kget - en to nn translation catalogue (571 entries)

en: Pattern
nn: Mønster

en: Syntax
nn: Syntaks

en: Escape sequences
nn: Skiftsekvensar

en: Regular expression
nn: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
nn: Når alle nedlastingar er fullførte:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
nn: Avslutt KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
nn: Ved oppstart:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
nn: Gjenopprett nedlastingsstatusar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
nn: Start alle nedlastingar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
nn: Stopp alle nedlastingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
nn: Motor for loggføring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
nn: Vis kvar nedlasting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
nn: Vis total framdrift

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
nn: Handling ved filer/nedlastingar som finst frå før

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
nn: Spør alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
nn: Endra namn automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
nn: Skriv over

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
nn: Vis sleppmål

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
nn: Slå på animasjonar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
nn: Spør etter målmappe viss inga standardmappe er vald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
nn: Endra namn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
nn: Vel ikon …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
nn: Bruk som nedlastingshandsamar for Konqueror

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
nn: Overvak utklippstavla etter filer å lasta ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
nn: Skil mellom store og små bokstavar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
nn: &Høgare prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
nn: &Lågare prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
nn: Høgste tal på nedlastingar per gruppe:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
nn: Inga grense

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
nn: Fartsgrenser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
nn: Global &nedlastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
nn: Global &opplastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
nn: Per overføring:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
nn: Kopla til att når tilkoplinga avbrytast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
nn: Tal på nye forsøk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
nn: Kopla til att etter:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
nn:  s

en: Could not open KWallet
nn: Klarte ikkje opna KDE-lommeboka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
nn: Slå på vevgrensesnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
nn: Brukar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
nn: Passord:

en: Include
nn: Ta med

en: Exclude
nn: Utelat

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
nn: Breidda på kolonnane i overføringsloggen.

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: Xml
nn: XML

en: Sqlite
nn: SQLite

en: Turn Off Computer
nn: Slå av maskina

en: Hibernate Computer
nn: Set i dvalemodus

en: Suspend Computer
nn: Set i kvilemodus

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Change appearance settings
nn: Innstillingar for utsjånad

en: Groups
nn: Grupper

en: Manage the groups
nn: Handsam grupper

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
nn: Nettverk

en: Network and Downloads
nn: Nettverk og nedlastingar

en: Web Interface
nn: Vevgrensesnitt

en: Control KGet over a Network or the Internet
nn: Styr KGet over nettverket eller frå veven

en: Verification
nn: Stadfesting

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
nn: Integrering

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
nn: Avansert

en: Advanced Options
nn: Avanserte val

en: Transfer Plugins
nn: Overføringstillegg

en: New Group
nn: Ny gruppe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
nn: Stadfest sjekksummar automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
nn: Sjekksumstyrke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
nn: Svak (raskast)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
nn: Sterk (tilrådd)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
nn: Sterkast (saktast)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature)
en: Signature
nn: Signatur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
nn: Automatisk stadfesting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
nn: Automatisk nedlasting av manglande nøklar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
nn: Nøkkeltenarar:

en: Error
nn: Feil

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
nn: Fila er større enn kva VFAT-formatet støttar.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
nn: Fil

[ctx: size of the download]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
nn: Sjekksum

[ctx: signature of a file]
en: Signature
nn: Signatur

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
nn: Det finst ingen nøkkeltenar i oppsettet, så nedlastinga avbrytast.

en: No key server
nn: Ingen nøkkeltenar

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
nn: Kan ikkje lasta ned nøkkel, då ingen passande nøkkeltenar vart funnen. Legg til tenarar i oppsettet, eller start KGet på nytt og prøv igjen.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna gruppa %1?

en: Remove Group
nn: Fjern gruppe

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna desse gruppene?

en: Remove groups
nn: Fjern grupper

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nn: <p>Denne overføringa er lagd til på overføringslista:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
nn: Nedlasting lagd til

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
nn: <p>Denne overføringa er lagd til på overføringslista:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
nn: <p>Desse overføringane er lagde til på overføringslista:</p>

en: My Downloads
nn: Nedlastingar

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
nn: Fila %1 finst frå før.
    Vil du skriva over ho?

en: Overwrite existing file?
nn: Vil du skriva over fila?

en: Unable to save to: %1
nn: Kan ikkje lagra til %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
nn[0]: <p>Kan ikkje lasta denne adressa, då KGet ikkje støttar protokollen:</p>
nn[1]: <p>Kan ikkje lasta desse adressene, då KGet ikkje støttar protokollane:</p>

en: Protocol unsupported
nn: Protokollen er ikkje støtta

en: New Download
nn: Ny nedlasting

en: Enter URL:
nn: Skriv inn adresse:

en: Malformed URL:
    %1
nn: Adressa er ugyldig:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
nn: Adressa er ugyldig, då ho må innehalda ein protokoll:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
nn: Ei nedlasting frå denne adressa finst alt i overføringslista: 
    
    %1
    
    Vil du lasta ho ned på nytt?

en: Download it again?
nn: Vil du lasta ned på nytt?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
nn: Det pågår alt ei nedlasting frå denne adressa: 
    
    %1
    
    Vil du sletta fila og lasta ned på nytt?

en: Delete it and download again?
nn: Sletta fila og lasta ned på nytt?

en: Directory is not writable
nn: Kan ikkje skriva til mappa

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
nn: Fila er alt lasta ned frå ei anna adresse.
    
    Vil du sletta fila og lasta ned frå den nye adressa?

en: File already downloaded. Download anyway?
nn: Fila er alt lasta ned. Vil du lasta ho ned på nytt?

en: You are already downloading the same file
nn: Du held alt på å lasta ned denne fila

en: File already exists
nn: Fila finst frå før

en: Internet connection established, resuming transfers.
nn: Kopla til internett, så overføringane held fram.

en: No internet connection, stopping transfers.
nn: Ikkje kopla til internett, så overføringane stoppar.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
nn: Slettar ikkje
    %1
    då det er ei mappe.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
nn: Slettar ikkje
    %1
    då det ikkje er ei lokal fil.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nn: <p>Denne fila er ferdig nedlasta:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
nn: Nedlastinga er fullført

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
nn: <p>Denne overføringa er starta:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
nn: Nedlastinga er starta

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
nn: <p>Det oppstod ein feil med denne overføringa:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Feilmeldinga er:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
nn: KGet vert no avslutta, då alle nedlastingane er fullførte.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
nn: Maskina vert no slått av, då alle nedlastingane er fullførte.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
nn: Slår av maskina

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
nn: Maskina går no i kvilemodus, då alle nedlastingane er fullførte.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
nn: Maskina går i dvalemodus

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
nn: Maskina går no i kvilemodus til minnet, då alle nedlastingane er fullførte.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
nn: Maskina går i kvilemodus

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
nn: Avbryt

en: <p>All transfers have been finished.</p>
nn: <p>Alle overføringane er fullførte.</p>

en: Downloads completed
nn: Nedlastingane er fullførte

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
nn[0]: KGet lastar ned %1 fil
nn[1]: KGet lastar ned %1 filer

en: KGet Transfer
nn: KGet-overføringar

en: Error trying to get %1
nn: Feil ved lasting av %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
nn: Nøkkelen som kan stadfesta signaturen manglar. Vil du lasta han ned?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
nn: Klarte ikkje stadfesta signaturen til %1. Sjå overføringsinnstillingane for meir informasjon.

en: Signature not verified
nn: Signaturen er ikkje stadfesta

en: Downloading....
nn: Lastar ned …

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
nn: Forseinka

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
nn: Stoppa

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
nn: Avbroten

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
nn: Fullført

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
nn: Endrar mål

en: 1 Item | %1 Items
nn[0]: Eitt element
nn[1]: %1 element

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
nn: Stopp

[ctx: not available]
en: n/a
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Stalled
nn: Stoppa opp

[ctx: name of download]
en: Name
nn: Namn

[ctx: size of download]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: progress of download]
en: Progress
nn: Framdrift

[ctx: speed of download]
en: Speed
nn: Fart

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
nn: Tid att

en: Question
nn: Spørsmål

en: No download directory specified.
nn: Inga nedlastingsmappe er vald.

en: Invalid download directory specified.
nn: Den valde nedlastingsmappa er ugyldig.

en: Download directory is not writeable.
nn: Kan ikkje skriva til nedlastingsmappa.

en: No download destination specified.
nn: Inga nedlastingsplassering er vald.

en: Invalid download destination specified.
nn: Den valde nedlastingsplasseringa er ugyldig.

en: Download destination is not writeable.
nn: Kan ikkje skriva til nedlastingsplasseringa.

en: No URL specified.
nn: Inga nettadresse er vald.

en: Malformed URL.
nn: Adressa er ugyldig.

en: Malformed URL, protocol missing.
nn: Adresser må innehalda protokollar.

en: Malformed URL, host missing.
nn: Adresser må innehalda vertsnamn.

en: Invalid download directory specified:
    %1
nn: Den valde nedlastingsmappa er ugyldig:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
nn: Kan ikkje skriva til nedlastingsmappa:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
nn: Den valde nedlastingsplasseringa er ugyldig:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
nn: Kan ikkje skriva til nedlastingsplasseringa:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
nn: Adressa er ugyldig, då ho må innehalda eit vertsnamn:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
nn: Fila finst frå før. Vil du skriva over ho?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
nn: Fila er alt lasta ned frå ei anna adresse.
    Vil du sletta fila og lasta ned frå den nye adressa?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
nn: Denne fila lastast ned frå ei anna adresse.
    Vil du sletta fila og lasta ned frå den nye adressa?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
nn: Det finst ei fullført nedlasting med opphav i adressa. Vil du lasta ned frå ho på nytt?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
nn: Det lastast alt ned frå adressa.
    Vil du sletta nedlastinga og starta ho på nytt?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
nn: Fila %1
    finst frå før
    Vil du skriva over ho?

en: Malformed URLs.
nn: Adressene er ugyldige.

en: Malformed URLs, protocol missing.
nn: Adresser må innehalda protokollar.

en: Malformed URLs, host missing.
nn: Adresser må innehalda vertsnamn.

en: Malformed URLs:
    %1
nn: Adressene er ugyldige:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
nn: Adressene er ugyldige, då dei må innehalda protokollar:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
nn: Adressene er ugyldige, då dei må innehalda vertsnamn:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
nn: Kan ikkje skriva til plasseringane:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
nn: Filene finst frå før. Vil du skriva over dei?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
nn: Det finst fullførte nedlastingar ved dei plasseringane. Vil du lasta ned filene på nytt?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
nn: Det lastast alt ned til dei plasseringane.
    Vil du sletta nedlastingane og starta dei ned på nytt?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
nn: Det finst fullførte nedlastingar med opphav i dei same adressene. Vil du lasta ned frå dei på nytt?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
nn: Det lastast alt ned frå dei adressene.
    Vil du sletta nedlastingane og starta dei på nytt?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
nn: Filene finst frå før:
    %1
    Vil du skriva over dei?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
nn: Det finst fullførte nedlastingar ved desse plasseringane: 
    
    %1
    
     Vil du lasta ned filene på nytt?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
nn: Det lastast alt ned til desse plasseringane: 
    
    %1
    
    Vil du sletta nedlastingane og starta dei ned på nytt?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
nn: Det finst fullførte nedlastingar med opphav i dei same adressene: 
    
    %1
    
    Vil du lasta ned frå dei på nytt?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
nn: Det lastast alt ned frå desse adressene: 
    
    %1
    
    Vil du sletta nedlastingane og starta dei på nytt?

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
nn: Resultat

en: An advanced download manager by KDE
nn: Ein avansert nedlastingshandsamar frå KDE

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
nn: © 2005–2014 KGet-utviklarane
    © 2001–2002 Patrick Charbonnier
    © 2002 Carsten Pfeiffer
    © 1998–2000 Matej Koss

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
nn: Vedlikehaldar, hovudutviklar, opphavsperson til programtillegg for Bittorrent

en: Core Developer
nn: Hovudutviklar

en: Developer
nn: Utviklar

en: Google Summer of Code Student
nn: Google Summer of Code-student

en: Mms Plugin Author
nn: Opphavsperson til programtillegg for MMS

en: Former Developer
nn: Tidlegare utviklar

en: BTCore (KTorrent) Developer
nn: Utviklar av BTCore (KTorrent)

en: Design of Web Interface
nn: Utforming av vevgrensesnitt

en: Start KGet with drop target
nn: Start KGet med sleppmål.

en: Start KGet with hidden main window
nn: Start med hovudvindauget minimert til systemtrauet.

en: Start KGet without drop target animation
nn: Start KGet utan sleppmålsanimasjon.

en: Execute Unit Testing
nn: Køyr einingstesting.

en: URL(s) to download
nn: Last ned adresse(r).

en: &New Download...
nn: &Ny nedlasting …

en: &Import Transfers...
nn: &Importer overføringsliste …

en: &Export Transfers List...
nn: &Eksporter overføringsliste …

en: Top Priority
nn: Høgaste prioritet

en: Least Priority
nn: Lågaste prioritet

en: Increase Priority
nn: Høgare prioritet

en: Decrease Priority
nn: Lågare prioritet

en: Set Icon...
nn: Vel ikon …

en: Auto-Paste Mode
nn: Lim inn automatisk

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
nn: Knappen <b>Lim inn automatisk</b> slår på/av automatisk innliming frå utklippstavla.
    Viss knappen er slått på, følgjer KGet med på utklippstavla og limer inn lenkjer i programmet automatisk.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
nn: Bruk som nedlastingshandsamar for Konqueror

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
nn: Fjern

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
nn: Fjern alle fullførte

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
nn: Fjern og slett filer

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
nn: Last ned på nytt

en: Start All
nn: Start alle

en: Start Selected
nn: Start

en: Pause All
nn: Set alle på pause

en: Stop Selected
nn: Stopp

en: Open Destination
nn: Opna plassering

en: Open File
nn: Opna fil

en: Show Details
nn: Vis detaljar

en: Copy URL to Clipboard
nn: Kopier adresse til utklippstavla

en: &Transfer History
nn: Overførings&logg

en: &Group Settings
nn: Gruppe&innstillingar

en: &Transfer Settings
nn: Overførings&innstillingar

en: Import &Links...
nn: Importer &lenkjer …

en: After downloads finished action
nn: Handling ved fullførte nedlastingar

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
nn: Inga handling

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
nn: Dette er første gongen du startar KGet.
    Ønskjer du å gjera KGet til standard nedlastingshandsamar for Konqueror?

en: Konqueror Integration
nn: Konqueror-integrering

en: Enable
nn: Ja

en: Do Not Enable
nn: Nei

en: All Openable Files
nn: Støtta filer

[ctx: window title including overall download progress in percent]
en: KGet - %1%
nn: KGet – %1 %

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
nn: Det finst aktive overføringar.
    Er du sikker på at du vil avslutta KGet?

en: Confirm Quit
nn: Stadfest avslutting

en: KGet Transfer List
nn: KGet-overføringsliste

en: Text File
nn: Tekstfil

en: Enter Group Name
nn: Skriv inn gruppenamn

en: Group name:
nn: Gruppenamn:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
nn[0]: Er du sikker på at du vil fjerna den valde overføringa frå lista?
nn[1]: Er du sikker på at du vil fjerna dei valde overføringane frå lista?

en: Confirm transfer delete
nn: Stadfest

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
nn[0]: Er du sikker på at du vil fjerna den valde overføringa og sletta filene?
nn[1]: Er du sikker på at du vil fjerna dei valde overføringane og sletta filene?

en: The dropped file is a KGet Transfer List
nn: Fila du sleppte er ei KGet-overføringsliste

en: &Download
nn: &Last ned

en: &Load transfer list
nn: &Opna overføringsliste

en: Advanced Details for %1
nn: Avanserte detaljar for %1

en: Files
nn: Filer

en: Trackers
nn: Deltakarsentralar

en: Webseeds
nn: Vevkjelder

en: Chunk
nn: Blokk

en: Progress
nn: Framdrift

en: Peer
nn: Deltakar

en: Down Speed
nn: Nedlastingsfart

en: Number of the chunk
nn: Blokktalet

en: Download progress of the chunk
nn: Framdrift for nedlastinga av blokka

en: Which peer we are downloading it from
nn: Kva for deltakar det vert lasta ned frå

en: Download speed of the chunk
nn: Nedlastingsfart for blokka

en: Which files the chunk is located in
nn: Kva for filer blokka er ein del av

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
nn: Blokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
nn: Totalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
nn: Lastar ned no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
nn: Lasta ned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
nn: Ikkje medrekna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
nn: Venstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
nn: Storleik:

[ctx: Open file]
en: Open
nn: Opna

en: Download first
nn: Last ned først

en: Download normally
nn: Last ned som vanleg

en: Download last
nn: Last ned til slutt

en: Do Not Download
nn: Ikkje last ned

en: Delete File(s)
nn: Slett fil(er)

en: Move File
nn: Flytt fil

en: Collapse Folder Tree
nn: Fald saman mappetreet

en: Expand Folder Tree
nn: Utvid mappetreet

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
nn[0]: Du vil mista alle dataa i denne fila. Er du sikker på at du vil halda fram?
nn[1]: Du vil mista alle dataa i desse filene. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Priority
nn: Prioritet

en: Preview
nn: Førehandsvising

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
nn: % ferdig

[ctx: Download first]
en: First
nn: Først

[ctx: Download last]
en: Last
nn: Sist

[ctx: Preview available]
en: Available
nn: Tilgjengeleg

[ctx: Preview pending]
en: Pending
nn: Ventar

[ctx: No preview available]
en: No
nn: Nei

en: %1 %
nn: %1 %

[ctx: preview available]
en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Kick Peer
nn: Fjern deltakar

en: Ban Peer
nn: Utesteng deltakar

[ctx: Choked]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not choked]
en: No
nn: Nei

[ctx: Snubbed]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not snubbed]
en: No
nn: Nei

[ctx: Interested]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not Interested]
en: No
nn: Nei

[ctx: Interesting]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: Not Interesting]
en: No
nn: Nei

en: IP Address
nn: IP-adresse

en: Client
nn: Klient

en: Up Speed
nn: Opplastingsfart

en: Choked
nn: Forhindra

en: Snubbed
nn: Ignorert

en: Availability
nn: Tilgjenge

en: Score
nn: Poeng

en: Upload Slot
nn: Opplastingsplass

en: Requests
nn: Førespurnadar

en: Downloaded
nn: Lasta ned

en: Uploaded
nn: Lasta opp

en: Interested
nn: Interessert

en: Interesting
nn: Interessant

en: IP address of the peer
nn: IP-adressa til deltakaren

en: Which client the peer is using
nn: Kva for klient deltakaren brukar

en: Download speed
nn: Nedlastingsfart

en: Upload speed
nn: Opplastingsfart

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
nn: Om deltakaren forhindrar deg eller ikkje. Du får ikkje tilsendt data viss deltakaren forhindrar deg i det.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
nn: «Ignorert» tyder at deltakaren ikkje har sendt deg data dei siste to minutta

en: How much of the torrent's data the peer has
nn: Kor mykje data deltakaren har av torrenten

en: Whether or not the peer has DHT enabled
nn: Om DHT er i bruk for torrenten eller ikkje

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
nn: Poengsummen til deltakaren. KTorrent brukar denne til å avgjera om det skal lastast opp til han eller ikkje.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
nn: Berre deltakarar som har ein opplastingsplass får data av deg

en: The number of download and upload requests
nn: Talet på førespurnadar om ned- og opplasting

en: How much data we have downloaded from this peer
nn: Kor mykje data du har lasta ned frå denne deltakaren

en: How much data we have uploaded to this peer
nn: Kor mykje data du har lasta opp til denne deltakaren

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
nn: Om deltakaren er interessert i å lasta ned data frå deg

en: Whether we are interested in downloading from this peer
nn: Om du er interessert i å lasta ned data frå denne deltakaren

en: File
nn: Fil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
nn: Storleik

en: Url
nn: Adresse

en: Seeders
nn: Delarar

en: Leechers
nn: Nedlastarar

en: Times Downloaded
nn: Gongar lasta ned

en: Next Update
nn: Neste oppdatering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
nn: Legg til deltakarsentral

en: Enter the URL of the tracker:
nn: Skriv inn adressa til deltakarsentralen:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
nn: Det finst allereie ein deltakarsentral med namn <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
nn: Fjern deltakarsentral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
nn: Byt deltakarsentral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
nn: Oppdater deltakarsentralane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
nn: Tilbakestill til standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
nn: Adresse

en: Speed
nn: Fart

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
nn: Du kan ikkje leggja til vevkjelda «%1», då ho allereie er på lista over vevkjelder.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
nn: Du kan ikkje fjerna vevkjelda «%1», då ho er ein del av torrenten.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vevkjelde som skal leggjast til i torrenten.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Merk: </span>Berre http-vevkjelder er støtta.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
nn: Legg til vevkjelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
nn: Fjern vevkjelde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
nn: Statistikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
nn: Delarar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
nn: Nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
nn: Nedlastarar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
nn: Opplastingsfart:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
nn: Venstre:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
nn: Alle:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
nn: Kjelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
nn: Lagrar til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
nn: Opplastingsgrense per overføring:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
nn: Inga grense

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
nn: Nedlastingsgrense per overføring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
nn: Bruk UTP-protokollen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
nn: Mapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
nn: Standard mappe for lagring av mellombelsfiler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
nn: Reserver diskplass

en: Downloading Torrent File....
nn: Lastar ned torrentfil …

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
nn: Lastar ned …

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
nn: Kan ikkje leggja til ein deltakarsentral i ein privat torrent.

en: Torrent file does not exist
nn: Torrentfil finst ikkje

en: Analyzing torrent....
nn: Analyserer torrent …

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
nn: Deler …

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
nn: Klarte ikkje lasta libktorrent, så det kan henda Bittorrent-støtta ikkje vil fungere.

en: &Advanced Details
nn: &Avanserte detaljar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
nn: Tal på blokker som vart funne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
nn: Tal på blokker med feil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
nn: Tal på blokker som ikkje vart lasta ned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
nn: Tal på blokker som vart lasta ned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
nn: Avbryt

en: Append
nn: Legg til filnamn

en: Replace file
nn: Byt ut filnamn

en: Replace file-ending
nn: Byt ut filetternamn

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
nn: Koplar til …

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
nn: Klarte ikkje stadfesta nedlastinga (%1). Vil du reparera ho?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
nn: Klarte ikkje stadfesta nedlastinga (%1). Vil du lasta ned på nytt?

en: Verification failed.
nn: Feil ved stadfesting.

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
nn: Klarte ikkje stadfesta nedlastinga. Nedlastinga startast på nytt viss reparering mislukkast. Vil du reparera nedlastinga?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
nn: Talet på samtidige nedlastingar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
nn: Talet på tilkoplingar per nettadresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
nn: Vel filene du vil lasta ned.

en: File Selection
nn: Filval

en: Downloading Metalink File....
nn: Lastar ned metalenkje …

en: Redownload Metalink
nn: Last ned metalenkje på nytt

en: The download could not be verified, try to repair it?
nn: Klarte ikkje stadfesta nedlastinga. Vil du reparera ho?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
nn: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
nn: Søkjemotorar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
nn: Ny motor …

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
nn: Fullført

en: Download failed, could not access this URL.
nn: Feil ved nedlasting: Klarte ikkje henta nettadressa.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
nn: Nettadressa tillet ikkje samtidige tilkoplingar.
    Nedlastinga tek lengre tid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
nn: Bruk søkjemotorar

en: Failed to write to the file.
nn: Klarte ikkje skriva til fila.

en: Delete Group | Delete Groups
nn[0]: Fjern gruppe
nn[1]: Fjern grupper

en: Rename Group... | Rename Groups...
nn[0]: Endra namn på gruppe …
nn[1]: Endra namn på grupper …

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
nn: Sett fast

en: Show Main Window
nn: Vis hovudvindauget

en: Hide Main Window
nn: Gøym hovudvindauget

en: Drop Target
nn: Sleppmål

en: You can drag download links into the drop target.
nn: Du kan dra nedlastingslenkjer til sleppmålet.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
nn: %1(%2 % %3/%4) Speed:%5/s

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size, %5 status]
en: %1(%2% %3/%4) %5
nn: %1(%2 % %3/%4) %5

en: Ready
nn: Klar

en: Group Settings for %1
nn: Gruppeinnstillingar for %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
nn: Gruppeinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
nn: &Standard mappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
nn: &Regulært uttrykk:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
nn: *film*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
nn: Ikkje vald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
nn: Høgste &nedlastingsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
nn: Høgste &opplastingsfart:

en: Transfer History
nn: Overførings&logg

en: &Open File
nn: &Opna fil

[ctx: The transfer is running]
en: Running
nn: Køyrer

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
nn: Stoppa

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
nn: Avbroten

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
nn: Fullført

en: Source File
nn: Kjeldefil

en: Destination
nn: Mål

en: Time
nn: Tid

en: File Size
nn: Filstorleik

en: Less than 1MiB
nn: Mindre enn 1 MiB

en: Between 1MiB-10MiB
nn: Mellom 1 MiB og 10 MiB

en: Between 10MiB-100MiB
nn: Mellom 10 MiB og 100 MiB

en: Between 100MiB-1GiB
nn: Mellom 100 MiB og 1 GiB

en: More than 1GiB
nn: Større enn 1 GiB

en: Today
nn: I dag

en: Last week
nn: Førre veke

en: Last month
nn: Førre månad

en: A long time ago
nn: For lenge sidan

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
nn: Fullført

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
nn: Tøm logg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
nn: Visingsmodusar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
nn: Dato

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
nn: Vert

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
nn: Filtrer loggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
nn: Last ned

en: Last Month
nn: Førre månad

en: Under 10MiB
nn: Under 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
nn: Mellom 10 MiB og 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
nn: Mellom 50 MiB og 100 MiB

en: More than 100MiB
nn: Større enn 100 MiB

en: Download again
nn: Last ned på nytt

en: Open file
nn: Opna fil

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
nn: &Nedlastingar

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
nn: F&il med lenkjer du vil importera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
nn: &Importer lenkjer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
nn: Vis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
nn: Vis &vevinnhald

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
nn: Du kan bruka jokerteikn for å filtrera.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
nn: Filtrer filer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
nn: &Merk alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
nn: &Fjern all merking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
nn: &Omvend merking

en: Import Links
nn: Importer lenkjer

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does Not Contain
nn: Inneheld ikkje

en: All
nn: Alle

en: Videos
nn: Videoar

en: Images
nn: Bilete

en: Audio
nn: Lyd

en: Archives
nn: Arkiv

en: Regular Expression
nn: Regulært uttrykk

[ctx: name of a file]
en: Name
nn: Namn

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
nn: &Last ned

en: File Name
nn: Filnamn

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
nn: Filtype

en: Location (URL)
nn: Plassering (adresse)

en: &Select All Filtered
nn: &Merk alle filtrerte

en: D&eselect All Filtered
nn: &Fjern all merking for filtrerte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
nn: Versjon:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
nn: Adresse til logo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
nn: Språket til fila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
nn: Språk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
nn: Operativsystem:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
nn: Støtta operativsystem. Skil med komma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
nn: Opphavsrett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
nn: Namn:

en: Import dropped files
nn: Importer sleppte filer

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
nn: Typar sjekksummar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
nn: Lag sjekksummar:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
nn: Valfritt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
nn: Valfrie data:

en: File Properties
nn: Fileigenskapar

en: Enter a filename.
nn: Skriv inn filnamn.

en: The filename exists already, choose a different one.
nn: Det finst alt ei fil med dette namnet. Vel eit anna namn.

en: Enter at least one URL.
nn: Skriv inn minst ei adresse.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
nn: Påkravd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
nn: Brukte kjelder:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
nn: Tilrådd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
nn: Filstorleik (i byte):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
nn: Stadfesting:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
nn: Valfritt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
nn: Alle lokale filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
nn: Legg til lokale filer …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
nn: Generell informasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
nn: Her kan du skriva inn valfri informasjon om metalenkja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
nn: Opphav:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
nn: Vevadresse til metalenkja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
nn: Dynamisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
nn: Dato og klokkeslett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
nn: Tidsforskyving:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
nn: Lagra metalenkja i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
nn: Opprett metalenkje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
nn: Last inn eksisterande metalenkje:

en: Create a Metalink
nn: Opprett metalenkje

en: Add at least one file.
nn: Legg til minst éi fil.

en: Unable to load: %1
nn: Klarte ikkje lasta: %1

en: Define the saving location.
nn: Vel lagringsplassering.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
nn: Filer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
nn: Kjelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
nn: Tal på tilkoplingar:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
nn: Skriv inn ei adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
nn: Prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
nn: Valfritt: Prioriteten til kjelda. 1 er høgaste, 999999 er lågaste.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
nn: ikkje vald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
nn: Plassering:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
nn: Kjelde

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
nn: Prioritet

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
nn: Tilkoplingar

[ctx: Location = country]
en: Location
nn: Plassering

en: Add mirror
nn: Legg til kjelde

en: Modify the used mirrors
nn: Endra kjeldene som er i bruk

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
nn: Filer som finst frå før i den gjeldande mappa er merkte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
nn: Mål:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
nn: Overføringsgruppe:

en: Rename File
nn: Endra namn på fil

en: Rename %1 to:
nn: Endra namn på %1

en: &Rename
nn: &Endra namn

[ctx: trust level]
en: Never
nn: Aldri

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
nn: Stadfesta

en: Average speed: %1/s
nn: Gjennomsnittsfart: %1/s

en: %1 of %2
nn: %1 av %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
nn: Kjelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
nn: Tid att

en: Transfer Settings for %1
nn: Overføringsinnstillingar for %1

en: Destination unmodified
nn: Målet ikkje endra

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
nn: Overføringsinnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
nn: Nedlastingsplassering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
nn: &Opplastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
nn: &Nedlastingsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
nn: &Høgste deleforhold:

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
nn: Kjelder

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
nn: Stadfesting

en: Select columns
nn: Vel kolonnar

en: Transfer Details
nn: Overføringsdetaljar

en: Download Manager
nn: Nedlastingshandsamar

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
nn: Sjekksumtype:

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
nn: Sjekksum:

en: Add checksum
nn: Legg til sjekksum

en: %1 was successfully verified.
nn: %1 er stadfesta.

en: Verification successful
nn: Stadfesting fullført.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
nn: Stadfestar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
nn: Stadfest den fullførte nedlastinga med den valde sjekksummen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
nn: &Stadfest

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
nn: Lukk
