ផ្ទុកឡើង

en: How much data we have downloaded from this peer
km: ទិន្នន័យ​ប៉ុន្មាន​ដែល​យើង​បានទាញយក​ពី​គូនេះ

en: How much data we have uploaded to this peer
km: តើ​មាន​ទិន្នន័យ​ប៉ុន្មាន​ដែល​យើង​បាន​ផ្ទុកឡើង​ទៅកាន់​គូ​នេះ

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
km: ថាតើ​គូ​ដែល​ចាប់អារម្មណ៍​ក្នុងការ​ទាញយក​ទិន្នន័យ​ពី​យើង

en: Whether we are interested in downloading from this peer
km: ថាតើ​យើង​ចាប់អារម្មណ៍​ក្នុងកា​រទាញយក​ពី​គូ​នេះ

en: File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
km: ទំហំ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Seeders
km: កម្មវិធីបណ្ដុះ

en: Leechers
km: កម្មវិធី​ស្រូប

en: Times Downloaded
km: ពេលវេលា​បានទាញ​យក

en: Next Update
km: បច្ចុប្បន្នភាព​​បន្ទាប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
km: បន្ថែម​កម្មវិធី​តាមដាន

en: Enter the URL of the tracker:
km: បញ្ចូល URL របស់​កម្មវិធី​តាមដាន ៖

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
km: មាន​កម្មវិធី​តាមដាន​ដែល​មាន​ឈ្មោះ <b>%1</b> ហើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
km: យក​កម្មវិធី​តាមដាន​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​កម្មវិធី​តាមដាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
km: ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធីតាមដាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
km: ស្ដារ​លំនាំ​ដើម

en: Speed
km: ល្បឿន

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
km: មិនអាច​បង្កើត webseed %1 បានទេ វា​ជា​ផ្នែក​របស់​បញ្ជី webseed ។

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
km: មិនអាច​យក webseed %1 ចេញ​បានទេ វា​ជា​ផ្នែក​របស់ torrent ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
km: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed ដែល​ត្រូវ​បន្ថែមទៅ torrent ។</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">ចំណាំ ៖ </span>តែ webseeds http ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវបាន​គាំទ្រ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
km: បន្ថែម Webseed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
km: យក Webseed ចេញ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
km: ស្ថានភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
km: ឧបករណ៍​បណ្ដុះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
km: ល្បឿន​ទាញយក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
km: ឧបករណ៍​ស្រូប ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង ៖

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
km: ឆ្វេង ៖

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
km: ទាំងអស់ ៖

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
km: ប្រភព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
km: រក្សា​ទុក​ទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
km: ដែន​កំណត់​ផ្ទុក​ឡើង​/ផ្ទេរ ៖

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
km: គ្មាន​ដែន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: KiB
km: គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
km: ដែន​កំណត់​ទាញយក/កា​រផ្ទេរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
km: បើក​ពិធីការ UTP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
km: ថត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
km: ថត torrent លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
km: បម្រុង​ទុក​ទំហំ​ថាស​ជា​មុន

en: Downloading Torrent File....
km: កំពុង​ទាញយក​ឯកសារ Torrent....

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
km: កំពុង​ទាញយក...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
km: មិនអាច​បន្ថែម​កម្មវិធី​តាមដាន​ទៅ​ torrent ឯកជន ។

en: Torrent file does not exist
km: មិន​ទាន់​មាន​ឯកសារ Torrent ទេ

en: Analyzing torrent....
km: កំពុង​វិភាគ torrent...

en: Cannot initialize port...
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ច្រក​បាន​ទេ...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
km: កំពុង​បណ្ដុះ...

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម libktorrent បាន​ទេ ។ ការ​គាំទ្រ Torrent អាច​មិន​ដំណើរការ ។

en: &Advanced Details
km: សេចក្ដី​លម្អិ​ត​កម្រិត​ខ្ពស់

en: &Scan Files
km: វិភាគ​ឯកសារ

en: Error scanning data: %1
km: កំហុស​វិភាគ​ទិន្នន័យ ៖ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
km: វិភាគរក​ទិន្នន័យ​របស់ torrent ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
km: ចំនួន​កំណាត់​ដែល​បាន​រកឃើញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក​ចំនួន​កំណាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
km: ចំនួន​កំណាត់​ដែល​មិនបាន​ទាញយក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
km: ចំនួន​កំណាត់​ដែល​បាន​ទាញយក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chunks_found) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chunks_failed) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chunks_not_downloaded) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: 0
km: ០

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
km: បោះបង់

en: Append
km: បន្ថែម​ខាង​ចុង

en: Replace file
km: ជំនួស​ឯកសារ

en: Replace file-ending
km: ជំនួស​ដល់ចុ​ងឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​​ខ្សែអក្សរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
km: របៀប ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
km: ប្រភេទ​ឆេកសាំ  ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
km: លទ្ធផល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
km: ស្លាក

en: Add item
km: បន្ថែមធាតុ

en: %1 would become %2
km: %1 នឹង​ក្លាយជា %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
km: ផ្លាស់ប្ដូរខ្សែអក្សរ

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​របៀប

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
km: ប្រភេទ​ឆេកសាំ

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
km: បញ្ជី​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
km: បញ្ជី​ URLs ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក​ដែលអាច​ប្រើបាន

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
km: កំពុង​តភ្ជាប់...

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
km: ការ​ទាញយក (%1) មិនអាច​ត្រូ​វបាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ជួសជុល​វា​ដែរឬទេ ?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
km: ការ​ទាញយក (%1) មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​ទាញយក​វា​ម្ដង​ទៀត​ដែរឬទេ ?

en: Verification failed.
km: បានបរាជ័យ​ក្នុង​កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
km: កា​រទាញយក​មិន​អាច​​​ត្រូវ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទេ តើ​អ្នក​ចង់​ជួសជុលវា​ដែរឬទេ ?​ (ប្រសិនបើ​ការ​ជួសជុល​មិន​ដំណើរការ​ ការ​ទាញយក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
km: ចំនួន​ការ​ទាញយក​ឯកសារ​ដំណាលៗ​គ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
km: ចំនួន​កញ្ចក់​ក្នុង​មួយ​ឯកសារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
km: ចំនួន​តភ្ជាប់​ក្នុង​មួយ URL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
km: ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​អ្នកចង់​ឲ្យ​ទាញយក ។

en: File Selection
km: ការ​ជ្រើស​ឯកសារ

en: Downloading Metalink File....
km: កំពុង​ទាញយក​ឯកសារ​តំណ​មេតា....

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
km: មាន​កំណែ​ថ្មីជាង​របស់​តំណមេតា​​នេះ តើ​អ្នក​ចង់ទាញយក​វា​ដែរឬទេ ?

en: Redownload Metalink
km: ទាញយក​តំណ​មេតា​ឡើងវិញ

en: Download failed, no working URLs were found.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រទាញយក រក​មិនឃើញ URLs ដំណើរការ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
km: URL ៖

en: Insert Engine
km: បញ្ចូលម៉ាស៊ីន

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
km: ​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
km: ម៉ាស៊ីន​ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
km: យកចេញ

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
km: កំពង់​រត់...

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: Download failed, could not access this URL.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រទាញយក មិនអាច​ចូល​ដំណើរការ​ URL នេះ​បាន​ទេ ។

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
km: URL នេះ​មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​ការ​តភ្ជាប់​ច្រើន​ទេ
    ការ​ទាញយក​នឹង​ចំណាយ​ពេល​ច្រើន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
km: ស្វែងរក​ព័ត៌មាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​

en: Failed to write to the file.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ ។

en: Delete Group | Delete Groups
km[0]: លុប​ក្រុម

en: Rename Group... | Rename Groups...
km[0]: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ក្រុម​...

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
km: ស្អិត

en: Show Main Window
km: បង្ហាញ​បង្អួច​មេ

en: Hide Main Window
km: លាក់​បង្អួច​មេ

en: Drop Target
km: គោលដៅ​ទម្លាក់

en: You can drag download links into the drop target.
km: អ្នក​អាច​អុស​តំណ​ទាញយក​ទៅ​គោលដៅ​ទម្លាក់ ។

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
km: %1(%2% %3/%4) ល្បឿន ៖ %5/s

en: Ready
km: រួចរាល់

en: Group Settings for %1
km: កា​រកំណត់​ក្រុម​សម្រាប់ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
km: ការ​កំណត់​ក្រុម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
km: ផ្លាស់ទី​ការ​ផ្ទេរ​ទាំង​អស់​ដែល​មាន​កន្សោម​ធម្មតា​ទៅ​ក្រុម​នេះ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
km: *ភាពយន្ត*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
km: មិន​កំណត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
km: ល្បឿន​ផ្ទុក​ឡើង​អតិបរមា ៖

en: Transfer History
km: ប្រវត្តិ​ផ្ទេរ

en: &Open File
km: បើក​ឯកសារ

[ctx: The transfer is running]
en: Running
km: កំពង់​រត់

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
km: បាន​បោះបង់

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: Source File
km: ឯកសារ​ប្រភព

en: Destination
km: ទិសដៅ

en: Time
km: ពេលវេលា

en: File Size
km: ទំហំ​ឯកសារ

en: Less than 1MiB
km: តិចជាង 1MiB

en: Between 1MiB-10MiB
km: រវាង ១MiB-១០MiB

en: Between 10MiB-100MiB
km: រវាង ១០MiB-១០០MiB

en: Between 100MiB-1GiB
km: រវាង ១០០MiB-១GiB

en: More than 1GiB
km: ច្រើនជាង ១GiB

en: Today
km: ថ្ងៃ​នេះ

en: Last week
km: សប្ដាហ៍​មុន

en: Last month
km: ខែ​មុន

en: A long time ago
km: យូរ​ណាស់​មកហើយ

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
km: ជម្រះ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
km: របៀប​ទិដ្ឋភាព​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
km: ជ្រើស​ជួរ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
km: ប្រវត្តិ​តម្រង

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
km: លុប​អ្វី​ដែល​បានជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
km: ​ទាញយក

en: Last Month
km: ខែ​មុន

en: Under 10MiB
km: ក្រោម 10MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
km: រវាង 10MiB និង 50MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
km: រវាង 50MiB និង 100MiB

en: More than 100MiB
km: ធំជាង 100MiB

en: Download again
km: ទាញយក​ម្ដង​ទៀត

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
km: លុប​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Open file
km: បើក​ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
km: ទាញយក

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
km: នាំចូល​តំណ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
km: បង្ហាញ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
km: បង្ហាញ​មាតិកា​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
km: អ្នក​អាច​ប្រើ​តួអក្សរ​ជំនួស​សម្រាប់​ត្រង ។

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
km: ត្រង​ឯកសារ​នៅ​ទីនេះ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
km: ដោះជ្រើស​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
km: ត្រឡប់​ជម្រើស

en: Import Links
km: នាំចូល​តំណ

en: Contains
km: មាន

en: Does Not Contain
km: មិនមាន

en: All
km: ទាំងអស់

en: Videos
km: វីដេអូ

en: Images
km: រូបភាព

en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ​

en: Archives
km: ប័ណ្ណសារ​

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
km: វាក្យសម្ពន្ធ​លំនាំ​

en: Escape Sequences
km: លំដាប់​គេច

en: Regular Expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

[ctx: name of a file]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
km: ទាញ​យក

en: Auxiliary header
km: បឋមកថា​​បន្ថែម

en: File Name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
km: ប្រភេទ​ឯកសារ

en: Location (URL)
km: ទីតាំង (URL)

en: Links in: %1 - KGet
km: តំណ​ក្នុង ៖ %1 - KGet

en: &Select All Filtered
km: ជ្រើស​អ្វី​ទាំងអស់​ដែល​បានត្រង

en: D&eselect All Filtered
km: ដោះជ្រើសអ្វី​ដែល​បាន​ត្រង​ទាំងអស់

en: Filter Column
km: ជួរឈរ​តម្រង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
km: អត្តសញ្ញាណ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
km: កំណែ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
km: រូប​សញ្ញា ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
km: URL ទៅកាន់​រូបសញ្ញា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
km: ភាសា​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
km: ភាសា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
km: OSes ដែល​បានគាំទ្រ បំបែក​ដោយ​សញ្ញា(,)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
km: រក្សាសិទ្ធិ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
km: អ្នកបោះពុម្ពផ្សាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
km: អ្នក​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
km: ចំនួន​​អ្នកបោះពុម្ពផ្សាយ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
km: URL ទៅ​កាន់​អ្នកបោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Import dropped files
km: នាំចូល​ឯកសារ​ដែល​បាន​ទម្លាក់

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
km: ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
km: បង្កើត​ឆេកសាំ​ដោយ​ផ្នែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
km: URL ទូទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
km: បង្កើត​ឆេកសាំ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ សម្រាប់​ប្រភេទ​ដែល​បានជ្រើស ។ ចាំថា វា​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
km: បញ្ចូល​ URLs ទៅទីនេះ ប្រសិនបើ​ឯកសារ​ដែលបានទម្លាក់ទាំងអស់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង​នៅ​ក្នុងថត​តែ​មួយ ។ ចំពោះ​ឯកសារ​ដែលបានទម្លាក់នីមួយៗ URL នឹង​មាន​ផ្នែក​ដែលបានបញ្ចូល និង​ឈ្មោះ​ឯកសារ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
km: ប្រភេទ​ឆេកសាំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
km: បង្កើត​ឆេកសាំ ៖

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
km: ជា​ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
km: ទិន្នន័យ​ជា​ជម្រើស ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
km: បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ ដែល​​ឯកសារ​បានជ្រើស​ទាំងអស់​ចែករំលែក ។

en: File Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​ឯកសារ

en: Enter a filename.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ។

en: The filename exists already, choose a different one.
km: មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​រួច​ហើយ ជ្រើ​សឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្សេង ។

en: Enter at least one URL.
km: បញ្ចូល​ URL យ៉ាង​ហោចណាស់​មួយ ។

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
km: បាន​ទាមទារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
km: កញ្ចក់​ដែល​បានប្រើ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
km: បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
km: ទំហំ​ឯកសារ (គិត​ជា​បៃ) ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
km: កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
km: ជា​ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
km: បន្ថែម​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​មួយ ដោយ​បន្ថែម​ព័ត៌មាន​ជា​ច្រើន​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
km: បន្ថែម​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
km: បន្ថែម​ឯកសា​រមូលដ្ឋាន...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
km: ព័ត៌មាន​ទូទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
km: នៅទីនេះ អ្នកអាច​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ទូទៅ​ជា​ជម្រើស​នៅ​លើ​តំណ​មេតា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
km: ដើម ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
km: URL បណ្ដាញ​ទៅ​កាន់​តំណ​មេតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
km: ថាមវន្ត មាន​ន័យ​ថា​តំណ​មេតា​ដែលបាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​​អាច​រក​បាននៅ​ "Origin" ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
km: ថាមវន្ត ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
km: បានបោះពុម្ពផ្សាយ​តំណ​មេតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
km: កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
km: អុហ្វសិត​តំបន់​ពេលវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
km: អុហ្វសិត​អវិជ្ជមាន ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​តំណមេតា​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
km: អ្នក​ជំនួយការ​នេះ អនុញ្ញាត​ឲ្យ​យអ្នក​បង្កើត​តំណ​មេតា​ពី​ដំបូង ឬ​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​តំណ​មេតា​ដែលមានស្រាប់ ។ វាល​ជា​ច្រើន​គឺជា​ជម្រើស ឬ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍ ដូច្នេះ​ បញ្ចូល​ពួកវា​ប្រសិនបើ​ចង់បាន ។ តិចបំផុត​ត្រូវ​មាន ទីតាំង​រក្សាទុក យ៉ាង​ហោចណាស់​ឯកសារ​មួយ និង​ URL មួយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
km: រក្សាទុកតំណ​មេតា​ដែល​បានបង្កើត​នៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
km: បង្កើត​តំណ​មេ​តា​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
km: ផ្ទុកតំណ​មេតា​ដែលមាន​ស្រាប់ ៖

en: Create a Metalink
km: បង្កើត​តំណ​មេតា

en: Add at least one file.
km: បញ្ចូល​ឯកសារ​យ៉ាង​ហោចណាស់​មួយ ។

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​កញ្ចក់​សម្រាប់​ធាតុ​ដែល​មាន​រូបតំណាង ។

en: General optional information for the metalink.
km: ព័ត៌មាន​ជា​ជម្រើស​ទូទៅ​សម្រាប់​តំណ​មេតា ។

en: Unable to load: %1
km: មិនអាច​ផ្ទុក ៖ %1

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
km: ឯកសារ​តំណ​មេតា​កំណែ 4.0 (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
km: ឯកសារ​តំណ​មេតា​កំណែ 3.0 (*.metalink)

en: Define the saving location.
km: កំណត់​ទីតាំង​រក្សាទុក ។

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
km: កញ្ចក់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
km: ចំនួន​ការ​តភ្ជាប់ ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
km: បញ្ចូល URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
km: អាទិភាព ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
km: ជា​ជម្រើស ៖ អាទិភាព​របស់​កញ្ចក់ ១ ខ្ពស់​បំផុត ៩៩៩៩៩៩ ទាប​បំផុត ។

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
km: មិន​បានបញ្ជាក់ទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
km: ទីតាំង ៖

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
km: កញ្ចក់

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
km: អាទិភាព

[ctx: Location = country]
en: Location
km: ទីតាំង

en: Add mirror
km: បន្ថែម​កញ្ចក់

en: Modify the used mirrors
km: កែប្រែ​កញ្ចក់​ដែល​បានប្រើ ។

en: Select at least one source url.
km: បញ្ចូល​ឯកសារ​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយ ។

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ​នៅ​ក្នុង​ថត​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវបាន​សម្គាល់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
km: ទិសដៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
km: ផ្ទេរ​ក្រុម ៖

en: Rename File
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Rename %1 to:
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ %1 ទៅ​ជា ៖

en: &Rename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
km: ហត្ថលេខា​ %1 ។

en: This option is not supported for the current transfer.
km: ជម្រើស​នេះ​មិន​ត្រូវ​បានគាំទ្រ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទេរ​បច្ចុប្បន្ន​នោះ​ទេ ។

en: Load Signature File
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​ហត្ថលេខា

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
km: ផ្ដាច់​ហត្ថលេខា OpenPGP ASCII (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
km: ផ្ដាច់​ហត្ថលេខា​គោល​ពីរ​របស់ OpenPGP (*.sig)

en: You need to define a signature.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​កំណត់​ហត្ថលេខា ។

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
km: រក​មិនឃើញ​ស្នាមម្រាមដៃ​ទេ សូម​ពិនិត្យ​មើល ប្រសិនបើ​ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ ឬ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ការ​ទាញយក ។

[ctx: trust level]
en: Unknown
km: មិនស្គាល់

[ctx: trust level]
en: Undefined
km: មិន​បានកំណត់​ទេ

[ctx: trust level]
en: Never
km: កុំ

[ctx: trust level]
en: Marginal
km: បន្ទប់បន្សំ

[ctx: trust level]
en: Full
km: ពេញលេញ

[ctx: trust level]
en: Ultimate
km: ចុងក្រោយ

en: The key has been revoked.
km: សោ​​ត្រូវ​បានដកហូ​តវិញ ។

en: The key is disabled.
km: សោ​ត្រូវ​បានបិទ ។

en: The key is invalid.
km: សោ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: The key is expired.
km: សោ​ផុត​កំណត់​ហើយ ។

en: The key is not to be trusted.
km: មិន​ត្រូវ​ទុកចិត្ត​សោ​ទេ ។

en: The key is to be trusted marginally.
km: ត្រូវ​តែ​ទុកចិត្ត​សោ​បន្ទាប់បន្សំ ។​

en: Trust level of the key is unclear.
km: កម្រិត​ដែលទុកចិត្ត​របស់​សោ​មិន​ច្បាស់​ទេ ។

en: Unlimited
km: គ្មាន​ដែន​កំណត់

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
km: បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
km: បានបរាជ័យ

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
km: ប្រយ័ត្ន ៖ ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បានបរាជ័យ ។ អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បានកែប្រែ ។

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
km: មិនអាច​ធ្វើការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បានទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើលទិន្នន័យ​ដែលបានបញ្ចូល ថាតើ​ gpg-agent កំពុង​តែ​រត់​ ឬ​ថាតើ​អ្នក​មាន​​កា​រតភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​ដែរឬទេ (សម្រាប់សោ​ទៅ​យក ។)

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
km: លក្ខណពិសេស​នេះ​មិនត្រូវ​បានគាំទ្រ​ទេ ព្រោះ​ថា KGet មិន​ត្រូវ​បានចងក្រង​​​​ដោយ​មាន​ការ​គាំទ្រ​ QPGME នោះទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
km: មាន​ហត្ថលេខា PGP គោលពីរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
km: ហត្ថលេខា Ascii PGP ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
km: ផ្ទុក​ហត្ថលេខា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
km: សោ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
km: អ្នក​ចេញ​ផ្សាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
km: អ៊ីមែល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
km: មតិយោបល់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
km: ការ​បង្កើត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
km: កា​រផុត​កំណត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
km: ទុកចិត្ត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
km: ស្នាមម្រាមដៃ ៖

en: Average speed: %1/s
km: ល្បឿន​មធ្យម ៖ %1/វិ.

en: %1 of %2
km: %1 នៃ %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
km: ប្រភព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
km: ស្ថានភាព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
km: ពេលវេលា​នៅ​សល់ ៖

en: Transfer Settings for %1
km: ការ​កំណត់​ផ្ទេរ​សម្រាប់ %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូ​រទិសដៅ​មិន​ដំណើរការ​ទេ ទិសដៅ​មិន​ត្រូ​វបាន​កែប្រែ​ទេ ។

en: Destination unmodified
km: មិនបាន​កែប្រែ​ទិសដៅ​ទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
km: កំណត់​ការ​ផ្ទេរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
km: ទិសដៅ​ទាញយក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
km: ដែន​កំណត់​ផ្ទុក ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
km: កែប្រែ​កញ្ចក់​ដែល​បានប្រើ​សម្រាប់​ទាញយក ។

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
km: កញ្ចក់

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
km: កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Select columns
km: ជ្រើស​ជួរឈរ

en: Transfer Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​នៃ​ការ​ផ្ទេរ

en: Download Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ការ​ទាញយក

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
km: ប្រភេទ Hash ៖

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
km: Hash ៖

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
km: បញ្ចូល​គ្រាប់ចុច hash

en: Add checksum
km: បន្ថែម​ឆេកសាំ

en: Transfer Verification for %1
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ការ​ផ្ទេរ​សម្រាប់ %1

en: %1 was successfully verified.
km: %1 ត្រូវ​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Verification successful
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បាន​ជោគជ័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
km: កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ការ​ទាញយក​ដែលបានបញ្ចប់ ជា​មួយ​នឹង​ឆេកសាំ​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់
