kget - en to mk translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
mk: Запиши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
mk: Број на обиди:

en: Advanced Options
mk: Напредни опции

en: Malformed URL:
    %1
mk: Неправилен URL:
    %1

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
mk: Не го бришам
    %1
    бидејќи е именик.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
mk: Не го бришам
    %1
    бидејќи не е локална датотека.

en: Stalled
mk: Во застој

en: Question
mk: Прашање

en: Start KGet with drop target
mk: Старувај го KGet со цел за испуштање

en: URL(s) to download
mk: URL(а) за симнување

en: Enable
mk: Користи

en: Do Not Enable
mk: Не користи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
mk: Папки

en: Description
mk: Опис

en: Location (URL)
mk: Локација (URL)

en: Links in: %1 - KGet
mk: Врски во: %1 - KGet
