kget - en to pa translation catalogue (236 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
pa: ਸਿਸਟਮ ਟਰੇ ਆਈਕਾਨ ਚਾਲੂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
pa: ਕੇ-ਗੈੱਟ ਬੰਦ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਸਮੇਂ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਹਾਲਤ ਮੁੜ-ਸਟੋਰ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
pa: ਸਭ ਡਾਊਨਲੋਡ ਸ਼ੁਰੂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
pa: ਸਭ ਡਾਊਨਲੋਡ ਰੋਕੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
pa: ਅਤੀਤ ਬੈਕਐਂਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਯੋਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
pa: ਨਾਂ ਬਦਲੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
pa: ਆਈਕਾਨ ਚੁਣੋ...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
pa: ਗਤੀ ਲਿਮਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
pa: ਪ੍ਰੀ ਟਰਾਂਸਫਰ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
pa: ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸਾਂ ਦੀ ਗਿਣਤੀ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
pa: ਵੈੱਬ ਇੰਟਰਫੇਸ ਯੋਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
pa: ਪੋਰਟ:

en: Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨਾਂ

en: Turn Off Computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Appearance
pa: ਦਿੱਖ

en: Change appearance settings
pa: ਦਿੱਖ ਸੈਟਿੰਗ ਬਦਲੋ

en: Groups
pa: ਗਰੁੱਪ

en: Manage the groups
pa: ਗਰੁੱਪ ਪਰਬੰਧ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Network and Downloads
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਅਤੇ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: Web Interface
pa: ਵੈੱਬ ਇੰਟਰਫੇਸ

en: Verification
pa: ਜਾਂਚ

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: Advanced Options
pa: ਤਕਨੀਕੀ ਚੋਣ

en: Transfer Plugins
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ ਪਲੱਗਇਨ

en: New Group
pa: ਨਵਾਂ ਗਰੁੱਪ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਜਾਂਚ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

[ctx: file in a filesystem]
en: File
pa: ਫਾਇਲ

[ctx: status of the download]
en: Status
pa: ਹਾਲਤ

[ctx: size of the download]
en: Size
pa:  ਅਕਾਰ

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
pa: ਚੈਕਸਮ

[ctx: signature of a file]
en: Signature
pa: ਦਸਤਖਤ

en: Remove Group
pa: ਗਰੁੱਪ ਹਟਾਓ

en: Remove groups
pa: ਗਰੁੱਪ ਹਟਾਓ

en: My Downloads
pa: ਮੇਰੇ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
pa: ਫਾਇਲ %1 ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।
    ਉੱਤੇ ਲਿਖਣਾ?

en: Overwrite existing file?
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਫਾਇਲ ਉੱਤੇ ਲਿਖਣਾ?

en: Unable to save to: %1
pa: ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: %1

en: Protocol unsupported
pa: ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ

en: New Download
pa: ਨਵਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: Enter URL:
pa: URL ਦਿਓ:

en: Malformed URL:
    %1
pa: ਗਲਤ URL:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
pa: ਗਲਤ URL, ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ:
    %1

en: Download it again?
pa: ਕੀ ਮੁੜ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨਾ?

en: Directory is not writable
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਲਿਖਣਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: File already downloaded. Download anyway?
pa: ਫਾਇਲ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਡਾਊਨਲੋਡ ਹੈ। ਕਿਵੇਂ ਵੀ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨੀ ਹੈ?

en: You are already downloading the same file
pa: ਤੁਸੀਂ ਇਹੀ ਫਾਇਲ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰ ਰਹੇ ਹੋ

en: File already exists
pa: ਫਾਇਲ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
pa: %1
    ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾਦਾ ਹੈ,
    ਕਿਉਕਿ ਇਹ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਹੈ।

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
pa: %1
    ਨੂੰ ਹਟਾਇਆ ਨਹੀਂ
    ਜਾ ਸਕਿਆ, ਕਿਉਂਕਿ ਇਹ ਸਥਾਨਕ ਫਾਇਲ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Download completed
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਮੁਕੰਮਲ

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
pa: ਸਭ ਡਾਊਨਲੋਡ ਮੁਕੰਮਲ ਹੋ ਗਏ ਹਨ ਤਾਂ ਕੰਪਿਊਟਰ ਬੰਦ ਕਰ ਦਿੱਤਾ ਜਾਵੇਗਾ।

en: Downloads completed
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਮੁਕੰਮਲ

en: KGet
pa: ਕੇ-ਗੈੱਟ

en: KGet Transfer
pa: ਕੇਗੈੱਟ ਟਰਾਂਸਫਰ

en: Downloading....
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ....

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
pa: ਦੇਰੀ

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
pa: ਰੁਕਿਆ

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
pa: ਅਧੂਰਾ ਛੱਡਿਆ

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
pa: ਮੁਕੰਮਲ

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਬਦਲਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: 1 Item | %1 Items
pa[0]: 1 ਆਈਟਮ
pa[1]: %1 ਆਈਟਮਾਂ

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
pa: ਰੁਕੋ

en: Stalled
pa: ਸਥਾਪਤ

[ctx: name of download]
en: Name
pa: ਨਾਂ

[ctx: status of download]
en: Status
pa: ਹਾਲਤ

[ctx: size of download]
en: Size
pa: ਆਕਾਰ

[ctx: progress of download]
en: Progress
pa: ਤਰੱਕੀ

[ctx: speed of download]
en: Speed
pa: ਗਤੀ

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
pa: ਬਾਕੀ ਸਮਾਂ

en: Malformed URL.
pa: ਨਿਕਾਰਾ URL ਹੈ।

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
pa: ਕਿਸਮ

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
pa: ਹੈਸ਼

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
pa: ਜਾਂਚਿਆ

en: Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ

en: Design of Web Interface
pa: ਵੈੱਬ-ਇੰਟਰਫੇਸ ਦਾ ਡਿਜ਼ਾਇਨ

en: Start KGet with drop target
pa: ਸੁੱਟਣ ਨਿਸ਼ਾਨੇ ਨਾਲ ਕੇ-ਗੈੱਟ ਸ਼ੁਰੂ

en: URL(s) to download
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ URL

en: &New Download...
pa: ਨਵਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ(&N)...

en: Set Icon...
pa: ਆਈਕਾਨ ਦਿਓ...

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
pa: ਚੁਣੇ ਹਟਾਓ

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
pa: ਸਭ ਮੁਕੰਮਲ ਹਟਾਓ

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
pa: ਚੁਣੇ ਫੇਰ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰੋ

en: Stop Selected
pa: ਚੁਣੇ ਰੋਕੋ

en: Open File
pa: ਫਾਇਲ਼ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Show Details
pa: ਵੇਰਵਾ ਵੇਖੋ

en: Copy URL to Clipboard
pa: URL ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ 'ਚ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: &Transfer History
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ ਅਤੀਤ(&T)

en: &Group Settings
pa: ਗਰੁੱਪ ਸੈਟਿੰਗ(&G)

en: &Transfer Settings
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ ਸੈਟਿੰਗ(&T)

en: Import &Links...
pa: ਲਿੰਕ ਇੰਪੋਰਟ(&L)...

en: Konqueror Integration
pa: ਕੋਨਕਿਊਰੋਰ ਜੋੜ

en: Enable
pa: ਯੋਗ

en: Do Not Enable
pa: ਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
pa: ਕੁਝ ਸੰਚਾਰ ਹਾਲੇ ਵੀ ਚੱਲ ਰਹੇ ਹਨ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਕੇ-ਗੈੱਟ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: KGet Transfer List
pa: ਕੇਗੈੱਟ ਟਰਾਂਸਫਰ ਲਿਸਟ

en: Enter Group Name
pa: ਗਰੁੱਪ ਨਾਂ ਦਿਓ

en: Group name:
pa: ਗਰੁੱਪ ਨਾਂ:

en: &Download
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ(&D)

en: Advanced Details for %1
pa: %1 ਲਈ ਤਕਨੀਕੀ ਵੇਰਵਾ

en: Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ

en: Trackers
pa: ਟਰੈਕਰ

en: Webseeds
pa: ਵੈੱਬ-ਸੀਡ

en: Chunk
pa: ਚੰਕ

en: Progress
pa: ਤਰੱਕੀ

en: Peer
pa: ਪੀਅਰ

en: Down Speed
pa: ਡਾਊਨ ਸਪੀਡ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
pa: ਚੰਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
pa: ਕੁੱਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੇ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
pa: ਸਾਈਜ਼:

[ctx: Open file]
en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Download first
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: Download normally
pa: ਆਮ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: Download last
pa: ਬਾਅਦ ਵਿੱਚ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: Do Not Download
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਨਾ ਕਰੋ

en: Delete File(s)
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਹਟਾਓ

en: Move File
pa: ਫਾਇਲ ਭੇਜੋ

en: Priority
pa: ਤਰਜੀਹ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
pa: % ਪੂਰਾ

[ctx: Download first]
en: First
pa: ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: Download last]
en: Last
pa: ਆਖਰੀ

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

[ctx: Preview available]
en: Available
pa: ਉਪਲੱਬਧ

[ctx: Preview pending]
en: Pending
pa: ਬਾਕੀ

[ctx: No preview available]
en: No
pa: ਨਹੀਂ

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

[ctx: preview available]
en: Available
pa: ਉਪਲੱਬਧ

[ctx: Choked]
en: Yes
pa: ਹਾਂ

[ctx: Not choked]
en: No
pa: ਨਹੀਂ

[ctx: Snubbed]
en: Yes
pa: ਹਾਂ

[ctx: Not snubbed]
en: No
pa: ਨਹੀਂ

[ctx: Interested]
en: Yes
pa: ਹਾਂ

[ctx: Not Interested]
en: No
pa: ਨਹੀਂ

[ctx: Interesting]
en: Yes
pa: ਹਾਂ

[ctx: Not Interesting]
en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: IP Address
pa: IP ਐਡਰੈੱਸ

en: Client
pa: ਕਲਾਇਟ

en: Up Speed
pa: ਅੱਪ ਸਪੀਡ

en: Availability
pa: ਉਪਲੱਬਧਤਾ

en: Score
pa: ਸਰੋਤ

en: Downloaded
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੇ

en: Uploaded
pa: ਅੱਪਲੋਡ ਕੀਤੇ

en: Interesting
pa: ਦਿਸਚਸਪ

en: Download speed
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਸਪੀਡ

en: Upload speed
pa: ਅੱਪਲੋਡ ਸਪੀਡ

en: File
pa: ਫਾਇਲ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
pa: ਆਕਾਰ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Seeders
pa: ਸੀਡਰ

en: Leechers
pa: ਲੀਚਰ

en: Next Update
pa: ਅੱਗੇ ਅੱਪਡੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
pa: ਟਰੈਕਰ ਸ਼ਾਮਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
pa: ਟਰੈਕਰ ਹਟਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
pa: ਟਰੈਕਰ ਅੱਪਡੇਟ

en: Speed
pa: ਸਪੀਡ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
pa: ਸੀਡਰ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਸਪੀਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
pa: ਅੱਪਲੋਡ ਸਪੀਡ:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
pa: ਸਰੋਤ:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
pa: ਬਿਨਾਂ ਲਿਮਟ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
pa: ਫੋਲਡਰ

en: Downloading Torrent File....
pa: ਟੋਰੈਂਟ ਫਾਇਲ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
pa: ਸੀਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: &Advanced Details
pa: ਮਾਹਰ ਵੇਰਵਾ(&A)

en: &Scan Files
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਸਕੈਨ(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Replace file
pa: ਫਾਇਲ ਬਦਲੋ

en: Add item
pa: ਆਈਟਮ ਸ਼ਾਮਲ

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
pa: ਮੋਡ ਬਦਲੋ

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
pa: Checksum ਕਿਸਮ

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
pa: ਕੁਨੈਕਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Verification failed.
pa: ਜਾਂਚ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈ।

en: File Selection
pa: ਫਾਇਲ ਚੋਣ

en: Downloading Metalink File....
pa: ਮੇਟਾ-ਲਿੰਕ ਫਾਇਲ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
pa: ਇੰਜਣ ਨਾਂ:

en: Insert Engine
pa: ਇੰਜਣ ਸ਼ਾਮਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
pa: ਇੰਜਣ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
pa: ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ...

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
pa: ਚਿਪਕਾਉ

en: Show Main Window
pa: ਮੁੱਖ ਵਿੰਡੋ ਵੇਖੋ

en: Hide Main Window
pa: ਮੁੱਖ ਵਿੰਡੋ ਓਹਲੇ

en: Transfer History
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ ਅਤੀਤ

en: &Open File
pa: ਫਾਇਲ਼ ਖੋਲੋ(&O)

[ctx: The transfer is running]
en: Running
pa: ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
pa: ਰੁਕਿਆ

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
pa: ਮੁਕੰਮਲ

en: Source File
pa: ਸਰੋਤ ਫਾਇਲ

en: Destination
pa: ਨਿਯਤ

en: Time
pa: ਸਮਾਂ

en: File Size
pa: ਫਾਇਲ ਸਾਈਜ਼

en: Less than 1MiB
pa: 1MiB ਤੋਂ ਘੱਟ

en: Today
pa: ਅੱਜ

en: Last week
pa: ਪਿਛਲੇ ਹਫ਼ਤੇ

en: Last month
pa: ਪਿਛਲੇ ਮਹੀਨੇ

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
pa: ਮੁਕੰਮਲ

en: Last Month
pa: ਆਖਰੀ ਮਹੀਨੇ

en: Under 10MiB
pa: 10MiB ਤੋਂ ਘੱਟ

en: More than 100MiB
pa: 100MiB ਤੋਂ ਵੱਧ

en: Download again
pa: ਮੁੜ ਡਾਊਨਲੋਡ

en: Open file
pa: ਫਾਇਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
pa: ਵੇਖੋ:

en: Import Links
pa: ਲਿੰਕ ਇੰਪੋਰਟ

en: File Name
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
pa: ਫਾਇਲ ਟਾਈਪ

en: Location (URL)
pa: ਟਿਕਾਣਾ (URL)

en: Links in: %1 - KGet
pa: ਸਬੰਧ: %1 - ਕੇਗੈਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
pa: ਵੇਰਵਾ:

en: File Properties
pa: ਫਾਇਲ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Enter a filename.
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ ਦਿਉ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Verification:
pa: ਜਾਂਚ:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
pa: ਮਿੱਰਰ

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
pa: ਤਰਜੀਹ

[ctx: Location = country]
en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: Rename File
pa: ਨਾਂ ਬਦਲੋ

en: Rename %1 to:
pa: %1 ਨਾਂ ਬਦਲੋ:

en: &Rename
pa: ਨਾਂ-ਬਦਲੋ(&R)

[ctx: trust level]
en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

[ctx: trust level]
en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
pa: ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: %1 of %2
pa: %2 'ਚੋਂ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
pa: ਹਾਲਤ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ ਸੈਟਿੰਗ

en: Select columns
pa: ਚੁਣੇ ਕਾਲਮ

en: Transfer Details
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ ਵੇਰਵਾ

en: Download Manager
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਮੈਨੇਜਰ
