kget - en to sr translation catalogue (760 entries)

en: Pattern
sr: образац

en: Syntax
sr: синтакса

en: Escape sequences
sr: Избегавачки низ

en: Regular expression
sr: Регуларни израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
sr: Укључи иконицу у системској касети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
sr: Радња након што се сва преузимања заврше:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
sr: Напусти К‑гет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
sr: При покретању:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
sr: врати стање преузимања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
sr: започни сва преузимања

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
sr: заустави сва преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
sr: Позадина историјата:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
sr: КДЕ‑ово глобално праћење напретка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
sr: За свако појединачно преузимање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
sr: Укупан напредак

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
sr: Обрада постојећих фајлова и преноса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
sr: Увек питај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
sr: Аутоматски преименуј

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
sr: Пребриши

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
sr: Место за спуштање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
sr: Анимације

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
sr: Подразумеване фасцикле за групе као предлози

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
sr: Питај за одредиште ако нема подразумеваних фасцикли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rename)
en: Rename
sr: Преименуј

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
sr: Изабери иконицу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
sr: Менаџер преузимања у К‑освајачу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
sr: Прати клипборд за фајлове за преузимање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
sr: Разликовање величине слова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, increase)
en: &Increase Priority
sr: &Повећај приоритет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
sr: &Смањи приоритет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
sr: Највише преузимања по групи:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
sr: без ограничења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
sr: Ограничење брзине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
sr: Глобално ограничење &преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
sr: Глобално ограничење &отпремања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
sr: По преносу:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
sr: Поновно повезивање при прекиду везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
sr: Број покушаја:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
sr: Покушај поново након:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
sr:  сек.

en: Could not open KWallet
sr: Не могу да отворим К‑новчаник

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
sr: Употреба веб сучеља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
sr: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
sr: Корисник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sr: Лозинка:

en: Include
sr: Укључи

en: Exclude
sr: Искључи

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
sr: Ширина колона у приказу историјата

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Xml
sr: ИксМЛ

en: Sqlite
sr: СКуЛајт

en: Turn Off Computer
sr: угаси рачунар

en: Hibernate Computer
sr: хиберниши рачунар

en: Suspend Computer
sr: суспендуј рачунар

en: Appearance
sr: Изглед

en: Change appearance settings
sr: Промените поставке изгледа

en: Groups
sr: Групе

en: Manage the groups
sr: Управљајте групама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
sr: Мрежа

en: Network and Downloads
sr: Мрежа и преузимања

en: Web Interface
sr: Веб сучеље

en: Control KGet over a Network or the Internet
sr: Управљајте К‑гетом преко мреже или Интернета

en: Verification
sr: Овера

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
sr: Уклапање

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Options
sr: Напредне опције

en: Transfer Plugins
sr: Прикључци преноса

en: New Group
sr: Нова група

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
sr: Аутоматска овера контролне суме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
sr: Контролна сума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
sr: слаба (најбрже)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
sr: јака (препоручено)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
sr: најјача (најспорије)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, signature) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup)
en: Signature
sr: Потпис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
sr: Аутоматска овера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
sr: Аутоматско преузимање недостајућих кључева

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
sr: Сервери кључева:

en: Error
sr: Грешка

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
sr: Величина фајла је већа од највеће коју подржава ВФАТ.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
sr: %1 је уклоњен пошто пријављује погрешну величину фајла.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
sr: фајл

[ctx: status of the download]
en: Status
sr: стање

[ctx: size of the download]
en: Size
sr: величина

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
sr: контролна сума

[ctx: signature of a file]
en: Signature
sr: потпис

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
sr: Сервери за преузимање кључева нису задати у поставкама. Преузимање обустављено.

en: No key server
sr: Нема сервера кључева

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
sr: Кључ није преузет јер нема ниједног употребљивог сервера кључева. Додајте још сервера у поставкама, или поново покрените К‑гет и покушајте преузимање.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
sr: Желите ли заиста да уклоните групу %1?

en: Remove Group
sr: Уклони групу

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
sr: Желите ли заиста да уклоните следеће групе?

en: Remove groups
sr: Уклони групе

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
sr: <p>Следећи пренос је додат на списак преузимања:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
sr: Додато преузимање

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
sr: <p>Следећи пренос је додат на списак преузимања:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
sr: <p>Следећи преноси су додати на списак преузимања:</p>

en: My Downloads
sr: Моја преузимања

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
sr: Фајл %1 већ постоји.
    Пребрисати га?

en: Overwrite existing file?
sr: Пребрисати постојећи фајл?

en: Unable to save to: %1
sr: Не могу да сачувам у: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
sr[0]: <p>Следећи УРЛ‑ови не могу да се преузму јер К‑гет не подржава њихове протоколе:</p>
sr[1]: <p>Следећи УРЛ‑ови не могу да се преузму јер К‑гет не подржава њихове протоколе:</p>
sr[2]: <p>Следећи УРЛ‑ови не могу да се преузму јер К‑гет не подржава њихове протоколе:</p>
sr[3]: <p>Следећи УРЛ не може да се преузме јер К‑гет не подржава његов протокол:</p>

en: Protocol unsupported
sr: Неподржан протокол

en: New Download
sr: Ново преузимање

en: Enter URL:
sr: Унесите УРЛ:

en: Malformed URL:
    %1
sr: Неправилан УРЛ:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
sr: Неправилан УРЛ, недостаје протокол:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
sr: Већ сте довршили преузимање са локације:
    
    %1
    
    Преузети поново?

en: Download it again?
sr: Преузети поново?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
sr: У току је преузимање са локације:
    
    %1
    
    Обрисати га и преузети опет?

en: Delete it and download again?
sr: Обрисати и преузети опет?

en: Directory is not writable
sr: У фасциклу се не може писати

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
sr: Већ сте преузели овај фајл са друге локације.
    
    Обрисати га и преузети опет?

en: File already downloaded. Download anyway?
sr: Фајл је већ преузет. Преузети га опет?

en: You are already downloading the same file
sr: Већ преузимате исти фајл

en: File already exists
sr: Фајл већ постоји

en: Internet connection established, resuming transfers.
sr: Веза са Интернетом успостављена, настављам преносе.

en: No internet connection, stopping transfers.
sr: Нема везе са Интернетом, заустављам преносе.

en: Plugin loader could not load the plugin: %1.
sr: Прикључак није могао да се учита: %1.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
sr: Не могу да обришем
    %1
    зато што је то фасцикла.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
sr: Не могу да обришем
    %1
    зато што то није локални фајл.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
sr: <p>Завршено је преузимање следећег фајла:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
sr: Преузимање завршено

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
sr: <p>Започет је следећи пренос:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
sr: Започето преузимање

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
sr: <p>Грешка у следећем преносу:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Порука о грешци:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: Resolve
sr: Разреши

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
sr: К‑гет ће се сад затворити, пошто су сва преузимања завршена.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
sr: Рачунар ће се сад угасити, пошто су сва преузимања завршена.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
sr: Гашење

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
sr: Рачунар ће се сад суспендовати на диск, пошто су сва преузимања завршена.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
sr: Хибернација

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
sr: Рачунар ће се сад суспендовати у меморију, пошто су сва преузимања завршена.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
sr: Суспендовање

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
sr: Обустави

en: <p>All transfers have been finished.</p>
sr: <p>Сви преноси су завршени.</p>

en: Downloads completed
sr: Преузимања завршена

en: KGet
sr: К‑гет

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
sr[0]: К‑гет преузима %1 фајл
sr[1]: К‑гет преузима %1 фајла
sr[2]: К‑гет преузима %1 фајлова
sr[3]: К‑гет преузима %1 фајл

en: KGet Transfer
sr: К‑гетова пренос

en: Error trying to get %1
sr: Грешка при покушају добављања %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
sr: Недостаје кључ за оверавање потписа, желите ли да га преузмете?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
sr: Потпис за %1 не може да се добави. Погледајте поставке преноса за више детаља.

en: Signature not verified
sr: Потпис није оверен

en: Downloading....
sr: Преузимам...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
sr: одложен

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
sr: заустављен

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
sr: обустављен

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
sr: завршен

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
sr: мења се одредиште

en: 1 Item | %1 Items
sr[0]: %1 ставка
sr[1]: %1 ставке
sr[2]: %1 ставки
sr[3]: 1 ставка

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
sr: Покрени

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
sr: Заустави

[ctx: not available]
en: n/a
sr: н/д

en: Stalled
sr: Застој

[ctx: name of download]
en: Name
sr: име

[ctx: status of download]
en: Status
sr: стање

[ctx: size of download]
en: Size
sr: величина

[ctx: progress of download]
en: Progress
sr: напредак

[ctx: speed of download]
en: Speed
sr: брзина

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
sr: преостало време

en: Question
sr: Питање

en: Appl&y to all
sr: Примени на &све

en: No download directory specified.
sr: Није задата фасцикла за преузимање.

en: Invalid download directory specified.
sr: Задата лоша фасцикла за преузимање.

en: Download directory is not writeable.
sr: Не може да се пише у фасциклу за преузимање.

en: No download destination specified.
sr: Није задато одредиште преузимања.

en: Invalid download destination specified.
sr: Задато лоше одредиште преузимања.

en: Download destination is not writeable.
sr: Не може да се пише у одредиште преузимања.

en: No URL specified.
sr: Није задат УРЛ.

en: Malformed URL.
sr: Неправилан УРЛ.

en: Malformed URL, protocol missing.
sr: Неправилан УРЛ, недостаје протокол.

en: Malformed URL, host missing.
sr: Неправилан УРЛ, недостаје домаћин.

en: Invalid download directory specified:
    %1
sr: Задата лоша фасцикла за преузимање:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
sr: Не може да се пише у фасциклу за преузимање:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
sr: Задато лоше одредиште преузимања:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
sr: Не може да се пише у одредиште преузимања:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
sr: Неправилан УРЛ, недостаје домаћин:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
sr: Фајл већ постоји. Пребрисати га?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
sr: Већ сте преузели овај фајл са друге локације.
    Обрисати га и преузети опет?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
sr: Већ преузимате овај фајл са друге локације.
    Обрисати га и преузети опет?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
sr: Већ сте довршили преузимање са ове локације. Преузети поново?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
sr: У току је преузимање са ове локације.
    Обрисати га и преузети опет?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
sr: Фајл %1 већ постоји:
    %1
    Пребрисати га?

en: Malformed URLs.
sr: Неправилни УРЛ‑ови.

en: Malformed URLs, protocol missing.
sr: Неправилни УРЛ‑ови, недостаје протокол.

en: Malformed URLs, host missing.
sr: Неправилни УРЛ‑ови, недостаје домаћин.

en: Malformed URLs:
    %1
sr: Неправилни УРЛ‑ови:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
sr: Неправилни УРЛ‑ови, недостаје протокол:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
sr: Неправилни УРЛ‑ови, недостаје домаћин:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
sr: Не може се писати у одредишта:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
sr: Фајлови већ постоје. Пребрисати их?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
sr: Већ сте довршили преузимања на ова одредишта. Преузети поново?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
sr: У току су преузимања на ова одредишта.
    Обрисати их и преузети опет?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
sr: Већ сте довршили преузимања са ових локација. Преузети поново?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
sr: У току су преузимања са ових локација.
    Обрисати их и преузети опет?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
sr: Фајлови већ постоје:
    %1
    Пребрисати их?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
sr: Већ сте довршили преузимања на ова одредишта:
    
    %1
    
    Преузети поново?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
sr: У току су преузимања на ова одредишта:
    
    %1
    
    Обрисати их и преузети опет?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
sr: Већ сте довршили преузимања са ових локација:
    
    %1
    
    Преузети их поново?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
sr: У току су преузимања са ових локација:
    
    %1
    
    Обрисати их и преузети поново?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
sr: тип

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
sr: дисперзија

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
sr: оверено

en: Unable to start WebInterface: Could not open KWallet
sr: Не могу да покренем веб сучеље: не могу да отворим К‑новчаник.

[ctx: @info]
en: Unable to start WebInterface: %1
sr: Не могу да покренем веб сучеље: %1

[ctx: @label]
en: KGet Web Interface
sr: Веб сучеље К‑гета

[ctx: @label number]
en: Nr
sr: Бр.

[ctx: @label]
en: File name
sr: Име фајла

[ctx: @label Progress of transfer]
en: Finished
sr: Завршено

[ctx: @label Speed of transfer]
en: Speed
sr: Брзина

[ctx: @label Status of transfer]
en: Status
sr: Стање

[ctx: @action:button start a transfer]
en: Start
sr: Покрени

[ctx: @action:button]
en: Stop
sr: Заустави

[ctx: @action:button]
en: Remove
sr: Уклони

[ctx: @label Download from]
en: Source:
sr: Извор:

[ctx: @label Save download to]
en: Saving to:
sr: Уписујем у:

[ctx: @label Title in header]
en: Web Interface
sr: Веб сучеље

[ctx: @action]
en: Settings
sr: Поставке

[ctx: @action]
en: Refresh
sr: Освежи

[ctx: @action]
en: Enter URL:
sr: Унесите УРЛ:

[ctx: @action:button]
en: OK
sr: У реду

[ctx: @action Refresh download list every x (seconds)]
en: Refresh download list every
sr: Освежи списак преузимања сваких

[ctx: @action (Refresh very x )seconds]
en: seconds
sr: секунди

[ctx: @action:button]
en: Save Settings
sr: Сачувај поставке

[ctx: @title]
en: Downloads
sr: Преузимања

[ctx: @label text in footer]
en: KGet Web Interface | Valid XHTML 1.0 Strict &amp; CSS
sr: Веб сучеље К‑гета | правилан ИксХТМЛ 1.0 строги &amp; ЦСС

en: An advanced download manager by KDE
sr: Напредни менаџер преузимања из КДЕ‑а

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
sr: © 2005–2014, програмери К‑гета
    © 2001–2002, Патрик Шарбоније
    © 2002, Карстен Пфајфер
    © 1998–2000, Матеј Кос

en: Lukas Appelhans
sr: Лукас Апелханс

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
sr: одржавалац, средишњи програмер, аутор битторент прикључка

en: Dario Massarin
sr: Дарио Масарин

en: Core Developer
sr: средишњи програмер

en: Urs Wolfer
sr: Урс Волфер

en: Manolo Valdes
sr: Маноло Валдес

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
sr: средишњи програмер, аутор вишенитног прикључка

en: Matthias Fuchs
sr: Матијас Фухс

en: Javier Goday
sr: Хавијер Годај

en: Developer
sr: програмер

en: Aish Raj Dahal
sr: Аиш Раџ Дахал

en: Google Summer of Code Student
sr: Студент Гугловог Лета кода

en: Ernesto Rodriguez Ortiz
sr: Ернесто Родригез Ортиз

en: Mms Plugin Author
sr: Аутор прикључка ММС‑а

en: Patrick Charbonnier
sr: Патрик Шарбоније

en: Former Developer
sr: бивши програмер

en: Carsten Pfeiffer
sr: Карстен Пфајфер

en: Matej Koss
sr: Матеј Кос

en: Joris Guisson
sr: Јорис Гисон

en: BTCore (KTorrent) Developer
sr: програмер BTCore (К‑торента)

en: Mensur Zahirovic (Nookie)
sr: Менсур Захировић (Nookie)

en: Design of Web Interface
sr: дизајн веб сучеља

en: Start KGet with drop target
sr: Покрени К‑гет са местом за спуштање

en: Start KGet with hidden main window
sr: Покрени К‑гет са скривеним главним прозором

en: Start KGet without drop target animation
sr: Покрени К‑гет без анимације места за спуштање

en: Execute Unit Testing
sr: Изврши јединичне пробе

en: URL(s) to download
sr: УРЛ‑ови за преузимање

en: &New Download...
sr: &Ново преузимање...

en: &Import Transfers...
sr: &Увези преносе...

en: &Export Transfers List...
sr: &Извези листу преноса...

en: &Create a Metalink...
sr: Направи &метавезу...

en: Top Priority
sr: Највиши приоритет

en: Least Priority
sr: Најнижи приоритет

en: Increase Priority
sr: Повећај приоритет

en: Decrease Priority
sr: Смањи приоритет

en: Delete Group | Delete Groups
sr[0]: Обриши групе
sr[1]: Обриши групе
sr[2]: Обриши групе
sr[3]: Обриши групу

en: Rename Group... | Rename Groups...
sr[0]: Преименуј групе
sr[1]: Преименуј групе
sr[2]: Преименуј групе
sr[3]: Преименуј групу

en: Set Icon...
sr: Постави иконицу...

en: Auto-Paste Mode
sr: Аутоматско налепљивање

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
sr: <html>Дугме <i>Аутоматско налепљивање</i> укључује или искључује овај режим рада. Када је укључен, К‑гет ће периодично испитивати клипборд за новим УРЛ‑овима и аутоматски их налепљивати.</html>

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
sr: К‑гет као менаџер преузимања у К‑освајачу

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
sr: Уклони изабрани

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
sr: Уклони све завршене

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
sr: Уклони изабрани и обриши фајлове

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
sr: Поново преузми изабране

en: Start All
sr: Започни све

en: Start Selected
sr: Започни изабране

en: Pause All
sr: Паузирај све

en: Stop Selected
sr: Заустави изабране

en: Start
sr: Покрени

en: Pause
sr: Паузирај

en: Open Destination
sr: Отвори одредиште

en: Open File
sr: Отвори фајл

en: Show Details
sr: Прикажи детаље

en: Copy URL to Clipboard
sr: Копирај УРЛ у клипборд

en: &Transfer History
sr: &Историјат преноса

en: &Group Settings
sr: Поставке &група

en: &Transfer Settings
sr: Поставке &преноса

en: Import &Links...
sr: Увези &везе...

en: After downloads finished action
sr: Радња по завршетку преузимања

note: i18n("Choose an action that is executed after all downloads have been finished."));
en: No Action
sr: Без радње

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
sr: Ово је први пут да сте покренули К‑гет.
    Желите ли да га користите као менаџер преузимања у К‑освајачу?

en: Konqueror Integration
sr: Интеграција са К‑освајачем

en: Enable
sr: Користи

en: Do Not Enable
sr: Не користи

en: All Openable Files
sr: сви отвориви фајлови

[ctx: window title including overall download progress in percent]
en: KGet - %1%
sr: К‑гет — %1%

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
sr: Неки преноси су још увек покренути.
    Желите ли заиста да затворите К‑гет?

en: Confirm Quit
sr: Потврда напуштања

en: KGet Transfer List
sr: К‑гетова листа преноса

en: Text File
sr: текстуални фајл

en: Enter Group Name
sr: Унесите име групе

en: Group name:
sr: Име групе:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
sr[0]: Желите ли заиста да уклоните изабране преносе?
sr[1]: Желите ли заиста да уклоните изабране преносе?
sr[2]: Желите ли заиста да уклоните изабране преносе?
sr[3]: Желите ли заиста да уклоните изабрани пренос?

en: Confirm transfer delete
sr: Потврда брисања преноса

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
sr[0]: Желите ли заиста да уклоните изабране преносе са све фајловима?
sr[1]: Желите ли заиста да уклоните изабране преносе са све фајловима?
sr[2]: Желите ли заиста да уклоните изабране преносе са све фајловима?
sr[3]: Желите ли заиста да уклоните изабрани пренос са све фајловима?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
sr: <html>К‑гет је тренутно искључен као менаџер преузимања у К‑освајачу. Ако желите да то буде за стално, идите на <i>Подешавање→Напредно</i> и искључите <i>Менаџер преузимања у К‑освајачу</i>.</html>

en: The dropped file is a KGet Transfer List
sr: Испуштени фајл је К‑гетова листа преноса

en: &Download
sr: &Преузми

en: &Load transfer list
sr: &Учитај листу преноса

en: Advanced Details for %1
sr: Напредни детаљи за %1

en: Files
sr: Фајлови

en: Trackers
sr: Пратиоци

en: Webseeds
sr: Веб сејања

en: Chunk
sr: парче

en: Progress
sr: напредак

en: Peer
sr: вршњак

en: Down Speed
sr: брзина преузимања

en: Number of the chunk
sr: Број парчета.

en: Download progress of the chunk
sr: Напредак преузимања парчета.

en: Which peer we are downloading it from
sr: Од којег вршњак се преузима.

en: Download speed of the chunk
sr: Брзина преузимања парчета.

en: Which files the chunk is located in
sr: У којим фајловима се парче налази.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chunks
sr: Парчићи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
sr: Укупно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
sr: Тренутно преузимам:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Downloaded:
sr: Преузето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Excluded:
sr: Изузето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
sr: Преостало:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
sr: Величина:

[ctx: Open file]
en: Open
sr: Отвори

en: Download first
sr: Преузми прво

en: Download normally
sr: Преузми нормално

en: Download last
sr: Преузми последње

en: Do Not Download
sr: Не преузимај

en: Delete File(s)
sr: Обриши фајлове

en: Move File
sr: Премести фајл

en: Collapse Folder Tree
sr: Сажми стабло фасцикли

en: Expand Folder Tree
sr: Рашири стабло фасцикли

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sr[0]: Изгубићете све податке у овим фајловима, желите ли заиста да урадите ово?
sr[1]: Изгубићете све податке у овим фајловима, желите ли заиста да урадите ово?
sr[2]: Изгубићете све податке у овим фајловима, желите ли заиста да урадите ово?
sr[3]: Изгубићете све податке у овом фајлу, желите ли заиста да урадите ово?

en: Priority
sr: приоритет

en: Preview
sr: преглед

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
sr: % завршено

[ctx: Download first]
en: First
sr: прво

[ctx: Download last]
en: Last
sr: последње

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
sr: нормално

[ctx: Preview available]
en: Available
sr: доступан

[ctx: Preview pending]
en: Pending
sr: наступа

[ctx: No preview available]
en: No
sr: нема

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
sr: нормално

[ctx: preview available]
en: Available
sr: доступан

en: Kick Peer
sr: Избаци вршњака

en: Ban Peer
sr: Забрани вршњака

[ctx: Choked]
en: Yes
sr: Да

[ctx: Not choked]
en: No
sr: не

[ctx: Snubbed]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not snubbed]
en: No
sr: не

[ctx: Interested]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not Interested]
en: No
sr: не

[ctx: Interesting]
en: Yes
sr: да

[ctx: Not Interesting]
en: No
sr: не

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: Client
sr: клијент

en: Up Speed
sr: брзина слања

en: Choked
sr: загушено

en: Snubbed
sr: затајио

en: Availability
sr: доступност

en: DHT
sr: ДХТ

en: Score
sr: оцена

en: Upload Slot
sr: веза отпремања

en: Requests
sr: захтеви

en: Downloaded
sr: преузето

en: Uploaded
sr: отпремљено

en: Interested
sr: заинтересован

en: Interesting
sr: занимљиво

en: IP address of the peer
sr: ИП адреса вршњака.

en: Which client the peer is using
sr: Клијент који вршњак користи.

en: Download speed
sr: Брзина преузимања.

en: Upload speed
sr: Брзина отпремања.

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
sr: Да ли нас је вршњак загушио. Ако јесте, вршњак нам неће слати нове податке.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
sr: Затајио значи да нам вршњак није слао податке у последња два минута.

en: How much of the torrent's data the peer has
sr: Колико података торента вршњак има.

en: Whether or not the peer has DHT enabled
sr: Да ли је вршњаку укључен ДХТ.

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
sr: Резултат вршњака. К‑торент користи ово да одреди коме да отпрема.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
sr: Само вршњаци са везом отпремања добијаће податке од нас.

en: The number of download and upload requests
sr: Број захтева за преузимање и отпремање.

en: How much data we have downloaded from this peer
sr: Колико смо података преузели од овог вршњака.

en: How much data we have uploaded to this peer
sr: Колико смо података отпремили овом вршњаку.

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
sr: Да ли је вршњак заинтересован да преузима од нас.

en: Whether we are interested in downloading from this peer
sr: Да ли смо ми заинтересовани да преузимамо од вршњака.

en: File
sr: фајл

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
sr: величина

en: Url
sr: УРЛ

en: Status
sr: стање

en: Seeders
sr: сејачи

en: Leechers
sr: пијавице

en: Times Downloaded
sr: број преузимања

en: Next Update
sr: следеће ажурирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
sr: Додај пратилац

en: Enter the URL of the tracker:
sr: Унесите УРЛ пратиоца:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
sr: Већ постоји пратилац по имену <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
sr: Уклони пратилац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
sr: Промени пратилац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
sr: Ажурирај пратиоце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
sr: Врати подразумевано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: URL
sr: УРЛ

en: Speed
sr: брзина

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
sr: Не могу да додам веб сејање %1 јер је већ на списку веб сејања.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
sr: Не могу да уклоним веб сејање %1 јер је део торента.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
sr: <html><p>Веб сејање које се додаје у торент.</p><p><b>Напомена:</b> Само су ХТТП веб сејања подржана.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
sr: Додај веб сејање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
sr: Уклони веб сејање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
sr: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
sr: Сејачи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
sr: Брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
sr: Пијавице:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
sr: Брзина отпремања:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
sr: Остало:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
sr: Сви:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
sr: Извор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
sr: Уписујем у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
sr: Ограничење отпремања по преносу:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
sr: без ограничења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
sr: Ограничење преузимања по преносу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
sr: Укључи протокол УТП

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
sr: Фасцикле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
sr: Подразумевана фасцикла за торенте:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
sr: Подразумевана привремена фасцикла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
sr: Резервиши простор на диску

en: Downloading Torrent File....
sr: Преузимам торент фајл...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
sr: Преузимам...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
sr: Не могу да додам пратиоца у приватни торент.

en: Torrent file does not exist
sr: Торент фајл не постоји

en: Analyzing torrent....
sr: Анализирам торент...

en: Cannot initialize port...
sr: Не могу да припремим порт...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
sr: Сејем...

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
sr: Не могу да припремим libktorrent. Торенти можда неће радити.

en: &Advanced Details
sr: &Напредни детаљи

en: &Scan Files
sr: &Испитај фајлове

en: Error scanning data: %1
sr: Грешка при испитивању података: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
sr: Испитујем податке торента:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
sr: Број нађених парчића:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
sr: Број неуспелих парчића:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
sr: Број непреузетих парчића:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
sr: Број преузетих парчића:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
sr: Откажи

en: Append
sr: Изглед

en: Replace file
sr: Замени фајл

en: Replace file-ending
sr: Замени крај фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
sr: Ниска измене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
sr: Режим:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
sr: Тип контролне суме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
sr: Резултат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
sr: етикета

en: Add item
sr: Додавање ставке

en: %1 would become %2
sr: %1 би постало %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
sr: Ниска измене

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
sr: Режим измене

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
sr: тип контролне суме

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
sr: Списак доступних претраживача

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (PathList), group (UserScripts) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
sr: Списак УРЛ‑а доступних претраживача

[ctx: Transfer state: processing script]
en: Processing script....
sr: Обрађујем скрипту...

[ctx: Transfer State: Finished]
en: Finished
sr: Завршен

[ctx: Transfer State: Aborted]
en: Aborted
sr: Обустављен

[ctx: Configure script]
en: Configure script
sr: Подешавање скрипте

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: User Scripts
sr: Корисничке скрипте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: Path
sr: путања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: RegExp
sr: региз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: Description
sr: опис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newScriptButton)
en: New Script....
sr: Нова скрипта...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeScriptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
sr: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editScriptButton)
en: Edit....
sr: Уреди...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureScriptButton)
en: Configure....
sr: Подеси...

en: Add New Script
sr: Додавање нове скрипте

en: Edit Script
sr: Уређивање скрипте

en: Set Script File
sr: Задавање фајла скрипте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptUrlRegexpLabel)
en: Regexp:
sr: Региз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptPathLabel)
en: Path:
sr: Путања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptDescriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
sr: Опис:

note: i18n: ectx: label, entry (UrlRegexpList), group (UserScripts)
en: List of the Regexp to match input URL
sr: Списак региза за поклапање улазног УРЛ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (DescriptionList), group (UserScripts)
en: List of descriptions for user scripts
sr: Списак описа корисничких скрипти

note: i18n: ectx: label, entry (EnableList), group (UserScripts)
en: List of whether the script is enabled
sr: Списак показатеља укључености скрипти

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingGroupBox)
en: File Settings
sr: Поставке фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
sr: Име фајла:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fileNameComboBox)
en: Use Normalized Name
sr: нормализовано име

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fileNameComboBox)
en: Use Literal Name
sr: дословно име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Quality:
sr: Квалитет:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Best Quality (.mp4)
sr: најбољи (МП4)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Normal Quality (.flv)
sr: нормалан (ФЛВ)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Provide login info of your YouTube account in order to access restricted media.
sr: Задајте пријавне податке свог налога на Јутјубу да бисте приступили ограниченим садржајима.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login Info
sr: Пријавни подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
sr: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useNetrcCheck)
en: .netrc must have a hostname called 'youtube'.
sr: <html><tt>.netrc</tt> мора да садржи име домаћина <tt>youtube</tt>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNetrcCheck)
en: User .netrc file
sr: Корисников .netrc фајл

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
sr: Повезујем се...

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
sr: Преузимање (%1) не може да се овери. Желите ли да га поправите?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
sr: Преузимање (%1) не може да се овери. Желите ли да га преузмете поново?

en: Verification failed.
sr: Овера пропала.

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
sr: Преузимање не може да се овери, желите ли да га поправите? (Ако не може да се поправи, преузимање ће почети из почетка.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
sr: Број истовремених преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
sr: Број огледала по фајлу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
sr: Број повезивања по УРЛ‑у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
sr: Изаберите фајлове које треба преузети.

en: File Selection
sr: Избор фајла

en: Downloading Metalink File....
sr: Преузимам фајл метавезе...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
sr: Можда је доступна нова верзија ове метавезе, желите ли да је преузмете?

en: Redownload Metalink
sr: Поновно преузимање метавезе

en: Download failed, no working URLs were found.
sr: Преузимање пропало, ниједан УРЛ не ради.

en: The download could not be verified, try to repair it?
sr: Преузимање не може да се овери, покушати поправљање?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
sr: Име претраживача:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: URL:
sr: УРЛ:

en: Insert Engine
sr: Уметање претраживача

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
sr: Претраживачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
sr: име претраживача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
sr: Нови претраживач...

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
sr: У току...

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
sr: завршен

en: Download failed, could not access this URL.
sr: Преузимање пропало, не могу да приступим УРЛ‑у.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
sr: Овај УРЛ не допушта вишеструке везе,
    преузимање ће дуже трајати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
sr: Користи претраживаче

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
sr: Тражи податке за оверу

en: Failed to write to the file.
sr: Не могу да пишем у фајл.

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
sr: Лепљив

en: Show Main Window
sr: Прикажи главни прозор

en: Hide Main Window
sr: Сакриј главни прозор

en: Drop Target
sr: Место за спуштање

en: You can drag download links into the drop target.
sr: Можете превући везе за преузимање на место за спуштање.

[ctx: %1 filename, %2 total size, %3 status]
en: %1(%2) %3
sr: %1 (%2, %3)

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
sr: %1 (%2%, %3/%4, брзина %5/s)

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size, %5 status]
en: %1(%2% %3/%4) %5
sr: %1 (%2%, %3/%4, %5)

en: Ready
sr: Спреман.

en: Group Settings for %1
sr: Поставке групе за %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
sr: Поставке група

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Defau&lt folder:
sr: &Подразумевана фасцикла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
sr: Премешта све преносе по регуларном изразу у ову групу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Re&gular expression:
sr: &Регуларни израз:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
sr: *film*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
sr: неодређено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ma&ximum download speed:
sr: Нај&већа брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
sr: Највећа брзина &отпремања:

en: Transfer History
sr: Историјат преноса

en: &Open File
sr: &Отвори фајл

[ctx: The transfer is running]
en: Running
sr: Покренут

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
sr: Заустављен

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
sr: Обустављен

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
sr: Завршен

en: Source File
sr: изворни фајл

en: Destination
sr: одредиште

en: Time
sr: време

en: File Size
sr: величина фајла

en: Less than 1MiB
sr: Мање од 1 MiB

en: Between 1MiB-10MiB
sr: Од 1 до 10 MiB

en: Between 10MiB-100MiB
sr: Од 10 до 100 MiB

en: Between 100MiB-1GiB
sr: Од 100 MiB до 1 GiB

en: More than 1GiB
sr: Више од 1 GiB

en: Today
sr: Данас

en: Last week
sr: Прошла седмица

en: Last month
sr: Прошли месец

en: A long time ago
sr: Одавно

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
sr: завршен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
sr: Очисти историјат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
sr: Режими приказа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
sr: Избор опсега̂:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
sr: датум

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
sr: домаћин

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
sr: Филтрирај историјат

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
sr: Обриши изабрано

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
sr: Преузми

en: Last Month
sr: Прошли месец

en: Under 10MiB
sr: Испод 10 MiB

en: Between 10MiB and 50MiB
sr: Од 10 до 50 MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
sr: Од 50 до 100 MiB

en: More than 100MiB
sr: Више од 100 MiB

en: Download again
sr: Преузми поново

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
sr: Обриши изабрано

en: Open file
sr: Отвори фајл

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
sr: &Преузимања

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr: По&моћ

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File with &links to import:
sr: Фајл са &везама за увоз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importLinks)
en: &Import Links
sr: &Увези везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
sr: Прикажи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
sr: Прикажи &веб садржај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
sr: Можете користити џокере за филтрирање.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
sr: Филтрирајте фајлове...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAll)
en: &Select All
sr: &Изабери све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
sr: &Поништи избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
sr: &Изврни избор

en: Import Links
sr: Увоз веза

en: Contains
sr: садржи

en: Does Not Contain
sr: не садржи

en: All
sr: све

en: Videos
sr: видео

en: Images
sr: слике

en: Audio
sr: аудио

en: Archives
sr: архиве

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
sr: Синтакса образаца

en: Escape Sequences
sr: избегавачки низови

en: Regular Expression
sr: регуларни изрази

[ctx: name of a file]
en: Name
sr: име

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
sr: &Преузми

en: Auxiliary header
sr: помоћно заглавље

en: File Name
sr: име фајла

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
sr: тип фајла

en: Location (URL)
sr: локација (УРЛ)

en: Links in: %1 - KGet
sr: Везе у: %1 — К‑гет

en: &Select All Filtered
sr: &Изабери све филтриране

en: D&eselect All Filtered
sr: &Поништи избор филтрираних

en: Filter Column
sr: Колона филтрирања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
sr: Идентитет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
sr: Опис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
sr: Логотип:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
sr: УРЛ логотипа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
sr: Језик фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
sr: Језик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
sr: Оперативни системи:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
sr: Подржани ОС‑ови, раздвојени запетама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
sr: Ауторско право:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
sr: Издавач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
sr: Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
sr: издавач

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
sr: Име издавача

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
sr: УРЛ до издавача

en: Import dropped files
sr: Увоз испуштених фајлова

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
sr: Опште

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
sr: Рачунај парцијалне контролне суме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
sr: Општи УРЛ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
sr: Аутоматски рачуна контролне суме за изабране типове. Имајте у виду да ово може потрајати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
sr: Унесите УРЛ‑ове овде ако су сви испуштени фајлови на том серверу и у истој фасцикли. За сваки испуштени фајл УРЛ ће се састојати од унесене ниске и имена фајла.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
sr: Типови контролних сума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
sr: Рачунај контролне суме:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
sr: Опционо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
sr: Опциони подаци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
sr: Унесите податке заједничке свим изабраним фајловима.

en: File Properties
sr: Својства фајла

en: Enter a filename.
sr: Унесите име фајла.

en: The filename exists already, choose a different one.
sr: Име фајла већ постоји, изаберите неко друго.

en: Enter at least one URL.
sr: Унесите бар један УРЛ.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
sr: Неопходно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
sr: Огледала:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
sr: Препоручено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
sr: Величина фајла (бајтова):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Verification:
sr: Овера:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
sr: Опционо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
sr: Додаје локалне фајлове додајући аутоматски много података.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add_local_file)
en: Add local files
sr: Додај локалне фајлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
sr: Додајем локалне фајлове...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
sr: Општи подаци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
sr: Овде можете унети опционе опште податке о метавези.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
sr: Порекло:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
sr: Веб УРЛ метавезе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
sr: <html>Динамички значи да се ажуриране метавезе могу наћи под <i>Порекло:</i>.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
sr: Динамички:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
sr: Метавеза објављена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
sr: Датум и време:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
sr: Помак временске зоне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
sr: Негативни помак:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
sr: Метавеза ажурирана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
sr: Овај помоћник вам омогућава стварање метавеза од нуле или на основу постојећих. Многи подаци су опциони или препоручени, тако да их можете унети ако желите. Најмање што морате унети је локација уписивања, један фајл и један УРЛ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
sr: Сачувај нову метавезу у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
sr: Нова метавеза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
sr: Учитај постојећу метавезу:

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, load)
en: *.metalink *.meta4|Metalink file (*.metalink *.meta4)
sr: *.metalink *.meta4|фајлови метавеза

en: Create a Metalink
sr: Стварање метавезе

en: Add at least one file.
sr: Додајте бар један фајл.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
sr: Морате задати огледала за уносе са иконицом.

en: General optional information for the metalink.
sr: Општи подаци за метавезу.

en: Unable to load: %1
sr: Не могу да учитам: %1

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
sr: Фајл метавезе верзије 4.0 (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
sr: Фајл метавезе верзије 3.0 (*.metalink)

en: Define the saving location.
sr: Одредите локацију уписивања.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
sr: Фајлови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
sr: Огледало:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
sr: Број повезивања:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
sr: Унесите УРЛ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
sr: Приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
sr: Опционо: приоритет огледала, 1 највиши, 999999 најнижи.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, priority)
en: not specified
sr: неодређено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
sr: Локација:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
sr: огледало

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
sr: приоритет

[ctx: Location = country]
en: Location
sr: локација

en: Add mirror
sr: Додавање огледала

en: Modify the used mirrors
sr: Измени коришћена огледала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: PushButton
sr: Дугме

en: Select at least one source url.
sr: Изаберите бар један изворни УРЛ.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
sr: Фајлови који већ постоје у текућој фасцикли су истакнути.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
sr: Одредиште:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
sr: Група преноса:

en: Rename File
sr: Преименуј фајл

en: Rename %1 to:
sr: Преименуј %1 у:

en: &Rename
sr: &Преименуј

[ctx: trust level]
en: Unknown
sr: непозната

[ctx: trust level]
en: Undefined
sr: недефинисана

[ctx: trust level]
en: Never
sr: непоуздан

[ctx: trust level]
en: Marginal
sr: гранична

[ctx: trust level]
en: Full
sr: потпуна

[ctx: trust level]
en: Ultimate
sr: безусловна

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
sr: Потпис за %1.

en: This option is not supported for the current transfer.
sr: Ова опција није подржана за текући пренос.

en: Load Signature File
sr: Учитавање фајла потписа

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
sr: одвојени опенПГП аски потпис (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
sr: одвојени опенПГП бинарни потпис (*.sig)

en: You need to define a signature.
sr: Морате одредити потпис.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
sr: Отисак не може да се нађе, проверите да ли је потпис исправан или оверите преузимање.

en: The key has been revoked.
sr: Кључ је повучен.

en: The key is disabled.
sr: Кључ је деактивиран.

en: The key is invalid.
sr: Кључ је неваљан.

en: The key is expired.
sr: Кључ је истекао.

en: The key is not to be trusted.
sr: Кључ није поуздан.

en: The key is to be trusted marginally.
sr: Кључ је гранично поуздан.

en: Trust level of the key is unclear.
sr: Степен поузданости кључа није јасан.

en: Unlimited
sr: неограничено

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
sr: оверен

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
sr: пропало

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
sr: Опрез: оверавање није успело. Или сте унели погрешан потпис, или су подаци измењени.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
sr: Оверавање није могуће. Проверите унесене податке, да ли је gpg-agent у погону, и да ли сте повезани на Интернет (ради добављања кључева).

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
sr: Могућност није подржана јер К‑гет није компилован са подршком за ГПГМЕ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
sr: Има бинарни ПГП потпис.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
sr: Аски ПГП потпис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
sr: Учитај потпис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: Verify
sr: Овери

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
sr: Кључ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
sr: Издавач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
sr: Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
sr: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
sr: Створен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
sr: Истиче:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
sr: Поузданост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
sr: Отисак:

en: Average speed: %1/s
sr: Просечна брзина: %1/s

en: %1 of %2
sr: %1 од %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
sr: Извор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
sr: Стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
sr: Преостало време:

en: Transfer Settings for %1
sr: Поставке преноса за %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
sr: Промена одредишта није успела, остаје какво јесте.

en: Destination unmodified
sr: Одредиште није измењено

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
sr: Поставке преноса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
sr: Одредиште пр&еузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
sr: Ограничење &отпремања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: Download &limit:
sr: Ограничење &преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Ma&ximum share ratio:
sr: Највећи о&днос дељења:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
sr: Измените огледала за преузимања.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrors)
en: Mirrors
sr: Огледала

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verification)
en: Verification
sr: Овера

en: Select columns
sr: Избор колона

en: Transfer Details
sr: Детаљи преноса

en: Download Manager
sr: Менаџер преузимања

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
sr: Тип дисперзије:

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hash:
sr: Дисперзија:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
sr: Унесите кључ дисперзије

en: Add checksum
sr: Додавање контролне суме

en: Transfer Verification for %1
sr: Овера преноса за %1

en: %1 was successfully verified.
sr: Фајл %1 је успешно оверен.

en: Verification successful
sr: Овера успешна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Verifying:
sr: Оверавам:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
sr: Оверите завршено преузимање изабраном контролном сумом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, verify)
en: &Verify
sr: &Овери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sr: Затвори
