kget - en to oc translation catalogue (76 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
oc: Activar las animacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
oc: Renommar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
oc: Pòrt :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
oc: Mot de pas :

en: Plugins
oc: Ajustons

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Groups
oc: Grops

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
oc: Ret

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
oc: A_vançat

en: Overwrite existing file?
oc: Remplaçar lo fichièr existent ?

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
oc: Arrestat

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
oc: Abandonat

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
oc: Terminat

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
oc: Aviar

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
oc: Arrestar

[ctx: name of download]
en: Name
oc: Nom

[ctx: status of download]
en: Status
oc: Estatut

[ctx: size of download]
en: Size
oc: Talha

[ctx: progress of download]
en: Progress
oc: Avançament

[ctx: speed of download]
en: Speed
oc: Velocitat

en: Developer
oc: Desvolopaire

en: Open File
oc: Dobrir un fichièr

en: Show Details
oc: Visualizar los detalhs

en: Enable
oc: Activar

en: Files
oc: Fichièrs

en: Progress
oc: Avançament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
oc: Talha :

[ctx: Open file]
en: Open
oc: Dobrir

en: Do Not Download
oc: Telecargar pas

en: Move File
oc: Desplaçar fichièr

en: Priority
oc: Prioritat

en: Preview
oc: Ulhada

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
oc: % acabat

[ctx: Download first]
en: First
oc: Primièr

[ctx: Download last]
en: Last
oc: Darrièr

[ctx: Preview available]
en: Available
oc: Disponible

[ctx: No preview available]
en: No
oc: Non

[ctx: preview available]
en: Available
oc: Disponible

[ctx: Snubbed]
en: Yes
oc: Òc

[ctx: Not snubbed]
en: No
oc: Non

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Availability
oc: Disponibilitat

en: Score
oc: Marca

en: Downloaded
oc: Descargat

en: Interesting
oc: Interessant

en: File
oc: Fichièr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
oc: Talha

en: Status
oc: Estatut

en: Next Update
oc: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
oc: Restaurar las valors per defaut

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
oc: Esquèrra:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
oc: Totes :

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
oc: Sorga :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: KiB
oc: ko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
oc: Repertòris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
oc: Anullar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
oc: Mòde :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
oc: URL :

en: Destination
oc: Destinacion

en: Time
oc: Ora

en: Today
oc: Uèi

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
oc: Terminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
oc: Voidar l'istoric

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
oc: Òste

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
oc: Telecargar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
oc: &Ajuda

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
oc: Visualizar :

en: File Name
oc: Nom de fichièr

en: Description
oc: Descripcion

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
oc: Tipe de fichièr

[ctx: trust level]
en: Never
oc: Jamai

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
oc: Sorga :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
oc: Estat :
