kget - en to mai translation catalogue (105 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
mai: एनिमेशन सक्षम करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
mai: नाम बदलू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
mai: पोर्टः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
mai: प्रयोक्ता:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
mai: कूटशब्द:

en: Plugins
mai: प्लगिन

en: Appearance
mai: प्रकटन

en: Groups
mai: समूह

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
mai: नेटवर्क

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
mai: उन्नत

en: Advanced Options
mai: उन्नत विकल्प

en: Error
mai: त्रुटि

en: My Downloads
mai: हमर डाउनलोड

en: Overwrite existing file?
mai: मोजुदा फाइल पर लिखू?

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
mai: रूकल

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
mai: छोड़ल गेल

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
mai: समाप्त

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
mai: प्रारंभ

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
mai: रोकू

en: Stalled
mai: रुकल भेल

[ctx: name of download]
en: Name
mai: नाम

[ctx: status of download]
en: Status
mai: स्थिति

[ctx: size of download]
en: Size
mai: आकार

[ctx: progress of download]
en: Progress
mai: प्रगति

[ctx: speed of download]
en: Speed
mai: गति

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
mai: बाकी समय

en: Core Developer
mai: कोर डेवलपर

en: Developer
mai: डेवलपर

en: Carsten Pfeiffer
mai: कार्स्टेन फेइफर

en: Matej Koss
mai: मातेज कास

en: Open File
mai: फाइल खोलू

en: Show Details
mai: विवरण देखाबू

en: Enable
mai: सक्रिय करू

en: Files
mai: फाइल

en: Progress
mai: प्रगति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
mai: कुलः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
mai: बम्माँ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
mai: आकार:

[ctx: Open file]
en: Open
mai: खोलू

en: Do Not Download
mai: डाउनलोड नहि करू

en: Priority
mai: प्राथमिकता

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

[ctx: Download first]
en: First
mai: प्रथम

[ctx: Download last]
en: Last
mai: अंतिम

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
mai: सामान्य

[ctx: Preview available]
en: Available
mai: उपलब्ध

[ctx: Preview pending]
en: Pending
mai: लंबित

[ctx: No preview available]
en: No
mai: नहि

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
mai: सामान्य

[ctx: preview available]
en: Available
mai: उपलब्ध

[ctx: Choked]
en: Yes
mai: हँ

[ctx: Not choked]
en: No
mai: नहि

[ctx: Snubbed]
en: Yes
mai: हँ

[ctx: Not snubbed]
en: No
mai: नहि

[ctx: Interested]
en: Yes
mai: हँ

[ctx: Not Interested]
en: No
mai: नहि

[ctx: Interesting]
en: Yes
mai: हँ

[ctx: Not Interesting]
en: No
mai: नहि

en: IP Address
mai: आइपी पता

en: Client
mai: क्लाएँट

en: Score
mai: अंक

en: Downloaded
mai: डाउनलोडेड

en: File
mai: फाइल

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
mai: आकार

en: Status
mai: स्थिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
mai: मूलभूत वापस करू

en: Speed
mai: गति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
mai: स्थिति

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
mai: बम्माँ:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
mai: श्रोत:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
mai: फोल्डरसभ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
mai: रद करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
mai: हटाबू

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
mai: स्टिकी

en: Ready
mai: तैआर

[ctx: The transfer is running]
en: Running
mai: चलि रहल अछि

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
mai: रूकल

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
mai: छोड़ल गेल

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
mai: समाप्त

en: Source File
mai: स्रोत फाइल

en: Destination
mai: गंतव्य

en: Time
mai: समय

en: Today
mai: आइ

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
mai: समाप्त

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
mai: इतिहास साफ करू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
mai: दिनांक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
mai: होस्ट

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
mai: डाउनलोड

en: Open file
mai: फाइल खोलू

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
mai: डाउनलोड करू (&D)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
mai: मद्दति (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
mai: देखाबू:

en: Contains
mai: समाहित करैछ

en: File Name
mai: फाइलक नाम

en: Description
mai: विवरण

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
mai: फाइल प्रकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
mai: विवरण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
mai: फाइलनाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
mai: गंतव्य:

en: %1 of %2
mai: %1 क' %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
mai: श्रोत:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
mai: स्थिति:
