kdenetwork - en to sq translation catalogue (198 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
sq: Largohu nga KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
sq: Aktivizo animacionet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
sq: Riemërto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
sq: Aktivizoni Ndërfaqen e Internetit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
sq: Porti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
sq: Përdoruesi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

en: Plugins
sq: Plugin

en: Turn Off Computer
sq: Fike Kompjuterin

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Change appearance settings
sq: Ndrysho parametrat e paraqitjes

en: Groups
sq: Grupet

en: Manage the groups
sq: Menaxho grupet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
sq: Rrjeti

en: Network and Downloads
sq: Rrjeti dhe Shkarkimet

en: Web Interface
sq: Ndërfaqja e Internetit

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
sq: Të Avancuara

en: Advanced Options
sq: Opsione të Avancuara

en: Transfer Plugins
sq: Transferoni Pluginët

en: New Group
sq: Grup i Ri

en: Error
sq: Gabim

en: My Downloads
sq: Shkarkimet e Mija

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
sq: Skedari %1 ekziston tashmë.
    Ta mbishkruajmë?

en: Overwrite existing file?
sq: Ta mbishkruaj skedarin ekzistues?

en: Unable to save to: %1
sq: Nuk qemë në gjendje të regjistrojmë tek: %1

en: New Download
sq: Shkarkim i Ri

en: Enter URL:
sq: Vendos URL:

en: Download completed
sq: Shkarkimi përfundoi

en: Error trying to get %1
sq: Gabim kur u përpoqëm të marrim %1

en: Downloading....
sq: Duke Shkarkuar...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
sq: Vonuar

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
sq: Ndalur

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
sq: Ndërprerë

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
sq: Përfundoi

en: 1 Item | %1 Items
sq[0]: 1 temë
sq[1]: %1 tema

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
sq: Fillo

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
sq: Ndalo

en: Stalled
sq: Të Ngecura

[ctx: name of download]
en: Name
sq: Emri

[ctx: status of download]
en: Status
sq: Gjendja

[ctx: size of download]
en: Size
sq: Përmasa

[ctx: progress of download]
en: Progress
sq: Progresi

[ctx: speed of download]
en: Speed
sq: Shpejtësia

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
sq: Koha e Ngelur

en: Malformed URL.
sq: URL e Keqformuar.

en: Core Developer
sq: Krijuesi Bazë

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
sq: Zhvillues Kryesor, Autor i pluginit Multithread

en: Developer
sq: Zhvillues

en: Former Developer
sq: Zhvilluesi i Mëparshëm

en: BTCore (KTorrent) Developer
sq: BTCore (KTorrent) Zhvillues

en: Design of Web Interface
sq: Dizaini i Ndërfaqes së Internetit

en: Set Icon...
sq: Vendos Ikonën...

en: Stop Selected
sq: Ndaloji të Përzgjedhurat

en: Open Destination
sq: Hape Destinacionin

en: Open File
sq: Hape Skedarin

en: Show Details
sq: Shfaq detajet

en: Copy URL to Clipboard
sq: Kopjo URL në Kujtesë

en: &Transfer Settings
sq: &Parametrat e Transfertave

en: Konqueror Integration
sq: Integrimi në Konqueror

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Do Not Enable
sq: Mos e Aktivizo

en: Confirm Quit
sq: Konfirmo Daljen

en: &Download
sq: &Shkarko

en: Files
sq: Skedarët

en: Trackers
sq: Gjurmuesit

en: Webseeds
sq: Dërguesit e rrjetit

en: Chunk
sq: Pjesa

en: Progress
sq: Progresi

en: Peer
sq: Pikë

en: Down Speed
sq: Shpejtësia e Shkarkimit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
sq: Pjesët

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
sq: Gjithsej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
sq: Shkarkuar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
sq: Përjashtuar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
sq: Ngelur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
sq: Përmasa:

[ctx: Open file]
en: Open
sq: Hape

en: Download first
sq: Shkarko të parën

en: Download normally
sq: Shkarko normalisht

en: Download last
sq: Shkarko të fundit

en: Do Not Download
sq: Mos e Shkarko

en: Delete File(s)
sq: Fshiji Skedarët

en: Move File
sq: Lëvize Skedarin

en: Priority
sq: Përparësia

en: Preview
sq: Parapamje

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
sq: % Kompletuar

[ctx: Download first]
en: First
sq: E para

[ctx: Download last]
en: Last
sq: E fundit

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
sq: Normale

[ctx: Preview available]
en: Available
sq: I Disponueshëm

[ctx: Preview pending]
en: Pending
sq: Në pritje

[ctx: No preview available]
en: No
sq: Jo

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
sq: Normale

[ctx: preview available]
en: Available
sq: I Disponueshëm

[ctx: Choked]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not choked]
en: No
sq: Jo

[ctx: Snubbed]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not snubbed]
en: No
sq: Jo

[ctx: Interested]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not Interested]
en: No
sq: Jo

[ctx: Interesting]
en: Yes
sq: Po

[ctx: Not Interesting]
en: No
sq: Jo

en: IP Address
sq: Adresa IP

en: Client
sq: Klienti

en: Up Speed
sq: Shpejtësia e Ngarkimit

en: Choked
sq: Kapur

en: Snubbed
sq: Lëshuar

en: Availability
sq: Disponueshmëria

en: Score
sq: Rezultati

en: Upload Slot
sq: Sloti i Ngarkimit

en: Requests
sq: Kërkesat

en: Downloaded
sq: Të Shkarkuara

en: Uploaded
sq: Të Ngarkuara

en: Interested
sq: Të Interesuara

en: Interesting
sq: Me Interes

en: Download speed
sq: Shpejtësia e shkarkimit

en: Upload speed
sq: Shpejtësia e ngarkimit

en: File
sq: Skedari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
sq: Përmasa

en: Status
sq: Gjendja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
sq: Shto Gjurmues

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
sq: Hiq Gjurmuesin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
sq: Ndrysho Gjurmuesin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
sq: Rivendos të Parazgjedhurat

en: Speed
sq: Shpejtësia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
sq: Gjendja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
sq: Dërguesit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
sq: Shpejtësia e shkarkimit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
sq: Kërkuesit:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
sq: Ngelur:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
sq: Të Gjitha:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
sq: Burimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
sq: Duke ruajtur tek:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
sq: Pa Kufi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
sq: Kartelat

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
sq: Duke Shkarkuar...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
sq: Duke dërguar...

en: &Advanced Details
sq: &Detaje të Avancuara

en: Error scanning data: %1
sq: Gabim në skanimin e të dhënave: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
sq: Anullo

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
sq: Duke u Lidhur...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
sq: Motorët e Kërkimit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
sq: Emri i Motorit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
sq: Hiqe

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
sq: Ngjitës

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
sq: %1(%2% %3/%4) Shpejtësia:%5/s

en: Ready
sq: Gati

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
sq: *filmat*

en: Transfer History
sq: Historia e Transfertave

en: &Open File
sq: &Hap Kartelë

[ctx: The transfer is running]
en: Running
sq: Në ekzekutim

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
sq: Të Ndalura

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
sq: Ndërprerë

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
sq: Përfunduar

en: Source File
sq: Skedari Burim

en: Destination
sq: Destinacioni

en: Time
sq: Koha

en: File Size
sq: Madhësia e Skedarit

en: Less than 1MiB
sq: Më pak se 1MB

en: Between 1MiB-10MiB
sq: Midis 1MiB-10MiB

en: Between 10MiB-100MiB
sq: Midis 10MiB-100MiB

en: Between 100MiB-1GiB
sq: Midis 100MiB-1GiB

en: More than 1GiB
sq: Më tepër se 1GiB

en: Today
sq: Sot

en: Last week
sq: Javën e kaluar

en: Last month
sq: Muajin e kaluar

en: A long time ago
sq: Shumë kohë më parë

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
sq: Përfunduar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
sq: Pastro Historinë

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
sq: Data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
sq: Mbajtësi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
sq: Shkarko

en: Last Month
sq: Muajin e Kaluar

en: Under 10MiB
sq: Nën 10MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
sq: Midis 10MiB dhe 50MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
sq: Midis 50MiB dhe 100MiB

en: More than 100MiB
sq: Më tepër se 100MiB

en: Download again
sq: Shkarkoje përsëri

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
sq: Fshije të përzgjedhurin

en: Open file
sq: Hape skedarin

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedari

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
sq: &Shkarkimi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sq: &Parametrat

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sq: &Ndihmë

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
sq: Shfaq:

en: Import Links
sq: Importo Lidhjet

en: Contains
sq: Përmban

en: File Name
sq: Emri i Skedarit

en: Description
sq: Përshkrimi

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
sq: Lloji i Skedarit

en: Location (URL)
sq: Vendndodhja (URL)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
sq: Përshkrimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
sq: Emri i skedarit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
sq: Destinacioni:

en: %1 of %2
sq: %1 nga %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
sq: Gjendja:

en: Download Manager
sq: Organizuesi i Shkarkimeve
