kget - en to ne translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
ne: पुनः प्रयासको सङ्ख्या:

en: Advanced Options
ne: उन्नत विकल्प

en: Malformed URL:
    %1
ne: विकृत यूआरएल:
    %1

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
ne: मेटिरहेको छैन
    %1
    यो डाइरेक्टरी हो ।

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
ne: मेटिरहेको छैन
    %1
    जस्तो कि यो स्थानीय फाइल होइन ।

en: KGet
ne: केडीई गेट

en: Stalled
ne: स्टल गरिएको

en: Start KGet with drop target
ne: छोड्ने लक्ष्यसँग के गेट सुरु गर्नुहोस्

en: URL(s) to download
ne: डाउनलोड गर्न यूआरएल

en: Konqueror Integration
ne: कन्क्वेरर इन्टिगरेसन

en: Enable
ne: सक्षम पार्नुहोस्

en: Do Not Enable
ne: सक्षम नपार्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
ne: फोल्डर
