kget - en to nb translation catalogue (665 entries)

en: Pattern
nb: Mønster

en: Syntax
nb: Syntaks

en: Escape sequences
nb: Skiftesekvenser

en: Regular expression
nb: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
nb: legg ikon i systemkurven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
nb: Utfør handling når alle nedlastinger er ferdige:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
nb: Avslutt KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
nb: Ved oppstart:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
nb: Gjenopprett nedlastingstilstand

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
nb: Start alle nedlastinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
nb: Stopp alle nedlastinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
nb: Historie-bakstykke:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
nb: Slå på global prosess-sporing i KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
nb: Vis hver enkelt nedlasting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
nb: Vis oversikt over framdrift

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
nb: Håndter eksisterende filer/overføringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
nb: Spør alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
nb: Automatisk navneskift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
nb: Skriv over

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
nb: Bruk slippsted

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
nb: Vis animasjoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
nb: Bruk standardmapper for grupper som forslag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
nb: Spør etter mål hvis det ikke er noen standardmapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
nb: Endre navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
nb: Velg ikon …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
nb:  Bruk som nedlastingsbehandler for Konqueror

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
nb: Overvåk utklippstavla etter filer som skal lastes ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
nb: Skill mellom store og små bokstaver:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
nb: Ø&k prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
nb: &Minsk prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
nb: Høyeste antall nedlastinger pr. gruppe

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
nb: Ingen grense

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
nb: Fartsgrense

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
nb: Global ne&dlastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
nb: Global &opplastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
nb: Pr. overføring:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
nb: Koble til igjen ved brutt forbindelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
nb: Antall forsøk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
nb: Prøv igjen etter:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
nb:  s

en: Could not open KWallet
nb: Klarte ikke åpne KWallet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
nb: Slå på vevbrukerflate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
nb: Bruker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
nb: Passord:

en: Include
nb: Inkluder

en: Exclude
nb: Utelat

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
nb: Bredden på kolonnene i historievisningen

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Turn Off Computer
nb: Slå av maskinen

en: Hibernate Computer
nb: Sett maskinen i dvalemodus

en: Suspend Computer
nb: Sett maskinen i hvilemodus

en: Appearance
nb: Utseende

en: Change appearance settings
nb: Endre innstillinger for utseende

en: Groups
nb: Grupper

en: Manage the groups
nb: Behandling av grupper

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
nb: Nettverk

en: Network and Downloads
nb: Nettverk og nedlastinger

en: Web Interface
nb: Vevbrukerflate

en: Control KGet over a Network or the Internet
nb: Kontroller KGet over nettverk eller Internett

en: Verification
nb: Verifisering

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
nb: Integrasjon

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Options
nb: Avanserte innstillinger

en: Transfer Plugins
nb: Programtillegg for overføringer

en: New Group
nb: Ny gruppe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
nb: Automatisk sjekksum-verifisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
nb: Brukt sjekksum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
nb: Svak (raskest)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
nb: Sterk (anbefalt )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
nb: Sterkest (langsomst)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
nb: Signatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
nb: Automatisk verifisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
nb: Automatisk nedlasting av manglende nøkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
nb: Nøkkeltjenere:

en: Error
nb: Feil

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
nb: Fila er større en den største filstørrelsen som kan brukes i VFAT.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
nb: %1 fjernet fordi den meldte en feil filstørrelse.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
nb: Fil

[ctx: size of the download]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
nb: Sjekksum

[ctx: signature of a file]
en: Signature
nb: Signatur

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
nb: I innstillingene er det ikke oppgitt en tjener for å laste ned nøkler. Nedlasting avbrutt.

en: No key server
nb: Ingen nøkkeltjener

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
nb: Fant ingen brukbar nøkkeltjener, nøkkel ikke lastet ned. Legg til flere tjenere til innstillingene, eller start KGet på nytt og forsøk nedlasting igjen.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
nb: Er du sikker på at du vil slette gruppen som heter %1?

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
nb: Er du sikker på at du vil slette de følgende gruppene?

en: Remove groups
nb: Fjern grupper

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nb: <p>Følgende overføring er blitt lagt til nedlastingslista:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
nb: Nedlasting lagt til

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
nb: <p>Følgende overføring er blitt lagt til nedlastingslista:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
nb: <p>Følgende overføringer er blitt lagt til nedlastingslista:</p>

en: My Downloads
nb: Mine nedlastinger

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
nb: Målfila %1 finnes fra før.
    Vil du skrive over?

en: Overwrite existing file?
nb: Skriv over eksisterende fil?

en: Unable to save to: %1
nb: Klarte ikke å lagre %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
nb[0]: <p>Følgende URL kan ikke lastes ned, KGet støtter ikke protokollen:</p>
nb[1]: <p>Følgende URLer kan ikke lastes ned, KGet støtter ikke protokollene:</p>

en: Protocol unsupported
nb: Ustøttet protokoll

en: New Download
nb: Ny nedlasting

en: Enter URL:
nb: Oppgi nettadresse:

en: Malformed URL:
    %1
nb: Feilskrevet nettadresse:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
nb: Feilskrevet nettadresse, protokollen mangler:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
nb: Du har allerede fullført en nedlasting fra stedet:
    
    %1
    
    Laste ned igjen?

en: Download it again?
nb: Laste ned på nytt?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
nb: Du har en nedlasting som pågår fra stedet: 
    
    %1
    
    Skal den slettes og lastes ned på nytt?

en: Delete it and download again?
nb: Slett og last ned igjen?

en: Directory is not writable
nb: Mappa er skrivebeskyttet

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
nb: Du har allerede lastet ned den fila fra et annet sted.
    
    Vil du laste ned, og slette den forrige?

en: File already downloaded. Download anyway?
nb: Fila lastet ned fra før. Laste ned likevel?

en: You are already downloading the same file
nb: Du er allerede i ferd med å laste ned den samme fila

en: File already exists
nb: Fila finnes fra før

en: Internet connection established, resuming transfers.
nb: Internettforbindelse er etablert, gjenopptar overføringer.

en: No internet connection, stopping transfers.
nb: Ingen internettforbindelse, stopper overføringer.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
nb: Sletter ikke
    %1
    siden det er en mappe.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
nb: Sletter ikke
    %1
    siden det ikke er en lokal fil.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nb: <p>Følgende fil er ferdig nedlastet:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
nb: Nedlastingen er ferdig

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nb: <p>Følgende overføring er startet:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
nb: Nedlasting startet

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
nb: <p>Det oppsto en feil i følgende overføring:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Feilmeldinga er:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: Resolve
nb: Løs opp

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
nb: KGet stenger nå, fordi alle nedlastinger er ferdige.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
nb: Maskinen slår seg av nå, fordi alle nedlastinger er ferdige.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
nb: Steng av

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
nb: Maskinen går nå i dvalemodus, fordi alle nedlastinger er ferdige.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
nb: Dvale

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
nb: Maskinen går nå i hvilemodus, fordi alle nedlastinger er ferdige.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
nb: Suspender

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
nb: Avbryt

en: <p>All transfers have been finished.</p>
nb: <p>Alle filoverføringer fullført.</p>

en: Downloads completed
nb: Nedlastinger er ferdige

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
nb[0]: KGet laster ned %1 fil
nb[1]: KGet laster ned %1 filer

en: KGet Transfer
nb: KGet-overføring

en: Error trying to get %1
nb: Klarte ikke å få tak i %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
nb: Mangler nøkkelen som kan verifisere signaturen, vil du laste den ned?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
nb: Klarte ikke å verifisere signaturen for %1. Se overføringsinnstillingene for mer informasjon.

en: Signature not verified
nb: Signatur ikke verifisert

en: Downloading....
nb: Laster ned …

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
nb: Forsinket

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
nb: Stoppet

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
nb: Avbrutt

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
nb: Ferdig

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
nb: Endrer mål

en: 1 Item | %1 Items
nb[0]: 1 element
nb[1]: %1 elementer

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
nb: Stopp

[ctx: not available]
en: n/a
nb: i/t

en: Stalled
nb: Stoppet

[ctx: name of download]
en: Name
nb: Navn

[ctx: size of download]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: progress of download]
en: Progress
nb: Framdrift

[ctx: speed of download]
en: Speed
nb: Hastighet

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
nb: Gjenværende tid

en: Question
nb: Spørsmål

en: Appl&y to all
nb: Br&uk på alle

en: No download directory specified.
nb: Ingen nedlastingsmappe oppgitt.

en: Invalid download directory specified.
nb: Ugyldig nedlastingsmappe oppgitt.

en: Download directory is not writeable.
nb: Nedlastingsmappa kan ikke skrives til.

en: No download destination specified.
nb: Det er ikke oppgitt noe nedlastingsmål.

en: Invalid download destination specified.
nb: Ugyldig nedlastingsmål oppgitt.

en: Download destination is not writeable.
nb: Nedlastingsmålet kan ikke skrives.

en: No URL specified.
nb: Ingen nettadresse oppgitt.

en: Malformed URL.
nb: Feilskrevet nettadresse.

en: Malformed URL, protocol missing.
nb: Feilskrevet nettadresse, protokollen mangler.

en: Malformed URL, host missing.
nb: Feilskrevet nettadresse, vert mangler.

en: Invalid download directory specified:
    %1
nb: Ugyldig nedlastingsmappe oppgitt:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
nb: Nedlastingsmappa kan ikke skrives:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
nb: Ugyldig nedlastingsmål oppgitt:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
nb: Nedlastingsmålet kan ikke skrives:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
nb: Feilskrevet nettadresse, vert mangler:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
nb: Fila finnes fra før. Vil du skrive over den?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
nb: Du har allerede lastet ned den fila fra et annet sted.
    Vil du laste ned, og slette den forrige?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
nb: Du er alt i ferd med å laste ned den fila fra et annet sted.
    Vil du laste ned, og slette den forrige?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
nb: Du har allerede fullført en nedlasting fra det stedet. Laste ned igjen?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
nb: Du har en nedlasting som pågår fra det stedet.
    Skal den slettes og lastes ned på nytt?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
nb: Fila finnes fra før:
    %1
    Vil du skrive over?

en: Malformed URLs.
nb: Feilskrevne nettadresser.

en: Malformed URLs, protocol missing.
nb: Feilskrevne nettadresser, protokollen mangler.

en: Malformed URLs, host missing.
nb: Feilskrevne nettadresser, verten mangler.

en: Malformed URLs:
    %1
nb: Feilskrevne nettadresser:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
nb: Feilskrevne nettadresser, protokollen mangler:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
nb: Feilskrevne nettadresser, verten mangler:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
nb: Målene kan ikke skrives:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
nb: Filene finnes fra før. Vil du overskrive dem?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
nb: Du har allerede fullført nedlastinger på de målene. Laste dem ned igjen?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
nb: Du har nedlastinger som pågår til disse målene.
    Skal de slettes og lastes ned på nytt?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
nb: Du har allerede fullført nedlastinger fra disse stedene. Laste dem ned igjen?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
nb: Du har nedlastinger som pågår fra disse stedene
    Skal de slettes og lastes ned på nytt?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
nb: FIler finnes fra før:
    %1
    Vil du skrive over dem?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
nb: Du har allerede fullført nedlastinger til de målene:
    
    %1
    
     Laste dem ned igjen?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
nb: Du har nedlastinger som pågår til disse målene:
    
    %1 
    Skal de slettes og lastes ned på nytt?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
nb: Du har allerede fullført nedlastinger fra disse stedene:
    
    %1
    
    Laste ned igjen?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
nb: Du har nedlastinger som pågår fra disse stedene: 
    
    %1
    
    Skal de slettes og lastes ned på nytt?

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
nb: Verifisert

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
nb: Vedlikeholder, hovedutvikler, programtillegg for torrent

en: Core Developer
nb: Hovedutvikler

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
nb: Hovedutvikler, programmerer av flertrådede programtillegg

en: Developer
nb: Utvikler

en: Mms Plugin Author
nb: Utvikler, Mms programtillegg

en: Former Developer
nb: Tidligere utvikler

en: BTCore (KTorrent) Developer
nb: Utvikler av BTCore (KTorrent)

en: Design of Web Interface
nb: Utforming av Vevbrukerflate

en: Start KGet with drop target
nb: Start KGet med slippmål

en: Start KGet with hidden main window
nb: Start KGet med skjult hovedvindu

en: Start KGet without drop target animation
nb: Start KGet uten animering av slippmål

en: Execute Unit Testing
nb: Kjør enhetstesting

en: URL(s) to download
nb: Nettadresser å laste ned

en: &New Download...
nb: &Ny nedlasting …

en: &Import Transfers...
nb: &Importer overføringer …

en: &Export Transfers List...
nb: &Eksporter overføringsliste …

en: &Create a Metalink...
nb: &Opprett en metalenke …

en: Top Priority
nb: Høyeste prioritet

en: Least Priority
nb: Laveste prioritet

en: Increase Priority
nb: Øk prioritet

en: Decrease Priority
nb: Minsk prioritet

en: Set Icon...
nb: Sett ikon …

en: Auto-Paste Mode
nb: Auto-lim-inn

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
nb: Knappen <b> Auto-lim-inn</b> slår av og på auto-liming.
    
    Når den er på vil KGet av og til se etter i 
    utklippstavla etter URL-er og lime dem inn 
    automatisk.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
nb: Bruk KGet som nedlastingsbehandler i Konqueror

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
nb: Fjern markerte

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
nb: Slett alle ferdige

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
nb: Fjern markert og slett filene

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
nb: Last ned på nytt det som er merket

en: Start All
nb: Start alle

en: Start Selected
nb: Start utvalgte

en: Pause All
nb: Pause alle

en: Stop Selected
nb: Stopp utvalgte

en: Open Destination
nb: Åpne mål

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Copy URL to Clipboard
nb: Kopier nettadresse til utklippstavla

en: &Transfer History
nb: &Overføringsliste

en: &Group Settings
nb: &Gruppeinnstillinger

en: &Transfer Settings
nb: &Overføringsinnstillinger

en: Import &Links...
nb: Importer &lenker …

en: After downloads finished action
nb: Handling etter ferdige nedlastinger

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
nb: Ingen handling

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
nb: Dette er første gang du kjører KGet.
    Vil du bruke KGet som nedlastingsbehandler for Konqueror?

en: Konqueror Integration
nb: Integrasjon med Konqueror

en: Enable
nb: Slå på

en: Do Not Enable
nb: Ikke slå på

en: All Openable Files
nb: Alle filer som kan åpnes

[ctx: window title including overall download progress in percent]
en: KGet - %1%
nb: KGet ‒ %1%

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
nb: Noen overføringer går ennå.
    Er du sikker på at du vil lukke KGet?

en: Confirm Quit
nb: Bekreft avslutning

en: KGet Transfer List
nb: KGet overføringsliste

en: Text File
nb: Tekstfil

en: Enter Group Name
nb: Skriv inn gruppenavn

en: Group name:
nb: Gruppenavn:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette den valgte overføringen?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette de valgte overføringene?

en: Confirm transfer delete
nb: Bekreft sletting av overføring

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette den valgte overføringen og filene?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette de valgte overføringene og filene?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
nb: KGet er midlertidig slått av som nedlastingsbehandler for Konqueror. Hvis du vil slå den av for godt må du gå til Innstillinger->Avansert og fjerne avkrysningen i «Bruk KGet som nedlastingsbehandler for Konqueror».

en: The dropped file is a KGet Transfer List
nb: Fila som ble sluppet er en KGet-overføringsliste

en: &Download
nb: &Last ned

en: &Load transfer list
nb: &Last inn overføringsliste

en: Advanced Details for %1
nb: Avanserte detaljer for: %1

en: Files
nb: Filer

en: Trackers
nb: Sporere

en: Webseeds
nb: Nettdelingstjenere

en: Chunk
nb: Stykke

en: Progress
nb: Framdrift

en: Peer
nb: Fildeler

en: Down Speed
nb: Hastighet ned

en: Number of the chunk
nb: Bitens nummer

en: Download progress of the chunk
nb: Bitens nedlastingsframdrift

en: Which peer we are downloading it from
nb: Hvilken fildeler vi laster den ned fra

en: Download speed of the chunk
nb: Bitens nedlastingsfart

en: Which files the chunk is located in
nb: Hvilke filer biten finnes i

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
nb: Stykker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
nb: Totalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
nb: Laster ned nå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
nb: Nedlastet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
nb: Utelukket:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
nb: Gjenstår:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
nb: Størrelse:

[ctx: Open file]
en: Open
nb: Åpne

en: Download first
nb: Last ned først

en: Download normally
nb: Last ned på vanlig måte

en: Download last
nb: Last ned sist

en: Do Not Download
nb: Ikke last ned

en: Delete File(s)
nb: Slett file(er)

en: Move File
nb: Flytt fil

en: Collapse Folder Tree
nb: Fold sammen mappetre

en: Expand Folder Tree
nb: Utvid mappetre

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nb[0]: Du kommer til å miste alle data i denne fila, er du sikker på at du vil det?
nb[1]: Du kommer til å miste alle data i disse filene, er du sikker på at du vil det?

en: Priority
nb: Prioritet

en: Preview
nb: Forhåndsvis

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
nb: % ferdig

[ctx: Download first]
en: First
nb: Først

[ctx: Download last]
en: Last
nb: Sist

[ctx: Preview available]
en: Available
nb: Tilgjengelig

[ctx: Preview pending]
en: Pending
nb: Venter

[ctx: No preview available]
en: No
nb: Ingen

en: %1 %
nb: %1 %

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
nb: Normalt

[ctx: preview available]
en: Available
nb: Finnes

en: Kick Peer
nb: Fjern fildeler

en: Ban Peer
nb: Bannlys fildeler

[ctx: Choked]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not choked]
en: No
nb: Nei

[ctx: Snubbed]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not snubbed]
en: No
nb: Nei

[ctx: Interested]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not Interested]
en: No
nb: Nei

[ctx: Interesting]
en: Yes
nb: Ja

[ctx: Not Interesting]
en: No
nb: Nei

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Client
nb: Klient

en: Up Speed
nb: Hastighet opp

en: Choked
nb: Kvælt

en: Snubbed
nb: Avbitt

en: Availability
nb: Tilgjengelighet

en: Score
nb: Poeng

en: Upload Slot
nb: Plass for opplasing

en: Requests
nb: Forespørsel

en: Downloaded
nb: Lastet ned

en: Uploaded
nb: Lastet opp

en: Interested
nb: Interessert

en: Interesting
nb: Interessant

en: IP address of the peer
nb: IP-adresse til fildeleren

en: Which client the peer is using
nb: Hvilken klient fildeleren bruker

en: Download speed
nb: Nedlastingshastighet

en: Upload speed
nb: Opplastingshastighet

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
nb: Om fildeleren har strupt oss.  Hvis vi er strupt vil ikke fildeleren sende oss noen data.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
nb: Avvist betyr at fildeleren ikke har sendt oss noe data de siste 2 minuttene

en: How much of the torrent's data the peer has
nb: Hvor mye av torrentens data fildeleren har

en: Whether or not the peer has DHT enabled
nb: Om fildeleren har DHT slått på

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
nb: Fildelerens skåre. KTorrent bruker dette til å bestemme hvem det skal lastes opp til

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
nb: Bare fildelerer som har en opplastingsplass vil få data fra oss

en: The number of download and upload requests
nb: Antall ned- og opplastingsforespørsler

en: How much data we have downloaded from this peer
nb: Hvor mye data vi har lastet ned fra denne fildeleren

en: How much data we have uploaded to this peer
nb: Hvor mye data vi har lastet opp til denne fildeleren

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
nb: Om fildeleren er interessert i å laste ned data fra oss

en: Whether we are interested in downloading from this peer
nb: Om vi er interesserte i å laste ned fra denne fildeleren

en: File
nb: Fil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
nb: Størrelse

en: Url
nb: Nettadresse

en: Seeders
nb: Delere:

en: Leechers
nb: Nedlastere

en: Times Downloaded
nb: Antall ganger nedlastet

en: Next Update
nb: Neste oppdatering om

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
nb: Legg til sporer

en: Enter the URL of the tracker:
nb: Skriv inn URL til sporeren:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
nb: Det finnes allerede en sporer kalt <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
nb: Fjern sporer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
nb: Endre sporer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
nb: Oppdater sporere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
nb: Gjenopprett standarder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
nb: Nettadresse

en: Speed
nb: Hastighet

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
nb: Kan ikke legge til nettdelingstjeneren «%1». Den er allerede i lista over nettdelingstjenere.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
nb: Kan ikke fjerne nettdelingstjeneren «%1»; den er en del av torrenten.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
nb: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nettdelingstjener som skal legges til torrenten.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Merk: </span>Bare http-delingstjenere støttes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
nb: Legg til delingstjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
nb: Fjern delingstjener

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
nb: Statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
nb: Delere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
nb: Nedlastingshastighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
nb: Nedlastere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
nb: Opplastingshastighet:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
nb: Gjenstår:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
nb: Alle:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
nb: Kilde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
nb: Lagrer i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
nb: Opplastingsgrense pr. overføring:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
nb: Ingen grense

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
nb: Nedlastingsgrense pr. oveføring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
nb: Slå på UTP-protokoll

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
nb: Mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
nb: Standardmappe for torrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
nb: Standardmappe for midlertidige filer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
nb: Sett av diskplass på forhånd

en: Downloading Torrent File....
nb: Laster ned torrent-fil …

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
nb: Laster ned …

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
nb: Kan ikke legge sporere til en privat torrent.

en: Torrent file does not exist
nb: Torrentfila finnes ikke

en: Analyzing torrent....
nb: Analyserer torrenten …

en: Cannot initialize port...
nb: Kan ikke klargjøre porten …

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
nb: Deler …

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
nb: Kan ikke klargjøre libktorrent. Torrent-støtte virker kanskje ikke.

en: &Advanced Details
nb: &Avanserte detaljer

en: &Scan Files
nb: &Skann filer

en: Error scanning data: %1
nb: Klarte ikke å skanne data: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
nb: Undersøker data for torrenten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
nb: Antall stykker funnet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
nb: Antall stykker som feilet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
nb: Antall stykker ikke lastet ned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
nb: Antall nedlastede stykker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
nb: Avbryt

en: Append
nb: Legg til

en: Replace file
nb: Erstatt eksisterende fil

en: Replace file-ending
nb: Erstatt filendelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
nb: Endre streng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
nb: Modus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
nb: Sjekksumtype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
nb: Resultat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
nb: merkelapp

en: Add item
nb: Legg til et nytt element

en: %1 would become %2
nb: %1 ville bli %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
nb: Endre streng

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
nb: Endre modus

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
nb: Sjekksumtype

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
nb: Liste over tilgjengelige søkemotorer

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
nb: Liste over tilgjengelige søkemotor-URLer

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
nb: Kobler til …

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
nb: Nedlastingen (%1) kunne ikke verifiseres. Vil du reparere den?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
nb: Nedlastingen (%1) kunne ikke verifiseres. Vil du laste den ned på nytt?

en: Verification failed.
nb: Verifisering mislykket .

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
nb: Nedlastingen kunne ikke verifiseres. Vil du reparere den? (Hvis reparasjon ikke virker, vil nedlastingen bli omstartet.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
nb: Antall samtidige filnedlastinger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
nb: Antall speil pr. fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
nb: Antall forbindelser pr. URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
nb: Velg filene du vil laste ned.

en: File Selection
nb: Filvalg

en: Downloading Metalink File....
nb: Laster ned Metalink-fil …

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
nb: Det kan finnes en nyere versjon av denne Metalinken, vil du laste den ned?

en: Redownload Metalink
nb: Last ned Metalink igjen

en: Download failed, no working URLs were found.
nb: Nedlasting mislyktes, fant ingen URL-er som virket.

en: The download could not be verified, try to repair it?
nb: Nedlastingen kunne ikke verifiseres. Vil du reparere den?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
nb: Motornavn:

en: Insert Engine
nb: Sett inn motor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
nb: Søkemotorer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
nb: Motornavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
nb: Ny motor …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
nb: Kjører …

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
nb: Ferdig

en: Download failed, could not access this URL.
nb: Nedlasting feilet, fikk ikke tilgang til denne URL-en.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
nb: Denne URL-en tillater ikke flere samtidige tilkoblinger,
    nedlasting vil ta lenger tid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
nb: Bruk søkemaskiner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
nb: Søk etter verifiseringsinformasjon

en: Failed to write to the file.
nb: Klarte ikke skrive til fila.

en: Delete Group | Delete Groups
nb[0]: Slett gruppe
nb[1]: Slett grupper

en: Rename Group... | Rename Groups...
nb[0]: Endre navn på gruppe …
nb[1]: Endre navn på grupper …

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
nb: Klebrig

en: Show Main Window
nb: Vis hovedvinduet

en: Hide Main Window
nb: Skjul hovedvinduet

en: Drop Target
nb: Slippsted

en: You can drag download links into the drop target.
nb: Du kan dra nedlastingslenker inn i slippmålet.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
nb: %1(%2% %3/%4) Fart:%5/s

en: Ready
nb: Klar

en: Group Settings for %1
nb: Gruppeinnstillinger for %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
nb: Gruppeinnstillinger

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
nb: Flytter alle overføringer med det regulære uttrykket til denne gruppa

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
nb: *filmer*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
nb: Ikke oppgitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
nb: Høyeste &opplastingsfart:

en: Transfer History
nb: Overføringshistorie

en: &Open File
nb: &Åpne fil

[ctx: The transfer is running]
en: Running
nb: Kjører

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
nb: Stoppet

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
nb: Avbrutt

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
nb: Ferdig

en: Source File
nb: Kildefil

en: Destination
nb: Bestemmelsessted

en: Time
nb: Tid

en: File Size
nb: Filstørrelse

en: Less than 1MiB
nb: Mindre enn 1 MiB

en: Between 1MiB-10MiB
nb: Mellom 1MiB-10 MiB

en: Between 10MiB-100MiB
nb: Mellom 10MiB-100MiB

en: Between 100MiB-1GiB
nb: Mellom 100MiB-1GiB

en: More than 1GiB
nb: Mer enn 1GiB

en: Today
nb: I dag

en: Last week
nb: Forrige uke

en: Last month
nb: Forrige måned

en: A long time ago
nb: For lenge siden

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
nb: Ferdig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
nb: Tøm historien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
nb: Visningsmåter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
nb: Velg områder:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
nb: Dato

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
nb: Vert

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
nb: Filtrer historie

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
nb: Slett merkede

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
nb: Last ned

en: Last Month
nb: Forrige måned

en: Under 10MiB
nb: Mindre enn 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
nb: Mellom 10 MiB og 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
nb: Mellom 50 MiB og 100 MiB

en: More than 100MiB
nb: Mer enn 100 MiB

en: Download again
nb: Last ned igjen

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
nb: Slett merkede

en: Open file
nb: Åpne fil

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
nb: &Nedlastinger

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
nb: &Importer lenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
nb: Vis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
nb: &Vis nettsidens innhold

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
nb: Du kan bruke jokertegn til filtrering.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
nb: Filtrer filene her …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
nb: Velg &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
nb: Frav&elg alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
nb: Om&vend merking

en: Import Links
nb: Importer lenker

en: Contains
nb: Inneholder

en: Does Not Contain
nb: Inneholder ikke

en: All
nb: Alle

en: Videos
nb: Videoer

en: Images
nb: Bilder

en: Audio
nb: Lyd

en: Archives
nb: Arkiver

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
nb: Mønster-syntaks

en: Escape Sequences
nb: Skiftesekvenser

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

[ctx: name of a file]
en: Name
nb: Navn

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
nb: &Last ned

en: Auxiliary header
nb: Hjelpeoverskrift

en: File Name
nb: Filnavn

en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
nb: Filtype

en: Location (URL)
nb: Plassering (nettadresse)

en: Links in: %1 - KGet
nb: Lenker i %1 – KGet

en: &Select All Filtered
nb: &Velg alle filtrerte

en: D&eselect All Filtered
nb: Frav&elg alle filtrerte

en: Filter Column
nb: Filtrer kolonne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
nb: Identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
nb: Beskrivelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
nb: Versjon:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
nb: URL til logoen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
nb: Språket til fila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
nb: Språk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
nb: Operativsystemer:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
nb: Støttede OS-er, atskilt med komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
nb: Utgiver:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
nb: utgiver

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
nb: Navnet på utgiveren

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
nb: URL til utgiveren

en: Import dropped files
nb: Importer filer som ble sluppet

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
nb: Lag partielle sjekksummer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
nb: Gemerell URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
nb: Lag automatisk sjekksummer for de valgte typene. Husk at dette kan ta en stund.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
nb: Oppgi URL-er her hvis alle de sluppede filene er på den tjeneren og i samme mappe. For hver sluppet fil vil URL-en bestå av den oppgitte delen pluss filnavnet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
nb: Sjekksumtyper:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
nb: Lag sjekksummer:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
nb: Valgfri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
nb: Valgfrie data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
nb: Oppgi informasjon som gjelder alle valgte filer.

en: File Properties
nb: Filegenskaper

en: Enter a filename.
nb: Oppgi et filnavn.

en: The filename exists already, choose a different one.
nb: Filnavnet finnes fra før, velg et annet.

en: Enter at least one URL.
nb: Oppgi minst én URL.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
nb: Påkrevet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
nb: Filnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
nb: Brukte speil:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
nb: Anbefalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
nb: Filstørrelse (i byte):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
nb: Verifisering:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
nb: Valgfri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
nb: Legger til lokale filer, mye informasjon blir lagt inn automatisk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
nb: Legg til lokale filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
nb: Legger til lokale filer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
nb: Generell informasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
nb: Her kan du oppgi valgfri generell informasjon for metalenka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
nb: Opprinnelse:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
nb: Nett-URL til  metalenka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
nb: Dynamisk betyr at oppdaterte metalenker finnes ved «Opprinnelse».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
nb: Dynamisk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
nb: Metalenke publisert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
nb: Dato og klokkeslett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
nb: Tidssoneforskyvning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
nb: Negativ forskyvning:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
nb: Metalenke oppdatert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
nb: Med denne assistenten kan du sette opp metalenker fra grunnen av eller basert på eksisterende metalenker. Mange av feltene er valgfrie eller anbefalt, så fyll ut det du vil. I det minste trengs et lagringssted, minst én fil og én URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
nb: Lagre den opprettede metalenka på:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
nb: Opprett ny metalenke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
nb: Last inn eksisterende metalenke:

en: Create a Metalink
nb: Opprett en metalenke

en: Add at least one file.
nb: Legg til minst én fil.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
nb: Du må sette opp speil for oppføringene med et ikon.

en: General optional information for the metalink.
nb: Generell valgfri informasjon for metalenka.

en: Unable to load: %1
nb: Klarte ikke å laste inn: %1

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
nb: Metalink-fil  versjon 4.0 (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
nb: Metalink-fil versjon 3.0 (*.metalink)

en: Define the saving location.
nb: Oppgi lagringsstedet.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
nb: Filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
nb: Speil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
nb: Antall forbindelser:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
nb: Oppgi en URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
nb: Prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
nb: Valgritt: Preferanse for speilet, 1 høyest, 999999 lavest.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
nb: ikke oppgitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
nb: Sted:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
nb: Speil

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
nb: Prioritet

[ctx: Location = country]
en: Location
nb: Sted

en: Add mirror
nb: Legg til speil

en: Modify the used mirrors
nb: Rediger de brukte speilene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
nb: Trykk-knapp

en: Select at least one source url.
nb: Velg minst én kilde-URL.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
nb: Filer som allerede finnes i gjeldende mappe er markert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
nb: Mål:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
nb: Overføringsgruppe:

en: Rename File
nb: Endre navn på fila

en: Rename %1 to:
nb: Endre navn på %1 til:

en: &Rename
nb: &Gi nytt navn

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
nb: Signatur for %1.

en: This option is not supported for the current transfer.
nb: Dette valget er ikke støttet for den gjeldende overføringen.

en: Load Signature File
nb: Last inn signaturfil

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
nb: Frakoblet OpenPGP ASCII-signatur (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
nb: Frakoblet OpenPGP binær-signatur (*.sig)

en: You need to define a signature.
nb: Du må definere en signatur.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
nb: Fant ikke noe fingeravtrykk, kontroller om signaturen er korrekt eller verifiser nedlastingen.

[ctx: trust level]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: trust level]
en: Undefined
nb: Udefinert

[ctx: trust level]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: trust level]
en: Marginal
nb: Marginalt

[ctx: trust level]
en: Full
nb: Fullstendig

[ctx: trust level]
en: Ultimate
nb: Ytterst

en: The key has been revoked.
nb: Nøkkelen er blitt tilbakekalt.

en: The key is disabled.
nb: Nøkkelen er slått av.

en: The key is invalid.
nb: Nøkkelen er ugyldig.

en: The key is expired.
nb: Nøkkelen er utløpt.

en: The key is not to be trusted.
nb: Nøkkelen må ikke tiltros.

en: The key is to be trusted marginally.
nb: Nøkkelen er marginalt tiltrodd.

en: Trust level of the key is unclear.
nb: Tillitsnivå for nøkkelen er uklart.

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
nb: Verifisert

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
nb: Feilet

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
nb: Forsiktig: Signaturen ikke bekreftet. Enten oppga du feil signatur, eller dataene er endret.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
nb: Verifisering er ikke mulig. Kontroller de oppgitte data, om gpg-agent kjører, eller om du har en Internett-forbindelse (til å hente nøkler).

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
nb: Egenskapen er ikke støttet, for KGet er ikke kompilert med støtte for QPGME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
nb: Har binær PGP-signatur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
nb: ASCII PGP-signatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
nb: Last inn signatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
nb: Verifiser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
nb: Nøkkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
nb: Utsteder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
nb: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
nb: Når opprettet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
nb: Utløper:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
nb: Tillit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Average speed: %1/s
nb: Gjennomsnittlig hastighet: %1/s

en: %1 of %2
nb: %1 av  %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
nb: Kilde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
nb: Tid som gjenstår:

en: Transfer Settings for %1
nb: Overføringsinnstillinger for %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
nb: Det virket ikke å endre målet, målet forblir uendret.

en: Destination unmodified
nb: Mål uendret

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
nb: Overføringsinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
nb: Nedlas&tingsmål:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
nb: &Opplastingsgrense

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
nb: Rediger speilene brukt for nedlasting.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
nb: Speil

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
nb: Verifisering

en: Select columns
nb: Velg kolonner

en: Transfer Details
nb: Detaljer om overføringen

en: Download Manager
nb: Nedlastingshåndterer

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
nb: Hashtype:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
nb: Oppgi en hashnøkkel

en: Add checksum
nb: Legg til sjekksum

en: Transfer Verification for %1
nb: Overføringsverifisering for %1

en: %1 was successfully verified.
nb: %1 ble vellykket verifisert.

en: Verification successful
nb: Verifisering vellykket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
nb: Verifiserer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
nb: Verifiser den ferdige nedlastingen med den valgte sjekksummen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
nb: &Verifiser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
nb: Lukk
