kget - en to nds translation catalogue (665 entries)

en: Pattern
nds: Muster

en: Syntax
nds: Schriefwies

en: Escape sequences
nds: Schuul-Tekenregen

en: Regular expression
nds: Reguleer Utdruck

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
nds: Akschoon utföhren, wenn all Överdregen afslaten sünd:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
nds: KGet utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
nds: Bi't Starten:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
nds: Daallaaden-Tostand wedderherstellen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
nds: All Daalladen anfangen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
nds: All Daalladen anhollen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
nds: Vörgeschicht-Hülpprogramm:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
nds: KDE sien Vörankamen-Beluern bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
nds: All Daalladen enkelt wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
nds: Heel Vörankamen wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
nds: Vörhannen Dateien/Överdregen hanteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
nds: Jümmers nafragen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
nds: Automaatsch ümnömen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
nds: Överschrieven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
nds: Treckteel bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
nds: Animeren anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
nds: Standardornern för Koppeln as Vörslag bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
nds: Na Teel fragen, wenn keen Standardornen angeven sünd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
nds: Ümnömen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
nds: Lüttbild utsöken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
nds: As Daallaadpleger för Konqueror bruken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
nds: Binnen Twischenaflaag na Daallaad-Dateien söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
nds: Op Groot-/Lüttschrieven kieken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
nds: &Högere Prioriteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
nds: Sie&tere Prioriteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
nds: Hööchstgrenz för Daalladen per Koppel

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
nds: Keen Grenz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
nds: Gauheitgrenz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
nds: Globaal &Daallaad-Grenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
nds: Globaal &Hoochlaad-Grenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
nds: Per Överdregen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
nds: Bi afreten Verbinnen nieg tokoppeln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
nds: Tall vun Versöök:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
nds: Wedder tokoppeln na:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
nds:  s

en: Could not open KWallet
nds: De Knipp lett sik nich opmaken.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
nds: Nettböversiet anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
nds: Bruker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
nds: Passwoort:

en: Include
nds: Insluten

en: Exclude
nds: Utsluten

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
nds: De Breed vun de Vörgeschichtansicht ehr Striepen

en: Plugins
nds: Modulen

en: Xml
nds: XML

en: Sqlite
nds: SQLite

en: Turn Off Computer
nds: Den Reekner utmaken

en: Hibernate Computer
nds: Den Reekner infreren

en: Suspend Computer
nds: Den Reekner anhollen

en: Appearance
nds: Utsehn

en: Change appearance settings
nds: De Instellen för't Utsehn topassen

en: Groups
nds: Koppeln

en: Manage the groups
nds: De Koppeln plegen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
nds: Nettwark

en: Network and Downloads
nds: Nettwark un Daalladen

en: Web Interface
nds: Nettböversiet

en: Control KGet over a Network or the Internet
nds: KGet över Nettwark oder Internet stüern

en: Verification
nds: Prööv

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
nds: Inbinnen

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
nds: Verwiedert

en: Advanced Options
nds: Verwiedert Optschonen

en: Transfer Plugins
nds: Överdreegmodulen

en: New Group
nds: Nieg Koppel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
nds: Pröövsummen automaatsch pröven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
nds: Bruukt Pröövsumm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
nds: Swach (gauest)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
nds: Dannig (anraadt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
nds: Bannig dannig (bannig langsam)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
nds: Ünnerschrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
nds: Automaatsch Prööv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
nds: Fehlen Slötels automaatsch daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
nds: Slötelservers:

en: Error
nds: Fehler

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
nds: De Datei is grötter as de tohööchst vun VFAT ünnerstütt Dateigrött.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
nds: "%1" wegdaan, dor weer en leeg Dateigrött angeven.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
nds: Datei

[ctx: size of the download]
en: Size
nds: Grött

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
nds: Pröövsumm

[ctx: signature of a file]
en: Signature
nds: Ünnerschrift

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
nds: Instellen bargt keen Server för't Daalladen vun Slötels. Daalladen wöör afbraken.

en: No key server
nds: Keen Slötelserver

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
nds: Keen bruukbor Slötelserver funnen, keen Slötel daallaadt. Föög de Instellen mehr Slötelservers to, oder start KGet nieg un versöök dat nochmaal.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
nds: Wullt Du dissen Koppel redig wegdoon? "%1"

en: Remove Group
nds: Koppel wegdoon

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
nds: Wullt Du disse Koppeln redig wegdoon?

en: Remove groups
nds: Koppeln wegdoon

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nds: <p>Disse Överdregen wöör de Daalladen-List toföögt:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
nds: Daalladen toföögt

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
nds: <p>Disse Överdregen wöör de Daalladen-List toföögt:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
nds: <p>Disse Överdregen wöörn de Daalladen-List toföögt:</p>

en: My Downloads
nds: De Daalladen

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
nds: Dat gifft de Datei "%1" al.
    Wullt Du ehr överschrieven?

en: Overwrite existing file?
nds: Vörhannen Datei överschrieven?

en: Unable to save to: %1
nds: "%1" lett sik nich sekern

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
nds[0]: <p>Disse URL lett sik nich daalladen. - KGet ünnerstütt dat Protokoll nich:</p>
nds[1]: <p>Disse URL laat sik nich daalladen. - KGet ünnerstütt de Protokollen nich:</p>

en: Protocol unsupported
nds: Protokoll warrt nich ünnerstütt

en: New Download
nds: Nieg Daalladen

en: Enter URL:
nds: Bitte URL ingeven:

en: Malformed URL:
    %1
nds: Leeg URL:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
nds: Leeg URL, Protokoll fehlt:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
nds: Du hest vun disse Steed al en Daalladen afslaten:
    
    %1
    
    Wullt Du em nochmaal daalladen?

en: Download it again?
nds: Nochmaal daalladen?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
nds: Du hest noch en Daalladen vun disse Steed lopen:
    
    %1
    
    Wegdoon un nochmaal daalladen?

en: Delete it and download again?
nds: Wegdoon und nochmaal daalladen?

en: Directory is not writable
nds: Schrieven na Orner nich mööglich

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
nds: Du hest disse Datei al vun en anner Steed daallaadt.
    
    Wullt Du disse daalladen un de annere wegdoon?

en: File already downloaded. Download anyway?
nds: Datei al daallaadt. Liekers daalladen?

en: You are already downloading the same file
nds: Du laadst de sülve Datei al daal

en: File already exists
nds: Gifft de Datei al

en: Internet connection established, resuming transfers.
nds: Tokoppelt. Överdregen warrt wedder opnahmen

en: No internet connection, stopping transfers.
nds: Afkoppelt. Överdregen warrt anhollen

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
nds: %1
    warrt nich wegdaan.
    Dat is en Orner.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
nds: %1
    warrt nich wegdaan.
    Dat is keen lokaal Datei.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nds: <p>Disse Datei is nu heel daallaadt:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
nds: Daalladen afslaten

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nds: <p>Disse Överdregen hett anfungen:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
nds: Daalladen anfungen

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
nds: <p>Bi disse Överdregen hett dat en Fehler geven:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>De Fehlermellen is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: Resolve
nds: Oplösen

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
nds: All Daalladen sünd afslaten, KGet maakt sik nu ut.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
nds: De Reekner maakt sik nu ut, all Daalladen sünd afslaten.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
nds: Utmaken

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
nds: De Reekner warrt op Fastplaat infroren, all Daalladen sünd afslaten.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
nds: An't Infreren

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
nds: De Reekner warrt nu infroren (in't RAM), all Daalladen sünd afslaten.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
nds: An't Inslapen/Infreren

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
nds: Afbreken

en: <p>All transfers have been finished.</p>
nds: <p>All Överdregen sünd afslaten.</p>

en: Downloads completed
nds: Daalladen afslaten

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
nds[0]: KGet laadt %1 Datei daal
nds[1]: KGet laadt %1 Dateien daal

en: KGet Transfer
nds: KGet-Överdregen

en: Error trying to get %1
nds: Fehler bi't Halen vun %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
nds: Slötel för't Pröven vun de Ünnerschrift fehlt. Wullt Du em daalladen?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
nds: De Ünnerschrift för %1 lett sik nich pröven. Kiek na de Överdregeninstellen, wenn Du mehr weten wullt.

en: Signature not verified
nds: Ünnerschrift nich pröövt

en: Downloading....
nds: Bi to daalladen...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
nds: Töövt

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
nds: Anhollen

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
nds: Afbraken

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
nds: Afslaten

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
nds: Teel ännern

en: 1 Item | %1 Items
nds[0]: 1 Indrag
nds[1]: %1 Indrääg

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
nds: Anfangen

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
nds: Anhollen

[ctx: not available]
en: n/a
nds: n.v.

en: Stalled
nds: Töövt

[ctx: name of download]
en: Name
nds: Naam

[ctx: size of download]
en: Size
nds: Grött

[ctx: progress of download]
en: Progress
nds: Vörankamen

[ctx: speed of download]
en: Speed
nds: Gauigkeit

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
nds: Nablieven Tiet

en: Question
nds: Fraag

en: Appl&y to all
nds: För all &bruken

en: No download directory specified.
nds: Keen Daallaadorner angeven

en: Invalid download directory specified.
nds: Leeg Daallaadorner angeven

en: Download directory is not writeable.
nds: Schrieven na Daallaadorner nich mööglich

en: No download destination specified.
nds: Keen Daalladenteel angeven

en: Invalid download destination specified.
nds: Leeg Daalladenteel angeven

en: Download destination is not writeable.
nds: Schrieven na Daalladenteel nich mööglich

en: No URL specified.
nds: Keen Adress angeven

en: Malformed URL.
nds: Leeg Adress

en: Malformed URL, protocol missing.
nds: Leeg Adress, Protokoll fehlt

en: Malformed URL, host missing.
nds: Leeg Adress, Reekner fehlt

en: Invalid download directory specified:
    %1
nds: Leeg Daallaadorner angeven:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
nds: Schrieven na Daallaadorner nich mööglich:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
nds: Leeg Daalladenteel angeven:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
nds: Schrieven na Daalladenteel nich mööglich:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
nds: Leeg Adress, Reekner fehlt:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei al. Wullt Du ehr överschrieven?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
nds: Du hest disse Datei al vun en anner Steed daallaadt.
    Wullt Du disse daalladen un de annere wegdoon?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
nds: Du hest disse Datei al vun en anner Steed daallaadt.
    Wullt Du disse daalladen un de annere wegdoon?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
nds: Du hest vun disse Steed al en Daalladen afslaten: Wullt Du em nochmaal daalladen?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
nds: Du hest noch en Daalladen vun disse Steed lopen:
    Wegdoon un nochmaal daalladen?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei al:
    %1
    Överschrieven?

en: Malformed URLs.
nds: Leeg Adressen

en: Malformed URLs, protocol missing.
nds: Leeg Adressen, Protokoll fehlt

en: Malformed URLs, host missing.
nds: Leeg Adressen, Reekner fehlt

en: Malformed URLs:
    %1
nds: Leeg Adressen:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
nds: Leeg Adressen, Protokoll fehlt:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
nds: Leeg Adressen, Reekner fehlt:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
nds: Teeldateien laat sik nich schrieven:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
nds: Dat gifft de Dateien al. Överschrieven?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
nds: Du hest na disse Steden al verscheden Daalladen afslaten. Nochmaal daalladen?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
nds: Du hest noch verscheden Daalladen na disse Steden lopen.
    Wegdoon un nochmaal daalladen?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
nds: Du hest vun disse Steden al verscheden Daalladen afslaten. Nochmaal daalladen?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
nds: Du hest noch verscheden Daalladen vun disse Steden lopen.
    Wegdoon un nochmaal daalladen?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
nds: Dat gifft de Dateien al:
    %1
    Överschrieven?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
nds: Du hest na disse Steden al verscheden Daalladen afslaten: 
    
    %1
    
     Nochmaal daalladen?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
nds: Du hest noch verscheden Daalladen na disse Steden lopen: 
    
    %1
    
    Wegdoon un nochmaal daalladen?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
nds: Du hest vun disse Steden al verscheden Daalladen afslaten: 
    
    %1
    
    Nochmaal daalladen?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
nds: Du hest noch verscheden Daalladen vun disse Steden lopen:
    
    %1
    
    Wegdoon un nochmaal daalladen?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
nds: Typ

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
nds: Pröövsumm

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
nds: Pröövt

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
nds: Pleger, Schrieverbaas, Autor vun't Torrent-Moduul

en: Core Developer
nds: Hööftschriever

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
nds: Hööftschriever, Autor vun't Utföhrsträng-Moduul

en: Developer
nds: Schriever

en: Google Summer of Code Student
nds: Student bi Google sien Kodeschrievsommer

en: Mms Plugin Author
nds: Schriever vun dat MMS-Moduul

en: Former Developer
nds: Verleden Schriever

en: BTCore (KTorrent) Developer
nds: Schriever vun BTCore (KTorrent)

en: Design of Web Interface
nds: Utsehn vun de Nettböversiet

en: Start KGet with drop target
nds: KGet mit Treckteel starten

en: Start KGet with hidden main window
nds: KGet mit versteken Hööftfinster starten

en: Start KGet without drop target animation
nds: KGet ahn Treckteel-Animeren starten

en: Execute Unit Testing
nds: Eenheitentest utföhren

en: URL(s) to download
nds: URL(s), de Du daalladen wullt

en: &New Download...
nds: &Nieg Daalladen...

en: &Import Transfers...
nds: Överdregen &importeren...

en: &Export Transfers List...
nds: Överdregen-List &exporteren...

en: &Create a Metalink...
nds: En Metalink &opstellen...

en: Top Priority
nds: Hööchst Prioriteet

en: Least Priority
nds: Siet Prioriteet

en: Increase Priority
nds: Högere Prioriteet

en: Decrease Priority
nds: Sietere Prioriteet

en: Set Icon...
nds: Lüttbild fastleggen...

en: Auto-Paste Mode
nds: Automaatsch infögen

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
nds: De Knoop <b>Automaatsch infögen</b> maakt den "Automaatsch Infögen"-Bedrief an un ut.
    Wenn anmaakt, kiekt KGet jümmers wedder na URLs binnen de Twischenaflaag un föögt ehr automaatsch in, wenn dat een finnen deit.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
nds: KGet as Daallaad-Pleger för Konqueror bruken

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
nds: Utsöchte wegdoon

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
nds: All Afslaten wegdoon

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
nds: Utsöchte wegdoon un Dateien wegmaken

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
nds: Utsöcht Indrag nieg daalladen

en: Start All
nds: All starten

en: Start Selected
nds: Utsöchte starten

en: Pause All
nds: All ophollen

en: Stop Selected
nds: Utsöchte anhollen

en: Start
nds: Anfangen

en: Pause
nds: Paus

en: Open Destination
nds: Teel opmaken

en: Open File
nds: Datei opmaken

en: Show Details
nds: Enkelheiten wiesen

en: Copy URL to Clipboard
nds: URL na Twischenaflaag koperen

en: &Transfer History
nds: Ö&verdregen-Vörgeschicht

en: &Group Settings
nds: &Koppelinstellen

en: &Transfer Settings
nds: Ö&verdregen-Instellen

en: Import &Links...
nds: &Links importeren...

en: After downloads finished action
nds: Akschoon na afslaten Daalladen

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
nds: Keen Akschoon

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
nds: Dit is dat eerst Maal, wat Du KGet utföhrst.
    Wullt Du KGet as Daallaad-Pleger för Konqueror bruken?

en: Konqueror Integration
nds: Inbinnen na Konqueror

en: Enable
nds: Inbinnen

en: Do Not Enable
nds: Nich inbinnen

en: All Openable Files
nds: All Dateien, de sik opmaken laat

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
nds: En Reeg Överdregen sünd noch bi to lopen.
    Wullt Du KGet redig utmaken?

en: Confirm Quit
nds: Utmaken beglöven

en: KGet Transfer List
nds: KGet-Överdregenlist:

en: Text File
nds: Textdatei

en: Enter Group Name
nds: Koppelnaam ingeven

en: Group name:
nds: Koppelnaam:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
nds[0]: Wullt Du de utsöchte Överdregen redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du de utsöchten Överdregen redig wegdoon?

en: Confirm transfer delete
nds: Wegdoon vun Överdregen beglöven

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
nds[0]: Wullt Du redig de utsöcht Överdregen mit Dateien wegdoon?
nds[1]: Wullt Du redig de utsöchten Överdregen mit Dateien wegdoon?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
nds: Du hest KGet för en Tiet as Konqueror sien Daallaadpleger utmaakt. Wenn Du dat heel utmaken wullt, kiek binnen "Instellen" -> "Verwiedert" un maak "As Daallaadpleger för Konqueror bruken" ut.

en: The dropped file is a KGet Transfer List
nds: De afleggt Datei is en KGet-Överdregenlist

en: &Download
nds: &Daalladen

en: &Load transfer list
nds: Överdregenlist &laden

en: Advanced Details for %1
nds: Verwiedert Enkelheiten för "%1"

en: Files
nds: Dateien

en: Webseeds
nds: Verdelers

en: Chunk
nds: Block

en: Progress
nds: Vörankamen

en: Peer
nds: Partner

en: Down Speed
nds: Daalaad-Gauheit

en: Number of the chunk
nds: Blocknummer:

en: Download progress of the chunk
nds: Daallaad-Vörankamen vun den Block

en: Which peer we are downloading it from
nds: De Partner, vun den Du den Block daallaadst

en: Download speed of the chunk
nds: Daallaad-Gauigkeit vun den Block

en: Which files the chunk is located in
nds: De Dateien, binnen de de Block liggt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
nds: Blöck

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
nds: Tosamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
nds: Opstunns bi to daalladen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
nds: Daallaadt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
nds: Utslaten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
nds: Över:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
nds: Grött:

[ctx: Open file]
en: Open
nds: Opmaken

en: Download first
nds: Toeerst daalladen

en: Download normally
nds: Normaal daalladen

en: Download last
nds: Tolest daalladen

en: Do Not Download
nds: Nich daalladen

en: Delete File(s)
nds: Datei(en) wegdoon

en: Move File
nds: Datei verschuven

en: Collapse Folder Tree
nds: Ornerboom tosamenfoolden

en: Expand Folder Tree
nds: Ornerboom utfoolden

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nds[0]: Di kaamt all Daten binnen disse Datei weg. Wullt Du dat redig doon?
nds[1]: Di kaamt all Daten binnen disse Dateien weg. Wullt Du dat redig doon?

en: Priority
nds: Prioriteet

en: Preview
nds: Vöransicht

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
nds: % afslaten

[ctx: Download first]
en: First
nds: Eerst

[ctx: Download last]
en: Last
nds: Lest

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: Preview available]
en: Available
nds: Verföögbor

[ctx: Preview pending]
en: Pending
nds: Steiht ut

[ctx: No preview available]
en: No
nds: Keen

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: preview available]
en: Available
nds: Verföögbor

en: Kick Peer
nds: Partner rutsmieten

en: Ban Peer
nds: Partner utsluten

[ctx: Choked]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not choked]
en: No
nds: Nee

[ctx: Snubbed]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not snubbed]
en: No
nds: Nee

[ctx: Interested]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not Interested]
en: No
nds: Nee

[ctx: Interesting]
en: Yes
nds: Jo

[ctx: Not Interesting]
en: No
nds: Nee

en: IP Address
nds: IP-Adress

en: Up Speed
nds: Hoochlaad-Gauheit

en: Choked
nds: Afdrusselt

en: Snubbed
nds: Afwiest

en: Availability
nds: Verföögborkeit

en: DHT
nds: VPT

en: Score
nds: Pünkt

en: Upload Slot
nds: Hoochlaad-Platz

en: Requests
nds: Anfragen

en: Downloaded
nds: Daallaadt

en: Uploaded
nds: Hoochlaadt

en: Interested
nds: Mit Vermaak

en: Interesting
nds: Vermaaklich

en: IP address of the peer
nds: IP-Adress vun den Partner

en: Which client the peer is using
nds: Dat Programm, dat de Partner bruukt

en: Download speed
nds: Daallaad-Gauigkeit

en: Upload speed
nds: Hoochlaad-Gauigkeit

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
nds: Gifft an, wat de Partner Di afdrusselt hett. Hett he dat, stüert he Di keen Daten to.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
nds: "Afwiest" bedüüdt, de Partner hett Di binnen de verleden 2 Minuten keen Daten tostüert.

en: How much of the torrent's data the peer has
nds: Gifft an, wo veel vun den Torrent de Partner hett

en: Whether or not the peer has DHT enabled
nds: Gifft an, wat de Partner VPT anmaakt hett

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
nds: Den Partner sien Pünkt. Dor klamüüstert KTorrent mit ut, wokeen wat tostüert warrt

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
nds: Bloots Partners, de en Hoochlaad-Platz hebbt, kriegt Daten vun Di

en: The number of download and upload requests
nds: De Tall vun Daal- un Hoochlaad-Anfragen

en: How much data we have downloaded from this peer
nds: Gifft an, woveel Daten Du vun dissen Partner daallaadt hest

en: How much data we have uploaded to this peer
nds: Gifft an, woveel Daten Du dissen Partner tostüert hest

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
nds: Gifft an, wat disse Partner Daten vun Di daalladen will

en: Whether we are interested in downloading from this peer
nds: Gifft an, wat Du Daten vun dissen Partner daalladen wullt

en: File
nds: Datei

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
nds: Grött

en: Url
nds: URL

en: Seeders
nds: Verdelers:

en: Leechers
nds: Sugers

en: Times Downloaded
nds: Tall Daallaaden:

en: Next Update
nds: Nakamen Opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
nds: Tracker tofögen

en: Enter the URL of the tracker:
nds: Giff den Tracker sien Adress in:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
nds: Dat gifft al en Tracker mit den Naam <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
nds: Tracker wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
nds: Tracker wesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
nds: Trackers opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
nds: Standardweerten wedderherstellen

en: Speed
nds: Gauigkeit

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
nds: De Verdeler "%1" lett sik nich tofögen, he steiht al op de Verdelerlist.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
nds: De Verdelder "%1" lett sik nich wegmaken, he is keen Deel vun den Torrent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Verdeler, den Du na den Torrent tofögen wullt.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Beacht: </span>Bloots HTTP-Verdelers warrt ünnerstütt.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
nds: Verdelers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
nds: Verdeler wegmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
nds: Statistik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
nds: Verdelers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
nds: Daallaad-Gauigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
nds: Sugers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
nds: Hoochlaad-Gauigkeit:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
nds: Över:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
nds: Born:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
nds: Sekern as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
nds: Hoochlaad-Grenz per Överdregen:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
nds: Keen Grenz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
nds: Daallaad-Grenz per Överdregen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
nds: UTP-Protokoll anmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
nds: Ornern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
nds: Standard-Torrentorner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
nds: Standard-Temporeerorner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
nds: Plaatspieker vörweg towiesen

en: Downloading Torrent File....
nds: Torrent-Datei warrt daallaadt...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
nds: Bi to daalladen...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
nds: Na en privaat Torrent lett sik keen Tracker tofögen.

en: Torrent file does not exist
nds: De Torrent-Datei gifft dat nich.

en: Analyzing torrent....
nds: Torrent warrt ünnersöcht...

en: Cannot initialize port...
nds: Port lett sik nich torechtmaken...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
nds: Bi to verdelen...

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
nds: Torechtmaken vun "libktorrent" nich mööglich. Villicht funkscheneert de Torrent-Ünnerstütten nich.

en: &Advanced Details
nds: &Verwiedert Enkelheiten

en: &Scan Files
nds: &Dateien dörkieken

en: Error scanning data: %1
nds: Fehler bi't Daten-Inlesen: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
nds: Torrent-Daten warrt dörkeken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
nds: Tall vun funnen Blöck:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
nds: Tall vun fehlslaan Blöck:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
nds: Tall vun nich daallaadt Blöck:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
nds: Tall vun daallaadt Blöck:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
nds: Afbreken

en: Append
nds: Anhangen

en: Replace file
nds: Datei utwesseln

en: Replace file-ending
nds: Dateiverwiedern utwesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
nds: Tekenkeed ännern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
nds: Metood:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
nds: Pröövsummtyp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
nds: Resultaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
nds: Beteker

en: Add item
nds: Indrag tofögen

en: %1 would become %2
nds: %1 wöör %2 warrn

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
nds: Tekenkeed ännern

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
nds: Metood ännern

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
nds: Pröövsummtyp

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
nds: List mit verföögbor Söökmaschienen

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
nds: List mit verföögbor Söökmaschienadressen

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
nds: Bi to tokoppeln...

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
nds: De Daalladen (%1) lett sik nich pröven. Wullt Du em richten?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
nds: De Daalladen (%1) lett sik nich pröven. Wullt Du em nieg daalladen?

en: Verification failed.
nds: Prööv fehlslaan

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
nds: De Daalladen lett sik nich pröven. Wullt Du em richten? (Sleit dat Richten fehl, warrt de Datei nieg daallaadt.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
nds: Tall vun op eenmaal daallaadt Dateien:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
nds: Tall vun Spegelservers per Datei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
nds: Tall vun Verbinnen per URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
nds: De Dateien utsöken, de Du daalladen wullt

en: File Selection
nds: Dateiköör

en: Downloading Metalink File....
nds: Metalink-Datei warrt daallaadt...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
nds: Villicht wöör disse Metalink opfrischt. Wullt Du em daalladen?

en: Redownload Metalink
nds: Metalink nieg daalladen

en: Download failed, no working URLs were found.
nds: Daalladen fehlslaan, keen funkscheneren URLs funnen.

en: The download could not be verified, try to repair it?
nds: De Daalladen lett sik nich pröven Wullt Du em richten?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
nds: Naam vun de Söökmaschien:

en: Insert Engine
nds: Söökmaschien tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
nds: Söökmaschinen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
nds: Naam vun de Söökmaschien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
nds: Nieg Söökmaschien...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
nds: Wegmaken

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
nds: An't Lopen...

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
nds: Afslaten

en: Download failed, could not access this URL.
nds: Daalladen fehlslaan, de URL lett sik nich faatkriegen

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
nds: Disse URL lett nich mehr as een Verbinnen to,
    de Daalladen duert wullt wat länger.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
nds: Söökmaschienen bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
nds: Na Pröövinformatschonen söken

en: Failed to write to the file.
nds: De Datei lett sik nich schrieven.

en: Delete Group | Delete Groups
nds[0]: Koppel wegdoon
nds[1]: Koppeln wegdoon

en: Rename Group... | Rename Groups...
nds[0]: Koppel ümnömen...
nds[1]: Koppeln ümnömen...

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
nds: Backig

en: Show Main Window
nds: Hööftfinster wiesen

en: Hide Main Window
nds: Hööftfinster versteken

en: Drop Target
nds: Treckteel

en: You can drag download links into the drop target.
nds: Du kannst Daallaadlinks na't Treckteel trecken

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
nds: %1(%2% %3/%4) Gauigkeit:%5/s

en: Ready
nds: Praat.

en: Group Settings for %1
nds: Koppelinstellen för %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
nds: Koppelinstellen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
nds: All Överdregen mit reguleer Utdrück na dissen Koppel verschuven

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
nds: *Filmen*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
nds: Nich fastleggt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
nds: Hööchst &Hoochladengauheit:

en: Transfer History
nds: Överdregen-Vörgeschicht

en: &Open File
nds: Datei &opmaken

[ctx: The transfer is running]
en: Running
nds: Löppt

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
nds: Anhollen

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
nds: Afbraken

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
nds: Afslaten

en: Source File
nds: Borndatei

en: Destination
nds: Teel

en: Time
nds: Tiet

en: File Size
nds: Dateigrött

en: Less than 1MiB
nds: Weniger as 1 MB

en: Between 1MiB-10MiB
nds: Twischen 1 MB un 10 MB

en: Between 10MiB-100MiB
nds: Twischen 10 MB un 100 MB

en: Between 100MiB-1GiB
nds: Twischen 100 MB un 1 GB

en: More than 1GiB
nds: Mehr as 1 GB

en: Today
nds: Vundaag

en: Last week
nds: Verleden Week

en: Last month
nds: Verleden Maand

en: A long time ago
nds: Vör en lang Tiet

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
nds: Afslaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
nds: Vörgeschicht leddig maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
nds: Ansichten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
nds: Rebeden utsöken:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
nds: Datum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
nds: Reekner

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
nds: Vörgeschicht filtern

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
nds: Utsöchte wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
nds: Daalladen

en: Last Month
nds: Verleden Maand

en: Under 10MiB
nds: Lütter as 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
nds: Twischen 10 un 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
nds: Twischen 50 un 100 MiB

en: More than 100MiB
nds: Mehr as 100 MiB

en: Download again
nds: Nochmaal daalladen

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
nds: Utsöchte wegdoon

en: Open file
nds: Datei opmaken

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
nds: &Daalladen

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
nds: Links &importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
nds: Wiesen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
nds: &Nettinholt wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
nds: Platzhollers sünd för't Filtern verlööft.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
nds: Dateifilter hier ingeven...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
nds: All &kören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
nds: All &afkören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
nds: Köör üm&dreihen

en: Import Links
nds: Links importeren

en: Contains
nds: Bargt

en: Does Not Contain
nds: Bargt nich

en: Images
nds: Biller

en: Audio
nds: Klang

en: Archives
nds: Archiven

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
nds: Mustersyntax

en: Escape Sequences
nds: Schuul-Sequenzen

en: Regular Expression
nds: Reguleer Utdruck

[ctx: name of a file]
en: Name
nds: Naam

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
nds: &Daalladen

en: Auxiliary header
nds: Hülp-Koppreeg

en: File Name
nds: Dateinaam

en: Description
nds: Beschrieven

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
nds: Dateityp

en: Location (URL)
nds: Oort (URL)

en: &Select All Filtered
nds: All Filterte &utsöken

en: D&eselect All Filtered
nds: All filterte &afkören

en: Filter Column
nds: Striep filtern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
nds: Identiteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
nds: Beschrieven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
nds: Verschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
nds: Kennbild:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
nds: URL vun't Kennbild

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
nds: De Datei ehr Spraak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
nds: Spraak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
nds: Bedriefsystemen:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
nds: Ünnerstütt Bedriefsystemen, mit Kommas scheedt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
nds: Apenmaker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
nds: Apenmaker

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
nds: Naam vun den Apenmaker

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
nds: URL na den Apenmaker

en: Import dropped files
nds: Rintrocken Dateien importeren

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
nds: Deel-Pröövsummen opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
nds: Allmeen URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
nds: Bi de utsöchten Typen automaatsch Pröövsummen opstellen. Man dat mag so sien Tiet bruken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
nds: Giff hier URLs in, wenn all rintrocken Dateien op dissen Server un binnen den sülven Orner liggt. För elkeen rintrocken Datei besteiht de URL ut den ingeven Part un den Dateinaam.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
nds: Typen vun de Pröövsummen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
nds: Pröövsummen opstellen:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
nds: Köörwies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
nds: Köörfree Angaven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
nds: Hier bitte Informatschonen ingeven, de för all utsöchte Dateien gellt

en: File Properties
nds: Datei-Egenschappen

en: Enter a filename.
nds: En Dateinaam ingeven

en: The filename exists already, choose a different one.
nds: Dat gifft den Dateinaam al, söök bitte en annern ut.

en: Enter at least one URL.
nds: Tominnst een URL ingeven

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
nds: Nödig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
nds: Dateinaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
nds: Bruukt Spegelservers:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
nds: Anraadt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
nds: Dateigrött (in Bytes):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
nds: Prööv:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
nds: Köörwies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
nds: Föögt lokaal Dateien bi't Tofögen automaatsch en Barg Informatschonen to

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
nds: Lokaal Dateien tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
nds: Lokaal Dateien warrt toföögt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
nds: Allmeen Informatschonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
nds: Hier kannst Du köörwies allmeen Informatschonen för den Metalink ingeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
nds: Born:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
nds: Nettadress na den Metalink

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
nds: Dünaamsch bedüüdt, opfrischt Metalinks laat sik bi "Born" finnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
nds: Dünaamsch:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
nds: Metalink apenmaakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
nds: Datum un Tiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
nds: Tietrebeet-Verscheel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
nds: Negatiev Verscheel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
nds: Metalink opfrischt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
nds: Mit dissen Hölper kannst Du Metalinks nieg opstellen oder op al vörhannen Metalinks opbuen. En Barg vun de Feller sünd köörwies oder bloots anraadt, Du bruukst dor also nix ingeven. Angeven muttst Du man tominnst en Spiekersteed, een Datei un een URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
nds: Opstellt Metalink sekern as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
nds: Nieg Metalink opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
nds: Vörhannen Metalink laden:

en: Create a Metalink
nds: En Metalink opstellen

en: Add at least one file.
nds: Tominnst een Datei tofögen

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
nds: De de Indrääg mit en Lüttbild muttst Du Spegelservers fastleggen.

en: General optional information for the metalink.
nds: Köörwies allmeen Informatschonen för den Metalink

en: Unable to load: %1
nds: Lett sik nich laden: %1

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
nds: Metalink-Datei, Verschoon 4.0 (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
nds: Metalink-Datei, Verschoon 3.0 (*.metalink)

en: Define the saving location.
nds: De Spiekersteed fastleggen

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
nds: Dateien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
nds: Spegelserver:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
nds: Tall vun Verbinnen:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
nds: Bitte URL ingeven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
nds: Prioriteet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
nds: Köörwies de Gööd vun den Spegelserver, 1 is sietst un 999999 hööchst.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
nds: nich angeven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
nds: Steed:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
nds: Spegelserver

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
nds: Prioriteet

[ctx: Location = country]
en: Location
nds: Steed

en: Add mirror
nds: Spegelserver tofögen

en: Modify the used mirrors
nds: De bruukten Spegelservers ännern

en: Select at least one source url.
nds: Du muttst tominnst een Born-URL utsöken.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
nds: Al binnen den aktuellen Orner vörhannen Dateien wöörn markeert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
nds: Teel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
nds: Överdregenkoppel:

en: Rename File
nds: Datei ümnömen

en: Rename %1 to:
nds: Datei "%1" ümnömen to:

en: &Rename
nds: Ü&mnömen

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
nds: Ünnerschrift vun %1

en: This option is not supported for the current transfer.
nds: De lopen Överdregen ünnerstütt disse Optschoon nich.

en: Load Signature File
nds: Ünnerschriftdatei laden

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
nds: Aflööst OpenPGP-ASCII-Ünnerschrift (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
nds: Aflööst OpenPGP-Bineerünnerschrift (*.asc)

en: You need to define a signature.
nds: En Ünnerschrift deit noot.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
nds: Fingerafdruck lett sik nich finnen. Prööv, wat de Ünnerschrift oder de Daalladen nich leeg is.

[ctx: trust level]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: trust level]
en: Undefined
nds: Nich fastleggt

[ctx: trust level]
en: Never
nds: Nienich

[ctx: trust level]
en: Marginal
nds: Deelwies

[ctx: trust level]
en: Full
nds: Vull

[ctx: trust level]
en: Ultimate
nds: Büterst

en: The key has been revoked.
nds: De Slötel wöör torüchropen.

en: The key is disabled.
nds: De Slötel is utmaakt.

en: The key is invalid.
nds: De Slötel is leeg.

en: The key is expired.
nds: De Slötel is aflopen.

en: The key is not to be trusted.
nds: Den Slötel warrt nich troot.

en: The key is to be trusted marginally.
nds: Den Slötel warrt deelwies troot.

en: Trust level of the key is unclear.
nds: Den Slötel sien Totroenstoop is twiefelhaftig.

en: Unlimited
nds: Keen Grenz

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
nds: Pröövt

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
nds: Fehlslaan

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
nds: Wohrschoen: Prööv fehlslaan. Du hest en verkehrt Slötel ingeven, oder de Daten wöörn ännert.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
nds: Keen Prööv mööglich. Prööv de ingeven Daten, wat de GPG-Hölper löppt, oder wat Dien Internetverbinnen (för't Halen vun Slötels) steiht.

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
nds: De Funkschoon warrt nich ünnerstütt, wiel KGet ahn Ünnerstütten för QPGME kompileert wöör.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
nds: Hett bineer PGP-Ünnerschrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
nds: ASCII-PGP-Ünnerschrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
nds: Ünnerschrift laden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
nds: Pröven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
nds: Slötel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
nds: Rutgever:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
nds: Nettpost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
nds: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
nds: Opstellt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
nds: Löppt af:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
nds: Vertroen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
nds: Fingerafdruck:

en: Average speed: %1/s
nds: Dörsnittlich Gauigkeit: %1/s

en: %1 of %2
nds: %1 vun %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
nds: Born:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
nds: Nablieven Tiet:

en: Transfer Settings for %1
nds: Överdreeginstellen för %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
nds: Dat Ännern vun't Teel funkscheneert nich, dat Teel blifft, as't is.

en: Destination unmodified
nds: Teel nich ännert

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
nds: Överdreeg-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
nds: Daalladen&teel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
nds: &Hoochladengrenz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
nds: De bi't Daalladen bruukten Spegelservers ännern

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
nds: Spegelservers

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
nds: Prööv

en: Select columns
nds: Striepen utsöken

en: Transfer Details
nds: Överdregen-Enkelheiten

en: Download Manager
nds: Daallaad-Pleger

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
nds: Pröövsummtyp:

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
nds: Pröövsumm:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
nds: En Hash-Slötel ingeven

en: Add checksum
nds: Pröövsumm tofögen

en: Transfer Verification for %1
nds: Överdregenprööv för %1

en: %1 was successfully verified.
nds: "%1" wöör mit Spood pröövt.

en: Verification successful
nds: Prööv mit Spood afslaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
nds: Bi to pröven:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
nds: De afslaten Daalladen mit de utsöchte Pröövsumm pröven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
nds: &Pröven
